Milovník komiksů všeho druhu :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš18.10. 01:06Krajina půlnočních stínů (4. vydání)
  Tohle mě potěšilo. Příběh plný tajemna, filosofických úvah o životě a naději. Kapitol tak akorát (ne jako ve Hvězdách). Kresba je víceméně mainstream, ale má plno zajímavých momentů.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.10. 14:53Ú.P.V.O. #14: Král strachu
  Sice to měl být jakoby závěrečný díl, ale ve skutečnosti se jedná o konečnou přípravu pro Hell on Earth. Jinak je to Ú.P.V.O standard, který potěší, ale nepřináší ani nic úplně velkolepého.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.10. 00:41Batman: Černé zrcadlo
  Povedený batmanovský příběh s velmi temnou atmosférou. Velmi kvituju, že se tu neobjevila celá plejáda padouchů a Joker tu byl jen na chviličku, jinak se vše točí kolem nových/méně známých postav. Kresba je taky dobrá, neuhlazená, pěkně koresponduje se stylem vyprávění.
 • Hanussen
  Ale jo, celkem dobrý závěr s konečnou dekonstrukcí pohádkového světa.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.10. 09:31Paper Girls #01
  Měl jsem jistá očekávání, ale že to bude takováhle jízda, jsem nečekal :D Paper girls začnou jako klasická dospívačka, ale po pár stranách se z nich stane šílená sci-fi plná cestování časem, kde pomalu každá druhá stránka vyvolává další sadu otázek. Doufám, že další díl vyjde co nejdřív.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.9. 17:58Spirála
  Pošahané Itóovo opus magnum obsahuje řadu na sebe navazujících povídek, které postupně gradují do vskutku neodolatelné šílenosti. Je zajímavé sledovat, jak se z obskurního japonského hororu postupně stává lovecraftovská patlanice, která mě osobně neskutečně bavila. Všechno je to ještě doplněno Itóovou kresbou, která dokáže zachytit sebemenší zvrácenost a nechutnost.
 • Hanussen
  Ne úplně nejlepší příběh, ale stále stojí dost vysoko. Konec mi asi přišel trochu uspěchaný a Wallace nebyl úplně nejzajímavější postava, ale jinak to bylo fajn.
 • Hanussen
  Kupa krátkých povídek doplňující hlavní příběhy. Některé trochu důležitější, některé jsou takové legrácky, ale celkově jsou povedené.
 • Hanussen
  Vyvražďování zprostředkované Miho bylo fajn, ale jinak tenhle díl nic moc nového nepřinesl. Takové příjemné doplnění předchozího vyprávění.
 • Hanussen
  Parádní příběh s pěkně hnusným parchantem. Rozhodně zatím jedna z nejlepších částí Sin City.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš30.7. 23:46Modrá Crew #19 - Dobyvatelé #1, 2
  Po slabém Jednorožci a nic moc pokračování Ekhö další pořádný kousek z Modré Crwe. Originální příběh zasazený do téměř conanovské pseudohistorie pojednává o bojích skytských kmenů s mocnou chetitskou říší. A vše pozoruje babylonská písařka, která podle popisku na zadní straně zřejmě sehraje ještě nějakou větší roli než pouhé pozorovatelky. Super je i výtvarné zpracování plné bojovníků a válečnic, válečných slonů, medvědů a mytologicko-prehistorických oblud, prostě paráda, vše navíc okořeněno všudypřítomnými odhalenými prsy (tolik jsem jich v neerotickém komiksu snad ještě neviděl :D). Jak píše kolega, za větší formát a lepší edici bych se vůbec nezlobil, tohle dílo si ji určitě zaslouží.
 • Hanussen
  Absolutní klasika v super provedení, včetně variant několika příběhů. Vše doplněné o studie o přípravě knihy a Janu Fischerovi.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš22.7. 17:50Opráski f krichli
  Další sbírka povedených oprásků, doporučujui fšem fanošukům!
