Milovník komiksů všeho druhu :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.4. 18:28Wonder Woman: Mrtvá Země
  Pro první samostatné setkání s Wonder Woman jsem si vybral trochu nestandardní příběh, ale byla to docela dobrá volba. Povedené postapo s ničivou Wonder Woman plné brutální akce, mrtvých superhrdinů a morálních problémů.
 • Hanussen
  Nejedná se o nikterak rozsáhlý příběh, spíš takovou povídku, ale autorům se do ní podařilo vměstnat ten správný poměr akce a filozofování, že to funguje úplně parádně. Vzhledem k tématu hry bylo docela osvěžující, že hlavní hrdinkou je právě členka trauma teamu, tedy lékařské jednotky. Neustálé úvahy o záchraně či nezáchraně života byly taky tak akorát. Herní komiksy moc nevyhledávám, ale u Cyberpunku jsem se nakonec rozhodl udělat výjimku a bylo to dobré rozhodnutí.
 • Hanussen
  Na rozdíl od minulého dílu se příběh zase někam posunul a pomalu se tak přiblížil k vyvrcholení v následující knize. Stylem se to zase trochu přiklonilo k prvnímu, velmi povedenému dílu. Příběh je rozdělený na několik kratších minipříběhů, které ale tvoří jeden celek. Za mě nejlepší byl asi japonský příběh a origin Ládi. Jsem zvědavý, jak to s Gerdou nakonec dopadne - dostane se konečně domů? A kolik nevinných duší při tom rozseká na kusy nějakým absurdní způsobem?
 • Hanussen
  Z komiksového Conana jsem měl trochu obavy, protože pár Howardových povídek jsem četl a sice se mi líbily, ale nebyl jsem z nich ani úplně odvázaný. Komiks ale úplně geniálně rozvíjí původní povídky a dodává jim nový dech, který mi v nich trochu chyběl, a vytváří tak nové příběhy, ale stále psané Howardovým stylem. Na kresbu jsem si musel nejdřív trochu zvyknout, ale po chvíli už jsem hltal jeden panel za druhým. Pro mě osobně velmi příjemné překvapení!
 • Hanussen
  Nakreslené to je krásně, napsané slušně, ale moc nového ani extra zajímavého se tu nedozvíme. Nové postavy mají celkem potenciál, ale moc se tu o nich nedovíme, hodil by se možná delší příběh (nebo naopak ještě kratší). Taková doplňová povídka k Podivným místům, kdyby to vyšlo dohromady, tak bych se ani nezlobil.
 • Hanussen
  Poslední díl je opět povedený. Nejvíc pobavil náladový maharádža. Škoda jen, že se Hergé k sérii už nevrátil, kdyby se na ní vypsal stejně jako na Tintinovi, mohli jsme se asi dostat k dobrým kouskům, našlápnuto tu bylo velmi dobře.
 • Hanussen
  Trochu slabší zakončení jinak celkem dobře našlápnutého příběhu. Ovšem docela dobře to zachraňuje akční druhá půlka alba.
 • Hanussen
  Příběh už se víc soustředí na sourozeneckou dvojici a jejich dobrodružství. Celkově lepší než první dvojpříběh a srovnatelné s Tintinem.
 • Hanussen
  Takový Tintin pro mladší. Není to úplná bomba, ale pořád je to příjemné počtení. Kresba je klasický Hergé v nejlepší formě.
 • Hanussen
  Další emočně i akčně vypjatý Goon, u kterého si člověk nevydechne, dokud ho nedočte.
 • Hanussen
  Goon si drží svůj temný tón a dělá to podle mě dost dobře. Atmosféra houstne a temné síly nabírají na síle. K hlavnímu příběhu jsou připojeny ještě krátké goonovské povídky od jiných autorů, které se vracejí k původní pošahanosti Goona a vcelku se vydařily.
 • Hanussen
  Goon pokračuje v temnější části svého příběhu. Objevují se noví hráči, horší než ti staří. Prostě Goon jak má být. Kresba klasicky super.
 • Hanussen
  Powell si vyzkoušel vyloženě vážný díl a celkem se mu to podařilo. Pěkně to dotváří obraz toho, proč je Goon takový jaký je, a jak silný je jeho vztah s Frankym. Dobrá je i kresba/malba, která je taky odlišná od goonovského standardu.
