Kazumaki [mecenáš]

Kazumaki

Jméno: Vítek K

http://kovarvit.wixsite.com/comics
http://komiksova-kovadlinka.tumblr.com/

kontakt:
vtkkvr(zavinac)seznam.cz

Kazumaki
M Kazumaki 16.12.2017 Prázdnota

Moc pěkné, spíš ilustrativní. Příběh je jen konverzačka, zaujímající každou dvojstranu jako jeden velký panel. Prázdnota tu ožívá jako postava po zemřelém kocourovi a na můj vkus zabírá na stránkách až moc bílé plochy, ale celkově je to opravdu hezky zpracované.

Kazumaki
M Kazumaki 7.12.2017 Disney Zlatá klasika #03: Carl Barks a auta v Kačerově

Po nic moc Scarpovi tu máme zase starého dobrého Barkse. Některé příběhy jsem si připomněl ze starých KD a opět mě skvěle bavily - líbí se mi Barksova odlehčenost a dynamika. Okolnosti vzniku Donaldovy legendární 313 jsem si rád přečetl, ale jinak mě auta zrovna moc neberou. Nicméně Rosa a Barks u mě vedou a doufám, že se konečně prokoušeme k další knize.

Kazumaki
M Kazumaki 29.11.2017 Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #01

Abychom něco získali, musíme obětovat něco stejné hodnoty. Takže nám tu přistála další dobrá manga série, tentokrát odehrávající se ve světě s aktivní alchymií a jejími pravidly. Edward a Alphons Elricovi byli ještě malí, když je opustil otec. Po čase jim zemřela matka. Ve snaze ji vrátit zpět do života zaplatili cenu vlastními těly. Ed přišel o nohu, Al o celé tělo. Aby se zachovala aspoň Alova duše, Ed obětoval vlastní ruku a vložil bratrovu duši do velkého brnění. Od té chvíle jim jde jen o jedno – dostat zpět svá těla.
První kniha nám pouze nastiňuje hlavní charaktery a pravidla transmutační alchymie na pozadí nepříliš zajímavých událostí. Většina vedlejších postav a rozvíjení hlavní zápletky přijde až později v dalších dílech, jelikož se rozjíždí spíš pomalu. Vezme si na to hodně prostoru, ale série stojí za přečtení. Sice se tváří navenek jako běžná akční manga, ale časem přináší řadu zajímavých témat – většinou týkající se toho, co jsme schopni obětovat. Některé z dalších motivů jsou pokusy na lidech, nebezpečné výměny, souboje, vztahy mezi lidmi, nic není černobílé, život vs. smrt, sobecká snaha dosáhnout božství apod.
Atmosféra postupem času houstne a temní, ačkoliv o situační vtípky není nouze. Kresba mi přijde akceptovatelná - ne, že by něčím přímo vynikala, ale dá se a k rozsahu příběhu se hodí.
Pokud si vzpomínám, tak manga se v druhé části výrazně liší od první anime série.
Za sebe doporučuji a hodnotím sérii jako celek.

Kazumaki
M Kazumaki 19.11.2017 Technokněží (pevná vazba)

Jako správné sci-fi od Jodorowského tu máme všechno možné. Putování vesmírem, mentální boje, psycho-síly, monstra, temnou entitu, osudovou ságu s důrazem na potomky, alegorii na Exodus a kdo ví co ještě. Kresba je velmi detailní, místy možná lehce nepřehledná – nevím, jak vypadá originál, ale zase mám pocit, že kniha by tím spíš užila větší formát. Četlo se mi to však dobře a celé je to pěkně příběhové. Zpracování se mi rovněž líbí. Podaný a Tejnická se opět sešli u dalšího špalku a jde jim to.
Hlavní postavou je tu vybledlý, zestárlý - avšak stále mladý Albíno, jenž putuje vesmírem ve snaze najít novou planetu pro svých 500 000 svěřenců a vybudovat svět, kde bude důraz na vztahy a ne na techniku. S biblickým Exodem o paleo-Mojžíšovi je tu poměrně hodně přiznaných podobností, ale nevadí to.
V každé kapitole bude muset překonat nějakou překážku (odkaz na egyptské rány?) a zároveň pokračuje ve vyprávění pamětí o sobě a své rodině, abychom pochopili, jak došlo k celému dění. Konverzačního společníka tu zastane podivně roztomilý hlodavec Tinigrifi. Zbytek by už byl o spoilerech, tak to raději utnu.
Za sebe mohu jenom doporučit.

Kazumaki
M Kazumaki 27.6.2017 Disney Zlatá klasika #01: Don Rosa

Rosovy legendární komiksy v českém knižním vydání - lahůdka! I přes pár překladatelských políčků je to pořád nutnost. Návrat do dětství pro dospělé, ale mladší se jistě taky chytnou. Doufám, a těším se také na poslední svazek, takže určitě kupujte.

Kazumaki
M Kazumaki 15.5.2017 Dobrodružství Jeronýma Moucherota (pevná vazba)

Jasně, nebude to úplně pro každého, ale jako oddechový komiks pro zpestření mi to vůbec nepřišlo špatné. A přes svoje absurdity lze v každém příběhu sledovat dějovou linku (nebo ultra krátké, humorné epizodky) bez nějakého silnějšího rušivého vlivu. Jde jen o to, jak moc je člověk ochoten přistoupit na předkládané podněty. Asi jako v každém jiném fantaskním světě, ať už v komiksu nebo filmu. A nakreslené je to bravurně, takže za mě velká spokojenost. Nejvíc se mi líbila ta první část se žralokem. Doufám, že pokračování někdy bude.

