Redaktor Komiksových bublin - http://www.youtube.com/channel/UC599baJTsZUUhvWiYQYpPEQ
Instagram - http://www.instagram.com/lenny.rhodes/
Recenzent, přednášející, specialista na Marvel.
 • Lenny
  Lenny mecenáš12.12.2023 15:38Kingdom Come: Deliverance
  KC jsem nehrál a komiks bez toho vůbec nefunguje. Postavy se objevují a mizí, takřka nikdo tu nemá příběhový oblouk a Hugo není pořádně prokreslený, aby jeho "dilema" věrnosti zarezonovalo. Autoři se snaží zaujmout zbytečnou brutalitou, a to je dost málo. Tohle čtení byla ztráta času.
 • Lenny
  Lenny mecenáš2.7.2023 18:45Barbar Conan #03: Labyrint smrti
  Takový promarněný potenciál. :( Zub sáhl k jednomu z největších fantasy klišé, kdy musí skupina bojovníků projít labyrintem plným smrtících pastí. A já přiznávám, že mám tenhle námět rád a těšil jsem se.

  Bohužel, Zub nenabídne zajímavé vedlejší postavy ani originální pasti/hádanky. Jak píše GWB, působí to dojmem laciného DnD, kde se objevují různé potvory a skupina je časem utluče. Tady holce padla jednička, blbě skočila a umřela. No nic, další místnosti... Tahle dějová linka navíc skončí cca v půlce knížky, a pak se jede v nudném módu Conan-Terminátor.

  Kresba je fajn, ale příběh nebavil.
 • Lenny
  Lenny mecenáš1.7.2023 15:36Muž v domácnosti #01
  Líbí se mi premisa, ale autor dost bojuje se scénáři. Některé zápletky jsou divné (hrdinu nahání konkurence, aby skončili přehrabováním ve výprodeji?) a bohužel vůbec nefungují zakončení příběhů/pointy. Věřím, že se to v dalších dílech může výrazně zlepšit, ale už si počkám na knihovnu.
 • Lenny
  Lenny mecenáš1.7.2023 15:06Manga Jókai - Děsivé pověsti z Japonska
  Pokud čekáte příběhy o roztodivných japonských bubácích, tady je (kromě jednoho příběhu) nenajdete - jde spíš o duchařské příběhy a pověsti. Rád jsem si je přečetl, ale komiksové zpracování děsně drhne, autor nadužívá rámečky a vypráví se spíš textem než obrazem.
 • Lenny
  Lenny mecenáš9.5.2023 14:14Hledání
  U prvního dílu jsem se radoval, že máme válečný komiks bez koncentráku... a už je to tady. Dvojka stále výborně plní svoji úlohu seznámit děti s nacistickým svinstvem, ale vyprávění mi tu přišlo už dost generické. První část navíc jen opakuje události z jedničky.

  3,5*
 • Lenny
  Lenny mecenáš28.4.2023 20:03Rodinné tajemství
  Další z řady komiksů, které seznamují děti s holokaustem - a je moc fajn. Na první pohled zaujme barevná frankofonní kresba a dost oceňuju, že se tu poXté nejede koncentrák, ale příběh sledujeme z pohledu nežidovské rodiny. Vedlejší postavy jsou docela jednorozměrné válečné archetypy (kolaborant, odbojář, zfanatizovaný kluk) a v alespoň pár scénách by zasloužily víc prokreslit, ale jako celek dobrý.
 • Lenny
  Lenny mecenáš11.3.2023 08:10Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera!
  Páni... tohle bylo strašný. Azzarello píše jak 15letej edgelord, co si myslí, že když se bude mluvit sprostě a zabíjet, bude to velkej drsnej dospělej komiks. Zvrat na konci prvního sešitu, na kterým to celý stojí, je úplnej nonsens.
 • Lenny
  Lenny mecenáš16.2.2023 12:18Batman: Prokletí bílého rytíře
  Murphy v Bílém rytíři prohodil role Batmana/Jokera, ale v závěru stejně najel na klasickou supráckou linku. Bylo to skvěle nakreslený, ale tak vydřenej jako ostatní jsem z toho nebyl. Představa sequelu mi přišla zbytečná, moc žádnej internetovej buzz jsem kolem něj neslyšel a navíc za to chce Crew skoro litr. Pfff. Nakonec jsem to přeci jen zkusil a... wau, tohle bylo super.

  Prokletí je výbornej akční Elseworld, kterej připomíná nejlepší Snyderovky. Murphy hezky dotahuje témata kolem gentrifikace (závěrečné odhalení je bohužel poněkud naivní) a přináší moderní verzi Knightfallu, kde dojde i na Banea. :) Každej sešit děsně šlape, je tu skvěle napsaná Harley (zázrak), emoce fungují, Batmanův výoj dává smysl... Dlouho jsem si pláštěnky takhle neužil.
 • Lenny
  Lenny mecenáš20.12.2022 22:30Bludiště
  Lemirovy autorský věci miluju. Tohle je pocitovka a pořádnej špalek - zlomený otec se nedokáže přenést přes smrt dcery, která ráda luštila bludiště. Znělo to skvěle.

  Jenže... na ten rozsah je to děsně plytké a předvídatelné. Hlavní hrdina si neprochází žádným vývojem ani katarzí. Prostě jen čekáte, co najde na konci bludiště, a to je na 256stránkový komiks málo. Nápad s členěním panelů je moc pěkný, ale emoční ždímačka se nedostavila.

  2,5*
 • Lenny
  Lenny mecenáš18.12.2022 16:51Šangri-La
  Země je neobyvatelná, lidstvo přežívá na vesmírné stanici pod nadvládou korporace Tianzhu. Dystopická společnost stojí na konzumu, kde demonstrace spolehlivě uklidní slevy nebo ohlášení nového mobilu.

  Hlavní postavou je Scott, kterej dělá pro korporaci podivnou práci, ale drží hubu a v systému je spokojen. Jenže brzo se zaplete s revolucionáři a musí si vybrat, na čí straně stojí. Je lepší funkční nedemokratický režim nebo idealistická víra v lepší zítřky? Do toho se tu řeší bratrský vztah nebo vývoj umělého člověka, ale gró celého komiksu je (za mě) v téhle společenské rovině.

