• sedw
  sedw5.3. 15:22Trilogie Nikopol
  Pro mě nakonec celkem zklamání. Komiks měl všechny předpoklady, aby mě bavil, ale díl od dílu to bylo horší. Z prvního jsem byl nadšen, ale poslední jsem sotva dočetl. Hezky byl vidět posun v kresbě, která byla v každém díle lepší, ale bohužel ji nenásledoval příběh. Pro mě komiks na jedno přečtení.
 • sedw
  Pár čísel Crwe, když u nás začala vycházet jsem četl, ale opravdu jen pár. Proto mě příběhy v této sbírce v podstatě minuly a chybí u mě tak nostalgie. A z mého pohledu mi v dnešní době už nemají co dát, kresba je ve všech příjemná, ale dějově mi, až na příběh Dredda z Egypta, přišlo velmi plytké a nezábavné. Zpracování je super a kdybych na příbězích vyrůstal, jsem nadšený, takto ale u mě převládá zklamání. Nejsem bohužel cílová skupina.
 • sedw
  Bohužel jde o komiks dvou zcela odlišných polovin. První, ve které jsou delší povídky, byla super a až na výjimky mě bavily všechny příběhy. Druhá část byla ale za mě tragická. Příběhy v podstatě jako přes kopírák, Batman někoho zmlátil a hotovo. V druhé části se mi líbily v podstatě jen tři poslední příběhy, jinak jsem se musel do čtení vážně nutit.
 • sedw
  Poslední díl se mi líbil asi nejvíce, i když jsem váhal mezi ním a druhým. Ale jelikož je celé dílo hlavně o postavách (a jejich životě, na jehož pozadí se odvíjí nechvalně proslulé historické události), měl na mě větší dopad, protože postavy už jsou člověku věrně známé. Zakončení bylo svým způsobem otevřené, ale dávalo to smysl, protože v jednom okamžiku musíme postavy opustit a nechat je žít vlastním životem. Velmi dobrá série, díky které může člověk nahlédnout na historické události z trochu jiného pohledu.
 • sedw
  Druhý díl, oproti konci prvního, opět na začátku mírně zvolňuje, ale k postavám jsem si už vypěstoval v prvním díle vztah a proto ani pomalejší rozjezd není takový problém, jako v prvním díle. Na pozadí příběhu stále více přituhuje a vše nasvědčuje, že bude ještě dusno.
 • sedw
  Na tento komiks jsem se hodně těšil, ale na můj vkus byl rozjezd až příliš dlouhý. První čísla na mě působila chaoticky, představilo se hodně postav, mezi kterými nebyla žádná spojitost. Ke konci se však vše začalo měnit k lepšímu a děj začal dávat smysl a přibylo i napětí. Za mě 3,5*, ale trochu slabší, takže nakonec musím dát za 3.
 • sedw
  sedw11.2. 16:59James Bond #02: Fantom
  První díl mě nijak zásadně nezaujal, ale tady už to bylo o poznání lepší. Příběh, který měl napětí, akci a zajímavou zápletku, doplněný kresbou, která dodala příběhu tu pravou atmosféru. Dobře jsem se bavil.
 • sedw
  sedw11.2. 16:57Rick a Morty #03
  Asi tady půjdu trochu proti proudu, ale za mě byl tento díl zatím nejhorší. První dlouhý příběh mi přišel poměrně zmatený a celkově mi tento díl přišel méně humorný, než ty předchozí. Průměr.
 • sedw
  Poslední kniha z prvního cyklu a já chci co nejdříve další. Mignola a spol. vždy povídky uměli a tady se to jen potvrdilo. Všechny byly nadprůměrné, nejvíce mě dostala poslední. Super počtení.
 • sedw
  sedw1.1. 16:26Ú.P.V.O. #16: Upír
  Ú.P.V.O. prostě můžu a tento výlet do minulosti mě opravdu bavil. Hlavně, kdy scénář i kresbu obstarali moji oblíbení tvůrci Daydreamera. A toto sice taková pecka nebyla a Ú.P.V.O. 1947 mě bavil z těchto dílů z minulosti více, ale toto byla opravdu velmi příjemná jednohubka.
