• yogi
  yogi29.8. 12:39Barakuda, kniha 1 a 2
  Nikdy jsem neviděl jediný díl ze série o Angelice. Takhle nějak si to představuju.
 • yogi
  yogi29.3.2013 23:08Marzi 1984-1987
  Život v Polsku za komančů očima malé holčičky , tohle téma slibovalo hodně . Snad proto se historky polské Máří dostalo v našich mediích celkem kladného hodnocení . Bohužel komiks je to nevýrazný a šedivý jako betonové králíkárny ve kterých se odehrává . Je tam vše co člověk čeká , fronty v krámech a podobné skopičiny ale nic z toho vám neutkví v hlavě a těžko se ke komiksu někdy budete chtít vrátit.
 • yogi
  Tohle snad může bavit jen Lucase .
 • yogi
  yogi2.2.2013 22:38Avengers: Do boje!
  No je to fakt pěkná cihla , když jí držím v ruce mám chuť s ní majznout s ní nějakého Avengera po kebuli , nebo K. Busieka .
  Vítejte v alternativním vesmíru , v němž Watchmen nespatřili světlo světa a dospělí čtou komiksy jen ve sklepě nebo na záchodě .
  I když jsem si zavelel Do boje ! , tohle se fakt nedalo . Říkal jsem si pořád , že je to o chlup lepší než kultovní krystalická pitomost Tajné války , moc mi to ale nepomohlo . Desítky týpků oháklých jako heavy kapely v osmdesátkách sedí na schůzi , jedou na alegorickém voze v prvomájovém průvodu a svádějí meganudné bitvy , proti kterým je Ladova hospodská rvačka lahůdkou pro gurmány . Semtam pobaví spíš nechtěně , třeba vykrádačkou O veliké řepě (in Amazing řepa 147 ) . Kdybych vzal v úvahu cenu , musím jít do záporného hodnocení .
 • yogi
  yogi2.2.2013 21:48Crew² #30
  Slušná crew , bylo už líp a ještě bude hůř . Člověk to kupuje hlavně ze zvyku a čeká že snad někdy ještě překvapí .
 • yogi
  Hodně dobrý mainstream , nenápadný komiks překvapí hutnou noirovou atmosférou a uvěřitelnými postavami .
 • yogi
  yogi2.7.2011 18:43Dragonero
  Originální to samozřejmě není , ale to není 99 procent fantasy , aniž by to jejím fanům nějak extra vadilo . Takové čtení do vlaku ( pokud tedy ajzlbońáci zrovna nebojujjí proti zlotřilé vládě , sakra to by byla fantasy pentalogie ) . Nejzábavnější byly ty akční pasáže , kdy jsem luštil co se v panelech vlastně odehrává ( možná mi z komiksu vypadli 3D brýle ) . Ale pokud to alespoň některého z mladých čtenářů přinutí vyrazit do přírody s dřevěnou šavličkou a partou kamarádů oblečených do jutových pytlů , tak myslím že komiks svůj úkol splnil . Já si jdu číst Tolkiena .
 • yogi
  Já bych typoval , že tohle dílko pro nás Zoner nakoupil v balíku s některými z mang či manhw pro náctileté . Ben Knoflík není samozřejmě zdaleka tak pitomý ( zdravím Pána démonů ) , ale to je asi tak vše co se o něm dá kladného napsat . Neurazí , nenasere toť vše . A Fincherův biják je samozřejmě úplně jiná liga .
 • yogi
  yogi19.8.2010 20:24Predátor Omnibus 2
  Další akční řežba , čili jak říkávaly naše babičky - čím víc hovno mažeš , tím víc smrdí . Pozitiva - snad jen , že přestože to vypadá na čtení na celý víkend , projede to člověkem velice rychle .Důvod vlastnit tyhle skvosty nevidím .
 • yogi
  Tak v Praze na Hlaváku jsem jako doma a hlavně při čekání na půlnoční rychlík jsem se nikdy nenudil . Nebel patří kresebně i scénáricticky k tomu nejlepšímu ,co u nás vzniklo . Ta postava mi přijde na rozdíl od jiných českých komiks. hrdinů velmi uvěřitelná,je to vlastně příbuzný Hrabalova Hanti a jiných antihrdinů . Jen nevím co by Alois řekl na proměnu ,kterou nádraží nyní prochází . V těch prosklených obchůdcích by zřejmě moc duchů minulosti nepotkal . Hodnotit musím vysoko ,jinak by mě ta moje ,co prodává v kase lupeny přetáhla zarážkou (taková těžká železná věc ,co s ní posunovači zastavují vagony).
 • yogi
  yogi12.11.2009 19:22Predátor Omnibus 1
  Rež a rúbaj do krve , nebude to poprvé a vzhledem k tomu jakým tempem se na nás valí Omnibusy jistě ani naposled . Protože jsem od Predatora nic neočekával , nebyl jsem ani zklamán . Když uvážím,že se jedná o klasické čtivo do vlaku či metra pro dospívající , celkem mě zaráží cena . Paperback by tomu slušel mnohem více .přece jen to není Vojna a mír ani Watchmen . Filmový předchůdce je jistě klasický akční film ,u v mém Top 500 byste ho ale stěží našli . Proto jsem na některé věci celkem valil oči . Proč třeba Emzáci kteří na naší modré ,nikoliv zelené planetě dělají bordel už hezky dlouho (T. rex by mohl vyprávět ,tedy ne britská glamrocková kapela ,ale ta jurská potvora ) tak umanutě jdou po bráchovi guvernéra Kalifornie . Že by po celou historii Země nepotkali většího řízka se mi nechce moc věřit . Ale stejně umanutě jako ten polda jsem se i já porval s tímhle komiksem , i když ke konci jsem byl unavenej , jak kdybych tu mrchu sám honil po pralese . Takže pokud je Ti čtenáři okolo 12 let a máš vysoké kapesné , jdi do toho (ale za ty prachy by se dalo užít spousta jiné srandy - v blízkém supermarketu bys za to koupil tak 1000 lahváčů a to už je na pováženou) .
