• Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.8. 15:57Yakari #01: Yakari a velký orel
  Je to opravdu pro děti, jak když vyšije, ale pořád se nemůžu ubránit dojmu, že to prostě jde číst i v mém věku. Prostě je to příjemné a milé počtení. Kresba je krásná, ale zasloužila by si lepší péči od Slovartu. Podklady jsou na můj vkus odfláklé. Další mínus vidím v edici samotné. Že to je v pevné je ok, ale víc by Yakarimu slušelo kompendium ála Asterix od Egmontu. 4 alba na knihu je tak akorát, ale jinak nic. Prostě tady tvůrci fakt umí a tohle můžu opravdu doporučit.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.8. 12:53Můj táta a já
  Slušnej strip, pobavil, proč ne, ale nejsem úplná cílovka. Kresba je fakt pěkná. Dovedl bych si ji představit v komiksech mně blízkých.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.8. 09:43Modrá Crew #19 - Dobyvatelé #1, 2
  Mě to bavilo. Nemůžu opravdu nic vytknout. Příjemný mix fikce a faktů, i když těch faktů tam bylo fakt po skrovnu. Mě zkrátka baví, když si někdo hraje s těmi prehistorickými a antickými motivy a dobře to namíchá. Navíc to má patrně jen 4 alba a to mi začíná u takových příběhů vyhovovat. Není to zbytečně účelově dlouhé nebo zase moc krátké, aby se jen něco představilo. Za mě můžu opravdu doporučit takové příjemné dobrodružné pseudohistorické počteníčko.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.7. 08:46Mera: Královna Atlantidy
  Nebylo to špatné, ale ani to nebylo nic, o čem bych psal domů. Příjemné DC přečtení. Obohacuje to Aquamana v Rebirthu, takže proč ne. Prostě dobrá řemeslná práce. Určitě si mi to četlo o trochu lépe než poslední Aquamani, i když to bylo ve výsledku průměrné. Zkrátka to bylo takové svižnější, i když se spíš jen představovalo a klouzalo po povrchu, svůj účel v rámci Aquaman Rebirthu to splnilo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.7. 08:41Velký vezír Iznougud (paperback)
  Příjemná změna v té komiksové změti, co momentálně vychází. Takhle vydařený a příjemný humor už jsem dlouho neměl čest si přečíst. Nota bene v takové nádherné kresbě. Ano, nabízí se Asterix a srovnání je víc než na místě, ale při bližším ohledání je ta kresba opravdu odlišná. Iznougud je víc "hranatý" a má ostřejší rysy než Asterix. I barevnost je jaksi jiná, mnohem víc barev se průběžně střída v Iznougudovi. Prostě jsem se bavil od začátku až do konce. Jediné velké mínus vnímám v oněch krátkých epizodách. Když je člověk čte za sebou, tak mu to trochu začne splývat a už to nemá takovou údernost, jako když čte ony povídky postupně, nejlépe v komiksovém mezičase. Za tuhle sbírku jsem opravdu moc rád, že tady vyšla a rád uvítám další.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:55Candide #03: Eldorádo
  A tohle byl ultra průser. všechno se shodilo do kopru a ve mně po tom všem bujel dojem, že to je vlastně Lips Tullian na druhou, prostě Saudek s těmi všemi vsuvkami, rádoby vtipné a cool a vlastně i obohacující! No, nejsou, je to rušivé a otravné a snesl bych to u stripů, komedie, apod. Ne u vážných témat, tam to vyloženě ruší a navíc to tu už bylo. Další můj dojem byl, že je to jak Barbarella, prostě se jde jenom dál bez logické návaznosti, prostě každá část navazuje na předchozí, ale ve finále spolu nesouvisí, resp. to jaksi autor násilně propojuje u konce. Do toho ty rádoby pokusy ukázat na špínu světa. Proč do prčic takhle? Co to jako je? Jediné pozitivum vnímám v kresbách na začátku a konci ve vesmíru. Ty byly parádní, proto dvě hvězdy. Jinak fakt děs.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:49Candide #02: Velký inkvizitor
  Pořád to samé dokola a co nám ještě chybělo, hmm, velkohubé kecy o revoluci. Prostě mišmaš a absolutně mi uniká pointa. Přeplácanina ála road movie. Tohle fakt ne. Vždyť autor nedotahuje myšlenky a prostě si skáče z lokace do lokace. Proč? Fakt děs. Kresba docela ok, proto dvě hvězdy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:48Candide #01: Král Bulharů
  Nebaví mě ta česká záliba dělat cool v necool věcech, oprášit nějaké hlášky a dát to do rádoby drsného kabátku, vlastně to celé parodovat ale jakože není, prostě to není uvěřitelné, když se postava chová jako pitomec, že on je ten a ten nejlepší nebo co. Tohle fakt nedávám. Na jednu stranu je to vážný příběh, který se ale tváří, že vlastně o nic nejde a je to jen jakási recese. Dobře, tak je to teda recese, takže to, o čem autor píše je vlastně o ničem a nezáleží na tom, anebo obráceně shazuje své vznešené myšlenky. Zkratkovité a účelové prostřihy mezi kapitolami jsou fakt otravné a víc než si užít celý příběh a pohnutky jsme u konce. Tohle prostě ne. Kresba docela ok, proto dvě hvězdy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:45Tři stíny
  Tohle byla fakt krávovina na entou. Naprosto nezáživné. Ztozožnění s postavami je na můj vkus násilné a účelové a prostě mě to nenadchlo ani nebavilo. Celý příběh mě absolutně nezajímal a už jsem se těšil až to zaklapnu. Tohle fakt ne. Kresba taky děs a ty změny stylu tomu vyloženě škodí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:43Conan z Cimmerie, svazek III. (varianta C)
  Trojka mi přišla malinko slabší než předchozí dvě knihy, i na kresbu jsem si musel déle zvykat, o to ale zase má epičtěji podané příběhy. Suma sumárum jsem se pořád bavil a musím uznat, že tyto adaptace jsou velmi podařené. Zase krásná 4.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:42Conan z Cimmerie, svazek II. (varianta C)
  Taky skvělé adaptace a možná se mi i líbily víc než v Knize 1. Dcera pána mrazu je fakt skvělá. Další dvě adaptace také potěšily a když se člověk přenese přes to, že to je zase Conan, již "po tisící" jinak, tak to prostě funguje. Možná i líp než u Marvelu / Dark Horse, protože to jsou přímé adaptace ničím neokořeněné ani doplněné. Za mě pořád krásná 4.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:41Conan z Cimmerie, svazek I. (varianta C)
  Celkově mě to nějak zvlášť nebere, zabývat se zase Conanem a ještě k tomu po francouzsku. Nicméně, při čtení mi došlo, že to není marné a adaptace jsou poměrně solidní. I ten vizuál jsem vzal na milost a neřval jsem hrůzou, že pouze jeden a jedinej vizuální předpis musí být respektován. Co si budeme, nikde to nijak zvlášť popsané nebylo, jak to má vše vypadat, takže naopak ctzím autorský rukopis. Bavily mě vlastně všechny tři příběhy, jen u dvojky jsem trochu nedával kresbu, ale tam to zase vyvážil podíl nahotinek. Celkově, krásná 4.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 13:17Sojčák
  Nebavilo mě to a je to jedno velké klišé, které nepřináší nic nového, ani nijak zvlášť nerozvíjí myšlenku. Prostě se kreslíř rozhodl popustit uzdu své fantazii. Ta je na dobré úrovni, ale zbytek mě absolutně nijak zvlášť neoslovil.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 22:46Sláine: Rohatý bůh #03
  A slavný konec to celé krásně uzavírá. Výborné propojení s reáliemi staré Anglie a Irska. Ty totemismy a motivy z antických a pohanských dob se na Sláina hodí jak pěst na oko. Prostě pořád solidní jízda a přitom to není jen o mlácení. Prostě mi polib břiť, jinak mozkohryz!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 22:45Sláine: Rohatý bůh #02
  Dobře se pokračuje a celá série dostává širší rozměr a více se propojuje s postavami i do budoucích let, jako by to měl Mills naplánované hodně dopředu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 22:44Sláine: Rohatý bůh #01
  Po letech už to není tak silné, jako kdysi, ale jde to. Prostě poctivý dobrý Sláine a navíc poprvé v barvách a nemohl si Pat Mills vybrat lepšího borce než Simona Bisleyho.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 22:43Star Wars Omnibus: Letopisy rytířů Jedi 2
  No a tady je ta skvělá sága v plné síle, která má do toho skvělý epilog v podobě pokání Ulica Qel-Dromy. Epická válka na všech frontách. Je to osobní, civilní, sociální, temné, válečné, vesmírné a hlavně starwarsovské. Funguje to! Čtenář to s postavami prožívá do maxima a pustí až na konci. Tohle je jedná z mála ság SW Expanded Universe, kterou můžu pořád dokola a ještě má i přesah. Plus, že to skvěle doplňuje celý universe.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 22:31Star Wars Omnibus: Letopisy rytířů Jedi 1
  Za mě je celá tato sága (Tales of the Jedi aka Letopisy Jediů) jedna z nejlepších napsaných ve Star Wars Universe vůbec. I kdyby to čirou náhodou nebylo Star Wars, fungovalo by to samo o sobě, protože to je solidní epická space opera - se vším všudy co tomu náleží. Jediné mínus vnímám, že není celá série pohromadě, protože první dva příběhy jsou dějově o 1000 let dřív a působí jaksi zkratkovitě až prvoplánově - náhodou jsme na to narazili, na Sithské impérium - a náhodou chystají válku a celé to do toho jaksi účelově moc rychle zapadá. Nicméně mně to ve finále nevadilo a pořád jsem to hltal plnými doušky. Prostě jízda se suprovou kresbou. Pak nastupuje Nomi Sunrider sága a prequel k Sithské válce. To je prostě parádní rozehrávka se dvěma skvělými story arcy. Prostě to funguje a Star Wars funguje v komiksu stejně dobře jako na plátně.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 22:26Zatmívačka
  Musím uznat, že na podruhé mi to sedlo o něco lépe. Pořád z toho nejsem jaksi paf, ale nakonec se mi podařilo načíst solidní počet Brubakerů, k mému překvapení, abych ho dokázal docenit, ale prostě nejsem brubakerista. Asi nikdy nebudu. Jeho styl a vyprávění mě prostě nezajímá a nazírám na jeho práci jako na vzdělání a komiksové "dějiny". Přesto všechno je Zatmívačka solidní kus dobré práce s dobrou kresbou. Můžu s klidným svědomím říct, že mě to obohatilo a posunulo. Hollywood po válce je opravdu zajímavé téma a ta práce za tím vším je u Brubakera dost vidět - on prostě ctí dobové reálie a to mu nikdy nedokážu odepřít.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 22:23Svoboda! #1-2
  Docela slušná jízda. Nečekal bych, že někdo z Francie o Česku něco takového vytvoří a ještě do toho zakomponuje klenot ála Švejk. Kresba parádní, příběh docela drží, ale jak je to krátké, tak ten konec tomu ne a ne sednout tak, jak bych si to celé zasloužilo. Nicméně solidní, poctivé 4 hvězdy (4,5 vlastně).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 17:43Zabiják démonů #02: To ty...
