Jsem takový tichý, skromný introvert
 • Kapis
  Kapis mecenáš4.10. 14:23NANITS chronicles
  Věc v našich luzích a hájích nevídaná!

  Mám k tomu sice své lehké subjektivní výhrady, být to z anglosaského světa, tak dávám 3,5 hvězdy, protože by to nebylo nijak extra výjimečné, že ale i u nás mohou vznikat tak zajímavé a dobře kreslené věci jednoznačně plná palba.

  Ty drobné výhrady spočívají v přílišné akčnosti, různé souboje zabírají až moc místa, trochu více mluvení v konspiračním a zkorumpovaném prostředí bych ocenil více. Jak mi vadil otevřený konec prvního příběhu a dočkal jsem se ho i u druhého, pochopil jsem, že to je záměr a v rámci celé knihy mi to ve finále nevadilo. No a samosebou nejvíc mě vždy nebaví, když padouch má našeho hrdinu na mušce, ale místo toho, aby ho hned odpráskl, tak se vykecává a vykecává, aby dal hrdinovi čas a skončí to jako vždycky. U toho ještě samozřejmě napráší všechny, kdo ho platí a kdo je do toho namočen.

  Obzvlášť bych si to rozmyslel, pokud hrdina právě vyvraždil celou továrnu zabijáků, včetně toho nejkrutopřísnějšího drtiče lebek, kterému prorazí rambonožem hlavu skrznaskrz. Pak se asi sebevědomě nevykecávám, ale snažím se toho hajzla sejmout co nejrychleji, ne? Vylít si srdíčko můžu pak nad jeho mrtvolou:))

  Ale to jsou takové drobnosti, které k akčnímu dílu tohoto ražení holt patří a já jsem nadmíru spokojen, artbook taky moc pěkný, pokud budou další díly, které budou rozpracovávat ty useknuté konce, tak do nich určitě půjdu.
 • Kapis
  Kapis mecenáš22.9. 10:25Mýty #18: Mláďata v Zemi hraček
  Opravdu skvělý a silný příběh, Mýty jsou jednoduše úžasné, originální a perfektně napsané. Akorát takových příběhů, se obávám, je schopen Willingham vysypat z rukávu ještě desítky a momentálně poslední 3-4 díly si nejsem jistý k čemu a kam celá série směřuje. Doufám, že to nebude nějakým způsobem useknuto a jako celek to bude kompaktní. No, hledat si to na netu a připravovat se tím o překvapení nebudu, takže se obrňuji trpělivostí - co jiného taky zbývá po 13 letech - a naštěstí mám aspoň vysokou jistotu, že kluci z Crwe to vydají do konce. Tak jen doufám, že to bude co nejdříve a jsem fakt zvědavý.
 • Kapis
  Slabota, těžko uvěřitelná postava, moc oku nelahodící kresba, jeden ze špatných tipů CC, kdy knihu vydali před filmem a byl to propadák, že jsem to kupoval kdysi od MdS snad za stovku - a andulka mi sežrala hřbet, takže se nemůžu pokusit to ani prodat.
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.9. 12:45Trollí války #04: Okultní oheň
  Slupl jsem to jak malinu, vtipné, precizně kreslení s různými narážkami. Ještě, že mám zbylých 8 dílů v češtině a můžu se na ně hned vrhnout, ale pšššttt….
 • Kapis
  Opět změna prostředí a zatím nejvtipnější díl. Vše funguje a jede jak po másle. Otevírám další díl.
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.9. 12:44Trollí války #02: Skalp plešatce
  Taškařice jede velice zběsilým tempem dále a je to velice příjemná oddychovka.
 • Kapis
  Klasická francouzská taškařice, kde všude něco lítá a spoře oděné krásky mají roztažené nohy vždy jen tak akurát a ve velmi zajímavém světě, ten nápad je fakt originální.
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.9. 12:40Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji
  Ale jo, myslím, že celou tu svoji milovanou ságu, která měla být nekonečná, dovedl Kirkman do smysluplného, i když trochu naivního (ve smyslu, že lidé jsou nějak lepší) konce. Jsem spokojen celkem a jsem rád, že to mám doma komplet - teda krom Negana, zas vše mít nemusím.
 • Kapis
  Je super, že to Kirkman dokázal dovést až takhle daleko a logicky rozvijí děj v dobách už jakžtakž zajištěné civilizace, kde začínají hlodat stejné problémy nerovnosti jako před tím, než to všechno začalo. A nerovností nemyslím přišlápnutí krku černého zfetovaného násilnického kriminálníka.
 • Kapis
  No podívejme, new world order v postapo světě, když v tom našem se přece nic podobného nikdy nechystalo a nechystá. Furt mě to bavilo číst, posouvá se to mílovými kroky a jde vidět, že to už chce autor bez větších zvratů a komplikací posunout do nějakého závěru, kde dokud nezemřeli, budou všichni šťastně žít až do skutečného konce světa.
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.9. 12:37Živí mrtví #29: Jak daleko zajdem
  Telenovela jede dál a zastavit ji může a zastaví - jen tvůrce - a asi se dá říct naštěstí že už. Homosexuální linky, naštěstí si aspoň kluci necpou jazyky navzájem do pusy jako v novém Star Treku, adorace utlačovaných nebohých menšin, uplakaný Negan, sžíraný výčitkami nad hrobem své bejsbolky. Asi to tam v redakci vzal do rukou pořádný neomarxistický kádr, už tam chybělo jen trochu gender a meetoo feminacismu, aby to splňovalo požadavky Krásného nového postfaktického zeleného světa. Naštěstí tam nejde naroubovat Trump ani Putin, jinak se vsadím, že by to schytali v plné parádě.

  Pokud Kirkman končí svou "nekonečnou" sérii právě kvůli těmto zásahům "shora" do jeho práce a výše zmíněné je jen úlitba pokrokářským pomatencům, aby si to mohl dopsat do nějakého pro sebe přijatelného konce, klobouk dolů. Jinak klobouk nahoru! Nicméně přečetl jsem to v kuse na jeden zátah a bavilo mě to. Už ale ten konec docela vyhlížím. Kdyby nebyl na obzoru, o koupi tohoto dílu bych už hodně uvažoval.
 • Kapis
  Nejsem žádný super znalec ani fanatik, ale Lovecrafta mám přečteného komplet v těch parádních sebraných spisech, které vyšly před pár lety. A musím teda říci, že tato adaptace je skvělá, ta kresba k té atmosféře dokonale sedí, moc se mi to líbilo. Jediná vada knihy je, že jsem si v batohu rozbil pivo a kniha to odnesla, i když to teda vlastně není úplně chyba té knihy. Takže jediná chyba vlastně je, že by mohla být delší.

  Užívejme si tuto a podobné knihy, než poblázněná nová progresivní "levice", která vede celou západní civilizaci ke kolapsu a která není tou levicí, jak ji rozumím já, tohoto autora zakáže jako rasistického antiekošovinistického homo a transfoba a jeho knihy budou zakázány a páleny na hranici. Je třeba si takové poklady schovat.
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.9. 12:28Mýty #16: Supertým
  Trochu moc strojené, čelí se konci světa a puf, z panelu na panel hotovo, trochu slabší díl v celé této úžasné sérii. Věřím, že zbylých 6 dílů přinese ještě něco zajímavého.
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.9. 12:28Mýty #15: Růženka
  Konstantně výborná série, pomineme-li ten tragický crossouver. Stý sešit pořádný macek a je zajímavé vidět, jak celá kresba vyzní úplně jinak, když chytne inkoust do ruky někdo jiný. Celé to působilo pak více "umělecky." Po hlavním souboji jsem si hned říkal, proč ho nezalili rovnou do zlaté krychle, když tam měli toho zlata tolik, určitě by vydržela déle. Nicméně kdyby to i teď skončilo hned vítězně, tak už by to bylo pro hrdiny až nezábavně jednoduché. Takže klasicky mohu jen říct, už ať je tu další díl!!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.8. 21:20Modrá Crew #12 - Hrobař #3, 4
  Skvělé pokračování příběhu, nasáklého hnijícími mrtvolami, krvi a brutalitou - opět velice originálně, nečekaně a moc zábavně, skvělé!
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.8. 21:19Modrá Crew #11 - Hrobař #1, 2
  Čekal jsem western, ale dostal jsem velice originální příběh, který by asi fungoval i v jiném prostředí. Dostal jsem příběh, který běžel jak splašený kůň a nesjel do žádné vyježděné příběhové cesty. Dost jsem se bavil, výborné!
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.8. 21:04Druuna 3 (pevná vazba)
  První dvě části knihy byly k uzoufání nudné a není tam nic, co bychom u Druuny ještě neviděli, naopak některé věci ani neuvidíme! A kupodivu poslední, třetí, ten beze slov, byl nejlepší.
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.8. 21:00Temnými hvozdy
  Nebylo to špatné, ale podle toho šrumce, co vydavatel okolo této knihy dělal, bych čekal přece jenom kapku více. Je to pěkné, moc citlivě propojená kresba s textem, ale na Erbena to fakt nemá ani náhodou. A ohledně "všeho děsivého z lesa" musím vzpomenout svůj ještě pořád čerstvý děsivý zážitek ve slovenských horách, kdy jsme před děsivým utíkali po tmě do lesa, kde jsme spali v hluboké temnotě v kopci a celonoční chrochtavé ryčení jelenů v rúji všude kolem nás, bylo jako pohlazení. Zcela děsuprosté.

  Knihu si určitě nechám, je rozhodně originální a třeba si někdo, komu ji půjčím, užije její čtení hlouběji.
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.8. 20:57Sherlock Frankenstein a legie zla
  A tak tohle mi přišlo úžasné, ty "Střípky ze Spiral City" by byly mnohem zajímavější a dávaly by lepší smysl po přečtení tohoto. Tato kniha mohla být klidně 2.dílem základní série, kdyby ji Lemire nevymyslel až ex post. Škoda, mohl to i kreslit Ormston. Ale, ať Rubinovi nekřivdím, když nemá srovnání s Ormstonem na vedlejších stránkách a nekreslí v detailu lidské ksichty, tak to není tak hrozné, naopak příšery mu jdou výborně. No, takže mám z Palice momentálně všechno, předpokládám, že o Dr. Hvězdě bude pokračování tohoto hledání, ono už to tam vlastně jednou bylo, že Lucy pomohl on, otázkou je, jestli si to chci kupovat, nicméně tohle mě bavilo dost, takže asi budu muset.... Autor si nechal tolik stupňů volnosti, že může na svůj základ naroubovat ještě příběhů celou knihovnu....to už bych asi nemusel;)
 • Kapis
  Hmmm...jeden příběh naroubovaný na základní kostru, kterých by asi autor neměl problém vytvořit desítky, a trocha balastu, včetně encyklopedie, která si dělá ambice popisovat nějaký kult. U mě to teda nezabralo. Asi celou Palici prodám a to mám ještě Frankensteina, kresleného Rubínem. Tak třeba mi trochu spraví chuť, ale asi to půjde z domu.
 • Kapis
  Bohužel mi bylo jasné - a hlavně autor ani nedal jinou možnost - jak jedině to může skončit. Za mě hodně přeceněná záležitost, Rubinova kresba je doslova rušivá, Ormston je bůh a já jsem neuspokojen.
 • Kapis
  Furt nevím jak to ohodnotit, přemílám to v sobě už tak 14 dní a jelikož nemám rád věci neuzavřené, musím říct, tedy napsat, že nesdílím skoro-všeobecné nadšení. První díl mi nastavil jiná očekávání, i když ta patina tam je. Vypadalo to ze začátku, že to bude pokračovat stejně nadějně, ale hned po prvních dvou stránkách mi bylo jasné, že to nemůže skončit nijak jinak, než to nakonec skončilo. Žádná cesta vedle. Procházky někde mezi dveřma, jakože v sandmanovském světě byly ploché a krátké a jak to nekreslí Ormston, tak to najednou ztrácí naléhavost, kterou to mělo a zkrátka mě to nasralo, bo to spěje k jedinému možnému konci a chudáčci superhrdinové mě nevzali tak za kuliska, abych skučel, napsané je to dobře, ale na mě to ve finále nezapůsobilo.
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.8. 20:45Černá palice #02: Zvrat
  S obdivem sleduju jak lehce a přirozeně dokáže Lemire spojit fiktivní zlatou éru superhrdinů s Antibohy, Sbíječem a jeho partou bouráků či s Bahnapánem, s reálnými problémy v podivném žaláři nežaláři a jak to může přijít čtenáři normální - copak jste nikdy nezažili útok kovového býka v metru?