  Šangri-Lu napsal a nakreslil Francouz Mathieu Bablet a… páni. Ta výtvarná stránka je neskutečná. Centrale patří velký dík, že tu nechala velký formát. Bablet exceluje hlavně v naprosto detailních pozadích a lodních interiérech a i v přeplněné stanici mistrovsky zobrauje pocity vzájemného odcizení nebo samoty. Na 224 stránkách se nikam nespěchá, a tak autor často zpomaluje jen proto, aby pohledem “do prázdna” navodil správnou náladu či atmosféru. A já mu tohle naprosto žeru.

  Tempo vyprávění je pomalé, smršť akce úplně nečekejte (když ale přijde, stojí za to). Mínusem pro někoho může být lehce matoucí a mysteriózní konec.

  Všechny postavy tu mají svoje motivace i cíle a líbí se mi, že rozjímání nad společností není černobílé. I když se autor nimrá v docela provařeném formátu dystopie, dělá to strašně dobře a ve své společnosti má celou řadu skvělých nápadů i postřehů. Hrozně se mi líbí třeba důvod, proč na stanici existují humanoidní psi, ale nechci spoilerovat.

  V prvních kapitolách jsem narazil na pár zbytečných překlepů (zdvojené slabiky), ale naštěstí brzo zmizely. Překlad je jinak fajn a velký formát jsem už chválil.

  Takže Šangri-La. Přemýšlivá, nádherně kreslená, atmosférická a místy cynická. Za mě adept do komiksové TOPky letošního roku.

  4,5
 • Lenny
  Lenny mecenáš28.11.2022 09:28Avengers #07: Khonshuova éra
  A tohle je ten problém s mainstreamem. Od čtvrtého dílu jasně vím, že mě série nebaví, ale jsou to Avengers (tedy hlavní Marvel řada), takže to stejně musím číst. Na díl s Moon Knightem jsem se i těšil, ale bohužel mi to přišlo jako naprostá slátanina bez hlavy a paty. Vůbec nechápu, o čem to bylo - postavy pobíhají po světě, Moon Knight je najednou děsně přesílený a všichni křičí Mephisto.
 • Lenny
  Lenny mecenáš25.11.2022 16:42Iron Man 2020: Roborevoluce
  Ne, Slott u Iron Mana mi prostě nesedl. První polovina s robotím revolucí byla poměrně zábavná, ale jakmile se začne řešit velké finále a návrat Tonyho, jde to úplně do kopru.
 • Lenny
  Lenny mecenáš10.11.2022 16:26Dějiny science fiction v komiksu
  Chtěl udělat komiks, ale zavazely mu tam obrázky.

  Sci-fi mám rád, pár klasiků jsem četl, ale o vývoji žánru moc přehled nemám. Mezery mi měly doplnit Dějiny science fiction v komiksu, ale nestalo se.

  Nezdá se to, ale populárně-naučné komiksy jsou sakra těžký. Můžete si vyhrát s formou, a pak vznikne super dílo jako Ekonomiks či Záhady kvantového světa. Nebo na ni rezignujete a vyřešíte to hromadou textových rámečků. Stačí se kouknout na ukázky a máte dojem, že kresba tu Xavieru Dollovi občas překáží. Často nejde ani o komiks, jen řadu nesouvisejících ilustrací k textům.

  První kapitoly docela fungují - představují se autoři jako Verne nebo Poe, tady má čtenář nějaké základy a chytá se. Jenže jak dojde na éru amerických časopisů, je zle. "Autor X napsal povídku Y, a ta do sci-fi přinesla Z". Tohle čtete prakticky pořád, občas se do toho hodí nudná fakta z autorova života nebo výjev z díla, který nepochopíte, pokud jste ho nečetli.

  Dollo jde čistě po faktech a často jsem se musel nutit, abych ve čtení pokračovat. Komiks navíc vznikal primárně pro domácí, takže tu je kapitola o vývoji francouzského sci-fi (nuda) a seznam doporučených s-f komiksů obsahuje jen francouzské tituly.

  V druhé polovině se forma trochu mění - od vyprávěcích rámečků přecházíme k rozhovoru různých sci-fi autorů. Bohužel, kulometná kadence informací zůstává stejná a záživnost má pořád blízko k nule. Sem tam se vyskytne hezky udělané schéma, ale komiks to nezachrání.

  Ani kresba neoslní - drží realistický styl, ale nikdy nejde do detailu. Výjevy často zobrazuje z dálky, aby mohla zjednodušovat.
 • Lenny
  Lenny mecenáš9.11.2022 17:17Psanec
  Jak mi Kriek u Lovecrafta vyloženě sedl, na vikingy mi tolik nepasuje a na panelování jsem si musel nějakou dobu zvykat. Od příběhu nečekejte severské drancování, jde o ukecané drama dvou rodin a nekonečný kruh pomsty. Rozjezd je pomalý, ale jakmile si člověk zvykne na tu haldu jmen, tak to funguje a líbí se mi osamělá atmosféra severu, kterou umocňuje modrý coloring. Přesto jsem asi čekal víc - na podobné téma jsem si víc užil Vybíralovy westernovky.
  3,5*
 • Lenny
  Lenny mecenáš26.9.2022 12:42Barbar Conan #04: Kitaj
  Těžká conanovská spotřebka. Barbar míří na quest do Číny - to zní slibně. Dočkáme se střetu kultur? Dojde tu k wolverinovskému zápolení mezi tradicí, ctí a zvířeckostí? Využijí se nějak místní reálie?

  Nic takového (až na cca stránku, kde barbar trénuje na audienci). Na začátku se mydlíme s banditama, pak máme najednou (spoiler) problémy u dvora. Bože... to jsou tak obrovská conanovská klišé, že se to mohlo odehrát prakticky kdekoliv.

