• Darth Raelchi
  Nemám co dodat. Skvělá edice. Opravdu mnohem lepší než ta od Olympie. Nechám si určitě oboje, ale tahle jednoznačně vede. Krásně udělané a restaurované. Mám konečně všechna Fischerova pokračování, včetně stavby mládeže. Pořád to jsou Rychlé šípy, ať už je dobový kontext jakýkoliv a upřímně mě nijak nepohoršoval. Obzvlášť v této edici jsem se zaměřil výhradně na Fischerův um a sledovat jeho vývoj. Nikdy jsem to u něj nedělal a úplně zírám, co to bylo za kreslíře. Prokůpek a spol. krásně doplňují informace v doslovu. Bonusy jsou prostě bomba. Už se těším na druhou knihu. A už aby to vyšlo (běda jestli tam nebude Junek s Bohumírem Čermákem)!!!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.3. 17:23Kosmogoniály zpívá Silénus
  Vůbec jsem nevěděl, co čekat. Pár obrázků na netu, něco málo informací o Hyacinthovi a to je vše. Koupit, nekoupit, koupit, nekoupit... Takže koupit. A udělal jsem moc dobře. Místy jsem si připadal zpátky ve školní lavici v hodinách češtiny, kdy jsme brali antiku. Zajímavý počin ukázat názorně stvoření světa doplněné o výňatky klasické literatury. Krásně to do sebe zapadá, dobře volené pastiche, kresba parádní. Co víc si přát. Netypický komiks, netypická kresba, netypický námět. Mě to bavilo a naopak to ve mně vzbudilo dojem si zase něco přečíst z antiky. Dvakrát splněný úkol. Můžu jen vřele doporučit.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.3. 10:541984: The Graphic Novel
  Četl jsem hodně adaptací a i když mám pár favoritů (bohužel se ale jedná o krátké adaptace), tak jsem ještě nečetl dlouhou adaptaci, která by mě opravdu bavila a užil jsem si ji. Většinou se jednalo o autorskou licenci, kdy autor popustil uzdu své fantazii na takovou úroveň, že z předlohy zbyl maximálně jen název díla. S adaptacemi se roztrhl pytel a ať už se nám líbí nebo ne, mají své místo. Buď jde o kalkul vytřískat z díla ještě víc peněz, nebo se jedná o poctu předloze. Zde se jedná o to druhé, to je na první pohled vidět. Tady si někdo dal péči a tady se někdo snažil záměrně netrivializovat původní látku. K tomu všemu je kresba vynikající a drží tempo četby. Nenudí a nezasekává se. Vše je plynulé a logické. Panely na sebe navazují, co se výpravnosti příběhu týče, nicméně pár panelů bylo umístěno na konci pár stránek poněkud nešťastně a plynulosti to trochu ublížilo. Přesto všechno je tohle komiks, který už se nebojím porovnat se světem a ukázat, že i my umíme komiks hoden světového formátu. Takhle se má tvořit. Tohle nejsou pokusy ukázat umění za každou cenu a jak jsme odlišní a jak děláme věci jinak. Ty naše pseudo patlaniny a hraní si na umělecký komiks, který má tzv. kde kdo chuť si přečíst a vzývá je jen proto, aby nebyl za outsidera a mohl se poplácat po rameni, že tomu rozumí a jak je umělecky založený. Komiks má být především čitelný - to tady je! Dále, i když nejsem velkým příznivcem mangy a užívání manga stylu v komiksech, tady mi to nevadilo. Konkrétně mluvím o obličejích postav. Vliv mangy se zde opravdu nezapře, ale postavy jsou zase díky tomu aspoň čitelné co se emocí týče. Spíš mě to trklo, že to tam je, ale nijak zvlášť jsem tomu pozornost nevěnoval a po pár stránkách mi to už ani nepřišlo. Komiks je prostě dobře zmáknutý a Namai fakt předvedl, že umí. Už ty Kapsy se povedly, ale tohle je opravdu jeho opus magnum. Rád bych ale, aby to neskončilo u tohohle díla a předvedl další porci svého talentu. Třeba adaptuje Brave New World... Adaptace také nejsou mým šálkem a beru je velmi zřídka. Pokud je mám vzít, resp. pokud si je vezmu, tak mi jde především o uměleckou stránku, až pak řeším schopnosti zkratky a adaptování samotné látky. Tady se povedlo obojí. Musím ještě pochválit anglickou verzi, která se rovněž povedla. Jazykově tomu nemůžu nic konkrétního vytknout, bylo to srozumitelné.
  Namai se prostě přiřadil k dalším borcům naší současné scény jako je třeba Grus, Suchánek, Šimečková nebo Ledecký.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš24.3. 09:17Odkaz rodu Blacků
  Já si nemůžu pomoct, ale na 4 hvězdy to není. Mně to přijde jako průměrný, ale svým způsobem zajímavý komiks. To je celé. Místy mi to připomíná Pochmurný kraj, akorát se vydává jinou cestou a odehrává se v současnosti. Jsem z toho takový zaskočený, čekal jsem nějaký zajímavý, dobře rozehraný, ale i ukončený příběh. Pokračování nakonec bude, což je uvedeno i na konci 4. kapitoly. To je právě ten problém. Prostě je to slušně nastartované, něco tam je, něco se tam jakože děje, ale to je asi vše. Pak to vyšumí do ztracena a konec. Pokud mají být další pokračování, jakože budou, tak tohle raději vydat v nějakém větším celku, a ne po 4 sešitech. Takhle je to totiž hezky nakreslené, navoněné nic.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš14.3. 17:52Potápěč
  Další skvělý lemirovský zářez. Jediné co mi vlastně vadilo, byl ten smysl toho všeho. Prostě proč tohle a takhle. Ve finále to ve mně vyústilo, že to je příběh, který mě vlastně nezajímá nebo spíš k němu nemám žádný vztah, ale o to lepší je, když se takhle provede. Z uměleckého hlediska nemám co vytknout. Lemirovo pojetí se mi líbí, jen mě nebavil příběh samotný. Naštěstí onen krátký prostor bohatě stačil na předání informace a lhal bych, kdybych řekl, že jsem si z toho nic neodnesl. Do toho ten lehký nádech mystiky / tajemna / sci-fi (snad) je naprosto vítaný. Tohle můžu jedině doporučit. Kus poctivé komiksové práce.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš13.3. 21:38Aargh! #20
  Je hezké, že Aargh došel až k 20 letému výročí a už teď se těším na další číslo, ale celkově nemám rád výroční edice, protože se "zabije" prostor na poctě k výročí (pro mě) nezáživných a tuctových příběhů. První příběhy mě prostě nebavily, ale líbila se mi kresba v podstatě u všech kreslířů, a jinak to beru, prostě to k tomu patří a jak jsem psal výše, na druhou stranu jsem za to rád, že si Aargh může dovolit "takto plýtvat" prostorem. I když takový Star Trek mě fakt moc bavil a Schönberga si pokaždé užívám.
  Dále, jak bývá u Aarghu zvykem, pár komiksů dobrých, pár nic moc (bohužel jich zde přebývalo) a pak něco vyčnívá. Zde nejdelší Lov mě fakt dostal. Milovníci Lovecrafta, Conana a indiánských příběhů si přijdou na své. Publictistiky je zde letos opravdu hodně a vyloženě nemůžu říct, že by mě něco nebavilo, vyjma rozhovoru s Alešem Kotem. Není holt moje krevní skupina a pro mě to bylo jen doplnění si vzdělání. Na druhou stranu články o Bubble a Adamsonovi byly fakt excelentní. Rozhovor s Katkou Čupovou byl také skvělý a její kraťasy prostě moc můžu.
  Suma sumárum je tenhle Aargh prostě dobrej a k tomu poctivej kus práce. Jen tak dál!
 • Darth Raelchi
  Nevím, co jsem čekal, když jsem to kupoval, ale šlo to nakonec úplně mimo mě. Naprosto jsem nedokázal dostat dovnitř, tj. pod povrch. Nedokázal jsem se s příběhy sžít a nebavilo mě to po celou dobu čtení. Kresba u některých příběhů byla slušná, ale jinak mě to nebralo. Mé dva oblíbené příběhy navíc už vyšly dřív ve Svorných gambusínech, takže pro mě to ničím zajímavé nebylo. Pro tyhle příběhy nejsem holt cílová skupina a myslím si, že to dnes víc zaujme lidi, kteří v době vycházení těchto příběhů žili (a/nebo žili s nimi). K tomuhle se opravdu váže citová záležitost, kterou já k těmto příběhům z mládí nemám. Prostě mě to nebavilo a příběhy mi přijdou spíš průměrné až pod.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš13.3. 21:22Čtyřlístek: Kouzelná lampa
  Jako malý jsem na tom ulítával, dnes už je Čtyřlístek úplně mimo mě. Po letech jsem si to připomenul a prostě proč ne. Nicméně si myslím, že tohle je dobová záležitost. V 90. letech mě tyto příběhy bavily, ale dnes si myslím, že nové čtenářů nezaujmou, až zpětně při bližším zkoumání éry Čtyřlístku.
