Kapis [mecenáš]

Kapis

Jméno: Kapis
Email: kapisow@seznam.cz

Jsem takový tichý, skromný introvert

Kapis
M Kapis 14.9.2017 Živí mrtví #21: Totální válka - část druhá

GWB: Musím přiznat, že takový rektální přeliz mě samozřejmě těší;) ale on to vybrojleroval už cyboy hned svým prvním komentářem, kdy to vy(sle)pičil hned v den vydání, a já už od začátku věděl, že to Negan přežije. Ale přece nezabije takovou sympatickou postavu hned a nakonec mi to, že to vím tak nevadilo.

To jen potvrzuje, že předmluvy a komentáře nečíst (určitě ne před vlastním čtením).

Kapis
M Kapis 11.8.2017 Hloupý žert a jiné příběhy

Tak nevím, jestli jsem neměl tu správnou náladu nebo jsem byl hormonálně disbalancovaný, ale poprvé jsem z Goreyho byl zklamaný. Ono to nijak nevybočuje z toho, co dobře u toho autora známe, ale nějak mě to zkrátka nebylo schopno chytnout pořádně za kule.

Kapis
M Kapis 7.8.2017 Skalpy #06: Hlodání

Tak trochu se nám to pročistilo. Opět brutální masakr v temných kulisách. U komentu k Živým mrtvým jsem teď psal, že Pražák neumí přeložit a harmonicky poskládat nadávky ve věty rozvité, aby to vyznělo opravdu autenticky a drsně. Tak se omlouvám, Kopřiva to dokáže!

Kapis
M Kapis 3.8.2017 Oskar Ed #3

Je jasné, že Brankův fotr to dost posral a člověk se s tím holt potřebuje nějak srovnávat (bo náraz to nejde). Rozumím mu absolutně. Třeba s trochu jinou zkušeností, ale já bych to takhle hezky nikdy neuměl vymyslet a nakreslit. A kresba je oproti předchozím dílům hodně preciznější a čistší. Všechny roviny, odbočky, vzpomínky, oživlé vzpomínky, halucinace, přechody mezi realitami a časy jsem asi nepobral, ale co naplat, nebyla to jízda mou fantazií. Gadžopádně ta jízda byla parádní a divoká, peřejemi zoufalství, při sesuvech půdy smutku a rachotící bouřkou nejasných výčitek a vzpomínek kolvůkol, kde se ale našlo místo i na hořký vtípek. Klobouk dolů, musím se ale přiznat, že napodruhé bych asi neměl odvahu, nicméně tu novou bichli, co vyšla s Edem loni, na té si s chutí smlsnu s pevnou vírou, že na mě nezačne mluvit sama - ale až ji otevřu a začtu se.

Jo a až v tomto díle jsem si uvědomil, že on na hlavě žádnou masku nemá.

Kapis
M Kapis 28.7.2017 Oskar Ed #2

A šílená jízda pokračuje ještě zběsilejším tempem. V tomto díle jsem se v té husté polévce reality, snů, halucinací a projekcí mysli kapku motal, ale zhltal jsem to rychleji než tu polívku! Jdu na třetí díl, snad pak budu moudřejší, ale musím říct, že i když úplně nevím, co se vlastně děje, baví mě to moc. Leželo mi to doma v knihovně dlouhé roky a potvrdilo mi to, že kniha nikde neuteče (naštěstí ani nezačne na mě mluvit) a její čas musí někdy zákonitě přijít.

Strašně se mi líbí Brankem namíchaný koktejl filozofických úvah o životě, jeho smyslu a reálná vulgarita a násilnost světa kolem, kde je však místo i pro vtipné situace (pro čtenáře, náš hrdina nic zábavného nezažije a k sebevraždě nemá nikdy moc daleko).

Kapis
M Kapis 28.7.2017 Oskar Ed #1

Tak to je opravdu pecka přímo na kule! Hledím na to vyjeveně, ale autor mě nešetří hned od prvního panelu a rozjíždí bizarní mozaiku šíleností, psychedelie a podivností. Vzhled Oskara, kdy nosí na hlavě pytel od kobzol, nikoho v jeho okolí neudivuje, takže ani já se nedivím. Když si AKUčkou přivrtá náhubek a zapálí své "kamarády" už se nedivím vůbec ničemu a jen letím po stránkách tohoto masakrálního dílka, které je podle mne neprávem opomíjené. No jo, není to žádný mainstreamový hrdina, ale masku na hubě má, tak o co jde? Mot uměl vybrat pořádné kousky do svého vydavatelského plánu. Pecka, už hltám další díl.

Kapis
M Kapis 28.7.2017 Grandville 2: Mon Amour

V tomto díle nebyla tak jasná analogie s naším světem, jako v případě prvního dílu a podvodu jménem 11. září, ale že by to nemělo nic společného se skutečností se mi věřit nechtělo. Napadlo mě, že to bude nějaká analogie na IRA a boj o nezávislost na Britech. Nejsem si zcela jist, ale opravdu jeden "vzteklý pes" Johnny Adair skončil za mřížemi v roce 1995 za řízení nejvýznamnější protestantské bojové skupiny Bojovníci za svobodu Ulsteru (UFF). Prej se s tím taky nemazlili a katolíků poslali do nebe požehnaně.

První díl se mi přece jenom líbil kapku více, ale tato série nemá chybu. Dokonalá kresba, plná promakaných detailů, pozadí a nečekaných nápadů mě na dlouhé minuty přikovala ke každému panelu. Opět tu máme konspiraci z nejvyšších kruhů a bombastické odhalení Inspektorem LeBrockem, který je pořádný rebel a správňák až pod jezevčí skálu! Jsem nadšený a příští rok bych si klidně zaplatil u CC oba zbývající díly, které jsou momentálně na světě. NÁDHERNÁ VĚC!!!

