Milovník komiksů všeho druhu :)
 • Hanussen
  Souhlasím s adevrem, z těch nových věcí je to top, byť Goscinnyho éry to nedosahuje. Každopádně je to scénáristicky násobně dál než věci od Uderza (kreslíř byl mistrovský, ale scénárista bohužel ne). Kresebně super, příběh odsýpá, je tam humor i akce, dobré nápady. Jestli se takhle autoři popasují i s dalšími díly, tak se o Asterixovu budoucnost zatím neobávám.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš29.8. 08:44Růžový a černý
  Další podivuhodný sandovalovský příběh nepříběh. Sandoval si dokáže úplně neskutečně vyhrát s kresbou a jeho fantazie je v tomhle směru asi nekonečná. Ruku v ruce s tím jde taky jeho mystický styl vyprávění napasovaný na příběhy o dospívání. Podobně jako v jeho dalších knihách, co už u nás vyšly, tu ale zase nic není vysvětleno a dotaženo do konce, což samozřejmě nemusí být na škodu, ale zrovna v Růžovém a černém mi to přišlo až trochu moc :D Každopádně je to velmi zajímavé dílo, které ovšem nedoporučuju číst moc na veřejných místech, ať nejste jako chlapec Virginio označeni za zvrhlíka :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš29.7. 20:41Dobrodružství Rockyho a Terky
  O kousíček slabší Nikkarin, ale pořád velmi dobré. Spíš asi pro mladší čtenáře.
 • Hanussen
  Pokračuje se v atmosféře nastavené třetím a čtvrtým dílem. Tahle série mě zatím pořád baví, snad i následující díly budou stejně vydařené.
 • Hanussen
  Holmes je "mrtev" a čtyřka se rozdělila. Příběhy jednotlivých členů jsou zajímavé a temná atmosféra by se dala krájet.
 • Hanussen
  Tímhle dílem se laťka posunula o něco výš. Dobrá detektivka.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.6. 22:09Čtyřka z Baker Street #02: Aféra Rabukin
  Téma je zajímavé, ale vlastní příběh mi přišel slabší.
 • Hanussen
  Povedený příběh o Holmesových pomocnících řešících vlastní případy. Na to, že to má být asi primárně pro děti, tak první díl nastavuje dost temnou atmosféru a otevírá závažná a drsná témata. Kresba je celkem dobrá.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.6. 00:04Prašina: Křídový panáček #3
  Další kvalitní pokračování, které udržuje napínavý tón předchozích čísel.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš18.6. 21:04Malý Mikuláš: Původní komiks
  Pěkné příběhy v pěkném provedení. Akorát jich mohlo být víc. Trochu mi přišlo, že většina příběhů je vlastně spíš zaměřená na Mikulášovy rodiče (hlavně tatínka) a to, jak na ně působí Mikulášovy patálie :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš12.6. 13:06Batman: Dvojník
  Komorní psychologizující příběh s vraždícím Batmanovým dvojníkem. Kresba super, akorát se v ní občas trochu hůř orientuje.
 • Hanussen
  Solidně temný a psychologicky laděný příběh. Jsem rád, že byl použitý Strange, který se zas tak moc často neobjevuje. Kresba celkem slušná.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš11.6. 18:16Hrnečku, vař!
  Autorský počin Čupové obsahuje to, co jsem od něj očekával - výbornou kresbu, solidní příběh a různé drobné vtípečky. Doufám, že se od Čupové dočkáme dalších děl.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.6. 23:32Buffy a Angel: Pekelná brána
  Byly tam zajímavé momenty, ale celkově mi tenhle především akční díl přišel dost zmatečný. Možná, že si prostě jen pořádně nepamatuju události z předchozích knih, ale tady jsem se dost ztrácel. A občas mi neseděla ani kresba.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.5. 22:38Ignác hledá něco víc
  Překvapivě ne úplně špatný komiks, od kterého jsem vzhledem k primárně de facto misijnímu zaměření nic extra nečekal. Kresba není v zásadě špatná, jen je občas nedotažená a na pár místech (zvlášť, když jsou postavy daleko) v podstatě odfláknutá. Scénáristicky to funguje jako slušný biografický komiks a nepřišlo mi, že by mě to vyloženě tlačilo ke konkrétnímu pohledu (to dělá spíš až závěrečný text za komiksem). Kdyby si s tím autoři dali ještě o něco větší práci, tak by to mohla být celkem slušná věc.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.5. 00:33Comics vs Corona
  Zajímavá hříčka a rekace na covidovou situaci. Český začátek má zajímavý potenciál. Ze tří mezinárodních pokračování mě asi nejvíc zaujal japonský, pak belgický a nakonec řecký.