  Neskutečně mě to chytlo. Takový rapidní zvrat od první knihy a jde se přímo na komoru, no labůžo. je to vlastně ujetina, ale ono to drží pohromadě. Je to vtipné, je to komické, je to vážné a temné. Příběh je milý a úsměvný, přitom se dokážu ztotožnit s postavami a netrpělivě očekávám, kam mě Demon Slayer zase zavede. Za mě velký dobrý. Parádní manga.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 17:41Hodiny posledního soudu #02 (paperback)
  Naivně jsem si myslel, že se to od druhé půlky zvedne. Zase nic, chjo, že se divím, vždyť je to současný (moderní) DC Comics. Tady na tomto komiksu je vidět, jak jsou těžce v propadu a ta hlubina je pořád temnější a temnější. Takhle prznit klasiku snad dovedou jen oni, i Marvel má jakous takous úctu, ale tohle je vyloženě špatné. Takový mix všeho se vším a do toho ty prokecávačky v délce jednoho sešitu, wtf? Tohle prostě je chabý pokus o moderní Watchmeny a bohužel se nezdařil. Proč tam je Komediant jako? Ty posuny v čase a patlaniny s DC postavami byly prostě děs a ve finále to finále bylo nefinále. Zase to nějak jakože skončilo. Stejně jsem nadával na Temné noci Metal knihu 3, ale tady to byl vyloženě průser.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 17:39Hodiny posledního soudu #01 (paperback)
  Od začátku děs a nuda. Naprosto absurdní a nelogické pohnutky všech zúčastněných postav. Nedává to a hlavně to postrádá veškerý smysl. Víc už to naroubovat na Watchmeny takto násilně nedovedli, že... Kresba docela ok, Gibbonsův feeling je tam cítit, ale jinak mě to nebavilo. I když nové postavy Watchmen světa byly ok, bohužel dostaly málo prostoru. Fakt mě to nebavilo a četlo se to stejně tak. Bonusy ála Moore na konci každé kapitoly vyloženě vadily a jejich smysl mi v podstatě uniká, až na pár výjimek, viz Byronovy dopisy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 17:35Batman: Tři Jokeři
  DC jak už u něj bývá zvykem prostě nahypuje, namlsá čtenářovu fantazii, a pak je srážka s krutou realitou a člověk zase dostane nudnou a průměrnou DC-čkařinu. V půlce druhého sešitu jsem o tento příběh ztratil veškerý zájem. Joker mě začíná vyloženě štvát, jak ho zprasili a udělali z něj účelového šílence, aby se neřeklo a který nemá žádnou stopku. Prostě zase je z Arkhamu pryč. Kdy už to jako skončí? Je to utahané a nudné. Nicméně, pár momentů tento komiks měl, Batman family postavy byly docela fajn, kresba taky fajn., Pocta Bollandovi je evidentní a proti tomu nic. Jinak je to ale nuda k uzoufání. Btw, plakát potěšil :-)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 17:32Malý Mikuláš: Původní komiks
  Poctivá dobrá práce od dvou mistrů. Co dál dodat? Poctivá jednohubka, příjemné komiksové vzdělání. Krásná kresba, jednoduché gagy a alotria. Za mě naprostá spokojenost. Jen délka mě štve, víc takových stripů! Tohle mohu jen vřele doporučit, nota bene, že teď vyšel Iznougud. Goscinny se vrací!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.7. 15:22Vynález zkázy
  Solidní adaptace románů, neurazí ale nijak zvlášť nenadchne. Film od Zemana je jaksi respektován, ale to je možná to co mi na tom i vadilo. Příště být více originální. Navíc má celá adaptace málo prostoru, takže na nějakých 64 stranách to nikdy nemůže pořádně vyniknout. Za mě prostě čistý a solidní průměr.
 • Darth Raelchi
  WTF? Kresba ok, ale to je asi tak všechno. Celý ten smysl toho všeho byl díky posledním dvěma albům naprosto ubit a ušlapán a je to nakonec změť střídajících se lokalit. Kecy střídají kecy a je to opravdu jen relativně mile filozofující dílko, které už ale nemá takovou údernost jako dřívější Jodo věci. Prostě se Jodo vyčerpal a jen to tak pobublává. Čekal jsem větší propojenost a komplexnost, ale to se bohužel nestalo. Přitom nápady ok a pár momentů se mi i líbilo - návštěva z jiné planety - proč ne, ale ta rozehra, bože můj... Takhle fakt ne.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.7. 15:16U283
  Bohužel nemohu napsat nic kladného. Komiks mě absolutně nebavil, blbě se mi četl, kresba ála staré freewarové adventury, byla nepřehledný děs, bubliny rozšafné a ukecané, naprosto nezáživný komiks a tuctová dějová linka, klišé střídá klišé a absolutně nechápu, co tím chtěl pan Bakula říct. Proč tohle a takhle? Snad to bude příště lepší, protože potenciál tam je.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš14.7. 14:07Doomboy
  Tohle byla teda kravina. Kresbou se to Vodnimu hadovi nerovna ani po kotniky. Nedotazene pohnutky a vse jaksi proleti. Ctenar se nestihne ani zorientovat co se deje, do toho ubuleni pubosi. No des. Tohle me vazne nebavilo. Jestli nas od Sandovala cekaji uz jen takove veci, tak to se az desim, s cim jeste prileze. Za me velky spatny.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.6. 21:20Bomba
  Tak to bylo hustý. Hodně poučné, hodně reálií, hodně zájmových skupin, hodně faktografické a přitom je to neuvěřitelně svižné a čtivé. Opravdu krásná věc, kterou Argo vydalo. Kresba úchvatná. Reálie jsou také krásně zachycené. Vnitřní monolog bomby je velmi neotřelý nápad. Prostě skvělá věc, fakt fakt fakt!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš14.6. 23:48Tráva
  Jediné co mi vadilo byla nedotaženost onoho závažného tématu ohledně pohlavního zneužívání mladých dívek za druhé světové války Japonci. Čekal bych, že to bude drsnější a víc na dřeň. Takhle to bylo sice informativní, ale bylo tam na můj vkus moc balastu. Že to je v podstatě bildungsroman bych ještě vzal, to je v pohodě, ale přišlo mi to celé jaksi nahypované a vyumělkované a přitom nám to vlastně moc neřeklo. Přitom je to zase vcelku dobře zmáknutý komiks se slušnou kresbou. Jinak nemám nijak zvlášť velké výhrady. Prostě se moc klouže po povrchu, ale pořád mi to přes to všechno předalo slušný zážitek. Tohle je prostě pořád dobrá komiksová práce. Doporučuji, už jen kvůli sečtělosti.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš13.6. 20:13Radiator & Recyklator: Komiksová trilogie
  Slušná česká práce na poli komiksovém. Trochu mě mrzelo, že se myšlenky a nápady moc nerozvinuly. Byla to taková naťuknutí, ale pak vyšuměla do ztracena a hodně se kecalo kolem, když se šlo z místa na místo nebo nějakou krajinou. Kresba byla fajn a bavila mě, akorát postavy by mohly být trochu víc zmáknuté a lettering se mi také nelíbil. Každá část má vždycky dobrý nápad, ale ve finále jen probuble. Jako by se autor bál jít do toho naplno a rozbít zaběhlé pořádky. Nicméně se i tak projevil dobře a od srdce. Evidentně ho něco tíží a chtěl to ze sebe dostat ven. Krajina a pozadí byly nádherně nakreslené. Jen mi vadily anglické výrazy v popiscích. Nechápal jsem, proč to tam musí být. To by čeština nezvládla?! Ale co už. Když se na to podívám ve srovnání s českými komiksy poslední doby, tak tohle je ten lepší počin. K tomu si přičtu Nanits a máme krásné české zářezy v komiksu. Poslední dobou bída a nuda. Konečně změna!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš13.6. 20:06Akira #01
  Splnil jsem si svůj sen a konečně se dostal k Akiře v češtině. Čekání se vyplatilo a za tuhle mangu jsem moc rád. Líbilo se mi to, ale měl jsem z toho takový dojem, že se moc spěchá a nějak jsem se občas ztrácel. Navíc mi to přišlo jako seznamovačka, ale přese všechno to zapadlo a já byl naprosto spokojený. Skvělý zážitek. Prostě paráda. Těším se na další díly. Už aby to bylo. Tohle potěší i nemangofily. Edice vydání je prostě děs, svítek průsvítek, ale na druhou stranu, to není úplný průser, jen ta cena mě trochu zarazila. Nicméně Akira si tu cenu a edici zase obhájí. Takže si vyberte.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.6. 09:41NANITS chronicles
  Nemám co dodat. Je mi jedno, že je to klišé a že se používají známé vzorce. Je to prostě další poctivé sci-fi, které tady v Čechách chybí. Navíc je to český projekt, o důvod víc, proč plesat. Mně se to líbilo. Hrálo mi vše do karet a nic mi vyloženě nevadilo. Snad jen ke druhé části, tam mě to místy mátlo, kdo je kdo a jaké jsou pohnutky postav, ale ke konci už to zapadlo. První a třetí část je skvěle nastartovaná a těším se, co bude dál. Graficky je to také dobré a každý kreslíři se předvedli. Otázkou je, jestli by takovou kresbu zvládl někdo z Česka. O pár lidech bych věděl, ale to je málo. Chce to víc takových kreslířů. Celkově jsem z celého projektu nadšený a hned mi blesklo hlavou, jak by to byla skvělá hra, nebo kdyby udělali i doprovodné animáky, jako tie-iny. Prostě tohle má potenciál stát se skvělým univerzem. Škoda, že není k mání ten soundtrack, který hrál u digiverze.