 • yogi
  Ve své době na našem trhu naprosté zjevení .Chodil jsem na to koukat do Netopejra v Olomouci (budiž mu země lehká ) a říkal si - tři stovky za komiks ,to je teda síla . A přes všechno násilí především příběh o lásce až do hořkého konce .
 • yogi
  yogi1.11.2009 19:05Fury: Bůh ochraňuj válku
  Takovéhle kousky evidentně seká Ennis jak Baťa obuv do tělocvičny . Příběh je zde jen aby se neřeklo ,asi jako v pornu o opraváři měnícím těsnění ,a slouží jen k tomu ,aby nějak ospravedlnil závěrečnou rádobydrsnou holomajznu .Ta by dnes šokovala snad jen Roda a Todda Flandersovi a to kdoví jestli . Ennis je prostě při síle jak potřetí zalitý sáček Pigi čaje .Kresba sice neirituje jako u jiné ho chcípáka -Ghost ridera , ale pluje v proudu současného komerčního komiksu . Tentokrát Garthe bohužel palec dolů .
 • yogi
  yogi5.4.2009 17:25Šitíčko
  Jasně že je to spíš pro ženy , ty v mém okolí však vytrvale dávají přednost vékávéčkům ,růžovkáma podobným zhovadilostem.Já jsem se pobavil a rád se k Satrapiové vrátím .
 • yogi
  Kouzlunula nula sedmičky jsem doposud nepropadl a tyhle sebrané novinové stripy na tom nic nezměnily .Dost zbytečná věc ,zítra nebudu vědět že jsem to četl .
 • yogi
  yogi3.4.2009 20:04Jak rozumět komiksu
  Vynikající.Snad po tom sáhne i někdo koho zatím obrázky s bublinami míjely .Pro komiksové fanoušky naprostá povinnost .
 • yogi
  Nic jsem od toho nečekal a dostal jsem ještě méně . Ennisův scénář nestojí za řeč ,nic to však není proti kresbě, která mě doslova iritovala .Celkem fakt slabota .
 • yogi
  Opravdu příjemná věc.Pro milovníky židovského humoru povinnost .
 • yogi
  yogi19.8.2008 19:35Bomber
  Tenhle komiks je zřejmě něco jako tatáčovské Nanoalbum (mnou nepříliš oblíbené ).Takže dokoupit CD, DVD,tričko ,trenýrky ,lístek na koncert a jízdenku do Jeseníků ,ono to nakonec do sebe všechno zapadne . Ve srovnání s Rudišovým falešným a prázdným Potichu přece jen palec mírně nahoru .
 • yogi
  yogi19.8.2008 19:16Šifra mistra Hanky
  Klasičtí cimrmanovští pionýři slepých uliček. Komiksoví publicisté by asi neměli psát scenáře , stejně jako hudební publicisté zakládat rockové kapely ,výsledek je ve většině případů podobný. Nevím jestli se chtěli autoři svést na vlně Brownových slátanin ,či snad probudit zájem o naši historii .Pro jakou věkovou kategorii je příběh určen ? Přijde mi to jako něco ze slabších kousků z Ábíčka .
 • yogi
  Čtivé a přehledné zpracování historie jedné z nejvytrvalejších lží v novodobých dějinách.Moc se těším na mistrova zásadní díla .
 • yogi
  Tak tady si u mě pan Azzarello po suprákovi napravil reputaci ,Rissova kresba k tomuto žánru vyloženě sedne. Jen se po zjištění ,že venku vyšla již třináctá kniha,obávám zda se dožiju rozuzlení této sárie .
 • yogi
  Vynikající .Myslím že v Sekellovi poznáme leckoho z principálů naší politické scény.
 • yogi
  Z prvu mi to přišlo jako děsná ptákovina ,pak se to nějak zlomilo a přišlo mi to jako mírně geniální ptákovina .Ke konci jsem místy propukal v nevázaný řehot .Ujeté to tedy je ,barokní superhrdina ojede co dýchá , potká Batmana ,králíka z Alenky ,vypraví se do Osvětimi a nezastaví se ani před klášterem plným ctnostných jeptišek.Pohybuje se to na hraně mezi genialitou a trapasem .Jen pro příznivce ujeťáren.
 • yogi
  yogi18.5.2008 12:33Flafík
  Takhle nenápadně k nám přicházejí komiksové skvosty .Žádné kdy už to konečně vyjde ,zítra to jde do tiskárny ,žádné rojení ultras před komiksovými speciálkami . Jako vždy zmatení čeští knihkupci a knihovníci umísťují Flafíka do výlohy vedle kocoura Vavřinečka a v knihovně do dětského oddělení . Přitom tento komiks ocení spíše starší čtenáři ,kteří už mají za sebou mají nějaký ten vyhaslý vzt ah a je jim už jasné že život nebude nějaká super jízda.Jak přede mnou napsal bílý čaroděj ,čtení je to vtipné i dojemné .Pro mě zatím komiks roku .
 • yogi
  yogi18.5.2008 12:16Lobo se (z)vrací!
  U Loba záleží na tom kolik Vám je let a kolikátý Lobo to je . Když přečtete jednoho ,jako byste přečetl všechny . Tady si Lobo vybral svou slabší chvilku .Já se nezasmál ani jednou . A to pro čtenáře s maturitou ,myslím že na základce by Lobák spíš zabodoval .
 • yogi
  Garfield od počátku pobavil,na Peanuts ale nemá.
 • yogi
  yogi20.10.2007 18:22Crew #14
  Tato crew jevcelku standartní. Z čísla vyčuhují výsledky soutěže,naopak Aliens podprůměr jak z obalu na žvýkačky.Ale bude hůř.
 • yogi
  yogi20.10.2007 18:10Torpedo: Sebrané spisy #02
  Tohle mi sedne víc sem tam v Crwi.Přečetl jsem,celkem se pobavil,ale deset booků bych mít v knihovně nemusel.