 • Hanussen
  Další povedené příběhy těžící z média maximum. Místy se to opakuje, ale pořád výborná zábava.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.5. 12:08Prašina: Křídový panáček #2
  Pátrání po tajemném muži pokračuje. Příběh se zatím drží standardu nastaveného prvním dílem, tak snad to tak i vydrží.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš12.5. 23:57Shi, kniha 3 a 4
  Série pokračuje velmi dobře a vznikají další a další otázky. Málem mě složil infarkt, když jsem myslel, že už je konec, ale naštěstí už je venku (v FJ) i 5. díl, takže se do budoucna můžeme těšit na (možná) dovysvětlení některých momentů. Kresebně opět na výši.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.5. 17:08Ú.P.V.O. #16: Upír
  Po trochu horších dílech Ú.P.V.O. zase něco, co mě víc zaujalo, asi i proto, že se nejedná o postavy, co tu už byly milionkrát a neopakují se stále stejná "tajemství", jak je tomu u Mignoly v posledních dílech zvykem.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.4. 21:06Pečeme s Kafkou
  Jakožto literárně vědního nerda mě tyhle stripy zasáhly přesně tam, kam měly, a velice hlasitě mě rozesmívaly. Gaulda znám z internetu, ale jsem rád, že ho můžu mít i v knihovně (jako přečtenou knihu).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš14.4. 15:07Lady Baltimore: Královny čarodějek
  Zajímavých nápadů plno, ale přijde mi to trochu zamotané a ukvapené. A jakto, že tu je druhá světová válka s nacisty, když první světová válka neproběhla, respektive byla hlavně válka proti upírům?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš13.4. 11:47Hellboy - Mladá léta: Utajená země
  Malej Hellboy se mi jako postava líbil, ale celkově ten příběh nebyl kdo ví co. Jakmile to začne být zajímavé, tak se scénárista (nevím, do jaké míry to vůbec ještě píše Mignola) uchýlí k nějaké zkratce, která to zkazí. Kresba za mě fajn, ale příběh je hodně průměrný. Hodnocením jsem tak na lepších 3*
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš12.4. 13:20Prašina: Křídový panáček #1
  Moje první setkání s Prašinou (na knihy se teprve chystám) a musím říct, že dopadlo víc než dobře. Svět vypadá zajímavě, vyprávění odsýpá, práce s kresbou a panely na jedničku.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.4. 23:51Paper Girls, kniha druhá
  Šílenost pokračuje, za mě dobrý :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.4. 21:07Usagi Yojimbo #36: Válka tenguů
  Nové Usagiho příhody se celkem povedly, nahlédneme zase trochu pod pokličku japonské mytologie, je tu stín z Usagiho minulosti a nový přírůstek do Usagiho širší rodiny, o kterém Usagi neměl ani zdání.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.3. 11:01Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Super mysticko-morálně ambivalentně-filosofující postapo s Lemirovou typickou kresbou. Nečekal jsem, že to bude zároveň i takový emocionální rollercoaster, ale zadařilo se.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.2. 11:27Humr Johnson #03: Znamení smrti
  Povídky nejsou špatné, ale kvality předchozích knih s delšími příběhy nedosahují.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.2. 21:09Ú.P.V.O. #15: 1948
  Slušné pokračování o minulosti Ú.P.V.O. trochu víc zamířené na profesora. Zápletka s atomovkou není nejhorší. Kresba celkem zajímavá.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.2. 01:07Akira #02
  Super akční pokračování Akiry, který se čte jedním dechem.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.2. 19:29Pan Neporazitelný #01: Okresní hrdina
  Tak tomuhle říkám geniální dílo. Jousselin využívá vlastní komiksové médium jako narativní prostředek a bravurně tak láme čtvrtou zeď všemi možnými způsoby. A dělá to sakra zábavně!