  Zub navíc používá otravné vyprávěcí rámečky a rozjíždí spoustu motivů, které nezvládne uspokojivě uzavřít.
 • Lenny
  Lenny mecenáš17.8.2022 11:45Usagi Yojimbo #35: Návrat domů
  Usagi v barvě a větším formátu mi pořád nějak nesedí, ale příběh je tentokrát super. Trošku jsem od návratu domů čekal větší dějový posun, ale Sakai na to nejspíš už úplně rezignoval.
 • Lenny
  Waida mám rád, ale tohle je strašně líný psaní.

  Strange ve vesmíru... meh. Ta premisa mi prostě přijde blbá. Ale dobrý, třeba s ní budou autoři pracovat nějak zajímavě a prozkoumáme roli magie u jiných ras nebo navštívíme zajímavé světy atp.

  No, bohužel ne. Je to úplně stejný, jako když autoři využívají mystické dimenze - někam se přiletí, je tam záporák, co chce dobýt Zemi, a Strange ho vyškolí. Akorát má padouch raketu/bombu místo mystického artefaktu. Používání a fungování magie má zrovna taková pravidla, jak se autorovi hodí a sidekička je děsně generická.

  Ať jen nehejtím, Waid je zkušenej vypravěč, čte se to dobře, není tam moc textu a kresba je fajn. Vyloženě spotřební mainstream, kterej mě vlastně bavilo číst, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc je to meh.
 • Lenny
  Lenny mecenáš5.8.2022 09:28Maaičin deníček
  Maaike si matně vybavuju ze Singapurského speciálu, kde se mi její deníková forma líbila. Meander nám teď přináší sbírku všedních komiksů ze života... a bohužel se úplně míjíme. Minimalistické výtvarno je fajn, ale ty pointy jsou neuvěřitelně banální a nepřišlo mi to vůbec vtipné.
 • Lenny
  Lenny mecenáš28.4.2022 17:54Warhammer 40,000: Marneus Calgar
  W40k vůbec neznám. Komiks funguje i pro úplné nováčky, jen tam pak chybí přidaná hodnota, PROČ to vůbec číst. Marneus Calgar je generický origin drsňáka s naprosto očekávaným twistem (má to být vůbec twist?). Čtení odesjpalo, ale za pár dní z něho nic nezůstane.

  Slabší 3*
 • Lenny
  Lenny mecenáš1.3.2022 19:15iMucha Comics: Nový superhrdina Drawman
  Nic jsem nečekal, nic jsem nedostal. Tuctová hlavní postava dostane v galerii schopnosti, aby... bodla záporáka tužkou? Nevím.

  Je to hloupé, postavy jsou spíš karikatury, lettering je katastrofální a úroveň kresba dost kolísá.
 • Lenny
  Strašně nevděčná věc na hodnocení. Lee Weeks vytvořil příběh, jak se Petr vyrovnává se smrtí kapitána Staceyho. V rámci charakteru je to zcela uvěřitelný a lehce depresivní, přeci jen je to první větší smrt po strejdovi Benovi. Blbý je, že to už není tolik zábavný z pohledu čtenáře a vlastně nevidím důvod, proč bych se měl k tomudle období vracet - rozhodně to není další Blue. Oceňuju ale drobnosti, jako když Ock při souboji znovu shodí kus baráku, aby v Pavoukovi vyvolal trauma.
  3,5*

  Podobně je na tom i druhej příběh z Tangled´s Web, kterej rozpracovává zajímavý morální dilema, ale škodí mu fakt, že to je pláštěnka a musí tam být nějaká akce.
 • Lenny
  Lenny mecenáš28.12.2021 11:55Introvertka v hlučném světě
  Sarah's Scribbles otevřela Pandořinu skříňku stripů o introvertech/knihomolech. Cílovka pak automaticky pětihvězdičkuje a nadšeně výská "To jsem já." Blbý je, že to je furt to samý...

  Já se s tímhle bohužel úplně míjím. Ano, jsem introvert a nerad chodím na párty. Nerad telefonuju a rád trávím víkend s knížkou. Nepotřebuju si o tom číst a nevidím na tom nic vtipného. Možná by mi to pomohlo v 15 jako nějaké sebepřijetí (nejsi sám), ale teď jen krčím rameny.

  Cením, že má IvHS nějaký dějový progres, ale proboha... to se odehrává v duhovém světě plném obláčků a jednorožců? Hlavní hrdinka má přítele, který je pan dokonalý, protože jí kupuje knížky a kafe. Jiné kvality se tu neřeší a vůbec nechápu, čím do vztahu přispívá ona. Podobně naivní je i závěrečné dilema kolem kariéry. Chápu, že stripy zjednodušují, ale hlavní postava tak působí dojmem nány, které všechno padá do klína.
 • Lenny
  Lenny mecenáš19.9.2021 09:27Batman: Svět
  Z hlediska DC skvělý marketingový tah a sourcing talentů. Tvůrci ze 14 zemí dostali za úkol vytvořit krátkej příběh, kde k nim Batman zamíří na návštěvu. Na výsledek jsem byl dost zvědavej a bohužel jde o sborník, kterej stojí primárně na kresbě.

  Vytvořit funkční kraťas není žádná sranda, ale zrovna u Batmana už mnozí borci ukázali, že to jde (viz kultovní Black & White). Je tu hezký mix výtvarných stylů, ale scénáristi se drží sakra při zemi a víceméně pořád točí tu stejnou formulku. Body za odvahu jdou akorát do Ruska a +- i k Japoncům, kde to ozvláštňuje pohled civila.

  Dostáváme tak mix dvou přístupů:
  a) Batman po něčem/někom pátrá, město je kulisa
  b) rveme do komiksu co nejvíc našeho města a památek, do toho tam něco dělá Batman

  Čekal jsem krapet odvážnější sborník.
 • Lenny
  České vydání nemám, takže nehvězdičkuju, ale Spider-Man / Human Torch je naprostá špička a must-have!
 • Lenny
  Lenny mecenáš3.6.2021 09:58Komiksový výběr Spider-Man #045: Hlad
  Květiny pro Rhina patří k tomu nejlepšímu ze Spider-Man's Tangled Web. Kvůli nim to stojí za pozornost.
 • Lenny
  Hrdiny ve sračkách mám rád, a tady dostávám hned dvojitou porci. Líbí se mi, že Krul ukazuje, jak na stejnou událost reaguje víc postav (zainteresovaní hrdinové Star City i "vzdálenější" Liga) a emoce tu fungují skvěle. U prvních sešitů mě štvala kresba, v Rise of the Arsenal je naštěstí už dobrá.
 • Lenny
  Titání byli nečitelná slátanina, tohle je aspoň nudnej průměr. I když to vyšlo v roce 1983, připomíná to týmovku někdy ze šedesátek. Členové Outsiderů jsou sakra nezajímaví a všechny aspoň trochu slibný nápady jdou okamžitě ke dnu. Např. hrdina nemůže používat své schopnosti kvůli psychickému bloku. To je docela originální. Jenže je to komiks pro děti, takže se to vyřeší na jedné stránce stylem "A zkoušel jsi nemít depresi?"

