• yogi
  yogi29.3.2013 23:08Marzi 1984-1987
  Život v Polsku za komančů očima malé holčičky , tohle téma slibovalo hodně . Snad proto se historky polské Máří dostalo v našich mediích celkem kladného hodnocení . Bohužel komiks je to nevýrazný a šedivý jako betonové králíkárny ve kterých se odehrává . Je tam vše co člověk čeká , fronty v krámech a podobné skopičiny ale nic z toho vám neutkví v hlavě a těžko se ke komiksu někdy budete chtít vrátit.
 • yogi
  Tohle snad může bavit jen Lucase .
 • yogi
  yogi2.2.2013 22:38Avengers: Do boje!
  No je to fakt pěkná cihla , když jí držím v ruce mám chuť s ní majznout s ní nějakého Avengera po kebuli , nebo K. Busieka .
  Vítejte v alternativním vesmíru , v němž Watchmen nespatřili světlo světa a dospělí čtou komiksy jen ve sklepě nebo na záchodě .
  I když jsem si zavelel Do boje ! , tohle se fakt nedalo . Říkal jsem si pořád , že je to o chlup lepší než kultovní krystalická pitomost Tajné války , moc mi to ale nepomohlo . Desítky týpků oháklých jako heavy kapely v osmdesátkách sedí na schůzi , jedou na alegorickém voze v prvomájovém průvodu a svádějí meganudné bitvy , proti kterým je Ladova hospodská rvačka lahůdkou pro gurmány . Semtam pobaví spíš nechtěně , třeba vykrádačkou O veliké řepě (in Amazing řepa 147 ) . Kdybych vzal v úvahu cenu , musím jít do záporného hodnocení .
 • yogi
  yogi2.2.2013 21:48Crew² #30
  Slušná crew , bylo už líp a ještě bude hůř . Člověk to kupuje hlavně ze zvyku a čeká že snad někdy ještě překvapí .
 • yogi
  Hodně dobrý mainstream , nenápadný komiks překvapí hutnou noirovou atmosférou a uvěřitelnými postavami .
 • yogi
  yogi2.7.2011 18:43Dragonero
  Originální to samozřejmě není , ale to není 99 procent fantasy , aniž by to jejím fanům nějak extra vadilo . Takové čtení do vlaku ( pokud tedy ajzlbońáci zrovna nebojujjí proti zlotřilé vládě , sakra to by byla fantasy pentalogie ) . Nejzábavnější byly ty akční pasáže , kdy jsem luštil co se v panelech vlastně odehrává ( možná mi z komiksu vypadli 3D brýle ) . Ale pokud to alespoň některého z mladých čtenářů přinutí vyrazit do přírody s dřevěnou šavličkou a partou kamarádů oblečených do jutových pytlů , tak myslím že komiks svůj úkol splnil . Já si jdu číst Tolkiena .
 • yogi
  Já bych typoval , že tohle dílko pro nás Zoner nakoupil v balíku s některými z mang či manhw pro náctileté . Ben Knoflík není samozřejmě zdaleka tak pitomý ( zdravím Pána démonů ) , ale to je asi tak vše co se o něm dá kladného napsat . Neurazí , nenasere toť vše . A Fincherův biják je samozřejmě úplně jiná liga .
 • yogi
  yogi19.8.2010 20:24Predátor Omnibus 2
  Další akční řežba , čili jak říkávaly naše babičky - čím víc hovno mažeš , tím víc smrdí . Pozitiva - snad jen , že přestože to vypadá na čtení na celý víkend , projede to člověkem velice rychle .Důvod vlastnit tyhle skvosty nevidím .
 • yogi
  Tak v Praze na Hlaváku jsem jako doma a hlavně při čekání na půlnoční rychlík jsem se nikdy nenudil . Nebel patří kresebně i scénáricticky k tomu nejlepšímu ,co u nás vzniklo . Ta postava mi přijde na rozdíl od jiných českých komiks. hrdinů velmi uvěřitelná,je to vlastně příbuzný Hrabalova Hanti a jiných antihrdinů . Jen nevím co by Alois řekl na proměnu ,kterou nádraží nyní prochází . V těch prosklených obchůdcích by zřejmě moc duchů minulosti nepotkal . Hodnotit musím vysoko ,jinak by mě ta moje ,co prodává v kase lupeny přetáhla zarážkou (taková těžká železná věc ,co s ní posunovači zastavují vagony).
 • yogi
  yogi12.11.2009 19:22Predátor Omnibus 1
  Rež a rúbaj do krve , nebude to poprvé a vzhledem k tomu jakým tempem se na nás valí Omnibusy jistě ani naposled . Protože jsem od Predatora nic neočekával , nebyl jsem ani zklamán . Když uvážím,že se jedná o klasické čtivo do vlaku či metra pro dospívající , celkem mě zaráží cena . Paperback by tomu slušel mnohem více .přece jen to není Vojna a mír ani Watchmen . Filmový předchůdce je jistě klasický akční film ,u v mém Top 500 byste ho ale stěží našli . Proto jsem na některé věci celkem valil oči . Proč třeba Emzáci kteří na naší modré ,nikoliv zelené planetě dělají bordel už hezky dlouho (T. rex by mohl vyprávět ,tedy ne britská glamrocková kapela ,ale ta jurská potvora ) tak umanutě jdou po bráchovi guvernéra Kalifornie . Že by po celou historii Země nepotkali většího řízka se mi nechce moc věřit . Ale stejně umanutě jako ten polda jsem se i já porval s tímhle komiksem , i když ke konci jsem byl unavenej , jak kdybych tu mrchu sám honil po pralese . Takže pokud je Ti čtenáři okolo 12 let a máš vysoké kapesné , jdi do toho (ale za ty prachy by se dalo užít spousta jiné srandy - v blízkém supermarketu bys za to koupil tak 1000 lahváčů a to už je na pováženou) .
