Darth Raelchi

Darth Raelchi

Jméno: Karel Chladil
Email: charlie.thejedi@seznam.cz

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 11.4.2019 | Aargh! #18

Bohužel, tohle číslo mi přijde velmi slabé. Spousta komiksů se mi prostě nelíbí, a už nedávám ty pseudo-umělecké pokusy udělat to jinak, jen aby to bylo jinak, protože to přece nebudeme dělat tak, aby se nám to dobře četlo. Ať se jedná o toho lyžaře, Reubena, Šlajcha, ten Level 1 nebo co a x dalších (zkrátka jednou, dvakrát stačí udělat něco nestandardního, ale pokaždé nestandardní je pak už standardní, takže by to chtělo už udělat buď něco diametrálně odlišného, ať máme aspoň širokou paletu tvůrce, anebo už fakt dělat komiks tak, jak to má být, aby se to prostě dalo číst a na to jak jsou tenké hranice toho, co je komiks, se Češi pořád moc neumí trefit - teda to je můj dojem - a výjimky se samozřejmě najdou, i v tomto Aarghu).
Norská sekce byla docela fajn, neuškodilo by dát tam aspoň jeden delší (délka 1 standardního sešitu - ale vím, že to je někdy těžké to zajistit). Jde mi o to, aby se dostatečně rozvinul příběh a mohl tak pořádně nahlédnout do tvorby dané země. Takhle dostaneme sice ochutnávku, a i když je to slibné, tak v budoucnu pochybuji, že se k tomu budeme vracet. Kdyby to byl zároveň jako teaser toho, co by se dalo vydat u nás, ať z Norska, nebo jiné země, tak prosím. Tím rovnou narážím na rozhovory a články, které mi přišly asi nejlepší za poslední Aarghy, co se týče do počtu na jeden Aargh. Ani u jednoho jsem nešoupal nohama, kdy už to skončí. Aargh by fakt mohl sloužit jako model, co vydávat u nás, protože takový Krásný je opravdu krásný svou tvorbou. Danglár u nás taky nijak zvlášť významně nevycházel v nějakém celku či svazku. Křivánková nabízí další slušnou mangu k vydání - no a že je to cílené pro holky... Když je to dobrý... Takže tady je dobrý zdroj pro budoucí vydávání. Zvlášť ta manga, kterou doporučuje Křivánková mi přijde velmi zajímavá.
Zbývají už teda komiksy a to, jak jsem psal, byl zároveň i kámen úrazu. Octobriana je super a konečně dostala komiks, bohužel je zároveň i nic neříkající a je to taková "úlitba fanouškům" (patrně). Vlastně se tam nic nestane a je to takové vyšuměné. Zároveň je to ale nejlepší komiks ve sbírce a svou kresbou velmi zdatně konkuruje i dalším komiksům, které v Česku vyšly (obecně). Kresba super, příběh střed. Další komiksy už fakt děs. Karel Osoha je snad jediný, který mě ještě upoutal, ale bohužel se mi svým vzhledem a vizuálem nelíbí černobílá v Králi Šumavy. Prostě mě to nebere, ale aspoň lze tento komiks brát, jako dobře zmáknutý a náhled do jeho další tvorby potěšil. Barvy mu sedí zkrátka více. Obálka luxus - to by byl komiks! Zbytek komiksů fakt průměr až podprůměr. O to víc je tento Aargh pro mě pouze jako sonda do komiksu v ČR, ale bohužel už z něho nemůžu mít takovou radost jako z předchozích čísel.
Vydavatele tímto nechci odrazovat od vydávání, dělá pořád dobrou činnost a já jsem rád za každé nahlédnutí do tvorby komiksu v ČR a zahraničí, nota bene, méně známého zahraničí, ale jak se říká, každý den nemůže být posvícení. Tady mi to zkrátka nesedlo. Sešlo se prostě víc pitomých komiksů pohromadě. Tady to táhne, jak jsem psal, Ocrobriana svou kresbou, Karel Osoha svou tvorbou a obálkou a pak články. Nic jiného tady opravdu nevidím.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 30.3.2019 | Bratrstvo krve: Hustej nářez

