Milovník komiksů všeho druhu :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš12.5. 23:57Shi, kniha 3 a 4
  Série pokračuje velmi dobře a vznikají další a další otázky. Málem mě složil infarkt, když jsem myslel, že už je konec, ale naštěstí už je venku (v FJ) i 5. díl, takže se do budoucna můžeme těšit na (možná) dovysvětlení některých momentů. Kresebně opět na výši.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.5. 17:08Ú.P.V.O. #16: Upír
  Po trochu horších dílech Ú.P.V.O. zase něco, co mě víc zaujalo, asi i proto, že se nejedná o postavy, co tu už byly milionkrát a neopakují se stále stejná "tajemství", jak je tomu u Mignoly v posledních dílech zvykem.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.4. 21:06Pečeme s Kafkou
  Jakožto literárně vědního nerda mě tyhle stripy zasáhly přesně tam, kam měly, a velice hlasitě mě rozesmívaly. Gaulda znám z internetu, ale jsem rád, že ho můžu mít i v knihovně (jako přečtenou knihu).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš14.4. 15:07Lady Baltimore: Královny čarodějek
  Zajímavých nápadů plno, ale přijde mi to trochu zamotané a ukvapené. A jakto, že tu je druhá světová válka s nacisty, když první světová válka neproběhla, respektive byla hlavně válka proti upírům?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš13.4. 11:47Hellboy - Mladá léta: Utajená země
  Malej Hellboy se mi jako postava líbil, ale celkově ten příběh nebyl kdo ví co. Jakmile to začne být zajímavé, tak se scénárista (nevím, do jaké míry to vůbec ještě píše Mignola) uchýlí k nějaké zkratce, která to zkazí. Kresba za mě fajn, ale příběh je hodně průměrný. Hodnocením jsem tak na lepších 3*
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš12.4. 13:20Prašina: Křídový panáček #1
  Moje první setkání s Prašinou (na knihy se teprve chystám) a musím říct, že dopadlo víc než dobře. Svět vypadá zajímavě, vyprávění odsýpá, práce s kresbou a panely na jedničku.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.4. 23:51Paper Girls II.
  Šílenost pokračuje, za mě dobrý :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.4. 21:07Usagi Yojimbo #36: Válka tenguů
  Nové Usagiho příhody se celkem povedly, nahlédneme zase trochu pod pokličku japonské mytologie, je tu stín z Usagiho minulosti a nový přírůstek do Usagiho širší rodiny, o kterém Usagi neměl ani zdání.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.3. 11:01Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Super mysticko-morálně ambivalentně-filosofující postapo s Lemirovou typickou kresbou. Nečekal jsem, že to bude zároveň i takový emocionální rollercoaster, ale zadařilo se.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.2. 11:27Humr Johnson #03: Znamení smrti
  Povídky nejsou špatné, ale kvality předchozích knih s delšími příběhy nedosahují.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.2. 21:09Ú.P.V.O. #15: 1948
  Slušné pokračování o minulosti Ú.P.V.O. trochu víc zamířené na profesora. Zápletka s atomovkou není nejhorší. Kresba celkem zajímavá.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.2. 01:07Akira #02
  Super akční pokračování Akiry, který se čte jedním dechem.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.2. 19:29Pan Neporazitelný #01: Okresní hrdina
  Tak tomuhle říkám geniální dílo. Jousselin využívá vlastní komiksové médium jako narativní prostředek a bravurně tak láme čtvrtou zeď všemi možnými způsoby. A dělá to sakra zábavně!
