Jsem takový tichý, skromný introvert
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.5. 20:27Metabaron (pevná vazba)
  Musím říci, že s pokračujícím rozrůstáním Jodowersa autor drsně přitvrzuje. I když scénář ke komiksové adaptaci přímo nepsal. Mě to ovšem neva (to přitvrzování), ba naopak.

  Wilhelm 100 je asi nejúžasnější metabrutální psychopatický fašistickosadistický ultrazkurvysyn, bez náznaku svědomí, kterého tohle univerzum uvedlo v svět. Akorát bez Epifytu si asi nevyhoní. Nicméně Jodo evidentně přesně ví, co tím popisuje a že to není daleko od reality, která probíhá denně na naši zemi. Myslím, že ty první dvě knihy nebyly kreslené, ale malované. Sem tam jsem tam našel nějakou logickou trhlinku, ale palto paleočert, byla to perfektní jízda, kdy i já, poměrně otrlý, jsem občas zvedal obočí, kaj až jde zajít.

  Dávám 9,5/10 - i když 95% paleokurev si to asi myslet nebude. Že to není dokončené jsem zjistil až na poslední stránce, ale toš další dva díly už jsou v originále na světě, takže za pár let se těším na stejně dlouhé zakončení.
 • Kapis
  Kapis mecenáš6.4. 13:18Před Incalem (pevná vazba)
  Pecka, bomba, úžasná jízda Jodowersem ke kořenům Honíka Difoola. Drsné, brutální, zvrhlé, nesmlouvavé, krvavé, úchylné, úžasné, vulgární, až by určitě někteří mohli být i pohoršeni! Já tedy pohoršen nebyl a užil jsem si to od prvního panelu po poslední. Kresba Zorana je podobná Moebiovi, evidentně to byl i záměr, navázat na Incal, ale přijde mi víc okulahodící.

  Alechandro se s Honíkem vůbec nemazlí, chudák už od děcka žije v bordelu, kdy i jeho matka je nebohá kurva z Červeného prstence, nacházejícího se v nižších úrovních šachtoměsta, kde jsou kurvy živé, žádné robotické homeoštětky!! To je snad jasné. Autorovi se geniálně povedlo popsat západní konzumní společnost, i oddělení superelity od normálních lidí, které můžeme sledovat v dnešní v době poměrně drasticky. Aureoly (ne nepodobné adrenochromu) sice ještě nemají, ale jinak to tam všechno je. A o těch štětkách a jejich dětech to celé je - více prozrazovat nebudu, bo bych už brojleroval. Gadžopádně méně té mystiky a více brutal HC mi velice sedlo.

  Jsem nadšený - doporučuje 9,48 z 10 mutovaných homeobuzerantů s bioprdelemi z Pluta 8. Mám pochopitelně v pevné vazbě, ale kupujte to i v broži. Tato trilogie je z celého Jodowersa to nejlepší (dle mého), stojí to fakt za to, a je ve finále i jedno, v jakém se to čte pořadí, určitě není problém začít tímto dílem.

  99/100
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.3. 22:21Poslední Incal (pevná vazba)
  Krásná věc, ke které by ne každý zhomeokurvysyn z nižších podlaží měl něco brblat.

  Přetrubkovaná metakresba, vyrážející dech, by určitě snesla kapku větší formát, ale akceptuju nastavení MDEK a tleskám. Borok Honík Difůl konečně uzavřel jednu smyčku paralelního vesmíru. Prošel si ji ještě jednou v trochu jiném gardu, porazil opět všechnu temnotu, na hranici vlastního nedobrovolného sebeobětování a to poměrně rychle a zběsile - ale hlavně konečně byl za ta všechna příkoří, co po něm chtěli, odměněn naprosto dokonalýma kozama a propojením s Incalem.

  Čímž se stal...vlastně čím se stal, věčností, bohem? Dovolí mu ta jeho dokonalá svítící baba, aby si dal kurva ve vaně doutník, flašku uisky a nějaký halucinogen a u toho si normálně vyhonil péro? Neodsoudil Jodo chudáka Johna k nějakému obskurnímu celibátu s nějakou homeopyčou, která se po nějakém metačase ukáže jako nesnesitelná paleohysterka?? To jsou otázky, které mi už nikdy nedají spát:)
 • Kapis
  Kapis mecenáš22.1. 16:09Zóna
  Tak jak byl Rudo úžasný, říkal jsem si, že jen tak něco ho nepřekoná a tady mi teda spadla brada a musel jsem to hned přečíst znova. A pak jsem jel na hory na Poľanu a zažili jsme tam takové psycho a tak divné věci, že jsme z hor v sobotu za krásného počasí i na neděli, utekli. Nikdy jsem nic podobného nezažil a nikdy nic podobného už zažít nechcu. Doma jsem komiks otevřel potřetí a zjistil jsem, že jsme byli asi 20 kilometrů od "Zóny" u jednoho z největších stratokráterů v Evropě. Je zaznamenáníhodné, že Lipovec je údajně také v kráteru sopky.

  Ať už je celý koncept Zóny vymyšlen a jestli existuje nebo ne - nemyslím to tak, že by tam lidi měli mít superschopnosti - ale jestli tak působí na lidi, co tam v okolí žijí - zlomy v zemské kůře, které působí poruchy elektromagnetického pole, sopouchy vyhaslých sopek a s tím spojené ložiska těžkých kovů, fakt nevím, ale vím, že jsem potkal dost lidí, kteří se chovali úplně přesně apaticky a podivně jako ti rodiče v Lipovci. Vím, co jsem zažil. Teď už se sice nebojím jít v noci na hajzl potmě, ale je to pořád ve mně. Asi budu muset Danielovi napsat.
 • Kapis
  Kapis mecenáš15.1. 22:05Krásná temnota
  Před asi deseti lety jsem si přečetl koment na Crwi od kerama o tomhle komiksu, který hned zjitřil mé smysly a zapsal se mi hluboko do teho kurevstva na krku, keré mě občas nenechá usnout. Byla a je možnost si to přečíst na monitoru, já to však nikdy nečetl digitálně, já jsem synek trpělivý a ani ne o dvě děcka později jsem si ho mohl koupit, otevřít, očuchat a přečíst na živo. A mám ho v pazurach!

  Říkal jsem si, no tak leží borok mrtvá holčička v lese, rozkládá se, že, co tež jiného a človíčci kolem dělají juchůchů a juchajdá, tím to bude vyčerpané, co tam chce z toho více děvucha vytahat?? A ejhle ho, pyčo!!

  Takové peklíčko a panoptikum hrůzy, vývoj od naivnosti a altruismu k chladné a bezohledné krutosti, zrcadla křivosti lidské povahy a brutality se sladkými úsměvy a rádoby dětskou kresbou nevinné naivnosti, plnou roztřesených linek, jsem fakt nečekal. Je to tak morbidně a úchylně roztomilé, při čtení je třeba zapudit zbytečné otázky o tom, kde se tam človíčci vzali, jaktože měli před tím kakao a porcelánové hrníčky, když pak žijou v době pospolité a podobné nesmysly. Ono to pak nemá chybu. Jsem omráčen, uzemněn a zítra si to dám ještě jednou a schovám to na tu nejvyšší polici knihovny. Dávám všechny bludišťáky světa!!! A ona to psala baba! Asi bych ji chtěl poznat, i když, no....

  EDIT/UPDATE: Taxem to přečetl podruhé a asi to chápu kapku lépe, mohl jsem se soustředit na detaily. Panáčci mohli pít kakao z porcelánových hrnečků proto, že vlastně jsou všichni aspekty malé nebohé Aurory. Nebo třeba jejími charakterovými znaky, jež nevybroušené a naivní přicházejí na svět. Však to byla malá holčička. A i to milosrdenství, obětavost a lásku ke všemu kolem ta realita ořeže, zničí a vyplivne jen ty nejsilnější. Což vůbec neznamená ty nejlepší. Takže nakonec pochodují po tom lese různé varianty charakteru, které by však samy nemohly fungovat, bo vždycky jsou nějaké brzdy. Pokud jsou však brzdy zničeny, nemůže to dopadnout jinak..... pro mě komiks roku!!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.9.2019 09:02130 #03: Čas hvězdoplavců
  Do prdele, tak ona to není trilogie, ale nedopsaná kdovíkalogie - no tak nic, to si budu muset pár let počkat. Nicméně, spát budu asi dobře a nebudu se klepat, kdy už to bude a psát Nikkarinovi co dva týdny email - přece jenom mě to až zas tak nechytlo, i když tento díl zaznamenal kvalitativní skok jak v scénáři, tak kresbě - jdou z toho cítit trochu bratři Strugačtí. No, tak Nikkarin jedem jedem a neflákáme se!!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.9.2019 09:01130 #02: Hodní, zlí a oškliví
  Jedním z hlavních hrdinů je BO, takže to musí být Ostravak!

  Před desíti lety, když ještě existoval Komiksfest v Roxy, jsem seděl s Nikkarinem u stolu, koupil jsem si jeden obrázek (z Havraního Aarghu), který mám na stěně a tuto knížku mám od něj podepsanou i s obrázkem o rok později, když už byl Komiksfest jinde (a stál za hovno) - a po necelých desíti letech jsem se dostal konečně i k jejímu přečtení.

  V tomto díle už nejsou mozaiky náhodných událostí a situací, naopak děj je semknut v hlavní linii, jak už autor zjevně dal svou koncepci dohromady a ví přesně co se děje a co se dít bude. Taky všechny ty surreálnosti nějak ukotvil do příběhu, aby dávaly smysl. Kresba se taky zlepšila - vyloženě se mi nelíbila jenom kolem strany 70, kdy došlo k velkému souboji s Lupusem - na zemi se tam válel odpad a byly to jen takové kostičky a trubičky, vypadalo to úděsně - stejně jako na více místech, kde se válí více věcí stejného původu - buď ho to už kreslit nebavilo nebo neměl trpělivost.

  Celkově posun směrem dopředu nebo (vzhůru), robotí ráj s Adamem a Evou (a jabkem) byl taky docela originální nápad, podobá se to už více dobrému SF. Tak uvidím, co mě čeká ve třetím díle.
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.8.2019 13:58Rock Comix
  Nejsem lezec, spíše vysokohorský turista/normální turista, ale něco polozené ve vertikálnějším terénu mám, pár lezců znám, malá taky leze, takže vtípky jsem pochopil, nicméně to vykouzlilo max. úsměv na tváři - nejvíce jak ho "hodnotila" vystajlovaná mládež, že není dostatečně draho oblečen na lezení či progresivisitická, enviromentalisticky-povrchně-poblouzněná mládež, která po skalách lézt nemůže, protože by šlapali po trávě. Možná, že ti v tom "lezeckém tunelu" se nad tím budou i řezat. Přečteno během jízdy autobusem do práce, takže rychlovka. Ale jsem rád, že to mám.
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.8.2019 09:43130 #01: Odysea
  Tak, leží mi to v knihovně bohdá 10 let a když jsem teď spěchal do práce a rychle hledal, co si vzít na čtení, padl mi zrak na tuto trilogii a došel jsem v momentě k přesvědčení, že na Stotřicítku právě dozrál čas. Čapl jsem ji, těpl do batohu a v autobuse se do toho konečně ponořil.

