J.Connor [mecenáš]

J.Connor

Jméno: Josef K
Email: ikekrull@seznam.cz

Komiksy čtu rád a provází vlastně celý můj život, na druhou stranu se nepovažuji za HC fandu, nevyhledávám akce, bůhvíjak nehromadím (komu to neladí s velikostí mé sbírky, tak ať si odečtě Třeskoprsky a jiné relikty z dětství). Rád ovšem rozšiřím sbírku o své oblíbené autory a postavy a také mám obsesi na mnohdy bizarní vydavatelské počiny z 90. let.

Komiksulum vitae
Se čtením komiksů jsem začal úměrně svému věku a místu narození - Čtyřlístky, ABC, Šípáci apod. K mému rozhledu posloužilo pár rodinných přátel v emigraci, kteří mi občas přivezli především německého Asterixe, Garfielda a u nás neznámý westernový Sölvpilen v norštině. Začátek 90. let se samozřejmě nesl ve znamení Komety, Disneyovek a dalších svobodných vydavatelských počinů. V polovině dekády jsem si dal pauzu na jančení a ke komiksu se vrátil s nadcházejícím miléniem a novým crwavým vydavatelským boomem. Chvíli mi vydrželo hromadit většinu co vycházelo, bylo to fajné objevování nových dimenzí žánru a studium klasiky. Při zjištění, že se vše začíná trochu opakovat, potřebě utrácet peníze jinde a především jiným starostem a zájmům jsem komiks zase na léta opustil. Poslední dva roky se o něj opět trochu živěji zajímám, rád si koupím dobré čtení, ale pečlivě vybírám. Za milník bych považoval i tento web, jistě je co zlepšovat, ale autorům velký dík a podpora, díky okrajovosti žánru se doufám nedočkáme záplavy blbů a komerce jako na čsfd.

pozn.
czekomiks, ducktales1, 99filmů, návody,muriel, 4list:ostrov, mašinerie,asterix na korsice
pozn.
návody, 99filmů

J.Connor
M J.Connor | 1.12.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #067: Namor

Má první setkání s Marvelem probíhala prostřednictvím Spider-mana od Semicu, kde zpočátku Namor vystupoval, navíc to byla jedna z postav legendárního automatu http://www.arcade-museum.com/game_detail.php?game_id=9717 , na němž jsem strávil hodiny a hodiny času a utratil pytle dvoukorun. Získal jsem tak na dlouho pocit, že Namor je jednou z hlavních postav univerza a až později zjistil, že je to spíše pravěký relikt na okraji zájmu. Stejně jsem ale z nostalgických důvodů rád vyzkoušel jeho sólovku. Tenhle book je klasická spotřební Marvelkovka s příjemným retroodérem (rozrušovala svou ošklivostí kolegu Carnage i třeba Brigitte Nielsen v Rockym?), pohodové oddechové čtení, které sice nemá žádnou velkou nadhodnotu, ale v rámci svých mantinelů v pohodě funguje. Otevřený konec mě hned lákal na další, tak to má být.

J.Connor
M J.Connor | 3.11.2019 | Tintinova dobrodružství #04: Faraonovy doutníky (dotisk 2. vydání)

Co se týče Tintina, tak mi nějak postačily tři díly vyšlé v 90. letech. Po letošní návštěvě Kodaně a obchodu Faraos Cigarer http://www.faraos.dk/, jsem zatoužil se seznámit s dílkem, po němž je pojmenován. Tento mega komiks (cosplay, games) krám doporučuju všem kolegům, podle mě to musí být jeden z největších shopů světa. Je to několik obchodů vedle sebe, které v podstatě zabírají celou jednu ulici v centru města. Jakékoliv jedno oddělení (Warhammer, manga apod.) je větší než klasický komiksový krám střihu CZ, Německa či vlastně čehokoliv, co jsem dosud navštívil, a že tu těch oddělení je... Co se týče samotného komiksu, tak jsem si musel dost zvykat na tu naivitu a "náhodovost" celého příběhu, ale musím říct, že postupem času jsem se díky vysokému tempu začal docela slušně bavit. Když navíc přihlédnu k datu vzniku, musela to být tehdy neskutečná bomba. Když si ale budu chtít někdy přečíst dílo podobného typu, přeci jen raději sáhnu zase po Asterixovi či Lukovi, kteří jsou přeci jen vyspělejší a pro dospělého tudíž zábavnější.