 • Darth Raelchi
  Je to docela hezky nakreslené a vlastně proti tomu nic nemám, jen už cítím, že tohle je éra příběhů, které jsou za mnou. Předlohu jsem nečetl a i když se nabízí, že tohle stačí, ona zkratkovitost tomuto komiksu opravdu nesvědčí. Častokrát jsem měl pocit, že něco mezi jednotlivými kapitolami chybí a kolikrát mi chybělo více vysvětlení za pohnutkami Jiřího Dražana. Místy to působilo dojmem automatismu, jakési nutkání něco dělat, ať už se jednalo o idealizaci Vilemína nebo se vydat na nějaké dobrodružství. Na jednu stranu mě to obohatilo, ale zas ne tolik, abych se k tomuto komiksu vracel. Nejsem holt cílová skupina. Každopádně své čtenáře to určitě má a najde si i další. Tohle je další dobrý způsob, jak dostat Foglara budoucím mladším čtenářům.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš8.3. 10:17Pérák: Oko budoucnosti
  Tak jsem si to dal znovu v souvislosti se souborným vydáním Zázraka a musím uznat, že to tak marné není. Není to bůhví co, ale už mi to přišlo mnohem zajímavější a čtivější. Takže nakonec trochu přehodnocuji tento komiks.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš8.3. 10:16Amulet #05: Elfí princ
  Velkou nevýhodou je, že komiks vychází jednou ročně. Když člověk začne číst nový díl, tak se ne vždy chytne, resp. si musí déle vybavovat, co bylo předtím. Párkrát jsem se musel vracet a trochu si projít 4. díl. To je jediná nevýhoda, která někdy brání plynulému čtení. Nicméně je to daň za to, že jsou komiksy tak dobře napsané a čtivé. Jinak jsem byl zase nadšený. O trošičku méně, než u 4. dílu, ale pořád byl. Za mě je toto super série a už aby tu byla 6!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.3. 17:46Strašáci (varianta A)
  Tohle byl opravdu divný komiks. Moc rychle to mnou projelo na to, abych si z toho stihl udělat nějaký závěr a názor. Svět je pěkný a dobře vymyšlený, ale jeho budování napříč komiksem bylo prostě nešťastné. Strašně rychlé a prostřižené. Měl jsem co dělat abych se chytal. Párkrát jsem se dokonce musel vracet, abych se zorientoval. Tohle byl prostě divný komiks od začátku do konce. Látka a nápad zajímavé, ale zvolil bych asi jiné provedení, takové postupně gradující. Vcelku mě to ale bavilo, když si člověk dá po dočtení oraz a snaží se na to myslet a vybavit si, o čem to bylo, tak dojde k zajímavému zjištění, že ten příběh není hloupý a dává smysl. Často si tvůrci hrají se čtenářem a jeho důvtipem, co všechno mu dojde, když u něco jen nastíní. To musím zpětně hodnotit kladně. Nicméně, ať je to jednoduchý komiks, ve své podstatě, určitě nezůstane u jednoho čtení, druhé je nutné a musí následovat, protože právě ty detaily, které jsou prostřiženy v akčních sekvencích potřebují své místo v mysli. Duchařský námět beru a hraje mi to, pořád lepší, než zombie nebo upíři. Kresba jde do moderních vln - mix USA a mangy se nezapře, ale přesto je tam vidět pořád ta Evropa - mě to bavilo a kresba se mi vcelku líbila, i když to není terno. Sám si říkám, jak moc jsem byl vlastně s komiksem spokojený a jak moc mi to celé stačilo, možná v hloubi duše toužím po více stránkách nebo dalším albu. Kdo ví, třeba nezůstane jen u toho, i když konec mluví jasně. Je to takové, že je ve mě spoustu otázek a takových těch "cokdyby". Přesto všechno pořád 4.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.3. 17:36Dracula (limitovaná edice)
  Škoda, že to nemělo těch původně avizovaných 360 stran, protože 200 je na adaptaci takového díla málo. Je to prostě znát, že umění zkratky vzalo za své a kdo knihu nečetl se absolutně nemůže chytat. Nějaký zážitek z toho mít bude, bude vzývat kresbu, ale to je asi tak vše. Ostatně si myslím, že zrovna adaptace takových děl a od takových tvůrců jsou právě od nich, coby samotných čtenářů, poctou a vyjádření obdivu k dané látce. To je na druhou stranu to úskalí, že buď to dopadne dobře a je to věrná adaptace, ale která je někdy až moc na strávení, nebo je to velmi osobité až volné a to zase milovníci předlohy většinou rozcupují za moc velké vychýlení se od originálu apod. Za mě platí to druhé, ale co to drží hodně vysoko, je kresba a budování atmosféry. I když se skáče z lokace do lokace, nějak se nás Bess snaží udržet v ději. Kdo četl, se chytne, kdo ne, to snad nějak pobere a bude se aspoň více orientovat na kresbu. Prostě je znát nějakých 500 stran smrsknutých na malý komiksový prostor. Co se týče kresby, určitě je dobře, že je to černobílé, v barvě by to nemuselo vyniknout. Velký formát rovněž kvituji, ale co mi občas vadilo byly obdélníky na dvoustranách. To jsem nějak nepobral, že je celá dvou strana pokreslená bez bílých krajů a do toho někdo "kydne" obdélník. Ať je to, jak je, mě to rušilo a nedával bych to tam. Dvě chyby co jsem u tohoto vydání zaregistroval (ještě vakové nádraží na konci) lze nějak odpustit, asi bych víc, kdyby nešlo o Argo, které si asi buduje svou pověst na "kolik chyb najdete v tomhle komiksu". Suma sumárum, za mě dobrý, vrátil jsem se do knihy, připomněl si mé oblíbené pasáže, připomnělo mi to i filmy Nosferatu z roku 1922 a Draculu z roku 1931, kresba je prostě skvělá, za mě lepší než v Bílém Lámovi a čtivé to bylo tak akorát, vyjma zkratkovitosti. Za mě jasné 4 hvězdy.
 • Darth Raelchi
  Už to pro mě není tak silné, jako když jsem to četl poprvé, ale pořád musím konstatovat, že se jedná o silné dílo, které můžu číst vícekrát. Na to konto mě to aspoň "nutí" se více orientovat na detaily a kresbu. To jsem si zase užil. Dodatečný příběh, můžeme jej klidně nazvat epilog, je prostě důstojná tečka. Tak, jak jsme na Spider-mana zvyklí, jde se do nitra a psychologizuje se. Vlastně se v tom moc neděje, ale to je to, co máme na Spideym rádi, že je člověk a snaží se své lidství dát do kontrastu se supráctvím. Kresba mi přijde více standardní, jaká je běžná v sérii, ale i zde to ničemu neuškodí, jen to není taková pastva jako v hlavním příběhu. Trochu mě zarazila kontinuita s oblekem Spider-mana. V Duši lovce má červený, ale měl by mít ještě černý. Sám se v tom přesně nevyznám, jaká je kontinuita a jak moc jsou si Poslední lov a Duše lovce od sebe dějově vzdáleni, ale takhle mi to přišlo, že obleky nesedí. To je nicméně drobnost, která na zážitku neubírá.
  Suma sumárum, máme tady kompletní story arc, který funguje od začátku do konce, nic dalšího k tomu není potřeba. Takhle jsem tohoto Spideyho poprvé dostal v UKK do ruky a takhle jsem ho četl, a to umí málokterý suprácký komiks - číst ho bez tie-inů a všelijakých sešitů před a po, aby se čtenář chytil. Můžu jedině doporučit. Krásná věc.
 • Darth Raelchi
  Taky příjemná sbírka a dokonce mě příběhy bavily o trochu víc než v předchozí sbírce. Více delších příběhů, dobrodružství bylo příjemně napojeno na historii a reálné věci. To mi u Rychlých šípů trochu chybělo, propojení se světem tady, ale zase to není na škodu, mít vymyšlený svět. Modrá pětka si bere to nejlepší z obou světů a dělá to brilantně a čtivě, kresba mě tu moc bavila a já si jejich dobrodružství moc užil.
 • Darth Raelchi
  Už je to slabší sbírka oproti první, ale je pořád dobrá a poutavá. Dva delší příběhy plné dobrodružství a poučení doplněné o příjemnou kresbu Marka Čermáka. Bohužel, ale některé strany trpí špatnou kvalitou a kreslířovými opravami v letteringu, což si myslím, že by mělo být redakčně zmáknuté. Měl by být kladen větší důraz na co největší jednotnost grafické stránky. Přesto, můžeme být rádi, že to vůbec někdo vydává a na zážitku to nijak zvlášť neubírá. Kratší příběhy jsou taky dobré a pobaví, zde se daleko víc nabízí srovnání s Rychlými šípy, ale co vnímám jako klad, že Modrá pětka není vždy automaticky pokládána za ty hodné a jsou kolikrát v podezření, ze kterého se musí svým důvtipem vymanit. Za mě pořád pěkná sbírka.
 • Darth Raelchi
  Krásná detektivní zápletka, skvělá kresba Marka Čermáka. Vše odsýpá a je to příjemně napínavé. Můžu jen doporučit. Jen mě mrzí, že k této sbírce není v knize žádný komentář, předmluva, zkrátka nic. K Modré pětce je dobré info na této stránce: https://chrz.wz.cz/?stranka=2328. Takhle jsem aspoň trochu pochopil, jak to je a že Václav Vávra zatím nevydal všechny příběhy. Tak snad se dočkáme.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš9.1. 21:31Rychlé Šípy
  Tohle je prostě klasika a vždy jí bude. Kdo má vydání od Olympie to může v podstatě přeskočit a vystačí si s tím, co má. Já ta vzal jen z důvodů, že chci mít všech 10 knih Marka Čermáka od Václava Vávry pohromadě a nakonec jsem i rád, že jsem si tuto sbírku koupil. Jednak je tam skvělá předmluva, Foglarův rukopis o tvorbě komiksu Rychlé šípy, scénáře pro Marka Čermáka a nový příběh podle nepublikovaného scénáře samotného Foglara. Hodně přidaných hodnot. Dále, jsou tam překreslené příběhy Václava Junka a Jana Fischera, nebojte jen jeden a to s pytláky. Samotné příběhy nakreslené přímo Čermákem mají mnohem lepší kvalitu a barevnost, než ve vydání od Olympie a do toho je i hezčí záhlaví daných pokračování. Za mě super počtení a jsem rád, že mohu srovnat kresbu třech kreslířů. Nevěděl jsem, že Čermák něco dalšího překresloval. Za mě je to prostě fanouškovská záležitost ve slušné kvalitě.
 • Darth Raelchi
  Družina čápů byla opravdu lahůdka a pobavila, dobový kontext je skvělý a je to vynikající přidaná hodnota. Kresba skvělá, ale co mi vadí je ona zmíněná kvalita určitých pokračování, o které se mluví v předmluvě. Myslím si, že si mohli dát lepší práci s restaurací oněch listů, které nebyly z originálů. Takhle to působí nejednotně a škodí to celkovému dojmu. Psáno na březové kůře je zajímavý příběh s příjemnou kresbou, ale občas jsem se neorientoval, oč vlastně běží v celém příběhu, skáče z místa na místo. Nicméně zase je to jiný Marko Čermák a to oceňuji. T.O. Sedmdesátka byla také dobrá, ale i v té jsem se občas ztrácel, hodně příběhových linií na malém prostoru je moc zkratkovitý a věci tak nevyniknou. No a poslední příběh ve Žlutých skalách byla taková sladká tečka na konci, které jen škodila délka a dlouhý text pod panely v malém písmu. Jinak to bylo příjemné a hezky nakreslené.