  Sled nesouvisejících surrealit je naštěstí trochu stmelen na straně 53 a pak to začne dávat jakž takž smysl. Jakoby těch prvních pár desítek stran bylo kresleno jen tak pro radost a až posléze se to Nikkarin rozhodl posešívat nití obsáhlejšího příběhu. Ale i tak zůstávají některé výjevy čistě solitérním příspěvkem, bez hlubšího smyslu pro celý příběh. Odkazy v detailech jsou příjemné, některé jsou zjevné (Malý princ, Dálí, Rychlé šípy), některé méně - třeba Voleman či na straně 72 je na televizi komiks Kook, který vyšel v nákladu 100 ks a kdo nebyl komiksák před deseti lety, asi o něm nemá ani páru (http://comicsdb.cz/comics/2740/kook). Všechny ty tzv. "popkulturní" odkazy jsem určitě nerozšifroval, zajímalo by mě na co odkazuje třeba scéna na "šrotišti." No, celkově atmosféra i kresba se mi líbila, ale jsem jakýsi nenaplněn zcela, přece jen jistá křečovitost v tom ještě byla, ale jsem zvědav, kam se to bude ubírat v druhém díle, který jsem dostal podepsaný od N. osobně.
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.7.2019 09:29Žoldnéř #01: Kult svatého ohně
  Kdysi dávno, když Stodolní bývala ještě cygánské ghetto, kterémužto zdevastovanému bloku baráků se lidi radši vyhýbali, aby nebyli příliš kulturně obohaceni, se na ni otevřel první SF/F obchod - Geralt. Dej mu pámbů věčný pokoj - a my tam jezdili utrácet svých pár korunek, které jsme byli schopni nasyslit z kapesného od maminek. A než jsme objevili MAGICy, Zeměplochu, Magiu i Miecz a Zelazneho, bohatší kámoši kupovali art-booky po pětistovce (a že to bylo peněz) s fantasy kresbami plných lepých děv, pekelných monster a svalnatých fešáků, potřených baziliščím olejem, až se jim ty nepřirozeně deformované svaly leskly ve svitu vzdálených sluncí. Listovali jsme si tím tam a zpět, hráli u toho dračák a tak jsme alkohol, drogy a to, že s babama jdou robit aj jinči věci, než je na šmigrusta polít smradlavou březovou vodou, objevili až někdy v šestnácti a tudíž z nás vyrostli spořádaní a kurva slušní lidé, kteří to mají v hlavě jakžtakž srovnané a kteří nad dnešními "čtrnáctiletými" Bulhary a Pakistánci v Západní Evropě jen nechápavě kroutí hlavou:))

  No a tato kniha mě vrátila do těchto ještě poměrně bezstarostných let listování těmito áčtyřkami. Veškeré kecy o tom, že to má slabý scénář jsou liché a zcestné bludy zpovykaných konzumentů, přesycených nepřeberným množstvím komiksů na našem trhu. Tohle je prostě paráda, onanistická orgie a mít to ve vzpomínaných letech, asi s tou knihou chodím i spát a koupu se s ní ve vaně. Prostě fantastická jízda fantastickým světem se svými obyvateli a pravidly, fantasticky namalovaná a to všechno přebije případné drobné nedostatky. Jsem rád, že jsem to zkusil koupit - další díly beru zcela nekriticky bez debat, hned jak vyjdou. BOMBA!
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:17Skalpy #10: Konec cesty
  Nečtu zásadně komentáře, pokud nemám knihu přečtenou - nevím proč jsem četl komenty k 9. a 10. dílů Skalpů před jejich přečtením, ale stalo se. No a já si tak nějak podvědomě zapamatoval, že Skalpy vyvrcholily minulým dílem a tento - desátý - díl je pouze jakýsi prolog. Jak jsem se mýlil!! Zvraty, vraždy, brutální nenávist, krvavé masakry a divoká jízda pokračuje, nic nevyvrcholilo a nic se neprologuje. Aaron uzavřel až poslední stranou všechny linky svého majstrštyku, i když samosebou život jde dál a protagonistům životní linky nekončí - ale to už je jiný příběh:) A uzavřel je opravdu promyšleně a geniálně. Každý došel svého cíle, ať už tam dojít chtěl, či ne. Guéra kresbu dotáhl snad ještě o stupínek výše ke genialitě a musím říct, že celý tento syrový, opravdový koktejl hlubokých charakterů a příběhů je rozhodně jednou z nejlepších sérií co u nás kdy vyšly.

  Mám sám ze sebe pocit, že to píšu nějak často, je to dáno tím, že tohle mám čerstvě v hlavě a takového Sandmana, Zámek a Klíč či Lucifera mám už trochu sněhem zaváté, sám si to musím ujasnit, ale rozhodně patří SKALPY do moji desítky nejlepších sérií. A nebo je to tím, že nemám čas číst braky a čtu jen to nejlepší, co u nás vyšlo. A což už samo o sobě je dost výběr z masivní světové tvorby, kde naši vydavatelé třídí zrno od plev a na náš trh se dostává opravdu jen to nejlepší, což je signifikantní znak našeho komiksového trhu. Jak je krásné žít v té naší krásné zemi:)

  BRAVO!!!! Dlouho mě nic tak neuzemnilo a zároveň nenaplnilo a neutvrdilo v určitých morálních postojích. Tohle se nepovedlo dlouho žádné sérii. Budu ji vychvalovat a doporučovat do konce svých dní, ať se Crwi zaplatí aspoň náklady, čímž chci i nápadně poděkovat Crwi, že to dorazila do konce, i přes mizerné - a mou hlavou neberoucí - prodeje. Díky!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:17Skalpy #09: Zatni pěsti
  Drobné brutální intermezzo o skalpování, z dob, kdy původní obyvatelé Ameriky byli ještě jakžtakž svobodní, než je chamtivý a krutý bílý muž zmasakroval a vymezil jim nejnuznější kousky neúrodné mrtvé země, aby tam vychcípali jako prašiví psi, uvádí tento vrcholný díl série a my se máme možnost seznámit s prapředkem Zlého Koně. Krev je více než voda a indoši tady stále jsou!

  Dále už to nelze zavřít, protože tento díl peláší postupně klusem, pak tryskem a pak raketovým tempem čím dál rychleji jako zběsilý zlý kůň, až k poslední straně, kde zůstane většina otázek "jak to tedy vlastně bude" zodpovězena. Když jsem se k té poslední straně dostal, zůstal jsem chvíli civět, zavřel jsem to a musel jsem to celé vstřebat, protože je to fakt hutná, syrová, brutálně krvavá, nelítostná jízda, plná emocí. Poslední díl, který bude jistě důstojným zakončením této jedné z nejlepších sérií, co u nás vyšly, jsem mohl otevřít až dneska a velice si ho vychutnám, pomaličku jako poslední doušek vody na horách, když stojím žízniv u vyschlé studánky a o další vodě vím, že je až za 10 kilometrů a to kdoví jestli.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:16Skalpy #08: Abys byl spasen, musíš hřešit
  Pomaličku se začíná klubko rozmotávat, některé zvraty vyrážejí dech, vedlejší postavy už mizí jako krev z podříznutého krku a nebudu používat klišé s šachovnicí, to už tu párkrát pode mnou je;) ale celý příběh se posunul do míst, kde je možné úplně všechno, věřit nelze nikomu a Dash to může nasměrovat po celém spektru všech vlnových délek. Tak a s posvátnou bázní a latentním smutkem, že už ten úžasný příběh bude brzy za mnou, otevírám následující díl.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:16Skalpy #07: Rezervace v rytmu blues
  Lehounce jsme zpomalili tempo, ale životy v této knize nečekalo o nic méně hnusného marasmu a bezvýchodného zoufalství. UFF - tak a konečně přichází čas na díly, které jsem ještě neměl tu čest číst - a to si teda užiju!! Není jak to číst v kuse.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:15Skalpy #06: Hlodání
  Brodění krví a hromadou brutality a špíny až po pás mi opět vystřelilo mozek z hlavy.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:14Skalpy #05: Úplně sám
  Včera jsem si vzal volno a sjel jsem si do Kunčic pod Ondřejníkem. Určitě vás zajímá, co bylo dál, takže: Udělal jsem si k 40.křížku za hrbem konečně dlouho odkládanou radost a koupil jsem si stan. Po dvaceti letech služby toho prvního od té stejné místní firmy, která mimojiné říká, že: Držíme se odkazu našeho otce, vyrábět kvalitní, spolehlivé a trvanlivé vybavení, a hlavně poskytovat k němu celoživotní servis, aby jsme nezatěžovali naši zemi přebytečným odpadem, jak se to dnes děje jinde v honbě za ziskem a "trvalým ekonomickým růstem za každou cenu". Takže zkrátka jsou mi blízcí po všech stránkách. Pak jsem si vyběhl na Malou Stolovou, kde jsem si otevřel pivo, trochu slivovice, kterou jsem musel bohužel chudáček vypít sám, neb jsem potkal pouze takovou partu čuráčků, od kterých jsem se rychle dekoval pryč a neměl se tudíž s kým o ní podělit, zapálil si skleněnku, rozvalil se na trávě a v kontemplativním míru a pohodě, skryt před ostrým poledním sluncem, pouze za zvuků intenzivního bzučení a zpěvu ptáků, rušeným jen sem tam zasraným letadlem jsem se ponořil do pátého dílu této famózní série.

  A jelikož tento díl jde do hloubky historie jednotlivých postav a neřeší se tam tolik vraždy zfetovaných matek a jejich dětí, žijících v nelidských podmínkách, byla ta moje "čítárna" to pravé ořechové. Dozvídáme se pozadí a motivace, kdo a proč je taková nevybírává svině a přes kolik sraček vedla jeho cesta životem až do dnešního bodu, kde se ty životy protkly v rezervaci Prérijní růže. Přes zdánlivé zpomalení děje tento ocelový oř nabírá stále na rychlosti.

  Jedinou skvrnkou na tom všem bylo, že jsem si nevzal s sebou hned i další díl.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:13Skalpy #04: Hryzání ve vnitřnostech
  Brutální příběh běží čím dál rychleji a vůbec mu nevadí, že se brodí po kolena ve špíně, hnusu, krvi a bezvýchodné úzkosti.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:13Skalpy #03: Mrtvé matky
  Když myslíte, že stojíte ve sračkách přece už až po krk a hůř být nemůže, vylijí vám je ještě na hlavu. Dashe pomalu ale jistě rezervace likviduje a potápí ho hlouběji do hustších hoven. Špína, hnus, hektolitry krve, tichá infuze hrůzy a odpornými způsoby zničené životy. Série začíná nabírat strhující tempo a u čtení si říkáte, kam až autor může zajít - a zajde až tam, kde si to ani nepřejete - a až je z toho úzko. Dvorní kreslíř Guéra má zmáknutou přesně tu špinavou temnou kresbu, která k tomuhle brutálnímu noiru dokonale sedne, ale i ostatní kreslíři drží vysokou laťku skličující atmosféry. Netrpělivě otevírám další díl.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:12Skalpy #02: Kasino v rytmu boogie
  Pořádná dávka marasmu, krve a bezútěšného zoufalství - a bude hůř.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:12Skalpy #01: Země Indiánů
  Tak, kupoval a četl jsem každý díl, hned jak vyšel, ale když jsem se pokusil číst osmé pokračování, zjistil jsem, že jsem ztracen a požitek by byl poloviční. Tudíž, počkal jsem, až budu mít sérii komplet a po zkušenosti se 100 náboji to jedu pěkně v kuse od začátku, přece jenom, není to 11 let, ale i skoro 4 roky je dost velká mezera. No a co říci po přečtení prvního dílu? Opět jsem se ponořil do bahna, špíny, krve, říznutého fetu, levného chlastu a nelítostné brutality, až se mi zas blbě spalo. Postavy, když už je trochu pamatuji z následujících dílů, hned dávají lepší smysl a rozpoznávám je, protože kreslíř svým brutálním surovým špinavým stylem čtenáři jejich identifikaci neulehčuje. Stejně tak děj dává hned lepší smysl, protože autor skáče v čase tam a zpátky jako splašený mustang. Určitě jedna z nejvýraznějších sérií u nás, rychle dejte mi lajnu druhého dílu!!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:11Amulet #03: Výprava v oblacích
  Je osvěžující taky vidět Elfy jednou jako krvežíznivá zabijácká monstra s maniakálními pohledy a ostrými zuby a ne jen jako éterická téměř průhledná stvoření se zasněnými pohledy. I když jak už víme po přečtení této knihy, sami si za to asi nemohou a na konci této ságy zas budou beztak poletovat jak buzíčci po rozkvetlých loukách s motýlky:)

  Kniha je opět nabitá nepřebernou fantazií a autorovými nápady, kdy nenechává hrdinům ani chvíli na oddech, pomaličku odkrývá temné detaily, ale přese všechna protivenství mi tentokráte přišlo, že jde hrdinům všechno tak nějak samo. Aspekt starostlivé maminky přidává do příběhu zase trochu jinou rovinu a jo, já jsem pro-rodinný typ, takže by se mohlo zdát, že tam mamka své děti brzdí, ale mě to tam dává smysl. Kresba je stále jednoduchá, srozumitelná, takže čtení se nebrzdí hledáním detailů, které by dávaly smysl až po dvaceti stranách - pro děti ideální. Příběh se opět posunul o sto tisíc mil dále, nějaké opakovačky prostředí se tu nedějí - vše je pořád nové a atraktivní. Těším se, kam bude příběh pokračovat dále, myslím, že tak idylické to v tom městě v oblacích nebude.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:11Amulet #02: Prokletí kamene
  Příběh potemněl a trochu rozkryl pozadí, přičemž neztrácí na tempu a skvělých, originálních nápadech. Člověk se nemůže s hrdiny nesžít a nefandit jim. Finální rodinné setkání bylo až dojemné. Velice povedená série, které všechny ty superlativy, kterými je ověnčena, docela sedí, i když srovnávání s Pánem prstenů je kapku marketingově nadsazeno. Jdu hned na třetí díl, malá už ho má přečtený :)
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:10Amulet #01: Paní kamene
  Vyhrál jsem dva díly této série a po přečtení pár oslavných glos jsem to tak trochu vnutil dcerce ke čtení - ta už jede třetí díl, tak jsem si řekl, že je třeba se vlastně na to podívat, co ji to předkládám ke čtení.