  Jedinou velkou výtku mám k edici samotné. Nevím co v Epoše dělají, ale mám nechutně zčernalý přebal zevnitř. Kvalita tisku obecně zkrátka žádná sláva, když už víme, že to jde dělat jinak, ale budiž. Já to koupil i se skvělým artbookem za dobré peníze a tudíž to odpovídá, z mého pohledu.

  Takové komiksy chci v Čechách víc a takové projekty si zaslouží zelenou. Vsadím boty, že jim nikdo nepomáhal nebo je nepodpořil z ministerstva, snad ani "nemohli" čerpat dotace apod. Kdejaká hovadina čerpá dotace, má na to grant, a pak je to takový s..t. O důvod víc, proč smeknout klobouk tvůrcům Nanits. Díky pánové!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.5. 08:46Kurva velký Sin City
  Tak jsem se nakonec dokopal k tomu přečíst si komplet Sin City. Odolával jsem dlouho, protože mě tenhle žánr nijak zvlášť nebere, ale nakonec jsem podlehl kouzlu volání po objevování "nových" komiksů.
  Celkově musím říct, že to je docela fajn série. Ze 7 knih se mi moc líbily knihy: Drsný sbohem, Ženská, pro kterou bych vraždil, Ten žlutej parchant a ještě mě docela bavila poslední kniha Do srdce temnoty. Zbytek mě fakt nebavil nijak zvlášť, četlo se mi to docela těžko a strašně to mátlo, bylo to nahuštěné a jako by Miller nevěděl, co tím chce vlastně říct. Ta povídková sbírka Chlast, děvky a bouchačky byla úplný děs, Blue Eyes mě tak asi bavila nejvíc, jako postava myslím.
  Suma sumárum, jako celek to obstojí, četlo se to docela dobře, až na pár výjimek, příběhy jsou úsměvné a příjemné vyhrocené v situacích a postavách. Jednostránkové a dvoustránkové záběry byly vynikající, kresba je výborná a černobílá obecně Sin City svědčí s mírnými zásahy dalších barev. Snad jedinou nevýhodu vnímám v občasné zaměnitelnosti postav, jak je to černobílé, tak mi občas leckteré věci splývaly.
  Nejsem prostě cílová skupina, není to můj šálek, ale tady jsem se rozhodně bavil. Je vidět, že Miller zúročil své zkušenosti v Marvelu a DC a vytvořil něco zcela originálního. Za to se navždy zapíše do komiksových dějin.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.5. 20:07Svatá Barbora
  Zajímavé a docela čtivé, ale jinak mě to nějak nebralo. No, tak jsem se o tom víc dozvěděl. Hmm, a dál co jako? Konec ne-konec. Přesahy na kde co potěšily. Nevím, já z toho tak odpálený prostě nejsem. Ano je to hnus, co se dělo, ale pro mě je to něco ve stylu přijaté informace ze zpráv. Tak to vím, dobrý a jdeme dál. Jinak nevím, co tím chtěl komiks ještě dalšího říct. Má to informovat, poukazovat, zdiskreditovat, fabulovat nebo co? Rozhodně se jedná o kvalitní komiksový počin a určitě u mě nespadá do ranku těch patlanin, co tady vychází spousta a hraje si to na komiks. Tohle je poctivý. Kdo si na takové komiksy potrpí, měl by po Svaté Barboře sáhnout. Koho takové kauzy moc nezajímají, tak ho může odradit koncepce celé práce a nejednotnost stylu kresby. Přesto pořád spokojenost.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.5. 18:42Modrá Crew #17 - Jednorožec #3, 4
  Bavilo mě to místy lépe než první kniha. Zase je to takový mix cosi v čemsi, a hatla matla patla. Nějak to drží, nějak to odsýpá, ale během třetí části příběh ztrácí tempo a čtvrtá část ho doslova pohřbí po tunou balastního textu a nezáživných vysvětlovaček a divno akčních sekvencí, z kterých jsem ve finále nic neměl. Jako nástěnná malba by se asi vyjímaly víc. Prostě to nějak šlo, nějak mě to bavilo, ale že bych o tom psal domů, se říct nedá. Naprosto jsem se odosobnil postavám a už jsem si k nim nedokázal najít cestu. Do toho mi strašně splývaly a kdyby kterákoliv postava dělala to co druhá, ani by mi to nepřišlo divné. Ale jo, dá se to.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.5. 18:39Cyberpunk 2077 #01: Trauma Team
  Hru znám, ale nehrál jsem ji. Mám velmi hrubou představu, oč jde, ale ani za boha by mě nenapadlo se tímto komiksem zabývat. Prostě je to žánrovka a pasuje do rukou těm, kteří jedou na vlně videohry. Jsem rád, že jsem se zde mýlil a komiks jsem si nakonec přečetl. Líbí se mi, že to po mně nechce znalost reálií Cyberpunku a chytal jsem se. Dredd 2012 na druhou a proč ne. Bavilo mě to, odsýpalo to a celkově se to opravdu dobře četlo. Prostě paráda. Kresba taky paráda. Proč ne, velmi zdařilá žánrovka.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.5. 18:36Zabiják démonů #01: Krutost
  Solidní začátek solidní mangy s příjemným příběhem, který je tematicky průměrný až obyčejný, nicméně je velmi zajímavě pojatý a nakreslený. Mě to docela bavilo a těším se na další díly.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.5. 18:35Zvrácená
  Jednohubka na jedno přečtení s nadprůměrnou kresbou. Taková hororová variace, která neurazí a docela i potěší. Atmosférické horory, kdy se fakt při čtení otáčím a mám úplně našponovanou představivost, fakt moc můžu. Zatím jsem se s tím setkal jen u Japonců a Evil Dead s Insidious a Vymítačem. Obzvlášť oceňuju jistou dávku nepředvídatelnosti, protože jsem čekal leccos na konci, ale tohle a takhle rozhodně ne. Kraťasy byly také dobré. Můžu vřele doporučit.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.5. 18:32Batman Mikea Mignoly
  Už to nemá takovou sílu, jako když jsem to četl prvně, ale na to konto jsem zase dokázal lépe docenit Lovecrafta ve Zkáze, protože ho pomalu načítám. Takže aspoň něco. Tempo je svižné a Zkáza fakt nenudí, jen mě to už tak moc nebere, jako kdysi. Rozhodně je Zkáza nejsilnější kousek celé sbírky. Plynové lampy trpí jen svou délkou, protože celá postupná gradace, která si mi moc líbila, je nakonec ubita rychlým rozuzlením děje. Projelo to mnou jako pájka máslem a z příběhu takřka nic nemám, absolutně nezapamatovatelné. Kresba, ať už retro, mi je příjemná a určitě ji můžu. Plynárna je pro mě velké wtf a spíš jsem se kochal kresbou. No a Svatyně byla úplný průser. To je Hellboy nebo Batman nebo co to vlastně je? Neuchopitelné, nudné a krátké a tudíž zcela zbytečné. Kresba je Hellboy, takže asi tak, sem to nepatří. Překlad mi přišel ok, protože se mi to obecně četlo svižněji, než v DCKK, takže předpokládám, že drobné úpravy do původního překladu určitě pronikly a zbylé dva příběhy byly v pohodě. Plynové lampy se velmi dobře četly, stejně jako Zkáza. Tady ale mé jisté nadšení končí, protože to celé mě utvrzuje v tom, že Mignola neumí zakončovat děj nebo série. Jako by se chtěl vymáčknout a předvést se a pak to nakonec nějak zaobalí a nějak dovede do konce, aby tam prostě byl. Stejný problém mám u více sérií, ne jen těchto příběhů. Pro mignolovce je tato sbírka naprostou nutností. Kdo chce netradičního Batmana, i zde si takový čtenář najde své místo. Mě už to prostě nebaví, aspoň ne, tak jako kdysi. Celkově jsem ale rád, že tu vychází takové příběhy. Elseworlds bych snesl komplet v češtině. Je tam hodně dobrých kousků.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš24.5. 08:52Modrá pětka: Signály ze tmy a jiné příběhy
  Tohle bylo opravdu slabe. Pusobilo to na me dojmem, co zbylo nevydane. Pribehy me moc nebavily a chybela mi mezi nimi nejaka souvislost, coz jsem u predchozich knih nemel. Par momentu se tam naslo, viz bumerang nebo s tim lekem, ale jinak mi to prislo prumerne. Kvalita tiskovych podkladu mi u nekterych pokracovani vylozene vadila a dost tezko se v tom orientovalo, jak to bylo tmave. Bonusovy pribeh s mlynem na leporelu byl mily a po vytvarne strance velmi zdarily. Pro fanousky Marka Cermaka je tohle povinosti, ale i zde onen fanousek musi byt jistym zpusobem tolerantni vuci teto sbirce.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.5. 18:02Orlové Říma, kniha I. & II.