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.1. 14:20Modrá Crew #21 - Orbital #5, 6
  Akčně nabité pokračování Orbitalu. Budu si muset někdy načíst všechna alba pohromadě, abych se neztrácel, už tam toho začíná být nějak moc.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.1. 00:56S Komenským do komiksu
  Polokomiksový kniha, ve které se střídá život J. A. Komenského s příběhem dětí, které se pomocí únikové hry seznamují s jeho myšlenkami. Komiksovější část věnovaná výhradně Komenskému byla super a Fibrich ji parádně nakreslil. Trochu jsem měl občas problém s prozaickou částí. Podle mě měly být obě části lépe provázány, což se občas podařilo, ale jinak si únikový příběh šel trochu vlastní cestou.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš31.12.2021 22:51Husité
  Výborná populárně naučná knížka pro mladistvé, ale najde se tam i plno zajímavostí a vtípků i pro dospělé. Je to tedy spíše polokomiks - asi půlku tvoří próza, půlku zase komiksová část (doplňující příslušné kapitoly), která je ale spíš sledem jednotlivých vtipů než vyloženě komiksová sekvence. Smolíkovy kresby jsou každopádně top.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš29.12.2021 12:23Příběhy z Krkonoš v komiksech
  Soubor povídek z dějin Krkonoš. Chludova kresba je jako vždy super, ale občas drhne scénář. Ne ani tak obsahem, ale je vidět, že autor, ač odborník na krkonošské dějiny, holt není scénárista a nemá zkušenost s médiem. Některé části tak jedou jako po másle, ale někdy je to čistá křeč. Na druhou stranu to jako edukativně propagační materiál k regionu celkem funguje, o některých zmíněných událostech jsem do přečtení vůbec nevěděl, takže jsem si rád rozšířil obzory.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.12.2021 19:41Chlad (limitovaná edice, varianta C)
  Příběh jako takový je v podstatě průměrný, ale fantazie a imaginace jak scénáristy, tak kreslíře jsou asi bezedné. Jako taková studie šílenství to funguje úplně perfektně. Doplňující povídky byly taky fajn.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.12.2021 01:27Vražedně dokonalá
  Slušný příběh o vraždění, i když si nejsem jistý tím koncem. Bude ještě nějaké pokračování? Kresba výborná s estetikou 50.-60. let.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš19.12.2021 11:31Angel #01: Lidskost
  Vzhledem k tomu, že jsem viděl jen pár dílů Buffy, tak mi Angel zatím zas tak zajímavý nepřišel, ale tady se z něj stala celkem fajn tajemná postava, o které se chci dozvědět víc. Kresba je docela povedená.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.11.2021 13:07Blacksad (paperback)
  Parádní poválečný noir se vším všudy - mrtvé zpěvačky, drogy, jazz, rasismus, antikomunismus a tak dále a tak podobně. Kresba je stejný majstrštyk - nádherná malba plus velká fantazie, co se týče zvířecích ksichtíků a výrazů.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.11.2021 23:59Usagi Yojimbo #35: Návrat domů
  Další zajímavé povídky. Usagi míří domů a my se dozvíme, jak se vyrábějí tatami a jak důležité můžou být a taky jaké to je být cizincem ve vlastní zemi, když se Usagi dostane do své vesnice pod vládou lorda Hikijiho. Nakonec dojde i ke konfrontaci s Usagiho vlastním vztahem k věrnosti mrtvému pánovi. Kresebně se Sakai drží na své jednodušší linii z poslední doby, ale občas to zase trochu vyrovnává barevnost (v posledních černobílých dílech už to začínalo být markantnější).
