Killingjoke [mecenáš]

Killingjoke
M Killingjoke | 8.1.2019 | Conan z Cimmerie, svazek I. (varianta C)

Je to už dávno, co jsem četl nějakého Conana. Ten semicovský patří k mému dětství, od Comics Centra jsem kdysi četl jen tu první knihu, protože ty jejich kolosálně těžké bichle vesele ignoruji. Nu a teď je tady Conan v evropském kabátku a já jsem se do Conana po letech asi zamiloval. To evropské pojetí mu vyloženě sedí! Scénáře sic mají pointy šité trošku horkou jehlou, ale celkově jsou příběhy krásně zpracovány a navíc v úžasném překladu! Už si ani nepamatuji, kdy mě překlad u komiksu takto pohladil po duši. Co se týče kresby, nemám problém ani s jednou zde použitých. Nejvíc se mi líbila hlavně ta v první povídce, kde jsem měl pocit, že nečtu fantasy, ale historický příběh (já tu poušť prostě miluju). O kresbě ze třetí povídky není třeba debatovat, ale i ta v povídce druhé má rozhodně něco do sebe. Naopak, stále více si mne získává evropská, osobitá kresba a čím dál tím míň se mi líbí generická a bezpohlavní kresba amerického, převážně superhrdinského mainstreamu... Tenhle evropský Conan prostě zahrál na tu správnou strunu a budu se těšit na zbývající 3 knihy, snad autoři zamakají a další povídky budou brzy! Parádní komiks!

Killingjoke
M Killingjoke | 17.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

Ještě poslední věc a pak už tohle téma vážně nebudu hrotit a pitvat... slibuju :)
Je otázka, jestli by se nemělo pro série jako je Parker či Gotham Central pomýšlet na předplatné. Pokud se Comics Centru podaří vybrat na brak jakým je TR či Witchblade, věřím, že by se nás 300 našlo a vybralo se i na série, které se jinak blbě prodávají. Samozřejmě by to obnášelo patřičnou propagaci. U Crwe to jednou zkoušeli a klaplo to, BB Artu by to podle mě vyloženě pomohlo víc než slevové akce, kdy prodávají komiksy za 20% původní ceny. Byla by to 100% záruka zisku, přece se všechno nemusí tisknout ve velkých nákladech. Že to bude třeba dražší, nevadí, já si za kvalitu rád připlatit a věřím, že nebudu sám.

Killingjoke
M Killingjoke | 17.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

Doppelganger: Takže máme být vlastně spokojení, že? No nevím tedy. Ona je to trošku řetězová reakce a podpora konzumu. Ze škol vycházejí čím dál tím hloupější lidi, společnost řeší pseudoproblémy a myslí si, že skutečný život je jako debilní seriál či telenovela. Prostě se hloupne. Dneska už nevěřím, že čtení nějakého Overwatch přivede někoho ke Crimnalu, stejně jako nepřivede vyprázdněná rubačka od Kotlety nikoho třeba k Zločinu a trestu. Člověk je líný tvor a nikam se posouvat nechce, pokud ho někdo silou nenakopne. Ale už toho nechám, stejně je to z mé strany jen prázdné vzdychání...

Killingjoke
M Killingjoke | 17.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

mearez: Rozumím tomu stejně tak. Chápu proč to Crew vydává, ten můj povzdech byl mířen spíše do řad čtenářů. Před nějakými 25 lety jsem byl také na vrcholu blaha, když jsem si měsíc co měsíc odnášel ze stánku nového Spider-mana od Semicu. Ale to bylo už dávno, možná jsem už na komiksy starý a čekám něco navíc. Jsme omezený trh a tak mě děsí, že se ta omezenost projeví i v titulech a lidi nejsou schopni číst trošku složitější věci a jen se tady recyklují pořád dokola věci, které já bych dneska ani neotevřel. Na příští rok koupím od Crwe asi jen Skalpy, protože ten zbytek mě nezajímá (ale vím, že tam jsou kvalitní ještě třeba Mýty, Mezi řádky - také s tristní prodejností). Nahradit Skalpy od Aarona třeba Avengers od Aarona je pro mě směšné a nechápu, že to tak někdo může chápat. Ale jak říkám, chápu proč Crew vydává, co vydává, jen je mi z toho fakt smutno.

cyboy: V Gotham Central už nedoufej. Tento týden se BB Art na svém FB vyjadřoval v tom smyslu, že to nikdo nekupuje, tak proč by to vydávali. Podle mě je to mrtvé. Já si včera doobjednal 3. a 4. díl z Polska. Má to stejnou grafickou úpravu, tak to snad i v knihovně bude vypadat dobře. Hlavně si to chci ale pěkně dočíst... :) A s novými sériemi od BB Artu jsem skončil, nemá to smysl. Jsem zvědav, jestli tu Fatale dojedou, ale moc v to nevěřím, protože to prostě není Marvel ani DC superhero.