Ujetá pičovina. Asi chápu proč se to lidem líbí, uznejme ono je takové fikce habaděj všude po světě a stojí na tom v podstatě vznik komiksu - že Penny Dreadful, že Pulp Fiction :-) - ale Česko má svého Kulhánka, který mě prostě nebere, a Kotleta už vůbec ne. Nicméně to nemění fakt, že tohle tu nemáme nijak zvlášť hojně zastoupené. Díky tomu patří Kotletovi můj smeknutý klobouk. Našel díru na trhu a chopil se ji s takovou vervou, že se to prodává a čte a upřímně je mi jedno, jestli je to brak, pičovina, vznešená literatura nebo bůhvíco. Hlavně, že lidi čtou, hlavně, že mládež čte a to jestli je to dobré či ne, prověří za a) čas a za b) Oscar Wilde řekl, že je kniha buď dobře napsaná nebo špatně napsaná. Tečka. Bylo otázkou času, kdy půjde Kotleta do komiksu a ejhle už je to tady. Z knih jsem četl Spad a docela ok, ale nedokážu prostě číst v nějakém sledu knihu, kde se na několika stranách popisuje krev, násilí, boje a sex. Provázané a propletené ok, ale ne např. 3-4 strany o mlácení. Prostě mě to nebaví, ale v komiksu ne! Kilianová je poměrně nová kreslířka na mainstreamovém poli komiksu a docela dobře se toho zhostila a opravdu se snaží jít západním trendem a tomu tady fandím a určitě si na tomhle vyláme zuby, aby po čase předvedla něco zcela jiného a lepšího. Kotletův příběh je podle mě něco, co takový kreslíř/ka snese. Popusťme uzdu fantazii a nějak to udělejme, aby to mělo hlavu a patu. Až na určité věci se mi to líbilo a četlo dobře. Jak říkám, je to prostě správná pičovina a proč ne, občas to neuškodí a pobaví to, zvlášť číst to, co je většinou někde v New Yorku apod. je najednou tady. Co mi nejvíc vadilo byla zkratkovitost. Délka komiksu je délka komiksu, ale myslím si, že na takových 130 stran pořád jde udělat příběh, který nepůsobí zkratkovitě. Motivy a pochody postav, proč to dělají atd. jsou moc násilně akcentovány v průběhu příběhu a dost těžko se jim to věřilo. Suma sumárum, za mě dobrý, až na tu cenu teda, a dávám 4 hvězdy.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 30.3.2019 | Bojový anděl Alita #04: Dobytí Salemu

Divné. To se mi honilo hlavou, když jsem dočetl hlavní část knihy 4. To všechno pro tohle? Celý ten rok a něco čekání a čtení Ality pro tohle? Ani nevím, jestli to dobře nebo špatně, ale prostě ten konec je divný. Ani nevím, jestli končí nebo nekončí. Má to končit nebo nekončit. Problém je, že celá série si hraje na to, že směřuje k nějakému cíli, který je jasně definovaný už od začátku série a pak jakoby se v knize 4 řeklo, že na to kašleme a dáme si tam něco jiného, hm.... třeba pronásledování v poušti, nějaký boje, atd. Bohužel, to je asi problém mangy, je její délka. Nechtělo se mi číst vše od začátku, i když bych asi měl, abych to celé pochopil, protože mi muselo někde něco uniknout, nebo jak už je to nějaká doba od trojky a i od jedničky a dvojky, tak mě to asi dostatečně nenabudilo a ve finále je to takové "meh". Když si to tak v hlavě přerovnávám tak mi bohatě stačí jednička. Tam je vše a takhle by to klidně mohlo končit s otevřeným koncem a ne to tady natahovat a natahovat, až už ani nevím, proč to všechno je, kdo jsou vlastně ty postavy. Vím, že to někde bylo, ale kdo je sakra Kaos, Den a Kojomi, nějak mi ty postavy unikají a nemohl jsem je v průběhu čtení zařadit. Kresba je úchvatná, detaily a akce také. Preciznost a přístup k celé sérii je prostě nadstandardní, tak proč to necvakne. Ano, dostalo se nám nějakého pokračování, ale to mi přišlo jako úlitba fanouškům, ať teda máme nějaký konec. Jenže on byl tak klišovitej a tuctovej až praští. Pár částí a prvků bylo dobrých, s tou post-salem érou, ale jinak nic moc. Asi to bude chtít jedno pořádné čtení a pokud možno tzv. v kuse (vcelku). Jak říká cyboy dole: "Nevím jestli se k tomu někdy vrátím, ale necítím potřebu se toho zbavit, takže asi tak." Taky 4 hvězdy.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 30.3.2019 | Krysí královny #02: Do dáli se vinoucí chapadla N'Rygothova