 • yogi
  Nadprůměrná série.Moc bych to už neprotahoval,takového Prattchetta už čtu občas spíše ze zvyku.
 • yogi
  Dost dobrá věc, jednička mě celkem nadchla.K té zmiňované brutalitě- u nás v knihovně mají komiks vdětském oddělení.
 • yogi
  yogi20.10.2007 17:45Hitman #03: Zabijácké eso
  Výborná oddechovka!Místy jsem se smál nahlas, což se mi nestává každý den. Taková sbírka individuí jako Paragraf osm snad nebyla ani v proslulé Zemanově Vládě sebevrahů.Ve svém žánru nadprůměrná věc.
 • yogi
  yogi21.9.2007 20:29Pod dekou
  Jedna z nejlepších věcí na našem trhu.Četl jsem ho jedním dechem a úplně se v něm ztratil.Kresba i scénář v dokonalé rovnováze.Kupodivu se to prý u nás moc neprodává,přesto moc prosím pana Buchala-více Craiga Thompsona.
 • yogi
  yogi21.9.2007 20:19Voleman #01
  Tohle mi přišlo jako dost velké zklamání.Nic proti ujetosti, my odkojení Lynchem a Monty Pythonem snesem ledacos. Je prostě vidět že Grus není scénárista. Čekal jsem větší úlet,tohle je zmatenost odnikud nikam.Jistě že to své fandy najde, ale 100%,toje hodně silné kafe.
 • yogi
  Jednička sice pobavila víc,stále však ve svém žánru nadprůměrná věc. Fanoušky hokeje pobaví originální citoslovce:JÁÁÁGR!
 • yogi
  yogi3.9.2007 17:03Crew #13
  Sandman se mi líbil teď víc, než když jsem točetl poprvé. Lobo je hovado jako vždy,Sinister taky ujde. Tuhle crew mi dal 7letý syn k Džízasovi, takže musím hodnotit vysoko.
 • yogi
  yogi3.9.2007 16:33Oidipus Rex
  Vcelku příjemná věc .Nedostatek kvalitních českých scénářů vyřešil Jerie adaptováním řecké klasiky. V Řecku a okolí čeká spousta dalších kvalitních námětů. Je to rozhodně nadprůměrná věc,ale když vím od začátku jak to dopadne...
 • yogi
  yogi3.9.2007 16:21Lucky Luke: Lovec lidí
  Další díl francouzské klasiky. Kdyby to komanči v té době vydali, prodá se sto tousands, ani okem nemrknou.Goscinny nějakou blbost snad ani nedělal. Příjemná zábava.
 • yogi
  yogi18.8.2007 11:55Superman: Pro zítřek #2
  To je mi jasné. Já znám jen věci u nás vyšlé, a tam se myslím příliš neprohání. Samozřejmě Kingdom come, to jsem ještě nečet ,i když ho vlastním.
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:50Příliš hlučná samota
  Tohle jsou spíše ilustrace k Hrabalově geniální novele. Po tom šáhněte všichni, komiks-nekomiks. Tohle je spíš inťoušsská kuriosita.
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:41Anča a Pepík zasahují
  Dětem se to líbí ,víc netřeba dodávat. Msím dát hodně procent,nebo nám tu předškoláci na oplátku začnou hodnotit Watchmens a budeme mít vymalováno.
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:29Anna chce skočit
  Taky jsem pořád koukal kde má Anna s Alanem myší ocas.Škoda,že se Lucie místo Tintinovsko-hitchckokovské zápletky nesoustředila na zachycení všedního života mladé ženy na životní křižovatce. Řeknu dvě slova-Pod dekou. V Thompsonově komiksu se nestřílí,Bush neběhá po lese ,vlastně se tu nic zvláštního neděje, přesto se kniha čte jedním dechem. Jinak kresba je moc příjemná,další Lomové komiks si rád přečtu. Teď jdu se psem do lesa ,kdybychom se už neviděli...
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:09Superman: Pro zítřek #2
  Snad by pomohla znalost Supemanova vesmíru, já např. Wonderwomen i tu druhou holku vidím poprvé.Osobně mi mnohem více sedl Singerův biják, než překomplikovaný Psycho-Superman.Ty holky jsou ale čupr, o tom žádná.Azzarello se chtěl zřejmě pokusit o něco, co udělal Miller s Batmanem, u mě jasná prohra.
 • yogi
  Pokud si na Tintina zvyknete ,neměl by vás album zklamat.Příběhy jsou stále podle stejného vzorce. To není na škodu,přesto jsem zvědav na nějaký vývoj. Jako dokument z komiksových prvohor skvělé.
 • yogi
  Dnes je těžké to hodnotit. Tohle měl číst člověk v době vzniku. Každý žánr má své zakladatele a Hergé je jedním s otců nejen evropského komiksu.Ta naivita k té době patří apokud si na ni člověk zvykne může se slušně pobavit.U mně přesto zatím vítězí šípáci.
 • yogi
  yogi12.8.2007 11:25Příběhy Majora Zemana
  Četl jsem to ve stezce a sežral jsem to i s navijákem.Klidně bych vstoupil do lidových milic ašel s Honzou a Blankou bránit naši fabriku.Saudkova kresba mě vzala,Honza byl čestnej příslušník,táta by zněj měl radost. V podstatě i přes snahu stále bolševická propaganda. Dnes by Honza prudil s rudochama v parlamentu.Od té doby jsem to nečet, takže se zdržím hlasování.
 • yogi
  V předškolním věku moje oblíbená týmovka. Sice trochu klon party z Třeskoprsk,ale pro malé děti super věc.Celý book si dodnes pamatuji.Když to srovnám s lecčím pro děti ,co mi přišlo do ruky po samet´áku,tak tohle je na EISNER PRICE.