  Sice mi tam kapku chybí ten nádech nostalgie, který se povedlo vykouzlit v prvním díle, ale furt to má ten glanc. Zbožňuju kresbu Deana Ormstona!! Rozesmátá barevná kresba Davida Rubina je doslova rušivá, nemám rád hostující kreslíře, napíchl bych je na kůl a jejich vnitřnosti dal sežrat krkavcovitým!
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.8. 20:40Modrá Crew #10 - Orbital #3, 4
  Slušné pokračování akce této kulturně citlivé dvojice a všech uvědoměle korektních kolem.
  Moc se mi to líbilo. Dynamické, nápadité, ty kecy o integraci atd.. stačily u předešlého dílu a dokážu si to s humorem odfiltrovat, takže já jsem spokojený a jednu hvězdu navíc za ten konec. Takové konce mám rád a nebývají úplně běžné. I když...konec...?
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.8. 20:36Modrá Crew #09 - Orbital #1, 2
  Za mě velice svižné překvapení, na něco podobného jsem měl chuť zrovna. Aji jsem bez moc velkých vnitřních keců přetrpěl všechna ta pod i nadprahová sdělení o tom jak je skvělá integrace, globalizace, hyperfederatizace, potlačení vlastní identity a přijetí všech a všeho mezi nás. A jak je každý, kdo to vidí trochu jinak zpátečník, zasloužící si krom lebky i vymazat z filmů, kde hrál:) Ale i když to tvoří beztak většinu mého komentáře, tak o tom ten komiks není, je to velice příjemná jízda galaxií, kterou jsem si s chutí doma zkřupl za odpoledne na gauči a ta místy rozostřená linka mi vibrovala v hlavě ještě v noci.
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.8. 20:32Mýty #17: Kdo seje vítr
  Hmmm, pořád to má tu atmosféru, baví mě to, ale není to kapku přetažené celé už?
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.5. 20:27Metabaron (pevná vazba)
  Musím říci, že s pokračujícím rozrůstáním Jodowersa autor drsně přitvrzuje. I když scénář ke komiksové adaptaci přímo nepsal. Mě to ovšem neva (to přitvrzování), ba naopak.

  Wilhelm 100 je asi nejúžasnější metabrutální psychopatický fašistickosadistický ultrazkurvysyn, bez náznaku svědomí, kterého tohle univerzum uvedlo v svět. Akorát bez Epifytu si asi nevyhoní. Nicméně Jodo evidentně přesně ví, co tím popisuje a že to není daleko od reality, která probíhá denně na naši zemi. Myslím, že ty první dvě knihy nebyly kreslené, ale malované. Sem tam jsem tam našel nějakou logickou trhlinku, ale palto paleočert, byla to perfektní jízda, kdy i já, poměrně otrlý, jsem občas zvedal obočí, kaj až jde zajít.

  Dávám 9,5/10 - i když 95% paleokurev si to asi myslet nebude. Že to není dokončené jsem zjistil až na poslední stránce, ale toš další dva díly už jsou v originále na světě, takže za pár let se těším na stejně dlouhé zakončení.
 • Kapis
  Kapis mecenáš6.4. 13:18Před Incalem (pevná vazba)
  Pecka, bomba, úžasná jízda Jodowersem ke kořenům Honíka Difoola. Drsné, brutální, zvrhlé, nesmlouvavé, krvavé, úchylné, úžasné, vulgární, až by určitě někteří mohli být i pohoršeni! Já tedy pohoršen nebyl a užil jsem si to od prvního panelu po poslední. Kresba Zorana je podobná Moebiovi, evidentně to byl i záměr, navázat na Incal, ale přijde mi víc okulahodící.

  Alechandro se s Honíkem vůbec nemazlí, chudák už od děcka žije v bordelu, kdy i jeho matka je nebohá kurva z Červeného prstence, nacházejícího se v nižších úrovních šachtoměsta, kde jsou kurvy živé, žádné robotické homeoštětky!! To je snad jasné. Autorovi se geniálně povedlo popsat západní konzumní společnost, i oddělení superelity od normálních lidí, které můžeme sledovat v dnešní v době poměrně drasticky. Aureoly (ne nepodobné adrenochromu) sice ještě nemají, ale jinak to tam všechno je. A o těch štětkách a jejich dětech to celé je - více prozrazovat nebudu, bo bych už brojleroval. Gadžopádně méně té mystiky a více brutal HC mi velice sedlo.

  Jsem nadšený - doporučuje 9,48 z 10 mutovaných homeobuzerantů s bioprdelemi z Pluta 8. Mám pochopitelně v pevné vazbě, ale kupujte to i v broži. Tato trilogie je z celého Jodowersa to nejlepší (dle mého), stojí to fakt za to, a je ve finále i jedno, v jakém se to čte pořadí, určitě není problém začít tímto dílem.

  99/100
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.3. 22:21Poslední Incal (pevná vazba)
  Krásná věc, ke které by ne každý zhomeokurvysyn z nižších podlaží měl něco brblat.

  Přetrubkovaná metakresba, vyrážející dech, by určitě snesla kapku větší formát, ale akceptuju nastavení MDEK a tleskám. Borok Honík Difůl konečně uzavřel jednu smyčku paralelního vesmíru. Prošel si ji ještě jednou v trochu jiném gardu, porazil opět všechnu temnotu, na hranici vlastního nedobrovolného sebeobětování a to poměrně rychle a zběsile - ale hlavně konečně byl za ta všechna příkoří, co po něm chtěli, odměněn naprosto dokonalýma kozama a propojením s Incalem.

  Čímž se stal...vlastně čím se stal, věčností, bohem? Dovolí mu ta jeho dokonalá svítící baba, aby si dal kurva ve vaně doutník, flašku uisky a nějaký halucinogen a u toho si normálně vyhonil péro? Neodsoudil Jodo chudáka Johna k nějakému obskurnímu celibátu s nějakou homeopyčou, která se po nějakém metačase ukáže jako nesnesitelná paleohysterka?? To jsou otázky, které mi už nikdy nedají spát:)
 • Kapis
  Kapis mecenáš22.1. 16:09Zóna
  Tak jak byl Rudo úžasný, říkal jsem si, že jen tak něco ho nepřekoná a tady mi teda spadla brada a musel jsem to hned přečíst znova. A pak jsem jel na hory na Poľanu a zažili jsme tam takové psycho a tak divné věci, že jsme z hor v sobotu za krásného počasí i na neděli, utekli. Nikdy jsem nic podobného nezažil a nikdy nic podobného už zažít nechcu. Doma jsem komiks otevřel potřetí a zjistil jsem, že jsme byli asi 20 kilometrů od "Zóny" u jednoho z největších stratokráterů v Evropě. Je zaznamenáníhodné, že Lipovec je údajně také v kráteru sopky.

  Ať už je celý koncept Zóny vymyšlen a jestli existuje nebo ne - nemyslím to tak, že by tam lidi měli mít superschopnosti - ale jestli tak působí na lidi, co tam v okolí žijí - zlomy v zemské kůře, které působí poruchy elektromagnetického pole, sopouchy vyhaslých sopek a s tím spojené ložiska těžkých kovů, fakt nevím, ale vím, že jsem potkal dost lidí, kteří se chovali úplně přesně apaticky a podivně jako ti rodiče v Lipovci. Vím, co jsem zažil. Teď už se sice nebojím jít v noci na hajzl potmě, ale je to pořád ve mně. Asi budu muset Danielovi napsat.
 • Kapis
  Kapis mecenáš15.1. 22:05Krásná temnota
  Před asi deseti lety jsem si přečetl koment na Crwi od kerama o tomhle komiksu, který hned zjitřil mé smysly a zapsal se mi hluboko do teho kurevstva na krku, keré mě občas nenechá usnout. Byla a je možnost si to přečíst na monitoru, já to však nikdy nečetl digitálně, já jsem synek trpělivý a ani ne o dvě děcka později jsem si ho mohl koupit, otevřít, očuchat a přečíst na živo. A mám ho v pazurach!

  Říkal jsem si, no tak leží borok mrtvá holčička v lese, rozkládá se, že, co tež jiného a človíčci kolem dělají juchůchů a juchajdá, tím to bude vyčerpané, co tam chce z toho více děvucha vytahat?? A ejhle ho, pyčo!!

  Takové peklíčko a panoptikum hrůzy, vývoj od naivnosti a altruismu k chladné a bezohledné krutosti, zrcadla křivosti lidské povahy a brutality se sladkými úsměvy a rádoby dětskou kresbou nevinné naivnosti, plnou roztřesených linek, jsem fakt nečekal. Je to tak morbidně a úchylně roztomilé, při čtení je třeba zapudit zbytečné otázky o tom, kde se tam človíčci vzali, jaktože měli před tím kakao a porcelánové hrníčky, když pak žijou v době pospolité a podobné nesmysly. Ono to pak nemá chybu. Jsem omráčen, uzemněn a zítra si to dám ještě jednou a schovám to na tu nejvyšší polici knihovny. Dávám všechny bludišťáky světa!!! A ona to psala baba! Asi bych ji chtěl poznat, i když, no....

  EDIT/UPDATE: Taxem to přečetl podruhé a asi to chápu kapku lépe, mohl jsem se soustředit na detaily. Panáčci mohli pít kakao z porcelánových hrnečků proto, že vlastně jsou všichni aspekty malé nebohé Aurory. Nebo třeba jejími charakterovými znaky, jež nevybroušené a naivní přicházejí na svět. Však to byla malá holčička. A i to milosrdenství, obětavost a lásku ke všemu kolem ta realita ořeže, zničí a vyplivne jen ty nejsilnější. Což vůbec neznamená ty nejlepší. Takže nakonec pochodují po tom lese různé varianty charakteru, které by však samy nemohly fungovat, bo vždycky jsou nějaké brzdy. Pokud jsou však brzdy zničeny, nemůže to dopadnout jinak..... pro mě komiks roku!!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.9.2019 09:02130 #03: Čas hvězdoplavců
  Do prdele, tak ona to není trilogie, ale nedopsaná kdovíkalogie - no tak nic, to si budu muset pár let počkat. Nicméně, spát budu asi dobře a nebudu se klepat, kdy už to bude a psát Nikkarinovi co dva týdny email - přece jenom mě to až zas tak nechytlo, i když tento díl zaznamenal kvalitativní skok jak v scénáři, tak kresbě - jdou z toho cítit trochu bratři Strugačtí. No, tak Nikkarin jedem jedem a neflákáme se!!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.9.2019 09:01130 #02: Hodní, zlí a oškliví
  Jedním z hlavních hrdinů je BO, takže to musí být Ostravak!

  Před desíti lety, když ještě existoval Komiksfest v Roxy, jsem seděl s Nikkarinem u stolu, koupil jsem si jeden obrázek (z Havraního Aarghu), který mám na stěně a tuto knížku mám od něj podepsanou i s obrázkem o rok později, když už byl Komiksfest jinde (a stál za hovno) - a po necelých desíti letech jsem se dostal konečně i k jejímu přečtení.

  V tomto díle už nejsou mozaiky náhodných událostí a situací, naopak děj je semknut v hlavní linii, jak už autor zjevně dal svou koncepci dohromady a ví přesně co se děje a co se dít bude. Taky všechny ty surreálnosti nějak ukotvil do příběhu, aby dávaly smysl. Kresba se taky zlepšila - vyloženě se mi nelíbila jenom kolem strany 70, kdy došlo k velkému souboji s Lupusem - na zemi se tam válel odpad a byly to jen takové kostičky a trubičky, vypadalo to úděsně - stejně jako na více místech, kde se válí více věcí stejného původu - buď ho to už kreslit nebavilo nebo neměl trpělivost.

  Celkově posun směrem dopředu nebo (vzhůru), robotí ráj s Adamem a Evou (a jabkem) byl taky docela originální nápad, podobá se to už více dobrému SF. Tak uvidím, co mě čeká ve třetím díle.
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.8.2019 13:58Rock Comix
  Nejsem lezec, spíše vysokohorský turista/normální turista, ale něco polozené ve vertikálnějším terénu mám, pár lezců znám, malá taky leze, takže vtípky jsem pochopil, nicméně to vykouzlilo max. úsměv na tváři - nejvíce jak ho "hodnotila" vystajlovaná mládež, že není dostatečně draho oblečen na lezení či progresivisitická, enviromentalisticky-povrchně-poblouzněná mládež, která po skalách lézt nemůže, protože by šlapali po trávě. Možná, že ti v tom "lezeckém tunelu" se nad tím budou i řezat. Přečteno během jízdy autobusem do práce, takže rychlovka. Ale jsem rád, že to mám.
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.8.2019 09:43130 #01: Odysea
  Tak, leží mi to v knihovně bohdá 10 let a když jsem teď spěchal do práce a rychle hledal, co si vzít na čtení, padl mi zrak na tuto trilogii a došel jsem v momentě k přesvědčení, že na Stotřicítku právě dozrál čas. Čapl jsem ji, těpl do batohu a v autobuse se do toho konečně ponořil.

