• yogi
  yogi29.8.2022 12:39Barakuda #1, 2
  Nikdy jsem neviděl jediný díl ze série o Angelice. Takhle nějak si to představuju.
 • yogi
  yogi29.3.2013 23:08Marzi 1984-1987
  Život v Polsku za komančů očima malé holčičky , tohle téma slibovalo hodně . Snad proto se historky polské Máří dostalo v našich mediích celkem kladného hodnocení . Bohužel komiks je to nevýrazný a šedivý jako betonové králíkárny ve kterých se odehrává . Je tam vše co člověk čeká , fronty v krámech a podobné skopičiny ale nic z toho vám neutkví v hlavě a těžko se ke komiksu někdy budete chtít vrátit.
 • yogi
  Tohle snad může bavit jen Lucase .
 • yogi
  yogi2.2.2013 22:38Avengers: Do boje!
  No je to fakt pěkná cihla , když jí držím v ruce mám chuť s ní majznout s ní nějakého Avengera po kebuli , nebo K. Busieka .
  Vítejte v alternativním vesmíru , v němž Watchmen nespatřili světlo světa a dospělí čtou komiksy jen ve sklepě nebo na záchodě .
  I když jsem si zavelel Do boje ! , tohle se fakt nedalo . Říkal jsem si pořád , že je to o chlup lepší než kultovní krystalická pitomost Tajné války , moc mi to ale nepomohlo . Desítky týpků oháklých jako heavy kapely v osmdesátkách sedí na schůzi , jedou na alegorickém voze v prvomájovém průvodu a svádějí meganudné bitvy , proti kterým je Ladova hospodská rvačka lahůdkou pro gurmány . Semtam pobaví spíš nechtěně , třeba vykrádačkou O veliké řepě (in Amazing řepa 147 ) . Kdybych vzal v úvahu cenu , musím jít do záporného hodnocení .
 • yogi
  yogi2.2.2013 21:48Crew² #30
  Slušná crew , bylo už líp a ještě bude hůř . Člověk to kupuje hlavně ze zvyku a čeká že snad někdy ještě překvapí .
 • yogi
  Hodně dobrý mainstream , nenápadný komiks překvapí hutnou noirovou atmosférou a uvěřitelnými postavami .
 • yogi
  yogi2.7.2011 18:43Dragonero
  Originální to samozřejmě není , ale to není 99 procent fantasy , aniž by to jejím fanům nějak extra vadilo . Takové čtení do vlaku ( pokud tedy ajzlbońáci zrovna nebojujjí proti zlotřilé vládě , sakra to by byla fantasy pentalogie ) . Nejzábavnější byly ty akční pasáže , kdy jsem luštil co se v panelech vlastně odehrává ( možná mi z komiksu vypadli 3D brýle ) . Ale pokud to alespoň některého z mladých čtenářů přinutí vyrazit do přírody s dřevěnou šavličkou a partou kamarádů oblečených do jutových pytlů , tak myslím že komiks svůj úkol splnil . Já si jdu číst Tolkiena .
 • yogi
  Já bych typoval , že tohle dílko pro nás Zoner nakoupil v balíku s některými z mang či manhw pro náctileté . Ben Knoflík není samozřejmě zdaleka tak pitomý ( zdravím Pána démonů ) , ale to je asi tak vše co se o něm dá kladného napsat . Neurazí , nenasere toť vše . A Fincherův biják je samozřejmě úplně jiná liga .
 • yogi
  yogi19.8.2010 20:24Predátor Omnibus 2
  Další akční řežba , čili jak říkávaly naše babičky - čím víc hovno mažeš , tím víc smrdí . Pozitiva - snad jen , že přestože to vypadá na čtení na celý víkend , projede to člověkem velice rychle .Důvod vlastnit tyhle skvosty nevidím .
 • yogi
  Tak v Praze na Hlaváku jsem jako doma a hlavně při čekání na půlnoční rychlík jsem se nikdy nenudil . Nebel patří kresebně i scénáricticky k tomu nejlepšímu ,co u nás vzniklo . Ta postava mi přijde na rozdíl od jiných českých komiks. hrdinů velmi uvěřitelná,je to vlastně příbuzný Hrabalova Hanti a jiných antihrdinů . Jen nevím co by Alois řekl na proměnu ,kterou nádraží nyní prochází . V těch prosklených obchůdcích by zřejmě moc duchů minulosti nepotkal . Hodnotit musím vysoko ,jinak by mě ta moje ,co prodává v kase lupeny přetáhla zarážkou (taková těžká železná věc ,co s ní posunovači zastavují vagony).
 • yogi
  yogi12.11.2009 19:22Predátor Omnibus 1
  Rež a rúbaj do krve , nebude to poprvé a vzhledem k tomu jakým tempem se na nás valí Omnibusy jistě ani naposled . Protože jsem od Predatora nic neočekával , nebyl jsem ani zklamán . Když uvážím,že se jedná o klasické čtivo do vlaku či metra pro dospívající , celkem mě zaráží cena . Paperback by tomu slušel mnohem více .přece jen to není Vojna a mír ani Watchmen . Filmový předchůdce je jistě klasický akční film ,u v mém Top 500 byste ho ale stěží našli . Proto jsem na některé věci celkem valil oči . Proč třeba Emzáci kteří na naší modré ,nikoliv zelené planetě dělají bordel už hezky dlouho (T. rex by mohl vyprávět ,tedy ne britská glamrocková kapela ,ale ta jurská potvora ) tak umanutě jdou po bráchovi guvernéra Kalifornie . Že by po celou historii Země nepotkali většího řízka se mi nechce moc věřit . Ale stejně umanutě jako ten polda jsem se i já porval s tímhle komiksem , i když ke konci jsem byl unavenej , jak kdybych tu mrchu sám honil po pralese . Takže pokud je Ti čtenáři okolo 12 let a máš vysoké kapesné , jdi do toho (ale za ty prachy by se dalo užít spousta jiné srandy - v blízkém supermarketu bys za to koupil tak 1000 lahváčů a to už je na pováženou) .