 • yogi
  Je to vcelku zábavné,na klasické Gosscinyho kusy to ale nemá ani omylem.Já vlastním celou řadu do č.24,tohle jsem si půjčil a až doma zjistil,že už jsem to nedávno četl.To taky o něčem svědčí.Minimálně o mojí pokročilé skleróze.
 • yogi
  yogi12.8.2007 00:43Muriel a andělé
  Nerad bych tady kazil honocení.Měl jsem to vtom 91 ,moc mě to nevzalo.Je tam cítit duch šedesátek,svoje určité kouzlo to má jako kdeco z té doby.Kája by potřeboval kvalitní scénář šitej sobě na tělo.Rozhodně je to ale lepší ,než plakáty ke kamen´áku apod. z poslední doby.Čet jsem to ale dávno,tak nehodnotím.
 • yogi
  yogi12.8.2007 00:29Superman: Pro zítřek #1
  Tak jako každý jsem to četl dvakrát po sobě.Jště si dám podruhé dvojku,to už na hodnocení těžko něco změní.Pro mě zatím největší zklamání z produkce crew-BB ART.V kresbě chyba není-Lee je protě Lee akdo má jeho kapitalistický realismus rád přijde si na své.Scénář mi připomíná artové filmy třeba francouzské výroby.Divák-intelektuál setváří zadumaně.Vkavárně je o čem debatovat.A co na to Jan Tleskač.Otazník neumím. Když to hodně přeženu-komiksovej Coelho. Ale je to jen můj ,možnáblbej ,názor.Proto jsme jaksi tenkrát zvonili klíčema,že.
 • yogi
  V Comicsových legendách bylo přeci vše černobílé, důvodem byla myslím cena, tedy obava , že by v komiksovém pravěku lidi za barevný komiks tolik peněz nedali.
 • yogi
  Já nevím, mě ta cena přijde v pohodě, je to 6 dílů, koupím na netu tak za 750Kč, čili jeden díl za 125 plus minus, folie v ceně.
 • yogi
  Na tohle se začínám těšit, konečně zas jednou něco bez příběhu.
 • yogi
  yogi25.8. 19:15Mother Nature
  mě by spíš zajímalo kde tyhle malonákladový věci sehnat , tedy nejen tohle
 • yogi
  Darth Raelchi :podle mě je to jasnej Johnny Weissmüller
 • yogi
  SSP : Jo takhle, jako stírací los.
 • yogi
  Vypadá podobně jako sběratelsky sběratelská edice. Ale že ti začmárali to číslo, bych asi reklamoval.
 • yogi
  yogi14.7. 14:10Thor: Zabiják bohů
  To je asi fuk , já to vždycky bral jakože odpad je 0 % ze 100%
 • yogi
  yogi14.7. 12:41Thor: Zabiják bohů
  no tak nějak jsem to myslel , těžkej podprůměr bych řekl tak 1 *
 • yogi
  yogi14.7. 11:32Thor: Zabiják bohů
  Fimi : ale filmu jsi dal 3 hvězdy. To u mě znamená , docela dobrý, ale znovu to vidět nemusím.
 • yogi
  baatcha : Já Mlýn zrovna dočetl a pocity z něj mám podobné. Ke konci jsem to už trochu na sílu i četl.
 • yogi
  Milo_Harwey : A není to na straně 666?
 • yogi
  Než to vyšlo v češtině , tak už se venku pár kousků prodalo a to myslím nebyli fanoušci CC.
 • yogi
  yogi19.12.2021 21:34Ptáčátko
  Ogre: Napiš jim na fcb , já jim nedávno psal o Trávu a hned ji poslali i když je všude myslím vyprodaná. Bez poštovného.
 • yogi
  yogi1.12.2021 18:52Chlad
  Silně pochybuju, že by to někdo prodával za míň než 50%. A určitě vydává CC zajímavé věci , možná kdyby něco z toho vydal Vybíral , bude jeho fanclub řičet blahem. Prostě různý vydavatelství vydávají komiksy pro různý lidi. A někdo koupí všechno a doma to pak někdy roztřídí (já).
 • yogi
  yogi25.11.2021 21:39Klece
  Darth Raelchi : Pro mě to zní jako doporučení, jen bych rád věděl co z Paseky ti to tak může připomínat .Komiks jsem v ruce zatím neměl.
 • yogi
  SomeOne: Je to tak, já myslel z těch co vyjdou letos.
 • yogi
  Z prvních deseti tu nevyšla jen osmička .
 • yogi
  yogi2.11.2021 18:04Jágr, legenda
  ssp : Tu reklamu snad Jarda sám vymyslel . A je vidět , že má herectví v krvi , škoda že Zdeněk Troška už nic nenatočí .
 • yogi
  yogi2.11.2021 02:07Jágr, legenda
  Vypadá to celkem hezky , ale těch 160 stran budí pochybnosti . je tam opravdu všechno ?
  Mama Jagr , mullet , kasino , maturita , Alexej druhý , Iva , Nicol , Lucie , Inna , Veronika , Číňani , Energie , ODS , Babiš a Vodńanské kuře ?
 • yogi
  SSP : To budou zřejmě vlastenci .
 • yogi
  trudoš : já pár rasistů znám a nevšiml jsem si , že by něčím mávali či se hlásili k nějaké straně , to myslím není nutné . Dokonce můžou na někoho působit jako milí a sympatičtí lidé , tátové a mámy od rodin - třeba .
 • yogi
  trudoš : A s kterými autory jsi se tedy setkal osobně , to by mě zajímalo . Já při mé smůle ještě s žádným . Asi nechodím na ta správná místa .
 • yogi
  yogi30.7.2021 21:07NANITS chronicles
  baatcha : Tihle dva mají navíc skoro stejné číslo . Profil si tedy založili ve stejnou dobu , možná je to jeden člověk co tzv. hejtí sám sebe . Až zjistím něco víc , dám vědět .
 • yogi
  yogi11.7.2021 19:27U283
  Chtělo by to někam napsat ty nepsaný pravidla , ať je jasno jednou pro vždy .