Už to není tak svižné jako kniha 1, ale pořád je to dobrá zábava. Je to holt prostřední část volume 1 a ty jsou vždycky takové předělové. Rozhodně se jde více do hloubky světa Krysích královen a to jde vždy na úkor svižnosti nebo akce. Jinak pořád zábava a pořád nadsázka, která mi v komiksu dlouho chyběla. Postavy už nejsou takové ploché jakoby bez zápachu. Vše co dělají a to jaké jsou se nám v knize 2 dostane mnohem lépe na talíř. Graduje to postupně a velmi dobře (v obou knihách). Jsem zvědavý na trojku a pak další části ve volume 2 a spin-off sériích. Mám však velkou výhradu a to je paradoxně opět Šejič. Nevím, jak to dělá, ale buď se mi v daném komiksu naprosto líbí anebo naprosto nelíbí. Tady mi to fakt nesedělo a nebýt už pro mě tou dobou zaběhlého světa Krysích královen, asi bych po tomhle díle nesáhl. Hlavně jsou kreslíři diametrálně odlišní - Upchurch a Šejič, takže jsem si fakt musel zvykat na úplně jiný vypravěčský styl. Upchurch působí dojmem, že postavy krásně zapadají do pozadí a příjemně to tak působí uceleným dojmem, navíc je ta kresba jakoby plná, výrazná. Šejič mi tam přijde jako rychle to nastřelit tužkou a ty to hele nějak vybarvi, ono to tak bude stačit, standardy to splní. Ne, že by nebyl kvalitní nebo tak něco, Sunstone se mi líbil, ale do Krysích královen se mi to prostě nehodí a kolikrát mi přišlo, že čtu mnou proklínané Death Vigil. Takhle, kdyby šlo o flashbacky nebo něco jako vyprávění mimo hlavní dějovou linii, tak jako kontrast budiž a docela bych to i vítal. Takhle, když je to náhrada za někoho, tak prostě ne. Paradoxně, Tess Fowler, která má mít třetí část, působí v duchu Upchurche, ale je tam vidět její výraz. Když už tak už. Tady to uškodilo a aspoň, že je scénář silný a čtivý. Přese všechno 4 hvězdy.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 28.3.2019 | Simpsonovi / Futurama: Propletená lapálie (Crossover)

Jednohubka, která má jasný cíl, pobavit a to velmi neotřelým způsobem. Sám jsem nevěděl, co čekat, ale udělat to stylem, že Simpsonovi budou vyňati z komiksu do relity 31. století, není úplně hloupý. Jako takhle, komiks není žádná hitparáda, a není to přelom, svým televizním protějškům sekunduje, ale ono to jaksi hraje do sebe. Samostatně ty komiksy jooo, ale to dlouho nevydržím číst a hned sáhnu po seriálech. Tady je spousta přidaných hodnot. Krásné vydání, střet dvou univerzů, pevná vazba s kazetou, velký formát, bonusové příběhy, předmluva, skicy, obálky (ty mě asi dostaly nejvíc), a pak ještě první číslo Simpsonových. Do toho je zajímavé, že každá část se sebou souvisí. Mezihry doplňují pozadí hlavního příběhu, a číslo jedna výtisk doplňuje těm, co neznají nebo už si nepamatují detaily zvětšeného Homera. Proč ne. Ono to funguje. Tady je to prostě zábava, která si na nic nehraje a dodá přesně to, co má. Humor by mohl být malinko zajímavější, to co funguje na plátně, nemusí vždy stejnou měrou fungovat na papíře a tvůrci by měli dostat větší prostor improvizovat. V Crossoveru, který se vždy tváří jako non-canon by to paradoxně prošlo. Jedinou nevýhodou shledávám kresbu, která je je jako dobrá, ale zaměnitelná se seriálem. Ať tam je, je to to, na co jsme zvyklí, ale mohlo by tam být i něco víc, než jen obálky. Původně jsem právě čekal něco takového, ale co už, i tak je to príma. Za mě poctivé 4 hvězdy.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 28.3.2019 | Hellboy #01: Sémě zkázy (speciální vydání)