  Sled nesouvisejících surrealit je naštěstí trochu stmelen na straně 53 a pak to začne dávat jakž takž smysl. Jakoby těch prvních pár desítek stran bylo kresleno jen tak pro radost a až posléze se to Nikkarin rozhodl posešívat nití obsáhlejšího příběhu. Ale i tak zůstávají některé výjevy čistě solitérním příspěvkem, bez hlubšího smyslu pro celý příběh. Odkazy v detailech jsou příjemné, některé jsou zjevné (Malý princ, Dálí, Rychlé šípy), některé méně - třeba Voleman či na straně 72 je na televizi komiks Kook, který vyšel v nákladu 100 ks a kdo nebyl komiksák před deseti lety, asi o něm nemá ani páru (http://comicsdb.cz/comics/2740/kook). Všechny ty tzv. "popkulturní" odkazy jsem určitě nerozšifroval, zajímalo by mě na co odkazuje třeba scéna na "šrotišti." No, celkově atmosféra i kresba se mi líbila, ale jsem jakýsi nenaplněn zcela, přece jen jistá křečovitost v tom ještě byla, ale jsem zvědav, kam se to bude ubírat v druhém díle, který jsem dostal podepsaný od N. osobně.
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.7.2019 09:29Žoldnéř #01: Kult svatého ohně
  Kdysi dávno, když Stodolní bývala ještě cygánské ghetto, kterémužto zdevastovanému bloku baráků se lidi radši vyhýbali, aby nebyli příliš kulturně obohaceni, se na ni otevřel první SF/F obchod - Geralt. Dej mu pámbů věčný pokoj - a my tam jezdili utrácet svých pár korunek, které jsme byli schopni nasyslit z kapesného od maminek. A než jsme objevili MAGICy, Zeměplochu, Magiu i Miecz a Zelazneho, bohatší kámoši kupovali art-booky po pětistovce (a že to bylo peněz) s fantasy kresbami plných lepých děv, pekelných monster a svalnatých fešáků, potřených baziliščím olejem, až se jim ty nepřirozeně deformované svaly leskly ve svitu vzdálených sluncí. Listovali jsme si tím tam a zpět, hráli u toho dračák a tak jsme alkohol, drogy a to, že s babama jdou robit aj jinči věci, než je na šmigrusta polít smradlavou březovou vodou, objevili až někdy v šestnácti a tudíž z nás vyrostli spořádaní a kurva slušní lidé, kteří to mají v hlavě jakžtakž srovnané a kteří nad dnešními "čtrnáctiletými" Bulhary a Pakistánci v Západní Evropě jen nechápavě kroutí hlavou:))

  No a tato kniha mě vrátila do těchto ještě poměrně bezstarostných let listování těmito áčtyřkami. Veškeré kecy o tom, že to má slabý scénář jsou liché a zcestné bludy zpovykaných konzumentů, přesycených nepřeberným množstvím komiksů na našem trhu. Tohle je prostě paráda, onanistická orgie a mít to ve vzpomínaných letech, asi s tou knihou chodím i spát a koupu se s ní ve vaně. Prostě fantastická jízda fantastickým světem se svými obyvateli a pravidly, fantasticky namalovaná a to všechno přebije případné drobné nedostatky. Jsem rád, že jsem to zkusil koupit - další díly beru zcela nekriticky bez debat, hned jak vyjdou. BOMBA!
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:17Skalpy #10: Konec cesty
  Nečtu zásadně komentáře, pokud nemám knihu přečtenou - nevím proč jsem četl komenty k 9. a 10. dílů Skalpů před jejich přečtením, ale stalo se. No a já si tak nějak podvědomě zapamatoval, že Skalpy vyvrcholily minulým dílem a tento - desátý - díl je pouze jakýsi prolog. Jak jsem se mýlil!! Zvraty, vraždy, brutální nenávist, krvavé masakry a divoká jízda pokračuje, nic nevyvrcholilo a nic se neprologuje. Aaron uzavřel až poslední stranou všechny linky svého majstrštyku, i když samosebou život jde dál a protagonistům životní linky nekončí - ale to už je jiný příběh:) A uzavřel je opravdu promyšleně a geniálně. Každý došel svého cíle, ať už tam dojít chtěl, či ne. Guéra kresbu dotáhl snad ještě o stupínek výše ke genialitě a musím říct, že celý tento syrový, opravdový koktejl hlubokých charakterů a příběhů je rozhodně jednou z nejlepších sérií co u nás kdy vyšly.

  Mám sám ze sebe pocit, že to píšu nějak často, je to dáno tím, že tohle mám čerstvě v hlavě a takového Sandmana, Zámek a Klíč či Lucifera mám už trochu sněhem zaváté, sám si to musím ujasnit, ale rozhodně patří SKALPY do moji desítky nejlepších sérií. A nebo je to tím, že nemám čas číst braky a čtu jen to nejlepší, co u nás vyšlo. A což už samo o sobě je dost výběr z masivní světové tvorby, kde naši vydavatelé třídí zrno od plev a na náš trh se dostává opravdu jen to nejlepší, což je signifikantní znak našeho komiksového trhu. Jak je krásné žít v té naší krásné zemi:)

  BRAVO!!!! Dlouho mě nic tak neuzemnilo a zároveň nenaplnilo a neutvrdilo v určitých morálních postojích. Tohle se nepovedlo dlouho žádné sérii. Budu ji vychvalovat a doporučovat do konce svých dní, ať se Crwi zaplatí aspoň náklady, čímž chci i nápadně poděkovat Crwi, že to dorazila do konce, i přes mizerné - a mou hlavou neberoucí - prodeje. Díky!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:17Skalpy #09: Zatni pěsti
  Drobné brutální intermezzo o skalpování, z dob, kdy původní obyvatelé Ameriky byli ještě jakžtakž svobodní, než je chamtivý a krutý bílý muž zmasakroval a vymezil jim nejnuznější kousky neúrodné mrtvé země, aby tam vychcípali jako prašiví psi, uvádí tento vrcholný díl série a my se máme možnost seznámit s prapředkem Zlého Koně. Krev je více než voda a indoši tady stále jsou!

  Dále už to nelze zavřít, protože tento díl peláší postupně klusem, pak tryskem a pak raketovým tempem čím dál rychleji jako zběsilý zlý kůň, až k poslední straně, kde zůstane většina otázek "jak to tedy vlastně bude" zodpovězena. Když jsem se k té poslední straně dostal, zůstal jsem chvíli civět, zavřel jsem to a musel jsem to celé vstřebat, protože je to fakt hutná, syrová, brutálně krvavá, nelítostná jízda, plná emocí. Poslední díl, který bude jistě důstojným zakončením této jedné z nejlepších sérií, co u nás vyšly, jsem mohl otevřít až dneska a velice si ho vychutnám, pomaličku jako poslední doušek vody na horách, když stojím žízniv u vyschlé studánky a o další vodě vím, že je až za 10 kilometrů a to kdoví jestli.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:16Skalpy #08: Abys byl spasen, musíš hřešit
  Pomaličku se začíná klubko rozmotávat, některé zvraty vyrážejí dech, vedlejší postavy už mizí jako krev z podříznutého krku a nebudu používat klišé s šachovnicí, to už tu párkrát pode mnou je;) ale celý příběh se posunul do míst, kde je možné úplně všechno, věřit nelze nikomu a Dash to může nasměrovat po celém spektru všech vlnových délek. Tak a s posvátnou bázní a latentním smutkem, že už ten úžasný příběh bude brzy za mnou, otevírám následující díl.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:16Skalpy #07: Rezervace v rytmu blues
  Lehounce jsme zpomalili tempo, ale životy v této knize nečekalo o nic méně hnusného marasmu a bezvýchodného zoufalství. UFF - tak a konečně přichází čas na díly, které jsem ještě neměl tu čest číst - a to si teda užiju!! Není jak to číst v kuse.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:15Skalpy #06: Hlodání
  Brodění krví a hromadou brutality a špíny až po pás mi opět vystřelilo mozek z hlavy.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:14Skalpy #05: Úplně sám
  Včera jsem si vzal volno a sjel jsem si do Kunčic pod Ondřejníkem. Určitě vás zajímá, co bylo dál, takže: Udělal jsem si k 40.křížku za hrbem konečně dlouho odkládanou radost a koupil jsem si stan. Po dvaceti letech služby toho prvního od té stejné místní firmy, která mimojiné říká, že: Držíme se odkazu našeho otce, vyrábět kvalitní, spolehlivé a trvanlivé vybavení, a hlavně poskytovat k němu celoživotní servis, aby jsme nezatěžovali naši zemi přebytečným odpadem, jak se to dnes děje jinde v honbě za ziskem a "trvalým ekonomickým růstem za každou cenu". Takže zkrátka jsou mi blízcí po všech stránkách. Pak jsem si vyběhl na Malou Stolovou, kde jsem si otevřel pivo, trochu slivovice, kterou jsem musel bohužel chudáček vypít sám, neb jsem potkal pouze takovou partu čuráčků, od kterých jsem se rychle dekoval pryč a neměl se tudíž s kým o ní podělit, zapálil si skleněnku, rozvalil se na trávě a v kontemplativním míru a pohodě, skryt před ostrým poledním sluncem, pouze za zvuků intenzivního bzučení a zpěvu ptáků, rušeným jen sem tam zasraným letadlem jsem se ponořil do pátého dílu této famózní série.

  A jelikož tento díl jde do hloubky historie jednotlivých postav a neřeší se tam tolik vraždy zfetovaných matek a jejich dětí, žijících v nelidských podmínkách, byla ta moje "čítárna" to pravé ořechové. Dozvídáme se pozadí a motivace, kdo a proč je taková nevybírává svině a přes kolik sraček vedla jeho cesta životem až do dnešního bodu, kde se ty životy protkly v rezervaci Prérijní růže. Přes zdánlivé zpomalení děje tento ocelový oř nabírá stále na rychlosti.

  Jedinou skvrnkou na tom všem bylo, že jsem si nevzal s sebou hned i další díl.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:13Skalpy #04: Hryzání ve vnitřnostech
  Brutální příběh běží čím dál rychleji a vůbec mu nevadí, že se brodí po kolena ve špíně, hnusu, krvi a bezvýchodné úzkosti.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:13Skalpy #03: Mrtvé matky
  Když myslíte, že stojíte ve sračkách přece už až po krk a hůř být nemůže, vylijí vám je ještě na hlavu. Dashe pomalu ale jistě rezervace likviduje a potápí ho hlouběji do hustších hoven. Špína, hnus, hektolitry krve, tichá infuze hrůzy a odpornými způsoby zničené životy. Série začíná nabírat strhující tempo a u čtení si říkáte, kam až autor může zajít - a zajde až tam, kde si to ani nepřejete - a až je z toho úzko. Dvorní kreslíř Guéra má zmáknutou přesně tu špinavou temnou kresbu, která k tomuhle brutálnímu noiru dokonale sedne, ale i ostatní kreslíři drží vysokou laťku skličující atmosféry. Netrpělivě otevírám další díl.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:12Skalpy #02: Kasino v rytmu boogie
  Pořádná dávka marasmu, krve a bezútěšného zoufalství - a bude hůř.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:12Skalpy #01: Země Indiánů
  Tak, kupoval a četl jsem každý díl, hned jak vyšel, ale když jsem se pokusil číst osmé pokračování, zjistil jsem, že jsem ztracen a požitek by byl poloviční. Tudíž, počkal jsem, až budu mít sérii komplet a po zkušenosti se 100 náboji to jedu pěkně v kuse od začátku, přece jenom, není to 11 let, ale i skoro 4 roky je dost velká mezera. No a co říci po přečtení prvního dílu? Opět jsem se ponořil do bahna, špíny, krve, říznutého fetu, levného chlastu a nelítostné brutality, až se mi zas blbě spalo. Postavy, když už je trochu pamatuji z následujících dílů, hned dávají lepší smysl a rozpoznávám je, protože kreslíř svým brutálním surovým špinavým stylem čtenáři jejich identifikaci neulehčuje. Stejně tak děj dává hned lepší smysl, protože autor skáče v čase tam a zpátky jako splašený mustang. Určitě jedna z nejvýraznějších sérií u nás, rychle dejte mi lajnu druhého dílu!!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:11Amulet #03: Výprava v oblacích
  Je osvěžující taky vidět Elfy jednou jako krvežíznivá zabijácká monstra s maniakálními pohledy a ostrými zuby a ne jen jako éterická téměř průhledná stvoření se zasněnými pohledy. I když jak už víme po přečtení této knihy, sami si za to asi nemohou a na konci této ságy zas budou beztak poletovat jak buzíčci po rozkvetlých loukách s motýlky:)

  Kniha je opět nabitá nepřebernou fantazií a autorovými nápady, kdy nenechává hrdinům ani chvíli na oddech, pomaličku odkrývá temné detaily, ale přese všechna protivenství mi tentokráte přišlo, že jde hrdinům všechno tak nějak samo. Aspekt starostlivé maminky přidává do příběhu zase trochu jinou rovinu a jo, já jsem pro-rodinný typ, takže by se mohlo zdát, že tam mamka své děti brzdí, ale mě to tam dává smysl. Kresba je stále jednoduchá, srozumitelná, takže čtení se nebrzdí hledáním detailů, které by dávaly smysl až po dvaceti stranách - pro děti ideální. Příběh se opět posunul o sto tisíc mil dále, nějaké opakovačky prostředí se tu nedějí - vše je pořád nové a atraktivní. Těším se, kam bude příběh pokračovat dále, myslím, že tak idylické to v tom městě v oblacích nebude.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:11Amulet #02: Prokletí kamene
  Příběh potemněl a trochu rozkryl pozadí, přičemž neztrácí na tempu a skvělých, originálních nápadech. Člověk se nemůže s hrdiny nesžít a nefandit jim. Finální rodinné setkání bylo až dojemné. Velice povedená série, které všechny ty superlativy, kterými je ověnčena, docela sedí, i když srovnávání s Pánem prstenů je kapku marketingově nadsazeno. Jdu hned na třetí díl, malá už ho má přečtený :)
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:10Amulet #01: Paní kamene
  Vyhrál jsem dva díly této série a po přečtení pár oslavných glos jsem to tak trochu vnutil dcerce ke čtení - ta už jede třetí díl, tak jsem si řekl, že je třeba se vlastně na to podívat, co ji to předkládám ke čtení.

