Vlastním:
● kopie obrazu The Battle of London od Bryana Talbota s podpisem a věnováním
► VHS Nail Film se čtyřmi snímky Maxe Anderssona (+ digitalizováno na DVD)

ČSFD profil
profil na databazeknih.cz
profil na legie.info
 • Xeelee
  Xeelee27.4.2015 14:58Pérák: Toho dne byla mlha
  Kam se nacisti hrabou na veksláky a lidožravý ratlíky. Na ty už si dnes netroufnou ani generálové SS. Satira až na půdu. Já vážně nevím, co jste čekali od undergroundovýho fanzinu :-) Vždyť je to fajnová béčkové prdel, která padne jak Pérák na silnici pod Nuselákem. Samozřejmě bylo tohle Mistrovo samizdatové dílo tištěno načerno.
  http://library.liv.ac.uk:2082/search~S8?/tp%7Bu00E9%7Dr%7Bu00E1%7Dk/tperak/1%2C3%2C3%2CB/frameset&FF=tperak
  BTW Neff si ještě na Brutal Underground Press vydal v letech 2009 až 2010 Rekvalifikační kurz (28 ks) a Úplné pokrytí (15 ks, první a poslední vydání).
 • Xeelee
  Cesta do nitra Capovy hlavy. Bolestivá a strhující.
 • Xeelee
  OK, tenhle komiks asi bez znalosti paralelně vydávanejch sérií nejde nějak smysluplně uchopit a pochopit. Marketing Marvelu z toho čouhá na sto honů. Veřejný mínění je kurva. Taky vám to připomnělo X-Meny?
 • Xeelee
  Miluju zahnívající zombíky a v kombinaci s brutálním černým humorem nejhrubšího zrna to mohla být perla, nebýt děravýho scénáře. Celej nápad s přenosem schopností je těžce prvoplánovej a nechápu, jak na to mohli nepřijít dřív. Fajn, aspoň máme bombastickej závěr, kterej pokračování posune do zajímavějších lokací.
 • Xeelee
  Hrdinové neumíraj, případně dokonce ožívaj. Troška realističnosti by týhle jinak zajímavý mainstreamový zábavě neuškodila.
 • Xeelee
  EPIC! Konečně vím, odkud má Baudyš ty konspirační teorie o podpoře nacistů mimozemšťany apod. Čte marvelácký komiksy! :D
 • Xeelee
  Stejně X-meny nikdy nebudou mít rádi. Ale pokus dobrej.
 • Xeelee
  Mně tam spíš scházel útok vraždících rajčat.
 • Xeelee
  Takový dětský, líbivý. Restart pro co nejširší okruh čtenářů. Měl sem pocit, že sem ten komiks čet už aspoň stokrát.
 • Xeelee
  Co když se vám bude zdát sen, ze kterýho se nebudete chtít probudit?
 • Xeelee
  V enormním množství superlidiček sem se tak trochu ztrácel, ale kombinace zajímavýho příběhu, kresby a neočekávanýho složení týmu mile překvapila. Na týmovku dobrý.
 • Xeelee
  Neočekávaně vtipná oddechovka :)
 • Xeelee
  Skvostně nakreslená nuda. Sorry, ale Bendis není Tarantino, abych mu to žral. Obsahuje stohy spisů z operační databáze S.H.I.E.L.Du. Něco pro nerdy :) Na tempu to ale příběhu moc nepřidává.
 • Xeelee
  Velcí kluci se perou kvůli politice. OK.
 • Xeelee
  Skvost.
 • Xeelee
  Už to tu padlo několikrát, ale ta flexibilita marvelovskýho vesmíru tu mlátí čtenáře do očí jak Thing boxovací pytel s Doomovým obrázkem. Kresba naštěstí není tak dětinská jako v Nemyslitlném, ale často sem měl pocit, jako kdyby plasticky zobrazený postavy nepasovaly do scenérie a někdo je tam dodatečně vlepil. A jak teď po přečtení Murphyho komentáře listuju knihou, tak taky mám pocit, že se kreslíři ke konci snaží přiblížit stylu z Nepředstavitelého. Že by to byla práce Wieringa, kterej se na obou příbězích spolupodílel?
 • Xeelee
  Ta kresba... no... radši nic :D Po přečtení mám neodbytnej pocit, že FF nebudou nic pro mě. Tedy příběhy jen s nimi. Mnohem zajímavější mi většinou přišlo co se stalo než to jak to bylo zpracováno.
 • Xeelee
  Silný momenty, zajímavej příběh, skvělá konfrontace tetičky May s totožností Spider-Mana. Kresba mi ale moc nesedla a nevím přesně proč, ale neměl sem z tohodle příběhu pocit, že je to to ono, z čeho bych šílel nadšením.
 • Xeelee
  Prostě jo :-) Bylo to úplně něco jinýho než sem čekal a přesně to co sem chtěl.
 • Xeelee
  Silnej a dojemnej příběh o lásce bez sebemenšího náznaku patosu. Citlivě pojatej a bravurně zpracovanej.
 • Xeelee
  Za pade? Já mám za adekvátní protislužbičku půjčených 48 z 53 zatím vyšlých knih a Spidey je 21. přečtená kniha. Beru to podle číslování. Chronologicky. Kresba vůbec není špatná (líbí se mi hlavně v akčních pasážích) a dynamická strana a dvoustrana tohle dílko (asi jedno z nejlepších, který může Spidey nabídnout) příjemně oživuje.

