Viking [mecenáš]

Viking
M Viking 12.9.2014 Ultimátní komiksový komplet #010: Wolverine: Projekt X

Strašná sračka! Zmatenost, nepřehlednost, kresba hrozná, dialogy strašné...! Na tenhle díl Kompletu jsem se moc těšil, protože to, jak přišel Wolverine k adamantiu, jsem znal pouze z filmu, ale teď jsem neskutečně zklamán! Zvládl jsem přečíst zhruba tři "sešity" a dál jsem neměl sílu, chuť ani energii prokousávat se tou šílenou chaotickou změtí obrázků a textu! Brrr! Hnus! Humus! Komiks putoval do knihovny a jsem si jist, že už mu nikdy nedám znovu šanci. A kdybych nechtěl mít sbírku komplet, tak bych ho i prodal. A je škoda, že tady nejde udělit nula hvězd, protože tohle si nezaslouží ani tu jednu!

Viking
M Viking 2.9.2014 Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky

Naprosté zjevení! První kniha čtyřlístku se dvěma DLOUHÝMI příběhy! Do dneška si pamatuji, jak jsem ji dostal v neděli večer po návratu z vodáckých závodů a hleděl na ni jako na zjevení. A potom četl stále dokola a dokola! Naprostá dokonalost! A nevím, jak moc je to pravděpodobné, ale možná jsem i malinko přispěl k tomu, že vyšla. Jako malého mě totiž napadlo, že by bylo fajn, kdyby vyšel čtyřlístek jako dlouhý příběh. A tak jsem se rozhodl, že napíšu dopis do redakce čtyřlístku. Ale pak jsem si říkal, že jeden dopis by neměl žádnou váhu. A tak jsem nelenil, sedl a napsal zhruba 20 dopisů. Každý jiným písmem, každý s jiným obrázkem pro redakci, každý s trochu jiným obsahem, každý s jiným jménem. Ale pojítkem všech dopisů byla myšlenka, aby čtyřlístek vyšel jako dlouhý příběh. Poté jsem dopisy zalepil, oznámkoval a "donutil" rodiče, aby v rozmezí zhruba měsíce rozeslali dopisy z různých koutů republiky (podle toho, kam byla zrovna cesta), aby nebylo nápadné, že odešly všechny z jednoho města. Holt jsem to měl promyšlené! :-D Nikdy se nedozvím, zda jsem skutečně tu myšlenku dvojici Němeček - Štíplová vnuknul já, nebo ji vymysleli sami. Ale to není podstatné. Podstatné je, že tenhle čtyřlístek tenkrát skutečně vyšel!!! :-)

Viking
M Viking 11.8.2014 Alois Nebel #3: Zlaté Hory

Po dvojce, která se nedala ani číst, určité zlepšení. 40% sedí.

Viking
M Viking 11.8.2014 Alois Nebel #2: Hlavní nádraží

Tak tohle jsem už ani nedočetl. Zmatečné, bez příběhu... Snad jen trocha atmosféry, i když nevím jaké. Jaké hodnocení dát komiksu, který člověk nemá sílu dočist? :-/

Viking
M Viking 11.8.2014 Alois Nebel #1: Bílý Potok

Trochu nerozumím více méně nadšení, které tu ohledně komiksu panuje. Já sám nebudu dávat vyšší hodnocení jen proto, že se jedná o původní český komiks. Pro mě je to jen "vykrádačka" (nikoli pouhá inspirace) Sin city, tak trochu kombinovaná s ponurým Švejkem, který také vyprávěl různé příhody, které však byly poutavější a zábavnější než ty vyprávěné Aloisem. Celkem dlouho jsem dumal mezi 2 a 3 třemi hvězdami, ale nechci komiksu křivdit, protože znám i horší, které jsem narozdíl od tohoto kusu třeba ani nedočetl, a tak dávám 3 hvězdy s tím, že hodnotím na 50%.

Viking
M Viking 29.7.2014 Záhadný Spider-Man #17

Hobgoblin mě nějak nebral. Ale pořád super komiks!

Viking
M Viking 29.7.2014 Záhadný Spider-Man #16

Chůdař je loser! Je vůbec možný, že takového borce jako Spider-mana porazí zrovna takový zoufalec???!!! :-)

Viking
M Viking 29.7.2014 Záhadný Spider-Man #15

Přízrak je jednou z mých nejoblíbenějších postav z Marvelovského universa. :-)

Viking
M Viking 29.7.2014 Záhadný Spider-Man #02

Můj úplně první Spider-man a možná i první "zahraniční" komiks. Pro mě opět jden z milníků v rámci komiksu u nás.

Viking
M Viking 29.7.2014 Kometa #01

Tohle bylo komiksové, ještě předrevoluční, zjevení! Pamatuji si, jak jsem stál frontu u stánku a koupil si první číslo hned 5x. :-) Chatu v Jezerní kotlině jsem pak vytrhával a posílal v dopise kamarádovi, který krátce předtím emigroval s rodiči do německa. Kometa byla podle mého mínění jedním z vekých milníků českého komiksu!!!

Aktivita

Naposledy přihlášen: 6.9.2017 09:16
Komentáře u comicsů: 16
Hodnocení comicsů: 284
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 1030 (cca 200274 Kč)
Chce: 17 (cca 1743 Kč)
Shání: 16 (cca 1743 Kč)
Nabízí: 1 (cca 298 Kč)