Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Jeff Smax a Toybox, které znáte z oblíbeného detektivně-superhrdinského komiksu Top 10, váís tentokrát vezmou na dobrodružnou cestu na Smaxův rodný svět. Tady je věda věcí neznámou a mýty a magie brzy oba naše čacké hrdiny spoutají a vyšlou na smrtelně nebezpečnou výpravu!
Jako byla Liga výjimečných přeplněna citacemi a odkazy na viktoriánské romány a Top 10 na komiksy, tak se Smax soustředí na parafráze a parodie fantasy knih - od Pána prstenů, přes pohádky, až po japonské anime.

Originál: Smax #1-5 (říjen 2003-květen 2004). Vydal: DC/Wildstorm.

Scénář
Alan Moore
Art
Zander Cannon
Ink
Zander Cannon, Andrew Currie, Richard Friend
Barvy
Wildstorm FX, Benedikt Dimagmaliw
Obálka
Zander Cannon, Benedikt Dimagmaliw
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Viktor Janiš, Hana Musilová
Žánry
akční, fantasy, humorný, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7341-484-4 (BBart s.r.o.)
80-7341-484-4 (CREW)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
175 x 250 mm
Tisk
barevný
Váha
499 g
Stran
136
Cena
490 Kč
 • Django
  Django mecenáš7.1. 11:48Smax
  A žili incestne až do smrti :D
 • Spike
  Spike18.10.2020 16:27Smax
  I když k hlavní sérii TOP 10 se už Alan Moore nevrátil, jako malá náplast je tu alespoň tento spin-off. Neplatí tak docela ono provařené "když se ti líbilo TOP 10 bude se ti líbit i Smax" jelikož ten je žánrově trochu jinde a jinak pojatý. Namísto pocty/parodie na superhrdiny v hávu kriminálky tu tentokrát máme poctu/parodii na fantasy a pohádky. A jelikož to jsou žánry které jsou mi také blízké, opět se mi Moore trefil do vkusu.
  Nutno říci že tohle je úplně jiný Alan Moore než jak ho čtenáři znají z jeho nejslavnějších děl. Jak jindy bývá temný, politický, nekorektní, místy zvrhlý, ale vždy precizní, mnohovrstevnatý a něco sděluje, zde je mnohem více hravý, odlehčený a velmi, velmi vtipný. Ani v TOP 10 se nebral smrtelně vážně, ale tohle je v první řadě komedie a až potom všechno ostatní. Tedy, záleží jak moc jste přístupní nevybíravému a nekorektnímu humoru, jelikož Mistr si nebere servítky a komiks tak není nic pro puritány. Humor vyplývá nejen z postav a jejich vzájemných interakcí a dialogů, které jsou skvělé a mají výbornou chemii. Je tu též spousta humoru čistě vizuálního, kdy se jen kocháte kresbou a objevujete skryté vtípky a narážky na kdeco. Především mě ale bavila celá ta premisa pohádkového světa postaveného na stejných byrokratických principech jako ten náš. Je tam spousta nápadů, hlášek, podvrácených klišé a Moore si tu prostě do syta vyhrál se vším. Nejen do světa TOP 10, ale i sem bych se moc rád ještě někdy vrátil. Takhle jsem se u komiksu neusmíval už ani nepamatuju.
  Bohužel je to docela krátké, a proto po prvních třech kapitolách, které jsou bezkonkurenční, se pak děj trochu zrychlí a už není tak hravý a nápaditý. Ne že závěr by byl zklamání, ale je takový moc jednoduchý. To samé lze říci o kresbě. Ta rozhodně není tak detailní, realistická a propracovaná jako ta od Gene Ha v hlavní sérii, ale do tohoto světa se docela hodí a já s ní problém nemám, sedí sem a ačkoli to není tak oku lahodící a nebudete se kochat jako u TOP 10, k vyprávění příběhu je naprosto postačující. Jen jsem si musel zvykat na to, že kreslíř Zander Cannon pojal postavy Smaxe a Robyn dost po svém a jinak než Gene Ha, změna to je dost razantní. Ale všechna ta pohádková prostředí i bytosti zvládá s přehledem, to zase jo.