Už to čtu asi po páté a je zajímavé, jak se v průběhu těch let, co tenhle komiks znám, liší mé hodnocení a nazírání na něj. Ze začátku jsem z toho byl unešený, pak mi to přišlo takové "meh", pak zase že je to zajímavé, pak už to bylo jenom Mignola nééééé. Nicméně se ke mně dostala spousta Mignolových komiksů v průběhu mého komiksového bádání a i když mám k jeho kresbě jisté výhrady, nějak to funguje. U některých komiksů více, u některých méně. Hellboye 1 jsem četl několikrát a je zajímavé, jak jsem to vlastně (ne)vnímal. Kolik detailů mi uniklo a kolik věcí jsem přešel jako nedůležité. Neměl jsem v plánu si Hellboye dokupovat, natož číst, ale když už ho mít, tak proč ne první knihu a ve výroční speciální obálce, plus ta cena, lahůdka. Do toho ta obálka je fakt pěkná. Patrně pokračovat nebudu, ale tohle zůstane a opravdu se mi to líbí, je to opravdu zajímavý komiksový počin. Více jsem se zaměřil na to pozadí toho všeho kolem a i když je v příběhu v podstatě velmi málo odhaleno, přesto to funguje a v průběhu se chytáte všech z toho vyplývajících detailů. Pravda, kdybych neznal filmy a něco málo nečetl, asi bych se na to zase díval jinak, ale právě těch několik čtení v průběhu asi 10-11 let mě nakonec dokopalo k tomu, že Hellboy je u mě na půl úvazku znovu nalezený ztracený syn.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 17.3.2019 | DC komiksový komplet #058: Green Lantern / Green Arrow: Krušné cesty hrdinství

Za mě super. Bavil jsem se od začátku do konce. Skvělé počtení. Ano, naivní v jistých oblastech a naprosto jasně přímo naráží na problémy v tehdejší společnosti. Spíš by se mělo říct, že okatě, ale mně je to fuk. Mě to bavilo. Zas tak hrozně se to nečetlo, i když to bylo naivní a okaté a vlastně i místy okázalé. Někdy to není na škodu. Kolikrát si příběh, komiks, hraje se scénářem, snaží se navést, ať na to přijdeme sami a bohužel, není každému dáno být dobrým scenáristou a prostě vám to tak nedojde. No a, že to tady je do očí bijící. Ty problémy to o nic nezmenšují a ani nezlehčují. Příjemná akční / sci-fi / komiksová road movie. Kresba, skvělá. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to od Adamse větší. Nedokážu to vysvětlit, ale prostě ty panely a to v nich mi přijde větší. Když si vezmu komiksy té doby, tak mi to přijde takové titěrné kolikrát, ty postavy, detaily apod., jakoby se snažili toho co nejvíc narvat na jednu stranu / dvojstranu. Ukecané je to nějak normálně. Určitě bych uvítal méně textu, ale tady to aspoň nerušilo. Psalo se tady cosi o zbytečnosti posledního sešitu. Chápu, proč to tak někomu může přijít, ale mně tam naopak zapadal. Uzavírá se první kolo. Následuje druhé, bohužel do našeho DCKK setu se asi nedostane. Závěrem, buď vybrat moderní komiksy a ať se seznamujeme se soudobou tvorbou, anebo když už teda vydat i něco dnes už méně či vůbec moderního, tak ať je to pecka a bomba v jednom. Tady je to splněno všemi deseti. Nevím, možná se tomu bude někdo divit, ale já na tomto komiksu neshledávám vůbec nic špatného. Navíc jsem se na něj těšil a to ani nevím proč, když jsem vůbec nevěděl do čeho jdu. Jediná devíza bylo tvůrčí duo. Dále, retro Green Lantern je super, ale tenhle origin je fakt pitomej a naprosto poplatnej době, ale zase nastínili už tenkrát něco, co v budoucnu někdo dobře využil. JSA v moderním pojetí beru a vděčí za to i takovým komiksům.
Poslední věc, a to je už jenom negativní připomínka. Jednak mě štve, že se nevydá celá sága tohoto superhrdinského dua, resp. celej O'Neil/Adams run, klidně na 2 díly. Marvel UKK kolikrát vydal i komiks s 250 stranami, tak kde je problém?! Ale co mě fakt jako přijde jako naprostá stupidita, je proč tam není poslední obálka, resp. obálka 81. čísla? Jedna strana, resp. 2 strany, navíc je jako fakt velkej problém? To by se jako ze 249 kč zdražilo na.... 249 kč? Asi to je problém :-).

