• sedw
  sedw17.9. 23:13Rick a Morty #02
  O chlup horší, než první díl, ale pořád velmi zábavné pro vyplnění pauzy mezi jednotlivými sériemi. Určitě budu v sérii pokračovat, protože moc lepších oddechovek na večer před spaním u nás nevychází.
 • sedw
  sedw17.9. 23:05Rick a Morty #01
  Jsem velký fanoušek seriálu, ale komentáře níže mě od komiksu dlouho odrazovaly. Nakonec jsem si ale řekl, že s ohledem na pauzu mezi sériemi dám komiksu šanci a nelituji. Velmi jsem se bavil a i když kvalit seriálu nedosahuje, tak je to velmi příjemná oddechovka s příjemným humorem.
 • sedw
  Závěr prvního story arcu byl velmi dobrý a navnadil na pokračování. Kniha obsahuje dva příběhy, přičemž bavily oba stejně, takže hodně. Velmi mě v tomto díle zaujalo zpracování zpustošené Budapešti, pohled na město hned na první straně na mě zapůsobil až neuvěřitelně silně. Krásně vykreslený svět, u kterého nemám pocit, že by mi něco unikalo (jak se občas děje u Hellboyversa, které je unikátní svojí propojeností, ale díky které se občas v ději po delší pauze ztrácím).
 • sedw
  Vždy mě v rámci delších sérií baví povídkové knihy a tady tomu nebylo jinak. Asi navždy mi v hlavě utkví kresba rudé smrtky v povídce Hra. Další povídka, která vyniká, je poslední Inkvizitor, ale i ostatní byly výborné. Líbí se mi, že povídky sice nepokračují v nastoleném příběhu, ale celý svět a jeho postavy krásně rozvíjí. Mírně slabší, než předchozí díl, ale pořád pecka.
 • sedw
  Druhý díl překonal už tak výborný díl první. Velmi temný příběh s maximální hororovou atmosférou, která mě opravdu vtáhla do děje. Top v ranku hororových komiksů.
 • sedw
  Hellboye a jeho svět jsem měl vždy rád a byl jsem zvědavý, jaký bude Mignola v případě zcela jiného světa. A je opět skvělý. Hned první díl ukazuje, co od série můžeme čekat - tedy akční a temnou záležitost, která opět odkazuje na spoustu literárních a filmových děl. Co musím vyzdvihnout je kresba, protože takovou atmosféru jsem v komiksu už dlouho nezažil.
 • sedw
  sedw11.9. 13:35Palestina
  Po přečtení jsem si musel dát trochu delší pauzu, abych mohl relevantně hodnotit. A nakonec musím jít s davem a dát plný počet. Komiks se velmi těžce čte, ale není to tím, že by byl špatně napsaný, ale tématem. U Sacca mám problém, že mi chvíli trvá, než se v "ději" zorientuji, ale tady to trvalo kratší dobu a během několika stránek jsem byl vtažen do světa, ve kterém bych nikdy nechtěl žít. Silné dílo, které podtrhuje padnoucí kresba.
 • sedw
  Příjemný, ale veskrze průměrný návrat ke známým postavám. Bavily mě příběhy o svatém zabijákovi a prdelmanovi, na druhou stranu muži z jihu ani Cassidy moc nezaujali. Jsem rád, že tento speciál vyšel, na druhou stranu se k němu už asi nevrátím (na rozdíl od hlavní série, kterou si jednou rád zopakuji).
 • sedw
  Dlouho jsem uvažoval, jestli dát 4 nebo 5, protože konec nebyl úplně taková pecka, jak jsem doufal. Na druhou stranu byla celá série ukončena se ctí, o čemž by se mohlo mnoha jiným tvůrcům jen zdát, a i když konec nebyla žádná extra bomba, tak ve mně nezanechal pachuť promarněného potenciálu. Proto jsem se nakonec rozhodl mírně přidat a tu poslední hvězdu přihodit.
 • sedw
  Klidný díl, který je ale napěchovaný příběhem a emocemi. Origin Tulip konečně odhalil něco víc o této postavě, část o Cassidym mě bavila, ale zároveň rozesmutnila, což však svým humorem kompenzovala část se Starrem. Nevím, jestli toto byl nejlepší díl série, ale mezi top 3 rozhodně patří.
 • sedw
  Toto mi hodně sedlo. Příběhová odbočka, která ale byla tak dobře napsaná a byla tak zábavná, že mě vůbec nevadilo, že se hlavní linie v podstatě neposunula. Díl, který pro mě hlavní postavu polidštil, jako žádný z předchozích dílů.