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš22.7. 17:49Hodiny posledního soudu #02 (paperback)
  Nebylo to zas tak zlý, akorát občas dost zmatečný. Asi by pomohlo trochu osekat osazenstvo, bylo ho tam až moc. Hlavní linka s Manhattenem celkem ušla a i ta myšlenka se Supermanem nějak fungovala. Kresba fajn.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš20.7. 21:55Batman: Tři Jokeři
  Celkem fajn příběh s typicky pošahaným Jokerovým plánem. Bylo tam pár dobrých scén a napětí mezi Batmanem a Jasonem by se dalo krájet. Batman se navíc usmíří s jedním ze svých nepřátel. Jsem rád, že se to tentokrát točilo jen a pouze kolem Jokera/Jokerů bez nutnosti ukazovat milion dalších padouchů, jak se to občas děje. Kresba vzdávající poctu jak stylem tak rozložením panelů Kameňáku také potěšila.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš20.7. 21:11Batman Mikea Mignoly
  Výběr příběhů, které Mignola napsal nebo nakreslil (případně obojí). Nejlepší je asi Zkáza, která už vyšla česky dřív. Za ni bych zařadil Lampy, kterou Mignola "pouze" kreslil, ale je velice zajímavé sledovat jeho relativně ranou práci, ve které se už projevují některé výtvarné postupy použité např. v Hellboyovi. Zajímavá byla i Svatyně, která je Mignolou napsaná i nakreslená (již jeho typickou krebou). Na konec bych dal Plynárnu, jednohubku z projektu Batman v černé a bílé. Celkově to jsou povedené elseworldovské povídky prodchnuté typickým Mignolovým okultismem a tajemnem lovecraftovského typu.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš16.7. 14:35Conan #07: Cimerie
  Conan se na chvíli vrací zpátky domů, což je příležitost k tomu dozvědět se více o Conanovu dědečkovi, který na něj měl velký vliv. Tyhle části nakreslil Richard Corben a i díky tomu se povedly úplně neskutečně, tahle kresba prostě ke Conanovi sedne. Další výborné pokračování skvělé série.
 • Hanussen
  Zajímavé počtení, i když jsem teda celou dobu čekal, že knihy na sebe nějak navazují, když u nás vyšly v jedné bichli. Dalším překvapením (aspoň pro mě) byla kresba, protože podle obálky a propagace jsem myslel, že Kaplan je jediný autor, načež se ukázalo, že oba příběhy kreslili dva jiní výtvarníci. Co se týše vlastního obsahu, bylo to dobré počtení, které vyvolalo emoce i nějaké ty otázky, tak, jak to má být. Za mě byl o kus lepší Přístav Země a jeho příběh o konfliktu civilizací, který byl scénáristicky trochu vyspělejší a trochu víc se mi líbila i kresba.
 • Hanussen
  Tak jsem si po čase zase přečetl jeden Čtyřlístek. Hubert a Hugo nezklamali, Nikkarin se opět předvedl jako současný velmistr čtyřlístkovských seriálů. Černodanovo provedení titulní čtveřice bylo celkem fajn, ale nebál bych se ještě trochu na tom scénáristicky zapracovat, každopádně to ale byl fajn čerstvý vítr, který Čtyřlístek už dost dlouho potřebuje. Cesta kolem světa je celkem dobrá, ale radši bych to asi četl najednou než takhle po kouskách. Vlastní Něměčkův Čtyřlístek nic moc, takový současný průměr. A Zvířátka radši ani nehodnotím.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.7. 00:41NANITS chronicles
  Pěkné sci-fi s povedenou kresbou. Nejlepší byl za mě jednoznačně první příběh, kterému nemám v podstatě co vytknout. Druhý byl pro mě skoro až někam do poloviny dost zmatený, občas jsem musel dost přemýšlet, kdo je vlastně kdo, ale jinak byl taky dobrý. Třetí je taková trochu detektivka z drsné školy (včetně myšlenkových bublin hlavní postavy). Ta mi přišla asi nejméně originální, ale také ušla. Příběhy jsou ponechány otevřené a poslední stránka láká na pokračování, tak doufám, že se jej co nejdříve dočkáme :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš29.6. 00:29Conan #06: Nergalova paže
  Další prima pokračování, tentokrát o trochu více okultně-lovecraftovského rázu.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.6. 17:34Doomboy
  Čekal jsem víc magického realismu až surrealismu jako ve Vodním hadovi, ale tenhle příběh byl taky dost dobrý. Sandovalova kresba mě navíc totálně dostává svou surovou poetičností, takže dávám 5*
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.6. 16:47Velký vezír Iznougud (paperback)
  Naprosto geniální humor od mistra Goscinnyho. Vzhledem k tomu, že se tu jedná primárně o kratší 8stranné grotesky, je vše založeno na krátkých komických situacích a slovních hříčkách, které fungují naprosto parádně. Musím vyzdvihnout i dokonalou práci překladatele, protože tohle muselo dát ohromnou práci a snad se mi nestalo, že by nějaký vtip drhnul. Tabary vše suprově doplňuje a rozvíjí svou nádhernou karikaturou. Prostě komiks jedna báseň. Jsem zvědavý, jestli se vzhledem k tomu, že první čtyři knihy vyšly v MDEK, podaří vydat i zbytek alb, protože tahle série si to určitě zaslouží :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.6. 13:55Hubert & Hugo
  Klasický Nikkarin v nejlepší formě. Čtyřlístek už moc nesleduju, ale Hubert a Hugo mě díky svému autorovi zaujal. Otec Hubert se synem Hugem zažívají podivuhodná dobrodružství na horách, v cizině i v deskové hře a vše je proloženo Nikkarinovým typickým humorem a samozřejmě zpracováno jeho úžasnou kresbou. Kniha nese číslici jedna, tak doufám, že se v budoucnu dočkáme knižního vydání i dalších příběhů.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.6. 00:31Brutto #07: Pippo a zlatý brouk
  Celkem zajímavý úvod, občas až poetický. Pokračování by mě asi celkem zajímalo. Kresba je docela zajímavá, ale asi bych čekal víc mimiky, i když jde o zvířata.