 • yogi
  Ve své době na našem trhu naprosté zjevení .Chodil jsem na to koukat do Netopejra v Olomouci (budiž mu země lehká ) a říkal si - tři stovky za komiks ,to je teda síla . A přes všechno násilí především příběh o lásce až do hořkého konce .
 • yogi
  yogi1.11.2009 19:05Fury: Bůh ochraňuj válku
  Takovéhle kousky evidentně seká Ennis jak Baťa obuv do tělocvičny . Příběh je zde jen aby se neřeklo ,asi jako v pornu o opraváři měnícím těsnění ,a slouží jen k tomu ,aby nějak ospravedlnil závěrečnou rádobydrsnou holomajznu .Ta by dnes šokovala snad jen Roda a Todda Flandersovi a to kdoví jestli . Ennis je prostě při síle jak potřetí zalitý sáček Pigi čaje .Kresba sice neirituje jako u jiné ho chcípáka -Ghost ridera , ale pluje v proudu současného komerčního komiksu . Tentokrát Garthe bohužel palec dolů .
 • yogi
  yogi5.4.2009 17:25Šitíčko
  Jasně že je to spíš pro ženy , ty v mém okolí však vytrvale dávají přednost vékávéčkům ,růžovkáma podobným zhovadilostem.Já jsem se pobavil a rád se k Satrapiové vrátím .
 • yogi
  Kouzlunula nula sedmičky jsem doposud nepropadl a tyhle sebrané novinové stripy na tom nic nezměnily .Dost zbytečná věc ,zítra nebudu vědět že jsem to četl .
 • yogi
  yogi3.4.2009 20:04Jak rozumět komiksu
  Vynikající.Snad po tom sáhne i někdo koho zatím obrázky s bublinami míjely .Pro komiksové fanoušky naprostá povinnost .
 • yogi
  Nic jsem od toho nečekal a dostal jsem ještě méně . Ennisův scénář nestojí za řeč ,nic to však není proti kresbě, která mě doslova iritovala .Celkem fakt slabota .
 • yogi
  Opravdu příjemná věc.Pro milovníky židovského humoru povinnost .
 • yogi
  yogi19.8.2008 19:35Bomber
  Tenhle komiks je zřejmě něco jako tatáčovské Nanoalbum (mnou nepříliš oblíbené ).Takže dokoupit CD, DVD,tričko ,trenýrky ,lístek na koncert a jízdenku do Jeseníků ,ono to nakonec do sebe všechno zapadne . Ve srovnání s Rudišovým falešným a prázdným Potichu přece jen palec mírně nahoru .
 • yogi
  yogi19.8.2008 19:16Šifra mistra Hanky
  Klasičtí cimrmanovští pionýři slepých uliček. Komiksoví publicisté by asi neměli psát scenáře , stejně jako hudební publicisté zakládat rockové kapely ,výsledek je ve většině případů podobný. Nevím jestli se chtěli autoři svést na vlně Brownových slátanin ,či snad probudit zájem o naši historii .Pro jakou věkovou kategorii je příběh určen ? Přijde mi to jako něco ze slabších kousků z Ábíčka .
 • yogi
  Čtivé a přehledné zpracování historie jedné z nejvytrvalejších lží v novodobých dějinách.Moc se těším na mistrova zásadní díla .
 • yogi
  Tak tady si u mě pan Azzarello po suprákovi napravil reputaci ,Rissova kresba k tomuto žánru vyloženě sedne. Jen se po zjištění ,že venku vyšla již třináctá kniha,obávám zda se dožiju rozuzlení této sárie .
 • yogi
  Vynikající .Myslím že v Sekellovi poznáme leckoho z principálů naší politické scény.
 • yogi
  Z prvu mi to přišlo jako děsná ptákovina ,pak se to nějak zlomilo a přišlo mi to jako mírně geniální ptákovina .Ke konci jsem místy propukal v nevázaný řehot .Ujeté to tedy je ,barokní superhrdina ojede co dýchá , potká Batmana ,králíka z Alenky ,vypraví se do Osvětimi a nezastaví se ani před klášterem plným ctnostných jeptišek.Pohybuje se to na hraně mezi genialitou a trapasem .Jen pro příznivce ujeťáren.
