• Doppelganger
  Doppelganger22.4. 17:21Prašina: Podivné procházky #2
  Kresba super, příběhově mi to moc zajímavé nepřijde - příště už je konec a v tomto díle se prakticky nic nestalo.

  Jediná výtka ke kresbě: nesnáším, když je na komiksovém panelu ukázána strana novin či knihy a text kopíruje ohraničení panelu, či obrys postavy - to si to nejde rozvrhnout nějak lépe? :)
 • Doppelganger
  Batmanovský crossover, který je zajímavý tím, že v něm Batman téměř nevystupuje (či je na své poměry velice pasivní) a prim hrají jeho pomocníci a gothamská policie. Také mě dost překvapilo, že jednotlivé kapitoly ignorovaly sérii, ve které byly vydány (např v kapitole ze série Robin se Robin vyskytuje jen na pár panelech).
  Některé sešity mají opravdu nepovedenou kresbu a děj je dost řídký (postavy většinu času běhají z místa na místo) a celý příběh by šel odvyprávět ve 2-3 nadupaných sešitech. Na druhou stranu však čtení příjemně odsýpá a nestihl jsem se začít nudit, případně přemýšlet o nepříliš logickém chování některých postav.
  Z průměru tento komiks vytahuje právě zaměření se na postavy detektivů a několik scének, kde probleskuje ta perfektní policejní procedurálka, kterou autoři následně naplno rozjeli v sérii Gotham Central.
 • Doppelganger
  bohužel to není takový bizár* jako Odysea, která byla tak špatná, až byla dobrá, ale jenom retronuda, kterou ani kresba nezachrání.

  * čestnou výjimkou byly dvě scénky: když Superman potřeboval upoutat pozornost Batgirl, a nenapadlo ho nic lepšího než se vydávat za oživlou sochu a ještě Jimmyho hodinky, které měl Superman náhodou na sobě, a které mu pomohly odhalit, že na něho Batman nastražil atomovku.
 • Doppelganger
  Doppelganger17.7.2022 12:04Zabij, nebo budeš zabit, kniha druhá
  U druhého dílu mi konečně docvaklo, že vlastně čtu parafrázi na Death Note:
  - chytrý student se rozhodne vlastnoručně zbavit svět zlých lidí
  - je u toho doprovázen démonickou bytostí
  - když přestane se zabíjením, objeví se napodobitel
  - v příběhu figuruje jméno Kira

  Přesto (proto?) zatím nejlepší Brubaker, co u nás vyšel, a spravil mi chuť po třetím Criminalu
 • Doppelganger
  Doppelganger2.7.2022 13:44Criminal #3: Noční rozhodnutí
  Myslím, že Tracy to shrnul úplně přesně: “To je ale divnej komiks… […] Jako kdyby to byl komiks pro děti, co předstírá, že je pro dospělý. […] Nejsem si jistej, jestli se mi to líbí… Ale stejně to nedokážu přestat číst.”
 • Doppelganger
  Ve druhém díle Sex Komiksu se autor rozhodl ukousnout si velké sousto a zmapovat sexuální zvyky v Indii, Orientu, Africe, Číně a Japonsku. Výsledek je však (nepřekvapivě) dost zkratkovitý a díky skákání z jednoho tématu na druhé tak celá kniha působí spíše jako přehlídka kuriozit než jako ucelené dílo. Souhlasím s GWB níže, že většina vtípků byla dost na sílu a někdy mě tam spíš i otravovaly. Nicméně i navzdory výtkám musím říct, že jsem se při čtení bavil a dozvěděl se spoustu nových zajímavostí, a tak hodnotím (slabšími) čtyřmi hvězdičkami.

  Pokud jste někdo nečetli ani jeden díl Sex Komiksu a uvažujete o tom, zkuste menší experiment a přečtěte si knihy v opačném pořadí - řekl bych, že výsledný dojem bude lepší.
 • Doppelganger
  Můj nejoblíbenější run Spider-Mana. Lepší než Slott, lepší než Straczynski. Nick Spencer staví na prvcích, postavách a příbězích ze Spideyho minulosti a dokonce je dále rozvíjí. Podobně jako Cates ve Venomově sérii je hned od začátku vidět, že Spencer má plán, kterého se drží, takže si může dovolit s poměrně velkým předstihem používat různé zdánlivě nevinné scénky, které jsou však ve skutečnosti zlověstnými předzvěstmi věcí budoucích - viz Kraven či prozatím nejmenovaný padouch v této knize. Dokonalost.
 • Doppelganger
  Doppelganger19.12.2021 20:02Venom #01: Rex
  Rozjezd série, díky které se Eddie Brock vyhoupl mezi mé oblíbené marvelácké postavy. Donny Cates přesně ví, co dělá, a kam směřuje.
 • Doppelganger
  Negative Exposure je zábavný příběh, ve kterém Vaughan úspěšně využívá osvědčený trik, kdy je hlavním hrdinou obyčejný člověk (takový Eddie Brock light) a Spidey je v podstatě vedlejší postavou.

  Druhý příběh je čistý superhrdinský průměr a je tu spíše do počtu.

  Stejně jako u předešlých knih kompletu je překlad místy dost těžkopádný a některé věty zní nečesky.

  ———

  Upřímně moc nechápu logiku komiksových kompletů - v některých knihách nabídnou pouze část příběhu, do některých (jako zde) zas nacpou dva příběhy najednou.
 • Doppelganger
  Doppelganger12.8.2021 21:21Mýty #18: Mláďata v Zemi hraček
  Jeden z nejlepších dílů celé série. Jak mě v roce 2020 odrovnala Krásná temnota, tak letos mě podobně zbořil tento díl Mýtů.
 • Doppelganger
  Tento začátek série je jenom sympatický průměr marvelovské verze Harley Quinn. Až v dalších dílech série začala systematicky pracovat s bořením komiksové čtvrté zdi a stoupla u mě o několik příček výše - takže doporučuji sehnat si i další díly série.
 • Doppelganger
  Vážně jsem se rozhodoval mezi jednou a pěti hvězdičkami.
  Tento komiks je jako horečnatý sen bezdomovce sjetého pikem a okenou a výpary ze stoky. Nic tady nedává absolutně žádný smysl. Postavy se objevují a mizí, vedou spolu podivné až nesmyslné dialogy, a zběsile se skáče z místa na místo a z tématu na téma.
  Ani nevím, co je moje oblíbená část: Vyvinutí kanibalističtí dinosauři. Obří netopýři. Neandrtálský Batman. Včely provrtávající se skrz zeď. Kouzelník hrající na klarinet. Rozpínající se země. Luxusní sídlo tajně napojené na Arkham. Batman vyhrožující vraždou. Vtip o černém pivu. Robin a Deadman zvažující genocidu gnómů a trollů. Batman básnící o kávovaru. Ten moment, kdy Neal Adams zapomněl, že píše příběh o Batmanovi, a zakončil ho záběrem na vysmátého odlétajícího Supermana.
  Batmanova Odysea je tak fascinující, že na ni od přečtení neustále myslím.
  Je to komiks tak strašlivě špatný, že ho můžu vřele doporučit všem.
  Zařazení do DCKK dokonale chápu, protože tohle je opravdu unikát.
 • Doppelganger
  Nikdy jsem moc nepochopil kouzlo Legion of Super-Heroes a tento příběh na tom nic nezměnil. Hromada postav, jejichž osobnosti i nudná ač bizarní jména (Matter Eater Lad je asi mým favoritem) jsou definována jednou superschopností, nekonečně pózují a navzájem se titulují svými přezdívkami, až najednou dojdou stránky a je konec příběhu.
  Poslední sešit byl celkem zajímavý, ale bohužel už bylo pozdě.
  Retro jako vždy roztomile naivní.
 • Doppelganger
  jedna z nejlepších knih kompletu. Warren Ellis čtenáře bez zbytečných okecávaček vrhne rovnou doprostřed akce a už to jede. Jednosešitové příběhy mají spád akčních filmů a kromě klasického Ellisova přílivu neobvyklých nápadů nabízejí zase trochu jiný pohled na superhrdiny. Nemám, co bych vytknul.
 • Doppelganger
  Samotný komiks je příjemný průměr, který pobaví a neurazí.