 • Hanussen
  Velké finále Baltimora je konečně tady. Kniha je dost akční, pořád se tu něco děje. Občas možná až moc, asi bych uvítal ještě nějaký mezidíl, ale příběh každopádně funguje i takhle. Zakončení mě uspokojilo, příběh se celkem dobře uzavřel. Kresba mi tu místy přišla mírně slabší, hlavně některé obličeje (např. Sofie). Některé věci mi občas úplně nezapadaly do celkového příběhu, ale to je spíš tím, že jsem předchozí knihy četl tak, jak vycházely, budu si muset dát reread vcelku a pak to tu případně ještě znovu zhodnotím. Celkově je to za mě dobrý díl a jsem zvědavý, jaký bude čerstvě rozběhnutý spin-off, Lady Baltimore.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš17.2. 15:11Dracula
  Literární předlohu jsem zatím nečetl, viděl jsem pouze film, ale z toho, co o knize vím, si myslím, že se jedná o slušnou adaptaci. Bess tu převedl deníkovou formu románu do trochu "snesitelnější" podoby a i vzhledem k médiu z něj vytáhl především akčnější momenty, takže příběh příjemně odsýpá, i když je tempo trochu pomalejší. Kniha se celkem dobře čte a hluchých míst je tu podle mě celkem málo (pokud vůbec), i když párkrát jsem měl trochu problém s přesným pořadím textových rámečků a párkrát se nedalo na první pohled říct, jestli text patří vypravěči nebo postavě (asi bych v tomhle případě dal k přímé řeči uvozovky, aby to bylo jasné). Dominantou Bessova Draculy je ovšem kresba, na které celá kniha stojí. Bess si tu krásně vyhrál se scenériemi, především krajiny v Transylvánii a Draculovým hradem. Ze začátku mi přišly občas trochu divné některé obličeje, ale dalo se na ně zvyknout a k charakterům postav celkem sedí. Text a kresba se dobře doplňují. Vzhledem k tomu, že jen velmi málo se objevují klasické obrazové rámečky a obrazy do sebe různě zasahují nebo jsou odděleny jen bílou barvou bez rámečku, může se právě občas stát, že není úplně jasné, co se má dřív číst (viz výše). Některé strany jsou ovšem vyloženě obrazy (hlavně některé dvoustránkové), které by se daly klidně zarámovat, jak říkám, výtvarně je to zpracované parádně. Knize taky sedí zvětšený formát, ve kterém výtvarno víc vynikne. Vlastní kniha je zpracovaná solidně, vyskytl se tu jen malý nešvar v podobě zapomenuté redakční pracovní poznámky na str. 74, jiný neduh jsem myslím nezaznamenal.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš13.2. 14:45Goon #05: Zvrhlé choutky
  Goon se dostal do temnější podoby a vtípků trochu ubylo. Powell si s tím ale poradil dobře, tahle poloha ke Goonovi celkem sedí. Jsem zvědavý, co se stane dál.
 • Hanussen
  Goon je moje krevní skupina. Powell je prostě chopný vymyslet a nakreslit tolik volovin, že se to ani nedá vypovědět, a mě to strašně baví :D Zároveň dokáže vykouzlit i silnější momenty, jako v první povídce o rugby.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.2. 11:44Goon #03: Samej průšvih
  Za mě celkově trochu slabší než předchozí díly. První povídka s Krkavcem byla super, další byly spíš průměr (v porovnání s ostatními goonovskými příběhy). Crossover s Hellboyem nebyl nic extra.
 • Hanussen
  Další dávka krásně švihlých povídek plných nesmyslného násilí. Nemůžu tomu nic vytknout :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.2. 20:37Goon #01: Nic než utrpení
  První pořádné příběhy s Goonem, o level výš než "nultý" díl. Stačí přijmout premisu, že se tu může stát prostě úplně cokoliv a pak si jen užívat. Kresba je už taky o kousek lepší.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.2. 17:51Goon #00: Drsný kšefty
  Jednohubka plná blbostí a nesmyslů, přesně jak to mám rád :) Kresba některých ksichtů byla trochu zvláštní (v kontrastu s Goonem a Frankym), jsem zvědavý, jestli se ještě nějak promění.