Killingjoke
M Killingjoke | 16.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

Je pěkné číst hodnocení jako od cyboye. Fakt pěkné a "zahřeje to u srdíčka". Pak mě ovšem zaráží, že tyhle sračky jsou mnohem prodejnější než jiné série odsouzené k zapomnění - Parker, Gotham Central a nejspíš i Fatale. A vůbec to směřování zdejšího komiksového trhu mě děsí, ač jsem si vědom, že s tím podle prodejnosti nebude souhlasit většina komiksových konzumentů. Zajímalo by mě, kde dělám chybu, když se mi z toho všeho chce zvracet. Sorry, ale je to fakt smutné...

Killingjoke
M Killingjoke | 14.11.2018 | Punisher MAX #01: Kingpin

Asi mě Punisher už moc nebaví, nejspíš mi vadí Dillonova kresba (budiž mu země lehká), ale největší chybu jsem zřejmě udělal, když jsem si před tímhle dal deváté Skalpy...

Killingjoke
M Killingjoke | 20.7.2018 | JLA: Svoboda a spravedlnost

Že by Comics Point? :)

Killingjoke
M Killingjoke | 12.6.2018 | JLA: Svoboda a spravedlnost

Light: Buď v klidu, mám to stejně. Přijde mi to strašně chladné a statické. A tak mě chladného nechávají i všechny Rossovy komiksy :)

Killingjoke
M Killingjoke | 26.4.2018 | Plutona

Tak číst by ses měl prvé řadě naučit ty. A hrábni si do svědomí, protože já jsem v lednu sic napsal pro tebe tak humornou reakci, ty píšeš pro mě humorné politické komentáře dost často, vyhledávat ti to nebudu, ale čtu to tady už nějaký ten pátek. Omlouvám se, že si tvé nelehké pozice admina jaksi asi dost nevážím, přesto ti to nedává svolení mě osobně napadat! Nebo máš snad od Zacka jiná privilegia? Já si to dovolovat nebudu, nerad bych, aby jsi mi jako ten velký admin, co ctí pravidla, zablokoval účet :)

Killingjoke
M Killingjoke | 26.4.2018 | Plutona

OK. Takže jsem se dočkal po pár měsících reakce a pan admin, jak důležitě zdůraznil to své "A" mě poctil tím, že strávil čas vyhledáváním diskuse z pravěku. OK.
Ale i pan admin by si měl dávat pozor na hubu, než někoho nazve duchem prostým. Já bych si nedovolil takto přímo někoho napadnout a hodnotit a už vůbec ne člověka, kterého osobně neznám. A to nejsem ADMIN a nemusím se "jaxi" nijak chovat. To že jsem tvůj oblíbenec kolego, ti nedává povolenku mě osobně napadat. Ale jsi ten ADMIN, takže bys to měl vědět. Pokud jsou však podobné výlevy zde povolené, můžeme se do budoucna zařídit jinak. Jen bych byl rád, pokud by tohle platilo pro všechny a ne jen pro adminy!

P.S.: Jo a na rozdíl od tebe, jsem tady nikdy žádnou politickou srajdu nerozjížděl! Pouze jsem reagoval na to, když tady někdo dal nějaký příspěvek. Což v případě tvého videa platí. To je myslím diametrální rozdíl. A jak tak koukám, včera jsem pouze poděkoval Kapisovi za odkaz, takže nechápu, proč se navážíš do mě a ne do Kapise. To jsi takový posera? :) Já to nevím, neznám tě... :) Nehledě na to, že na rozdíl od tebe admine, jsem v té reakci aspoň přidal nějaký názor, který se k Plutoně opravdu vztahuje :)

Killingjoke
M Killingjoke | 5.2.2019 18:14 | Filmový klub

Fimi: Nepochopili jsme se... Tak jinak. Neberu jim jejich svaly, to mají. Bavím se o charisma a schopnosti hrát komplexní postavy. To nemá ani jeden z nich! Jsou to tváře bez většího talentu. U Hammera mám dlouhodobý pocit, že nedokáže uhrát film, který je postaven na něm jako hlavním herci. Neutáhne to. Viz. Osamělý jezdec. Já se bavím o charismatu, o borcovi, který to potáhne svou hlavou a parádními hláškami jak z drsné školy. Nahonit svaly dnes jde za půl roku v každé posilovně. Ale ty svaly nedělají super film a to Batman po těch chujovinách potřebuje...