 • Darth Raelchi
  Taky docela silná sbírka, ale moc jsem se nedokázal čtenářsky ztotožnit s příběhem Tom a Péťa. Postupně jsem se k tomu nějak dostal, ale zkratkovitost a nepropojení jednotlivých příběhů mě občas mátla a víc mi to přišlo, jako "zakopli" jsme o dobrodružství, zatímco lelkujeme, aspoň ze začátku to tak působilo. I ten jejich oddíl mi tam nějak nezapadl, oč tam šlo, kdo je vede, trochu zmatek a pár věc nevyřešených, viz RR. Safírová cesta je krátké a příjemné dobrodružství, které krásně jede a kresba to jen podtrhuje. Podobně je tomu u Záhady Smaragdového jezírka, až na občasné zmatky při čtení, to bylo také příjemné dobrodružství. Kresba v pohodě, bavila mě, někdy méně, někdy více.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš9.1. 21:19Plamínek / Boj o zlato
  Tohle je pro mě zatím ta lepší kniha ze sbírky komiksů Marka Čermáka. Plamínek je příjemné dívčí dobrodružství a líbí se mi ten ženský prvek, jinými slovy, že to není holka z pohledu kluka, ale holka, která je holkou a má své dívčí problémy. Kresba je pěkná a srozumitelná, moc jsem se neztrácel a druhý příběh byl ještě drsnější. Oceňuji, že to není tak skautské / trampské, což mi normálně nevadí, ale je prostě zajímavé vidět Marka i v jiném uměleckém rozpoložení. Boj o zlato bylvelmi dobrý, místy mi to připomínalo Revenanta a co jse mčetl nějaké francouzské westerny, tak být to delší, klidně by jim to mohlo konkurovat. Navíc ta černobílá kresba tomu jen svědčí a Čermák se zase předvedl.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš9.1. 21:16Rower Hogan / Tři kluci
  Rower Hogan byl místy zmatený a ztrácel jsem se, ale má to takový správný dobrodružný ráz ála Rychlé šípy. Jako bych cítil dobu První republiky. Druhá část byla taková divná a matoucí, Hogan tam skoro nebyl a občas jsem se ztrácel v tom, oč vlastně jde a zkratkovitost je opravdu účelová, ostatně jak je psáno v předmluvě. Tři kluci mě moc bavili, ale je to prostě oddychovka, která si na nic nehraje a kresba se mi zde líbí mnohem víc, než u Hogana. Hogan působí skautsky, viz Walitaka, kdežto Tři kluci zase rychlošípácky. Dokonce se mi líbilo zpracování prvního příběhu Třech kluků víc než od Miloše Nováka. Kresba je čistá a přehledná. Další komiksová zajímavost pro mě.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš9.1. 21:13Walitaka
  Příjemné počtení. Pobavilo i jsem se něco dozvěděl. Indiánské zvyky a tradice jsou tu příjemně propojeny s českým tábornictvím. Kresba je pěkná, ale není to Marko Čermák, na kterého jsem zvyklý r Rychlých šípů. Musel jsem si zprvu zvykat na tento styl, který se pak opakoval v dalších 90. komiksech Marka Čermáka. Někdy jsem jsem se ztrácel během čtení, střih nebyl vždy šťastný, ale nakonec jsem "do cíle" vždy dorazil. Je to pro mě prostě komiksová zajímavost.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:35Harleen
  Nejsem cílová skupina, ale proč ne. Docela mě to bavilo. Sejić pořád dobrý, příběh držel pohromadě, pohnutky Harleen fungovaly a jak ve filmu Joker vidíme propad do temnoty, i zde je to dobře nastavené. Hraje to dobře a Harleen si vystačí sama se sebou, nepotřebuje dalších x milion postav. Joker tam hraje příjemný doplněk, který ji nastavuje zrcadlo. Za mě dobrý, proč ne. Čte se to dobře, i když je to místy užvaněné.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:33Dobrodruh Timo
  Nicmoc pohádka s přehnaným poučováním. Navíc nelogické pohnutky hlavní postavy. Dělá nesmyslné činy a akce, které nedávají ani ve vlastním příběhu smysl. Kresba mě nebavila, ale aspoň to šlo číst. Proto 2 hvězdy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:32Jedno obyčejný léto
  Tak tohle jsem zase prošoupal. O čem to jako bylo sakra? Začátek navnadil, ale zbytek pronudil. Nebavilo mě to, zase keců až po strop a děj nikde.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:31Conan #06: Nergalova paže
  Příjemné zakončení první conanovské série. Dobrá akce, dobrá kresba, dobře napsaný příběh - jedna velká jízda s pomyslným koncem. Funguje to, takže proč ne.
 • Darth Raelchi
  Tohle celou sérii totálně zabilo. Nakonec to byla klasická upířina s vlkodlaky. Potenciál skvělý, kresba pořád dobrá, ale celkové vyznění a tahanice na královském dvoře mi spíš vadily. Pohnutky postav chabé a nezáživné, navíc předvídatelné. Tohle se nepovedlo. Nějak to pohromadě drží, o tom žádná, ale prostě mě to nebavilo.
 • Darth Raelchi
  Slušný a poctivý biografický příběh. Bavilo mě to a i když kresba není můj šálek, o ní nešlo. Z příběhu jsem dostal, co jsem měl a opravdu skvělé. Zvlášť pro seznámení se s takovou ikonou jako je Hawking. I jeho samotné přesahy do dalších období a osobností mi přišly víc než vhod. Prostě super.
 • Darth Raelchi
  Další komiks z DCKK, který mnou projel a nic ve mně nezanechal. GL mě tam vyloženě otravoval a nejradši bych mu dal pár facek. Nebavilo mě to, nezáživná zápletka a k tomu ukecaná. Kresba docela ušla, ale to je tak asi vše, díky ni 2 hvězdy.
 • Darth Raelchi
  Tohle mě bavilo o dost méně, než první cyklus. Kresba super, ale dějově mě to nechytlo a jako by se vařilo z vody, kam ještě jít dál. Uvidím co další cyklus, třeba to bude pak lépe zapadat.
 • Darth Raelchi
  Tohle mě moc nebavilo. Takový příběh v příběhu, resp. jakási výplň, intermezzo, které předznamenává blížící se katastrofu nebo další cestu či dobrodružství. Není to vyloženě špatné, ale moc jsem z toho neměl. Jen jsem se trochu posunul dál. Očekávám, že další knihy už dostanou další náboj, který tady snad započal. Kresba jako obvykle paráda a i když mě to bavilo méně, pořád je to skvělý Kůstek.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:21Načmáranec
  Cca. prvních 300 stran dobrý a těším se co bude a pak to dostane takovou facku. Celou dobu komiks vyznívá jako něco jiného a po dobu oněch 300 stran nás v tom nechává a pak dostaneme takovou kravinu, která nedává smysl. Proč ty obstrukce a ofuky. Pokud to mělo mít takový konec, nepotřebovali autoři tak dlouhou předehru. Vyznění celého komiksu je tristní a konec to celé pohřbil. Nedávalo mi to vůbec smysl a 2 hvězdy dávám jen za kresbu a můj první dojem z prvních 300 stran.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:19Wonder Woman #06: Děti bohů
  To docela ušlo, ale záplava klišé a předvídanosti nabírá na oprátky. Ušlo to, ale to kouzlo od Liama Sharpa a Grega Rucky je nenávratně pryč. Tohle je prostě příjemné akční dobrodružství, od kterého nič nečekejte. Prostě průměr.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:17Béowulf
  Totální hovadina. To Beowulfa vidělo tak z rychlíku! A jak mám rád Rubína, tak tady mi vyloženě nesedl a ty jednostrany a dvoustrany mu vyloženě škodí. Spousta sfx v původním jazyce do očí přímo bije. Dějově je to prostě další Conan, který přijde, ratata bum ratata bum a je po něm. Vůbec z toho nic nemám.
 • Darth Raelchi
  Konečně se mi dostalo do ruky aspoň něco trochu smysluplného. Není to bůhvíco, ale je to přinejmenším zajímavé a docela to odsýpá. Pro mě další zajímavý střípek z DC komiksů. Time Masters moc neznám a pro seznámení to bylo dobré. Spíš by mě zajímaly další příběhy s nimi, včetně těch starých, jehož jeden sešit máme v bonusech. Jj, Booster Gold tu měl vyjít a to je velká škoda. Pořád vychází kraviny a nesmysly bez ladu a skladu. Tohle aspoň trochu vyčnívá. Obálka ale dost mate, působí to jako další Superman. Takže dávám 3 hvězdy, krásný průměr a příjemné počtení.
 • Darth Raelchi
  Prej pokračování Volání po spravedlnosti, ale já to tam jaksi moc nevidím. Jako píše se to tam a je tam jasný odkaz, ale to je asi tak všechno. Vůbec se nepracuje s původní látkou a mělo by se to spíš jmenovat GA a GL série než JLA. Moc lamentace a užvaněnosti. Bláboly, které tam byly účelově. Dobrý náběh série, který takhle blbě skončil a nabil si hubu.
 • Darth Raelchi
  A zase další blbost z řad DCKK. Vůbec nevím, o čem to bylo. Nudné a ukecané. Nějak jsem se do toho nemohl dostat. Prostě mě to nechytlo a Batman je tam za panáka.
 • Darth Raelchi
  Další nic moc DCKK, postavy nudné a nezáživné. Příběh nějak šel a kresba taky, ale jinak nic moc. Kdy už to skončí.
 • Darth Raelchi
  Hrůza pokračuje, jen je tam víc kravin. Pořád nuda a nesmysl, který nedrží pohromadě ani za mák. Pane Adamsi, co se to s Vámi stalo.
 • Darth Raelchi
  No ty vole, to byla ale hovadina. To vůbec nedávalo smysl a nedrželo to pohromadě. I ta kresba byla na Adamse slabota.
 • Darth Raelchi
  Poctivý střed. Docela to ušlo, ale občas to působilo chaoticky a zmateně. Zase tam ale byly mé oblíbené postavy a nějak to pohromadě drželo.
 • Darth Raelchi
  Nějak to šlo přečíst, ale moc mě to nebavilo. Zmatek a chabé pohnutky o ovládnutí vesmíru. Originalita nula, dialogy nic moc, kresba ujde. Pořád nevím, co jsem to vlastně četl.
 • Darth Raelchi
  Poctivý střed. Staré příběhy pobavily, ale byly vytrženy z kontextu. Modernější byl trochu lepší, ale ne o moc. Byla to dobrá jízda, ale občas jsem se nechytal. Aspoň to bylo pěkně nakreslené. Prostě průměr.