  Český překlad je špatný a rušil mě při čtení. Např. z nějakého důvodu překladatel změnil (podle mě) zažitou “Babs” na “Báru”, ale “hořící postel” je podle něj očividně český idiom. Nejedna věta je nečeská - např. “Existuje deodorant.” - to jako vážně? Hlavně, že jsou pod tím podepsáni dva redaktoři.
 • Doppelganger
  Doppelganger27.1.2020 12:29Zpráva pro Adolfa II.
  jedna z nejlepších věcí, co v češtině vyšla. Lidé, čtěte!
 • Doppelganger
  Doppelganger24.1.2020 09:38Zpráva pro Adolfa I.
  tady absolutně nemám, co vytknout. Při čtení poslední kapitoly této knihy jsem napětím ani nedýchal, ač bylo jasné, co přijde. Dokonalost.
 • Doppelganger
  Rozjezd parádní, ale pak to začalo trochu drhnout a některé zápletky vyšuměly do ztracena - třeba Kyle Rayner, jehož zápletku budovali od samého začátku, aby pak byla utnuta bez nějakého zájimavějšího rozuzlení.
  Celkově však zábavné čtení, DC tyhle co by-kdyby příběhy umí.
 • Doppelganger
  Zamrzelo mě, že hlavním příběhem nebyla místo průměrného Flashe větší porce “retro” sešitů Impulse, který mě bavil víc.
 • Doppelganger
  Doppelganger16.7.2019 10:47100 nábojů #13: Smůla
  při čtení jedenáctky a dvanáctky jsem se skoro nechytal, takže před třináctkou jsem si řekl, že si musím přečíst celou sérii znovu a pěkně v jednom kuse. Ležela mi na hromadě knížek na čtení hodně dlouho a minulý týden jsem se konečně odhodlal a během tří dnů jsem celou sérii zhltnul. Jsem rád, že jsem to přečetl takhle najednou, ale i tak jsem se občas v příběhu musel vracet a nakonec jsem i začal litovat, že jsem si po vzoru Kapise nevedl záznamy kdo s kým proti komu a proč, a když budu 100 nábojů číst podruhé, myslím, že si nějaký výpisek i udělám, abych některé zvraty pochopil a docenil. Azzarello čtenáři nedá nic zadarmo a je třeba opravdu pečlivého a pozorného čtení, které je občas těžké udržet, protože příběh má spád a nutí vás číst dál a dál a dál co nejrychleji.
  Úplný závěr ve mně zanechal lehounce rozpačitý pocit, ale jde spíše o můj vnitřní konflikt mezi tím co jsem čekal, a tím, co jsem dostal. I tak si ale celá série zaslouží absolutní hodnocení a rozhodně patří do top 10 sérií, co u nás vyšly.
  Velké díky BBArtu, že to nevzdal a dotáhl sérii až do konce. Možná se báli, že jinak by čtenáře navštívil záhadný pán v obleku s kufříkem obsahujícím fotku loga BBArtu? :)
 • Doppelganger
  Ze slibné premisy, že se ze Spideyho “zvířecích” protivníků stanou krvelačné šelmy, se bohužel povedlo vykřesat jen průměrnou béčkovou mlátičku. Škoda.
 • Doppelganger
  Doppelganger8.4.2019 11:09Usagi Yojimbo #31: Pekelná malba
  Motivem spojujícím příběhy v této knize je, že nic a nikdo není takový, jak vypadá. Příšery nemusí být zlé, ninjové nemusí být nelítostní zabijáci, malby nejsou jen ozdoby a staří lidé nejsou slabí a bezmocní, takže bychom neměli dát na naše očekávání.
  Naopak série Usagi Yojimbo je pořád stejná a před čtením každého dalšího dílu přesně vím, co mě čeká. Toto však neberu jako výtku, ale spíš jako záruku kvalitního počtení.
 • Doppelganger
  černá komedie o několika loserech, kteří by strašně moc chtěli být superhrdinové, ale jejich superschopnosti nejsou zas až tak úplně super. Ucelený krátký příběh, který neztrácí tempo, a funguje jako parodie superhrdinských týmovek (nabírání nováčků, úmrtí jednoho člena v každém díle, samotné hlavní postavy...), ale i jako superhrdinský příběh s hlavou a patou a navíc i se srdcem. Dan Slott umí.
 • Doppelganger
  Doppelganger19.2.2019 15:06Modrá Crew #10 - Orbital #3, 4
  krásně nakreslená ukecaná nuda plná nezapamatovatelných plochých postav, které ze všeho nejradši s vážným výrazem ve tváři pronášejí papírem šustící mini-monology, zatímco jejich nezapamatovatelní ploší kolegové dramaticky postávají kolem a čekají na svou šanci dramaticky si zašustit papírem.
 • Doppelganger
  Pro mě jeden z vrcholů DCKK a konečně už chápu, proč tehdy byli Teen Titans jedním z nejpopulárnějších titulů DC.
 • Doppelganger
  Až jsem byl překvapený, jak moc se mi tento origin líbil. S přehledem nejlepší ze čtveřice WW komiksů z DCKK (což upřímně není moc těžká práce).
 • Doppelganger
  Doppelganger23.12.2018 08:50Živí mrtví #27: Válka šeptem
  Díl s nejdojemnější smrtí z celé série.
 • Doppelganger
  Doppelganger29.11.2018 12:06Modrá Crew #09 - Orbital #1, 2
  NÁDHERNĚ nakreslené, ale ten příběh by se mi více líbil spíše v knize. Autor si pro svůj svět vymyslel tak obsáhlý a spletitý background, ale bohužel nedokázal vymyslet jiný způsob, jak ho čtenáři představit, než tuny a tuny textu.
  Ke konci jsem se trochu ztrácel v postavách a upřímně se mi už nechtělo listovat zpátky, abych si připomněl, kdo je kdo a co jim jde. Před dalším dílem si tento přečtu znova, tak snad to bude lepší.

  poznámka k české verzi: pokud si to správně pamatuji a vše jsem správně pochopil (kdyžtak mě opravte), tak vlevo stojící postava na obálce patří k rase, u které není slušné ptát se/neví se, zda je muž či žena, nicméně její parťák ve vztahu k ní v češtině používá ženský tvar slovesa ("Ty jsi říkala..."). Ach jo.
 • Doppelganger
  příběh podle klasické superhrdinsky-eventovské šablony, v němž si dva borci (v tomto případě rovnou týmy) jdou naklepat pláště, aby vzápětí zjistili, že vlastně musí spojit síly proti společnému nepříteli. Příjemná mainstreamová rubačka se všemi charakteristickými klady i zápory.
 • Doppelganger
  pořád přemýšlím, jak slovy vyjádřit ten pocit, který u čtení Kingova Batmana mám, či proč přesně se mi to tak líbí, a pořád na to nemůžu přijít. Dokonalost.
 • Doppelganger
  tentokrát mě to překvapivě bavilo - pořád to není žádná hitparáda, ale jako odpočinkové čtení s vypnutým mozkem je Harleyina třetí kniha obstojná.
 • Doppelganger
  podobně jako u Green Arrowa - scénáristicky klasická superhrdinská storka, která má díky teen sidekickovi a bizarním protivníkům vibe starých dobrých časů silver age, již z šedivosti táhne nahoru zajímavá kresba
 • Doppelganger
  Průměrný superhrdinský příběh, který za čtvrtou hvězdičku vděčí skvělé kresbě.
 • Doppelganger
  Doppelganger20.10.2018 12:55Mýty #14: Čarodějnice
  skvělé jako vždy.

  poznámka k české verzi:
  nechápu, proč se v příběhu objevila "paní Finchová", když drtivá většina postav má přeložené/počeštěné jméno, a "otevřít plechovku červů" opravdu není česká fráze. A "mambo džambo" se u nás taky neříká... Možná by nebylo od věci nechat si překlady kontrolovat nějakým korektorem, protože toto rozhodně není první komiks od Crew, který po češtinářské stránce pokulhává. A zrovna u Mýtů je velká škoda, že vás při čtení najednou praští do očí něco takového.
 • Doppelganger
  Doppelganger15.10.2018 14:54Fatale #02: Ďábelská záležitost
  stejně jako předchozí díl: příjemné čtení s hustou atmosférou, kterému však chybí takové to "něco", co by z toho v mých očích udělalo nezapomenutelné dílo.
 • Doppelganger
  Doppelganger15.10.2018 14:50Fatale #01: Smrt je mi v patách
  včera jsem si Fatale přečetl po roce podruhé, tentokrát společně s druhým dílem, a ani po roce jsem nepřišel na to, proč je kolem toho tolik povyku.
  Řemeslně je Fatale povedené jak ze scénáristické, tak z výtvarné stránky. Jediné, co musím vytknout, že skoro všichni vypadají podobně (jedna postava pro jistotu dostala bílý proužek vlasů, aby aspoň ona utkvěla na první pohled v paměti), takže musí čtenář neustále dávat pozor, aby se mezi postavami neztratil, což trochu ruší od čtení. Nicméně žádnou genialitu v tom opravdu nevidím.
 • Doppelganger
  Doppelganger7.10.2018 10:37Krysí královny #01: Šmrncem a magií
  předně musím říct, že srovnání s Pánem prstenů je skutečně mimo. Ale zase beru, že se to tak prostě dělá, aby cílové publikum vědělo, na čem zhruba je: jsou tam elfové a skřeti -> něco jako Pán prstenů. Jsou tam mladí kouzelníci -> něco jako Harry Potter. Jsou tam nechutní zombíci -> něco jako Babovřesky.

  Původně jsem si po přečtení zdejších komentářů Krysí královny ani nechtěl kupovat, ale nakonec jsem v knihkupectví neodolal a dal jim šanci a dobře jsem udělal. Ano, je to spíš pro (věčné) puberťáky a ano, je to prostá zábava typu Lobo nebo Harley Quinn, ale děj (ač jednoduchý) má spád, je to líbivě nakreslené a je to zas něco trochu jiného, než co u nás doposud vycházelo, a je to příjemná protiváha vážnějších a sofistikovanějších věcí jako jsou Skalpy nebo Mezi řádky.
  Moc se mi líbí, že ačkoliv jsou v Krysích královnách hlavními hrdinkami čtyři holky, tak se autoři obešli bez laciné (polo)nahoty a panelů se sugestivními pózami, které můžeme vidět na každé druhé stránce Harley Quinn. Kdybych měl pubertální dceru, tak bych jí dal daleko radši přečíst Krysí královny než Harley, kde se sice nemluví tak sprostě jako v Krysích královnách, ale Betty, Dee, Hannah a Violet se aspoň v jednom kuse polonahé nepředklání a neprsí, což mi přijde jako větší problém, než pár nadávek. :)
  Za mě tedy palec nahoru a ke svému údivu už se docela těším na další díl.
  ---
  pár poznámek k české verzi:
  - co jsou ty bonusy, které jsou inzerovány na zadní straně knihy? To jako ty alternativní obálky, nebo mi něco uniklo?
  - překlad místy trochu skřípal a byla z něj strašlivě cítit angličtina. Když už jsou pod tím kromě překladatele podepsáni dva redaktoři, tak bych čekal, že v komiksu neuvidím krkolomné nečeské věty typu: "Ahoj, náhodné boty." anebo "Celé to objevit se zničeho nic ale zmáknul jedna báseň, o tom žádná."
  Jo, a mimochodem, tady na Moravě "kokino" znamená sladkost/bonbon :)
 • Doppelganger
  Doppelganger23.9.2018 10:28Deadpool #06: Prvotní hřích
  jak jsme mohli vidět už ve třetí knize (Hodný, zlý a ošklivý), Deadpool nemusí být pořád jenom řachanda, ale funguje i ve vážněji laděném příběhu. Pro mě osobně je tato kniha jedním z vrcholů Dugganova runu a ukazuje, že jeho Deadpool není jenom automatem na hlášky, ale má i city a emoce.
  "Retro" sešit je dokonalost sama a pokud se trochu orientujete v devadesátkových neduzích (speciální obálky! pofidérní anatomie postav! obrovské rozevláté vlasy!) komiksové produkce Roba Liefelda a Marvelu obecně, budete se královsky bavit. Schválně si zkuste všimnout, co se v celé retro části příběhu VŮBEC nevyskytuje a na co je pak detailní záběr v prvním panelu v "současnosti" :)
 • Doppelganger
  tak nakonec se mi druhá polovina líbila dokonce o trochu víc než první díl. Je třeba číst to ne jako příběh o Supermanovi, ale jako příběh o Lexovi Luthorovi.
  Poslední dvoustránka příběhu mě upřímně dojala :)
 • Doppelganger
  Harley Quinn mě baví v Suicide Squad a když se na chvilku objeví jako host v nějaké jiné sérii. Mám s ní ale velký problém v sériích od dua Palmiotti/Connerová.
  Už v sérii z New 52 ji DC přemodelovalo na svůj ekvivalent Deadpoola (a tuto novou verzi Harley pak Marvel použil jako zjevnou inspiraci pro Gwenpool a kruh se uzavřel). Co však ale funguje u Deadpoola, a vlastně i Loba, tedy vtipné a zároveň brutální zabíjení nepřátel vlevo vpravo doprovázeno neustálým hláškováním, mi u Harley Quinn v podání Palmiottiho/Connerové vadí. Strašlivě mi nesedí ta jejich kombinace naivity/lascivity/psychopatičnosti, kterou Harley dali do vínku. Viz ústřední příběh této knihy a zejména jeho závěr - to zabití prostě nebylo ani drsné, ani vtipné, spíš jsem z něj měl divný pocit.
  Další věcí je jejich smysl pro humor, který je křečovitý a strašně "na sílu" - jeden příklad za všechny: vycpaný bobr, se kterým si Harley povídá. Kdyby mi bylo třináct, tak se tomu asi i zasměju, ale samoúčelnější dějový prvek už fakt asi vymyslet nejde. A samozřejmě nezapomenou využít žádné příležitosti, aby se Harley mohla svlíknout nebo předklonit nebo mačkat se na Poison Ivy, nebo co já vím co ještě.
  Věřím, že se to určitým cílovým skupinám hodně líbí, ale pro mě to prostě nikdy nebude víc než průměr.
  /rant
 • Doppelganger
  nejdřív jsem se bál, že to je jenom další z nekonečné řady originů, takže jsem byl celkem příjemně překvapen, že to Waid vzal trošku z jiného konce, a nakonec mě i mrzelo, že Clarkovým pre-supermanovským dobrodružstvím nebylo věnováno více prostoru. Uvidíme, jak mi názor potvrdí/změní druhá půlka.
 • Doppelganger
  stejně jako v případě NHM se Scottem Langem a FF, i tady budu zaujatý a nekritický, protože obě volume Captain Marvel od Kelly Sue DeConnick (která si u nás tímto komiksem konečně odbyla svou premiéru) miluju a Carol Danvers je jedna z mých top 10 Marvel superhrdinů. Takže tak. :)
 • Doppelganger
  Doppelganger19.8.2018 10:26Star Wars Magazín 2018/04
  co se kresby týče, tak tato, ač hraničí s cartoonovitostí, se mi líbí daleko víc než obkreslené fotky Salvadora Larrocy...
 • Doppelganger
  na konci prvního sešitu můžeme vidět, proč se Batman nikdy nesměje - protože u toho vypadá dost divně :)
 • Doppelganger
  při čtení pátého dílu Ekho jsem si říkal, že mě ta série vlastně opravdu baví a po dočtení jsem se těšil na další díl.
  při čtení šestého dílu Ekho jsem si chvilkami připadal, že čtu nějaký divný díl Blacksada a nechápal jsem, kde se tam najednou vzala ta sociální agitka a kam se poděla ta lehkost a vtipy a musím říct, že mé nadšení po přečtení tohoto alba značně opadlo.
  Nicméně kresba je stále nádherná a některé nápady byly perfektní (třeba to níže zmiňované policejní auto), takže nechám čtyři hvězdy.
  Do příštích dílů určitě půjdu, ale moc doufám, že se scénáristicky vrátí ke stylu prvních pěti alb.
 • Doppelganger
  Doppelganger22.7.2018 17:52Usagi Yojimbo #29: Dvě stě sošek Jizo
  Usagi mě pořád baví a pokaždé je jak zábavný, tak i poučný, ale nemůžu se zbavit dojmu, že už tomu trošku dochází dech a zas by to po všech těch epizodkách chtělo nějakou zásadnější změnu nabourávající stereotypický status quo (á la celá ta storyline ohledně cestování s Jotarem), anebo ideálně komplexnější příběh ve stylu Ostří trav.
 • Doppelganger
  Doppelganger21.7.2018 12:23Malý Mikuláš: Původní komiks
  Mikuláše miluju už od dětství, takže nemůžu jinak než hodnotit plným počtem. Jenom škoda, že toho není víc.
 • Doppelganger
  sobota
  9:12 - dělám si kafe
  9:15 - beru do ruky Apokalyptickou suitu s tím, že si přečtu jednu kapitolu
  9:17 - po přečtení prvních pár stránek je mi jasné, že svůj záměr nesplním
  10:00 - kafe už dávno vystydlo
  10:36 - dočítám poslední stránku Apokalyptické suity a chci víc

  Tenhle komiks mi opravdu sednul a líbilo se mi na něm úplně všechno. Líbí se mi filmový střih, líbí se mi atmosféra, líbí se mi, že absolutně nic není řečeno polopatě a něco si musí čtenář vyvodit z dění a dialogů, líbí se mi, že ten svět působí živě, líbí se mi, že tam není žádné hluché místo, žádný oddych, ale přitom to nepůsobí uspěchaně ani odbytě, prostě parádní zážitek.
 • Doppelganger
  Doppelganger16.7.2018 08:40Netvora #01: Probuzení
  Během prvních pár stran jsem se kvůli všem těm napůl lidem, napůl zvířatům trochu lekl, že asi nebudu úplně tou pravou cílovou skupinou, avšak rychle jsem si zvykl a nakonec mě tento nádherně výtvarně zpracovaný mix Princezny Mononoke a brutálního hororu dost bavil. Podobně jako kolegové pode mnou jsem se ke konci lehce ztrácel v ději, ale věřím, že mé nejasnosti osvětlí další díly, na které se docela těším.
 • Doppelganger
  jedna z mých nejmilovanějších marveláckých sérií a jeden z mých nejoblíbenějších kreslířů.
 • Doppelganger
  Doppelganger31.8. 12:07Kačer Donald 2023/01
  Jestli je tu ještě nějaký kačerochtivý Zlíňák, tak dnes dopoledne jsem koupil v trafice u polikliniky (budova OKO) a měli tam ještě asi 4 kusy… :)
  Jinak tedy nemile mě překvapila kvalita papíru, vzhledem k ceně.
 • Doppelganger
  SomeOne: jasné, ale v české verzi je několik knih vynecháno a údajně má kolekce končit číslem 80(?), tak jestli Ricardeon nemá nějaké insider info, čím budou tyto přeskočené knihy nahrazeny. Co jsem se díval, tak tam v číslování vychází mezera za Knighfallem, tak se nabízí ty navazující díly. Ptám se čistě ze zvědavosti. :)
 • Doppelganger
  Ricardeon: a Knightfall bude mít kolik knih? Respektive budou i nějaké ty navazující knihy, které se v anglické verzi objevily až po čísle 80?
 • Doppelganger
  SomeOne: Přečti si nejdřív Návrat BW a Pány času až pak …anebo vůbec :))
  Pokud chceš číst po sešitech na střídačku, tak nejdřív vyšly první tři sešity Návratu a až pak začali vycházet Páni času, myslím
 • Doppelganger
  SomeOne: Páni času se odehrávají zároveň s Návratem Bruce Waynea
 • Doppelganger
 • Doppelganger
  Doppelganger24.4. 08:30Prašina: Podivné procházky #2
  GWB:
 • Doppelganger
  Alfi: tuto komiksovou řadu nemá smysl číst bez znalosti knižní řady Vrcholná republika. Děje hlavních knížek, young adult knížek a komiksové řady se vzájemně proplétají. Např. linie s Drengiry začala v první ya knize a pokračuje zde v komiksové řadě, která poskytuje vysvětlení, co dělala třeba Avar Kriss během událostí popisovaných v druhé (a pak třetí) hlavní knize.
 • Doppelganger
  DR: miluju třeba Spideyho a Fantastic Four od Stana Leeho, mám rád raného, naivního Batmana a Supermana. Tohle je prostě jen ukecaná nuda s příběhovými zvraty, které snad muselo vymýšlet dítě, které se intoxikovalo omylem snězenou nakvašenou přesnídávkou
 • Doppelganger
  Doppelganger10.11.2022 17:33Batman #12: Baneovo město, díl první
  baatcha: Batman v ukázce je Thomas Wayne, Batman ze světa Flashpointu, kde se místo Bruce stal Batmanem jeho otec (viz stejnojmenný event). Tady tenhle book je první polovina závěrečného story arcu z runu Toma Kinga, který se celou dobu soustředil na postupnou psychickou destrukci Bruce Waynea nenápadnými machinacemi Banea. Gotham padl, záporáci mají vše pod palcem, atd atd, není to dlouhodobý status quo :)
 • Doppelganger
  No mezi 19. a 20. dílem byla mezera čtyři týdny…
 • Doppelganger
  Dnes jsem koupil na stánku; na obalu nálepka, že příští číslo opět se zpožděním, ale už radši nepíšou konkrétní datum :)
 • Doppelganger
  Doppelganger29.1.2022 08:16Batman: Černé zrcadlo
  mearez: myslel jsem Astonishing, ale New vlastně taky…
 • Doppelganger
  Doppelganger28.1.2022 15:59Batman: Černé zrcadlo
  mearez: jak do tvé teorie zapadá komerční neúspěch Wonder Woman a X-Menů? :)
 • Doppelganger
  Doppelganger5.12.2021 20:12Harley Quinn #01: Harley vs. Apokolips
  jeanbaklajean: je to pořád to stejné volume, jako Rebirth (sešity pokračovaly v číslování), akorát sebrané knihy DC začalo číslovat zase od 1. Kromě této knihy by měly být ještě další čtyři; sešitem číslo 75 končí volume 3 a pak začíná volume 4, která se díky eventu Fear State proplétá s Batmanovou sérií.
 • Doppelganger
  Doppelganger12.11.2021 16:58Daredevil: Muž beze strachu #01
  Kapis: sešity 20-25 nepsal Bendis. V Americe omnibusy taky obsahovaly jen Bendisovy sešity.
 • Doppelganger
  Doppelganger21.10.2021 15:47Liga spravedlnosti: Žádná spravedlnost
  1. Snyderův Batman (new 52)
  2. Temné noci - Metal
  3. JL: Žádná spravedlnost

  Ale není to “must read”, Batman se dá klidně přeskočit a Temné noci v podstatě taky, a můžeš naskočit až na JL.
 • Doppelganger
  A také je zde obsažen sešit č. 36 o 11. září, který byl v předchozích českých vydáních vždy vynechán.
 • Doppelganger
  Doppelganger6.6.2021 15:26Akira #01
  “Série takového významu, parádní vydání, excelentní kresba!” a buch tam 4 hvězdičky :))
 • Doppelganger
  Nedávno jsem se tady pohoršoval nad překladem Hodin posledního soudu. Ale to jsem ještě nečekal, že se vzápětí objeví Spider-Man: Smrt a osud!

  Nejdřív předkrm:
  Pár stránek před koncem z rozhovoru dvou postav nad komiksy na nějakém “spider-conu”: “Co nám Silver Surfer ukazuje v otázce 14 je Nietzscheho teorie zdůrazňující vůli k moci [...]”

  A teď hlavní chod z doprovodných textů o Lee Weeksovi na konci:
  [popisují Weeksovy začátky v Marvelu]
  “Weeks pak odešel z firmy House of Ideas a přesunul se do Dark Horse, kde se podílel na produkci Ghost Rider/Captain America: Fear. To byla jednorázovka v roce 1992. Pak se v roce opět vrátil do House of Ideas na čtvrtý díl Gambitu.”

  Plus další obraty jako “ilustroval seriál Daredevil” a v příbězích postavy anglicky vzdychají: “Oh”.

  Určitě tam toho bude víc, ale tyhle části mě vyloženě praštily do očí.

  V tiráži jsou uvedeni čtyři překladatelé, dva korektoři, jeden redaktor, a jeden vedoucí české redakce.
 • Doppelganger
  Navíc zrovna tady v Angele není homosexualita nijak násilně in-your-face tlačená, ale je naopak dost civilní, a příběh na ní nestaví, tak moc nechápu, že to někoho v roce 2020 pobuřuje :)
 • Doppelganger
  Doppelganger5.10.2020 10:15Tankerka #01
  Název vem čert, ale v první ukázce to “Oslavil zrovna svý devadesátisekundový narozeniny” (ninety second birthday) svědčí o tom, že ten překlad bude ještě větší punk než samotný komiks. Ale hlavně, že se pod to podepsali dva lidi na překlad a dva na redakci :)
 • Doppelganger
  překlad: dva lidé, redakce: tři lidé. Přesto se tam objevují perly typu “takže si nikdo nevšiml, že Petr Parker přeskočil dva PŘÍBĚHY.” Ostuda.
 • Doppelganger
  Výkřik “Rats!” přeložen jako “Krysy!” a k tomu některé výkřiky (“Yo!”) a slovní hříčky (“Bats-the-man”) ponechány nepřeloženy - to jsme se propadli na úroveň překladů tak před dobrým čtvrtstoletím...
 • Doppelganger
  Doppelganger13.6.2020 12:20A zrodí se hvězdy...
  Fimi: v klidu ;)
 • Doppelganger
  Doppelganger13.6.2020 12:05A zrodí se hvězdy...
  Fimi: Rváč byl můj první komiks od CC po 5 letech, předtím Želvy Ninja a předtím zas několik roků nic. Není mi sympatická jejich cenová a vydavatelská politika, tak u nich nenakupuji.
 • Doppelganger
  Doppelganger13.6.2020 08:40A zrodí se hvězdy...
  Spike: tu novou teoreticky můžeš číst i bez znalosti seriálu, ale víc si to čtenář užije, pokud seriál zná - ona ta nová série je sice reboot, který si bere z originálu jen základní setup a postavy, ale na druhou stranu volně sleduje zápletky seriálu a bere je dost po svém, takže je velmi zábavné vidět, jak se v komiksu vypořádají s příchodem Kendry, jakou roli má Robin Wood, nebo jak komiks pracuje se vztahy mezi Scoobies. A proto je podle mě nová Buffy super.
 • Doppelganger
  cyboy: v jednom z paralelních vesmírů Spider tetička May existuje - jmenuje se Spider-Ma’am :)
 • Doppelganger
  Doppelganger12.6.2020 21:34A zrodí se hvězdy...
  Náhodou ta nová Buffy je super :)
 • Doppelganger
  Doppelganger12.6.2020 08:36A zrodí se hvězdy...
  BTW jak dopadly ty zásahy do originálu (Překreslování sněhu, apod)? Je to poznat? Bylo to vůbec opodstatněné?
 • Doppelganger
  cyboy: a samozřejmě se pod to krom překladatele podepíšou hned dva redaktoři. Poslední dobou dostává čeština díky kompletům a znovuzrození dost zabrat.
 • Doppelganger
  Snyder se podílel na Batman Eternal a Batman and Robin Eternal, ale nebyl jediným scénáristou. Sérii Batman and Robin (vol 2) psal Peter Tomasi.
 • Doppelganger
  Fimi: ale zároveň tady nevychází ani ty nejhorší superhrdinské série - až ty, co se k nám ani nedostanou, jsou to pravé peklo. My tady máme většinou takový ten příjemný průměr s občasným zábleskem něčeho kvalitnějšího či neotřelejšího. Na druhou stranu ne vždy se tyto novoty setkají s pochopením - viz Zdarského Spidey, anebo louzou zmiňovaná Squirrel Girl (a kauzu Ms Marvel snad ani nemusím připomínat).

  Já osobně nemám problém dát většině UKK, NHM, apod, 4-5 hvězdiček, protože superhrdinské komiksy prostě miluju a to, co se k nám dostane, mě prostě (až na výjimky - např. Deathlok) baví a mám po přečtení dobrý pocit. Dát jim 3 hvězdičky, protože to není Shakespeare nebo Ecco, je jako dát ve škole všem žákům automaticky trojku, protože nikdo z nich není Einstein nebo Hawking, když použiji přepálené přirovnání :)
 • Doppelganger
  Ad Rob Liefeld: doporučuji tento článek s některými jeho nejkurióznějšími výtvory :)
  http://www.progressiveboink.com/2012/4/21/2960508/worst-rob-liefeld-drawings
 • Doppelganger
  Doppelganger8.12.2019 13:57Providence
  já o knihu zájem mám, ale za plnou (nemalou!) cenu ji rozhodně kupovat nebudu. Tohle není levný Usagi Yojimbo s přelepenou jednou stranou, kde nad tím šlo mávnout rukou. Tohle je velká a sakra drahá kniha. Pokud za to může Argo, tak prostě bad luck, měli si to pohlídat. Pokud za to může tiskárna, tak mají vymáhat škodu na ní. Ale nechápu, jak můžou prodávat zmetek za plnou cenu a už opravdu nechápu, že se najdou zákazníci, kteří jim to s radostí zobou z ruky s obhajujícími a sebekonejšivými argumenty jak z půlky devadesátek.
 • Doppelganger
  Doppelganger27.11.2019 18:30Providence
  Olwen: to mě ale taky napadlo! :))
 • Doppelganger
  Doppelganger27.11.2019 11:01Providence
  Realita je taková, že když se nenajde nikdo, kdo by chybovou verzi chtěl koupit, nemá cenu žádnou :)
 • Doppelganger
  Doppelganger1.11.2019 19:36Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce
  Green Lanterns z Rebirthu mě bavili, ale jestli bych tu vydal nějakého GL, tak aktuální The Green Lantern, kterého píše Grant Morrison.
 • Doppelganger
  Doppelganger1.11.2019 09:48Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce
  já tady ty speciály moc v lásce nemám, ale tak třeba někoho nalákají ke kupování komiksů, což je ostatně jejich účelem.

  Fimi: a je u těch Titánů opravdu o co stát? Mně nepřišli jako kdovíjak zábavná série. A navíc nedávno skončili.
 • Doppelganger
  Muž ve středním (?) věku má jiný vkus než mladá holka. Obrovské překvapení.
 • Doppelganger
  v klidu, však ve Znovuzrození už zbývá jenom poslední kniha od Conner/Palmiotti, pak od série odešli a dostal ji Tieri a po něm Humphries.
 • Doppelganger
  Radek Blacksad: u Tintina je nejlepší přeskočit první tři díly a začít číst až od Faraonových doutníků (4. díl) a předchozí díly pak přečíst až dodatečně pro zajímavost. Případně můžeš skočit až na Kraba se zlatými klepety (9. díl), kde na scénu přichází Haddock a začíná "ten pravý Tintin"
 • Doppelganger
  Doppelganger13.8.2019 17:11Ryby - Útok z hlubin
  Fimi: k čemu přesně potřebuješ znát původ a motivaci ryb?
 • Doppelganger
  cyboy: vydrž. Rebirthová Justice League je taková všelijaká, ale příště bude kniha o tom, jak se JL střetne s hrdiny, kteří o sobě tvrdí, že jsou jejich potomky z budoucnosti (ta mě osobně dost bavila), a pak dostal sérii na dvě knihy na starost Priest, který ji zase pojal trochu z jiného úhlu, než je obvyklé. A pak Rebirth skončil a po eventu No Justice s JL začal provádět psí kusy Snyder, Tynion, a spol. :)
 • Doppelganger
  Doppelganger28.6.2019 11:03Rick a Morty #01
  GWB: To be fair, you have to have a very high IQ to understand Rick and Morty. The humour is extremely subtle, and without a solid grasp of theoretical physics most of the jokes will go over a typical viewer's head. There's also Rick's nihilistic outlook, which is deftly woven into his characterisation- his personal philosophy draws heavily from Narodnaya Volya literature, for instance. The fans understand this stuff; they have the intellectual capacity to truly appreciate the depths of these jokes, to realise that they're not just funny- they say something deep about LIFE. As a consequence people who dislike Rick & Morty truly ARE idiots- of course they wouldn't appreciate, for instance, the humour in Rick's existential catchphrase "Wubba Lubba Dub Dub," which itself is a cryptic reference to Turgenev's Russian epic Fathers and Sons. I'm smirking right now just imagining one of those addlepated simpletons scratching their heads in confusion as Dan Harmon's genius wit unfolds itself on their television screens. What fools.. how I pity them. 😂

