• sedw
  S tímto komiksem jsem měl trochu problém. Měl všechny předpoklady, aby ode mě dostal plný počet, ale nakonec je to za 3 hvězdy. Příběh byl totiž z mého pohledu velmi tuctový, bez větších překvapení či zvratů. A kresba, ač byla velmi stylová, mi nakonec ke komiksu tak moc nesedla, místy jsem se v ní mírně ztrácel. Rozhodně jsem rád, že jsem komiks četl a dal bych šanci i případnému druhému dílu, protože potenciál tu vnímám velký, jen by potřeboval lepší scénář.
 • sedw
  S tímto komiksem jsem měl trochu problém. Měl všechny předpoklady, aby ode mě dostal plný počet, ale nakonec je to za 3 hvězdy. Příběh byl totiž z mého pohledu velmi tuctový, bez větších překvapení či zvratů. A kresba, ač byla velmi stylová, mi nakonec ke komiksu tak moc nesedla, místy jsem se v ní mírně ztrácel. Rozhodně jsem rád, že jsem komiks četl a dal bych šanci i případnému druhému dílu, protože potenciál tu vnímám velký, jen by potřeboval lepší scénář.
 • sedw
  Ani poslední díl první části nezklamal a opět musím dát plný počet. Ke komiksům ze světa Temné věže jsem přistupoval s jistou mírou skepse, ale bylo to zbytečné. Dostal jsem velmi dobře provedené rozšíření světa, který jsem si oblíbil již v knižním provedení.
 • sedw
  Tento díl je již na plný počet. Nemám, co bych vytknul. Děj je napínavý, odsýpá, je plný emocí, svět je parádně vykreslen... Jako fanoušek Temné věže jsem nadšený.
 • sedw
  Jak jsem se u minulého dílu bál, že série upadla a už se nevrátí ke kvalitně prvního dílu, tak mě třetí kniha vyvedla z omylu. Nový příběh a přesto skvělý a do atmosféry celé temné věže velmi dobře zapadl a hezky rozvíjí mé oblíbené období Rolandova mládí.
 • sedw
  První díl, kde se autoři nemohli opřít o již napsanou knihu a bylo to znát. Za mě poměrně velký propad dolů, hlavně kvůli "snové" části příběhu, která byla opravdu hodně natažená. Po předchozím překvapení se dostavilo zklamání.
 • sedw
  Pro někoho, kdo celou Temnou věž přečetl dvakrát, v tomto komiksu není nic nového, ale to ani nebyl účel. Celou dobu jsem byl překvapený, jak se poměrně rozsáhlou knihu podařilo "smrsknout" do šesti čísel komiksu, ale vše bylo srozumitelné a kdybych neznal předlohu, tak mi vlastně asi nic nechybí. Parádní práce.
 • sedw
  Jeden z nejlepších MDEKú. Oba příběhy byly super, nedokázal bych se skoro rozhodnout, který se mi líbil víc. Byly tak jiné, že každý mi dal něco. Nicméně přecejen o malý kousek bych preferoval western, protože se jednalo o přímočařejší příběh s větším tahem na bránu. Kresba obou příběhů byla také super, každá úplně jiná, ale každá měla své kouzlo.
 • sedw
  Nepamatuji, kdy jsem četl něco, co mi přišlo tak špatné. Začátek byl nadějný, ale pak už to bylo jen špatné a ještě horší. Velmi těžce se četlo, příběh byl zmatený a prostě divný. Velké zklamání, s ohledem na jména na obálce jsem čekal něco uplně jiného.
 • sedw
  Hodně jsem přemýšlel nad hodnocením, až tolik, že hodnotím skoro 2 měsíce po přečtení. Ale i po této době ve mě příběh rezonuje a vzpomínám na něj. Po dočtení jsem uvažoval o 4*, ale jak se mi vše rozleželo, tak 5* je jediné správné. I přes mysteriózní nádech jde totiž o velmi civilní příběh, který by mohl vlastně prožívat každý z nás. Určitě se k tomuto dílu ještě vrátím, protože mám pořád pocit, že mi toho může ještě hodně nabídnout.
 • sedw
  sedw7.2. 22:46Ségry
  Velmi příjemný a zábavný komiks, ne tak dobrý, jako Úsměv, ale opět příběh pohladil po duši a nechal mě vzpomenout i na moje dětství. Jen víc takových komiksů.
 • sedw
  Nejlepší díl, parádní zakončení série a konec, který mě osobně poměrně hodně překvapil. Klidně bych zvládl i více dílů, postavy jsem si opravdu oblíbil a budou mi chybět.
