• sedw
  První 3 čísla jedno velké wow. Parádní epické vyvrcholení předchozího komornějšího dílu s kresbou, které nemám co vytknout. Vše bylo prokreslené do nejmenšího detailu. Speciální příběh ale snižuje hodnocení tohoto dílu, děj nebyl špatný, ale kresba byla opravdu děs a celkově mě tato odbočka vytrhla z výborného hlavního děje.
 • sedw
  Příběhově super pokračování předchozího dílu, které se v podstatě celé odehrává pod vodní hladinou. Jediné, co mi trochu nesedla, byla kresba. Přišlo mi, že Šejič začal první sešit naprosto parádně, ale v posledních číslech už kresba působila poměrně odfláknutě, jako by nestíhal. Takže mírný palec dolů za kresbu, jinak paráda.
 • sedw
  První část s Warheadem mě příliš nebavila, šlo ale o veskrze průměrný mainstream, takže ani žádný průser. Na druhou stranu, druhá a třetí část byly naprosto parádní a přečetl jsem je na jeden zátah. Napínavé, akční, zajímavý příběh, parádní kresba. Úplný konec pak obsahuje takový cliffhanger, že jdu hned číst další díl.
 • sedw
  Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem se pořádně začetl, ale tak od čtvrtiny jsem už komiks skoro nemohl odložit. Velmi poutavě a čtivě napsaný životopis, který je zároveň sondou do světa zcela odlišné kultury.
 • sedw
  sedw15.4. 21:48Nemo: Srdce z ledu
  Za mě vlastně velmi příjemný akční komiks. Kvalita rostla postupně, takže poslední díl určitě nejlepší, ale s ohledem na moji lásku k Lovecraftovi velmi bavil i první příběh. Za mě lepší než první liga a srovnatelné s druhým dílem.
 • sedw
  sedw10.4. 12:00Sága Valty
  Rozjezd byl velmi slibný, bohužel ke konci se děj již začal příliš rozmělňovat a trochu na můj vkus všuměl do ztracena. Úplný konec ale poměrně překvapil a potěšil. Přemýšlel jsem mezi 3 a 4*, ale nakonec jsem se ke 4 přiklonil kvůli kresbě a prostředí, protože severskou mytologii mám rád a komiksů z této oblasti u nás moc nevychází.
 • sedw
  sedw10.4. 11:35Zarov
  Velmi příjemný akční komiks s parádní kresbou, hlavně scenérie v džungli neměly chybu. Děj byl velmi příjemný a odsýpal. Doufám, že se prodeje zlepší a pan Vybíral se do druhého dílu, až bude venku, pustí, protože jsem dlouho nečetl takovou příjemnou oddychovku.
 • sedw
  sedw10.4. 11:27Až do posledního
  Toto mi sedlo naprosto maximálně. Na to, jak byl příběh krátký, tak jsem se dokázal se všemi postavami sžít. Příběh měl emoce, akci, atmosféru a vše podtrhovala parádní kresba. Víc takových komiksů.
 • sedw
  Druhý díl mě bavil více, než předchozí. Lepší příběh, lepší kresba, lepší humor... Není to na plný počet, ale rozhodně nadprůměr a něco takového jsem od Moora čekal. Hodnocení mírně sráží první kapitola v marťanštině, to byl krok vedle. Almanach na konci jsem chtěl přečíst, ale vzdal jsem to, protože byl na to, že v něm není v podstatě žádný souvislý příběh, příliš natahovaný a extrémně dlouhý.
 • sedw
  sedw10.4. 11:08Liga výjimečných I.
  Hodně jsem se na tento komiks těšil, měl všechny předpoklady, aby se mi líbil (viktoriánská Anglie, odkazy na literaturu, kterou jsem četl), ale bohužel zde z mého pohledu právě odkazy a různé skryté narážky zvítězily nad příběhem, který byl prostě průměrný. V první polovině se v zásadě nic nedělo a až druhá se trochu rozjela, ale i tak celkově průměr s povedenou kresbou. Povídka na konci nebyla špatná, velmi připomněla Lovecrafta a toho já rád.