 • yogi
  yogi9.6.2021 20:39NANITS chronicles
  Alespoň zvednete zadky od kompu a kapku se proběhnete . A nikdo nikoho nenutí si obouvat boty , teďkom je cool chodit bosky , něco jako koupání v zimě v ledovým potoku .
 • yogi
  yogi27.11.2020 20:05Jak žijí dnes?
  Já si teda spíš myslím , že si to vydal Jakub Plachý sám - na obálce je Fake Fake Fake , to je prostě vtip . Take Take Take to ani na stránkách nemají . ale komiks jsem neviděl , jen to tak tipuju .
 • yogi
  yogi27.9.2020 21:37Tankerka #01
  Jinak je mi jasné že to všichni ví a navíc je to zdejším metalistům šumák , ale kreslíř Jamie Hewlett je spoluzakladatelem jedné z nejvíce kůl partiček britského popu Gorillaz .
  Clint Eastwood .
 • yogi
  yogi27.9.2020 18:13Tankerka #01
  A já má tu holku rád ! I ty kluky klokanský !
 • yogi
  Mají tam toho hromady .
 • yogi
  yogi26.9.2020Prodám
  prodám :
  Batman a Robin - Batman znovuzrozený - 200 Kč
  Znovuzrození : Sebevražedný oddíl 1 - Černá sféra (váz. ) - 200 Kč , ( brož) - 100 Kč
  Batman 1 - Já jsem Gotham ( brož ) - 100 Kč
  Hitman - Pár vražd navíc - 150 Kč
  Transmetropolitan : 2 - Život je pes - 130 Kč
  4 - Nová lůza - 130 Kč
  DCKK - JLA - Spravedlnost - kniha druhá - 100 Kč
  Vše nové . Ideálně osobka Olomouc , možná je i Praha , když dá Covid
  beda154@centrum.cz


 • yogi
  yogi10.6.2018Koupím
  Koupím Kouzelný polštář .
  Kateřina Sechovcová .
  beda154@centrum.cz
 • yogi
  To bychom pak museli začít shánět a kupovat ty slovenský věci, dej pokoj.
 • yogi
  Trip:
  Vždyť taky ani není.
 • yogi
  yogi25.9. 15:21Pindárna
  Milo_Harwey: To vůbec není jeho styl, Havran by napsal nasranej mail.
 • yogi
  yogi21.9. 15:38Pindárna
  Hlavně jestli jsou tam všechny bubliny, nechtělo by se mi s tím jít zpátky na poštu.
 • yogi
  yogi19.9. 18:21Pindárna
  Na čele crewního prodejního srpnového žebříčku je Sandman a snad je v těch počtech i pár lidí, kteří ho zakoupili po přečtení zadara v pdf či stáhnutí seriálu a zatoužili po tom
  mít ho doma v papíru, jak věřím já.Ale dokázat se to nedá.
 • yogi
  yogi15.9. 14:44Publicistika
  soulbringer : V Tatrách asi nevlajou všude žlutomodrý prapory, tak by to mělo být v cajku.
 • yogi
  yogi14.9. 17:31Publicistika
  Kapis : No já se taky snažil děti jakože omezovat ve sledování různých kokotin, nejsem si ale jistý jestli to mělo nějaký smysl. Lepší je asi než něco zakazovat snažit se nenápadně ukázat, že existují zábavnější věci než nějací šulini na youtubu. Můj kluk třeba dodnes vzpomíná , jak jsme jeli vlakem do Olmíka na Cestu do fantazie, což tehdy v roce 2003 u nás vůbec nebyl úspěšný snímek , v jednosálovém kině, které je už dávno zrušené jsme seděli 3 a myslím to ani nebylo dabované.
  A když jsem ho vyhodil od kompu( vůbec ne proto abych si k němu sám sedl), tak šel stejně jakože ven a smažili ty hry u kámoše.
 • yogi
  yogi14.9. 15:13Povinná četba
  Namefar:Se koukni co tu pes hodnotil.
 • yogi
  yogi14.9. 13:00Publicistika
  Jako padesátník mám pocit, že vzdělání co jsem dostal bylo dobré tak do AZ kvízu, ale mám jen gympl , dál jsem neprošel.
 • yogi
  yogi14.9. 12:35Publicistika
  Já byl na Tiktoku jednou pár minut, ale myslím že tam lidi nekvičí u hry, spíš tam různě poskakují u muziky ne? To asi dělaly holky dycky co pamatuju, jen to nikde nevěšely, bo nebylo kam.
 • yogi
  Norri: Proti gustu... Na mě to z traileru působí jako megasračka, nechápu jak by za lístek mohl dát někdo třeba stopáďo. dokážu si představit, že by filmy Tomáše Svobody třeba pouštěli vězňům v Guantanámu, ale dobrovolně na to jít do kina a ještě platit?
 • yogi
  Norri : Tenhle indián hraje i v Žižkovi, možná i z luku střílí. Kdyby ty nejdementnější český filmy byly aspoň nějak zábavně dementní, ale většinou jsou jen nudný, trailer stačí bohatě.
 • yogi
  Snažím se dát ročně v kině aspoň dva české filmy, takže mi letos dva chybí do splnění normy, ale na Jáklův spektákl se nechystám, současná nevímkolikátá vlna fantasy mě zatím míjí obloukem. Dokonce si Žižku ani nestáhnu. Zajímá mě jen jedno - vrátí se megahit Kdož jsú boží bojowníci znovu do hitparád, podobně jako Running up that hills Kačky Bušky? A jak vlastně song zazní ve filmu, v oldschoolové verzi, nebo v moderní metalové či hiphopové verzi? Či snad přímo jako agrometal? V tom případě by mělo logiku, že se nepřátelé dávají na útěk. A v té anglické verzi je píseň v originále, nebo jako cover Rammsteinů? Samé otázky.
  Ale stejně půjdu radši na BANGER.
 • yogi
  JIK:Jasně to je skvělý, viděl jsem, ale nikdy ne úplně všechny díly, taky musím doplnit.