 • yogi
  yogi18.5.2008 12:33Flafík
  Takhle nenápadně k nám přicházejí komiksové skvosty .Žádné kdy už to konečně vyjde ,zítra to jde do tiskárny ,žádné rojení ultras před komiksovými speciálkami . Jako vždy zmatení čeští knihkupci a knihovníci umísťují Flafíka do výlohy vedle kocoura Vavřinečka a v knihovně do dětského oddělení . Přitom tento komiks ocení spíše starší čtenáři ,kteří už mají za sebou mají nějaký ten vyhaslý vzt ah a je jim už jasné že život nebude nějaká super jízda.Jak přede mnou napsal bílý čaroděj ,čtení je to vtipné i dojemné .Pro mě zatím komiks roku .
 • yogi
  yogi18.5.2008 12:16Lobo se (z)vrací!
  U Loba záleží na tom kolik Vám je let a kolikátý Lobo to je . Když přečtete jednoho ,jako byste přečetl všechny . Tady si Lobo vybral svou slabší chvilku .Já se nezasmál ani jednou . A to pro čtenáře s maturitou ,myslím že na základce by Lobák spíš zabodoval .
 • yogi
  Garfield od počátku pobavil,na Peanuts ale nemá.
 • yogi
  yogi20.10.2007 18:22Crew #14
  Tato crew jevcelku standartní. Z čísla vyčuhují výsledky soutěže,naopak Aliens podprůměr jak z obalu na žvýkačky.Ale bude hůř.
 • yogi
  yogi20.10.2007 18:10Torpedo: Sebrané spisy #02
  Tohle mi sedne víc sem tam v Crwi.Přečetl jsem,celkem se pobavil,ale deset booků bych mít v knihovně nemusel.
 • yogi
  Nadprůměrná série.Moc bych to už neprotahoval,takového Prattchetta už čtu občas spíše ze zvyku.
 • yogi
  Dost dobrá věc, jednička mě celkem nadchla.K té zmiňované brutalitě- u nás v knihovně mají komiks vdětském oddělení.
 • yogi
  yogi20.10.2007 17:45Hitman #03: Zabijácké eso
  Výborná oddechovka!Místy jsem se smál nahlas, což se mi nestává každý den. Taková sbírka individuí jako Paragraf osm snad nebyla ani v proslulé Zemanově Vládě sebevrahů.Ve svém žánru nadprůměrná věc.
 • yogi
  yogi21.9.2007 20:29Pod dekou
  Jedna z nejlepších věcí na našem trhu.Četl jsem ho jedním dechem a úplně se v něm ztratil.Kresba i scénář v dokonalé rovnováze.Kupodivu se to prý u nás moc neprodává,přesto moc prosím pana Buchala-více Craiga Thompsona.
 • yogi
  yogi21.9.2007 20:19Voleman #01
  Tohle mi přišlo jako dost velké zklamání.Nic proti ujetosti, my odkojení Lynchem a Monty Pythonem snesem ledacos. Je prostě vidět že Grus není scénárista. Čekal jsem větší úlet,tohle je zmatenost odnikud nikam.Jistě že to své fandy najde, ale 100%,toje hodně silné kafe.
 • yogi
  Jednička sice pobavila víc,stále však ve svém žánru nadprůměrná věc. Fanoušky hokeje pobaví originální citoslovce:JÁÁÁGR!
 • yogi
  yogi3.9.2007 17:03Crew #13
  Sandman se mi líbil teď víc, než když jsem točetl poprvé. Lobo je hovado jako vždy,Sinister taky ujde. Tuhle crew mi dal 7letý syn k Džízasovi, takže musím hodnotit vysoko.
 • yogi
  yogi3.9.2007 16:33Oidipus Rex
  Vcelku příjemná věc .Nedostatek kvalitních českých scénářů vyřešil Jerie adaptováním řecké klasiky. V Řecku a okolí čeká spousta dalších kvalitních námětů. Je to rozhodně nadprůměrná věc,ale když vím od začátku jak to dopadne...
 • yogi
  yogi3.9.2007 16:21Lucky Luke #09: Lovec lidí
  Další díl francouzské klasiky. Kdyby to komanči v té době vydali, prodá se sto tousands, ani okem nemrknou.Goscinny nějakou blbost snad ani nedělal. Příjemná zábava.
 • yogi
  yogi18.8.2007 11:55Superman: Pro zítřek #2
  To je mi jasné. Já znám jen věci u nás vyšlé, a tam se myslím příliš neprohání. Samozřejmě Kingdom come, to jsem ještě nečet ,i když ho vlastním.
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:50Příliš hlučná samota
  Tohle jsou spíše ilustrace k Hrabalově geniální novele. Po tom šáhněte všichni, komiks-nekomiks. Tohle je spíš inťoušsská kuriosita.
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:41Anča a Pepík zasahují
  Dětem se to líbí ,víc netřeba dodávat. Msím dát hodně procent,nebo nám tu předškoláci na oplátku začnou hodnotit Watchmens a budeme mít vymalováno.
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:29Anna chce skočit
  Taky jsem pořád koukal kde má Anna s Alanem myší ocas.Škoda,že se Lucie místo Tintinovsko-hitchckokovské zápletky nesoustředila na zachycení všedního života mladé ženy na životní křižovatce. Řeknu dvě slova-Pod dekou. V Thompsonově komiksu se nestřílí,Bush neběhá po lese ,vlastně se tu nic zvláštního neděje, přesto se kniha čte jedním dechem. Jinak kresba je moc příjemná,další Lomové komiks si rád přečtu. Teď jdu se psem do lesa ,kdybychom se už neviděli...
