Kaluž [mecenáš]

Kaluž

Jméno: Lukáš Kalita
Email: Kalita.Lukas@seznam.cz

Občas se mi zdá, že jsem Batman... ale pak se probudím a jsem zase Bruce Wayne.Můj blogísek: Entertainment Deeply - O popkultuře slovem i obrazem
Moje sbírka zahraničních komiksů: Collectorz.com


Komiks a já

Jako dítě jsem hodně četl. Nechuť k přehrabování se v pískovišti a vůbec pobíhání po venku mě přivedla ke spoustě zajímavého čtení pro děti, později pro mládež, a také ke spoustě přebytečných kilogramů, kterých jsem se zbavoval až v pubertě. Vedle klasické literatury (Foglarovky, Malý Bobeš, Děti z Bullerbynu, …) jsem se také dostal k prvnímu komiksu. A tím byl, ostatně jako u mnoha mých vrstevníků, Čtyřlístek. Milované ‘veselé obrázkové čtení‘ pozvolna plnilo mou poličku, rodiče, babičky, dědečkové mi vždy donesli nové číslo a já ho celé okamžitě zhltnul jako malinu. Z éry Čtyřlístku nejraději vzpomínám na příběhy Anči a Pepíka Lucie Lomové. Ti byli naprosto bezkonkurenční a kresba převyšovala vše ostaní včetně známé čtyřky z Třeskoprsk.

Potom se na stáncích PNS znenadání objevila již zdálky zářící hvězda v podobě prvního čísla Mickey Mause. Okamžitý favorit sice úplně nenahradil Čtyřlístek, ale rozhodně jej odsunul na vedlejší kolej. Příhody černého myšáka a později i jeho parťáka Kačera Donalda si zasluhovaly mou nejvyšší pozornost. Tady už se šetřilo i ze svého a každý nový výtisk jsem netrpělivě očekával před trafikou žmoulaje hromadu drobných z prasátka. Občas jsem se také dostal ke starým vydáním Rychlých šípů a jako milovník foglarovek, a těch šípáckých obzvlášť, jsem se rád nechával unášet dobrodružstvími těch největších správňáků všech dob. Do toho přišli želví nindžové (při návštěve rodiny na Slovensku jsem sehnal i nindža korytnačky), Jurské parky, okamžitě po zakoupení rozpadnuvší se Hvězdné války nebo vojáci z G.I. Joe. Miloval jsem stripy Peanuts v (Rudém) právu (Garfielda ne, nebavil, nudil). Přestože jsem občas odebíral i ABC mladých techniků a přírodovědců, nikdy jsem nepřišel na chuť žádnému ze zde otišťovaných komiksů.

Naprostý zlom však přišel s objevením Asterixe. Na poli obrázkové literatury pro mne něco dosud nevídaného se přelilo v totální oddanost, chrabří Galové měli mou plnou pozornost. Dokonce jsem si tehdy na zájezdě v Řecku zakoupil díl, který u nás ještě nebyl k dostání. Samozřejmě jsem z toho nic nevyčetl, ale kresba byla boží. Podobné zjevení jsem pak ještě zažil u prvních čísel Hergého Tintina.

Tou dobou jsme ve škole také pročítali první čísla herního magazínu Score, ve kterém se časem objevila komiksová rubrika s články, jež informovaly o tom, co frčí ve světě. Ano, psali je Ti, jejichž jména se vyslovují pouze šeptem. Zde jsem zjistil, že existuje nějaký Lobo, že Batman a Superman nehrají jen ve filmech a že Čtyřlístek je pro děti. Tak to šlo nějakou dobu jen o chlebu a vodě (Asterix a Tintin) a ukázky ve Score ve mně vyvolávali divoké snění, co kdyby. A pak to přišlo. Den D, vlastně “C“, a na krámy doslova vyhřezlo první číslo Crwe. A v něm Lobo. A Batman. A taky ten divný Pérák (kterého jsem docenil až po letech). Teď už nešlo šlápnout zpět. Crew za Crwí, den za dnem, pročítání zajímavostí ze světa komiksu s názornými ukázkami, jak to má všechno vypadat. Superhrdinové, nekompromisní brutalita, drsný humor. Ta hovada nám vzala dětství. Čtyřlístky, Myšáci a Kačeři letěli do sběru (byl jsem neznaboh). Můj první komiksový book, který jsem zakoupil za těžce usmolené peníze (dvěstěpětadevadesát vočí) nesl název Sin City. Mám jej dodnes. Modré Crwe i sešitovky na pokračování, vše jsem požíral po nemalých soustech, jednomu by se z toho udělalo nevolno. Na pultech knihkupců se objevily Zázraky. Nikdy jsem tu knihu neotevřel (byla zalitá v přebalu), nikdy jsem neviděl ty úžasné Rossovy záběry. Ten litr jsem do toho tenkrát prostě investovat nechtěl.

