Kazumaki [mecenáš]

Kazumaki

Jméno: Vítek
Email: kovarvit@post.cz

Mohu nabídnout k prodeji mnou vydaný komiks Rikki-tikki-tavi i s osobním předáním v Praze.

Kontakt na mne:
kovarvit@post.cz

Kazumaki
M Kazumaki | 17.8.2020 | Metabaron (pevná vazba)

Skvělý art a příběh. Líbí se mi, že Jodorowsky už tolik nedrží otěže, takže k přehlednosti snad (doufám) přispěl větší mírou Frissen. Výtvarníci jsou opět topka a jsem rád za kvalitní české vydání s klasickým přispěním Podaného a Tejnické.
Myslím, že Kasta i navazující Metabaron patří mezi moje oblíbenější, tedy co se týče Jodorowského tvorby. Příběh se točí okolo potenciálně posledního metabarona. Ten, stíhaný vědomím ze své metabaronské kletby, se snaží zpřetrhat s ní všechna pouta, aby osudu unikl, ačkoliv to není lehký úkol. Kromě toho se na Marmolu, rodičovskou planetu metabaronů, snáší hrozba zániku, protože civilizace technotechnů z ní vytěžila skoro všechen epyfit – surovinu potřebnou k pohonu všech jejich prostředků. Aby toho nebylo málo, tak tyranský Wilhelm-100 se svým osobním otrokem vymyslí rafinovaný způsob, jak jednou provždy zlikvidovat metabarona, a zalíbit se tak technopapežovi. No a do toho všeho se blíží další katastrofa, na kterou je i metabaron krátký. Zanikne mnohovesmír v obrovském kolapsu?
Teď, když to po sobě čtu, tak mi to připadá docela jako blbost, ale v knize mě to udrželo od začátku do konce. Přijde mi taky fajn, že ubylo všech těch klasických Jodorowských ezo-blábolů a komiks přidal na všem ostatním. Ale určitě si před tímto přečtěte Kastu. Kniha se podle mne povedla.

Kazumaki
M Kazumaki | 17.8.2020 | Wolverine: Zrození

Na to, že Marvel a DC už nečtu, tak tohle mě kupodivu bavilo. Dost možná nejlepší origin marvelovské postavy, co jsem četl. Dospělá kresba na úrovni, příběh obestřen tajemstvím, vývoj postav.

Kazumaki
M Kazumaki | 17.8.2020 | Béowulf

Nevím, proč, ale David Rubín mě nikdy moc nebavil. Jeho Béowulf se mi zatím líbil z jeho komiksů nejvíc díky slušné kresbě, ale z Grendela se stal nějaký zvrhlý úchyl a celkově mi přijde celý sled panelů hrozně roztříštěný kvůli neustálému překrývání malými obrázky. Řazení na některých stránkách taky není zrovna nejšťastnější. Příběh mi jinak nevadil, ale ne, že by to bylo něco extra.

Kazumaki
M Kazumaki | 10.7.2020 | Královská krev #02: Pomsta a vykoupení

Líbí se mi výtvarná stránka, ale ti upíři a vlkodlaci už jsou nuda k uzoufání.

Kazumaki
M Kazumaki | 22.5.2020 | Papež ukrutný

Nakreslené je to hezky, ale mám silný pocit, že jsem toho viděl víc, než jsem kdy potřeboval vidět.

Kazumaki
M Kazumaki | 21.5.2020 | Usagi Yojimbo #33: Skrytí

Přiznám se, že mě tento Usagi dokázal v mnohém překvapit, jelikož jsem nečekal, že by se Sakai pustil do této části temné historie Japonska, ale stalo se a příběh je vyprávěn dobrodružně a zároveň natolik citlivě, aby snad nikoho neurazil. V důsledku šíření zakázané kirishitanské ("křesťanské," nebo přesněji katolické) víry v Japonsku totiž zaplatilo životem mnoho nevinných lidí mnohdy ošklivým způsobem. Něco by mohl napovědět film Mlčení (2016).

Kazumaki
M Kazumaki | 11.5.2020 | Essex County

Nějak si k těmhle depkám nedokážu vytvořit vztah. Celkem se mi i líbila rozevlátá linka, ale postavy se mi v jednu chvíli začaly plést dohromady. Hokej jde mimo mne, nicméně do příběhu to Lemirovi sedí. Zajímavé mi přišly ty překryvy reálného světa a vzpomínkového blouznění. Většinu děje jsem nějak pozapomněl.