  Sám si také kladu otázku, že po tomhle někdo už nesáhl daleko dřív. Sám o této sérii vím dlouho a než jsem se dostal k anglické verzi, už je tu mezitím česká. Zvěsti nelhaly, opravdu je to pecka a extra komiksová třída. Od začátku do konce mě to nepustilo a jediné co mě vyloženě naštvalo, že zase nemám další díl. Stejně jako u Murény je to tak dobře udělané, že pokračování by na sebe neměla nechat dlouho čekat. Přitom srovnání s Murenou se odvažuji jen z důvodů stejného tématu, ale dějově je to přitom jiné. Vizuálně také. Marini si víc hraje s akcí a akčními scénami, což u Mureny nebylo tak časté. Tady mi to přijde více jako rodinné drama, kdežto Murena mi přijde více jako politické drama a s přesahem. Orlové Říma jsou více údernější a přímočařejší, ne na škodu pochopitelně. Zkrátka se mi to moc líbilo a byl jsem vyřízený po dočtení. Skvělá práce!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.5. 17:57Texaský Jack
  Páni to byla ale jízda. Od začátku jsem čekal něco úplně jiného. Prostě čistej prequel k Sykesovi a ono to vlastně bylo celé úplně jinak. Což naopak oceňuji a tvůrci předvedli, že nemusí být vše účelové jen proto, že sklidili jistý úspěch se Sykesem. Neopakovali stejný recept a spíš nám ukázali další střípky z "historie" Divokého Západu a Sykes se tam nějak připletl. Navíc jsou postavy uvěřitelné a lze si k nim vypěstovat vztah, no a ten konec! Prostě paráda. Opravdu dobrý komiks, který pobaví, trochu poučí, ale hlavně který je velmi dobře udělaný.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.5. 23:32Kůstek #06: Starcova jeskyně (barevné vydání)
  Kůstek je zpátky v sedle a doufám, že tam zůstane následující 3 knihy. Už to má nějaký samospád a i když se nabízí konec, je jasné, že končí jen první část problému a další už otevírá dveře. Tenhle Kůstek byl příjemně akční, čtivý a nenudil. O poznání lepší, než předchozí kniha. Fakt se někam posouváme, konečně!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.5. 23:14Modrá Crew #18 - Ekhö: Zrcadlový svět #7, 8
  Už to nemá takový náboj jako první díly, ale pořád to je dobré. Londýn byl príma a dobře doplňoval problém se světem Ekhö, ale co mi na něm vadilo, že působil jaksi prázdně. Prostě jsem z Londýna moc neměl a působilo to jako road trip. Pár momentů tam nicméně bylo i pár vtipů a narážek se našlo. Manhattan mě vlastně bavil víc po příběhové stránce. Byl dostatečně originální, ale vlastně nic nikam neposunul a byla to jakási odbočka. I když kdoví, třeba to bude mít nějakou souvislost s dalšími díly. Pořád zbývají ještě dva vydat, ale je na místě tvrdit, že 10. dílem to neskončí. Ekhö se dá prozkoumávat ze všech možných stran. Jen se obávám, aby to neskončilo rutinérsky a jen se pro forma ukazovala různá zákoutí Ekhö. Takhle dopadl Malý Nemo v Heraldu, než se na dlouho odmlčel. Toho se bojím. Jinak ale je to pořád zábava a parádní jízda. Neotřelá oddychovka s vtipem a krásnou, přenádhernou kresbou.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.5. 23:07Lonesome #02: Rufiáni
  Musím uznat, že to je vlastně dobrá věc. I když jsem si místy říkal, že na první epizodu to nemá. Nebo že to je ukecanější, než v první epizodě. Pak mi to ale uzrálo v hlavě a říkal jsem si, hergot vždyť mně se to vlastně líbilo! Fakt skvělé! Dobře dávkované napětí. Příběh graduje a i když pomyslná hlavní dějová linka vlastně končí, je evidentní, že se dá na čem stavět pro další epizody. Kresba mě bavila, jazykově mi to přišlo vyvážené a četlo se to dobře. Prostě dobrá poctivá westernovská jízda. Co musím Swolfsovi uznat je, že pořád nemám mnoho informací z minulosti onoho jezdce. Ano, jeho mládí a touha po pomstě, ale je evidentní, že to není jen o tom, a rozhodně hlavní postava nepůsobí a nemá působit malicherně. Vždyť pořád nevíme jeho jméno! Pocta italským westernům je na místě a Swolfs to prostě dobře zmákl.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš20.5. 20:41Linka
  Tohle byl fakt hnus. Pribeh o nicem, ktery je vlastne na par cernobilych strankach, flashbacky tam ani nemusely byt, dej to neposouva. Naprosto neprehledna orientace v cetbe a nedavaly mi pohnutky postav zadny smysl. Prijde mi to jako pochlubit se, co vsechno muzu udelat zvracene, aby to vypadalo cool a bozi. Kresba hnus na entou, jak ty pitome fanouskovske adventury z devadesatek. Nektere cernobile pasaze byly slusne a kreslir ma potencial. Nicmene byla kresba fakt az odporna, perspektiva nula, auta hranata. Fakt ne. Absolutne jsem se s dejem nedokazal ztotoznit a hlavne mi ani nedal duvod kliknout. Absolutne mi uniklo, co tim autori chteli rict. Hrani si na drsnaky ala pulp fiction uz je passe. Za me velky spatny.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.5. 22:14Král, jenž byl a bude #01: Artuš
  Další takový pokusy o míchání mytologie, které se nepovedly. Nudné a nezáživné. Pokus navodit, že se jedná o něco velkého a cool se nezdařil. Hlavní postavy jsou trapné a toporné. Navíc je vše účelové, takže to nepůsobí věrohodně. Představa, že tohle měla být minisérie bez dalších volumek, mě doslova děsí. Jako nechápu, co tím chtěl autor říct, o co mu jako šlo? Proč se musí pořád vytahovat mytologie a takhle ji prznit. Jedinou výhodu vidím v tom, že to odsýpalo a četlo se to plynule. Kresba v pohodě, poctivý neurážlivý mainstream. Jinak ale nuda a slabota.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.5. 16:56Showman Killer (paperback)
  Prostě další Metabaron, jen jemnější a kratší se solidní kresbou, ale to je asi tak vše. Jodo vypravěčský styl se nezapře a ty jeho hatla matla patla už mě nějak ohromit nedokáží. Setkat se s tím jako nováček, plesám blahem a hledám další, jelikož už jsem toho viděl a četl od něj dost, nijak zvlášť mě to ze židle nenadzvedne. Prostě solidní průměrná Francie.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.6. 22:56NANITS chronicles
  A bude ten soundtrack i na CD? Na stream se tesim!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.6. 14:55NANITS chronicles
  Já jsem si říkal, že v tom bude nějaký háček. Vážně máte moji úctu. Prosadit se v dnešní době s takovou věcí je kumšt. Jsem nadšený z takového počinu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.6. 14:35NANITS chronicles
  Se divím, že to není uvedeno v tiráži...
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš9.5. 14:55Občanská válka
  Ter: Marvels si zaslouží vydat ve výroční edici k 25 letům. Mám anglickou verzi a ta je luxusní. Máš tam epilog a spoustu bonusů, včetně kompletního scénáře, anotace ke (snad) všem panelům, aj. No prostě tam toho je mraky a formát je zvětšený na úroveň omnibusů. Paráda. Tohle by si zasloužilo v ČR takové vydání. CREW by tohle určitě zvládla udělat, souhlasím s tebou, že ty jejich Legendy jsou parádní kousky.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.5. 19:47Komiksový výběr Spider-Man #043: Hobgoblin
  simonator: já to sleduju podle wiki: https://cs.wikipedia.org/wiki/Komiksov%C3%BD_v%C3%BDb%C4%9Br_Spider-Man a máš tam naštěstí i číslování jednotlivých sešitů v daných kompletech. Podle toho se můžeš na své favority těšit ve správný okamžik :-).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.4. 20:39Přístav Země / Zatmění
  Sagikkun: vynikající soundtrack, Sicario má rovněž dobrý a iks dalších než odešel na věčnost.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.4. 11:01Přístav Země / Zatmění
  Hawwwran: jeste me napadlo snad Den kdy se zastavila zeme, ale jen okrajove, tam obcas vidim takove paralely s pristavem. Tam nejde az tak moc o obchod, ale o nabidce stat se soucasti vetsiho celku ve vesmiru. Film asi znas, volil bych ten z roku 1951.

  Jeste me tak maximalne napadla Duna, starchaser: legenda o orinovi, Arrival, Heavy Metal 1981, no a co Futurama!!
  Ale ber me s rezervou, spis mi tak obcas bleskne hlavou, jo tam by mohlo neco byt i z pristavu. Tvuj dotaz me donutil se nad tim zamyslet
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 14:50Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Ter: ve videu říkali a je to i v bonusech tuším, že papír zvolili právě kvůli co největší podobnosti s vydáním v Mladém hlasateli.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 00:31Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Pry jsou chyby v barvach, napr zluta noha misto barvy kuze, atp. Mam to zprostredkovane, ale od dobreho zdroje.

  Asi tak, mne jsou chyby tohoto typu ukradene, nevsiml jsem si jich a kdyz jsem se to dozvedel, na zazitku mi to nijak zvlast neubralo. Zkratka tam jsou a lidi to stejne berou. Coz je dobre. Uz aby byl Marko Cermak.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.4. 10:01Přístav Země / Zatmění
  Kolosalka ani nebyla v planu. Od zacatku to melo byt koncipovano do ruky a na prakticke cteni. Navic se zachoval puvodni sesitovy format, 1:1 mi prijde fer. Nezmensuje se a nezvetsuje se. Hlavne bonusy jsou exkluzivni. Je jich tam opravdu hodne, ktere nebyly k mani ani v puvodnim vydani. Obzvlaste Muttiovy cernobile kresby jsou uchvatne.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 20:09Superman: Rudá hvězda (2. vydání)
  Je to identický dotisk
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:59Zarov
  Ani není potřeba skouknout film nebo si přečíst původní povídku. Funguje to samo za sebe.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:57RUR
  Norri: u mě to zase bylo obráceně. Povinná četba nás odrazovala od jakékoliv četby :-)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:52Fatale #05: Proklít démona
  Je fakt, že to působí zvláštně, když je jeden autor/autoři vydáván pokaždé jinak. Být to dlouhá série, viz Sága, tak proti vydávání po volumkách absolutně nic nemám. Takhle je to fakt škoda, že jenom 5 volumek vychází s ročním odstupem (vyjma volumek 4 a 5) formou tpb. Tohle by si zasloužilo jednu bichli jako u Zatmívačky.
 • Darth Raelchi
  Alfi: to máš pravdu, ale tahle edice má problém s lepením, stejně jako další Spidermani od CRWE. Navíc je to v měkké vazbě a tahle KVS edice se opravdu povedla, rozhodně lépe, než UKK verze. Co tomu kazí dojem na kráse je ten hřbet, ten mě u trafikovek prostě štve.
