Darth Raelchi

Darth Raelchi

Jméno: Karel Chladil
Email: charlie.thejedi@seznam.cz

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 18.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #04: Boží hlídka (Michal Suchánek)

Tak tohle bylo už slabší oproti předchozím dílům. Celá Božská hlídka by se měla jmenovat Veronica Cale a ne Wonder Woman. Dobrý, tak hraje druhé housle, ale když už to tak je, měli bychom se o WW něco dozvědět přes ostatní charaktery a to zde není. Do toho ty prostřihy mezi jednotlivými sešity spíš ruší než napomáhají plynulému čtení. Osobně jsem zmatený a nechápu celou koncepci WW Rebirth. Tím pádem proč jsou sešity vydávány na přeskačku, ergo proč pak máme vydávání jednotlivých tpb stejné... Kontinualita mi touto knihou přijde opravdu ztracená a už se nechytám. Už se fakt ztrácím a nevím co se po mně jako čtenáři vlastně chce. Kupoval jsem to výhradně kvůli vizuálu a Liamu Sharpovi a ze začátku netradičním pojetím děje, který se ale postupně mění v chaos. Zatím ještě vydržím, protože předchozí knihy byly dobré a hezky nakreslené. Třeba se to ještě nějak urovná. A Suchánek rulez!

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 30.5.2019 | XRX mag volume 9

Tak tohle mi fakt sedlo. Koncepce příběhů je vynikající a až na dva, se mi všechny líbily. Tošovský je pro mě opravdu zajímavým objevem a myslím si, že má na poli moderního komiksu co nabídnout. Prosím více a klidně i solo tvorbu. Je to krása číst Vaše stránky. AVA III bylo krásné zakončení a, i když netypické provedení, pobavilo a do XRX patří. Šlajch a Staněk se neskutečně posunuli, hlavně u Staňka vidím strašný pokrok, opravdu nádherná kresba. Postavy a celkový příběh už má nějaký projev a směr a je to jasně čitelné. Slovenské okénko pobavilo - hlavně Opíchaj ňa pobavilo, strašně mi to připomínalo Knuta Rassmussena a jeho lidové příběhy. Tomáš Motal a jeho komiks už má taky nějakou hlavu a patu a dokonce jsme se i o něm něco navíc dozvěděli. Motalovy komiksy jsou drsné a naturální a tenhle byl k tomu i velmi prozaický a přitom přesahující.
Parto z XRX magazínu, tady jste dobře udeřili hřebíček na hlavičku. Jen tak dál. Tohle je správný směr.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 25.5.2019 | Oči kočky

Krásné a nečekaně chytlavé. Absolutně jsem nevěděl, že to je takové. Čekal jsem prostě něco jiného. Zajímavý "komiks" - já tuto knihu tak beru. Délka ideální, pointa vyzněla. Předmluva potěšila a zpracování je super, jenom nejsem velký zastánce velkých formátů, resp. příliš velkých formátů. Nicméně čas od času, když těch komiksů není bůhví kolik, tak to lze překousnout. Vřele doporučuji!