 • sedw
  Lepší, než předchozí díl, ale na plný počet to ještě není. První polovina totiž byla trošku slabší, než jsem podle zápletky čekal. Příliš akce, která mi ale přišla trochu bezúčelná. Vše se ale zlomilo v půlce komiksu a druhá polovina byla opravdu parádní, velký příběhový posun, emoce, vývoj postav... Bonusový příběh o Starrovi mě bavil velmi.
 • sedw
  Tady musím souhlasit s většinou, že jde o slabší díl. Na druhou stranu, první příběh mi přišel jeden z nejlepších a nejdojemnějších v této sérii a konec se taky velmi povedl. A Prdelman je asi nejzajímavější komiksová postava, kterou jsem v poslední době měl možnost na stránkách tohoto média potkávat.
 • sedw
  Kvalitativně na stejné úrovni, jako minulý díl. Opět super nové postavy (praotec, Ital), poměrně zajímavý posun děje, dostatek akce a ennisovského humoru. Tato série prozatím dech neztrácí.
 • sedw
  Oproti druhému dílu drobný propad v kvalitě, ale není to tím, že by tento díl byl špatný, ale tím, jak byl druhý geniální. Takže i tak je to za plný počet. Do hry vstupuje nová organizace, která celý děj notně opepří a přidá mu další vrstvu. Ennis opět vytvořil geniální a perverzní postavy, které mě prostě baví číst. Místy až absurdní humor, který ale Ennis prostě umí. Parádní oddechovka a další střípek do skládačky tohoto parádního světa.
 • sedw
  První díl byl super, ale tento ho ještě o malý stupínek přeskočil. Obecně se mi velmi líbí styl vyprávění, kdy postupně nahlédneme do historie jednotlivých postav a přesně k tomu tady dochází. Navíc do hry vstupují další bizardní aktéři a celý příběh je tak i správně okořeněn. Přečteno na jeden zátah a hned jsem se vrhl na další díl.
 • sedw
  Tak po několika letech, kdy jsem si tuto sérii šetřil jakožto legendu, jsem se konečně rozhodl, že se do ní pustím. A recenze nelhaly, opravdu je to pecka. Ennis jede na plné obrátky, nechybí zajímavé postavy, humor, akce. Kresba mi k celkovému vyznění komiksu sedla, není to žádná pecka, ale velmi dobře se na komiks kouká. Takže první díl za plný počet a očekávám jízdu.
 • sedw
  sedw6.7. 23:32Načmáranec
  Musím souhlasit s většinou, konec dojem z celého příběhu mírně pokazil, ale ne natolik, aby mi to celý komiks pokazilo. Protože až na konec šlo o výborný, mírně hororový, hodně mysteriózní a napínavý příběh s parádní kresbou. Rozhodně jde o komiks, ke kterému se ještě někdy vrátím, protože se četl opravdu dobře a odsýpal.
 • sedw
  Pro mě čistý průměr. Nevím, jestli je to tím, že jsem Conana nikdy nečetl, ale všechny povídky mi přišly strašně zkratkovité. Třeba hned první, věřím, že mohlo jít o super epický příběh, ale v tomto komiksu mě vlastně moc nezajímalo, jak to celé dopadne, protože se všechno odehrálo tak rychle. Světlou výjimkou byl poslední příběh, kde mi vlastně nic nechybělo a považuji ho jednoznačně za nejlepší ze sbírky.
 • sedw
  Další Usagi, další plný počet, a já žasnu, jakou kvalitu si tato série uchovává. Tento díl obsahuje jeden z nejsilnějších příběhů (Smrt čajového mistra), další parádní příběh z tohoto dílu je Jednoruký šermíř.
 • sedw
  Usagi se mi asi nikdy nepřejí. Kdyby se mě někdo zeptal na konkrétní díly a jak se mi líbily, dokázal bych vyjmenovat jen jeden, který opravdu vyčnívá (Otcové a synové), ale ostatní, i když jsou na podobné vlně, jsou vždy parádní a velmi rád se do tohoto světa vracím, i kvůli tomu, že se vždy dozvím něco nového o Japonsku (hlavně příběhy Běžci s ledem a Shoyu).
 • sedw
  Tento komiks jsem přečetl na jedno posezení, velmi citlivý a civilní příběh, který pohladil po duši a potěšil. Kresba byla velmi příjemná a celý balíček fungoval na jedničku.
 • sedw
  Bohužel se musím shodnout s většinou komentářů níže. Po předchozích dvou dílech, kterým bych neměl co vytknout, pro mě byl závěr trochu zklamání. Příběh mi nepřišel tak napínavý jako ty předchozí, "snové" výlety mi přišly navíc. Samotný závěr mě nezklamal, sice nenadchnul, ale ve výsledku jsem byl spokojený. Jen to, co mu předcházelo, nebylo tak dobré, jako v předešlých dílech. Celkově ale tuto sérii rozhodně doporučuji a myslím, že se k ní ještě jednou vrátím.