Po prozření a uvědomění si nevýdělečnosti ukončilo vydavatelství Crew vydávání sešitovek, Modrých Crwí a nakonec i té pravé domácí rudé pochutiny. Jako kdyby vám přesekli aortu mačetou. Ale přesto, komiks zde zakořenil, uchytil se a dnes sklízíme šťavnaté plody. Mise splněna. To už mi bylo okolo sedmnácti a vzhledem k pro mne neúnosným cenám komiksových booků a pozvolna se rozvíjejícímu zájmu o opačné pohlaví (komiksy tenkrát nebyly sexy) jsem na obrázkové čtení zcela zanevřel. Celá sbírka Crwí (ano, i první číslo) a všech komiksů (ano, i první vydání Asterixů) putovala do místního antikvariátu za pár korun (doslova). Jediné, co jsem v knihovničce ponechal, bylo Millerovo Sin City, to byla (a stále je) srdcovka. Vrátil jsem se opět ke 'klasické' četbě (Pratchett, Gaiman, Palahniuk, Welsh, …) a komiks jsem nechal u ledu.

O pár let později jsem zakoupil první book se Sandmanem. Pak druhý, třetí. Za slušné peníze, z už vlastní výplaty, jsem opět našel ztracenou lásku v obrázcích a bublinách. Zůstal jsem zatím jen u Gaimanovy série (autor Amerických bohů přece nemůže zklamat) a nenápadně pokukoval po trhu, co že se to všechno, po dobu mé nepřítomnosti, objevilo. Nakoupil jsem pár čísel znovu oživeného magazínu Crew a cítil, že se schyluje k velkému třesku. V kině jsem shlédl Temného rytíře a bezprostředně poté jsem zakoupil Millerův Rok jedna a Návrat Temného rytíře. Vesmír se otřásl.

Šlo to rychle. Miller, Moore, Ennis, Loeb, Morrison. Bisley, Mignola, Kieth, McKean, Sale. To jen pro začátek. Doplnil jsem vzdělání ze znovu zakoupených Crwí (při vzpomínce na tehdejší odevzdání prvního čísla do antiku mě bodalo u srdce, tentokrát to už 66 Kč nebylo), našel zálibu v historii komiksu skrze Aargh! a začal se oblíkat do spandexu (to poslední není úplně pravda:). Dnes jsou komiksy téměř všude a je in mít strip v každém periodiku. Není problém si u nás nedostupný komiks nechat doručit přímo ze zahraničí. I já se tak třeba po letech konečně podívám do dnes již u nás zcela vyprodaných Zázraků (a budu jim i rozumět, leta jsem piloval jazyk a už vím, co znamená slovo Marvels:). Vybírám si, neženu se za kvantitou, dávám na ohlasy ostatních čtenářů, nasávám recenze i tipy a pomalu rozšiřuji svou sbírku.

Komiksu třikrát zdar! A koukejte číst také knihy bez obrázků, ať nezakrníte :D

Kaluž
M Kaluž | 18.6.2019 | Mrtvej svět

Titul, který mám dlouhodobě ve svém osobním žebříčku nejoblíbenějších (a nejčtenějších) komiksů umístěný na jedné z předních příček. Taková ta láska na celý život...

Před pár lety jsem se o tom vztahu trochu rozepsal zde: http://edblok.blogspot.com/2013/11/ghost-world.html

Kaluž
M Kaluž | 31.5.2019 | Živí mrtví: Teď poznáte Negana

Já to původně četl v tom magazínu IMAGE+, kde to vycházelo na pokračování (cca 4 strany na číslo) a vždycky jsem to bral jako takový milý bonus k zajímavému čtení čili čistokrevný fan service. Že to pak budou vydávat knižně v pevné vazbě by mě ani ve snu nenapadlo (maximálně tak v macatém one-shotu po vzoru Snyderova spin-offu k Wytches). Holt, dojná kráva se musí ždímat dokud dolar dává, takže nakonec tu máme tu nejzbytečnější knihu série, která vám navíc do té řady v knihovně ani nepasuje. Ale na jedno svižné přechroustání dobrý, to zas jo.