 • yogi
  Ve své době na našem trhu naprosté zjevení .Chodil jsem na to koukat do Netopejra v Olomouci (budiž mu země lehká ) a říkal si - tři stovky za komiks ,to je teda síla . A přes všechno násilí především příběh o lásce až do hořkého konce .
 • yogi
  yogi1.11.2009 19:05Fury: Bůh ochraňuj válku
  Takovéhle kousky evidentně seká Ennis jak Baťa obuv do tělocvičny . Příběh je zde jen aby se neřeklo ,asi jako v pornu o opraváři měnícím těsnění ,a slouží jen k tomu ,aby nějak ospravedlnil závěrečnou rádobydrsnou holomajznu .Ta by dnes šokovala snad jen Roda a Todda Flandersovi a to kdoví jestli . Ennis je prostě při síle jak potřetí zalitý sáček Pigi čaje .Kresba sice neirituje jako u jiné ho chcípáka -Ghost ridera , ale pluje v proudu současného komerčního komiksu . Tentokrát Garthe bohužel palec dolů .
 • yogi
  yogi5.4.2009 17:25Šitíčko
  Jasně že je to spíš pro ženy , ty v mém okolí však vytrvale dávají přednost vékávéčkům ,růžovkáma podobným zhovadilostem.Já jsem se pobavil a rád se k Satrapiové vrátím .
 • yogi
  Kouzlunula nula sedmičky jsem doposud nepropadl a tyhle sebrané novinové stripy na tom nic nezměnily .Dost zbytečná věc ,zítra nebudu vědět že jsem to četl .
 • yogi
  yogi3.4.2009 20:04Jak rozumět komiksu
  Vynikající.Snad po tom sáhne i někdo koho zatím obrázky s bublinami míjely .Pro komiksové fanoušky naprostá povinnost .
 • yogi
  Nic jsem od toho nečekal a dostal jsem ještě méně . Ennisův scénář nestojí za řeč ,nic to však není proti kresbě, která mě doslova iritovala .Celkem fakt slabota .
 • yogi
  Opravdu příjemná věc.Pro milovníky židovského humoru povinnost .
 • yogi
  yogi19.8.2008 19:35Bomber
  Tenhle komiks je zřejmě něco jako tatáčovské Nanoalbum (mnou nepříliš oblíbené ).Takže dokoupit CD, DVD,tričko ,trenýrky ,lístek na koncert a jízdenku do Jeseníků ,ono to nakonec do sebe všechno zapadne . Ve srovnání s Rudišovým falešným a prázdným Potichu přece jen palec mírně nahoru .
 • yogi
  yogi19.8.2008 19:16Šifra mistra Hanky
  Klasičtí cimrmanovští pionýři slepých uliček. Komiksoví publicisté by asi neměli psát scenáře , stejně jako hudební publicisté zakládat rockové kapely ,výsledek je ve většině případů podobný. Nevím jestli se chtěli autoři svést na vlně Brownových slátanin ,či snad probudit zájem o naši historii .Pro jakou věkovou kategorii je příběh určen ? Přijde mi to jako něco ze slabších kousků z Ábíčka .
 • yogi
  Čtivé a přehledné zpracování historie jedné z nejvytrvalejších lží v novodobých dějinách.Moc se těším na mistrova zásadní díla .
 • yogi
  Tak tady si u mě pan Azzarello po suprákovi napravil reputaci ,Rissova kresba k tomuto žánru vyloženě sedne. Jen se po zjištění ,že venku vyšla již třináctá kniha,obávám zda se dožiju rozuzlení této sárie .
 • yogi
  Vynikající .Myslím že v Sekellovi poznáme leckoho z principálů naší politické scény.
 • yogi
  Z prvu mi to přišlo jako děsná ptákovina ,pak se to nějak zlomilo a přišlo mi to jako mírně geniální ptákovina .Ke konci jsem místy propukal v nevázaný řehot .Ujeté to tedy je ,barokní superhrdina ojede co dýchá , potká Batmana ,králíka z Alenky ,vypraví se do Osvětimi a nezastaví se ani před klášterem plným ctnostných jeptišek.Pohybuje se to na hraně mezi genialitou a trapasem .Jen pro příznivce ujeťáren.
 • yogi
  yogi18.5.2008 12:33Flafík
  Takhle nenápadně k nám přicházejí komiksové skvosty .Žádné kdy už to konečně vyjde ,zítra to jde do tiskárny ,žádné rojení ultras před komiksovými speciálkami . Jako vždy zmatení čeští knihkupci a knihovníci umísťují Flafíka do výlohy vedle kocoura Vavřinečka a v knihovně do dětského oddělení . Přitom tento komiks ocení spíše starší čtenáři ,kteří už mají za sebou mají nějaký ten vyhaslý vzt ah a je jim už jasné že život nebude nějaká super jízda.Jak přede mnou napsal bílý čaroděj ,čtení je to vtipné i dojemné .Pro mě zatím komiks roku .
 • yogi
  yogi18.5.2008 12:16Lobo se (z)vrací!
  U Loba záleží na tom kolik Vám je let a kolikátý Lobo to je . Když přečtete jednoho ,jako byste přečetl všechny . Tady si Lobo vybral svou slabší chvilku .Já se nezasmál ani jednou . A to pro čtenáře s maturitou ,myslím že na základce by Lobák spíš zabodoval .
 • yogi
  Garfield od počátku pobavil,na Peanuts ale nemá.
 • yogi
  yogi20.10.2007 18:22Crew #14
  Tato crew jevcelku standartní. Z čísla vyčuhují výsledky soutěže,naopak Aliens podprůměr jak z obalu na žvýkačky.Ale bude hůř.
 • yogi
  yogi20.10.2007 18:10Torpedo: Sebrané spisy #02
  Tohle mi sedne víc sem tam v Crwi.Přečetl jsem,celkem se pobavil,ale deset booků bych mít v knihovně nemusel.
 • yogi
  Nadprůměrná série.Moc bych to už neprotahoval,takového Prattchetta už čtu občas spíše ze zvyku.
 • yogi
  Dost dobrá věc, jednička mě celkem nadchla.K té zmiňované brutalitě- u nás v knihovně mají komiks vdětském oddělení.
