• sedw
  Všechny výtky, které jsem měl k posledním dvěma dílům, musí stranou! Toto byla pecka, přečetl jsem na jeden zátah a skoro jsem ani nedýchal. Tomuto říkám parádní zakončení plné napětí. Nechápu, jak toto někdo mohl číst po jednotlivých číslech, já bych to nedal.
 • sedw
  Platí v podstatě to, co jsem psal o minulém díle. Tento je ale snad ještě více natahovaný a jak píše Fry, kdyby byl kratší, ničemu by to nevadilo. Pořád jsem se dobře bavil, ale zároveň jsem byl rád, že se blíží konec.
 • sedw
  Oproti minulému dílu pokles kvality, děj začíná být na můj vkus trochu moc natahovaný a místy až překomplikovaný (i tak ale autor vše vysvětluje, takže zůstává srozumitelný) a mírně ztrácí dech.
 • sedw
  Další v řadě dílů, které si zaslouží plný počet. Tento díl byl i poměrně akční a hlavně v něm došlo k několika velkým zvratům. Paráda.
 • sedw
  Jízda pokračuje, objevují se nové postavy i nové nápady. Jak jsem měl pocit, že se série začíná cyklit a postávat na místě, tak mě autoři vyvedli z omylu a nové zápletky jsou snad ještě napínavější, než v úvodních dílech. Další díl na plný počet.
 • sedw
  Tak toto byla paráda, tento díl jsem otevřel hned po dočtení minulého, protože cliffhanger byl obrovský. A nebyl jsem zklamán, příběh z minulého dílu se uzavřel parádně a to, co pokračovalo poté, bylo ještě lepší. Za mě prozatím nejlepší díl.
 • sedw
  Po předchozím slabším díle přichází opět parádní. První půlka je ještě mírně slabší, ale druhá polovina je velká jízda, až taková, že po skončení jsem hned musel otevřít další díl.
 • sedw
  Poměrně propad kvality, děj začíná přešlapovat na místě a Jocuba mi skoro až vadila. Chvílemi jsem se skoro až nudil a šlo o první díl, který jsem s klidem odkládal, protože mě nenutil číst dále.
 • sedw
  Jízda pokračuje a máme tu další super díl, kde velkou roli získává Misa. Smyčka se už ale začíná stahovat a dočkáváme se také jednoho z velkých zvratů.
 • sedw
  Ani třetí díl nezpomaluje, spíše naopak. Light musí být čím dál obezřetnější, k tomu se připravovat na studium na vysoké škole, kam však nenastupuje sám. Zatím nejlepší díl z úvodních.
 • sedw
  Autoři stupňují napětí, mírně nám odkrývají postavu L a střet mezi ním a Lightem nabírá na obrátkách.
 • sedw
  Po několika letech, kdy jsem viděl anime, jsem se konečně dostal k manze. A je to stejná, ne-li větší jízda. Parádní začátek super série.
 • sedw
  S ohledem na hodnocení jsem čekal propad v kvalitě, ale za mě jednoznačně nejlepší díl. Nejvíc napětí, zároveň nejkomornější příběh. Myslím si, že se Talbot se sérií rozloučil se ctí. Paráda.
 • sedw
  Po předchozím mírném propadu v kvalitě opět díl za plný počet. Líbil se mi komornější příběh, již nešlo o politiku, která ovlivní celé země, ale šlo o jednotlivce. Parádní díl.
 • sedw
  Třetí díl pokračuje v tradici předchozích dvou a dělá to opět výborně, tentokrát ale dějově mírně horší, než předchozí dva. Naopak se mi velmi líbilo, že jsme se dozvěděli více informací ze života LeBrocka. Série se pořád dobře čte a těším se na poslední dva díly.
 • sedw
  Druhý díl se veze na vlně prvního, takže tu opět máme detektivní zápletku propojenou s politikou, originálním světem a krásnou kresbou. První díl byl pro mě zjevení, ale to neznamená, že druhý by byl horší, naopak, příběh mě bavil o něco více, i když byl tentokrát komornější.
 • sedw
  Tento komiks bych rozdělil na 3 části. První byla super, krásný příběh z Japonska. Druhá snová část mě nebavila vůbec, byla na mě až moc abstraktní a v podstatě bez nosného děje. A poslední část byla zase super, s dobře provedeným závěrem. Nebýt druhé části, tak je to na plný počet, takto musím jednu hvězdu ubrat.
