Profil pro sdílenou sbírku. Takže když zrovna píšu jako slovenská žena, tak to není rozdvojením osobnosti.
 • valon
  Walome: Na zdraví! :)
 • valon
  Fimi: To bych je asi potom poprosil o opravu na jejich straně. Sami MB tě totiž ve videu nazývájí externím spolupracovníkem, který pro ně sonduje trh, protože nebyla full-time práce, kterou by ti jinak rádi dali. Což můžeme potom dál slovíčkařit, ale pořád k nim máš blíž než naprostá většina jiných diskutujících, ať už tady nebo na facebooku.
  S tou tiskárnou je to z jejich strany pomalu jak ruská dezinformační kampaň, řekli toho tolik, že se pravdy člověk nedokope ani sbíječkou. Takže tam to asi nemá cenu dál debatovat.
 • valon
  Fimi: Já si naprosto upřímně myslím, že kdyby si na začátku dal cyboy realistické cíle a nesliboval nesmyslné termíny, tak se nic z tohohle stát nemuselo. Protože v realistickém plánu by bylo místo na to, že se po cestě něco pokazí a nebylo by potřeba hledat viníky z venčí.
  Ad tiskárna, já věřím, že špatně spočítali na konci ten přebal. Což se může stát a taky to vypadá, že udělali co mohli pro to, aby se to napravilo. Navzdory tomu, že se po nich kopalo už po cestě s důvody, které jsou přinejlepším pochybné. Jo, a mimochodem, co vím tak minimálně jeden velký nakladatel je pořád využívá a zatím jsem je neslyšel na ně nadávat ani jednou.
  Taky nevím, proc píšeš, že se nechceš MB zastávat. Vždyť jsi u toho projektu od začátku. Byl jsi první kdo o tom informoval na sockách. A když už nebránit projekt ke kterému, byť oficiálně jako externí spolupracovník, patříš tak nevím koho jiného bránit.
 • valon
  Fimi: Já si nemůžu pomoct, ale co tak čtu, tak to není o množství komunikace, ale o jejím stylu.
  To, že byli původně dva a teď je jeden nemá nic společného s tím, že co vyjádření, to svalení viny na kohokoliv jiného nebo brek nad množstvím haterů (přiznám se, nepočítal jsem to, ale i na fb mi přijde, že podporovatelů je pořád o nějaký ten chlup víc, jenom nejsou tak hlasití a hateři tam nechodí nadávat jako spíš ukazovat na to, že jim něco někde nesedí a fanoušci docela rychle přejdou do útoku proti nim). A fakt mi nesedí tohle posazení se do role oběti u někoho, kdo něco slíbil, podcenil vlastní síly a od té chvíle všechno řeší kopáním kolem sebe. Být tam nějaká pokora, tak se celá diskuze okolo tohohle komiksu táhne úplně jiným směrem.
  Nemluvě o tom, že ať se dívám, jak se dívám, tak Karel není napsaný v překladu, není napsaný v redakci a vlastně ani nikde jinde. Takže na to vlastně byl jenom jeden člověk už od začátku.
 • valon
  cyboy: V KN nikdy nebyl a není nikdo, kdo by se jmenoval Radek. A nic se tam neuvařilo. O těch číslech se mluvilo dávno před nějakým KN videem, na facebooku. Když na ne úplně plynulém průběhu HitHit projektu najednou během chvíle přibudou objednávky na několik desítek kusů - to bylo snad 40x dvojobjednávka nebo něco podobného - tak to vzbudí otázky a dohady. Jako člověk, co sám nahodně přisuzuje lidem příslušnost k projektům a účast na investigacích asi pochopíš, že lidé hledají odpovědi i tam, kde být nemusí.
 • valon
  Co se to právě stalo? Vždyť je to normální recenze, normální ohodnocení nové knížky. Bude teď pan Štěpánek volat všem, kdo si tu knihu koupili, aby sem raději nic nepsali? Nebo jenom v těch případech, kdy má máslo na hlavě, protože proč by kdokoliv komukoliv volal kvůli něčemu takovému, když je přece všechno v pořádku a každý si tu stojí za svými slovy? Je tohle ještě realita?
