Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 3 další ukázky

Maršál Sykes je lovec zločinců. Přezdívají ho „Ortel“, protože když svoji kořist dostane, a věřte, že on ji vždycky dostane, tak je zároveň soudce i vykonavatel rozsudku.

Velký hrdina Západu v očích desetiletého chlapce Jima je však jen smutný muž, trýzněný vzpomínkami, který čte knihy plné písmen bez obrázků... Ale když člověk zabíjí lidi - i když jsou to zločinci, kteří si smrt zaslouží - tak zabíjí i sám sebe... Přitom léta neúprosně běží, časy se mění a starý Západ mizí do legend...

Vyšlo jako 4. svazek edice ERB (Ediční Řada Bande dessinée)

Scénář
Pierre Dubois
Art
Dimitri Armand
Barvy
Dimitri Armand, Sébastien Gérard
Obálka
Dimitri Armand
Lettering
Eva Lišková
Překlad
Jitka Musilová
Redakce
Jaroslav Hlaváček, Eva Lišková, Josef Vybíral
Žánry
akční, dobrodružný, western
ISBN/ISSN
978-80-880-98-38-6 (Josef Vybíral)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
225 x 315 mm
Tisk
barevný
Váha
696 g
Stran
80
Cena
399 Kč
Originál
Sykes (Le Lombard, 2015)
 • sedw
  sedw19.11.2023 15:24Sykes
  Filmové westerny mě vždy bavily a o to více mě mrzelo, že v komiksech u nás moč časté nebyly. S Vybíralem se to však zásadně změnilo a přináší nám další příběh, kterému nemám co vytknout. Atmosféra divokého západu sálá z každé stránky a přečetl jsem jedním dechem. Pecka.
 • faster86
  faster869.11.2022 08:50Sykes
  Společne s Jackem jsem to koupil, v boxu protože to jednou bude mít obří cenu a když už to mám doma tak si to přečtu. No nečekal jsem nic a dostal jsem dobrý příběh, který může být klišojidní od začátku do konce, ale Dubois to krásně odvyprávěl. Nevěřil jsem, že se to někdy stane, ale western dostane 4.
 • choze
  choze12.2.2022 10:03Sykes
  Pěkně nakreslený, ale scenáristicky veskrze průměrný a neoriginální western, kterému chybí propracovanější postavy, pořádný záporák i zajímavější děj. Pro srovnání si přečtěte Hrobaře - ten je o dva levely výš.
 • SickNail
  SickNail mecenáš13.1.2022 08:20Sykes
  Tak ja neviem... Na Sykesa som sa veľmi tešil. Príjemná kresba a vynikajúci coloring ma hneď v úvode ohúrili. Pozvoľný rozbeh príbehu mi veľmi vyhovoval, vďaka čomu som dostal priestor vytvoriť si vzťah s postavami. Škoda že to tak nezostalo...
  Stúpajúce tempo, veľmi málo priestoru pre kľúčové momenty ku ktorým príbeh smeruje, a priam zbesilý záver kde sa roky posúvajú z panelu na panel mi prišiel neskutočne uponáhľaný. Vďaka tomu aj emočne akýsi prázdny. Slabé 4*
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš8.12.2020 06:58Sykes
  Vydarený komiksový western. Prekvapivo nestojí ani tak na akcii (nejaká tu je, ale väčšinou sa vyrieši behom pár drsných výstrelov, čo mi pripadalo "príjemne" realistické), ako skôr na skvelej kresbe, sympatickom ústrednom hrdinovi a predovšetkým nečakane smutnej atmosfére postupne odchádzajúceho Divokého západu. Až ku kruto ironickej koncovke. Josef Vybíral o dva roky neskôr vydal aj (výborný) prequel Texaský Jack. Nevraviac o fajnovom kartónovom exkluzívnom puzdre, do ktorého si oba komiksy môžete vložiť a vystavovať sa tým pred návštevami. Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/komiks-sykes
 • libormatejka
  libormatejka17.5.2020 17:31Sykes
  Pěkná kresba, opravdu moc pěkná, ale na mě byl velmi rychlý příběh, který si zasloužil trochu více v určitých pasážích rozepsat.