 • sedw
  Tak toto mě opravdu dostalo. Příběh, který se vyvíjel jinak, než jsem očekával, ale výrazně lépe, než jsem očekával. Kresba byla parádní a jen umocnila celkovou atmosféru celého komiksu. Nemám co vytknout, jedna z nejlepších věcí, co jsem v roce 2022 četl.
 • sedw
  Toto mě maximálně dostalo. Komiks, který dokázal vtáhnout do děje i přes to, že komiks vlastně ucelený děj nemá a je složen z několika krátkých příběhů jednotlivých postav. Tardi parádně zachytil atmosféru a všechno to jen podtrhla famózní kresba.
 • sedw
  sedw1.1. 16:00James Bond #01: Vargr
  Bond od Ellise? To přeci musí být pecka. Bohužel, nebyla. A vlastně ani nevím proč, protože námět byl zajímavý, postava dobrá, scénárista excelentní. Ale prostě si to nesedlo a příběh byl bohužel jen průměrný a už nemám potřebu si ho znovu přečíst.
 • sedw
  sedw1.1. 15:46Klik
  Vůně neviditelného nebyla špatná, ale ve výsledku mě mírně zklamala a jedno přečtení mi bohatě stačilo. Klik mě na druhou stranu velmi překvapil, příběh byl svěží, vtipný, a ani ve čtvrtém díle se nevyčerpal a bavil. Takto si představuji dobrý erotický komiks.
 • sedw
  Toto byl jeden z komiksů, které jsem si kvůli jeho statusu legendy šetřil s tím, že si ho přečtu "za odměnu". Nakonec se z něj vyklubalo asi největší zklamání na poli komiksů. Příběh má super premisu, ale k čemu to je, když ho zabíjí forma vyprávění. To je tak roztříštěné tím, jak skáče z hlavního děje do zpráv či vyprávění jiných osob, že jsem se nedokázal do příběhu skoro začíst. Ze začátku mi to přišlo jako zajímavý nápad, ale to by musel být použitý střídmě a s rozmyslem.

  Další kapitola je kresba, která se mi příliš nelíbila. Ne, že by mi vyloženě vadila, ale určitě nebyla taková, aby mě něčím zaujala.

  Suma sumárum tedy velké zklamání. Chápu status legendy, chápu přínos pro komiks v době vydání, ale v dnešní době je opravdu nezábavné a body "za zásluhy" dávat nechci.
 • sedw
  sedw1.1. 15:27Batman: Evropa
  Pro mě velké zklamání. Dle popisu jsem se opravdu těšil na zajímavý "cestopis" s příběhem, ale v podstatě jsem dostal jen hezké kresby jednotlivých měst s neustávající akcí, kdy hlavní příběh měl sice potenciál být zajímavý, ale ten vůbec nevyužil. Konec nebyl špatný, ale nezachránil nudu, kterou jsem prožíval většinu čtení.
 • sedw
  Nemůžu říct, že mě komiks nebavil, ale příběhově v podstatě nemá moc co nabídnout. Na mě působilo jako čistá pocitovka, takže se mi četlo dobře, ale je to něco, k čemu se nevrátím právě kvůli tomu, že dějově se komiks po prvním přečtení vyčerpal. Kresba byla parádní a připomněla mi 30 dní dlouhou noc.
 • sedw
  Spider-mana nemám příliš načteného, četl jsem v podstatě jen to, co u nás vyšlo ze série Ultimate a pak Straczynskeho. Proto jsem nebyl natolik poznamenán událostmi kolem Gwen a asi i proto na mě neměl tento díl takový dopad jako na ty, kdo mají příběhy načtené. I tak jsem se ale bavil a šlo o velmi silný a komorní příběh, který mě po celou dobu bavil.
 • sedw
  sedw26.11.2022 15:33Cesta kostí
  Nakonec trochu zklamání. Premisa se mi líbila, prostředí také, ale celkově byl děj nakonec trošku nudný a málo hororový. Kresba se mi líbila, ale vadilo mi, že obličeje hlavních postav byly těžko rozeznatelné, takže jsem se někdy ztrácel. Škoda promarněného potenciálu.