  Jak jednou napsal jeden člověk, mnohem chytřejší než já, všechny příběhy světa už byly napsány - ano, všechno, co je v této knížce jsem už někde viděl, ale dohromady to tvoří harmonický, nápaditý celek, který je docela napínavý, kresba je jednoduchá, není ji třeba sáhodlouze studovat a tak čtení docela odsýpá. Celostránkové obrazy jsou pak jako třešnička na dortu, akorát ten lettering je takový rozvrkočený.

  Jo, pro tu moji prvňačku už to je, jsem usoudil, mě to baví taky. Jsem zvědavý jak to bude pokračovat, autor má rozhodně bohatou fantazii, kterou se mu daří přenést na stránky.
 • Kapis
  Kapis mecenáš3.5.2019 10:42Grandville #05: Force Majeure
  Vědecko-romantická fantazie - v takové definici si můžete se svým dílem dělat co chcete a vymyslet si cokoli :) A jak se to povedlo!! Fantastické, grandiózní, krvavě-romantické finále v úžasné kresbě plné detailů. Já jsem z celé té série nadšený a jsem rád, že to u nás vyšlo komplet, CC jsem moc vděčný. Jen mi furt vrtá hlavou, že takový až skororevoluční levičák se dal kejši do holportu zrovna s Dortem a MdS;) Ale je třeba mít na paměti, že cesty Páně vedou dál než cesty lidské a ubírají se cestami nepředvídatelnými.

  100%
 • Kapis
  Kapis mecenáš18.4.2019 09:35Živí mrtví #28: Neodvratný osud
  Zdá se mi, že to celé trochu ztratilo tempo, jak jsem byl nadržený po předchozím dílu, ale rozhodně se to celé zase posunulo někam dále. S dalšími díly počkám a pak buď koupím až jich bude více - v návaznosti na reakce čtenářů - nebo s tímhle dílem končím. Uvidíme.
 • Kapis
  Kapis mecenáš18.4.2019 09:33Fuzz a Pluck
  No, nebavilo od začátku. Chvilku mě zaujala pasáž s halucinacemi u meditující opice, ale asi to bylo tím co jsem zhulil těsně před tím. Od nikud nikam, jak to vypadalo poutavě a zajímavě po vydání, tak to nenaplnilo žádné očekávání. Škoda.
 • Kapis
  Kapis mecenáš18.4.2019 09:32O půlnoci zemřu
  Divoká groteska ve zběsilém tempu, která za dva týdny pravděpodobně sejde z mysli.
 • Kapis
  Kapis mecenáš18.4.2019 09:31Candide #03: Eldorádo
  Velkolepé zakončení divoké adaptace Voltairova díla. Ani jsem nečekal, že to bude taková jízda, plná vizuálních nápadů, vtipných situací a nenápadných poct ikonám komiksové historie - nejvíc mě pobavila místnost s postavami ze Saudkova Arnala a Tintin. Co více říct, skvělá kresba i scénář, velký formát, dokončilo se to!! Za to díky BBArte a možná by se to mohlo zkusit vydat i v zahraničí, to by se mohlo chytnout.
 • Kapis
  Kapis mecenáš18.4.2019 09:29Včelař Ignát a poklad pralesa
  Velice pěkná, dalo by se říci staromilská kniha , která nenásilně učí něco z dějepravy, starých řemesel, ekologie i o nezměnitelném chamtivém lidském charakteru ale i o čisté lásce k přírodě. Jsem zastáncem toho, abychom navrátili přírodě co jak nejvíc prostoru, kde si bude panovat sama a my jí do toho nebudeme zasahovat. Nechápu, kde se v nás pořád bere ta dutá arogance, že to zvládneme lépe než příroda. Proto mě třeba kácení v Bělověžském pralese hodně rozesmutnilo. Stejně tak mě serou všichni, kteří by nejradši všechno vykáceli, na všem hospodařili (rozuměj káceli) a ještě mají tu drzost křičet cosi o tom, že za stávající kůrovcovou katastrofu mohou ekologičtí aktivisté. Šumava je dostatečným důkazem toho, že pokud necháme přírodu být, poradí si se vším nejlépe sama, i když někteří - ať už z hlouposti nebo z zištnosti - to nikdy nepřiznají.

  Opravdu pěkná, milá knížka, kterou zařazuji do dětské poličky v naší velké knihovně, ať si to můžou děti kdykoli vytáhnout a přečíst.
 • Kapis
  Opravdu pěkně a srozumitelně vysvětlená rozvaha a výsledovka. Může to být poměrně motivační pro některé děti (ale i rodiče!). Ale cpát to děckám zatím určitě nebudu, protože nevidím smysl v tom, aby četly někdy před - chm, těžko říct... desátým, dejme tomu - rokem, něco o nakupování aktiv, když mají ve své pokladničce s beránkem Timmym nasbíraných 350 korun. A taky aby to děti nevzaly příliš vážně a nestaly se z nich malé vychcané kurvy, které nedají zadara ani "sveza." Pravda, kniha vede spíše k "hledání příležitosti" a rozumnému nakládání s prostředky, ale stejně.

  Celkově je to ale velice pěkně uděláno, až nečekaně mě to bavilo a musel jsem, chudák, místo činností, naplánovaných mi ženou, si sednout do hospody, vypít tři piva a dočíst to do konce:) Akorát se na mě zase číšnice dívala tak schovívavě, když viděla na obálce napsáno....a staň se bohatým dítětem. Druhá a třetí část, kdy autor vykrádá sám sebe z jiné knihy, je kreslená hodnotněji než zbytek, jehož ukázku jde vidět na obálce. Za 39 kaček z Levné knihy není vůbec o čem uvažovat, ať už chcete k finanční gramotnosti nějaké děti vést nebo ne. Nicméně, ještě mám vlastně poslední výhradu - kniha oslavuje "vlastní podnikání" a tvrdí, že být zaměstnancem se rovná být skoro otrokem - nějak mi tam chybí aspoň zmíněno, že i to podnikání sebou nese jistá rizika a ne každý se super nápady dopadl jako superboháč. Že to klidně může dopadnout i naopak.
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.3.2019 00:18Mýty #14: Čarodějnice
  Tak po tom odporně komerčním průseru je tahle série opět zpátky a to v klasicky velkém stylu - nechybí napětí, humor ani akce a i když by se mohlo zdát, že je to místy přece jenom trochu nastavované, dá se to odpustit, protože vše nakonec dává docela dobrý smysl a čte se to jedním dechem. Takže ještě čtyři roky do konce......

 • Kapis
  Kapis mecenáš11.3.2019 00:17Mýty #13: Velký Mýtický crossover
  Bože, to byla píííčárna a ztráta času a nervů. Dlouho se mi nestalo, že jsem komiks četl týden a musel jsem se do něj nutit. Otravný, rádoby rozverný, příběh s imbecilním humorem, který nikam nic neposunul, akorát vydavatel v Americe crossoverem jedné skvělé a dvou odpadových sérií vytlouká peníze z lidí. Tři kozaté sestry nemohou nic zachránit, bylo to nechutně nenápadité, postavy z ostatních sérií otřesně napsané, celý ten nápad s literáry ubohý, děs od začátku do konce. Jednu hvězdu dávám Crwi za to, že si dala tu práci a pokusila se českému čtenáři přinést zkompilovanou knihu s bohatými vysvětlivkami a doufejme, že už podobné komerční vysávání takovými strašnými sračkami bylo poslední. Dávám si na knihu samolepku, která mi připomene, až budu číst někdy Mýty komplet, ať se tomuhle dílu z dálky vyhnu a rovnou ho celý přeskočím. Fujtajxl! Ona vlastně i ta kresba, co si tak vzpomínám, u toho, jak se objevil Jack v jedné knize byla dost otřesná. I když pro tupou americkou masu asi prodejné. Jdu si spravit chuť dalším dílem.
 • Kapis
  Kapis mecenáš10.12.2018 14:06Jacob a Wilhelm Grimmové: Kreslené pohádky
  Pět francouzek, pět stylů kresby a všechny dost povedené, pět klasických pohádek. Leží nám to na stole a malý se furt dožaduje, ať mu z toho čteme - tak mu z toho čteme. Opravdu vyvedená a nenápadná knížečka, která je řekl bych neprávem zapomenutá.
 • Kapis
  Kapis mecenáš6.12.2018 10:27Živí mrtví #27: Válka šeptem
  BRAKKA BRAKKA SVAASH BRAKKA BRAKKA WHUDD WHUDD BRAKKA BRAKKA GÁKK GRGHCH BRAKKA BRAKKA SHUKK BRAKKA BRAKKA GRGHCH BRAKKA BRAKKA KURVA KURVA KURVA KURVA SHUKK PKOW PKOW BRAKKA BRAKKA BRAKKA BRAKKA KURVA SVAASH SVAASH THUDD SPLUKK KURVA BLAM SHUKK PKOW

  Víš Carle, já vím, že mě miluješ, je to s tebou fajn, ale budeme jen kamarádi, neva?

  SKORKK SPLUKK SPLUKK BRAKKA BRAKKA WHUDD KURVA SHUKK PKOW GÁKK GRGHCH SVAASH WHUDD BRAKKA BRAKKA THUNK THUNK WHUMP SKRESSH BRAKKA BRAKKA KURVA BLAM BLAM

  Bolí mě srdíčko za Alfou a mě zas za Lucille.

  PKOW PKOW SVAASH SPAKK WRAKK BRAKKA SHUKK BRAKKA BRAKKA GRGHCH BRAKKA BRAKKA KURVA SVAASH KURVA SKORKK THUDD SPLUKK GÁKK KURVA SHUKK PKOW PKOW BRAKKA BRAKKA BLAM

  Uffff. To byla jazda, pane gazda, která zatím překonala asi všechno. Nevím, jestli je kde gradovat, ale Kirkman to určitě zvládne, navíc vzhledem k tomu, co se žene. Teď je jen otázkou, jestli vydržím já, až budu mít více dílů pohromadě nebo už v únoru budu bušit na dveře Matrixu, ať mi kurva dupou osmadvacátý díl, jinak BRAKKA BRAKKA SVAASH BLAM. Je to asi pravděpodobnější varianta, vzhledem k tomu, že v květnu vyjde speciál o Neganovi a devětadvacátý díl bude až v srpnu. Tak dlouho asi nevydržím.