 • louza
  louza24.4.2020 09:47Sykes
  Po technické stránce dokonale zvládnutý western uhrančivý nejen skvělou kresbou, ale i výtečným coloringem a místy pěkně romanticky rozmáchlými panely, který nijak zvlášť nevybočuje z kánonu drsnějších westernů. Autor pěkně pracuje s charaktery postav a celkově má zápletku hezky vypointovanou. Těžko se ale ubránit dojmu, že závěr příběhu chtěl ještě trochu doladit a že kniha má místo jednoho a kousek evropského alba potenciál na dvě plnohodnotná. Závěr je braný dost šmahem a je to škoda. Jinak ale skvělá práce. Pro fanoušky westernů povinnost.
 • perak
  perak23.2.2020 20:30Sykes
  Koncept příběhu není nikterak originální, ale i tak se zde najdou atributy, které vyprávění posunují přece jen na jinou kolej. Jednotlivé postavy si v celé knize moc radosti neužijí, takže vyznění je takové neradostné odcházení. Velkým plusem je krásná kresba, která o to více vyzní díky velkému formátu knihy, takže i když kniha nemá moc stránek, strávil jsme s ní dost času právě užíváním si jednotlivých obrázků.
 • Kadin
  Kadin mecenáš4.1.2020 11:43Sykes
  Poctivý western se skvělým příběhem, úžasně stylizovanou kresbou a parádními postavami. Příběh má spád, čte se rychle a má fajn zvraty (i když ten poslední jsem trochu očekával). Jsou zde archetypy postav známe z podobných příběhů, ale to komiksu vůbec neubírá. Co zde musím vyzdvihnout je parádní panelování, které při akčních scénách vypadá skvěle. Také atmosféra divokého západu je zde cítit z každé stránky a to hlavně pří přestřelkách. Sykes je parádní westernovou jednohubkou, kterých se u nás moc nevydává. 8/10
 • karl173
  karl173 mecenáš22.12.2019 11:53Sykes
  Poctivá jednohubka, která dobře umí navodit tu správnou atmosféru a díky povedené kresbě je svět uvěřitelný a plný detailů. Kniha si bere z westernu zkrátka vše potřebné, a to i včetně klišé. Konec je poněkud uspěchaný a místy je děj velmi předvídatelný. Přesto je tohle skvělá jednohubka, kterou si mile rád přečtu znovu. Povedené 4*
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš7.12.2019 22:18Sykes
  Kvalitní western. Edice ERB má zřejmě stabilně vysokou kvalitu.
 • Mercurio
  Mercurio21.11.2019 11:51Sykes
  Zajímavé bylo to, že jsem věděl jak to skončí po přečtení prvních dvou stránek. Nic mě nepřekvapilo. Připadalo mi že už jsem ten příběh někde viděl.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš20.11.2019 00:08Sykes
  Dnes jsem dočetl celé ve vlaku cestou domů po 24hod službě, v tomto stavu můžu poněkud jinak vnímat, takže je fajn něco číst... Každopádně jsem také čekal něco jiného (asi nějakýho drsnyho lovce, co se s ničím nesere, ale bude to takový syrový celou dobu) a když už jsem začal číst, tak jsem po pár stránkách opět čekal něco jiného (v podstatě ten drsňák, ale zásadový, uhlazeny, nad věcí s tím, že brzo nastane akce a bude se moct predvest..) než následné pronásledování a ten tzv. "Road trip", kde se vlastně jakoby nic neděje a když jo, tak je to hned utnou a už se k tomu nevrací. Jakmile dojde k "závěrečnému" souboji, který skončí také dost rychle, tak.jsem si říkal, že zbývá ještě moc stránek, ač jsem čekal konec... Nasleduje další část komiksu s dalším závěrem a poté další rádoby filmová část se střihy na různá období/souboje směřující k závěrečné tečce v podobě posledniho souboje ústředního dvojice. Kresba je fajn, jak někdo říkal klasická evropská/francouzská. Příběh je jakoby taky fajn, ale chvilkama jsem postřehl, že se trochu nudím, z čehož mě vyvlekl nějaka ta rychle zakončena odbočka, např. Ta s duchy a zas se jelo dál... Četl jsem cca v 9-10 hod, teď je 23:53 a já právě s posexualni rozjasnenou myslí píšu toto hodnocení na druhou ctěnou knihu z edice ERB (první byl mistr mece, a ten mi přišel jakoby lepší), dam tomu průměr, unesený jsem nebyl, něco bylo fajn (úvod, barák duchu, retrospektivní scéna...), něco mi vadilo (usekle příběhy, několik závěru, zkratkovitost...), Kresbu beru za pěknou standartní ... Ale edice ERB vypadá slibně. ;) (Ještě dodám, že si postavám lze vytvořit vztah i v takto krátké knize, tohle by bylo asi lepší jako film)
 • Walome
  Walome mecenáš6.11.2019 20:09Sykes
  Tak tohle mi sedlo perfektně. Úžasná kresba, nádherný scenérie, postav málo, ale o to je příběh silnější a pointa mě potěšila. Opravdu jsem si tenhle komiks moc užil. Práce s panelama při akčních pasážích je úchvatná. Westerny mě nijak extra neberou, ale tohle jsem si skutečně užil. Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale kromě uspěchaného závěru mi na komiksu nic nevadilo, takže dávám pět a pořizuju do sbírky (původně půjčeno z knihovny).