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.1. 14:20Modrá Crew #21 - Orbital #5, 6
  Akčně nabité pokračování Orbitalu. Budu si muset někdy načíst všechna alba pohromadě, abych se neztrácel, už tam toho začíná být nějak moc.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.1. 00:56S Komenským do komiksu
  Polokomiksový kniha, ve které se střídá život J. A. Komenského s příběhem dětí, které se pomocí únikové hry seznamují s jeho myšlenkami. Komiksovější část věnovaná výhradně Komenskému byla super a Fibrich ji parádně nakreslil. Trochu jsem měl občas problém s prozaickou částí. Podle mě měly být obě části lépe provázány, což se občas podařilo, ale jinak si únikový příběh šel trochu vlastní cestou.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš31.12.2021 22:51Husité
  Výborná populárně naučná knížka pro mladistvé, ale najde se tam i plno zajímavostí a vtípků i pro dospělé. Je to tedy spíše polokomiks - asi půlku tvoří próza, půlku zase komiksová část (doplňující příslušné kapitoly), která je ale spíš sledem jednotlivých vtipů než vyloženě komiksová sekvence. Smolíkovy kresby jsou každopádně top.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš29.12.2021 12:23Příběhy z Krkonoš v komiksech
  Soubor povídek z dějin Krkonoš. Chludova kresba je jako vždy super, ale občas drhne scénář. Ne ani tak obsahem, ale je vidět, že autor, ač odborník na krkonošské dějiny, holt není scénárista a nemá zkušenost s médiem. Některé části tak jedou jako po másle, ale někdy je to čistá křeč. Na druhou stranu to jako edukativně propagační materiál k regionu celkem funguje, o některých zmíněných událostech jsem do přečtení vůbec nevěděl, takže jsem si rád rozšířil obzory.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.12.2021 19:41Chlad (limitovaná edice, varianta C)
  Příběh jako takový je v podstatě průměrný, ale fantazie a imaginace jak scénáristy, tak kreslíře jsou asi bezedné. Jako taková studie šílenství to funguje úplně perfektně. Doplňující povídky byly taky fajn.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.12.2021 01:27Vražedně dokonalá
  Slušný příběh o vraždění, i když si nejsem jistý tím koncem. Bude ještě nějaké pokračování? Kresba výborná s estetikou 50.-60. let.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš19.12.2021 11:31Angel #01: Lidskost
  Vzhledem k tomu, že jsem viděl jen pár dílů Buffy, tak mi Angel zatím zas tak zajímavý nepřišel, ale tady se z něj stala celkem fajn tajemná postava, o které se chci dozvědět víc. Kresba je docela povedená.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.11.2021 13:07Blacksad (paperback)
  Parádní poválečný noir se vším všudy - mrtvé zpěvačky, drogy, jazz, rasismus, antikomunismus a tak dále a tak podobně. Kresba je stejný majstrštyk - nádherná malba plus velká fantazie, co se týče zvířecích ksichtíků a výrazů.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.11.2021 23:59Usagi Yojimbo #35: Návrat domů
  Další zajímavé povídky. Usagi míří domů a my se dozvíme, jak se vyrábějí tatami a jak důležité můžou být a taky jaké to je být cizincem ve vlastní zemi, když se Usagi dostane do své vesnice pod vládou lorda Hikijiho. Nakonec dojde i ke konfrontaci s Usagiho vlastním vztahem k věrnosti mrtvému pánovi. Kresebně se Sakai drží na své jednodušší linii z poslední doby, ale občas to zase trochu vyrovnává barevnost (v posledních černobílých dílech už to začínalo být markantnější).
 • Hanussen
  Tentokrát všechno vyšetřují jen magií prodchnutí čaropsi, ale jedná se opět o zajímavý případ ústící v další čarodějnickou konspiraci. Ke kresbě nemám co dodat, ta je prostě parádní.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.11.2021 23:23Šninklova veliká moc (paperback)
  Četl jsem poprvé a myslím, že ani ne naposledy. Ježíšovský příběh se vším všudy (mé religionistické srdce jásá), ve fantasy hávu a vskutku podivuhodným vyústěním - co víc si přát? Rosiński se se svou kresbou také vytáhl.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš29.10.2021 23:30Modrá Crew #20 - Dobyvatelé #3, 4
  Za mě kvalitní pokračování a zakončení Dobyvatelů, která se drží na úrovni předchozích dvou částí.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.10.2021 20:09Siegfried
  Zase trochu jiná adaptace Nibelungů, tentokrát ovšem v dosti komorní verzi. Z Míma se stal, jak již bylo podotknuto, disneyovský sidekick, ale za mě to funguje. Parádní je tu kresba, která je tuhle lehká, tuhle vytváří epické obrazy.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.10.2021 10:44Shi, kniha 1 a 2
  Tajemný a temný příběh z viktoriánského Londýna plný násilí a dekadence nejhrubšího zrna. A hlavně také příběh o pomstě. Příběh odsýpá, jedna zvrácenost střídá druhou a utrpení je na každém kroku. Ale i nějaká ta naděje tam občas prosvitne. Taky je třeba vyzdvihnout kresbu, protože ta je prostě parádní.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš18.10.2021 01:06Krajina půlnočních stínů (4. vydání)
  Tohle mě potěšilo. Příběh plný tajemna, filosofických úvah o životě a naději. Kapitol tak akorát (ne jako ve Hvězdách). Kresba je víceméně mainstream, ale má plno zajímavých momentů.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.10.2021 14:53Ú.P.V.O. #14: Král strachu
  Sice to měl být jakoby závěrečný díl, ale ve skutečnosti se jedná o konečnou přípravu pro Hell on Earth. Jinak je to Ú.P.V.O standard, který potěší, ale nepřináší ani nic úplně velkolepého.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.10.2021 00:41Batman: Černé zrcadlo
  Povedený batmanovský příběh s velmi temnou atmosférou. Velmi kvituju, že se tu neobjevila celá plejáda padouchů a Joker tu byl jen na chviličku, jinak se vše točí kolem nových/méně známých postav. Kresba je taky dobrá, neuhlazená, pěkně koresponduje se stylem vyprávění.