Kaluž
M Kaluž | 26.4.2019 | Sunstone #01

Máme tu prvního vážného adepta na letošní ocenění titulem “komiks o hovně”. Je to tak přátelé, Sunstone je pouze obstojně nakreslenou BDSM příručkou pro začátečníky (případně nudící se maminy v domácnosti). Padesát odstínů červené a otravně repetitivní slovní průjem se spoustou skousnutých rtíků. Každou chvíli je z toho cítit, že to psal chlap, děvčata mluví regulérním jazykem červené knihovny, přičemž sem tam ty své výlevy proloží podivně nesourodým “macho” vtípkem („Já ti asi zkazím zadek podpatkem!“ haha) či videoherním odkazem (SoulCalibur série je samozřejmě top). Veškeré citové promluvy, často napěchované do myšlenkových bublin, jsou striktně povrchní a neskutečně všední. Jako by to celé sepsal nerd, co ujel na Bayonettě a chtěl z toho vykřesat víc než jen latexové kostýmy a uhrančivé pohledy. A ono mu to zoufale nejde. Ve druhé části příběhu bohužel ubylo nahoty (což je z vizuálního hlediska asi jediná rozumná věc na celé té rudé taškařici, Šejić ty štavnaté proporce umí), a celé se to zalepilo ohromně nafouklým traumatem doby minulé, aby z toho nakonec vyšel téměř nevinný pšouk. Drama se tedy nekoná, vážení. Kdyby z toho někoho napadlo udělat filmovou adaptaci, tak ten snímek na Rotten Tomatoes shoří. A nezachránila by ho ani Maggie Siff se Scarlett Johansson v zrzavé paruce. Jedna z postav v knize pronese že „...sexualita je sice důležitá, ale pořád jenom jedna část života. Ten toho nabízí mnohem víc.“ Tenhle komiks mimo té dokola omílané sexuality bohužel nenabízí zhola nic.

Nedávno se mi do rukou dostala stejnojmenná komiksová předloha filmu Blue Is the Warmest Color (česky Život Adèle) od Julie Maroh a tam to bylo všechno i bez toho latexu. To kdybyste hledali výživnější alternativu.

Kaluž
M Kaluž | 27.3.2019 | Modrá Crew #10 - Orbital #3, 4

Podepisuji se pod Norriho komentář v jeho plném znění i rozsahu a děkuji mu tímto za zapůjčení komiksu. Orbital je výborné scifíčko na jedno slupnutí a zároveň mé první setkání s novodobou řadou Modré Crwe. Předchozí tituly mě nijak zvlášť nezaujaly, evropské produkci navíc dvakrát neholduji (filmy, seriály a komiksy ze zámoří mi holt šmakují o něco více), ale zde musím pochválit zejména technickou stránku provedení a s tím ruku v ruce velmi sympatickou cenu knihy. Pro nás frankofonní negramoty, co si každý měsíc nejezdí nakupovat novinky do trafiky na Champs-Élysées, je to jedinečná cesta, jak ochutnat i nějaké to moderní evropské čtivo a nevyhodit při tom majlant za jednu padesátistránkovou žiletku. Pro CREW velký palec nahoru!

Kaluž
M Kaluž | 27.3.2019 | Modrá Crew #09 - Orbital #1, 2

Podepisuji se pod Norriho komentář v jeho plném znění i rozsahu a děkuji mu tímto za zapůjčení komiksu. Orbital je výborné scifíčko na jedno slupnutí a zároveň mé první setkání s novodobou řadou Modré Crwe. Předchozí tituly mě nijak zvlášť nezaujaly, evropské produkci navíc dvakrát neholduji (filmy, seriály a komiksy ze zámoří mi holt šmakují o něco více), ale zde musím pochválit zejména technickou stránku provedení a s tím ruku v ruce velmi sympatickou cenu knihy. Pro nás frankofonní negramoty, co si každý měsíc nejezdí nakupovat novinky do trafiky na Champs-Élysées, je to jedinečná cesta, jak ochutnat i nějaké to moderní evropské čtivo a nevyhodit při tom majlant za jednu padesátistránkovou žiletku. Pro CREW velký palec nahoru!