Kazumaki
M Kazumaki | 28.4.2020 | Bludiště

Vypadá to jako ukázka z připravovaného komiksu, takže zatím nehodnotím. Doufám, že příběh nakonec nevyzní do ztracena.

Kazumaki
M Kazumaki | 26.4.2020 | Conan #01: Dcera pána mrazu a další povídky

Re-reading. Cože, to už je to 14 let od vydání? To to letí, přijde mi to skoro jako včera. Ale dosud jsem nenapsal komentář, takže to musím napravit. Pamatuji si, že v roce 2006 jsem byl z Dcery pána mrazu jako u vytržení, protože kresba s pastelovým koloringem na mě působila majestátně. Navíc je podpořena skvělými příběhy, ve kterých se také velmi dobře seznamujeme s různými schopnostmi Conana (šplhání po hladkých kolmých zdech je fakt něco). Dnes už z kresby tolik nadšený nejsem, protože tam dokážu vidět chyby. Conan hlavně na některých panelech vypadá spíš jako nějaká příšera (třeba hned na tom, kde si užívá "bezuzdného veselí") nebo lidoop. Jinak je to ale pořád zábava. Nedávno vydaná povídka s Dcerou pána mrazu od Arga možná nabízí nějaké srovnání, ale asi bych se tomu vyhnul, obě se mi líbí a stojí za přečtení (Conan z Cimmerie, svazek II).
V Conanovi se po boji probudí takové ty jarní zvířecí pudy a snaží se dostihnout ledovou krásku. Pak se děj pomalu přesouvá do putování s dalšími družiníky, aby se za chvíli Conan dostal do jeho vysněné sluníčkové Hyperborey (nebylo by lepší to skloňovat stejně jako Koreu - tedy do Koreje/Hyperboreje?).
Jinak mohl by mi někdo sdělit, jestli je v dalších vydáních opraveno to "Kolem se 'třpitil' sníh?" v druhé kapitole, kde Conan na velkém panelu běží ve sněhu za dcerou? Možná bych i zvážil koupi novější úpravy.

Kazumaki
M Kazumaki | 20.4.2020 | Rváč

Technika je zvládnutá, vizuál je správně rozvolněný, atmosféra funguje, ale minul jsem se příběhem i postavami a ve výsledku to na mě nezapůsobilo.
Rčení "zima jako v psírně" jsem viděl vůbec poprvé, myslel jsem si, že se říká "zima jako v psinci." Tak asi díky za poučení.

Kazumaki
M Kazumaki | 21.9.2020 15:09 | Sběratelský klub

Já to beru tak, že podpořím vznik první knihy a teprve uvidím, co konkrétně z toho bude a zda pak bude mít cenu podporovat dál. Z vlastní zkušenosti vím, že před vydáním nemá moc cenu spekulovat, protože se může za pochodu změnit hodně věcí. Osobně se modlím za správnou gramatiku. Ale mám také pochyby, že se k té cílové částce doleze. Každopádně držím palce, šanci si zaslouží každý.
PS. taky nevím, proč by měly vadit dvě knihy v jednom. V comicsových legendách od Crwe byly rovněž kolikrát po dvou.

Kazumaki
M Kazumaki | 17.8.2020 22:31 | Pindárna

cyboy: škoda, tohle pravidlo docela svazuje. Vůbec mě to nenapadlo. Ale bylo by vtipné, kdyby si tu každý uživatel vydal komiks.

Každopádně ptal jsem se i kvůli sobě, jelikož tím pádem už druhý rok toto pravidlo porušuji. Sypu si tedy popel na hlavu a taky přestanu.

Kazumaki
M Kazumaki | 17.8.2020 21:21 | Pindárna

Darker: Hm, a co kdyby teda ten vydavatel komentoval jenom komiksy, které se mu líbily; kde by vypíchl jen to, co mu přišlo pozitivní?

Kazumaki
M Kazumaki | 17.8.2020 21:09 | Pindárna

Počkat... ten, kdo vydal komiks, už nesmí komentovat?

Kazumaki
M Kazumaki | 4.8.2020 10:09 | Pindárna

Já osobně bych nějaké zajímavé tituly uvítal. Tím lépe, že se v plánované oblasti TMB neorientuji. Přeji úspěch, ale ten posoudím až po vydání nějaké knihy :3 Formu webu beru zatím jako provizorní, to se dá kdykoliv změnit. Ale také doufám v řádný gramatický dohled (př. častá chyba bývá ve slově "skici," která je i v oné anketě: skicy).