 • yogi
  yogi20.10.2007 17:45Hitman #03: Zabijácké eso
  Výborná oddechovka!Místy jsem se smál nahlas, což se mi nestává každý den. Taková sbírka individuí jako Paragraf osm snad nebyla ani v proslulé Zemanově Vládě sebevrahů.Ve svém žánru nadprůměrná věc.
 • yogi
  yogi21.9.2007 20:29Pod dekou
  Jedna z nejlepších věcí na našem trhu.Četl jsem ho jedním dechem a úplně se v něm ztratil.Kresba i scénář v dokonalé rovnováze.Kupodivu se to prý u nás moc neprodává,přesto moc prosím pana Buchala-více Craiga Thompsona.
 • yogi
  yogi21.9.2007 20:19Voleman #01
  Tohle mi přišlo jako dost velké zklamání.Nic proti ujetosti, my odkojení Lynchem a Monty Pythonem snesem ledacos. Je prostě vidět že Grus není scénárista. Čekal jsem větší úlet,tohle je zmatenost odnikud nikam.Jistě že to své fandy najde, ale 100%,toje hodně silné kafe.
 • yogi
  Jednička sice pobavila víc,stále však ve svém žánru nadprůměrná věc. Fanoušky hokeje pobaví originální citoslovce:JÁÁÁGR!
 • yogi
  yogi3.9.2007 17:03Crew #13
  Sandman se mi líbil teď víc, než když jsem točetl poprvé. Lobo je hovado jako vždy,Sinister taky ujde. Tuhle crew mi dal 7letý syn k Džízasovi, takže musím hodnotit vysoko.
 • yogi
  yogi3.9.2007 16:33Oidipus Rex
  Vcelku příjemná věc .Nedostatek kvalitních českých scénářů vyřešil Jerie adaptováním řecké klasiky. V Řecku a okolí čeká spousta dalších kvalitních námětů. Je to rozhodně nadprůměrná věc,ale když vím od začátku jak to dopadne...
 • yogi
  yogi3.9.2007 16:21Lucky Luke: Lovec lidí
  Další díl francouzské klasiky. Kdyby to komanči v té době vydali, prodá se sto tousands, ani okem nemrknou.Goscinny nějakou blbost snad ani nedělal. Příjemná zábava.
 • yogi
  yogi18.8.2007 11:55Superman: Pro zítřek #2
  To je mi jasné. Já znám jen věci u nás vyšlé, a tam se myslím příliš neprohání. Samozřejmě Kingdom come, to jsem ještě nečet ,i když ho vlastním.
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:50Příliš hlučná samota
  Tohle jsou spíše ilustrace k Hrabalově geniální novele. Po tom šáhněte všichni, komiks-nekomiks. Tohle je spíš inťoušsská kuriosita.
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:41Anča a Pepík zasahují
  Dětem se to líbí ,víc netřeba dodávat. Msím dát hodně procent,nebo nám tu předškoláci na oplátku začnou hodnotit Watchmens a budeme mít vymalováno.
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:29Anna chce skočit
  Taky jsem pořád koukal kde má Anna s Alanem myší ocas.Škoda,že se Lucie místo Tintinovsko-hitchckokovské zápletky nesoustředila na zachycení všedního života mladé ženy na životní křižovatce. Řeknu dvě slova-Pod dekou. V Thompsonově komiksu se nestřílí,Bush neběhá po lese ,vlastně se tu nic zvláštního neděje, přesto se kniha čte jedním dechem. Jinak kresba je moc příjemná,další Lomové komiks si rád přečtu. Teď jdu se psem do lesa ,kdybychom se už neviděli...
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:09Superman: Pro zítřek #2
  Snad by pomohla znalost Supemanova vesmíru, já např. Wonderwomen i tu druhou holku vidím poprvé.Osobně mi mnohem více sedl Singerův biják, než překomplikovaný Psycho-Superman.Ty holky jsou ale čupr, o tom žádná.Azzarello se chtěl zřejmě pokusit o něco, co udělal Miller s Batmanem, u mě jasná prohra.
 • yogi
  Pokud si na Tintina zvyknete ,neměl by vás album zklamat.Příběhy jsou stále podle stejného vzorce. To není na škodu,přesto jsem zvědav na nějaký vývoj. Jako dokument z komiksových prvohor skvělé.
 • yogi
  Dnes je těžké to hodnotit. Tohle měl číst člověk v době vzniku. Každý žánr má své zakladatele a Hergé je jedním s otců nejen evropského komiksu.Ta naivita k té době patří apokud si na ni člověk zvykne může se slušně pobavit.U mně přesto zatím vítězí šípáci.
 • yogi
  yogi12.8.2007 11:25Příběhy Majora Zemana
  Četl jsem to ve stezce a sežral jsem to i s navijákem.Klidně bych vstoupil do lidových milic ašel s Honzou a Blankou bránit naši fabriku.Saudkova kresba mě vzala,Honza byl čestnej příslušník,táta by zněj měl radost. V podstatě i přes snahu stále bolševická propaganda. Dnes by Honza prudil s rudochama v parlamentu.Od té doby jsem to nečet, takže se zdržím hlasování.
 • yogi
  V předškolním věku moje oblíbená týmovka. Sice trochu klon party z Třeskoprsk,ale pro malé děti super věc.Celý book si dodnes pamatuji.Když to srovnám s lecčím pro děti ,co mi přišlo do ruky po samet´áku,tak tohle je na EISNER PRICE.
 • yogi
  Je to vcelku zábavné,na klasické Gosscinyho kusy to ale nemá ani omylem.Já vlastním celou řadu do č.24,tohle jsem si půjčil a až doma zjistil,že už jsem to nedávno četl.To taky o něčem svědčí.Minimálně o mojí pokročilé skleróze.
 • yogi
  yogi12.8.2007 00:43Muriel a andělé
  Nerad bych tady kazil honocení.Měl jsem to vtom 91 ,moc mě to nevzalo.Je tam cítit duch šedesátek,svoje určité kouzlo to má jako kdeco z té doby.Kája by potřeboval kvalitní scénář šitej sobě na tělo.Rozhodně je to ale lepší ,než plakáty ke kamen´áku apod. z poslední doby.Čet jsem to ale dávno,tak nehodnotím.