 • Ter
  Ter26.10.2019 20:57Sykes
  Absolutne super po vsetkych strankach. Kresba a farby su ohromujuce. Dufam, ze vyjde aj Texas Jack alebo Western Valley: Chicanas. PS: skoda, ze Long John Silver nedostal Vybiral, aby ho vydal v takomto kvalitnom spracovani.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš16.10.2019 22:24Sykes
  Za mě nakonec velký palec nahoru. K westernům přistupuji opatrně a obecně mi tento žánr moc neříká. Za další jsem čekal něco úplně jiného, k tomu jsem čekal něco úplně jiného když jsem došel cca. do půlky komiksu. Vše je jinak, příběh nekončí klasickým vyvrcholením typu našel jsem padoucha a zatočil s ním. Je to v podstatě smutný a jímavý příběh plný životních pravd a emocí. Western je jen příjemné pozadí na poli lidství. Dost mi to připomínalo Unforgiven s Eastwoodem a Freemanem. Musím určitě ocenit, že to není ani tak moc o stáří a nalezení nějakého vnitřního klidu, většinou to tak bývá, tady je to zase příjemná zajížďka, ale vše hlavní je řečeno v průběhu příběhu. Kresba Francie - co dodat. Je to prostě rozpoznatelný na první dobrou, ale není tuctová a postavy s pozadím se vzájemně dobře dokreslují. Střídání barev podle lokací je zmáknuté na výbornou. Za mě pecka.
 • rooty
  rooty11.10.2019 12:31Sykes
  Příběhový slabší, než Hrobař. Nicméně kresba je úchvatná a musím říct, že edice ERB mi zatím neustále dělá velkou radost a těším se na každý další vydaný titul.
 • Kazumaki
  Kazumaki mecenáš8.10.2019 19:55Sykes
  Panejo, zajímavý komiksový western. Mělo to dost dobře našlápnuto, ale před koncem komiks úplně změnil tvář a najednou v něm šlo vlastně o úplně jiný motiv. Což by mi moc nevadilo, pokud by předchozí události s pronásledováním zlotřilého gangu nějak uspokojivě dospěly k závěru, ale místo toho jako když utne. Souhlasím s GWB, že v tom není nic moc navíc. Ale kresba je vážně pěkná a tu cením, takže za ni přidám hvězdičku.
 • Norri
  Norri mecenáš30.9.2019 11:53Sykes
  Veskrze neoriginální zápletka. V zápletce ale netkví síla Duboisova scénáře. Ta se skrývá ve vyprávění. Scénář se soustředí na Sykese a jeho společníky, na přírodu a celkovou atmosféru. Nejde o neustálou akci, ale spíše o klidnou roadtrip, kde dramatické situace přicházejí nárazově a jsou o to silnější a o to více na čtenáře zapůsobí. Dubois na Sykesovi ukazuje, že i drsní pistolníci mohou mít duši a s ní i své vlastní démony. Největší síla Sykese ale spočívá v kresbě, se kterou si Dimitri Armand opravdu vyhrál a je to jeden z těch komiksů, kde oceníte, že se vám dostal do ruky v původním velkém formátu. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/sykes
 • Karel Sec
  Karel Sec27.9.2019 09:28Sykes
  Ke konci je to trošku uspěchaný.......moc se mi líbí kresba.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.9.2019 09:48Sykes
  Co se týče obecného čtenářského požitku, nelze knize nic vytknout. Před spaním jsem si to otevřel a před usnutím si to celé přečetl. Dobře odvyprávěný western s drsnými hlavními hrdiny a zlými padouchy, kteří jen čekají na svůj zasloužený trest. Jenom konec a celý ten dějový kruh mi přijde trochu "chm, chm". A také v tomto řemeslně poctivě zvládnutém westernovském řemeslu nevidím takřka žádnou další přidanou hodnotu; něco, co by neexistovalo v "x" dalších dobrodružných příbězích z Divokého západu. Nemůžu říct, že se mi to nelíbilo, nemůžu však říct, že je to nějaké komiksové veledílo. Každopádně edice ERB zatím nikdy úplně nezklamala, super projekt.