  Jak si pročítám zdejší komentáře, tak mám chuť na menší ohlédnutí. Superhrdinskými komiksy prakticky nepolíben (výjimkou budiž Návrat temného rytíře (DC) a Hellboy od Dark Horse) konečně konečně zjišťuju co mi celou tu dobu unikalo. Zázraky. Často jde o příběhy vytržený z kontextu, s dlouhou historií a nastíněním toho co výběru v nedávný době předcházelo a jak to bude pokračovat. Vě spoustě knih se mlátí kvalitní nápad se zpracováním a někdy byl přínosem očividně jen historicky významnej vývoj postavy apod. v dlouhatánských sešitových sériích. V několika případech jde ale o vskutku mistrovská a nadčasová díla, která bych si chtěl zakoupit. Z #04 Wolverine, #07 Daredevil: Zmrtvýchvstání, #08 The Amazing Spider-man: Kravenův poslední lov, #10 Wolverine: Projekt X a #12 Zázraky se staly srdcový záležitosti a 11 The Incredible Hulk: Tiché výkřiky spolu s touhle knihou k tomu mají blízko. Z Wolverina a Daredevila se staly mý oblíbený komiksový postavy. You're faithful student of Marvels, Xeelee.
 • Xeelee
  Miluju tuhle kresbu. Miluju ten na první pohled chaotičtější směr pohybu po stránce pro zkušenější komiksové čtenáře na začátku knihy. Miluju ty dialogy mnoha postav rozházené v obrázku, kde aktéři vůbec nejsou přítomni. Miluju ten způsob, jak i přesto Barry Windsor-Smith jistě vede míň zkušené čtenáře tak, aby se v tom neztratili. Při čtení jsem měl pocit, že čtu spíš autorskej komiks, než část skládačky z mainstreamovýho světa superhrdinů. Opravd je znát, že komiks dělal jedinej autor. Nic obdobýho jsem zatím v UKK nečet (jsem za 1/3 všech knih, který maj vyjít). Jen mi příběh ke konci začal připadat trošku jednotvárnej. Atmosféru ale neztratil. A už jsem vám říkal, že miluju kyberpunk? 90 %
 • Xeelee
  Jo, narážky na náboženství se Daredevilovskými příběhy táhnou jako červená nit. Třeba takové Zmrtvýchvstání, že? Nebo matka jeptiška. Práce s náboženstvím se mi v Ďáblovi strážném velmi líbila. Skvělý je i budování atmosféry a pocitu nejistoty v Daredevilovi i ve čtenářích. Je to skvostná ukázka promyšlený manipulace. Proč ale tenhle padouch? A proč proti Daredevilovi? Proboha, proč? Konec se dá popsat jen jako jedno velký zklamání a ukecaná nuda. Smithovy ukecaný filmy mám moc rád, ale tohle krkolomný odhalení nemá koule. Aspoň že poražení záporáka dávalo smysl.
 • Xeelee
  OK, tohle bylo o něco lepší než Genocida, ale pořád s hnusnou kresbou, překombinovaný a ne vždy úplně nejuvěřitelnější. Zas ty oblečeje.
 • Xeelee
  Wolverine v zazenu potešil. Nápad s genocidou mi přijde dost nedotaženej (v Impériu o něco míň) a zpracování dost průměrný. A je to asi první komiks, kde mi přijde opravdu hnusná kresba.
 • Xeelee
  Po naprostém zklamání z první části to začíná bejt zajímavý. Velký plus za spolubydlící, Rusáka (skoro tak dobrej jako ten supervoják s americkou vlajkou na ksichtě, kterej bojoval ve Zmrtvýchvstání s Daredevilem) a velký minus za spojení těch naivních samozvaných strážců zákona.
 • Xeelee
  Thor je hipík bo co? Druhořadí superhrdinové mi přišli nezajímaví, Banner se zachoval jako totální idiot, Kapitán Amerika vstal z mrtvých (škoda), Iron Man flirtuje s ženskejma... Příběh o tom jak tenkrát Cap zmizel ze světa je zajímavej a za mě to je asi tak vše. Nezaujalo.
 • Xeelee
  Prostě vyvraďovačka, která se předhání v tom jak moc veselý odchody z tohoto světa se v ní objeví. Zaujaly mě na ní jen dvě věci. Scény s knězem a epizodka s Daredevilem. I když... Silueta mrtvoly a plavání s rybičkami hlavou dolů taky ušlo.
 • Xeelee
  To teroristický dítko, který prozřelo a zjistilo, že Cap není nepřítel, to si opravdu mohli tvůrci odpustit. Ale i když propaganda je Capovo druhý jméno, tak mě překvapilo, jak málo propagandy se v knize nachází (viz DEmnoGův a J.Connorův komentář). Sranda bude, až se Cap zlepší ve fyzice.
 • Xeelee
  Občas se po opětovném přečtení předmluvy dostaví jen nesmyslně velký WTF. Anžto jakákoliv jiná reakce je zcela nemožná.
 • Xeelee
  Tenhle komiks je takový malý zázrak.
 • Xeelee
  Zábavná nahláškovaná cesta do Bannerovy hlavy plná fungující psychologie a ultimátního demolování všeho v dosahu, když nad šedým rozumem zvítězí zelený chtíč. Do Tichých výkřiků jsem byl Hulkem v jakékoliv podobě nepolíben a tohle bylo milý překvapení. Ono je víc Hulků? A můžou se prát v Bannerově hlavě? WOW.
 • Xeelee
  Skvělej záporák s bohatou historií a vývojem, zasazenej do klasickýho superhrdinskýho příběhu z 80. let se všemi klišé a neduhy, který k tomu patří. jako člověku Venoma neznalýho mi přijde škoda, že tam skoro neřeší Brocka.
 • Xeelee
  Syrový, surový, animální. Lovec, vyděšená masožravá zrůda v kanalizaci... Halucinogenní (bad)trip do Kravenova světa. S Kravenem a Verminem jsem se potkal poprvé a v tomhle příběhu byli vykresleni úžasně.
 • Xeelee
  Teprve když člověka totálně zničíte a doženete ho na okraj psychickýho zhroucení, teprve pak už nemá co ztratit. Třikrát destilovaná scénáristická perla v celé své syrovosti. A všimněte si narážky na náboženství v názvu knihy.
 • Xeelee
  Ultimátní crossover, kterej výrazně ovlivnil hrdiny všech superhrdinských sérií od Marvelu, odstartoval boom crossoverů a přinesl nám spoustu figurek. Pravé od Mattela... eh... Marvela. Tajné války jsou vrstevnatým vyprávěním se spoustou často neočekávaných zvratů a osobních motivací. Je to napínavej a nepředvídatelnej příběh, kterej z dnešního pohledu jede na vlně béčkový zábavnosti. Papundeklově debilní old school. Jen ta úvodní představovačka mi dost lezla na nervy. Celý je to ryze komerční počin s perfektním marketingem. Beyonder ex machina. Tajné války hodně ohlodal zub času, ale z pohledu milovníka béčkový zábavy maj pořád co nabídnout. Když nad tím moc nepřemýšlíte nebo vám je jedno, že ten rádoby sofistikovanej příběh je neskutečně vykonstruovanej. Vy ve skutečnosti stejně tušíte, že jsou všichni nesmrtelní (případně oživitelní).
 • Xeelee
  Ultimátní crossover, kterej výrazně ovlivnil hrdiny všech superhrdinských sérií od Marvelu, odstartoval boom crossoverů a přinesl nám spoustu figurek. Pravé od Mattela... eh... Marvela. Tajné války jsou vrstevnatým vyprávěním se spoustou často neočekávaných zvratů a osobních motivací. Je to napínavej a nepředvídatelnej příběh, kterej z dnešního pohledu jede na vlně béčkový zábavnosti. Papundeklově debilní old school. Jen ta úvodní představovačka mi dost lezla na nervy. Celý je to ryze komerční počin s perfektním marketingem. Beyonder ex machina. Tajné války hodně ohlodal zub času, ale z pohledu milovníka béčkový zábavy maj pořád co nabídnout. Když nad tím moc nepřemýšlíte nebo vám je jedno, že ten rádoby sofistikovanej příběh je neskutečně vykonstruovanej. Vy ve skutečnosti stejně tušíte, že jsou všichni nesmrtelní (případně oživitelní).
 • Xeelee
  Wolverine vs. japonský reálie a mentalita. Pro klasický příběhy ze 日本国 (Země vycházejícího slunce) mám slabost a v kombinaci s postavou Wolverina vzniknul naprostej skvost. Nadčasový dílko, kterýmu nemám co vytknout. Strohé, brutální, japonské, psychologicky výborně zpracované. A když později uvidíte sedět Wolverina v zazenu, tak vám to bude dávat smysl.
 • Xeelee
  Na třetím kousku z kompletu je oproti těm předchozím pro změnu nejlepší příběh a prostředí ve kterém se odehrává. Hlavní postava tehdy byla opravdu dost nezajímavá figurka, jak už tu pár lidí zmínilo. Převlékání za smrtelníka s brýlemi na konci je mnohem lepší než smrtelník měnící se v Thora. O to víc je fajn, že se děj odehrává z velký části mimo Zem. Poslední Viking mi přijde jako zajímavej old school komiks v dobově nudném ukecaném provedení.
 • Xeelee
  Nebylo to zdaleka tak retardovaný jako #1 Démon v lahvi. Tohle bylo řekl bych na svou dobu dobrý. Z dnešního pohledu slušnej old school. Když to srovnám s #1, tak opravdu zajímavá je tu taky jen ústřední myšlenka (proměna do Dark Phoenix), která je ztvárněna skvěle.
 • Xeelee
  Pohádka o supertranzistorech, který umějí zázraky. Iron Manův kostým, kterej se dá složit do kufříku, je jimi samozřejmě napěchovanej. Jasně, to by moh bejt akceptovatelnej old school z konce 70. let, ale ono je až na vnitřní boj s alkoholem primitivní a nelogický skoro všechno ostatní. I na tom boji s alkoholem je ale nejzajímavější samotná myšlenka. Boj s tímhle démonem vypadá jakkoliv, jen ne realisticky. I na svou dobu je Démon v lahvi maximálně průměrnej komiks s pro Iron Mana revoluční myšlenkou. Tyhle sešity byly důležitý pro definování postavy Iron Mana. Stala se z něj 16 let po jeho objevení lidštější, uvěřitelnější postava, a to je asi jedinej přínos alkoholu.
 • Xeelee
  Xeelee8.9.2010 14:53Gon #1
  Po prvním přečtení jasnejch 100 %. Gona sem si přečet během několika minut v autobusu cestou domů a celou dobu sem měl jeden velkej záchvat smíchu :-D Když sem vystupoval, tak se na mě spolucenstující dívali poněkud divně. Napodruhý už ale Gon nemá čím překvapit (slušnejch 80 %). Tady by pomohlo jen pravidelný zásobování čtenáře dalšími díly. V prvním dílu bylo naznačený, že by Gon nemusel bejt takovej hajzlík a že by se mohla jeho povaha vyvíjet. Sakra, já chci pokračování!!!
 • Xeelee
  Xeelee16.8.2009 11:45Moucha
  Zběsilá jízda, teda vlastně let, jedné mouchy od vyklubání z vajíčka po dospělost, kde se to trochu zvrhne :-) Je to taková experimentální záležitost bez jediného slova nebo zvukového efektu, plná originálních nápadů a hýřící záběry v neuvěřitelných perspektivách a úhlech. To vše v minimalistickém podání magora Trondheima. Prostě taková milá blbinka na deset minut, kterou člověk může číst pořád dokola a pořád se bude stejně skvěle bavit :-)
 • Xeelee
  Xeelee8.8.2009 11:05Hluboké rány
  Takovej malej milej komorní příběh. Až na občasnou zkratkovitost, o který tu už přede mnou psal Wiruss, se mi moc líbil. Není to ale žádnej srdceryvnej příběh, kde bych se dokázal vcítit do hlavních postav. Zásadní problém vidím v kresbě. Nevadila mi její jednoduchost, která se opravdu k příběhu docela hodí, ale problém je v tom, že Rutu neumí kreslit postavy. A vzhledem k tomu, že jsou postavy skoro na každém políčku (často i v detailech) a děsí mě svými proporcemi a naprosto nepřirozenými pózami, tak to prostě JE problém. Jinak prokreslení jen podstatných částí políček a zbytek hrubě načrtnutej s převážně nevýrazným jednobarevným pozadím vypadá zajímavě a docela mě to zaujalo. Stejně tak pozadí bublin, který není bílý a mění se podle barvy pozadí, aby se od ní trošku odlišovalo. Scénář 85 % / Kresba 55 %
 • Xeelee
  Xeelee7.8.2009 02:35Zabil jsem Adolfa Hitlera
  Minimalistická genialitka. Bravurně vypointovaná. Vtipná. Černohumorná. Lehce morbidní. Se spoustou nepředvídatelnejch zvratů. Ne, o Hitlera tu opravdu nejde. Nakonec vše skončí šťastně. Vlastně je ale závěr dojemnej až smutnej. S takovým hořkosladkým nádechem.

