• Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš16.10. 23:28Shi #1, 2
  Je to divný komiks, ale nějak mě to docela bavilo. Co mi trochu nesedlo je konec, je evidentní, že se vše řekne až v další knize. Prostě je to napínavé natolik, že do poslední strany této knihy nevím nic. Za mě prostě dobrý, i když je to žánr místy trochu vyčpělý. Proč ne a kresba je famózní!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.10. 19:01Čtyřka z Baker Street #05: Moriartyho nástupci
  Trochu slabší než čtvrtý díl, ale pořád je dost silný a i když už se nám Sherlock vrátil, není to úplný návrat. Takže aspoň něco. Dějová linka je v podstatě jednoduchá, ale o to víc dostává pozadí Moriartyho bandy větší prostor a je naprosto evidentní, že se zde rozehrává větší událost. Snad se to všechno bude propojovat a nepůjde o jednorázovku, která skončí dílem 6, a pak se nabízí, jestli to unese celý ten děj až do 9. alba. Čtvrtým dílem mi tvůrci potvrdili, že psát umí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.10. 18:58Čtyřka z Baker Street #04: Londýnští sirotci
  Rozhodně nejsilnější díl celé dosavadní série. Holt tam, kde není Sherlock Holmes dokáže z příběhu vykřesat maximum a tady je to víc než znát. Postavy dostávají na frak a o to víc vyniknou jejich charaktery. Je to místy docela drsné a postavy navíc dobře pracují s vlastními schopnostmi a umem, který mají. Watson tam má také dobrou pozici a líbí se mi, že do dění až tak moc nezasahuje. Prostě dobrý a temný díl.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.10. 18:55Danthrakon #01: Nenasytný grimoár
  Dobrý a slušný fantasy příběh. Je to trochu urychlené, ale ten děj to naštěstí unese. Vysvětluje se uměřeně s rychlostí děje. Líbí se mi, že to má i drsné momenty. Není to žádné terno, ale pohromadě to drží. Místy mi to připomínalo Ptáka času. Jsem moc a moc rád, že tohle je jen na 3 alba a ne víc. Ideální a je jenom škoda, že to nevyšlo v jednom integrálu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.9. 10:30Batman: Svět
  Antologie obecně můžu, ale tady je to přesně to, co se dalo čekat. Přijde mi to jako ekvivalent, kdy někdo v nadšení na schůzi nebo ve třídě zvedne rychle ruku, že prostě do toho jde a pak jde hned ruka dolů s tím, že sakra, do čeho jsem se to zase uvrtal, to jsem asi neměl, apod. Prostě takovej drápeček s plnou polní a pak je střet s realitou, že si holt někdo ukrojil velké sousto. Otázka 1, proč batmanovské povídky v jiných zemích? Je to potřeba? Radši ať ti tvůrci dostanou prostor a udělaj pořádnýho Batmana s nějakou délkou a nemusí být ani v jiné zemi. Prostě pořádnej Batman detektivem tu chybí a jestli by se toho cizinci zhostili po svém ale v duchu batmanovské tradice, proč ne. To mi přijde srozumitelnější než jím plýtvat na 10 stranách o čem? To prostě nemůže vyniknout i kdyby byli tvůrci obdařeni 4 múzami naráz. Otázka 2, proč tak malý prostor? Co mi tím chce DC říct? 20 stran, ála oneshot, by prostě nešlo a lidi by to asi nekupovali. Batman netáhne, to je fakt :-). Otázka 3, proč dělají Češi zase komouše, proč proč proč!!!!!! Prosím už ty komouše nechte spát a maximálně je vyžeňme z parlamentu. Otázka 4, česká obálka v přebalu fajn, ale škoda, že pod ní je obal knihy totožný. Škoda, že tam nenechala CREW tu původní americkou od Bermeja.

  Ale abych nepůsobil negativně, pár příběhů mě opravdu pobavilo. Jako vážně. Ruský byl úžasný, japonský docela zaujal, polský až na ten prozaický konec docela taky, německý byl docela zajímavý, jen místy trochu drhnul ve vyznění myšlenky, ale jinak ok, turecký byl slušný, a celkově je kvalita kresby a oněch tvůrců, i když jde o kraťasy, na solidní úrovni. Jen bohužel už mě to prostě nebere a nic z toho v rámci velku nemám. Za mě je to střed.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.9. 10:13World of Warcraft: Kletba worgenů
  Naivně jsem si říkal, že by to mohlo být stejně zábavné jako Warhammer Darkblade, protože nejsem cílovka, hry nehraju a vím o tom opravdu ryzí základy, ale nestalo se tak. Kniha mě absolutně nebavila a na můj vkus se moc žvanilo a rozebíralo vlkodlakství, sorry worgenství. Jestli je to úvod do série, tak to lze pochopit, tak uvidíme, co bude dál. Kresba je docela ok, takovej drsnější Marvel ála Ribic v ohlehčeném tónu. Proč ne, je to to, co si představím pod kresbou pro herní komiksy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.9. 10:10Spy × Family #01
  Na rozjezd je to dobrá kniha, ale na mangu mi přijde, že se tam moc žvaní a dějově se to vlastně moc neposouvá a pak když dojde na zvraty, tak jsou zase moc rychlé a člověk ani nestíhá sledovat, co se děje. Ale jinak je to docela příjemné počtení, takový vtipný galimatyáš. Místy mi to připomnělo 1984 a Tintina: Žezlo krále Ottokara. Endó je nadšenec, to je vidět.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.9. 23:48Černá palice 1945
  Nejhorší Lemire, kterého jsem kdy četl a nejhorší Lemire v Palici-verzu. Smysl postrádající a naprosto zbytečný příběh. Je to vyloženě dojička a pračka peněz. Kresba jak z prdele a to přitom Matt Kindt, ať je sebespecifičtější, je aspoň obecně nějak čitelný - viz Revolver a MIND MGMT, ale tohle? No hnus fialovej. Děj prakticky nula, jednoduchá mlátička a honička (bug hunt, že Hudsone). Tak plytké a nerozvinuté postavy jsem neviděl ani nepamatuji a ještě jsem se v tom ztrácel. Fakt ne.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.9. 23:02Aquaman #06: Smrt krále
  Kresba dobrá, kreslíři mě pobavili jak si hrají s látkou podmořského světa a jejich pojetí temnoty se mi docela líbilo, bohužel tohle jsou jediná pozitiva v knize, hodna i 4 hvězd! Příběh je čiré "rozuzlení" a taky to tak vypadá. Aby Aquaman nemusel dělat tvrdá rozhodnutí, vždycky mu do toho někdo hodí "vidle". Zajímalo by mě, kdyby i taková postava musela opravdu dělat politická rozhodnutí hodna krále. Toho se ale asi nikdy nedočkáme. Když tohle smetu ze stolu, tak samotná dějová linka je prostá, uzavírající a nijak zvlášť svět nerozšiřující. Dobře, konec je jakési pomyslné vytržení z rutiny, ale to je asi vše. Pro mě prostě průměr. Číst se to dá, ale je to prostě suprákovina.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.9. 14:01Kačeří příběhy: Cesty za dobrodružstvím #02
  Tohle už bylo slabší než jednička. Snaha o další ucelený příběh se tu bohužel nevyvedla na takovou úroveň, jak v předešlém díle. Moc dějových linek a strašně se skáče a pak to na mě působí nedotaženým dojmem, že se jede z lokace do lokace, akce střídá akci. Možná je to účel, aby to dětský čtenář mohl lépe hltat a ne se moc soustředit na rozpitvanou dějovou linku, přesto je to pro mě pořád špatně čitelné a z komiksu nic nemám. Navíc je tam poslední kapitola úplně zbytečná a jen rozmělňuje v podsgtatě již dokončenou dějovou linku. Zkrátka, není to vyloženě špatné, ale už mě to tak nebavilo. Pár překladatelských oříšků pobavilo, z Rampy bude rampouch, tomu říkám pořádný cashflow, atd. Za mě dobré, kresba pořád standard, ale to je asi tak vše. O redakční práci se nemá smysl bavit a že tam mají dvakrát kapitolu 6 jen zamrzí. Pro mě je to celkově na balanci středu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.9. 09:58Zaklínač #05: Blednoucí vzpomínky
  Vše je v pořádku, v podstatě se nedá nic vytnkout, akorát délka. Motivy a pohnutky postav, rozvinutí děje, si zaslouží víc prostoru. Tady se s tou látkou dalo opravdu lépe pracovat. Bohužel, ať je to sebelíp napsané, tak to ve finále prosšumí a na tak krátkém prostoru to dvě nosné dějové linky neunese, proto jedna bude upozaděna, ale zároveň ta druhá nedostane dostatek prostoru. S těmi Sirénami se dalo více vyhrát a s Woartheem jít zase víc pod povrch. Trochu to rozšiřovat. Je jasné, že tvůrci dostali nějaké zadání a to buď splní nebo ne. Rozhodně to je to lepší ze Zaklínače, ale co mi obecně už začíná vadit, že Geralt vlastně nebojuje s příšerami, ja kse všude ohání tím, že brzo budou vyhynulé, tak je to vlastně nepochopený člověk ze starého světa peroucí se s lidmi a sem tam s nějakým potrhlým mágem a iluzemi. Nicméně tento komiks vnímám jako jakýsi předěl k tomu lepšímu, co má následovat. Už trojkou se něco začalo dít, pokus ve čtverce se moc nepovedl, ale v pětce dobrý. Uvidíme co další komiksy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.9. 19:49Měsíční tvář (paperback)
  Ach jodo ty jodo, jsi jako jojo. Porad se vracis, ale uz si i rikam, jestli se mas vracet. Tohle me vylozene nebavilo. Uz jsem trochu predpokladal, oc pujde, a ejhle, zase se to potvrdilo. Mesiassky komplex se opet recykluje. Jede se porad to same akorat v jinem prostredi a s jinym kreslirem. Kam na ty variace kreace chodi a proc to vlastne rika a komu. Nic ve zlem, ale to nemuze prijit s necim opravdu originalnim, co se syzetu tyce? Musi porad dokola opakovat to same? Navic mi tento pribeh prisel jako jakasi ochutnavka toho, co opravdu chystaji, resp. chysta. Tenhle komiks nezanechal ve me zadnou stopu, natoz abych si z nej neco vyznamneho pamatoval. Joda uz ne prosim, chci jinou Francii! Kresbe nelze takrka nic vytknout, Boucq proste umi a obdivuji ho, ze zvladal Jodovy pochody.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.9. 12:43Negalyod: Božský had