Kaluž
M Kaluž | 21.3.2019 | Bratrstvo krve: Hustej nářez

„Panebože, to je strašné! Ty legendy nelhaly, Michaile.“

UPÍŘI PROTI MIMOZEMŠŤANŮM. KULTOVNÍ SÉRIE POPRVÉ V OBRÁZCÍCH, KTERÉ ZNAMENAJÍ KOMIKS! Mno, dobrá tedy. Františka Kotletu znám pouze skrze média a kritiku, jeho díla načtena nemám, respektive mě osobně žádné z dosud vydaných neoslovilo ani co se za nehet vejde. Kultovní status jim však neupírám, lidé dneska za kult považují kdeco a nakladatelům se taková nálepka samozřejmě vždycky hodí do krámu. Komiksová adaptace jeho údajně stěžejní série mě ale zaujala z jiného důvodu. Spolupráce s talentovanou kreslířkou Janou Kilianovou předjímala přinejmenším zajímavou zkušenost (zejména pro autorku), v lepším případě milé překvapení (zejména pro čtenáře). Pokaždé, když se na tuzemském komiksovém písečku zjeví takto žánrově "nenáročný" výplod, je to pro mě malý svátek. Podprockého Divočina, Suchánkovy Děsivé radosti, Opitzův Rumcajs se vrací, Černého série s Fanoušem, Nikkarinova Stotřicítka... pokaždé radost veliká a nadějný autorský příslib do budoucna. Zde ale bohužel vidím velký špatný.

Hustej nářez je s přehledem nejslabší věc, jakou jsem za poslední dekádu četl. Jen pro upřesnění, počítám do toho i nesmělé pokusy z Bubblegunu a promo komiksy Jirky Krále či Okamurovy SPD. Tahle komiksová adaptace totiž trpí snad všemi neduhy komiksových adaptací, kdy je zcela ignorován onen citlivý postup tolik potřebný pro hladký převod mezi médii. Veškerá charakterizace postav je načrtnuta v pár ledabylých konturách a komiks zde tak víceméně jen supluje knižní ilustraci. Vypadá to, jako by knize někdo vytrhl dobrou polovinu stran a jejich obsah pak nacpal do vševysvětlujících bublin, přičemž dotyčný zapomněl, že královskou výsadou komiksu je možnost děj posouvat zcela odlišným způsobem. Proto zde každou chvilku narážíme na celou řadu narativních lapsů (chybějící zaparkované auto u chaty, které pak údajně zmizelo, žlutá barva kůže emzáků se zmíní nejdříve textem, aniž bychom tušili, o čem dotyčný hovoří - dosud jsme viděli pouze mimozemský exoskelet) a narušených synapsí, takže čtenář má pořád pocit, že mu něco uniká. Ono to tam všechno samozřejmě je a nakonec si ten výsledný obrázek poskládáte, ale dobrých devadesát procent dílků k sobě nepasuje a musíte si je do toho děje natlačit silou. Akčním pasážím chybí panely, respektive nikdy si tu akci neužijete, protože vždycky skončí dřív, než ji vůbec zaregistrujete. Vážně, je to jako koukat na porno, ve kterém se protagonista vysemení již během úvodních titulků a pak už jen posloucháte dialogy. A je to velká škoda, protože pokud měl tenhle komiks na něčem stavět, byla to právě ona hustonářezová akce.

O příběhovém pozadí se rozepisovat nebudu, je to plnotučný brak plný upírů, emzáků, pičí, kurev a dalších, často nepatřičně naroubovaných, verbálních hoven. A taky velmi podivných (a anatomicky nesourodých) sexuálních scén. Celou dobu jsem měl pocit, že to sepsal nadržený čtrnáctiletý fanda do Drákuly, který se v hodinách dějepisu doslechl o Jagelloncích a Habsburcích. Ta premisa je v pořádku a mohlo z toho být i zábavné čtení, provedení ale silně pokulhává na obě postřelené nohy, přičemž z břicha se mu derou vnitřnosti a z rozflákané čelisti se ozývá jen nesouvislé mumlání. Místa, ve kterých je Kilianová nejsilnější jsou vesměs statické výjevy (mumie prvního upíra, malebná zátiší s chatou v lesích) a po výtvarné stránce se jedná o neurážející průměr. Ve svých kraťasech a fanartech bývá však často vtipnější a nápaditější. Tak snad to vyjde příště. Rozhodně by to chtělo šikovného editora, který autorům poradí jak na to. Pokud máte slabost pro upíry s nějakou tou historickou omáčkou okolo a na našem trhu hledáte něco podobného, nemusíte jít daleko. Comics Centrum vydává výtečnou sérii Baltimore, ve které Mike Mignola, Christopher Golden a Ben Stenbeck rozehrávají hustej nářez po svém. A obešli se tam i bez těch pičí, kurev a dalších hoven.