 • Hanussen
  Ale jo, celkem dobrý závěr s konečnou dekonstrukcí pohádkového světa.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.10.2021 09:31Paper Girls I.
  Měl jsem jistá očekávání, ale že to bude takováhle jízda, jsem nečekal :D Paper girls začnou jako klasická dospívačka, ale po pár stranách se z nich stane šílená sci-fi plná cestování časem, kde pomalu každá druhá stránka vyvolává další sadu otázek. Doufám, že další díl vyjde co nejdřív.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.9.2021 17:58Spirála
  Pošahané Itóovo opus magnum obsahuje řadu na sebe navazujících povídek, které postupně gradují do vskutku neodolatelné šílenosti. Je zajímavé sledovat, jak se z obskurního japonského hororu postupně stává lovecraftovská patlanice, která mě osobně neskutečně bavila. Všechno je to ještě doplněno Itóovou kresbou, která dokáže zachytit sebemenší zvrácenost a nechutnost.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš2.8.2021 00:35Sin City #07: Do srdce temnoty (3. vydání)
  Ne úplně nejlepší příběh, ale stále stojí dost vysoko. Konec mi asi přišel trochu uspěchaný a Wallace nebyl úplně nejzajímavější postava, ale jinak to bylo fajn.
 • Hanussen
  Kupa krátkých povídek doplňující hlavní příběhy. Některé trochu důležitější, některé jsou takové legrácky, ale celkově jsou povedené.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.8.2021 19:13Sin City #05: Rodinný hodnoty (3. vydání)
  Vyvražďování zprostředkované Miho bylo fajn, ale jinak tenhle díl nic moc nového nepřinesl. Takové příjemné doplnění předchozího vyprávění.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.8.2021 19:09Sin City #04: Ten žlutej parchant (3. vydání)
  Parádní příběh s pěkně hnusným parchantem. Rozhodně zatím jedna z nejlepších částí Sin City.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš30.7.2021 23:46Modrá Crew #19 - Dobyvatelé #1, 2
  Po slabém Jednorožci a nic moc pokračování Ekhö další pořádný kousek z Modré Crwe. Originální příběh zasazený do téměř conanovské pseudohistorie pojednává o bojích skytských kmenů s mocnou chetitskou říší. A vše pozoruje babylonská písařka, která podle popisku na zadní straně zřejmě sehraje ještě nějakou větší roli než pouhé pozorovatelky. Super je i výtvarné zpracování plné bojovníků a válečnic, válečných slonů, medvědů a mytologicko-prehistorických oblud, prostě paráda, vše navíc okořeněno všudypřítomnými odhalenými prsy (tolik jsem jich v neerotickém komiksu snad ještě neviděl :D). Jak píše kolega, za větší formát a lepší edici bych se vůbec nezlobil, tohle dílo si ji určitě zaslouží.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.7.2021 13:45Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
  Absolutní klasika v super provedení, včetně variant několika příběhů. Vše doplněné o studie o přípravě knihy a Janu Fischerovi.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš22.7.2021 17:50Opráski f krichli
  Další sbírka povedených oprásků, doporučujui fšem fanošukům!
