Spacecore

Spacecore

Jméno: Cosmic armor Tao Quitterman
Email: mr.mxyzptlk@email.cz

Alexandr / 27 let / Olomouc

Komiksy čtu od doby, co čtu, ale od sedmi let tak nějak cíleně vyhledávám superhrdiny. Rád čtu US mainstream i underground, Evropu i Asii. Jako dítě jsem upřednostňoval nejvíce Marvel, v současnosti DC, nebráním se ale ničemu. Míval jsem dost komiksů, prodal jsem je abych měl na drogy. Po zvládnutí drogové závislosti jsem se vrátil ke čtení a sporadickému nakupování komiksů. Jelikož jsou dost drahé a já pracuji pouze jako recepční, tak hojně využívám knihovnu a úplně nejvíce rád čtu amatérské komiksové překlady, kterým fandím více než deset let! Také se nově pokouším číst komiksy anglicky.

Mezi mé zájmy patří rap, nahrál jsem téměř pět tisíc skladeb ve dvou stech albech, v underground hip hopové sféře jsem známý. S rapem však končím a chci se věnovat hraní na trubku. Také píšu poezii a baví mě filmy + seriály. Miluju svojí manželku a kocoura.
http://www.facebook.com/master.mxyzptlk.184
http://www.are.na/mr-mxyzptlk
http://www.csfd.cz/uzivatel/255817-spacecore/
http://www.piste-povidky.cz/profil/Tao+Quit
http://www.youtube.com/user/TaoQuit

Spacecore
Spacecore | 25.1.2020 | Temné noci - Metal

Scott Snyder dostal vstupenku do elitního klubu scenáristů DC krizí a musím říct, že do něj vstupuje s vervou! Nejen, že tomu nechybí atributy každé velké krize (kromě červené oblohy, ale hádám, že by nezapadala do konceptu "temné" krize), nebojí se stavět na pevných základech krizí minulých, chrlit odkazy na jiné komiksy a prohlubovat nejen Multivesmírnou mytologii, ale i jeho vlastní Batmanovskou. Mimoto je dost sympatické vidět velkou událost soustředěnou okolo Batmana, dodává mu to ten punc nejsilnějšího člověka bez superschopností a jednoho z nejvýznamnějších hrdinů v DC spektru. Jedinou slabinu a důvod proč uděluji 4 hvězdy vidím klasicky v tie-inech. Závěrečný tie-in odboj byl spíš otravnou odbočkou, než plnohodnotným rozvíječem děje, ale nevadí, je to něco, bez čeho se jakejkoli event bohužel neobejde. Přítomnost Sandmana je třešničkou na dortu a kromě něj potěší i další skvěle zakomponované postavy (Dr. Fate, Plastic Man, Mr. Terrific). První díl se veze na atmosféře záhady a její vyšetřování a samotný ústřední motiv je příjemně horrorový, což je fresh, nevím, kdy to tu bylo naposledy. Zkrátka Snyder umí, hodně odkazuje na svého mentora Morrisona a to je dobře, je to totiž správně nabouchané a nařachané nápady! Těším se dál a pochybuju, že mě to zklame, ale to si tady povím až po přečtení třetího dílu!

Spacecore
Spacecore | 18.1.2020 | Úžasný, fantastický, neuvěřitelný Stan Lee

Moc komiksových životopisů o komiksových tvůrcích jsem nečetl a tak přítomnost jednoho o Stanu "The Man" Leem je potěšující! Je to obecný průřez jak historií Marvelu tak Stanovým životem a obojí se to dost často propojuje, takže pokud reálie znáte, moc Vás toho nepřekvapí, nicméně pár zajímavých střípků to je. A taky pár nezajímavých. Nicméně Peter David a Colleen Doranová tomu dávají přesně to, co to chce a kapánek nostalgie a emocí tu je a působí to dobře. Ke konci to bylo dojemné.

Spacecore
Spacecore | 16.1.2020 | DC komiksový komplet #080: Superman / Shazam: První zahřmění

Moc dobrý! Obecně spojení Shazama a Supermana mám rád, např. v animáku Návrat Black Adama to funguje výborně! Tady se nám ke všemu mihli Sivana, Luthor a můj oblíbený Eclipso. Mimoto lidská rovina příběhu o superhrdinství a vlastní identitě je zde krásně popsaná, možná trochu naivně, ale hezky. Scéna, kdy Superman jde vynadat Shazamovi je úplnej vrchol příběhu. Super oddechovka!

Spacecore
Spacecore | 30.12.2019 | Batman R.I.P.