  Tentokrát opravdu zasloužených 99,5%.
 • Kapis
  Kapis mecenáš4.12.2018 08:30Živí mrtví #26: Volání do zbraně
  To se nám to pěkně rozfičelo, Kirkman opět šlápl na plyn a když je na scéně Negan se svým masitým čurákem, tak je o zábavu postaráno. Je to jízda a když člověk zapomene nějakou postavu, v této sérii se autor nebojí zopakovat, čeho byla součástí nebo co udělala. Člověk se tak nemusí nikam vracet a dohledávat, jede to jak namazané horkou krví - a je to přesně jak jsem čekal, musím si dneska koupit 27.díl, nedá se svítit. Nejvíc jsem zvědav, co se vyklube z toho rádia, protože Negan si asi bude schopen udělat pořádek ve svoji nové partě. A dívám se na net, že v Americe je venku teď 30 knih, takže je brzo doženeme.
 • Kapis
  Kapis mecenáš3.12.2018 11:51Živí mrtví #25: Není cesty zpět
  Kdo by řekl, že Rick umí dávat takové cucfleky;)? Ukecaný díl pryštící emocema, připravující půdu na další jatka. A furt baví!
 • Kapis
  Kapis mecenáš30.11.2018 09:17Živí mrtví #24: Život a smrt
  Tak po 100 nábojích jsem se vrhl konečně na něco u čeho nemusím číst všechno co vyšlo, stokrát se vracet v ději a studovat každý panel deset minut. I po skoro roce to naskočilo samo a smlsl jsem si během jízdy do a z práce + hodinku v hospodě jak Vlado Tépeš na Turcích. Je neuvěřitelné, že se Kirkmanovi neustále daří přicházet s něčí novým a neopakovat se. Samosebou ty povídačky mezi postavama jsou takové moc strojené, každý v pravou chvíli s precizní argumentací ze sebe vysype přesně do posledního slova co má na srdci, nezasekne se a ani nic nezapomene. Ono to tak v normálním životě není, navíc ve vypjatých situacích, ale na to jsem si už zvykl, jsou to jen malé kapky stékající po kůlech. Jedu dál, ještě, že mám další dva díly v pohotovosti!!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš29.11.2018 10:36100 nábojů #13: Smůla
  Furt jsem si říkal, že mi tam chybí rodina Rockefellerů, kteří přece jenom v té Americe mají cosi pod palcem a ejhle, nejmocnější spojkou se ukáže samotný Abe Rothstein :)

  Přestal jsem si dělat zápisky někde u jedenáctého dílu, protože mě to tak strhlo, ženebylčaspyčo. A to byla trochu chyba, protože jsem musel opět dohledávat střípky informací, které jsou nenápadně rozesety po všech sto sešitech - především ty události, kdy Augustus s Javierem a Gravesem v podstatě Trust převzali po zabití svých rodičů někdy v šedesátkách - a nedohledal jsem všechno, protože to bych nad tím musel strávit ještě týden. Tyto kousíčky jsem si měl červeně zakroužkovat ve svých poznámečkách. Celá situace s upálením na molu, jež se táhla jako nit od probuzení Colea Burnse byla odstřelena jedním obrázkem, z kterého usuzuji, že to byl pan Dietrich, i když ho měl Graves před tím na mušce v autě po hlasování o rozpuštění minutemanů v Atlantic City.

  Mám za to, že kdo zvládne tuto TOP sérii, tak se může považovat za dospělého komiksového čtenáře. Tato série vyžaduje plně soustředěné pomalé čtení a hodně uvažování a spojování si události do jednoho celku. Mě třeba sralo, když jsem nevěděl co se děje a co kdo proč mluví, proto jsem si to vypisoval a i tak jsem se musel hodně vracet, protože zjevně nedůležité může být o 80 sešitů zásadním. Vodítkem může být třeba stav nehtů Lona, tvar opasku (třeba zrovna v této bichli jsou scény, které na sebe na první pohled navazují, ale jsou úplně z jiných míst), či napůl vyslovená věta, kterou si musí čtenář později domyslet a zasadit do kontextu a to nemluvím o celých událostech, které se stanou mimo záběr.

  K božské kresbě, její kompozici a geniálnímu coloringu netřeba nic dodávat, je to to nejlepší, co český čtenář může dostat.

  Strávil jsem nad těmito sto sešity sedm týdnů, nepočítám-li těch jedenáct let před tím - nečetl jsem samozřejmě furt, protože doma večer už na čtení není síla, ani po tom, co ti dva malí neposedové jsou uloženi do postele - a musím říct, že to bylo krásných sedm týdnů, užil jsem si každou chvíli v tomto nelítostném světě krvavých jatek, zvrhlých bestií a nejvyšší politiky, skláním se před autory, děkuji BBArtu, že to nakonec dotáhl a .... prostě děkuji za tuto parádičku a přikládám obrázek svých výpisků:)


 • Kapis
  Barva je to, co geniálnímu Kůstkovi při prvním vydání chybělo. Je to paráda a má to mnohem lepší atmosféru!!!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš19.11.2018 11:05100 nábojů #12: Špinavci
  Před osmi měsíci, kdy jsem to četl poprvé, jsem v tom měl slušný guláš, teď SE SITUACE JEVÍ CELKEM JASNĚ (mrkmrk;)) což znamená, že všechno může být úplně jinak. Škoda Pahejla, ten mi byl sympatický a ta poprava malých dětí mi opět neudělala úplně dobře - ale divil bych se, kdyby v této úžasné sérii něco podobného chybělo. A taky se dívám, jak s postupujícími díly tady ubývá komentujících. Stejně jako postav v sérii, no nic, s posvátnou úctou otvírám poslední dvanáctisešitový svazek, vrážím nos mezi jeho tiskem vonící listy a jdu na to. Fakt jsem napnutý jak to celé skončí, tohle jedenáctileté bečení, aby to už BBArt konečně vydal. Myslím, že byla jedna snad i dvouletá pauza a obávali jsme se, že to utnou úplně. Ještě, že se tak nestalo a BBArtu děkuji, že to do konce dotáhl.
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.11.2018 11:33100 nábojů #11: Začátek konce
  To jsem to hezky napsal minulý leden :))) Když to čtu v kuse, tak už se necítím jako s cizí ženou v cizím pokoji, asi to bičování růžencem zabralo a vše dává mnohem větší smysl. I když Azael umí překvapit a i tam, kde jsem si myslel, že fakt vím, tak posléze zjistím, že nevím. Došlo mi, že Neila Walkera upálit nemohli, protože to bylo někdy v šedesátkách, co "umřel." Kdo má hlavu v tom pytli, na to jsem fakt zvědavý. Jak jsem si pochvaloval, že autor aspoň do toho propletence nemíchá skoky v čase, tak to už taky neplatí. Nedostaneme nic zadarmo. Rozhovoru Graves/Shepherd s Wyliem u kolotočů, po tom, co jim bylo oznámeno, že se jich chce Trust zbavit, jsem nerozuměl ani po přečtení té pasáže s Rose Madridovou v 8. knize. Tam je ještě něco neodkryto, co dá smysl asi až v posledním díle. No uffff - co a jak se přesně semlelo v té Itálii taky nevím, v čekárně u zubařky jsem na to neměl úplně to správné rozpoložení mysli a snad ten průběh nebude úplně důležitý - předpokládám, že Echo má obraz i prachy, Ronie je mrtvý a to mi pro teď stačí. Tak ještě jednu tenkou knížku, kterou jsem už četl a jde se na finále, které bude pro mně nové. Těším se na to jak cyp!!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš15.11.2018 09:42100 nábojů #10: Dekadence
  Ententýky, dva špalíky a z kola i elektriky je venku další rodina. Zato rodina minutemanů se nám rozrůstá a už máme na správném místě Netvora Highjacka i na druhé straně barikády Svatého Remiho, zvaného tež mámrádkurvajatka;) Kluci kdysi na té pláži na molu možná upálili Neila Walkera? Co? Zatím nevím. Na koho to slovo padne příště? Nebo kdo spadne? Tuhle knihu jsem četl poprvé poměrně nedávno, takže jsem si pamatoval zhruba, co bude následovat. Vůbec to nebylo na škodu a zavíral jsem sešit, jež ohraničil třetí čtvrtinu série, s velkým uspokojením.
 • Kapis
  Kapis mecenáš12.11.2018 13:20100 nábojů #09: Smrt je mým řemeslem
  Takže se nám zase pár věcí dovysvětlí a pár se zamlží, trochu si zakucháme a máme zase o jednu až dvě rodinu méně. Graves se jmenuje Filip a Shepherd Pepa, to je jediné jasné. Na kolik stran, v kolika vrstvách to Graves hraje a jaké jsou jeho cíle ale není jasné vůbec. Spain se objevil pouze jako postava na pozadí, kdežto Mindžu (skvělá přezďýfka morééé) už jsme viděli při pašování Arating z Mexika. Na konci nám zůstane zajímavý smutně milostný čtyřúhelník. Na druhé čtení mi ta obecná čeština tak nevadila, jako minule, když to po sobě čtu a už celý slintajíc nadržeností otevírám desátý díl!
 • Kapis
  Kapis mecenáš8.11.2018 11:32100 nábojů #08: Posmrtné blues
  Tak v 50. sešitě je nám odvyprávěn příběh ostrova Roanoke a slova Croatoa(n), kterýžto se skutečně stal a dodnes není spolehlivě vysvětlen. Příběh nám poví nový minuteman na scéně - Victor Ray. V sešitě 37 vypráví Graves Shepherdovi, že právě aktivoval jednoho minutemana v Chicagu - myslel jsem, že mluví o Dizzy - nemluvil o ní, ale o Victorovi, kterého jakoby náhodou oslovil na ulici. On to má ten ďábel Azael fakt promyšlené od začátku do konce, každý detail na půl huby řečený má svůj význam, třeba i o 40 sešitů dále. Ve stejném sešitě se také bavili o tom, že "další na řadě je Předák," padla jména "Netvor nebo Svatý - a o Svatém se prý radši nemluví."

  Zbylých sedm sešitů této knihy je strhující jízdou skrz New Orleans a pasti na medvědy, ve strhující kresbě a kulestrhujících barvách. Wylie Times se konečně probudí a v Trustu je hned na to už pouze 11 rodin. Dizzy se nám taky probere a evidentně byla naprogramována na Shepherda, který se nakonec projeví jako milovník divoké přírody:) Tady se opět ztrácím ve vztahu Graves-Shepherd, který ještě stihne oznámit Lonovi do basy, že Medici potřebuje velitele proti Gravesovi + chce i ten obraz, o který šlo v 5. knize a který má (pravděpodobně) Megan Dietrichová. Lono souhlasí a evidentně nebude problém dostat z basy vraha policajtů. Padne i věta "Pes zabil parchanta v L.A." Potřetí se nám taky dostane vzpomínka na akci, kdy šest minutemanů upálí pravděpodobně sedmého z nich.

  Takže si to shrnu ohledně těch minutemanů:
  MIlo Garret - Parchant (mrtvý)
  Lono - Pes
  Victor Ray - Déšť (1. aktivovaný po Atlantic city)
  Cole Burns - Vlk nebo Předák ?? (Vlk je prý s Gravesem, ale Předák byl aktivovaný hned po Viktorovi, což na Colea taky sedí)
  Wylie Times - ??

  A zůstává nám Svatý a Netvor, s tím, že mám jenom 5 jmen. Patřil mezi minutemany i Curtis Hughes? A to mi přináší další otázku - pokud jich to všech sedm přežilo, koho to teda Trust sejmul v Atlantic City?? No, těch otázek by bylo mnohem více, ale radši se vrhám na další díl. Tato série je návyková a rozhodně v TOP 3, co kdy u nás vyšlo!
 • Kapis
  Kapis mecenáš6.11.2018 08:29100 nábojů #07: Samuraj
  Táák, mé přání z před pěti let se nevyplnilo a dohromady si to mohu přečíst až v roce 2018. Ale i za to zaplaťpámbů. V tomto díle se setkáváme s postavami, které jsme už viděli a které evidentně neměly jen epizodní roli. Loop Hughes, který si odmítnutím nabídky agenta Gravese podepsal vstupenku do basy, je už ostřílený mukl, když později dojede jeho známý - Lono the imortal.;) Příběhy s Lonem jsou vždycky nejzábavnější, i když potkat bych ho nechtěl nikdy. Ve věznici strávíme čtyři sešity a jak se to vyvrbí si budeme muset počkat. V dalších třech sešitech se nám na scéně znovu objevují feťáci Jack a Mikey ze sešitů 21. a 22., 4. knihy (popsaná A4ka je skvělý pomocník), kteří na začátku hledají krevetovou restauraci o které se zmínila "Mia" na summitu trustu, který proběhl v Atlantě, v sešitech 23. až 25. stejné knihy a který má mít prý neopakovatelnou atmosféru. Daniel Peres si tam už nestihl skočit. Bratránek od Mikeyho provozuje takzvané ZOO a skončí to velice vesele celé. Jack, jenž dostal 100 nábojů, aby sejmul sám sebe, ale on místo toho poslal hnít do země hromadu jiných, nakonec prohlédne a dá se na cestu čisté žíly. Myslím, že o něm ještě uslyšíme, protože vchází do Atlantic City, kde se stala ta taková ošklivá a skoro bych řekl zlá, zlá, pane řediteli, nepěkná věc:) Tímto se dostávám do půlky, další sešit nese číslo 50.
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.11.2018 09:12100 nábojů #06: Šest na odstřel
  Šest sešitů, šest samostatných dílků do mozaiky. Moje A4-ka, kde si píšu co se kde dělo je už skoro popsaná z obou stran. Opět je třeba připomenout, že největší zážitek ze čtení lze dosáhnout jedině, když to člověk čte naráz v rychlém sledu. Ten díl s Lonem, kdy skončí jak skončí - tak to jsem si říkal, že je nějaká retrospektiva, ale jelikož jsem už začal číst další knihu, je zřejmé, že se to děje všechno postupně a autor nás netrápí v tom brutálním propletenci ještě časovými skoky. To už by bylo k zesrání a Lono je zjevně nesmrtelný. Setkáváme se i se stále spícím minutemanem Willim Timesem a s tím koncem se to celé zamotává ještě více. Je to geniální po všech stránkách.
 • Kapis
  Kapis mecenáš26.10.2018 08:37100 nábojů #05: Nezabiješ
  Nóóó, tak to je zamotané kvalitněji, než ta šňůra od draka, co mi uletěl a někdo mi ho hned ukradl (shoř v pekle, hajzle!!). I když jsem to pročetl snad třikrát, nejsem si úplně jist, že přesně vím kdo s kým komu a hlavně proč. Nic není vyřčeno zcela jasně, vše se ztrácí v oparu cigaretového kouře a není jisté ani to, jak se kdo skutečně jmenuje. Jmenoval se minuteman Milo Garett Claude Rains? A jmenuje se ta kobra, co si hrála na děvku v Paříži a pan Branch ji v domnění, že neumí anglicky vyklopil všechno co věděl (a podepsal si tím rozsudek smrti počítám), opravdu Echo Memoria? A ovládá ona Lona nebo Lono jí? Ono bez velmi pozorného čtení nejde ani poznat ono minutemanské "probuzení." Objevuje se tu i vzpomínka, která proběhla hlavou i Coleovi, když se "probral" - autor to zase narafičil tak, že ta oběť, kterou zapálili, vypadá úplně jako Milo a nechá nebohého čtenáře klidně se topit.