 • yogi
  yogi12.8.2007 00:29Superman: Pro zítřek #1
  Tak jako každý jsem to četl dvakrát po sobě.Jště si dám podruhé dvojku,to už na hodnocení těžko něco změní.Pro mě zatím největší zklamání z produkce crew-BB ART.V kresbě chyba není-Lee je protě Lee akdo má jeho kapitalistický realismus rád přijde si na své.Scénář mi připomíná artové filmy třeba francouzské výroby.Divák-intelektuál setváří zadumaně.Vkavárně je o čem debatovat.A co na to Jan Tleskač.Otazník neumím. Když to hodně přeženu-komiksovej Coelho. Ale je to jen můj ,možnáblbej ,názor.Proto jsme jaksi tenkrát zvonili klíčema,že.
 • yogi
  yogi24.11. 15:32Pohovka a mrtvola
  soulbringer: Ale zahraniční vydání je paperback, takže ty 2 kila navrch je daň za naši posedlost pevnou vazbou. Obecně CC nemá komiksy úplně levné ale většina lidí tady to asi koupí za půlku , což je fajn cena .
 • yogi
  yogi23.10. 13:09Kačer Donald 2023/02
  Alistair: To jsi pěknej kazišuk, takhle ty lidi prdele od kompů nezvednou , když jim vše přinesou až pod nos . A taková to byla pěkná městská bojovka .
 • yogi
  yogi18.10. 13:19Kačer Donald 2023/02
  Jo jo, Alistairovy Kačeří seznamy se jednou zařadí k legendárním listům pánu Schindlera a Cibulky.
  Alespoň na chvíli je svět zase normální, ženy doma hlídají oheň a muži vyrážejí na lov Kačera. Jen by mě zajímalo jak by to vyřešil Hawwran , s tou jeho hodinovou mzdou
 • yogi
  yogi5.10. 09:32Hitler
  Já chápu démonizovat jako dělat z něho někoho mnohem horšího než ve skutečnosti byl, to snad ani u Hitlera nejde ne ?
 • yogi
  yogi4.10. 13:40Hitler
  George Walker Bush : já nechci nijak rozporovat co jsi tu napsal , jen si nemůžu vzpomenout na žádné dílo, kde by byl Hitler tzv. démonizován . Ale zase nemusím znát všechno žejo.
 • yogi
  yogi7.9. 19:42Kačer Donald 2023/01
  I když budete mít seznam od Alistaira jako já , nejásejte předčasně. Já zatím navštívil v Olomouci pět krámů ze seznamu a jediný kačer , na kterého jsem narazil, byl v Albertu v chlaďáku.
 • yogi
  yogi23.8. 23:49Kačer Donald 2023/01
  baatcha: S jásotem ? kdybych sem nechodil tak o tom nevím a ani v žádné z trafik které jsem navštívil o tom neměli zatím páru.
 • yogi
  yogi23.8. 09:33Kačer Donald 2023/01
  JIK: Jasně , ale ty plastový blbosti tam byly myslím vždycky, před 5 lety, kdy Kačera zařízli, stál 79 Kč , nárůst o 40 korun je celkem velký , navíc asi spoustě děcek je dnes Donald ukradený, mají už jiné oblíbence.
  filmator: dík, mrknu na to
 • yogi
  yogi22.8. 22:20Kačer Donald 2023/01
  JIK: Jo, všech 10 lidí co tu je by si to moc rádo koupilo. Otázka jestli to budou kupovat rodiče, ta cena je celkem vysoká, když to srovnám se sešitovkama od Crwe.
 • yogi
  yogi22.8. 19:19Kačer Donald 2023/01
  Trafika ve Zličíně a na Chodově , to nám tady na Moravě moc neřekne . Mě by spíš zajímalo, co to bylo za trafiky , nějaký řetězec třeba ? Koukal jsem dnes v Gecu a tam to nemají.
 • yogi
  GWB: já četl samizdat a to tehdy byla Zvířecí farma.
 • yogi
  adevr: že ty máš v pokojíku na plakátě křečka , tedy vlastně Křečka?
 • yogi
  V Comicsových legendách bylo přeci vše černobílé, důvodem byla myslím cena, tedy obava , že by v komiksovém pravěku lidi za barevný komiks tolik peněz nedali.
 • yogi
  Já nevím, mě ta cena přijde v pohodě, je to 6 dílů, koupím na netu tak za 750Kč, čili jeden díl za 125 plus minus, folie v ceně.
 • yogi
  Na tohle se začínám těšit, konečně zas jednou něco bez příběhu.
 • yogi
  yogi25.8.2022 19:15Mother Nature
  mě by spíš zajímalo kde tyhle malonákladový věci sehnat , tedy nejen tohle
 • yogi
  Darth Raelchi :podle mě je to jasnej Johnny Weissmüller
 • yogi
  SSP : Jo takhle, jako stírací los.
 • yogi
  Vypadá podobně jako sběratelsky sběratelská edice. Ale že ti začmárali to číslo, bych asi reklamoval.
 • yogi
  yogi14.7.2022 14:10Thor: Zabiják bohů
  To je asi fuk , já to vždycky bral jakože odpad je 0 % ze 100%
 • yogi
  yogi14.7.2022 12:41Thor: Zabiják bohů
  no tak nějak jsem to myslel , těžkej podprůměr bych řekl tak 1 *
 • yogi
  yogi14.7.2022 11:32Thor: Zabiják bohů
  Fimi : ale filmu jsi dal 3 hvězdy. To u mě znamená , docela dobrý, ale znovu to vidět nemusím.
 • yogi
  baatcha : Já Mlýn zrovna dočetl a pocity z něj mám podobné. Ke konci jsem to už trochu na sílu i četl.
 • yogi
  yogi30.6.2022 13:36Zámek a klíč - Kompendium
  Milo_Harwey : A není to na straně 666?