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:09Superman: Pro zítřek #2
  Snad by pomohla znalost Supemanova vesmíru, já např. Wonderwomen i tu druhou holku vidím poprvé.Osobně mi mnohem více sedl Singerův biják, než překomplikovaný Psycho-Superman.Ty holky jsou ale čupr, o tom žádná.Azzarello se chtěl zřejmě pokusit o něco, co udělal Miller s Batmanem, u mě jasná prohra.
 • yogi
  Pokud si na Tintina zvyknete ,neměl by vás album zklamat.Příběhy jsou stále podle stejného vzorce. To není na škodu,přesto jsem zvědav na nějaký vývoj. Jako dokument z komiksových prvohor skvělé.
 • yogi
  Dnes je těžké to hodnotit. Tohle měl číst člověk v době vzniku. Každý žánr má své zakladatele a Hergé je jedním s otců nejen evropského komiksu.Ta naivita k té době patří apokud si na ni člověk zvykne může se slušně pobavit.U mně přesto zatím vítězí šípáci.
 • yogi
  yogi12.8.2007 11:25Příběhy Majora Zemana
  Četl jsem to ve stezce a sežral jsem to i s navijákem.Klidně bych vstoupil do lidových milic ašel s Honzou a Blankou bránit naši fabriku.Saudkova kresba mě vzala,Honza byl čestnej příslušník,táta by zněj měl radost. V podstatě i přes snahu stále bolševická propaganda. Dnes by Honza prudil s rudochama v parlamentu.Od té doby jsem to nečet, takže se zdržím hlasování.
 • yogi
  V předškolním věku moje oblíbená týmovka. Sice trochu klon party z Třeskoprsk,ale pro malé děti super věc.Celý book si dodnes pamatuji.Když to srovnám s lecčím pro děti ,co mi přišlo do ruky po samet´áku,tak tohle je na EISNER PRICE.
 • yogi
  Je to vcelku zábavné,na klasické Gosscinyho kusy to ale nemá ani omylem.Já vlastním celou řadu do č.24,tohle jsem si půjčil a až doma zjistil,že už jsem to nedávno četl.To taky o něčem svědčí.Minimálně o mojí pokročilé skleróze.
 • yogi
  yogi12.8.2007 00:43Muriel a andělé
  Nerad bych tady kazil honocení.Měl jsem to vtom 91 ,moc mě to nevzalo.Je tam cítit duch šedesátek,svoje určité kouzlo to má jako kdeco z té doby.Kája by potřeboval kvalitní scénář šitej sobě na tělo.Rozhodně je to ale lepší ,než plakáty ke kamen´áku apod. z poslední doby.Čet jsem to ale dávno,tak nehodnotím.
 • yogi
  yogi12.8.2007 00:29Superman: Pro zítřek #1
  Tak jako každý jsem to četl dvakrát po sobě.Jště si dám podruhé dvojku,to už na hodnocení těžko něco změní.Pro mě zatím největší zklamání z produkce crew-BB ART.V kresbě chyba není-Lee je protě Lee akdo má jeho kapitalistický realismus rád přijde si na své.Scénář mi připomíná artové filmy třeba francouzské výroby.Divák-intelektuál setváří zadumaně.Vkavárně je o čem debatovat.A co na to Jan Tleskač.Otazník neumím. Když to hodně přeženu-komiksovej Coelho. Ale je to jen můj ,možnáblbej ,názor.Proto jsme jaksi tenkrát zvonili klíčema,že.
 • yogi
  yogi12.8.2007 00:03Kytice
  Tohle bych snad ani komiks nenazval,To by tu mohli být ivěci třeba Petra Síse,což je ovšem nesporná kvalita.Mě vůbec v komiksu neberou tyhle adaptace prozy či poesie.Navíc ten výběr mi přijde moc na jistotu.Na Brabcovy omalovánky lidi do kina chodili ,tak to prubnem taky.Na to jakou to mělo publicitu,psali o tom snad i v Zahrádkáři,zklamání.
 • yogi
  SSP : To budou zřejmě vlastenci .
 • yogi
  trudoš : já pár rasistů znám a nevšiml jsem si , že by něčím mávali či se hlásili k nějaké straně , to myslím není nutné . Dokonce můžou na někoho působit jako milí a sympatičtí lidé , tátové a mámy od rodin - třeba .
 • yogi
  trudoš : A s kterými autory jsi se tedy setkal osobně , to by mě zajímalo . Já při mé smůle ještě s žádným . Asi nechodím na ta správná místa .
 • yogi
  yogi30.7. 21:07NANITS chronicles
  baatcha : Tihle dva mají navíc skoro stejné číslo . Profil si tedy založili ve stejnou dobu , možná je to jeden člověk co tzv. hejtí sám sebe . Až zjistím něco víc , dám vědět .
 • yogi
  yogi11.7. 19:27U283
  Chtělo by to někam napsat ty nepsaný pravidla , ať je jasno jednou pro vždy .
 • yogi
  yogi9.6. 20:39NANITS chronicles
  Alespoň zvednete zadky od kompu a kapku se proběhnete . A nikdo nikoho nenutí si obouvat boty , teďkom je cool chodit bosky , něco jako koupání v zimě v ledovým potoku .