 • Hanussen
  Vzhledem k tomu, že jsem taky tak trochu gejmr, byla tahle legrácka opravdové pošušňáníčko. Docela rád bych viděl nějakou prodlouženou verzi v délce regulérního gamebooku.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.6. 15:44Akira #01
  Akiru jsem zatím neznal, jenom jsem viděl pár záběrů z filmu, ale vzhledem k té auře okolo ("nejznámější manga světa" apod.) jsem byl celkem vyhajpovaný. A naštěstí jsem nebyl zklamán. Příběh odsýpá (i když tahle kniha je spíš jenom úvod), objevují se podivné věci, ale nechybí ani celkem dobrý humor. Kresba je pak kapitola sama pro sebe. Otomo si s ní vyhrál úplně neuvěřitelně a kromě parádních detailů jak na stavbách a strojích ale i v mimice a dynamice postav, je dobře zpracováno sekvenování panelů, které dost často působí dojmem filmového střihu (Otomo ostatně pracuje i na filmech). Je to prostě jízda a těším se na další pokračování. Zároveň musím pochválit zpracování. Vím, že se vydání protahovalo kvůli požadavkům z Japonska, ale myslím, že se to vyplatilo, kniha jako taková je parádní.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš30.5. 00:30Conan #05: Darebáci v domě
  Za mě opět plný počet. Autoři se tu víc snaží o provázání s předchozími (i následujícími) příběhy a titulní povídka je prostě delikatesa.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.5. 12:33Conan #04: Síně mrtvých
  Další díl se stále drží na vysoké úrovni. Scénáristicky byl ovšem slabší titulní příběh, zpracovaný Mignolou. Líbilo se mi mignolovské zpracování panelů, ale vlastní narativ byl takový průměr.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.5. 20:32Conan #03: Sloní věž
  Další skvélé pokračování. Titulní povídku si ještě trochu pamatuji a myslím, že se atmosféru podařilo zachytit parádně. Jsem taky rád, že jako bonusy jsou doplněny různé texty o Howardovi a jeho díle, které rozhodně stojí za přečtení.
 • Hanussen
  Druhý díl je o kus temnější než ten první a je to dobře. Také se změnil kreslíř, na kterého jsem si musel chvíli zvykat (některé obličeje, hlavně Willowiny vypoulené oči), ale nakonec se to dalo.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš29.4. 14:54Usagi Yojimbo: Bunraku a další příběhy
  Z barevného Usagiho jsem měl nejdřív trochu obavy, ale kolorista si poradil na jedničku. Kladně hodnotím i vlastní příběhy, které, i když opět nezapadají do delšího story arcu (jestli Usagi vlbec ještě nějaký má), jsou podle mě lepší než v posledních knihách a víc se podobají povídkám z prvních dílů. Máme tu tak jeden příběh s příšerami, jeden tragický příběh, jeden úsměvný a jednu poctu úplně prvnímu Usagimu příběhu, který je tu upraven a celkem zajímavě doplněn. Vypadá to, že Usagi snad konečně chytá druhý dech.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.4. 20:10Conan #02: Bůh v míse
  Další super pokračování. Prastaré příšery, temní mágové, drsný barbar, co každého zkosí - je tu všechno a zároveň to není hloupé, ale naopak místy dost intelektuální. Téhle sérii zatím nemám co vytknout.
