Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
KDYŽ SE SRAZÍ LEGENDA A MÝTUS

Tom Taylor byl vytržen ze všedního života, aby bojoval s démonickým spolkem, který chce navždy zničit nadpřirozenou moc vyprávění. A pak je povolán do úplně jiné bitvy.

Ve světě Mýtů - zhmotněných postav z bájí, legend, pohádek a dětských říkanek - ohrožuje veškerou existenci síla ryzí temnoty. Šampión Mýtů, Modrák, byl zabit. Jejich nejobávanější bojovník, Wolfi, skončil v kobce. Jejich naděje jsou téměř v troskách. Mýty potřebují čaroděje, který by dokázal porazit samotného bubáka. Potřebují Tommyho Taylora.

Ale bude jim muset stačit Tom.

Obsahuje sešity série The Unwritten #50-54

Scénář
Mike Carey, Bill Willingham
Kresba
Mark Buckingham, Peter Gross
Ink
Russel Braun, Mark Buckingham, Peter Gross, Steve Leialoha, Inaki Miranda, Dean Ormston
Lettering
Jakub D. Kočí, Lelita Kočí (Lelita)
Barvy
Chris Chuckry, Lee Loughridge
Překlad
Petr Kotrle
Redakce
Filip Gotfrid, Boris Hokr
Obálka
Joko Šimizuová
Žánry
fantasy, horror, městská fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7449-758-2 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
168 x 258 mm
Tisk
barevný
Váha
412 g
Stran
144
Cena
399 Kč
Originál
The Unwritten #09: The Unwritten Fables (Vertigo (DC Comics), 2014)
 • Multiverzum
  Kolízia mýtov Mezi řádky pôsobila trochu rušivo, no stále prekypovala nápaditými motívmi.
  Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/mezi-radky-9-myty-medzi-radky/
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.11.2019 11:14Mezi řádky #09: Mýty mezi řádky
  Tak jsem nakonec poslechl tu stranu, která mi říkala, že si to přečíst klidně mohu, nežli vyjdou další Mýty. A musím konstatovat, že je tam plno věcí, o kterých nevím! (Nebo jsem je zapomněl? To se mi může též lehce stát). Crossovery obecně nemusím, ale tohle je mnohem lepší než třeba takový Velký mýtický crossover. Zde má člověk pocit, že čte hlavně Mýty, Mezi řádky tam de facto jen hostují. Nevím, zdali je tento díl "vzrušující na niterné a intelektuální úrovni" (jiné bezesporu jsou), avšak zábavné a "zručně" napsané to většinu knihy je. Pointa a konec mě totiž příliš neoslovil.

  Celkový dojem: 70%
 • Spacecore
  Po přečtení celých Mýtů jsem se vrhnul na tento díl a po něm jdu anglicky dočíst Mezi řádky. Jako crossover to funguje skvěle, propojení obou světů sedí jako prdel na hrnec. I tématicky tyto série spolu souvisí, nicméně prim tu hrají Mýty a jejich alternativní linie boje s Temným pánem. Příběh je přímočarý a nechytl mě tolik jako samostatné Mýty, ale i tak to byl příjemný návrat do jejich světa a kupodivu konce některých postav byly možná ještě lepší, než jak je zakončil Willingham na konci Mýtů. Bavilo mě vidět konečně v akci malého Tommyho.
 • Lenny
  Pěkné prolnutí obou světů, které ani jedné sérii nedělá ostudu a velmi mírně rozvíjí příběhové myšlenky Mezi řádků. Pokud Mýty neznáte, spíš doporučuju přeskočit - autoři se nějakým představováním postav vůbec nezatěžují a mnohem víc prostoru dostávají Willinghamovi hrdinové.
 • kaylin
  Kniha "Mezi řádky 9: Mýty mezi řádky" jen potvrzuje to, v čem je Mike Carey dobrý a v čem se tolik podobá Neilovi Gaimanovi. Oba dva milují příběhy. Ty staré, co se vyprávěly a vypráví, ale i ty nové, které mohou vyprávět oni. Ta láska k příběhům je z knihy "Mezi řádky 9: Mýty mezi řádky" neskutečně cítit, stejně jako je cítit i z dalších dílů série "Mezi řádky". I když je tedy kniha "Mezi řádky 9: Mýty mezi řádky" lehkým přešlápnutím na místě, které je doplněné o filosofický přesah, pořád je to příběh, který má co sdělit, který velmi dobře pracuje s postavami a vlastně i s napětím. Budete natěšení, jak to vlastně celé dopadne, tak proč si nedat jednu odbočku, která má zajímavé pojetí?
 • erik
  Prekvapivo najtemnejší príbeh Mýtov. Samozrejme, je to v podstate nepodstatná alternatívka, pokiaľ však po prečítaní päťtnástych Mýtov cítite ako ja sklamanie, táto kniha ho napraví. O Taylora nejde.
 • cyboy
  Tentokrat ctenarsky jednodussi dil, kde se zapletky obou osvetu redukuji na to nejpodstatnejsi v danou chvili. Proto to neni spatne, naopak, je to sympaticky crossover, ktery se lehce cte. A ted vstric k apokalypse.
  70%
8103