 • Hanussen
  Myslel jsem, že se v druhé polovině příběh vylepší nebo aspoň rozmotá. Nestalo se bohužel ani jedno. Všechny odpovědi jsou jenom další a další konspirace, které už jsem se v průběhu čtení už ani nepokoušel pochopit. Sem tam se samozřejmě objevilo něco zajímavého, ale celkový balast to nepřebilo. Nakonec jsem to dočetl jen proto, abych to dočetl. Kresba je opět sice zajímavá, ale občas dost nepřehledná.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.1. 19:55Ú.P.V.O. #12: Žabí válka
  Žabí válka se vrací v čase zase o kousek zpátky, do začátků žabích problémů. V pěti povídkách se tak dozvídáme o individuálních misích některých členů Ú.P.V.O. a zároveň se tu taky nakousává problematika lidí proměněných na žáby. Každý sešit kreslil jiný autor včetně několika hellboyovských "nováčků", ale všichni dobře zapadají do Mignolaversa.
 • Hanussen
  Další Humr se celkem povedl. Tentokrát se podíváme na počátek jeho kariéry (aniž bychom se tedy dozvěděli cokoliv o Humrovi samotném) a představí se nám další mystický parchant, kterého už částečně známe z Ú.P.V.O. a Sledgehammeru. Tahle série mě baví a doufám, že na další pokračování nebudeme zase čekat tak dlouho :) Zonjićova kresba k třicátým letům sedí docela dobře.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš30.12.2020 12:11Pohádky Oscara Wildea
  (Ne)pohádky Oscara Wildea mám rád, četl jsem je už jako malý, takže za mě je super, že vyšla i jejich komiksová verze, navíc ještě od Craiga Russella. Wildeovy pohádky nejsou úplně pohádky, spíš morální bajky o egoismu, ve kterých většinou zvítězí pýcha a nemorální jednání a čtenář je tak uvržen do deprese ze stavu společnosti. Prostě paráda :D Russellovi se povedla kvalitní adaptace a ani moc nevadí, že často rezignoval na větší "komiksovost" vyprávění a ponechal zde tak velkou část textu z původních příběhů.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.12.2020 14:07RUR
  Čupová si s adaptací Čapkovy hry poradila víc než dobře, kresba je perfektní (ostatně jako vždy), text plyne perfektně. Myslím, že v tomhle provedení a v kombinaci s nadčasovým Čapkovým tématem se jedná o komiks, který by měl šanci na úspěch i v zahraničí. Doufám, že se od ní v budoucnu dočkáme dalších větších prací. Zvětšený formát knihy se taky povedl.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.12.2020 00:48Fatale #05: Proklít démona
  Nebylo to špatný, ale od závěrečného dílu jsem asi čekal trochu víc. Kvituju, že jsme se dozvěděli i něco o pánovi s cthulhu držkou a snové sekvence/vize (nebo co to bylo) se taky celkem povedly (hlavně výtvarně). Celkově to ale bylo slabší než ostatní díly.
 • Hanussen
  Druhý díl si stále drží nastavenou laťku a byl tam asi jen jeden příběh, který mi přišel trochu pitomý, respektive o ničem, jinak bylo za mě všechno v pořádku. Jsem zvědavý, kam se bude série dál vyvíjet a jestli se dočkáme i nějakých delších příběhů.
 • Hanussen
  Nápad udělat ze psů (a kocoura) okultní vyšetřovatele je originální a celkem se vydařil. Jednotlivé příběhy, které na sebe velmi volně navazují, mají sice trochu kolísavou kvalitu (hlavně v některých závěrech), ale celkově mi přišly v pohodě. Kresba (malba) je povedená a k vyprávění sedí, zvířata jsou roztomilá, hnusné věci nechutné.