 • sedw
  Trochu slabší, než minulý díl, ale pořád je to na plný počet. Opět jsou zde napínavá vyšetřování, ale i tady se dozvídáme něco více o osobních životech jednotlivých postav. A právě toto se mi na komiksu líbí nejvíce, jak nenásilně umí spojit drsnou detektivku s civilními příběhy jednotlivých postav. Jen škoda, že série má pouze 4 díly.
 • sedw
  Druhý díl už si zaslouží plný počet bodů. Líbily se mi všechny příběhy, ale nejvíc poslední. Krásně se začaly prokreslovat jednotlivé postavy a celý děj nabral trochu civilnější ráz. Velká spokojenost.
 • sedw
  První díl parádní série z Gothamu, kde hlavní roli nehraje Batman, ale běžní lidé. První dva příběhy byly trošku slabší, ale třetí byl parádní a velmi navnadil na pokračování. Kresba velmi dobře sedla k celému vyznění komiksu.
 • sedw
  Všechny výtky, které jsem měl k posledním dvěma dílům, musí stranou! Toto byla pecka, přečetl jsem na jeden zátah a skoro jsem ani nedýchal. Tomuto říkám parádní zakončení plné napětí. Nechápu, jak toto někdo mohl číst po jednotlivých číslech, já bych to nedal.
 • sedw
  Platí v podstatě to, co jsem psal o minulém díle. Tento je ale snad ještě více natahovaný a jak píše Fry, kdyby byl kratší, ničemu by to nevadilo. Pořád jsem se dobře bavil, ale zároveň jsem byl rád, že se blíží konec.
 • sedw
  Oproti minulému dílu pokles kvality, děj začíná být na můj vkus trochu moc natahovaný a místy až překomplikovaný (i tak ale autor vše vysvětluje, takže zůstává srozumitelný) a mírně ztrácí dech.
 • sedw
  Další v řadě dílů, které si zaslouží plný počet. Tento díl byl i poměrně akční a hlavně v něm došlo k několika velkým zvratům. Paráda.
 • sedw
  Jízda pokračuje, objevují se nové postavy i nové nápady. Jak jsem měl pocit, že se série začíná cyklit a postávat na místě, tak mě autoři vyvedli z omylu a nové zápletky jsou snad ještě napínavější, než v úvodních dílech. Další díl na plný počet.
 • sedw
  Tak toto byla paráda, tento díl jsem otevřel hned po dočtení minulého, protože cliffhanger byl obrovský. A nebyl jsem zklamán, příběh z minulého dílu se uzavřel parádně a to, co pokračovalo poté, bylo ještě lepší. Za mě prozatím nejlepší díl.
 • sedw
  Po předchozím slabším díle přichází opět parádní. První půlka je ještě mírně slabší, ale druhá polovina je velká jízda, až taková, že po skončení jsem hned musel otevřít další díl.
 • sedw
  Poměrně propad kvality, děj začíná přešlapovat na místě a Jocuba mi skoro až vadila. Chvílemi jsem se skoro až nudil a šlo o první díl, který jsem s klidem odkládal, protože mě nenutil číst dále.
 • sedw
  Jízda pokračuje a máme tu další super díl, kde velkou roli získává Misa. Smyčka se už ale začíná stahovat a dočkáváme se také jednoho z velkých zvratů.
 • sedw
  Ani třetí díl nezpomaluje, spíše naopak. Light musí být čím dál obezřetnější, k tomu se připravovat na studium na vysoké škole, kam však nenastupuje sám. Zatím nejlepší díl z úvodních.
 • sedw
  Autoři stupňují napětí, mírně nám odkrývají postavu L a střet mezi ním a Lightem nabírá na obrátkách.
 • sedw
  Po několika letech, kdy jsem viděl anime, jsem se konečně dostal k manze. A je to stejná, ne-li větší jízda. Parádní začátek super série.
 • sedw
  S ohledem na hodnocení jsem čekal propad v kvalitě, ale za mě jednoznačně nejlepší díl. Nejvíc napětí, zároveň nejkomornější příběh. Myslím si, že se Talbot se sérií rozloučil se ctí. Paráda.
 • sedw
  Po předchozím mírném propadu v kvalitě opět díl za plný počet. Líbil se mi komornější příběh, již nešlo o politiku, která ovlivní celé země, ale šlo o jednotlivce. Parádní díl.
 • sedw
  Třetí díl pokračuje v tradici předchozích dvou a dělá to opět výborně, tentokrát ale dějově mírně horší, než předchozí dva. Naopak se mi velmi líbilo, že jsme se dozvěděli více informací ze života LeBrocka. Série se pořád dobře čte a těším se na poslední dva díly.