  I když se tu najdou temnější podtóny i brutálnější či kontroverzní scénky, především je pro mě Smax skvělou a nápaditou zábavou ke které se budu rád vracet, stejně jako k TOP 10, i když jde stylově o něco odlišného. Jen to mohlo být delší a trochu dotaženější, což nijak nesnižuje mé pozitivní pocity z celku. A můj smutek že k těmto postavám už se Moore nevrátil. I když to není jeho masterpiece a jde 'jen' o zábavu, sedí mi to stejně jako jeho vážnější a propracovanější věci. 8/10
 • jankie
  jankie12.3.2017 16:06Smax
  Za mne - je to lepší než Top 10 ;-)
 • Fry
  Fry admin11.3.2017 21:39Smax
  Smax - Volné pokračování úžasné série "Top 10" není až tak úžasné, jak se na první pohled mohlo zdát ... Dvě hlavní postavy (Toybox a Smax) se spolu vydávají do Smaxova rodného světa na pohřeb Smaxova příbuzného, aby vzápětí vyšly všechny tajemství na světlo a spolu s dalšími hrdiny se všichni vydali na drakobijeckou výpravu. Moore se v tomto příběhu pouští na tenký led fantasy příběhů, které sice zdárně paroduje, ale pořád se jedná o fantasy. Oproti ostatním příběhům této série se tak tentokrát jedná o lehký podprůměr ... Za mě 2*!
 • sedw
  sedw23.8.2016 22:25Smax
  Zpočátku jsem byl mírně zklamán, ale s přibývajícím počtem stran jsem se bavil víc a víc. Jedná se v podstatě o klasický fantasy příběh, ale Moore mu dodal něco navíc. Co v mých očích vytáhlo celý komiks nahoru byl hlavně chytrý humor a skryté popkulturní narážky. Kresba mi nejdříve úplně neseděla, ale nakonec jsem si na ni zvykl a hodnotím ji kladně (nejde o žádnou pastvu pro oči, ale příběhu slouží dobře). Suma sumárum tedy na Top 10 tento komiks nemá, ale jedná se o velice důstojný spin-off.
 • Kabukiman
  Kabukiman21.2.2016 14:10Smax
  Louza: Díky, píšu to jak to cejtim a občas se alespon pokusim o nějak vtípek, aby to nebylo moc suchopárný:) Odchoval jsem se DVDmagem, Filmagem, Crwáckým humorem a tak mám rád humor Pavlovského, Zídka a dalších maníků ze zmíněných časáků. Crew už bohužel několik čísel nekupuju, už to není moje crewní skupina a DVDmag a filmag už bohužel nevychází (fimag možná jo,ale bez té staré party to je o ničem). Škoda, bylo to fajn počteníčko....no...takže vzhledem k tomu,že jsem dozrál u těchto časáků, obdivoval tyto velikány českého humoru, snažím se být také tak trapný jako oni...:D To je prostě životní styl! :D A jak jsem psal, Smax je pecka. Sám jsem se divil, že jsem ho nekomentoval...
 • louza
  louza26.1.2016 13:41Smax
  Kabukiman : Baví mě tvoje komentáře, jsou takový pěkně zemitý a od srdce. A většinou naprosto přesný. Proto jsem byl zklamanej, když jsem ho zrovna u Smaxe nenašel, zvlášť když většinou komentuješ kde co. Dostal jsem strach, že jsi Smaxe minul protože mi přišlo že zrovna ty bys ho ocenil. To nebezpečí jsem prostě musel odvrátit :-)
 • Kabukiman
  Kabukiman2.1.2016 11:52Smax
  Louza- smaxe jsem četl už hodněkrát:) Akorát jsem nekomentoval, jak ted koukám. Hned jak jsem viděl novej komentář na smaxe, tak jsem byl zvědav co se dočtu a potěšilo, že jsem četl stejný názor, jako mám já. Až na konci jsem se dočetl, že chceš znát můj názor, což potěšilo.....:) Smax je moje srdcovka (stejně jako Liga a Top 10) a mám pocit,že Smax je u nás dost nedoceněný komiks. Osobně ho považuju za geniální dílo a je to jeden z mých top komiksů:)
 • louza
  louza30.12.2015 22:39Smax
  Smax není možná tím nejhlubším co Moore napsal, ale rozhodně to nejzábavnější, co od něj v české kotlině vyšlo (pokud se někdo nerozhoupe k Tomu Strongovi...ale i tak...). Autor tu představuje naprosto originální origin slavného superhero bijce z top desítky potrhávající kromě zažitých klišé i čtenářovu bránici. Inteligentní, lechtivé a, jak už to u Moora bývá, narážkami prošpikovaná parodie na pohádkové hrdiny i fantasy ságy staví modrého svalnatce tváří tvář drakovi, adoptivní trpasličí rodině, geniální dvojci smrťáků Lionelovi a Dennisovi i jeho vlastní souložechtivé sestře. Pokud máte rádi notně dospělácky přibroušené shrekoidní pojetí pohádek a disponujete tím správě ironickým smyslem pro humor, užijete si knihu do syta a scéna s trpaslíky hrající fantasy obdobu dračího doupěte před vchodem do dračí sluje vás oddělá na dlouho dopředu.

  Vzývám Kabukimana k přečtení a komentu, který by mě opravdu zajímal :-)
 • luky.kuky10
  luky.kuky104.9.2015 21:47Smax
  Jako zakonceni sagy mi to prislo hodne fajn:-) opet hezka kresba, ikdyz jina nez u top 10 nebo devetactyricatniku, ale k pribehu se dobre hodi. Ja se bavil.