 • Darth Raelchi
  Slušná a poctivá jízda, která napravuje chyby ze 4. knihy. Tu jsem místy prošoupal, hlavně kvůli kresbě, ale tady už se dostáváme k rozuzlení a vše se vrací do původních kolejí. Četlo se mi to mnohem lépe, než předchozí kniha. Tady už je ten Aquaman a řádí. Konečně.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:55Metabaron (paperback)
  Tohle má jeden problém a to je jeho nedokončenost. Má to jen 6 částí, tak proč nemohly vyjít pospolu. Prý má být 8, ale nikde jsem o tom nic nenašel a na oficiálních stránkách tohle vyšlo jako integrál. Buď jak buď, to je teď jedno. Dostal jsem prostě nějaký příběh, který mě ve finále bavil a místy i překvapil. Takový pokus přiblížit Metabarony novým čtenářům. Proč ne. Docela to funguje, akorát pár postav by si zasloužilo větší prostor, viz Wilhelm. Nicméně se tím dokazuje, že ten hlavní protivník je někdo jiný, a to i ve vlastních řadách. Obzvlášť oceňuji, že se začíná pracovat i s vnitřní rovinou Metabarona, což dříve nebylo, nebo úplně minimálně. Kresba a střídání postů je znát, ale ničemu to nevadí, je to parádní kresebná orgie. Uvidíme co další část.
 • Darth Raelchi
  Tohle už si reputaci napravilo, ale výpravnost jedničky to nemá. Přesto to bylo pořád dost temné a drsné - na poměry série. Příjemné zvraty a dobrodružství. Kresba jako vždy na výbornou.
 • Darth Raelchi
  O dost slabší než jednička. Jakoby tvůrci nevěděli co s tou látkou dělat a jak ji rozvíjet. Místy zmatené, ale aspoň dobře nakreslené. Není to vyloženě špatné, ale bylo to takové nemastné a neslané. Pro mě průměr.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:49Až do posledního
  Super westernová jízda plná zvratů a nečekaných vyústění. Krátký prostor, ale dostáváme vše potřebné a autoři dobře pracují s látkou na tak krátkém prostoru. Super počtení a kresba.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:48Baltimore #07: Prázdné hroby
  Super příběh. Schyluje se ke konci, vše tomu nasvědčuje, a i to tak vypadá, jenže ono nic. Vše je jen zdánlivé. Obzvlášť oceňuji v tomto příběhu, že se svazují volné konce, než se dojde do finále. Příjemná akční jízda plná dobrodružství, která ale neodbíhá ze svého univerza. Bergting se osvědčil a jeho prostorová kresba prostě lahodí. Skvělé!
 • Darth Raelchi
  Uz jsem to video videl a je mi do placu. Zase nebude komplet. Chjo. Treba do te doby zmeni nazor.
 • Darth Raelchi
  keporkak: o tom bohužel nic nevím, tak snad se mýlíš.
  james89: ve 2. svazku právě musí být Marko Čermák, protože bez něj máš vlastně 11 pokračování (8x Junek, 3x Bohumír Čermák). Bohumír jinak dělal překreslování, což už bylo v této edici představeno v bonusech. Junka pak v 60. letech překreslil zase Marko Čermák a ten ještě překreslil jednoho Fischera (RŠ plaší pytláky - Červenáček tam dostane kamenem od pytláků ryb, u Vávry byl taky vydán). Samotný Marko Čermák má vlastně 91 původních pokračování (z nichž některé jsou upravení Kulišáci) + 2 pokračování, které už vyšly teď u Fischera ohledně nového šlapohybu. Pak je jedno pokračování jako promo na třetí díl vontské trilogie (jen jedna strana na konci vydání od Olympie), pak je nový příběh podle nevydaného Foglarova scénáře s úpravou Jiřího Stegbauera (poslední strana u Vávry). Suma sumárum by to byla docela nudlička ve velkém formátu, která má jen 102 + 2 (Fischerův šlapohyb) Čermákových pokračování, k tomu 11 pokračování od Junka a Bohumíra Čermáka, + 9 překreslených + promo na třetí díl + poslední příběh. Moc toho není, tak předpokládám, že tam bude i vontská trilogie, která má dohromady 82 stran (pokračování). Takhle by to totiž bylo úctyhodných 197 stran a to už by byla knížka, k tomu si přičti bonusy a je to doma.
  Logicky si říkám, aby kvantitativně, i kvalitativně, kniha obstála vedle Fischerovy, měla by mít i vontskou trilogii. Navíc jsou to RŠ a takhle by druhá kniha byla opravdu kompletní a byla by i stejně tlustá.
 • Darth Raelchi
  James89: jeste bude kniha se zbyvajicimi kresliri RŠ. V predmluve to teda uvadi a vypocital jsem ze by to melo cca. 200 stran pokud tam zahrnou vontskou trilogii. Jen nevim, kdy ji planuji vydat.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš8.3. 10:22Dracula
  Hanussen: já jsem neodolal té limitované obálce. Hrozně mi to připomínalo ty staré filmy s Drákulou.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.2. 12:11Dracula
  baatcha: opravené vydání opravdu vyšlo, ale máš pravdu, že bez jakéhokoliv proma. Měl jsem ho i v ruce, takže existuje, ale nestudoval jsem ho nijak zvlášť, takže se jen domnívám, že ta opravená verze je opravdu opravená a nikoliv znovuvydaná stejná edice pod záštitou opraveného vydání.
  trudoš, Ter: pokud budeme takto uvažovat, tak má Trudoš samozřejmě pravdu, ale zase když se rovnou začne počítat s tím, že chyby vždy budou, je otázka času, kdy se ta hranice bude tak snižovat, že vyjde kniha s tolika chybami, že už bude pozdě bycha honit. Já chápu, oč Terovi jde, prostě ty chyby nemají být za A) tak zjevné a do očí bijící. Pokud je chyba typu, že ji objevím bůhví kdy, je to asi evidentně ta naše hranice coby zákazníka, která se dá ještě přehlédnout. Já si nemůžu pomoct, ale takové kopance a do očí bijících chyb jsem za poslední dobu viděl jen u Arga a u nikoho jiného ne. Egmont je pravda na druhém místě viz Příběh Skrblíka a jeho překlad, ale většinou jsem si chyb v Egmontu všiml, až když mě někdo upozornil, viz Corto Maltese.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.2. 15:53Dracula
  Ter: já si spíš myslím, že to byla investigativní otázka od Antona, nikoliv rejpavá. Prostě otázka, zda-li je jakákoliv chyba v knize záminkou ji nekoupit, zvlášť když je od Arga.
  Sám musím uznat, že u této otázky jsem na vážkách. Naprosto souhlasím s tím, že buď to dělám bezchybně a v případě problému to napravím, anebo to nedělám. Další otázkou je, kam až je Argo schopné zajít a do jaké míry to fanoušci a čtenáři budou chtít akceptovat. K Providence jsem se vyjadřoval a dále to rozvádět nebudu, ale zrovna u Drákuly jsem si sám říkám, jestli ta poznámka na str. 74 je dostatečným důvodem knihu nepodpořit. To je právě ten problém. Spousta z nás si řekne, buďme rádi, že to tu je, protože by to jinak nevyšlo a dá se to přehlédnout. Salámová politika, pěkně kolečko po kolečku. Lidem to na jednu stranu vadí, ale přesto to koupí a není se pak ani divit, že Argo varovné signály neřeší, protože my to přece koupíme. Providence na mě byla moc silné kafe, ale i Drákuly bohužel necítím potřebu ji vracet na úkor toho, že je tam zatím jedna tisková chyba. Ale už jsem unavený pořád přimhuřovat oči. To ani neřeším, že jsem čekal špalek o velikosti 356 stran. Je jedno, jaký je pak ve finále výsledek, ale pro mě je třeba důležité mít i tyto údaje přesné a podle nich se pak rozhodovat, zda-li koupit či nikoliv. Ono se to nezdá, ale Drákula je poměrně špalek v knižní podobě a proto i takový avizovaný rozsah stran působí dojmem, že se jedná o solidní adaptaci, 200 stran adaptace je pro mě klasika, standard a nic výjimečného co se do rozsahu týče. 200 stran se dělá prostě běžně a u Drákuly je to prostě jen adaptace (pořád se musí vmáčknout tolik stran a myšlenek do pouhých 200 stran, kdežto u 356 to už je jiná) s velmi dobrou kresbou (o tom žádná).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.2. 22:46Dracula
  Hlavně nesedí avizovaný počet stran v anotaci. Je jich 208. Už jsem napsal adminům, aby to upravili. Asi cdb dostala špatný presskit, protože na webovkách Arga a Kosmasu je evizováno 200 a na Databázi knih je jako tady 356 stran.
 • Darth Raelchi
  Jen taková věcná. Nečetl jsem to a neznám tu sérii nijak dopodrobna, ale opravdu je ten překlad v názvu správný? Opravdu je příběh takový, že název Neoblíbený Iron Man odpovídá? Jen mě to zajímá, protože INFAMOUS znám mnohem víc jako nechvalně známý či proslulý, tak si říkám, co vedlo překladatele k takovému překladu. Jestli je to v souladu s příběhem, tak proč ne.
  Díky předem za osvětlení!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.1. 22:02Fatale #05: Proklít démona
  louza: Criminal bude mít asi ještě další dvě velké knihy. Nedávno jsem se na to koukal a teď vyšel "omnibus 3" a pořád v něm není všechno a příběhů pro další velkou knihu je pořád dost. Takže se máme na co těšit. Od Brubakera vyšla ještě uzavřená série Velvet a jednohubka Pulp. Třeba to tady také vyjde.
 • Darth Raelchi
  Koukal jsem na vydání v angličtině a vypadá to zajímavě, ale je fakt, že hodně věcí u nás už vyšlo. Posuďte sami, nač se těšit: http://en.wikipedia.org/wiki/DC_Comics_%E2%80%93_The_Legend_of_Batman
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.11.2020 12:30Visa transit #01
  a to nejsme u konce, jestli to bude mít další album/alba, každé za takovou nebo podobnou cenu, tak nevím, kdo to bude kupovat... Přitom De Crécy je vynikající, ale za tuhle cenu do toho fakt nejdu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.8.2020 20:15Metabaron (pevná vazba)
  Mam dotaz na crew: potreboval bych jen osvetlit jednu malickost. Jak to bude s pokracovanim teto serie? Serie metabaron ma 6 alb, takhle vysla v integralu. V mdeku jsou 4 alba. Nabizi se ze pak dodatecne vyjdou jen 2 alba samostatne nebo to bude jinak? Na netu jsem nenasel ze by planovali dalsi alba a podle bedetheque je to pry uzavrene. Napadlo me snad ze by se ke zbyvajicim album pridaly oneshoty zbrane metabaronu a castaka. Mohu poprosit o nejake info? Dekuji
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.7.2020 17:54Mýtus Cthulhu
  Ja jsem si taky rikal co to je, protoze to vypada dost blbe a kresbe to opravdu skodi. Koukam na webu a nic takoveho tam neni. Snad to je jen nejaka dalsi verze tiskovych podkladu.