  No brutalitka po všech stránkách - hlavní hrdina této nadupané knihy je soukromé očko a ta jeho klišévitost, kdy je to klasicky supertvrďák, co všechny zmlátí či vyklátí a samomluvou vše vyřeší, je jediná minišmouha, ale i tak to docela sedělo, beru to jako poctu starým drsným detektivkám. A další věc, která mě na této sérii fascinuje a ještě jsem ji myslím nezmínil, jsou ty příběhy na pozadí, které se dějí při rozhovorech hlavní dějové linky - občas jsou důležité a mají přesah do jiných dílů a někdy zase ne. A hlavně - a to oceňuji snad nejvíc - furt se tam na tom pozadí jí a pije, to mě neskutečně baví. Stejně jako Lem v sci-fi je jeden z mála autorů, který neřeší jen epičnost a rozmáchlost, ale zabývá se praktickými záležitostmi - tím co postavy jí a kde chodí na záchod - tak stejně to dělá Azael v této své mistrovské sérii - já na sledování výbavy baru dokážu strávit několik minut. A ta pečlivost s kterou je to kresleno, uchh - na začátku je pohled na Mila přes ležící foťák, o tři sešity dál je jiný pohled na jeho kancl a ten foťák i s objektivy a filmy leží přesně na stejném místě.

  DOKONALOST SAMA OD A DO Z!!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš24.10.2018 07:20100 nábojů #04: Rozčtvrcený zítřek
  Čtení této fantastické série v kuse a celé je prostě lahůdka, když člověk netápe v postavách a jejich minulých interakcích. I když jsem si začal vypisovat co se kdy stalo, tak ani tak jsem třeba nepoznal týpka "Osmu," který se objevil na začátku celé série s Dizzy - holt zas každého negra si člověk zapsat/zapamatovat nemůže, protože nejde na první pohled poznat, kdo je postava do budoucna důležitá a kdo zmizí po své epizodní roli v jednom sešitu. Ale byl vzpomenut dizziyn brácha, který nedopadl moc dobře - a o kterém možná ještě uslyšíme.

  Čtu svůj starý koment a už tehdá jsem rezignoval na to, číst po každém díle celou sérii od začátku, to se prostě nedá, takže mi nedávalo smysl více věcí - teď je chápu mnohem lépe - je to všechno tak brutálně propojené, že musím před tím satanovým vtělením na zemi, Azaelem, a jeho Luciferiánským kreslířem hluboce smeknout, je to geniální a dál už se nerozepisuju, je třeba se začít mazlit s dalším dílem.

  jirin: proboha, tak proč to kurva čteš až do čtvrtého dílu? Vždyť to je od začátku plné vulgarity, sexu, násilí a drog - kdybys nebyl takový moula, tak bys zjistil, že je to velice odlišné a hlubší, o tuposti být tebou se radši nezmiňuju a radši si počti tady, to bude evidentně spíš tvůj šálek kakaa: http://comicsdb.cz/comics/2754/novy-zakon-obrazkova-bible
 • Kapis
  Kapis mecenáš18.10.2018 08:54100 nábojů #03: Hlas krve
  Tááák, dívám se, že první díl jsem komentoval v říjnu 2007 (ty vole, přesně před jedenácti lety 18.10.2007, to je haluz!) a tento třetí o tři roky později - a prý, že se to dá číst samostatně, chachacha, naivní o 8 let mladší Kapis - takže mi úplně uniklo, že rozstřílený gangsta-niga Malý Moe i s gansta-niga fotrem Velkým Moe se nám představí na policejní stanici, na konci první knihy, kdy agent Graves dá kufřík policajtovi (a bylo to i v ukázce v Crwi) - druhý houmless-niga na popelnici to pak komentuje, že je sejmul jeden z nich - zkurvený fízl. Autor nám to pak připomene jedním panelem, kdy se Graves ďábelsky usměje, když malého Moea nakládají. Bratrance Carlose i s jeho píchačkou jsme měli možnost vidět v druhé knize, kdy Graves přemlouvá Lona ke spolupráci a Carlos nakopne psa, zatímco píchačka tam dělá servírku - servírce pak Graves sdělí, po tom, co ho Lono odmítne, že Lono odchází s dvěma milióny v kufříku a vatos se rozjedou za ním. V tomto díle se s vatosem Carlosem i jeho chiqitou ve vatě opět setkáme a dozvíme se, že Lona vatos sejmuli autem zcela mimo záběr a kufřík si vzali. Co se stalo se zbytkem vatos se nedozvíme - asi tyčinky do uší. Autor to opět dává najevo pouze v náznácích, abychom si to do souvislosti dali sami. Vyjebávat s Lonem se ale neoplatí. V tom je krása této úžasně propletené série, když se čte v kuse a ne jeden díl za rok. A je to kurevská jazda!!!! Je to napínavé doslova k prasknutí a zábavné až to píchá v podbříšku.

  Pravdu jsem však měl v tom, že tuto sérii budu dočítat s potomky pod nohama a že si to přečtu celé v kuse, i když jsem si tehdá myslel, že série má pouze 12 knih:) Jsem takový magor, že jsem si opravdu začal vypisovat, co se v jednotlivých sešitech dělo a začíná mi to nést ovoce, protože jsem už dohledával detaily v předešlých knihách. Krom kresby a její kompozice mého nejoblíbenějšího kreslíře je taky třeba určitě ocenit coloring, kdy i minitrojúhelníček tang, vykukujícíh zpod pekelně krátké minisukýnky je pěkně červený, a v neposlední řadě i vazbu knihy, která je šitá a tak drží jak hlupý dveře. A musí, protože určitě nebyla čtena naposledy. Tak a jede se dááál, už se nemůžu dočkat co všechno bude následovat!!!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.10.2018 08:05100 nábojů #02: Záblesk druhé šance
  Je to paráda, když to čtu po letech s mlžnou znalostí věcí budoucích, vyznám se v postavách a v tom o čem se baví. To při prvním čtení zkrátka není možné, protože Azael má tuto sérii promyšlenou hodně dopředu, ne-li do samotného konce a nebohý čtenář nemá šanci rozhovory postav rozklíčovat a vidí jen drobné kousky mozaiky. Sám teď nevím, jestli je mrtvý Chucky nebo Pony a jak to bude důležité do budoucna, stejně tak jsem musel dumat nad slovy Colea v úplném závěru, kdy mluvil o tom jak "jí" pozměnili a reprízou, kterou chtěl Trust provést, ale Graves to nedovolil. Asi si budu muset začít dělat krátké poznámky, ke každému dílu, abych se mohl vracet k určitým momentům a nehledat to po pěti knihách. Detaily a nenápadné drobnosti tu hrají obrovskou roli. Excelentní kresba a kompozice pohledů z různých úhlů, přes zrcadla nebo vodu či z hlavně pistole dokresluje dokonalost této série. Tak a šupkydupky na třetí díl.
 • Kapis
  Ok, diky
 • Kapis
  Tak ale fakt vazne! Jeste nikdo trestuhodne neodpovedel trudosovi!!! Mam to stejne, cteci rad jsem videl ale taky si radsi pockam klidne na dalsi tri knizky bo nenipycocas to cist kazdy rok znovu, abych byl v obraze. Diky
 • Kapis
  Kapis mecenáš18.4.2019 13:51Vei #01
  Nu, dobrá, i když vyjádření ironie si představuju trochu jinak.
 • Kapis
  Kapis mecenáš18.4.2019 09:12Vei #01
  Nechci si vysloužit nějaký feministický odsudek za genderovou stereotypizaci....
  šmárjapanno, s tebou je to ještě horší, než jsem si myslel - co je proboha špatně na tom z něčeho cítit "ženskou ruku"??? A nezasluhuješ si náhodou už odsudek za to, že jsi napsal "ženskou"? Tak strašná stereotypizace!! Doufám, že nezatěžuješ svou matku a přítele nějakými šovinistickými stereotypy a oslovuješ je pěkně korektně TO.
  Fakt, co někteří lidi jsou schopni předvést a nasrat si na hlavu, to zdravý rozum už dávno přestal pobírat.
 • Kapis
  "Jakožto velkému příznivci tolerance a gender friendly názorů"

  ty vole Vojto, řekl si tohle někdy nějaké ženě nebo vůbec někomu? Jako za ty roky, jsem si říkal, že z tebe nebude take máslo.
 • Kapis
  Kapis mecenáš12.3.2019 21:42Sněhulení
  cyboy: těpat, ne tepat, to je úplně jiné slovo. Je škoda, že tu češtinu tak kurví to psaní z mobilů. Těpat je prostě s něčím házet nebo jebat někam něco přehazováním, případně těpat po ušiskach někoho, což už si dovodíš. Moje maminka v důchodu mi právě poslala tento obrázek, kerý je schopen dovysvětlit připadná další tajemná slova z dálného východu.

 • Kapis
  Kapis mecenáš11.3.2019 00:12Sněhulení
  hodit tyčku znamená, že se někdo vyřygal nebo grcal. Nikdy by mě nenapdlo, že tomu někdo z naší země nemůže rozumět - a co je "těpat" to bys věděl?
 • Kapis
  Kapis mecenáš7.12.2018 15:13Skalpy #08: Abys byl spasen, musíš hřešit
  Tak jsem to dneska rozecetl a ne.. nejde to, pockam az vyjde posledni dil a sjedu to jak lajnu z bileho utociste
 • Kapis
  Kapis mecenáš6.12.2018 13:44Prsten Nibelungův
  Jednou, ne teda dvakrát mě žena přemluvila, abych šel na přímý přenos z Metropolitní opery v NY - a byl to Prsten a Valkýry - kuaaaa, ono to mělo přes sedm hodin!! Já byl nějak po opici a málem jsem tam pošel. Nicméně zajímavé to bylo, bo tam byly i titulky. A teď udělám chytrého jak byk, když řeknu, že Wágner by z tohoto díla moc nadšený nebyl a pravděpodobně by se mu nelíbilo, protože razil ten gesamtkunstwerk.