 • jirin
  jirin31.3.2015 23:46Smax
  TOP 10 bylo super, a pro mě osobně zatím to jediné, co mě od Moore bavilo (prostě mi jeho tvorba nesedí). Měl jsem tudíž od Smaxe velká očekávání, ta však zůstala nenaplněna. Dějově v podstatě o ničem, Smax se vrátí na rodnou planetu a půjde bojovat s drakem - hm, bomba, ale nebylo to tu už stokrát? O tom, že se tam kus knihy řeší nechutnosti typu - incest mezi Smaxem a sestrou a v jednom okně je tam načapán i stařecký pár, o tom snad radšíi ani nemluvě. O ničem a škoda peněz. Jediné pozitivum vidím ve spoustě odkazů na různé literární a filmové příběhy, za mě bych vypíchl pronájem babylónských rybek.
 • Schramm
  Schramm6.3.2015 10:18Smax
  Když se sejdou dva géniové, nemůže to dopadnout špatně. Ten první je jasný, je to Alan Moore, jemuž ovšem skvěle sekunduje neméně geniální Richard Podaný, který se ujal překladu. Smax je obyčejná jednohubka s jednoduchým, až archetypálním příběhem (řekl by inteleguán), ovšem Moore jednoduchou linku doslova našlapal popkulturním pomrkáváním na čtenáře, což činí z téhle věci hodně dobrou zábavu. Nakonec i ta kresba k tomu sedne (s jedinou výjimkou: to jak Toybox nosí tu berli :)) S TOP10 bych Smax moc nesrovnával, spíš je to taková přidružený výroba, dotvářející kontext. Pro fandy Alana Moora je ale Smax povinnost. A že je Smax pro děcka 6-12? Bitch, please... :) Objektivně za tři kvězdy, subjektivně ovšem pro sebe jednu přihazuju, protože nepochybuju, že se do Smaxova rodiště ještě vrátím.
 • koudy
  koudy mecenáš12.8.2014 16:52Smax
  Lehké, úsměvné a ujeté.
  Nic extrémně hlubokomyslného nečekejte, nicméně tak příjemnou oddechovku jsem už dlouho nečet.

  Musím říct že jsem se u tohoto dílka bavil, někdy více, někdy méně, ale nemyslím si, že bych se za celý sešit nudil.
  Nebo dokonce, jako u některých jiných komixů, že bych to odložil na dočtení na "později".
  (až jednou dočtu zámek a klíč, nebo vránu ... ne proto že by mě to nebavilo, ale musí být ta správná nálada)
 • kaylin
  kaylin18.9.2013 09:16Smax
  Jestli nejste puritáni a svojí sexualitu máte ve všech směrech vyřešenou, užijete si tuhle jednohubku a sem tam se u ní pousmějete. Moore má ale rozhodně lepší díla, o tom se hádat nebudu. Navíc ta kresba může jednoho pořádně odradit. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/09/286-smax-65.html
 • Syndrom
  Syndrom23.11.2012 11:03Smax
  Fantasy prdel.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš2.12.2011 19:36Smax
  Pro mě to vtipný a zábavný bylo. Né že bych se válem po gauči a pokakal leskymo, ale tak nějak příjemně. Hodně mě bavili skřítkové (né, tahle věta nezní vůbec teple) jak byly nakreslený. Ta jejich mimika a ksichtíky .o) Smax je fajn čtení. Jelikož mám moc rád top 10 a vůbec postavy Smaxe a Robyn, tak sem si to hodně užil.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš14.9.2011 15:09Smax
  Trvalo mi léta, než mě vůbec chytnul Top ten, takže nějaký Smax mi byl úplně ukradený. Po letošním prozření s T10 a také po výprodeji BBartu jsem už neváhal a i přes omilostnění T10 příliš nečekal a o to víc asi dostal. Příjemná jednohubka, moorovsky bohatá na ingredience, jedná se ale spíše o hříčku, nabušené žraso o mnoha chodech mistra šéfkuchaře to zase není. Dost mi vadilo krátké intermezzo s Potterem. Nikdy jsem ho nečetl ani neviděl, ale jedná se o fenomén takového kalibru, že jakákoliv zmínka o něm je prostě trapná. Sprostá slova buď nahradit, nebo dát plnou palbou, ju ? Za současnou cenu 99,- naprostá povinnost.
 • Hulik
  Hulik6.3.2011 23:42Smax
  Parodická fantasy se vším všudy.Výborné hlášky.Na první přečtení 100.Po dalších musím něco ubrat.
 • c.tucker
  c.tucker25.11.2010 21:13Smax
  Zajímavý a velice nápaditý rozjezd, u kterého jsem se nasmál nesmírně, se změnil v celkem dle mého nepovedený a nudný konec.