 • Darth Raelchi
  Uz jen aby prisel spider-safespace a spider-snowflake.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš20.5.2020 15:53Papež ukrutný
  Nevim nevim, 750-800 mi prijde proste moc. Navic podobne dlouhe od arga staly jeste do nedavna 600. Do toho podle jejich posledni zpravy snizilo argo naklady na polovinu. No nic, takhle se delaji penize. Jeste by to chtelo nejakou chybu at mame za par let raritku. Co to bude letos, zase bez bublin, chybejici stranka, odlepovaci obalka...
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4.2020 20:04Nezkrotný Berserkr #01
  Ano jsou
 • Darth Raelchi
  Prave obalka ladi memu sluchu, nezapadne v zadnem ruchu
 • Darth Raelchi
  To cyboy: touché
 • Darth Raelchi
  Aspon ze ne remasterovane jak v nhm, restauratorstvi jeste beru, i kdyz... Ale predelavat koloring, fuj. Snad jen v Pribezich z Asgardu v ukk mi to tak nevadilo a u Thora od Simonsona.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.3.2020 05:03Magic The Gathering: Chandra
  Karl173: ja to cetl ale to je jako plivnuti do more. To stejne nikomu nic nerekne o deji. A to ze tam napisou ze to souvisi s hernim svetem je malo a stejne nedavam. Proste mi nejde do hlavy vytvorit pribeh ktery neni schopen fungovat sam za sebe a potrebuje k tomu karticky aby to pobral. Tohle je proste velky spatny. Mam skvelej priklad: nectu a nezajima me warhammer, dostal jsem na doporuceni darkblade a ten komiks je proste super. Nepotrebuji k tomu nic, pribeh funguje i sam za sebe ale mel bych z to asi vic znat ten svet. Takze darkblade doporucuji. 😀
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.3.2020 12:13My Little Pony: Poníci v akci
  Fry: Díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.3.2020 08:40My Little Pony: Poníci v akci
  Je to třetí kniha v pořadí série My Little Pony? Nebo je to samostatná řada nesouvisející s předchozími dvěma knihami?
 • Darth Raelchi
  Uz ted se tesim!
 • Darth Raelchi
  MrKulda: radi te uvitame na dalsim post-koronavirovem srazu. Fakt je to skvela parta pokazde jineho slozeni a musim rict, ze po praci rad vypnu a pokecam s podobne ladenymi lidmi.
 • Darth Raelchi
  Lenny: dully noted. I tak tomu dám šanci, mám pocit, že první čísla mám ve vydání A Death in the Family, kde mám následky smrti Jasona Todda, je to ono?
  Jinak Lenny, když už tě tu "vidím", psal jsem na Killraven dotaz na tebe. Mohl by ses na něj prosím tě mrknout? Zajímá mě jak to je. Díky :-)
 • Darth Raelchi
  Fimi má pravdu. To chce spláchnout pivem a pokecat osobně. Přidávám se k Fimiho pozvánce.
 • Darth Raelchi
  To mi připomnělo, jak mě filozof nazval, že píšu vypatlané komentáře :-D
 • Darth Raelchi
  Naprosto zbytečná diskuse, resp. směr, kterým se to ubralo. Každý má právo na svůj názor, ať je jakýkoliv a pokud jeho znění neodpovídá tématu nebo ideovému zařazení, měl by pouze svůj názor přeorientovat na správný kanál. To na začátek. Tady už to u některých zavání vyhlášením a zbytečnými provokacemi.

  cyboy: při vší úctě, některé věci, co píšeš mě neoslovily a nebavily, z různých důvodů, ale na druhou stranu mi hodně věcí přišlo zajímavých, poučných a hlavně mají hlavu a patu. Tvé komentáře jsou inteligentní a je vidět, že je píše hlava, která přemýšlí, ať si je komentář krátký, věcný, nebo všelijaký. Kdo jsem abych soudil a přel se s někým o jeho názor, nebo ho za něj napadal. Pokud budu mít s tebou problém, věřím, že bychom o tom mohli normálně podebatovat. Od lidí stejného smýšlení se naučíte málo, ale s lidmi v rozporu nebo rozdílným názorem se naučíte víc, teprve pak si člověk utvrdí své myšlenky anebo se na základě nich obohatí. Jestli jsem se tímto stal členem tvého kultu, asi jsem už viditelný a rozpoznatelný, nikoliv v zákrytu. Člověk, který se do tebe pouští, by si měl nejprve přečíst notnou dávku tvých komentářů, aby pochopil tvého ducha a způsob, jak uvažuješ.

  MrKulda: zbytečně jsi cyboye vyhlásil. Jsou mnohem lepší a slušnější způsoby, jak s lidmi jednat. A nazvat Fimiho řiťolezcem mi přijde rovněž krajně nevhodné. Co ty vlastně o něm víš... O komkoliv z nás. Jenom si přečteš pár komentářů a podle toho vyprodukuješ nějakou myšlenku, která dle mého názoru, má za úkol jen hanět lidi a provokovat. Jsme na jedné lodi, všichni fanoušci, sběratelé a hlavně čtenáři. No tak cyboy čte rychle, komentuje jako jeden z prvních, no a co má být, věřím, že spoustě lidí to tu pomáhá. Určitě si teď po přečtení jeho komentáře na tento DCKK neřeknu, wow tak když cyboy palec dolů, tak já automaticky taky. Jestli takhle někdo uvažuje, nepotřebuje na to cyboye, vždy si najde někoho, kým se řídit. Neuškodilo by ti přijít na sraz a probrat to osobně. Spoustu lidí z comicsdb znám a jsem za ně rád, mohu je s klidem nazvat přáteli.

  Jinak, asi si tohle DCKK nakonec přečtu. Neměl jsem to vůbec v plánu, protože mě tato týmovka nikdy nějak zvlášť neoslovila, apriori ke komentářům, takže na tom něco bude. Lenny to doporučuje, P.G. taky. Judas Contract mi přišel paradoxně výbornej - s přihlednutím k týmovce, kterou nemusím. Za mě komentáře a diskuse plní zde svůj účel. Děkuji za další doporučení!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.3.2020 07:04Conan #05: Darebáci v domě
  Maco: pokud vim, tak ne, kresliri se v darkhorse conan tocili, ale tenhle tsm uz nebude. Mozna nejaka hostovacka.
 • Darth Raelchi
  Lenny: nebo někdo? Mám na tebe (vás) dotaz. Killraven vyšel původně barevně nebo černobíle? NHM má první dva sešity černobílé, ale když jsem se díval na web a našel skeny Amazing Adventures #18 a #19 tak ty jsou barevné.
  Nejedná se náhodou o chybu tisku? Aspoň ta obálka by měla být barevná, ne?
  Díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.3.2020 22:34Conan #04: Síně mrtvých
  SNUFKIN: mně se podařilo číst ten crossover s Rudou Sonjou a taky super zábavovka :-)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.3.2020 21:01Conan #04: Síně mrtvých
  K těm Conanům, sám jsem si to nedávno aktualizoval a Comicsové legendy vydávaly nejprve Conan the Barbarian od Marvelu, což je taková (barevná) verze i pro mladší čtenáře, a v posledních číslech už vycházely první čísla Savage Tales (kde byl Conan) a z něho pak vzniknuvší Savage Sword of Conan (černobílé), což byla verze pro dospělé. Na obě tyto série měl potom dlouho práva Dark Horse, než to pár let nazpět opět přešlo pod Marvel. Dark Horse mezitím spustil vlastní pojetí Conana a co si vybavuji od pana Dorta, tak Busiek to chtěl v podstatě pojmout velmi po svém. Ano, adaptovaly se původní howardovské příběhy, ale ústřední dějová linie je Busiekova a celého tvůrčího týmu Dark Horse. Když se pak podíváte dál, co všechno vycházelo, tak spousta jsou originální příběhy, viz Conan the Cimmerian, King Conan, Conan: Road of Kings, Conan the Avenger, Conan the Slayer a spousta dalších one shotů a minisérií. Na anglické Wikipedii je to hezky chronologicky seřazeno. Jakmile to pak dostal znovu Marvel, tak Aaron v podstatě svým pojetím drží darkhorsovskou tradici. Rovněž toho hodně u Marvelu vychází za série a minisérie touto dobou.
  K samotným vydáním u nás, všechny příběhy (sešity) série Conan od Dark Horse vyšly v kolosálce, ale pozor tyto sešity v jednotlivých knihách, které teď CC vydává, nebudou: 18, 26, 27, 28, 35, 36, 39. Tyto čísla vyšly u Dark Horse samostatně jako série příběhů v těchto knihách (jsou tam mj. i další minisérie): The Blood-Stained Crown and Other Stories a The Spear and Other Stories. Jakým způsobem a kdy to CC vydá jde mimo mě a nebudu mluvit za ně a jejich vydavatelský plán (prý to prostě vyjde mám potvrzeno).
  Opravdu můžu doporučit sérii Savage Sword of Conan od Marvelu ze 70. let, ale už to má nějaké stáří, o tom žádná. Sehnal jsem krásný omnibus a je to vlastně originální reprodukce původních čísel, i s veškerou přílohou a dalšími neconanovskými příběhy, viz The Femizons od Stana Leeho, nebo Man-Thing- úplně první příběh s ním. Jediné co tam není, jsou veškeré příběhy s Rudou Sonjou, na kterou mají práva Dynamite Entertainment. Dark Horse tyto příběhy v době vlastnictví práv reprintoval v TPB omnibusech, ale kvalitativně vede Marvel s novou edicí. Luxus a paráda. Dokonce nové obálky dělá Gabrielle Dell'Otto.
  Francouzský Conan funguje na bázi, že spousta příběhů údajně spadala pod Public Domain a evropská a americká autorská práva mají vůči sobě jistá hluchá místa a doteď je sporné, jestli Francie měla právo dané povídky adaptovat (tohle jsem parafrázoval od pana Dorta).
  Takže si udělejte vlastní názor, co chcete číst. U nás je toho hodně, i knižně. Za mě vede CC a v originále i Marvel se svými novými edicemi Savage Sword.
  PS: kuriozita na závěr- v době Dark Horse měl Conan i crossovery s Rudou Sonjou a Wonder Woman a teď co to má Marvel, tak je Conan i s Avengers. Dark Horse, jelikož přišel o Conana, tak má prý údajně svého nástupce v podobě Berserker Unbound od Lemira a Deodata. Taky paráda.
 • Darth Raelchi
  Mne je to ve finale jedno, lamentace patri do komentare taky. Recnicka otazka taky 😂.