  Batman je tu místy šíleně out of character, nemá problém spolupracovat s vrahem a hlavního záporáka nechá zlynčovat. DAFUQ?
 • Lenny
  Klasickej trope "hrdina s vymytým mozkem" obalenej tunou kosmickýho bulštiu. Donnu Troyovou moc neznám, podle všeho má X retconovaných originů, s kterýma Jiminez nějak pracuje, a já se absolutně nechytal. Jsou tu vesmírní Titáni (aka narcističtí blbci), kteří mají cíl A, ale přitom dělají B. Je tu hromada Mladých Titánů, která dělá křoví . Je tu spousta nudných keců a jakože velký finále, který bylo totálně o ničem. Ať už to DCKK skončí, výběr je poslední dobou fakt peklíčko.
 • Lenny
  Lenny mecenáš30.7.2020 10:26DC komiksový komplet #092: Legendy
  Takové hodně zředěné God Loves, Man Kills. Legendy sjednocují DC vesmír po první Krizi, zamýšlí se nad podstatou hrdinství a představují nové postavy. Proti hrdinům stojí Darkseidův populista, naštvaní lidé vyráží do ulic a bohužel to opět musí sklouznout do té roviny, že ve finále potřebujeme protivníka, do kterého jde praštit.

  Je to přesně čtení "neurazí/nenadchne", zpracování vážnějších myšlenek tu skřípe (resp. je podáno hodně jednoduše).
  EDIT: Ne, musím jít na 2*. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc to nefunguje.
 • Lenny
  Lenny mecenáš25.6.2020 14:08Leonardo #10: Souboj géniů
  Pěkná hravá kresba, ale na mě až moc dětský humor.
 • Lenny
  Velmi průměrný kousek, který se zoufale snaží být něčím větším.

  Záporák-telepat chce se svým mimozemským světem zničit zemi, a tak Superman šikuje hrdiny do protiútoku. Část se mlátí v ulicích Metropolis (aka výplňové scény), část letí bojovat přímo s padouchem a jeho telepaticky ovládanými pohůnky. Prostě průměrná žánrová zápletka, která může fungovat jako fajn odpočinkové čtivo. Jenže nefunguje.

  Nejvíc drhne asi panelování. Kresebný styl je seklý v osmdesátých letech a zoufale postrádá moderní vyprávěcí postupy. Epické rubačky tu tak působí dost nudně a nesourodě, potřebu cpát bubliny do každého panelu snižuje jinak dynamické tempo.

  Druhý problém jsou charaktery, které tu vlastně skoro nejsou. Kdyby tu místo Captaina Marvela, Kovových lidí nebo Big Bardy byl kdokoliv jiný, vyjde to na stejno. Jediná role většiny postav je v tom, že mlátí emzáky a pronáší zaměnitelné fráze. Větší prostor dostávají pouze "antihrdinové", ale jsou sakra nezajímaví. Meh.
 • Lenny
  Lenny mecenáš24.4.2020 00:50Hellboy: V Mexiku
  Klasickej Hellboy "bum bum příšera", ale mexický zasazení tomu strašně sekne. Jak píše karl, táhnou to hlavně Corbenovy delší povídky, kde si Mignola pohrává s luchadory a celé to má tu správnou atmosféru. Přímočarý Rakvář zaujme hostujícími kreslíři, zbylé dva kraťasy slabota.
 • Lenny
  Lenny mecenáš22.4.2020 18:48Nezkrotný Berserkr
  Od komba Lemire + "Conan" v současnosti jsem čekal víc. Je to příjemná jednohubka, ale nic moc se v ní vlastně nestane a velkoměsto je zoufale nevyužitý. Deodata mám moc rád, dvojstránky jsou parádní, ale rozkouskování panelů je místy zbytečný. 3,5*

  EDIT: Pořád musím nad Berserkrem přemýšlet, jestli mu těma 3* nekřivdím. Rozhodně to vyčnívá při srovnání s jinými "průměrnými" komiksy - postavy fungují, vývoj vztahu je přirozený a kresba parádní. V tom co Lemire udělal není nic špatně (dobře, barbara nijak nerozhodí Manhattan, ale to je tak jediný), mně tu ale chybí děj.
 • Lenny
  První setkání Supermana a Shazama. Čte se dobře, ale ničím neoslní. Zajímavý náběh ze závěru bohužel zůstává nerozpracován.
 • Lenny
  "Kéž bych takhle uměl psát komiksy." - Alan Moore
  "Pro jeho fantazii bych vraždil." - Neil Gaiman

  Jirka Král, nenápadný komiksový časopis, který vychází už 3 roky a vypráví příběhy na první pohled obyčejného chlapce. Dětský čtenář však nemá šanci pochopit všechny nuance a skryté významy Jirkova světa a jeho propracovaných (až lemireovských) postavy. Vždyť kolik lidské tragédie v sobě nese postava opilce, který se v McDonaldu dožaduje svíčkové! Tento muž si prožil těžký den a chce se prostě najíst...Jeho srdceryvná replika "Máte svíčkovou?" dojme i toho největšího drsňáka. Jirka (bohatý Youtuber) pak enšpíglovsky pokrm koupí ve vedlejším podniku a na opilci vydělá 200 Kč. Mistrná kritika kapitalistické společnosti zabalená do komiksu pro děti! Bravo!