  Napodruhý jsem si (jako normálně) říkal, že se víc zaměřím na detaily a trošku zpomalím. To ale dost dobře není možný, protože žádný detaily se tu najít nedají a v pozadí (pokud na obrázku zrovna nějaké je) se taky nic podstatnýho neděje. No a konceptem stránek s jednoduchou snadno čitelnou strukturou, minimalistickou kresbou a minimem stručných dialogů (nejlepší je, že nejvýmluvnější jsou panely bez textu, ze kterých myšlenkový pochody postav přímo sálaj) Jason diktuje opravdu zběsilý tempo čtení. Pomalu se to prostě číst nedá (umřel bych u toho nudou) a když jsem se do příběhu začetl, tak jsem pozadí vnímal jen tak okrajově, občas až jako jakési čmouhy povědomých tvarů. Jasně, je to jednohubka na pár minut, ale mám pocit, že pobaví a nechá mě na stránky čučet v němém úžasu i po sto osmý.
 • Xeelee
  Xeelee5.8.2009 00:23Smax
  Tak tohle byla fakt p&&&l. Až na tu za&&&&&u cenzuru a nemastnej neslanej konec dával Smax mý bránici pořádně zabrat. Vždycky se to tak nějak zvrhne k něčemu naprosto absurdnímu, přesnýmu opaku toho, co normální člověk z normálního světa očekává. Když si jen vzpomenu, jak Smax vyprávěl o svejch rodičích… Prostě idylická rodinka. Teta Minka je skvělá. Vzali si nás se sestrou za vlastní, když jsme byli mrňaví. Když nám umřeli rodiče. – Ty máš sestru? Pane jo, to muselo bejt hrozný, když vám umřeli rodiče. – Jo, to bylo. Když o tom tak přemítám, asi jsem je ani zabíjet neměl.
 • Xeelee
  Má první kniha ze série Top 10 a řekl bych, že asi i poslední. Mooreův příběh je šitej horkou jehlou. Je předvídatelnej a občas zazáří na kratším prostoru, ale většinou jsou zápletky dost nedotažený. Taky je tam pár scén, kterejma se snaží Moore posunout děj, ale který jsem mu vůbec nežral. Za všechny zmíním scénu, kdy upír Frankovi pěstí(!) urazí část krytu hlavy. Nejhorší ale je, že jsou Devětačtyřicátníci tak krátcí a příběh se na tak malém prostoru nepodařilo pořádně rozjet.