  Ne kecám, musel jsem si to taky vygůglit, ta moudrost šla od mojí ženy.
 • Kapis
  Kapis mecenáš6.12.2018 10:54Hladový Jeníček a nenasytná Mařenka
  Tak to si píšu a v příští várce beru!
 • Kapis
  Kapis mecenáš4.12.2018 10:01Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  Nechci to tu znovu moc rozviřovat, ale přečetl jsem si teda ten článek, co tu dávala barbora a Bush ho četl těsně před tím (nejste náhodou ze stejné neziskovky;)? chachacha - vtípek, jo) a cítím potřebu lehce a ve vší slušnosti, bez urážení kohokoliv, zareagovat. Snad neporuším zdejší nepsaná pravidla, i když budu místy určitě i "off topic" a zabrousím trochu zeširoka i do vod, které se článku ani komiksu netýkají. Říkám to radši předem, jsem si toho vědom.

  xbarborax: Tohle je akademický text? To jako vážně? Možná podceňuješ místní komunitu. Opravdu miluju, když autor argumentuje odkazy na vlastní knihy. Dělat nějakou paralelu mezi dobou, kdy Saracéni ovládali Andalusii a dnešní invazí do Evropy je naprosto zcestné, stejně jako tento článek (nic víc to není), který se hemží slovy jako bílí rasisti, xenofobie, konspirace, antisemitismus, stereotypy používané k dehumanizaci a démonizaci, proti-utečenecká hysterie, nejrůznější druhy nepřátel: černí i hnědí, nezaměstnaní, ekologové, LGBT lidé či ženy organizující se proti sexuálnímu obtěžování a násilí. Jak bych slyšel Bushe s jeho oikofobickým pliváním na vlastní národ o frustrovaných čecháčcích, což mě opravdu nadzvedává. Článek zase klasicky z bezpečí a výšin té jediné pravdy, se zaslepeností pokrokové univerzity, kde se beztak už nesmí používat slova jako ON a ONA, útočí na všechny, kdo smýšlejí jinak a apriori dehonestuje obyčejné lidi, kteří prostě jen mají strach, aby jim někdo neznásilnil děcka a nehodil je podřezané do potoka. Ne! Oni přece křísí prapůvod všeho zla – středověký přízrak „judeo-muslimského nepřítele.“ Nesmysl.

  Myslím, že víc mimo být nemohou, ta indoktrinace dosahuje opravdu neskutečných vrcholů a jak je vidět třeba na Fryovi, mladí jsou tím už slušně naočkovaní. Jako skutečně akademickou četbu ohledně toho, jak je pokroucen obraz utrpení židů za středověku i dál, Ti rád do poručím tuto knihu Profesora Tel Avivské univerzity Israela Shahaka: http://www.databazeknih.cz/knihy/historie-a-nabozenstvi-zidu-tiha-tri-tisic-let-predsudku-pokrytectvi-a-nabozenske-nesnasenlivosti-79662.

  Tento komiks, jak doufá Fry, by se mohl dostat mezi “menšiny.“ Věřím, že v Americe je to možné, ale dovolím si teda xenofobně zapochybovat, že by to kdy četla nějaká statisticky významnější skupina uprchlíků v Evropě nebo jejich potomků. Včera zase podřezal nějaký Keňan v Německu devatenáctiletou naivní holku, která “jim“ chtěla pomáhat. Co se děje v té bezbřeze tolerantní Západní Evropě, svázané politickou korektností, se už nedaří maskovat a zamlčovat a pořád jsem nepochopil, co vede některé lidi k tomu, aby se snažili protlačovat do naší země jejich katastroficky nepovedené sociální experimenty.

  Na konec příběh tak říkajíc z první ruky: Měli jsme sraz ze základky po 25 letech a spolužačka, která žila dlouhé roky v Itálii, se teď musela přestěhovat zpátky k mamce do Životic, protože to popisovala jako peklo a tu že se žije jako v ráji. Má tam manžela Itala, který tam zůstal a s kterým má 10 měsíční miminko, je to moc smutné, chlap uvidí děcko párkrát za rok, ale žít se tam prý už nedá. Popisovala, jak jezdila vlakem do práce do Bologni – asi hodinu vlakem. Že by ji někdo pustil sednout, s tím obrovským bubnem, nehrozilo. A když šla na nákup, tak tam ti nebozí uprchlíci posedávají všude kolem a nemají do čeho “píchnout“ – když jim nedala euro, když si brala vozík, nebyl problém, aby na ni chlustli nebo ji kopli (těhotnou ženskou!!). Ve všech oknech až do druhého patra se objevily mříže a ani to moc nepomáhá. Kuřecí se jim žrát nechce, chtějí hovězí, italští důchodci vybírají popelnice, protože 30 euro jako kapesné nedostávají. A co je největší brutal – platí tam zákon, že do čtrnácti (ANO 14!!) let musí děcka chodit v doprovodu rodičů a pokud se jim něco stane bez doprovodu, je to čistě chyba těch rodičů a nikdo to řešit nebude. Neskutečné. Není to všechno, jeden zdejší kamarád mi popisoval město v Německu, kde jezdí za svou rodinou – samotná ženská nebo děcko už do centra prostě jít nemůže. Myslím, že to stačí – na závěr snad jen doplním, že moje holčička sedí v první třídě v lavici s holčičkou z Afghánistánu a já byl asi v pěti muslimských zemích. Všude byli lidi tak ochotní, pohostinní a milí, jak to už v Evropě neznáme – ale to, co proudí do Evropy, to nejsou tihle lidé, ti sedí doma. Odmítání těchto uprchlíků u nás není projevem žádného frustrovaného čecháčkovství a xenofobie, ale zdravým rozumem, který jsme si zjevně za tou železnou oponou udrželi.
 • Kapis
  Tak, mam to za 39 z LK v pazurach. Kapitoly 2a 3 jsou celkem zajimave nakreslene na takovou publikaci.
 • Kapis
  Kapis mecenáš24.11.2018 14:20Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  To byl dobry uraganek ve sklenici vody...a ted uz ani nefoukne
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.11.2018 20:12Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  ...se mi nezdá, že by něco zmizelo.
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.11.2018 16:51Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  Tak to jsem si musel to "sjw" najít co to znamená. Série "nálepek" se jak vidno raketovým tempem rozrůstá.
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.11.2018 16:42Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  hotate: to bude asi k tomu mojemu o "nových uživatelkách" - oká, já to myslel v dobrém, bo když se to tu bude rozrůstat, tím jen lépe - já jen, že jsem Tě zaznamenal až dnes. A neohrožený bojovník proti politické korektnosti jsem určitě taky, ale tady u té debaty vůbec nepěním, asi si půjdu umýt hlavu.
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.11.2018 14:47Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  Taky si nemyslim, ze by to tu byl klub zleho netolerantniho bileho heterosexualniho muze
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.11.2018 13:57Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  kurník, to je nových uživatelů, teda pardon uživatelek. Nerad bych byl za šovinistické prase:)
 • Kapis
  Louza: dival jsem se na to dnes v LK, dik za koment, asi to poridim, ale namacet budu az hodne pozdeji.
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.11.2018 17:17Lupus #02
  Fimi: radsi tu polstinu A ta cena? ufff!

  Gmork: pekne hromadky, kaj to zmjescisz chuopak;)?
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.11.2018 14:33Lupus #02
  Hmmm, takže už to neseženu ani v polštině.
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.11.2018 14:13Lupus #02
  Gmork: myslíš, že bys mi poslal do mailu doporučení, kde to nejlépe koupit. Polsky rozumím obstojně.
 • Kapis
  Kapis mecenáš12.11.2018 15:26Lupus #02
  Dalsi pokracovani nevyslo a asi nikdy nevyjde, co?
 • Kapis
  Kapis mecenáš12.11.2018 13:16Vzpoura mozků: Odysseus
  Takže vzpoura mozků je první díl - na to navazuje Galaxie, která se Vzpourou nijak dějově nesouvisí (i když vlastně oni se vracejí po dlouhé době na zem z vesmírné mise a Galaxia je taky na misi, takže volně navazuje dejme tomu) a tohle je jakože třetí díl? Trochu se v tom neorientuju, protože vyšla i nějaká čistě kniha ne komiks "Vzpoura mozků." Vzpoura mozků i Galaxia jsou srdcovky, akorát teda dosahuje tento díl kvalit předchozích dvou?
 • Kapis
  Kapis mecenáš10.11.2018 12:06Válka s Mloky
  Fry: tohle vydání je ale zkrácené, zjistil jsem to taky až později. Vyšlo ale nové kompletní, jak to vyšlo v Kometě, už ho dávám do košíku.
 • Kapis
  Kdyby radsi vydali Brothera Lona nez takovehle pycoviny
 • Kapis
  DR: ja mam doma uz obe knihy nekdy od 19.10., to ze to mam ve fronte o stovkach kusu a cist to budu kdovikdy (nikam mi to neutece) radsi nebudu vzpominat;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš31.10.2018 07:47Amulet #01: Paní kamene
  Tak, mám ty první dva díly ze soutěže doma a vypadá to PŘEKRÁSNĚ!!! Tak doufám, že má cyboy pravdu a nebude víc jak těch 9 dílů, protože to už budu muset dokoupit (to je mi teda výhra:)) Už jsem udělal poličku v nižším patře knihovny, kde dávám takové dospělejší dětské komiksy, až budou děcka kapku větší, ať se můžou sami obsloužit.
 • Kapis
  Kapis mecenáš18.10.2018 08:34100 nábojů #13: Smůla
  willis: tak to jsi napsal přesně, asi tě budu muset vykrást a tvé postřehy používat nenápadně jako svoje :)
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.10.2018 08:04Do švestek jsme doma
  Jak jsem to tu zahlíd, tak jsem si řekl, že to bude obratem, co to tu Bush, tentokrát odborník na severomoravský kraj, srdnatý bijec režimu, který tu už 30 let není, okomentuje a šup, nemýlil jsem se:)
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.10.2018 12:29Humr Johnson #01: Železný Prométheus
  Tak tuhle zdimacku na penize si necham s klidnym srdcem ujit
 • Kapis
  Mám to doma! Je to kráááása, oproti čb vydání 100 a 1
 • Kapis
  Kapis mecenáš9.10.2018 11:34Zuzanka a její svět
  Zajímavé, Prokůpek jede!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš3.10.2018 15:50Život a doba Skrblíka McKváka
  andre: jojo, tos mi ukazoval;) mmchdm ted jsem zrovna Skrblika rozecetl a jsem NADSENY!
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.10.2018 12:40Řeky Londýna: Noční kouzelnice
  Bush: Jsem rád, že jsem tě po ránu tak napružil, o čemsi to svědčí. A je od tebe hezké, že sis takhle sám rozmetal hovno přes větrák do ksichtu. Ano, řekl si to všechno jednou větou - “situace se jeví celkem jasně.“ Samosebou v tvém demagogicky ideologickém pohledu, fakta ani důkazy nejsou třeba. Lže jen Rus a to vždy a nepokrytě, dezinformace a nepokryté lži západní propagandy jsou úplně OK, to nemá s šablonama nic společného. To by asi stačilo, dík žes mi vysvětlil, jak chytráci tvého typu uvažují, dál se v tom hrabat nemá smysl, fakt jsi mě potěšil.
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.10.2018 11:10Řeky Londýna: Noční kouzelnice
  Massila: Trochu mimo mísu, ale odpověď neznám. Nicméně znám spoustu Čechů, kteří bydlí různě po světě a taky se vracet nechtějí. Proč asi?
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.10.2018 09:46Řeky Londýna: Noční kouzelnice
  Ty Bush, nedíval ses, jestli nemáš Rusa i pod postelí;)?
  Mám v práci pár kolegů, kteří trpí stejně silnou zaslepenou protiruskou hysterií jakou projevuješ ty, ale už i oni mi říkají, že ta kauza s 15-ti britskými verzemi kolem novičoku, v kterých se angličani po(s)tupně zamotali a zalepují nesmyslnou lží výmysly předchozí, je už velice trapná a nevěří jim ani oni. Je fajn vidět, že kritické myšlení jim ještě není cizí. Vidím ale, že ty máš vypláchnuto velice kvalitně a žereš to aj s navijákem i když naplácají na ten chatrný konstrukt další vrstvu lží, ty to přijmeš bez výhrad. Holt ideo-linie se musí držet, chápu:-))
 • Kapis
  Kapis mecenáš20.9.2018 14:08Z neznámého světa a další příběhy
  Svatá panno na Břevnovské pláni! :)
 • Kapis
  Kapis mecenáš20.9.2018 07:59Z neznámého světa a další příběhy
  mearez: přesně tak, ale ne od teď, ale zhruba už 12 let před tím než si tyhle stránky vůbec objevil:)