Žena mi nadělila Batman RIP jako dárek, takže jsem si dal s chutí další re-reading (po amatérském překladu a angličtině) a musím říct, že ten příběh má tolik vrstev a směrů, že si pokaždé můžete vybrat kterou linku si vychutnáte víc a funguje to. Jsou zde odkazy, které jsem vyloženě objevil na popáté, jako třeba odkaz na The Return of Bruce Wayne č. 5, který vlastně ani nebylo vydaný v době psaní! Z čehož je patrné jak moc promyšlený celý ten run Morrison měl a jak to vše zapadne (doslova) od prvních stránek Batmana a Syna. Celkově jde o geniální knihu (run) a neexistuje lepší Batman, respektive nenajdete scenáristu, který by tak moc zbožňoval a chápal netopýří mytologii a měl dostatečné schopnosti na to s ní poutavě a novátorsky pracovat. Všimněte si taky např. že celou zápletku s Černou rukavicí poté "oblšehnul" Scott Snyder pro Soví tribunál. Neříkám nic, Soví tribunuál je super, ale inspirace je zřejmá, ale hodnocení zde se liší. Může za to samozřejmě i naprosto nesmyslné vytržení z kontextu, kdy u nás vyyšla 1. a 3. kniha jednoho celku. Nyní, když v kompletu vyšla Černá rukavice, dá se to celé číst celé. Každopádně jako další poměrně zbytečnost vidím zařazení příběhu s komorníkem, což je na jednu stranu skvělý flashbackový příběh, ale na druhou je to přesně vytrženo z událostí z Final Crisis. Ono je to dokonce zařazeno v oficiálním reading listu a kompletce k Final Crisis. Mnohem víc by na konec zapadly dvě kapitoly o Final Crisis z pohledu Batmana, který by sice spoilerovali, ale nepůsobili takový zmatek. Takže komiks brilantní, vydání už tolik ne!

Spacecore
Spacecore | 26.12.2019 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice

Každopádně je to excelentně creepy! On by stačil už samotný Bat-Mite a ten gremlinek na zádech tomu dává úplně jiný rozměr a tón. Miluju to!

Spacecore
Spacecore | 26.12.2019 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice

Aha, tohle vysvětlení jsem nečetl, ale je to možný (y) každopádně je skvělý jak ještě nechává tunu místa pro vlastní interpretace, v podstatě si za to můžeš dosadit různé věci. :-)

Spacecore
Spacecore | 26.12.2019 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice

baatcha: ah, I see you are the man of culture as well! :-) Pokud je Bat-Mite ztělesněním Batmanova podvědomí, tak by ta chapadla měla zdůrazňovat to, že byla jeho psychika napadena a to je ultra hustý. A mrazí z toho. A Zur-En-Arrh je regulérně hned na druhý nebo třetí straně v Batman a Syn poprvé, což je taky super. A nejlepší je, že po třetím, nebo čtvrtým čtení ten příběh neztrácí na kvalitě, netuším kolikrát to ještě budu číst, aby mě to omrzelo.

Spacecore
Spacecore | 26.12.2019 | Providence

rajot: Jo, tak omlouvám se, když jsem mimo, celou tu diskuzi jsem nečetl :-) No jasně, bojkotovat vydavatelství není třeba, ale servilita není na místě, ono vlastně Argo z toho vyvázlo (ani nechci říct vybrousilo) úplně čistě a mají důvod cítit úlevu, možná bych se na jejich místě i pochechtával, protože jestli tady Jezevec je největším nespokojencem, tak si můžou oddechnout :) Chci říct, že když uděláš takovýto kiks, můžeš očekávat, že ti lidi budou házet vejce na budovu vydavatelství, čmárat ti sprosťárny na auto, ale ve skutečnosti jste si to všichni koupili a hádáte se tu s nespokojeným Jezevcem, to se snažím říct :-) Když uděláš TAKOVOUHLE botu (kdy šlo reagovat mnoha jinými způsoby) jako Argo, tak můžeš zákonitě očekávat davový lynč, což tady nehrozí a já úplně nevím, jestli to v týhle malý "rockový komunitě" je správná cesta, když to vydavatelství bude vědět, že mu projde všechno beztrestně, včetně kálení na zákazníky. Berte s nadhledem :-)