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš22.7.2021 17:49Hodiny posledního soudu #02 (paperback)
  Nebylo to zas tak zlý, akorát občas dost zmatečný. Asi by pomohlo trochu osekat osazenstvo, bylo ho tam až moc. Hlavní linka s Manhattenem celkem ušla a i ta myšlenka se Supermanem nějak fungovala. Kresba fajn.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš20.7.2021 21:55Batman: Tři Jokeři
  Celkem fajn příběh s typicky pošahaným Jokerovým plánem. Bylo tam pár dobrých scén a napětí mezi Batmanem a Jasonem by se dalo krájet. Batman se navíc usmíří s jedním ze svých nepřátel. Jsem rád, že se to tentokrát točilo jen a pouze kolem Jokera/Jokerů bez nutnosti ukazovat milion dalších padouchů, jak se to občas děje. Kresba vzdávající poctu jak stylem tak rozložením panelů Kameňáku také potěšila.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš20.7.2021 21:11Batman Mikea Mignoly
  Výběr příběhů, které Mignola napsal nebo nakreslil (případně obojí). Nejlepší je asi Zkáza, která už vyšla česky dřív. Za ni bych zařadil Lampy, kterou Mignola "pouze" kreslil, ale je velice zajímavé sledovat jeho relativně ranou práci, ve které se už projevují některé výtvarné postupy použité např. v Hellboyovi. Zajímavá byla i Svatyně, která je Mignolou napsaná i nakreslená (již jeho typickou krebou). Na konec bych dal Plynárnu, jednohubku z projektu Batman v černé a bílé. Celkově to jsou povedené elseworldovské povídky prodchnuté typickým Mignolovým okultismem a tajemnem lovecraftovského typu.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš16.7.2021 14:35Conan #07: Cimerie
  Conan se na chvíli vrací zpátky domů, což je příležitost k tomu dozvědět se více o Conanovu dědečkovi, který na něj měl velký vliv. Tyhle části nakreslil Richard Corben a i díky tomu se povedly úplně neskutečně, tahle kresba prostě ke Conanovi sedne. Další výborné pokračování skvělé série.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš16.7.2021 13:53Přístav Země / Zatmění (sběratelská verze)
  Zajímavé počtení, i když jsem teda celou dobu čekal, že knihy na sebe nějak navazují, když u nás vyšly v jedné bichli. Dalším překvapením (aspoň pro mě) byla kresba, protože podle obálky a propagace jsem myslel, že Kaplan je jediný autor, načež se ukázalo, že oba příběhy kreslili dva jiní výtvarníci. Co se týše vlastního obsahu, bylo to dobré počtení, které vyvolalo emoce i nějaké ty otázky, tak, jak to má být. Za mě byl o kus lepší Přístav Země a jeho příběh o konfliktu civilizací, který byl scénáristicky trochu vyspělejší a trochu víc se mi líbila i kresba.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš11.7.2021 18:16Čtyřlístek #707-708: Bobík větří stopu
  Tak jsem si po čase zase přečetl jeden Čtyřlístek. Hubert a Hugo nezklamali, Nikkarin se opět předvedl jako současný velmistr čtyřlístkovských seriálů. Černodanovo provedení titulní čtveřice bylo celkem fajn, ale nebál bych se ještě trochu na tom scénáristicky zapracovat, každopádně to ale byl fajn čerstvý vítr, který Čtyřlístek už dost dlouho potřebuje. Cesta kolem světa je celkem dobrá, ale radši bych to asi četl najednou než takhle po kouskách. Vlastní Něměčkův Čtyřlístek nic moc, takový současný průměr. A Zvířátka radši ani nehodnotím.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.7.2021 00:41NANITS chronicles
  Pěkné sci-fi s povedenou kresbou. Nejlepší byl za mě jednoznačně první příběh, kterému nemám v podstatě co vytknout. Druhý byl pro mě skoro až někam do poloviny dost zmatený, občas jsem musel dost přemýšlet, kdo je vlastně kdo, ale jinak byl taky dobrý. Třetí je taková trochu detektivka z drsné školy (včetně myšlenkových bublin hlavní postavy). Ta mi přišla asi nejméně originální, ale také ušla. Příběhy jsou ponechány otevřené a poslední stránka láká na pokračování, tak doufám, že se jej co nejdříve dočkáme :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš29.6.2021 00:29Conan #06: Nergalova paže
  Další prima pokračování, tentokrát o trochu více okultně-lovecraftovského rázu.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.6.2021 17:34Doomboy
  Čekal jsem víc magického realismu až surrealismu jako ve Vodním hadovi, ale tenhle příběh byl taky dost dobrý. Sandovalova kresba mě navíc totálně dostává svou surovou poetičností, takže dávám 5*
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.6.2021 16:47Velký vezír Iznougud (paperback)
  Naprosto geniální humor od mistra Goscinnyho. Vzhledem k tomu, že se tu jedná primárně o kratší 8stranné grotesky, je vše založeno na krátkých komických situacích a slovních hříčkách, které fungují naprosto parádně. Musím vyzdvihnout i dokonalou práci překladatele, protože tohle muselo dát ohromnou práci a snad se mi nestalo, že by nějaký vtip drhnul. Tabary vše suprově doplňuje a rozvíjí svou nádhernou karikaturou. Prostě komiks jedna báseň. Jsem zvědavý, jestli se vzhledem k tomu, že první čtyři knihy vyšly v MDEK, podaří vydat i zbytek alb, protože tahle série si to určitě zaslouží :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.5. 13:39Rychlé šípy, sešit číslo 1
  Já bych to asi vzal, kdyby to bylo primárně zaměřené na ty nové příběhy, zas takový fanoušek, abych měl ty samé příběhy několikrát, asi nejsem :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš20.11.2021 22:10Z pekla (barevné přepracované vydání)
  Zatím pořád ještě rozvažuju, ale čím dál tím víc to vidím tak, že si spíš seženu černobílou verzi (vzhledem k dostupnosti spíš v AJ).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš14.10.2021 09:07Paper Girls I.