 • Hanussen
  Tentokrát všechno vyšetřují jen magií prodchnutí čaropsi, ale jedná se opět o zajímavý případ ústící v další čarodějnickou konspiraci. Ke kresbě nemám co dodat, ta je prostě parádní.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.11.2021 23:23Šninklova veliká moc (paperback)
  Četl jsem poprvé a myslím, že ani ne naposledy. Ježíšovský příběh se vším všudy (mé religionistické srdce jásá), ve fantasy hávu a vskutku podivuhodným vyústěním - co víc si přát? Rosiński se se svou kresbou také vytáhl.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš29.10.2021 23:30Modrá Crew #20 - Dobyvatelé #3, 4
  Za mě kvalitní pokračování a zakončení Dobyvatelů, která se drží na úrovni předchozích dvou částí.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.10.2021 20:09Siegfried
  Zase trochu jiná adaptace Nibelungů, tentokrát ovšem v dosti komorní verzi. Z Míma se stal, jak již bylo podotknuto, disneyovský sidekick, ale za mě to funguje. Parádní je tu kresba, která je tuhle lehká, tuhle vytváří epické obrazy.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.10.2021 10:44Shi, kniha 1 a 2
  Tajemný a temný příběh z viktoriánského Londýna plný násilí a dekadence nejhrubšího zrna. A hlavně také příběh o pomstě. Příběh odsýpá, jedna zvrácenost střídá druhou a utrpení je na každém kroku. Ale i nějaká ta naděje tam občas prosvitne. Taky je třeba vyzdvihnout kresbu, protože ta je prostě parádní.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš18.10.2021 01:06Krajina půlnočních stínů (4. vydání)
  Tohle mě potěšilo. Příběh plný tajemna, filosofických úvah o životě a naději. Kapitol tak akorát (ne jako ve Hvězdách). Kresba je víceméně mainstream, ale má plno zajímavých momentů.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.10.2021 14:53Ú.P.V.O. #14: Král strachu
  Sice to měl být jakoby závěrečný díl, ale ve skutečnosti se jedná o konečnou přípravu pro Hell on Earth. Jinak je to Ú.P.V.O standard, který potěší, ale nepřináší ani nic úplně velkolepého.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.10.2021 00:41Batman: Černé zrcadlo
  Povedený batmanovský příběh s velmi temnou atmosférou. Velmi kvituju, že se tu neobjevila celá plejáda padouchů a Joker tu byl jen na chviličku, jinak se vše točí kolem nových/méně známých postav. Kresba je taky dobrá, neuhlazená, pěkně koresponduje se stylem vyprávění.
 • Hanussen
  Ale jo, celkem dobrý závěr s konečnou dekonstrukcí pohádkového světa.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.10.2021 09:31Paper Girls, kniha první
  Měl jsem jistá očekávání, ale že to bude takováhle jízda, jsem nečekal :D Paper girls začnou jako klasická dospívačka, ale po pár stranách se z nich stane šílená sci-fi plná cestování časem, kde pomalu každá druhá stránka vyvolává další sadu otázek. Doufám, že další díl vyjde co nejdřív.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš18.8. 14:41Růžový a černý
  Tak jsem po rozbalení zjistil, že je to trochu explicitnější než jsem čekal :D :D Budu si muset asi trochu dávat pozor, kde to budu číst :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.6. 22:38Lucky Luke: Koleje v prérii
  Je paráda, že Lucky Luke začíná zase vycházet. Škoda jen, že to nebylo už aspoň minulý rok, kdy jsem si ho začal dokupovat z Polska :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.5. 13:39Rychlé šípy, sešit číslo 1
  Já bych to asi vzal, kdyby to bylo primárně zaměřené na ty nové příběhy, zas takový fanoušek, abych měl ty samé příběhy několikrát, asi nejsem :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš20.11.2021 22:10Z pekla (barevné přepracované vydání)
  Zatím pořád ještě rozvažuju, ale čím dál tím víc to vidím tak, že si spíš seženu černobílou verzi (vzhledem k dostupnosti spíš v AJ).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš14.10.2021 09:07Paper Girls, kniha první
  GWB: Díky za pochvalu ostatních komentářů, ty tvoje jsou taky fajn :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.10.2021 21:26Odsunuté děti