 • valon
  Nějak jsem po těch slibech čekal něco blízkého kolosálce od CC. Ale tohle je velikostí taková o kousíček větší Zpráva pro Adolfa.
 • valon
  valon14.10. 12:39Pindárna
  Ty nebude číst nikdo, ti se z koše špatných nápadů hned tak nevrátí :)
 • valon
  valon12.10. 22:22Pindárna
  Je mu v tom komiksu nějakých plus mínus 17, má psychických problémů, že by to vydalo na menší studii a do toho musí každý druhý den zachraňovat svět. Kdyby nezkoumal svoji sexualitu, tak už by vybočoval fakt až zbytečně moc :)
 • valon
  Tak přihazuje se v každém jednom projektu, kde chybí nějaké ty poslednější procenta. Ona by byla blbost nechat ležet na stole 90% cílové částky, když stačí doplatit posledních 10%. Takže je to vlastně takový průzkum jaký je o to reálný zájem s tím, že ten HitHit to protlačí mimo normální bublinu. Samozřejmě za cenu těch peněz, co jim pak člověk musí nechat :)
 • valon
  valon25.9. 11:28Pindárna
  seneke: Je to taky krvavá záležitost, ale ne podle oné slavné hry :)
 • valon
  valon25.9. 09:01Pindárna
  Tak dokud bude prostor pro oprávněné vtipy a kritiku Mighty Boys, tak jen nezmizí :) A když někdo bojoval rok s jednou knížkou a pak jich oznámí hned devět, to pozvedne nejedno obočí ;)
 • valon
  valon29.6. 23:30Pindárna
  Hawwwran: A to zrovna MtG má oproti jiným e-sportům obrovskou výhodu při sledování, že komentátoři věnují (aspoň teda většinou u těch velkých turnajů) slušnou část času vysvětlování, co se právě stalo a proč to (asi) ten hráč zahrál tak, jak to zahrál. Takže se člověk i přiučí. Co jsem zkoušel jsem sledovat LOL nebo DOTU kvůli kamarádům, co mi pouštěli náhodné videa, tak jsem se nechytal naprosto ani trochu krom té nejzákladnější znalosti. Prostě jenom barevný maglajz a někdo nadšeně řve, že se něco stalo :D
  Btw, byly to zrovna MtG streamy, co mě naučily nerýpat do lidí, co sledují sport. Za mlada jsem si pořád dělal legraci, jak někdo může sledovat jakýkoliv sport a pak mi časem došlo, že se v ničem neliším, když koukám na dva lidi, jak akčně pokládají karty na stůl a někdo to komentuje. Ba dokonce jsem pro ostatní lidi mnohem větší exot než jakýkoliv sportovní fanoušek.
 • valon
  valon25.6. 20:44Pindárna
  SomeOne: Trochu i jo, ale zase se moc nebojím posílat věci z domu, takže když už je to fakt špatné, tak nepomůže ani, že jsem za to vyhodil peníze oknem :D
 • valon
  valon14.5. 11:44Pindárna
  Darker: Je to vážně tak, nemám nejmenší zájem. Prostě si beru, co tu vyjde, jak to tu vyjde. I tak mám knihovnu dost přeplněnou.
 • valon
  valon14.5. 09:08Povinná četba
  Darker: Neumím polsky, nebudu umět polsky, nebudu si nikdy kupovat polské komiksy a nezajímá mě, co v Polsku vychází. Co je špatného na tom, že bych byl rád, kdybych si mohl upravit SVŮJ zážitek ve fóru, aniž bych ovlivňoval cizí zážitky? Nejlíp tím že si budu moct vypnout nějaký kanál a nebudu muset rozklikávat fórum s novou zprávou jenom abych zjistil, že se mě nijak netýká.
