Co je Kontejner? Výběr z Anderssonových komiksů, které vyšly porůznu časopisecky v různých zemích a z nichž většina se zrodila až po proslulém, v osmi jazycích vydaném Pixym. Kontejner obsahuje celkem 20 příběhů v délce od 1 do 15 stran, z toho tři plnobarevné.

O čem je Kontejner? Max Andersson je dítě punkové kultury, ale jeho práce kromě řezavé ironie nepostrádají cit ani nesmírně originální vidění světa. Takže nejen uřezané nohy a ruce, ale také ampérožrouti, zombokrálíčci, zabijáci aut a zrádní plyšoví mazlíci… Některé příběhy z Kontejneru jsou určitě morbidní. Jiné jsou dětsky naivní.

OBSAH KONTEJNERU:
(v závorce počet stran)
Lovci hluků (1)
Smrt (15)
Film (1)
Lolita (6)
interview s Maxem Anderssonem (1)
Auťáček a případ zabijáků automobilů (6)
Johnny Bouchačka (2)
Příroda (1)
Kletba továrny na plyšové mazlíčky (13)
Co vyprávěl vodovodní kohoutek (2)
Bouráček (1)
Bouráček Bombonosič (8)
Dejmita (2)
Santa Klaus dobrý, Santa Klaus zlý (6)
bibliografie Maxe Anderssona (1)
Pez & Mengele (1)
Číselný kód (1)
Lovci hluků 2 (1)
Auťáčkova zahrádka (16)
na obálce:
Traktorčiny Vánoce (1)
Transporťáček (1)
Rebelové s přičiněním (1)


stříbrotisk na obálce, barevné komiksy uvnitř i vně obálky, aršík samolepek A5 uvnitř, ruční lettering.

Scénář
Max Andersson
Kresba
Max Andersson
Lettering
Jakub Němeček, Lenka Němečková
Překlad
Jakub Němeček, Lenka Němečková
Žánry
satirický, stripy, ze života
ISBN/ISSN
80-86661-01-6 (Mot (Mot komiks, s.r.o.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
230 x 315 mm
Tisk
černobílý
Stran
88
Cena
230 Kč
 • Absinther
  Svérázné povídky Maxova Universa-Pár brilantních, několik výborných a jedna či dvě prostě jen velmi dobré.
 • Light
  Mnohem lepší než Pixy, kratší příběhy jdou Maxovi mnohem líp. Nářez
 • iantomasik
  přes nesporné kvality to pro mě Pixyho nepřekonalo. s výjimkou Lolity si dnes (a je tomu asi čtyři roky) už nepamatuju jedinou povídku, což je trochu nechvalná známka patrně dobré zábavy, prosté však jakéhokoliv zásadnějšího přesahu.
 • Sepp Jörgen
  Sepp Jörgen28.2.2009 17:06Kontejner Maxe Anderssona
  Skvělá ukázka berlínské punkové poetiky. Perfektní komiks!
 • Xeelee
  Zašpuntuj si díru, vano. Ty nevíš, co to je být alkoholik. Kontejner je něco naprosto neuvěřitelnýho! Nejvíc mě rozsekala jedna Smrťova hláška (Mám nápad! Půjdem do ZOO! To nás všechny rozveselí a k tomu se ještě nadýcháme čerstvého vzduchu.) a Lovci hluků 2 ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Lolita taky byla fajn (hlavně poslední políčko). Zabijáci automobilů a Auťáčkova zahrádka mi přišli trošku slabší, ale Johny bouchačka boduje nejen u dívek. Johny bouchačko si našel děvče. – Ach promiň. Bouráček fetující lepidlo, první mučedník v Dejmitě, hračkové doly… Santa zhebnul! – Hurrááá! Poprvé jsem se setkal s Kontejnerem v knihovně a po přečtení jsem si ho při první příležitosti pořídil.
 • Davey
  Pixy byl o mnoho lepší. Tady jsem pár příběhů i nepochopil. 70%.
 • vasek
  Tak musím říct, že jsem čekal ledascos, ale Andersson mě uplně rozhadroval. Zvlášť úvodní příběh o beďárcích je teda neskutečná síla a zůstane mi asi navždycky v podvědomí. Tohle číst jako děcko, zaznamenal by můj duševní vývoj celkem solidní trhlinu.