 • sedw
  Další paráda, tentokrát opět v hlavní linii. Rozhodně mi zde nejvíce sedlo zasazení příběhu do prostředí hudební skupiny, byly zde nejlépe napsané postavy a pro mě i několik šokujících zvratů. Kresbě opět není co vytknout a tato série mě opravdu baví.
 • sedw
  Přesně tento typ příběhů se mi v delších sériích vždy líbil. Odbočení od hlavní linie, nahlédnutí do jiných časových rovin nebo na vedlejší postavy, dokreslení příběhu z jiné perspektivy. Nejlepší byly příběhy 2 a 4, ale povedené byly všechny. Paráda a nemám co vtknout.
 • sedw
  Druhý díl mě bavil více, než jednička. Na plný počet to ještě není, ale kdybych mohl, dal bych 4,5*. Zápletka je velmi napínavá a líbilo se mi o období a prostředí, do kterého je děj zasazen. Kresba opět sedla parádně.
 • sedw
  Poprvé jsem četl asi 2 roky zpět v originále a příběh mě nadchnul. Od té doby jsem přečetl desítky jiných komiksů a už to bylo o něco slabší, ale pořád velmi solidní 4*. Příběh je napínavý a atmosférický, kresba je parádní. Jen už to není takové zjevení.
 • sedw
  Tak toto byla opravdu jízda. Komiks, který částečně (ale opravdu jen částečně) popírá superhrdinské status quo a ve kterém došlo k pravděpodobně trvalým změnám ve světě Aquamana. Velmi napínavý příběh, spousta překvapivých zvratů, parádní kresba. Nemám co vytknout a řadím Aquamana v oblíbenosti po bok Batmana.
 • sedw
  První setkání s Aquamanem a velké překvapení. Zábavný mainstream, kde ale není ani nouze o překvapení. Po dlouhé době se mi u superhrdinů stalo, že jsem měl opravdu strach o to, co se s nimi stane. Kresba byla velmi příjemná a bavila.
 • sedw
  sedw17.4. 21:14Thor: Vikingové
  Mírný nadprůměr, jednohubka s velkým množstvím akce a menším množstvím příběhu. Trefilo se mi však do momentální nálady, takže jsem se dobře pobavil.
 • sedw
  sedw17.4. 20:37Drsná škola
  Příběh zde slouží pouze jako "podvozek" pro kresbu. Není špatný, ale jde o mírný nadprůměr. To, co ale předvedl Darrow kresbou, to je něco. Detailnost některých stránek mi přišla až neuvěřitelná, nechápu, jakou měl trpělivost, když to kreslil.
 • sedw
  sedw11.4. 23:54Parker: Lovec
  S tímto komiksem jsem měl trochu problém. Měl všechny předpoklady, aby ode mě dostal plný počet, ale nakonec je to za 3 hvězdy. Příběh byl totiž z mého pohledu velmi tuctový, bez větších překvapení či zvratů. A kresba, ač byla velmi stylová, mi nakonec ke komiksu tak moc nesedla, místy jsem se v ní mírně ztrácel. Rozhodně jsem rád, že jsem komiks četl a dal bych šanci i případnému druhému dílu, protože potenciál tu vnímám velký, jen by potřeboval lepší scénář.
 • sedw
  Ani poslední díl první části nezklamal a opět musím dát plný počet. Ke komiksům ze světa Temné věže jsem přistupoval s jistou mírou skepse, ale bylo to zbytečné. Dostal jsem velmi dobře provedené rozšíření světa, který jsem si oblíbil již v knižním provedení.
 • sedw
  Tento díl je již na plný počet. Nemám, co bych vytknul. Děj je napínavý, odsýpá, je plný emocí, svět je parádně vykreslen... Jako fanoušek Temné věže jsem nadšený.
 • sedw
  Jak jsem se u minulého dílu bál, že série upadla a už se nevrátí ke kvalitně prvního dílu, tak mě třetí kniha vyvedla z omylu. Nový příběh a přesto skvělý a do atmosféry celé temné věže velmi dobře zapadl a hezky rozvíjí mé oblíbené období Rolandova mládí.
 • sedw
  První díl, kde se autoři nemohli opřít o již napsanou knihu a bylo to znát. Za mě poměrně velký propad dolů, hlavně kvůli "snové" části příběhu, která byla opravdu hodně natažená. Po předchozím překvapení se dostavilo zklamání.