 • sedw
  Slabší příběhovou linii s Humrem naprosto vykompenzoval konec, který byl epický, nečekaný a navnadil na další díly. Trochu jsem se bál, jak autoři trilogii zakončí, ale obavy byly zbytečné, protože toto se povedlo maximálně.
 • sedw
  sedw23.2. 23:58Ú.P.V.O. #13: 1947
  Jak jsem roku 1946 vytýkal kresbu, tak tady už jsem byl naprosto spokojený. A stejně tak jsem byl spokojený s příběhem. Ten, jak uvádí Fry, nemá příliš mnoho společného s Ú.P.V.O., ale byl to zatraceně dobrý příběh o upírech, který chytl a nepustil.
 • sedw
  Tak toto byla velká paráda. Mám hodně rád tyto návraty do minulosti děje prostřednictvím krátkých povídek a zde nemám co vytknout. Každý z příběhů byl něčím zajímavý. Za naprostý vrchol považuji 3. příběh, těsně následovaný 5. příběhem. Ale i ostatní byly velmi nadprůměrné, takže jsem po čtení cítil maximální spokojenost.
 • sedw
  První díl této trilogie mě hodně navnadil, takže jsem čekal, že pokračování bude podobně epické, jako konec předchozího dílu, v tom jsem se ale mýlil. Za mě trošku přešlapování na místě, které nebylo ani tak napínavé, jak jsem čekal. Pořád jsem se bavil, ale o něco méně, než jsem u této série zvyklý.
 • sedw
  Obecně se mi v rámci tohoto universa líbí spíše komornější příběhy, takže jsem se trochu bál toho, co autoři chystají za epický děj, každopádně jsem nakonec nebyl rozhodně zklamán. První polovina mě sice tak moc nechytla, ale od přesunu do Mnichova to byla jízda jako na horské dráze a komiks jsem přečetl jedním dechem.
 • sedw
  sedw23.2. 23:31Ú.P.V.O. #09: 1946
  Trochu rozpačitý zážitek. Po několika měsících jsem se zase vrátil do světa Ú.P.V.O., ale první, co mě zarazilo, byla kresba, která se mi snad poprvé v této sérii (a obecně celém Mignolaversu) opravdu nelíbila. A to je škoda, protože příběh je opravdu dobrý. Není to nic, co byste od série nečekali, ale jde o velmi příjemný exkurz do historie úřadu a též do období po 2. světové válce, které mám opravdu rád. Příběhově tedy, ač nejde o nic převratného, spokojenost, hvězdu dolů však musím dát za kresbu.
 • sedw
  Jak mě předposlední díl navnadil na konec, tak mě poslední trochu zklamal. Čekal jsem podobné zakončení, ale něco mi na něm nesedělo, asi to, jak se všechno seběhlo rychle, aniž by se vybudovalo dostatečné napětí. S klidem bych si dokázal závěr představit na dvojnásobném rozsahu, protože takhle to vlastně skončilo skoro dřív, než začalo. Škoda, ale i tak hodnotím tuto sérii výrazně nadprůměrně.
 • sedw
  Po předchozím díle, který považuji za nejslabší, přišel za mě dosavadní vrchol série. Temný díl, velké zvraty, velká překvapení, zoufalství a beznaděj z komiksu jen sršely. Tento díl mě opravdu hodně dostal.
 • sedw
  Prozatím nejslabší díl, ve kterém se mi především vůbec nelíbilo vylíčení a geneze vztahu Emy a Bereniky, hlavně jednání Bereniky bylo úplně mimo a postava se mi vyloženě znechutila. Její způsob jednání nebyl vůbec uvěřitelný. Kdybych odhlédl od tohoto aspektu, tak v ostatním byl díl fajn, došlo k mírnému posunu děje a kresba jako vždy super.
 • sedw
  Příběhově slabší, než předchozí díl, s menším posunem v příběhu. Co mě na této sérii vadí nejvíc je, když se střídají kreslíři (s výjimkou historek na konci, které beru jako příjemné doplňky k hlavnímu příběhu).Kresba Tylera Crooka je totiž tak unikátní a atmosférická, že každá změna celkovému vyznění komiksu z mého pohledu škodí. Tentokrát nebyla kresba tak špatná, jako u poslední povídky ve 3. díle, ale i taky mi skoro vůbec nesedla.