  Carnage: asi tak. Nevím, co jsem čekal, ale to čtenář zjistí, až co si to koupí. Prostě taková machrovinka na závěr. Extra nenadchne ani nenaštve.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:40Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Prý má 1. vydání 4 chyby, ale nevím jaké konkrétně a v dotisku by měly být opraveny. Ví někdo víc?
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 23:05Xerxés: Pád domu Dareiova a vzestup Alexandrův
  Jestli jste fandové velkoformátových kreseb a v podstatě stejných rozměrů jako je 300 a Xerxés, zkuste komiks Sons of Chaos od Chrise Jaymese a Ale Aragona. Sám autor u nás byl na návštěvě a měl podepisovat komiksy v Globe Café v Pštrossově ulici, akorát se tak nestalo, protože se někde zasekla doprava. Mně to místy 300 připomíná, ale spíš kresbou než dějem. Děj tam opravdu je obsáhlý a na 200 stranách dobře vypointovaný. Vydalo to IDW: https://www.bookdepository.com/Sons-Chaos-Chris-Jaymes/9781684054794?ref=grid-view&qid=1619211904767&sr=1-1.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 22:54Odkaz rodu Blacků
  Já jsem taky žil v tom, že tohle bude uzavřená minisérie. Že se plánuje / chystá pokračování vlastně vím až z odhalení edičáku na 1. pololetí. Zatím nikde nic. Uvidíme.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 22:50Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Tak už je to vyprodané. E-shopy už hlásí dotisk na 21.6. Jsem zvědavý jestli bude dotisk opravdu tak rychle následovat.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 22:48Žoldnéř #05: Pevnost
  Sakra, já chci bjůbs! :-D Proč cenzurovat krásné věci. Vždyť děti nejsou cílovka ne? A my nejsme v USA! :-D :-D
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.3. 00:28Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Uz jsem to video videl a je mi do placu. Zase nebude komplet. Chjo. Treba do te doby zmeni nazor.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.3. 17:55Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  keporkak: o tom bohužel nic nevím, tak snad se mýlíš.
  james89: ve 2. svazku právě musí být Marko Čermák, protože bez něj máš vlastně 11 pokračování (8x Junek, 3x Bohumír Čermák). Bohumír jinak dělal překreslování, což už bylo v této edici představeno v bonusech. Junka pak v 60. letech překreslil zase Marko Čermák a ten ještě překreslil jednoho Fischera (RŠ plaší pytláky - Červenáček tam dostane kamenem od pytláků ryb, u Vávry byl taky vydán). Samotný Marko Čermák má vlastně 91 původních pokračování (z nichž některé jsou upravení Kulišáci) + 2 pokračování, které už vyšly teď u Fischera ohledně nového šlapohybu. Pak je jedno pokračování jako promo na třetí díl vontské trilogie (jen jedna strana na konci vydání od Olympie), pak je nový příběh podle nevydaného Foglarova scénáře s úpravou Jiřího Stegbauera (poslední strana u Vávry). Suma sumárum by to byla docela nudlička ve velkém formátu, která má jen 102 + 2 (Fischerův šlapohyb) Čermákových pokračování, k tomu 11 pokračování od Junka a Bohumíra Čermáka, + 9 překreslených + promo na třetí díl + poslední příběh. Moc toho není, tak předpokládám, že tam bude i vontská trilogie, která má dohromady 82 stran (pokračování). Takhle by to totiž bylo úctyhodných 197 stran a to už by byla knížka, k tomu si přičti bonusy a je to doma.
  Logicky si říkám, aby kvantitativně, i kvalitativně, kniha obstála vedle Fischerovy, měla by mít i vontskou trilogii. Navíc jsou to RŠ a takhle by druhá kniha byla opravdu kompletní a byla by i stejně tlustá.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.3. 07:49Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  James89: jeste bude kniha se zbyvajicimi kresliri RŠ. V predmluve to teda uvadi a vypocital jsem ze by to melo cca. 200 stran pokud tam zahrnou vontskou trilogii. Jen nevim, kdy ji planuji vydat.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš8.3. 10:22Dracula
  Hanussen: já jsem neodolal té limitované obálce. Hrozně mi to připomínalo ty staré filmy s Drákulou.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.2. 12:11Dracula
  baatcha: opravené vydání opravdu vyšlo, ale máš pravdu, že bez jakéhokoliv proma. Měl jsem ho i v ruce, takže existuje, ale nestudoval jsem ho nijak zvlášť, takže se jen domnívám, že ta opravená verze je opravdu opravená a nikoliv znovuvydaná stejná edice pod záštitou opraveného vydání.
  trudoš, Ter: pokud budeme takto uvažovat, tak má Trudoš samozřejmě pravdu, ale zase když se rovnou začne počítat s tím, že chyby vždy budou, je otázka času, kdy se ta hranice bude tak snižovat, že vyjde kniha s tolika chybami, že už bude pozdě bycha honit. Já chápu, oč Terovi jde, prostě ty chyby nemají být za A) tak zjevné a do očí bijící. Pokud je chyba typu, že ji objevím bůhví kdy, je to asi evidentně ta naše hranice coby zákazníka, která se dá ještě přehlédnout. Já si nemůžu pomoct, ale takové kopance a do očí bijících chyb jsem za poslední dobu viděl jen u Arga a u nikoho jiného ne. Egmont je pravda na druhém místě viz Příběh Skrblíka a jeho překlad, ale většinou jsem si chyb v Egmontu všiml, až když mě někdo upozornil, viz Corto Maltese.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.2. 15:53Dracula
  Ter: já si spíš myslím, že to byla investigativní otázka od Antona, nikoliv rejpavá. Prostě otázka, zda-li je jakákoliv chyba v knize záminkou ji nekoupit, zvlášť když je od Arga.
  Sám musím uznat, že u této otázky jsem na vážkách. Naprosto souhlasím s tím, že buď to dělám bezchybně a v případě problému to napravím, anebo to nedělám. Další otázkou je, kam až je Argo schopné zajít a do jaké míry to fanoušci a čtenáři budou chtít akceptovat. K Providence jsem se vyjadřoval a dále to rozvádět nebudu, ale zrovna u Drákuly jsem si sám říkám, jestli ta poznámka na str. 74 je dostatečným důvodem knihu nepodpořit. To je právě ten problém. Spousta z nás si řekne, buďme rádi, že to tu je, protože by to jinak nevyšlo a dá se to přehlédnout. Salámová politika, pěkně kolečko po kolečku. Lidem to na jednu stranu vadí, ale přesto to koupí a není se pak ani divit, že Argo varovné signály neřeší, protože my to přece koupíme. Providence na mě byla moc silné kafe, ale i Drákuly bohužel necítím potřebu ji vracet na úkor toho, že je tam zatím jedna tisková chyba. Ale už jsem unavený pořád přimhuřovat oči. To ani neřeším, že jsem čekal špalek o velikosti 356 stran. Je jedno, jaký je pak ve finále výsledek, ale pro mě je třeba důležité mít i tyto údaje přesné a podle nich se pak rozhodovat, zda-li koupit či nikoliv. Ono se to nezdá, ale Drákula je poměrně špalek v knižní podobě a proto i takový avizovaný rozsah stran působí dojmem, že se jedná o solidní adaptaci, 200 stran adaptace je pro mě klasika, standard a nic výjimečného co se do rozsahu týče. 200 stran se dělá prostě běžně a u Drákuly je to prostě jen adaptace (pořád se musí vmáčknout tolik stran a myšlenek do pouhých 200 stran, kdežto u 356 to už je jiná) s velmi dobrou kresbou (o tom žádná).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.2. 22:46Dracula
  Hlavně nesedí avizovaný počet stran v anotaci. Je jich 208. Už jsem napsal adminům, aby to upravili. Asi cdb dostala špatný presskit, protože na webovkách Arga a Kosmasu je evizováno 200 a na Databázi knih je jako tady 356 stran.
 • Darth Raelchi
  Jen taková věcná. Nečetl jsem to a neznám tu sérii nijak dopodrobna, ale opravdu je ten překlad v názvu správný? Opravdu je příběh takový, že název Neoblíbený Iron Man odpovídá? Jen mě to zajímá, protože INFAMOUS znám mnohem víc jako nechvalně známý či proslulý, tak si říkám, co vedlo překladatele k takovému překladu. Jestli je to v souladu s příběhem, tak proč ne.
  Díky předem za osvětlení!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.1. 22:02Fatale #05: Proklít démona
  louza: Criminal bude mít asi ještě další dvě velké knihy. Nedávno jsem se na to koukal a teď vyšel "omnibus 3" a pořád v něm není všechno a příběhů pro další velkou knihu je pořád dost. Takže se máme na co těšit. Od Brubakera vyšla ještě uzavřená série Velvet a jednohubka Pulp. Třeba to tady také vyjde.
 • Darth Raelchi
  Koukal jsem na vydání v angličtině a vypadá to zajímavě, ale je fakt, že hodně věcí u nás už vyšlo. Posuďte sami, nač se těšit: http://en.wikipedia.org/wiki/DC_Comics_%E2%80%93_The_Legend_of_Batman
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.11.2020 12:30Visa transit #01
  a to nejsme u konce, jestli to bude mít další album/alba, každé za takovou nebo podobnou cenu, tak nevím, kdo to bude kupovat... Přitom De Crécy je vynikající, ale za tuhle cenu do toho fakt nejdu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.8.2020 20:15Metabaron (pevná vazba)
  Mam dotaz na crew: potreboval bych jen osvetlit jednu malickost. Jak to bude s pokracovanim teto serie? Serie metabaron ma 6 alb, takhle vysla v integralu. V mdeku jsou 4 alba. Nabizi se ze pak dodatecne vyjdou jen 2 alba samostatne nebo to bude jinak? Na netu jsem nenasel ze by planovali dalsi alba a podle bedetheque je to pry uzavrene. Napadlo me snad ze by se ke zbyvajicim album pridaly oneshoty zbrane metabaronu a castaka. Mohu poprosit o nejake info? Dekuji
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.7.2020 17:54Mýtus Cthulhu
  Ja jsem si taky rikal co to je, protoze to vypada dost blbe a kresbe to opravdu skodi. Koukam na webu a nic takoveho tam neni. Snad to je jen nejaka dalsi verze tiskovych podkladu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš13.6.2020 00:24Nejmocnější hrdinové Marvelu #100: Spider-Gwen
  Uz jen aby prisel spider-safespace a spider-snowflake.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš20.5.2020 15:53Papež ukrutný
  Nevim nevim, 750-800 mi prijde proste moc. Navic podobne dlouhe od arga staly jeste do nedavna 600. Do toho podle jejich posledni zpravy snizilo argo naklady na polovinu. No nic, takhle se delaji penize. Jeste by to chtelo nejakou chybu at mame za par let raritku. Co to bude letos, zase bez bublin, chybejici stranka, odlepovaci obalka...