  A píše se nějakého (to dlouhé á zabolelo nejvíc) a gramatického
 • Kapis
  Kapis mecenáš19.9.2018 19:32Z neznámého světa a další příběhy
  píše se "přesné," kluci;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš7.9.2018 14:25Mrakobití
  Jankie: jestli budes nekdy zkouset LSD tak ti garantuju ze otvirat nejakou knihu te ani nenapadne;)
 • Kapis
  Taky bych ji klidne namasiroval;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.8.2018 06:33Sicktown
  Ja zvazuju, ze to mozna prodam
 • Kapis
  Kapis mecenáš19.7.2018 17:32Star Trek Omnibus: Původní série
  Baatcha: ja treba fanousek jsem - sice ne skalni magor - proste jsem videl za zivot prubezne asi vsechny serialy i filmy, TNG a Enterprise snad dvakrat komplet, dokonce jsem prezil i to posledni vrazeni si jazyku do huby a sahani si na prdylky cerneho doktora s bylym inzenyrem, mam obrovskou kolekci te puvodni karetni hry, ale u tohoto komiksu jsem chcipal nudou - viz muj koment. Takze je to pro fanosuky ale zas ne pro vsechny:)
 • Kapis
  Kapis mecenáš3.6.2018 16:20Šílená ze Sacré-Coeur
  Deg: obrptaka? Ty sis poridil kakadua prilboveho, ty uchylaku;)? Vis ze po sparatkach mezi zuby se nerve. Respekt mi neobjednavej, bo jak uz to neni ve formatu tech velkych novin, tak to nejde ani nacpat do mokrych bot a na oskrabani brambor to tez moc vyuzit nelze. Refkex tez nemusis bo tchani ho maji predplaceny a nakonec vzdycky skonci u nas. Nejakou dobu si uz pred otevrenim tipuju jestli pojede Raoul do Zemana, Buresa nebo do obou. Vetsinou vyhraju:)
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.6.2018 14:39Šílená ze Sacré-Coeur
  Kdo pise do oportunisricke zumpy a citi se moralne fpoho tak je pro me neco jako ridic hovnocucu a to bez urazky techto tezce pracujicich lidi - o cemz ty nemas ani poneti. Proc by melo byt dvojhvezdickove hodnoceni nekoho tady programove? Treba se mu to fakt nelibilo.
 • Kapis
  Kapis mecenáš1.6.2018 20:02Šílená ze Sacré-Coeur
  Co také čekat za jiné sračky ze zatuchlé bulvární oportunistické žumpy aká Reflex?
 • Kapis
  Kapis mecenáš31.5.2018 21:43Život a doba Skrblíka McKváka
  Tak si tak ležím k večeru s děckama a že jim pustím pohádku - a vidím Kačeří příběhy, no paráda....a jeb, ono je to celé předabované - a úplně hrozně. Tak jsem rychle stáhl komplet 100 dílů + film v původním dabingu s Čokem, Střihavkou, Heřmánkem, Vydrou, Filipovským atd.....a teď nutím děcka se na to dívat se mnou, i když by si radši pouštěli nějaké zkurvené poníky. A už chápu pomalu i Andreho, jak mi furt lascivně vykládal o "Kačírcích," jak jsou super. No, fakt jsou - a je jasné, že tuhle knížku (si) budu muset kupit.
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.5.2018 10:47Grandville #04: Noël
  No, taky jsem si toho vsiml a rikal jsem si taky, ze ji bude muset tahat na silu z toho stanu, tak me tak napada mozna, ze ji oci zazarily, kdyz prozrela jak zkazenou kurvou se stala...:)
 • Kapis
  Kapis mecenáš4.5.2018 11:55Grandville #04: Noël
  Deg: pockat paty dil bude fakt posledni?
 • Kapis
  Kapis mecenáš30.1.2018Prodám
  Koupím Čtyřlístek 666 za 666 korun pekelných a můžem u toho obětovat kozla!
 • Kapis
  Kapis mecenáš21.9.2017Prodám
  Kurva, škoda, že to kožené číslované vydání Hellboye nemám, prodal bych ho hned, to už má cenu doma něco mít.
 • Kapis
  Kapis mecenáš3.7.2013Prodám
  Hamichal: já ti poradím, neprodávej to, byla by to škoda;) Moja malá už má lehce přes rok a už si v nich i ráda listuje, nic nezlikvidovala, na trhání ji dáváme časopisy Onan dnes apod.... Pokud potřebuješ prachy, to je jiná, tak to bych ale si s tím dal tu práci a asi přes aukro protože naráz to asi nikdo nekoupí.....
 • Kapis
  Kapis mecenáš9.3.2010Prodám
  Nabízím Velkou knihu komiksů 1 (http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=524) za Velkou knihů komiksů 2 (http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=525)
 • Kapis
  Kapis mecenáš30.9.2009Prodám
  Xeelee: mám ho doma navíc, za nějaké pivka na komiksfestu je tvůj
 • Kapis
  Kapis mecenáš10.2.2009Prodám
  Koupím tyto komiksy:

  Aargh 1,2
  Bedeman 1
  Crew 1
  Comicsové legendy 1,2: Lobo, Bulíkův případ 1,2
  Cona Barbar (od Semicu) č.11,12,13,14,15,16,18
  Kometa 35
  Meteor 2,3: Soukromá sbírka a v osidlech revoluce
  Trollí války 1: Zatrolená historie
  Záh. spiderman (od Semicu) č.34

  prosím abyste mi překotnými nabídkami za zanedbatelné ceny nazahltili mou schránku s neomezenou velikostí
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.5. 17:48Sběratelský klub
  hmmm, mě právě těch pár stránek zpřeházených taky nevadí a moc se mi nechce kolem toho zas lítat, když jsem to do ruk dostal jako "vánoční dárek" začátkem května.
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.5. 16:31Sběratelský klub
  Tak co, budete vracet toho Kaplana nebo si to necháváte tak jak to je?
 • Kapis
  Kapis mecenáš12.4. 14:20Sběratelský klub
  DaD: a takový rozmilý páreček jste byli, i tři vejce do skla jsem po Crweconu dostal, včetně klobásy (tu naštěstí ne do huby:)))

  D: necheš mi poslat jedno číslo se sebou za nějakou rozumnou cenu;)?
 • Kapis
  Kapis mecenáš7.3. 10:16Sběratelský klub
  Nepřemožitelný, moje snad nejoblíbenější Lemovka, o evoluci anorganického života, jako komiks a ještě přímo od Poláků? Díky, to musím mít.
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.11.2020 19:16Herní vlákno
  Mkw: Deckard, tuhle variantu preferuje teď i výrobce, přece jen to taky dělá nadšenec.
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.11.2020 07:45Herní vlákno
  Hawwwran: jo
  Deefha: jo, nějaká zkušenost s ním?
 • Kapis
  Kapis mecenáš10.11.2020 18:17Herní vlákno
  Zdar vespolek po dlouhé době,

  už se tu neexhibuji, tak jen krátce - kousek níže v tomto vláknu má Hawwwran (kterému moc děkuji za konzultace) fotku s malým domácím Arcade kabinetem, kde mohou být desetitisíce starých automatovek. Doma bez házení dvoukorun!! Strašně mě to nadchlo. Už to nějakou dobu kutím, ale sám si to neudělám, bo úplně se mi nechce na houmoficu to v obýváku kousat přímočárkou a při videovýuce od malé to čtyřikrát lakovat. No a zkrátka mám člověka, který to dělá téměř komplet a pokud bych sehnal ještě jednoho magora, který by za to chtěl utratit peníze a udělat si takové vánoce jako já, tak by šel s cenou dolů. Zde by se někdo snad mohl najít. Toš jak by kdo chtěl detaily, tak mi napište v emailu, mám ho v profilu. Příští týden budu dojednávat poslední detaily a platit, takže času není moc.

  Díky moc.
  Kapis
 • Kapis
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.8.2019 11:14Herní vlákno
  lantan: Jo, Jakub se jmenoval a v roce 2000 už jsem byl mimo. No jo, kdyby tak někde ze skříně u mamky na mě vyskočila zapomenutá hromada karet z té doby, ale už jsem to tam prohledával kdysi - a našel jsem akorát jeden slade s landleeches z různých edicí, podepsané od různých lidí - a mám tam i jednu s podpisem od Madoucha.
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.8.2019 10:01Herní vlákno
  Tyvole Magicy, jááááj - začal jsem někdy s 3.unlimited (myslím) sérií - takže tak před 25 roky. Jednou k nám do Havířova - do DDM přijel týpek (havířovák - říkejme mu Pažout) co studoval v Praze a začal se shánět po takových těch dvojitých zemích a vidličkách - přinesl na výměnu neskutečné kartičky typu Mahamoti djinn a Shivan dragon a první balíčky "Ice Age." My s očima na vrch hlavy a "osvačil" nás jak zákon káže (nevím jestli se slovo osvačil ještě používá, spíš ne, řek bych). No a mě a ještě jednomu kámošovi se povedlo na Pažouta navázat a jezdit s ním na různé akce a seznámit se s tehdejšími ikonami. Získali jsme seznamy rare, uncommon, common, které v době před internetem byly něco jako slovo boží a začali jsme svačit zase naše kámoše:) Pak jsme se přesunuli do Ostravy, kde jsem jel třeba akorát s prachama na autobus v kapse a vracel jsem se s pětikilem, nacpaným břichem a sedmi pivama v sobě. To už jsme s Pažoutem semtam sjeli i na turnaj do Prahy, kde jsme si nevedli úplně nejhůř a na našem moravskoslezském písečku jsme byli už kingové. Dokonce jsme hrávali a chlastali i s mistrem světa, nejsem si jistý už, ale myslím, že měl přezdívku Meddock (foneticky) - no a ten nám z Ameriky vozil karty z Arabian nights, chain lightningy a podobné parády, s kterýma jsme byli total kingové. No a pak už jsme byli starší, info o vzácnosti karet už nebyla výsada pár vyvolených a tak nějak po těch pár letech tato zábava pomalu ustoupila. Nechal jsem si snad dva balíky, ale už ani ty nemám (myslím, že jejich cena by byla dnes závratná), prodával jsem doublelandy po 3 kila - to mě mrzí trochu - kdybych si to blbec nechal, mohl jsem je dnes prodat za zajímavější částky (ani se nechcu radši dívat kolik tisíc dnes mají cenu).