 • yogi
  Než to vyšlo v češtině , tak už se venku pár kousků prodalo a to myslím nebyli fanoušci CC.
 • yogi
  yogi19.12.2021 21:34Ptáčátko
  Ogre: Napiš jim na fcb , já jim nedávno psal o Trávu a hned ji poslali i když je všude myslím vyprodaná. Bez poštovného.
 • yogi
  yogi1.12.2021 18:52Chlad
  Silně pochybuju, že by to někdo prodával za míň než 50%. A určitě vydává CC zajímavé věci , možná kdyby něco z toho vydal Vybíral , bude jeho fanclub řičet blahem. Prostě různý vydavatelství vydávají komiksy pro různý lidi. A někdo koupí všechno a doma to pak někdy roztřídí (já).
 • yogi
  yogi25.11.2021 21:39Klece
  Darth Raelchi : Pro mě to zní jako doporučení, jen bych rád věděl co z Paseky ti to tak může připomínat .Komiks jsem v ruce zatím neměl.
 • yogi
  SomeOne: Je to tak, já myslel z těch co vyjdou letos.
 • yogi
  Z prvních deseti tu nevyšla jen osmička .
 • yogi
  yogi2.11.2021 18:04Jágr, legenda
  ssp : Tu reklamu snad Jarda sám vymyslel . A je vidět , že má herectví v krvi , škoda že Zdeněk Troška už nic nenatočí .
 • yogi
  yogi2.11.2021 02:07Jágr, legenda
  Vypadá to celkem hezky , ale těch 160 stran budí pochybnosti . je tam opravdu všechno ?
  Mama Jagr , mullet , kasino , maturita , Alexej druhý , Iva , Nicol , Lucie , Inna , Veronika , Číňani , Energie , ODS , Babiš a Vodńanské kuře ?
 • yogi
  SSP : To budou zřejmě vlastenci .
 • yogi
  trudoš : já pár rasistů znám a nevšiml jsem si , že by něčím mávali či se hlásili k nějaké straně , to myslím není nutné . Dokonce můžou na někoho působit jako milí a sympatičtí lidé , tátové a mámy od rodin - třeba .
 • yogi
  trudoš : A s kterými autory jsi se tedy setkal osobně , to by mě zajímalo . Já při mé smůle ještě s žádným . Asi nechodím na ta správná místa .
 • yogi
  yogi30.7.2021 21:07NANITS chronicles
  baatcha : Tihle dva mají navíc skoro stejné číslo . Profil si tedy založili ve stejnou dobu , možná je to jeden člověk co tzv. hejtí sám sebe . Až zjistím něco víc , dám vědět .
 • yogi
  yogi11.7.2021 19:27U283
  Chtělo by to někam napsat ty nepsaný pravidla , ať je jasno jednou pro vždy .
 • yogi
  yogi9.6.2021 20:39NANITS chronicles
  Alespoň zvednete zadky od kompu a kapku se proběhnete . A nikdo nikoho nenutí si obouvat boty , teďkom je cool chodit bosky , něco jako koupání v zimě v ledovým potoku .
 • yogi
  yogi27.11.2020 20:05Jak žijí dnes?
  Já si teda spíš myslím , že si to vydal Jakub Plachý sám - na obálce je Fake Fake Fake , to je prostě vtip . Take Take Take to ani na stránkách nemají . ale komiks jsem neviděl , jen to tak tipuju .
 • yogi
  yogi27.9.2020 21:37Tankerka #01
  Jinak je mi jasné že to všichni ví a navíc je to zdejším metalistům šumák , ale kreslíř Jamie Hewlett je spoluzakladatelem jedné z nejvíce kůl partiček britského popu Gorillaz .
  Clint Eastwood .
 • yogi
  yogi27.9.2020 18:13Tankerka #01
  A já má tu holku rád ! I ty kluky klokanský !
 • yogi
  Mají tam toho hromady .
 • yogi
  yogi26.9.2020Prodám
  prodám :
  Batman a Robin - Batman znovuzrozený - 200 Kč
  Znovuzrození : Sebevražedný oddíl 1 - Černá sféra (váz. ) - 200 Kč , ( brož) - 100 Kč
  Batman 1 - Já jsem Gotham ( brož ) - 100 Kč
  Hitman - Pár vražd navíc - 150 Kč
  Transmetropolitan : 2 - Život je pes - 130 Kč
  4 - Nová lůza - 130 Kč
  DCKK - JLA - Spravedlnost - kniha druhá - 100 Kč
  Vše nové . Ideálně osobka Olomouc , možná je i Praha , když dá Covid
  beda154@centrum.cz


 • yogi
  yogi10.6.2018Koupím
  Koupím Kouzelný polštář .
  Kateřina Sechovcová .
  beda154@centrum.cz
 • yogi
  yogi13.11. 18:43Publicistika
  Alfi: Fidel Castro míval i delší projevy a jeho fans to v pohodě dávali.
 • yogi
  Fakt je že hoši z klubu Rychlých šípů by si nejspíš komiks do klubové knihovničky neobjednali, alespoň pokud by měl M.D. do toho co mluvit, u Rychlonožky si nejsem jist.
  Samozřejmě všichni ví, že je to chyba a ne knížka v akci, ale lidi jsou prostě kurvy(https://www.youtube.com/watch?v=HBpvL_iSSEU) a svoji roli hraje i ta anonymita. Pod Dobrýma knihama si nikdo z nás nepředstaví nikoho konkrétního, okrást Jirku Pavlovského nebo samotného Vybírala by se mnohým asi příčilo. No o Dobrovském se nebudeme vůbec bavit, ten neplatí alimenty, jen by ho dohnala karma.
 • yogi
  Asi všichni brali Betelguese v pevné ( i já , starý brožák), takže už cenu upravili, nyní tedy jen brož za pěkných 323 Kč.
 • yogi
  Sám jsem zvědav jak ta objednávka dopadne, ale třeba KK a Luxor když takhle zmrví cenu, tak to nestornují, viz můj Black Jack á 37 Kč.