 • Hanussen
  Další příběhy ze světa Ekhö už začínají být stereotypní a méně zábavné. Kresby jsou klasicky parádní a sexy, ale scénář už trochu pokulhává. Nápady nejsou samy o sobě špatné, ale jejich zpracování by chtělo ještě dopilovat.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.4. 00:49Conan #00: Zrozen na bitevním poli
  Parádní Conanův origin. Krom všudypřítomného násilí (bravurně nakresleného) je tu i parádně tísnivá a pochmurná atmosféra Conanova dětství a dospívání.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš23.4. 23:51Ú.P.V.O. #13: 1947
  Počátky Ú.P.V.O. mě tady bavily asi o trochu víc než jeho "současnost". Vnáší to zase něco nového, na rozdíl od posledních dílů, které jsou sice akční, ale dost často se tam omílají ty samé věco pořád dokola. Tady místo toho máme pěkný upírský příběh s přesahem do jiné reality (jak jinak) a mimo jiné taky jeden zajímavý exorcismus. Hellboy na obálce je trochu nadbytečný, vzhledem k tomu, v kolika scénách se nakonec objeví, ale co už. Kresba klasicky na vysoké úrovni.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.4. 18:28Wonder Woman: Mrtvá Země
  Pro první samostatné setkání s Wonder Woman jsem si vybral trochu nestandardní příběh, ale byla to docela dobrá volba. Povedené postapo s ničivou Wonder Woman plné brutální akce, mrtvých superhrdinů a morálních problémů.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.4. 22:38Cyberpunk 2077 #01: Trauma Team
  Nejedná se o nikterak rozsáhlý příběh, spíš takovou povídku, ale autorům se do ní podařilo vměstnat ten správný poměr akce a filozofování, že to funguje úplně parádně. Vzhledem k tématu hry bylo docela osvěžující, že hlavní hrdinkou je právě členka trauma teamu, tedy lékařské jednotky. Neustálé úvahy o záchraně či nezáchraně života byly taky tak akorát. Herní komiksy moc nevyhledávám, ale u Cyberpunku jsem se nakonec rozhodl udělat výjimku a bylo to dobré rozhodnutí.
 • Hanussen
  Na rozdíl od minulého dílu se příběh zase někam posunul a pomalu se tak přiblížil k vyvrcholení v následující knize. Stylem se to zase trochu přiklonilo k prvnímu, velmi povedenému dílu. Příběh je rozdělený na několik kratších minipříběhů, které ale tvoří jeden celek. Za mě nejlepší byl asi japonský příběh a origin Ládi. Jsem zvědavý, jak to s Gerdou nakonec dopadne - dostane se konečně domů? A kolik nevinných duší při tom rozseká na kusy nějakým absurdní způsobem?
 • Hanussen
  Z komiksového Conana jsem měl trochu obavy, protože pár Howardových povídek jsem četl a sice se mi líbily, ale nebyl jsem z nich ani úplně odvázaný. Komiks ale úplně geniálně rozvíjí původní povídky a dodává jim nový dech, který mi v nich trochu chyběl, a vytváří tak nové příběhy, ale stále psané Howardovým stylem. Na kresbu jsem si musel nejdřív trochu zvyknout, ale po chvíli už jsem hltal jeden panel za druhým. Pro mě osobně velmi příjemné překvapení!
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.3. 17:12Hellboy: Vstříc mrtvým vodám
  Nakreslené to je krásně, napsané slušně, ale moc nového ani extra zajímavého se tu nedozvíme. Nové postavy mají celkem potenciál, ale moc se tu o nich nedovíme, hodil by se možná delší příběh (nebo naopak ještě kratší). Taková doplňová povídka k Podivným místům, kdyby to vyšlo dohromady, tak bych se ani nezlobil.
 • Hanussen
  Poslední díl je opět povedený. Nejvíc pobavil náladový maharádža. Škoda jen, že se Hergé k sérii už nevrátil, kdyby se na ní vypsal stejně jako na Tintinovi, mohli jsme se asi dostat k dobrým kouskům, našlápnuto tu bylo velmi dobře.
 • Hanussen
  Trochu slabší zakončení jinak celkem dobře našlápnutého příběhu. Ovšem docela dobře to zachraňuje akční druhá půlka alba.
 • Hanussen
  Příběh už se víc soustředí na sourozeneckou dvojici a jejich dobrodružství. Celkově lepší než první dvojpříběh a srovnatelné s Tintinem.