 • sedw
  Asterix a kotlík (3,5*) – Obecně mi vtipnější přijdou díly, kde se autoři strefují do národních stereotypů a opět se mi to potvrdilo. Ač příběhově to nebylo vůbec špatné a nápad se mi líbil, nebyl tento díl tak vtipný, jak jsem čekal. Ale bavil jsem se u něj moc dobře.
  Asterix v Hispánii (4*) – Ač nejde o nejlepší z „národních“ dílů, autorům se krásně podařilo vystihnout Španělsko. Zápletka byla mírně nadprůměrná, ale humor zde byl výborný.
  Nesvár (5*) – Tak na tomto příběhu mě bavilo vše – zápletka, spád, nápady a humor. Velmi originální Asterix, u kterého jsem otáčel stranu a stranou abych viděl, co autoři vymysleli dále. Nejsilnější příběh této knihy.
  Asterix v Helvétii (4,5*) – Švýcarsko mám velmi rád, a proto mě potěšilo, že Asterix zavítal i sem. Opět zde nalezneme velmi dobré vtipy, které narážejí na národní stereotypy a vtip s trezorem, s fondue nebo narážky na švýcarské hodinky mi utkví v paměti ještě dlouho.

 • sedw
  sedw10.11.2020 22:57Joker
  Za mě čistý průměr. Jak byla první polovina super, tak byla druhá špatná. A ani ta kresba mě celou dobu nebavilo, Bermejova téměř dokonalá kresba jen o to více zdůraznila průměrnou druhou část kresby. Hodně zklamal konec, na to, jak byl komiks ze začátku pomalu budovaný, tak konec byl jako jízda na horské dráze, ale v tom špatném slova smyslu. Byl uspěchaný až běda.
 • sedw
  sedw10.11.2020 22:52Naposled
  Kdyby se mě někdo ptal, jestli vím, co jsem to četl, tak řeknu, že ne. Ale taky vím, že se to četlo skvěle! Nejsem si jistý, jestli jsem příběh pochopil, ale v tomto případě je to vlastně jedno, protože jsem se celou dobu bavil jak četbou, tak kocháním se kresbou. Pár slabších míst v komiksu bylo, takže to není na plný počet, ale rozhodně na mě čtení zapůsobilo.
 • sedw
  Tak jsme došli na konec cesty a že to byla nějaká cesta. Málokdy se mi stane, že jsem s nějakým závěrem tak dlouhé série spokojený, jako v tomto případě. Kirkman zakončil celou sérii se ctí a nikdy nedopustil, aby kvalita klesla do podprůměru. Rád bych si dal celou sérii někdy znovu, ale zároveň vím, že už by to nebylo jako první čtení.
 • sedw
  Rick se pomalu dostává do Společenství a hned začíná "fušovat" do řemesla tamním obyvatelům. Atmosféra houstne, vše se začíná přiostřovat a opět (i v předposledním díle) se dočkáme pár zvratů.
 • sedw
  Zlomový díl plný emocí, kde v podstatě není žádná akce, ale ničemu to nevadí. Kirkman tady ukazuje, že pořád umí vymýšlet nové a hlavně originální zápletky a tato se mu opravdu povedla.
 • sedw
  Klidnější díl, který byl pořád zábavný, ale je pravda, že poprvé jsem se skoro začal nudit. Ale Princezna je fajn nová postava, která mě baví.
 • sedw
  Další výborný díl, který uzavírá další kapitolu série. Jak píše Walome, příliš mnoho emocí, ale v tomto případě to nevnímám negativně, díl nebyl patetický a emoce byly velmi uvěřitelné.
 • sedw
  Po předchozích dílech, které byly o něco klidnější přišla zase pořádná akce, ve které Kirkman překvapil svými nápady a nápaditými řešeními. Konec navnadil na další díl
 • sedw
  Negan se pro mě stal nejlepší postavou série. Pořád nechápu, jak Kirkman dokáže napsat někoho, koho nesnášíte, ale zároveň zbožňujete. Konec pro mě byl velmi povedený a překvapivý, vážně nechápu, jak to, že se vždy nechám nachytat a skočím Kirkmanovi na ty jeho hry.
 • sedw
  U druhého dílu mě vše bavilo více. Příběh byl lepší o 100%, i malba mi přišla o něco lepší, než v prvním díle a seděla mi ke komiksu parádně. Jsem zvědavý na další díly.