 • Darth Raelchi
  To co pise cyboy mi uplne krasne pripomnelo dokument z nataceni filmu watchmen. Tam si letmo vybavuji ze jakykoliv nerealny prvek zasazeny do realneho sveta musi rovnez v ramci fyzikalnich zakonu je i respektovat. Konkretne se tam resil rorschach a jeho splhaci vystrelujici hak a dr manhattan a jeho schopnosti. Je to presne jak pise cyboy, lez musi byt uveritelna a balancovat na hrane pravdy, jinak je to prokouknutelne a tudiz fraska.
 • Darth Raelchi
  Fakt to v tom Conanovi je!!! Čumte: Je tam, Milo_Harwey měl recht.
 • Darth Raelchi
  Milo_Harwey: no s tím hodnocením jak mám, máš tak na půl pravdu, u hodně věcí jsem tak benevolentní nebyl, když se podíváš na všechny UKK, NHM, DCKK apod. Spíš dávám 3 hvězdy, pak i 4, výjimečně 2 a 5. Navíc jsem v té době nebyl tak přežranej a moje hodnocení by se teď mohlo, neříkám muselo, ale mohlo posunout i dolů. Navíc mám i takové soukromé měřítko, které tu možná zaregistrovalo pár komiksáků a to je, že už ty komiksy nevlastním, co se dalo jsem rozprodal, a tudíž i to je jistou dávkou toho, že se mi lépe hodnotí něco, co ve finále jen přečtu a nemusím tím plnit poličku obrázkem. Nemám problém si přečíst cokoliv pro všeobecný přehled, ale kdybych si ty komiksy v kompletech měl od určité doby pořád kupovat, tak bych je radši nekoupil a tudíž se neobohatil a tudíž by nebylo co hodnotit. Navíc se cyboyem máme podobný vkus, ne v hodnocení, ale jakým způsobem uvažujeme. Takhle mi to přijde (možná by cyboy se mnou nesouhlasil, to je na něm), když občas něco čtu od něj, že přesně napsal to, co si myslím. A já jsem to hlavně myslel obecně, na veškeré komentáře, nikoliv jen ty superhrdinské. Místy se rozcházíme, ale i v těch rozcházeních jsem kolikrát objevil stejný náhled na určit prvky. No a když má za sebou něco dřív než já, tak se tím samozřejmě striktně neřídím, ale u určitých titulů, kde nemám možnost se k nim dostat, aniž bych si je koupil, hodně zvažuji a pak mám tzv. pravidlo tří. Když mi někdo něco doporučí a je to 3x celkem od různých lidí, nezávisle na sobě a většinou aniž by se znali, tak tu věc okamžitě přelouskám a tohle pravidlo fakt dodržuji. Ať je to film, kniha, komiks či cokoliv jiného. Jinak já hodnotím většinou dvěma způsoby, buď s tím, že od toho nic nečekám a pak se nechám mile překvapit nebo mě zklamání neporazí, a pak je tu druhá rovina, velmi subjektivní, kdy prostě od daného komiksu něco očekávám, ty důvody jsou různé a tam je těžké pak hodnotit objektivně. I přesto všechno se snažím supráky brát spíš nezaujatě a tudíž to může působit, že má hodnocení jsou mírná, pravda je taková, že kdybych vše poměřoval např. podle Watchmenů nebo nedej bože podle nesupráckého kvalitního komiksu, asi by drtivá většina supráckých komiksů šla pod 3 hvězdy. Já to beru jako dobrodružnou a zábavovou četbu a tudíž to hodnotím i s takovým jistým mladickým optimismem :-).
  Jen pro sichr, já si tvé komentáře nevyložil nijak negativně a odpovídám ti s úsměvem na rtech. Je vidět, že tě to zajímá a nějakým způsobem, tě má osoba zde zaujala a tudíž já nemám ani problém se tu rozepsat.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.2.2020 17:24Před Incalem (paperback)
  SkillJam: začni Incalem. Ten je první a hlavně je nejlepší. Ty další jsou spinoff. Pak bych doporučil Metabarony a Technokněží. Před a Poslední Incal neuškodí si nechat na závěr.
 • Darth Raelchi
  cyboy: neboj, já tě chápu. V podstatě díky tobě, resp. byl jsi u mě v nějaké TOPce komiksáků, jsem také radikálně přehodnotil svůj čtecí systém. Na tebe samozřejmě nemám, co do počtu přečtených komiksů, ale fakt jsem nad tím začal tak 2-3 roky zpátky přemýšlet. Musím s tebou ve spoustě věcech souhlasit a čím víc čtu to co je dnes na trhu, tak mám pocit, že dřív bylo asi líp, viz Batman. Měl bys někdy přijít na sraz a pokecat s námi. Zatím jsi příjemná paní Columbová :-).
 • Darth Raelchi
  Ja nevim proc Deathloka miluju a mam pro nej slabost, proto do toho jdu, ale zamrzel cyboyuv komentar. Vetsinou mame podobny nazor a tak se desim aby toto nedopadlo jen na precteni a pak pryc s tim. Videl jsem kresbu a ta vypada paradne. Uvidime, kazdopadne se mi hlavou honila uplne stejna myslenka, kde na to cyboy bere cas a prachy, a jeste k tomu pracujici clovek od rodiny... Muj dotaz na konci ma pusobit obdivuhodnym dojmem cyboyi 🙂
 • Darth Raelchi
  Lenny: myslel jsem to fakt obecně. Pravda míchám dvě věci v jednu, ale jen jsem chtěl demonstrovat, že se v tom prostě ztrácím, jakoby tomu něco chybělo a do toho když si člověk i přečte dodatečné info, snad chápeš :-). Jsem aspoň rád, že z hlediska kontinuality je Secret Empire potom, aspoň něco, díky za osvětlení.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.2.2020 18:21Batman: Zatracení
  Felis: určitě bych neřekl, že to je zhulenost. Samozřejmě je to subjektivní, ale můj dojem byl, že čtu "báseň", resp. je nějaká epická báseň v nějakém verši, třeba aliteračním, a někdo ji umně zpracoval do komiksu. Tohle se mi honilo hlavou. Určitě stojí za zmínku, že to i vzbuzuje nádech typu: "Rorschach's journal...". Je to spíš Batmanova lamentace a jakási snaha o oduševnělost. Jestli ti to stačí ;-). Samozřejmě nechci z tohoto komiksu dělat něco, co to není. Nejedná se o nic extra závratného a žánry překonávajícího. Je to prostě jiný vypravěčský styl, který do DC Black Label stopro zapadá.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.1.2020 17:25Článek II.
  cyboy: kdes to vzal prosím tě? Zajímá mě to. Díky
 • Darth Raelchi
  Sdilim podobny nazor i nadseni. Sam jsem to precetl a rikal si, tak na tohle jsem celou dobu cekal? Tenkrat bych asi sedel a cucel na zadku jak je to skvely ale dnes.... Pritom nejak jsem to nechal v hlave uzrat a nevhal jsem si prvni dva KVS mcfarlany, tebto si asi necham taky. Proste tu kresbu zeru.
 • Darth Raelchi
  Asi jsem divnej, ale když jsem to začal číst, tak asi po 10 stranách šoupání a nudy a kladení si otázek - jak to kdo to co to - vzdal jsem to a knihu vrátil na její určené místo. Tohle fakt ne a DCKK už nežeru, zajímá mě jen, jak se poperou s New Gods a tím to pro mě končí. Batman má lepší příběhy a pokud vydat Morrisonův run, tak prosím vcelku. Už BBart ho nedovydal a DCKK tomu dělá taky medvědí službu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.12.2019 20:07Temné noci - Metal: Temný vesmír
  Cyboy: ne že bych je považoval za něco extra ty dvě knihy předtím, ale v rámci DC mainstreamu mě to po dlouhé době fakt pobavilo. Naposledy mě tak bavil Batman New 52, možná ještě WW a Akváč z Rybízu. Celkově už vlastně ani nečekám, že to bude jiné, jen si říkám, že to přece nemůže být až tak prvoplánové a šablonovité. Bohužel, může.
  Když jsme u toho Snydera - objevil jsem včera v Budget Books zajímavou knihu - The Wake. Zatím rozečteno, ale je to jízda. Žádní supráci, Vertigo, a přesah. Za mě zatím dobrý.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.12.2019 06:34Providence
  Dalamar: já to myslel ironicky s tou změnou a zákazníkem. Hon na čarodějnice samozřejmě nechci :-), tos mě špatně pochopil, ale opravdu mě fascinuje, že to nikomu nevadí, že nikdo neřekne na Argo fb, jak to není ok. Přijde mi to jako lezení do zadku. Snad se z tohohle řešení nestane precedent pro další vydavatele.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.12.2019 21:15Providence
  No, koukal jsem na FB Argomiksu a nepřesvědčilo mě to ani za mák a docela koukám, jak jsou lidé klidní a ještě jsou ochotni si to i vlepovat - do komiksu za 1300!!! Doba se asi změnila a zákazník s ním. Asi nepatřím do této doby, když tvrdím, že je něco špatně. Dál už se ke kauze Argo a zmrvená Providence vyjadřovat nebudu. Kupovat to nebudu a pokud, tak v originále i s The Courtyard a Neonomicon. Mezitím snad stihnu aspoň přečíst pár lovecrafťáren - Louza v tomhle trochu pravdu. Pokud z toho něco mám mít, tak pořádně.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.12.2019 21:09James Bond - Agent 007: Casino Royale
  GWB: do mě "hustil" taky! :-D - ale ne, sranda, o tomhle si myslím, že bude pecka a těším se na to. Díky za supr komentář!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.11.2019 16:10Providence
  TonyT: to nejspis jo.
  To all: Ja chapu tu situaci a rozumim ji, ale zakaznik proste neni povinen toto brat v potaz. Dale si myslim ze prece nikdo automaticky nejde do komiksu hlavne kvuli tomu ze mu hrozi raritnost, natoz v CR. U kolosalek to brat jde, ale jsme maly trh. Priznam se ze pokukuji po aj verzi ale u komiksu mi slo vzdy primarne o obsah, coz Argo plni perfektne a merou vrchovatou i na ukor chyb a vad. Tohle uz mi u takoveho titulu prijde proste moc. Bouncer tam ma taky neco v obalce pro cyklus 3. Chtelo by to proste delat tu praci poradne, protoze si myslim, ze to uz neni bezna situace.