 • Hanussen
  Nejsem sice úplně ten největší fanda Buffy, ale tohle celkem šlo. Tahle řada je v podstatě remake seriálu, což mi celkem vyhovuje, protože jsem z něj systematicky viděl taky jen pár prvních dílů. Nutno ovšem říct, že seriálový úvod na mě působil trochu líp než ten komiksový, ale jsem zvědav, kam se bude příběh dál ubírat. Kresba je v pohodě, Buffy vypadá jako Buffy atd., jednoduchá linka s plnými barvami, myslím, že to k tónu vyprávění celkem sedí.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.11.2020 01:28Měsíční stín
  Měsíční stín je podivuhodná záležitost. Na komiks je moc ukecaný, na klasický román moc obrázkový. Navíc je celý psaný poetickým jazykem a nejde v něm ani tolik o děj jako o filosofické rozjímání. Ale ono to celkem funguje. Příběh se točí okolo dospívání a poznávání světa, a to především jeho stinných stránek. Kniha je navíc doplněna i o povídku, která rozvíjí příběh dospělého Stína. Většina děje je vyprávěna nepřímou řečí, bublin je tu pomálu (což na první pohled nevypadá jako takový rozdíl oproti dalším osmdesátkovým komiksům), ale kresba (respektive malba) není jen "pouhou" ilustrací, ale rozvíjí děj vlastním způsobem (a je mimochodem nádherná). Vzhledem ke svému ději-neději, kupě filosofie a trochu nekomiksovému způsobu vyprávění to tak asi není komiks úplně pro každého, ale mně osobně se líbil velmi.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.11.2020 20:49Vodní had
  Tak tohle bylo rozhodně podivuhodné dílo. To, co ze začátku vypadá jako příběh o lásce dvou dívek, se záhy přenese do roviny úchylně surreálného horroru. A není to špatný! K tomu je třeba připočíst i svébytný Sandovalův výtvarný projev, který možná není pro každého, ale mně osobně se líbí.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš30.10.2020 01:13Modrá Crew #16 - Jednorožec #1, 2
  Jednorožec mě zatím nějak extra nezaujal. Příběh je trochu překombinovaný, občas člověk musí přemýšlet, co se vlastně děje, a když to zjistí, je mu to vlastně jedno. Moc tomu nepomáhá ani kresba, která není ošklivá, ale občas jí chybí dynamika a přehlednost. Inu, uvidíme, jak to dopadne.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš22.10.2020 12:26Rabínův kocour 1–5
  Parádní spirituální cesta vyprávěná pohledem rabínova kocoura. Sfarova kresba je jako obvykle super. Jsem moc rád, že Baobab vydal rovnou 5 dílů v nádherné kvalitě a doufám, že nakonec dojde i k vydání další pětice.
 • Hanussen
  Nový Asterix neurazí, ale ani nijak nenadchne. Bohužel opět trpí syndromem posledních dílů, kdy se v příbězích objevují dobré nápady, vtipné scénky a slovní přestřelky, ale děj jako takový je tak trochu o ničem. Výtvarná stránka je opět parádní ve stylu Uderza, ale občas tam už podle mě trochu pomrkává osobitější Conradova kresba (např. práce se stínem v některých nočních scénách).
 • Hanussen
  Není to špatný, ale zatím jsem moc nepochopil, proč vlastně bylo potřeba spojit Strážce se zbytkem DC. Tak jsem zvědav, jestli se to v druhé půlce nějak víc propojí.
 • Hanussen
  Příběh se moc neposunul. Pořád je tu hromada ptákovin, ale bývají dost na jedno brdo, než aby dokázaly tak pobavit jako v prvním díle.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš14.10.2020 10:50Ú.P.V.O. #11: Černá bohyně
  Přišlo mi to trochu slabší než předchozí díl. Nejlepší byl asi poslední sešit s cliffhangrem, první sešit s celkem zajímavě udělaným úvodem a pak několik nových informací od Memnan Saa (o Memnan Saovi, zbytek už byl v Hellboyovi i Ú.P.V.O. už několikrát).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.9.2020 15:35Watchmen - Strážci (4. vydání)
  Po cca 10 letech jsem si dal reread, protože vyšla nová edice a dobře jsem udělal, protože Strážci jsou prostě nadčasová záležitost. Člověk v nich pokaždé najde něco nového, ať už v textu nebo v kresbě. Inu, nádhera.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.9.2020 01:15Batman: Bílý rytíř
  Z Bílého rytíře jsem trochu rozpačitý. Kresba je super, nápady taky, ale samotný příběh je občas trochu hloupoučký a nic extra zajímavého se ve výsledku vlastně nestane. Čekal jsem, že se z námětu "hodného Jokera a zlého Batmana" podaří vykřesat o dost víc. O představení skoro celého gothamského zločineckého universa a jeho nevyužití už asi ani nemá smysl mluvit.