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4.2020 20:04Nezkrotný Berserkr #01
  Ano jsou
 • Darth Raelchi
  Prave obalka ladi memu sluchu, nezapadne v zadnem ruchu
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.4.2020 13:18Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek
  To cyboy: touché
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.4.2020 18:10Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek
  Aspon ze ne remasterovane jak v nhm, restauratorstvi jeste beru, i kdyz... Ale predelavat koloring, fuj. Snad jen v Pribezich z Asgardu v ukk mi to tak nevadilo a u Thora od Simonsona.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.3.2020 05:03Magic The Gathering: Chandra
  Karl173: ja to cetl ale to je jako plivnuti do more. To stejne nikomu nic nerekne o deji. A to ze tam napisou ze to souvisi s hernim svetem je malo a stejne nedavam. Proste mi nejde do hlavy vytvorit pribeh ktery neni schopen fungovat sam za sebe a potrebuje k tomu karticky aby to pobral. Tohle je proste velky spatny. Mam skvelej priklad: nectu a nezajima me warhammer, dostal jsem na doporuceni darkblade a ten komiks je proste super. Nepotrebuji k tomu nic, pribeh funguje i sam za sebe ale mel bych z to asi vic znat ten svet. Takze darkblade doporucuji. 😀
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.3.2020 12:13My Little Pony: Poníci v akci
  Fry: Díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.3.2020 08:40My Little Pony: Poníci v akci
  Je to třetí kniha v pořadí série My Little Pony? Nebo je to samostatná řada nesouvisející s předchozími dvěma knihami?
 • Darth Raelchi
  Uz ted se tesim!
 • Darth Raelchi
  MrKulda: radi te uvitame na dalsim post-koronavirovem srazu. Fakt je to skvela parta pokazde jineho slozeni a musim rict, ze po praci rad vypnu a pokecam s podobne ladenymi lidmi.
 • Darth Raelchi
  Lenny: dully noted. I tak tomu dám šanci, mám pocit, že první čísla mám ve vydání A Death in the Family, kde mám následky smrti Jasona Todda, je to ono?
  Jinak Lenny, když už tě tu "vidím", psal jsem na Killraven dotaz na tebe. Mohl by ses na něj prosím tě mrknout? Zajímá mě jak to je. Díky :-)
 • Darth Raelchi
  Fimi má pravdu. To chce spláchnout pivem a pokecat osobně. Přidávám se k Fimiho pozvánce.
 • Darth Raelchi
  To mi připomnělo, jak mě filozof nazval, že píšu vypatlané komentáře :-D
 • Darth Raelchi
  Naprosto zbytečná diskuse, resp. směr, kterým se to ubralo. Každý má právo na svůj názor, ať je jakýkoliv a pokud jeho znění neodpovídá tématu nebo ideovému zařazení, měl by pouze svůj názor přeorientovat na správný kanál. To na začátek. Tady už to u některých zavání vyhlášením a zbytečnými provokacemi.

  cyboy: při vší úctě, některé věci, co píšeš mě neoslovily a nebavily, z různých důvodů, ale na druhou stranu mi hodně věcí přišlo zajímavých, poučných a hlavně mají hlavu a patu. Tvé komentáře jsou inteligentní a je vidět, že je píše hlava, která přemýšlí, ať si je komentář krátký, věcný, nebo všelijaký. Kdo jsem abych soudil a přel se s někým o jeho názor, nebo ho za něj napadal. Pokud budu mít s tebou problém, věřím, že bychom o tom mohli normálně podebatovat. Od lidí stejného smýšlení se naučíte málo, ale s lidmi v rozporu nebo rozdílným názorem se naučíte víc, teprve pak si člověk utvrdí své myšlenky anebo se na základě nich obohatí. Jestli jsem se tímto stal členem tvého kultu, asi jsem už viditelný a rozpoznatelný, nikoliv v zákrytu. Člověk, který se do tebe pouští, by si měl nejprve přečíst notnou dávku tvých komentářů, aby pochopil tvého ducha a způsob, jak uvažuješ.

  MrKulda: zbytečně jsi cyboye vyhlásil. Jsou mnohem lepší a slušnější způsoby, jak s lidmi jednat. A nazvat Fimiho řiťolezcem mi přijde rovněž krajně nevhodné. Co ty vlastně o něm víš... O komkoliv z nás. Jenom si přečteš pár komentářů a podle toho vyprodukuješ nějakou myšlenku, která dle mého názoru, má za úkol jen hanět lidi a provokovat. Jsme na jedné lodi, všichni fanoušci, sběratelé a hlavně čtenáři. No tak cyboy čte rychle, komentuje jako jeden z prvních, no a co má být, věřím, že spoustě lidí to tu pomáhá. Určitě si teď po přečtení jeho komentáře na tento DCKK neřeknu, wow tak když cyboy palec dolů, tak já automaticky taky. Jestli takhle někdo uvažuje, nepotřebuje na to cyboye, vždy si najde někoho, kým se řídit. Neuškodilo by ti přijít na sraz a probrat to osobně. Spoustu lidí z comicsdb znám a jsem za ně rád, mohu je s klidem nazvat přáteli.

  Jinak, asi si tohle DCKK nakonec přečtu. Neměl jsem to vůbec v plánu, protože mě tato týmovka nikdy nějak zvlášť neoslovila, apriori ke komentářům, takže na tom něco bude. Lenny to doporučuje, P.G. taky. Judas Contract mi přišel paradoxně výbornej - s přihlednutím k týmovce, kterou nemusím. Za mě komentáře a diskuse plní zde svůj účel. Děkuji za další doporučení!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.3.2020 07:04Conan #05: Darebáci v domě
  Maco: pokud vim, tak ne, kresliri se v darkhorse conan tocili, ale tenhle tsm uz nebude. Mozna nejaka hostovacka.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš7.3.2020 12:39Nejmocnější hrdinové Marvelu #090: Killraven
  Lenny: nebo někdo? Mám na tebe (vás) dotaz. Killraven vyšel původně barevně nebo černobíle? NHM má první dva sešity černobílé, ale když jsem se díval na web a našel skeny Amazing Adventures #18 a #19 tak ty jsou barevné.
  Nejedná se náhodou o chybu tisku? Aspoň ta obálka by měla být barevná, ne?
  Díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.8. 09:44Srazy, cony, festivaly
  Cyboy patrně přijde. Jsme domluveni, že ho s Fimim nabereme.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.8. 09:37Srazy, cony, festivaly
  Tak jeden kámoš nedorazí a Anton Whatever se už přihlásil. Tvl už se těším jak sviňa :-)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.8. 15:41Srazy, cony, festivaly
  Já ještě resim dva kamarad jestli pujdou, dam vedet asap
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.7. 12:40Sběratelský klub
  Future-Death: Já osobně beru obě, protože mám román moc rád a od Arga vyjde deluxe verze s rozkládacím městem vzadu. Normálně bych si nechal tu českou verzi od Namaie, protože nač mít 2 adaptace, navíc na první dobrou kresba od Arga moc nezaujala. Nicméně jsem si ji o víkendu šel omrknout do Luxoru a musím uznat, že to vypadá mnohem lépe než na skenech. ALE, Argo verze má mnohem umělečtější kresbu, narozdíl od Namaie, který prostě předvedl, že umí udělat komiks, kterým chce vyprávět příběh.
  Čili, s přidanou hodnotou rozkládacího města beru nakonec obě. Každopádně, jestli nejsi bůhví jak ujetej na sbírání, tak Namaiova verze je velmi dobrá a pro účely mít prostě 1984 adaptaci v komiksu, tohle je opravdu velmi zdařilá adaptace, věrně respektující originál. Mám ji sám v angličtině a jazykově to nedomrvili. Naprostá spokojenost s Namaiem.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš24.7. 09:02Herní vlákno
  Jen jestli je to pravda. V dnesni dobe uz je to vselijak. Muze se stat pravdou i to co potrebujes a jeste ti jdou lidi na ruku. V usa se resi kdejaka blbost, asi na to maji cas, a dovedu si predstavit ze to stat kalifornie vytlacil ad absurdum formou sikany od nejake zajmove skupiny.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.7. 08:31Srazy, cony, festivaly
  Jo, dej to tam na sest, diky!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.7. 08:00Srazy, cony, festivaly
  Jsem taky pro patek 6.8. co ostatni?
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.6. 22:52Srazy, cony, festivaly
  Jsem i pro srpen, mam po tabore, takze muzu dorazit. Misto je skvele zvolene!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.6. 20:08Srazy, cony, festivaly
  To je fajn termín
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.5. 23:31Sběratelský klub
  Draco: ja mam meritko, ze nez koupit blbost, tak si ji radsi prectu digitalne, a podle toho bud jo nebo ne. Tam nastupuje druhy klic, a to ten, zda-li si dovedu dany komiks predstavit, ze ho budu cist jeste jednou nebo ze se k nemu budu proste vracet. Pokud tento pocit nema, tak komiksu podekuji za prijemne chvile, ale u me doma misto nenajde. Pokud me komiks necim uchvati, nevaham a kupuju klidne celou serii ci omnibusy. Malokdy jdu posledni dobou na jistotu. Je mi lito vyhozenych penez za prumerne veci.