  Heslo ze fanousci to ustoji, mi nestaci. Jednoho dne nemusi, to riziko na sebe bere firma. Presto mam Argo moc rad a nejdrive se na tu opravu podivam a pak se rozhodnu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.11.2019 08:40Providence
  To mi neprijde moc koser, ze v podstate knizni zmetek, byt opraveny atd, se prodava za stejnou cenu. Cekal jsem aspon nejake rozumne procento dolu z navrhovane ceny. A po prodejcich to zadat je nesmysl, ti k tomu stejne jako my zakaznici prisli jako slepi k houslim. Knihy nejsou boty a kdyz je jednou kniha zmrvena, je proste zmrvena a prijde mi to opravdu nefer vuci ctenarum a platicim zakaznikum. Je jedno jake jsou obhajoby pro chyby. Jsou to chyby a kdyz chci hrat profi ligu, bud ji nedelam kdyz na ni nemam a nebo za sve ciny nesu plnou zodpovednost. Ja mam Argo rad ale posledni dobou nachazim vic a vic chyb v komiksech od nich. Vydavate dobre knihy a ty si zaslouzi 100%. Radeji si pockam ale se zarukou ze tam nebudou chyby ktere opravdu biji do oci. Je mi lito takto psat a ja nechci nikoho urazet, ale jsem platici zakaznik a fanousek a na toto mam pravo, se vyjadrit s necim co neni v poradku.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.4. 15:51Sběratelský klub
  Draco je v kurzu. Už se draží limitka za 1800: https://aukro.cz/aargh-20-limitovana-edice-6986723100. Mrkněte. To už se asi limitka vyprodala.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.4. 13:51Sběratelský klub
  To je ta lidská lenost googlit. Jsou lidi, kteří neví, nemají přehled a nenapadlo by je, si to někde hledat. Sám to znám když brouzdám na eBayi, kolikrát bych už klikal koupit, pak mě něco zarazí a mrknu se i jinde. Ale zrovna tohle, že někdo koupí za dvojku mi fakt hlava nebere, holt každé zboží má svého kupce.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.4. 09:42Sběratelský klub
  To chciiiii, peknej komiks
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.4. 00:57Sběratelský klub
  Toe: koukal jsem na ten novy Relax a podle webovek a tiraze to vypada jako neco, jak jsi psal, na zpusob crwe a pak i modre crwe. Budou tam i polske komiksy mimo jine, nejake publikace a vychazet to bude podobne jako modra crew, daji se predplatit prvni 4 cisla. Pak jsem si vsiml ze tam budou i komiksy na pokracovani, uzavrene veci a kratasy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.4. 00:54Sběratelský klub
  Hanussen: pokud bys mel zajem, tak Relax vysel behem poslednich tri let v antologiich u Egmontu PL. Jsou to vybery opravdu krasnych komiksu. Zacinajici Rosinski a Polch. A mnoho dalsich. Vysly tri knihy a pak jeste Waldemar Andrzejewski. Waldova antologie ma Relax a jeste jeden magazin a pak jeste nevydany komiks. Muzu vrele doporucit a je to za par korun. Fakt moc pekne. Egmont vydal jeste peknou edici Kasprzaka a Doman. Za zminku stoji jeste vydavatele Proszynski a Ongrys.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.3. 17:59Sběratelský klub
  Gmork: tak to se obzvlášť těším. Díky za tip. Btw, nebral sis ten Relax 32 a 33? Potřeboval bych nějaké info.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.3. 12:30Sběratelský klub
  Tak jsem si to taky nakonec objednal. Nač čekat. Mám první dvě alba od Rosinskeho (v polštině), tak je snad nějak udám. Kdyby je někdo chtěl, tak mi napište. Dám to za hubičku. Ještě jsem si přiobjednal Relax 32 a 33. Snad to bude ok, i když tam má vyjít i Texas Jack, budu ho mít aspoň dvakrát :-).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.3. 09:47Pindárna
  Seneke: kéž by, ale faktem je, že mi za poslední půl rok zprasili kde co, ale poslední dvě tomu fakt nasadili korunu
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.3. 23:00Pindárna
  Jak to ctu dole, prijde mi to jako naschval. S kamaradem jsme si predobjednali harrow county omnibus vol 1. Oba bydlime v podstate vedle sebe, oboum to odeslali ve stejny den. Je mu to prislo v mezich dorucovaci doby a mne o tyden pozdeji. On mel hezkou knihu a ja salat. Podivne....
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.3. 22:58Pindárna
  Mne to bohuzel z BD chodi bud se zpozdenim i 2-3 tydny nez byla bezna dorucovaci doba nebo mi to neprislo vubec a musel jsem zadat o refundaci v plne vysi. Zacinam BD hodne zvazovat zda-li od nich budu jeste nakupovat. Predchozi zasilka mi prisla se zpozdenim a v dezolatnim stavu, aktualni zasilku jsem po mesici refundoval. Hledam proto alternativy k Amazonu a BD. Od prvniho uz po posledni zasilce odmitam nakupovat a BD fakt nevim nevim.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.3. 10:17Sběratelský klub
  Toe: diky za tip. Asi do toho pujdu. Uz jsem to poslal par kamaradum.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.3. 16:08* Připomínky a návrhy
  Jen dotaz k novým Rychlým šípům. Je možné doplnit ke kreslíři Dr. Janu Fischerovi i další kreslíře, kteří jsou fyzicky zastoupení v této kolekci, tj. Bohumír Čermák a Marko Čermák, byť se jedná o kolekci věnovanou Dr. Fischerovi? Oba kreslíři se nacházejí v druhé části kolekce, která slouží ke srovnání s původní verzí a všechna přepracovaná pokračování tam jsou zastoupena na celé stránce, nikoliv jako bonus v podobě malého obrázku. Děkuji.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.3. 14:10Povinná četba
  Tesim se na erb jak prase i na ty jeho ceske vylomeniny. Do toho vysly RS, nadhera!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.3. 23:04* Připomínky a návrhy
  Zack: muzu slouzit. Bohuzel nemam i ceskou verzi pro srovnani, ale anglicka verze je opravdu jen anglicka, vse je anglicke, prekladatel uveden neni, takze predpokladam ze se jedna o adaptaci originalu. Muzu porovnat, pokud by bylo vyzadovano. Napis mi co potrebujes a ja to dodam, pokud ti to mezitim nedoda nakladatel.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.3. 20:40* Připomínky a návrhy
  Když už tam je 1984 česká verze, bude tam i anglická? Uvažuji tak, že když We're at War tam je, proč by tam nemohla být anglická verze. Nějaké info k tomu? Díky předem kluci.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.2. 10:56Sběratelský klub
  Hergot jak o tom mluvime, uz abych zase chystal tour de komiksy w polsce. To je vzdycky balzam na dusi, kdyz se tam clovek prochazi po tech obchodech.
  A fakt chlapi zkuste tohle: https://www.gildia.pl/komiksy/409637-niezwyciezony
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.2. 00:19Sběratelský klub
  Hanussen: ono je to neco mezi. Kdysi v Polsku vychazel magazin kkk, ten skoncil a v ramci vyroci vydali tuto antologii, kde je vyber z tech starych magazinu plus z gruntu nove pribehy, k tomu je tam i nejake povidani. Ja to ctu postupne ale zatim muzu doporucit. Ctive a srozumitelne, ale nejsem u konce. Ja dostal dalsi polskou varku. Zkus sehnat Niezwycenzony, nova adaptace Lemowa romanu. Krasna kresba a zatim se to jevi srozumitelne. Nebo jsou jeste dobre antologie Relax od Egmontu PL, jsou uz tri a pak jeste vysel Andrzejewski a Kasprzak. Taky srozumitelne ale je to uz retro, zalezi jestlite to bere.

  Ps: tech novych pribehu je tam fakt dost asi 2/3 obsahu
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.2. 23:17Sběratelský klub
  Polstina je fakt v pohode, navic kdo je moravak se mozna i chytne rychleji. Spoustu severomoravskych vyrazu co bezne pouzivame najdu jen s jinymi priponami v polstine. Spousta i malonakladovych komiksu ktere jsou v polsku drazsi nez vysokonakladove porad vyjdou levneji nez u nas. Slaine a Dredd takhle vychazi a cena za velky format a leskly papir byla pod 300 kc a to byl cyklus kolem 200-250 stran. I francouzske komiksy ktere nenajdu v anglictine nebo k tomu i v dobre edici, beru radsi polsky. Jestli muzu neco doporucit tak za pomerne par korun lze koupit antologii KKK z roku 2019, ma nejakych 650 stran a jelikoz to je siroka paleta pribehu, tvurcu a kresliru, urcite se da takhle otestovat jak na tom jste. Jeste se mi dobre cetla Aurora, jeden pribeh znate uz z Aarghu. Pak je jeste jazykove uchopitelny Wiedzmin od Polcha.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.2. 19:43Sběratelský klub
  Poláci fakt vydávají parádně. Vidět to na vlastní oči stojí fakt za to. Radost se u nich hrabat po sklepech.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.2. 14:56* Připomínky a návrhy
  Hawwwran: jj je to tak, ještě před nějakou dobou tam bylo avizováno tolik stran, ale už to asi mezitím opravili, nicméně asi poslali neaktulizovaný presskit, i databázi knih.

  trudoš: díky, ale ještě limitku, prosím. :-)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.2. 22:44* Připomínky a návrhy
  Všiml si někdo, že nesedí avizovaný počet stran v Draculovi od Arga? Avizováno je 356 stran, ale při bližším ohledání je jich tam o dost méně. Nepředpokládám, že bylo nevytištěno přes 100 stran, tak bych chtěl někoho z adminů poprosit, aby změnil počet stran na 208. Zdálo se mi to moc tenké na takový počet stran, tak jsem si to ověřil přes čísla stran dole. Díky.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš31.1. 00:16* Připomínky a návrhy
  Fry: aha, tak uz vim, kde je problem. Bihuzel jsem to jeste v ruce nemel. Tady nemuzu slouzit.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.1. 18:21* Připomínky a návrhy
  Fry: sesit c 34 neni nikde. Story arc Out among the stars ma 5 sesitu, 33-37 a vysel v poslednich dvou magazinech ale bez cisla 33 a 34
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.1. 21:58* Připomínky a návrhy
  sleepless: v Magazínech to bylo takhle: série Vader, volume 1 došla v sešitech po č. 15 - příběh Vader Down, který je i crossoverem se sérií Star Wars volume 1. Série Star Wars volume 1 u nás v sešitech došla do čísla 37 + že tam vyšel Star Wars Annual 1, ale je tam mezera mezi čísly 26 - 34 (příběh s Yodou, který je dějově před epizodu 4, pak dva sešity z Out Among the Stars a ještě dvě části Screaming Citadel).