 • Hanussen
  Zatím asi nejakčnější Usagi. Což ale není na závadu ani v případě, že (třeba jako já) akční příběhy zrovna nemusít. Protože, co si budeme nalhávat, Sakai je prostě borec :) Jsem rád, že se znovu objevují postavy jako generál Ikeda, u kterých by člověk čekal, že jejich role už skončila. Provázanost s dalšími knihami je prostě neuvěřitelná v každém díle Usagiho, ale tady je vyhnána téměř do extrému (taky jste se museli občas podívat do předešlých dílů, o čem že to tam vlastně mluví?). Takže netrpělivě vyčkávám dalšího dílu téhle úžasné podívané :D
 • Hanussen
  lantan1: No jo, sakra, je tam úplně stejnej, akorát s jiným nápisem :D Četl jsem to hnedka, jak to vyšlo, ale doteď jsem si toho nevšimnul :D
 • Hanussen
  rooty: Taky mě to trochu překvapilo, v předchozí knize jsem nic nenašel a tady je to najednou hotová věc.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.3. 20:55Dracula
  Darth Raelchi: No jo, vakové nádraží, to už jsem ani nikde neventiloval :D Ale jiného překlepu jsem si naštěstí nevšiml.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš22.2. 13:57Dracula
  GWB: Díky za potvrzení, já jsem celkem záhy šel rovnou do té "obyčejné" edice, protože jsem od limitky ani moc jiného nečekal :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš17.2. 00:13Dracula
  Tak už mám rozečteno a musím konstatovat, že i do Draculy se vloudila chybička. Nic tu nechybí ale něco je tu naopak navíc. Na str. 74 totiž zůstala v obrázku pracovní poznámka k otázce pravopisu jednoho slova. Je to chyba spíš úsměvná, ale vzhledem k celkem napínavému místu příběhu to trochu ruší.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš12.2. 12:40Dracula
  Nevíte, jaký je rozdíl mezi běžnou a limitovanou edicí? Teda kromě obálky a ceny?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.12.2020 11:17RUR
  Mně osobně se práce Čupové líbí moc, bez ohledu na to, co to je, takže nejsem úplně směroplatný :) Ale jasný, chápu, že někomu to zrovna k Čapkovi nemusí úplně sedět.
 • Hanussen
  GWB: ano!!!!!!!!
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš7.12.2020 10:13Měsíční stín
  trudoš: aha, tak to jsme si nerozuměli, já jsem se jen těšil na další názory a zrovna tahle kniha mi přišla dost "exponovaná", tak jsem čekal, že se tu komentáře objeví dřív a ve větším množství
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.12.2020 14:12Měsíční stín
  trudoš: nezlobte se, pane kolego, nechtěl jsem nikoho urážet, jenom mě to prostě překvapilo :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.12.2020 11:48Měsíční stín
  deefha: ty jseš omluvenej, ale kde jsou ty zástupy, co si všechno od CC kupujou hned první, maximálně druhý den? :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.12.2020 22:48Měsíční stín
  Na to, jak se o tu spešl edici všichni prali, tu těch hodnocení a komentářů moc není. Neříkejte mi, že to čtete měsíc :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš11.11.2020 11:33Měsíční stín
  Alfi: jj, na pohled to vypadá spíš jako ilustrovaná kniha než komiks. Ale zase ty texty jsou dobře napsané, takže to asi má smysl.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.11.2020 22:32Měsíční stín
  Light: už na tom pracuju a zatím mi to přijde fajn :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.6.2020 18:37A zrodí se hvězdy...
  Díky, hoši, za shrnutí. Přidal bych do mlýna vlastní sračkoidní komentář, ale asi nemám na tenhle kolosální problém dost vyhraněný názor.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.6.2020 23:25A zrodí se hvězdy...
  Tak nevím, čtu tu diskusi už od začátku, ale posledních tak 100 příspěvků už přestávám chápat, o čem je řeč. Chtělo by to nějaké TL;DR.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš13.4. 12:07Sběratelský klub
  Gmork: Jasně, dám vědět, až se k tomu dostanu. Nevím, jestli znáš předlohu, ale tam je to, co si pamatuju, dost protkané filosofií a existenciálními úvahami (klasický Lem), takže zas tak "hardcore" sci-fi to by to být nemělo.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš12.4. 14:04Sběratelský klub
  Zásilka polského komiksu dorazila, tak jsem na to zvědav :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.4. 19:14Sběratelský klub
  A už jsme na desetinásobku - 2250.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.4. 16:07Sběratelský klub
  Zajímalo by mě, kam až se ta cena dostane, přece jenom nabídka končí až příští neděli :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.4. 12:03Sběratelský klub
  Hmm, tak to teda moc dlouho netrvalo...