Jestli tady někdo ví, např. Lenny nebo kdo je u nás zapojenej do těchto projektů, mohl by mi prozradit, proč to tam nechtěli dát? Přijde mi to jako škoda. vydá se něco a není to vlastně kompletní a pak se není čemu divit, že pak na to někteří lidé zbytečně plivou.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 14.3.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #067: Namor

Co mě vyloženě nakrklo byl konec. 9 sešitů a v podstatě se zde rozjede velká partie a hned na to konec. Ukecané je to tak nějak průměrně, ale místy se to moc natahovalo, ale zase možná účelně, protože tahle série měla hodně čísel a dá se odvodit, že hodně věcí nastíněných zde se rozehrají a dokončí v těch dalších sešitech. Na druhou stranu se mi líbí, že je tu aspoň jeden story arc. Kresba je jako vždy úžasná - Byrne no - a naštěstí k tomu je i poměrně dobrý vypravěč. Detaily a práce s prostředím jsou vždy krásnou podívanou. Golden Age a Namor mě baví a i když tohle není komiksové terno a natož superhrdinské, pořád je to jaksi jímavé a lidské dílko, které se dobře čte a snaží se nás udržet na jiné notě, než té klasické, kdy ve finále dojde na pěsti. Namor získává jiný rozměr a já se tak seznamuji s úplně jinou postavou, než na kterou jsem zvyklý. Škoda jen, že zde není origin z 1939 nebo 1940 (tady je to jedno). Podobně tomu bylo u Human Torche a já se ptám proč to tam ti cvoci nedali, když takové DCKK to dělá. A přitom Namor a Human Torch mají skvělé originy, fakt luxus, kam se hrabe DC v té době. Čili jak říkám, není to terno, ale líbilo se mi to a rád si to někdy přečtu znovu. Prostě Namor.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 14.3.2019 | Sherlock Frankenstein a legie zla

Skvělý spin-off a přitom je i nutný pro pochopení souvislostí v knize 1 a 2. Teoreticky funguje sám o sobě, ale naprosto parádně zapadá do Palice 1 a 2. Postavy jaksi dostávají nový rozměr a nepůsobí pro mě jaksi dvojrozměrně, jakoby byli plastické a naaranžované. Prohlubuje se lidská hloubka a tam kde vše bylo jasné a evidentní, se tady vyvrací. Srandou je, že tato kniha slouží i jako jakési cílené "zesměšnění" starých známých postav Zlatého věku superhrdinů apod. Příběhově a vypravěčsky je to diametrálně odlišné, než na co jsme byli doposud zvyklí z knihy 1 a 2. I kresba se změnila, výrazně na můj vkus, ale nikoliv k horšímu. Rubín je zajímavý a při každé stránce si připadám, jak kdybych tam byl. Strašně to působí graficky trojrozměrně. Není to 2D kresba na papíře a že dělal i poslední sešity digitálně bych od nedigi nepoznal. Je fakt dobrý a bere si to nejlepší z Golden Age - obohatil je o něco, co mi vždycky na těch komiksech chybělo. Pořád jsem si připadal jako ten tady a ne tam. Palice, Ormston, Rubín a Lemire - parta k popukání. Už se nemůžu dočkat na další knihu.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 14.3.2019 | Baltimore #04: Kostnice

Skvělé! Skvěle dávkované tempo a prostřihy mezi událostmi a akcemi. Celkově se to velmi dobře četlo a i když zde máme vlastně 2 příběhy, pořád je to našlapané. Povídky byly fajn, ale postrádal jsem koherentnost - byly zkrátka roztříštěné. 5-ti sešitovky v knihách 1 a 2 občas působily zdlouhavě, jakoby jsme na něco čekali. Buď se tvůrci už stihli vypsat a chytli tu správnou "slinu" anebo jim sedí rozsah anebo je to mix obého. Buď jak buď, tady jsem se od začátku do konce bavil a a hltal jsem každou stránku. Předmluva do toho všeho krásně zapadá a slouží mi jako kvalitní inspirační zdroj pro budoucí projekce a četbu. Baltimore zde najednou poodhaluje něco hlubšího a daleko obsáhlejšího, je to bohužel celé jinak a nemůžu se dočkat zbytku knih. 4 otevíráme epický příběh, který ještě donedávna působil jako "odbočka" od běžného života.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 28.2.2019 11:19 | * Připomínky a návrhy

Fry: Jasné, chápu, já jsem si jen tak říkal aby pak někdo nebyl zmatený, proč pak bude zbytek v knize 2.
Jinak moc díky!