 • Light
  Light15.10.2010 12:46Smax
  paráda
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.8.2010 21:06Smax
  Zprvu jsem se na to díval dost nedůvěřivě a první stránky komiksu jsem znuděně čekal, co přijde. A ona přišla královská zábava, kterou jsem vskutku nepředvídal. Více než drak a incest ogrů mě bavily vtipy, ať už o znameních označených Jeffem jakožto "povětrnostní jevy" či trpaslících hrajících dračí doupě. Alan Moore prostě umí...
 • Woffce
  Woffce16.8.2010 12:56Smax
  No toto... Toto jsem od pana Alana věru nečekal. A, vlastně, tím líp - o to víc mě jeho nadsázka, hravost a vtip překvapily. Já jsem z rodu těch, co "Top 10" nechají ještě dlouho ležet ve skříni, ale do Smaxova rodiště se budou rádi často vracet...
 • flipflop
  flipflop20.5.2010 07:31Smax
  Pěkná pohádka se zajímavým koncem.
 • Kaluž
  Kaluž mecenáš19.5.2010 18:28Smax
  A je tam i Totoro s deštníkem :) Četbu provázely salvy smíchu, což se stává málokdy.
 • Kapis
  Kapis mecenáš3.2.2010 08:26Smax
  Tak mě Moore opět přesvědčil, že na co šáhne, to mu jde od ruky a že mu nedělá nejmenší problém přejít z HC superhero Sci-Fi do bláznivého fantasy. I když ti poskakující koloušci a mosty z duhy jsou na první pohled idilka sama, Moore to pěkně načechrá, aby pak čtenáři udeřil pořádný políček v podobě kanibalistické sodomie či upalování "tatínka" apod. Nejdřív jsme měl problém se do děje dostat, ale když jsem se začetl, šlo to samo až do konce. Smax je opravdu vyvedená minisérie a moc se mi líbila. Samozřejmostí je spousta různých vychytávek kolem, namátkou jsem si všiml Rorschacha, jdoucího kolem našich hrdinů v Neopoli, modré Meggie Simpsonové v Ulici duchů, rozbitého štítu kapitána Ameriky apod. Konec (draka) už je takový trochu upachtěný, kde náhoda hraje roli větší než malou, ale myslím, že to Smaxovi odpustím a přeju mu poklidný život s jeho milovanou:-)
 • mikki.maser
  mikki.maser13.11.2009 19:10Smax
  Těšil sem se jak malej když sem si začal číst Smaxe a Top10 třetí knihu, ale obě mě docela sklamaly. To co Smaxovy schází v kresbě trošičku dohání scenář a v 3.knize Top10 je to naopak výborná kresba ale dost slabej scénář. Musim ale uznat že obě knihy jsou krásně vydané. tedy jako vždy.
 • brkowycz
  brkowycz5.8.2009 15:26Smax
  Dopředu přiznávám, že to je moje první seznámení s TOP 10 (a taky se přiznávám, že to je z důvodu 99Kč BBArt výprodeje), čili jsem hrdiny neznal, ale naprosto dokonale jsem se pobavil. Velice lehké čtení, velice vtipné parodování, u některých částí jsem se opravdu upřímně zasmál a celej komix si užil, a to už je mi dokonce víc jak šestnáct (a ne, není mi sedmnáct)! Kresba k tomu neuvěřitelně sedla, taková přesně se mi líbí, barvy, české zpracování, prostě perfektní záležitost. Jediný co trochu stáhlo hodnocení je HOOODNĚ zjednodušenej konec, na druhou stranu hlavní netvor mi přišel originální a a hrůznej svým vlastím způsobem. Pro mě takovej odvážnější Shrek, ROZHODNĚ lepší než třeba Donžon, u kterýho mi přijde, že se snaží zoufale přiblížit kvalitě, kterou SMAX rozhodně má.
 • yojimbo
  yojimbo5.8.2009 12:27Smax
  Odkazy a řeči o sexu z tohoto komiksu dospělejší dílo neudělají... Působí to naopak lacině, obzvláště v porovnání s Top 10. Na kresbu si člověk zvykne, byť mimika postav je někdy neuvěřitelně hnusná, ale co se nedá odpustit je jednoduchý příběh, který působí, že ho napsal patnáctiletý fantasy nadšenec, který se zoufale snaží být vtipný.
 • Xeelee
  Xeelee5.8.2009 00:23Smax
  Tak tohle byla fakt p&&&l. Až na tu za&&&&&u cenzuru a nemastnej neslanej konec dával Smax mý bránici pořádně zabrat. Vždycky se to tak nějak zvrhne k něčemu naprosto absurdnímu, přesnýmu opaku toho, co normální člověk z normálního světa očekává. Když si jen vzpomenu, jak Smax vyprávěl o svejch rodičích… Prostě idylická rodinka. Teta Minka je skvělá. Vzali si nás se sestrou za vlastní, když jsme byli mrňaví. Když nám umřeli rodiče. – Ty máš sestru? Pane jo, to muselo bejt hrozný, když vám umřeli rodiče. – Jo, to bylo. Když o tom tak přemítám, asi jsem je ani zabíjet neměl.