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.4. 13:38Sběratelský klub
  Tak tady to zrovna lidi vydražili sami, i když teda nevím, proč někdo jde na vyšší částku, než za jakou se to dá sehnat normálně.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš31.3. 17:06Sběratelský klub
  Draco nobilis: Na Aukru je aktuálně jenom #8 za 1999,- a #9 za 999,-
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš30.3. 18:18Sběratelský klub
  Ten Relax, to je něco jako polský Aargh?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš30.3. 17:31* Připomínky a návrhy
  Zack: Tak pro adminy to má potenciál úplně nedozírný :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš22.3. 15:29Povinná četba
  gmork: Díky, teď si mě navnadil ještě víc :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš22.3. 14:31Povinná četba
  Neznáte někdo toho Siegfrieda? To mě teďka zaujalo asi nejvíc :) A chápu to správně, že to celé vyjde v jedné knize (údajně snad mají být v originále asi tři)?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš18.3. 10:49Art
  *podle skutečné události* :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš16.3. 23:12Pindárna
  Strašně mile mě potěšil Iznogud, už jsem ho chtěl objednávat z Polska a najednou koukám, že vyjde u nás :) Jsem taky zvědavej na toho barevnýho Usagiho, akorát mě trochu děsí, že bude mít trochu jiný formát, jak má ta polička potom vypadat?! :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš16.3. 20:24Pindárna
  Údajně bude ještě pár kusů v seqoyi, tak uvidíme, jestli se podaří zvítězit :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš16.3. 20:13Pindárna
  No páni, zkoušel jste někdo koupit limitku výročního Aarghu? Na nerdi.cz bylo dneska k mání ještě 20 kusů a do minuty byly pryč. Bohužel ani to, že jsem to stačil hodit do košíku, nestačilo na úspěšné dokončení objednávky :(
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš14.3. 11:58Pindárna
  Přesně tak, pořádný komiks musí být nejmíň dvojhubka!
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.3. 19:51Sběratelský klub
  Neznáte někdo House of Penance? Hrozně se mi líbí ta kresba, ale jinak o tom moc nevím.
  https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/house-of-penance-50163726
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.2. 13:31Pindárna
  Zack: A komiksy budou taky v audioverzi? :D

  Mimochodem, úplná novinka by to taky nebyla: https://www.audible.com/pd/The-Sandman-Audiobook/B086WP794Z
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.2. 00:35Sběratelský klub
  Díky za info, na Niezwycięnżonego už jsem taky koukal, ale už jsem kupoval přes třicet dílů Lucky Luka, tak jsem si říkal, že tohle zase nechám na jindy :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.2. 23:59Sběratelský klub
  Darth Raelchi: Na tu antologii KKK jsem zrovna koukal :D To je něco přibližně jako náš Aargh? (respektive v tomhle případě spíš antologie z toho časopisu?) Jak to hodnotíš obsahově, jsou tam dobré kousky? Rád bych si udělal trochu přehled o polské tvorbě a tohle vypadá jako docela dobrý průřez.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.2. 18:16Sběratelský klub
  trudoš: Chápu, taky už musím rozmýšlet nad každým kouskem, jestli se ještě někam vejde, ale občas člověk prostě podlehne :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.2. 17:45Sběratelský klub
  trudoš: Občas se to hodí, třeba u sérií, které u nás nakladatelé zapíchli, třeba Lucky Luke, Goon, Meteor... v Polsku s největší pravděpodobností vyjdou kompletní. Třeba z Luckyho Luka vyšlo u nás 25 dílů (na obranu Egmontu, šlo asi o ty nejlepší věci, co vyšli ve spolupráci s Goscinnym), ale celkově jich má aktuálně 82 (!)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.2. 11:40Sběratelský klub
  gmork: díky za info, jestli to je takováhle sorta příběhů, tak do toho asi půjdu, až zase budou nějaké větší slevy :) Jinak souhlasím, polština se dá četbou zkultivovat docela dobře, gramatika je navíc skoro stejná jako česká. Já už čtu polsky v podstatě jako česky (začal jsem Sapkowského husitskou trilogií), jenom sem tam se objeví nějaké neznámé slovo a i tak se dá většinou odvodit z kontextu :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.2. 18:01Sběratelský klub