  Podivný komiks, který nevím, kam zařadit. Tváří se to jako postapo, pak zase jako mix fanatsy a sci-fi ála Dinotopie a Mad Max (viz popisek), pak se to zase tváří jako jodorowsky-moebiovina. Spousta prvků a motivů, viz začátek a četba básniček a komunikace s kdoví kým, jsou nerozvinuty. Proč tam jsou dinosauři a jaký tam mají smysl? Působí to na mě dojmem, a proč je tam jako nedat, vždyť je to cool. Na konci se cosi řekne skrz pterodaktyly, ale taky nic moc neříkající. Do toho moc jako náhoda působí to, že se hlavní postava ocitne tam, kde má. Prostě málo uvěřitelné a účelové, viz vůdce odboje. Jak na potvoru na něj narazil, a to nemyslím na konci v autě, ale i předtím. Zákonitosti světa nějak fungují, ale proč tak fungují, co to znamená? Nic se pomalu nedozvíme a z komiksu mi tak zůstavá linka typu vizuální orgie. Problém tohoto příběhu je, že autor se rozjede a nedokončí to, ukáže tamto, ono a tohle, ale pak se k tomu nevrací. Absolutně nepochopitelné pohnutky postav, proč to dělají, odkud se vzaly. Autor by potřeboval asi větší prostor, aby to rozvinul a dokončil. Koukal jsem na Bedetheque a už je venku druhý díl, tak snad něco objasní, ale takhle jak to je, je to opravdu slabé a nedotažené. Kresba je nicméně na výbornou, pocta mistrům.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.9. 12:21Deadpool: Klasické příběhy
  První půlka budiž, druhá půlka průser. Dobová záležitost, nic jiného v tom nevidím. Dnes mi to přijde nudné, vyčpelé a místy i trapné. Hláškující Deadpool mi vyloženě vadil. Kresba byla docela ok s přihlédnutím, že se jedná o 90. léta. Akorát McGuinesse nedávám, to je děs. Tohle jsou Legendy asi jen tím, že se jedná o milník. Chápu, proč se to vydalo,ale mě to prostě nebavilo a tohle bych viděl vydat později, až se Legendy řada zaběhne. Nicméně pro fanoušky tam přidaná hodnota určitě je a zpracování CRWE je na výbornou.
 • Darth Raelchi
  Už jsem bohužel za určitou hranicí a tyhle příběhy beru pouze jako čiré zpestření. Být mladší, jásám, mít to v době seriálu, jásám dvojnásob. Bohužel jsme se toho dočkali pomalu po 30 letech. Pro děti to nějakou přidanou hodnotu mít bude, ale myslím si, že už nebudou dávat tempo a vypravěčský styl. Nicméně vlna oněch dobrodružství je pořád taková, jak si je pamatuji z dob seriálu. To potěší, že jsem se zase octil tam, kde tenkrát. Prostě zábava a pohoda. Duch seriálu byl zachován. Co mi vyloženě vadilo je celá redakční práce. Takhle zmršenou a neprofesionální práci jsem neviděl ani nepamatuji. Autoři a kreslíři nikde. Nikde žádná anotace a/nebo vhodná tiráž. Tohle je prostě fušeřina, lenost a ignorantství. Jak tu kdesi padlo, to to musí řešit komiksáci z databáze? To je vážně takový problém párkrát kliknout a aspoň něco napsat? To už je Egmont/Albatros tak v krizi, že nezvládnou dát dohromady, kdo danou věc vyrobil? Kam jsme se to proboha živýho dostali? Styďte se! A ještě si dovolíte za to chtít 299 kč!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 12:57Sunstone #03
  Než to zakončit takhle, tak radši to nechat u dvojky. Zbytečně rozvleklé a balastní. Moc užvaněné a přitom pořád dokola o tom samém. Že se pojede dál, ale s jinými postavami, je mi už vyloženě jedno a přijde mi to zbytečné. Měl by se posunout dál nebo dodělat stávající, viz Death Vigil, který je pořád u ledu, ať je jaký je. Navíc mi to celé přijde vlastně laciné a dohromady se jenom žvaní na bázi "má mě ráda, nemá mě ráda" - oops došli mi lístečky. Erotika a to, co bylo na Sunstone zajímavé tam je vlastně ve snech či představivosti hlavní hrdinky. Ally v podstatě nedostala žádný prostor a vše je to jenom ubulená Lisa. Další postavy obecně nedostávají žádný další rozměr a jsou tam jen do počtu ála agent Smith v Matrix 3 na konci při souboji s Neem. Velké zklamání. I ta kresba už je jaksi vyčpělá, rozhodně víc než dřív, takže dávám 3 hvězdy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 09:12Usagi Yojimbo: Yokai
  Nečetl jsem a neznám nijak zvlášť Usagiho. Tohle je pro mě prostě jen příjemné, barevné zpestření. Slušné, ale nijak zvlášť mě to neoslovilo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 09:11Star Wars Omnibus: Zjevná hrozba
  Skvělý omnibus. Výborné příběhy z doby mezi SW1 a SW2. Už tenkrát jich bylo málo a dnes je tomu dost podobně, přitom je to cca 10 let a tyto komiksy skvěle doplňují tu mezeru, kdy se Anakin teprve učil na Jedie. Vyloženě tu nevidím hluché místo, ba naopak, jsou tu velmi silné příběhy a ještě skvěle nakreslené.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 09:10Star Wars Omnibus: Stíny Impéria
  Díky Stínům Impéria jsem se dostal k EU Star Wars světa. Tohle je pro mě, a vždycky bude, srdcová záležitost. Hra parádní, román parádní, komiks parádní, pokračování také. Poctivé 90, které jsou ale pořád čtivé. Ano, román je lepší a rozvinutější, ale vůbec neubírá na kvalitě tohoto komiksu. Další dva příběhy jsou rovněž skvělé, zvlášť Evoluce, která si více hraje s postavou Guri. Prostě paráda.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 09:04Modrá Crew #04 - Sláine: Královna čarodějek
  Druhý díl je stejně silný, ale trochu víc balancuje na hraně tajemna a mystična. Přesto je to pořád silný Sláine, který bavil od začátku do konce. Elfrica chápu mnohem víc, co jsem si načetl celý Sláine-run a hodně věcí mi zapadlo. Konečně. Za mě super.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 09:03Modrá Crew #02 - Sláine: Zabiják démonů
  Dobrej poctivej Sláine. Do toh ov Římě, takže proč ne. Můžu jen doporučit a Sláine mě nepřestává přesvědčovat, že to není jen mlátička.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 09:02Habíbí
  Habíbí je prostě skvělý komiks, který nádherně ilustruje drsnost a proměnlivost okolního světa v závislosti na vývoji a růstu postav od dětského do dospělého věku. Ten kontrast je přímo nádherný a jak je do toho ještě ukázaná společnost / civilizace a jak ona roste a vyvíjí se, někdy až moc rychle, je rovněž něco co kontrastuje náš život. Takhle krásně přemýšlet a dávat si vše do souvislostí moc komiksů, natož příběhů, neumí. Ale Habíbí je prostě paráda. Pohádkově laděný příběh, který ale umí ukázat i tu druhou stranu, to ošklivé ve světě, ale přitom krásně nakreslené. Tohle je vynikající práce. Thompsonův opus magnum.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 08:56Aargh! #16 (varianta A)
  Od loňského ročníku došlo, pro mě, k výraznému posunu. Čekal jsem něco podobného jako v 15. čísle, ale, i když je struktura podobná, jedná se zase o úplně jinou nabídku českých komiksů (i zahraničních). Jedno negativum, málo Šimečkové. Já ji mám prostě rád a přijde mi výborná a Styx je zajímavý příběh a krásně nakreslený, chci od ní prostě víc! Celkově opět skvělá nabídka komiksů, zvláště Ocelový kentauros. Líbí se mi varianty provedení kresby, barevná je krásná, ale černobílá k tomuto příběhu a stylu kresby sedí prostě víc. Mignola se tam nezapře, ale to ničemu nevadí. Líbí se mi rovněž, že naše země produkuje hodně kvalitních autorek. Sám znám málo žen v komiksu a pro mě opět další komiksové vzdělání. Ročník č. 16 je prostě super.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 08:54Aargh! #17 (varianta B)
  Tak tahle sbírka se opět povedla. Oceňuji okénko o slovenském komiksu. Zase mám rozšířené obzory. Děkuji. Dále, rovněž děkuji za skvělou rubriku o srbském komiksu a rovněž i nějaké ochutnávky. Balkán mě baví. Polská Aurora je vynikající - krásná kresba, výborný příběh. Do příště: prosím o víc takových komiksů od Jacinského a Michalského. Kauza Pérák pro mě naprosto zajímavá a doprovodný komiks je na české poměry záležitost zcela nevídána až über-kvalitní. Prostě mi to sedlo. Celý 17. ročník jsem si vychutnával po troškách celý minulý týden. Ještě jednou děkuji celé redakci za takovou práci. Velké mínus: vychází 1x ročně a další mínus: magazín nabízí spoustu komiksů, které mě doslova uchvátily (je to záležitost i starších čísel) a říkám si, proč třeba redakce nevydává dané autory, o kterých píše, jak české, tak i zahraniční. Berte tuto tzv. výtku jako zbožné přání než nějakou narážku. Zkrátka děláte velmi dobrou práci. PS: 3. mínus: chybí Šimečková :-). Co dodat milí komksáci, okamžitě upalujte koupit tento ročník a podpořit tak český komiks a českou redakční činnost.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 08:54Aargh! #18 (varianta B)
  Bohužel, tohle číslo mi přijde velmi slabé. Spousta komiksů se mi prostě nelíbí, a už nedávám ty pseudo-umělecké pokusy udělat to jinak, jen aby to bylo jinak, protože to přece nebudeme dělat tak, aby se nám to dobře četlo. Ať se jedná o toho lyžaře, Reubena, Šlajcha, ten Level 1 nebo co a x dalších (zkrátka jednou, dvakrát stačí udělat něco nestandardního, ale pokaždé nestandardní je pak už standardní, takže by to chtělo už udělat buď něco diametrálně odlišného, ať máme aspoň širokou paletu tvůrce, anebo už fakt dělat komiks tak, jak to má být, aby se to prostě dalo číst a na to jak jsou tenké hranice toho, co je komiks, se Češi pořád moc neumí trefit - teda to je můj dojem - a výjimky se samozřejmě najdou, i v tomto Aarghu).