J.Connor
M J.Connor | 30.10.2019 | Počítání mrtvých

Komiks, o kterém se před 20 lety mluvilo se zatajeným dechem. Souhlasím, že tenkrát, kdy se všichni dojímali nad Lobem, by to byla pecka, ale ona je to docela pecka i dnes. Je to sice tupej akčňák, ale zabalenej v úžasný formě, a to někdy úplně stačí. Jde o to se srovnat se žánrem a nechtít po každém kusu, aby posouval hranice vnímání umění a měl emociální či psychický dopad na léta. Právě jako pocta Johnu Woo to tak úplně nefunguje, protože ten právě své epochální akční filmy protkal mnoha sice patetickými, ale poměrně hlubokými a zásaditými emocionálnímu pasážemi. Simon Bisley mi sice čistě subjektivně zas tak nesedí, ale je to neskutečnej bourák, zde navíc v nejlepší formě. Mimochodem pobavilo, jak Eastman v doslovu nebyl spokojen s vizáží Midnight, ta se přitom prezentuje a vypadá úplně přesně jako Julie Strain :D

J.Connor
M J.Connor | 20.8.2019 | Storm: Kroniky Pandarve (paperback)

Moc děkuji MDEK, že jsem mohl napotřetí zjistit, jak to tenkrát s tím Stormem na Pandarve dopadlo. Nabízí se zejména srovnání se skoro současně vyšlým Žoldnéřem a u mě zatím Storm jednoznačně vede. Je pravdou, že dostal mnohem více prostoru, ale fantazie autorů je v případě Storma (zatím) ještě více uchvacující. Parádní space opera trash.

J.Connor
M J.Connor | 20.8.2019 | Indiánské léto / El Gaucho (paperback)

Klik jsem ani napodruhé nedočetl a třeba Gulliveriana a Zlatý Osel mě také příliš neuchvátily, hvězda Mila Manary u mě tudíž začala notně upadat a tenhle MDEK pošramocenou pověst zase trochu poupravil. Scenáristicky to sice opět není úplně veledílo, když tedy nejsem zcela schopen docenit to pátrání autorů po zapomenutých malých figurkách velkých historických událostí. Ale nejen toto je pak zajímavostí, také samotné nahlédnutí do ne úplně probádaných (minimálně komiksem) koutů světa a dějin, navíc svým pojetím vcelku originální. Manara nesoustředíc se jen na erotiku pak uchvacuje některými scenériemi a tradičně bezchybnou anatomií figur. Opakovaný motiv znásilnění včetně krutých následků pro jeho pachatele by si pak zasloužil samostatný rozbor, zejména vtipným by byl z feministického hlediska, když je přesným opakem mnoha revenge movies, kdy jako démon pomsty za neschopnou a slabou ženu musí zasáhnout muž, zatímco její soudružky akt znásilnění opakovaně bagatelizují či zlehčují a jeho následky vždy během chvíle odstraní bába kořenářka nějakou kopřivou.

J.Connor
M J.Connor | 3.8.2019 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Krystalická fantastika. Opulentní forma zakrývá prostý obsah, kde se sice mohutná imaginace autora také odráží, ale postavy a samotný příběh zůstávají přeci jen v "béčkové" rovině. Chci další, o tom žádná.

J.Connor
M J.Connor | 9.6.2019 | Mistr meče

Jedním dechem. I díky ne úplně perfektní kresbě a samozřejmě svižnému a napínavému ději z atraktivního prostředí temného středověku jsem si připadal, jak když jsem kdysi v Kometě hltal Křižáky od Kociána a Matějky.

J.Connor
M J.Connor | 9.6.2019 | Oči kočky

Oči kočky jsem si kdysi koupil v jednom pařížském antiku v nelichotivém A4 salátovém vydání. Tohle je jeden z těch zářných případů, kdy kvalita vydání povyšuje drobnou komiksovou hříčku na krásné umělecké dílo, kdy se forma a kvalita vydání stává nedílnou součástí díla jako takového.

J.Connor
M J.Connor | 11.4.2019 | Kapitán Animuk loví v Africe

Animuka jsem vždy viděl za nesmyslné ceny, takže když se v antiku objevil za tu přijatelnou, neváhal jsem. S bestiálním lovcem jsem se již setkal ve Veselé knížce seriálů a tady ve svém sólo počinu rozhodně nepolevuje. Tohle už by dneska pro děti fakt nevyšlo. Animuk v celkem 16 kapitolách (asi 9 společných s výše uvedenou knihou) předvede lov rozličných exotických zvířat, který je sice vtipný, ale také neobyčejně brutální a v kontextu dnešní devastace přírody a vzácných druhů vrcholně nekorektní. A to se ani nebudu rozepisovat o ztvárnění místních obyvatel. Abych moc neprozrazoval, tak za všechny tu, jak nosorožcova kůže nejde ani opakovaně prostřelit, ale vše se v dobré obrátí, když se ukáže, že odražené střely naštěstí putovaly do hlavy opodál stojící žirafy :D Pro milovníky historie českých komiksů milá povinnost.

J.Connor
M J.Connor | 9.4.2019 | Modrá Crew #09 - Orbital #1, 2

Na giganty tu máme MDEK a Argomiks, Modrou crew beru jako vítané lehké počtení mnoha žánrů oproštěné od Ennise, superhrdinů a dalších stálic trhu z minulých let, kterými jsem již přesycen. A Orbital opět splnil zadání parádně. Trochu mě zpočátku nebrala mimika obličejů, ale celkově je grafická stránka super, kromě Bilala mi upomíná především skvělý Dračí let z Komety, uznejte sami. Scénáře sice nejsou bůhvíjak nápadité a hluboké, a jediná hlubší myšlenka, tedy neustále omílaná integrace, trochu otravná, ale zase o to aktuálnější a celkově zábavné. Palec hore a těším se Divoký západ.