  GWB: Díky za pochvalu ostatních komentářů, ty tvoje jsou taky fajn :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.10.2021 21:26Odsunuté děti
  Historické pozadí a otázku interpretace dějin máme hotovou, tak teď aby se sem někdy taky dostal i komentář k tomu vlastnímu komiksu a bude to komplet :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.8.2021 00:13Modrá Crew #19 - Dobyvatelé #1, 2
  Vypadá to, že takhle je to asi ukončené, aspoň jsem žádnou informaci o pokračování nenašel (4. díl vyšel v roce 2016).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.7.2021 15:32Velký vezír Iznougud (paperback)
  Asi tam chtěli víc dostat tu "anglickou" výslovnost (is no good).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.7.2021 17:43Batman v černé a bílé
  IvanKucera: Tak Plynárna tam není, ale objevila se třeba v Batmanovi Mikea Mignoly
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.6.2021 14:23Akira #01
  V jednom videu myslím říkali, že film zahrnuje cca první 2 knihy a některé věci tam jsou jinak, takže nějaký velký spoiler by to asi být neměl.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.6.2021 00:32Akira #01
  Jj, vzhledem k tomu, že Crew všude používá český přepis, bych řekl, že tady museli vyjít vstříc japonské straně, která z nějakého důvodu požadovala ten anglický (asi že je to víc "zažité" ve světě).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš17.6.2021 00:33Flash #08: Válka Flashů
  Pochybuju, že by se u nás sešitovky nějak víc rozmohly, úspěch Batman/Fortnite je podle mě daný spíš tím Fortnitem než vlastním komiksem.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.6.2021 22:31Akira #01
  Tak takhle voní mangy v Japonsku? :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.6.2021 19:11NANITS chronicles
  Mně to přes Zásilkovnu dneska dorazilo v pořádku, ale je pravda, že bych čekal lepší balení.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš30.4.2021 14:58Přístav Země / Zatmění
  Fimi: A už nejsou :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš29.4.2021 12:40Přístav Země / Zatmění
  davidek: Na začátku týdne se teprve rozesílalo a sběratelské edice budou příští týden, takže na recenzi bude asi třeba ještě chvilku počkat (i vzhledem k tomu, jaký je to špalek) :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.4.2021 21:16Přístav Země / Zatmění
  Já jsem z těch náznaků pochopil, že dostaneš těch přebalů vícero.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.3.2021 20:50Lovec čarodějnic #02: Zatracen navěky
  lantan1: No jo, sakra, je tam úplně stejnej, akorát s jiným nápisem :D Četl jsem to hnedka, jak to vyšlo, ale doteď jsem si toho nevšimnul :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš13.3.2021 19:23Baltimore #08: Rudé království
  rooty: Taky mě to trochu překvapilo, v předchozí knize jsem nic nenašel a tady je to najednou hotová věc.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.3.2021 20:55Dracula
  Darth Raelchi: No jo, vakové nádraží, to už jsem ani nikde neventiloval :D Ale jiného překlepu jsem si naštěstí nevšiml.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš22.2.2021 13:57Dracula
  GWB: Díky za potvrzení, já jsem celkem záhy šel rovnou do té "obyčejné" edice, protože jsem od limitky ani moc jiného nečekal :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš17.2.2021 00:13Dracula
  Tak už mám rozečteno a musím konstatovat, že i do Draculy se vloudila chybička. Nic tu nechybí ale něco je tu naopak navíc. Na str. 74 totiž zůstala v obrázku pracovní poznámka k otázce pravopisu jednoho slova. Je to chyba spíš úsměvná, ale vzhledem k celkem napínavému místu příběhu to trochu ruší.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš12.2.2021 12:40Dracula
  Nevíte, jaký je rozdíl mezi běžnou a limitovanou edicí? Teda kromě obálky a ceny?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.12.2020 11:17RUR
  Mně osobně se práce Čupové líbí moc, bez ohledu na to, co to je, takže nejsem úplně směroplatný :) Ale jasný, chápu, že někomu to zrovna k Čapkovi nemusí úplně sedět.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš10.12.2020 17:15Avengers #04: Na pokraji Války říší
  GWB: ano!!!!!!!!