  Jak jednou napsal jeden člověk, mnohem chytřejší než já, všechny příběhy světa už byly napsány - ano, všechno, co je v této knížce jsem už někde viděl, ale dohromady to tvoří harmonický, nápaditý celek, který je docela napínavý, kresba je jednoduchá, není ji třeba sáhodlouze studovat a tak čtení docela odsýpá. Celostránkové obrazy jsou pak jako třešnička na dortu, akorát ten lettering je takový rozvrkočený.

  Jo, pro tu moji prvňačku už to je, jsem usoudil, mě to baví taky. Jsem zvědavý jak to bude pokračovat, autor má rozhodně bohatou fantazii, kterou se mu daří přenést na stránky.
 • Kapis
  Kapis mecenáš3.5.2019 10:42Grandville #05: Force Majeure
  Vědecko-romantická fantazie - v takové definici si můžete se svým dílem dělat co chcete a vymyslet si cokoli :) A jak se to povedlo!! Fantastické, grandiózní, krvavě-romantické finále v úžasné kresbě plné detailů. Já jsem z celé té série nadšený a jsem rád, že to u nás vyšlo komplet, CC jsem moc vděčný. Jen mi furt vrtá hlavou, že takový až skororevoluční levičák se dal kejši do holportu zrovna s Dortem a MdS;) Ale je třeba mít na paměti, že cesty Páně vedou dál než cesty lidské a ubírají se cestami nepředvídatelnými.

  100%
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.10. 19:51Odsunuté děti
  Dík:)
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.10. 19:30Odsunuté děti
  Komiks jsem nečetl, proto taky píšu pouze do diskuze, nekomentuju ho jako takový.
  A když mi někdo předkládá takové "Pehe-oviny" jakože SSSR rozpoutal WWII nebo že nás neosvobodili, ale jen okupovali apod., tak mě to rozohní vždycky k nepříčetnosti. Za tím, co jsem psal si stojím, snad jsem nebyl moc hrubý, dneska to už po sobě nečtu;)

  A z toho je jasné, že o data k odsunu nejde, s tím nemám problém - ale taky si myslím, že to v roce 1945 bylo spravedlivé řešení - a bezpochyby i zachránilo spoustu životů, protože lidé by se mstili a těch zmasakrovaných by bylo mnohem více.
  A ano teda jak říkáš - chci si postěžovat nad tím, že materiálu o utrpení druhé strany, které tomu utrpení německému předcházelo, je méně, než by být mělo;) Podstatně méně!

  A nemyslím si, že se v tom rejpají jen nějaké výjimky. Reportáže ze Sudeťáckých srazů (kam jezdí přednášet a předvádět se naši poslanci) říkaji něco zcela jiného. Takže mě i tohle rozohňuje, bo za tím vidím - v tomhle jasném nepoměru - který taky vnímáš, pomalý posun k tomu, kdy se začnou vznášet první majetkové nároky (teda ony se už dávno vznášejí, ale zatím platí určité dekrety, takže spíš než se začnou uznávat jsem chtěl napsat). Toho se zkrátka a jednoduše opravdu bojím. Církve taky říkaly, že už nic chtít nebudou.

  Takže určitě nic proti chudáčkům dětem, ani v komiksu uvedeným konkrétním životním osudům. Určitě to muselo být strašné, ale ocenil bych více pohled a připomínání našeho utrpení, na to jaký teror tady nacisti rozpoutali.
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.10. 16:37Odsunuté děti
  Norri: já určitě nezpochybnuju jednotlivé osudy, určitě se stalo spousta bezpráví na obou stranách, rozohnil jsem se spíš nad stavem toho kam je to vedeno všechno, tak globalne
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.10. 16:13Odsunuté děti
  baatcha: nechutná nacistická propaganda je tohle: https://www.databazeknih.cz/knihy/jedovata-houba-368501

  Tohle toto je pouze jeden z počinů v řadě, který otevírá Overtonovo okno, aby se nastavila určitá nová hladina konsensu v mladé generaci, která už nebude moct mluvit s živýmy pamětníky.

  A mě tohle sere.
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.10. 14:52Odsunuté děti
  GWB: Jo, že ty k těm přepisovačům, před kterými varoval tak prorocky už Beneš, patříš, je známo, nemusíš se k tomu tak hloupě a hujersky hlásit. Znám osobně jeden manželský pár a pána, co 2. světovou pamatují (moje babička už loni zemřela), dost mi toho z vlastní zkušenosti povykládali a všichni tihle čtyři lidi by ti za tvé "pokrokové" postoje chlustli do ksichtu. Vzhledem k tvé rachitické postavě synečka z prominentní čtvrti v Prááázééé by ti ještě před pár lety spíš rozbili hubu. Ale neboj, každému, co jeho jest.

  - Whataboutismus
  - Argumentační klam – v tomto případě “úhybný manévr nebo whataboutismus“- jak mi přisuzuješ, asi může v debatě bezděčně použít kdekdo, profíci je určitě umí využívat i cíleně, já to cíleně nedělal. Nicméně předvedl jsi to samé u poslední své odrážky, cosi o gulazích a čistkách nemá nic společného s tématem “odsunutých dětí,“ takže v tomhle tvém řídkém hovnu se nebudu hrabat.

  - Němců bylo vysídleno přes dva miliony, z toho tisíce zmasakrováno
  No, a co z toho vyplývá? K dispozici jsou tisíce fotek, jak nadšeně vítali Hitlera, při “Návratu do Říše,“ jak se hajlovalo, až si málem ruce urvali od Liberce po Brno. Čistě matematicky - po zabrání našeho pohraničí nechal Hitler vydat medaili “Za zásluhy při osvobození Sudet.“ Tuto medaili dostalo přibližně 1,2 miliónu lidí. 380 tisíc Čechoslováků, mezi nimi i Židé a němečtí antifašisté, byli odsunuti v roce 1938, jak už jsem psal, takže kolik ti tam zbývá lidi, kteří nezradili svoji zemi a nekolaborovali s Hitlerem?

  A to nechávám stranou, že ten, kdo přišel s vysídlením Němců poprvé, nebyl žádný československý politik, ale Chamberlain, a pak zejména Churchill, který na půdě britské sněmovny v roce 1944 otevřeně hovořil o tom, že Němci budou muset podstoupit teritoriální změny a vysídlení obyvatelstva. V duchu tehdejšího pohledu bylo vysídlení Němců ze střední Evropy něčím, co už za 2. světové války připravovali představitelé pozdějších vítězných velmocí. Na kolektivní vině Němců se posléze shodli v rámci Postupimské deklarace, kde definovali přesně, že by německý lid měl pykat za strašné zločiny, kterých se dopustil pod vedením lidí, které v době jejich úspěchu schvaloval a slepě poslouchal. Tečka.

  - ano, Sovětský svaz skutečně zahájil druhou světovou válku po boku Hitlera……..
  Tohle je účelová pololež, a jelikož o sobě tvrdíš, že jsi studoval historii, tak to jistě moc dobře víš. Polsko-litevské knížectví zaniklo roku 1795 – jeho zbytky byly rozděleny mezi Carské Rusko, Prusko a Rakousko-Uhersko. Poláci si vybojovali zpátky část území na SSSR, zmítajícího se v revolučním chaosu, v letech 1918-20. Tzn., že pokud se na to člověk podívá pragmaticky a bez ideologických brýlí, Rusi si akorát vzali zpět carská území, která jim patřila víc jak 140 let – vs. 19 let, co je měli ve správě Poláci. O oprávněnosti jednoho jak druhého se můžeme přít, jak chceme, ale nic s tím nenaděláme. Polák, Rus i Ukrajinec to budou vidět diametrálně odlišně. Jedna válka o území vs. druhá válka o území v 1. polovině 20. století určitě nic výjimečného. Hranice se v té době přepisovaly obrazně každý měsíc.

  Uznávám (zkus to taky někdy), že Rusko pak napadlo ještě Finsko, ale to je vše, o nějakém tažení a “zahájení druhé světové války Sovětským svazem“ nemůže být řeč, kdežto Němci napadali, vyvražďovali a drancovali postupně celou Evropu. Pokud by Sověti zahájili 2. světovou spolu s Němci, tak by to udělali koordinovaně 1. 9. a ne až skoro o 3 týdny později, to si dá dohromady i dítě na ZŠ. O čem se taky moc nemluví je polsko-německá smlouva o neútočení, obdoba paktu Ribbentrop-Molotov, podepsaná roku 1934, která byla vnímaná jako hrozba nejen v SSSR, ale i ve Francii a Československu – jak se můžeme dočíst na wiki: Při odjezdu ze Ženevy 28. září 1934 ministr zahraničí Polské republiky Beck prohlásil: „Polsko o své vůli prohlašuje, že od nynějška spojuje svůj osud s osudem Německa. Polská vláda se prohlašuje od nynějška za osvobozenou od jakýchkoliv závazků vůči Československu a připomíná svoje přání stanovit společnou hranici s Maďarskem.“ Takže z pohledu SSSR bylo Polsko smluvně spolčeno s jeho úhlavním nepřítelem a navíc ho před 20 lety napadlo a zabralo mu území. To je velice zásadní věc v posuzování této etapy dějin. Já mám Poláky rád, máme tu k nim na Ostravsku fakt blízko, ale je to bohužel tak jak to bylo. Při zabírání Těšínska, hned druhý den (!!!) po podepsání Mnichovské dohody, si podle pamětníků počínali taky dost krutě.

  Takže napadení Polska Sovětským svazem určitě ano, ale je to potřeba posuzovat v kontextu výše napsaného.
  2. světovou zahájilo jen a pouze nacistické Německo a jeho spojenci!!!

  A pokud někdo tvrdí něco jiného, tak je zastydlý nácíček, co si to nechce přiznat. Tečka. Pokud je však, Bushi, někdo sžírán hysterickou nenávistí vůči všemu Ruskému a podporuje bourání soch, tak jako ty (ano, myslím tu na náměstí Interbrigády), bude samosebou tvrdit, že 2. světovou válku zahájilo i SSSR. Je to pouze o tom, jak si člověk dokáže pokroutit fakta, aby mu seděla do jeho vidění světa. Říká se tomu kognitivní disonance. Takže stejně jako v případě “rasisty“ HPL tu stojí proti sobě dva pohledy, které nemohou nikdy najít shodu. Ten tvůj je však ideologicky pokřiven a neodpovídá realitě.


  Alfi: svatá prostoto. A kde máš prosím tě těch 26 miliónů Rusů, kteří padli za 2. světové, abys i ty mohl žít? Skoro 6 miliónů Poláků? 360 tisíc Čechoslováků, milión Jugoslávců, půl miliónů Francouzů atd…? A to jsem jen v Evropě…
  Ale možná máš vlastně pravdu, 2. světovou opravdu v prvopočátku zahájili “spojenci“ podpisem Mnichovské zrady.

  Tak a teď bez emocí a argumentačních faulů: jaký to byl asi pocit být na českém území po vytvoření protektorátu pro české a židovské děti, které žily na území osídleném většinově Němci? Měly co jíst? S čím si hrát? Co si s sebou zabalily, pokud jako děti židovské či některé české, třeba lidické, byly bez rodičů zařazeny do transportů? S čím se musely rozloučit? Co je čekalo při přepravě v dobytčích vagonech? Co v táborech, to už zhruba víme - plynové komory, smrt hladem, německé pokusy na lidech a to bez anestézie. Co ty děti, které se vrátily a už rodiče ani nikoho z rodiny nikdy neviděly?