  V knize je 35 příběhů a bohužel se nemohu rozepsat o každém z nich. Jirka je však přelomový v mnoha ohledech. Znáte japonský žánr "slice of life"? Tyhle příběhy jsou mnohem dál a často postrádají jakoukoliv pointu nebo katarzi! Jirka hraje Pokémon GO!; Jirka má drona; Jirka venčí psa. Dokonalá reflexe všednosti a prázdnoty našich životů.

  Autor dále boří klasické schéma vyprávění. Po expozici a kolizi totiž nepřichází krize, nýbrž příběh zničehonic končí. Jaký to výsměch všem literárním snobům! Jirka se třeba dozví, že jede do Mexika. Ano, on tam nejede! Celý 5stránkový příběh je pouze o tom, že se DOZVÍ, že jede do Mexika a nejdřív tomu nevěří, a pak věří. Těšíte se na exotické dobodružství? V letadle je konec! V Londýně na youtuberské akci se Jirka touží setkat s Drogbou a je z rozhovoru strašně nervozní. Jakmile fotbalista přichází, příběh opět končí. Tolik prostoru pro rozvoj dětské fantazie, krása.

  Knihu ILUSTROVALA Pavla Navrátilová, velmi skromná paní, protože její jméno je schované až úplně vzadu.
 • Lenny
  Stan Lee vzpomíná na své dětství, nástup do Marvelu i zrod těch největších hrdinů. Komiksová histore podaná zábavnou formou.
 • Lenny
  Lenny mecenáš23.12.2019 09:09Temné noci - Metal: Temný vesmír
  Tohle Snyder přepískl. Naivně jsem čekal, že když se 2 knížky něco pomalu buduje a připravuje, čeká mě velkolepé finále... Místo toho se tu pomalu co 2 stránky objevují nová pravidla, postavy, artefakty a nedává to smysl. Kryptonitový infinity gauntlet nebo Lady Blackhawk? Proč ne, prostě to tam dáme, ať je to epičtější. Jo a a Morrison psal vlastně Multiversity, tak to v závěru musíme nějak propojit a dáme tam ještě Ultimu Thule... Od půlky jsem rezignoval na snahu hledat v tom logiku.
 • Lenny
  Pečlivě zmapovaná historie Čtyřlístku a tvorby pana Němečka. Analytické texty nečekejte, Pavel Kořínek je čistě popisný (což je občas na škodu).
  Více na: http://www.youtube.com/watch?v=dtBn1c8ipPE

 • Lenny
  Lenny mecenáš10.12.2019 09:50Sabrina
  Bohužel jsem nepochopil, co mi chtěl autor sdělit. Těch 200 stran jsem se docela pronudil.
 • Lenny
  Vezmeme hromadu postav, necháme je mlátit mezi sebou, a potom do záporáků. Wow, tak originální.
  Tohle čtení jsem protrpěl.
 • Lenny
  Lenny mecenáš16.11.2019 17:13Mera: Proti proudu
  YA mě příliš nebaví, díky popálení Batmanem: Náměsíčnicí jsem naštěstí věděl, co +- čekat. Něco funguje, něco strašně drhne. Celá xebelská kultura je souš přes kopírák, autoři asi byli vymyslet něco vlastního (nebo vykrást jiný aquamanovský komiksy). Moc se mi líbí barvy, kresba je vzhledem k cílovce příjemná. Je to vlastně DC disneyovka (po dvou dnech máme velkou světovou lásku) a já disneyovky rád, takže s přivřenýma očima tomu dám 3*.
 • Lenny
  Tupá rubačka, ale skvěle nakreslená. Tenhle díl jsem si fakt užil
 • Lenny
  Lenny mecenáš19.10.2019 18:37Mezi řádky #09: Mýty mezi řádky
  Pěkné prolnutí obou světů, které ani jedné sérii nedělá ostudu a velmi mírně rozvíjí příběhové myšlenky Mezi řádků. Pokud Mýty neznáte, spíš doporučuju přeskočit - autoři se nějakým představováním postav vůbec nezatěžují a mnohem víc prostoru dostávají Willinghamovi hrdinové.
 • Lenny
  Lenny mecenáš13.8.2019 19:24Vei #01
  Příběh moc ničím nezaujal (totožnou zápletku božského turnaje má Brubaker v Iron Fistovi), kresba se mi nelíbila - na drsnej sever je to moc barevný a mangoidní. Všechny postavy vypadaj jako ženský, ledoví obři potom jako navijáci z Avatara.
  2,5*
 • Lenny
  Velký špatný. Banální zápletky, idiotský záporák téměř bez motivace, ošklivá a nepřehledná kresba v poslední části. Konec měl všechno spojit, ale nepovedlo se.
  Námět přitom není vůbec blbej.
 • Lenny
  Legie superhrdinů mi na celém Supermanovi přišla vždycky strašně pitomá, takže ke komiksu jsem přistupoval docela zaujatý. A není to dobré. Johns vykrádá Days of Future Past a místo aby nějak rozvíjel charaktery svých postav, neustále vrhá na scénu nové a nové hráče - ve výsledku je v tom akorát chaos a den po dočtení si pamatuju z dvacítky legionářů asi 2. Příběh má naprosto skvělej nápad, kdy populisté v budoucnosti překroutí Supermanův mýtus a využijí ho k extremisu - jenže Johns to jen naťukne a vlastně nijak nedořeší. A podobných otevřených věcí je tam bohužel víc, motivace některých aktérů navíc vůbec nedávají smysl a Frankovi nejdou ženský. Nuda, nuda.
 • Lenny
  Lenny mecenáš12.5.2019 20:48Avengers #01: Poslední návštěva
  Tohle je takové pěkné klučičí čtení - od začátku do konce je to obrovská mlátička s velkými vesmírnými paňáky, chvílemi jsem měl nostalgický pocit, že koukám na Power Rangers a bitku megazordů. Aaron bohužel strašně tlačí na nótu osudovosti a vážnosti celé stiuace, aby se to nakonec vyřešilo docela jednoduše + by příběh mohl být kratší (6 sešitů mlácení je strašně moc). Spokojenost, jen úplně nevím, čím chce po tomhle úvodu zvednout laťku.
 • Lenny
  Lenny mecenáš6.5.2019 08:55Jack Russel - Zachránce planety
  Na Jacka jsem náhodou narazil v knihovně. Kresba je moc pěkná a hravá, je tam spousta povedených vtípků co potěší i dospěláka, ale hlavní zápletka trpí překombinovaností - matlá do sebe zlý energetický monopol, ufony, cestování v časem a X dalších divných podlinek. Řešení problémů je občas WTF (v městském akváriu vypadne proud a ryby nemaj kyslík, hrdinové vrazí do obří nádrže hadičku a střídají se v dýchání vzduchu do vody - díky tomu se dostanou do novin jako hrdinové) a sem tam se použije deus ex machina, ale jako celek to docela funguje.
 • Lenny
  Lenny mecenáš6.4.2019 18:11Hellboy: Půlnoční cirkus
  Milá jednohubka. Při nákupu jsem taky brblal nad poměrem cena/výkon, ale po přečtení nelituju. Tohle chci mít v knihovně.
 • Lenny
  Dan Slott mi jako autor sedí, bavil jsem se.
 • Lenny
  Lenny mecenáš25.6.2021Koupím
  @Rosino: Kdybys ho náhodou chtěl v angličtině (3x Hardcover), tak ano :)
 • Lenny
  Lenny mecenáš15.3.2014Prodám
  Prodávám komiksy v angličtině (+ to co mám v "Nabízím"):
  Joker HC - 350
  Marvel Zombirs TPB - 200
  Ultimate Spider-Man 1 TPB - 200
  PunisherMAX - Bullseye HC (Aaron) - 400
  Wolverine Weapon X: Insane in the Brain HC (Aaron) - 400
 • Lenny
  Lenny mecenáš26.3.2013Prodám
  Aktualizoval jsem "Nabízím".