„Tak pravíme, pičo!“

Update: Beru zpět, velitel kartanské flotily se na jednom panelu zjevuje hned na začátku v celé své žluté ohyzdnosti v rámci televizního přenosu. Jsem na něj stihl zapomenout...

Kaluž
M Kaluž | 21.3.2019 | Poslední Incal (pevná vazba)

„Jsem Elohim, bílý mechamutant, a vedu totální válku proti Bentacodonovi, černému mutantu...“

Ale do psí bioprdele, už je to tu zase. Další Jodova paleokrávovina zabalená v blyštivém celofánu a ovázaná honosnou pentlí. Tentokrát je naštěstí toho pseudofilozofování minimum a když překousnete tu nesčetněkrát ohranou pohádkovou premisu o tom, že “pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí”, dostanete vskutku intenzivní sci-fi nášleh toho nejtěžšího kalibru. Smrtící virus proměňující veškeré živé tkáně na krvavou bublaninu, kovová těla přeživších bez lidských citů, ukrutný elektronický vampýr terorizující vesmír, válečné mechakolosy, úchvatné Šachtoměsto, obří krysy, šílené uniformy technokněžích a jedno krásné dámské poprsí.

Celé to opět stojí na exkluzivním výtvarném provedení, což je na tom jodoversu vždycky to zdaleka nejlepší a nejzajímavější. Moebius, Giménez a teď borec největší, Ladrönn (Janjetova nepočítám, to je kreslířské paleoprase). Každý Ladrönnův panel je nahuštěn tak neskutečným množstvím titěrných detailů, že z toho Geof Darrow závistí láme tužku. To se nedá popsat, to se musí vidět! Technicky preciznější práce u nás už dlouho nevyšla. Součástí českého vydání je i původní album ‘Po Incalu’, ale to raději přeskočte, bo Moebius tam ke koloringu pustil jakési biohovado a vaše oči by při čtení mohly spáchat rituální sebevraždu. Tímto se s panem Jodorowskym definitivně loučím... bylo to krásné, ale už toho bylo až nad hlavu.

Kaluž
M Kaluž | 20.11.2018 | Punisher MAX #01: Kingpin

„Je to pořád hodně násilné a úmyslně přitažené za vlasy a z každého krvavého šplíchance nebo výhřezu oční bulvy vám radostí poskočí srdíčko, ale zároveň dojde i na momenty, kdy vám přeběhne mráz po zádech a vy zůstanete jen civět s pusou dokořán. V takových chvílích bývá Aaron nejsilnější.“

Více zde: http://edblok.blogspot.com/2018/11/punisher-max-kingpin.html

Kaluž
M Kaluž | 18.10.2018 | Krysí královny #01: Šmrncem a magií

„No, to bylo dost kreténský.“

FANTASY KOMEDIE PRO DOSPĚLÉ ČTENÁŘE... že je hanba nelíská, psát takový blábol na přebal. Další umolousaná hovnařina pro dvanáctileté "mature readers". Je mi z toho blivno.

Kaluž
M Kaluž | 18.10.2018 | Fatale #02: Ďábelská záležitost

„Ti dva jsou jako Vincent a Jules, jako Alex a Chad, jako Asterix a Obelix... zkrátka prima dvojka slídilů, co řeší problém tvůj. Bez Eda Brubakera a Seana Phillipse by komiksové krimi nebylo tím, čím je dnes. Tedy fantastickou jízdou bez zbytečných mantinelů a bezpečnostních pásů.“