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš7.12.2020 10:13Měsíční stín
  trudoš: aha, tak to jsme si nerozuměli, já jsem se jen těšil na další názory a zrovna tahle kniha mi přišla dost "exponovaná", tak jsem čekal, že se tu komentáře objeví dřív a ve větším množství
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.12.2020 14:12Měsíční stín
  trudoš: nezlobte se, pane kolego, nechtěl jsem nikoho urážet, jenom mě to prostě překvapilo :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.12.2020 11:48Měsíční stín
  deefha: ty jseš omluvenej, ale kde jsou ty zástupy, co si všechno od CC kupujou hned první, maximálně druhý den? :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.12.2020 22:48Měsíční stín
  Na to, jak se o tu spešl edici všichni prali, tu těch hodnocení a komentářů moc není. Neříkejte mi, že to čtete měsíc :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš11.11.2020 11:33Měsíční stín
  Alfi: jj, na pohled to vypadá spíš jako ilustrovaná kniha než komiks. Ale zase ty texty jsou dobře napsané, takže to asi má smysl.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.11.2020 22:32Měsíční stín
  Light: už na tom pracuju a zatím mi to přijde fajn :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.6.2020 18:37A zrodí se hvězdy...
  Díky, hoši, za shrnutí. Přidal bych do mlýna vlastní sračkoidní komentář, ale asi nemám na tenhle kolosální problém dost vyhraněný názor.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.6.2020 23:25A zrodí se hvězdy...
  Tak nevím, čtu tu diskusi už od začátku, ale posledních tak 100 příspěvků už přestávám chápat, o čem je řeč. Chtělo by to nějaké TL;DR.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš19.5. 19:52Sběratelský klub
  Zrovna dneska jsem objednával a balné jsem tam neměl.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.5. 17:47Sběratelský klub
  Ad Zámek a klíč - osobně bych si spíš asi koupil jednotlivé knihy v kompletu - vyjdou levnějc a v kolosálce podle mě o moc víc materiálu nebude
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.4. 16:42Pindárna
  Je to tak, na bookdepu se vyplatí anglickojazyčné věci, ale prakticky cokoliv mimo UK a USA bývá dražší.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš19.4. 20:48Pindárna
  Aha, tak o tom nevím. Já jsem i na tohle přišel úplně náhodou.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš19.4. 20:32Pindárna
  Albatros má aktuálně 20% slevy na všechno a na vybrané kousky 50-80 % (včetně Labyrintu světa a ráje srdce - za 387)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš11.4. 14:47Pindárna
  Dobré knihy mají tenhle týden poslání na Zásilkovnu jenom za 1 Kč
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.4. 10:26Poznej comics nebo postavu
  Tak je to prý jen výtrysk umělcovy fantasie (https://amzone.cz/tema/16/05/zanir-predstaveni-nakladatelstvi-a-nove-mangy)

  "Proč vlastně jméno ZANIR a jak dlouho již fungujete?

  Víte, já mám hrozný problém přijít s nějakým názvem k čemukoliv, takže Zanir ze mě spíš po velmi dlouhém přemýšlení jen tak vypadlo a není vyloučeno, že název po časem nechám změnit na něco přijatelnějšího. Za názvem „ZANIR“ nic složitějšího není."