 • sedw
  Druhý díl se veze na vlně prvního, takže tu opět máme detektivní zápletku propojenou s politikou, originálním světem a krásnou kresbou. První díl byl pro mě zjevení, ale to neznamená, že druhý by byl horší, naopak, příběh mě bavil o něco více, i když byl tentokrát komornější.
 • sedw
  Tento komiks bych rozdělil na 3 části. První byla super, krásný příběh z Japonska. Druhá snová část mě nebavila vůbec, byla na mě až moc abstraktní a v podstatě bez nosného děje. A poslední část byla zase super, s dobře provedeným závěrem. Nebýt druhé části, tak je to na plný počet, takto musím jednu hvězdu ubrat.
 • sedw
  Asterix a kotlík (3,5*) – Obecně mi vtipnější přijdou díly, kde se autoři strefují do národních stereotypů a opět se mi to potvrdilo. Ač příběhově to nebylo vůbec špatné a nápad se mi líbil, nebyl tento díl tak vtipný, jak jsem čekal. Ale bavil jsem se u něj moc dobře.
  Asterix v Hispánii (4*) – Ač nejde o nejlepší z „národních“ dílů, autorům se krásně podařilo vystihnout Španělsko. Zápletka byla mírně nadprůměrná, ale humor zde byl výborný.
  Nesvár (5*) – Tak na tomto příběhu mě bavilo vše – zápletka, spád, nápady a humor. Velmi originální Asterix, u kterého jsem otáčel stranu a stranou abych viděl, co autoři vymysleli dále. Nejsilnější příběh této knihy.
  Asterix v Helvétii (4,5*) – Švýcarsko mám velmi rád, a proto mě potěšilo, že Asterix zavítal i sem. Opět zde nalezneme velmi dobré vtipy, které narážejí na národní stereotypy a vtip s trezorem, s fondue nebo narážky na švýcarské hodinky mi utkví v paměti ještě dlouho.

 • sedw
  sedw10.11.2020 22:57Joker
  Za mě čistý průměr. Jak byla první polovina super, tak byla druhá špatná. A ani ta kresba mě celou dobu nebavilo, Bermejova téměř dokonalá kresba jen o to více zdůraznila průměrnou druhou část kresby. Hodně zklamal konec, na to, jak byl komiks ze začátku pomalu budovaný, tak konec byl jako jízda na horské dráze, ale v tom špatném slova smyslu. Byl uspěchaný až běda.
 • sedw
  sedw10.11.2020 22:52Naposled
  Kdyby se mě někdo ptal, jestli vím, co jsem to četl, tak řeknu, že ne. Ale taky vím, že se to četlo skvěle! Nejsem si jistý, jestli jsem příběh pochopil, ale v tomto případě je to vlastně jedno, protože jsem se celou dobu bavil jak četbou, tak kocháním se kresbou. Pár slabších míst v komiksu bylo, takže to není na plný počet, ale rozhodně na mě čtení zapůsobilo.
 • sedw
  Tak jsme došli na konec cesty a že to byla nějaká cesta. Málokdy se mi stane, že jsem s nějakým závěrem tak dlouhé série spokojený, jako v tomto případě. Kirkman zakončil celou sérii se ctí a nikdy nedopustil, aby kvalita klesla do podprůměru. Rád bych si dal celou sérii někdy znovu, ale zároveň vím, že už by to nebylo jako první čtení.
 • sedw
  Rick se pomalu dostává do Společenství a hned začíná "fušovat" do řemesla tamním obyvatelům. Atmosféra houstne, vše se začíná přiostřovat a opět (i v předposledním díle) se dočkáme pár zvratů.
 • sedw
  Zlomový díl plný emocí, kde v podstatě není žádná akce, ale ničemu to nevadí. Kirkman tady ukazuje, že pořád umí vymýšlet nové a hlavně originální zápletky a tato se mu opravdu povedla.
 • sedw
  Klidnější díl, který byl pořád zábavný, ale je pravda, že poprvé jsem se skoro začal nudit. Ale Princezna je fajn nová postava, která mě baví.
 • sedw
  Další výborný díl, který uzavírá další kapitolu série. Jak píše Walome, příliš mnoho emocí, ale v tomto případě to nevnímám negativně, díl nebyl patetický a emoce byly velmi uvěřitelné.
 • sedw
  Po předchozích dílech, které byly o něco klidnější přišla zase pořádná akce, ve které Kirkman překvapil svými nápady a nápaditými řešeními. Konec navnadil na další díl
 • sedw
  Negan se pro mě stal nejlepší postavou série. Pořád nechápu, jak Kirkman dokáže napsat někoho, koho nesnášíte, ale zároveň zbožňujete. Konec pro mě byl velmi povedený a překvapivý, vážně nechápu, jak to, že se vždy nechám nachytat a skočím Kirkmanovi na ty jeho hry.