 • Hanussen
  Takový Tintin pro mladší. Není to úplná bomba, ale pořád je to příjemné počtení. Kresba je klasický Hergé v nejlepší formě.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.3. 01:50Goon #09: Pohroma jménem svědomí
  Další emočně i akčně vypjatý Goon, u kterého si člověk nevydechne, dokud ho nedočte.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.3. 20:32Goon #08: Dost prokletí pro všecky
  Goon si drží svůj temný tón a dělá to podle mě dost dobře. Atmosféra houstne a temné síly nabírají na síle. K hlavnímu příběhu jsou připojeny ještě krátké goonovské povídky od jiných autorů, které se vracejí k původní pošahanosti Goona a vcelku se vydařily.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.2. 18:44Goon #07: Místo bolesti a žalu
  Goon pokračuje v temnější části svého příběhu. Objevují se noví hráči, horší než ti staří. Prostě Goon jak má být. Kresba klasicky super.
 • Hanussen
  Powell si vyzkoušel vyloženě vážný díl a celkem se mu to podařilo. Pěkně to dotváří obraz toho, proč je Goon takový jaký je, a jak silný je jeho vztah s Frankym. Dobrá je i kresba/malba, která je taky odlišná od goonovského standardu.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.2. 01:14Baltimore #08: Rudé království
  Velké finále Baltimora je konečně tady. Kniha je dost akční, pořád se tu něco děje. Občas možná až moc, asi bych uvítal ještě nějaký mezidíl, ale příběh každopádně funguje i takhle. Zakončení mě uspokojilo, příběh se celkem dobře uzavřel. Kresba mi tu místy přišla mírně slabší, hlavně některé obličeje (např. Sofie). Některé věci mi občas úplně nezapadaly do celkového příběhu, ale to je spíš tím, že jsem předchozí knihy četl tak, jak vycházely, budu si muset dát reread vcelku a pak to tu případně ještě znovu zhodnotím. Celkově je to za mě dobrý díl a jsem zvědavý, jaký bude čerstvě rozběhnutý spin-off, Lady Baltimore.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš14.10. 09:07Paper Girls #01
  GWB: Díky za pochvalu ostatních komentářů, ty tvoje jsou taky fajn :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.10. 21:26Odsunuté děti
  Historické pozadí a otázku interpretace dějin máme hotovou, tak teď aby se sem někdy taky dostal i komentář k tomu vlastnímu komiksu a bude to komplet :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.8. 00:13Modrá Crew #19 - Dobyvatelé #1, 2
  Vypadá to, že takhle je to asi ukončené, aspoň jsem žádnou informaci o pokračování nenašel (4. díl vyšel v roce 2016).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.7. 15:32Velký vezír Iznougud (paperback)
  Asi tam chtěli víc dostat tu "anglickou" výslovnost (is no good).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.7. 17:43Batman v černé a bílé
  IvanKucera: Tak Plynárna tam není, ale objevila se třeba v Batmanovi Mikea Mignoly
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.6. 14:23Akira #01
  V jednom videu myslím říkali, že film zahrnuje cca první 2 knihy a některé věci tam jsou jinak, takže nějaký velký spoiler by to asi být neměl.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.6. 00:32Akira #01
  Jj, vzhledem k tomu, že Crew všude používá český přepis, bych řekl, že tady museli vyjít vstříc japonské straně, která z nějakého důvodu požadovala ten anglický (asi že je to víc "zažité" ve světě).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš17.6. 00:33Flash #08: Válka Flashů
  Pochybuju, že by se u nás sešitovky nějak víc rozmohly, úspěch Batman/Fortnite je podle mě daný spíš tím Fortnitem než vlastním komiksem.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.6. 22:31Akira #01
  Tak takhle voní mangy v Japonsku? :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.6. 19:11NANITS chronicles
  Mně to přes Zásilkovnu dneska dorazilo v pořádku, ale je pravda, že bych čekal lepší balení.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš30.4. 14:58Přístav Země / Zatmění
  Fimi: A už nejsou :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš29.4. 12:40Přístav Země / Zatmění
  davidek: Na začátku týdne se teprve rozesílalo a sběratelské edice budou příští týden, takže na recenzi bude asi třeba ještě chvilku počkat (i vzhledem k tomu, jaký je to špalek) :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.4. 21:16Přístav Země / Zatmění
  Já jsem z těch náznaků pochopil, že dostaneš těch přebalů vícero.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.3. 20:50Lovec čarodějnic #02: Zatracen navěky
  lantan1: No jo, sakra, je tam úplně stejnej, akorát s jiným nápisem :D Četl jsem to hnedka, jak to vyšlo, ale doteď jsem si toho nevšimnul :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš13.3. 19:23Baltimore #08: Rudé království
  rooty: Taky mě to trochu překvapilo, v předchozí knize jsem nic nenašel a tady je to najednou hotová věc.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.3. 20:55Dracula
  Darth Raelchi: No jo, vakové nádraží, to už jsem ani nikde neventiloval :D Ale jiného překlepu jsem si naštěstí nevšiml.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš22.2. 13:57Dracula
  GWB: Díky za potvrzení, já jsem celkem záhy šel rovnou do té "obyčejné" edice, protože jsem od limitky ani moc jiného nečekal :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš17.2. 00:13Dracula
  Tak už mám rozečteno a musím konstatovat, že i do Draculy se vloudila chybička. Nic tu nechybí ale něco je tu naopak navíc. Na str. 74 totiž zůstala v obrázku pracovní poznámka k otázce pravopisu jednoho slova. Je to chyba spíš úsměvná, ale vzhledem k celkem napínavému místu příběhu to trochu ruší.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš12.2. 12:40Dracula
  Nevíte, jaký je rozdíl mezi běžnou a limitovanou edicí? Teda kromě obálky a ceny?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.12.2020 11:17RUR
  Mně osobně se práce Čupové líbí moc, bez ohledu na to, co to je, takže nejsem úplně směroplatný :) Ale jasný, chápu, že někomu to zrovna k Čapkovi nemusí úplně sedět.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš10.12.2020 17:15Avengers #04: Na pokraji Války říší
  GWB: ano!!!!!!!!