 • valon
  valon13.5. 11:23Povinná četba
  Pokud je potřeba víc hlasů, tak se přidám za vytvoření Polského klubu :D
 • valon
  valon11.5. 22:25Srazy, cony, festivaly
  Fry: Přišel jsi o soutěže o Lego a deskovky. Ale jinak celkově mě to potěšilo. Za 90,- byly na hlavní linii příjemné rozhovory (Predrag Bjelac, František Kotleta nebo Tad Williams). Ten zbytek už byl o trochu slabší. Roxtara jsem prostě protrpěl, měli tam nějaké faily v technice nebo provedení místy a celá fanouškovská stage jsou prostě přednahrané videa od fanoušků.
 • valon
  valon10.5. 23:07Stripy, jouky, fejky :)
  GWB: Neskutečně parádní kousek :)
 • valon
  valon8.5. 21:22Sběratelský klub
  Skot: Jediné info v tomhle celém je to, co poskytl sám cyboy. Tiskárna chce výtisky zpátky kvůli pojišťovně, aby je mohla znehodnotit. Ale nikde nepadlo, jak to bude s případnými rozdíly v původně dodaných kusech, které se prostě nevrátí.
  P.G.: Do smlouvy asi nevidím. Ale prostě a jednoduše, když od začátku cyboy říkal, že chce dokonalý produkt a celé tohle vracení se děje proto, že takhle to dokonalý produkt není a neproběhl tam maximální možný počet a kvalita kontrol, tak prostě on neudělal dost proto, aby dostál svému slibu, tudíž je zbylá chyba u něj a jinde ani být nemůže.
 • valon
  valon8.5. 21:07Sběratelský klub
  Nedokážu si představit, že si neudělá nějakou aspoň základní kontrolu než ho nabídne k prodeji. Pokud teda nechce být dealer, kterému se pravidelně stává, že nabídne zkušební jízdu jenom aby zjistil, že auto vlastně ani nestartuje. Ale i tak je docela rozdíl mezi tím kontrolovat auto a nezkontrolovat komiks po tom, co už s ním bylo několik předchozích problémů. Ale i tak, stalo se, neodstane se. Pořád se ale může přestat s tím nesmyslem, že to celé způsobila tiskárna. Protože kam až dohlédnu, tak tiskárna udělala chybu, tu chybu na vlastní náklady opravila, a teď je řada na vydavateli, aby napravil to, že si to pořádně nezkontroloval než to poslal ven.
 • valon
  valon8.5. 20:59Sběratelský klub
  P.G.: Ne, proč? Ono neexistovalo žádné okno, kdy všechny ty knihy byly z tiskárny venku a šly zkontrolovat než se začnou rozesílat?
 • valon
  valon8.5. 20:33Sběratelský klub
  Ad férovost: Pokud tiskárna platí celý přetisk a pak si to vyřeší s pojišťovnou a už na fb zaznělo, že nemůžou čekat všechny výtisky zpět, protože jak vytrackovat ty z obchodů, že jo, tak vidím jediné férové řešení. Každému komu se dá prostě ten výtisk poslat a požádat o ten starý zpět, na náklady vydavatele, přece jenom se tu kasali, že jejich chyby jdou z jejich kapsy. A co se vrátí, tak předat tiskárně. Pokud budou vyměňovat podle zájmu/nezájmu, tak jim v rukou zůstanou jakékoliv výtisky navíc, které zaplatila tiskárna a které by prodali podruhé a to má k férovosti docela daleko. Spíš to smrdí jako pokus o zalepení červených čísel s pokračující imagí hrdiny.
 • valon
  valon4.5. 10:28Povinná četba
  Hawwwran: Na jejich facebooku a i u samotné objednávky varují, že k odběru od 1.6.
  Pavel75: Tam ale stejně není důvod brát to samostatně, když ta druhá knížka co do toho patří tak vyšla teprve teď a bez ní by člověk měl poloprázdné pouzdro. Takže max že by to někdo chtěl na jiné věci, ale to zase nechápu proč.
 • valon
  valon4.5. 09:42Povinná četba
  Celé ráno jsem nad tím skřípal zubama a nakonec vzal. Nevýhody sice převažovaly (cena, nerovnost v knihovně, zbytečnost dávat zrovna pevnou vazbu do krabice), ale jsem sucker na krabičky, což nakonec rozhodlo.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 0
Mám: 382 (cca 97671 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: 2 (cca 625 Kč)
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0