 • sedw
  A jsme zpátky na plném počtu, tento díl mě opravdu bavil. Je vidět, že příběh je komplexnější, než se mohlo zdát na počátku a začíná se velmi zajímavě zaplétat. Nové postavy jsou dostatečně zajímavé, aby mě bavily. Prozatím nejlepší díl série.
 • sedw
  Osobně mám dějové odbočky a vedlejší příběhy v sériích rád a ani tady tomu nebylo jinak. Na plný počet to ale tentokrát není, a to hlavně kvůli kresbě posledního příběhu. Z mého pohledu neměla vůbec žádnou atmosféru a úplně mě vytrhla z nálady, do které mě dostal předchozí příběh. Stejně tak první a poslední příběh byly slabší dějově a proto 4*.
 • sedw
  sedw20.1. 00:16Vůně neviditelného
  Po dočtení hodnotím jako čistý průměr. Jak mě první příběh poměrně bavil a přišel mi zábavný a originální, tak mě naopak druhý příběh velmi zklamal, protože neměl skoro nic z prvního. Kresba byla parádní a tam nemám co vytknout.
 • sedw
  Prvnímu dílu mírně chybělo napětí z neočekávaného, protože již od začátku bylo jasné, kam se děj posune. V pokračování tomu tak není a pravděpodobný směr příběhu lze tušit až zhruba od jeho poloviny. A jak prvnímu dílu plné hodnocení těsně uniklo, tak tady už ho dát musím, jelikož příběh měl vše. Napětí, vývoj postav, emoce, akci, momenty překvapení a naprosto parádní kresbu. Jsem rád, že jsem se čtením počkal až do doby, než bude komplet, protože už se nemohu dočkat dalšího dílu.
 • sedw
  Hororů není nikdy dost a na tuto sérii jsem se s ohledem na téma a kresbu velmi těšil. A po prvním díle jsem rozhodně spokojený. Jde o velmi dobrý rozjezd a náhled do světa, který má velký potenciál. Na plný počet to není, ale jen těsně.
 • sedw
  sedw13.12.2021 23:18Svoboda! #1-2
  Hezká kresba, zajímavý příběh, ale největší mínus tohoto komiksu je, že nikdy nevyšly další díly. Takže končíme někde v průběhu vyprávění a to, co začalo být zajímavé, je rázem utlé a bez konce. Proto musím dolů s hodnocením, jinak bych šel možná i na 4 hvězdy.
 • sedw
  sedw13.12.2021 23:15O půlnoci zemřu
  Tak toto šlo mimo mě. V podstatě jsem, i na to, jak je to krátké, dočetl z donucení, protože nerad nechávám něco nedokončené. Vtipné mi to nepřišlo, způsob zpracování mě taky nebavil, takže 1 hvězda navíc za kresbu, která byla zajímavá.
 • sedw
  sedw12.12.2021 00:07Asgard
  Tak toto mě opravdu bavilo. Zajímavé postavy, severská mytologie, parádní kresba, napětí... Za mě není co řešit, plný počet.
 • sedw
  sedw11.12.2021 23:18Usagi Yojimbo #32: Záhady
  Asi první Usagi, kde nedávám plný počet, ale "jen" 4 hvězdy. Ani mi nevadí, že tento díl byl v podstatě celý detektivní, ale po dlouhé době zde nebyl žádný příběh, který by mi vyloženě utkvěl v hlavě. Jde o několik navazujících malých detektivních příběhů, které se nakonec slijí do jednoho celku. A to je na Usagiho z mého pohledu málo.
 • sedw
  Chtělo by se napsat prostě další Usagi, dát 5 hvězd a jít číst něco dalšího, ale v každém díle je minimálně jeden příběh, který mě dokáže maximálně dostat a přesvědčit o tom, že Sakai se asi nikdy nevyčerpá. V tomto případě šlo o Osud stařešinů, u kterého mi skoro ukápla slza. V paměti mi zůstane i Kazehime a titulní Pekelná malba byla velmi kvalitní detektivní příběh. Slabší mi přišel jen druhý příběh.