  Norská sekce byla docela fajn, neuškodilo by dát tam aspoň jeden delší (délka 1 standardního sešitu - ale vím, že to je někdy těžké to zajistit). Jde mi o to, aby se dostatečně rozvinul příběh a mohl tak pořádně nahlédnout do tvorby dané země. Takhle dostaneme sice ochutnávku, a i když je to slibné, tak v budoucnu pochybuji, že se k tomu budeme vracet. Kdyby to byl zároveň jako teaser toho, co by se dalo vydat u nás, ať z Norska, nebo jiné země, tak prosím. Tím rovnou narážím na rozhovory a články, které mi přišly asi nejlepší za poslední Aarghy, co se týče do počtu na jeden Aargh. Ani u jednoho jsem nešoupal nohama, kdy už to skončí. Aargh by fakt mohl sloužit jako model, co vydávat u nás, protože takový Krásný je opravdu krásný svou tvorbou. Danglár u nás taky nijak zvlášť významně nevycházel v nějakém celku či svazku. Křivánková nabízí další slušnou mangu k vydání - no a že je to cílené pro holky... Když je to dobrý... Takže tady je dobrý zdroj pro budoucí vydávání. Zvlášť ta manga, kterou doporučuje Křivánková mi přijde velmi zajímavá.
  Zbývají už teda komiksy a to, jak jsem psal, byl zároveň i kámen úrazu. Octobriana je super a konečně dostala komiks, bohužel je zároveň i nic neříkající a je to taková "úlitba fanouškům" (patrně). Vlastně se tam nic nestane a je to takové vyšuměné. Zároveň je to ale nejlepší komiks ve sbírce a svou kresbou velmi zdatně konkuruje i dalším komiksům, které v Česku vyšly (obecně). Kresba super, příběh střed. Další komiksy už fakt děs. Karel Osoha je snad jediný, který mě ještě upoutal, ale bohužel se mi svým vzhledem a vizuálem nelíbí černobílá v Králi Šumavy. Prostě mě to nebere, ale aspoň lze tento komiks brát, jako dobře zmáknutý a náhled do jeho další tvorby potěšil. Barvy mu sedí zkrátka více. Obálka luxus - to by byl komiks! Zbytek komiksů fakt průměr až podprůměr. O to víc je tento Aargh pro mě pouze jako sonda do komiksu v ČR, ale bohužel už z něho nemůžu mít takovou radost jako z předchozích čísel.
  Vydavatele tímto nechci odrazovat od vydávání, dělá pořád dobrou činnost a já jsem rád za každé nahlédnutí do tvorby komiksu v ČR a zahraničí, nota bene, méně známého zahraničí, ale jak se říká, každý den nemůže být posvícení. Tady mi to zkrátka nesedlo. Sešlo se prostě víc pitomých komiksů pohromadě. Tady to táhne, jak jsem psal, Ocrobriana svou kresbou, Karel Osoha svou tvorbou a obálkou a pak články. Nic jiného tady opravdu nevidím.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 08:53Aargh! #19 (varianta B)
  Konečně další Aargh. Vnímám to jako parádní zpestření domácí komiksové kultury + že se dozvíme něco o zahraničních komiksech. Celkově jsem se sbírkou spokojen, ale už mi to přijde takové podivné. Nevím, jestli je to mnou a tím, že se komiksově vyvíjím nebo tím, že stárnu, anebo že i Aarghu dochází dech. Zkrátka už z toho nejsem tak odvařený, jako v době kdy jsem četl č. 15 a č. 16. Články jsou jako vždy dobré, ale o holandském komiksu jsem se stejně dozvěděl málo. Jen, že to tam není o moc lepší, než u nás. Určitě by stálo za zmínku nějaký TOP 10 holandských komiksů nebo těch grafických románů. I těch komiksů bylo málo a vesměs to byly takové ochutnávky a za zmínku stojí Mr. Ponsford. Z české scény jsem byl pravda potěšen mnohem víc, Filip Škoda a Vlastimil Toman jsou opravdu zajímaví a rád bych měl víc z jejich tvorby doma. Maška znám jen z pár komiksů, ale ten článek byl na můj vkus moc dlouhý a přišlo mi, že se jakoby předvádí, nicméně komiks s ním pobavil. Určitě si ale na jeho tvorbu víc zaměřím. Pak bratři Bláhovi, kresba se mi líbí, ale ten příběh byl takový ujetý, pochopil jsem správně, že se jedná o text k písničce a v tom případě to lze brát v potaz a ten lovecraftovský podtón ve finále pobavil. Osoha byl také dobrý, na kraťas - fakt tu jeho kresbu můžu čím dál víc. Octobriana super v obou příbězích, tu prostě můžu. Komiks od Katky Čupové je tady konečně na vysoké úrovni. Tohle mě fakt pobavilo a líbilo se mi to celkové vyznění. Kresba parádní. Zbytek komiksů mě jen obohatil z hlediska komiksu, některé více, některé méně. Čili jsem spokojen, ale některé věci bych tam nedával, nebo bych Aargh koncipoval trochu jinak, ale to je jen můj názor. Pořád jsem za Aargh rád a mé velké díky a poklona patří Prokůpkovi a Kučeovskému (včetně jejich týmu).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 08:43Zabiják démonů #03: Vzchop se!
  Moc akce a malo prace s postavami. Uz me to bavilo mene nez predchozi dve knihy. Strasne rychle to projelo a moc z toho nemam. Tohle je takove intermezzo a snad uz se bude dal pracovat na pribehu lepe.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 08:41Sestry Dietlovy
  Vsechno skvele a vazne jsem necekal takovou naloz. Fakt skvely komiks ale co mi vylozene vadilo a rusilo byla kresba. Tu fakt nedavam a diky ni si absolutne nedokazu predstavit ze to ctu jeste jednou, je velmi demotivujici cist neco znovu. Ale jinak ne vse naprosto perfektni.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 08:38Rváčov 1
  Moc me to nebavilo a libilo se mi opravdu par rychlosipackych a foglarovskych momentu. Jeste me zaujala ta linka stb. Jinak me to ale moc nebralo a kresba me vylozene rusila. Pro me je to takova stredova zalezitost.
  Navic mi vadila vazba a nepochopil jsem proc je slovnicek mimo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 08:36Green Blood - Zelená krev #05
  Vse je vlastne ok a cele me to bavilo, ale jedine co mi nejvic vadilo, byl malo rozvinuty origin ci background toho otce, prislo mi to jaksi malo. Zmizel / odesel a pak se zase objevil a jeho synove do toho jaksi zapadaji. Presto to ale porad hraje a me to vazne bavilo. Solidni cista prace
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 08:33Green Blood - Zelená krev #04
  Dost tezke navazat na ukonceni jedne dejove linky, ale teto serii se to pomerne dari a nic tak neztraci dech a spis naopak to ctenare drzi. Snad jedinou nevyhodou je, ze se novým postavam nedostava tolik prostoru, ale nastesti to nebyla az tak moc potreba.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 08:32Green Blood - Zelená krev #03
  Necekane zvraty a dej se dostava na uplne jinou uroven. I kdyz to jaksi pomyslne konci, konci vlastne jedna zivotni etapa a je krasne videt, ze zivot jde dal a nemazli se. Velmi silna kniha serie.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 08:30Green Blood - Zelená krev #02
  Dobra gradace a libilo se mi rozsirovani univerza. Za me velmi silna kniha, ktera nepusti od zacatku do konce.