  Historické pozadí a otázku interpretace dějin máme hotovou, tak teď aby se sem někdy taky dostal i komentář k tomu vlastnímu komiksu a bude to komplet :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.8.2021 00:13Modrá Crew #19 - Dobyvatelé #1, 2
  Vypadá to, že takhle je to asi ukončené, aspoň jsem žádnou informaci o pokračování nenašel (4. díl vyšel v roce 2016).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.7.2021 15:32Velký vezír Iznougud (paperback)
  Asi tam chtěli víc dostat tu "anglickou" výslovnost (is no good).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.7.2021 17:43Batman v černé a bílé
  IvanKucera: Tak Plynárna tam není, ale objevila se třeba v Batmanovi Mikea Mignoly
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.6.2021 14:23Akira #01
  V jednom videu myslím říkali, že film zahrnuje cca první 2 knihy a některé věci tam jsou jinak, takže nějaký velký spoiler by to asi být neměl.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.6.2021 00:32Akira #01
  Jj, vzhledem k tomu, že Crew všude používá český přepis, bych řekl, že tady museli vyjít vstříc japonské straně, která z nějakého důvodu požadovala ten anglický (asi že je to víc "zažité" ve světě).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš17.6.2021 00:33Flash #08: Válka Flashů
  Pochybuju, že by se u nás sešitovky nějak víc rozmohly, úspěch Batman/Fortnite je podle mě daný spíš tím Fortnitem než vlastním komiksem.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.6.2021 22:31Akira #01
  Tak takhle voní mangy v Japonsku? :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.6.2021 19:11NANITS chronicles
  Mně to přes Zásilkovnu dneska dorazilo v pořádku, ale je pravda, že bych čekal lepší balení.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš30.4.2021 14:58Přístav Země / Zatmění
  Fimi: A už nejsou :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš29.4.2021 12:40Přístav Země / Zatmění
  davidek: Na začátku týdne se teprve rozesílalo a sběratelské edice budou příští týden, takže na recenzi bude asi třeba ještě chvilku počkat (i vzhledem k tomu, jaký je to špalek) :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.4.2021 21:16Přístav Země / Zatmění
  Já jsem z těch náznaků pochopil, že dostaneš těch přebalů vícero.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.3.2021 20:50Lovec čarodějnic #02: Zatracen navěky
  lantan1: No jo, sakra, je tam úplně stejnej, akorát s jiným nápisem :D Četl jsem to hnedka, jak to vyšlo, ale doteď jsem si toho nevšimnul :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš13.3.2021 19:23Baltimore #08: Rudé království
  rooty: Taky mě to trochu překvapilo, v předchozí knize jsem nic nenašel a tady je to najednou hotová věc.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.3.2021 20:55Dracula
  Darth Raelchi: No jo, vakové nádraží, to už jsem ani nikde neventiloval :D Ale jiného překlepu jsem si naštěstí nevšiml.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš22.2.2021 13:57Dracula
  GWB: Díky za potvrzení, já jsem celkem záhy šel rovnou do té "obyčejné" edice, protože jsem od limitky ani moc jiného nečekal :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš17.2.2021 00:13Dracula
  Tak už mám rozečteno a musím konstatovat, že i do Draculy se vloudila chybička. Nic tu nechybí ale něco je tu naopak navíc. Na str. 74 totiž zůstala v obrázku pracovní poznámka k otázce pravopisu jednoho slova. Je to chyba spíš úsměvná, ale vzhledem k celkem napínavému místu příběhu to trochu ruší.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš12.2.2021 12:40Dracula
  Nevíte, jaký je rozdíl mezi běžnou a limitovanou edicí? Teda kromě obálky a ceny?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.12.2020 11:17RUR
  Mně osobně se práce Čupové líbí moc, bez ohledu na to, co to je, takže nejsem úplně směroplatný :) Ale jasný, chápu, že někomu to zrovna k Čapkovi nemusí úplně sedět.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš10.12.2020 17:15Avengers #04: Na pokraji Války říší
  GWB: ano!!!!!!!!