 • sedw
  Pro někoho, kdo celou Temnou věž přečetl dvakrát, v tomto komiksu není nic nového, ale to ani nebyl účel. Celou dobu jsem byl překvapený, jak se poměrně rozsáhlou knihu podařilo "smrsknout" do šesti čísel komiksu, ale vše bylo srozumitelné a kdybych neznal předlohu, tak mi vlastně asi nic nechybí. Parádní práce.
 • sedw
  Jeden z nejlepších MDEKú. Oba příběhy byly super, nedokázal bych se skoro rozhodnout, který se mi líbil víc. Byly tak jiné, že každý mi dal něco. Nicméně přecejen o malý kousek bych preferoval western, protože se jednalo o přímočařejší příběh s větším tahem na bránu. Kresba obou příběhů byla také super, každá úplně jiná, ale každá měla své kouzlo.
 • sedw
  Nepamatuji, kdy jsem četl něco, co mi přišlo tak špatné. Začátek byl nadějný, ale pak už to bylo jen špatné a ještě horší. Velmi těžce se četlo, příběh byl zmatený a prostě divný. Velké zklamání, s ohledem na jména na obálce jsem čekal něco uplně jiného.
 • sedw
  Hodně jsem přemýšlel nad hodnocením, až tolik, že hodnotím skoro 2 měsíce po přečtení. Ale i po této době ve mě příběh rezonuje a vzpomínám na něj. Po dočtení jsem uvažoval o 4*, ale jak se mi vše rozleželo, tak 5* je jediné správné. I přes mysteriózní nádech jde totiž o velmi civilní příběh, který by mohl vlastně prožívat každý z nás. Určitě se k tomuto dílu ještě vrátím, protože mám pořád pocit, že mi toho může ještě hodně nabídnout.
 • sedw
  sedw7.2. 22:46Ségry
  Velmi příjemný a zábavný komiks, ne tak dobrý, jako Úsměv, ale opět příběh pohladil po duši a nechal mě vzpomenout i na moje dětství. Jen víc takových komiksů.
 • sedw
  Nejlepší díl, parádní zakončení série a konec, který mě osobně poměrně hodně překvapil. Klidně bych zvládl i více dílů, postavy jsem si opravdu oblíbil a budou mi chybět.
 • sedw
  Trochu slabší, než minulý díl, ale pořád je to na plný počet. Opět jsou zde napínavá vyšetřování, ale i tady se dozvídáme něco více o osobních životech jednotlivých postav. A právě toto se mi na komiksu líbí nejvíce, jak nenásilně umí spojit drsnou detektivku s civilními příběhy jednotlivých postav. Jen škoda, že série má pouze 4 díly.
 • sedw
  Druhý díl už si zaslouží plný počet bodů. Líbily se mi všechny příběhy, ale nejvíc poslední. Krásně se začaly prokreslovat jednotlivé postavy a celý děj nabral trochu civilnější ráz. Velká spokojenost.
 • sedw
  První díl parádní série z Gothamu, kde hlavní roli nehraje Batman, ale běžní lidé. První dva příběhy byly trošku slabší, ale třetí byl parádní a velmi navnadil na pokračování. Kresba velmi dobře sedla k celému vyznění komiksu.
 • sedw
  Všechny výtky, které jsem měl k posledním dvěma dílům, musí stranou! Toto byla pecka, přečetl jsem na jeden zátah a skoro jsem ani nedýchal. Tomuto říkám parádní zakončení plné napětí. Nechápu, jak toto někdo mohl číst po jednotlivých číslech, já bych to nedal.
 • sedw
  Platí v podstatě to, co jsem psal o minulém díle. Tento je ale snad ještě více natahovaný a jak píše Fry, kdyby byl kratší, ničemu by to nevadilo. Pořád jsem se dobře bavil, ale zároveň jsem byl rád, že se blíží konec.
 • sedw
  Oproti minulému dílu pokles kvality, děj začíná být na můj vkus trochu moc natahovaný a místy až překomplikovaný (i tak ale autor vše vysvětluje, takže zůstává srozumitelný) a mírně ztrácí dech.
 • sedw
  Další v řadě dílů, které si zaslouží plný počet. Tento díl byl i poměrně akční a hlavně v něm došlo k několika velkým zvratům. Paráda.
 • sedw
  Jízda pokračuje, objevují se nové postavy i nové nápady. Jak jsem měl pocit, že se série začíná cyklit a postávat na místě, tak mě autoři vyvedli z omylu a nové zápletky jsou snad ještě napínavější, než v úvodních dílech. Další díl na plný počet.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 412 (cca 151748 Kč)
Mám: 620 (cca 220320 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 8 (cca 3392 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0