 • Darth Raelchi
  Kniha a pribeh jsou dobre, jen mi to prijde jaksi jako zbytecna kniha / pribeh. Cist to i v dobe nejvetsi palicove euforie, porad ni ta kniha jaksi nezapada a riksm si co mi prinesla a cim mi obohatila svet palice... Kdyby nebyla nic se nedeje, to ze jen neco dokresluje je prijemne, ale dal se nic nerozviji. Kresba je paradni a jen nechapu to prekreslovani. Proc nekdo mus delat nejake ustupky, natoz DC, kteri jedou z kopce. Spis by oni meli delat ustupky funkcnim a nadejnym seriim a byt radi ze je jeste nekdo kupuje natoz cte. Cili celkove to hodnotim kladne, ale je to kniha jaksi bokem.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 08:25Černá palice #04: Vzdor osudu - část druhá
  Musim uznat ze me tento svet porad dost bere ale bohuzel uz ne tak jak na zacatku. Navic ma tato kniha dost balastu, viz plukovnik a jeho kapitoly, a samotne rozuzleni docela rychle miri do konce ze ctenar nema ani prostor se s tim nejak szit. Pritom to samotne rozuzleni a jeho provedeni je velmi netypicke, neotrele a vlastne i funkcni, protoze vse ostatni by bylo supracke klise. Za me je to porad kus poctive dobre lemiroviny.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 08:21Návrat Krále Šumavy #03: Opona se zatahuje
  Trojka me bavila nejvic. Byla napinava, dostatecne dlouha a rozvinuta. Rozuzleni deje paradni a navic jsem si i zvykl na ten svet. Za me dobra prace.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 08:20Návrat Krále Šumavy #02: Agent-chodec
  O trosicku lepsi nez jednicka, ale me to jaksi ne a ne kliknout. Je to pro me proste stred.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.9. 08:19Návrat Krále Šumavy #01: Na čáře
  Pro me jr to slusna komiksova prace v cesku, ale nijak zvlast me to zase nezvedlo ze zidle. Kresba ok na ceske pomery ale misty zmatek a neprehlednost, vcetnr postav. Ale jako rozjezd trilogie je to velmi slusne.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.8. 20:52Dívka jménem Patience
  Míchat scifi a vztahovky obecně moc nemusím, nicméně když se na to podívám z jiného úhlu, nemohu jinak než hodnotit kladně. Příběh nepůsobí hloupě, postavy a jejich pohnutky dávají smysl. Vše do sebe zapadá a hraje to. Opravdu je to napínavé a netrpělivě čekáte, co bude, protože nic není evidentní ani předvídatelné. Mohlo to prakticky skončit jakkoliv. Kresba se dá, na můj vkus je to moc oldschoolové a zde je evidentní, že to je Clowesův rukopis a takhle prostě on dotváří své příběhy. Navíc je to celé jaksi hipsterské a psychedelické, takže proč ne. Barvy to skvělé dotváří a čtenářovi se dostane solidní amalgám pocitového a příběhově vyváženého příběhů, který se dobře čte, potěší, obohatí, i posune a přitom všem zanechá ve vás příjemný dojem, i když je ten konec jaksi specifický. Za mě opravdu dobrá práce.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.8. 18:47Harley Quinn: Utržená ze řetězů
  Naprostá blbost, která nedrží pohromadě a nedává vůbec smysl. Pohnutky postav jsou trapné a účelové. Navíc si komiks ve spoustě myšlenek (u postav) protiřečí, takže je to i nevěrohodné a samo si to podřezává větev. Do toho je totálně překopaný status všech DC postav - proč takhle? A hlavně pro koho? Na to, že je to young adult fikce mi nepřijde vhodné, že se tam používají sprostá slova. Takže pro koho to vlastně je? Co tím chtěla Tamakiová říct? Jednu hvězdu dávám za kresbu, která je opravdu famózní a ta jediná mě donutila do tohoto komiksu zabrousit.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.8. 15:57Yakari #01: Yakari a velký orel
  Je to opravdu pro děti, jak když vyšije, ale pořád se nemůžu ubránit dojmu, že to prostě jde číst i v mém věku. Prostě je to příjemné a milé počtení. Kresba je krásná, ale zasloužila by si lepší péči od Slovartu. Podklady jsou na můj vkus odfláklé. Další mínus vidím v edici samotné. Že to je v pevné je ok, ale víc by Yakarimu slušelo kompendium ála Asterix od Egmontu. 4 alba na knihu je tak akorát, ale jinak nic. Prostě tady tvůrci fakt umí a tohle můžu opravdu doporučit.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.8. 12:53Můj táta a já
  Slušnej strip, pobavil, proč ne, ale nejsem úplná cílovka. Kresba je fakt pěkná. Dovedl bych si ji představit v komiksech mně blízkých.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.8. 09:43Modrá Crew #19 - Dobyvatelé #1, 2
  Mě to bavilo. Nemůžu opravdu nic vytknout. Příjemný mix fikce a faktů, i když těch faktů tam bylo fakt po skrovnu. Mě zkrátka baví, když si někdo hraje s těmi prehistorickými a antickými motivy a dobře to namíchá. Navíc to má patrně jen 4 alba a to mi začíná u takových příběhů vyhovovat. Není to zbytečně účelově dlouhé nebo zase moc krátké, aby se jen něco představilo. Za mě můžu opravdu doporučit takové příjemné dobrodružné pseudohistorické počteníčko.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.7. 08:46Mera: Královna Atlantidy
  Nebylo to špatné, ale ani to nebylo nic, o čem bych psal domů. Příjemné DC přečtení. Obohacuje to Aquamana v Rebirthu, takže proč ne. Prostě dobrá řemeslná práce. Určitě si mi to četlo o trochu lépe než poslední Aquamani, i když to bylo ve výsledku průměrné. Zkrátka to bylo takové svižnější, i když se spíš jen představovalo a klouzalo po povrchu, svůj účel v rámci Aquaman Rebirthu to splnilo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.7. 08:41Velký vezír Iznougud (paperback)
  Příjemná změna v té komiksové změti, co momentálně vychází. Takhle vydařený a příjemný humor už jsem dlouho neměl čest si přečíst. Nota bene v takové nádherné kresbě. Ano, nabízí se Asterix a srovnání je víc než na místě, ale při bližším ohledání je ta kresba opravdu odlišná. Iznougud je víc "hranatý" a má ostřejší rysy než Asterix. I barevnost je jaksi jiná, mnohem víc barev se průběžně střída v Iznougudovi. Prostě jsem se bavil od začátku až do konce. Jediné velké mínus vnímám v oněch krátkých epizodách. Když je člověk čte za sebou, tak mu to trochu začne splývat a už to nemá takovou údernost, jako když čte ony povídky postupně, nejlépe v komiksovém mezičase. Za tuhle sbírku jsem opravdu moc rád, že tady vyšla a rád uvítám další.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:55Candide #03: Eldorádo
  A tohle byl ultra průser. všechno se shodilo do kopru a ve mně po tom všem bujel dojem, že to je vlastně Lips Tullian na druhou, prostě Saudek s těmi všemi vsuvkami, rádoby vtipné a cool a vlastně i obohacující! No, nejsou, je to rušivé a otravné a snesl bych to u stripů, komedie, apod. Ne u vážných témat, tam to vyloženě ruší a navíc to tu už bylo. Další můj dojem byl, že je to jak Barbarella, prostě se jde jenom dál bez logické návaznosti, prostě každá část navazuje na předchozí, ale ve finále spolu nesouvisí, resp. to jaksi autor násilně propojuje u konce. Do toho ty rádoby pokusy ukázat na špínu světa. Proč do prčic takhle? Co to jako je? Jediné pozitivum vnímám v kresbách na začátku a konci ve vesmíru. Ty byly parádní, proto dvě hvězdy. Jinak fakt děs.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:49Candide #02: Velký inkvizitor
  Pořád to samé dokola a co nám ještě chybělo, hmm, velkohubé kecy o revoluci. Prostě mišmaš a absolutně mi uniká pointa. Přeplácanina ála road movie. Tohle fakt ne. Vždyť autor nedotahuje myšlenky a prostě si skáče z lokace do lokace. Proč? Fakt děs. Kresba docela ok, proto dvě hvězdy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:48Candide #01: Král Bulharů
  Nebaví mě ta česká záliba dělat cool v necool věcech, oprášit nějaké hlášky a dát to do rádoby drsného kabátku, vlastně to celé parodovat ale jakože není, prostě to není uvěřitelné, když se postava chová jako pitomec, že on je ten a ten nejlepší nebo co. Tohle fakt nedávám. Na jednu stranu je to vážný příběh, který se ale tváří, že vlastně o nic nejde a je to jen jakási recese. Dobře, tak je to teda recese, takže to, o čem autor píše je vlastně o ničem a nezáleží na tom, anebo obráceně shazuje své vznešené myšlenky. Zkratkovité a účelové prostřihy mezi kapitolami jsou fakt otravné a víc než si užít celý příběh a pohnutky jsme u konce. Tohle prostě ne. Kresba docela ok, proto dvě hvězdy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:45Tři stíny
  Tohle byla fakt krávovina na entou. Naprosto nezáživné. Ztozožnění s postavami je na můj vkus násilné a účelové a prostě mě to nenadchlo ani nebavilo. Celý příběh mě absolutně nezajímal a už jsem se těšil až to zaklapnu. Tohle fakt ne. Kresba taky děs a ty změny stylu tomu vyloženě škodí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:43Conan z Cimmerie, svazek III. (varianta C)
  Trojka mi přišla malinko slabší než předchozí dvě knihy, i na kresbu jsem si musel déle zvykat, o to ale zase má epičtěji podané příběhy. Suma sumárum jsem se pořád bavil a musím uznat, že tyto adaptace jsou velmi podařené. Zase krásná 4.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš14.9. 17:48Kačeří příběhy: Cesty za dobrodružstvím #02
  Deefha: Proto jsem se jich zbavil a koupil je v anglictine. To bych se nacekal.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš14.9. 14:01Kačeří příběhy: Cesty za dobrodružstvím #02
  Mne stacilo si precist jejich odpoved na obraceni hrbetu u star wars. Ze pry to delaji v souladu s tim, jake dostali zadani a aby knihy odpovidali celkovemu vzhledu, kdyz to mas v knihovne (parafrazuji). Asi je cik cak prehlednejsi. Kdo vi. Hlavne me ta idea prijde dost zcestna, ze druhe vydani tez knihy na najednou obraceny hrbet a ze ti zastupci prav rekli, jedine tak a ne jinak. Tomu se mi vazne nechce verit. U novych titulu tuhle odpoved lze brat v potaz.