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš7.12.2020 10:13Měsíční stín
  trudoš: aha, tak to jsme si nerozuměli, já jsem se jen těšil na další názory a zrovna tahle kniha mi přišla dost "exponovaná", tak jsem čekal, že se tu komentáře objeví dřív a ve větším množství
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.12.2020 14:12Měsíční stín
  trudoš: nezlobte se, pane kolego, nechtěl jsem nikoho urážet, jenom mě to prostě překvapilo :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.12.2020 11:48Měsíční stín
  deefha: ty jseš omluvenej, ale kde jsou ty zástupy, co si všechno od CC kupujou hned první, maximálně druhý den? :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.12.2020 22:48Měsíční stín
  Na to, jak se o tu spešl edici všichni prali, tu těch hodnocení a komentářů moc není. Neříkejte mi, že to čtete měsíc :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš11.11.2020 11:33Měsíční stín
  Alfi: jj, na pohled to vypadá spíš jako ilustrovaná kniha než komiks. Ale zase ty texty jsou dobře napsané, takže to asi má smysl.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.11.2020 22:32Měsíční stín
  Light: už na tom pracuju a zatím mi to přijde fajn :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.6.2020 18:37A zrodí se hvězdy...
  Díky, hoši, za shrnutí. Přidal bych do mlýna vlastní sračkoidní komentář, ale asi nemám na tenhle kolosální problém dost vyhraněný názor.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.6.2020 23:25A zrodí se hvězdy...
  Tak nevím, čtu tu diskusi už od začátku, ale posledních tak 100 příspěvků už přestávám chápat, o čem je řeč. Chtělo by to nějaké TL;DR.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.9. 13:27Pindárna
  Milo_Harwey: Je to takové příjemné rozmělnění, že :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš18.8. 21:01Čtenářský klub
  Ter: To, co vydávají teď, jsou relativně staré věci, takže ty příběhy se tam ještě trochu vyvíjejí. Ta zlatá éra byly hlavně ta alba, co vyšla v Egmontu, byť i v těch starších (i novějších) dílech jsou občas dobré věci.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš20.7. 18:18Sběratelský klub
  soulbringer: Kolik jazyků umíš, tolikrát si v nich můžeš přečíst komiks levnějc :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš20.7. 11:18Sběratelský klub
  Kup si Sandmana v polštině, tam to teď vychází všechno v pevný a vydávají i spin-offy.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.6. 23:40* Připomínky a návrhy
  U Buffy a Angel: Pekelná brána je překladatelka uvedena dvakrát za sebou.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.5. 22:18* Připomínky a návrhy
  Chceš poslat i tiráž?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.5. 21:08* Připomínky a návrhy
  U Příběhů ze Šumavy je chybně zkopírováno (asi z těch krkonošských), že to jsou v německé mutaci Geschichte aus dem Riesengebirge. Mají to být Geschichte aus dem Böhmerwald.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.5. 20:31* Připomínky a návrhy
  Myslím, že tento krásný katolický komiks by tu taky neměl chybět:
  https://www.refugium.cz/obchod/produkt/Ignac-hleda-neco-vic.html
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.5. 12:07Pindárna
  Tak potvrzuji, že i u mě ten papír nějak divně zatouchal.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.5. 18:36Pindárna
  Jéje a já mám zrovna v Zásilkovně od nich balík, tak snad na ty moje knihy nikdo neblil :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš19.5. 19:52Sběratelský klub
  Zrovna dneska jsem objednával a balné jsem tam neměl.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.5. 17:47Sběratelský klub
  Ad Zámek a klíč - osobně bych si spíš asi koupil jednotlivé knihy v kompletu - vyjdou levnějc a v kolosálce podle mě o moc víc materiálu nebude
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.4. 16:42Pindárna
  Je to tak, na bookdepu se vyplatí anglickojazyčné věci, ale prakticky cokoliv mimo UK a USA bývá dražší.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš19.4. 20:48Pindárna
  Aha, tak o tom nevím. Já jsem i na tohle přišel úplně náhodou.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš19.4. 20:32Pindárna
  Albatros má aktuálně 20% slevy na všechno a na vybrané kousky 50-80 % (včetně Labyrintu světa a ráje srdce - za 387)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš11.4. 14:47Pindárna
  Dobré knihy mají tenhle týden poslání na Zásilkovnu jenom za 1 Kč
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.4. 10:26Poznej comics nebo postavu
  Tak je to prý jen výtrysk umělcovy fantasie (https://amzone.cz/tema/16/05/zanir-predstaveni-nakladatelstvi-a-nove-mangy)

  "Proč vlastně jméno ZANIR a jak dlouho již fungujete?