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš7.12.2020 10:13Měsíční stín
  trudoš: aha, tak to jsme si nerozuměli, já jsem se jen těšil na další názory a zrovna tahle kniha mi přišla dost "exponovaná", tak jsem čekal, že se tu komentáře objeví dřív a ve větším množství
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.12.2020 14:12Měsíční stín
  trudoš: nezlobte se, pane kolego, nechtěl jsem nikoho urážet, jenom mě to prostě překvapilo :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.12.2020 11:48Měsíční stín
  deefha: ty jseš omluvenej, ale kde jsou ty zástupy, co si všechno od CC kupujou hned první, maximálně druhý den? :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.12.2020 22:48Měsíční stín
  Na to, jak se o tu spešl edici všichni prali, tu těch hodnocení a komentářů moc není. Neříkejte mi, že to čtete měsíc :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš11.11.2020 11:33Měsíční stín
  Alfi: jj, na pohled to vypadá spíš jako ilustrovaná kniha než komiks. Ale zase ty texty jsou dobře napsané, takže to asi má smysl.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.11.2020 22:32Měsíční stín
  Light: už na tom pracuju a zatím mi to přijde fajn :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.6.2020 18:37A zrodí se hvězdy...
  Díky, hoši, za shrnutí. Přidal bych do mlýna vlastní sračkoidní komentář, ale asi nemám na tenhle kolosální problém dost vyhraněný názor.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.6.2020 23:25A zrodí se hvězdy...
  Tak nevím, čtu tu diskusi už od začátku, ale posledních tak 100 příspěvků už přestávám chápat, o čem je řeč. Chtělo by to nějaké TL;DR.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.9. 19:33Sběratelský klub
  Tak on začne zase vycházet Lucky Luke? To jsou věci. A samozřejmě to přijde ve chvíli, když už mám valnou většinou zbývajících dílů koupenou z Polska :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.9. 11:13Pindárna
  Podle obrázků by to mělo být opravdu o pošťácích/pošťákovi.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.9. 22:23Pindárna
  Podle toho, kolik komiksů bude v jedné knize.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš17.9. 10:35Sběratelský klub
  karl173, Darth Raelchi: Já o tom trochu uvažuju právě v té komiksové podobě, protože tam to přece jen má nějakou přidanou hodnotu v podobě té grafické stránky, ale pořád jsem na vážkách.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.9. 19:41Herní vlákno
  Anton: Letos jsem začal stavět armádu a malovat :) Ale hraní jsem zatím nezkoušel :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.8. 16:23Sběratelský klub
  Já to udělám jako u DC kompletu, koupím pár věcí, co ještě nemám a jsou kvalitní, a pak budu plakat, že nemám celý obrázek :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš20.8. 21:36Pindárna
  Jestlis to četla všechno, tak máš můj nehynoucí obdiv :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.8. 18:44Nakupujeme venku
  Zajímalo by mě, jak dopadne člověk, který si vymaluje celou spirálí omalovánku. Myslím, že by o tom měl Ito udělat samostatný komiks :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.7. 12:47Nakupujeme venku
  Aha, jasně, tak to jsem špatně pochopil. Film je každopádně taky povedený, i když pokrývá vlastně jen začátek mangy. Jestli se ti příběh líbil, tak bych z filmů doporučil Princeznu Mononoke, tam se objevují obdobná témata jako v Naušice.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.7. 11:21Nakupujeme venku
  Fimi: U Naušiky doporučuju si přečíst i mangu (jestli jsi tak ještě neučinil). Je tam toho minimálně 3-4x víc než ve filmu a s pěkně japonským mindfuckovým koncem :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.7. 13:20Povinná četba
  Šípáky jsem tak taky párkrát zkoušel koupit, ale vždycky se najdou nějací dobráci, co přestřelí cenu, za kterou se to dá koupit na netu.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.7. 13:18Sběratelský klub