 • Darth Raelchi
  Snad bude vic informaci v samotne knize, uz abych ji mel v ruce.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.8. 12:37Ultimátní komiksový komplet #105: Marvel: Horory
  Louza: Man-Thing vysel driv nez Bazinac, asi o dva mesice, ale Man-thing byl opravdu prvni
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.6. 22:56NANITS chronicles
  A bude ten soundtrack i na CD? Na stream se tesim!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.6. 14:55NANITS chronicles
  Já jsem si říkal, že v tom bude nějaký háček. Vážně máte moji úctu. Prosadit se v dnešní době s takovou věcí je kumšt. Jsem nadšený z takového počinu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.6. 14:35NANITS chronicles
  Se divím, že to není uvedeno v tiráži...
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš9.5. 14:55Občanská válka
  Ter: Marvels si zaslouží vydat ve výroční edici k 25 letům. Mám anglickou verzi a ta je luxusní. Máš tam epilog a spoustu bonusů, včetně kompletního scénáře, anotace ke (snad) všem panelům, aj. No prostě tam toho je mraky a formát je zvětšený na úroveň omnibusů. Paráda. Tohle by si zasloužilo v ČR takové vydání. CREW by tohle určitě zvládla udělat, souhlasím s tebou, že ty jejich Legendy jsou parádní kousky.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.5. 19:47Komiksový výběr Spider-Man #043: Hobgoblin
  simonator: já to sleduju podle wiki: https://cs.wikipedia.org/wiki/Komiksov%C3%BD_v%C3%BDb%C4%9Br_Spider-Man a máš tam naštěstí i číslování jednotlivých sešitů v daných kompletech. Podle toho se můžeš na své favority těšit ve správný okamžik :-).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.4. 20:39Přístav Země / Zatmění
  Sagikkun: vynikající soundtrack, Sicario má rovněž dobrý a iks dalších než odešel na věčnost.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.4. 11:01Přístav Země / Zatmění
  Hawwwran: jeste me napadlo snad Den kdy se zastavila zeme, ale jen okrajove, tam obcas vidim takove paralely s pristavem. Tam nejde az tak moc o obchod, ale o nabidce stat se soucasti vetsiho celku ve vesmiru. Film asi znas, volil bych ten z roku 1951.

  Jeste me tak maximalne napadla Duna, starchaser: legenda o orinovi, Arrival, Heavy Metal 1981, no a co Futurama!!
  Ale ber me s rezervou, spis mi tak obcas bleskne hlavou, jo tam by mohlo neco byt i z pristavu. Tvuj dotaz me donutil se nad tim zamyslet
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 14:50Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Ter: ve videu říkali a je to i v bonusech tuším, že papír zvolili právě kvůli co největší podobnosti s vydáním v Mladém hlasateli.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 00:31Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Pry jsou chyby v barvach, napr zluta noha misto barvy kuze, atp. Mam to zprostredkovane, ale od dobreho zdroje.

  Asi tak, mne jsou chyby tohoto typu ukradene, nevsiml jsem si jich a kdyz jsem se to dozvedel, na zazitku mi to nijak zvlast neubralo. Zkratka tam jsou a lidi to stejne berou. Coz je dobre. Uz aby byl Marko Cermak.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.4. 10:01Přístav Země / Zatmění
  Kolosalka ani nebyla v planu. Od zacatku to melo byt koncipovano do ruky a na prakticke cteni. Navic se zachoval puvodni sesitovy format, 1:1 mi prijde fer. Nezmensuje se a nezvetsuje se. Hlavne bonusy jsou exkluzivni. Je jich tam opravdu hodne, ktere nebyly k mani ani v puvodnim vydani. Obzvlaste Muttiovy cernobile kresby jsou uchvatne.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 20:09Superman: Rudá hvězda (2. vydání)
  Je to identický dotisk
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:59Zarov
  Ani není potřeba skouknout film nebo si přečíst původní povídku. Funguje to samo za sebe.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:57RUR
  Norri: u mě to zase bylo obráceně. Povinná četba nás odrazovala od jakékoliv četby :-)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:52Fatale #05: Proklít démona
  Je fakt, že to působí zvláštně, když je jeden autor/autoři vydáván pokaždé jinak. Být to dlouhá série, viz Sága, tak proti vydávání po volumkách absolutně nic nemám. Takhle je to fakt škoda, že jenom 5 volumek vychází s ročním odstupem (vyjma volumek 4 a 5) formou tpb. Tohle by si zasloužilo jednu bichli jako u Zatmívačky.
 • Darth Raelchi
  Alfi: to máš pravdu, ale tahle edice má problém s lepením, stejně jako další Spidermani od CRWE. Navíc je to v měkké vazbě a tahle KVS edice se opravdu povedla, rozhodně lépe, než UKK verze. Co tomu kazí dojem na kráse je ten hřbet, ten mě u trafikovek prostě štve.
  Carnage: asi tak. Nevím, co jsem čekal, ale to čtenář zjistí, až co si to koupí. Prostě taková machrovinka na závěr. Extra nenadchne ani nenaštve.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:40Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Prý má 1. vydání 4 chyby, ale nevím jaké konkrétně a v dotisku by měly být opraveny. Ví někdo víc?
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 23:05Xerxés: Pád domu Dareiova a vzestup Alexandrův
  Jestli jste fandové velkoformátových kreseb a v podstatě stejných rozměrů jako je 300 a Xerxés, zkuste komiks Sons of Chaos od Chrise Jaymese a Ale Aragona. Sám autor u nás byl na návštěvě a měl podepisovat komiksy v Globe Café v Pštrossově ulici, akorát se tak nestalo, protože se někde zasekla doprava. Mně to místy 300 připomíná, ale spíš kresbou než dějem. Děj tam opravdu je obsáhlý a na 200 stranách dobře vypointovaný. Vydalo to IDW: https://www.bookdepository.com/Sons-Chaos-Chris-Jaymes/9781684054794?ref=grid-view&qid=1619211904767&sr=1-1.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 22:54Odkaz rodu Blacků
  Já jsem taky žil v tom, že tohle bude uzavřená minisérie. Že se plánuje / chystá pokračování vlastně vím až z odhalení edičáku na 1. pololetí. Zatím nikde nic. Uvidíme.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 22:50Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Tak už je to vyprodané. E-shopy už hlásí dotisk na 21.6. Jsem zvědavý jestli bude dotisk opravdu tak rychle následovat.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 22:48Žoldnéř #05: Pevnost
  Sakra, já chci bjůbs! :-D Proč cenzurovat krásné věci. Vždyť děti nejsou cílovka ne? A my nejsme v USA! :-D :-D
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.3. 00:28Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Uz jsem to video videl a je mi do placu. Zase nebude komplet. Chjo. Treba do te doby zmeni nazor.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.3. 17:55Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  keporkak: o tom bohužel nic nevím, tak snad se mýlíš.
  james89: ve 2. svazku právě musí být Marko Čermák, protože bez něj máš vlastně 11 pokračování (8x Junek, 3x Bohumír Čermák). Bohumír jinak dělal překreslování, což už bylo v této edici představeno v bonusech. Junka pak v 60. letech překreslil zase Marko Čermák a ten ještě překreslil jednoho Fischera (RŠ plaší pytláky - Červenáček tam dostane kamenem od pytláků ryb, u Vávry byl taky vydán). Samotný Marko Čermák má vlastně 91 původních pokračování (z nichž některé jsou upravení Kulišáci) + 2 pokračování, které už vyšly teď u Fischera ohledně nového šlapohybu. Pak je jedno pokračování jako promo na třetí díl vontské trilogie (jen jedna strana na konci vydání od Olympie), pak je nový příběh podle nevydaného Foglarova scénáře s úpravou Jiřího Stegbauera (poslední strana u Vávry). Suma sumárum by to byla docela nudlička ve velkém formátu, která má jen 102 + 2 (Fischerův šlapohyb) Čermákových pokračování, k tomu 11 pokračování od Junka a Bohumíra Čermáka, + 9 překreslených + promo na třetí díl + poslední příběh. Moc toho není, tak předpokládám, že tam bude i vontská trilogie, která má dohromady 82 stran (pokračování). Takhle by to totiž bylo úctyhodných 197 stran a to už by byla knížka, k tomu si přičti bonusy a je to doma.