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš2.4. 19:55Pindárna
  Já teda, když už, tak půjdu do jednotlivých knih, které prodávají dohromady se slevou, 3 tisíce už mi přijdou trochu dost. Ví se, jestli v tom Kompendiu budou nějaké nové bonusy oproti původním vydáním?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.4. 14:11Nakupujeme venku
  Pokud znáte Kajka a Kokosze nebo jste o něm přemýšleli, tak můžu vřele doporučit tu novou zlatou kolekci. Krom toho, že remasterovali všechny obrázky a opravili některé drobnosti, které se objevily v jiných vydáních, tak cením provedení v pevné vazbě a především doslov o životě a díle Christy, je to za mě velmi dobrá komiksová publicistika (doslov je v každém díle a postupuje podle roků, kdy vycházely dané komiksy).
 • Hanussen
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.3. 22:31Nakupujeme venku
  Gmork: jo, papír je kvalitní, tvrdá vazba + odhadem 20-30 stran obálek a skic (každá kniha je jako 3, co vydávalo CC, takže 4. díl jsou první, co u nás nevyšly)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.3. 09:40Nakupujeme venku
  MaF: jj, jsou to dva následující díly, vychází to stejně jako ve francouzštině
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.3. 12:16Nakupujeme venku
  Protože to mám takhle levnějc :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.3. 12:01Nakupujeme venku
  Dnešní zásilka od bratrů Poláků

 • Hanussen
  Hanussen mecenáš2.3. 15:50Sběratelský klub
  Milo_Harwey: Neznám úplně detaily, tak mě kdyžtak někdo opravte, ale pokud je mi známo, tak Goon je zaseknutý kvůli právům a nezdá se, že by Američani byli ochotní o tom jednat. Takže CC vydávat dál nemůže a nikomu jinému v Čechách to asi taky nedají (respektive nevím, jestli to vůbec někdo zkoušel).
  Ale teoreticky se samozřejmě může stát zázrak, ovšem moc bych na to nespoléhal (sám jsem si radši koupil další díly v Polsku).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.2. 12:35Sběratelský klub
  Není to taková ta vazba, jak v ní vychází třeba knížky od P. K. Dicka?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš22.2. 11:27Pindárna
  Pokud jde o kolosálky, tak spíš z praktických důvodů preferuju jednotlivé knihy. Občas udělám výjimku, když je to uzavřený příběh, jako třeba Měsíční stín nebo teďka reedice Půlnočních stínů, ale vzhledem k velikosti těch knih to omezuju, protože mám málo vysokých poliček.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.2. 01:16* Připomínky a návrhy
  U Akiry #2 je v popisku napsáno, že Tecuo je číslo 48, ale správně má být 41. Jedná se o chybu, která je v popisku na webu a dokonce i v knize (v anglickém i korejském textu v knize je správně 41).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.2. 21:27Pindárna
  Paseka bude od dubna vydávat nový příběh z Prašiny jako sešitovku. Tak snad to bude o trochu dál než sešitový Zázrak.
  https://issuu.com/knihypaseka/docs/edicni_plan_paseka_2022-2_jednostrany
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš31.1. 00:42Sběratelský klub
  Draco: Dole si musíš přepnout na druhý list (v2022.1), na prvním jsou jenom informace
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš12.1. 11:22Pindárna
  Za sebe bych do top 10 dal asi tyhle:

  Wonder Woman: Mrtvá Země
  Akira #01
  Hubert a Hugo
  Velký vezír Iznougud
  Nanits Chronicles
  Paper Girls: Kniha první
  Spirála
  Šninklova veliká moc
  Blacksad
  Conan #05: Darebáci v domě
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.12.2021 11:53* Připomínky a návrhy
  Mohu poprosit o doplnění Příběhů z Krkonoš v komiksech?