  Strhávám malou část procent za Bouráčka, kterej se chvílema trochu opakuje. Jinak, přátelé, nezbejvá než zamručet a pokejvat hlavou... Navíc dneska už 230 káblí není co bejvalo před pětli lety. A Kontejner se dá pořád sehnat novej, nečtenej za tuhle (dneska bohužel už lidovou) cenu. :-)
 • Kapis
  Kapis mecenáš20.5.2008 08:09Kontejner Maxe Anderssona
  Tak mě se Kontejner líbil víc než jeden dlouhý příběh v Pixym, který ke konci ztrácel šťávu. Takové úchylné bizardnosti co MA vymýšlí, to jeden jen tak nevidí a celkem rád bych tohoto psychopata poznal;-) Příběhy s Auťáčkem se mi trochu přejedly, za to Bouráček to je fakt bourák. Nejvíce se mi líbil příběh s vodovodním kohoutkem a o Smrti - to s tím klonováním z nežitů a spermatu přišlo nechutné i mně a to je co říct, protože jsem zvyklý na kdejakou prasárnu. Fuj jak mu to lezlo z huby - no humus jak má být:-) Samolepky moc potěšily, celkově jsem právě podle ohlasů tady nečekal, že bude Kontejner nějaké dělo, ale jsem mile přeqapen a velice spokojen. Zaplať pámbů za MOT;-)
 • Paprsek
  Baví mě! :)
 • Spacecore
  Geniálnější a nápaditější (což je co říc!) než Pixy.Míň než stovku dát nemůžu...
 • krvinka56
  Tak tuhle podivnost sem si půjčil v knihovně a musím říci že něco takového sem dlouho nevyděl.Zaujalo mne to kesba je vcelku fajn sice mi párkrát nesedla ale to neva.Povídky sou správně ujetý až divný.Časem možná koupím kdo ví.
 • milgouse
  Chci být Bouráčkem a čuchal lepidlo.
 • gormie
  Velice něžné.
 • Woffce
  Krásně šílený. Max Andersson je opravdu unikát; jelikož ale nevím, kam na ty (úžasný) nápady chodí, do dvojdomku bych s ním nešel. Není jinak moc co dodat, všechno už řečeno; snad jen: Dávám o krapet míň než "Pixy", protože mi souvislejší příběh vyhovuje víc (dovoluje - mimojiný - ještě větší rozvinutí už tak ujetých nápadů).
 • satupeka
  Moje první setkání s Anderssonem - a je skvělej! Zajímavý nápady, hustá atmosféra, humor, to vše v expresivní a výstižné kresbě. Andersonův fantazijní svět je opravdu ujetej, velmi originální a přesto tak podobný tomu skutečnýmu...
 • Neutrino
  Kresba fakt hodně ladí k Anderssonovu způsobu vyprávění. Některý povídky jsou dost povedený, nejvíc se mi líbil asi Smrt.
 • Netorack
  Velmi povedená sbírka; nicméně ke konci jsem měl pocit, jako bych to už někde četl, že se to opakuje.... Asi jsem to neměl číst na jeden zátah :(
 • Nakor
  Na Anderssona jsem vysazenej. A tyhle kraťasy jsou skvělá ukázka výborných nápadů a ujeté kresby. Fkt se neumím rozhodnout, jestli je tohle lepší nebo horší než Pixy.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš21.6.2004 19:24Kontejner Maxe Anderssona
  Pekne, zajimave a plne napadu (jak scenar, tak kresba). Pixy se mi ale libil vic.
 • listr
  Móóóóć pěkná zbírka
 • sammpa lajunen