 • sedw
  Tak toto mě bavilo od začátku do konce. Z části civilní příběh, z části akční thriller, ale vše bylo tak dobře propojené a promíchané, že nemám co vytknout. Kresba mi k příběhu velmi sedla. Opět jsem se přesvědčil, že King mě opravdu baví.
 • sedw
  Stejně jako v případě prvního dílu. Jsem celkem překvapený poměrně nízkým hodnocením. Není to tak dobré, jak jsem z popisu očekával a doufal, ale i tak jde o velmi solidní a dobře psaný příběh, kde se mi, na rozdíl od většiny, velmi líbilo střídání různých časových rovin a postav. Díky tomu jsem byl napjatý až do konce. Velmi pomohlo, že každé období kreslil jiný kreslíř, což mi pomohlo se v ději neztratit.
 • sedw
  Jsem celkem překvapený poměrně nízkým hodnocením. Není to tak dobré, jak jsem z popisu očekával a doufal, ale i tak jde o velmi solidní a dobře psaný příběh, kde se mi, na rozdíl od většiny, velmi líbilo střídání různých časových rovin a postav. Díky tomu jsem byl napjatý až do konce. Velmi pomohlo, že každé období kreslil jiný kreslíř, což mi pomohlo se v ději neztratit.
 • sedw
  sedw29.10.2022 16:43Shi, kniha 3 a 4
  Druhý díl mě bavil o něco méně, než první. Chybělo mu trochu napětí z první knihy a děj byl místy zamotaný. Škoda také cliffhangeru na konci jinak ukončeného příběhu. I tak hodnotím tento komiks velmi nadprůměrně.
 • sedw
  sedw29.10.2022 16:28Shi, kniha 1 a 2
  Já jsem se u tohoto komiksu velmi bavil. Kresba byla parádní a byla doprovozena i skvělým scénářem. Hodně pomohlo, že se odehrával v mé oblíbené zemi a v mém oblíbeném období. Akce bylo hodně, ale vůbec to nebylo na škodu. Takže za mě plný počet.
 • sedw
  Hodnocení obou dílů zároveň. Za mě čistý průměr, a to jak příběh, tak kresba. Líbilo se mi, že se autoři pokusili ukázat jednotlivé členy i v jejich běžném životě, ale to nestačilo, protože superhrdinská zápletka byla prostě průměr. Mírně lepší, než první díl.
 • sedw
  Hodnocení obou dílů zároveň. Za mě čistý průměr, a to jak příběh, tak kresba. Líbilo se mi, že se autoři pokusili ukázat jednotlivé členy i v jejich běžném životě, ale to nestačilo, protože superhrdinská zápletka byla prostě průměr.
 • sedw
  sedw16.10.2022 00:34Tomb Raider Archivy S.1
  Nečekal jsem skoro nic, ale dostal jsem hodně. Zábavné, akční a hezky kreslené příběhy, které velmi příjemně odsýpaly. Opravdu velké překvapení.
 • sedw
  sedw15.10.2022 01:31Punisher: Svět sovětů
  Tak toto mě opravdu bavilo. Velmi originální Punisher, jak prostředím, tak tím, že na vše nebyl sám. Parádně kreslené, emotivní, zábavné a drsné. Takhle mě Punisher baví.
 • sedw
  Čistý průměr, tedy jako celek. Protože první příběh je fakt nezábavný a nudný, poslední je zase super a nápaditý no a druhý je něco mezi. Čekal jsem od toho trochu víc, ale nakonec komiks posloužil jako příjemná oddechovka.
 • sedw
  sedw20.8.2022 15:09Chlad
  Pokud bych měl hodnotit kresbu a představivost autorů, ani 5* by nestačilo. Vizuálně jde o úchvatné a z mého pohledu téměř dokonalé dílo a nápady autorů jsem hltal. Je tedy velká škoda, že příběh není tak dobrý. Místy na mě působil zmateně, místy nedotaženě. Hlavně pak poslední část mi přišla opravdu slabá a trochu pokazila dojem z prvních dvou. Celkově ale hodnotím velmi pozitivně, protože jde o unikátní zážitek.