Spacecore
Spacecore | 26.12.2019 | Providence

Jako ale je to skutečně průser, že v podstatě jediný odpor proti takovému zacházení se zákazníky probíhá právě tady na popud naštvaného Jezevce :-) Jinak se to přejde, Argo se víceméně polituje, pár lidí nadá na internetu a tím to hasne. Podle toho, kdo všechno má Providence už doma, soudím, že ani moc neprodělaj a vesele se jede dál, dokud nepřijde další kiks a zase jim to projde :-) Já si myslím, že bojkot takového výrobku v civilizované společnosti je celkem normální. Podívejte na Ježka Sonica ve filmu, na jacky v iphonu (nemám iphona, nevím, jestli to napravili) atd. prostě vlna nepokojů vůči paskvilům je v kapitalistické společnosti normální, takže na jednu stranu Jezevce chápu, na druhou chápu i to, že když už bych to měl doma, asi bych neutrácel energii na protest a vztek, jen bych to v sobě zadusil a přešel, takže to je střet dvou myšlenkových pochodů, jak to tak vidím :-)

Spacecore
Spacecore | 25.12.2019 | Providence

Můj názor je, že cena je přemrštěná, mělo by se to prodávat za min. 50% ceny nehledě na ztrátu u vydavatele. Já nejsem primárně, ani sekundárně sběratel, takže mě to netankuje, jelikož si to půjčím z knihovny, nebo stáhnu nebo něco, ale i kdyby se mi to po čtení líbilo dost na koupi, tak v tomto případě samozřejmě nekoupím. Ne za plnou cenu. Kdybych to však koupil, nevím, zda bych byl jako Jezevec a cítil bych se jako zákazník ukřivděn, nebo bych si namlouval, že mi to nevadí, protože už jsem za to utratil třináct set a plná náhrada škod nehrozí. Když se to objeví v Levných knihách, tak beru, ale ne za víc jak 300.

Spacecore
Spacecore | 24.12.2019 07:27 | Pindárna

tak to je komplikovaný i v češtině celkem :D já čtu anglicky něco přes rok teprv a zlepšuju se, každopádně některý Morrisonovky mi dělali problémy, ale to si myslím, že i angličtinářům :D

Spacecore
Spacecore | 19.12.2019 22:05 | Pindárna

Já už dvanáctku četl online. Můj názor: Aniž bych výrazně spoileroval, tak podotknu, že jsem čekal maličko víc, ale zklamaný nejsem. Spíš než o vytvoření nového statusu quo šlo o to přinést to staré. Také tu máme pár velice zajímavých záblesků věcí budoucích, tak jsem zvědav. Ještě nám zbývá lednové zakončení Snyderovy Ligy, která číslem 39 skončí a pravděpodobně výrazně restartuje DC vesmír. Už se mluví o Earth 5G, tak uvidíme, jsem zvědavý. Každopádně celý Doomsday Clock byla výborná, nad očekávání, podle mě to ani neuškodilo Watchmenům, DCU už vůbec a Johns tady předváděl jedno ze svých nejlepších psaní. A kresba Garyho Franka je bravissimo!

Spacecore
Spacecore | 14.12.2019 23:06 | Pindárna

Walome: Co je to cloud?

Spacecore
Spacecore | 11.12.2019 15:04 | Filmový a hudební klub

Snyder cut nebude, Warneři už nechtěj o lize ani slyšet a zepomenout, podle mě.. ale to hnutí kolem jeho vypuštění asi jen tak nezanikne.

Spacecore
Spacecore | 11.12.2019 13:00 | Filmový a hudební klub

Tak to bylo v Ms. Marvel a nepřišlo mi to zas tak cool. Jakože devadesátky považuju za nejlepší dekádu kulturně, ale v tom filmu to bylo taky meh

Spacecore
Spacecore | 11.12.2019 12:20 | Filmový a hudební klub

Já jsem nadšenej z Wonder Woman, Black Widow byla meh

Spacecore
Spacecore | 14.11.2019 13:24 | Slevy, výprodeje, bazary

tuhle jsem tam byl a viděl jsem jen asi tunu malého prince a světové komiksové dějiny dvojku.. jsem z Olomouce

Spacecore
Spacecore | 4.11.2019 19:36 | Sběratelský klub

k tomu, aby se stará věc prodala znovu. Původní verze je rozhodně lepší, ale barevná nevypadá zle, ty barvy jsou zajímavý a ze zajímavosti jsem si to prohlédl, ale originál je originál.. Minimálně tam vyniklo pár věcí, který normálně v tý směti nebyly vidět.

Spacecore
Spacecore | 4.11.2019 19:05 | Sběratelský klub

BTW, právě vyšel, (nebo vychází, nejsem si jistej) nový barevný vydání Z pekla.. co jsem koukal, nevypadá to zle.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 25.1.2020 18:44
Komentáře u comicsů: 312
Hodnocení comicsů: 319
Příspěvků ve foru: 108

Sbírka (z CDB)

Četl: 797 (cca 245987 Kč)
Má: 207 (cca 53544 Kč)
Chce: 28 (cca 12794 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 1 (cca 499 Kč)