  https://www.mapy.geodezieonline.cz/kategorie/knihy-pruvodce/pribehy-z-krkonos-v-komiksech-kniha/
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.12.2021 20:20Pindárna
  Tak já jsem našel pár českých věcí - "polokomiksy" S Komenským do komiksu a Husité a regionální komiks Příběhy z Krkonoš :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.11.2021 15:15Pindárna
  Popisek "takévelice skvělé napinavé forum" tady začíná dostávat úplně nové rozměry.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.11.2021 16:51* Připomínky a návrhy
  Neměla by se spárovat nová "Šninklova veliká moc" a starší "Šinkl a jeho velká síla"?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.10.2021 18:04Slevy, výprodeje, bazary
  Nebude to až v listopadu?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.9.2021 19:33Sběratelský klub
  Tak on začne zase vycházet Lucky Luke? To jsou věci. A samozřejmě to přijde ve chvíli, když už mám valnou většinou zbývajících dílů koupenou z Polska :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.9.2021 11:13Pindárna
  Podle obrázků by to mělo být opravdu o pošťácích/pošťákovi.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.9.2021 22:23Pindárna
  Podle toho, kolik komiksů bude v jedné knize.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš17.9.2021 10:35Sběratelský klub
  karl173, Darth Raelchi: Já o tom trochu uvažuju právě v té komiksové podobě, protože tam to přece jen má nějakou přidanou hodnotu v podobě té grafické stránky, ale pořád jsem na vážkách.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.9.2021 19:41Herní vlákno
  Anton: Letos jsem začal stavět armádu a malovat :) Ale hraní jsem zatím nezkoušel :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.8.2021 16:23Sběratelský klub
  Já to udělám jako u DC kompletu, koupím pár věcí, co ještě nemám a jsou kvalitní, a pak budu plakat, že nemám celý obrázek :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš20.8.2021 21:36Pindárna
  Jestlis to četla všechno, tak máš můj nehynoucí obdiv :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.8.2021 18:44Nakupujeme venku
  Zajímalo by mě, jak dopadne člověk, který si vymaluje celou spirálí omalovánku. Myslím, že by o tom měl Ito udělat samostatný komiks :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.7.2021 12:47Nakupujeme venku
  Aha, jasně, tak to jsem špatně pochopil. Film je každopádně taky povedený, i když pokrývá vlastně jen začátek mangy. Jestli se ti příběh líbil, tak bych z filmů doporučil Princeznu Mononoke, tam se objevují obdobná témata jako v Naušice.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.7.2021 11:21Nakupujeme venku
  Fimi: U Naušiky doporučuju si přečíst i mangu (jestli jsi tak ještě neučinil). Je tam toho minimálně 3-4x víc než ve filmu a s pěkně japonským mindfuckovým koncem :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.7.2021 13:20Povinná četba
  Šípáky jsem tak taky párkrát zkoušel koupit, ale vždycky se najdou nějací dobráci, co přestřelí cenu, za kterou se to dá koupit na netu.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.7.2021 13:18Sběratelský klub
  Těch bonusů bývá, co si vybavím, tak 3-4 dvoustrany.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš14.7.2021 17:23Sběratelský klub
  V jednotlivých knihách jsou na konci vždycky doslovy/krátké studie o Howardovi a jeho díle, Conanovi apod. (+ doplněné o náčrty k dané knize). Ty v těch kolosálních knihách jsou?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.6.2021 09:52Pindárna
  Taky teda plánuju poslat pár věcí dál (aktuálně asi 5, ale možná časem ještě něco přibyde). Akorát musím nejdřív sehnat něco, do čeho bych to zabalil :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.6.2021 23:45Pindárna
  Já jsem bohudík/bohužel knižní hoarder, takže se nedokážu zbavit téměř ničeho.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.6.2021 20:15Pindárna
  SomeOne: Nó, něco na tom je :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.6.2021 17:06* Připomínky a návrhy
  deefha: je no, jenom zkouším "alternativní" cestu
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.6.2021 16:43* Připomínky a návrhy
  Hawwwran: Nevím, jak na mobilu, ale když si na PC klikneš na svou sbírku, tak v liště, kde máš odkazy Obálky, Přehled apod. je na konci ještě odkaz Váha a tam můžeš doplňovat.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.6.2021 14:07Filmový a hudební klub
  To jo, vždycky se to tu pořádně začerní.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.6.2021 12:23Filmový a hudební klub
  Já bydlím v Jaroměři, takže asi něco uslyším tak jako tak :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.6.2021 20:08Pindárna
  Mně osobně se ten první díl líbil (viz můj komentář přímo u komiksu), je to slušná scifárna (z budoucnosti, kde lidi vypadají jako v 80kách, klasika :D) s paranormálními prvky, je tam i nějaký ten humor. A kresba je za mě první liga.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.6.2021 12:21Pindárna
  Těch edicí je víc, vyšlo to dokonce až v 38 dílech, viz https://www.goodreads.com/series/57444-akira-6-volumes
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.6.2021 09:25Filmový a hudební klub
  Darker: Vrať se k diskmenům a můžeš si cédéčka pouštět jak libo :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.6.2021 08:26Pindárna
  mkw: jj, pokud je mi známo, tak v tomhle formátu by to mělo být 6 knih (kdyžtak mě někdo opravte)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 497 (cca 164443 Kč)
Mám: 502 (cca 165438 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 15
Mám: 15
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0