 • yogi
  JIK: Díky za tipy, Annu jsem neznal, určitě tomu dám šanci, ta Máša mi vždy přišla kapku creepy, ale už ani nevím proč a vždy jsem zahlídl jen kousek, když na to něčí děcka koukaly. Ale proč ne, zkusit se má vše. Já jsem hrozně pomalý divák,jeden díl denně, na binge watching mě neužije, tak třeba v důchodě na to bude čas, což ještě pár let potrvá.
 • yogi
  Kapis: No jo ti jsou taky v plánu, ale já dávám jeden díl denně, takže než dojedu ovečku chvilku potrvá. Když měli kačeři u nás v devadesátkách premiéru, moc se mi to nepozdávalo, protože jsem miloval jako děcko ty Disneyho grotesky s Donaldem a touhle partou, hrávali to v kině před hlavním filmem , zřejmě to nakoupili někdy v šedesátkách a tak zhruba do půlky sedmdesátek to tu běželo, pak už zase jen Nu pogodi.
 • yogi
  SSP: Ale tak bábina neumírá každej den žejo. Já jsem hlavně rád, že neumře až za měsíc, kdy se budu poflakovat po Londýně.
 • yogi
  Kapis: Podle CSFD 256 dílů, já to před pár lety sledoval( legálně na webu ČT) a docela mě to bavilo, i když na Ovečku Shaun, kterou teď sleduji, to nemá ani omylem. Taky jsem viděl třeba úplně všechny Disneyho krátké animáky které se dají dohledat. Co bude po Shaun nevím , buď nějaká klasika jako Looney tunes nebo něco nového? Nějaký tip někdo?
 • yogi
  yogi9.9. 21:06Pindárna
  Dinik: Říkal kdo?
 • yogi
  yogi9.9. 19:34Pindárna
  SSP: ok, dík, na slunko já nechodím, když nemusím
 • yogi
  yogi9.9. 19:11Pindárna
  SSP: No nepsal, ale stejně jsem tomu nerozuměl i když jsem se snažil.
 • yogi
  yogi9.9. 18:27Pindárna
  robur31: prej četla Sandmana . V pdfku.
 • yogi
  yogi9.9. 15:32Pindárna
  Fimi: Kdyby sis stáhnul komplet Joy Division- New Order neřeknu ani popel.
  soulbringer: Já mám taky rád dlouhé texty, ale to o těch kvasarech jsem ani já nedal, nerozuměl jsem ani slovo.
 • yogi
  yogi9.9. 11:57Pindárna
  soulbringer : Já tohle mezi lidma co už se trochu znají(což platí tady pro nás) beru jako takové chlapské opravdu laškování, jak ve fabrice ve sprchách. Dělali jste snad všichni někdy ve fabrice ne?
 • yogi
  yogi8.9. 22:55Pindárna
  massilia : No komanči už to měli za pár, ti už neřešili nějakou kytarovku. Ale na té vojně jsme furt zpívali ty prima songy jako Přes spáleniště, přes krvavé řeky a podobné evergreeny .
 • yogi
  yogi8.9. 22:40Pindárna
  massilia: Jen tě trochu opravím, hráli tu v květnu 1989, tedy před revolucí a tenkrát to bylo to nejžhavější z UK. Já to tedy neviděl, hrál jsem si s partou jiných chudáků zrovna na vojáky. A co pamatuji tak WP měli vždy hodně vymazlený merch, kromě třeba oblečení pro mimina i komiks o kapele.
 • yogi
  yogi8.9. 22:32Pindárna
  Hlavně je asi potřeba aby ten film za něco stál, u spousty filmů ti ani surround nepomůže. Já dám za kino pár tisíc, pokud mám čas a je na co jít, ale fakt nechápu co to má společnýho s Netflixem a spol.
 • yogi
  yogi8.9. 21:53Pindárna
  massilia: No jejda, The Ukrainians jsou kapela bývalého kytaristy( vynikajícího)The Wedding present Petera Solovky. Ti budou hrát tuhle neděli v Café v lese. V první řadě jako vždy bude hrozit Eda Serba a křičet : Weedding present je nejlepší kytarovka všech dob !!!
 • yogi
  yogi8.9. 20:16Pindárna
  No jo a teď vážně nekecám, vubec jsem to nevěděl bo nemám ten smartphone, ale po cestě z práce jsem asi před hodinou poslouchal po obrovské spoustě let tohle. Samozřejmě stažený na Soulseeku. https://www.youtube.com/watch?v=IYqCIa4zGYc&ab_channel=Daitarn3
 • yogi
  yogi8.9. 19:51Pindárna
  soulbringer : Na mě ale rozhodně tvoje příspěvky zapůsobily, mám děsnout chuť něco stáhnout aka ukrást. To je taky asi jedinej hřích na kterej se zmůžu. I když kdoví jak to s tím je, dnes je přeci jen jiná doba, než když ty zásady sepsali, možná by i Ježíš dnes stahoval,třeba jen ty filmy co o něm natočili.
 • yogi
  yogi8.9. 19:14Pindárna
  Každý to má nastavené jinak , o tom žádná, já ale v reálu neznám nikoho, kdo by se pohoršoval, že jsem si stáhl a zadarmo zkouknul film, asi jsou samý kundy ta moje bublina .
 • yogi
  yogi8.9. 16:24Pindárna
  Fimi : to by mě zrovna nenapadlo. Soudím podle toho, že vše vidíš nejpozději v den premiéry. já myslel že tyhle novinky jsou tam vždy až za nějakou dobu.
 • yogi
  yogi8.9. 15:24Pindárna
  V knihovně v okresním městě seženeš opravdu vše , když ne v okresní tak ve vědecké. Když byly za lockdownu zavřené a já se zrovna válel doma na podpoře( sladkých 8 měsíců), četl jsem jak o závod z toho co mám doma , lockdown by mohl být klidně 10 let a měl bych co číst, ale stejně jsem byl nervozní z toho, že nemůžu jít do knihovny.