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 28.2.2019 10:53 | * Připomínky a návrhy

Ke Conanovi #0: Ověřoval jsem si počet stran a je jich skutečně 192 a ne 160. Dále, Kniha 0 obsahuje i ISSUE 0, který je i v Conanovi #1. Obě knihy mají nultý sešit prostě.
Ke Conanovi #1: 7. sešit má jen 14 stran a uvádí se to tak i na oficiálních zdrojích, šlo by to tam doplnit nějak? Počet stran v Knize 1 českého vydání souhlasí.
Vím, že jsem asi hnidopich, ale proč to nemít přesně uvedené, že.. :-)
Děkuji

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.11.2018 12:41 | Slevy, výprodeje, bazary

Sbírá někdo komiksy HALO? Chci je prodat - mám skoro všechny

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 17.10.2018 20:21 | * Připomínky a návrhy

zdravím, budete dávat i do databáze komiks Odysseus od Šorela a Petráčka? http://www.albatrosmedia.cz/tituly/37604153/vzpoura-mozku-3-odysseus-komiks/

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 30.9.2018 12:58 | * Připomínky a návrhy

Malá poznámka k DCKK Wonder Woman: oči Gorgony. Ten bonusový sešit není z Volume 1 - to by byl z 50. let. Je to z Volume 2. Šlo by to poupravit? http://dc.wikia.com/wiki/Wonder_Woman_Vol_2_92

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 30.8.2018 07:41 | * Připomínky a návrhy

Podařilo se mi zkompletovat roky vydání komiksů Jana Štěpánka, možná někde bude chybka, u některých komiksů je někdy nejasnost, ale řádově se jedná o 1 rok, snad to pomůže.
Ostrov pokladů (1996-1998)
Bezhlavý jezdec (1989-1990)
Prečo (1991)
Cesta kolem světa za 80 dní (1991)
Vetřelci (1996)
Strašidlo Cantervillské (1991)
Poslední vůle (1997)
Hadí rod (1991)
Akce Darwin (1994)
Výkupné za rudého náčelníka (1990)
Tulácká pohádka (1989)
K. O. (1992)
Osobní magnetismus (1998)
Čas na útěk (2003)

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 18.6.2018 21:47 | * Připomínky a návrhy

To Fry: jéé sorry, už jsem to poslal tobě. Pošlu i blackJagovi. Díky za tip

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 18.6.2018 21:10 | * Připomínky a návrhy

To Zack: je to to druhý. Jeho komiksy vycházely různé po časopisech, které jsem zmiňoval a jeho kamarád Jóna (Avalon) to vydal na vlastní náklady, ale jak se s tím dál naložilo, to ví jen sám autor a vydavatel. ISBN to nemá, ale edičně je to srovnatelné s Ryvolovým SNEM a jinými komiksy tohoto typu. Každopádně je to "známá" věc a jak jsem psal, zmínka je o něm i v té encyklopedii českého komiksu. Opravdu to není nějaká kravina nebo něco takového. Na jeho webovkách toho je docela dost. Rád bych ho dostal do povědomí, protože jeho komiksy jsou fakt skvělé a vtipné. Kam mám poslat skeny? Děkuji pánové.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 17.6.2018 05:31 | * Připomínky a návrhy

Měl bych dotaz na admina. Je možné, aby do této databáze byla přidána sbírka Šeré zjevy (http://www.zjev.cz/obr/kniha.jpg) českého kreslíře Bilíčka (Jaromír Frič)? České DIY vydání mám doma a je to opravdu kus české komiksové historie. Jeho komiksy vycházely v různých trampských a zahrádkářských časopisech aj. a je to opravdu krásné a vtipné. Podklady bych dodal, včetně skenů, ale nemám profi vybavení. Tady je jeho webová stránka: http://www.zjev.cz, jsou tam i komiksy ve sbírce nevydané. Dokonce by se i měl objevovat ve sbírce Dějiny československého komiksu 20. století. Děkuji

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 5.5.2018 07:33 | * Připomínky a návrhy

Fry: tomu rozumím, ale opravdu jsou tam 3 příběhy.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 26.4.2019 16:08
Komentáře u comicsů: 535
Hodnocení comicsů: 537
Příspěvků ve foru: 20

Sbírka (z CDB)

Četl: 821 (cca 271242 Kč)
Má: 392 (cca 144783 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné