Killingjoke [mecenáš]

Killingjoke
M Killingjoke 12.9.2017 Nejmocnější hrdinové Marvelu #028: Iron Fist

A další možnost je přečíst si to na obrazovce. Kdo hledá najde... Link zde dávat nebudu, ale sehnatelný je...

Killingjoke
M Killingjoke 4.8.2017 Ú.P.V.O. #08: Vražedné místo

Tak ono to hellboyovo universum vypadá docela krásně. Nepůsobí to na mě jako úplný mainstream, ale přesto jím je. Ale nějak nedokážu pobrat to tvrzení CC (ač je mám rád a nic proti nim nemám), že pokud nebudu mít absolutně všechny komiksy, nepochopím děj. To je jako by někdo řekl, že nebudu-li mít načtené všechny Ligy spravedlnosti, nepochopím sólového Batmana. Blbost! Četl jsem elektronicky podstatnou část komiksů spadajících do hellboyova universa a můžu říct, že bez znalosti jiných sérií bych se i tak obešel a docela bavil. Co bude dál? Série Hellboy v pekle se zatím rozjíždí. Ú.P.V.O (včetně "Pekla na zemi") a série Hellboy a Ú.P.V.O. mě pořád nějak moc nebere. Týmovkám asi nikdy nepřijdu moc na chuť... Jediné co si určitě z té "plachty" komiksů koupím bude Humr Johnson - 30. léta, pulpový styl, gangsteři, nacističtí špioni a troška toho nadpřirozena - to já fakt můžu. Kéž by pulpu vycházelo víc :D

A co se týče tohoto dílu Ú.P.V.O. - kvalita se rozhodně o proti prvním knihám zvedá. Mám však neustálý problém s Davisovou kresbou. Podle mne je hrozná a po atmosféře, na kterou jsem zvyklý ze stránek Hellboye ani památky. Možná je to fakt blbost, ale pro mne jeden z důvodů, proč tuhle sérii nekupuju. Ale na jedno přečtení to ještě jde...

Killingjoke
M Killingjoke 17.6.2017 Šejch Músá aneb prof. Alois Musil

V minulém týdnu se mi konečně podařilo sehnat knihu: "Alois Musil zvaný Músa ar Rueili" od Oldřicha Klobase. Kniha je sestavená z výňatků odborných textů, vzpomínek, soukromých dopisů a populární tvorby profesora, kněze a cestovatele Aloise Musila. Knihu jsem včera dočetl a musím říct, že se jedná o výbornou záležitost. O osobu Aloise Musila se delší dobu zajímám, ale přiznám se, že jsem vůbec nevěděl, že o něm u nás vyšel tento komiks, který jsem získal teprve včera...

Moc pěkné... Kristýna Košutová v rámci své bakalářské práce vystihla podstatné okamžiky ze života Aloise Musila. Což je vzhledem k počtu stran nelehký úkol, protože Musilovy výpravy do Orientu, jeho život mezi beduíny a akademická činnost, už samy o sobě volají po nějakém tom obšírnějším zpracování. Ano, docela dobře si o jeho životě dokážu představit komiksovou bichli, čítající několik stovek stran. Třeba se toho někdy někdo zhostí :D Co se týče kresby/malby, nemám větší problém. Snad by prospělo trošku silnější linka, ale budu li se na to dívat jako na uměleckou kresbu, tak je moc pěkná. Co víc, mezi dnešním trendem komiksů kreslených na počítači působí velmi osvěžujícím dojmem, za což dávám rozhodně palec nahoru. Věřím, že se Kristýna Košutová do budoucna neztratí...

Jak jsem uvedl u komentáře knihy "Alois Musil zvaný Músa ar Rueili" od Oldřicha Klobase na Databazeknih.cz, Musilovy výpravy do časů dávno minulých jsou opravdu úchvatné. Prof. Alois Musil v mých očích patří k těm největším Čechům, vždy si o něm rád přečtu něco nového. Je velká škoda, že se na něj docela a neprávem zapomíná. Moc tedy děkuji za tento komiks...

Killingjoke
M Killingjoke 27.10.2016 Fantomas se zlobí

cyboy: Ouu, až tak? Takže se dá vzdáleně přirovnat dejme tomu k Z pekla od Moora? No vlastě je to jedno, protože po Tvém komentáři přidáno na listopadový nákupní seznam. Jsem na to hodně zvědavý! Konečně žádné sci-fi nebo fantasy a konečně si v klidu duše rozšířím i "evropské" obzory.

Killingjoke
M Killingjoke 25.10.2016 Fantomas se zlobí

Hmm... Tohle vypadá zajímavě. Má někdo načteno? Já "evropu" moc nečtu, tak nevím zda do toho jít. Baví mě Blacksad nebo Torpédo, dá se to s tímhle nějak porovnat, abych měl trošku představu?

Killingjoke
M Killingjoke 11.10.2016 Klub Rváčů 2

Původní knihu i film chovám stále ve velké oblibě a čas od času se k nim vracím. To samé bohužel nemohu říct o tomto komiksu, který mne mírně rečeno hodně zklamal. Zklamání je to po stránce příběhové, oproti tomu kresbě nelze vůbec nic vyčíst a podíl Camerona Stewarta na mém celkovém hodnocení jasně převyšuje podíl Chucka Palahniuka, který se v mých očích opravdu ve svých posledních několikerých dílech tvůrčně vyčerpal. Ale abych neopakoval již vyřčené, naprosto souhlasím s komentářem, který zde napsal cyboy, i když mé hodnocení je ještě více kritičtější. Škoda, hodně jsem se na tuhle knihu těšil, no a možná to je i ten hlavní problém. Vysoká očekávání se prostě ani zdaleka nenaplnila... Kresba 80%, příběh 40%, celkově 60%

Killingjoke
M Killingjoke 3.10.2016 Ultimátní komiksový komplet #077: Daredevil: Zvuk a zlost

Tak není to vyloženě špatné, ale nic převratného v tom nevidím. Vlastně krom pitomého Shadowlandu, je pro mne tenhle DD nejhorším co tady vyšel. Možná je to mnou a jsem zvyklý na temné příběhy od Bendise a Brubakera, možná mi vadí, když z DD nepokrytě dělají mnou neoblíbeného vtipálka Spider-mana. Ale ten příběh, ty barvy... no udělejte si obrázek sami. Pro mne zlatá éra DD skončila s odchodem Brubakera a je mi naprosto jedno, kolik eisnerových cen waidova éra vlastně dostala.

Killingjoke
M Killingjoke 29.6.2016 Karel IV.: Pán světa

Mě tahle kresba nic neříká, je to tuctovka bez tváře, ale nejsem nijak zvlášť odborník, i když nějaký ten pátek jsem ZUŠ sám navštěvoval. A stačilo mi vidět "mistra" Ledeckého u Šípa v televizi... nejlepší lyžař, druhý nejlepší snowbordista (po sestře), nejlepší kytarista, nejlepší malíř a navíc, když se rozhodne, za pár dní napíše i celý muzikál. Ne, takové lidí nemám rád, první je třeba něco dokázat a pak se kasat. Nezávidím, ale pokora je určitě namístě.

Ad obálka) Mám pocit, že jsem podobný výjev viděl na obálce nějakého toho Conana, ono by tomu i ta muskulatura a "tvarování" svalstva dost odpovídala. KIV. určitě netrénoval na Mr. Universe. A nejen noha, ale i hlava se mi zdá vůči tělu špatně proporcionální.

Killingjoke
M Killingjoke 21.6.2016 Fax ze Sarajeva - Příběh o přežití

Naprosto souhlasím s cyboyem. Srovnání se Saccem se samo nabízí a mám z toho totožné pocity. Ne, že by Saccova komiksová reportáž nebyla výborná, ale nic se nevyrovná příběhům zaměřujícím se na osudy konkrétní osoby či malé skupinky lidí, osobním zkušenostem, prožitkům a traumatům, která Fax ze Sarajeva nabízí. Působí to na mne stejně silně jako třeba Maus či loňský Boxer. Fax, jak praví obálka, je opravdovým příběhem o přežití obyčejných lidí, jenž se nevědomky stali pěšci na šachovnici dějin. Je niternou zpovědí o lásce a všudepřítomné smrti, která může místy působit až neuvěřitelně a emotivně na doraz. Všichni však známe obrázky a informace z TV (já osobně navíc i skrze tetu žijící v chorvatském Zagrebu), jaké zvěrstva páchaly vojska Radovana Karadžiče v Bosně, nehledě na hromadné hroby u Srebrenici, kde srbské jednotky pod vedením Ratka Mladiče rozpoutaly peklo na zemi. Ale jen hrstka si dokáže představit, jaké je to mít každou minutu strach o život svůj i svých blízkých, jako se to stalo právě Ervinu Rustemagičovi. Tady ty emoce prostě patří a jsem za ně hodně vděčný.

Jestliže si někdo na konci 2. světové války řekl "nikdy více" nemohl být dál od pravdy. S nastupující postupnou globalizací světa přichází také globalizace válečných konfliktů a prakticky přestávají existovat lokální konflikty. Zní to hrozně, ale jugoslávská válka je jedním z mnoha kamínků v řece vedoucí k bodu, kdy bude svět zcela v troskách. Vraždění se stává intenzivnějším a metody jejich provedení ještě krutějšími. Memento minulosti hovoří jasnou řečí, ale jak ukazují každodenní události ve světě, je až přes příliš těch, kteří se nechtějí poučit. Proto jsou díla jako je Fax ze Sarajeva potřebná a mělo by si je přečíst co nejvíc lidí.

Killingjoke
M Killingjoke 14.5.2016 Superman: Země jedna #1

cyboy: Poprosil jsem bráchu, aby mi vytáhl ty příslušné pasáže z FB BB/Artu, já osobně FB nemám. Je tam na různé dotazy uvedeno toto:

4.5. Tazatel: "To je fajn a co dál? Podle většiny komiksových čtenářů u vás vydávání komiksů docela vázne."
4.5. BB/Art: "Podzim bude bohatý: Suicide Squad, Sága 3, 100 nábojů, Batman, Liga Spravedlnosti, Harley Quinn, Wonder Woman, Scoo-By Doo..."

a pak...

9.5. Tazatel: "Zdravím, nevíte už, kdy by mohl být zveřejněn ediční plán komiksů na podzim?"
9.5. BB/Art: "Právě vyřizujeme práva a připravujeme plán ke zveřejnění, cca za 2 týdny."

Takže v tom edičáku co máš, určitě není všechno (doufám, že jej zveřejní, i kvůli knížkám a snad tam opravdu bude reedice Terroru od Simmonse :D). Počkáme si ty cca 2 týdny a uvidíme, jak to bude s komiksy. Na první pohled se to veze stále na vlně DC New 52. Takže já z toho výčtu kupuju pouze těch 100 nábojů, ale i tak jsem rád, že tuhle sérii nezařízli a doufám nezaříznou. Zbytek peněz na komiksy ode mne letos dostane nejspíš Crew. Snad jsem zase trošku zmírnil tvé znechucení :D

Killingjoke
M Killingjoke 00:36:41 2.11.2017Sběratelský klub

Poslední zprávy zní, že příští jaro... Doufám!

Killingjoke
M Killingjoke 01:02:19 17.9.2017* Připomínky a návrhy

Zack: Zkoušel jsem předtím promazat celý záznam i s poznámkou a bylo to tam zpátky. Ale teď už je to jedno, už se to podařilo vymazat. Děkuji za opravu.

Killingjoke
M Killingjoke 22:38:50 16.9.2017* Připomínky a návrhy

Zack: Ahoj, zas malý problém se zahraniční sbírkou (ostatní). Když něco vymažu a dám uložit, vyhodí mě to na hlavní stránku. Ve sbírce to ale zůstává s tím, že není označen ani jeden puntík u některé z kategorií. Zajímavé je, že když se odhlásím a nalistuju sbírku anonymně, tak tam ty vyřazené komiksy vidět nejsou. Po opětovném přihlášení jsou zpátky.

Killingjoke
M Killingjoke 23:29:13 5.9.2017* Připomínky a návrhy

Zack: Díky. Mě to takhle docela vyhovuje. Jen si na to budu muset chvíli zvykat, ale to se s přechodem na nové CDB4 dalo čekat. A jak tak koukám, kolega Norri má zase opačný problém, takže se asi všem nezavděčíš. Každopádně děkuji :)

Killingjoke
M Killingjoke 12:49:42 5.9.2017* Připomínky a návrhy

Zack: Můj problém se zahraniční sbírkou je pryč, díky!

Co mě docela štve je, že jsem provedl "Četl jsem" převzít z hodnocení" a teď když kliknu na "Má" ve svém profilu, tak se mi otevřou všechny přečtené komiksy a ne jen ty, které opravdu mám, což je mnohem méně. Je pak potřeba další filtrace... nejde to nějak pořešit, aby se po kliknutí na "Má" objevila pouze skutečná sbírka a ne ten balast, který jsem četl navíc? Jinak všechno zatím šlape OK. Díky.

P.S. Ještě koukám, že to samé se děje i u kliknutí na "Chce, shání, nabízí" . Pouze ten odkaz "Četl" je dobře, protože otevře všechny přečtené tak jak má.

Killingjoke
M Killingjoke 18:32:06 23.8.2017* Připomínky a návrhy

Zack: Čau, nová verze vypadá hodně dobře. Jen se chci zeptat, proč se mi u za zahraniční sbírky nezobrazují poznámky a to ani po opětovném vepsání a uložení. Konkrétně se jedná o komiksy, které jsem si vložil během 7. a 8. měsíce 2017. Ve starém CDB jsou poznámky vepsané v pořádku. Při úplném přechodu na novou verzi si to tam v pohodě můžu dopsat, ale pokud to nepůjde ani tak uložit, tak tam bude asi nějaká chybka...

Killingjoke
M Killingjoke 09:35:16 19.6.2017Pindárna

Tormentr: Parker jako vítěz je velké a příjemné překvapení. I já jsem pro něj hlasoval. Upřímně ale už moc nevěřím, že by mu to pomohlo s prodeji. Když se podívám co vychází, tak povětšinou táhnou fantasy/sci-fi série, manga a komplety. Takže já za komiksy šetřím každým rokem víc a víc, protože nic z toho už prostě nečtu a nebaví mě to. Kriminálka a realistické komiksy tady moc nejednou... Proto jsem rád, že vyhrál také Jason Aaron za Skalpy. To je pro mne nejlepší série, která zde vychází. Doufám že aspoň u něj ty prodeje budou takové, že třeba v budoucnu dostaneme i Southern Bastards.

Killingjoke
M Killingjoke 19:07:23 18.6.2017Pindárna

Tormentr: Tady jsem našel první souhrn z vydavatelského panelu...

http://www.casopisxb1.cz/aktuality/crwecon-2017-report/

Já osobně asi dost ušetřím, škoda, ale ještě si ten report jednou projdu...

Killingjoke
M Killingjoke 16:30:32 11.5.2017Pindárna

Kuva, těch 100 nábojů musí vyjít! Nevěřím, že by BB zařízl sérii 2 díly před koncem. Na zaříznutí kvalitních krimi sérii jsou kadeti u Epochy (nekomiksově)! To vyjde, nebojte a nepanikařte! Akorát jsem skeptický k tomu, že vyjde i "14 díl" - speciál Brother Lono, což je škoda!

Ad hokej.: Hokej je pro mne vedle komiksů a knih osobní posedlostí. Jako kovaný Vítkovičák, jsem však taky tu televizi po druhé třetině vypl a šel si číst. Nájezdy už jsem zase viděl, to jo. Ale nezlobte se na mě, nebudu ty naše hokejisty honorovat. Pro mne to byl obyčejný cirkus, na čemž jsme se shodli i s nejlepším kámošem. 2 třetiny hrají hovno (v potaz beru, že jsme dostali dva góly hodně nešťastně) a pak jim tam pár fíku padlo, no a co? To asi pán Bůh zrovna nebyl doma. Fini si to prohráli sami. Já chi vidět stabilní výkony! Jandač pro mne není reprezentační trenér, ale samozřejmě nejsem úplný kokot a budu jen rád, když mě jeho výběr překvapí a nějakou tu placku doveze. Zrovna jsme vlítli na severského Nora, tak doufám, že předvedeme co je česká hokejová škola!!! Takže, sportu zdar a hokeji zvláště! :D

Killingjoke
M Killingjoke 15:31:06 21.12.2016Sběratelský klub


Tak fanoušci DC Comics se konečně dočkají kompletu. Byly spuštěny i české stránky:

- http://dccomics.eaglemoss.cz/
- http://cs.wikipedia.org/wiki/DC_komiksov%C3%BD_komplet

Tak nevím, pár kousků určitě vezmu, ale na všech 60ks to nevidím. Nehledě na to, že v Německu už se to podobně jako UKK dál rozrůstá a momentálně je v plánu cca 95 čísel, plus několik speciálu, viz. tato diskuze na polské Gildii:

- http://www.forum.gildia.pl/index.php?topic=39298.60

Peněženky všech poctivých sběratelů, kteří kupují vše asi trošku zapláčou :D

Aktivita

Naposledy přihlášen: 17.11.2017 18:48
Komentáře u comicsů: 93
Hodnocení comicsů: 379
Příspěvků ve foru: 58

Sbírka (z CDB)

Četl: 378 (cca 171141 Kč)
Má: 107 (cca 53634 Kč)
Chce: 1 (cca 690 Kč)
Shání: 1 (cca 690 Kč)
Nabízí: 1 (cca 590 Kč)