 • sedw
  sedw11.12.2021 23:01Alt-Life
  Podle hodnocení zde jsem se na komiks hodně těšil, ale o to větší pro mě byl zklamání. Premisa byla zajímavá, kresba příjemná, ale bohužel to vše bylo podání k uzoufání nudně a antiklimaticky. V podstatě bych se podepsal pod to, co psal Darth, ale na rozdíl od něj jsem měl pár chvil, kdy jsem nohama šoupat přestal a proto ta hvězda navíc.
 • sedw
  sedw11.12.2021 22:55Showman Killer (pevná vazba)
  Když jsem začal MDEK kupovat, říkal jsem si, že budu mít všechny díly v pevné vazbě a žádný neprodám. Po přečtení tohoto dílu ale asi svůj záměr přehodnotím, protože vím, že toto už podruhé číst nebudu. Nebýt kresby, tak jdu ještě níže, protože ta pozvedla komiks aspoň na průměr. Co se ale týče děje, tak i když začátek vypadal nadějně, nakonec se to vše zvrhlo ve zmatený a poměrně nezábavný příběh, jehož plus je, že aspoň nebyl příliš dlouhý. Pro mě velké zklamání.
 • sedw
  sedw11.12.2021 22:47Zaslíbená Země Nezemě #05
  I když mě plánování útěku velmi bavilo, bál jsem se, aby autor tuto část nenatahoval příliš dlouho (jako tomu bylo například, v jinak skvělém, Death Note). A myslím, že přesně trefil okamžik, kdy změnit kulisy a de facto i žánr této mangy. Kdyby šlo dával půl hvězdy, tak bych dal 4,5, protože se tento díl nečetl tak lehce, jako předchozí. I tak je to ale naprostá paráda a velmi se těším, jak vše bude pokračovat. A jelikož se nejedná o nekonečnou mangu, ale má "jen" dílů, tak se velmi pravděpodobně dočkám i konce.
 • sedw
  sedw11.12.2021 22:32Vodní had
  Vlastně nevím, jestli jsem komiks ve výsledku pochopil, ale je mi to úplně jedno, protože cesta tady byla více, než cíl. Krásně kreslený, tajemný a atmosférický příběh, který mě bavilo číst od první po poslední stránku. Velké překvapení od, pro mě zcela neznámého, autora. Moc jsem si tento komiks užil.
 • sedw
  sedw11.12.2021 22:13Mistr meče
  Velmi příjemný francouzský historický komiks. Kvůli délce se na jednu stranu velmi dobře četl, na druhou ale tato déle neumožnila, abych se tolik sžil s postavami, jak bych si přál. Klidně bych si tento příběh dal na dvojnásobném počtu stran, proto hvězda dolů.
 • sedw
  Emočně nejsilnější díl, nejpřekvapivější zvraty a nejnapínavější konec. Tato série má prostě rostoucí kvalitu a hned jdu na další díl.
 • sedw
  Prvním dvěma dílům jsem dal plný počet, ale na konci druhého jsem myslel, že jako u mnoha mang, i zde se začne děj uměle natahovat. Ten pocit jsem měl i na začátku tohoto dílu, ale rychle mě opustil a díky druhé polovině se jedná zatím o nejlepší a nejnapínavější díl. Velké zvraty a silné momenty, tak to má být.
 • sedw
  Druhý díl zdárně pokračuje v kvalitně prvního. Velmi napínavý a dobře promyšlený děj, kvalitně popsané plánování postav a jedno velké odhalení. Paráda.
 • sedw
  Většinou si u komiksů čtu, o co přibližně v ději půjde, abych věděl, jestli mě zaujme. Tady jsem udělal výjimku, líbila se mi kresba, hodnocení dobré a měl jsem chuť zkusit zase po dlouhé době nějakou mangu. A dobře jsem udělal, tím, že jsem neznal ani základy děje, mě v dobrém slova smyslu šokoval a překvapil Je to úplně něco jiného, než jsem čekal, ale je to pecka. Napínavý, velmi kvalitně kreslený příběh, který má obrovský potenciál. Plný počet.