  Nemají tyto děti příběhy, které by se měly zaznamenat primárně? Nebo se to v rámci přepisování historie už nehodí?
 • Kapis
  Kapis mecenáš4.10. 13:09Odsunuté děti
  To je zase svinstvo, v rámci běžícího přepisování historie, které tu nastavuje narativ, že Němci byli ti největší chudáci, my jsme byli ty svině a největší svině pak Rusi, kteří zahájili 2.světovou (holocaust jim zatím kupodivu nikdo nepřipisuje). A ještě, aby to nebylo tak okaté, tak na to zneužijí chudáky děti.

  V roce 1938 bylo odsunuto 380 tisíc Čechoslováků z pohraničí. Fašističtí Heinleinovci je mnohdy hnali pouze v tom co měli na sobě a spousta lidí přišla úplně o všechno. Mezi těmi statisíci lidí nebyly žádné děti? Jejich příběhy nestojí za to, aby je někdo zaznamenal? Nebo snad nejsou zajímavé? Nebo to byly prašivé české děti, mýlím se?

  Chce si mi blít!
 • Kapis
  Hmm, tak jsi pasivně agresivně zpourážel moji inteligenci, argumentaci i charakterové rysy, snad ti to udělalo dobře na šulinka, ale já už na ten tvůj blábol nebudu reagovat víc, než tímto souvětím, protože by to k ničemu dobrému stejně nevedlo.
 • Kapis
  Asi jsem prvok a lobotomik, ale plný souhlas s dinikem. Ani to, co vidíme v Západní Evropě evidentně některým nestačí k prozření.
 • Kapis
  Tahle diskuze asi nemá smysl a nikam se v ní nedostaneme. Tak já to zkusím jinak – tento aspekt HPL, který někteří považují za strašný rasismus, nepovažuju za důležitý, mnohem podstatnější je pro mne jeho fascinující dílo. Dílo, které žije, neustále se vydává a stalo se jedním z pilířů i pro komiksové umění.

  Celé sebrané spisy HPL jsem přečetl poměrně nedávno a na přelomu 2. a 3. dílu tam Mistr opravdu píše s nevolí cosi o přistěhovalcích, negroidních rysech, taliánech (tak se jmenuje ale i jeden typ naší uzeniny, je taky rasistická?) a žlutých povalečích v přístavu – ale v dalších povídkách už o tom není ani vidu ani slechu! A vnímám jeho dílo, tak jak ho napsal – tedy o kosmickém, nelidském, prastarém, blasfemickém a děsivém zlu mimo naše chápání. Pokud v tomto nějaký “badatel“ za grantové love hledá jakože tu xenofóbyju, tak za mě ať si vylíže prdel a jde radši kopat kanály.

  A tyto jeho zmínky (které jsem našel v jeho díle jen a pouze v období let 1925-1926) určitě nejsou nosnou linkou jeho povídek, není to žádný Mein Kampf a bushovo hysterické srovnání s nacisty je úplně mimo. Je třeba si taky uvědomit, že v té době byla docela živá myšlenka eugeniky a vůbec ne jen mezi nějakými fanatiky. Já ty Lovecraftovy narážky zkrátka nevnímám jako rasismus, ale jako otisk doby, v které žil a je dobře, že to vyšlo přesně takto, jak to tehdy napsal a my se nad tím můžeme zamýšlet. Kdoví jestli v Severní Americe by to ještě mohlo vyjít, tak jak to bylo napsáno. Když už běžně celé vydavatelství "sněhových vloček" chodí plakat k majiteli, že tohle a tohle vydat nemůžou, viz. např. Ikabog od Rowlingové jako jeden z mnoha případů, případně to supluje skupina uječených, hysterických a odporně bachratých aktivistek, které neumí pořádně ani do deseti napočítat, ale přesně ví, jakou měl ten hajlující nacista Lovecraft hate speech.

  Je to můj pohled a nikomu neberu potřebu se hrabat v mrtvolách a nálepkovat si je podle dnešních měřítek. Takže prosím, taky mi ho neberte, děkuji. Čím víc budeme krmit absurdní nestvůru tohoto rádoby antirasistického tažení, tím dřív sežere i nás, tak opatrně. Howgh.
 • Kapis
  Kdežto ty jsi za ty roky úplně jiný člověk – a potvrzuješ to tím, že máš potřebu se o mě hned otírat, i když “mluvím úplně z cesty.“ Se na mě vyser, ne?

  Posuzovat přes 100 a více let staré postoje dnešní optikou je prostě pyčovina, která akorát dává pocit užitečnosti a slušné chechtáky desítkám tisíc studentů a aktivistů, kteří by jinak skončili na ulici o hladu. Kdybyste si s baatchou přečetli to Spolčení hlupců, tak byste věděli, že ještě v 50. letech v USA se černochům říkalo běžně negr, asfalt, dehet nebo třeba negativ (i když je kniha, situovaná do prostředí New Orleans, samosebou psaná v jisté nadsázce). Takže, v té vaší korektnosti, by asi bylo vhodné trochu více používat vlastní hlavu a malinko si to zasadit do kontextu a když už tak tvrdit, že Lovecraft žil v rasistické společnosti, kteréžto byl víceméně přirozenou součástí a zastával její mainstreamové názory. To bych bral. Ty milióny jeho amerických současníků - rasistů jsou už dávno v prach navráceni a nikoho nezajímají, akorát Lovecrafta lze rozpitvávat tam i zpátky. Dneska ti na počkání udělají rasistu klidně z Masaryka, Karla IV, či Mandely nebo Ježíše Krista. Já toto tahání mrtvol z hrobů a podrobování je dnešním měřítkům nemám rád, je to prostě nesmysl.

  Ale jak opakovaně z cesty říkám, Bushi, hledej si klidně rasistu úplně v každém. Je to tvé právo. Jen opatrně, až se Overtonova okna zase posunou, ať ho jednou nenajde někdo v tobě, až to budeš nejmíň čekat! Přece jenom nemáš správnou barvu kůže, tudíž pro někoho můžeš být potomek kolonialistů a otrokářů. Ale jestli si libuješ v bourání soch, přepisování historie a dehonestaci lidí, kteří žili v dobách, kterým nerozumíme, tak prosím. A hlavně, pokud ti dnešní rádoby antirasistický hon na čarodějnice (myslím, že příklady snad ani není třeba uvádět, denně se valí větší a větší nesmysly) nepřijde už víc než absurdní, tak pak si jeho součástí a tvůj názor pro mne nemá validitu.

  Takže pís, ganstanigga, velmistra HPL nechte klidně ležet v hrobě a všem přeju příjemný vstup do nového týdne bez absurdit typu, co na mě vyskočilo hned zrána - Black Lives Matter se přesunulo do zvířecí říše. "Rasistický" motýl změní jméno. Achjooo:(((
 • Kapis
  No a o 50 let později jezdili stále černoši v USA v autobuse separovaní. To svědčí o čem? K samostudiu ti doporučuju Spolčení hlupců od J.K.Toola.
  Ale jen si hledej rasistu úplně v každém, když tě to nějakým způsobem uspokojuje.
  Nevšiml sis ještě pálení knih? V Kanadě už začali s Asterixem a Tintinem, neboj dočkáš se na hranici i mistra HPL:)
 • Kapis
  Jojo, všichni jsou rasisti, xenofobové a pravicoví radikálové, pánebože, vidím, že některé věci se tu nezměnily.
  Není jak posuzovat 140 let zpátky dnešní optikou. A jestli byl homosexuál nebo ne mi je celkem jedno. Ostatně těm, co ho budou upalovat taky.
  Ale vlastně, když už je i Tolkien rasista, tak co se divím....
 • Kapis
  Ok, diky
 • Kapis
  Tak ale fakt vazne! Jeste nikdo trestuhodne neodpovedel trudosovi!!! Mam to stejne, cteci rad jsem videl ale taky si radsi pockam klidne na dalsi tri knizky bo nenipycocas to cist kazdy rok znovu, abych byl v obraze. Diky
 • Kapis
  Kapis mecenáš18.4.2019 13:51Vei #01
  Nu, dobrá, i když vyjádření ironie si představuju trochu jinak.
 • Kapis
  Kapis mecenáš18.4.2019 09:12Vei #01
  Nechci si vysloužit nějaký feministický odsudek za genderovou stereotypizaci....
  šmárjapanno, s tebou je to ještě horší, než jsem si myslel - co je proboha špatně na tom z něčeho cítit "ženskou ruku"??? A nezasluhuješ si náhodou už odsudek za to, že jsi napsal "ženskou"? Tak strašná stereotypizace!! Doufám, že nezatěžuješ svou matku a přítele nějakými šovinistickými stereotypy a oslovuješ je pěkně korektně TO.
  Fakt, co někteří lidi jsou schopni předvést a nasrat si na hlavu, to zdravý rozum už dávno přestal pobírat.
 • Kapis
  "Jakožto velkému příznivci tolerance a gender friendly názorů"

  ty vole Vojto, řekl si tohle někdy nějaké ženě nebo vůbec někomu? Jako za ty roky, jsem si říkal, že z tebe nebude take máslo.
 • Kapis
  Kapis mecenáš12.3.2019 21:42Sněhulení
  cyboy: těpat, ne tepat, to je úplně jiné slovo. Je škoda, že tu češtinu tak kurví to psaní z mobilů. Těpat je prostě s něčím házet nebo jebat někam něco přehazováním, případně těpat po ušiskach někoho, což už si dovodíš. Moje maminka v důchodu mi právě poslala tento obrázek, kerý je schopen dovysvětlit připadná další tajemná slova z dálného východu.

 • Kapis
  Kapis mecenáš11.3.2019 00:12Sněhulení
  hodit tyčku znamená, že se někdo vyřygal nebo grcal. Nikdy by mě nenapdlo, že tomu někdo z naší země nemůže rozumět - a co je "těpat" to bys věděl?
 • Kapis
  Kapis mecenáš7.12.2018 15:13Skalpy #08: Abys byl spasen, musíš hřešit
  Tak jsem to dneska rozecetl a ne.. nejde to, pockam az vyjde posledni dil a sjedu to jak lajnu z bileho utociste
 • Kapis
  Kapis mecenáš6.12.2018 13:44Prsten Nibelungův
  Jednou, ne teda dvakrát mě žena přemluvila, abych šel na přímý přenos z Metropolitní opery v NY - a byl to Prsten a Valkýry - kuaaaa, ono to mělo přes sedm hodin!! Já byl nějak po opici a málem jsem tam pošel. Nicméně zajímavé to bylo, bo tam byly i titulky. A teď udělám chytrého jak byk, když řeknu, že Wágner by z tohoto díla moc nadšený nebyl a pravděpodobně by se mu nelíbilo, protože razil ten gesamtkunstwerk.

  Ne kecám, musel jsem si to taky vygůglit, ta moudrost šla od mojí ženy.
 • Kapis
  Kapis mecenáš6.12.2018 10:54Hladový Jeníček a nenasytná Mařenka
  Tak to si píšu a v příští várce beru!
 • Kapis
  Kapis mecenáš4.12.2018 10:01Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  Nechci to tu znovu moc rozviřovat, ale přečetl jsem si teda ten článek, co tu dávala barbora a Bush ho četl těsně před tím (nejste náhodou ze stejné neziskovky;)? chachacha - vtípek, jo) a cítím potřebu lehce a ve vší slušnosti, bez urážení kohokoliv, zareagovat. Snad neporuším zdejší nepsaná pravidla, i když budu místy určitě i "off topic" a zabrousím trochu zeširoka i do vod, které se článku ani komiksu netýkají. Říkám to radši předem, jsem si toho vědom.

  xbarborax: Tohle je akademický text? To jako vážně? Možná podceňuješ místní komunitu. Opravdu miluju, když autor argumentuje odkazy na vlastní knihy. Dělat nějakou paralelu mezi dobou, kdy Saracéni ovládali Andalusii a dnešní invazí do Evropy je naprosto zcestné, stejně jako tento článek (nic víc to není), který se hemží slovy jako bílí rasisti, xenofobie, konspirace, antisemitismus, stereotypy používané k dehumanizaci a démonizaci, proti-utečenecká hysterie, nejrůznější druhy nepřátel: černí i hnědí, nezaměstnaní, ekologové, LGBT lidé či ženy organizující se proti sexuálnímu obtěžování a násilí. Jak bych slyšel Bushe s jeho oikofobickým pliváním na vlastní národ o frustrovaných čecháčcích, což mě opravdu nadzvedává. Článek zase klasicky z bezpečí a výšin té jediné pravdy, se zaslepeností pokrokové univerzity, kde se beztak už nesmí používat slova jako ON a ONA, útočí na všechny, kdo smýšlejí jinak a apriori dehonestuje obyčejné lidi, kteří prostě jen mají strach, aby jim někdo neznásilnil děcka a nehodil je podřezané do potoka. Ne! Oni přece křísí prapůvod všeho zla – středověký přízrak „judeo-muslimského nepřítele.“ Nesmysl.