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.5.2019 | Válka s Mloky

To PKD: Měl jsem tu čest posedět s panem Štěpánkem a když došlo na téma Válka s mloky, tak ten příběh ohledně délky komiksu je víc než trudný. Sám kreslíř chtěl daleko obsáhlejší počet stran a prý má někde i nepoužité stránky, ale tehdy byla taková doba, že byl nějaký stanovený limit a autor se do toho musel vlézt - mluvím tady o Kometě, kde přímo tato adaptace vycházela na pokračování (podotýkám, že Kometa byla pořád docela svobodné médium, ale jistá omezení se stanovovat musela stejně). Posléze se toho chopilo Ábíčko a celý komiks byl přepracován a ještě zkrácen (samozřejmě samotným Štěpánkem). Tato verze dokonce dlouho platila jako "ta pravá" (vyšla v reedici v roce 2014 http://comicsdb.cz/comics/5403/valka-s-mloky), než se loni vydala původní verze z Komety pod nakladatelstvím Edika aka Albatros. Samotný Krakatit je opravdu "moderní" adaptace, resp. aktuální Štěpánkovo dílo. Je tam opravdu posun a hra s barvami je úplně někde jinde. Zkus si vyhledat jeho samostatné ilustrace do Ikarie a dalších jiných časopisů a knih. Krakatit mi přijde svým tónováním barev jako by to bylo vytrženo z těch ilustrací. Proč to píšu, je to nové a zadaný projekt k tomu, což znamená jistá tvůrčí svoboda. Pan Štěpánek se nemusel nijak zvlášť omezovat a že to "nenápadně" připomíná film Krakatit ze 40. let, jak mi pár lidí nezapomnělo připomenout :-), je v podstatě schválně, slovy pana Štěpánka. Kdekdo by mu to mohl zazlívat, ale Saudek to u Zemana také tak udělal (parafrázuji) a to prý pana Štěpánka vedlo k tomu to adaptovat takto. Dovolil jsem si ti to trochu osvětlit, jestli nevadí, protože to mám přímo od zdroje.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 20.5.2019 | DC komiksový komplet #060: JSA: Zlatý věk

Tenhle komiks má jednu jedinou nevýhodu a to je vypravěčský styl. Ne vždy je evidentní oč jde a pozorné čtení je někdy víc než nutné. Bohužel je to i dáno i tím, že se od čtenáře požaduje jistá znalost postav z Golden Age éry. začátek pro mě byl sled různých scén, kde se pořád někomu něco nestandardního děje. Až ve třetím sešitě to začalo trochu zapadat, ale pořád to nebylo jednoznačné a měl jsem na krajíčku ten komiks odložit na dobro. Naštěstí to závěr spravil, ale celkově to ve mě zanechalo stopu si to přečíst celé ještě jednou. Je to opravdu náročné superhrdinské dílo a je nutné to číst opravdu pozorně. Je tam moc detailů a informací, které na sebe navazují a vyplývají ze sebe, že si to o tu náročnost přímo říká. Nicméně to jde překousnout a já se bavil. Alternativní pojetí dějin, zvlášť po válce, mě baví a líbí se mi, že se autoři snaží vyhrotit situace a dobu, což by u reálných dějin bilo do očí. tady to ale jde, protože jsou dějiny mírně pozměněné a na druhou stranu s těmi nacisty to mohlo být doopravdy všelijak. Do toho ta kresba je přímo skvělá a připadal jsem si, jak kdybych byl uvnitř děje a chytal ten děj kolem a ono ne a ne to dokázat

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 20.5.2019 | Amulet #03: Výprava v oblacích

Tady to secvaklo, že už musím dát 5 hvězd. Skvělé a skvělé. Ty detaily a celý svět mě tak krásně vtáhl a ta logika mezi jednotlivými prvky je až neuvěřitelná, kam až fantazie autora sahá. Do toho si to celé dělá sám. Mám rád příběhy typu paralela s naším světem, ale s vlastními fyzikálními zákony, aniž by to něčemu vadilo. Narnie, Zlatý kompas, Amulet a ještě komiks Tellos je přesně ten styl příběhů, který sem dnes do tohoto světa patří. Klasické příběhy už mají na sobě jistý prach nostalgie a chce to i něco nového. tady to máme a už aby to vyšlo vcelku.
BTW zkuste opravdu komiks Tellos od Todda Dezago a Mikea Wieringa (čest jeho památce). Vynikající a Amulet je mu dost podobný, i když více "dětský" (ale jenom co se stylu vyprávění týče, jinak je to dostatečně přesahové).

