Killingjoke [mecenáš]

Killingjoke
M Killingjoke | 23.2.2018 | Černá palice #01: Tajemství počátků

Abych se přiznal, tak tohle mě nějak nechytlo. Byl to můj první komiks od Jeffa Lemira, který je i zde prezentován jako odborník na existenciální drama. Fajn, to a podařená vztahovka tam opravdu je a je to na tomto komiksu to nejlepší. Co mě vůbec nebavilo bylo celé to superhrdinství, pomrkávačky na origini známých postav z jiných nakladatelství. Být tohle komiks o partě "obyčejných" podivínů s rodinným tajemstvím, nějakým skrývaným zločinem či bolístkou z minulosti, určitě bych si to užil a vychutnal mnohem víc. A docela mi vadí, že tohle vypadá na jednu z těch neúměrně natahovaných sérii. Na netu jsem měl možnost pročíst si pár dalších sešitů a ono se to pořád nijak zvlášť neposunuje. Se strážci bych to rozhodně nesrovnával, ti i po 30ti letech kopou jinou, nadpozemskou ligu... Co se týče kresby, myslím že je docela v pohodě. Sic si nejsem tak docela jistý, zda lví podíl na tom, že se mi líbila nemá coloring Dava Stewarta. Takže pro mě takový průměr, který neurazí, ale ani nijak nenadchne. Každopádně uznávám, že svou myšlenku to má a hodně čtenářů to vezme za srdce, rozhodně to mezi superhrdiny patří k tomu lepšímu.

Killingjoke
M Killingjoke | 23.11.2017 | Fatale #01: Smrt je mi v patách

Tak Pavlovský mi svého času napsal, že Brubakera považuje za výborného autora, ale že vydávají Aarona a asi si nemůžou dovolit dalšího autora drsných příběhů... Jinak můj Top u Brubakera jsou jednoznačně čisté noirovky Criminal a Fade Out. Ze superhrdinských mám stále nachystaného Daredevila, ale pořád jsem se k tomu nedostal, nějak není chuť. Captain mě napoprvé bavil, ale po těch letech už nemám potřebu číst to znova. Velvet mne bavila hodně, KoBK zatím nemám načtené. Kdybych si měl vybrat, jeden jediný komiks od Eda v češtině, volil bych Fade Out. Ani to nemá tolik stran... Takže, snad tady Brubaker konečně prorazí tou Fatale a dojde i na další věci. Je to jednou můj nejoblíbenější autor, tak musím věřit, že naděje umírá poslední! :D

Killingjoke
M Killingjoke | 22.11.2017 | Fatale #01: Smrt je mi v patách

Tak tak, taky vlastním anglické vydání deluxe. Ale koupím i české vydání i když se mi nelíbí představa, že pokud by to mělo vyjít komplet (doufám, že ano!) bude to s touhle rychlostí trvat ještě další čtyři roky. Nějak tomu nerozumím, když může od jedné série vyjít několik knih ročně (Saga) tak u jiné stěží vyjde jedna. A nemyslím, že by se Saga prodávala tak rychle, aby každý díl zaplatit hned ten následující. Prostě téhle vydavatelské politice nerozumím.

Killingjoke
M Killingjoke | 12.9.2017 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #028: Iron Fist

A další možnost je přečíst si to na obrazovce. Kdo hledá najde... Link zde dávat nebudu, ale sehnatelný je...

Killingjoke
M Killingjoke | 4.8.2017 | Ú.P.V.O. #08: Vražedné místo

Tak ono to hellboyovo universum vypadá docela krásně. Co bude dál? Komplet to opravdu nevidím, protože Ú.P.V.O. není tak úplně můj šálek. Jediné co si určitě z té "plachty" komiksů koupím bude Humr Johnson - 30. léta, pulpový styl, gangsteři, nacističtí špioni a troška toho nadpřirozena - to já fakt můžu. Kéž by pulpu vycházelo víc!

Killingjoke
M Killingjoke | 17.6.2017 | Šejch Músá aneb prof. Alois Musil

V minulém týdnu se mi konečně podařilo sehnat knihu: "Alois Musil zvaný Músa ar Rueili" od Oldřicha Klobase. Kniha je sestavená z výňatků odborných textů, vzpomínek, soukromých dopisů a populární tvorby profesora, kněze a cestovatele Aloise Musila. Knihu jsem včera dočetl a musím říct, že se jedná o výbornou záležitost. O osobu Aloise Musila se delší dobu zajímám, ale přiznám se, že jsem vůbec nevěděl, že o něm u nás vyšel tento komiks...