  Dál prodávám následující anglické věci

  Knihy
  Ultimate Power (oversize HC) - crossover Ultimates, Spider-Mana a FF
  Kraven's Last Hunt TPB
  Astonishing X-Men: Unstoppable (Whedon) TPB

  sešity
  silver sable and wild pack 1
  the defenders 1
  FCBD Green Lantern 2011 (big planet comics)
  FCBD 2012 The New 52 (BPC)
  Marvel Point ONE
  Mister Terrific 2 (New52)
  Thunderbolts (vol1) 11
 • Lenny
  Lenny mecenáš30.5.2012Prodám
  Prodám komiksy v angličtině - osobní přednání možno v Brně nebo na Crweconu (seznam komiksů česky je v "Nabízím"). Cena dohodou

  Astonishing X-Men: Unstoppable (Whedon) TPB
  Wolverine Weapon X - Insane in the Brain HC
  Ultimate Power (oversize HC) - crossover Ultimates, Spider-Mana a FF
  Simpson's Comics strikes back TPB
  Simpson's Comics Simps-O-Rama
  Simpson's Comics Big Bonanza TPB
  Spider-Man: Kraven's Last Hunt TPB
 • Lenny
  Lenny mecenáš9.10.2011Prodám
  mejl wobufet@seznam.cz

  gipsy 2
  koda 1,2
  alpha 1,4
  strygy 1,3
  vlad 1,3
  irs 1,2
  comicsové legendy 2 - Spider-Man 1 (rarita!)

  Anglicky
  Simpson's comic strikes back TPB
  Simpson's Comics parade TPB
  Kraven's Last Hunt TPB
  Astonishing X-Men: Unstoppable (Whedon) TPB
  Ultimate Power (oversize HC) - crossover Ultimates/Spider-Mana a FF
 • Lenny
  Lenny mecenáš7.4. 18:47Sběratelský klub
  mcleek: Protože má dost specifickej humor. Když mám rád akční rubanice a dostanu průměrnou mlátičku, tak přimhouřím oči a třeba si i koupím si další díl. Když mi humor přijde trapnej, do dalšího dílu nejdu. S vtipnými komiksy je u nás celkově problém kromě Loba a jemu podobných (Pohádkov).
 • Lenny
  Lenny mecenáš4.2. 21:52Pindárna
  A ještě bylo CD u nějakého komiksfestu/komiksfest revue
 • Lenny
  Lenny mecenáš4.2. 21:50Pindárna
  Seneke: Wall after wall?
 • Lenny
  Lenny mecenáš19.1. 14:59Sběratelský klub
  faster86: Tynion se ani pořádně nerozjede. Kvalita je překvapivě u Nightwinga (Taylor).
 • Lenny
  Lenny mecenáš20.11.2023 13:30Slevy, výprodeje, bazary
  Albatrosmedia - platí jen do dneška (do 20.11.)
  kód VANOCE2023, sleva 25 %, pošta zdarma nad 399 Kč + dostanete slevový kód na 300 Kč pro další nákup
 • Lenny
  Lenny mecenáš21.7.2023 10:20Slevy, výprodeje, bazary
  BookTook - sleva 20 % s kódem 20DOLU
 • Lenny
  Lenny mecenáš27.6.2023 13:39Sběratelský klub
  Ježiš, to je tenhle týpek? Že mu není hanba.
 • Lenny
  Lenny mecenáš16.6.2023 10:06Pindárna
  No já taky nedočkavě vyhlížím možnost vypnout polskou sekci :)
 • Lenny
  Lenny mecenáš27.4.2023 10:53* Připomínky a návrhy
  Zack: Knihovnuju hodně, ale na % to moc nepřepočítám. Klidně bych řekl až 60 %, protože deadline vrácení mě nutí ke čtení. Koupený věci často založím a zapomenu na ně.
 • Lenny
  Lenny mecenáš15.4.2023 01:40Pindárna
  BadBoy: UPVO, mladej Hellboy, třetí Lovec čarodějnic, další Sandoval (mrtvola a pohovka či tak něco), normální i archivní Conan, kolosálka Witchblade, kterou už dělá Sejič, Avatar, novej Arkwright, dvě knížky od McKeana, pak překvapení, kde bude něco od Fegreda, finální Král jenž byl, třetí BRZRK a Something is Killing the Children v deluxe formátu
 • Lenny
  Lenny mecenáš14.4.2023 12:20Srazy, cony, festivaly
  Ale kde je v té Itálii Pepa Dvořák, no?
 • Lenny
  Lenny mecenáš13.4.2023 13:40* Připomínky a návrhy
  1) Ano
  2) Název, autoři, vydavatel, cena, vazba
  3) Nevím