  Logicky si říkám, aby kvantitativně, i kvalitativně, kniha obstála vedle Fischerovy, měla by mít i vontskou trilogii. Navíc jsou to RŠ a takhle by druhá kniha byla opravdu kompletní a byla by i stejně tlustá.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.3. 07:49Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  James89: jeste bude kniha se zbyvajicimi kresliri RŠ. V predmluve to teda uvadi a vypocital jsem ze by to melo cca. 200 stran pokud tam zahrnou vontskou trilogii. Jen nevim, kdy ji planuji vydat.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš8.3. 10:22Dracula
  Hanussen: já jsem neodolal té limitované obálce. Hrozně mi to připomínalo ty staré filmy s Drákulou.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.2. 12:11Dracula
  baatcha: opravené vydání opravdu vyšlo, ale máš pravdu, že bez jakéhokoliv proma. Měl jsem ho i v ruce, takže existuje, ale nestudoval jsem ho nijak zvlášť, takže se jen domnívám, že ta opravená verze je opravdu opravená a nikoliv znovuvydaná stejná edice pod záštitou opraveného vydání.
  trudoš, Ter: pokud budeme takto uvažovat, tak má Trudoš samozřejmě pravdu, ale zase když se rovnou začne počítat s tím, že chyby vždy budou, je otázka času, kdy se ta hranice bude tak snižovat, že vyjde kniha s tolika chybami, že už bude pozdě bycha honit. Já chápu, oč Terovi jde, prostě ty chyby nemají být za A) tak zjevné a do očí bijící. Pokud je chyba typu, že ji objevím bůhví kdy, je to asi evidentně ta naše hranice coby zákazníka, která se dá ještě přehlédnout. Já si nemůžu pomoct, ale takové kopance a do očí bijících chyb jsem za poslední dobu viděl jen u Arga a u nikoho jiného ne. Egmont je pravda na druhém místě viz Příběh Skrblíka a jeho překlad, ale většinou jsem si chyb v Egmontu všiml, až když mě někdo upozornil, viz Corto Maltese.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.2. 15:53Dracula
  Ter: já si spíš myslím, že to byla investigativní otázka od Antona, nikoliv rejpavá. Prostě otázka, zda-li je jakákoliv chyba v knize záminkou ji nekoupit, zvlášť když je od Arga.
  Sám musím uznat, že u této otázky jsem na vážkách. Naprosto souhlasím s tím, že buď to dělám bezchybně a v případě problému to napravím, anebo to nedělám. Další otázkou je, kam až je Argo schopné zajít a do jaké míry to fanoušci a čtenáři budou chtít akceptovat. K Providence jsem se vyjadřoval a dále to rozvádět nebudu, ale zrovna u Drákuly jsem si sám říkám, jestli ta poznámka na str. 74 je dostatečným důvodem knihu nepodpořit. To je právě ten problém. Spousta z nás si řekne, buďme rádi, že to tu je, protože by to jinak nevyšlo a dá se to přehlédnout. Salámová politika, pěkně kolečko po kolečku. Lidem to na jednu stranu vadí, ale přesto to koupí a není se pak ani divit, že Argo varovné signály neřeší, protože my to přece koupíme. Providence na mě byla moc silné kafe, ale i Drákuly bohužel necítím potřebu ji vracet na úkor toho, že je tam zatím jedna tisková chyba. Ale už jsem unavený pořád přimhuřovat oči. To ani neřeším, že jsem čekal špalek o velikosti 356 stran. Je jedno, jaký je pak ve finále výsledek, ale pro mě je třeba důležité mít i tyto údaje přesné a podle nich se pak rozhodovat, zda-li koupit či nikoliv. Ono se to nezdá, ale Drákula je poměrně špalek v knižní podobě a proto i takový avizovaný rozsah stran působí dojmem, že se jedná o solidní adaptaci, 200 stran adaptace je pro mě klasika, standard a nic výjimečného co se do rozsahu týče. 200 stran se dělá prostě běžně a u Drákuly je to prostě jen adaptace (pořád se musí vmáčknout tolik stran a myšlenek do pouhých 200 stran, kdežto u 356 to už je jiná) s velmi dobrou kresbou (o tom žádná).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.2. 22:46Dracula
  Hlavně nesedí avizovaný počet stran v anotaci. Je jich 208. Už jsem napsal adminům, aby to upravili. Asi cdb dostala špatný presskit, protože na webovkách Arga a Kosmasu je evizováno 200 a na Databázi knih je jako tady 356 stran.
 • Darth Raelchi
  Jen taková věcná. Nečetl jsem to a neznám tu sérii nijak dopodrobna, ale opravdu je ten překlad v názvu správný? Opravdu je příběh takový, že název Neoblíbený Iron Man odpovídá? Jen mě to zajímá, protože INFAMOUS znám mnohem víc jako nechvalně známý či proslulý, tak si říkám, co vedlo překladatele k takovému překladu. Jestli je to v souladu s příběhem, tak proč ne.
  Díky předem za osvětlení!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.1. 22:02Fatale #05: Proklít démona
  louza: Criminal bude mít asi ještě další dvě velké knihy. Nedávno jsem se na to koukal a teď vyšel "omnibus 3" a pořád v něm není všechno a příběhů pro další velkou knihu je pořád dost. Takže se máme na co těšit. Od Brubakera vyšla ještě uzavřená série Velvet a jednohubka Pulp. Třeba to tady také vyjde.
 • Darth Raelchi
  Koukal jsem na vydání v angličtině a vypadá to zajímavě, ale je fakt, že hodně věcí u nás už vyšlo. Posuďte sami, nač se těšit: http://en.wikipedia.org/wiki/DC_Comics_%E2%80%93_The_Legend_of_Batman
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.11.2020 12:30Visa transit #01
  a to nejsme u konce, jestli to bude mít další album/alba, každé za takovou nebo podobnou cenu, tak nevím, kdo to bude kupovat... Přitom De Crécy je vynikající, ale za tuhle cenu do toho fakt nejdu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.8.2020 20:15Metabaron (pevná vazba)
  Mam dotaz na crew: potreboval bych jen osvetlit jednu malickost. Jak to bude s pokracovanim teto serie? Serie metabaron ma 6 alb, takhle vysla v integralu. V mdeku jsou 4 alba. Nabizi se ze pak dodatecne vyjdou jen 2 alba samostatne nebo to bude jinak? Na netu jsem nenasel ze by planovali dalsi alba a podle bedetheque je to pry uzavrene. Napadlo me snad ze by se ke zbyvajicim album pridaly oneshoty zbrane metabaronu a castaka. Mohu poprosit o nejake info? Dekuji
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.7.2020 17:54Mýtus Cthulhu
  Ja jsem si taky rikal co to je, protoze to vypada dost blbe a kresbe to opravdu skodi. Koukam na webu a nic takoveho tam neni. Snad to je jen nejaka dalsi verze tiskovych podkladu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš13.6.2020 00:24Nejmocnější hrdinové Marvelu #100: Spider-Gwen
  Uz jen aby prisel spider-safespace a spider-snowflake.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš20.5.2020 15:53Papež ukrutný
  Nevim nevim, 750-800 mi prijde proste moc. Navic podobne dlouhe od arga staly jeste do nedavna 600. Do toho podle jejich posledni zpravy snizilo argo naklady na polovinu. No nic, takhle se delaji penize. Jeste by to chtelo nejakou chybu at mame za par let raritku. Co to bude letos, zase bez bublin, chybejici stranka, odlepovaci obalka...
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4.2020 20:04Nezkrotný Berserkr #01
  Ano jsou
 • Darth Raelchi
  Prave obalka ladi memu sluchu, nezapadne v zadnem ruchu
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.4.2020 13:18Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek
  To cyboy: touché
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.4.2020 18:10Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek
  Aspon ze ne remasterovane jak v nhm, restauratorstvi jeste beru, i kdyz... Ale predelavat koloring, fuj. Snad jen v Pribezich z Asgardu v ukk mi to tak nevadilo a u Thora od Simonsona.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.3.2020 05:03Magic The Gathering: Chandra
  Karl173: ja to cetl ale to je jako plivnuti do more. To stejne nikomu nic nerekne o deji. A to ze tam napisou ze to souvisi s hernim svetem je malo a stejne nedavam. Proste mi nejde do hlavy vytvorit pribeh ktery neni schopen fungovat sam za sebe a potrebuje k tomu karticky aby to pobral. Tohle je proste velky spatny. Mam skvelej priklad: nectu a nezajima me warhammer, dostal jsem na doporuceni darkblade a ten komiks je proste super. Nepotrebuji k tomu nic, pribeh funguje i sam za sebe ale mel bych z to asi vic znat ten svet. Takze darkblade doporucuji. 😀
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.3.2020 12:13My Little Pony: Poníci v akci
  Fry: Díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.3.2020 08:40My Little Pony: Poníci v akci
  Je to třetí kniha v pořadí série My Little Pony? Nebo je to samostatná řada nesouvisející s předchozími dvěma knihami?
 • Darth Raelchi
  Uz ted se tesim!
 • Darth Raelchi
  MrKulda: radi te uvitame na dalsim post-koronavirovem srazu. Fakt je to skvela parta pokazde jineho slozeni a musim rict, ze po praci rad vypnu a pokecam s podobne ladenymi lidmi.
 • Darth Raelchi
  Lenny: dully noted. I tak tomu dám šanci, mám pocit, že první čísla mám ve vydání A Death in the Family, kde mám následky smrti Jasona Todda, je to ono?