 • yogi
  yogi27.11.2020 20:05Jak žijí dnes?
  Já si teda spíš myslím , že si to vydal Jakub Plachý sám - na obálce je Fake Fake Fake , to je prostě vtip . Take Take Take to ani na stránkách nemají . ale komiks jsem neviděl , jen to tak tipuju .
 • yogi
  yogi27.9.2020 21:37Tankerka #01
  Jinak je mi jasné že to všichni ví a navíc je to zdejším metalistům šumák , ale kreslíř Jamie Hewlett je spoluzakladatelem jedné z nejvíce kůl partiček britského popu Gorillaz .
  Clint Eastwood .
 • yogi
  yogi27.9.2020 18:13Tankerka #01
  A já má tu holku rád ! I ty kluky klokanský !
 • yogi
  Mají tam toho hromady .
 • yogi
  yogi26.9.2020Prodám
  prodám :
  Batman a Robin - Batman znovuzrozený - 200 Kč
  Znovuzrození : Sebevražedný oddíl 1 - Černá sféra (váz. ) - 200 Kč , ( brož) - 100 Kč
  Batman 1 - Já jsem Gotham ( brož ) - 100 Kč
  Hitman - Pár vražd navíc - 150 Kč
  Transmetropolitan : 2 - Život je pes - 130 Kč
  4 - Nová lůza - 130 Kč
  DCKK - JLA - Spravedlnost - kniha druhá - 100 Kč
  Vše nové . Ideálně osobka Olomouc , možná je i Praha , když dá Covid
  beda154@centrum.cz


 • yogi
  yogi10.6.2018Koupím
  Koupím Kouzelný polštář .
  Kateřina Sechovcová .
  beda154@centrum.cz
 • yogi
  yogi17.10. 00:03Pindárna
  maco : Mě o nic , jen vidím , že i když si člověk ( ssp ) dá tu práci a sepíše ti na hromadu argumenty , z kterých je nezaujatému člověku jasné , že píšeš nesmysly , ty si jedeš pořád svoje , jak zaseklá gramodeska ( ta stará vinylová , ne ta co Gmork nakupuje ) .
  A to nejsem žádný konzervativec .
 • yogi
  yogi16.10. 23:46Pindárna
  maco : Ty nemáš šanci něco pochopit .
 • yogi
  yogi12.10. 22:16Pindárna
  Já bych to třeba i okomentoval , ale v případě Kapise , plus minus Verbala zdejšího fora , to postrádá smysl .
 • yogi
  deefha : Já to používám úplně stejně .
 • yogi
  honza2457 : taky jsem neodolal , tak snad z toho klubu pak zase nějak elegantně vycouvám , aniž bch musel něco dál objednávat
 • yogi
  yogi22.9. 07:02Sběratelský klub
  Nechci tvrdit , že tomu kdovíjak rozumím , ale tiskárna vždy tiskne kusy navíc , nevím jestli je legální , že si je zaměstnanci berou domů ale děje se to zcela běžně . Je to už sice dost dávno , ale když v devadesátkách jistá již zkrachovalá moravská tiskárna tiskla reprint Ottova slovníku , měl těch 40 svazků v kůži se zlatem doma každý kdo nebyl líný se s tím tahat domů , včetně vrátného . Ale tak to byly ty slavný devadesátky žejo .
 • yogi
  yogi22.9. 00:05Sběratelský klub
  Hawwwran : problém není , že prodává komiksy , které protekly z tiskárny , ale že to dělá nešikovně . Spousta takových tiskařů jsou na internetech vážení prodejci , pak se vždy najde nějaký jouda , který si chce před vánocema vydělat pár korun , napíše prodávám komyxi bez přebalu a všichni se na něho vrhnou .
 • yogi
  yogi22.8. 18:44Sběratelský klub
  Nemyslím , že zrovna batmanovský komplet by zařízli pro nezájem . A co v něm bude se ještě neví , kromě prvních čtyř kousků , pokud se nepletu .
 • yogi
 • yogi
  yogi2.7. 23:56Pindárna
  BB art kdysi vydal pár kousků beletrie o kopané či fotbalovém chuligánství , vybavuji si že jsem četl My proti nim , Anglie hraje venku a výbornou Fotbalovou fabriku , mnohem lepší než leckteré pozdní kousky Irvina Welshe . Singla jsem nečetl , z komiksů byly slušní čeští Hrdinově ( to ten Honza Berger ) a britská Ilustrovaná historie fotbalu .
 • yogi
  yogi1.7. 12:24Pindárna
  Já tak nějak nefandím nikomu , tohle mám už víc jak 30 let za sebou . Někdy asi tak v roce 86 jsem se kodrcal vlakem do Bratislavy na zápas nejmenovaného týmu , v němž hrál sám Bůh Honza Berger a po ultranudné bezbrankové remíze jsem se zařekl , že tohle mi fakt nestojí za to a věnoval jsem raději svůj čas zábavnějším věcem , jako máchání plínek a pěstování kedluben . Přijde mi ale zábavnější fandit týmům co se tak nějak plácají nahoru dolů , než vyloženým favoritům , co jdou od výhry k výhře . Arsenal mám v plánu možná někdy navštívit , syn bydlí v Londýně kousek od stadionu , tam asi gunnerům nefandí jen místní muslimská komunita , nebo to aspon nedávají najevo , jinak tam vlajky visí snad i na hajzlíkách . Jen ten lupen je celkem drahý a každý den někde koncert , co musím vidět . Snad tedy po té covidové patálii .