 • KdG
  KdG3.3.2008 17:38Smax
  Pohodový příběh, celkem mě pobavil.
 • erik
  erik30.1.2008 10:09Smax
  Pre mňa sklamanie. Kresba mi nesedela, príbeh je ďalšou variáciou na Moorovu rýchlozlátaninu, aby reč nestála. Rýchly koniec je vlastne milosrdný.
  Najviac ma pobavila tá verzia hier na hrdinov.
 • Wiruss
  Wiruss8.10.2007 20:00Smax
  Na Moora je to dost plytké, což ovšem neznamená, že by to nebyla zábava je to příjemně ujeté což podtrhuje i kresba, jen ten konec je takovej divnej...
 • royan
  royan10.8.2007 09:04Smax
  je to taková pohádka pro dospělé :-) celkem jsem se dobře bavil.
 • namathur
  namathur25.5.2007 16:38Smax
  teda 95 % chjo
 • Saiffer
  Saiffer mecenáš3.10.2006 12:01Smax
  Pomalý začiatok sa radikálne rozbehne do smash and slash výpravy (i keď tam veľmi toho smash ani slash nebude) plnej vtipov, narážok a urážok na elfov :) Alan Moore mi v niektorých knihách nesadol svojím štýlom rozprávania, no tu keď sa rozbehne, ruluje. Veľkým plus sú "len tak by the way" odkazy na Batmana, Transformers, Lochness, Wacky Races, South Park, Matrix, StarWars, Stopařova průvodce, Mleko a sejra, kocura Felixa, Ninja Turtles, Spider-mana a mrte ďalších... ...a na jednom okienku sa Smax zasmeje ;)
 • vasek
  vasek20.6.2006 09:32Smax
  Ne, tohle není pro děti. Je to divný, je to vobskurní a hlavně zábavný. Líbí se mi to :-)
 • Slaine
  Slaine admin23.11.2005 11:11Smax
  Hmm, taky trošku zklamání, ale šlo - fantasy prostředí miluju a, ikdyž si z něj Moore dělá prdel, tak přeci jen se to v něm odehrává. Řešení pomocí obrovskýho kovovýho hřebu mně přišlo neslaný nemastný, celkově se mi zdá, že Moore to trošku odflák a jak říkal DEmnoG mohlo z toho být něco mnohem lepšího.
 • andre
  andre mecenáš7.7.2005 08:24Smax
  Příjemně se to čte, ale pro odrostlejšího čtenáře už to nejni. Cílová skupina tak 12-16 let ( a to jen kvůli "sourozencům") jinak bych řekl, že to je pro "+6" čtenáře. Aspoň, že to pěkně doplňuje knihovničku s Moorovými komiksy. Takže tak.
 • Ogre
  Ogre4.7.2005 09:11Smax
  Zack: myslis ? :-) proste je to moj nazor, nemam nanho pravo ? ;-) Podla mna je sexualne deprimovany Moore.
 • Zack
  Zack admin1.7.2005 16:40Smax
  Ogre: :)))))) no ty vole, co veta, to perla... Freud by si ustrih smichy :) Nejsi ty trochu sexualne deprimovany? :)
 • 2scha
  2scha mecenáš29.6.2005 20:49Smax
  Trochu srandy, a trochu Top 10
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade15.6.2005 16:37Smax
  Mě se Smax hodně líbil. MdS
 • Ogre
  Ogre24.5.2005 09:08Smax
  Smax je zhulenina plna jednoduchych vtipov (ako v infantilnych americkych rodinnych komediach) a sexu. Je pravda ze je tam zakomponovana kopa odkazov na inu kopu filmovych a literarnych diel, ale ani toto nepomoze tejto "zlatanine" k tomu aby sa dostala na nejake cestne miesto na mojej policke. Moore je uchyl ktory mysli len penisom. Urcite to nadchne pubertaka ktory po nociach sniva o prsatej spoluziacke ktora mu dala v triede facku, onanuje pri casaku v strese aby ho rodicia neprichytili a zacina sa tesit ze mu vyrasili prve vyrazky a zacina zarastat. Pre mna to ale nie je. Dakujem pan Moore, uz nikdy viac. 10% davam za upravu celeho booku.
 • willis
  willis19.5.2005 12:22Smax
  Je pravda, že v tomhle komiksu není tolik vychytávek na centimetr čtvereční jako v Top 10 ale i tak je to slušná zábava a můžu říct, že jsem čekal něco horšího. Pár hlášek mně připadalo i docela vtipných. Vzhledem k tomu, že jsem byl zvyklý na Smaxe nakresleného Genem Ha, tak jsem ho tady ze začátku skoro nepoznal, ale rychle jsem si zvykl na kresbu Cannona, která je příjemná a celý komiks je pěkně barevný :). Někomu se cena může zdát vyšší než by mohla být a je to asi pravda, ale já jsem tentokrát neváhal a nelituju.