  gmork: Jaká je ta Promethea? Už jsem na ni pokukoval na gildii, ale zatím jsem se ke koupi nerozhoupal.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš23.2. 21:54Sběratelský klub
  Tak to vypadá hodně povedeně :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš23.2. 21:18Sběratelský klub
  gmork: z čeho je ta ukázka? :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš23.2. 20:36Sběratelský klub
  Light: Dokup si to v polštině, já se na to taky chystám :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš23.2. 15:56Pindárna
  Toho Conana kdyžtak ještě konkrétně řešili v jednom streamu, myslím, že v tomhle: https://www.youtube.com/watch?v=KOPMc91dvWg
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš23.2. 15:48Sběratelský klub
  Milo_Harwey: S dalším Goonem CC zatím nepočítá, byl tam nějaký problém s právy, jak psal radek. Jinak anglicky by mělo být ještě 6 dalších knih (díly 10-15) a od roku 2019 začalo vycházet další pokračování (series 2), které má zatím jeden díl.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.2. 21:43Pindárna
  Nemáte náhodou někdo info o dalším Aarghu? Na FB mají informaci z konce ledna s ukázkou obálky, ale žádné možné datum vydání tam zatím nemají.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.2. 10:05Pindárna
  Německo je v EU, takže tam daně ani clo za zásilku nebudeš platit nikdy. Problém nastává, když si necháváš poslat věci ze zemí mimo EU, což je teď i Anglie.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš16.2. 14:58Slevy, výprodeje, bazary
  2Hitman3: Já jsem tam nakupoval asi 2-3x a všechno proběhlo v pořádku, ale naposled teda asi někdy loni v březnu. Je dost možné, že mají nějaké komplikace kvůli covidu+brexitu (dost věcí podle mě nemají skladem, ale dodávají je z Anglie).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.2. 16:47Slevy, výprodeje, bazary
  E-shop Comics Centra má na prd vyhledávání, to je fakt. Pokud cíleně hledáš jednu konkrétní věc nebo sérii, tak je to ještě v pohodě, ale kdyby člověka zajímalo, co tam mají obecně, že by se v tom virtuálně přehrabal a náhodou na něco narazil, tak to už moc nejde. Chápu, že oni s tím tak nějak počítají, že tam lidi chodí primárně pro novinky, případně rovnou pro něco konkrétního, ale úplně chytrý řešení to není.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.2. 12:25Slevy, výprodeje, bazary
  Anton Whatever: Z knih se clo neplatí, platíš "jenom" daň, která je v případě knih 10% z celkové ceny včetně dopravy (v případě bookdepa teda jenom z vlastní ceny), přičemž se platí jen u zásilek nad 22 EUR (od 22 do 150 se platí u všeho jen daň, nad 150 daň i clo, pokud je to v kategorii, za kterou se clo platí, což knihy nejsou). Pak je otázka, jestli to reálně celníci zachytí nebo se na to vykašlou :D Takhle jsem to aspoň měl s balíkem z USA, nevím, jestli Anglie pořád nemá ještě nějaké zvláštní zacházení.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.2. 13:46Slevy, výprodeje, bazary
  gmork: Díky, tyhle stránky jsem neznal. Já z polskými eshopy nemám problém, akorát se mi párkrát stalo, že vůbec nedováželi do Čech nebo měli přemrštěnou cenu za dovoz, ale je možný, že se to za posledních pár let zlepšilo.
  Z Gildie už mám objednáno :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš2.2. 13:52* Připomínky a návrhy
  Předpokládám, že hodnocení mecenášů by mělo váhu velmi vysokou :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.1. 11:44Slevy, výprodeje, bazary
  gmork: A jak to tam vypadá s dopravou? (cena, dopravce) Párkrát jsem z Polska něco objednával a občas to vyjde na relativně dost peněz.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.10.2017 20:52Sběratelský klub
  Likvidace Brehmových Ptáků je slastně ironická, ale za zbytek doporučuji týden nechat bez žrádla a při recidivě hodit na pekáč.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 432 (cca 126680 Kč)
Mám: 437 (cca 127675 Kč)
Chci: 1 (cca 899 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 15
Mám: 15
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0