 • yogi
  yogi30.6. 17:56Pindárna
  Ale to bylo vždycky a vždycky bude , v každý hospodě z deseti chlapů je deset fotbalových trenérů , kteří ví mnohem líp s jakou taktikou a sestavou vyrukovat na soupeře , než ten jouda co je za to placený . A ani nemyslím , že je to nějaká česká specialita , v anglickém pubu či italské nevím kde tam koukají na zápasy to bude stejné . Tohle k fandění patří , stejně jako hromada nudy a frustrace z věčnách proher , pokud se váš tým věčně motá někde u dna tabulky . Skvělá kniha o fotbalovém fanouškovství je Hornbyho Fotbalová horečka , tu myslím zná každý fanda .
 • yogi
  yogi30.6. 15:40Pindárna
  Darker : Já bych si šel rád zakopat , ale to můžu jen s lidmi , kteří mě znají a tolerují , že jsem totální kopyto , nikoho takového ale ve svém okolí nemám . Jinak koukáním na bednu se nikdo sport nenaučí . A co https://www.youtube.com/watch?v=B4v6aNjGFFk&ab_channel=ThePoguesOfficial ?
 • yogi
  yogi30.6. 15:33Pindárna
  Fimi : No je to děs a někteří koukají na formule 1 a nemají ani řidičák . Možná proto , že jsem nikdy neudělal kličku s balonem o to víc obdivuji , co někteří s míčem dovedou . Ale křeslo doma nemám .
 • yogi
  yogi27.6. 00:01Pindárna
  Hawwwran : tak zkus někdy napsat , čeho se chceš zbavit , třeba bych si v tom vybral . Kilo za kus , nekup to , žejo .
 • yogi
  yogi26.6. 18:12Pindárna
  Burza zní dobře , něco takového už ale na Crweconu fungovalo a je to taky docela oser . Obzvášť pokud nejste z Prahy . Táhnu se s tím v batohu vlakem přes půl republiky , myslím bůhvíjak dobré ceny za kvalitní kousky nechci a stejně toho půlku táhnu zase zpátky . Je to docela řehole , pročistit sbírku , proto se mi do toho nechce a stále to odsouvám .
 • yogi
  yogi25.6. 22:01Pindárna
  Someone : Je to tak , ale zase z knihovny si půjčuju věci , které si myslím , že nestojí za to mít doma ( ne tedy že bych doma neměl spoustu blbostí ). Takže když mě něco mile překvapí , tak to i koupím do sbírky , ale moc často se to nestává . Teď si půjčuju různé ty manhwy co tu vyšly a to je fakt dost utrpení , tam mě ještě v dobrém nepřekvapilo nic .
 • yogi
  yogi25.6. 16:43Pindárna
  Zas těch lidí co se tu bavěj o kopané tolik není . 3 ? 4 ? Já viděl teprve první zápas našich , takže to nečtu ani se nezúčastnuji debaty .
 • yogi
  Fimi : To asi jo , ale před půl rokem , nebo ne ? Hele , já ti přeju ať ti to vyjde a hlavně mně teda .
 • yogi
  Hlavně touhle dobou vždy promotéři oznamují podzimní koncerty . Vše z toho co chci vidět a co bylo v poslední době oznámeno je až na jaře 22 .
 • yogi
  Já měl na mysli spíš podzim v klubech a halách , o Josefovi nevím nic . Fakt je, že žádný z velkých festivalů letos nebude .
 • yogi
  Fimi : Chápu , sám jsem zvědavý , jak to dopadne .
 • yogi
  No mě je asi celkem jedno co se kde rozvolnuje , zatím nevím o kapele která jede evropské turné , spíš jsem slyšel o podzimních akcích , které se zrušily ještě před oznámením . Ale píšu o klubové scéně , ty stadionové věci moc nesleduju .
 • yogi
  Fimi : Být tebou , raději se trochu v tom těšení krotím . Jestli tu bude za rok Metallica je ve hvězdách , rok je příšerně dlouhá doba . Ale co se týče podzimní koncertní sezony , zatím bych byl opravdu opatrný . A vůbec to nesouvisí s tím , co tady Vojtěch či kterej čerchmant tam zrovna bude povolí a jaké podmínky nastaví . Pokud např. Behemoth zruší turné , můžem tu mít psa jakýho chcem . Rád bych se mýlil a taky bych rád někam na podzim vyrazil , dokud ale nebudu stát u podia , jsem zatím v tom těšení opatrný . Jen podotýkám , že v době kdy jsi tu vloni psal jak se těšíš na festáky , jsem tušil , že žádná festivalová sezona nebude a když jsi se ptal , kdo si co nechá na jaře podepsat od Aarona , jsem jen nevěřícně kroutil hlavou . A vůbec ne proto , že já bych frontu s komiksama nestál a nikoho si do nich čmárat nenechal .