  Celkový dojem: 60%
 • cyboy
  cyboy mecenáš18.9.2019 20:19Sykes
  Fajn vec, ten konec je opravdu dobry, ale bohuzel zalostne neoriginalni (asi nejznamejsi predchudce je Santiago od Resnicka). Ja mam tyhle "legendarni" konce rad, tak tech pet hvezd dam, ale ideal by byl ctyri a pul.
  80%
 • Gmork
  Gmork18.9.2019 18:46Sykes
  O komiksu Sykes jsem se kdysi trochu rozepsal na komiksárium, viz. odkaz.

  http://www.komiksarium.cz/index.php/2017/11/western-sykes-sazi-na-silne-postavy/
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš18.9.2019 11:56Sykes
  Mám rád westerny a Undertaker od Crew splnil všetko, čo som od komiksového westernu chcel. Na Sykes som sa preto veľmi tešil. Kresba, farby a prevedenie knihy je na jednotku a na komiks sa veľmi dobre pozerá, trochu horšie je to však so scenárom, kde po sľubnom atmosférickom začiatku začnú hlavní hrdinovia stopovať zlosynov a pritom 30 strán len kecajú. Záver sa však veľmi vydaril a zlepšil mi dojem z komiksu.

  P. S. - Som zvedavý na prequel Texas Jack, čo pán Vybíral sľúbil v prípade úspechu Sykes :)
3452152
 • sedw
  sedw19.11.2023 15:24Sykes
 • Mamut12
  Mamut12 mecenáš16.9.2023 23:12Sykes
 • Zlord_Antijezis
  Zlord_Antijezis6.6.2023 22:25Sykes
 • Unerr
  Unerr8.5.2023 17:18Sykes
 • porculan
  porculan18.4.2023 19:29Sykes
 • majer
  majer12.12.2022 19:07Sykes
 • faster86
  faster869.11.2022 08:50Sykes
 • BadBoy
  BadBoy5.11.2022 21:55Sykes
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš23.10.2022 23:06Sykes
 • Davispear
  Davispear 7.8.2022 00:02Sykes
 • Dezodoo
  Dezodoo10.7.2022 00:15Sykes
 • Anton Whatever
  Anton Whatever mecenáš10.4.2022 17:03Sykes
 • choze
  choze12.2.2022 10:03Sykes
 • lacoste
  lacoste19.1.2022 15:10Sykes
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš14.1.2022 08:11Sykes
 • SickNail
  SickNail mecenáš13.1.2022 08:20Sykes
 • Kaluž
  Kaluž mecenáš30.12.2021 02:34Sykes
 • davidek
  davidek11.12.2021 08:26Sykes
 • charvos
  charvos mecenáš29.11.2021 14:12Sykes
 • Kouzelnik7
  Kouzelnik7 mecenáš7.11.2021 19:01Sykes
 • vojti85
  vojti8521.9.2021 09:51Sykes
 • invape
  invape mecenáš4.9.2021 21:38Sykes
 • lukascus
  lukascus23.8.2021 21:43Sykes
 • terrordemon
  terrordemon14.7.2021 19:38Sykes
 • Stara.kryta
  Stara.kryta12.6.2021 07:25Sykes
 • Saint of Killers
  Saint of Killers5.6.2021 12:32Sykes
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš31.5.2021 09:22Sykes
 • 2scha
  2scha mecenáš24.5.2021 13:52Sykes
 • Ogre
  Ogre14.5.2021 20:44Sykes
 • vankobra
  vankobra28.4.2021 18:58Sykes
 • Matthew
  Matthew10.2.2021 22:29Sykes
 • Benny
  Benny mecenáš9.2.2021 19:39Sykes
 • Glumal
  Glumal19.11.2020 15:17Sykes
 • willis
  willis13.11.2020 18:22Sykes
 • NecRoman
  NecRoman13.9.2020 12:13Sykes
 • Bronn
  Bronn3.9.2020 19:34Sykes
 • KdG
  KdG19.8.2020 12:53Sykes
 • Géba
  Géba25.7.2020 08:51Sykes
 • Jabba
  Jabba9.7.2020 11:50Sykes
 • zipiik
  zipiik7.7.2020 17:02Sykes
 • namdnas
  namdnas6.7.2020 20:16Sykes