 • HEX
  HEX9.5.2005 18:21Smax
  No, já jsem docela překvapen, zábavnější než Top Ten.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš8.5.2005 23:39Smax
  Pro me je Smax zklamani, cekal jsem vic. Coz o to, kresba je opet prospikovana odkazy na at uz Moorovy nebo jine comicsy, ale scenar je na muj vkus prilis pohadkovy a myslim, ze mistr Moore mohl z Smaxe dostat mnohem vic. Kdyby nebylo tech forku (treba stary stit Captaina Americi na bitevnim poli pred draci jeskyni:)), je u me Smax mirne nad urovni comicsoveho Shreka. Neopomenu se zminit o cene, kterou jsem cekal, vzhledem k poctu stran na urovni ctyr kylinek.
41521143
 • Django
  Django mecenáš7.1. 11:48Smax
 • Izmir Čupr
  Izmir Čupr7.1. 11:31Smax
 • radimisko
  radimisko24.8.2023 09:33Smax
 • Syndrom
  Syndrom23.8.2023 21:22Smax
 • kinak
  kinak6.1.2023 18:15Smax
 • Jahunda
  Jahunda11.9.2021 11:13Smax
 • bananzluty
  bananzluty7.11.2020 15:23Smax
 • Spike
  Spike18.10.2020 16:27Smax
 • Nexis
  Nexis30.4.2020 18:46Smax
 • duri
  duri11.3.2020 11:37Smax
 • DanQ
  DanQ5.9.2019 18:47Smax
 • raimi
  raimi28.3.2019 09:35Smax
 • zdoog
  zdoog14.2.2019 13:20Smax
 • ComicBookGuy
  ComicBookGuy6.6.2018 21:11Smax
 • Zbysek2410
  Zbysek241028.2.2018 17:32Smax
 • Fry
  Fry admin10.12.2017 19:13Smax
 • mcleek
  mcleek30.11.2017 19:55Smax
 • farb
  farb5.7.2017 21:11Smax
 • Rezet
  Rezet28.5.2017 12:29Smax
 • Raul
  Raul4.2.2017 09:37Smax
 • mackin
  mackin18.9.2016 11:24Smax
 • sedw
  sedw23.8.2016 22:21Smax
 • Jabba
  Jabba5.4.2016 16:04Smax
 • Paldini
  Paldini25.2.2016 15:00Smax
 • 2Hitman3
  2Hitman324.2.2016 12:32Smax
 • firesnake
  firesnake2.1.2016 22:52Smax
 • Kabukiman
  Kabukiman2.1.2016 11:42Smax
 • louza
  louza30.12.2015 22:39Smax
 • cyboy
  cyboy mecenáš15.10.2015 12:10Smax
 • Abstinent
  Abstinent mecenáš7.9.2015 18:14Smax
 • luky.kuky10
  luky.kuky104.9.2015 21:45Smax
 • filmator
  filmator24.8.2015 14:58Smax
 • Bubsy
  Bubsy11.8.2015 19:54Smax
 • mike731
  mike7313.8.2015 18:12Smax
 • disclose
  disclose14.7.2015 02:49Smax
 • Houbař
  Houbař mecenáš30.5.2015 19:55Smax
 • trudoš
  trudoš editor25.4.2015 01:09Smax
 • jirin
  jirin31.3.2015 22:40Smax
 • Schramm
  Schramm6.3.2015 10:07Smax
 • Doppelganger
  Doppelganger10.10.2014 19:33Smax
 • namdnas
  namdnas19.9.2014 11:38Smax
 • Jak
  Jak19.8.2014 20:31Smax
 • koudy
  koudy mecenáš12.8.2014 16:36Smax
 • Viking
  Viking mecenáš30.7.2014 08:47Smax
 • terrordemon
  terrordemon21.6.2014 00:31Smax
 • Lachvos
  Lachvos mecenáš4.5.2014 08:58Smax
 • Lobok257
  Lobok257 mecenáš1.4.2014 16:26Smax
 • mrkirby
  mrkirby26.2.2014 15:02Smax
 • 2scha
  2scha mecenáš19.2.2014 14:14Smax
 • Zeebonk
  Zeebonk14.11.2013 16:51Smax
 • calvin10
  calvin1027.10.2013 10:56Smax
 • oleav
  oleav mecenáš25.10.2013 11:44Smax
 • bronxik
  bronxik18.10.2013 12:28Smax
 • marek zigmund stanko
  marek zigmund stanko11.10.2013 12:28Smax
 • RaptoR
  RaptoR mecenáš25.8.2013 18:51Smax
 • kaylin
  kaylin21.8.2013 11:33Smax
 • DAxik
  DAxik9.8.2013 17:03Smax
 • Noci
  Noci13.6.2013 10:58Smax
 • Shpeckk
  Shpeckk5.5.2013 20:31Smax
 • CSE_AC/DC
  CSE_AC/DC mecenáš28.4.2013 22:06Smax
 • zdennanek
  zdennanek11.4.2013 19:07Smax
 • strougy
  strougy5.4.2013 11:03Smax