 • yogi
  Mě se třeba víc líbili Rytíři spravedlnosti . Možná proto , že už pár měsíců nepiju . Chlast taky měl premiéru ještě předtím , než zavřeli na podzim kina i když se ještě asi pořád hraje .
 • yogi
  Gmork : Já byl v červnu v kině pětkrát a nic z toho nebylo Tiché místo 2 , i když časem i na něj možná dojde . Takže se jen ze zvědavosti zeptám , proč samozřejmě na Tiché místo 2 ? Přijde ti že je to to nejlepší co se teď hraje , chodíš primárně na sci-fi , máš slabost pro E. Blunt či C. Marphyho ?
 • yogi
  yogi16.6. 15:53Pindárna
  SSP : Bosáka mívají často rádi lidé , jimž je jinak fotbal šumák , často třeba ženy v takzvaně středním věku , proč to nevím .
 • yogi
  yogi16.6. 08:52Pindárna
  Já sleduji Euro i světový šampionát vždycky všechny zápasy chronologicky , většinou tak zápas až dva denně max. , takže jsem vždy pár dní pozadu a finále jsem mnohdy sledoval až když lidi popíjeli vánoční punče na náměstí . Snažím se tedy vyhýbat všem spoilerům i když úplně se tomu zabránit nedá a nějaké informace se ke mně vždy dostanou . Letos tedy nově budu muset opatrně našlapovat i tady .
  Tzv . Bosákovo perlení snáším jen s největším sebezapřením , koncem Eura už budu zřejmě sledovat zápasy bez zvuku , jeho popularitu jsem nikdy nechápal .
 • yogi
  yogi10.6. 12:27Sběratelský klub
  Ter : Tak díky , že jsi nám to vysvětlil .
 • yogi
  No dyť jo , u nás na vsi zase lidi chodí se složenkama na poštu .
 • yogi
  Gmork : Hele , ty žiješ ve svém světě , těžko tě přesvědčím , že je CD nrtvý formát . 90ky bych do toho vůbec netahal , navíc i ty jak píšeš začínající kapely mají spoustu možností jak dostat svoji hudbu k posluchačům , bakelitová krabička není už dávno první volba . Já jsem pár desítek klubových koncertů viděl , co se týče merche vedou vinyly , trika a pod. , CD má v nabídce málokdo a zájem o ně je minimální .
 • yogi
  Gmork : Že by se CD prodávalo víc než kdy jindy bych si dovolil silně pochybovat . To máš z nějakého zdroje ? Kdybys napsal míň než kdy jindy , tak bych tomu snad věřil .
 • yogi
  yogi13.5. 20:38Povinná četba
  SSP : Fotky co si kdo nekoupil tu myslím zatím nebyly , to bych si všiml . Já si třeba teď koupil trenýrky a dva páry ponožek , ale nevím jestli se to sem hodí. Navíc to ani nemám čím vyfotit. Jinak metal , fotky nákupů , komiksy nowe polskie - to už začíná připomínat kampaň .
 • yogi
  yogi4.5. 18:50Povinná četba
  Jasně , nejsem zase tak natvrdlej , ale to jsou věci které nepotřebuji , už tak mám doma dost krámů . Že se mi na něco práší nebo někde cosi přečuhuje ? Čím víc tím líp . Limitky , kolosálky , hardcovery ? Děkuji nemám zájem . Ze dvou variant obálek beru tu nelimitovanou , což není nic proti Kateřině . Občas se mi nějaký komiks při čtení kapku poškodí , no tak za to asi jednou potomek dostane o nějakou korunu či euro míň , i když spíš pochybuju , že to bude za těch cca 30 let kdy mám plus minus v plánu to tady zabalit ještě někoho zajímat . Jediná figurka kterou jsem měl byl školník Willy , toho jsem měl fakt rád , ale někde mi ho ukradl v dogs na baru . Pokud to byl někdo z vás , koukejte ho navalit .
 • yogi
  yogi4.5. 18:22Povinná četba
  Nechápu k čemu je dobré nějaké pouzdro , nechtěl bych ho ani zadarmo .
 • yogi
  yogi31.3. 12:37Pindárna
  Hawwwran : Myslím , že se proti tobě spikli . a zatímco řešíš tyhle trable , uklízečka šťouchá mastným prstem do komiksů a manželka si jeden na tajňačku vytáhla a čte si na záchodě ( předpokládám , že jsou to dvě různé osoby ) .
 • yogi
  Sv1hl1k : a když vám to bude ukradený , tak ho dáte pro jistotu taky
 • yogi
  Tady u nás jsme se shodli , že žádný palečky nechceme .
 • yogi
  Jedno r jsem mu ubral sorrry .
 • yogi
  Igorr dělal hudbu k tomuhle , pěknej úlet hudba i film . https://www.csfd.cz/film/512997-janicka/komentare/
 • yogi
  deefha : no tyvole , koukám na ten guerilla katalog , Špinavé spodní prádlo z Olomouce , to bych fakt nerad slyšel . Kdysi v pravěku jsem viděl koncert olomoucké ehm legendy Elektrická svině , to my krev crčela z uší , očí i ostatních zbývajících otvorů . Možná to bylI ti stejní hoši , ale pátrat po tom radši nebudu .
