SteveCZ

SteveCZ
SteveCZ | 7.9.2019 | Doctor Strange #04: Mr. Misery

7/10 (Trochu uspěchaný) Konec jedné éry
Je tu finále, no a Doctor si to ještě musí vyřídit s Miserym, se kterym to vyřeší v půlce knihy(!!!). Pak už jen následuje poslední sešit kterej tuhle sérii pěkně uzavírá, a ještě nějaký dva bonusy. Řeknu to jednoduše, Aaron to celý neskutečně uspěchal, furt se to ale dá. Takže dávám z milosti čtvrtou hvězdu. Do dalších dílů každopádně už nejdu.

SteveCZ
SteveCZ | 7.9.2019 | Doctor Strange #03: Krev v Éteru

8,5/10 Lovecká sezóna nejvyšších čarodějů
Strange je v háji, jelikož magie skoro umřela. Takže z čaroděje, kterej si může kamkoliv přemístit lusknutím prstů a zpacifikovat protivníka několika slovy, je chlápek co s sebou tahá různý magický serepetičky a musí si volat taxi. No a toho chtěj využit jeho protivníci, který si ho chtěj podat. Po dvojce výrazný zlepšení, furt je to vtipný a zábavný, ale Sataninu pekelnou kuchyni bych fakt nezkoušel.

SteveCZ
SteveCZ | 7.9.2019 | Doctor Strange #02: Poslední dny magie

7,5/10 A magie na zemi je v pr... háji
Nadšení z prvního dílu u mne trochu upadlo. Stále je to dobrý, Aaron s Bachalem to furt táhnou nahoru. Problém je spíš že tenhle díl už je taková ta klasická superhrdinská řežba. Další věc která to táhla dolů je nablblej a plytkej záporák. Ale co furt to docela baví.

SteveCZ
SteveCZ | 1.9.2019 | Storm: Kroniky Pandarve (paperback)

8/10 Komiksovej Flash Gordon
Po dějový stránce klasický osmdesátky. Dobrodružný děj kde je hlavním hrdinou Storm, nasvalený sympaťák, kterému sekunduje pěkná ženská (já prostě ty zrzky žeru ( ͡° ͜ʖ ͡°)), kteří se díky čemusi dostanou ze svého světa na Pandarve, což je soustava kde se kašle na jakýkoliv fyzikální zákony (lodě tam v pohodě plujou v kosmu atd.), a je to neskutečná zábava. Tohle album ovšem nestojí ani tak na ději ale kresbě (teda spíš malbě), ta je tu totiž fenomenální. Velice by mě zajímalo jestli Crewáci vydají i pokračování, když už se ho dočkal i Incal.

SteveCZ
SteveCZ | 6.7.2019 | Watchmen - Strážci (3. vydání)

10/10 Nejlepší superhrdinský komiks všech dob! (Aspoň dle mého názoru)
Ani nevim co u tohohle kousku napsat, abych se neopakoval po ostatních. Snad jen že to má famózní kresbu a coloring. Děj samotný je dokonalý. Nápad dát tam ty fiktivní novinový a knižní útržky aby se mohl čtenář seznámit se světem Strážců je přímo geniální. Snad jen ten konec se mi trochu víc zamlouval ve filmovém zpracování, to ale neubírá komiksu na dokonalosti.
Tohle prostě musí prečíst každý fanda pláštěnkářskejch komiksů. Já za sebe doufám že tenhle špalek neskončí v zapomnění.

SteveCZ
SteveCZ | 5.7.2019 | Doctor Strange #01: Cesta podivných

To si to takhle jdu do kina na Spider-Man: Daleko od domova, a cestou beru Comics Point, kde jsem našel tenhle skvost, kterej už mám dlouho vyhlídnutej.
Začnu asi takhle. Moje první seznámení se Strangem v komiksech bylo v Nejmocnějších hrdinech Marvelu, a moc mě to nepotěšilo. No prostě jsem měl nějaká očekávaní která ten komiks moc nevyplnil. Tímhle komiksem jsem si chtěl spravit tu lehce trpkou pachuť, co na mě zanechal předchozí komiks s Nejvyšším čarodějem. A taky spravil.
No a teď k samotnému komiksu. Příběh dobře odsýpá, a skvěle uvádí do dění kterého bychom se měli dočkat v pokračování. Aaron to píše hodně dobře. Jak už tu někdo psal, přijde mi fajn, že je užívání magie ukázané z trochu jiné strany. Užívání kouzel není zadara, a cena je vysoká. Kresba přímo parádní, akorát je místy ksakru chaotická, a chvilku mi trvá než se v tom magickém bordelu zorientuju. To ale neubírá na zážitku. Naopak, ta kresba tomuhle komiksu sedí jak hrnec na prdel. Tyhle dva autoři mi prostě dali přesně to, co jsem od Strange očekával.
Za sebe doporučuji. Na mainstream je to hodně povedené. Ze sebe dávám 9/10 a přidávám pátou hvězdu. Duo Aaron/Bachalo mě tímhle očarovali.

SteveCZ
SteveCZ | 5.7.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #01: Já jsem Gotham (paperback)

První komiks který tu komentuji.
Kresba super, děj příjemně utíká. Na komiksu mi ale vadila jedna věc, a tou je ta Batmanova nepřemožitelnost (jak psal pode mnou Spike). Obzvlášť to bije do očí když tam jsou ty dva supersourozenci (Gotham a Gotham Girl) co maj schopnosti pomalu totožný se Supermanem. Tyhle dvě postavy, i přesto jaké mají schopnosti, prostě nejsou dokonalé, taky chybují, jsou ještě nezkušený. A díky tomu, jak skončil jejich příběh v tomhle komiksu, mi dokonce přišli líp napsaný než samotný netopýr.
Kdybych to měl nějak shrnout, není to špatný. Asi bych to teda nedoporučil nováčkovi (nepřijde mi to úplně vhodný jako "ideální start pro nové čtenáře"). A jestliže moc nemusíte toho neporazitelného Batmana tak taky moc nedoporučuji. Jinak je to celkem fajn mainstream.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 9.9.2019 06:55
Komentáře u comicsů: 7
Hodnocení comicsů: 8
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 124 (cca 27726 Kč)
Má: 117 (cca 26107 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0