 • AxusNalim
  AxusNalim2.4.2013 19:59Smax
 • maara
  maara mecenáš20.3.2013 11:34Smax
 • Nightmare
  Nightmare21.2.2013 14:56Smax
 • The Genius
  The Genius4.1.2013 14:27Smax
 • pearlxjam
  pearlxjam2.1.2013 15:45Smax
 • davidek
  davidek26.12.2012 14:19Smax
 • 81splinter
  81splinter mecenáš19.10.2012 11:55Smax
 • Const.ex
  Const.ex18.9.2012 22:00Smax
 • DAN478
  DAN4788.9.2012 18:16Smax
 • fusnix
  fusnix17.7.2012 14:18Smax
 • morbn
  morbn18.5.2012 00:06Smax
 • Wub
  Wub15.5.2012 20:28Smax
 • Miriyak
  Miriyak29.2.2012 13:03Smax
 • Deckard
  Deckard22.2.2012 13:09Smax
 • vasek
  vasek12.2.2012 18:36Smax
 • MindReader
  MindReader6.2.2012 10:53Smax
 • erik
  erik6.2.2012 09:40Smax
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš6.2.2012 07:33Smax
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš5.2.2012 14:06Smax
 • Hulik
  Hulik5.2.2012 14:06Smax
 • Karolín78
  Karolín785.2.2012 14:06Smax
 • c.tucker
  c.tucker5.2.2012 14:06Smax
 • Light
  Light5.2.2012 14:06Smax
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.2.2012 14:06Smax
 • Woffce
  Woffce5.2.2012 14:06Smax
 • flipflop
  flipflop5.2.2012 14:06Smax
 • Kaluž
  Kaluž mecenáš5.2.2012 14:06Smax
 • BlackDragon
  BlackDragon5.2.2012 14:06Smax
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.2.2012 14:06Smax
 • mikki.maser
  mikki.maser5.2.2012 14:06Smax
 • Big G
  Big G5.2.2012 14:06Smax
 • matrosh
  matrosh5.2.2012 14:06Smax
 • brkowycz
  brkowycz5.2.2012 14:06Smax
 • yojimbo
  yojimbo5.2.2012 14:06Smax
 • Xeelee
  Xeelee5.2.2012 14:06Smax
 • KdG
  KdG5.2.2012 14:06Smax
 • Wiruss
  Wiruss5.2.2012 14:06Smax
 • royan
  royan5.2.2012 14:06Smax
 • namathur
  namathur5.2.2012 14:06Smax
 • Saiffer
  Saiffer mecenáš5.2.2012 14:06Smax
 • kojot
  kojot5.2.2012 14:06Smax
 • Slaine
  Slaine admin5.2.2012 14:06Smax
 • andre
  andre mecenáš5.2.2012 14:06Smax
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade5.2.2012 14:06Smax
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo5.2.2012 14:06Smax
 • Ogre
  Ogre5.2.2012 14:06Smax
 • willis
  willis5.2.2012 14:06Smax
 • HEX
  HEX5.2.2012 14:06Smax
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš5.2.2012 14:06Smax
Četl/a (113)
123peta, 2Hitman3, 2scha, 81splinter, Alfred, bananzluty, Bedou, bierce, binnmode, buscheer, calvin10, Chaolinek, cobe, ComicBookGuy, Const.ex, cybern, cyboy, DanQ, davidek, Davidos402, Deckard, DEmnoG, Django, Doppelganger, Draco nobilis, DracoAn, duri, emanek, erik, farnhajt, FilipNejdl , filosh, flipflop, Fox01, Fry, Giskard, guseppe, Hanussen, Houbař, house192, hypermlok, Izmir Čupr, J.Connor, Jabba, Jahunda, Jak, James, jankie, Jestrab2, jiskra, John Wick, kallenved, Kaluž, Kapis, kaylin, KdG, Khagrael, kinak, koudy, Lachvos, Librarian, Light, Lobok257, Lojza, luky.kuky10, marek zigmund stanko, mozzu, Mr.Plysh, namdnas, NecRoman, Nexis, Noci, oleav, Paldini, pavlosson, pbabinec, pearlxjam, pechna, Petr, Philologus, radimisko, RadimNemec, raenius, raimi, RaptoR, Rezet, robert.hladil, rockyt, RudyRod, Schirru, Schramm, sedw, Shpeckk, Sir_Pete, Slaine, snuk, Spacecore, Spike, start05, strougy, tacmud, terrordemon, Thurin, Tony TwoDee, trudoš, Ukko, Velkej šéf, vrazdinek, VXP, Zbysek2410, Zeebonk, zgrywus, zlejzmrd