  Nově přidaný komiksy tu beru jako přehled toho, co vyšlo. Pokud se něco objeví třeba s Xměsíčním předstihem, tak pak hrozí, že to při vydání minu.
 • Lenny
  Lenny mecenáš9.4.2023 22:24Srazy, cony, festivaly
  1 zahraniční panel za den. Very sad only. To jako Aaron nebo Cho neutáhnou sólovou hodinu? Beru besedy s českými tvůrci, ale zbytek je tragédie...
 • Lenny
  Lenny mecenáš9.4.2023 09:16Srazy, cony, festivaly
  Norri: Na ty bych taky zašel. Jen není program a nevím, kolik jich bude na který den si případně koupit lístek (a pak se vyprodá sobota a nazdar).

  Jinak já jsem rád, že tu CCP je. Aby se taková akce uživila, musí logicky cílit na masy.
 • Lenny
  Lenny mecenáš9.4.2023 01:27Srazy, cony, festivaly
  Norri: No třeba na Thought Bubble máš čistě komiksový panely, co jsem byl v USA (což samozřejmě nejde srovnávat), tak taky. Tady začíná v pátek con a veřejný program neexistuje. Komiksová linie bude myšmaš promo bloků (alá Crew odhaluhe novinky) s fanovským programem o komiksových filmech od no name lidí.

  Jediný lákadlo je momentálně podepsat si věci od Aarona (zbytek autorů spadá do té kategorie nice to have) a omrknout stánky. Zatím váhám, třeba někde vyhraju lístek a vyřeší mi to dilema. :D
 • Lenny
  Lenny mecenáš8.4.2023 10:45Srazy, cony, festivaly
  Jde to mimo mě, ale letos zvažuju, jestli mi Aaron stojí za 2 tisíce.
 • Lenny
  Lenny mecenáš29.3.2023 12:17Sběratelský klub
  Tož problém u Želv nebyl (po nějaké době, co se změnil majitel práv) v komunikaci, ale v tom, že nějak nešlo vydávat ty staré příběhy, ne? A do nové IDW řady se nikomu (ani Crwi, ani CC) nechtělo.
 • Lenny
  Lenny mecenáš29.3.2023 00:38Publicistika
  Yogi: Podle mě z tiskové zprávy Dobrovského. Jejich markeťák tohle hlásá ve velkém.
 • Lenny
  Lenny mecenáš14.3.2023 16:22Pindárna
  Taky je doma a... za to překvapení velkej respekt.
 • Lenny
  Lenny mecenáš23.2.2023 10:04Srazy, cony, festivaly
  Tak ono to nezajímá ani většinu fandomu, mimo tvůrce 0:-)
 • Lenny
  Lenny mecenáš11.1.2023 09:58* Připomínky a návrhy
  Ter: I u superkomiksů máte nějaké čísla, která česky nevyšly.
 • Lenny
  Lenny mecenáš3.1.2023 11:37Publicistika
  Zrovna ty na Nerdopolisu mi přišly jako čistý PR, kdy moderátor akorát na všechno nadšeně přitakával.
 • Lenny
  Lenny mecenáš20.12.2022 22:30* Připomínky a návrhy
  Co by mě zajímalo:
  - Důvody (ne)kupování limitek
  - Vybalování sběratelek/limitek z folie :)
  - Cenová hranice, za kterou je "běžný" komiks už nene (tady záleží, zda ti to bude vyplňovat místních TOP 20 sběratelů nebo běžný mudla)
  - Segregování manga/západ (čtu jen X nebo Y nebo oboje)
 • Lenny
  Lenny mecenáš14.12.2022 15:21Pindárna
  Qvestor: Pýcha na cílovku funguje úplně skvěle. V Knižních závislácích je pomalu za boha (a dělá to fakt dobře).
 • Lenny
  Lenny mecenáš27.11.2022 11:02Čtenářský koutek
  Spoiler k Dopisu 44:

  Nějak mi po dočtení uniká linka kolem geologa Rowana. Proč ho k zapojení do projektu přesvědčila účast Haydenové a proč ho Drumm zabil? Jakou měl skrytou agendu?
 • Lenny
  Lenny mecenáš21.11.2022 12:59Pindárna
  S CC počítám, musím doplnit Lemira a možná prubnu i Rafana. :)
 • Lenny
  Lenny mecenáš11.11.2022 23:43Pindárna
  Už se to několikrát řešilo - je to bulšit, protože vydavatel už musí mít koupená práva, zajištěný překlad atp. Kickstarterem to akorát prodá hned a neleží mu v tom peníze.
 • Lenny
  Lenny mecenáš1.11.2022 08:14Slevy, výprodeje, bazary
  Albatros vylepšil svou slevu - https://www.albatrosmedia.cz/
  Kód: VANOCESKNIZKOU
  Platí do 5.12.
  - sleva 25 %
  - doprava zdarma při nákupu nad 300
  - když nakoupíte nad 500, dojde vám poštou slevový poukaz na 200 Kč na další nákup
  Možnost pořídit třeba nové Rychlé šípy, Zlatou knihu Švandrlíka nebo Thorgala.
 • Lenny
  Lenny mecenáš15.9.2022 10:07Publicistika
  soulbringer: Já to samozřejmě zjednodušoval. Na TikToku je dneska uživatelská všehochuť, přejí tomu hlavně silné dosahy a zatím relativně málo inzerentů. Každopádně platí, že mladší ročníky tam jsou zastoupeny nejsilněji. Dost z nich si nejspíš rovnou naklikne 18+, ať je ta síť nijak neomezuje (nemám data, ale dělalo se to tak u FB i IG).