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 20.5.2019 | Amulet #02: Prokletí kamene

Vtáhlo mě to neskutečně do děje a opravdu jsem hned musel jít koupit trojku. Nevýhodou je, že to pokaždé zatím končilo cliffhangerem a to mě strašně štve! Krásně dávkované odkrývání světa Alledie. Je vidět, že Kibusihi to má naplánované hezky a přesně ví, kdy se máme něco dozvědět. Každá část do sebe zapadá a má logiku. Chci víc a hned!

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 20.5.2019 | Shazam!: Monstrózní společenství zla

Rychle se to čte a odsýpá to. To je asi jediné, co se mi na komiksu líbilo. Jako origin je to slušný, takový střed, přesto, postava(y) nevyniknou na tak krátkém poli nijak zvlášť, nota bene, že tam hned dostaneme poměrně slušného záporáka a náročnou zápletku, která mi u začínajících (super)hrdinů nesedí. Je to zkrátka málo uvěřitelné. Chápu, proč si někdo vybral Jeffa Smithe pro tento komiks, ale měl by zůstat u Kůstka, tam je mu dobře.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 20.5.2019 | Modrá Crew #11 - Hrobař #1, 2

Bomba. Původně jsem byl proti vydání, volil bych jiný komiks v Modré Crwi, protože mě westerny prostě přestaly bavit. Jsou převážně předvídatelné a obhajují Američánky. Přesto se nějaký ten netradiční western najde, tento nevyjímaje. Přesto mi to nedá a jedno jisté negativum vnímám u Dorrisona čím dál častěji a tím je jistý chaos, který do svých komiksů vnáší. Prostřihy mezi určitými panely jsou někdy tak nepřehledné, že se musím i 2x vracet. Zvlášť ta část, kde náš "robber baron" vypráví svůj příběh a co vlastně po Rose a Hrobařovi chce až umře. Fakt jsem se ztrácel a i teď pořád nemám jasno. Snad to druhé čtení a následné pokračování lépe osvětlí a příběh mi tak začne dávat větší smysl. Zatím je to dobrá zábava a bavil jsem se nad absurditami a lidskou chamtivostí. Kresba vynikající! Detaily postav a drsných scén potěšily.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 20.5.2019 | My Little Pony - Komiksové příběhy #01: Návrat královny Chrysalis

Je to ujeté, ale pěkné. Není to terno a dějově to je víc než předvídatelné (aspoň na poměry dospělého člověka), ale to nevadí. Byla to zábava a krásná jízda. Kresba byla milá a na poměry dětského komiksu až nadstandardní. Být mladší nebo ujetý tímto směrem, tak dám vyšší hodnocení. Tohle každopádně doporučuji a minimálně na jedno přečtení to stojí za to. Prostě sranda. Pokud máme mít nové pohádky nebo příběhy pro děti, tak tohle je krok správným směrem. I jazykově mi to sedlo a je to psáno na míru mladším čtenářům. Jednu výtku mám k překladu a to se týká slovního spojení "píšeš kurzívou". Bylo to v pasáži, jak se snažili říct té růžové, že je dobrá, protože umí to a ono. Nemyslím si, že psát kurzívou je běžné slovní spojení v ČR, byť jde nějak pochopit a v principu to na děj nemá žádný vliv, přesto by tam mělo být, že umí psát psacím písmem (v angličtině je CURSIVE výraz pro psací písmo). Sorry za hnidopišství, ale tohle mě doslova trklo do hlavy. Přesto pořád dobrá práce.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 28.2.2019 11:19 | * Připomínky a návrhy

Fry: Jasné, chápu, já jsem si jen tak říkal aby pak někdo nebyl zmatený, proč pak bude zbytek v knize 2.
Jinak moc díky!