  Nove a nezname veci vybiram podle autora, kreslire, serie, vydavatelstvi nebo i podle obalky ci premisy v anotaci. Proste me to musi necim upoutat, abych si to precetl. Treba Proti prirode me uchvatilo samotnou obalkou, kdyz jsem videl eroticky ladene prase. Takze proc to nezkusit a ejhle uz je to i v cr.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.5. 08:51Nakupujeme venku
  P.g. ja mam zase posledni dobou vyhradne spatnou zkusenost. Bud to nedoruci vubec anebo je to ve stavu ktery neni brand new neboli mint, a to se bavime o vecech v predobjednavce. Ted jsem v pobrexitovem obdobi ucinil par objednavek, tak uvidim. Dam jim sanci. Rychlejsi to rozhodne neni. Vzdy do 10 dnu doma, ted i kolikrat mesic.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.5. 16:52Sběratelský klub
  mkw: taky mi to nešlo spustit, asi to zrušili, vzhledem k tomu, že vydávají knihu fyzicky, tak možná proto.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.5. 12:48Povinná četba
  To vypadá dobře, díky za tip. Vertigo sakra můžu. Jsem zrovna posháněl nějakého Kindta, tak snad to bude ok.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.5. 11:15Sběratelský klub
  Taky jsem vzal limitku s artbookem. Četl jsem jen první sešit a vypadá to dobře. Mají to dobře vymyšlené jako e-komiks. Zaujalo mě to, ale bližší podrobnosti nevím. Každopádně leap of faith je na místě.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.5. 16:49Srazy, cony, festivaly
  nema problema
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.5. 20:54Pindárna
  Trip: Jsem si si říkal, kdy to z e-verze přejde na analog verzi :-). Díky za připomenutí!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.5. 13:43Povinná četba
  Taky mi prijde cena za pouzdro ok, porad mame nejakou slevu na knihach a s tim pouzdrem to jde, byt to v obchodech tak jsme nekde uplne jinde. Vybirala rad podporim. S vadnym pouzdrem me to mrzi, tesil jsem se na nej, ale hlsvne ze se to opravi a da do kupy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.5. 06:53Sběratelský klub
  Vybiral uz spustil prodej novinek! Konecne, uz se tesim.
 • Darth Raelchi
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.5. 00:45Sběratelský klub
  Jako ten kdo brubakera moc nemusi KoBK je fakt povedne a libilo se mi to. Gotham Central bylo taky dobre.
  Fimi: dobry tip! Perramus mam a tesim se na to. Doporucuji i dalsi argentinske komiky, mort cinder a eternaut. Zatim u je u me eternsut komiks roku 2021 na mem reading listu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.5. 18:24Sběratelský klub
  A co říkáte na komiks Pulp?
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.4. 16:23Sběratelský klub
  Díky kluci za info stran Kajka i Kokosze. Integrál zní dobře.
 • Darth Raelchi
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.4. 20:33Sběratelský klub
  Sole: já vím, já to jen tak plácl. Nicméně si myslím, že teď by to klidně prošlo. Určitě by se to naplnilo. Jedničku bych asi vzal. Dál bych nešel, ale jedničku jen tak cvičně proč ne.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.4. 10:26Sběratelský klub
  Aby to nebyl Spawn.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 18:33Sběratelský klub
  Hanussen: Díky za upřesnění. Mrknu se po tom.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 14:43Sběratelský klub
  Gmork a Hanussen: já jsem zkoušel nowe przygody a moc mě to nechytlo, co ty původní od Christy? Mám to zkusit? Četl jsem od něj jen v Relaxu Opowiesci dla doroslych a to bylo dobré, ale asi nesrovnatelné s Kajko i Kokosz, že?
  PS: Mě Sandman a Gaiman moc nechytl. Mám jen Sandman 3 kvůli 4 samostatným příběhům, ale třeba se k tomu dostanu, někdy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 13:11Sběratelský klub
  Gmork: přiznám se, že v polštině bych původní anglické věci nekoupil, dvojitý překlad řeším, když není zbytí. Proto už jsem vzal na milost tu Francii. Jsem takhle poprvé zkusil komiks Monika a musím říct, že se mi to četlo o poznání hůře než původní polské komiksy. Význam jsem nějak pobral, to jo, ale cítil jsem, že tomu něco chybí. Zase Thorgal je v pohodě v polštině, tak nevím. Prostě do toho jdu po hlavě a uvidím co Skarga Utraconych Ziem přinese :-). Taky už musím dočíst ty poláky, nějak se mi za ten rok-dva navršili a to ještě čekám další zásilku.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 11:18Sběratelský klub
  Gmork: taky jsem měl americkou verzi 30 dní dlouhá noc a jediné co jsem na něm oceňoval, že byla komplet hlavní příběhová linie, kterou u nás představilo CC v prvním volumku. Jinak je ta edice prostě standard, nic převratného, ale vzhledem k tomu, jak to v USA je s trhem knih, se není čemu divit. Spotřební zboží a pro pár "vyvolených" nebo fanoušků a nadšenců je pár kusů v "lepších" edicích. Mně se třeba líbí, jak Poláci přistupují ke svým autorům, Funky Koval, Zaklínač a Ekspedycja mají nádherné edice od Prosynski. To je skvost mít doma a ta cena! KKK 25 je úplně top, už aby byla KKK 26, kterou avizovali na FB. Ongrys fakt jede. Čumím sám co vydává. Celkově začínám brát víc Francie z Polska, když mám echo, že v Česku pšenka asi nepokvete, doposud jsem bral hlavně Poláky. Ale abych přihodil i do USA, opravdu se mi líbí jejich omnibusy. Přesně ten typ knihy, který mi vyhovuje, narozdíl od DC omnibusů. Nemluvě o Epic Collection, rozumná cena, nabušená kniha, ideální formát.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 11:00Sběratelský klub
  Gmork; Onkel 1928: to je přesně ono, někdy ty zahraniční edice jsou prostě lepší pro mou sbírku. To máš třeba Rossovy velkformátové DC příběhy, které vydává CREW. Jednak je to na etapy a ještě ve zbytečně velkém formátu, takhle jsem to našel jako novinku v HC kompletu a se slipcasem a za hubičku, navíc je formát menší o pár cm a krásně se to vleze do knihovny. O Polácích nemá ani smysl se rozepisovat. Teď pouštím Nářek ztracených zemí 1 a 2, protože 3 a 4 díl prvního cyklu se blbě shání a teď to vyšlo v kompletu. Modrá Crew to asi nevydá, nebo to asi nemají v plánu, vzhledem k poslednímu hlasováním loni/předloni. Snad jedinou výjimku, kterou jsem udělal, je Arkwright, česká je fakt lepší. Dark Horse verze je opravdu tristní. Conana mám v Epic Collection od Marvelu, 4 tpb = 2 kolosálky. Co víc si přát. Hellboy to je u mě snad věčná kapitola ANO nebo NE, když už jsem si myslel, že Hellboy nakonec ANO, tak jsem ho stejně před pár týdny pustil za 2500 všechny omnibusy v tpb, co posledně vyšly. Hellboyverse budu asi řešit digitálně. Outerverse mi od něj sedl víc.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 10:20Sběratelský klub
  Onkel 1928: tak to máš můj obdiv, že jsi to nakoupil za takové částky. To se pozná fanoušek. A bojím se 40, to budu mít sakra hodně komiksů až mi "jebne" :-).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 09:50Sběratelský klub
  Onkel 1928: čistě ze zájmu, prozradíš za kolik jsi ty kolosálky nakoupil? Abys neřekl, že jen tahám, taky pustím chlup. Kapitána Klosse jsem loni touto dobou koupil tuším za 2000, Jozefa Scheka za 2800, Větrník s Pionýrem za 1800 po slevě, Gustav Kruma za 2000, Arkwrighta za 3100 v Krakatitu, Nitro těžkne glycerínem za 1000, o Thorgal Černá galéra za 1000.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.4. 09:38Art
  Ter: Oč jde, můžeš mi dát bližší info? Dinosauři jsou srdcovka.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.4. 17:08Sběratelský klub
  SSP: ...spokojené, co nejvíce je možné

  Já chtěl prostě jen říct, že to je ve finále každýmu totálně u p....e. Argo dělá chyby pomalu na příděl a jediné co se děje, jsou kecy a lidi kupují. RŠ má 4 chyby v barvách a možná to ani nikdo předtím nevěděl a už se chystá dotisk. Za 15-20 let to nikoho nebude zajímat i kdyby se jednalo o dotisk naprosto identický viz Sin City a Conan. Maximálně si pár lidí řekne, hmm a to slibovali, blablabla, stejně koupí. Zbytek si řekne, asi museli, nebo něco takového.
  Nota bene, že pravidelně vychází upravená vydání či reedice a máš naprostou pravdu v tom, co píšeš, takhle se to dá obejít.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.4. 16:59Sběratelský klub
  Zack: nebo tak :-). Já si na to taky nepotrpím. Já jsem radši, když přijedou autoři na podpisovku nebo nějakou akci. To má pro mě větší hodnotu a úplně nejlepší je, když mi knihu znehodnotí věnováním. Karlíčkovi s láskou přeje Jeff Lemire :-D.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.4. 16:36Sběratelský klub
  Já to všechno beru a vážím si CC za jejich politiku, kterou razí v rámci kolosálek. Jen konstatuji, že ty sliby jsou úsměvné a lze se na ně spolehnout v krátkém časovém horizontu, kdy zúčastnění, tj. my, ocení kvalitu a sílu takového slibu. Upřímně, kdyby se CC rozhodlo z jejich vlastních důvodů udělat dotisk jakékoliv kolosálky za 15 - 20 let od 1. vydání, tak to nikdo řešit nebude, nota bene, kdyby to mohlo CC pomoct jakýmkoliv způsobem (ať už jde o jakékoliv důvody), tak to nikdo nebude nijak zvlášť zpochybňovat. Hlavně nám to asi bude jedno za nějakých x let, co bude a nebude.
  Už teď, jak se tady bavíme je evidentní, že jsme schopní udělat jistý ústupek, abychom spekulantům zamezili takto kazit trh i přesto, že proti přeprodeji jako takovému nic nemáme. Když to může pomoct oběma stranám a ve finále to nikomu nebude vadit, slib postrádá smysl. Znovu, firma, která dlouhodobě drží stejnou politiku a nemění se, nepřežije. Přizpůsobení se trhu je běžné.