 • yogi
  Asi něco bude , já nikam nespěchám, jen ta narozeninová mi přijde nejlepší, naházím to do dvou balíků ( co už vyšlo a předprodej) a nemusím dělat deset objednávek po
  tisícikoruně
 • yogi
  faster86 : 20% , je to vlastně jako ta stovka , jen to můžeš naházet do jednoho balíku a nemusíš vymýšlet balíčky po litru. A dá se ten kod použít i víckrát, ne jen jednorázově , alespoň tak to zatím vždy bylo.
 • yogi
  Mě by stačila ta narozeninová slena na KK, tak až bude mít někdo narozeniny neupejpejte se to sem hodit , až si sami nakoupíte třeba.
 • yogi
  yogi7.11. 22:56Sběratelský klub
  K řešení těchto a podobných dilemat ( koupit limitku takovou či makovou , přečíst hned nebo až za týden ?)je ideální stará dobrá mince ( hlava - orel), v případě více možností hrací kostka. Já osobně nad podobnýma hovadinama vůbec nepřemýšlím a ušetřím tím spoustu času
 • yogi
  yogi6.11. 06:22Pindárna
  Trip: Je to úplně běžná věc, že knihovny vyřazují knihy a protože jsou to věci, které si nikdo nepůjčuje, jsou opravdu často jako nové. U nás v Olomouci zrovna v říjnu postavili stánky na sluníčko a knih tam bylo hafo, myslím že zadarmo, nebo za nějakou desetikorunu. Já se tomu spíš vyhýbám, už tak nevím kam s těmi všemi krámy , ale mám takhle doma třeba Peakův Gormeghast.
 • yogi
  yogi5.11. 21:54Pindárna
  MaF: je to tak , ale chce to hroší kůži , ve vědecké se půjčíš jen to, co si objednáš , nemůžeš tam takříkajíc nic strčit pod svetr, jako to kdysi šlo v knohovnách, než zavedli ty krámy který pípají
 • yogi
  yogi3.11. 23:56Pindárna
  No právě třeba Olomoucká vědecká asi taky patří mezi ty knihovny, mají tam tedy toho hodně ale určitě ne 100% ně vše.
  Těch několik prvních Aarghů v databázi mají, status - dlouhodobě nevráceno, zřejmě pomalý čtenář.
 • yogi
  yogi3.11. 22:27Pindárna
  MaF : jakože úplně všechny ?
 • yogi
  yogi2.11. 23:22Publicistika
  Alfi: s Endgame to mělo skončit a s láskou bychom na to vzpomínali, jenže podřízni zlaté prase. Je to jako strom ( meruňka) co jsem měl kdysi na zahradě, jeden rok neskutečná úroda a do roka bylo po něm.
 • yogi
  yogi2.11. 17:28Pindárna
  Sorry, já nerad.
 • yogi
  yogi2.11. 16:18Pindárna
  Future-Death: Nic proti kultu osobnosti, ale mě nepřijde, že má Gmork nějak extra moc komiksů. V databázi tu má 0, tedy má to skryté, ale kdyby se ti chtělo a spočítal jsi vše, co nám tu třeba za rok oznámil, tak to nebudou nějaká omračující čísla. Když tu napíše pětkrát o Panu Úterkovi, to neznamená že si ho koupil pětkrát. Jasně , má taky plno beletrie a polských komiksů asi nejvíc, ale stejně jsou tu jiní frajeři, u kterých fakt nechápu , kde to všechno dávají, pokud mají několikanásobek toho co já a já už vážně nevím kam s tím, řečeno s Nerudou.
 • yogi
  yogi2.11. 13:23Publicistika
  Alfi: Myslíš incelové ? Co si pamatuji třeba z Avengers - Endgame , v kině (plném ) byly zástupci různých genderů od teenagerů po seniory. Není to prostě tím že ty filmy až na výjimky stojí v poslední době za starou bačkoru?
 • yogi
  yogi30.10. 19:39Pindárna
  Ale Batman - Vánoce tam zase mají 30.11.2023, čert aby se v tom vyznal.
 • yogi
  yogi30.10. 19:35Pindárna
  Tedˇ koukám na předprodej Knižního klubu - Liga spravedlnosti 8 - Válka s Darkseidem 2 - Titul by měl být k dispozici 21.6.2024
 • yogi
  yogi30.10. 07:49Filmový a hudební klub
  soulbringer: Já nejsem expert na český hip-hop, ale mnohem větší utrpení je pro mě česká radiová produkce, různí ti Kryštofové a Jeleni a podobní poetové, na což člověk občas narazí i když nechce.
  A když se jednou za čas vypravím na něco českého , tak je to třeba Vltava. Některé věci by mě i zajímaly naživo, třeba Bára Zmeková, ale jet do Prahy se mi nechce a tady je ten výběr fakt dost omezený.
 • yogi
  yogi29.10. 20:45Filmový a hudební klub
  Fimi: to první , je to v podstatě kapela pro seniorky . Ale zase já od nich celou desku nikdy neslyšel, tolik času nemám.
 • yogi
  yogi29.10. 20:26Filmový a hudební klub
  Gmork:No ale spotify nemusíš poslouchat jen z mobilu. Já ani mobil nemám , tedy smartfoun. Jinak si kupuj co chceš . To je hezké , že posloucháš klasiku, já taky čím dál víc, jen když to čtu v tvém postu každý rok 25 krát, tak mi to nedá abych tě trochu nepoškádili, i když vím že na to taky kašleš. Ale filtrovat si tě asi nebudu,až to tedy půjde, co bych četl v práci.
 • yogi
  yogi29.10. 20:06Filmový a hudební klub
  Gmork: no právě tím jak jsi svůj( což jsem nikdy nepopíral) a kašleš na ty trendy ani možná nevíš, že jazz je dnes populárnější víc než kdy byl. Na Mulatu Astatke ( znovu na té Pohodě) byly ve stanu hromady opravdu mladých lidí, že jsem docela zíral. A to nemluvím o spoustě těch nových kapel ( jazzových) které hrají na i na Colorsech a jinde.
  Ale jinak, je to pěkná hromada krabiček, to se musí nechat.