 • sedw
  sedw20.8.2022 15:05Hubert
  Jak uvedli už hodnotící níže, jde spíše o pocitovou záležitost, než o hluboký příběh. Komiks na mě tak při "čtení" působil, ale nedokážu pořádně říct čím a proč, protože děj je velmi všední, komiks je krátký a nestihne se pořádně rozvinout. Ale i tak ve mě něco zanechal a nutil mě přemýšlet, takže zasloužené 4*.
 • sedw
  sedw20.8.2022 12:52Asterix XVII-XX
  Zatím nejlepší souborné vydání:
  Sídliště bohů (5*) – Plný počet už za to, jak originální to byl příběh. Naprosto odlišná zápletka oproti ostatním dílům, která mě velmi bavila a opět nechybělo nic, na co jsme u Asterixe zvyklí. Asi navždy mi v hlavně zůstane vtip se stromy.

  Caesarův vavřínový věnec (5*) – Druhý plný počet a opět příběh, který byl oproti předchozím velmi odlišný a originální. V tomto díle dostali Asterix a Obelix zdánlivě nesplnitelný úkol a byla velká zábava sledovat, jak si s ním poradí a co vše udělají pro to, aby svůj úkol splnili. Parádní záležitost.

  Věštec (5*) – Velmi odlišný příběh, který mě právě svojí odlišností tak bavil. Postava věštce je velmi dobře napsaná a reakce vesničanů byly sice očekávatelné, ale velmi zábavné.

  Asterix na Korsice (4,5*) – Na Korsice jsem nikdy nebyl, takže nedokážu docenit některé narážky, které se v komiksu objevují. Nic to ale nemění na tom, že šlo opět o velmi zábavný díl. Hlavně výbušná nálada Korsičanů byla velmi dobře zachycena a bylo s ní spojeno hodně zábavných scén.
 • sedw
  sedw20.8.2022 12:43Aquaman #06: Smrt krále
  Parádní závěr dalšího arcu. Děj byl sice očekávatelný, ale na mainstreamový superhrdinský komiks velmi odvážný. Kresba mi velmi sedla a závěr byl překvapivý a jsem zvědavý, co bude dál. Asi nejlepší série znovuzrození.
 • sedw
  Za mě možná nejlepší díl série. Musím souhlasit s komentáři níže, ale nic ze zmíněného mi nevadilo, protože děj byl napínavý, plný akce a zvraty, i když místy očekávatelné, byly tak dobře napsané, že mě i tak velmi bavily. Konec byl super a nemůžu se dočkat dalšího dílu.
 • sedw
  Tak tenhle díl byl pecka. Nejen, že na začátku se dozvíme několik dalších zásadních informací o celém světě, ale v druhé polovině dostaneme spoustu akce, která je parádně napsaná a tak napínavá, že se ani nechce člověku odkládat komiks do doby, než ho celý přečte. Jeden z nejlepších dílů.
 • sedw
  Tady musím opět na maximální počet, super zápletka, super nové postavy (včetně démonů), napětí, akce, prostě paráda, série nabírá další dech (i když ani ten předchozí nikdy úplně neztratila, jen trochu zvolnila).
 • sedw
  Podobně jako v minulém díle, i tady jedeme v pomalejších kolejích, nicméně tvůrci pořád drží napětí a mystičnost příběhu a mě pořád velmi baví ho číst. Takže sice slabší díl, ale pořád se čte samo.
 • sedw
  Kniha se zásadním odhalením, na které jsem čekal, ale s trochu volnějším tempem a opakujícím se hláškami a motivy. Mírný pokles kvality, ale pořád velmi baví.
 • sedw
  sedw6.8.2022 14:26Batman: Tři Jokeři
  Očekával jsem od toho trochu víc, ale ve výsledku jsem se příjemně bavil a byl zvědavý, jak to vše dopadne. Nápad byl originální (i když nakonec nebyl využit tak, jak jsem doufal) a hodně se mi líbila kresba a rozvržení panelů, díky kterému se krásně "čistě" četlo.
 • sedw
  Tak toto bylo fakt špatné, zmatené, nezábavné. Hvězda navíc za nápad, který zněl parádně a za pár zajímavých scén.