  Těch bonusů bývá, co si vybavím, tak 3-4 dvoustrany.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš14.7. 17:23Sběratelský klub
  V jednotlivých knihách jsou na konci vždycky doslovy/krátké studie o Howardovi a jeho díle, Conanovi apod. (+ doplněné o náčrty k dané knize). Ty v těch kolosálních knihách jsou?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.6. 09:52Pindárna
  Taky teda plánuju poslat pár věcí dál (aktuálně asi 5, ale možná časem ještě něco přibyde). Akorát musím nejdřív sehnat něco, do čeho bych to zabalil :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.6. 23:45Pindárna
  Já jsem bohudík/bohužel knižní hoarder, takže se nedokážu zbavit téměř ničeho.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.6. 20:15Pindárna
  SomeOne: Nó, něco na tom je :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.6. 17:06* Připomínky a návrhy
  deefha: je no, jenom zkouším "alternativní" cestu
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.6. 16:43* Připomínky a návrhy
  Hawwwran: Nevím, jak na mobilu, ale když si na PC klikneš na svou sbírku, tak v liště, kde máš odkazy Obálky, Přehled apod. je na konci ještě odkaz Váha a tam můžeš doplňovat.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.6. 14:07Filmový a hudební klub
  To jo, vždycky se to tu pořádně začerní.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.6. 12:23Filmový a hudební klub
  Já bydlím v Jaroměři, takže asi něco uslyším tak jako tak :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.6. 20:08Pindárna
  Mně osobně se ten první díl líbil (viz můj komentář přímo u komiksu), je to slušná scifárna (z budoucnosti, kde lidi vypadají jako v 80kách, klasika :D) s paranormálními prvky, je tam i nějaký ten humor. A kresba je za mě první liga.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.6. 12:21Pindárna
  Těch edicí je víc, vyšlo to dokonce až v 38 dílech, viz https://www.goodreads.com/series/57444-akira-6-volumes
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.6. 09:25Filmový a hudební klub
  Darker: Vrať se k diskmenům a můžeš si cédéčka pouštět jak libo :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.6. 08:26Pindárna
  mkw: jj, pokud je mi známo, tak v tomhle formátu by to mělo být 6 knih (kdyžtak mě někdo opravte)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.6. 23:52Pindárna
  Když skončili Přátelé, vzniklo ComicsDB. Náhoda? Nemyslím si :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš31.5. 16:26Sběratelský klub
  Hodiny posledního soudu 2? No sláva! :D Stejně ale pořád nechápu, proč se to nevydalo v jednom svazku.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.5. 21:59Nakupujeme venku
  Už jste slyšeli o novince Jeffa Smithe?
  https://www.kickstarter.com/projects/tuki/tuki-fight-for-fire
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.5. 20:41* Připomínky a návrhy
  U třetího dílu Conana (https://comicsdb.cz/comics/7691/conan-03-sloni-vez) je špatné ISBN (je tam stejné jako u prvního dílu). Správně má být 978-80-88152-80-4.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš19.5. 13:56Sběratelský klub
  Future-Death: Díky, o tomhle jsem nevěděl. Vypadá to zajímavě, taky to zkusím :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš13.5. 16:47Sběratelský klub
  Já si počkám na přesnější instrukce k tomu vracení. Když to nebude moc složitý, tak ho asi čendžnu.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš10.5. 21:44Sběratelský klub
  Kaplan už je taky na aukru, to byla rychlost!
  https://aukro.cz/pristav-zeme-zatmeni-sberatelska-verze-zack-kaplan-6989206059
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.5. 00:22Sběratelský klub
  Tak to je teda žhavá nabídka :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.5. 22:48Sběratelský klub
  A ještě to tam chytrák dal jako jednu položku za dvacet tisíc :D Určitě si koupím stovku stejných časáků najednou, proč ne :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.5. 20:31Sběratelský klub
  Znáte někdo sérii Black Beetle? Náhodou jsem na to narazil a ten pulpový look se mi celkem zamlouvá.