 • sedw
  Je vidět, že tento komiks byl původně zamýšlen jako jediný díl, protože je to opravdu jen o výtvarné stránce, a příběh je jen k tomu, aby tuto unikátní malbu něco drželo pohromadě. Co se týče malby, nelze jí upřít kvality, ale obecně mě v komiksu tato realistická grafika tolik nebaví. Stejný problém mám i u Rosse, řemeslně nádherně malované, ale ke komiksu mi to prostě tolik nesedí.
 • sedw
  Poslední šanci Green Arrow nevyužil, příběh sice mírně chytil dech, ale rychle ho ztratil. Profláklá zápletka, kresba by nebyla špatná, kdyby se pořád nestřídala od super až po hroznou, tyto změny kresby celému komiksu hrozně škodí. Další série ze znovuzrození, se kterou končím.
 • sedw
  Čarodějnictví (3,5*) – Další, velmi odlišný pohled na vetřelce. Příběh nebyl vůbec špatný, ale velmi jsem bojoval s kresbou. Jak mě Corben bavil u Hellboye, tak tady mi vůbec neseděl a ubíral příběhu na atmosféře. Je to škoda, protože scénář, do kterého bylo zapojeno i náboženství, mě bavil.
  Unesený (4,5*) – Příběh o tom, co jakou paseku dokáže způsobit snědení nakaženého vetřelčího vejce. Velmi dobrý a originální příběh.
  Přežití (5*) – Jeden z nejlepších příběhů z těchto omnibusů. Příběh o vůli přežít a o tom, zda má toto přežití v důsledku nějaký smysl.
  Náklad (3,5*) – Zábavná jednohubka o tom, co se stane, když se pokusíte podvést pašeráka.
  Vetřelec (5*) – Další absolutní hodnocení. Úplně jinak pojatý příběh s krásnou kresbou o mimozemské rase na úrovni pravěkých lidí, která bojuje s vetřelcem. Příběh má velmi překvapivé a originální rozuzlení.
  Strážný anděl (2,5*) – Příjemné pomrknutí na fanoušky filmu, příběhově ale jde o čistý průměr.
  Inkubace (4*) – Parádní jednohubka o mimozemské lodi, na které se rozhodnou zkoumat vejce vetřelce.
  Spoušť (2,5*) – Příběh, který je zajímavý střídáním kresby, ale příběhově šlo o průměr, spíše mírný podprůměr.
  Roztoužený (1*) – Nezáživný a z mého škaredě nakreslený příběh.
  Šťastlivec (3,5*) – Příjemný krátký příběh na konec, u kterého název přesně vypovídá o jeho obsahu. Zábavné zakončení omnibusu.

 • sedw
  Velmi dobře chápu, proč se jedná o legendární komiks. Když si vezmu, že se jedná o retro, velmi dobře se četl i v dnešní době, což se mi u takto starých komiksů obvykle nestává. Kresba byla parádní a příběh musel být na svoji dobu opravdu zjevením. Výborná záležitost.
 • sedw
  Ze začátku mě komiks příliš nebavil a chvíli trvalo, než jsem si zvykl na styl vyprávění. Ale od třetího sešitu (Ropušáci) to začalo být lepší a plně jsem se chytil v sešitě se Stilt-manem. Pak už to to byla parádní zábava až do konce, podpořená skvělou kresbou. Opravdu svěží komiks.
 • sedw
  Druhý díl vůbec nezaostává za prvním, místy ho dle mého názoru i překonává (hlavně zajímavostí jednotlivých ras). Pevně doufám, že s ohledem na konec u nás vyjdou i další díly.
 • sedw
  Dlouho mi chyběl nějaký dobrý sci-fi komiks a Orbital mi toto čekání ukončil. Velmi dobře vymyšlený svět a zejména jednotlivé rasy a planety. Chápu, proč je komiks občas srovnávám s Mass Effectem. A kresba byla naprosto dokonalá. Pro mě i lepší, než Incal, Orbital bych se nebál označit za moderní Incal.
 • sedw
  Po prvním díle, kterému nemám co vytknout, zde mírný propad, a to kvůli poslednímu dílu. Celý komiks byl poměrně uvěřitelný a říkal jsem si, že toto se opravdu mohlo stát, což poslední sešit mírně pokazil. I tak byla četba Dlouhého Johna Silvera super zážitek a ke komiksu se rád vrátím.