Killingjoke
M Killingjoke | 5.2.2019 17:49 | Filmový klub

Prosím jen ne tyhle rychlokvašky! Hemsworth je totálně mimo a mladý Eastwood není ani stínem svého tatíka! To už by bylo zajímavější rovnou se starým shrbeným Clintem! Ne, na noir detektivku potřebují borce, co se na to fakt hodí, což bude mezi třicátníky trošku oříšek najít. Jinak půjde celá ta premisa s noirem do prdele! Nejradši bych Bogarta vykopal ze země, digitálně mu omladil ksicht, zvedl výšku a navlékl ho ho do kápě... byl by to parádní film :)

Killingjoke
M Killingjoke | 5.2.2019 16:16 | Filmový klub

Toe: Já ho vyloženě nesnášel, ale teď už mě tak neirituje. Mě se třeba líbil ve Ztraceném městě Z. Ten Rover jsem neviděl. Ale ruku na srdce, tohle na první pohled není typologicky správný herec, co by měl hrát Batmana! Prostě vůbec! Já si to nedokážu představit... Patizón jako temný noir detektiv, tomu bych nikdy neuvěřil. Věřím, že je to jen kachna a vyberou někoho "normálního", i když se přiznám, že osobně mě nenapadá nikdo, kdo by to mohl být. Čekám na nějaký lepší výběr a doufám, že to bude někdo, kdo umí i hrát, nejen známá tvářička...

Killingjoke
M Killingjoke | 5.2.2019 15:52 | Filmový klub

Jo Liga stojí za prd, ale pokud dopadne tohle, tak se svět v prdel obrátil... Očividně si někdo Temného rytíře plete s princem Jasoněm. Jako vážně o tom někdo uvažuje???
http://www.kinobox.cz/clanek/15721-chlapi-zrejme-dosli-novym-adeptem-na-batmana-je-hvezda-stmivani

Killingjoke
M Killingjoke | 8.1.2019 20:33 | * Připomínky a návrhy

Radek Blacksad: To asi narážíš trošku na mě. Jj, hvězdičky jsem dal u všech verzí, když se to liší pouze obálkou. To samé dělám, když kniha vyjde v různých vazbách. Asi nebudu sám. Ale asi máš pravdu, pokud se to hodnocení nasčítá, zkresluje to výsledek. Nevím jestli to jde nějak pořešit, ale nebyl bych proti.

Killingjoke
M Killingjoke | 8.1.2019 20:24 | Filmový klub

Fimi: Tak si budeme držet palce, aby do geniálního příběhu nepřidali další půlhodinu zbytečného balastu a nastavované kaše :)
Swamp Thing je moje jednička mezi očekávanými komiksovkami! První fotky z bažiny vypadají atmosféricky! Wan si to snad pohlídá, i když přímo nesedí na sesli :)

Killingjoke
M Killingjoke | 8.1.2019 20:00 | Filmový klub

Fimi: Co že? Oni chtějí adaptovat Dlouhý Halloween? Bojím, bojím aby to nedopadlo stejně debilně jako The Killingjoke! DC animáky už taky nejsou co kdysi bývaly!

Killingjoke
M Killingjoke | 8.1.2019 19:57 | Filmový klub

hroubek: Z toho výčtu jsem zvědavý (možná se i těším, tak snad bude na co) na Jokera, Hellboye a druhou sérii Punishera...
A propo, nechybí mezi seriály Swamp Thing? Nebo to má být až 2020?
Jinak já jsem spíš na nekomiksovky - Temný případ 3 a těším se na I Am The Night o Černé Dahlii... :)

Killingjoke
M Killingjoke | 30.12.2018 10:44 | * Připomínky a návrhy

Zack: Díky moc!

Killingjoke
M Killingjoke | 21.12.2018 08:16 | * Připomínky a návrhy

Zack: Ale jo, v podstatě chodím, ale loguju se pouze když chci něco napsat, nebo upravit ve sbírkách. :) A moc děkuji, nemusíš spěchat, klidně si užij konec roku pěkně v pohodičce. Díky!

Aktivita

Naposledy přihlášen: 21.2.2019 09:08
Komentáře u comicsů: 86
Hodnocení comicsů: 662
Příspěvků ve foru: 129

Sbírka (z CDB)

Četl: 662 (cca 259376 Kč)
Má: 123 (cca 61619 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0