Více zde: http://edblok.blogspot.cz/2015/11/fatale.html

Kaluž
M Kaluž | 15.6.2019 10:02 | Srazy, cony, festivaly

Jako každý rok po Crweconu máme zrobenou rezervačku v nedaleké restauraci Pinta (Argentinská 18), místa je dost, určitě se tam vlezem všichni, tak se pak zastavte. Dobré jídlo i pití included :)

http://www.pinta-restaurace.cz/

Kaluž
M Kaluž | 31.5.2019 06:47 | Srazy, cony, festivaly

Kapis: To je dobře, zdivočelého Kapise tam nechceme. Tož se doval :D

Kaluž
M Kaluž | 25.5.2019 12:07 | Srazy, cony, festivaly

Kapis: Dlouho ses nám tam neukázal, Kapisku, tak kdybys měl cestu kolem, stav se. Příští týden budem debatovat na Hlavní třídě ve Sbeerce.
Link: http://www.facebook.com/events/405405290309403/

Kaluž
M Kaluž | 25.5.2019 12:00 | Srazy, cony, festivaly

OSTRAVSKÉ BUBLINY #52

Pravidelný slez ostravských čtenářů obrázkových knížek. Pokud se vám teď vybavila Honzíkova cesta nebo Děti z Bullerbynu, jste tady špatně a nebo moc brzo. Říkají-li vám však něco jména Azzarello, Ellis, Gaiman, Kirkman, Moore, Aaron, Ennis, Mignola, Lemire, Millar či Vaughan, jste na správné adrese (a pokud ne, tak to určitě napravíme). Debaty nad autory a jejich díly, rozbory, grafy, světelné tužky a "povinná" četba. Přijďte mezi nás, nekoušeme. A když už, tak jenom trošku ;)

Uzrál čas na pecku největší! Skalpy jsou v českém překladu komplet venku, série čítá deset knih a je jen na vás, zda se do ní zakousnete a zhltnete ji na posezení nebo jen okoštujete první knihu. Na Bublinách pak ovšem počítejte s masivními spoilery, takže čím víc si toho načtete, tím líp pro vás. Howgh!

"Povinná četba"
SKALPY
Scénář:
Jason Aaron & R. M. Guéra

Kdy?
pátek 28. června 2019 (od 18:00)

Kde?
Minikino kavárna (Kostelní 3)

Link na naši skupinu: http://www.facebook.com/groups/ostravske.bubliny/
Link na FB událost: http://www.facebook.com/events/1144561105746497/

Kaluž
M Kaluž | 16.5.2019 10:25 | Pindárna

Scarface: Jinak nějaká ta rozkládačka byla i v Superman: Unchained... tomu chlápkovi zkrátka standardní formát nestačí :)

Kaluž
M Kaluž | 16.5.2019 10:23 | Pindárna

Scarface: To bylo v All Star Batman and Robin od Millera, Jim Lee se na tom tenkrát vyřádil :)

Kaluž
M Kaluž | 20.11.2018 12:37 | Srazy, cony, festivaly

OSTRAVSKÉ BUBLINY #45

Pravidelný slez ostravských čtenářů obrázkových knížek. Pokud se vám teď vybavila Honzíkova cesta nebo Děti z Bullerbynu, jste tady špatně a nebo moc brzo. Říkají-li vám však něco jména Azzarello, Ellis, Gaiman, Kirkman, Moore, Aaron, Ennis, Mignola, Lemire, Millar či Vaughan, jste na správné adrese (a pokud ne, tak to určitě napravíme). Debaty nad autory a jejich díly, rozbory, grafy, světelné tužky a "povinná" četba. Přijďte mezi nás, nekoušeme. A když už, tak jenom trošku ;)

"Povinná četba"
PUNISHER MAX: KINGPIN
Jason Aaron & Steve Dillon

Aaron, Dillon, Castle. Tohle nemůže dopadnout blbě.

