V tomto příběhu čelí Rychlé šípy největší výzvě, s jakou se kdy setkaly. Dospějí až k hranici, vedle níž bledne i Rozdělovací třída a jejímuž překročení se Jaroslav Foglar ve své tvorbě vždy vyhýbal. Přesto není komiks Pavla Čecha popřením díla jeho velkého předchůdce – právě naopak, je upřímnou foglarovskou poctou a zároveň autonomním příběhem, který svět Červenáčka a jeho přátel citlivě rozšiřuje o nové barvy a emoce.

Scénář
Pavel Čech
Art
Pavel Čech
Obálka
Pavel Čech
Redakce
Jiří Trachtulec
Žánry
klubácký
ISBN/ISSN
978-80-87595-82-4 (Petrkov)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
214 x 302 mm
Tisk
barevný
Váha
656 g
Stran
80
Cena
420 Kč
 • choze
  choze12.5. 10:04O Červenáčkovi
  Pavel Čech se skrz postavu Červenáčka ohlíží za rychlošípáckými dobrodružstvími a vyznává se z lásky k nim. Pocitová meditace nad koncem dětství má podobu koláže vzpomínek na známé příhody, ale také na jednu neznámou, dosud obestřenou tajemstvím a v knize napínavě rozkouskovanou - na Červenáčkovu sólovou výpravu do Stínadel, která pak vedla k jeho dočasnému vyloučení z klubu. Výtvarně tradičně krása nesmírná, ať už jde o celkovou atmosféru, výrazy postav, nebo ztvárnění Stínadel přetékající dobovými architektonickými detaily - Pavel Čech opět dokazuje, že je dvorním ilustrátorem Stínadel, která zatím nikdo nenakreslil lépe než on.
 • jankie
  jankie10.5. 15:42O Červenáčkovi
  Jakožto milovník Rychlých šípů i tvorby pana Čecha jsem šel poprvé v životě na křest/autogramiádu. Díky tomu mám v jeho knihách originální kresbičky. I tak mám strach, že zrovna tato publikace již zůstane navždy v knihovně. Je krásná, úžasná, melancholická; vyvolala ve mne silné emoce. Ale nevím, jestli to chci zažít ještě jednou...

  Slovy peraka: "Pro mne byla kniha hlavně nostalgií za něčím, co už se nikdy nemůže vrátit. "
  Slovy Čecha: "Je mi smutno. Snad z Červenáčkova příběhu, snad že už si nikdy nepřečtu Rychlé šípy dětskýma očima a poprvé. Snad že je knížka opravdu hotová, snad že něco skončilo, snad že ta bílá oblaka na obloze plují rychleji a rychleji."

  Asi to neumím shrnou lépe, než tito dva pánové přede mnou (pode mnou?), tak jsem je holt vykradl.
  Malého prince čtu každých deset let a pokaždé je to úplně jiná kniha. Asi to zkusím podobně i v tomto případě.

  EDIT: pocity u knihy bych asi nejlépe připodobnil pocitům, když vám končí poslední třítýdenní skvělý tábor a vy víte, že už se nejspíš s partou nikdy neuvidíte. Vás teď čeká střední škola, noví přátelé, nové povinnosti... 30 měsíců, co jsem to četl, a pořád to "prázdno" cítím.
 • house192
  house1922.5.2021 10:24O Červenáčkovi
  Tohle mě teda dostalo...
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš16.4.2021 20:40O Červenáčkovi
  Téma nostalgie se táhne většinou tvorby Pavla Čecha. Srovnatelné s Tajemstvím ostrova za prkenou ohradou. Stejně smutné, ale pořád velice magické. Pro fanoušky RŠ to je zážitek.
 • Sv1hl1k
  Sv1hl1k14.1.2021 11:15O Červenáčkovi
  zajímavé a k zamyšlení
 • Lobok257
  Lobok25712.11.2020 13:21O Červenáčkovi
  O Červenáčkovi, aneb když něco krásného končí... opravdová pocta dílu Jaroslava Foglara, Rychlým šípům, a dobrodružství, které jsme s nimi všichni zažívali
 • Lord Baltimore
  Lord Baltimore4.3.2020 08:05O Červenáčkovi
  Skvělá kniha o dospívání, kterou si ještě více užijí znalci původních rychlích šípů, na které to často odkazuje.
 • perak
  perak27.2.2020 13:43O Červenáčkovi
  Pro mne byla kniha hlavně nostalgií za něčím, co už se nikdy nemůže vrátit. Červeňákovi vzpomínky na různé okamžiky, které prožil s Rychlými šípy, moje vzpomínky, kdy jsem se dostal k prvním hodně osahaným sešitům, které na mne působily jako zjevení, kdy jsem jednotlivá dobrodružství hltal s očima navrch hlavy a záviděl, že takové příběh neprožívám sám. A jak autor v doslovu zcela vystihnul "Je mi smutno. Snad z Červenáčkova příběhu, snad že už si nikdy nepřečtu Rychlé šípy dětskýma očima a poprvé. Snad že je knížka opravdu hotová, snad že něco skončilo, snad že ta bílá oblaka na obloze plují rychleji a rychleji.". Nakonec si toto pomalu musí uvědomit i Červenáček.
 • SNUFKIN
  SNUFKIN2.2.2020 14:01O Červenáčkovi
  Takovy tisnivy.
 • felis
  felis mecenáš29.12.2019 16:55O Červenáčkovi
  Z tohohle na mne padl takový nějaký zvláštní stesk. Jsem holt měkkota. Na chvilku mě to vrátilo do dávných dob, kdy jsem v rozpuku svého jinošství hltával komiksy rychlých šípů. Pavel Čech dokázal zadrnkat na jakousi strunu hluboko uvnitř, kterou čtvrt století nikdo nenapnul. I když vše hezké jednou skončí, někde jinde zase cosi jiného začíná. Krásné, citlivé, nostalgické dílko.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.10.2019 17:22O Červenáčkovi
  Nojo, kamarádi začnou lítat za holkama a hledají, kde by mohli smočit; barvení časopisů v klubovně je jaksi logicky už tolik nebere. Ale ne, vážně, pokud by mi někdo zápletku vyprávěl, asi bych se pousmál a nic hlubšího by to ve mně nevyvolalo. Pavel Čech však vytvořil opět krásné a milé dílo, krásnou melancholickou poctu Foglarovi, která mě chytla za srdíčko.

  Celkový dojem: 80%
 • cyboy
  cyboy mecenáš23.10.2019 12:53O Červenáčkovi
  Jako okvykle mile a pekne.
  80%
21921