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 28.2.2019 10:53 | * Připomínky a návrhy

Ke Conanovi #0: Ověřoval jsem si počet stran a je jich skutečně 192 a ne 160. Dále, Kniha 0 obsahuje i ISSUE 0, který je i v Conanovi #1. Obě knihy mají nultý sešit prostě.
Ke Conanovi #1: 7. sešit má jen 14 stran a uvádí se to tak i na oficiálních zdrojích, šlo by to tam doplnit nějak? Počet stran v Knize 1 českého vydání souhlasí.
Vím, že jsem asi hnidopich, ale proč to nemít přesně uvedené, že.. :-)
Děkuji

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.11.2018 12:41 | Slevy, výprodeje, bazary

Sbírá někdo komiksy HALO? Chci je prodat - mám skoro všechny

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 17.10.2018 20:21 | * Připomínky a návrhy

zdravím, budete dávat i do databáze komiks Odysseus od Šorela a Petráčka? http://www.albatrosmedia.cz/tituly/37604153/vzpoura-mozku-3-odysseus-komiks/

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 30.9.2018 12:58 | * Připomínky a návrhy

Malá poznámka k DCKK Wonder Woman: oči Gorgony. Ten bonusový sešit není z Volume 1 - to by byl z 50. let. Je to z Volume 2. Šlo by to poupravit? http://dc.wikia.com/wiki/Wonder_Woman_Vol_2_92

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 30.8.2018 07:41 | * Připomínky a návrhy

Podařilo se mi zkompletovat roky vydání komiksů Jana Štěpánka, možná někde bude chybka, u některých komiksů je někdy nejasnost, ale řádově se jedná o 1 rok, snad to pomůže.
Ostrov pokladů (1996-1998)
Bezhlavý jezdec (1989-1990)
Prečo (1991)
Cesta kolem světa za 80 dní (1991)
Vetřelci (1996)
Strašidlo Cantervillské (1991)
Poslední vůle (1997)
Hadí rod (1991)
Akce Darwin (1994)
Výkupné za rudého náčelníka (1990)
Tulácká pohádka (1989)
K. O. (1992)
Osobní magnetismus (1998)
Čas na útěk (2003)

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 18.6.2018 21:47 | * Připomínky a návrhy

To Fry: jéé sorry, už jsem to poslal tobě. Pošlu i blackJagovi. Díky za tip

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 18.6.2018 21:10 | * Připomínky a návrhy

To Zack: je to to druhý. Jeho komiksy vycházely různé po časopisech, které jsem zmiňoval a jeho kamarád Jóna (Avalon) to vydal na vlastní náklady, ale jak se s tím dál naložilo, to ví jen sám autor a vydavatel. ISBN to nemá, ale edičně je to srovnatelné s Ryvolovým SNEM a jinými komiksy tohoto typu. Každopádně je to "známá" věc a jak jsem psal, zmínka je o něm i v té encyklopedii českého komiksu. Opravdu to není nějaká kravina nebo něco takového. Na jeho webovkách toho je docela dost. Rád bych ho dostal do povědomí, protože jeho komiksy jsou fakt skvělé a vtipné. Kam mám poslat skeny? Děkuji pánové.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 17.6.2018 05:31 | * Připomínky a návrhy

Měl bych dotaz na admina. Je možné, aby do této databáze byla přidána sbírka Šeré zjevy (http://www.zjev.cz/obr/kniha.jpg) českého kreslíře Bilíčka (Jaromír Frič)? České DIY vydání mám doma a je to opravdu kus české komiksové historie. Jeho komiksy vycházely v různých trampských a zahrádkářských časopisech aj. a je to opravdu krásné a vtipné. Podklady bych dodal, včetně skenů, ale nemám profi vybavení. Tady je jeho webová stránka: http://www.zjev.cz, jsou tam i komiksy ve sbírce nevydané. Dokonce by se i měl objevovat ve sbírce Dějiny československého komiksu 20. století. Děkuji

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 5.5.2018 07:33 | * Připomínky a návrhy

Fry: tomu rozumím, ale opravdu jsou tam 3 příběhy.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 18.6.2019 07:22
Komentáře u comicsů: 545
Hodnocení comicsů: 547
Příspěvků ve foru: 20

Sbírka (z CDB)

Četl: 847 (cca 282996 Kč)
Má: 344 (cca 145118 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné