• Doppelganger
  Negative Exposure je zábavný příběh, ve kterém Vaughan úspěšně využívá osvědčený trik, kdy je hlavním hrdinou obyčejný člověk (takový Eddie Brock light) a Spidey je v podstatě vedlejší postavou.

  Druhý příběh je čistý superhrdinský průměr a je tu spíše do počtu.

  Stejně jako u předešlých knih kompletu je překlad místy dost těžkopádný a některé věty zní nečesky.

  ———

  Upřímně moc nechápu logiku komiksových kompletů - v některých knihách nabídnou pouze část příběhu, do některých (jako zde) zas nacpou dva příběhy najednou.
 • Doppelganger
  Jeden z nejlepších dílů celé série. Jak mě v roce 2020 odrovnala Krásná temnota, tak letos mě podobně zbořil tento díl Mýtů.
 • Doppelganger
  Tento začátek série je jenom sympatický průměr marvelovské verze Harley Quinn. Až v dalších dílech série začala systematicky pracovat s bořením komiksové čtvrté zdi a stoupla u mě o několik příček výše - takže doporučuji sehnat si i další díly série.
 • Doppelganger
  Vážně jsem se rozhodoval mezi jednou a pěti hvězdičkami.
  Tento komiks je jako horečnatý sen bezdomovce sjetého pikem a okenou a výpary ze stoky. Nic tady nedává absolutně žádný smysl. Postavy se objevují a mizí, vedou spolu podivné až nesmyslné dialogy, a zběsile se skáče z místa na místo a z tématu na téma.
  Ani nevím, co je moje oblíbená část: Vyvinutí kanibalističtí dinosauři. Obří netopýři. Neandrtálský Batman. Včely provrtávající se skrz zeď. Kouzelník hrající na klarinet. Rozpínající se země. Luxusní sídlo tajně napojené na Arkham. Batman vyhrožující vraždou. Vtip o černém pivu. Robin a Deadman zvažující genocidu gnómů a trollů. Batman básnící o kávovaru. Ten moment, kdy Neal Adams zapomněl, že píše příběh o Batmanovi, a zakončil ho záběrem na vysmátého odlétajícího Supermana.
  Batmanova Odysea je tak fascinující, že na ni od přečtení neustále myslím.
  Je to komiks tak strašlivě špatný, že ho můžu vřele doporučit všem.
  Zařazení do DCKK dokonale chápu, protože tohle je opravdu unikát.
 • Doppelganger
  Nikdy jsem moc nepochopil kouzlo Legion of Super-Heroes a tento příběh na tom nic nezměnil. Hromada postav, jejichž osobnosti i nudná ač bizarní jména (Matter Eater Lad je asi mým favoritem) jsou definována jednou superschopností, nekonečně pózují a navzájem se titulují svými přezdívkami, až najednou dojdou stránky a je konec příběhu.
  Poslední sešit byl celkem zajímavý, ale bohužel už bylo pozdě.
  Retro jako vždy roztomile naivní.
 • Doppelganger
  jedna z nejlepších knih kompletu. Warren Ellis čtenáře bez zbytečných okecávaček vrhne rovnou doprostřed akce a už to jede. Jednosešitové příběhy mají spád akčních filmů a kromě klasického Ellisova přílivu neobvyklých nápadů nabízejí zase trochu jiný pohled na superhrdiny. Nemám, co bych vytknul.
 • Doppelganger
  Samotný komiks je příjemný průměr, který pobaví a neurazí.

  Český překlad je špatný a rušil mě při čtení. Např. z nějakého důvodu překladatel změnil (podle mě) zažitou “Babs” na “Báru”, ale “hořící postel” je podle něj očividně český idiom. Nejedna věta je nečeská - např. “Existuje deodorant.” - to jako vážně? Hlavně, že jsou pod tím podepsáni dva redaktoři.
 • Doppelganger
  Doppelganger27.1.2020 12:29Zpráva pro Adolfa #02
  jedna z nejlepších věcí, co v češtině vyšla. Lidé, čtěte!
 • Doppelganger
  Doppelganger24.1.2020 09:38Zpráva pro Adolfa #01
  tady absolutně nemám, co vytknout. Při čtení poslední kapitoly této knihy jsem napětím ani nedýchal, ač bylo jasné, co přijde. Dokonalost.
 • Doppelganger
  Rozjezd parádní, ale pak to začalo trochu drhnout a některé zápletky vyšuměly do ztracena - třeba Kyle Rayner, jehož zápletku budovali od samého začátku, aby pak byla utnuta bez nějakého zájimavějšího rozuzlení.
  Celkově však zábavné čtení, DC tyhle co by-kdyby příběhy umí.
 • Doppelganger
  Zamrzelo mě, že hlavním příběhem nebyla místo průměrného Flashe větší porce “retro” sešitů Impulse, který mě bavil víc.
 • Doppelganger
  Doppelganger16.7.2019 10:47100 nábojů #13: Smůla
  při čtení jedenáctky a dvanáctky jsem se skoro nechytal, takže před třináctkou jsem si řekl, že si musím přečíst celou sérii znovu a pěkně v jednom kuse. Ležela mi na hromadě knížek na čtení hodně dlouho a minulý týden jsem se konečně odhodlal a během tří dnů jsem celou sérii zhltnul. Jsem rád, že jsem to přečetl takhle najednou, ale i tak jsem se občas v příběhu musel vracet a nakonec jsem i začal litovat, že jsem si po vzoru Kapise nevedl záznamy kdo s kým proti komu a proč, a když budu 100 nábojů číst podruhé, myslím, že si nějaký výpisek i udělám, abych některé zvraty pochopil a docenil. Azzarello čtenáři nedá nic zadarmo a je třeba opravdu pečlivého a pozorného čtení, které je občas těžké udržet, protože příběh má spád a nutí vás číst dál a dál a dál co nejrychleji.
  Úplný závěr ve mně zanechal lehounce rozpačitý pocit, ale jde spíše o můj vnitřní konflikt mezi tím co jsem čekal, a tím, co jsem dostal. I tak si ale celá série zaslouží absolutní hodnocení a rozhodně patří do top 10 sérií, co u nás vyšly.
  Velké díky BBArtu, že to nevzdal a dotáhl sérii až do konce. Možná se báli, že jinak by čtenáře navštívil záhadný pán v obleku s kufříkem obsahujícím fotku loga BBArtu? :)
 • Doppelganger
  Ze slibné premisy, že se ze Spideyho “zvířecích” protivníků stanou krvelačné šelmy, se bohužel povedlo vykřesat jen průměrnou béčkovou mlátičku. Škoda.
 • Doppelganger
  Doppelganger8.4.2019 11:09Usagi Yojimbo #31: Pekelná malba
  Motivem spojujícím příběhy v této knize je, že nic a nikdo není takový, jak vypadá. Příšery nemusí být zlé, ninjové nemusí být nelítostní zabijáci, malby nejsou jen ozdoby a staří lidé nejsou slabí a bezmocní, takže bychom neměli dát na naše očekávání.
  Naopak série Usagi Yojimbo je pořád stejná a před čtením každého dalšího dílu přesně vím, co mě čeká. Toto však neberu jako výtku, ale spíš jako záruku kvalitního počtení.
 • Doppelganger
  černá komedie o několika loserech, kteří by strašně moc chtěli být superhrdinové, ale jejich superschopnosti nejsou zas až tak úplně super. Ucelený krátký příběh, který neztrácí tempo, a funguje jako parodie superhrdinských týmovek (nabírání nováčků, úmrtí jednoho člena v každém díle, samotné hlavní postavy...), ale i jako superhrdinský příběh s hlavou a patou a navíc i se srdcem. Dan Slott umí.
 • Doppelganger
  Doppelganger19.2.2019 15:06Modrá Crew #10 - Orbital #3, 4
  krásně nakreslená ukecaná nuda plná nezapamatovatelných plochých postav, které ze všeho nejradši s vážným výrazem ve tváři pronášejí papírem šustící mini-monology, zatímco jejich nezapamatovatelní ploší kolegové dramaticky postávají kolem a čekají na svou šanci dramaticky si zašustit papírem.
 • Doppelganger
  Pro mě jeden z vrcholů DCKK a konečně už chápu, proč tehdy byli Teen Titans jedním z nejpopulárnějších titulů DC.
 • Doppelganger
  Až jsem byl překvapený, jak moc se mi tento origin líbil. S přehledem nejlepší ze čtveřice WW komiksů z DCKK (což upřímně není moc těžká práce).
 • Doppelganger
  Doppelganger23.12.2018 08:50Živí mrtví #27: Válka šeptem
  Díl s nejdojemnější smrtí z celé série.
 • Doppelganger
  Doppelganger29.11.2018 12:06Modrá Crew #09 - Orbital #1, 2
  NÁDHERNĚ nakreslené, ale ten příběh by se mi více líbil spíše v knize. Autor si pro svůj svět vymyslel tak obsáhlý a spletitý background, ale bohužel nedokázal vymyslet jiný způsob, jak ho čtenáři představit, než tuny a tuny textu.
  Ke konci jsem se trochu ztrácel v postavách a upřímně se mi už nechtělo listovat zpátky, abych si připomněl, kdo je kdo a co jim jde. Před dalším dílem si tento přečtu znova, tak snad to bude lepší.

  poznámka k české verzi: pokud si to správně pamatuji a vše jsem správně pochopil (kdyžtak mě opravte), tak vlevo stojící postava na obálce patří k rase, u které není slušné ptát se/neví se, zda je muž či žena, nicméně její parťák ve vztahu k ní v češtině používá ženský tvar slovesa ("Ty jsi říkala..."). Ach jo.
 • Doppelganger
  příběh podle klasické superhrdinsky-eventovské šablony, v němž si dva borci (v tomto případě rovnou týmy) jdou naklepat pláště, aby vzápětí zjistili, že vlastně musí spojit síly proti společnému nepříteli. Příjemná mainstreamová rubačka se všemi charakteristickými klady i zápory.
 • Doppelganger
  pořád přemýšlím, jak slovy vyjádřit ten pocit, který u čtení Kingova Batmana mám, či proč přesně se mi to tak líbí, a pořád na to nemůžu přijít. Dokonalost.
 • Doppelganger
  tentokrát mě to překvapivě bavilo - pořád to není žádná hitparáda, ale jako odpočinkové čtení s vypnutým mozkem je Harleyina třetí kniha obstojná.
 • Doppelganger
  podobně jako u Green Arrowa - scénáristicky klasická superhrdinská storka, která má díky teen sidekickovi a bizarním protivníkům vibe starých dobrých časů silver age, již z šedivosti táhne nahoru zajímavá kresba
 • Doppelganger
  Průměrný superhrdinský příběh, který za čtvrtou hvězdičku vděčí skvělé kresbě.
 • Doppelganger
  Doppelganger20.10.2018 12:55Mýty #14: Čarodějnice
  skvělé jako vždy.

  poznámka k české verzi:
  nechápu, proč se v příběhu objevila "paní Finchová", když drtivá většina postav má přeložené/počeštěné jméno, a "otevřít plechovku červů" opravdu není česká fráze. A "mambo džambo" se u nás taky neříká... Možná by nebylo od věci nechat si překlady kontrolovat nějakým korektorem, protože toto rozhodně není první komiks od Crew, který po češtinářské stránce pokulhává. A zrovna u Mýtů je velká škoda, že vás při čtení najednou praští do očí něco takového.
 • Doppelganger
  Doppelganger15.10.2018 14:54Fatale #02: Ďábelská záležitost
  stejně jako předchozí díl: příjemné čtení s hustou atmosférou, kterému však chybí takové to "něco", co by z toho v mých očích udělalo nezapomenutelné dílo.
 • Doppelganger
  Doppelganger15.10.2018 14:50Fatale #01: Smrt je mi v patách
  včera jsem si Fatale přečetl po roce podruhé, tentokrát společně s druhým dílem, a ani po roce jsem nepřišel na to, proč je kolem toho tolik povyku.
  Řemeslně je Fatale povedené jak ze scénáristické, tak z výtvarné stránky. Jediné, co musím vytknout, že skoro všichni vypadají podobně (jedna postava pro jistotu dostala bílý proužek vlasů, aby aspoň ona utkvěla na první pohled v paměti), takže musí čtenář neustále dávat pozor, aby se mezi postavami neztratil, což trochu ruší od čtení. Nicméně žádnou genialitu v tom opravdu nevidím.
 • Doppelganger
  Doppelganger7.10.2018 10:37Krysí královny #01: Šmrncem a magií
  předně musím říct, že srovnání s Pánem prstenů je skutečně mimo. Ale zase beru, že se to tak prostě dělá, aby cílové publikum vědělo, na čem zhruba je: jsou tam elfové a skřeti -> něco jako Pán prstenů. Jsou tam mladí kouzelníci -> něco jako Harry Potter. Jsou tam nechutní zombíci -> něco jako Babovřesky.

  Původně jsem si po přečtení zdejších komentářů Krysí královny ani nechtěl kupovat, ale nakonec jsem v knihkupectví neodolal a dal jim šanci a dobře jsem udělal. Ano, je to spíš pro (věčné) puberťáky a ano, je to prostá zábava typu Lobo nebo Harley Quinn, ale děj (ač jednoduchý) má spád, je to líbivě nakreslené a je to zas něco trochu jiného, než co u nás doposud vycházelo, a je to příjemná protiváha vážnějších a sofistikovanějších věcí jako jsou Skalpy nebo Mezi řádky.
  Moc se mi líbí, že ačkoliv jsou v Krysích královnách hlavními hrdinkami čtyři holky, tak se autoři obešli bez laciné (polo)nahoty a panelů se sugestivními pózami, které můžeme vidět na každé druhé stránce Harley Quinn. Kdybych měl pubertální dceru, tak bych jí dal daleko radši přečíst Krysí královny než Harley, kde se sice nemluví tak sprostě jako v Krysích královnách, ale Betty, Dee, Hannah a Violet se aspoň v jednom kuse polonahé nepředklání a neprsí, což mi přijde jako větší problém, než pár nadávek. :)
  Za mě tedy palec nahoru a ke svému údivu už se docela těším na další díl.
  ---
  pár poznámek k české verzi:
  - co jsou ty bonusy, které jsou inzerovány na zadní straně knihy? To jako ty alternativní obálky, nebo mi něco uniklo?
  - překlad místy trochu skřípal a byla z něj strašlivě cítit angličtina. Když už jsou pod tím kromě překladatele podepsáni dva redaktoři, tak bych čekal, že v komiksu neuvidím krkolomné nečeské věty typu: "Ahoj, náhodné boty." anebo "Celé to objevit se zničeho nic ale zmáknul jedna báseň, o tom žádná."
  Jo, a mimochodem, tady na Moravě "kokino" znamená sladkost/bonbon :)
 • Doppelganger
  Doppelganger23.9.2018 10:28Deadpool #06: Prvotní hřích
  jak jsme mohli vidět už ve třetí knize (Hodný, zlý a ošklivý), Deadpool nemusí být pořád jenom řachanda, ale funguje i ve vážněji laděném příběhu. Pro mě osobně je tato kniha jedním z vrcholů Dugganova runu a ukazuje, že jeho Deadpool není jenom automatem na hlášky, ale má i city a emoce.
  "Retro" sešit je dokonalost sama a pokud se trochu orientujete v devadesátkových neduzích (speciální obálky! pofidérní anatomie postav! obrovské rozevláté vlasy!) komiksové produkce Roba Liefelda a Marvelu obecně, budete se královsky bavit. Schválně si zkuste všimnout, co se v celé retro části příběhu VŮBEC nevyskytuje a na co je pak detailní záběr v prvním panelu v "současnosti" :)
 • Doppelganger
  tak nakonec se mi druhá polovina líbila dokonce o trochu víc než první díl. Je třeba číst to ne jako příběh o Supermanovi, ale jako příběh o Lexovi Luthorovi.
  Poslední dvoustránka příběhu mě upřímně dojala :)
 • Doppelganger
  Harley Quinn mě baví v Suicide Squad a když se na chvilku objeví jako host v nějaké jiné sérii. Mám s ní ale velký problém v sériích od dua Palmiotti/Connerová.
  Už v sérii z New 52 ji DC přemodelovalo na svůj ekvivalent Deadpoola (a tuto novou verzi Harley pak Marvel použil jako zjevnou inspiraci pro Gwenpool a kruh se uzavřel). Co však ale funguje u Deadpoola, a vlastně i Loba, tedy vtipné a zároveň brutální zabíjení nepřátel vlevo vpravo doprovázeno neustálým hláškováním, mi u Harley Quinn v podání Palmiottiho/Connerové vadí. Strašlivě mi nesedí ta jejich kombinace naivity/lascivity/psychopatičnosti, kterou Harley dali do vínku. Viz ústřední příběh této knihy a zejména jeho závěr - to zabití prostě nebylo ani drsné, ani vtipné, spíš jsem z něj měl divný pocit.
  Další věcí je jejich smysl pro humor, který je křečovitý a strašně "na sílu" - jeden příklad za všechny: vycpaný bobr, se kterým si Harley povídá. Kdyby mi bylo třináct, tak se tomu asi i zasměju, ale samoúčelnější dějový prvek už fakt asi vymyslet nejde. A samozřejmě nezapomenou využít žádné příležitosti, aby se Harley mohla svlíknout nebo předklonit nebo mačkat se na Poison Ivy, nebo co já vím co ještě.
  Věřím, že se to určitým cílovým skupinám hodně líbí, ale pro mě to prostě nikdy nebude víc než průměr.
  /rant
 • Doppelganger
  nejdřív jsem se bál, že to je jenom další z nekonečné řady originů, takže jsem byl celkem příjemně překvapen, že to Waid vzal trošku z jiného konce, a nakonec mě i mrzelo, že Clarkovým pre-supermanovským dobrodružstvím nebylo věnováno více prostoru. Uvidíme, jak mi názor potvrdí/změní druhá půlka.
 • Doppelganger
  stejně jako v případě NHM se Scottem Langem a FF, i tady budu zaujatý a nekritický, protože obě volume Captain Marvel od Kelly Sue DeConnick (která si u nás tímto komiksem konečně odbyla svou premiéru) miluju a Carol Danvers je jedna z mých top 10 Marvel superhrdinů. Takže tak. :)
 • Doppelganger
  Doppelganger19.8.2018 10:26Star Wars Magazín 2018/04
  co se kresby týče, tak tato, ač hraničí s cartoonovitostí, se mi líbí daleko víc než obkreslené fotky Salvadora Larrocy...
 • Doppelganger
  na konci prvního sešitu můžeme vidět, proč se Batman nikdy nesměje - protože u toho vypadá dost divně :)
 • Doppelganger
  při čtení pátého dílu Ekho jsem si říkal, že mě ta série vlastně opravdu baví a po dočtení jsem se těšil na další díl.
  při čtení šestého dílu Ekho jsem si chvilkami připadal, že čtu nějaký divný díl Blacksada a nechápal jsem, kde se tam najednou vzala ta sociální agitka a kam se poděla ta lehkost a vtipy a musím říct, že mé nadšení po přečtení tohoto alba značně opadlo.
  Nicméně kresba je stále nádherná a některé nápady byly perfektní (třeba to níže zmiňované policejní auto), takže nechám čtyři hvězdy.
  Do příštích dílů určitě půjdu, ale moc doufám, že se scénáristicky vrátí ke stylu prvních pěti alb.
 • Doppelganger
  Doppelganger22.7.2018 17:52Usagi Yojimbo #29: Dvě stě sošek Jizo
  Usagi mě pořád baví a pokaždé je jak zábavný, tak i poučný, ale nemůžu se zbavit dojmu, že už tomu trošku dochází dech a zas by to po všech těch epizodkách chtělo nějakou zásadnější změnu nabourávající stereotypický status quo (á la celá ta storyline ohledně cestování s Jotarem), anebo ideálně komplexnější příběh ve stylu Ostří trav.
 • Doppelganger
  Doppelganger21.7.2018 12:23Malý Mikuláš: Původní komiks
  Mikuláše miluju už od dětství, takže nemůžu jinak než hodnotit plným počtem. Jenom škoda, že toho není víc.
 • Doppelganger
  sobota
  9:12 - dělám si kafe
  9:15 - beru do ruky Apokalyptickou suitu s tím, že si přečtu jednu kapitolu
  9:17 - po přečtení prvních pár stránek je mi jasné, že svůj záměr nesplním
  10:00 - kafe už dávno vystydlo
  10:36 - dočítám poslední stránku Apokalyptické suity a chci víc

  Tenhle komiks mi opravdu sednul a líbilo se mi na něm úplně všechno. Líbí se mi filmový střih, líbí se mi atmosféra, líbí se mi, že absolutně nic není řečeno polopatě a něco si musí čtenář vyvodit z dění a dialogů, líbí se mi, že ten svět působí živě, líbí se mi, že tam není žádné hluché místo, žádný oddych, ale přitom to nepůsobí uspěchaně ani odbytě, prostě parádní zážitek.
 • Doppelganger
  Doppelganger16.7.2018 08:40Netvora #01: Probuzení
  Během prvních pár stran jsem se kvůli všem těm napůl lidem, napůl zvířatům trochu lekl, že asi nebudu úplně tou pravou cílovou skupinou, avšak rychle jsem si zvykl a nakonec mě tento nádherně výtvarně zpracovaný mix Princezny Mononoke a brutálního hororu dost bavil. Podobně jako kolegové pode mnou jsem se ke konci lehce ztrácel v ději, ale věřím, že mé nejasnosti osvětlí další díly, na které se docela těším.
 • Doppelganger
  jedna z mých nejmilovanějších marveláckých sérií a jeden z mých nejoblíbenějších kreslířů.
 • Doppelganger
  Nečekejte nic převratného, tohle je klasická poctivá superhrdinská crossoverová rubačka, kdy se parta superborců musí postavit obrovským obludám. Akce nezpomaluje a je to jedna velká jízda od začátku až do konce s několika wow-momenty jak vystřiženými z áčkového akčního filmu.
  Obzvlášť musím ocenit kresbu prvního a třetího sešitu a design titulních nestvůr, které jsou správně monstrózně nechutné :)
 • Doppelganger
  Doppelganger8.7.2018 11:40Mickey na Dunaji
  koupeno v Levných knihách za 69 Kč.
  Moc nechápu, proč tento komiks vůbec existuje a proč se ho někdo rozhodl vydat. Nevím, pro koho je komiks určen - pro děti je příliš nudný a nesrozumitelný, pro dospělého čtenáře zase triviální. Není to ani "učebnice dějepisu", protože je to moc stručné a zkratkovité, není to ani "lidský příběh", protože postavy jsou ploché, jejich dialogy příslovečně šustí papírem, a nic se o nich nedozvíme (a navíc jsem měl celkem problémy určit, kdo je kdo a jaké jsou mezi nimi vztahy). Chvilku jsem si myslel, že figurku Mickeyho použijí autoři jako symbol ztracené svobody, nebo nedosažitelného západu, ale ani toto nebylo nijak zužitkováno - anebo ano? Upřímně jsem moc nepochopil autorský záměr a význam toho časového skoku na konci.
  Tahle rodinná historka měla zůstat rodinnou historkou a když už se ji někdo rozhodl zpracovat, tak ji měli dát jako příspěvek do nějakého sborníku, případně jako doplňkový materiál nějaké výstavy o česko-rumunském přátelství, ne to vydávat za plnou cenu a pak se divit, že to hromadně odvezou do LK.
  A abych jenom nehanil, kresba je celkem zajímavá.
 • Doppelganger
  Netypicky neukecaný Bendis a typicky excelentní Maleev.
  Jediná výtka je směrem k Bendisovi, že se jako vždy a všude každá hlavní postava pod jeho taktovkou chová a projevuje víceméně stejně, takže jsem si každé dvě stránky musel připomínat, že nečtu Jessicu Jones, ale Jessicu Drew. :)
 • Doppelganger
  kresebně perfektní (anebo jsem z dětství na tento styl tak moc zvyklý, že se mi to prostě nemůže nelíbit), nicméně ze scénáristického hlediska byla většina příběhů zaměřená spíše na děti bez nějakého většího přesahu a na god tier autory Rosu a Barkse se prostě nechytá ani vtipy ani výpravností, což je škoda, protože nápady měl Vicar dobré a divoké, které však na nepříliš rozsáhlé ploše několikastránkových příběhů víceméně vyšumí do ztracena, případně jsou zápletky vyřešeny bez nějakého pořádného vyvrcholení.
  Ale jsem si vědom, že nejsem cílové publikum, takže v rámci žánru pořád parádní čtení.
 • Doppelganger
  příjemná a zábavná akční jízda, která rychle odsýpá a pěkně se na ni dívá. Hlášky, výbuchy, bitky - prostě ideální oddychový komiks na líné nedělní odpoledne :)
 • Doppelganger
  mám načten celý dosavadní Kingův run a nemůžu jinak než plný počet. Do roku 2016 byl mým nejoblíbenějším batmanovským autorem Grant Morrison, ale s příchodem Toma Kinga musel Morrison sestoupit na druhé místo. Líbí se mi, že King spíš ukazuje a naznačuje, než aby něco polopatě vysvětloval, ale přitom čtenář nemá nejmenší problém se zorientovat, a že i velkolepé scény a okamžiky vypráví tak jakoby minimalisticky a "úsporně".
  ---
  jinak když už v komentářích píšete, že jsou některé scény absurdní (Alfred, zásah Justice League), nebo že se Batman chová jako idiot, tak by nebylo od věci vysvětlit, proč vám to tak přijde. Nemyslím jen konkrétně tady u tohoto Batmana, ale obecně.
 • Doppelganger
  scénáristicky nic světoborného, ale za tu kresbu/malbu musím dát plný počet.
 • Doppelganger
  po výtvarné stránce bez jediné chybičky - kdybych nevěděl, že to není Uderzo, nepoznal bych to.
  co se scénáře týče, tak se jedná zatím o nejlepší Ferriho díl, ale prostě Goscinny byl jenom jeden. Sice se tam našlo pár podařených vtípků, kterým jsem se upřímně zasmál, ale většině vtipů chybí taková ta propracovanost a lehkost, kterou známe z Goscinnyho tvorby.
  Nicméně tvůrcům držím palce, jsem rád, že se snaží a vzhledem k vzestupné tendenci alb se už teď těším na další díl.
 • Doppelganger
  A také je zde obsažen sešit č. 36 o 11. září, který byl v předchozích českých vydáních vždy vynechán.
 • Doppelganger
  Doppelganger6.6. 15:26Akira #01
  “Série takového významu, parádní vydání, excelentní kresba!” a buch tam 4 hvězdičky :))
 • Doppelganger
  Nedávno jsem se tady pohoršoval nad překladem Hodin posledního soudu. Ale to jsem ještě nečekal, že se vzápětí objeví Spider-Man: Smrt a osud!

  Nejdřív předkrm:
  Pár stránek před koncem z rozhovoru dvou postav nad komiksy na nějakém “spider-conu”: “Co nám Silver Surfer ukazuje v otázce 14 je Nietzscheho teorie zdůrazňující vůli k moci [...]”

  A teď hlavní chod z doprovodných textů o Lee Weeksovi na konci:
  [popisují Weeksovy začátky v Marvelu]
  “Weeks pak odešel z firmy House of Ideas a přesunul se do Dark Horse, kde se podílel na produkci Ghost Rider/Captain America: Fear. To byla jednorázovka v roce 1992. Pak se v roce opět vrátil do House of Ideas na čtvrtý díl Gambitu.”

  Plus další obraty jako “ilustroval seriál Daredevil” a v příbězích postavy anglicky vzdychají: “Oh”.

  Určitě tam toho bude víc, ale tyhle části mě vyloženě praštily do očí.

  V tiráži jsou uvedeni čtyři překladatelé, dva korektoři, jeden redaktor, a jeden vedoucí české redakce.
 • Doppelganger
  Navíc zrovna tady v Angele není homosexualita nijak násilně in-your-face tlačená, ale je naopak dost civilní, a příběh na ní nestaví, tak moc nechápu, že to někoho v roce 2020 pobuřuje :)
 • Doppelganger
  Doppelganger5.10.2020 10:15Tankerka #01
  Název vem čert, ale v první ukázce to “Oslavil zrovna svý devadesátisekundový narozeniny” (ninety second birthday) svědčí o tom, že ten překlad bude ještě větší punk než samotný komiks. Ale hlavně, že se pod to podepsali dva lidi na překlad a dva na redakci :)
 • Doppelganger
  překlad: dva lidé, redakce: tři lidé. Přesto se tam objevují perly typu “takže si nikdo nevšiml, že Petr Parker přeskočil dva PŘÍBĚHY.” Ostuda.
 • Doppelganger
  Výkřik “Rats!” přeložen jako “Krysy!” a k tomu některé výkřiky (“Yo!”) a slovní hříčky (“Bats-the-man”) ponechány nepřeloženy - to jsme se propadli na úroveň překladů tak před dobrým čtvrtstoletím...
 • Doppelganger
  Doppelganger13.6.2020 12:20A zrodí se hvězdy...
  Fimi: v klidu ;)
 • Doppelganger
  Doppelganger13.6.2020 12:05A zrodí se hvězdy...
  Fimi: Rváč byl můj první komiks od CC po 5 letech, předtím Želvy Ninja a předtím zas několik roků nic. Není mi sympatická jejich cenová a vydavatelská politika, tak u nich nenakupuji.
 • Doppelganger
  Doppelganger13.6.2020 08:40A zrodí se hvězdy...
  Spike: tu novou teoreticky můžeš číst i bez znalosti seriálu, ale víc si to čtenář užije, pokud seriál zná - ona ta nová série je sice reboot, který si bere z originálu jen základní setup a postavy, ale na druhou stranu volně sleduje zápletky seriálu a bere je dost po svém, takže je velmi zábavné vidět, jak se v komiksu vypořádají s příchodem Kendry, jakou roli má Robin Wood, nebo jak komiks pracuje se vztahy mezi Scoobies. A proto je podle mě nová Buffy super.
 • Doppelganger
  cyboy: v jednom z paralelních vesmírů Spider tetička May existuje - jmenuje se Spider-Ma’am :)
 • Doppelganger
  Doppelganger12.6.2020 21:34A zrodí se hvězdy...
  Náhodou ta nová Buffy je super :)
 • Doppelganger
  Doppelganger12.6.2020 08:36A zrodí se hvězdy...
  BTW jak dopadly ty zásahy do originálu (Překreslování sněhu, apod)? Je to poznat? Bylo to vůbec opodstatněné?
 • Doppelganger
  cyboy: a samozřejmě se pod to krom překladatele podepíšou hned dva redaktoři. Poslední dobou dostává čeština díky kompletům a znovuzrození dost zabrat.
 • Doppelganger
  Snyder se podílel na Batman Eternal a Batman and Robin Eternal, ale nebyl jediným scénáristou. Sérii Batman and Robin (vol 2) psal Peter Tomasi.
 • Doppelganger
  Fimi: ale zároveň tady nevychází ani ty nejhorší superhrdinské série - až ty, co se k nám ani nedostanou, jsou to pravé peklo. My tady máme většinou takový ten příjemný průměr s občasným zábleskem něčeho kvalitnějšího či neotřelejšího. Na druhou stranu ne vždy se tyto novoty setkají s pochopením - viz Zdarského Spidey, anebo louzou zmiňovaná Squirrel Girl (a kauzu Ms Marvel snad ani nemusím připomínat).

  Já osobně nemám problém dát většině UKK, NHM, apod, 4-5 hvězdiček, protože superhrdinské komiksy prostě miluju a to, co se k nám dostane, mě prostě (až na výjimky - např. Deathlok) baví a mám po přečtení dobrý pocit. Dát jim 3 hvězdičky, protože to není Shakespeare nebo Ecco, je jako dát ve škole všem žákům automaticky trojku, protože nikdo z nich není Einstein nebo Hawking, když použiji přepálené přirovnání :)
 • Doppelganger
  Ad Rob Liefeld: doporučuji tento článek s některými jeho nejkurióznějšími výtvory :)
  http://www.progressiveboink.com/2012/4/21/2960508/worst-rob-liefeld-drawings
 • Doppelganger
  Doppelganger8.12.2019 13:57Providence
  já o knihu zájem mám, ale za plnou (nemalou!) cenu ji rozhodně kupovat nebudu. Tohle není levný Usagi Yojimbo s přelepenou jednou stranou, kde nad tím šlo mávnout rukou. Tohle je velká a sakra drahá kniha. Pokud za to může Argo, tak prostě bad luck, měli si to pohlídat. Pokud za to může tiskárna, tak mají vymáhat škodu na ní. Ale nechápu, jak můžou prodávat zmetek za plnou cenu a už opravdu nechápu, že se najdou zákazníci, kteří jim to s radostí zobou z ruky s obhajujícími a sebekonejšivými argumenty jak z půlky devadesátek.
 • Doppelganger
  Doppelganger27.11.2019 18:30Providence
  Olwen: to mě ale taky napadlo! :))
 • Doppelganger
  Doppelganger27.11.2019 11:01Providence
  Realita je taková, že když se nenajde nikdo, kdo by chybovou verzi chtěl koupit, nemá cenu žádnou :)
 • Doppelganger
  Doppelganger1.11.2019 19:36Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce
  Green Lanterns z Rebirthu mě bavili, ale jestli bych tu vydal nějakého GL, tak aktuální The Green Lantern, kterého píše Grant Morrison.
 • Doppelganger
  Doppelganger1.11.2019 09:48Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce
  já tady ty speciály moc v lásce nemám, ale tak třeba někoho nalákají ke kupování komiksů, což je ostatně jejich účelem.

  Fimi: a je u těch Titánů opravdu o co stát? Mně nepřišli jako kdovíjak zábavná série. A navíc nedávno skončili.
 • Doppelganger
  Muž ve středním (?) věku má jiný vkus než mladá holka. Obrovské překvapení.
 • Doppelganger
  v klidu, však ve Znovuzrození už zbývá jenom poslední kniha od Conner/Palmiotti, pak od série odešli a dostal ji Tieri a po něm Humphries.
 • Doppelganger
  Radek Blacksad: u Tintina je nejlepší přeskočit první tři díly a začít číst až od Faraonových doutníků (4. díl) a předchozí díly pak přečíst až dodatečně pro zajímavost. Případně můžeš skočit až na Kraba se zlatými klepety (9. díl), kde na scénu přichází Haddock a začíná "ten pravý Tintin"
 • Doppelganger
  Doppelganger13.8.2019 17:11Ryby - Útok z hlubin
  Fimi: k čemu přesně potřebuješ znát původ a motivaci ryb?
 • Doppelganger
  cyboy: vydrž. Rebirthová Justice League je taková všelijaká, ale příště bude kniha o tom, jak se JL střetne s hrdiny, kteří o sobě tvrdí, že jsou jejich potomky z budoucnosti (ta mě osobně dost bavila), a pak dostal sérii na dvě knihy na starost Priest, který ji zase pojal trochu z jiného úhlu, než je obvyklé. A pak Rebirth skončil a po eventu No Justice s JL začal provádět psí kusy Snyder, Tynion, a spol. :)
 • Doppelganger
  Doppelganger28.6.2019 11:03Rick a Morty #01
  GWB: To be fair, you have to have a very high IQ to understand Rick and Morty. The humour is extremely subtle, and without a solid grasp of theoretical physics most of the jokes will go over a typical viewer's head. There's also Rick's nihilistic outlook, which is deftly woven into his characterisation- his personal philosophy draws heavily from Narodnaya Volya literature, for instance. The fans understand this stuff; they have the intellectual capacity to truly appreciate the depths of these jokes, to realise that they're not just funny- they say something deep about LIFE. As a consequence people who dislike Rick & Morty truly ARE idiots- of course they wouldn't appreciate, for instance, the humour in Rick's existential catchphrase "Wubba Lubba Dub Dub," which itself is a cryptic reference to Turgenev's Russian epic Fathers and Sons. I'm smirking right now just imagining one of those addlepated simpletons scratching their heads in confusion as Dan Harmon's genius wit unfolds itself on their television screens. What fools.. how I pity them. 😂

  And yes, by the way, i DO have a Rick & Morty tattoo. And no, you cannot see it. It's for the ladies' eyes only- and even then they have to demonstrate that they're within 5 IQ points of my own (preferably lower) beforehand. Nothin personnel kid 😎
 • Doppelganger
  ondra kenway: úplně ideálně to čti po sešitech na střídačku - tedy tak, jak to původně vycházelo. Protože zas poslední sešit čtvrté knihy (ne příběh z annualu) se odehrává až po předposledním sešitu třetí knihy :))
 • Doppelganger
  kaylin: na tvých komentářích se mi líbí, že mě vždycky přenesou do doby o deset let zpět, kdy jsem psal seminární práce a vymýšlel jsem všechny možné způsoby, jak uměle natáhnout počet slov, abych dosáhl požadovaného limitu. Vážně musíš jméno knihy v tak krátkém odstavečku ČTYŘIKRÁT zopakovat? :))
 • Doppelganger
  Dinik: Tohle bylo poslední, čtvrté číslo testovacího prodeje. Následuje přestávka.
 • Doppelganger
  Doppelganger15.5.2019 07:59Medikomiks: Hemofilie
  Design postav se až nápadně moc podobá postavám z Byl jednou jeden život...
 • Doppelganger
  Doppelganger26.3.2019 21:56Amulet #03: Výprava v oblacích
  cyboy: 80% jsou ale 4 hvězdičky, ne? Na to, jak jsi to hodnocení v nedávné diskuzi hrotil, ti to celkem často ulítává :))
 • Doppelganger
  Zack mě předběhl :)
 • Doppelganger
  cyboy: musím mít načteno, abych mohl říct, že komiks XYZ je kvalitně napsaný, kvalitně nakreslený, posunuje žánr, boří konvence, apod. Nemusím mít načteno, abych mohl říct, že komiks XYZ se mi líbí nebo nelíbí. A od toho jsou pak ty komentáře, aby si pak ostatní udělali obrázek, že uživateli A se komiks líbil, protože je dobře napsaný, uživateli B se komiks nelíbil, protože nemá rád superhrdiny, a uživateli C se komiks líbil, protože tam Batman zmlátil padouchy.
 • Doppelganger
  cyboy: podle tvého klíče by tedy 65% měly být čtyři hvězdičky, ne?

  já beru hodnocení tady na databázi tak, jako níže psal Zack (moc nelíbilo - líbilo - neutrální pocit - líbilo - moc líbilo), a podle tohoto systému mi přijde OK dát pět hvězdiček jak Watchmen, tak Habibi, tak Usagimu, tak Novým Mladým Titánům. Percentuální škála mi obecně nepřijde pro hodnocení jednotlivců moc dobrá, protože pokud někdo nemá nějaký sofistikovaný checklist, co má dobrý komiks obsahovat, tak silně pochybuji, že hodnocení např. 47% dává nějaký smysl a dá se opodstatnit, proč ne třeba 43% nebo 51%.
 • Doppelganger
  Doppelganger6.3.2019 17:20Gantz #22
  cyboy: nemyslím to nijak rýpavě, a ani nemusíš odpovídat, jestli nechceš, ale prostě mi to nedá se nezeptat: pracuješ v knihkupectví, nebo jak zvládáš přečíst téměř vše, co vychází, prakticky okamžitě v den vydání? Tvé komentář, ač se s nimi ne vždy shodnu, čtu poctivě, takže se ptám z čisté zvědavosti :)
 • Doppelganger
  Doppelganger24.1.2019 12:56Superman: Utajený počátek
  Draco Nobilis: grimasy super, ale z těch obličejů bez rtů a s věčně vyceněnými zaťatými zuby mám dodnes noční můry
 • Doppelganger
  Doppelganger2.12.2018 22:50Asgard
  cyboy & Final: chlapi, nechci vám do toho kecat, ale neodpovídá 80% a 85% spíš čtyřem hvězdičkám než pěti? :)
 • Doppelganger
  Doppelganger22.11.2018 12:03Ms. Marvel #01: (Ne)normální
  já bych jen podotkl, že už jsme měli čtyři Green Lanterny, kteří byli bílí chlapi, tři bílé Flashe (Kid Flashe a další sidekicky nepočítaje), čtyři Robiny, kteří jako by si navzájem z oka vypadli, několik bílých verzí Superboye, Batgirl a Batwoman, dva bílé Ghost Ridery, tři bílé Ant-Many, několik různých bílých spider-lidí, ale o tom se samozřejmě mlčí :)
 • Doppelganger
  Doppelganger17.11.2018 12:06Overwatch - Antologie #01
  Killingjoke: nevím, jestli je moudré dávat rovnítko mezi "nevztekat se kvůli věcem, se kterými nic nenadělám" a "být spokojený" :)
  ---
  nechci nikomu vkládat slova do úst, ale mám pocit, že na auditoriu Crwe se několikrát zmiňovalo, že to není tak, že by se Crew rozhodovala jestli vydá (např.) BUĎ Overwatch ANEBO Parkera, ale naopak díky dobrým prodejům (např.) Overwatch pak nakladatelství disponuje prostředky, díky kterým může vydat něco, co se samo nezaplatí.

  Souhlasím, že by se mi líbila větší různorodost na našem trhu, ale toho rozhodně nedocílíme tím, že si všichni řekneme, že už nebudeme kupovat komiksy od BBArtu, protože tím právě naopak přispějeme k tomu, že se BBArt utvrdí v tom, že má vsadit na jistotu a vyklopit na trh čtyři Harley Quinn ročně, místo aby zkusili něco riskantnějšího...
 • Doppelganger
  Doppelganger17.11.2018 11:19Overwatch - Antologie #01
  s tím, že Crew vydává věci jako Overwatch absolutně nemám problém. Já jsem tu videohru nikdy nehrál a ani hrát nebudu, takže chápu, že nejsem cílová skupina a ani na ten komiks nesáhnu. Ale fandové hry (ne nutně puberťáci) si ho koupí a třeba díky němu zjistí, že u nás vycházejí i další komiksy, a třeba si ty další komiksy pak začnou kupovat, a třeba se časem přes herní adaptace a superhrdiny dostanou ke komiksům jako Gotham Central nebo Mezi řádky.

  Nevím, proč bychom se měli rozčilovat, že většina českých čtenářů nečte ty, řekněme, "nejkvalitnější" komiksy a dávají přednost mainstreamu. To už bychom se rovnou mohli začít vztekat, že Ulice má více diváků než noirová detektivka na ČtArt, nebo že více lidí v autě poslouchá Taylor Swift než Dvořáka :)

  A stojím si za tím, co jsem kdysi psal tady ve foru: krimi komiksy jako Gotham Central, Patrker, Fatale, Criminal by měly být v knihkupectví kromě komiksové sekce zařazeny také do thrillerové sekce. Tím, že jsou zařazeny do komiksové sekce, ztrácejí velkou část potenciálních čtenářů, kteří se ke komiksovým policím v knihkupectví ani nepřiblíží.
 • Doppelganger
  Doppelganger7.10.2018 10:44Krysí královny #01: Šmrncem a magií
  cyboy:
  "vubec nemate potrebu cist, stacilo by otocit na poslednich par stranek"
  Tohle mi nepřijde jako fér argument. Víš, jak to bývá - v tragédii míří hlavní hrdina do hrobu a v komedii do chomoutu, takže bys podobný soud mohl říct o drtivé většině fikce. Napadlo by tě třeba o Asterixovi říct, že nemusíš některý díl číst, protože je ti jasné, že je Římané stejně nedobyjí a na konci stejně budou mít hostinu?
 • Doppelganger
  George Walker Bush: tak to nevím, jak jsi to četl, páč ten avokádový toast je až na sedmé stránce :)

  fun fact: Dick Grayson se v Batmanovi poprvé objevil v roce 1940, Alfred až v roce 1943. Takže dvojka Batman & Robin je o minimálně o tři roky "klasičtější" než Batman & Alfred ;)
 • Doppelganger
  je to Wally, ale v menší roli se tam objeví i Barry (a i Jay Garrick)
 • Doppelganger
  Fimi: kniha obsahuje 6 sešitů v tomto pořadí: Batman #7, Nightwing #5, Detective Comics #941, Batman #8, Nightwing #6, Detective Comics #942
  Ten příběh se dá vcelku dobře číst samostatně, nicméně lepší je mít přečtenou první knihu Batmana (kvůli Gotham Girl a narážkám na Strange a příšery), Detective Comics není úplně nutné (snad jen abys věděl, že Clayface spolupracuje s Batmanem a dalšími) a Nightwing není potřebný vůbec (v těch sešitech před tímto příběhem se řešily Sovy).
  Takže není moc fér srovnávat tuto knihu a BBArtovskou Ligu...
 • Doppelganger
  Doppelganger29.6.2018 14:40Desátý Doctor Who #01: Revoluce hrůzy
  cyboy: kdybys můj příspěvek dočetl do konce, tak bys věděl, který díl. A jinak to většinou lidi dělají tak, že si pustí první díl první série, překvapivě.
 • Doppelganger
  Doppelganger24.6.2018 11:12Desátý Doctor Who #01: Revoluce hrůzy
  GWB: kámo, motáš dohromady tolik věcí, že vlastně ani nevím, co jsi tím komentářem chtěl říct. :)
  Samozřejmě, že umělecké dílo by mělo obstát samo o sobě. Samozřejmě, že si každý může číst a hodnotit, co chce, to nikomu neberu.
  Já jenom, že přístup "neznám Doctora Who -> nepodívám se na seriál -> ale místo toho si přečtu komiks pro fanoušky seriálu -> stěžuju si, že nechápu, v čem je kouzlo seriálu" mi nepřijde logický. Nevím, já jsem třeba nikdy nehrál Mass Effect nebo Assassin's Creed, a ani na sekundu mě nikdy nenapadlo, že bych vynaložil čas a peníze, abych si přečetl komiksy podle těch her...
  Jinak for the record, Doctora Who jsem viděl všechny díly od Devátého Doktora dál, ale nejsem nijak zvlášť velký fanoušek, tak mě ty komiksy popravdě moc nelákají.
  Kdo chce okoštovat kouzlo toho seriálu, zkuste epizodu Blink (třetí série, desátý díl)
 • Doppelganger
  Doppelganger22.6.2018 20:51Desátý Doctor Who #01: Revoluce hrůzy
  já zas vůbec nechápu, proč někdo čte komiks podle seriálu, který nezná. :) Není lepší si pustit jeden nebo dva díly, když se s tím chce člověk seznámit? Cílovou skupinou tady těch komiksů jsou vyloženě fanoušci tohoto fenoménu, ne normální lidi.
 • Doppelganger
  Doppelganger13.6.2018 09:03Znovuzrození hrdinů DC
  tyjo, kdo z nás začal číst (superhrdinské) komiksy nějak logicky a chronologicky? Odvážím si tvrdit, že nikdo. Všichni jsme prostě jednoho dne vzali nějakého Spider-Mana nebo Batmana a kromě klasického "s velkým radioaktivním pavoukem přichází velká smrt strýčka Bena" a "vracíme se z divadla prásk, perly spadnou, rodiče mrtví, rychle se jdu převléct za netopýra" jsme nevěděli vůbec nic. Až za pochodu jsme se dozvěděli další detaily a naše znalosti postupně rostly a nabalovaly se další a další. Představte si, že když jste do ruky poprvé vzali "Batman: Ticho", hned by vám někdo řekl, že si nejdřív musíte přečíst to a to a to, abyste věděli, kdo je Killer Croc a Harley Quinn, a že přece nejdřív musíte přečíst Smrt v rodině, abyste věděli, že Jason Todd je mrtvý, a ještě předtím přečíst Teen Titans, abyste věděli, že Dick Grayson je dospělý, atd atd atd.
  Tady tento příběh je "start pro nové čtenáře", ne kvůli tomu, že vysvětluje všechny detaily jako nějaká encyklopedie, ale protože je to prostě políčko číslo jedna, nový status quo, od kterého se odvíjí příběhy této éry DC. Proto přece Marvel i DC neustále dělají všechny ty relaunche, restarty a rebooty - aby noví čtenáři měli možnost, naskočit od "jedničky" a ne od čísla 573.
  Samozřejmě je pravda, že víc si tento komiks užije čtenář, který se už ve všem orientuje, ale rozhodně bych ho nezatracoval a neodrazoval od něj nováčky, ale naopak bych ho lidem, co chtějí se superhrdinským komiksem začít, vřele doporučil.
  Takže bych opravdu ocenil, kdyby se jak tady, tak u ostatních sérií ze Znovuzrození hodnotily kvality samotných komiksů, a ne pořád dokolečka argumenty ve stylu "dyť to vůbec není pro nové čtenáře"
  --
  a protože se určitě najde někdo, kdo se mnou nesouhlasí, nadhazuji otázku: co je tedy ideální superhrdinský komiks pro nové čtenáře? :)
 • Doppelganger
  Doppelganger14.10. 17:25Pindárna
  Darker: jo no, dva Supermani místo jednoho, z toho ta cenzura vyloženě tryská :)
 • Doppelganger
  Doppelganger14.10. 16:01Pindárna
  SImon Baz ne, nebo o tom aspoň nevím. Ale z Alana Scotta udělali gaye už v New 52.
  Iceman pořád - začalo to s mladým Icemanem v Bendisově All New X-Men a pak měl coming out i dospělý Iceman, měl pak samostatnou sérii (nebo dvě?) od Siny Grace, kde se to řešilo. Nejsem si teď jistý, ale od Hox/PoX se jeho homosexualita nijak prominentněji neřešila, ale “nevrátili” to zpátky.
 • Doppelganger
  Doppelganger14.10. 15:52Pindárna
  Darker: Neboj se, nikdo ti nic nebere.
  Superman, Clark Kent, je stále bílý heterosexuální muž. Vystupuje v sérii Action Comics.
  Superman, Jonathan Kent, je bílý bisexuální muž. Vystupuje v sérii Superman, Son of Kal-El. Je to relativně nový hrdina.
  To, že jsou dva Supermani, je klasická DC věc, stejně jako je více Green Lanternů, Robinů, Flashů, Batwoman, Batgirl, Superboyů, a spousty dalších tajných identit, u nichž se vystřídalo více postav.
  Jo a mimochodem - Superman je nelegální imigrant, a vlastně ani není běloch, protože nepatří k lidskému druhu/rase :))
 • Doppelganger
  Doppelganger14.10. 12:12Pindárna
  Fimi: jsem rád, že jsme se shodli. Tak a teď si počkejme na ten komiks. První čísla mě celkem bavila, tak jsem zvědavý, kam Taylor bude směřovat příběh dál :)
 • Doppelganger
  Doppelganger14.10. 10:37Pindárna
  Fimi: “Nijak já jen říkám že celou se u něj vyvíjí vztah se Steph. To je jakoby to najednou udělali z Parkera když víš že měl vztahy s MJ, Gwen a dalšími…”

  Vidíš, sám sis odpověděl. Peter Parker chodil s Gwen, MJ, Black Cat, Carlie Cooper, a dalšími, takže taky vystřídal několik vztahů. A přece to je ta bisexualita, že se člověku (tedy odteď Timovi a Jonathanovi) líbí holky i kluci. Tim Drake měl vztah se Steph, teď v onom příběhu zjistil že se zakoukal do kluka, takže půjde na rande s klukem, což ale jeho minulost se Steph nijak nesmaže.

  Kapis: nic jsem nemířil konkrétně na tebe. Jak píšeš: neznám tě, takže nemohu a ani nechci soudit. Ke zbytku tvého příspěvku napíšu jenom, že komiksoví superhrdinové jsou z drtivé většiny heterosexuálové, takže to, že se objeví jedna prominentnější postava s jinou orientací, to mi násilné opravdu nepřipadá. Nikdo přece nemění orientaci plošně celé Justice League.
 • Doppelganger
  Doppelganger13.10. 16:05Pindárna
  Fimi: a jak přesně ti zkazí dojem z Robina jako superhrdiny to, že jde na rande s klukem? :D
 • Doppelganger
  Doppelganger13.10. 13:55Pindárna
  Fimi: nesměřuje, protože už se to stalo…
 • Doppelganger
  Doppelganger13.10. 13:35Pindárna
  SSP: a co Harley Quinn, Poison Ivy, Catwoman, Wonder Woman…? Zajímavé, že když píšou zavedené ženské postavy jako bisexuálky/lesbičky, tak to nikomu nevadí. Když však z Jonathana, tedy relativně nové mužské postavy (respektive postava už je zavedená, ale donedávna to bylo dítě a ne teenager) udělají bisexuála, hned se ozvou čtenáři, kterých se to dotklo. To také určitě o něčem svědčí a možná by se nad sebou ty sněhové vločky nadávající ostatním do sněhových vloček měli zamyslet. :)

  Peter Parker (a spousta dalších) taky kromě zachraňování světa řeší vztahy, tak moc nechápu, proč někoho tak strašně rozčiluje, že fiktivní kreslený panáček dá pusu jinému fiktivnímu kreslenému panáčkovi, protože ten princip je ve výsledku úplně stejný. Chleba kvůli tomu nezdraží, tradiční rodinou, ať už je to cokoliv, to také neotřese, a jestli to spoustě děcek na světě zpříjemní den, že si můžou číst o klukovi, který zažívá něco podobného jako oni, tak to má cenu.

  No a samozřejmě to přinese kupu peněz a publicitu pro DC, že ano.

  BTW na celé záležitosti mě spíš překvapil ten timing, protože nedávno měl coming out Tim Drake a ten kupodivu (?) takový rozruch jako Jon nezpůsobil.
 • Doppelganger
  Doppelganger6.10. 15:54Sběratelský klub
  Alfi: identické to není, protože u nás jako pátý díl vyjdou Sovy a Dark Knights Return tak bude přeskočen/vynechán.
 • Doppelganger
  Doppelganger23.8. 14:45Sběratelský klub
  Mě tedy také zaskočilo, že v té kolekci vyjde spousta toho, co česky již vyšlo, ač po internetu kolovaly zprávy, že budou nahrazeny jinými věcmi. V předmluvě prvního čísla dokonce píšou, že v kolekci bude i Black Mirror, které Jiří Pavlovský jmenovitě zmiňoval, že tam nebude. Tak buď se nakonec nedomluvili, anebo vydavatel zanedbal úpravu průvodního textu a jen jej přeložili bez ohledu na úpravu kolekce. O již tradiční kvalitě doprovodných textů v kolekcích vypovídá i informace z přiloženého letáku, kde píšou, že vyjde i příběh “Vražedný vtip”, ač na předchozí straně byl uveden správně jako Kameňák :)
 • Doppelganger
  Doppelganger5.6. 21:25* Připomínky a návrhy
  Všechny sešity Batman/Fortnite mají špatně uvedeného autora - doopravdy je autorem Christos Gage, který tu profil již má. (U Batman/Fortnite je špatně uveden neexistující Christos Cage)
 • Doppelganger
  Doppelganger9.2. 07:03Pindárna
  Hawwwran: souhlasím s Draco - zkus Šen-Čen a/nebo Pchjongjang od Guye Delislea, ty jsou vtipné dost. Možná taky Persepolis (ok, ne úplně komedie).
 • Doppelganger
  Doppelganger12.1. 14:49Sběratelský klub
  Zákazník: “Dobrý den, prosím vás, já jsem si u vás objednal pizzu a slibovali jste, že mi ji dovezete do dvaceti minut. Už je to skoro hodina a pizza nikde...”
  Restaurace: “Nechte si ty hejty, my tu pizzu připravujeme. Sedíme s kuchařem a zdobíme ji, ale zrovna před chvilkou mám dovezli rajčata, takže je ještě musíme nakrájet. Na 99% vám za chvilku dáme vědět. Ale bude to ta nejlepší pizza široko daleko. Unikátní. Nebude jako ta pizza od ostatních restaurací. Ostatní restaurace nás jen pomlouvají u dodavatelů a nerozumí vaření, stejně jako vy, vy umíte jen hejtovat. Až to bude, tak to bude.”
 • Doppelganger
  Doppelganger1.1. 20:27* Připomínky a návrhy
  Ad hodnocení komiksů: správně je “výjimečně” (ne “vyjímečně”)
 • Doppelganger
  Doppelganger15.11.2020 22:21Pindárna
  SSM: super, googlovat random články se zadaným slovem umíš. A teď nám to najdi v kontextu “dvě auta do sebe ťuknou” :)
 • Doppelganger
  Doppelganger15.11.2020 21:24Pindárna
  Lenny: nakonec to není až taková hrůza, jak se mi to zdálo podle prvních dvou kapitol. Chyb tam je ale dost, jak píšeš.

  SSM: zbytečně to obhajuješ, prostě je to kiks a hotovo.
  K té redakci: Radek níže zmiňoval hlášku “Zbořil jsi mě!” (V originále “You hit me.”) v situaci, kdy se na silnici ťukla dvě auta. Nechápu, že se např. nad touto větou redaktor nepozastavil a pustil ji do tisku.

  Dalamar: vím. Měl jsem na mysli anticenu zaměřenou výhradně na komiks, takovou anti-fabulu rasu :)
 • Doppelganger
  Doppelganger15.11.2020 10:48Pindárna
  Fimi: to byl nejspíš překlad nějakého “flark” nebo “krutacking”, co používá např. Rocket Racoon, takže tohle je v klidu.
  Mám na mysli spíš stylistické chyby a chyby z neznalosti.
 • Doppelganger
  Doppelganger15.11.2020 10:43Pindárna
  Dnes jsem se pustil do čtení Hodin posledního soudu a napadlo mě, jestli jde reklamovat komiks/kniha kvůli překladu. Nevím, kdo jsou Marko a Hana Haulišovi, ale cit pro jazyk podle mě nemají.
  A vůbec mi přijde, že poslední dobou je kvalita překladů nic moc. Možná by nebylo špatné udělat nějakou anticenu za překlad - třeba by to vydavatele přimělo trochu si to pohlídat.
 • Doppelganger
  Doppelganger5.10.2020 10:10Pindárna
  Tak snad buď všechno anglicky, nebo všechno přeložit, ne?
 • Doppelganger
  Doppelganger21.9.2020 10:57Herní vlákno
  GWB: skupina kosmonautů na vesmírné lodi musí formou jednoduchých miniher vykonávat určité úkoly, aby let probíhal hladce. Mezi nimi je však několik záškodníků, kteří mají naopak za cíl let sabotovat a nenápadně zabíjet členy posádky. Vtip je samozřejmě v tom, že nikdo neví, kdo je kdo. Každý hráč může kdykoliv svolat emergency meeting (který se také automaticky spustí, když je nalezena mrtvola), kde pak všichni hráči diskutují a hlasují, koho z rakety vyhodí. Představ si Městečko Palermo na vesmírné lodi :) začal jsem taky díky memes a tím, jak jedna hra trvá cca 5 minut, je to dost návykové :)
 • Doppelganger
  Doppelganger21.9.2020 09:43Filmový a hudební klub
  seneke: pokud myslíš kultovní ve smyslu “milován úzkou skupinou lidí”, tak to už VB kultovní dávno jsou :) ale podle mě to masový potenciál nikdy nemělo - na to je to moc nerdovské a divné
 • Doppelganger
  Doppelganger20.9.2020 17:35Filmový a hudební klub
  seneke: ty jsi snad první český člověk, který sledoval Venture Bros... už jsem si myslel, že jsem v ČR sám :))
 • Doppelganger
  Doppelganger20.9.2020 17:34Herní vlákno
  Teďka mě dost chytlo Among Us
 • Doppelganger
  Doppelganger15.7.2020 18:07Pindárna
  Fimi: jak píše Lenny. Navíc touto logikou bys mohl říct, že Bendisův DD byl špatný, protože předtím DD přece nebyl noirová kriminálka... :)
 • Doppelganger
  Doppelganger14.7.2020 06:07Pindárna
  cyboy: komplet, ale už je to pěkných pár let. Nedostal Waid za DD několik cen?

  Lenny: First X-Men byl zbytečný příběh se zbytečným retconem, že Wolverine byl vlastně v X-Menech ještě dřív, než to byli X-Meni...
 • Doppelganger
  Doppelganger13.7.2020 21:53Pindárna
  Waidův Daredevil se mi dost líbil, co si vzpomínám. Proč je podle vás špatný?

  Wolverine vs Hulk bych nepočítal, to měl být trip sám o sobě.

  Civil War II jakž takž logiku mělo, ale beru, že postavy OOC byly.
 • Doppelganger
  Doppelganger13.7.2020 17:18Pindárna
  pořád nemůžu přestat myslet na Batman: Odysea. Nemáte tip na nějaké podobně strašné příběhy, kdy si čtenář není jistý, jestli tvůrce během psaní nebyl na nějakém hodně špatném tripu? Čím slavnější out-of-character postava a čím víc batshit insane děj tím lépe.
 • Doppelganger
  Doppelganger4.7.2020 09:51Filmový a hudební klub
  sledujete někdo animovanou Harley Quinn? Co na ni říkáte? Za mě jeden z nejlepších, anebo dokonce nejlepší DC animák a rozhodně mé nejoblíbenější pojetí batmanovského světa. První série byla skvělá zábava, ale ta druhá, to byla prostě dokonalost.
 • Doppelganger
  Doppelganger28.5.2020 11:33Herní vlákno
  Zack: mozna prave proto bys mel Animal Crossing zkusit. Je to neuveritelne uklidnujici hra :)
 • Doppelganger
  Doppelganger29.4.2020 09:10Pindárna
  Zack: tak za takové přirovnání k Morrisonovi by tě Moore asi rituálně zamordoval :))
 • Doppelganger
  Doppelganger24.2.2020 11:53Sběratelský klub
  u Billyho je jenom problém, že se začnou lehce prohýbat jednotlivé police.
 • Doppelganger
  Doppelganger21.2.2020 10:21Filmový a hudební klub
  Johny87: česky vyšlo jako Případ Hluchavka (18. díl)
 • Doppelganger
  Doppelganger12.2.2020 16:12Herní vlákno
  GWB: fakt, že jo! Ve Skotsku pak bylo to finále; splynulo mi to v jednu lokaci :)
 • Doppelganger
  Doppelganger12.2.2020 10:45Herní vlákno
  deefha: uvěřím, až to uvidím. Podobné zprávy se objevují už přes deset let :(
 • Doppelganger
  Doppelganger12.2.2020 09:17Herní vlákno
  Beyond Good & Evil byla boží hra. Dodnes mě štve, že pokračování nevyšlo. :(

  Broken Sword je legenda. Ještě teď mě budí ze sna ten kozel ve Skotsku - na tom jsem se seknul snad na týden. Dvojka byla taky super, ale trojka už mě moc nebavila - ve 3D to ztratilo své kouzlo.
 • Doppelganger
  Doppelganger12.2.2020 09:11Art
  Corben mi strašně vadil u Hellblazera. Postavy měly podivné proporce, takže vypadaly jako hobiti nebo divné děti. Jinde mi Corben nevadil, ale u Hellblazera mě kresba při čtení vyloženě rušila.
 • Doppelganger
  Doppelganger1.2.2020 22:14Sběratelský klub
  Milo: u NHM je jednou Incredible Hulk (Bruce Banner) a ten druhý je Totally Awesome Hulk (Amadeus Cho) - poznáš podle účesu :)
 • Doppelganger
  Doppelganger29.1.2020 08:25Pindárna
  Nikdo nečeká fandy MP! :)
 • Doppelganger
  Doppelganger28.1.2020 20:29Pindárna
  ten španělský sešit (Deadpool #3.1) byl stejně později vydán v angličtině jako Deadpool: Masacre. Nemohl by se tedy ten 3.1 přeložit do češtiny a nechat v knize?
 • Doppelganger
  Doppelganger25.12.2019 15:48Pindárna
  dostal jsem 1602 a sám jsem si nadělil Adolfa 1 a 2, Rváče a Essex County :)
 • Doppelganger
  Doppelganger18.12.2019 13:18Sběratelský klub
  Punisher Max 3 - 4.3.
  BBart se snaží!
 • Doppelganger
  Doppelganger12.12.2019 13:19Filmový a hudební klub
  Ony už ty samotné soudy typu “sice jsem to neviděl, ale...” jsou úsměvné :)
 • Doppelganger
  Doppelganger1.12.2019 10:30Filmový a hudební klub
  co říkáte na první díl seriálu Harley Quinn? Mě to až překvapivě bavilo.
 • Doppelganger
  Doppelganger26.11.2019 22:19Slevy, výprodeje, bazary
  No tak hlavně má CC ty ceny strašlivě nadsazené, takže to se pak slevy dělají jedna báseň... :)
 • Doppelganger
  Doppelganger25.11.2019 10:20Pindárna
  k té krizi: mně před časem pomohlo, když jsem si uvědomil, že NEMUSÍM. Nemusím všechno kupovat a číst v den vydání, všechno pěkně počká, až budu mít čas a náladu. Sice mi doma některé komiksy leží už pár týdnů či měsíců, některé normální knížky i více než rok, ale prostě mi neutečou. To samé teď mám u seriálů - podívám se, až bude čas. Kromě Game of Thrones a Stranger Things, ty jsem musel vidět okamžitě, abych pak mohl bez obav chodit na internet a vůbec mezi lidi :)
 • Doppelganger
  Doppelganger5.11.2019 09:59Sběratelský klub
  Milo: ta, co vyšla česky, je new 52. Ta z Rebirth česky nevyšla a nejspíš ani nevyjde a upřímně není moc o co stát.
 • Doppelganger
  Doppelganger4.11.2019 15:57Sběratelský klub
  Milo ad 1:
  Justice League vs Suicide Squad, Justice League of America (člen týmu), minisérie No Justice (člen jednoho z týmů), Teen Titans (jeho dcera Crush je Titan, Lobo tam má story arc na několik sešitů). Jedná se o “původního” Loba, ne toho manekýna z New 52.
 • Doppelganger
  Doppelganger24.10.2019 08:41Sběratelský klub
  Mně se nejvíc líbila obálka Harley Quinn a Green Arrowa, protože to pánové vzali pěkně po svém. Nejméně se mi líbil Flash s vykloubenou pánví a nekreativní imitace amerického mainstreamu u Justice League. Ale nekoupil jsem ani jednu.
 • Doppelganger
  Doppelganger7.10.2019 19:37Filmový a hudební klub
  Karlito_69: škoda, někde cca v půlce kvalita Always Sunny trochu zakolísala, ale pak se zas neuvěřitelně vyšvihli zpátky na výsluní (see what i did there?) a je to pro mě jeden z nejvtipnějších sitcomů všech dob a je škoda, že je to u nás prakticky neznámé - třeba epizoda o tom, jak se Mac a Dennis vsadí s ostatními, že dokáží bydlet na předměstí, je pure comedy gold. Opravdu doporučuji se k tomu vrátit a kdo to nezná a chce drsný a opravdu vtipný sitcom, zkuste It’s Always Sunny in Philadelphia, nebudete litovat :)
 • Doppelganger
  Doppelganger6.10.2019 19:00Filmový a hudební klub
  It’s Always Sunny in Philadelphia tu někdo sleduje?
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1449 (cca 408158 Kč)
Mám: 1450 (cca 408805 Kč)
Chci: 217 (cca 47463 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0