 • yogi
  yogi29.10. 19:53Filmový a hudební klub
  No já hákoval na baru v klubu kde hrály občas tyhlety alternativní metaly a ke konci už mě to sralo neskutečně. Takže se znám i z lidma z kapel jako Sněť a Bahratal, ti jednou dokonce hráli na jedné svatbě, jen 2 lidi odešli , já plus jeden, ale ti metaláci jsou většinou milouši, stejně jako Fimi naživo.
  Nejhorší z české scény( možná i nejhorší ever) byly Bambulkyné dobrodružstvá - totální hlukový, vizuální i čichový terror, zpěvák( cheche) nastoupil v rudých ženských šatech, ve druhém songu( haha) už byl nahý dole v publiku a když jsi nedával pozor , občas na tebe přiletělo i něco, co jsi úplně nechtěl. Ultra fans přišli na koncert s pláštěnkou.
  Já fakt nemám rád dlouhé koncerty, až na vyjímky, 50 minut a nazdar a tyhlety D. Theater hrají klidně myslím i 3 hodiny, to bych radši znovu četl Dopis 44( jen přirovnání.)
  Metal docela hodně poslouchají i ženy v mé věkové kategorii, tedy 50 plus, ale takový ten druh co by Fimi nebral,Sabaton ( něco jako Heavy Michal David)a to jak tam ženská zpívala . Asi se jim to líbí, já jim to neberu, ale myslí si, jak jsou tím kdovíjak originální a nevědomují si , že to poslouchá každá druhá. Znám to kdysi ze seznamky. Pak vznikala taková nedorozumění, že díky mému roztomilému homeless stylu mě považovaly za spřízněnou duši, což se záhy vysvětlilo a viděli jsme se maximálně jednou, někdy ani to ne .
 • yogi
  yogi29.10. 17:34Filmový a hudební klub
  Fimi: metalisti jsou hlavně opravdu věrní , tedy jednou metalista vždycky metalista
  i když to popírají, tak až na výjímky nemají zájem o jinou hudbu, vůbec neví jaké jsou současné trendy a ani to vědět nechtějí , no a ani s tou historiíí to není žádná sláva - třeba ty, Fimi, který jsi nikdy neslyšel o Joy Division , to je jako třeba nikdy neslyšet o Black Sabbath . Tohle paradoxně dost často neplatí pro metalové hudebníky, kteří často v soukromí metal neposlouchají a mají v oblibě i jiné žánry ( Depeche Mode by mohli vyprávět)
  -a dost často se jim daří nadšení přenést i na své děti, ba i ostatní členy rodiny, můj brácha by byl schopný přemluvit i svoji tchýni ( o psu nemluvě), která zná jinak jen Helenku Vondráčkovou, aby jeli celá rodina na Dream Theater
  - taky většinou nemají rádi a neuznávají kapely, které vystoupily z hranic žánru a hrají takový ten hipsterský metal - Deafheaven, Liturgy a jiné věci, na které občas já zajdu
  -tohle je takříkajíc pohled zvenčí a neplatí ani zdaleka pro každého - viz zase třeba zase ten Gmork a jeho klasika a francouzská hopsadla pod zákonem
 • yogi
  yogi29.10. 14:30Filmový a hudební klub
  faster: ale PSH taky trochu zamrzli ne
  já produkci Milionplus nevyhledávám, jen tak abych byl trochu v obraze.
  Z české scény mám teď si nejradši Tamaru( což tedy není hip- hop) a spoustu věcí ani asi neznám
  Nejvíc jsem zvědavý na novou Janu Kirschner, jestli tedy letos bude. Její trilogie z let 2010 - 14 má navždy místo v mém srdíčku( sakra, to jsem dnes ale sentimentální) a její vystoupení na Pohodě byla krása nesmírná..
 • yogi
  yogi29.10. 14:20Filmový a hudební klub
  GWB: To je vtipný, Pasu lubne mi tu hrálo, je to 10minut.
  Na 58G bych rád zašel za týden, zatím když byli v Olmíku , tak jsem měl vždy noční nebo něco jiného.
  Na Pohodě jsem viděl kus vystoupení romského rapera Čavalenkyho a to bylo mi přišlo hodně dobré.
 • yogi
  yogi29.10. 13:36Filmový a hudební klub
  GWB: Ale tebe bych tipoval tak na Prago Union či 58G, asi nekupuješ Viktora Sheena, který je v Top ten ČR momentálně na prvním, druhém , čtvrtém, sedmém a třináctém místě. Torr není v Top 100 vůbec. Tím jsem jen chtěl jen říct, že to že metalová legenda z devadesátek prodala několik alb v jistém e- shopu nevypovídá celkem o ničem. Můj kamarád má taky label, tak bych se ho mohl zeptat co se nejvíc prodává a moc lidí by to tu asi neznalo.
  Jinak já teď jedu Dollar Prync, more, ale vinyl si nekoupím, bo nemám gramec .https://ifpicr.cz/hitparada/14
  Nic proti českému metalu, nikdy jsem ho neposlouchal, jen se snažím občas korigovat Gmorkovo pábení( but everything is vanity).
 • yogi
  yogi29.10. 12:58Pindárna
  GWB: Pokud ho jen cituje tak je to asi v cajku, jen aby ho nenapadlo vytunit si motorku a běhat v noci ve slipech po Praze. Padouchů by se asi našlo dost, třeba ta mluvčí nebo jakou měla funkci, co ji vyštípali nedávno.
 • yogi
  yogi27.10. 21:39Pindárna
  faster86: No a vycházejí teď vůbec venku podobné série ? Třeba ten Chew, to se mi moc líbilo, ale lidi o to víceméně neměli zájem. Tak máme Ekho. Zmiňuji dvě série, které si testovali vCrwi na druhou.
 • yogi
  yogi27.10. 19:04Pindárna
  soulbringer: Jde o ty samotné příběhy a jejich ztvárnění.
  To myslím každému, jen každý o tom má jinou představu. Zkus si přečíst Dopis 44 a Tuláka, nyní i ve vaší knihovně, možná pochopíš, jak jsem to myslel.