  Tak vysoký hodnocení dávám hlavně kvůli vynikající kresbě. Je to něco na způsob šedesátkovýho retra říznutýho futuristickými představami lidí z té doby, ale místo všeobecnýho optimizmu je to hozený do ponurýho realistickýho poválečnýho kabátku. O tom už tu psal DEmnoG. Jde o všechny ty roboty, architekturu, design aut, létajících dopravních prostředků hrdinů a v paměti mi utkvělo rádio, který vypadá jak hlava 3CPO. Prostě typický šedesátky. A do toho lítaj dvouplošníky a klasický vrtulový stíhačky. Jen Jetlad má tryskovou Černou krásku, aby mohl bejt válečnej hrdina a miláček davů. V kresbě je kromě spousty dechberoucích propracovanejch detailů i spousta více či méně skrytejch odkazů. Moc se mi líbil například smutnej klaun v klobouku a s doutníkem u registrace občanů. Je to jinak veselá postavička z Malého Nema, z jednoho z prvních stripů z dřevních časů komiksu (1905 Winsor McCay, N.Y. Herald).
 • Xeelee
  Xeelee3.8.2009 19:10WildC.A.T.s – Návrat domů
  Až na pár příběhů se mi vůbec nelíbila mainstreamová kresba (a i v těch nejlíp nakreslenejch dílech mi moc k srdci nepřirostla), velkoformátový kresby s pózami hrdinů a častý používání jednobarevnejch pozadí, ale bílá s růžovým srdíčkem na pozadí v jednom políčku mě fakt rozsekala. Na prvních pár stránkách nechápu účel těch žlutejch rámečků s textem, rozhovory jsou místy strašně stupidní, postavy místy myslí nahlas, přímá řeč v rámečku nad dalším rámečkem vypadá příšerně, všude je spousta nepřeloženejch citoslovců (často ve hnusně barevně ohraničenejch bublinách), texty jako „A teď se vydáme za MAD D.O.G.S, kteří v dnešním pokračování řeší další krizovou situaci ve vesmíru!“, „Opatrně! Jsme všichni ve strašlivém nebezpečí!“, „Och ne! Zrůdy! Útočí na Juju!“ nebo „A nezapomeňte se příští týden dívat na další díl D.O.G.S ve vesmííííííru!“ mě fakt iritujou. Asi jako %#$@*%@ cenzura. V kombinaci s plochými postavami a primitivním příběhem to je opravdu vražedná kombinace a Návrad domů jsem si patřičně protrpěl.
 • Xeelee
  Xeelee22.7.2009 22:39V jako Vendeta
  1940 Dva Belgičané pracující pro londýnskou BBC vyzývají posluchače, aby na zdi v Německem okupované Belgii psali písmeno V – Pro vlámské obyvatelstvo V znamenalo vrijheid (svoboda) a pro francouzské victorie (vítězství). Tyto nápisy se začaly objevovat po celé Evropě. (Design bleskově, str. 57)
 • Xeelee
  Xeelee23.6.2009 12:25Rozbouřené vody
  Kresba nic moc a nevyváženej příběh. Nebylo to ale ani zdaleka tak špatný jak jsem čekal. Na čtyřiceti stranách se moc do hloubky jít nedá a místy se řeší nudný věci, který s příběhem nijak nesouvisí a neposouvají ho dál.
 • Xeelee
  Xeelee15.9.2009 23:57WildC.A.T.s – Návrat domů
  vasek: Ani Moore nedokáže z obyčejný konzumní kejdy, jak ty píšeš, udělat kvalitní dílo. Nevím, mě odlehčení skomírající série (kterou neznám a ani znát nechci) a sarkazmus s nadsázkou opravdu nestačí. Scénář je IMHO dost jednoduchej až stupidní. Pár pasáží bylo fajn, ale asi sem moc náročnej. Kresba některejch částí byla docela slušná, ale nijak mě nezaujala. 85 % dávám trochu jinejm komiksům. Za svým hodnocením si rozhodně stojím. Nečekal sem žádnej skvost, ale Návrat domů mě strašně zklamal.
 • Xeelee
  Xeelee4.8.2009 16:49WildC.A.T.s – Návrat domů
  brkowycz: Přesně. Stejně jako imro naprosto nechápu tu pevnou vazbu. Já normálně superhrdinský komiksy nekupuju, ale kdybych kupoval a pořídil si tohle za plnou cenu, tak bych to asi šel lidem z BB/Artu omlátit o hlavu.
 • Xeelee
 • Xeelee
 • Xeelee
  Xeelee3.11.2010 12:57Srazy, cony, festivaly
  Zajímalo by mě, jakej animovanej film pro fajnšmekry z roku 1972 se bude v sobotu promítat :-) Na ČSFD jich je šest.
 • Xeelee
  Xeelee3.11.2010 12:53Sběratelský klub
  Draco: Já Luthera viděl včera na Novodvorský.

  BTW Z pekla tam neměli a když sem se na komiks ptal, tak prej ho zatím nemaj prodávat a možná ho budou vracet. Z webu ho stáhli.
 • Xeelee
  Xeelee27.10.2010 21:03* Připomínky a návrhy
  Londo: OK :-)
 • Xeelee
  Xeelee27.10.2010 15:30* Připomínky a návrhy
  Londo: Prodejce má určitě skener s nekvalitním CIS snímačem, se kterým se nedaj skenovat transparentní materiály a cokoliv co není přitisknutý přímo k ploše skeneru. Jde o ty nejlevnější modely a pak sou snad u všech multifunkčních zařízení. Pokud si někdo bude kupovat skener, tak s CCD technologií. CIS je dobrej tak do kanceláří...

  Zack: S tímhle prodejcem je to složitý... Zkusím s ním promluvit osobně.