  Víte, já mám hrozný problém přijít s nějakým názvem k čemukoliv, takže Zanir ze mě spíš po velmi dlouhém přemýšlení jen tak vypadlo a není vyloučeno, že název po časem nechám změnit na něco přijatelnějšího. Za názvem „ZANIR“ nic složitějšího není."
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš2.4. 19:55Pindárna
  Já teda, když už, tak půjdu do jednotlivých knih, které prodávají dohromady se slevou, 3 tisíce už mi přijdou trochu dost. Ví se, jestli v tom Kompendiu budou nějaké nové bonusy oproti původním vydáním?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.4. 14:11Nakupujeme venku
  Pokud znáte Kajka a Kokosze nebo jste o něm přemýšleli, tak můžu vřele doporučit tu novou zlatou kolekci. Krom toho, že remasterovali všechny obrázky a opravili některé drobnosti, které se objevily v jiných vydáních, tak cením provedení v pevné vazbě a především doslov o životě a díle Christy, je to za mě velmi dobrá komiksová publicistika (doslov je v každém díle a postupuje podle roků, kdy vycházely dané komiksy).
 • Hanussen
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.3. 22:31Nakupujeme venku
  Gmork: jo, papír je kvalitní, tvrdá vazba + odhadem 20-30 stran obálek a skic (každá kniha je jako 3, co vydávalo CC, takže 4. díl jsou první, co u nás nevyšly)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.3. 09:40Nakupujeme venku
  MaF: jj, jsou to dva následující díly, vychází to stejně jako ve francouzštině
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.3. 12:16Nakupujeme venku
  Protože to mám takhle levnějc :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.3. 12:01Nakupujeme venku
  Dnešní zásilka od bratrů Poláků

 • Hanussen
  Hanussen mecenáš2.3. 15:50Sběratelský klub
  Milo_Harwey: Neznám úplně detaily, tak mě kdyžtak někdo opravte, ale pokud je mi známo, tak Goon je zaseknutý kvůli právům a nezdá se, že by Američani byli ochotní o tom jednat. Takže CC vydávat dál nemůže a nikomu jinému v Čechách to asi taky nedají (respektive nevím, jestli to vůbec někdo zkoušel).
  Ale teoreticky se samozřejmě může stát zázrak, ovšem moc bych na to nespoléhal (sám jsem si radši koupil další díly v Polsku).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.2. 12:35Sběratelský klub
  Není to taková ta vazba, jak v ní vychází třeba knížky od P. K. Dicka?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš22.2. 11:27Pindárna
  Pokud jde o kolosálky, tak spíš z praktických důvodů preferuju jednotlivé knihy. Občas udělám výjimku, když je to uzavřený příběh, jako třeba Měsíční stín nebo teďka reedice Půlnočních stínů, ale vzhledem k velikosti těch knih to omezuju, protože mám málo vysokých poliček.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.2. 01:16* Připomínky a návrhy
  U Akiry #2 je v popisku napsáno, že Tecuo je číslo 48, ale správně má být 41. Jedná se o chybu, která je v popisku na webu a dokonce i v knize (v anglickém i korejském textu v knize je správně 41).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.2. 21:27Pindárna
  Paseka bude od dubna vydávat nový příběh z Prašiny jako sešitovku. Tak snad to bude o trochu dál než sešitový Zázrak.
  https://issuu.com/knihypaseka/docs/edicni_plan_paseka_2022-2_jednostrany
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš31.1. 00:42Sběratelský klub
  Draco: Dole si musíš přepnout na druhý list (v2022.1), na prvním jsou jenom informace
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš12.1. 11:22Pindárna
  Za sebe bych do top 10 dal asi tyhle:

  Wonder Woman: Mrtvá Země
  Akira #01
  Hubert a Hugo
  Velký vezír Iznougud
  Nanits Chronicles
  Paper Girls: Kniha první
  Spirála
  Šninklova veliká moc
  Blacksad
  Conan #05: Darebáci v domě
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.12.2021 11:53* Připomínky a návrhy
  Mohu poprosit o doplnění Příběhů z Krkonoš v komiksech?