(321)
123peta, 2Hitman3, 2scha, 81splinter, adam.ra, afri, Alfi, Alfred, AlienDr, amazing_k, ardath, Askalon, Avian, Azalin, Azbest, AZTeck, BadBoy, barthez, bboorreekk, beanek, Bedou, BeeSee, Benji, ben_bella, bierce, binnmode, Black Bro, yo, blackJag, Blacksad, Blaine, bobo666_2005, Bobsh, Braindead, brkowycz, bronxik, Bubsy, burzum, buscheer, c.tucker, calvin10, calviti, Cassidy, Chaolinek, cobe, ComicBookGuy, Const.ex, Corvus, CP, CSE_AC/DC, cybern, cyboy, DAN478, daniel.cermak, DanQ, davidek, Davidos402, DAxik, Deckard, DEmnoG, disclose, Django, Doctorow, doophy, Doppelganger, Draco nobilis, DracoAn, dre, Dr_Bilo, duri, dvoracekpetr1, emanek, erik, farb, farnhajt, fel68, felis, filemon, FilipNejdl , filosh, firesnake, flipflop, Fox01, freestyletricker, Fréza, Fry, fusnix, Galupus, gongon44, goodspeed, grinder, guseppe, Hades, Hamichal, hanocri, Hanussen, Hanyou, hawkzn, haxxor, hedgehog, hellw10, herbert, Holmwood, holubdema, horaczhlinska, Houbař, house192, hugosnowden, Hulik, hypermlok, Iggy Pop, ikshorm, imro, Infarkt, invape, isildur heir, J.Connor, J.T.honza, Jabba, Jahunda, Jak, James, jankie, Jestrab2, jett, jirin, jiskra, jjjirik, John Wick, Josh, Joshua_T, Kabukiman, Kačer Donald, kallenved, Kaluž, Kapis, Kareru, kaylin, Kazumaki, KdG, Keddie, keplik, keyko, kinak, KINIMODUS, Kocour, Kokuun, komik.sx, koniklec, kosmik, kronoss, krvinka56, kubanec13, kubosos, kucik, Lachvos, Leland, Lenny, Light, Líná Edna, listr, Lobok257, Lojza, Longin, lostkokots, Lucifer, luky.kuky10, Lysandra, M4rsellino, maara, macomix, Mankin, markic, Markyz de Sade, Marthy76, Martin Buchal, Marv, Marv8, Marvin, Masinfira, massilia, Matej-29, matohan, matrosh, MB, mcleek, merhyx, mikado, mike731, MIKER65, mikina, mikki.maser, Miriyak, Mistak, Mitak, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, Mokonen, monty.cl, morbn, Morzael, mozzu, MP, Mr.Plysh, mrkirby, muf.lon, muflon, namdnas, NecRoman, Netorack, Nexis, Niaz, Nightmare, Ninjer, Noci, Nomad, noMster, Norri, nx, o2t2, Odal , OldaB, oleav, Olesh, Onkel 1928, padre_negro, Paldini, paulhunter, pavel, pearlxjam, pechna, pennywise, Pepares, Petr, Philologus, piemaker, pk123x, POLAKST, Poseidon1978, PP, pršiplášť, q, Qee, radimisko, RadimNemec, raenius, raimi, RaptoR, razielus, renhoek, Ricarderon, rockyt, RudyRod, Saiffer, saja, Samurai-Jack, Saran, sawtooth, Schirru, Schramm, Šedo, sedw, Shpeckk, Sir_Pete, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, Sněhurka, Spike, Stara.kryta, start05, strougy, t0mas, tacmud, Teach, tejkli, terrordemon, Thurin, Tialster, Toe, tomastrejbal, Tombal, Tomek, Tommy Monaghan, Tony TwoDee, TonyT, trudoš, tulipstros, Ukko, vallyslayer, vasek, VaZbič, Velkej šéf, vidocq, Viking, Vítek, Vlcacka, Vojtěch 393, VojTEKK, vranakx, vrazdinek, VskPrzk, VXP, Wasseg10, willis, Wiruss, xai, Xeelee, xintax, yama, yarda, Yaromil, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd, Zod
Chce (14)
adevr, bananzluty, ChaoticMan, delsemela, husakpetr93, Lobodlak, Maty48, Mikei, pepenzie, planika, Rocksteady147, snuk, svobyy, Vrenn
Shání (2)
snuk, Vrenn
Nabízí (6)
adam.ra, buscheer, Lachvos, Librarian, Marran, Mildaha1