  Upravil sem sken obálky a odstranil vodotisk, aby se obálka dala přidat na databázi.
  http://img844.imageshack.us/img844/9647/2010tz.png
 • Xeelee
  Xeelee26.10.2010 12:32Pindárna
  MdS: Děkuji, jsem poctěn :-) A kolik na tom seznamu vlastně máš lidí? Doufám že víc jak deset. BTW moh bys mi na ně dát kontakt? Plánuju hodně krvavej státní převrat a hledám levičácký spolubojovníky ekoteroristy. Muhehehehe ]:-)
 • Xeelee
  Xeelee26.10.2010 12:15* Připomínky a návrhy
  Prodejce má nekvalitní skener, ale rozmazanej text u hřbetu se dá dešifrovat. Na ukázky to ale nebude. Pokusím se domluvit prohlídku komiksu až si půjdu pro pár koupenejch věcí a vzal bych s sebou foťák.

  http://img176.imageshack.us/img176/8062/2010p.jpg
 • Xeelee
  Xeelee26.10.2010 03:12* Připomínky a návrhy
  Ukázka asi nebude. Komiks koupil někdo jinej. Ještě něco zkusím. Podle toho co vím sem ale určitě patří. Obsah tvoří jen ten komiks. Čistě komiksovejch fanzinů by snad mělo existovat víc, ale žádnej se mi ještě nedostal do rukou. Škoda, že komiksový fanziny z díly sci-fi klubů nejsou na Legii. Nechce suplovat comicsDB, ale tyhle informace by se hodily.
 • Xeelee
  Xeelee25.10.2010 23:55Pindárna
  vachudik007: OK
 • Xeelee
  Xeelee25.10.2010 19:39Pindárna
  Nepřebejvá náhodou někomu jeden Likvidator?

  MdS: Nezapomeň si mě připsat na seznam nebezpečnejch levičáckejch živlů ;-)
 • Xeelee
  Xeelee25.10.2010 14:40* Připomínky a návrhy
  Poprosil bych o přidání http://leonclifton.cz/nabidka/id-P4821 Ď. Pokusím se o komiksu zjistit podrobnosti. Možná ho koupil kamarád. Jo a do KomiksFEST!u bych měl vstát z mrtvých.
 • Xeelee
 • Xeelee
  Xeelee20.6.2010 16:51* Připomínky a návrhy
  Musím souhlasit s MB. Za prvé to zpomaluje vkládání a za druhý vůbec netuším, k čemu to má bejt dobrý. Přístup do sbírky přes profil je na dvě kliknutí. Přesměrování na stránku s komiksy ve sbírce vyžaduje minimálně jedno zbytečný kliknutí na tlačítko zpět nebo pro otevření novýho panelu (ten je ale ještě potřeba zavřít a naklikat pluska, pokud neotvírám v novejch panelech přímo je), ale vsadil bych se, že část uživatelů použije vyhledávání.

  Ještě nepraktičtější mi pak přijde odebírání komiksů ze seznamů. Navrhuju automatický smazání po přidání do sbírky. Takhle akorát bude docházet k duplicitám v seznamech. BTW co kdyby se v profilu komiksu po kliknutí na + objevilo -? Přijde mi praktičtější zadat do vyhledávání konkrétní komiks a odebrat ho v profilu, než ho hledat v seznamu Mám (a v současnosti i v seznamu Chci).

  BTW co automatický přesměrování po výběru položek z rolovacích seznamů?
 • Xeelee
  Xeelee20.6.2010 16:19Pindárna
  Perfektní dokument :-) Ne že by byl nějak výjimečnej tím co zachycuje, ale způsob, jakým to zachycuje, je naprosto unikátní. Už sem viděl docela dost dokumentů, ale kreativitou Meteorům nic nesahá ani po první stránku.
 • Xeelee
  Xeelee25.4.2010 13:28* Připomínky a návrhy
  Draco: Co bych neudělal pro tvou nehynoucí slávu :-) Já se nemstím. Tobě snad vadí použití tvýho veřejnýho profilu? Přišel mi takovej... zajímavej :-)
 • Xeelee
  Xeelee25.4.2010 04:20* Připomínky a návrhy
  vasek: Mě se právě čte (i malej) světlej text na tmavym pozadí mnohem líp. Z černýho na bílý mě při delším čučení na monitor bolí oči a obráceně vůbec. Navíc, pokud by tu byla možnost vkládat externí CSS, tak není problém udělat vzhled s větším písmem. Třeba databázi navštěvuje nějakej uživatel s horším zrakem, kterej by to uvítal.

  A proč takovou krávovinu neřešit, pokud bude snadno realizovatelná?
 • Xeelee
  Xeelee24.4.2010 23:50* Připomínky a návrhy
  Zack: Tak sem upravil CSS a je tu jeden problém. Barva pozadí tabulek (první a ostatní řádky u Comicsy, Serie, Autoři, Vydavatelé, Sbírky) sou zadrátovaný v HTML a dokud nebudou v CSS, tak v nich nebude nic vidět. No a když se do CSS přesune ještě grafika, který tu je poskrovnu, tak bude databáze snadno skinovatelná. Jestli dobře počítám, tak tu sou 2 obrázky v záhlaví, 10 v navigaci a pak už jen dvě šipky. Kdybys v profilu přidal formulář pro vkládání externího CSS, tak si to tu každej může upravit podle libosti.

  Pár ukázek:
  http://sklad.obrazku.cz/obr373783_cdb1.0.png [diskuze s původní grafikou]
  http://sklad.obrazku.cz/obr373784_cdb1.1.png [diskuze s novou grafikou]
  http://sklad.obrazku.cz/obr373785_cdb2.png [bílá tabulka]
  http://sklad.obrazku.cz/obr373786_cdb3.png [bazar]
  http://sklad.obrazku.cz/obr373787_cdb4.png [profil]
  http://sklad.obrazku.cz/obr373789_cdb5.png [komiks s hodnoceními a komentáři]
  http://sklad.obrazku.cz/obr373790_cdball.png [vše v jednom]

  Co vy na to? Sedí vám k černý ty odstíny modrý a žlutý? Jejich výběr byla snad časově nejnáročnější část tvorby vzhledu :-) Pro snazší tvorbu případnejch novejch vzhledů by bylo lepší mít všechny obrázky v png a s průhledným pozadím.
 • Xeelee
  Xeelee23.4.2010 22:27Sběratelský klub
  http://www.aukro.cz/show_item.php?item=1013123534 Sakra, to sem nějak propás. Ztracený dívky i s poštovným za 380 Kč. Za to by větší část mých úspor stála...
 • Xeelee
 • Xeelee
  Xeelee23.4.2010 16:34Pindárna
  Já měl docela slušnou alergii na pyl, která postupně začala ustupovat. Jednou sem spad ksichtem do pampelišek a několik hodin sem přes nateklý oči prakticky neviděl. Kudy sem chodil, tudy sem brečel a smrkal. Koncentrace na nějakou činnost plus minus žádná. V posledních cca sedmi letech mám začátkem pylový sezóny akorát občas trošku podrážděnější oči nebo nosní sliznici. Nic strašnýho. Kašlu na přehnanou hygienu a vypulírovanej domov bez bakterií, sem otužilej, občas si dopřávám nějakej ten pohyb a prakticky nejsem nemocnej. Slyšel třeba někdy někdo o nemocnym bezdomovci?