  S těmi filmy bych to tak růžově neviděl, já bych si někdy i rád zaplatil, ale ne 10 videoték měsíčně, prostě jen za zhlédnutí konkrétního filmu, ale kde nic tu nic . A opravdu to nejsou nějaké nigerijské obskurnosti. Když zemřela A. Varda chtěl jsem si pustit Cléo od pěti do sedmi, ale nikde jsem na něj nenarazil. A takových příkladů bych mohl uvést víc. Jasně , pokud pro někoho kinematografie rovná se MCU a hollywoodské hity, nebo i nejnovější vítěz z Cannes, to se určitě někde koupit dá a samozřejmě hovno se stane když ty filmy neuvidím , uvidím prostě jiné.
 • yogi
  yogi8.9. 14:20Pindárna
  SSP : tyhle lidi podpořit opravdu nepotřebujou.
  Myslel jsem to tak, že když si koupím něco co je hodně úspěšné, kupuju si to proto, že to chci mít doma.
  Když dělalo Trystero první kampaň , poslal jsem tam desítku ne proto že jsem věřil, že se mi to vyplatí, ale protože to vypadalo že tu částku nedají dohromady a chtěl jsem je podpořit.
  Na koncertě si nekoupím triko, protože nemám co na sebe, vezmu ho pak ven jednou za rok, ale protože nemám gramofon, tudíž vinyl padá a chci kapelu či umělce nějak podpořit.
 • yogi
  yogi8.9. 14:08Pindárna
  Gmork: No baď, propadl, a to mi přišlo, že na něm se mnou v Metropolu sedělo docela dost lidí. Ale ty čísla to nakonec nedalo, asi stahovači.
 • yogi
  yogi8.9. 14:05Pindárna
  soulbringer: Myslím že spousta umělců ne z té úplně top ligy má spíš pocit, že je Spotify odírá.
 • yogi
  yogi8.9. 13:57Pindárna
  Gmork :Rozumím .
  Ta dvojka byla slabá jak čaj.
  Ale u něčeho takového jsi to psal, nevím už co to přesně bylo, jako bys třeba napsal koupil jsem si Pána prstenů abych to podpořil.
 • yogi
  yogi8.9. 13:44Pindárna
  Já tomu podpořit umělce rozumím, ale v tvém případě se to trochu zvrtlo. Když napíšeš, že sis koupil dvd s hollywoodským trhákem jako třeba Tiché místo, abys ho podpořil.
  V muzice třeba podpořím umělce, když si koupím merch od kluků či holek co jezdí v obouchané dodávce po evropských klubech a většinou mají míň peněz než návštěvníci jejich koncertů. CD či triko U2 (jen příklad) si koupíš, protože ho chceš mít doma, tyhle lidi podpořit opravdu nepotřebujou.
 • yogi
  yogi8.9. 13:33Pindárna
  Do knihovny dle mého pozorování chodí nejvíce důchodci, odnesou si těch svých 10 kousků a za měsíc jsou tam zase. Kolik knížek by si asi tak koupili, kdyby knihovna nebyla?
 • yogi
  yogi8.9. 13:26Pindárna
  Máš pravdu, ale když tady píšeš o filmu, všichni mají na mysli nějaké ty včerejší blockbustery, ne nějaké festivalové arty, a o tom jestli je film úspěšný vůbec nerozhoduje kolik lidí ho stáhne. Top gun byl megaúspěšný a je fuk kolik lidí ho stáhlo z uložto. Tenet byl myslím propadák i kdybych na něj chodil třikrát denně jako František Koudelka. Ty čísla se dělají někde jinde než v našich multiplexech a většinou 14 dní po premiéře je vymalováno.
  Já prostě nevěřím, že knihovny škodí prodejům( ale žádná čísla na to nemám ani já ani nikdo jiný).
  V devadesátkách s nástupem levných vypalovaček v kampani umělci formátu Dana Bárty či rockerů z Lucie( nebo kdo to tehdy byl, už si to nepamatuju) fňukali , že Copy kills music. Nedivím se , CD stálo 600 Kč. Muzika to kupodivu přežila , je jí čím dál víc. O kvalitě, obzvlášť v Česku, snad raději jindy.
 • yogi
  yogi8.9. 12:44Pindárna
  Mě fakt asi úplně nezajímá jestli je to legální, jako spíš jestli to nějak výrazně škodí vydavatelům.
  Trestné či nelegální jsou přeci často pěkné nesmysly. V mnoha řeklo by se vyspělých zemích byl poměrně nedávno trestný homosexuální styk. A jak je to u nás třeba s marihuanou či různými substancemi snad víme všichni, tady je právo sto let za opicema.
  Zajímá mě jestli podle většinového mínění CDB jsou ti čtenáři neplatiči kundy nebo nejsou.
 • yogi
  yogi8.9. 11:35Pindárna
  Ale Bible je asi víc než český právní řád ne.
  Špatně je tedy i to co píše Kapis. Ošklivý je stahování jakéhokoliv komiksu, i toho co česky nevyšel. Ono těm Amíkům a Japoncům kručí v bříšku úplně stejně jako mistrům z Crwe.
  Mě osobně je nějaký právní řád šumafu, hlavně jde o to aby lidi kupovali komiksy a nečetli je zadarmo, pokud jsem to dobře pochopil.
  V tom případě nevidím rozdíl mez komiksem na uložto a v knihovně. Ten první případ je možná nelegální a ten druhý tak trochu oser, asi jako když Hawwran jde na poštu. Musíte zvednout zadek od kompu, asi byste do té knihovny neměli jít v trenkách a naboso, volat do Olomouce opravdu není nutné, knihovny mají na webu katalog, takže i vidíte, jestli tam nejdete zbytečně. Některé ty knihovnice se sice tváří, že je maximálně obtěžujete( Olga je v tomhle už legenda), musíte si vyřídit průkaz , zaplatit kilo, nebo poprosit kámoše co už průkaz vlastní.