 • sedw
  Původně jsem chtěl dát 3*, protože příběh už není tak svěží a zápletky jsou podle dost podobné (až stejné) šablony, ale zbožňuji Londýn, takže tento díl pro měl byl nekriticky za plný počet. Druhá část už byla poměrně slabá, ale i tak jako celek je to stále s odřenýma ušima na 4*.
 • sedw
  sedw6.8.2022 12:16Ú.P.V.O. #15: 1948
  V tomto případě musím po dlouhé době s hodnocením mírně dolů (kdyby to šlo, dám 3,5*). Tento příběh mě bohužel příliš nezaujal a po předchozích dvou z minulosti jsem se místy i mírně nudil. Pořád je to výborný komiks, ale u Ú.P.V.O. jsem si nasadil laťku trochu výše a to se na hodnocení odráží. Kresba je jako vždy parádní.
 • sedw
  U druhého dílu už musím s hodnocením nahoru. Příběh se už hezky spojuje, je napínavý, místy příjemně hororový a kresba zůstává stejně kvalitní, jako v prvním díle. Nový kreslíř, který měl na starosti poslední sešit, mi sedl dokonce ještě víc, takže za mě velká spokojenost.
 • sedw
  Když jsem četl tento díl kdysi v originále, skoro vůbec mě nezaujal. Dal jsem ale druhou šanci české verzi v papíru a i když jsem pořád nebyl úplně nadšený, bavil jsem se o poznání víc a nedělalo mi problém komiks dočíst. Co mi na něm nejvíc vadilo i při druhém čtení byla roztříštěnost, jde v podstatě o sbírku několika příběhů, které sice mají jakýsi spojovací prvek, ale ten není moc silný. Rozhodně šlo ale o příjemné čtení.
 • sedw
  sedw5.7.2022 12:30Sochař
  Velmi silný a čtivý komiks. První čtvrtina mě moc nenadchla, měl jsem problém si oblíbit postavy a i děj měl poměrně pomalý rozjezd. Ale potom jsem se začetl a nemohl jsem komiks odložit. I přes poměrně velký rozsah jsem ho tak přečetl nečekaně rychle, až mě mrzelo, že nebyl o něco delší. Emotivní příběh je podtržen parádní kresbou, hlavně Meg mě opravdu nadchla, jak živě a uvěřitelně byla nakreslená. Parádní zážitek, rozhodně doporučuji.
 • sedw
  První 3 čísla jedno velké wow. Parádní epické vyvrcholení předchozího komornějšího dílu s kresbou, které nemám co vytknout. Vše bylo prokreslené do nejmenšího detailu. Speciální příběh ale snižuje hodnocení tohoto dílu, děj nebyl špatný, ale kresba byla opravdu děs a celkově mě tato odbočka vytrhla z výborného hlavního děje.
 • sedw
  Příběhově super pokračování předchozího dílu, které se v podstatě celé odehrává pod vodní hladinou. Jediné, co mi trochu nesedla, byla kresba. Přišlo mi, že Šejič začal první sešit naprosto parádně, ale v posledních číslech už kresba působila poměrně odfláknutě, jako by nestíhal. Takže mírný palec dolů za kresbu, jinak paráda.
 • sedw
  První část s Warheadem mě příliš nebavila, šlo ale o veskrze průměrný mainstream, takže ani žádný průser. Na druhou stranu, druhá a třetí část byly naprosto parádní a přečetl jsem je na jeden zátah. Napínavé, akční, zajímavý příběh, parádní kresba. Úplný konec pak obsahuje takový cliffhanger, že jdu hned číst další díl.
 • sedw
  Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem se pořádně začetl, ale tak od čtvrtiny jsem už komiks skoro nemohl odložit. Velmi poutavě a čtivě napsaný životopis, který je zároveň sondou do světa zcela odlišné kultury.
 • sedw
  sedw15.4.2022 21:48Nemo: Srdce z ledu
  Za mě vlastně velmi příjemný akční komiks. Kvalita rostla postupně, takže poslední díl určitě nejlepší, ale s ohledem na moji lásku k Lovecraftovi velmi bavil i první příběh. Za mě lepší než první liga a srovnatelné s druhým dílem.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 511 (cca 199731 Kč)
Mám: 697 (cca 256656 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 16 (cca 7579 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0