EDIT: dávám velkou pochvalu za opravu :3

Ale to jenom rýpu; vlastně jsem se chtěl zeptat, jakým způsobem bude řešena distribuce, pokud je to již známo?

Kazumaki
M Kazumaki | 29.4.2020 16:36 | Sběratelský klub

Fimi: Už je to dlouho, co jsem je četl. Biomega mě bavila dost, Abara už tolik ne. Kresebně je pro mě Nihei pořád špička. Ale je těžké určit, komu se to bude líbit a komu ne. Já byl z Blame! a Biomega nadšený, ale znám lidi, co na to moc nejsou.

Kazumaki
M Kazumaki | 15.10.2019 12:18 | Pindárna

Actors Entries - s tímhle jsem se u komiksu setkal pouze okrajově na stránkách souvisejících s Marvelem a DC, kde některé postavy již mají své herecké zástupce v seriálech nebo filmech. V takových případech se u nich mohou objevit odkazy třeba na Imdb profily nebo wiki pod označením Actor’s Entries. Takže něco jako herecký záznam?
Cinematographers - znám jen z filmového prostředí, asi by líp poradili animátoři. Na čsfd, pokud vím, se ale používá jen termín Kameraman. Zabývá se víc výtvarnou stránkou a řeší celkové vizuální vyznění kamerou.
Colourists – souhlas se seneke.
Cover Artists – souhlas se seneke.
Creators – souhlas se seneke.
Inkers – souhlas se seneke.
Letterers – souhlas se seneke.
Pencilers – souhlas se seneke.
Script – souhlas se seneke.

Případně:
Comic book artist – souhlas se seneke. Čeština povoluje i „Komiksový výtvarník,“ ale podle mě záleží na individuálním kontextu.
Layout artist – stejná funkce jako je storyboardista u filmu, proto se u nás i víc používá slovo storyboard místo layout (aspoň z osobní zkušenosti), i když podle disciplíny to není nejpřesnější, takže nejblíž tomu má asi ten grafický designér. Je to rozvržení, nástin panelů nebo rovnou kreslený scénář.
Flats – znám jako Flatter, který dělá základní barevnou přípravu pro koloristu. Vybarví jenom základní plochy a kolorista pak jenom stínuje nebo dělá barevné přechody a jiné efekty. U nás se tomu říkalo plošné barvení nebo barvení ploch/v ploše, ale oficiální český termín mi není znám.
Shoot photo ref – Fotograf referencí

Kazumaki
M Kazumaki | 26.7.2019 12:23 | Art

To chci!

Kazumaki
M Kazumaki | 20.6.2019 11:32 | * Připomínky a návrhy

Mně by se to jednotlivé zaklikání líbilo víc, a pak, nijak se to přeci nevylučuje i se zakliknutím série nebo autora. Oproti tomu spousta knih vychází sólově a někdy nepotřebuji zneviditelnit celou skupinu najednou, ale chci mít kontrolu i nad výjimkami. Vzhledem k množství komiksů, co vychází, by těch zakliknutých byl stejně jenom zlomek.
Seznam názvu komiksů s možností rozkliknutí by mi asi nevyhovoval proto, že bych i tak musel pořád řešit ten spam názvů na stránce, ale naopak většinu ostatních bych číst chtěl a rozklikávat je pokaždé by mi zas lezlo na nervy. Nevím, tak možná nějaký kompromis?

ps. pod komiksem Indiánské léto nejsou vidět komentáře z obou verzí knihy.

Kazumaki
M Kazumaki | 19.6.2019 11:09 | * Připomínky a návrhy

Buď to, anebo když si někdo usmyslí, že najednou okomentuje třeba všechna UKK (nebo jiné podobně ulítlé série), k nimž mám nulovou toleranci :) Dík.

Kazumaki
M Kazumaki KOUPÍM29.7.2019

Hoj, měl by někdo na prodej Spirálu 3?
Případný mail: kovarvit@post.cz

Aktivita

Naposledy přihlášen: 22.9.2020 11:28
Komentáře u comicsů: 238
Hodnocení comicsů: 422
Příspěvků ve foru: 25

Sbírka (z CDB)

Četl: 65 (cca 25328 Kč)
Má: 2042 (cca 550715 Kč)
Chce: 5 (cca 453 Kč)
Shání: 3 (cca 335 Kč)
Nabízí: 4 (cca 756 Kč)