  And yes, by the way, i DO have a Rick & Morty tattoo. And no, you cannot see it. It's for the ladies' eyes only- and even then they have to demonstrate that they're within 5 IQ points of my own (preferably lower) beforehand. Nothin personnel kid 😎
 • Doppelganger
  ondra kenway: úplně ideálně to čti po sešitech na střídačku - tedy tak, jak to původně vycházelo. Protože zas poslední sešit čtvrté knihy (ne příběh z annualu) se odehrává až po předposledním sešitu třetí knihy :))
 • Doppelganger
  kaylin: na tvých komentářích se mi líbí, že mě vždycky přenesou do doby o deset let zpět, kdy jsem psal seminární práce a vymýšlel jsem všechny možné způsoby, jak uměle natáhnout počet slov, abych dosáhl požadovaného limitu. Vážně musíš jméno knihy v tak krátkém odstavečku ČTYŘIKRÁT zopakovat? :))
 • Doppelganger
  Dinik: Tohle bylo poslední, čtvrté číslo testovacího prodeje. Následuje přestávka.
 • Doppelganger
  Doppelganger15.5.2019 07:59Medikomiks: Hemofilie
  Design postav se až nápadně moc podobá postavám z Byl jednou jeden život...
 • Doppelganger
  Doppelganger26.3.2019 21:56Amulet #03: Výprava v oblacích
  cyboy: 80% jsou ale 4 hvězdičky, ne? Na to, jak jsi to hodnocení v nedávné diskuzi hrotil, ti to celkem často ulítává :))
 • Doppelganger
  Doppelganger26.7. 09:39Pindárna
  Nedávno jsem se pokoušel zbavit se rodinné sbírky DVDček a prodal jsem akorát tak disneyovky a pár dalších známějších filmů za 20-30 korun za kus. V antikvariátech mi na rovinu řekli, že víc než 10 korun za kus mi nedají, nikdo to od nich už nevezme. Takže zpětně to hromadění dvd moc pozitivně nevnímám :)

  Gmork: nedá mi to a zeptám se tě na osobní otázku, takže pokud nechceš, neodpovídej. Kde na to všechno bereš čas? Máš práci, rodinu, společenský život? Když vidím ta kvanta komiksů/knížek/filmů/hudby, co tady vždycky sypeš, tak si fakt nejsem jistý, jestli žijeme ve stejné časoprostorové dimenzi :-D
 • Doppelganger
  Doppelganger4.4. 13:40Pindárna
  Denis: mě ta série bavila. Navzdory názvu je to spíš o komisaři Gordonovi, který Jokera hledá. Série vychází z druhé knihy Tynionova runu Batmana (Joker War), ale dá se v klidu číst samostatně.
 • Doppelganger
  Doppelganger17.2. 20:44Pindárna
  Soulbringer: ta dvoustrana, kde má Carl vystřelené oko v The Walking Dead. Dodnes si vzpomínám, jak ve mně hrklo. Druhé místo Lucille vs Glenn tamtéž.
 • Doppelganger
  Doppelganger11.1. 12:55Sběratelský klub
  Já tedy občas najdu otisk prstu i v komiksu čerstvě vybaleném z fólie, takže asi tak :)
 • Doppelganger
  Doppelganger19.12.2022 20:34Publicistika
  Moje Providence úplně v klidu. Asi dost záleží, jak to člověk při čtení drží.
 • Doppelganger
  Doppelganger12.9.2022 20:18Filmový a hudební klub
  Jo a ještě Harley Quinn na HBOMax, pro mě jedno z nejlepších zvtárnění batmanovského světa :)
 • Doppelganger
  Doppelganger12.9.2022 20:05Filmový a hudební klub
  - Pro fanoušky Ricka a Mortyho doporučuji Solar Opposites. Od jednoho z tvůrců R&M, takže stejný výtvarný styl, stejné vtipy, jen méně depresivní. Některé díly mě baví víc než R&M. U nás k dispozici na Disney+, aktuálně přidávají třetí řadu.

  - Když už se zmínila Regular Show, tak mohu doporučit ještě Close Enough - stejný tvůrce a stejný styl vyprávění, tedy banální věc vygraduje v něco strašlivě bizarního. Také bylo smazáno z HBOMax, ale u nás k dispozici na Netflixu.

  - Dříve jsem miloval Family Guye, ale čím jsem starší, tím mi Family Guy někdy připadá až zbytečně prvoplánově edgy a spíš teď u mě z foxovských animáků vede Bob’s Burgers, kde je sice také dysfunkční rodina simpsonovského ražení, ale na rozdíl od FG se mají rádi a prostě je to takový feel good seriál :) V létě měli i film, který se dost povedl. K dispozici na Disney+.

  - a sice ne pro dospělé, ale nové DuckTales jsou perfektní. Oproti starému seriálu seriál nestojí na Skrblíkovi, ale na synovcích a Kačce, a moc se mi líbí, že synovci jsou tři různé postavy (Huey je nerd, Dewey je dobrodruh, Louie je vypočítavý) a ne jen třikrát to samé. Skvělá oddychovka :)
 • Doppelganger
  Doppelganger11.9.2022 08:38Filmový a hudební klub
  JIK: Regular Show a Adventure Time jsou pro mě jedny z nejlepších animovaných seriálů. Pak je z ranku desetiminutových seriálů ještě hodně zajímavý Infinity Train, kterému se dostalo hodně pozornosti v poslední době, protože byl bohužel smazán z katalogu HBO jako součást šetřících opatření nového vedení.
 • Doppelganger
  Doppelganger17.8.2022 07:10Filmový a hudební klub
  SSP: Talking Dead jsem dřív sledoval pravidelně a nebylo to špatné (přestal jsem někdy těsně po tom Hardwickově skandálu ohledně jeho ex - nakonec byl nevinný, ale ta pachuť už mi tam zůstala, bohužel) a podle mě to má smysl sledovat jedině hned po aktuálním dílu. Nevím, jestli by mě to s několikaletým odstupem a bez zdrojového dílu bavilo.

  Z FTWD mi chybí zhlédnout poslední dvě a půl série, myslím, a World Beyond jsem neviděl. Tu novou antologii zkusím (jednohubkové díly jim v TWD většinou fungovaly, ale bojím se, že časem ta stejně představí nějaký propojený příběh), stejně jako spin-off o Darylovi, ale osobně bych byl radši, kdyby už postupně sundali nohu z plynu a nechali si jeden namakaný seriál a ne pořád vymýšleli, jak z té skomírající staré kravky ještě vymáčknout posledních pár kapek mlíka.
 • Doppelganger
  Doppelganger11.8.2022 18:39Pindárna
  Ahoj, dotaz lehce mimo, tak mě kdyžtak smažte: mám doma cca 150 dvd, kterých se chci zbavit. Převážně nerdovské věci od disneyovek přes studio ghibli až po filmy typu ichi the killer, apod. Nemáte někdo tip na osvědčený bazar, kde to vykupují? Díky :)
 • Doppelganger
  Doppelganger14.7.2022 15:33Pindárna
  BBart se do toho letos pořádně opřel: 26.9. vydává komplet Velvet :) jsem zvědav, na co přejdou, až jim Brubaker dojde :)
 • Doppelganger
  Doppelganger5.3.2022 14:38Pindárna
  io9, nerdist, comic book resources
 • Doppelganger
  Doppelganger25.11.2021 08:07Pindárna
  Netušíte někdo, jestli Komiksový výběr Spider-Man končí 60. číslem, nebo budou protahovat? Byl bych rád, kdyby pokračovali s Brand New Day :)
  Vyšel ten komplet vůbec i jinde než v ČR?
 • Doppelganger
  Doppelganger25.11.2021 08:04Nakupujeme venku
  Já doufám, že Paper Girls a Sweet Tooth jsou předzvěstmi věcí budoucích a více komiksů u nás bude vycházet po aspoň dvou dílech najednou :)
 • Doppelganger
  Doppelganger27.10.2021 13:34Publicistika
  Fimi: Taika Waititi jako Hitler - dobré nebo špatné?
 • Doppelganger
  Doppelganger27.10.2021 13:26Publicistika
  Fimi: ad Anna Boleynová - tak v první řadě je to film, čili fikce. Není to dokument, který by tvrdil, že Anna Boleynová byla černoška…
 • Doppelganger
  Doppelganger25.10.2021 13:21Publicistika
  ah yes, klasický manévr “to byla jen legrace” :)
 • Doppelganger
  Doppelganger25.10.2021 12:58Publicistika
  Kapis: samozřejmě jsi nezmínil Krakonoše, protože se ti nehodí do krámu, že tam pro-komunistickou propagandu skutečně najít lze - dělnická třída Anče a Kuba je ultačována zlovolným kapitalistou Trautenberkem, který si chce vydělat, a jediným řešením, jak kapitalistu potrestat, je aby to Anče, případně STB Sojka práskačka, běžela nahlásit Krakonošovi, který chce, aby všechno patřilo všem.

