Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 6 dalších ukázek

Koupit
Předloha filmu Davida Finchera.

Není to nájemný vrah z akčního filmu, ale spíš tuctový člověk, který si vražděním vydělává. Volí mrazivě věcný přístup a chce být hlavně nenápadný. Na co u toho myslí? Jak svoje činy ospravedlňuje? A hlavně… jak dlouho mu to může procházet?

Originálnímu přístupu k tématu odpovídá i kresba Luka Jacamona, která střídmě, ale velmi působivě zachází se žánrovými klišé, s barvou i panelovým členěním. Francouzský komiks, který zabodoval i v anglickém vydání, přináší neotřelý pohled na svět nájemných vrahů.

Obsahuje původní dvě alba série Le tueur, vydané nakladatelstvím Glénat:
Zabiják #01: Rána vedle (Le tueur #01: Long feu, 1998)
Zabiják #02: Ozubená kolečka (první část) (Le tueur #02: L'engrenage, 2000)


Scénář
Alexis Nolent (Matz)
Art
Luc Jacamon
Obálka
Luc Jacamon
Lettering
Josef Ládek
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Filip Gotfrid, Jolana Tichá
Žánry
akční, thriller
ISBN/ISSN
978-80-7679-492-4 (CREW)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
190 x 260 x 6 mm
Tisk
barevný
Váha
355 g
Stran
104
Cena
299 Kč
Originál
Le tueur #01: Long feu; Le tueur #02: L'engrenage (Casterman, 1998, 2000)
  • louza
    Na Matze jsme si museli počkat dlouho. Čekal jsem ho už víc než před dekádou po Bullet to the Head, leč film necitoval komiks úplně věrně a vlastně nešlo ani o super dobrej biják, což je v případě snímku obsahující axe fight mezi Mamoou a Slyem skoro oxymoron. Matz každopádně má i lepší věci než Bullet a tím nej je právě Killer. Cynický nájemný vrah dávájící čtenáři ochutnant svým monologovým pojetím realitu světa. Není to úplně čtení pro citlivé povahy a místy je na hranici příjemnosti. Ale je do dobře udělaný komiks moderní téměř předrsnělé školy. Jediné co nechápu je proč až teď.
  • perak
    Vyprávění nemá velké tempo, ale přesně odpovídá naturelu hlavního hrdiny,. Nedávno jsem viděl i film, ale zatím za mne komiks určitě lepší. Těším se na další díl.
331