  sammpa lajunen19.6.2004 01:25Kontejner Maxe Anderssona
  zábavá silná na krátkych plochách
 • maarv
  Nektery pribehy se mi libily nektery zas vubec. Rozhodne je to zajimavy pocteni ale nektery pribehy mi prijdou prilis kratky abych se dostal do ty atmosky.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade18.6.2004 13:43Kontejner Maxe Anderssona
  Na Pixyho nemá, ale pobavil tak jak měl. MdS
 • Kocour
  Pixy vede..samozřejmě..Ale kontejner je taky báječný psycho:o) ZLEJ SANTA KLAUS!!!
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš17.6.2004 18:17Kontejner Maxe Anderssona
  Super úchylnej komiks. Nejlepší je traktorka. Roztomilý a šílený zároveň. Palba!
 • Zack
  Me uz tenhle book po Pixym prijde trochu moc sebežerskej. Andersson si udelal svuj styl a toho se drzi, neuhne ani o centimetr, a tak se imho strasne opakuje. U povidek je to zvlast patrny. Verim, ze to muze nekoho oslovit, ze bude nekdo nadsen, ale ja se uz nudil, cekal sem na nejakou invenci (ci inovaci) a porad nic.
 • willis
  Pro Kontejner platí to samé co pro Pixyho. Šílenost. Navíc kratší příběhy se dají lépe vypointovat, takže Kontejner může někomu vyhovovat víc než Pixy. Na druhé straně nechci tvrdit, že jsem všechno pochopil nebo že všechny pöinty mě oslovily.
37132
Četl/a (33)
2Hitman3, aza, ben_bella, davidek, DEmnoG, Draco nobilis, Filios dVekerec, filmator, Fox01, Grrr, J.Connor, jankie, jiskra, Joshua_T, Kaluž, Kapis, kinak, Light, Lobok257, Paldini, RadimNemec, robertsedmik, Spacecore, spagr, start05, the.kasztan, trudoš, Ukko, Velkej šéf, vita, VXP, zd, zgrywus
(120)
2Hitman3, 8602, adam.ra, Alfi, arnecht, aza, AZTeck, BeeSee, ben_bella, blackJag, Bobsh, bourgeois, Braindead, budkin, calviti, CoupeC, Crazyliquid, CSE_AC/DC, Davey, davidek, DAxik, DEmnoG, Draco nobilis, dre, filemon, Filios dVekerec, filipes, flynander, Fox01, freestyletricker, Fréza, goodspeed, grinder, Hamichal, hawkzn, herbert, horaczhlinska, invape, ivan, J.Connor, jankie, jett, jiskra, Joshua_T, Kaluž, Kapis, karel, Karel Sec, Karolín78, Kazumaki, kilt, kinak, Klatic, KLAUN_DOMINANT, Kocour, krvinka56, Light, listr, Lobok257, Macatá Réza, Markyz de Sade, Marvin, Masinfira, Meesha, merhyx, mgeralt, Michal Opitz, mikado, mikki.maser, milgouse, misa, monty.cl, Moyek, Mr.Plysh, mrtvý muž, muf.lon, NecRoman, nepěkná perspektiva, Netorack, Neuro, Neutrino, nick, ohromno, Paldini, Paprsek, pavel, pechna, phob, POLAKST, Poseidon1978, RadimNemec, robertsedmik, Samurai-Jack, Saran, sedllak, Skot, sleepless, start05, stromekk, tacmud, the.kasztan, trudoš, tulipstros, Ukko, vasek, Velkej šéf, vidocq, Viking, vita, VXP, willis, Wiruss, Woffce, Xeelee, xintax, yama, yogi, Zack, zebedee, zgrywus
Chce (6)
Abstinent, AlienDr, Benji, cybern, fusnix, Slaine
Shání (2)
Černá Krysa, Houbař
Nabízí (1)
Draco nobilis