J.Connor
M J.Connor | 9.4.2014 09:18 | * Připomínky a návrhy

Připojuju se k ucelenosti. Já osobně bych nedělal ani samostatný profily tomu, že něco vyjde v měkkých a tvrdých deskách, tyhle odlišnosti bohatě stačí poznámkou. Mně by upřímně stačila poznámka asi u dalších a např. obálkou se lišících vydání. Chápu, že je to pro vášnivce více položek ve sbírce, ale to je asi tak jediná výhoda, zbytečně to pak rozděluje komentáře a hodnocení, a to jak z hlediska uživatelství, tak objektivity. Vemte si takovýho Asterixe, kde mají některá čísla i pět profilů, pak je diskuze a hodnocení úplně o ničem.

J.Connor
M J.Connor | 3.2.2014 13:51 | * Připomínky a návrhy

Také bych "Mají" nechal. Důvody již kolegové vyčerpali níže.

J.Connor
M J.Connor | 20.12.2013 12:25 | Sběratelský klub

Já jen aby nedošlo k mejlce (jak říkal Sam Hawkins) :)

J.Connor
M J.Connor | 19.12.2013 12:15 | Sběratelský klub

Kapis, Toe: Dal si tam odkaz na na Firehanda, kterej vyšel už dávno, ten vyprodanej bude, ale aktuálně vyšlo tohle http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=5159 Psal jsem panu Říhovi a včera večer ještě byly.

J.Connor
M J.Connor | 17.11.2013 18:27 | Filmový a hudební klub

Mně docela dost sedí asi ten nejznámější fancast, bohužel až na Custera a Tulip, navíc Jesse je pro mě tak ikonická postava, že asi nebudu spokojenej nikdy. Nicméně pár těch vedlejších postav tam podle mě ten týpek trefil naprosto geniálně, Fassbender jako Cassidy je nutnost, jenže těžko mu bude přicmrndávat takový béčko jako je Olyphant. http://www.comicbookmovie.com/fan_fic/news/?a=30257

J.Connor
M J.Connor | 20.8.2013 00:06 | * Připomínky a návrhy

U komiksu http://comicsdb.cz/comics.php?id=3303 není vazba leporelo, ale klasická, dejme tomu sešit s látkovou vazbou. Leporelo bylo jen u prvního dílu, což je konečně vidět i obou coverů, že jen ten první má látkovou pásku na obou stranách.

J.Connor
M J.Connor | 15.3.2013 12:16 | * Připomínky a návrhy

to, co říká Grrr by se mi taky líbilo

J.Connor
M J.Connor | 12.2.2013 12:34 | * Připomínky a návrhy

čus, tohle se jmenuje "NADANÍ" nikoli "NADÁNÍ" http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=4568

J.Connor
M J.Connor | 9.1.2013 08:39 | Pindárna

Taky jsem to během oné horečky viděl prodávat přes litr. Co je ale smutné, že ještě tenhle víkend (5.1.) jsem viděl prodat spider-mana za 400 ;)

J.Connor
M J.Connor | 27.12.2012 12:54 | * Připomínky a návrhy

mučas grácijas !

J.Connor
M J.Connor PRODÁM11.11.2019

nabídka komiksů, ceny až na výjimky spíše symbolické, čistím chlévy a nechci vydělat, jen to spíš udat do dobrých rukou (email v profilu)
Conan: Dcera pána mrazu (2009, 2. vydání, čtené, mírně ošoupané)
Spider man – Návrat (2003)
Ghost Rider: Cesta do zatracení (2008)
Sebevražedný oddíl 1 (paperback)
Vetřelci Omnibus 5
Vetřelci Omnibus 6
NOE 1 – 3
Malý princ 2: Planeta ohnivého ptáka
UKK Komplet 86
UKK Komplet 114
UKK Komplet 99
UKK Komplet 91
Wetemaa
Češi: Jak se stal Havel prezidentem
Čtyřlístek 180
Asterix a kotlík (2. vydání, 2001)
Duhová Regina 1
Aréna č. 4
Vzpoura androidů
Power Rangers 4 – 6/2008, 1 – 3, 5 - 11/2009, 1 – 6/2010
Gormiti 14
Stáje Green Hills 2 – 10
Děsivé dějiny Egypt
Děsivé dějiny Rytíři
Totally Spies 7, 8
Star wars magazín 4 – 10/2013

Aktivita

Naposledy přihlášen: 1.12.2019 09:53
Komentáře u comicsů: 1008
Hodnocení comicsů: 1560
Příspěvků ve foru: 54

Sbírka (z CDB)

Četl: 1582 (cca 197143 Kč)
Má: 1626 (cca 196625 Kč)
Chce: 29 (cca 866 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 0