Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 2 další ukázky

Koupit
Ve městě je nový hrdina! Pan Neporazitelný! Jistě, má obličej skrytý za maskou, nosí plášť a pomáhá vdovám a sirotkům jako každý správný hrdina, ale také maří plány šílených vědců a jiných padouchů pomocí své úžasné superschopnosti, která z něj dělá toho jediného a skutečného komiksového hrdinu – dokáže se totiž pohybovat mimo panely svého komiksového stripu a tím narušovat čas i prostor! Tím, že narušuje základy „komiksové fyziky“, dokáže vskutku neuvěřitelné věci… a není sám, kdo je nadaný podobnými schopnostmi!

Scénář
Pascal Jousselin
Art
Pascal Jousselin
Barvy
Laurence Croix
Obálka
Laurence Croix, Pascal Jousselin
Lettering
Alena Tejnická (Sarah)
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal
Žánry
humorný, parodie, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7679-090-2 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 297 mm
Tisk
barevný
Váha
294 g
Stran
48
Cena
249 Kč
Originál
Imbattable #01: Justice et légumes frais (Dupuis, 2017)
  • trudoš
    Pan Neporazitelný je prvním opravdovým komiksovým hrdinou, na kterého jsem u barevného čtení kdy narazil. Nebojí se přelézat z panelu na panel, plně využívat možností výtvarné kompozice a bez pardonu bojovat se zločinem všemi ilustrovanými prostředky, které jsou častokrát mimo chápání jeho oponentů z podsvětí. Ostatně i zde se občas najde protivník, jenž dokáže skutky nečekané, jako procházet skrze stránky, či popírat zákonitosti perspektivy. Ovšem neexistuje nic, co by Pana Neporazitelného mohlo zaskočit na déle než pár sekund. Div, že se ještě najdou takoví, co si myslí, že ho porazí...
    Francouzský komiksový umělec Pascal Jousselin vytvořil nevšední čtenářský zážitek, jehož nejsilnější zbraní je především láska k „devátému“ umění. Pohrává si s nepsanými pravidly žánru a s nadsázkou boří zákonitosti juxtapozice. Jedinou slabinou je pouze skutečnost, že styl humoru se brzy okouká a nové nápady chodí pozvolna, což je ale v rámci složitosti ústředního motivu vlastně docela pochopitelné.
  • jankie
    Pár týdnů zpět jsem měl úžasný nápad na komiks. Bohužel jsem neměl buňky to dotáhnout a zůstal jen koncept. Víceméně náhodně se mi dostal do ruky tento komiks. který v první třetině přesně zpracoval mé myšlenky, a to lépe, než bych kdy dokázal já sám.
    Hrdina (respektive autor) plně využívá možností, že žije v komiksu v našem reálném "3D světě". Může tedy cestovat z obrázku do obrázku i mimo pořadí, procházet skrz stránky apod. Krátké příběhy jsou neuvěřitelně nápadité a vtipné. Hodnotil bych šest a půl pračky Whirlpool z pěti. Bohužel časem jsou příběhy delší a delší, ohňostroj nápadů se zmírní a lehce ustoupí normálnímu komiksu. Takže hodnocené lehce mírním, ale nemůžu se dočkat dalšího dílu. Však se podívejte na ukázky zde na databázi a bude jasné, ;-)