  Jinak Lenny, když už tě tu "vidím", psal jsem na Killraven dotaz na tebe. Mohl by ses na něj prosím tě mrknout? Zajímá mě jak to je. Díky :-)
 • Darth Raelchi
  Fimi má pravdu. To chce spláchnout pivem a pokecat osobně. Přidávám se k Fimiho pozvánce.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.10. 16:38Slevy, výprodeje, bazary
  Tady nekdo nebyl na Svetu knih, tststs.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.10. 09:59Sběratelský klub
  Jinak ja docela ulitavam na retro hororech. Mam kolekce Ditka, Wrightsona a Corbena od DH. Pak me bavila, neni to primo horor, ale pracuje s tim take, scifarna Eternaut.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.10. 09:56Sběratelský klub
  Nebo si pockej na mighty boys. Cyboy ma hodne hororu v edicaku
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.10. 09:42Sběratelský klub
  Zkus Dead Space. První kniha, prequel ke hře, je fakt povedená. One shot extraction je jednohubka ale taky ok, a další dvě Liberation a Salvage už hodně pracují se znalostí univerza, ale nejsou blbé. Kresba je taková specifická. Ale první kniha Dead Space je fakt dobrá.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.10. 09:19Sběratelský klub
  Three World War vyšla v rámci Essential právě jako celek - máš tam celou "trilogii". Ty Essential jsou fajn, ale reprintují víc ty staré, co už vyšly u nás. Hele, ještě je docela dobrá série Batman vs Predator, první dva jsou hodně slušné, třetí je pičárna. Pak je Dark Horse vs. DC Comics: Aliens a máš tam primárně Batmana a ta je taky dobrá, celá kolekce. Hlavně první příběh je dobrej. Pak je ještě slušnej starší crossover AVP vs Terminator. Já jsem všechno prodal, protože jsem v tom neviděl smysl v tom dál pokračovat, ale nechal jsem si výroční deluxky prvních 3 příběhů od Verheidena a pak ještě Alien: The Illustrated Story od Heavy Metalu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.10. 08:56Sběratelský klub
  Gmork: Z nových AVP komiksů po jejich hiátu, tj. od 2009, stojí za přečtení celá crossover série Prometheus: Fire and Stone, a ještě docela ujde Life and Death od Abnetta, ale ta je slabší, nicméně ti to pěkně, aspoň nějak uzavře. Musím říct, že Fire and Stone má ducha všech sérií a přitom si nepřekáží. Life and Death je už slabší Bug Hunt, ale pořád je to to lepší, co DH vydalo z celého univerza.

  Defiance je dobrá série, ale doporučuji si sehnat Library Edition, kde je i bonusový one-shot. Tenhle příběh není blbej, taková Ripleyová tisíckrát jinak v Alien/Aliens, ale prostě to má nové reálie a ctí to ducha předloh(y). Takže proč ne. Na Defiance ti navazuje se stejnými postavami Resistance a pak Rescue. Resistance je katastrofa o 4 sešitech, která vyloženě těží z Defiance, ale nedrží pohromadě a ještě končí cliffhangerem. Rescue už jsem ze znechucení ani nekupoval. Možná si to někdy přečtu online.

  Pak máš uzavřené příběhy jako jsou Dead Orbit od Jamese Stokoe. Příběh je jednoduchý a prostinký, prostě se probere někdo ze stáze a ejhle průser, hmm, kdo za něj může a pak se jen rychle snažíš to nějak pobrat a vypadnout. Původní koncept v bonusech s mariňáky mi přišel lepší. Docela solidní je crossover se soudce Dreddem a Predátorem Splice and Dice, ale i ta volně navazuje na crossover Incubus. Pak máš ještě komiksově zpracovaé první scénáře k Alien 1 a 3, jak je původně zamýšleli tvůrci O'Bannon a u trojky William Gibson. To je spíš taková "sranda". Pak máš mraky jednohubek o pár sešitech, ale nikdy mě to nijak nezaujalo: Dust to Dust, More Than Human, Fast Track to Heaven, Inhuman Condition. AVP série má taky své, ale taky mě to nijak nezaujalo. Pár se najde, viz dole.

  Pak bych zkusil AVP Three World War, což navazuje na BBart omnibusové příběhy z vol. 1- Vetřelci vs. Predátor a Válka. Z Predátora je dobrá série Hunters, která rovněž velmi volně navazuje na příběhy Velká hra a Odpadlík. První volumko bylo dobré a dobře nakreslené, další dvě jsem nečetl. Jsou to vesměs uzavřená volumka (Hunters, Hunters II, Hunters III). Ještě není blbá série Predators, což jsou komiksy doplňující film.

  Upřímně celá ta série šla do kopru, protože nemá nějakou koncepci o univerzu. Jistý pokus byl s Prometheem a Defiance, ale to šlo do kytek. Co bys taky čekal od uzavřených volumek o 3-5 sešitech. AVP mělo oprávněnou pauzu na cca 10 let, ale pak když měli s něčím přijít, tak mi to přijde, že nakreslíš pár stránek s Alienem a že to asi bude stačit, příběh nějak poslepuješ, aby se neřeklo. Zase korporát, zase mariňáci ála maso do mlýnku, zase je něco víc na vetřelcem a snažíme se ho pochopit a on pořád zabíjí a žere. Chybí tam originalita, otázka možná je, jestli už jde něco vymslet dlašího a originálního. Za mě fakt zkus Prometheus Fire and Stone a Life and Death, pak ještě to Defiance, ale zbytek je prostě bída. Dead Orbit jako jednohubka potěší. Radši se mrkni na výroční kraťasy, co natočili k Alienovi. Na YT je všechno, cca 8 filmů s různou aliení tematikou.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.10. 06:25Srazy, cony, festivaly
  Vidim blbe nebo i simon bisley neprijede na comic con? Na fotkach na strankach conu zmizela jeho fotka.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.9. 07:06Filmový a hudební klub
  Jezis mne se vraci vzpominky s kondomem hruzy
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.9. 15:51Sběratelský klub
  Hanussen: pravdou je, ze i jsem rozviklany, prave skrz tu grafickou stranku. Uprimne mi bohate staci severska mytologie od kirbyho, ale tohle ma taky svoje. No, podivam se dovnitr a uvidim.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.9. 06:05Sběratelský klub
  Ja cetl predlohu a je to proste sever pro zacatecniky. Seznamovak v jednoduchem a srozumitelnem jazyce. Komiks pusobi podle vizualu dost podobne ale ten jsem necetl.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš16.9. 22:27Publicistika
  Taky jsem spokojený. Těším se na další CREW. Už ji mám vypumpovanou :-)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš14.9. 13:57Sběratelský klub
  Staci se podivat do Kacerich pribehu. V Egmontu si u nas asi chodi jen pro vyplatu nebo funguji jen v utery a v breznu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš7.9. 18:16Sběratelský klub
  Psal jsem do Paseky a zde je jejich odpověď na určité mé dotazy: Lost Dogs od Lemira vyjdou začátkem roku 2022. Amulet 6 vyjde letos. K Amuletu 9 se mi zatím nevyjádřili, jestli nemají nějaké info. Nové komiksy, které původně ohlášené nebyly jsou už v jejich novém edičáku: https://issuu.com/knihypaseka/docs/paseka_edicni_plan_druhe_pololeti_2021.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš7.9. 13:55Sběratelský klub
  Darker: pak tam jsou jeste nejake ceske komiksy. Danthrakon by mel jeste vyjit zbytek. Mam tuseni ze jsou celkem tri alba.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.9. 10:20* Připomínky a návrhy
  Fry: ono je to prave nejake argentinske studio, ktere ma pod sebou mnoho kresliru, ale tohle.mi vyjelo asi jako ty nejrozpoznatelnejsi. Takze to co mas ty budou asi ti dalsi z jejich studia. Jmenuje se to Jaime Diaz Studio.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.8. 18:38* Připomínky a návrhy
  Rád bych se jen zeptal, jestli by bylo možné opravit ty nové Kačery a jejich kreslíře. Díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.8. 09:19* Připomínky a návrhy
  Kresbu v tech novych kacerech nedelal wolfman ale nekolik kresliru v ramci studia Jaime Diaz Studio.
  #1, #3-#7: Cosme Quartieri a Robert Bat
  #2: Daan Jipes
  U nekterych sesitu je veden pouze IDEA na kterych pracoval Bob Foster, lze predpokladat ze scenar i zde mel na starosti wolfman.
  Sesit 7 jeste ma spoluautora Frank Ridgeway.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.8. 09:44Srazy, cony, festivaly
  Cyboy patrně přijde. Jsme domluveni, že ho s Fimim nabereme.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.8. 09:37Srazy, cony, festivaly
  Tak jeden kámoš nedorazí a Anton Whatever se už přihlásil. Tvl už se těším jak sviňa :-)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.8. 15:41Srazy, cony, festivaly
  Já ještě resim dva kamarad jestli pujdou, dam vedet asap
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.7. 12:40Sběratelský klub
  Future-Death: Já osobně beru obě, protože mám román moc rád a od Arga vyjde deluxe verze s rozkládacím městem vzadu. Normálně bych si nechal tu českou verzi od Namaie, protože nač mít 2 adaptace, navíc na první dobrou kresba od Arga moc nezaujala. Nicméně jsem si ji o víkendu šel omrknout do Luxoru a musím uznat, že to vypadá mnohem lépe než na skenech. ALE, Argo verze má mnohem umělečtější kresbu, narozdíl od Namaie, který prostě předvedl, že umí udělat komiks, kterým chce vyprávět příběh.