 • sedw
  sedw10.11.2021 23:01Zvrácená
  Tato manga mě velmi bavila a jediné, co bych jí snad vytknul, bylo natahování. Chápu, že se autor snažil budovat atmosféru a lépe nám představit postavy, kdyby ale byl příběh o sešit či dva kratší, určitě by to prospělo. I tak šlo ale o super atmosférický horor s děsivou lolitou, dobrým příběhem a z mého pohledu i výbornou kresbou. Japonský horor mě vždy bavil a toto dílo to jen potvrzuje.
 • sedw
  Nakonec příjemné překvapení. První polovina byla poměrně zmatená a v jednotlivých linkách, které se chaoticky prolínali, jsem se ztrácel. Zhruba od poloviny ale začal dávat příběh smysl a já se začal bavit. Kresba dokonalý mainstream, co jiného od Jima Leeho taky čekat.
 • sedw
  sedw6.11.2021 22:58Pohádky Oscara Wildea
  Infantčiny narozeniny a Oddaný přítel byly zlaté hřeby této sbírky pohádek, bohužel zbytek byl průměr. Nebylo to špatné čtení, Oscara Wildea mám rád, ale v komiksu mi bohužel příliš nesedl. Příjemné čtení, ke kterému se ale asi už nevrátím.
 • sedw
  Epické finále a já jsem byl nadšený. Měl jsem pocit, že sleduji vysoko rozpočtový film. Často mě finále sérií zklamou, ale tady nemám co vytknout. Celou sérii Baltimore tak řadím mezi top série, které u nás vyšly.
 • sedw
  Díl plný několika odhalení, který se rychlým tempem řítí do finále. Velmi mě potěšilo, že nás autoři nechali nahlédnout do minulosti dvou postav, hlavně příběh kováře byl děsivý. Parádní byla i scéna na hřbitově. Za mě tedy Baltimore pořád šlape jako na začátku.
 • sedw
  Svět Ekhö mě velmi bavil v prvních dílech a baví mě i tady. V prvním sešitu se dozvíme se poměrně zásadní informace o celém světě a zasazení do Říma mě velmi bavilo, jelikož jsem tam nedávno byl. Druhý sešit byl slabší, než jsem u této série zvyklý, ale i tak to byla příjemná zábava a těším se na další díly.
 • sedw
  sedw24.10.2021 22:41Wonder Woman: Mrtvá Země
  Tak toto bylo fakt něco! S Wonder Woman jsem prozatím neměl čest a první setkání proběhlo nad očekávání dobře. Mám rád postapo a v komiksu mi dlouho fakt dobrý příběh chyběl. Díky tomuto komiksu jsem se konečně dočkal, příběh byl naprosto parádní, kresba k němu parádně seděla a nemám co vytknout. Dostal jsem i kopu emocí při shledání Wonder Woman s ostatními superhrdiny. Za mě plný počet a jen víc takových příběhů.
 • sedw
  sedw24.10.2021 22:25Batman: Zatracení
  3*, ale v podstatě jen za kresbu a atmosféru, protože příběh vlastně nebyl, alespoň ne z mého pohledu. To bylo velké zklamání, protože od Azzarella jsem čekal pecka temný příběh, ale zklamání bylo obrovské. Nebavil mě příliš ani Joker, toto bylo ještě o třídu horší.
 • sedw
  sedw24.10.2021 22:15Knihy magie
  Slabší 4*. Kniha měla super atmosféru, super atmosférickou kresbu, ale bohužel příběh pokulhával (až skoro vlastně nebyl). Pořád jsem čekal nějaký wow moment na konci, ale příběh prostě vyšuměl. Škoda, bylo to velmi nadějné.
 • sedw
  Jak zde někteří kritizují rozdělení příběhů do dvou rovin, které mezi sebou přeskakují, tak já tento aspekt naopak musím pochválit. Jelikož oba příběhy měly super spád, celou dobu jsem se bavil a právě prolínání dvou velmi odlišných částí bylo osvěžující a dodalo příběhu na zajímavosti. Za mě jeden z nejlepších dílů.
 • sedw
  Začátek nového arcu, změna kreslíře a dva samostatné příběhy, které nám představily dvě nové postavy. Více se mi líbil první příběh, ale jen o chlup, oba příběhy byly super a zábava z předchozích dílů pokračuje.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 466 (cca 177505 Kč)
Mám: 661 (cca 239360 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 8 (cca 3392 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0