 • Elfo.here
  Elfo.here26.6.2020 19:38Sykes
 • Berry669
  Berry66921.6.2020 15:21Sykes
 • TheManWithNoName
  TheManWithNoName21.5.2020 18:43Sykes
 • libormatejka
  libormatejka17.5.2020 17:31Sykes
 • mcleek
  mcleek9.5.2020 08:42Sykes
 • crewni.konzerva
  crewni.konzerva27.4.2020 23:50Sykes
 • louza
  louza24.4.2020 09:47Sykes
 • Const.ex
  Const.ex7.4.2020 22:37Sykes
 • kadas97
  kadas971.4.2020 08:30Sykes
 • 2Hitman3
  2Hitman38.3.2020 09:46Sykes
 • Garp
  Garp1.3.2020 09:31Sykes
 • Lord Baltimore
  Lord Baltimore29.2.2020 18:02Sykes
 • perak
  perak23.2.2020 20:30Sykes
 • hellblazer
  hellblazer23.2.2020 11:00Sykes
 • Zbysek2410
  Zbysek241015.2.2020 13:07Sykes
 • foudy
  foudy2.2.2020 14:29Sykes
 • Lachvos
  Lachvos mecenáš12.1.2020 15:26Sykes
 • yogi
  yogi11.1.2020 08:26Sykes
 • Matthew
  Matthew9.1.2020 17:47Sykes
 • jh666
  jh6668.1.2020 06:51Sykes
 • Kadin
  Kadin mecenáš4.1.2020 11:43Sykes
 • calvin10
  calvin101.1.2020 19:17Sykes
 • lantan1
  lantan11.1.2020 09:39Sykes
 • Final
  Final mecenáš27.12.2019 11:34Sykes
 • karl173
  karl173 mecenáš22.12.2019 11:53Sykes
 • dajik
  dajik19.12.2019 16:21Sykes
 • Honzin
  Honzin9.12.2019 05:07Sykes
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš7.12.2019 22:18Sykes
 • Fox01
  Fox01 mecenáš3.12.2019 06:18Sykes
 • oleav
  oleav mecenáš2.12.2019 19:36Sykes
 • rajot
  rajot22.11.2019 17:14Sykes
 • Mercurio
  Mercurio21.11.2019 11:51Sykes
 • Himlik
  Himlik20.11.2019 21:04Sykes
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš20.11.2019 00:08Sykes
 • flipflop
  flipflop17.11.2019 20:42Sykes
 • Noci
  Noci6.11.2019 22:27Sykes
 • Walome
  Walome mecenáš6.11.2019 20:09Sykes
 • Karolín78
  Karolín781.11.2019 20:14Sykes
 • Light
  Light31.10.2019 23:58Sykes
 • Darker
  Darker mecenáš26.10.2019 19:57Sykes
 • Ter
  Ter23.10.2019 22:04Sykes
 • petrSF
  petrSF20.10.2019 10:02Sykes
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš16.10.2019 22:24Sykes
 • trudoš
  trudoš editor13.10.2019 12:36Sykes
 • rooty
  rooty11.10.2019 12:31Sykes
 • Kazumaki
  Kazumaki mecenáš8.10.2019 19:55Sykes
 • kinak
  kinak8.10.2019 19:44Sykes
 • house192
  house1924.10.2019 16:40Sykes
 • Kaaos
  Kaaos3.10.2019 12:35Sykes
 • Ozymandias
  Ozymandias3.10.2019 02:20Sykes
 • sala
  sala1.10.2019 07:22Sykes
 • Norri
  Norri mecenáš30.9.2019 11:53Sykes
 • Dinik
  Dinik24.9.2019 22:45Sykes
 • Faxim
  Faxim24.9.2019 15:01Sykes
 • o2t2
  o2t221.9.2019 10:13Sykes
 • Johny87
  Johny8720.9.2019 20:48Sykes
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.9.2019 09:48Sykes
 • cyboy
  cyboy mecenáš18.9.2019 20:31Sykes
 • disclose
  disclose18.9.2019 19:17Sykes
 • Gmork
  Gmork18.9.2019 18:46Sykes
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš18.9.2019 14:49Sykes
 • Lenny
  Lenny mecenáš18.9.2019 12:08Sykes
 • Gmork
  Gmork18.9.2019 19:03Sykes
  Radek: Není to recenze, jen článek k polské verzi, navíc z doby, kdy by mě ani ve snu nenapadlo, že tento komiks někdy vyjde v Čechách.