Moc pěkné... Kristýna Košutová v rámci své bakalářské práce vystihla podstatné okamžiky ze života Aloise Musila. Což je vzhledem k počtu stran nelehký úkol, protože Musilovy výpravy do Orientu, jeho život mezi beduíny a akademická činnost, už samy o sobě volají po nějakém tom obšírnějším zpracování. Ano, docela dobře si o jeho životě dokážu představit komiksovou bichli, čítající několik stovek stran. Třeba se toho někdy někdo zhostí :D Co se týče kresby/malby, nemám větší problém. Snad by prospělo trošku silnější linka, ale budu li se na to dívat jako na uměleckou kresbu, tak je moc pěkná. Co víc, mezi dnešním trendem komiksů kreslených na počítači působí velmi osvěžujícím dojmem, za což dávám rozhodně palec nahoru. Věřím, že se Kristýna Košutová do budoucna neztratí...

Jak jsem uvedl u komentáře knihy "Alois Musil zvaný Músa ar Rueili" od Oldřicha Klobase na Databazeknih.cz, Musilovy výpravy do časů dávno minulých jsou opravdu úchvatné. Prof. Alois Musil v mých očích patří k těm největším Čechům, vždy si o něm rád přečtu něco nového. Je velká škoda, že se na něj docela a neprávem zapomíná. Moc tedy děkuji za tento komiks...

Killingjoke
M Killingjoke | 27.10.2016 | Fantomas se zlobí

cyboy: Ouu, až tak? Takže se dá vzdáleně přirovnat dejme tomu k Z pekla od Moora? No vlastě je to jedno, protože po Tvém komentáři přidáno na listopadový nákupní seznam. Jsem na to hodně zvědavý! Konečně žádné sci-fi nebo fantasy a konečně si v klidu duše rozšířím i "evropské" obzory.

Killingjoke
M Killingjoke | 25.10.2016 | Fantomas se zlobí

Hmm... Tohle vypadá zajímavě. Má někdo načteno? Já "evropu" moc nečtu, tak nevím zda do toho jít. Baví mě Blacksad nebo Torpédo, dá se to s tímhle nějak porovnat, abych měl trošku představu?

Killingjoke
M Killingjoke | 11.10.2016 | Klub Rváčů 2

Původní knihu i film chovám stále ve velké oblibě a čas od času se k nim vracím. To samé bohužel nemohu říct o tomto komiksu, který mne mírně rečeno hodně zklamal. Zklamání je to po stránce příběhové, oproti tomu kresbě nelze vůbec nic vyčíst a podíl Camerona Stewarta na mém celkovém hodnocení jasně převyšuje podíl Chucka Palahniuka, který se v mých očích opravdu ve svých posledních několikerých dílech tvůrčně vyčerpal. Ale abych neopakoval již vyřčené, naprosto souhlasím s komentářem, který zde napsal cyboy, i když mé hodnocení je ještě více kritičtější. Škoda, hodně jsem se na tuhle knihu těšil, no a možná to je i ten hlavní problém. Vysoká očekávání se prostě ani zdaleka nenaplnila... Kresba 80%, příběh 40%, celkově 60%

Killingjoke
M Killingjoke | 3.10.2016 | Ultimátní komiksový komplet #077: Daredevil: Zvuk a zlost

Tak není to vyloženě špatné, ale nic převratného v tom nevidím. Vlastně krom pitomého Shadowlandu, je pro mne tenhle DD nejhorším co tady vyšel. Možná je to mnou a jsem zvyklý na temné příběhy od Bendise a Brubakera, možná mi vadí, když z DD nepokrytě dělají mnou neoblíbeného vtipálka Spider-mana. Ale ten příběh, ty barvy... no udělejte si obrázek sami. Pro mne zlatá éra DD skončila s odchodem Brubakera a je mi naprosto jedno, kolik eisnerových cen waidova éra vlastně dostala.

Killingjoke
M Killingjoke | 8.4.2018 22:28 | Fabula Rasa

Zack: Díky za opravu. Hlásím, že u mě dobrý.

Killingjoke
M Killingjoke | 8.4.2018 09:27 | Fabula Rasa

Zack: Asi je tam nějaká chyba... Odhlasoval jsem, pak odešel jinam a při návratu tam zůstaly zaškrtnuty nominace pouze u kategorie Český komiks a Zahraniční komiks. Zbytek se promazal :(

Killingjoke
M Killingjoke | 22.3.2018 20:03 | Pindárna

FB nemám a když tam náhodou vlezu bez registrace, hned narazím na smutnou zprávu! Zemřel Pan překladatel Honza Kantůrek. Bez něj si překlady dalších komiksů z hellboyovského universa vůbec nedokážu představit. Velmi smutné... R.I.P.

http://www.facebook.com/comicscentrum/photos/a.109118629128099.4948.109072139132748/1876945499012061/?type=3&theater