  Norri, já s tebou naprosto souhlasím ohledně slibů, mají se plnit / dodržovat ve slušné společnosti, jak uvádíš, ale jak jsem psal výše, slib lze přizpůsobit aktuálním a současným podmínkám. Důležité je, aby obě strany byly spokojené, co nejvíce je možné. Já se řídím heslem, že moje slovo je smlouva, jak mě učil děda, ale jsou okolnosti, kdy prostě nelze vyhovět tak, jak tomu bylo na začátku.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.4. 20:19Pindárna
  Jsem se od toho videa nemohl normálně odtrhnout. Pecka. Díky Darker.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.4. 19:31Sběratelský klub
  Díky Gmorku! Po výplatě beru!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.4. 18:49Sběratelský klub
  Nejhorší je, že se nezavděčí nikomu. Buď je málo kolosálek, nebo je někdo mimo a neví, že to existuje, anebo by se to dotisklo a zase to někoho naštve. Nejvíc fér je, že každý má možnost si kolosálku koupit. Nikoho to neomezuje, jediné, co se chce, je o tom vědět a mít přehled, a v případě zájmu koupit. Upřímně, slib je jedna věc a já za to CC uznávám, ale z ekonomického hlediska nelze držet všechny sliby po celou dobu existence firmy. Doba se mění, situace se mění a co platilo včera, dnes nemusí. V krátkém časovém horizontu to smysl má, ale představa, že se politika jakékoliv firmy nemění takových 50 let je prostě nesmysl a tmářství. Už jen tím, že Conan nakonec vychází "komplet", ale klasickou formou a na části je v podstatě oklika vůči slibu a nikomu to nevadí (ANI BY NEMĚLO!). Firmy prochází vývojem, i takové malé na malém českém tržním poli jako jsou komiksová vydavatelství. Mně osobně kolosálky baví, ale zrovna se mi netrefují do vkusu. Jedinou, kterou mám je Arkwright. Ostatní jsem buď minul mílovými kroky anebo prodal za rozumnou cenu, protože jsem nechtěl, aby se mi to doma válelo a zabíralo místo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.4. 18:07Sběratelský klub
  Májlo hárvi: klidně i kdyby by byly dotisky dražší než 1. vydání. Věřím, že by to své kupce našlo. Když jsou lidi ochotní dát za knižnice i 12 tis, tak tohle by nebyl problém. By neuškodilo udělat nějakou anketu, co na to fanoušci a čtenáři, jestli by jim dotisky vadily. Možná to tak bylo před lety, kdy kolosálky začínaly a trh byl jiný. Dnes jsme úplně jinde než v době první kolosálky.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.4. 18:04Sběratelský klub
  Gmork: mám všechno :-), jediné co nemám jsou nějaké české věci, ale ty jsem cíleně nechtěl. Vím, že se tenčí i Junák. Taky brát dokud to jde! Texaský Jack bude se slipcasem za zvýhodněnou cenu. Už se moc těším. A ještě u něj poberu toho dalšího Marka Čermáka, o kterém jsem tu včera psal.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.4. 17:25Sběratelský klub
  Jsem mu chtěl poslat do komentáře odkaz na CC a ono už je to vyprodané, tak se nedivím, že to lidi zase střílí za horentní sumy, dalo se to čekat. Osobně si myslím, že by se nikdo časem neurazil, kdyby měly kolosálky dotisky, které by mohli CC pouštět po vlnách za jejich určené ceny. Už teď je v podstatě dávají k mání o 600 dráž (ty, co jsou teda k mání, že), tak o co jde. Když tam bude nějaký časový rozestup, tak si myslím, že nikoho ze sběratelů nijak zvlášť neurazí, že po 2-4 letech od vydání pustí CC pár kusů do oběhu a tak to dělat co určité období a tím si tak regulovat trh a počet kusů v oběhu. Spíš si myslím, že sběratele víc štvou ty spekulanti a šizunkové, než že nebudou mít knihu s omezeným nákladem. Jak to tady sleduji, mi to tak přijde, že nás tohle štve víc :-). Navíc zájem o kolosálky roste každým rokem víc, takže už to taky není bůhví jaká extra rarita. 300 ks se vyprodá hned a ještě se dá měsíc kupovat dál a i kdyby se nakonec vytisklo 1000 kusů, jako že proč ne, tak už je to pak stejně běžný náklad komiksů. O co teda pak jde? To, co udělalo CC teď mi přijde jako slušný tah a fandím všem komiksovým vydavatelům, aby jim jejich eshopy fungovaly a vynášely. Vybíral to teď u nové várky udělá také. Osobně jsem si rád zvykl víc nakupovat od zdroje. Líbí se mi to mnohem víc a kdo ví, časem z toho může vzniknout nový distribuční model nebo se najde někdo, kdo v tom uvidí potenciál a udělá nějakou propojeninu eshopů s dopravou (prostě něco, já nevím :-) ) a distributoři se spekulanty se můžou jít klouzat s jejich podmínkami.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.4. 09:44Sběratelský klub
  Já vychytal období mezi dlouho po vydání a oznámením dotisku Kapitána Klosse a jelikož jsem si v té době vzpomněl, že bych ho chtěl, tak jsem ho sehnal za 2000 v antikvariátu. Kdo mohl tušit že někdy po prázdninách vyjde dotisk. Když ho avizovali, už bylo pozdě a já měl nakoupeno.

  Jinak s Hawwwranem vlastně souhlasím. Já proti přeprodeji taky nic nemám. Když to není a je poptávka, tak roste cena. To je běžné a takhle funguje ekonomika. Spekulanty vlastně obdivuji, že jim to projde, v podstatě doslova profitují na lidské blbosti. Faktem je, že nakoupit hodně kusů za účelem přeprodat za draho na aukcích apod už je hnus, ale i to se děje. To by se musel zavést přídělový systém, ale to už můžeme začít s plánovaným hospodářstvím jako tenkrát, a že to tak skvěle fungovalo! Proti takovým šizunkům platí nakupovat rychleji a když to nestihnu, tak se nezbláznit, že to nemám. Ono se to zase někde objeví a za hubičku a viz můj Kapitán Kloss, dotisky se dějí. Zrovna u Fortnite Batmana si nemyslím, že by to nemělo vycházet znovu, tak nevím co lidi blbnou, že zrovna tohle musí kupovat za takové částky. Stejně jako u RŠ, stačí se jen informovat, jak to s nimi teď je a každý moc dobře ví, že dotisky budou u všeho a to pěkně dlouho, když už jsou vyřešená dědická práva. Olympie měla 4 dotisky. Albatros jich udělá klidně jednou tolik.
  To už ale zbytečně rozvíjím myšlenku. Zkrátka tady je jasný důkaz toho, jak je důležité mít přehled, aspoň nějaký rámcový. Nebo to neřešit a nakoupit za draho a blbě. Profil zákazníka se také za těch 30 let proměnil a to co jsme nemuseli dřív řešit, teď je v podstatě nutností. Jde o to, co který zákazník od "obchodníka" chce a jak. Oba se přizpůsobí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 22:38Sběratelský klub
  INFO pro fanoušky českých komiksů, konkrétně klubáckých: Václav Vávra už nabízí 11. svazek komiksů Marka Čermáka (4. s Modrou pětkou) k předobjednávce: https://www.intercrosse.eu/interkros/eshop/0/0/5/200-MODRA-PETKA-SIGNALY-ZE-TMY-A-JINE-PRIBEHY. Určitě to bude i u Vybírala na jeho eshopu, vzhledem k tomu, že nabízí svazky 2 - 9.
  Akorát nebude Modrá pětka od VV tímto svazkem kompletní. Napočítal jsem, že doposud pořád chybí 147 pokračování (- 23, které jsou evidovány za chybějící a nepočítám 64 stran z 11. svazku). Lze tedy předpokládat, že by měl ještě vyjít 12. svazek, ale to jsou jen mé spekulace, aby Modrá pětka vyšla od VV kompletní. Nakladatelství Amulet vydalo dva svazky a tváří se jako kompletní, sehnat se dají po aukcích a bazarech za rozumné ceny.
  Zde můžete nalézt bližší info o Modré pětce a jak se vydávala: https://chrz.wz.cz/?stranka=2328
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:54Sběratelský klub
  radek. na tvůj postřeh se mi vybavila krásná scéna ze Simpsonových, když Homer jakože unesl Burnsova syna a Kent Brockman to krásně komentoval: "únos za jasného a bílého dne dámy a pánové, na to se nabízí jediné slovo, DEBILITA!" :-D
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:38Sběratelský klub
  No, je vidět, že už to není jenom Kája Saudek, který hýbe aukčními síněmi. Dostalo se i na další komiksy. Bohužel proti tomuto hnusu se nedá nijak bojovat, než jen bdělostí a důsledností při hledání nejlepší dostupné koupě. Zlaté pravidlo, že každé zboží má svého kupce, pořád platí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 23:41Sběratelský klub
  On to stejně někdo koupí. Dneska jsem prodal jednomu pánovi knížku Conana za 50 kč (Conan mstitel) a jak jsme se dali do řeči, tak vůbec neměl páru o nějakém systému předobjednávek Kolosálek. Ví, že existují, ale přehled o tom zkrátka neměl a to jsem se bavil s fanouškem Conana. Tím chci říct, že si tohle zboží stejně najde svého kupce, i když se CC snaží proti tomu nějak bojovat, bude to chvíli trvat, než si to sedne, pokud jestli.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 17:07Sběratelský klub
  Onkel a Gmork: Myslím si, že nepřeháním, že nepřemožitelný by tady v polském, komiksovém provedení mohl v Čechách klidně vyjít. Svou kvalitou to obstojí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.4. 15:51Sběratelský klub
  Draco je v kurzu. Už se draží limitka za 1800: https://aukro.cz/aargh-20-limitovana-edice-6986723100. Mrkněte. To už se asi limitka vyprodala.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.4. 13:51Sběratelský klub
  To je ta lidská lenost googlit. Jsou lidi, kteří neví, nemají přehled a nenapadlo by je, si to někde hledat. Sám to znám když brouzdám na eBayi, kolikrát bych už klikal koupit, pak mě něco zarazí a mrknu se i jinde. Ale zrovna tohle, že někdo koupí za dvojku mi fakt hlava nebere, holt každé zboží má svého kupce.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1208 (cca 443380 Kč)
Mám: 258 (cca 113739 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 286
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0