  Vy co bydlíte v těch Olšanech můžete zazvonit na můj zvonek( bydlím u hasičárny), pokud vypadáte trochu důvěryhodně a máte čisté ruce, nějak se domluvíme.
  Výsledek je ale ve všech případech stejný, přečtete si Sandmana a Jirka s Petrem ani Neil s Davem od vás peníze nedostanou.
 • yogi
  yogi7.9. 11:52Pindárna
  Zack : O tom žádná, hovno by se opravdu stalo , ale když to stáhnu a kouknu na to , nemám pocit , že někoho okrádám.
  Já nevím , mě přijde opravdu , že pár lidí co si přečtou zadax Sandmana to může přitáhnout ke komiksu a třeba si ho i koupí. Já mám určitě takových 100 známých , ne úplně kamarádů, ale lidí se kterými se tak nějak stýkám a kdyby mi řekli, klidně jim Sandmana půjčím, ale většinu lodí to fakt nezajímá , ani tzv. neumí komiksy číst , i když třeba znají ty filmové adaptace .
  Třeba můj syn viděl všechny filmy MCU v kině , některé i víckrát a to ten lístek v Londýně není úplně za babku, ale nečte nic , komiksy ani beletrii , radši smaží warcrafty nebo co já vím co .
  Kdyby si stahl komiks z netu, tak by mě to spíš potěšilo, než že bych mu to měl za zlé .
 • yogi
  yogi7.9. 11:15Pindárna
  Ona to ale opravdu služba je, protože když se chci kouknout na film který bežel na ČT2 před patnácti lety , tak ať chci platit nebo ne , nikde jinde než na torrentech ho většinou nenajdu .
 • yogi
  yogi7.9. 11:03Pindárna
  Fry: tyhle lidi třeba závidí Tomu Cruisovi jeho bohatství a věčný život ( závist , jsme v Česku ne ) tak ho chtějí připravit o pár doláčů.
 • yogi
  yogi7.9. 11:00Pindárna
  Zack : Tak proto jsi to snad psal ne ?
 • yogi
  yogi7.9. 09:28Pindárna
  soulbringer : Já ti nevím člověče, asi by měli být spíš pohoršeni lidi z Crwe, kteří tu Sandmana vydávají. Jestli si ho přečetlo zadarmo na netu 100 lidí , neznamená to , že kdyby ta možnost nebyla, tak si 100 lidí koupí Sandmana. Ale je docela možný že deseti z nich se komiks zalíbí, koupí si ho a postupně třeba i jiné komiksy . Lidí co za obsah platí je pořád dost , filmy se točí knížky vycházejí, část lidí z nějakého důvodu občas něco někde sosne . Budu říkat nějakému teenage cápkovi který někde stáhne nějakou komiksovou kravinu , ale to je fuj , když na to nemáš , tak se na to nekoukej , běž se ven proběhnout ,nebo se uč . Když oni o tom zejtra budou ve škole všichni žvanit , tak asi nechce být za uplnýho joudu .
  Já budu dnes koukat na 23 let starý francouzský film . použil jsem tedy přítele gugla , ale ten film reálně nikde ke zkouknutí za peníze není . Můžu se tedy na něj kouknout zadarmo ? Nebo mám někomu poslat do Francie nějjaký eura ? A komu, kde to zjistím ? Asi se na to vyseru a budu si radši číst .
  Předplatit si Netflix nemám v plánu, protože vidím kam to vede . Lidi jsou zahlceni tím množstvím filmů a seriálů, ale mají pocit , že když už to platí měli by na něco koukat , tak koukají na kdejakou blbost .
  Jinak kde je Olomouci knihovna opravdu vím , chodím tam takových 40 let .
  Já jsem se třeba nesetkal s tím , že by někomu v Česku ( mluvím o klubové scéně ) vadilo , že někdo zadarmo poslouchá jejich hudbu , všichni mluví jen o tom , jak je okrádá OSA .
  Netvrdím , že nemáš pravdu v Bibli je toho asi spousta , i něco o té manželce a taky asi že bychom si v neděli měli dát oraz , nevím , nečetl jsem . Já taky nikdy komiks nepokradl a mám jich doma tuny , ale tohle moralizování mi není vlastní .
 • yogi
  yogi6.9. 17:00Pindárna
  Ona je asi krádež i když jedeš třeba tramvají načerno a taky s tím nemám nejmenší problém ( mám roční permici) a fandím spíš černochům , než revizorům . A ukrát muziku je asi taky fujky , přesto to dělám zcela běžně , pak si koupím třeba lupen na koncert či triko v merchi. Někdo ani nemá prachy a potřebu vše vlastnit , spousta lidí co si takhle přečetla Sandmana ani neví , že ho mají i v knihovně a rozhodně ho nemají v každé prdeli , spíš v těch větších městech . Mě tedy taky často něco vytáčí, ale určitě ne , že si někdo přelouská komiks zadarmo , nebo že mi pošta donese balík o týden později.
 • yogi
  yogi6.9. 15:12Pindárna
  karl173 : Ale spousta hlavně starých filmů se nikde koupit nedá , můžu je v tom případě někde čmajznout ( často ani to nejde ), nebo musím počkat až se někde legálně objeví ?
 • yogi
  yogi6.9. 15:10Pindárna
  Milo_Harwey : To byl vtip na konto Pálavy , tu určitě sledovat nebudu na torrentech ani jinde . Toho seriálového Sandmana jsem neviděl ani se na něj v brzké době nechystám , ale předpokládám , že určitě ne všichni ho viděli na Netflixu , tedy spousta lidí ho docela sprostě ukradla.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 689 (cca 215694 Kč)
Mám: 3180 (cca 906923 Kč)
Chci: 37 (cca 19392 Kč)
Sháním: 80 (cca 17628 Kč)
Nabízím: 0
Osobní: 32 (cca 1760 Kč)
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0