Killingjoke
M Killingjoke | 22.3.2018 11:26 | Pindárna

Fimi: Taky jsem celkem rád, že se Brubaker vrátí k tomu nejlepšímu, Criminal a Fade Out je pro mne nejen TOP co se týče Brubakera, ale i komiksu obecně. Pokud by tě zajímaly nejčerstvější novinky z jeho tvorby, tak já již dlouho navštěvuji tento web:

http://criminalcomic.blogspot.cz/

Killingjoke
M Killingjoke | 9.3.2018 13:03 | Sběratelský klub

Ad Batman: Z New52 mě nejvíc bavil Snyderův, ale od Sov to šlo strašně kvalitou dolů a zbyly z toho spíše průměrné příběhy, které jsou sice pořád fajn, ale nijak neoslní. Detektive Comics a Temný rytíř mě nebavilo vůbec, až nějakou krátkou epizodku. A vůbec je zvláštní, jak u ostatních rostlo hodnocení s přibývajícím dílem, zatímco u mě klesalo rapidně dolů. Ty knihy s Mad Haterem či Wrathem vyloženě nesnáším a tady jsou občas i chválené. Hold mám na to asi dost odlišný pohled :)

No a co se týče Rebirthu, půjdu do Kinga, ale určitě ne do Detective Comics - protože jestli něco na Batmanovi nesnáším, tak jsou to ty přívěsky a výškrabky známé jako Batfamily. Při zmínce o jméně "Robin" se mi už léta otevírá kudla v kapse a nepomůže tomu ani transformace v Nightwinga či Red Hooda. Pro mě jsou to pořád ti hoši, co bývali Robinem, jen už začali nosit dlouhé kalhoty :)

Killingjoke
M Killingjoke | 8.3.2018 17:38 | Pindárna

MartiusGray: Pokud to nemusí být nutně manga, tak co Usagi? Hlavní hrdina je sice králík, ale je to chlap :D A najdeš tam požadované asijské příběhy, mafii, démony... A není to vůbec dětské, jak by se na první pohled mohlo zdát. Doporučuju!

Killingjoke
M Killingjoke | 5.2.2018 09:01 | Sběratelský klub

Super!!! ;)

Killingjoke
M Killingjoke | 27.1.2018 21:34 | Pindárna

Tormentr: Tak to těžko soudit. Kdybych se chtěl pustit do Mignolova universa, osobně bych začal Hellboyem. Pokud chceš začít Witchfinderem, asi to nebude problém. Nevím jaký žánr preferuješ, ani k čemu to přirovnat, když jsi Hellboye nečetl. Prostě pokud rád horor/fantasy s výbornou atmosférou a pěknou kresbou asi nešlápneš vedle. Z pohledu celého pekelníkova universa tohle však patří ke slabším kouskům, ale to je jen můj názor - spíš bych však doporučil Baltimore, ten stojí zcela mimo, je to vlastně docela podobné a má to jen 8 knih a šmytec ;)

Killingjoke
M Killingjoke | 27.1.2018 10:45 | Pindárna

Tormentr: Pravda, Witchfinder stojí ještě před Humrem, odehrává se tuším kolem roku 1890. Ostatní série jej neovlivňují, spíše je první příběh vzpomínán tuším v sérii Hellboy v pekle. Tu jsem taky četl dřív a vůbec mi nevadilo, že jsem Witchfindera nečetl dříve. Venku by měly být letos 4 knihy. Já četl první tři a bavila mne pouze první. Já tohle oželím, ale neříkám, ať nekoupíš a nevyzkoušíš. Třeba tě to chytne.

Killingjoke
M Killingjoke | 27.1.2018 10:37 | Pindárna

Fimi: Je to o tom, jak si to vnitřně nastavíš. Taky jsem měl časy, kdy jsem jen za komiksy dal ročně 20 tisíc. Těch 7 je počítáno pouze za české vydání. Zahraniční už moc nekupuji, protože jde skoro vše najít na netu v elektronické podobě. Beru jen pár, pro mne nejlepších kousků. MDEKy mám dva, ty ostatní mě prostě neberou, kolosálky nekupuji vůbec. Sin City a Hellboye mám v knihách a to mi stačí. Ty ostatní jdou absolutně mimo mě. Navíc už nekupuji komiksy, které si chci pouze ze zvědavosti přečíst. Doma jsem si nechal jen to co chci někdy číst znovu, zbytek rozprodal, jinak by má sbírka byla mnohem větší. Když si to tak poskládáš, v pohodě se do 7 tisíc vlezeš. A když vidím, že spoustu toho tvoří konce sérií, které letos nebo příští rok dojdou, tak bych se v příštím roce mohl vlézt i do kapánek menší částky, pokud tedy vydavatelé neoznámí nějakou nečekanou pecku ;)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 21.4.2018 11:35
Komentáře u comicsů: 86
Hodnocení comicsů: 632
Příspěvků ve foru: 80

Sbírka (z CDB)

Četl: 632 (cca 246910 Kč)
Má: 122 (cca 62250 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0