  Myslím, že víc mimo být nemohou, ta indoktrinace dosahuje opravdu neskutečných vrcholů a jak je vidět třeba na Fryovi, mladí jsou tím už slušně naočkovaní. Jako skutečně akademickou četbu ohledně toho, jak je pokroucen obraz utrpení židů za středověku i dál, Ti rád do poručím tuto knihu Profesora Tel Avivské univerzity Israela Shahaka: http://www.databazeknih.cz/knihy/historie-a-nabozenstvi-zidu-tiha-tri-tisic-let-predsudku-pokrytectvi-a-nabozenske-nesnasenlivosti-79662.

  Tento komiks, jak doufá Fry, by se mohl dostat mezi “menšiny.“ Věřím, že v Americe je to možné, ale dovolím si teda xenofobně zapochybovat, že by to kdy četla nějaká statisticky významnější skupina uprchlíků v Evropě nebo jejich potomků. Včera zase podřezal nějaký Keňan v Německu devatenáctiletou naivní holku, která “jim“ chtěla pomáhat. Co se děje v té bezbřeze tolerantní Západní Evropě, svázané politickou korektností, se už nedaří maskovat a zamlčovat a pořád jsem nepochopil, co vede některé lidi k tomu, aby se snažili protlačovat do naší země jejich katastroficky nepovedené sociální experimenty.

  Na konec příběh tak říkajíc z první ruky: Měli jsme sraz ze základky po 25 letech a spolužačka, která žila dlouhé roky v Itálii, se teď musela přestěhovat zpátky k mamce do Životic, protože to popisovala jako peklo a tu že se žije jako v ráji. Má tam manžela Itala, který tam zůstal a s kterým má 10 měsíční miminko, je to moc smutné, chlap uvidí děcko párkrát za rok, ale žít se tam prý už nedá. Popisovala, jak jezdila vlakem do práce do Bologni – asi hodinu vlakem. Že by ji někdo pustil sednout, s tím obrovským bubnem, nehrozilo. A když šla na nákup, tak tam ti nebozí uprchlíci posedávají všude kolem a nemají do čeho “píchnout“ – když jim nedala euro, když si brala vozík, nebyl problém, aby na ni chlustli nebo ji kopli (těhotnou ženskou!!). Ve všech oknech až do druhého patra se objevily mříže a ani to moc nepomáhá. Kuřecí se jim žrát nechce, chtějí hovězí, italští důchodci vybírají popelnice, protože 30 euro jako kapesné nedostávají. A co je největší brutal – platí tam zákon, že do čtrnácti (ANO 14!!) let musí děcka chodit v doprovodu rodičů a pokud se jim něco stane bez doprovodu, je to čistě chyba těch rodičů a nikdo to řešit nebude. Neskutečné. Není to všechno, jeden zdejší kamarád mi popisoval město v Německu, kde jezdí za svou rodinou – samotná ženská nebo děcko už do centra prostě jít nemůže. Myslím, že to stačí – na závěr snad jen doplním, že moje holčička sedí v první třídě v lavici s holčičkou z Afghánistánu a já byl asi v pěti muslimských zemích. Všude byli lidi tak ochotní, pohostinní a milí, jak to už v Evropě neznáme – ale to, co proudí do Evropy, to nejsou tihle lidé, ti sedí doma. Odmítání těchto uprchlíků u nás není projevem žádného frustrovaného čecháčkovství a xenofobie, ale zdravým rozumem, který jsme si zjevně za tou železnou oponou udrželi.
 • Kapis
  Tak, mam to za 39 z LK v pazurach. Kapitoly 2a 3 jsou celkem zajimave nakreslene na takovou publikaci.
 • Kapis
  Kapis mecenáš24.11.2018 14:20Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  To byl dobry uraganek ve sklenici vody...a ted uz ani nefoukne
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.11.2018 20:12Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  ...se mi nezdá, že by něco zmizelo.
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.11.2018 16:51Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  Tak to jsem si musel to "sjw" najít co to znamená. Série "nálepek" se jak vidno raketovým tempem rozrůstá.
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.11.2018 16:42Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  hotate: to bude asi k tomu mojemu o "nových uživatelkách" - oká, já to myslel v dobrém, bo když se to tu bude rozrůstat, tím jen lépe - já jen, že jsem Tě zaznamenal až dnes. A neohrožený bojovník proti politické korektnosti jsem určitě taky, ale tady u té debaty vůbec nepěním, asi si půjdu umýt hlavu.
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.11.2018 14:47Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  Taky si nemyslim, ze by to tu byl klub zleho netolerantniho bileho heterosexualniho muze
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.11.2018 13:57Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  kurník, to je nových uživatelů, teda pardon uživatelek. Nerad bych byl za šovinistické prase:)
 • Kapis
  Louza: dival jsem se na to dnes v LK, dik za koment, asi to poridim, ale namacet budu az hodne pozdeji.
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.11.2018 17:17Lupus #02
  Fimi: radsi tu polstinu A ta cena? ufff!

  Gmork: pekne hromadky, kaj to zmjescisz chuopak;)?
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.11.2018 14:33Lupus #02
  Hmmm, takže už to neseženu ani v polštině.
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.11.2018 14:13Lupus #02
  Gmork: myslíš, že bys mi poslal do mailu doporučení, kde to nejlépe koupit. Polsky rozumím obstojně.
 • Kapis
  Kapis mecenáš12.11.2018 15:26Lupus #02
  Dalsi pokracovani nevyslo a asi nikdy nevyjde, co?
 • Kapis
  Kapis mecenáš12.11.2018 13:16Vzpoura mozků: Odysseus
  Takže vzpoura mozků je první díl - na to navazuje Galaxie, která se Vzpourou nijak dějově nesouvisí (i když vlastně oni se vracejí po dlouhé době na zem z vesmírné mise a Galaxia je taky na misi, takže volně navazuje dejme tomu) a tohle je jakože třetí díl? Trochu se v tom neorientuju, protože vyšla i nějaká čistě kniha ne komiks "Vzpoura mozků." Vzpoura mozků i Galaxia jsou srdcovky, akorát teda dosahuje tento díl kvalit předchozích dvou?
 • Kapis
  Kapis mecenáš10.11.2018 12:06Válka s Mloky
  Fry: tohle vydání je ale zkrácené, zjistil jsem to taky až později. Vyšlo ale nové kompletní, jak to vyšlo v Kometě, už ho dávám do košíku.
 • Kapis
  Kdyby radsi vydali Brothera Lona nez takovehle pycoviny
 • Kapis
  DR: ja mam doma uz obe knihy nekdy od 19.10., to ze to mam ve fronte o stovkach kusu a cist to budu kdovikdy (nikam mi to neutece) radsi nebudu vzpominat;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš31.10.2018 07:47Amulet #01: Paní kamene
  Tak, mám ty první dva díly ze soutěže doma a vypadá to PŘEKRÁSNĚ!!! Tak doufám, že má cyboy pravdu a nebude víc jak těch 9 dílů, protože to už budu muset dokoupit (to je mi teda výhra:)) Už jsem udělal poličku v nižším patře knihovny, kde dávám takové dospělejší dětské komiksy, až budou děcka kapku větší, ať se můžou sami obsloužit.
 • Kapis
  Kapis mecenáš18.10.2018 08:34100 nábojů #13: Smůla
  willis: tak to jsi napsal přesně, asi tě budu muset vykrást a tvé postřehy používat nenápadně jako svoje :)
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.10.2018 08:04Do švestek jsme doma
  Jak jsem to tu zahlíd, tak jsem si řekl, že to bude obratem, co to tu Bush, tentokrát odborník na severomoravský kraj, srdnatý bijec režimu, který tu už 30 let není, okomentuje a šup, nemýlil jsem se:)
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.10.2018 12:29Humr Johnson #01: Železný Prométheus
  Tak tuhle zdimacku na penize si necham s klidnym srdcem ujit
 • Kapis
  Mám to doma! Je to kráááása, oproti čb vydání 100 a 1
 • Kapis
  Kapis mecenáš9.10.2018 11:34Zuzanka a její svět
  Zajímavé, Prokůpek jede!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš3.10.2018 15:50Život a doba Skrblíka McKváka
  andre: jojo, tos mi ukazoval;) mmchdm ted jsem zrovna Skrblika rozecetl a jsem NADSENY!
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.10.2018 12:40Řeky Londýna: Noční kouzelnice
  Bush: Jsem rád, že jsem tě po ránu tak napružil, o čemsi to svědčí. A je od tebe hezké, že sis takhle sám rozmetal hovno přes větrák do ksichtu. Ano, řekl si to všechno jednou větou - “situace se jeví celkem jasně.“ Samosebou v tvém demagogicky ideologickém pohledu, fakta ani důkazy nejsou třeba. Lže jen Rus a to vždy a nepokrytě, dezinformace a nepokryté lži západní propagandy jsou úplně OK, to nemá s šablonama nic společného. To by asi stačilo, dík žes mi vysvětlil, jak chytráci tvého typu uvažují, dál se v tom hrabat nemá smysl, fakt jsi mě potěšil.
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.10.2018 11:10Řeky Londýna: Noční kouzelnice
  Massila: Trochu mimo mísu, ale odpověď neznám. Nicméně znám spoustu Čechů, kteří bydlí různě po světě a taky se vracet nechtějí. Proč asi?
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.10.2018 09:46Řeky Londýna: Noční kouzelnice
  Ty Bush, nedíval ses, jestli nemáš Rusa i pod postelí;)?
  Mám v práci pár kolegů, kteří trpí stejně silnou zaslepenou protiruskou hysterií jakou projevuješ ty, ale už i oni mi říkají, že ta kauza s 15-ti britskými verzemi kolem novičoku, v kterých se angličani po(s)tupně zamotali a zalepují nesmyslnou lží výmysly předchozí, je už velice trapná a nevěří jim ani oni. Je fajn vidět, že kritické myšlení jim ještě není cizí. Vidím ale, že ty máš vypláchnuto velice kvalitně a žereš to aj s navijákem i když naplácají na ten chatrný konstrukt další vrstvu lží, ty to přijmeš bez výhrad. Holt ideo-linie se musí držet, chápu:-))
 • Kapis
  Kapis mecenáš20.9.2018 14:08Z neznámého světa a další příběhy
  Svatá panno na Břevnovské pláni! :)
 • Kapis
  Kapis mecenáš30.1.2018Prodám
  Koupím Čtyřlístek 666 za 666 korun pekelných a můžem u toho obětovat kozla!
 • Kapis
  Kapis mecenáš21.9.2017Prodám
  Kurva, škoda, že to kožené číslované vydání Hellboye nemám, prodal bych ho hned, to už má cenu doma něco mít.
 • Kapis
  Kapis mecenáš3.7.2013Prodám
  Hamichal: já ti poradím, neprodávej to, byla by to škoda;) Moja malá už má lehce přes rok a už si v nich i ráda listuje, nic nezlikvidovala, na trhání ji dáváme časopisy Onan dnes apod.... Pokud potřebuješ prachy, to je jiná, tak to bych ale si s tím dal tu práci a asi přes aukro protože naráz to asi nikdo nekoupí.....
 • Kapis
  Kapis mecenáš9.3.2010Prodám
  Nabízím Velkou knihu komiksů 1 (http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=524) za Velkou knihů komiksů 2 (http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=525)
 • Kapis
  Kapis mecenáš30.9.2009Prodám
  Xeelee: mám ho doma navíc, za nějaké pivka na komiksfestu je tvůj
 • Kapis
  Kapis mecenáš10.2.2009Prodám
  Koupím tyto komiksy:

  Aargh 1,2
  Bedeman 1
  Crew 1
  Comicsové legendy 1,2: Lobo, Bulíkův případ 1,2
  Cona Barbar (od Semicu) č.11,12,13,14,15,16,18
  Kometa 35
  Meteor 2,3: Soukromá sbírka a v osidlech revoluce
  Trollí války 1: Zatrolená historie
  Záh. spiderman (od Semicu) č.34

  prosím abyste mi překotnými nabídkami za zanedbatelné ceny nazahltili mou schránku s neomezenou velikostí
 • Kapis
  Kapis mecenáš20.10. 12:52Nakupujeme venku
  Fimi: dík, ale polsky to přečtu plynuleji;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš20.10. 10:30Nakupujeme venku
  Gmork: ad DMZ: díky - takže pokud to dokoupím v polštině, tak vlastně budu mít zdablovaných 6 sešitů. To není tak strašné. A teda tou deluxkou č.V je to celé ukončené, jo?
 • Kapis
  Kapis mecenáš19.10. 09:38Pindárna
  Hawwwran: však já to nemyslel, že si někdo vezme k oltáři mrtvé hříbě ;):D Ale ve smyslu posunutí Overtonova okna, ve změně vnímání těchto poruch širokou veřejností.
 • Kapis
  Kapis mecenáš18.10. 08:12Pindárna
  OK, tak jsem tomu věnoval čas a pořádně si na těch stránkách početl, ať můžu argumentovat. Doufám, že mě už nesleduje nějaký speciální útvar, Draco!!!