 • sedw
  U druhého dílu mě vše bavilo více. Příběh byl lepší o 100%, i malba mi přišla o něco lepší, než v prvním díle a seděla mi ke komiksu parádně. Jsem zvědavý na další díly.
 • sedw
  Je vidět, že tento komiks byl původně zamýšlen jako jediný díl, protože je to opravdu jen o výtvarné stránce, a příběh je jen k tomu, aby tuto unikátní malbu něco drželo pohromadě. Co se týče malby, nelze jí upřít kvality, ale obecně mě v komiksu tato realistická grafika tolik nebaví. Stejný problém mám i u Rosse, řemeslně nádherně malované, ale ke komiksu mi to prostě tolik nesedí.
 • sedw
  Poslední šanci Green Arrow nevyužil, příběh sice mírně chytil dech, ale rychle ho ztratil. Profláklá zápletka, kresba by nebyla špatná, kdyby se pořád nestřídala od super až po hroznou, tyto změny kresby celému komiksu hrozně škodí. Další série ze znovuzrození, se kterou končím.
 • sedw
  Čarodějnictví (3,5*) – Další, velmi odlišný pohled na vetřelce. Příběh nebyl vůbec špatný, ale velmi jsem bojoval s kresbou. Jak mě Corben bavil u Hellboye, tak tady mi vůbec neseděl a ubíral příběhu na atmosféře. Je to škoda, protože scénář, do kterého bylo zapojeno i náboženství, mě bavil.
  Unesený (4,5*) – Příběh o tom, co jakou paseku dokáže způsobit snědení nakaženého vetřelčího vejce. Velmi dobrý a originální příběh.
  Přežití (5*) – Jeden z nejlepších příběhů z těchto omnibusů. Příběh o vůli přežít a o tom, zda má toto přežití v důsledku nějaký smysl.
  Náklad (3,5*) – Zábavná jednohubka o tom, co se stane, když se pokusíte podvést pašeráka.
  Vetřelec (5*) – Další absolutní hodnocení. Úplně jinak pojatý příběh s krásnou kresbou o mimozemské rase na úrovni pravěkých lidí, která bojuje s vetřelcem. Příběh má velmi překvapivé a originální rozuzlení.
  Strážný anděl (2,5*) – Příjemné pomrknutí na fanoušky filmu, příběhově ale jde o čistý průměr.
  Inkubace (4*) – Parádní jednohubka o mimozemské lodi, na které se rozhodnou zkoumat vejce vetřelce.
  Spoušť (2,5*) – Příběh, který je zajímavý střídáním kresby, ale příběhově šlo o průměr, spíše mírný podprůměr.
  Roztoužený (1*) – Nezáživný a z mého škaredě nakreslený příběh.
  Šťastlivec (3,5*) – Příjemný krátký příběh na konec, u kterého název přesně vypovídá o jeho obsahu. Zábavné zakončení omnibusu.

 • sedw
  Velmi dobře chápu, proč se jedná o legendární komiks. Když si vezmu, že se jedná o retro, velmi dobře se četl i v dnešní době, což se mi u takto starých komiksů obvykle nestává. Kresba byla parádní a příběh musel být na svoji dobu opravdu zjevením. Výborná záležitost.
 • sedw
  Ze začátku mě komiks příliš nebavil a chvíli trvalo, než jsem si zvykl na styl vyprávění. Ale od třetího sešitu (Ropušáci) to začalo být lepší a plně jsem se chytil v sešitě se Stilt-manem. Pak už to to byla parádní zábava až do konce, podpořená skvělou kresbou. Opravdu svěží komiks.
 • sedw
  Druhý díl vůbec nezaostává za prvním, místy ho dle mého názoru i překonává (hlavně zajímavostí jednotlivých ras). Pevně doufám, že s ohledem na konec u nás vyjdou i další díly.
 • sedw
  Dlouho mi chyběl nějaký dobrý sci-fi komiks a Orbital mi toto čekání ukončil. Velmi dobře vymyšlený svět a zejména jednotlivé rasy a planety. Chápu, proč je komiks občas srovnávám s Mass Effectem. A kresba byla naprosto dokonalá. Pro mě i lepší, než Incal, Orbital bych se nebál označit za moderní Incal.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 368 (cca 131735 Kč)
Mám: 604 (cca 212786 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 8 (cca 3392 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0