Kazumaki
M Kazumaki 1.4.2017 3 příběhy o Šmoulech: Černí šmoulové, Létající Šmoula, Zloděj Šmoulů

Nedávno jsem došel k závěru, že tohle byl jeden z nejlepších komiksů, co u nás vyšel. Jako kluk jsem to četl opakovaně a i dneska mě to dokáže velmi slušně zabavit. Hlavně černí šmoulové. Nevím, jaký na tom má podíl nostalgie, ale faktem je, že tematicky mě to dokonce baví víc než všechny díly Živých mrtvých dohromady, a přitom tomu stačí jen několik stránek. Asi tomu pomáhá ten twist v příběhu (bacha, spoiler?), kdy je naprosto všechno ztraceno a zombie šmoulové už nemají po čem šňapat. Mé klukovské já tehdy valilo oči a nemohlo uvěřit tomu, co se tam stalo.
I další příběhy však neztrácejí nic na zábavnosti. Celé to má svoje nenahraditelné kouzlo. Tak.

Kazumaki
M Kazumaki 28.3.2017 Ryby - Útok z hlubin

Já to se Spirálou moc srovnávat nebudu, obojí je to morbidně vtipné s trochou husí kůže a zároveň trochu jinak. Vadilo mi tu počínání Kaori, která se často chovala jako nějaká hysterka. Ryby, paryby i savci tu vlivem okolností trpí a hlavní hrdina se snaží přijít na způsob, jak aspoň něco z toho zvrátit. Ale autor je správný hororový maniak, a tak nám moc klidu nepřidá.
Na konci mě subjektivně zklamalo, že na řadu mých otázek se nenašla odpověď. Ale jako celek mě komiks bavil od začátku do konce a na hlavního hrdinu jsem si rychle zvykl a fandil mu. Vlastně jsem dlouho nečetl tak povedenou žánrovku.
Na konci je pak bonus ve formě dvou komiksových kraťasů, které mi zas trošku připomněly absurdní styl Edwarda Goreye.
Pilíř domu se tak stává úsměvným pro příznivce černého humoru. A otvory ve skále pro mě osobně byly asi nejsilnějším zážitkem z celé knihy. Cokoliv dalšího bych řekl k libovolnému příběhu, by byl spoiler. Takže to tímto utnu a za sebe doporučuji.

Kazumaki
M Kazumaki 17.1.2017 Češi 1938 #02: Jak Beneš ustoupil Hitlerovi

Tak konečně jsem měl během zkouškového trochu času i na zformulování krátkého hodnocení Čechů. Předně musím říct, že žádný z TV dokumentů jsem neviděl a z komiksové série jsou poslední dva vyšlé díly zároveň prvními dvěma, které jsem si koupil, ačkoliv některé z těch předchozích mne rovněž díky knihovnímu fondu zabavily.
Na komiksy Štěpánky a šípáckého Karla jsem byl však nejvíce zvědav a po přečtení obou mohu s povděkem říct, že se investice vyplatila. Oba používají osobitou kresbu, která se do každého tématu hodí trochu jinak a s upovídaným scénářem se poprali udatně. Málokdo by asi měl takovou trpělivost kreslit tolik mluvících hlav.
Štěpánka zvolila pro svůj komiks vzdušnost a neagresivní barvy. Čtenáři pomáhá pochopit plynutí děje i pomocí obrazových metafor (hlavně rozpadající se svět), což dobře podbarvuje Benešovu tísnivou situaci. Její volná, jemná, obrazotvorná linka vnímavě doplňuje křehkost Československa a detailně zobrazuje uniformy i další dobové předměty – ocenit musím i rozkreslenost pozadí a okolí postav. Takže respekt. Doufám, že komiksů od Štěpánky se už začne vydávat víc, protože má (i aktuálně) co nabídnout.
Co se týká příběhu, Beneš to holt měl s Hitlerem těžké a je na každém, jak si jeho konání přebere: „Tohle je spor Hitlera s celým světem a s vesmírem a s Bohem, a můj problém je jenom v tom, že to kromě mě nikdo nechápe.“
Podle mne však Kosatíkův scénář dovedně ilustruje bezvýchodnost situace.
Sečteno a podtrženo, je na co se dívat a je co číst. Je to z naší historie, vytvořeno našimi autory/autorkami, my za to můžeme být rádi a taky to můžeme dát najevo – což jsem tímto snad udělal a těší mě, že série je už touto dobou úspěšně završena.
Na závěr drobné mimochodné PS - zcela překvapivě je z gramatického hlediska správně slovo skici, nikoliv skicy ;)

Kazumaki
M Kazumaki 14.1.2017 Hilda se vrací

Druhý díl nijak neubírá na zábavě. Příběhy jsou neotřelé, roztomilé a vždy se kolem zápletky motají nějaké další trolbergské bytosti potřebné k budování děje i všeho kolem. Krapet větší prostor dostane i Hildina maminka, což není vůbec na škodu. Líbí se mi Pearsonova souhra vizuálu a narace.

Kazumaki
M Kazumaki 16:03:15 24.9.2015* Připomínky a návrhy

Toe: Aha, chápu. Jinak myslím, že Vachudik ho tu zmiňoval už před nějakou dobou... je to Nýčko v Banátu http://www.databazeknih.cz/knihy/nycko-v-banatu-262191

Kazumaki
M Kazumaki 13:37:13 24.9.2015* Připomínky a návrhy

Ahoj, dal by se sem zařadit komiks vydaný v českém jazyce, který se prodává v zahraničí (řekněme, že obrázkové materiály by se daly obstarat)? Nebo je to tu pouze pro komiksy z ČR?

Aktivita

Naposledy přihlášen: 16.2.2018 18:28
Komentáře u comicsů: 87
Hodnocení comicsů: 132
Příspěvků ve foru: 2

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 1719 (cca 415192 Kč)
Chce: 2 (cca 118 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 3 (cca 507 Kč)