  Rozumím definicím, klasifikaci, trestně právní stránce, atd..

  No takže píše se tam, že provozovatele tohoto webu, dle jejich slov, spojuje erotická náklonnost k dětem! Dále, že pedofilie je PORUCHA sexuálního chování. Sami přiznávají, že spousta z "nich" odbornou pomoc nevyhledá, nijak to neřeší a ani si tu poruchu nepřiznají - a v těch ta časovaná bomba může tikat. Po sedmé se účastnili duhového pochodu Prahou, což zkrátka evokuje pokus o legitimizaci (ne těch uvědomělých, co na sobě pracují, ale podofilie jako takové, i když na několika místech zdůrazňují, že o nic takového jim nejde). Takže je otázkou jak moc jde o tzv. salámovou metodu ústupků, kterou LBQTPZN komunita zdatně používá.

  No a v sekci "následky selhání" (jak časté jsou u těch, co na sobě pracují se bohužel nedozvíme) je jasně napsáno: Nicméně dětská sexualita se dobře vyvíjí i bez zásahu dospělých (lze dokonce říci, že bez nich mnohem lépe a přirozeněji)

  No a to je to, o čem celou dobu mluvím a čeho je se určitě dobře držet - necpat děckám žádnou propagandu LBatd..., nechat si je hrát, jak oni chtějí, nenutit je řešit žádnou sexualitu, plantat je a vnášet zmatky do hlaviček, všechno se dozví až na to přijde čas, až budou trochu starší. Jednoduché, stručné, za mě jasné. Howgh. A teď do práce, holoto!!!!
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.10. 13:50Pindárna
  SSP: Já tomu rozumím, a já se ti zas snažím vysvětlit, že když ti někdo znásilní děcko, tak ti bude nějaké škatulkování a statistiky úplně u prdele. A celá ta diskuze začala propagací LBQatd..., o které tvrdím, že je škodlivá, násilná a nepřirozená. A taky evidentně dobře placená a médii pokrytá - když na západě člověk nemůže skoro už ani ceknout, aniž by ho kariérně nezlikvidovali. Cpát to dětem, ať řeší nějakou sexualitu, místo bezstarostného hraní, je pak dle mého zločin. Někde v 6.-7. třídě ZŠ OK, ale ne v školkách.

  Jo a ještě k té "pejorativnosti" slova buzerant - mí homo-známí, s kterýma občas sedávám v homo-barech, mluví o sobě a svých souputnících jako o buzerantkách a buzničkách. Je to úplně stejné jak moji cygánští známí se smějou slovu "Rómové" - pro ně je to gádžofský výmysl a mezi sebou si říkají cygán a more. Stejně tak ti homo-známí by nikdy nešli se producírovat na nějaké (dle jejich slov "úchylné") prájdy - proč taky, když si žijou úplně v pohodě, s kým chtějí a mají i své kluby. Jsem tak empiricky došel k tomu, že nejvíce jdou slyšet a hystericky ublíženě hned ječí akorát různí aktivisti, kteří nejsou ani teplí ani cygoši a kteří "chrání práva" těch, kteří o to mnohdy vůbec nestojí. A že je to proto, aby neustal proud peněz do jejich velice ziskových neziskovek.

  A než půjdu na Baníček, ještě se mi vkradla myšlenka, tak ať na ni nezapomenu - Je velice signifikantní, jak naši zem různé zahraniční agentury a otevřené společnosti, nadace apod., označují za strašné rasisty a v té době, jak vychází jejich zprávy Italové a Francouzi likvidují kočovné tábory cygošů z Rumunska a vyhánějí je ze země :)))

  Tímto přeju všem klidný zbytek víkendu, Baník Pyčo!! :)))))
 • Kapis
  Kapis mecenáš15.10. 13:27Nakupujeme venku
  Gmorku, prosím tě, které knihy jsou v polštině třeba dokoupit k tomu, co vyšlo u nás, abych měl DMZ komplet? Nějak to na těch Megaknihách nemůžu pospojovat.
 • Kapis
  Kapis mecenáš15.10. 08:43Pindárna
  SSP: Ad pedofilie: moc se hrabeš v nějakých definicích, statistikách a obhajobách neobhajitelného, čímž by se této zvrácenosti mohlo dostávat legitimity. Takže zjednodušeně to berme jako "sexuální zneužívání dětí."

  Když vidíš ženu na ulici a máš chuť ji namístě ošukat, tak je to myslím zdravé a zcela přirozené - ale neuděláš to, že.....bo jsi nějak mravně-eticky-společensky ukotvený. A kdo to udělá, tak za mě zaslouží ty nejvtrdší tresty (zase ale opatrně, varuje další americké svinstvo meetoo). Takový pasák koz z Péšávaru, který poprvé v životě vidí babu v sukni, když ho v Německu svolávají k modlitbě, je samozřejmě ukotven zcela jinak, ale to odbočuju. No a kdo tohle udělá bezbrannému dítěti, tak jako otci 9leté a 5letého mi vždy, když něco podobného čtu, vře krev v žilách a moje představivost, co bych takovému zmrdovi udělal, kdybych ho dostal do rukou, nezná mezí. To, co udělali Talibánci po dobytí Kábulu poslednímu komunistickému prezidentu Muhammadu Nadžíbulláhovi by byl jen slabý odvar. Takže prosím v pedofilii se nehrabat, nedělá mi to dobře, díky.

  A čtu to po sobě, uuups, zase jsem byl nekorektní, použil jsem slovo žena a baba, když podle už totálně vygumovaných západních progresivistů jsou to Osoby s vagínami, přece!
  https://www.tydenikhrot.cz/clanek/osoby-s-vaginami-gender-pohlavi-zeny
 • Kapis
  Kapis mecenáš14.10. 09:01Pindárna
  Svoboda slova znamená, že se některé názory MUSÍ cenzurovat. Panebože, Fryi, ty jsi v té Praze dospěl tedy v pořádného neomarxistického svazáka. V jedné větě použít svobodu slova a nutnost cenzury, to chce značnou dávku zaslepené kognitivní disonance.

  Ono se tedy už v toma našem "svobodném světě" cenzuruje, cancelculturuje, wokuje a likvidují lidé, s názory, které nejdou s povolenou doktrínou docela zhusta, o tom se bolševikům mohlo jen zdát, samosebou se to děje s plnou hubou demokracie a lidských práv. Zaplaťpámbů, že na ten "vyspělý západ" nikdy plnohodnotně patřit nebudeme, protože jsme pro ně obyčejná kolonie, vysáváná hůře než některé země třetího světa.

  A ještě mi teda Fráji řekni, když se MUSÍ cenzurovat, kdo má o tom nejlépe rozhodovat, které názory cenzurovat a které jsou v demokratické společnosti ještě "povolené?" To by mě zajímalo moc.

  Doplgengr: Zdar, to s těma sněhovýma vločkama (psal jsi: a možná by se nad sebou ty sněhové vločky nadávající ostatním do sněhových vloček měli zamyslet) asi bylo na mě počítám, vzhledem k předcházející debatě. Nooo..., sám sebe posuzovat nebudu, pár lidí mě tu zná osobně i více než 10 let, tak ať to posoudí oni, jestli zrovna já patřím do skupiny, která se cítí zraněná a ublížená, když se mluví o něčem mi nepohodlném a jestli potřebuju "safety place." Ale věř mi, bez urážky, že se mě to s tím bisexuálním Supermanem nijak "nedotklo." Jen mi všechny tady ty nepřirozené a násilné propagace LBQTPZNXY (P-pedofilie, Z-Zoofilie, N-nekrofilie - o pedofilii tady Draco psala jak je to v pořádku), rasismus obracený naruby, tlačení změn pohlaví dětem, absurdní politická korektnost, povinná diverzita, genderpyčoviny, bagatelizování prokazatelné islamizace Evropy atd... přijdou zvrácené, špatné, nepřirozené a likvidující náš způsob života, na kterém nechci v tomhle směru nic měnit. Toť vše, dotčený fakt nejsem, jen mě to sere. Naštěstí i tady jsou lidi, kteří to vidí a nejsem na této straně barikády sám. A pokud člověk není součástí této agendy, jako třeba Bush, tak to všechno musí taky vidět, i když ho to třeba tak moc nesere jako mně.

  Přenést se přes to, jak moudře radí mladý progresivní svazák, znamená to akceptovat.

  A nakonec musím říct, že jsem Zackovi velmi vděčný, i když se mnou nesouhlasí v mnoha věcech, možná v ničem (a umí mi to na rovinu říct, za což jsem taky rád), že comicsdb je i po 17 letech, co tu jsem, (číslo 116, tak bacha mladej;)) stále svobodný prostor, kde člověk může psát svobodně své názory a necítí potřebu autocenzury, že bude vymazán. Jinde už tak svobodně není. Takže za to fakt dík, Zacku.
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.10. 15:02Slevy, výprodeje, bazary
  Zack: Ano, tu Bohemia Energy, před kterou jsem varoval každého poslední měsíc, kudy jsem chodil - a přesně před týdnem jsem na strejdu naléhal, ať ve vlastním zájmu od nich utíká jak nejrychleji dovede - říkal jsem mu, že do konce roku nemají šanci přežít - neposlechl, že to riskne a no vida - trvalo to pouze týden. Mohl mít trochu náskok.
  ...Takže neboj, já jim nikdy nezaplatil ani halíř a ty jejich "sjednávače výhodných smluv" jsem vždy hnal sviňským krokem :) Pravda, mám kapku výhodu, že vidím trochu za oponu.
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.10. 12:52Slevy, výprodeje, bazary
  Hmmm, tak už tam je 792 - včera jsem objednal za 319, tak to jsem zvědav.
  Ale spíš počítám, že se k tomu postaví jako Bohemia Energy, takže se bude platit 1200 ;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.10. 08:27Pindárna
  Srovnání s verbalem? Óó, to si ani nezasloužím, takové erudice nedosahuji, přesto díky:))

  SSP: Tak zkus např. začít kámošům šahat na prdel, třeba se nějaký chytne a okusíš slasti zatím nepoznané;):D

  No a jelikož Hobiti jsou analogicky k anglickým dějinám přirovnávání ke třem kmenům anglosasů, tak to, že budou mít všechny barvy duhy dává samosebou dokonalý smysl a kdo to nevidí je xenofob a fašista! :))) Stejně jako to dávalo dokonalý smysl ve slovanské mytologii jinak nadupaného Zaklínače.
 • Kapis
  Kapis mecenáš12.10. 14:01Pindárna
  No tak jistě, doufám, že se tam budou kluci pořádně cucat, případně si je i trochu pokouří.

  https://www.novinky.cz/kultura/clanek/komiksovy-potomek-supermana-je-bisexual-odtajnilo-nakladatelstvi-40374659#utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  "Došlo mi, že by to byla nevyužitá příležitost, kdybychom Clarka Kenta nahradili dalším heterosexuálním bělošským zachráncem"

  No, tak podle mě je teda nechutně bílý.
 • Kapis
  Kapis mecenáš12.10. 13:24Slevy, výprodeje, bazary
  Taky objednáno, není to nějaká chyba, Criminal, takový špalek v pevné vazbě za 319???
 • Kapis
  Kapis mecenáš7.10. 09:12Pindárna
  https://www.facebook.com/pages/category/Pub/Hosp%C5%AFdka-Komiks-108720497659047/

  Kaluž: tam byste měli udělat další "ostravské" komiks setkání;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.10. 08:07* Připomínky a návrhy
  Hezké. Taky je fajn, že krom těch fakt raritních Aarghu 1 a Čtyřlístku 666 všechno mám:)
  No, jak vzpomínám Crwecon někdy před deseti nebo kolika lety, kdy BlackJag kupoval ten Aargh za 1800 a my si říkali jaká je to pálka....
  Až budou dotisky Sandmana, tak bude zajímavé sledovat, co se tam dostane místo něj.
 • Kapis
  Kapis mecenáš30.9. 08:33* Připomínky a návrhy
  Zack: Zdar, nechcu opruzovat, ani přidělávat práci nikomu, jen mě napadlo - dalo by se v tom google kalendáři s vydáváním přidat vždy i vydavatelství?
  Díky za zvážení.
 • Kapis
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.5. 17:48Sběratelský klub
  hmmm, mě právě těch pár stránek zpřeházených taky nevadí a moc se mi nechce kolem toho zas lítat, když jsem to do ruk dostal jako "vánoční dárek" začátkem května.
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.5. 16:31Sběratelský klub
  Tak co, budete vracet toho Kaplana nebo si to necháváte tak jak to je?
 • Kapis
  Kapis mecenáš12.4. 14:20Sběratelský klub
  DaD: a takový rozmilý páreček jste byli, i tři vejce do skla jsem po Crweconu dostal, včetně klobásy (tu naštěstí ne do huby:)))