  Přijde mi miloučké, když jeden z uživatelů napíše, že se mu to vlastně nelíbilo, dal by i 2 hvězdičky , ale vzhledem ke kvalitě zpracování ( lak, bonusy a tyhle serepetičky) musí dát za 4 .
 • yogi
  yogi27.10. 18:52Pindárna
  faster86: Jen maličkost - 100 nábojů je spíš série BB Artu, DMZ tedy zcela, navíc, jak víme, nedokončená.
 • yogi
  yogi27.10. 01:53Pindárna
  faster86: ať se klidně rozpadne , stejně to jednou všechno odvezou do sběrného dvora
 • yogi
  yogi26.10. 22:48Pindárna
  faster86: no tomu se říká osobní vkus , já teď pár kousků i kusů( jakože fakt kusů) od majťáků četl a řeknu ti zlatá manga . No ale ta zase nemá pentakulární nebo jaký vlastně lak na obalu , takže tvé rozhodnutí chápu.
 • yogi
  yogi26.10. 22:44Pindárna
  seneke : super , dík za info
 • yogi
  yogi26.10. 20:57Pindárna
  Já mangy které vycházejí venku neznám , ale líbilo by se mi , kdyby tu vycházelo víc věcí , co nejsou primárně zacílené na teenagery, i když by se asi tolik neprodávaly, často třeba zjistím , že nějaký hraný film je podle mangy , napadá mě třeba Naše malá sestra Hirokazu Koreedy a série Makanai: Jak se vaří pro Maiko od téhož . Uvedl bych víc příkladů, ale paměť mám jak ementál.
 • yogi
  yogi26.10. 08:57Filmový a hudební klub
  Gmork: To je ale jen žebříček jednoho internetového krámu, z kterého nelze vyčíst nic jiného , než co si objednávají jejich zákazníci, nevíme ani jestli na první místo stačí pět či dvacet kusů.
  A podle převahy metalu a naprosté absenci v česku komerčně nejůspěšnějšího žánru, tedy hip-hopu, je jasné ,že mladí lidé fyzické nosiče buďnekupují vůbec a nebo někde úplně jinde.
  Ale že je Česko země metalu zaslíbená to je asi fakt. U dříve narozených to myslím bude platit. A pak tady na Cdb..
 • yogi
  yogi12.10. 23:25Pindárna
  Alfi : Vždyť přeci psal Gmork - " A to buď rád, že o mně nevíš všechno".
 • yogi
  yogi10.10. 20:25Pindárna
  Je v něm 17stránkový příběh Carla Barkse.
 • yogi
  yogi10.10. 19:32Pindárna
  Nový Kačer Donald přistál, můžete vyrazit na lov. Já ho koupil v Albertu.
 • yogi
  deefha : Já měl na mysli spíš diváky tohohle programu.Takový ten pořádný rockec je asi něco jako byla dechovka za mého mládí.
 • yogi
  yogi6.10. 12:49Pindárna
  Knižní klub dnes změnil datum vydání bbartí Ligy na 30.11.
 • yogi
  Rebel TV, to zní hrůzostrašně , to je zřejmě nějaký kanál stárnoucího bílého muže.
 • yogi
  yogi1.10. 10:57Pindárna
  Mě spíš láká ten Primark , tam jsem ještě nebyl.
 • yogi
  yogi30.9. 12:06Pindárna
  Fry: já ti úplně nevím s těmi boomery
 • yogi
  yogi29.9. 14:45Nakupujeme venku
  Scarface: Azimut.
 • yogi
  yogi29.9. 13:33Nakupujeme venku
  valon: To vím , ale Brak vydal pár komiksů i před Gemerem. Já se o nich rřeba dozvěděl z inzerce v Á2ce.
 • yogi
  yogi29.9. 00:33Nakupujeme venku
  MaF: Znám, mám doma. Ale tady jsem se o nich myslím nedočetl.
  Jako chápu , že si někdo rád prohlíží ty obrázky s elfy a jinou havětí, ale skutečně tu někoho zajímá v kolik hodin spouští předprodej a kterou ze tří obálek si Gmork vybral?
  Pro mě za mě ať to tu sází třeba pětkrát denně, ale na druhou stranu chápu, že je spousta lidí na to alergická a těch lidí je možná o něco víc než fandů Studia Lain a Lost in time ( ale žádnou statistiku na to nemám ).
 • yogi
  yogi29.9. 00:05Nakupujeme venku
  soulbringer : A pokud někdo ovládá i jiné jazyky než Polštinu, tak těch tipů Gmorek dává vícero a mě to neva.
  Tuhle větu nejsem schopný rozšifrovat, ať se snažím sebevíc. Já hovorím celkom dobre po slovensky , nič také ako tip na pekné počtenie som u pána Gmorka nevidel. Len samé szwz , ty koxo.
  Mě ty jeho typy nijak zvlášť nezajímají i když na ně vždy mrknu, jede to pořád v jedné lajně, temná fantasy a jiné tzv . krásně namalované dobrodrůžo.
  Jako by nějaký polský Gmork psal obden o tom co vydávají Majťáci s Vybíralem a Poláci by si lebedili, jaký že to mají skvělý přehled o českém trhu.
  Co se týče nakupování, tady je určitě víc lidí, kteří nestíhají doma rozbalovat balíčky, natož tak to vše číst a taky kam to všechno nacpat, jen prostě nemají potřebu o tom pravidelně informovat zbytek Cdb.
 • yogi
  yogi28.9. 20:51Nakupujeme venku

  mkw : Já když dva dny nevím, co nového ve Studiu Lain , tak nejsem úplně ve své kůži.
 • yogi
  yogi28.9. 12:48Sběratelský klub
  Já doufám že k prodeji zmiňovaného Icalu nedojde , majitel má ke knize silný citový vztah , myslím že ani desítka nestojí za trauma , které by si mohl prodejem knihy přivodit.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 727 (cca 232899 Kč)
Mám: 3721 (cca 1093070 Kč)
Chci: 26 (cca 7475 Kč)
Sháním: 77 (cca 14838 Kč)
Nabízím: 0
Osobní: 80 (cca 10751 Kč)
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0