Kapis
M Kapis 27.7.2017 Živí mrtví #21: Totální válka - část druhá

Tak, podle různých komentů, které jsem blbec neměl vůbec číst předem, jsem čekal zklamání, přežití Negana, vyměknutí autora, příchod evangelistů sedmého dne a kdoví co ještě. Ale zklamaný nejsem, Kirkman opět předvedl originální prvek a ukázal jaký etalon morálky a správňáctví ten Rick je. A jelikož se snažím trochu omezit investice do tohoto náročného komiksového koníčku, říkal jsem si, že asi s tímhle dílem končím - ale bohužel , telenovela jede dál a já na to jsem zvědavý jako stará rozkydlá panna na další díl Deflorace v růžové zahradě.

Kapis
M Kapis 27.7.2017 Živí mrtví #20: Totální válka - část první

Je to až s podivem, ale neustále mě to baví číst a zajímá mě, co bude dál. Akorát ten Negan si nedá a nedá říct - furt se snaží to dobračisko nějak domluvit, riskuje svou kůži, kdy furt chodí dopředu k bráně vyjednávat a ten Rick si furt nedá říct a musí dělat problémy. Akorát teda překlady některých výtrysků a proudů neganových nadávek měl p. Antonín radši poslat někomu povolanějšímu - třeba mně do Ostravy - určitě bych vytvořil mnohem přesvědčivější a údernější sestavy, které prostě pražák nemá šanci dát dohromady. Občas to hodně zabolelo a zaskřípalo, když takový zabijácký drsoň mluví jak buzíček ze základky, když je zrovna mamka z doslechu.

Kapis
M Kapis 26.7.2017 Sen o olympiádě: Příběh Samii Jusuf Omarové

cyboy: no vidíš a já to tam (to, co zmiňuješ v posledním odstavci) furt nikde v celém bloku komentů neviděl. Asi jsem pochopil psaný text:) No ale spíš myslím, že xenofobní (frustročecháček) bylo mířeno na Kukuba a irelevantní konspirátor mým směrem. Ale napsals to pěkně :)

Kapis
M Kapis 19:12:56 14.9.2017* Připomínky a návrhy

Jo a poznámky já využívám hojně, ale jedna určitě stačí.

Kapis
M Kapis 19:00:41 14.9.2017* Připomínky a návrhy

Zacku, prosím Tě, nevím čím to je, ale v práci se nepřihlásím do cdb. Už delší dobu, říkal jsem si, že je to přechodem na novou verzi, trpělivě jsem čekal, ale nejde to furt a doma večer se mi moc nechce už kompa zapínat a hledět do toho. Možná - a je to dost pravděpodobné - jsem úplný debyl, ale prostě svou nejoblíbenější destinaci neotevřu a nabízí mi to, jestli chci uložit nějaký soubor (tuším *.zrf, pošlu zítra přes telefon). Psalo mi to cosi o kódování, v kompu v práci si nemůžu nainstalovat ani změnit nic, na porno se tež musím dívat přes telefon, no na hovno jak cyp. Tak nevím, beztak je to nějaká banalita a jestli stačí změnit nějaké nastavení, třeba nějakého ajťáka ukecám. Když tak dík.

Kapis
M Kapis 12:31:56 29.8.2017* Připomínky a návrhy

Ale rucne a z hlavy!!!!

Kapis
M Kapis 22:33:06 13.7.2017Art

Ty vole kdo/co to je? Znak na hrudi je jasný, ale ty uši na licach?

Kapis
M Kapis 09:25:40 5.7.2017Pindárna

Felis: doporucuji si radsi spocitat chlupy na nohach nebo si dlabat bradavice plochym sroubovakem. Nebude ti pak tak trapne a budes mit aspon nejaky uzitecny vysledek;)

Kapis
M Kapis 16:13:51 7.6.2017Pindárna

GWB: no, koupil jsem si po dlouhé době Andělská tajemství, která mi pak chvíli ležela - a jaxem je přečetl nenadšen jsem se zařekl, že to byl poslední Gaiman - ale to už jsem měl koupenou 1.Knihu hřbitovní - a ta se mi zase líbila, ale už neechcůůů, ať se opováží vydat dalšího Sandmana!! To budu bokotovat :) no i když....

Kapis
M Kapis 13:24:12 25.5.2017* Připomínky a návrhy

U toho DCC kompletu jde mozna o to ze predplatitele dostavaji dva dily naraz jednou za mesic takze maji tu druhou knihu doma o 14 dni drive nez vyjde v trafice.

Kapis
M Kapis 22:09:10 18.5.2017Pindárna

CV: správně a jedině dobře tak!

Kapis
M Kapis 08:02:20 18.5.2017Pindárna

Tak doufam, Vy maloverni, ze dneska a az do nedele;) se budete divat az do konce, at se deje co se deje.

Kapis
M Kapis 09:03:25 16.5.2017Pindárna

Jh666: dik tak na wiki jsou terminy az do zari takze pocitam ze to pojede a to je dobre.

No a psal jsem jeste jednou a ptal se na posledni dil Candideho a ten ma byt taky pristi rok. Tak doufejme ze se Saga vykoupi a nebudou mit duvod sekat 100 naboju a Candideho. Kdyz to vezmu kolem a kolem tak tim ukonci dve rozjete serie.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 14.9.2017 18:49
Komentáře u comicsů: 1012
Hodnocení comicsů: 791
Příspěvků ve foru: 1150

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 1597 (cca 307422 Kč)
Chce: 298 (cca 45982 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 0