  Kapis: Zemský ráj to na pohled...
 • Xeelee
  Xeelee23.4.2010 15:10* Připomínky a návrhy
  Zack: GIF a JPG moc transparentní nebudou, ale řešil bych to odlišnými obrázky, umístěnými v CSS.

  upravený logo s průhledným pozadím [1,5 KiB]
  upravený logo s černým pozadím [582 B]
  současnej obrázek [663 B]

  průhledný pozadí [21,1 KiB]
  černý pozadí a tmavý rámečky [13,8 KiB]
  současnej obrázek [17.9 KiB]
 • Xeelee
  Xeelee23.4.2010 14:19Pindárna
  Mě toho příroda v mládí dala hodně, ale krátce po odchodu ze skauta sem jí dal vale a stala se ze mě zalezlá urbanistická krysa, ujíždějící na kyberpunku :-)
 • Xeelee
  Xeelee23.4.2010 14:01Pindárna
  Představy lidí o skautu sou občas fakt zábavný :-) Foglar je mrtvej a v životě sem nenarazil na jakýkoliv propojení s křesťanstvím ani nějakým "slušným chováním". Dlouho sme měli v oddílu anarchistu a na chatách po celý republice si pouštěli z kazeťáku pecky jako Traktor * od Visáčů nebo Fekální vůz **, který sme uměli nazpaměť :-) Doteď si větší část těch textů vybavuju. A vždycky tam bylo několik skalních rockerů. To byly časy... Dělali sme ale i dost šílený věci. O těch radši pomlčím :-) A co sme dělali těm malejm rozmazlenejm harantům, který k nám dávali rodiče... :-D Bůhví co by z nich vyrostlo, kdyby v tom oddíle nebyli. Troška brutality do správný v výchovy prostě patří... BTW já neustále něčím sral vedoucího a během jednoho dne na výpravě sem dostal v průměru trestem tak 500 kliků :-) Postupem času se z toho stala taková tradice a hra, kterou sme spolu my dva hráli. Vždycky sem to dal, ale občasný kliky s báglem byly fakt hardcore. Byl sem tenkrát slušně namakanej. A to se dělo v průběhu klidně i třiceti nebo čtyřicetikilometrový tůry kurevsky hornatym terénem a s bágly těžkými jak prase. Ujít něco takovýho i na jednodenní výpravě není žádná sranda.

  Rozhodně mám ze skauta spoustu fajn zážitků, na který se nezapomíná. Jednou z největších šíleností byla tuším že čtyřdenní výprava starších členů, kdy už sme byli úplně vyčerpaní, bolely nás nohy a ubytovna byla asi deset kiláků daleko. No a někoho napadlo, že bysme se mohli proběhnout. Nevím jak je to možný, ale i s bágly na zádech sme se fakt rozeběhli, nohy nějakým záhadným způsobem přestaly bolet a až do ubytovny sme opravdu plni sil (no ke konci asi spíš setrvačností, ale bez protestů organizmu:) doběhli. Ten pocit únavy, kterej na nás po shození věcí dopad, je moc fajn, když při tom člověk v teple konzumuje něco dobrýho, popíjí čaj a vymýšlí blbosti s kamarády. S některými sem byl v kontaktu i mimo oddílový akce a s pár z nich se vídám dodnes.

  * http://www.youtube.com/watch?v=CfFg692j__E
  ** http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/aqva-silentia/koprofil-139260
 • Xeelee
  Xeelee23.4.2010 13:14* Připomínky a návrhy
  Zack: S Web Developerem to je hračka, když jen měním barvy v CSS a koukám co se kde změní. Na ČSFD mi ale problikává originální vzhled a ten tmavej od mandelbrota se zobrazí až po načtení. Když ten vzhled udělám, přidáš ho sem? Tady bude načítání určitě rychlejší, ale podsouvání stylů není nejideálnějším řešení.

  Draco: Jen u CRT. U LCD to myslím vyjde nastejno, maximálně tam bude nějakej zanedbatelnej rozdíl.
  Černej Google: http://www.blackle.com/
 • Xeelee
  Xeelee23.4.2010 01:13* Připomínky a návrhy
  Mildaha1: Blbost. Je to tu jednoduchý, přehledný a comicsdb.cz IMHO vypadá docela pěkně. Proč něco zásadně měnit? To co sem chtěl je možnost nastavení tmavý varianty vzhledu, ne změna designu nebo přidání víc grafiky.
 • Xeelee
  Xeelee22.4.2010 22:50* Připomínky a návrhy
  Uvítal by ještě někdo kromě mě alternativní tmavej vzhled databáze? Web je jednoduchej a prakticky bez grafiky, takže by to nemělo bejt nijak složitý.
 • Xeelee
  Xeelee22.4.2010 21:47Pindárna
  Draco: Nepropařil, od šesti do konce základky sem chodil do skauta :-) To bylo v rodině. Děda byl vedoucím a pak čestným členem skautů v Táboře a táta taky někam chodil.
  Nebyli sme moc bohatí a počítač se knám dostal vyřazenej od tety, když mi bylo bajvočko tak patnáct. Byla to stařičká 486 s Win 3.11 a dostali sme k němu i jehličkovou tiskárnu :-) Když po pár letech odešel do křemíkovýho nebe, tak se koupil kvalitní počítač s XP a ten současnej s tučňákem sem si postavil. Tomu se tuším říká evoluce :-)
 • Xeelee
  Xeelee22.4.2010 19:43Pindárna
  Draco: Člověk pořád zjišťuje něco novýho. Já s malými dětmi nepřicházím do styku (a sem za to rád:) a nepamatuju si prakticky nic z doby před nástupem do školy. Zajímalo by mě, co na tom ty děti vidí a jak je to v tom věku může vzrušovat. Co v tom věku můžou vědět o sexu a sexualitě?

  Zack: Když sem Dádu viděl před šesti lety v kůži a s brokovnicí, tak pořád vypadal dobře :-) Nic na tom nezměnily ani kousky mozku, který na ní přistály.