  V knihách od Egmontu vyšla celá série Vader volume 1 (č. 1 - 25 + Annual 1), série Star Wars volume 1 vyšly zatím sešity č. 1 - 19; 31 - 32 + Annual 1, série Aphra volume 1 č. 1 - 8 a k tomu všechny tři série mají dva crossoverové sešity Vader Down a Screaming Citadel (ta první vyšla i v magazínu). Další knihy už mají různé příběhy, Darth Maul (obě pod Dark Horsem, ale ta druhá Son of Dathomir vyšla jako poslední a tou dobou už Disney zrovna získal práva na Star Wars). Lando je minisérie, Shattered Empire je prequel k epizodě 7 a jak jsem už psal série Darth Vader: Dark Lord of the Sith je dějově před epizodou 4 a pořád běží, zatím máme č. 1 - 12.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.1. 21:39* Připomínky a návrhy
  SomeOne: myslel jsem to obrazně, hlavně že těch sérii s Vaderem není úplně málo. Já mám jinak všechny komiksy Star Wars. Spíš mě trochu mrzí, že v tom Egmont nemá nějaký systém.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.1. 20:56* Připomínky a návrhy
  nechci být šťoural, vzhledem k tomu kolik už se tu kolem toho řeší věcí, ale mám pocit, že je v novém Darth Vaderovi ještě jedna chyba: "Obsahuje sešity série Star Wars - Darth Vader (Vol. 2): Dark Lord of the Sith #1-12 (červen 2017 - únor 2018)". Podle zdrojů je to prostě volume 1. Tato série se jmenuje Darth Vader: Dark Lord of the Sith a je to samostatná série před epizodou 4. Série Darth Vader vol. 1 už skončila a v Egmontu u nás vyšla komplet a volume 2 je relativně nová a momentálně běží a dějově spadá mezi epizodu 5 a 6.
  Tady máte kdyžtak přehled: https://starwars.fandom.com/wiki/Timeline_of_canon_comics, jestli se náhodou nemýlím. Sám v tom mám zmatek co všechno vychází.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.1. 00:49Pindárna
  Darker: Presne tak. King conan vysel jako posledni kolosalka pred dvema lety. Ten reader jsem si spletl, to kolosalka neni, ale je to fakt spalek, zmatla me tloustka. Sam se divim ze dh dalsi nedelali, vydavali pak "omnibusy" ale v brozi. Podobne to tak vydava marvel, cca 19 sesitu na epic collection plus bonusy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.1. 20:52Pindárna
  Darker: DH comics ale udělal ještě dvě kolosálky Conana po Cimmerii, tady je King Conan kolosálka: https://www.darkhorse.com/Books/3003-826/The-Colossal-King-Conan-HC a pak ještě dělal Conan Reader, i když v broži: https://www.darkhorse.com/Books/3003-829/The-Conan-Reader-TPB.
  Oprava: Conan Reader není kolosálka, ale má ty parametry, jsou tam ty kratší příběhy a oneshoty, které v nějakém velkém kompletu nevyšly.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.1. 21:50Sběratelský klub
  Taková zajímavost ke Conanovi. Někteří to asi ví, ale ti co ne, tak jsem objevil, že francouzský Conan, který u nás vydává Argo, už vychází i v USA u Ablaze Publishing: https://ablazepublishing.com/cimmerian_category.html Akorát to vychází sešitově i s původními Howardovými povídkami v bonusech. HC verze volume 1 má jen dva příběhy plus bonusy. Teprve mají 4 příběhy a 2 z nich u nás teprve vyjdou (Red Nails a Queen of the Black Coast), snad už budou ve svazku III.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.1. 21:36Sběratelský klub
  Hawwwran: dlouho jsem to tak měl s Watchmeny, ale nakonec jsem to zredukoval na Black Label slipcase verzi v ENG a 4. vydání od BBartu. Ve sbírce jsem měl dlouho všechny možné verze, ale nakonec jsem to rozprodal a nechal si jen ty dvě.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.1. 21:34Pindárna
  Gmork: něco na tom je. Ostatně jsem tak dlouho měl Asterixe a Tintina tak mám pořád. Mně to jen nebylo jasné, proč něco v pevné a něco po částech v broži, ale ve výsledku je mi to jedno. Jde mi o obsah, a to třeba Lonesome a Čtyřka plní vrchovatě.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.1. 21:12Pindárna
  Gmork: díky za tipy, mrknu na to. A také už aspoň chápu, proč to něco u Vybírala vychází v broži.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš14.1. 20:38Povinná četba
  ArmadOon: koukal jsem zběžně na pár zdrojů a tváří se to komplet. Základní sérii Infinite Crisis tam máš a pak tam máš i mraky tie-inů. Na Wiki máš seznam: https://en.wikipedia.org/wiki/Infinite_Crisis a např. na Amazonu obsah celé knihy: https://www.amazon.com/Infinite-Crisis-Omnibus-Geoff-Johns/dp/177950344X. Tak si to porovnej, ale jak říkám při zběžném ohledání to vypadá komplet. Vidím třeba, že Rann-Thanagar Holy War tam není, ale jak moc je to důležité pro tu dějovou linii už nedokážu posoudit. Nečetl jsem to.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.1. 09:53Sběratelský klub
  Nakladatelství běží dál, jen jsem odešel z osobně-pracovních důvodů. Mám hodně jiné práce ve svém zaměstnání a nedokázal jsem s ní skloubit nakladatelství. Na Kaplanově knize se ještě podílím, ale další průběh nakladatelství už neřeším a je to čistě cyboyova věc. Kniha vyjde a těším se na ni stejně jako vy, ale bohužel problém není na naší straně.

  Milo: přestaň prosím tě prudit a trolit, pokud máš nějaký dotaz, stačí napsat na příslušný mail nebo někomu z nás do zpráv. Nevíš, jaká je současná situace, nemáš žádné informace a podklady a jenom hledáš konflikt. Žádám o slušné jednání z tvé strany. Děkuji.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 23:48* Připomínky a návrhy
  Zack: díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 23:34* Připomínky a návrhy
  Ad2: už vím, kde je problém, ZOOOM 1 a 2 mají v žánru teorie, ne publicistika
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 23:14* Připomínky a návrhy
  Ad1: no já si třeba rozklikl knihu Před komiksem a jak je žánr publicistika, tak jsem na něj klikl a projížděl si co tam všechno je a narazím na ZOOOM, ale jen 3. a 4. knihu
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 22:37* Připomínky a návrhy
  k adminům: když kliknu v nějaké knize na tag publicistika, tak mi tam např. nevyjedou ZOOOM 1 a 2, přitom 3 a 4 tam ukázané jsou. Šlo by s tím něco udělat? Děkuji
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 22:02* Připomínky a návrhy
  Zack: díky moc
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 21:42* Připomínky a návrhy
  Zack: jj, je to uzavřené, je tam napsáno konec, a to stejné vyšlo loni v lednu ve sbírce L. Říhy. Nevím, proč to tam pan Vybíral dal zrovna takhle. V bonusech se mluví o dobrodružné tematice a vyjadřují se i k tomuto příběhu, který tam reprodukovali celý. Zkrátka tam je, a říkal jsem si, že by nebylo na škodu to uvést, sbírka aspoň vypadá, že je tam dost příběhů. Díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 19:41* Připomínky a návrhy
  K adminům: šlo by dopsat komiks, který je v této sbírce: https://comicsdb.cz/comics/8318/vypravy-do-ztracenych-svetu/komentare? V bonusech je 4-stránkový komiks Tajné město, str. 135-138 (scénář: J. Chalupka, kresba: Ladislav Říha, vyšlo ve sbírce Pokračování příště ...a jiné příběhy! v lednu 2020) a je to uzavřená věc. Šlo by to nějak doplnit do anotace, jestli to vůbec má nějaký význam, když to není "hlavní" příběh sbírky?

  Díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 16:00Filmový a hudební klub
  seneke: už přece před nějakou dobou pustili hraný kraťas, se divím, že jim celovečerák zabral takový čas. Ale jsem rád, že bude další, může to být sranda. Ještě aby udělali další a někdo to u nás i vydal. Pár komiksů mám, paráda.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš9.1. 09:39* Připomínky a návrhy
  Toe: diky ale je to Tom a Péťa, je tam pořád toma
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš7.1. 22:47* Připomínky a návrhy
  Našel jsem pár drobností:
  komiks: https://comicsdb.cz/comics/5460/safirova-stezka-toma-peta-zahada-smaragdoveho-jezirka má chybu v názvu, spojka A tam chybí v Tom a Péťa

  dále jsem našel křestní jména u těchto autorů ze sbírky: https://comicsdb.cz/comics/8465/kreslene-serialy-casopisu-junak-z-let-1945-1948
  Starec = Josef Starec (mám ověřený zdroj), Vječner = Pavel Vječner (je to v doslovu)
  další křestní se poptávám, ale trvá to

  Díky!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš7.1. 15:54Pindárna
  Díky pánové. Tu předmluvu jsem četl před lety, teď jsem se jen kochal kresbou a praštilo mě to do hlavy. Pokud je to, jak píšete, tak v pohodě. Vím, jak to je, a to mi stačí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš7.1. 15:32Pindárna
  Pánové mám dotaz ke komiksu Soudce Dredd, spisy 01. Četl jsem to před nějakou dobou a nějak jsem to neřešil, ale dnes jsem si to náhodou procházel po kapitolách a je tam nějaký renonc. Nemám v knize náhodou chybu, když v příběhu Prokletá země chybí kapitoly 11 a 12, pak 17 a 18? Už si nepamatuji, jestli mi to dávalo smysl nebo ne, když jsem to četl, ale tak si říkám, že za A) je to chyba v číslování kapitol a na příběh to nemá žádný vliv, nebo za B) opravdu tam chybí kapitoly, potažmo za C) chybí mezi tím dané kapitoly, ale nesouvisí s příběhem Prokletá země.
  Mohl by se mi prosím někdo podívat do výše zmíněné knihy, jestli to máte stejně a pokud možno, jestli si i pamatujete, že to příběhově dává smysl a nic tam tudíž nechybí. Já si to fakt nepamatuji, jestli se mi to četlo dobře nebo se mi něco nezdálo.
  Děkuji
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:37Pindárna
  mstefl: díky za info. Oni tam ale rozebírají i věci související. Docela se vyznají. Filip Konečný a David Goll jsou správné osoby na ptaní se.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 00:04* Připomínky a návrhy
  Zkousim mobilovou verzi a za me super. Krasne, prehledne, moderni. Dekuji za vasi praci kluci.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš31.12.2020 21:57Pindárna
  mstefl: zkus se zeptat na fb Klub Káji Saudka. Tam řeší kde co se Saudkem.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.11.2020 22:04Sběratelský klub
  A ja to koupil v breznu za dvojku
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1140 (cca 409246 Kč)
Mám: 331 (cca 157032 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 217
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0