  https://www.mapy.geodezieonline.cz/kategorie/knihy-pruvodce/pribehy-z-krkonos-v-komiksech-kniha/
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.12.2021 20:20Pindárna
  Tak já jsem našel pár českých věcí - "polokomiksy" S Komenským do komiksu a Husité a regionální komiks Příběhy z Krkonoš :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.11.2021 15:15Pindárna
  Popisek "takévelice skvělé napinavé forum" tady začíná dostávat úplně nové rozměry.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.11.2021 16:51* Připomínky a návrhy
  Neměla by se spárovat nová "Šninklova veliká moc" a starší "Šinkl a jeho velká síla"?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš28.10.2021 18:04Slevy, výprodeje, bazary
  Nebude to až v listopadu?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.9.2021 19:33Sběratelský klub
  Tak on začne zase vycházet Lucky Luke? To jsou věci. A samozřejmě to přijde ve chvíli, když už mám valnou většinou zbývajících dílů koupenou z Polska :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.9.2021 11:13Pindárna
  Podle obrázků by to mělo být opravdu o pošťácích/pošťákovi.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.9.2021 22:23Pindárna
  Podle toho, kolik komiksů bude v jedné knize.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš17.9.2021 10:35Sběratelský klub
  karl173, Darth Raelchi: Já o tom trochu uvažuju právě v té komiksové podobě, protože tam to přece jen má nějakou přidanou hodnotu v podobě té grafické stránky, ale pořád jsem na vážkách.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš3.9.2021 19:41Herní vlákno
  Anton: Letos jsem začal stavět armádu a malovat :) Ale hraní jsem zatím nezkoušel :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.8.2021 16:23Sběratelský klub
  Já to udělám jako u DC kompletu, koupím pár věcí, co ještě nemám a jsou kvalitní, a pak budu plakat, že nemám celý obrázek :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš20.8.2021 21:36Pindárna
  Jestlis to četla všechno, tak máš můj nehynoucí obdiv :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.8.2021 18:44Nakupujeme venku
  Zajímalo by mě, jak dopadne člověk, který si vymaluje celou spirálí omalovánku. Myslím, že by o tom měl Ito udělat samostatný komiks :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.7.2021 12:47Nakupujeme venku
  Aha, jasně, tak to jsem špatně pochopil. Film je každopádně taky povedený, i když pokrývá vlastně jen začátek mangy. Jestli se ti příběh líbil, tak bych z filmů doporučil Princeznu Mononoke, tam se objevují obdobná témata jako v Naušice.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.7.2021 11:21Nakupujeme venku
  Fimi: U Naušiky doporučuju si přečíst i mangu (jestli jsi tak ještě neučinil). Je tam toho minimálně 3-4x víc než ve filmu a s pěkně japonským mindfuckovým koncem :D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.7.2021 13:20Povinná četba
  Šípáky jsem tak taky párkrát zkoušel koupit, ale vždycky se najdou nějací dobráci, co přestřelí cenu, za kterou se to dá koupit na netu.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.7.2021 13:18Sběratelský klub
  Těch bonusů bývá, co si vybavím, tak 3-4 dvoustrany.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš14.7.2021 17:23Sběratelský klub
  V jednotlivých knihách jsou na konci vždycky doslovy/krátké studie o Howardovi a jeho díle, Conanovi apod. (+ doplněné o náčrty k dané knize). Ty v těch kolosálních knihách jsou?
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš27.6.2021 09:52Pindárna
  Taky teda plánuju poslat pár věcí dál (aktuálně asi 5, ale možná časem ještě něco přibyde). Akorát musím nejdřív sehnat něco, do čeho bych to zabalil :D
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 515 (cca 169512 Kč)
Mám: 519 (cca 170428 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 15
Mám: 15
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0