  D: necheš mi poslat jedno číslo se sebou za nějakou rozumnou cenu;)?
 • Kapis
  Kapis mecenáš7.3. 10:16Sběratelský klub
  Nepřemožitelný, moje snad nejoblíbenější Lemovka, o evoluci anorganického života, jako komiks a ještě přímo od Poláků? Díky, to musím mít.
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.11.2020 19:16Herní vlákno
  Mkw: Deckard, tuhle variantu preferuje teď i výrobce, přece jen to taky dělá nadšenec.
 • Kapis
  Kapis mecenáš11.11.2020 07:45Herní vlákno
  Hawwwran: jo
  Deefha: jo, nějaká zkušenost s ním?
 • Kapis
  Kapis mecenáš10.11.2020 18:17Herní vlákno
  Zdar vespolek po dlouhé době,

  už se tu neexhibuji, tak jen krátce - kousek níže v tomto vláknu má Hawwwran (kterému moc děkuji za konzultace) fotku s malým domácím Arcade kabinetem, kde mohou být desetitisíce starých automatovek. Doma bez házení dvoukorun!! Strašně mě to nadchlo. Už to nějakou dobu kutím, ale sám si to neudělám, bo úplně se mi nechce na houmoficu to v obýváku kousat přímočárkou a při videovýuce od malé to čtyřikrát lakovat. No a zkrátka mám člověka, který to dělá téměř komplet a pokud bych sehnal ještě jednoho magora, který by za to chtěl utratit peníze a udělat si takové vánoce jako já, tak by šel s cenou dolů. Zde by se někdo snad mohl najít. Toš jak by kdo chtěl detaily, tak mi napište v emailu, mám ho v profilu. Příští týden budu dojednávat poslední detaily a platit, takže času není moc.

  Díky moc.
  Kapis
 • Kapis
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.8.2019 11:14Herní vlákno
  lantan: Jo, Jakub se jmenoval a v roce 2000 už jsem byl mimo. No jo, kdyby tak někde ze skříně u mamky na mě vyskočila zapomenutá hromada karet z té doby, ale už jsem to tam prohledával kdysi - a našel jsem akorát jeden slade s landleeches z různých edicí, podepsané od různých lidí - a mám tam i jednu s podpisem od Madoucha.
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.8.2019 10:01Herní vlákno
  Tyvole Magicy, jááááj - začal jsem někdy s 3.unlimited (myslím) sérií - takže tak před 25 roky. Jednou k nám do Havířova - do DDM přijel týpek (havířovák - říkejme mu Pažout) co studoval v Praze a začal se shánět po takových těch dvojitých zemích a vidličkách - přinesl na výměnu neskutečné kartičky typu Mahamoti djinn a Shivan dragon a první balíčky "Ice Age." My s očima na vrch hlavy a "osvačil" nás jak zákon káže (nevím jestli se slovo osvačil ještě používá, spíš ne, řek bych). No a mě a ještě jednomu kámošovi se povedlo na Pažouta navázat a jezdit s ním na různé akce a seznámit se s tehdejšími ikonami. Získali jsme seznamy rare, uncommon, common, které v době před internetem byly něco jako slovo boží a začali jsme svačit zase naše kámoše:) Pak jsme se přesunuli do Ostravy, kde jsem jel třeba akorát s prachama na autobus v kapse a vracel jsem se s pětikilem, nacpaným břichem a sedmi pivama v sobě. To už jsme s Pažoutem semtam sjeli i na turnaj do Prahy, kde jsme si nevedli úplně nejhůř a na našem moravskoslezském písečku jsme byli už kingové. Dokonce jsme hrávali a chlastali i s mistrem světa, nejsem si jistý už, ale myslím, že měl přezdívku Meddock (foneticky) - no a ten nám z Ameriky vozil karty z Arabian nights, chain lightningy a podobné parády, s kterýma jsme byli total kingové. No a pak už jsme byli starší, info o vzácnosti karet už nebyla výsada pár vyvolených a tak nějak po těch pár letech tato zábava pomalu ustoupila. Nechal jsem si snad dva balíky, ale už ani ty nemám (myslím, že jejich cena by byla dnes závratná), prodával jsem doublelandy po 3 kila - to mě mrzí trochu - kdybych si to blbec nechal, mohl jsem je dnes prodat za zajímavější částky (ani se nechcu radši dívat kolik tisíc dnes mají cenu).

  No toš tak, byly to fajné časy.
 • Kapis
  Kapis mecenáš1.8.2019 08:47Herní vlákno
  Hawwwran: říkáš, že jsem ty Vulcanic islandy, Underground sea atd.. z 3.edice neměl před dvaceti lety prodávat za 3 kila a Forku za 5;)?
 • Kapis
  Kapis mecenáš27.5.2019 11:25Srazy, cony, festivaly
  Kaluž: Čest, toš uvidím, jak mi to vyjde, třeba se nachvilu zastavím, ale v sobotu máme rodinnou akci, tak nemůžu moc divočit;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš22.5.2019 15:51Sběratelský klub
  Milo: ted s dilem 65 si myslim bude ten Joker komplet - a taky s tim koncim konecne
 • Kapis
  Kapis mecenáš10.12.2018 14:09Pindárna
  masila: Achjo, na ten tvůj žlučovitý útok jsem odpovídat nechtěl, protože to ani úplně dobře nejde, protože:
  a) Mám za to, že nebojuju za “jedinou pravdu“ – spíš poukazuju na zjevné nesrovnalosti, lži a manipulace v té “pravdě,“ která se na nás denně valí.
  b) Předhazuješ mi, že čerpám např. z Olšera, jehož články mě většinou iritovaly a nečtu ho. Nemám náladu ani čas Ti dokazovat opak.
  c) Mluvíš o “usvědčených“ lhářích a manipulátorech. Kdo je usvědčil? Ty nebo Pehe či Steigerwald? Pro mě jsou usvědčenými lháři prokazatelně Ti, kterým Ty evidentně věříš. Opět se neshodneme už v základu – zbytečně dál pokračovat.
  d) Na ubohé urážení Rajko Dolečka, kapacity, které Ty ani já nesaháme ani po kotníky, mohu reagovat buď ignorací, nebo nadáváním – další ztráta času a energie, nicméně on tam během agrese NATO byl, měl tam rodinu a přátelé – můžeš říct to samé? Četl jsi tuto knihu? http://www.databazeknih.cz/knihy/srebrenica-pribeh-politicky-korektniho-rasismu-aneb-nejvetsi-lez-v-evrope-od-konce-2-svetove-valky-187736 Určitě proruská propaganda od usvědčeného lháře, Allbrightová říkala něco jiného.
  e) Mám Tě celkem fpyči.
  f) Poučil jsem se, že tyto debaty nikam nevedou, i když mám rád tříbení názorů formou diskuze s někým s opačným pohledem. Stejně Tě ale o ničem nepřesvědčím, a vlastně už ani nechci, takže jsem se rozhodl do “slepé uličky“ nevstupovat a budu si tu komentovat nadále komiksy dle svého světonázoru a na tvé výlevy budu reagovat nebo ne podle nálady. Děkuji za pochopení.
 • Kapis
  Kapis mecenáš7.12.2018 15:27Pindárna
  Haw: urcite mas pravdu, ale myslim, ze sexualni nasili na detech je mnohem horsi, nez kdyz napr. fotr sem tam naliska poradne pubertakovi.
 • Kapis
  Kapis mecenáš7.12.2018 15:09Pindárna
  Walome a spol.: jeeezis :) Tak jasne, ze je rec od zacatku o tech co tu "nemoc" neudrzeli na uzde. Pokud nekdo ma takove sklony a vydrzi to cely zivot ovladnout, tak mu patri podle mne nekonecny obdiv a respekt.
 • Kapis
  Kapis mecenáš7.12.2018 15:07Pindárna
  Ok, kluci dovolím si dnes nevstupovat do této Vaší slepé uličky, i když třeba plivat zrovna na R.Dolečka mi přijde ubohé. Dejte si ještě francka a já si jdu číst aktualne.cz a idnes, abych věděl všechno prokazatelně.
 • Kapis
  Kapis mecenáš6.12.2018 13:41Pindárna
  Ale jo, souhlasím, myslím, že u nás v naší krásné zemi jsme tak obecně hodně tolerantní. A ani jsme nepotřebovali, aby nám to takhle někdo předkládal na lopatě předžvýkané;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš6.12.2018 13:09Pindárna
  Třeba démonizace nacistů či pedofilů mi přijde vcelku v pořádku.
 • Kapis
  Kapis mecenáš6.12.2018 11:49Pindárna
  TI propagandisti;) + samosebou nechybi trochu podprahoveho vtloukani korektnosti "....démonizace jakékoliv skupiny lidí je špatná." Akorat nekteri lidi si jsou rovnejsi, ze ja se vlastne vubec necemu jeste divim :)
 • Kapis
 • Kapis
  Kapis mecenáš3.12.2018 15:27Srazy, cony, festivaly
  a, DN: Nevim, nevim, videl bych vas rad, ale jeste je brzo, dyt to je AZ pristi rok;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.12.2018 16:53Srazy, cony, festivaly
  A zrobi ovcomrd rano vyprazany karfiol aspon?
 • Kapis
  Kapis mecenáš30.11.2018 14:47Slevy, výprodeje, bazary
  Mohla by komiksy zacit sbirat Kellnerova a jeji kamosky z party a fotr by ji moh zacit skupovat sbirku, tak jak kone:)
 • Kapis
  Kapis mecenáš30.11.2018 09:37Slevy, výprodeje, bazary
  Walome: to me taky samozrejme napadlo, ale ja o vlku...a na Crwi je inzerat na Predatora 1 za 999. A divam se, ze CP uz akci Omnibus taky ukoncil a maji to v nabidce za plne palby. S tim, ze prvni dily uz nejsou skladem a u Vetrelcu ani druhy. Tos Walome, strihej uz ten doutnik:)
 • Kapis
  Kapis mecenáš30.11.2018 09:15Slevy, výprodeje, bazary
  louza: ony i třeba ty omnibusy od BBArtu, které se válely rok v LK za 299 - a pak jsem kupoval myslím šest kousků dokonce po 99, budou časem vyprodané, stejně jak teď ty hromady kvalitních komiksů po kilču - a jak doroste nová generace, která nemá šanci na žádný dotisk, tak po tom bude hlad....si myslím. Třeba ale ne, třeba mladí půjdou jen po korektních komiksech pro menšiny;) Každopádně věřím, že třeba ty Omnibusy Predátorů atd... za pár let odstřelím za slušný peníz.
 • Kapis
  Kapis mecenáš29.11.2018 15:46Slevy, výprodeje, bazary
  W: tak jsou tu i sberatele, kteri musi mit vsechno, vcetne osmi vydani Asterixe a vsech obalek SE7DM, tak treba casem vyroste par dalsich a proda se to za velke love;)

  Ch: ja uz ho odpalil za 950
 • Kapis
  Kapis mecenáš29.11.2018 14:25Slevy, výprodeje, bazary
  Ja furt uvazuju jestli si je nechat nebo ne - ale myslim ze v teto dobe to moc na odbyt nepujde, tech sberatelu u nas, kterym jde o 1.vydani atd... tu moc neni a cena hraje zasadni roli.
 • Kapis
  Kapis mecenáš29.11.2018 13:55Slevy, výprodeje, bazary
  charvos: a povedlo se ti prodat ty 4 cb Sandmany? Jsem si onehda vsiml, ze to prodavas
 • Kapis
  Kapis mecenáš27.11.2018 17:41Pindárna
  Já tady můžu evidentně za všechno, ty fialko;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš27.11.2018 12:45Pindárna
  Fry: Dneska není problém udělat xenofoba, rasistu a nácka zkohokoliv.... viz. např. Klaus ml., kde osobně já slyším naopak docela silný hlas zdravého rozumu.
  A když má někdo jakékoli sklony proti většinám, tak by je měl nebo neměl tady veřejně prezentovat?
 • Kapis
  Kapis mecenáš27.11.2018 12:40Pindárna
  Walome: vídáš se s klučinou jo;)?
 • Kapis
  Kapis mecenáš27.11.2018 09:37Pindárna
  Darker: no tuš uvidíme.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 881 (cca 222659 Kč)
Mám: 1869 (cca 410890 Kč)
Chci: 296 (cca 43015 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 12
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0