  Souhlasím s Kapisem, že je lepší jako malej běhat s kamarády po lesích než čučet na porno. Klidně bych přidal i ty násilnosti a prosezený dny u počítače na netu a u her. Na to pak bude mít člověk celej život, ale dětství trvá jen chvíli a člověk by si ho měl užít, než zdrhne do vzpomínek. Co to je za dětství, když ho někdo propaří?
 • Xeelee
  Xeelee21.4.2010 21:12Pindárna
  Zack: Jasně, netvrdím, že je to návod na správnou výchovu. Jen narážím na to, že by to mohlo bejt problematický místo výchovy. Bůhví co si to tříletý dítě myslelo a jestli je v tom věku schopný něčeho jako potutelnej úsměv. Spíš jen chtělo zlobit nebo mu na tom přišlo něco vtipnýho. V tom věku si snad ještě neuvědomuje svou sexualitu a věci okolo, ne? Lidi maj nutkavou potřebu všechno si nějak interpretovat a přisuzujou třeba neexistující pocity/inteligenci zvířatům, když jim něco připomíná zažitý lidský vzorce chování. Se mnou to málem dopadlo špatně. Naštěstí sem se včas na matčinu výchovu (rozmazlování, přehnaná péče, kontrola mejch aktivit, plánování života...) vykašlal a vychovával se sám. Snad ještě ve čtrnácti přepínala program v TV při reklamách na šampón %-) a dodnes má potřebu kontrolovat mě na každém kroku, což se jí moc nedaří. Prostě spolu nádherně vycházíme :-)

  Tu anální penetraci blonďatýho Bimba s velkejma očima náhodou nemáš? :-) BTW viděl někdy někdo to kultovní východoněmecký fekál porno, nebo to je imaginární etalon nechutností? V Japonsku na tom myslím nejsou tak špatně. Akorát to sou neuvěřitelní úchyláci. Vymysleli bukkake, automaty na použitý kalhotky, produkujou tuny šílenýho fetish porna, je tam naprosto normální číst si erotický komiksy na veřejnosti... Ty oddělený vagony možná maj svý opodstatnění.
  http://www.reflex.cz/clanek/zivot-a-styl/36527/placene-rande.html
 • Xeelee
  Xeelee21.4.2010 13:21Pindárna
  Draco: Nepsal sem, že by tyhle věci děti obecně neměly číst. Dokud z toho nemaj rozum, tak proti tomu vlastně nic nemám. Jen ať si ty barevný obrázky prohlíží. Problematicky ale vidím dobu, kdy jim začne docházet, že ty postavy dělaj něco špatnýho, baví je to a ostatní to berou jako něco normálního nebo dokonce zábavnýho. Těžko odhadneš, jak si to to dítě přebere i v případě, že mu rodiče vysvětlí o co jde. Ne všichni sou totiž dostatečně inteligentní a duševně vyrovnaní jedinci a mohlo by je to poznamenat. Spousta zobrazovanýho násilí má do dětskejch rvaček hodně daleko a nemám pocit, že by třeba ukázka brutální vraždy dítě na něco připravila, pokud z něj nevyroste paranoik. Takový "nevhodný" věci by se IMHO ke starším dětem neměly dostat bez vědomí rodičů, kteří by jim to vysvětlili. To že se tak neděje, rodiče takový věci potomkům často ani nedokážou vysvětlit a stydí se před kýmkoliv a tom mluvit je jinej problém. Moje matka je extrémní případ a měla bys vidět jak znervózněla, když přišla ke mně do pokoje, kde sem si pouštěl Kapitána Lásku :-)

  Mrkni na zadní strany komiksů od CC (15+, 18+). Odvažoval bych se tvrdit, že děti dokážou plně pochopit asi jen komiksy pro děti. Vždyť i většina dospělejch není schopná nad knihami/filmy/... přemýšlet a nahlédnout pod povrch díla (pokud tam něco je a není to jen konzumní zboží). Prostě zábava, odpočinek po práci a hlavně žádný nepochopitelný "umění".

  Tabuizování sexu a sexuality je opravdu zlo. Já se o tom sice s moc lidmi nebavím (často to nikam nevede a nepotřebuju, aby si o mě podle pár názorů, vytrženejch z kontextu, mysleli, že sem deviant a úchyl:), ale s pár kamarády už sem naprosto otevřeně a podnětně diskutoval o všem možném. U násilí mě zas štvou ty kecy, že z dětí dělá hraní brutálních her apod. vrahy a jiný zrůdy. Prostě myslím, že hlavní úlohu hraje charakter člověka a výchova. Takový věci IMHO u někoho působí spíš jako katalyzátor něčeho uvnitř. Co se sexuálního násilí týká, tak je tu kromě obecný nevhodnosti pro děti tabu jménem sado maso. Znám několik lidí, kteří se za to stydí, a myslí si, že s nimi není něco v pořádku. To samý se určitě týká i spousty homosexuálů apod. Přitom o vzrušení z bolesti se dřív normálně otevřeně mluvilo (antickej Řím, Kámasútra, spousta umění s tohle tématikou z různejch dob...). To až "moderní" společnost začala s tabuizováním všeho možnýho a vede to akorát k hlubokejm traumatům nějakejch jedinců. Vždyť žijem v době, kdy je problém narazit i na info o blbym análním sexu.
  Zajímavá je četka komentářů u filmu Shortbus na ČSFD :-) Dokud se takový filmy promítaj v kině a vydávaj na DVD, tak snad ještě není tak zle.

  mára: Jak má poznat, že není správný vyndavat střeva z bříška, když to toho pána očividně baví? :-)
  Nějaký díla ani nejde pochopit napoprvé a v nějakejch vždycky najdeš něco novýho, čeho sis dřív nevšimnul. S tím, že by člověk neměl konzumovat jen díla, který je schopnej plně pojmout, souhlasím, ale zas by to neměla být díla, který absolutně nedokážeš v daném věku a s určitými zkušenostmi pochopit.
 • Xeelee
  Xeelee16.4.2010 04:26Pindárna
  mára: Brutální vraždy, sex, krev, vnitřnosti, zombíci labužníci apod. rozhodně není nic pro děti, který už umí číst. U knihy asi moc nebudou chápat co se v ní odehrává, ale u komiksů to maj i nádherně vizualizovaný. "A tati, co tomu pánovi visí z břicha?" "To jsou střeva, synáčku."
 • Xeelee
  Xeelee23.3.2010 19:48Pindárna
  Draco: Díky za vysvětlení :-)