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš18.9.2019 18:57Sykes
  Gmork - Do tej tvojej recenzie si vybral veľmi divné obrázky, dať ako ukážku komiksu !!!POZOR SPOILER!!! úmrtia postáv? !!!POZOR SPOILER!!! Ty sa s tým nesereš :D
Četl/a (121)
2Hitman3, 2scha, adevr, AlmightyMates , Anton Whatever, BadBoy, Benny, Berry669, Bronn, calvin10, charvos, choze, Const.ex, cyboy, dajik, Dalamar, Darker, Darth Raelchi, davidek, Davispear , Dekssan, Dezodoo, Draco nobilis, Elfo.here, faster86, fel68, filosh, Final, flipflop, foudy, Fox01, Garp, Géba, Georgíno J., Glumal, Hades, Hawwwran, hellblazer, HellWeber, Himlik, house192, hypermlok, IndyP, invape, Ivan Kucera, Jabba, James, jankie, japes, Jay-jay, jh666, jiskra, Johny87, Kaaos, kadas97, Kadin, kallenved, Kaluž, karl173, KdG, Keno, Killingjoke, kinak, Kouzelnik7, KOWE, kubosos, Lachvos, lacoste, lantan1, libormatejka, Light, Lord Baltimore, lukascus, Macek78, maco, majer, Mamut12, Mariohurbanek, Matthew, Matthew, Mercurio, Mr.Plysh, mstefl, namdnas, NecRoman, Noci, Norri, oleav, Ozymandias, pechna, perak, petrSF, porculan, Poseidon1978, RadimNemec, rajot, rooty, S313, Saint of Killers, sala, schefik, sedw, SickNail, SNUFKIN, Stara.kryta, start05, tacmud, taidana, terrordemon, the.kasztan, trudoš, Unerr, Valdaufinka, vankobra, vojti85, vranakx, wolfgang, Yaromil, yogi, Zbysek2410, Zlord_Antijezis
(168)
2Hitman3, 2scha, adevr, Alfi, Alfred, AlmightyMates , Anton Whatever, Azbest, BadBoy, bboorreekk, Beng.D, Benji, Benny, Berry669, blackJag, bmc75, Bob, Bronn, burzum, calvin10, charvos, cobe, Const.ex, CSE_AC/DC, cyboy, Dalamar, DanielT, Darker, davidek, Davispear , Deckard, Dekssan, Dezodoo, Dinik, disclose, Draco nobilis, farnhajt, faster86, fel68, filemon, filosh, Final, flipflop, Fox01, Future-Death, Géba, Georgíno J., Glumal, gongon44, Hades, Hawwwran, hellblazer, HellWeber, Himlik, Honzin, house192, hugosnowden, hypermlok, IndyP, invape, Jabba, James, jankie, japes, Jay-jay, jh666, jjjirik, Johny87, Kaaos, kadas97, Kadin, kallenved, Kaluž, Karel Sec, karl173, KarlosJB, Kazumaki, KdG, kendor007, Keno, Killingjoke, Knuckless, KOWE, kubosos, lacoste, libormatejka, Light, listr, Lobok257, Lojza, Lord Baltimore, lukascus, Macek78, maco, malylada, Mamut12, Mariohurbanek, Marvin, Matthew, Matthew, mcleek, Mercurio, merhyx, Milten, Mitak, MP, Mr.Plysh, mstefl, NecRoman, Noci, Norri, Nyxxie, o2t2, OldaB, Olesh, Onkel 1928, Paldini, pavel, pearlxjam, pechna, perak, petrSF, porculan, Poseidon1978, Radek Blacksad, RadimNemec, Raido26, rajot, RaptoR, rooty, royan, S313, Saint of Killers, sala, schefik, SHORTY, SickNail, Skot, sleepless, SNUFKIN, Stara.kryta, start05, suricattaontheway, t0mas, tacmud, taidana, Tarka Daal, Ter, terrordemon, the.kasztan, Tialster, Tomket.Tom, tomned, Tony TwoDee, TonyT, trudoš, Valdaufinka, valon, VanTom, vishnar, vojti85, vranakx, willis, wolfgang, xintax, Yaromil, Zbysek2410, Zlord_Antijezis
Chce (11)
Blacklarch, BreakingAway, delsemela, DKoscik, DracoAn, dvoracekpetr1, Erich, Fida, monty.cl, Nightmare, worm
Shání (1)
Nightmare
Nabízí (2)
Alfred, Himlik