  Čili, s přidanou hodnotou rozkládacího města beru nakonec obě. Každopádně, jestli nejsi bůhví jak ujetej na sbírání, tak Namaiova verze je velmi dobrá a pro účely mít prostě 1984 adaptaci v komiksu, tohle je opravdu velmi zdařilá adaptace, věrně respektující originál. Mám ji sám v angličtině a jazykově to nedomrvili. Naprostá spokojenost s Namaiem.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš24.7. 09:02Herní vlákno
  Jen jestli je to pravda. V dnesni dobe uz je to vselijak. Muze se stat pravdou i to co potrebujes a jeste ti jdou lidi na ruku. V usa se resi kdejaka blbost, asi na to maji cas, a dovedu si predstavit ze to stat kalifornie vytlacil ad absurdum formou sikany od nejake zajmove skupiny.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.7. 08:31Srazy, cony, festivaly
  Jo, dej to tam na sest, diky!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.7. 08:00Srazy, cony, festivaly
  Jsem taky pro patek 6.8. co ostatni?
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.6. 22:52Srazy, cony, festivaly
  Jsem i pro srpen, mam po tabore, takze muzu dorazit. Misto je skvele zvolene!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.6. 20:08Srazy, cony, festivaly
  To je fajn termín
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.5. 23:31Sběratelský klub
  Draco: ja mam meritko, ze nez koupit blbost, tak si ji radsi prectu digitalne, a podle toho bud jo nebo ne. Tam nastupuje druhy klic, a to ten, zda-li si dovedu dany komiks predstavit, ze ho budu cist jeste jednou nebo ze se k nemu budu proste vracet. Pokud tento pocit nema, tak komiksu podekuji za prijemne chvile, ale u me doma misto nenajde. Pokud me komiks necim uchvati, nevaham a kupuju klidne celou serii ci omnibusy. Malokdy jdu posledni dobou na jistotu. Je mi lito vyhozenych penez za prumerne veci.

  Nove a nezname veci vybiram podle autora, kreslire, serie, vydavatelstvi nebo i podle obalky ci premisy v anotaci. Proste me to musi necim upoutat, abych si to precetl. Treba Proti prirode me uchvatilo samotnou obalkou, kdyz jsem videl eroticky ladene prase. Takze proc to nezkusit a ejhle uz je to i v cr.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.5. 08:51Nakupujeme venku
  P.g. ja mam zase posledni dobou vyhradne spatnou zkusenost. Bud to nedoruci vubec anebo je to ve stavu ktery neni brand new neboli mint, a to se bavime o vecech v predobjednavce. Ted jsem v pobrexitovem obdobi ucinil par objednavek, tak uvidim. Dam jim sanci. Rychlejsi to rozhodne neni. Vzdy do 10 dnu doma, ted i kolikrat mesic.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.5. 16:52Sběratelský klub
  mkw: taky mi to nešlo spustit, asi to zrušili, vzhledem k tomu, že vydávají knihu fyzicky, tak možná proto.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.5. 12:48Povinná četba
  To vypadá dobře, díky za tip. Vertigo sakra můžu. Jsem zrovna posháněl nějakého Kindta, tak snad to bude ok.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.5. 11:15Sběratelský klub
  Taky jsem vzal limitku s artbookem. Četl jsem jen první sešit a vypadá to dobře. Mají to dobře vymyšlené jako e-komiks. Zaujalo mě to, ale bližší podrobnosti nevím. Každopádně leap of faith je na místě.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.5. 16:49Srazy, cony, festivaly
  nema problema
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.5. 20:54Pindárna
  Trip: Jsem si si říkal, kdy to z e-verze přejde na analog verzi :-). Díky za připomenutí!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.5. 13:43Povinná četba
  Taky mi prijde cena za pouzdro ok, porad mame nejakou slevu na knihach a s tim pouzdrem to jde, byt to v obchodech tak jsme nekde uplne jinde. Vybirala rad podporim. S vadnym pouzdrem me to mrzi, tesil jsem se na nej, ale hlsvne ze se to opravi a da do kupy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.5. 06:53Sběratelský klub
  Vybiral uz spustil prodej novinek! Konecne, uz se tesim.
 • Darth Raelchi
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.5. 00:45Sběratelský klub
  Jako ten kdo brubakera moc nemusi KoBK je fakt povedne a libilo se mi to. Gotham Central bylo taky dobre.
  Fimi: dobry tip! Perramus mam a tesim se na to. Doporucuji i dalsi argentinske komiky, mort cinder a eternaut. Zatim u je u me eternsut komiks roku 2021 na mem reading listu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.5. 18:24Sběratelský klub
  A co říkáte na komiks Pulp?
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.4. 16:23Sběratelský klub
  Díky kluci za info stran Kajka i Kokosze. Integrál zní dobře.
 • Darth Raelchi
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.4. 20:33Sběratelský klub
  Sole: já vím, já to jen tak plácl. Nicméně si myslím, že teď by to klidně prošlo. Určitě by se to naplnilo. Jedničku bych asi vzal. Dál bych nešel, ale jedničku jen tak cvičně proč ne.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.4. 10:26Sběratelský klub
  Aby to nebyl Spawn.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 18:33Sběratelský klub
  Hanussen: Díky za upřesnění. Mrknu se po tom.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 14:43Sběratelský klub
  Gmork a Hanussen: já jsem zkoušel nowe przygody a moc mě to nechytlo, co ty původní od Christy? Mám to zkusit? Četl jsem od něj jen v Relaxu Opowiesci dla doroslych a to bylo dobré, ale asi nesrovnatelné s Kajko i Kokosz, že?
  PS: Mě Sandman a Gaiman moc nechytl. Mám jen Sandman 3 kvůli 4 samostatným příběhům, ale třeba se k tomu dostanu, někdy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 13:11Sběratelský klub
  Gmork: přiznám se, že v polštině bych původní anglické věci nekoupil, dvojitý překlad řeším, když není zbytí. Proto už jsem vzal na milost tu Francii. Jsem takhle poprvé zkusil komiks Monika a musím říct, že se mi to četlo o poznání hůře než původní polské komiksy. Význam jsem nějak pobral, to jo, ale cítil jsem, že tomu něco chybí. Zase Thorgal je v pohodě v polštině, tak nevím. Prostě do toho jdu po hlavě a uvidím co Skarga Utraconych Ziem přinese :-). Taky už musím dočíst ty poláky, nějak se mi za ten rok-dva navršili a to ještě čekám další zásilku.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 11:18Sběratelský klub
  Gmork: taky jsem měl americkou verzi 30 dní dlouhá noc a jediné co jsem na něm oceňoval, že byla komplet hlavní příběhová linie, kterou u nás představilo CC v prvním volumku. Jinak je ta edice prostě standard, nic převratného, ale vzhledem k tomu, jak to v USA je s trhem knih, se není čemu divit. Spotřební zboží a pro pár "vyvolených" nebo fanoušků a nadšenců je pár kusů v "lepších" edicích. Mně se třeba líbí, jak Poláci přistupují ke svým autorům, Funky Koval, Zaklínač a Ekspedycja mají nádherné edice od Prosynski. To je skvost mít doma a ta cena! KKK 25 je úplně top, už aby byla KKK 26, kterou avizovali na FB. Ongrys fakt jede. Čumím sám co vydává. Celkově začínám brát víc Francie z Polska, když mám echo, že v Česku pšenka asi nepokvete, doposud jsem bral hlavně Poláky. Ale abych přihodil i do USA, opravdu se mi líbí jejich omnibusy. Přesně ten typ knihy, který mi vyhovuje, narozdíl od DC omnibusů. Nemluvě o Epic Collection, rozumná cena, nabušená kniha, ideální formát.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 11:00Sběratelský klub
  Gmork; Onkel 1928: to je přesně ono, někdy ty zahraniční edice jsou prostě lepší pro mou sbírku. To máš třeba Rossovy velkformátové DC příběhy, které vydává CREW. Jednak je to na etapy a ještě ve zbytečně velkém formátu, takhle jsem to našel jako novinku v HC kompletu a se slipcasem a za hubičku, navíc je formát menší o pár cm a krásně se to vleze do knihovny. O Polácích nemá ani smysl se rozepisovat. Teď pouštím Nářek ztracených zemí 1 a 2, protože 3 a 4 díl prvního cyklu se blbě shání a teď to vyšlo v kompletu. Modrá Crew to asi nevydá, nebo to asi nemají v plánu, vzhledem k poslednímu hlasováním loni/předloni. Snad jedinou výjimku, kterou jsem udělal, je Arkwright, česká je fakt lepší. Dark Horse verze je opravdu tristní. Conana mám v Epic Collection od Marvelu, 4 tpb = 2 kolosálky. Co víc si přát. Hellboy to je u mě snad věčná kapitola ANO nebo NE, když už jsem si myslel, že Hellboy nakonec ANO, tak jsem ho stejně před pár týdny pustil za 2500 všechny omnibusy v tpb, co posledně vyšly. Hellboyverse budu asi řešit digitálně. Outerverse mi od něj sedl víc.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 10:20Sběratelský klub
  Onkel 1928: tak to máš můj obdiv, že jsi to nakoupil za takové částky. To se pozná fanoušek. A bojím se 40, to budu mít sakra hodně komiksů až mi "jebne" :-).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 09:50Sběratelský klub
  Onkel 1928: čistě ze zájmu, prozradíš za kolik jsi ty kolosálky nakoupil? Abys neřekl, že jen tahám, taky pustím chlup. Kapitána Klosse jsem loni touto dobou koupil tuším za 2000, Jozefa Scheka za 2800, Větrník s Pionýrem za 1800 po slevě, Gustav Kruma za 2000, Arkwrighta za 3100 v Krakatitu, Nitro těžkne glycerínem za 1000, o Thorgal Černá galéra za 1000.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 09:38Art
  Ter: Oč jde, můžeš mi dát bližší info? Dinosauři jsou srdcovka.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1250 (cca 460359 Kč)
Mám: 254 (cca 107842 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 277
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0