  andre: Mě ale nejde o to, že mi ten komentář smazal, ale o důvod proč ho smazal. Zdá se, že se neorientuje v autorském zákoně a nejsem si jistej, co považuje za ne/morální. Rozhodně mám větší znalosti problematiky než AZTeck a nemám pocit, že by to co sem udělal někoho poškozovalo.
 • Xeelee
  Xeelee23.3.2010 13:55Pindárna
  AZTeck: OK, díky. Podle našich zákonů na zveřejnění odkazu nic nelegálního není (kromě softwaru). Dokonce je legální stažení pro vlastní potřebu a když to dílo u tebe někdo najde, tak tu platí presumpce neviny. Nelegální je jen sdílení autorsky chráněnýho díla (ten kdo ten Čtyřlístek nahrál na eDisk porušil zákon). To je stejnej problém jako s torrent trackery, kdy ve většině zemí není odkazování na nelegální obsah nelegální a na trackerech se žádnej autorsky chráněnej obsah nenachází (najdi si třeba informace o soudních procesech s The Pirate Bay). Navíc mi nepřijde nemorální šíření autorsky chráněnýho díla, když tím autorům nevzniká žádná škoda. Kdybych argumentoval vysokou cenou a dílo ještě nebylo vyprodaný, tak by autorům vznikala finanční škoda a morálně by to nebylo úplně košer. U limitovanejch vydání si tím ale nejsem zas tak jistej, protože se stejně dřív nebo pozdějc vyprodaj. Rovnost a bratrství neberu. Já sem liberál, ne komunista.
 • Xeelee
  Xeelee23.3.2010 05:15Pindárna
  AZTeck: Tak tohle se mi fakt nelíbí. Díky za smazání komentáře. Mohl jsi mě na to upozornit, než jsi to udělal. Navíc netuším proč byl smazán. Na zveřejnění toho odkazu není nic nelegálního a je to rarita, po který se tam uživatelé ptali a kterou teď asi těžko někdo z nich sežene. Pokud tě náhodou napadlo můj komentář zazálohovat, tak mi ho pošli na mail. Neděkuju.
 • Xeelee
  Xeelee16.3.2010 00:35Sběratelský klub
  Jestli někdo má Ikarii 1990/2, tak je na konci moc pěknej článek o Batmanovi (se spoustou obrázků vč. dvou barevných stran na obálce) a recenze Burtonova Batmana od Neffa.

  Woffce: Valčík s Bašírem je pěknej film, ale v komiksový podobě ho mít nemusím.
 • Xeelee
  Xeelee24.2.2010 17:49Pindárna
  Já si říkal, proč na tý stránce vůbec nic není, než mi došlo, že bych moh zkusit vypnout FlashBlock. Udělat záhlaví s menu jako (jeden) Flash mi přijde jako velká zhůvěřilost. Jo a taky by nebylo na škodu si zopakovat gramatiku/pravopis.
 • Xeelee
  Xeelee18.2.2010 11:39Sběratelský klub
  vasek: Přečti si pár zpráviček na kinderporno.cz a zjistíš, že možný je úplně všechno %-/
 • Xeelee
 • Xeelee
  Xeelee26.1.2010 18:54Filmový a hudební klub
  Všech filmů se to netýká, ale pro většinu starších filmů to platí a i s poměrně novým pákistánským filmem to asi nebude jednoduchý. Jinak co se týká Plánu 9, tak ten dokonce vyšel na DVD a na placku se překvapivě dostalo i japonský pinku http://www.otrlydivak.cz/film_detail.php?id=342 (mám oboje). Spoustu filmů je ale problém najít i na netu ke stažení a nejsou k nim titulky. Dost filmů je překládáno simultánně. Chlípnost nade vše vypadá zajímavě, ale v programu starších ročníků sem ji nenašel.
 • Xeelee
  Xeelee26.1.2010 15:53Srazy, cony, festivaly
  Woffce: Zvažte, zvažte.

  Zack: Až se tělo zahřeje na teplotu sauny a půjde ten objektiv něčím otřít, tak by to mohlo jít, i když kvalita nebude 100%.

  Draco: Nic půjčit nechci. Já radši budu koukat na naučné filmy. Je mi líto, že se to tak nešťastně kryje, ale vás určitě ještě někdy uvidím na dalších akcích. Tyhle filmy už ale nejspíš nikdy nikde neuvidím a nerad se zadlužuju.
  BTW výzdoba kina je taky zážitek. Minulej rok krev na záchodech, kusy těl v igelitových pytlích, rozvěšený po prostorách Aero baru, zakrvácená řeznická zástěra, motorová pila, prostřelená čapka se zbytky mozku a lebky, speciální drink na baru... Takhle si představuju pořádný kino. Mě se po tom strašně stejská. Jinak sem ale naprosto normální vyrovnanej člověk bez vážnějších psychickejch poruch. Muhehe!!!
 • Xeelee
  Xeelee26.1.2010 14:33Srazy, cony, festivaly
  Woffce: Mě to fakt strašně mrzí a nepsalo se mi to snadno. Co bys říkal tomu, kdybych někdy přijel pokecat a popít inkognito, až bude příznivější konstelace hvězd?
 • Xeelee
  Xeelee26.1.2010 14:06Filmový a hudební klub
  Draco: Myslíš to porno? :-) Já myslel, že na takový věci ty nekoukáš.
 • Xeelee
  Xeelee26.1.2010 14:03Srazy, cony, festivaly
  Zack: Zrcadlovky od Pentaxu maj prachu a vodě odolný tělo, takže toho bych se nebál. Fotil sem i ve dvacetistupňovejch mrazech a následně s promrzlým tělem a kondenzující vodou na objektivu ve vytápěnym interiéru. Zásadní problém bych ale viděl v tom, kam pak foťák schovat. Já ale nakonec stejně nepojedu, protože nemám dostatek peněz a kryje se mi to s festivalem, na kterej se těším už od loňskýho února.
 • Xeelee
  Xeelee25.1.2010 21:19Filmový a hudební klub
  http://www.otrlydivak.cz/
  Půjde někdo? :-)
 • Xeelee
  Xeelee21.1.2010 04:08Sběratelský klub
  Že by problém se zalamováním řádků?

  KdG: Odkud máš ty údaje?
 • Xeelee
  Xeelee9.1.2010 01:21* Připomínky a návrhy
  BTW jak je definovaná velikost písma u textových polí, rolovacích menu a tlačítek? Mám full HD monitor a to písmo je oproti zbytku strašně mrňavý.
 • Xeelee
  Xeelee9.1.2010 01:18* Připomínky a návrhy
  mára: Aha, tý tečky sem si nevšimnul. Co je to za prasácky napsanou stránku? Já IE nemám, nedaří se mi ji zobrazit a zdrojáky louskat nechci :-D Mail je ale koukám to uprostřed. Zobrazuje se mi po najetí na něj ve stavový liště.

  vasek: Skvělej nápad. Pro mě jeden. Snad ještě nějaký budou. Náklad cca 200 výtisků.
 • Xeelee
  Xeelee8.1.2010 18:50* Připomínky a návrhy
  Kapis: Odkaz v komentáři u http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=1389 bohužel nefunguje :-(
 • Xeelee
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 0
Mám: 205 (cca 45713 Kč)
Chci: 97 (cca 26155 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 4
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0