  https://www.gildia.pl/komiksy/484244-black-beetle-bez-wyjscia
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.5. 12:18Sběratelský klub
  Mně potěšilo, že od podzimu bude souborně vycházet taky Armada/Meteor. Tam už jsem začínal přemýšlet, jestli si to v celku nepořídím v originále (ač moje znalosti francouzštiny jsou pořád dost bídné) :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.5. 11:15Sběratelský klub
  Přijde mi vtipný, že zatímco u nás je Egmont primárně symbolem dětských komiksů (a navíc toho nevydávají kdo ví kolik), v Polsku je to v podstatě obdoba naší Crwe :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš30.4. 15:03Sběratelský klub
  Gmork: Díky! Tak to si počkám až na integrály :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš30.4. 12:46Sběratelský klub
  Kdo vládnete polštinou, můžete si tady přečíst pár trefných poznámek ke komiksovému sběratelství od Dona Rosy (příběh "Zstąpmy do Głębi", v Wujek Sknerus i Kaczor Donald #2: Powrót na Równinę Okroponości)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš29.4. 18:35Pindárna
  Já vím, jenom to trochu uráží moje obsese :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš29.4. 18:29Pindárna
  Na tom novém Usagim se mi vyloženě nelíbí jenom jedna věc...
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.4. 15:08Sběratelský klub
  Darth Raelchi: Mně to přišlo v pohodě. Ne, že bych se u toho celou dobu řehtal smíchy, ale je tam dost povedených vtipů a nápadů. Postavy jsou taky dobré, akorát se mi tu teda úplně nezdál Kajko, ten mi přišel takový nemastný, neslaný.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.4. 14:17Sběratelský klub
  gmork: Úplně první příběh by měl být Złoty puchar, ten vycházel už v roce 1972. Co jsem si tak o tom četl, tak s tou inspirací to může teoreticky jít oboustraně, protože Christa vytvořil podobný seriál ještě před Asterixem - Kajtek i Koko (taky s malým a velkým chlapíkem) a v 70. letech na něj navázal právě Kajkem a Kokoszem, což mají být středověcí předci Kajtka a Koka, což už zase může být ovlivněné Asterixem.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.4. 13:49Sběratelský klub
  Mně teď z gildie přišla Promethea, tak jsem na to docela zvědav :) Taky jsem si pro rozšíření obzorů vzal první příběh Kajka a Kokosze a myslím, že v téhle sérii budu ještě pokračovat :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.4. 10:17Sběratelský klub
  U toho Batman/Fortnite bych spíš tipoval, že se rozprodalo kvůli těm herním kódům, co jsou k tomu přibalený, než kvůli vlastnímu komiksu.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.4. 23:53Sběratelský klub
  Hawwwran: Pak je ještě otázka, jestli prodávající sám nasadil tak velkou cenu nebo jestli to dal jako aukci a lidi se tam sami vyhecovali k šílené částce. Samozřejmě jde taky o propagaci, jestli tam prodávající tvrdí, že je to vzácnost a nesehnatelná věc, i když se to dá sehnat za zlomek ceny v normálních obchodech, tak to (aspoň za mě) taky není úplně košer.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.4. 18:09Sběratelský klub
  Future-Death: Tam jsem taky přihazoval, ale jen do výše, kde se to ještě vyplatí oproti objednání jinde na netu. Jít v tomhle případě výš je úplná blbost.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš23.4. 12:26Sběratelský klub
  Onkel: Jo, Jaromír 99 je taky dost podobný styl :) Mimochodem, letos je 100. výročí Lemova narození, takže komiks vyšel v rámci toho (je to zmíněno i na přebalu komiksu). Podle mě povedená pocta.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš23.4. 00:35Sběratelský klub
  Gmork: Tady posílám krátké shrnutí toho Nepřemožitelného: https://www.goodreads.com/review/show/3960600911
  Musím říct, že ta polština tu byla místy trochu náročnější (včetně některých technických termínů), což ovšem patří k Lemovu stylu.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš13.4. 12:07Sběratelský klub
  Gmork: Jasně, dám vědět, až se k tomu dostanu. Nevím, jestli znáš předlohu, ale tam je to, co si pamatuju, dost protkané filosofií a existenciálními úvahami (klasický Lem), takže zas tak "hardcore" sci-fi to by to být nemělo.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš12.4. 14:04Sběratelský klub
  Zásilka polského komiksu dorazila, tak jsem na to zvědav :)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 470 (cca 149922 Kč)
Mám: 474 (cca 150568 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 15
Mám: 15
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0