  Co je zásadní, jinde právě tyhle děcka nejsou. FB je pro ně síť rodičů a Instáč už taky přestává být cool, takže jsou tam. A Crew přesně na tyhle lidi cílí manga/Marvel produkci, dává to větší smysl než tam představovat třeba Joda. Druhá věc jsou možnosti placené reklamy - ta funguje moc hezky i v knižním segmentu (dělal jsem kampaň např. pro Albatros) a jsou tam široké možnosti cílení (třeba na mangisty).
 • Lenny
  Lenny mecenáš13.9.2022 16:53Publicistika
  Tak Crew má na TikToku dost velkou část cílovky. Manga děcka jsou hlavně tam.
 • Lenny
  Lenny mecenáš11.7.2022 11:02Filmový a hudební klub
  charvos: Díky moc, HBO prubnu :)
 • Lenny
  Lenny mecenáš23.5.2022 07:58Pindárna
  Gmork: Nemá to přesah. Batmanovi přerazí záda a na scénu přijde nový drsnější netopýr, aby odpověděl devadesatkové poptávce.
 • Lenny
  Lenny mecenáš25.4.2022 10:49Pindárna
  Nejsem skalní CC fanboy, ale o kolosálce Zámku se špitalo dobrých 5 let. CC čekalo, jak to bude s těmi různými speciály, aby v té knížce mohlo případně být fakt vše. Teď se to konečně rozseklo, protože značka pokračuje. Ale jasný, pokud vám někdo od nich tvrdil, že to nebude, tak chápu naštvání.
 • Lenny
  Lenny mecenáš12.3.2022 16:46Sběratelský klub
  Kousky z roku 1993 se skrz nízký náklad blbě sháněj, tam to bude výš než 200.
 • Lenny
  Lenny mecenáš23.2.2022 21:31Publicistika
  yogi: Já je třeba nemám ve sbírce, protože je mam anglicky.
 • Lenny
  Lenny mecenáš22.2.2022 16:50Publicistika
  Muriel vždycky byla alternativní a komiksy bez hlubšího tématu/přesahu v ní nemají šanci. Už to, že Sweet Tooth dostal nominaci, je úspěch.
  Osobně bych to neředil, "popular vote" už mají coby cenu ČAKu. To už radši ty nové ceny - laťka není moc vysoko.
 • Lenny
  Lenny mecenáš21.2.2022 17:38Slevy, výprodeje, bazary
  karl173: Kupoval jsem s vyzvednutím na prodejně a už je delší dobu doma.
 • Lenny
  Lenny mecenáš2.2.2022 14:46Sběratelský klub
  Cením tu obálkovou poctu :)
 • Lenny
  Lenny mecenáš12.1.2022 13:36Pindárna
  U loňských komiksů mám zatím sakra velké resty, ale určitě:
  Bomba
  Hubert
  Potápěč
  patrně se do TOP 10 procpe Azimut
 • Lenny
  Lenny mecenáš26.11.2021 21:27Pindárna
  Pořídil jsem teď v BF Thorgala - Neviditelnou pevnost. Funguje samostatně nebo si musím načíst nějaké starší díly?
 • Lenny
  Lenny mecenáš5.11.2021 08:13* Připomínky a návrhy
  Fry: Nevím, jinak bych ho napsal. Jak KVS mixuje ty různé sešity, neodpovídá to bookům. Sešity 44-47 jsou A Death in the Family, sešity 56-57 Reborn.
  44-47 mám v TPB jako Spider-Man: Return of the Goblin
 • Lenny
  Lenny mecenáš4.11.2021 12:43* Připomínky a návrhy
  Ahoj, Komiksový výběr Spider-Man #054: Smrt v rodině není v originále Died in your arms tonight - to je úplně jiná knížka
 • Lenny
  Lenny mecenáš26.10.2021 15:48Pindárna
  Gmork: A necílí pan Vybíral hlavně na komiksáky, když prodává primárně přes svůj e-shop. Resp. jakými kanály (mimo Svět knihy) se dostane třeba Čtyřka k obyčejným smrtelníkům?
 • Lenny
  Lenny mecenáš26.10.2021 10:21Pindárna
  Jsem zmlsanej, velkoformátový brožky mě od nákupu strašně odrazují. Nechystá se náhodou v jedné knize Loiselův Petr Pan?
 • Lenny
  Lenny mecenáš13.10.2021 13:58Pindárna
  Tim Drake nikoho nezajímá, tohle je Superman - americká ikona. Že je to John 90 % lidí neřeší.
 • Lenny
  Lenny mecenáš1.10.2021 12:33Slevy, výprodeje, bazary
  Zrovna u Trystera beru HitHit jako marketingový kanál. Práva jsou koupený, překlad zaplacenej, tiskárna zajištěná...
 • Lenny
  Lenny mecenáš27.9.2021 14:49Sběratelský klub
  deefha: Zas to bude seřazený "chronologicky"
 • Lenny
  Lenny mecenáš9.8.2021 15:23Srazy, cony, festivaly
  seneke: Zkus se na mangisty spojit s Torenem, mohl by pomoct
 • Lenny
  Lenny mecenáš1.8.2021 18:42Pindárna
  disclose: Vypadá to na Scrooge´s Quest z devadesátek. Aneb kašleme na osvědčený kačeří autory, vezmeme televizní seriál a hodíme ho Marvu Wolfmanovi. Pokud mermomocí chtěli vydávat DuckTales, asi vybrali to nejlepší (ne, že by bylo úplně na výběr).

  Egmontí úpravy se bojím. Děsí mě už to, že k devadesátkové sérii dávají moderní cover z DuckTales of Boomu (2015).
 • Lenny
  Lenny mecenáš29.6.2021 10:43Nakupujeme venku
  Matthew: Prolínání reality s magickým/iluzorním světem.

  Menší spoiler: cca 85 % komiksu jedou 2 holky v autě a povídají si, pak se do toho v závěru začne cpát magická linka a strašně mi to tam nesedlo.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 88 (cca 46697 Kč)
Mám: 4089 (cca 730481 Kč)
Chci: 94 (cca 4107 Kč)
Sháním: 75 (cca 3349 Kč)
Nabízím: 47 (cca 4834 Kč)
Osobní: 1 (cca 17 Kč)
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 42
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0