Kdy?
pátek 30. listopadu 2018 (od 18:00)

Kde?
Kozlovna U Ježka (Klegova 771/19)

Link na naši skupinu: http://www.facebook.com/groups/ostravske.bubliny/
Link na FB událost: http://www.facebook.com/events/2176791585970994/

Kaluž
M Kaluž | 17.9.2018 08:09 | Srazy, cony, festivaly

OSTRAVSKÉ BUBLINY #43

Pravidelný slez ostravských čtenářů obrázkových knížek. Pokud se vám teď vybavila Honzíkova cesta nebo Děti z Bullerbynu, jste tady špatně a nebo moc brzo. Říkají-li vám však něco jména Azzarello, Ellis, Gaiman, Kirkman, Moore, Aaron, Ennis, Mignola, Lemire, Millar či Vaughan, jste na správné adrese (a pokud ne, tak to určitě napravíme). Debaty nad autory a jejich díly, rozbory, grafy, světelné tužky a "povinná" četba. Přijďte mezi nás, nekoušeme. A když už, tak jenom trošku ;)

"Povinná četba"
Batman: The Dark Prince Charming
(česky Batman: Můj Temný princ)

Enrico Marini

Batman se znovu střetává s Jokerem, tentokrát však v netradičním a výtvarně opulentním podání italského autora Enrica Mariniho. Buon appetito!

Kdy?
pátek 5. října 2018 (od 18:00)

Kde?
Minikino kavárna (Kostelní 3, Ostrava)

Link na naši skupinu: http://www.facebook.com/groups/ostravske.bubliny/
Link na FB událost: http://www.facebook.com/events/2129782173906312/

Kaluž
M Kaluž | 25.7.2018 12:34 | Srazy, cony, festivaly

OSTRAVSKÉ BUBLINY #41

Pravidelný slez ostravských čtenářů obrázkových knížek. Pokud se vám teď vybavila Honzíkova cesta nebo Děti z Bullerbynu, jste tady špatně a nebo moc brzo. Říkají-li vám však něco jména Azzarello, Ellis, Gaiman, Kirkman, Moore, Aaron, Ennis, Mignola, Lemire, Millar či Vaughan, jste na správné adrese (a pokud ne, tak to určitě napravíme). Debaty nad autory a jejich díly, rozbory, grafy, světelné tužky a "povinná" četba. Přijďte mezi nás, nekoušeme. A když už, tak jenom trošku ;)

"Povinná četba"
Dobrodružství Jeronýma Moucherota
François Boucq

Prázdninové odpočinkové čtivo...

Kdy?
pátek 27. července 2018 (od 18:00)

Kde?
Kozlovna U Ježka (Klegova 771/19)

Link na naši skupinu: http://www.facebook.com/groups/ostravske.bubliny/
Link na FB událost: http://www.facebook.com/events/622922684749432/

Kaluž
M Kaluž | 28.5.2018 20:58 | Srazy, cony, festivaly

OSTRAVSKÉ BUBLINY #40

Pravidelný slez ostravských čtenářů obrázkových knížek. Pokud se vám teď vybavila Honzíkova cesta nebo Děti z Bullerbynu, jste tady špatně a nebo moc brzo. Říkají-li vám však něco jména Azzarello, Ellis, Gaiman, Kirkman, Moore, Aaron, Ennis, Mignola, Lemire, Millar či Vaughan, jste na správné adrese (a pokud ne, tak to určitě napravíme). Debaty nad autory a jejich díly, rozbory, grafy, světelné tužky a "povinná" četba. Přijďte mezi nás, nekoušeme. A když už, tak jenom trošku ;)

"Povinná četba"
Netvora
Marjorie Liu & Sana Takeda

Epická fantasy série ze stáje Image Comics (česky vychází u nakladatelství CREW), v níž dvojice autorek představuje svou vizi matriarchální společnosti inspirované Asií 19. století. V kulisách zuřící války mezi magickými bytostmi a řádem čarodějek sledujeme příběh mladičké hrdinky, jež je v záhadném mentálním svazku s mocným démonem. Ten se stává zdrojem obrovské síly a zároveň velkou výzvou k jejímu pochopení a ovládnutí. Redaktor webu Kotaku označil objemný první sešit série za „nádherný komiks o rasismu, válce a otroctví“. Tak uvidíme, zda mu dáme za pravdu.

Kdy?
pátek 29. června 2018 (od 18:00)

Kde?
Kozlovna U Ježka (Klegova 771/19, Ostrava)

Link na naši skupinu: http://www.facebook.com/groups/ostravske.bubliny/
Link na FB událost: http://www.facebook.com/events/1697543610335242/

Aktivita

Naposledy přihlášen: 14.8.2019 07:22
Komentáře u comicsů: 376
Hodnocení comicsů: 645
Příspěvků ve foru: 242

Sbírka (z CDB)

Četl: 647 (cca 239475 Kč)
Má: 560 (cca 211996 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0