  No toš tak, byly to fajné časy.
 • Kapis
  Kapis mecenáš1.8.2019 08:47Herní vlákno
  Hawwwran: říkáš, že jsem ty Vulcanic islandy, Underground sea atd.. z 3.edice neměl před dvaceti lety prodávat za 3 kila a Forku za 5;)?
 • Kapis
  Kapis mecenáš27.5.2019 11:25Srazy, cony, festivaly
  Kaluž: Čest, toš uvidím, jak mi to vyjde, třeba se nachvilu zastavím, ale v sobotu máme rodinnou akci, tak nemůžu moc divočit;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš22.5.2019 15:51Sběratelský klub
  Milo: ted s dilem 65 si myslim bude ten Joker komplet - a taky s tim koncim konecne
 • Kapis
  Kapis mecenáš10.12.2018 14:09Pindárna
  masila: Achjo, na ten tvůj žlučovitý útok jsem odpovídat nechtěl, protože to ani úplně dobře nejde, protože:
  a) Mám za to, že nebojuju za “jedinou pravdu“ – spíš poukazuju na zjevné nesrovnalosti, lži a manipulace v té “pravdě,“ která se na nás denně valí.
  b) Předhazuješ mi, že čerpám např. z Olšera, jehož články mě většinou iritovaly a nečtu ho. Nemám náladu ani čas Ti dokazovat opak.
  c) Mluvíš o “usvědčených“ lhářích a manipulátorech. Kdo je usvědčil? Ty nebo Pehe či Steigerwald? Pro mě jsou usvědčenými lháři prokazatelně Ti, kterým Ty evidentně věříš. Opět se neshodneme už v základu – zbytečně dál pokračovat.
  d) Na ubohé urážení Rajko Dolečka, kapacity, které Ty ani já nesaháme ani po kotníky, mohu reagovat buď ignorací, nebo nadáváním – další ztráta času a energie, nicméně on tam během agrese NATO byl, měl tam rodinu a přátelé – můžeš říct to samé? Četl jsi tuto knihu? http://www.databazeknih.cz/knihy/srebrenica-pribeh-politicky-korektniho-rasismu-aneb-nejvetsi-lez-v-evrope-od-konce-2-svetove-valky-187736 Určitě proruská propaganda od usvědčeného lháře, Allbrightová říkala něco jiného.
  e) Mám Tě celkem fpyči.
  f) Poučil jsem se, že tyto debaty nikam nevedou, i když mám rád tříbení názorů formou diskuze s někým s opačným pohledem. Stejně Tě ale o ničem nepřesvědčím, a vlastně už ani nechci, takže jsem se rozhodl do “slepé uličky“ nevstupovat a budu si tu komentovat nadále komiksy dle svého světonázoru a na tvé výlevy budu reagovat nebo ne podle nálady. Děkuji za pochopení.
 • Kapis
  Kapis mecenáš7.12.2018 15:27Pindárna
  Haw: urcite mas pravdu, ale myslim, ze sexualni nasili na detech je mnohem horsi, nez kdyz napr. fotr sem tam naliska poradne pubertakovi.
 • Kapis
  Kapis mecenáš7.12.2018 15:09Pindárna
  Walome a spol.: jeeezis :) Tak jasne, ze je rec od zacatku o tech co tu "nemoc" neudrzeli na uzde. Pokud nekdo ma takove sklony a vydrzi to cely zivot ovladnout, tak mu patri podle mne nekonecny obdiv a respekt.
 • Kapis
  Kapis mecenáš7.12.2018 15:07Pindárna
  Ok, kluci dovolím si dnes nevstupovat do této Vaší slepé uličky, i když třeba plivat zrovna na R.Dolečka mi přijde ubohé. Dejte si ještě francka a já si jdu číst aktualne.cz a idnes, abych věděl všechno prokazatelně.
 • Kapis
  Kapis mecenáš6.12.2018 13:41Pindárna
  Ale jo, souhlasím, myslím, že u nás v naší krásné zemi jsme tak obecně hodně tolerantní. A ani jsme nepotřebovali, aby nám to takhle někdo předkládal na lopatě předžvýkané;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš6.12.2018 13:09Pindárna
  Třeba démonizace nacistů či pedofilů mi přijde vcelku v pořádku.
 • Kapis
  Kapis mecenáš6.12.2018 11:49Pindárna
  TI propagandisti;) + samosebou nechybi trochu podprahoveho vtloukani korektnosti "....démonizace jakékoliv skupiny lidí je špatná." Akorat nekteri lidi si jsou rovnejsi, ze ja se vlastne vubec necemu jeste divim :)
 • Kapis
 • Kapis
  Kapis mecenáš3.12.2018 15:27Srazy, cony, festivaly
  a, DN: Nevim, nevim, videl bych vas rad, ale jeste je brzo, dyt to je AZ pristi rok;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.12.2018 16:53Srazy, cony, festivaly
  A zrobi ovcomrd rano vyprazany karfiol aspon?
 • Kapis
  Kapis mecenáš30.11.2018 14:47Slevy, výprodeje, bazary
  Mohla by komiksy zacit sbirat Kellnerova a jeji kamosky z party a fotr by ji moh zacit skupovat sbirku, tak jak kone:)
 • Kapis
  Kapis mecenáš30.11.2018 09:37Slevy, výprodeje, bazary
  Walome: to me taky samozrejme napadlo, ale ja o vlku...a na Crwi je inzerat na Predatora 1 za 999. A divam se, ze CP uz akci Omnibus taky ukoncil a maji to v nabidce za plne palby. S tim, ze prvni dily uz nejsou skladem a u Vetrelcu ani druhy. Tos Walome, strihej uz ten doutnik:)
 • Kapis
  Kapis mecenáš30.11.2018 09:15Slevy, výprodeje, bazary
  louza: ony i třeba ty omnibusy od BBArtu, které se válely rok v LK za 299 - a pak jsem kupoval myslím šest kousků dokonce po 99, budou časem vyprodané, stejně jak teď ty hromady kvalitních komiksů po kilču - a jak doroste nová generace, která nemá šanci na žádný dotisk, tak po tom bude hlad....si myslím. Třeba ale ne, třeba mladí půjdou jen po korektních komiksech pro menšiny;) Každopádně věřím, že třeba ty Omnibusy Predátorů atd... za pár let odstřelím za slušný peníz.
 • Kapis
  Kapis mecenáš29.11.2018 15:46Slevy, výprodeje, bazary
  W: tak jsou tu i sberatele, kteri musi mit vsechno, vcetne osmi vydani Asterixe a vsech obalek SE7DM, tak treba casem vyroste par dalsich a proda se to za velke love;)

  Ch: ja uz ho odpalil za 950
 • Kapis
  Kapis mecenáš29.11.2018 14:25Slevy, výprodeje, bazary
  Ja furt uvazuju jestli si je nechat nebo ne - ale myslim ze v teto dobe to moc na odbyt nepujde, tech sberatelu u nas, kterym jde o 1.vydani atd... tu moc neni a cena hraje zasadni roli.
 • Kapis
  Kapis mecenáš29.11.2018 13:55Slevy, výprodeje, bazary
  charvos: a povedlo se ti prodat ty 4 cb Sandmany? Jsem si onehda vsiml, ze to prodavas
 • Kapis
  Kapis mecenáš27.11.2018 17:41Pindárna
  Já tady můžu evidentně za všechno, ty fialko;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš27.11.2018 12:45Pindárna
  Fry: Dneska není problém udělat xenofoba, rasistu a nácka zkohokoliv.... viz. např. Klaus ml., kde osobně já slyším naopak docela silný hlas zdravého rozumu.
  A když má někdo jakékoli sklony proti většinám, tak by je měl nebo neměl tady veřejně prezentovat?
 • Kapis
  Kapis mecenáš27.11.2018 12:40Pindárna
  Walome: vídáš se s klučinou jo;)?
 • Kapis
  Kapis mecenáš27.11.2018 09:37Pindárna
  Darker: no tuš uvidíme.
 • Kapis
  Kapis mecenáš27.11.2018 09:29Sběratelský klub
  Roky se tu bečelo, že nevychází Evropa a Crew do toho šlápla hned dvěma edicemi + se chytají další nakladatelé, takže chlapci taky trochu trpělivosti a je třeba si říct, že zas člověk nemůže mít všechno. Takže můj příspěvek k Evropě je MDEK v pevné vždy v předobjednávce a předplacená Modrá Crew. Jsem rád, za toto síto (vydavatele), kterým to projde a který má mnohem více času a možností vybrat jen to nejlepší. A Nářek má btw. v dalším hlasování stále šanci, nebo se mýlím?
 • Kapis
  Kapis mecenáš27.11.2018 09:16Pindárna
  Hmmm.... za ty dlouhé roky se tu cítím tak nějak "doma," tak doufám, že se to tu nezkurví. Myslím, že "útok" na názor je v pořádku, pokud nesměřuje podpásově na člověka - že by tu někdo někomu přímo nadával a urážel ho jsem nějak nezaznamenal. Ani ta debata kolem MS. Marvel nebyla dle mého tak zlá. Ale asi to vidíš Zacku jinak.

  Fry: pokud bys chtěl psát komenty tak, aby ses náhodou o nikoho ani "nekorektně" neotřel, tak to by muselo být jako v tvých začátcích tady: další skvělí díl;-) Ne, bez urážky, ber to jako srandu, je to už dávno a Zacku, co si tak vzpomínám, do Frye tu jeli všichni - a on to ustál a teď tu přidává komiksy, což je mu ke cti. Jen, Fryi nechápu tu posedlost tou "korektností" - to se teď tlačí na školách tak urputně do hlav? Já myslím, že se lze bavit slušně a konstruktivně i bez té takzvané korektnosti, která je pro některé modlou a nedovoluje nazývat věci pravými jmény.

  louza: mohu se optati na kterém serveru máš tu sesli? Já nikde moc nejsem, takže asi tuším, ale zajímalo by mě to. (klidně i jen emailem).
 • Kapis
  Kapis mecenáš26.11.2018 14:48Pindárna
  Zack: je toho soucasti i to, ze mi zmizely dva prispevky vcera? To jsem se jen venomslava dotazoval na vek, protoze me vzdycky udivila "uroven" jeho komentaru.
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.11.2018 20:10Sběratelský klub
  RG: Tak BBArt udělal hodně černý pátek a snad i přijednom třináctého ve velkém stylu. Oproti předpokladu mám doma komplet Y, Hitmana a PMaxe, jaká to prozřetelnost mě kdysi provázela, že jsme si koupil ty první díly? A to Transmetropolitan už jsem dávno měl komplet, jinak mám balík jak Draco.
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.11.2018 19:41Sběratelský klub
  Fimi: Anglosaskéhoonankonzumního šílenství jsem se neúčastnil, ale Myší hlídka je skvělá, Legendy jsem nekupoval, ty mě po prolistování neoslovily, ale ten základ je famózní.
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.11.2018 16:45Srazy, cony, festivaly
  No, ono to je individuální - my teď měli sraz ze základky po 25 letech, bab bylo více a nikdo se nechoval jako puboš.
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.11.2018 15:34Srazy, cony, festivaly
  MB: no, co tak pamatuju ty nase fanouskovske comicslezy, ktere nastartoval MdS kdysi davno a jezdilo se po celem Ceskoslovensku, comics ultrazz aktivni se vidavali tak tam moc zenskych se neobjevovalo, nepocitam Draco, ale ta se vymyka vsem kategoriim;) a i tak jsme se stihli urcite chovat jak idioti:)
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.11.2018 14:29Srazy, cony, festivaly
  1.1. v osm rano, jo a co jako holky?? At te nekdo neobvini z nejakych gender stereotypu nebo podobneho sexistickeho zverstva;) a navic s holkama je kazdy sraz lepsi.
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.11.2018 14:53Sběratelský klub
  Darker: To vypada zajimave
 • Kapis
  Kapis mecenáš15.11.2018 11:04* Připomínky a návrhy
  :)))
 • Kapis
  Kapis mecenáš15.11.2018 09:40* Připomínky a návrhy
  Zack: ad mazání dablovaných komentů - no, ony jsou stejné vždycky, tak je to asi jedno - nějak svoje nemůžu najít, ale vím, že jsem někdy psal i k jiné vazbě - ale třeba GWB to má u MDEK - ale jakou vazbu mu tam nechat, to se musí vyjádřit on sám:)
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.11.2018 14:10* Připomínky a návrhy
  Teď, když jsou tak pěkně sloučené komenty u komiksů, které mají více typů vazby, možná by nebylo špatné promáznout některé komenty, které jsou teď tím pádem zdvojené. Všiml jsem si toho teď u Druuny, kde tam má Bush dva stejné komentáře. Vím, že jsem to kdysi taky dělal, že jsem napsal komentář i k paperbacku, když jsem četl jen hardback, i když konkrétní případ teď nemůžu najít. Jako jde o hovno, ale kdyby se tím někdo chtěl zabývat....
 • Kapis
  Kapis mecenáš12.11.2018 13:18Publicistika
  A první díl Kolosálního Conana přece taky už vyšel ne? Dcera pána mrazu.
 • Kapis
  Kapis mecenáš10.11.2018 06:51Pindárna
  MB: ok, ja jen nakouk na par obrazku a myslel jsem ze to bude dobre doplneni serie, ale verim ti a uz po tom netouzim;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš6.11.2018 16:10Ikonková dílna
  To je Macko Uško;)?
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.11.2018 17:10Pindárna
  Draco, bush: ja ti tez nezavidim bo uz svuj nakup pomalu rozmistuju do knihovny, ale 20 kilovy batoh na zadech povazuju za stesti, protoze to vetsinou znamena ze jsem na horach na vice dni, miluju tezky batoh na zadech, voni svobodou.
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.11.2018 09:27Pindárna
  Já si taky nechám posílat věci domů, ale ne všechno, protože jsem teď zaslechl něco ve stylu "ti toho chodí nějak moc, ne?" Tak větší nákupy radši na Zásilkovnu nebo do práce, kdy to pak postupně nanosím domů - no a tenhle balík skoro 14kilový, to jak by mi žena musela převzít, tak to radši nechcu slyšet, co by se dělo:)) Stačí, že teď jsem udělal školáckou chybu, jak kdyby mi už netáhlo na čtyřicet - koupil jsem super pořádného draka - za litr a debil jsem to ženě doma řekl, kolik stál - ne že bych zkušeně řekl 350, nene. No tak jsem to poslouchal dva dny a drak mi při prvním pouštění uletěl a když jsem za 5 minut doběhl na místo dopadu, už tam byla jen šňůra. Nějaký zkurvysyn, dej mu satan horkou pánev, mi ho čorkl. Tak už nejsem tak nasraný, už to přebolelo trochu, ale aspoň jsem ženě vmetl do tváře, že jestli to tak chtěla a jestli je spokojená:) Litovala mně a o litru už nepadlo ani slovo:) Ale příště cenu radši vůbec nevzpomínat.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 859 (cca 213196 Kč)
Mám: 1812 (cca 384324 Kč)
Chci: 296 (cca 42839 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 12
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0