 • sedw
  Parádní pirátský komiks, který na našem trhu chyběl. Funguje zde všechno - tvorba atmosféry, napětí, propracovaný příběh, správný pirátský feeling a nádherná kresba. Parádní záležitost.
 • sedw
  Četl jsem už více špatných komiksů, ale tenhle se řadí mezi ty úplně nejhorší. Nebavil mě příběh, většinu času ani kresba, bylo to naivní a hloupé. Pokud to nezachrání třetí díl, tak po Harley to bude druhá série ze Znovuzrození, se kterou skončím.
 • sedw
  Poměrně příjemný komiks, který se dobře a rychle četl. První polovina byla slabší a poměrně zmatená, ale potom příběh nabral obrátky a byl i celkem napínavý. I tak jde ale spíše o průměr, rozhodně mě Green Arrow nechytl tak, abych byl přesvědčený, že v této sérii budu dlouhodobě pokračovat. Jako všemu u znovuzrození mu dám 3 čísla a pak se uvidí, po tomto prvním je to 50:50.
 • sedw
  Pro mě velmi příjemná rozlučka se sérií, u které jsem se vždy příjemně odreagoval a bavil. Není to nejlepší díl, ale já jsem byl spokojen, úryvky z knížky dodávaly příběhu něco navíc a vůbec mi nevadily.
 • sedw
  Velmi, ale opravdu velmi silný zážitek. Čekal jsem smršť již od začátku, takže jsem byl překvapený klidným rozjezdem, ale i díky němu byl celý komiks o to působivější. Těším se na další díla od Sacca.
 • sedw
  Výborný díl, na který jsem se zpočátku příliš netěšil (zápletka mě nelákala), ale o to více jsem se bavil. Druhá polovina byla ještě zábavnější, než první a i při množství humoru bylo pořád přítomné napětí.
 • sedw
  Mírně lepší, než Faranovi doutníky, na které navazuje. Líbilo se mi vykreslení země ve válečném stavu a i zápletka byla příjemně napínavá.
 • sedw
  Další z příjemných Tintinů. Nedosahuje kvalit pozdějších čísel, ale je to příjemná oddechovka.
 • sedw
  sedw19.4.2020 19:41Rváč
  Příběh sám o sobě nebyl vlastně nic převratného, ale jakou se podařilo Lemirovi navodit atmosféru, to ještě teď nechápu. Přečetl jsem s jednou přestávkou, až tak mě příběh chytl. Kresba byla parádní a postavy, ač vlastně pořádně nebylo co na nich mít rád, jsem si zamiloval.
 • sedw
  Parádní dílo, u kterého jsem hodně dlouho váhal mezi 4 a 5 hvězdami. Nakonec jsem sáhl po nižším hodnocení, protože první dva sešity mě příliš nenadchly, šlo v podstatě o jen o pospojované akční sekvence a už mi byly celkem dlouhé.
 • sedw
  Zábavný origin Supermana. Není to nic převratného, ale je to zábava, která příjemně odsýpá a seznámí čtenáře s postavou. Kresba je klasický mainstream, který k příběhu velmi seděl.
 • sedw
  sedw13.4.2020 19:28Sabrina
  Souhlasím s komentáři, že se v komiksu v podstatě nic nestalo. Souhlasím s tím, že nemusí být zcela zřejmé, co se snažil autor říct. Ale to vše je přebité tím, že mě komiks prostě neuvěřitelně bavil. Šlo v podstatě o příběh několika osob, který zachycoval několik měsíců jejich života v těžké situaci. Co mě zaujalo asi nejvíce byla tíživá atmosféra a upozornění na věci, které se kolem nás dějí a možná si to ani většina z nás neuvědomuje (vyhledávání šokujících informací na internetu a jejich šíření). Komiks jsem přečetl s jednou přestávkou, až tak mě pohltil.
 • sedw
  Třetí díl byl naopak mírně slabší, než předchozí dva, pořád jde ale o velmi silné dílo a uspokojivé zakončení celé trilogie. S celou sérií jsem byl spokojený a jak už někdo psal, myslím, že by trilogie mohla mít úspěch i v zahraničí.
 • sedw
  Druhý díl se mi líbil o něco více, než první, děj byl nápaditější a rozmanitější. Kresba si drží vysokou laťku a objevil jsem ještě více easter eggů, než v prvním díle. Spokojenost.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 354 (cca 124670 Kč)
Mám: 596 (cca 209024 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 8 (cca 3392 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0