 • yogi
  deefha Já počkám , až to bude na torrentech . Ale v osmdesátkách jsem byl fanda Garáže , to byla ta Hlavsova popovější , hitová poloha . navíc myslím že on se i snažil sledovat co se kolem děje , to jen ty máničky jsou hibernovaný v sedmdesátkách ( čest vyjímkám ) .
 • yogi
  Mě je asi úplně šumák co kdo poslouchá , jen jsem tu do vás chtěl kapku hodit vidle . Přijde sem někdo novej a lekne se , bylo to tu jak v Olomouci v tzv . kultovní hospodě Ponorka , kde před covidem seděli v oblacích kouře už 30 let ty stejné máničky , vzpomínali na Plastiky a Magora a že se svět už kapku posunul neměli tucha .
  A jo , nemám rád tzv . českej androš .
 • yogi
  nejakdivne : Napsal jsem ji dvakrát , aby to vypadalo , že toho znám víc , myslel jsem , že to nikdo číst nebude . Vlastně ta druhá měla být Julian Baker . Jak je těch ženských hodně tak už se mi ty jména pletou .
 • yogi
  nejakdivne : No zrovna Eno je znám producetskou prací s hudebníky o něž by si Gmork kolo neopřel , tedy zeména U2 a Coldplay . A nemyslím , že to dělal pro peníze .
  Poslouchám ho zejména na letišti a ve výtahu . U čtení neposlouchám nic , jen když čtu debaty na cdb .
 • yogi
  Fry : no já posledních pár let ujíždím na ženských interpretkách . Poslouchám kdeco ale lupen nejčastěji koupím na ženu či ženskou kapelu - Mitski , Julia Holter , Frankie Cosmos , Big Thief ( na jejich koncert mám teda jen plakát ) , Julia Holter , japonskej dance punk CHai , Joanna Newsom , Weyes Blood , Jessie Ware , Charlotte Gainsbourg a tak dále , znáš to .
  Třeba Rosalía na Colorsech byl ten nejsoučasnější pop nejvyšší kvality a teda bez jedinýho kytarovýho sólíčka . Lykke lI je dobrá , možná jsem na ni trochu zapomněl , nebo se lehce ztratila .
  Její nejznámější hit doprovází na youtubu sestřih z Života Adéle , což je : 1, svělý film . 2 , adaptace komiksu . Takže to sem patří .
  Jen těch koncertů teď nějak ubylo .
 • yogi
  JInak momentálně moje jedna z nej kapel ( jsou dvě holky kapela ? ) jsou Lets Eat Grandma - skvělej koncert v Londýně .
 • yogi
  Fimi : já vím , že nepsal . Ale já si nedokážu vybavit interpreta , kterého by se mi chtělo sledovat tři hodiny , většinou mi stačí hodina bohatě , pak se mi chce čurat , lezou mi na nervy lidi se smartfounama a přemýšlím , jak se budu kodrcat domů , přes celou republiku . Proto jsem neodolal . Mě spíš lehce vytáčí lidi , co se naváží do něčeho , o čem nemají ani páru . Jako kdyby moje matka komentovala Eisner awards .
 • yogi
  Já hlavně nechápu co to má být - mainstreamový sračky . Kendrick Lamar , The White stripes , Lana del Ray , Solange , Kanye West , St. Vincent , Arcade Fire , Bon Iver , Rosalía ( vybral jsem věci , které myslím na Grammy slavili úspěch v minulých letech , ale dohledávat se mi to nechce ). Já chápu , že pro tzv. rockery je to cizí svět , samá holka , většinou ne běloška , ale fakt vás nikdo nenutí to poslouchat a myslím že u nás vám to ani nikdo pod nos necpe . v českých mainstreamových rádiiích to budou hrát tak za 20 let . A míchat dohromady Grammy se Superstar je fakt hodně mimo . Tuhle cenu získala spousta skvělých věcí i spousta průměrných , spousta skvělých věcí nikdy žádnou cenu nedostane a vadí to někomu ? Blade runner taky nezískal Oscara .
  Fimi : No ty DT jsem napsal schválně , můj bratr je též má velmi v oblibě , tak ho s nimi přátelsky škádlím . Říkám tomu " uschlá větev populární hudby " .
 • yogi
  Ale tak nuda je velice subjektivní pojem , já než bych měl koukat 3 hodiny na koncert Dream theater , tak půjdu raději čistit septik a z koncerty Aurory jsem odešel , bylo to takové ehm . nevím , moc skřítkovité ? Já opravdu nevím kdo dostal Grammy za rock v posledních letech , jen by mě tedy zajímalo , komu by TO podle tebe slušelo . A něco o tom že takový ten klasický rock , o metalu nemluvě ( o tom prog . už vůbec ) je hezkých pár let za zenitem , jste jistě už něco zaslechli , což nic nemění na tom , že tu s námi ještě dlouho předlouho bude , rozdávat radost fanynkám i fanouškům s dlouhým vlasem i bez .
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 665 (cca 207974 Kč)
Mám: 2558 (cca 705071 Kč)
Chci: 329 (cca 113546 Kč)
Sháním: 56 (cca 9295 Kč)
Nabízím: 0
Osobní: 32 (cca 1760 Kč)
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0