  To samé třeba utopické komunistické Sluneční město a naopak zkažený kapitalistický Měsíc v Neználkovi, anebo z jiného soudku, silné křesťanské podtóny v Narnii. Symbolika jakékoliv intenzity není ani v dětské literatuře nic neobvyklého, tak proč by někdo nemohl s větší či menší nadsázkou rozebrat Šmouly. Vždyť analyzovat (nejenom) umělecká díla přece znamená tvořit si vlastní názor, jehož zánik tady tak hystericky oplakáváš - nebo ne? :)
 • Doppelganger
  Doppelganger14.10.2021 17:25Pindárna
  Darker: jo no, dva Supermani místo jednoho, z toho ta cenzura vyloženě tryská :)
 • Doppelganger
  Doppelganger14.10.2021 16:01Pindárna
  SImon Baz ne, nebo o tom aspoň nevím. Ale z Alana Scotta udělali gaye už v New 52.
  Iceman pořád - začalo to s mladým Icemanem v Bendisově All New X-Men a pak měl coming out i dospělý Iceman, měl pak samostatnou sérii (nebo dvě?) od Siny Grace, kde se to řešilo. Nejsem si teď jistý, ale od Hox/PoX se jeho homosexualita nijak prominentněji neřešila, ale “nevrátili” to zpátky.
 • Doppelganger
  Doppelganger14.10.2021 15:52Pindárna
  Darker: Neboj se, nikdo ti nic nebere.
  Superman, Clark Kent, je stále bílý heterosexuální muž. Vystupuje v sérii Action Comics.
  Superman, Jonathan Kent, je bílý bisexuální muž. Vystupuje v sérii Superman, Son of Kal-El. Je to relativně nový hrdina.
  To, že jsou dva Supermani, je klasická DC věc, stejně jako je více Green Lanternů, Robinů, Flashů, Batwoman, Batgirl, Superboyů, a spousty dalších tajných identit, u nichž se vystřídalo více postav.
  Jo a mimochodem - Superman je nelegální imigrant, a vlastně ani není běloch, protože nepatří k lidskému druhu/rase :))
 • Doppelganger
  Doppelganger14.10.2021 12:12Pindárna
  Fimi: jsem rád, že jsme se shodli. Tak a teď si počkejme na ten komiks. První čísla mě celkem bavila, tak jsem zvědavý, kam Taylor bude směřovat příběh dál :)
 • Doppelganger
  Doppelganger14.10.2021 10:37Pindárna
  Fimi: “Nijak já jen říkám že celou se u něj vyvíjí vztah se Steph. To je jakoby to najednou udělali z Parkera když víš že měl vztahy s MJ, Gwen a dalšími…”

  Vidíš, sám sis odpověděl. Peter Parker chodil s Gwen, MJ, Black Cat, Carlie Cooper, a dalšími, takže taky vystřídal několik vztahů. A přece to je ta bisexualita, že se člověku (tedy odteď Timovi a Jonathanovi) líbí holky i kluci. Tim Drake měl vztah se Steph, teď v onom příběhu zjistil že se zakoukal do kluka, takže půjde na rande s klukem, což ale jeho minulost se Steph nijak nesmaže.

  Kapis: nic jsem nemířil konkrétně na tebe. Jak píšeš: neznám tě, takže nemohu a ani nechci soudit. Ke zbytku tvého příspěvku napíšu jenom, že komiksoví superhrdinové jsou z drtivé většiny heterosexuálové, takže to, že se objeví jedna prominentnější postava s jinou orientací, to mi násilné opravdu nepřipadá. Nikdo přece nemění orientaci plošně celé Justice League.
 • Doppelganger
  Doppelganger13.10.2021 16:05Pindárna
  Fimi: a jak přesně ti zkazí dojem z Robina jako superhrdiny to, že jde na rande s klukem? :D
 • Doppelganger
  Doppelganger13.10.2021 13:55Pindárna
  Fimi: nesměřuje, protože už se to stalo…
 • Doppelganger
  Doppelganger13.10.2021 13:35Pindárna
  SSP: a co Harley Quinn, Poison Ivy, Catwoman, Wonder Woman…? Zajímavé, že když píšou zavedené ženské postavy jako bisexuálky/lesbičky, tak to nikomu nevadí. Když však z Jonathana, tedy relativně nové mužské postavy (respektive postava už je zavedená, ale donedávna to bylo dítě a ne teenager) udělají bisexuála, hned se ozvou čtenáři, kterých se to dotklo. To také určitě o něčem svědčí a možná by se nad sebou ty sněhové vločky nadávající ostatním do sněhových vloček měli zamyslet. :)

  Peter Parker (a spousta dalších) taky kromě zachraňování světa řeší vztahy, tak moc nechápu, proč někoho tak strašně rozčiluje, že fiktivní kreslený panáček dá pusu jinému fiktivnímu kreslenému panáčkovi, protože ten princip je ve výsledku úplně stejný. Chleba kvůli tomu nezdraží, tradiční rodinou, ať už je to cokoliv, to také neotřese, a jestli to spoustě děcek na světě zpříjemní den, že si můžou číst o klukovi, který zažívá něco podobného jako oni, tak to má cenu.

  No a samozřejmě to přinese kupu peněz a publicitu pro DC, že ano.

  BTW na celé záležitosti mě spíš překvapil ten timing, protože nedávno měl coming out Tim Drake a ten kupodivu (?) takový rozruch jako Jon nezpůsobil.
 • Doppelganger
  Doppelganger6.10.2021 15:54Sběratelský klub
  Alfi: identické to není, protože u nás jako pátý díl vyjdou Sovy a Dark Knights Return tak bude přeskočen/vynechán.
 • Doppelganger
  Doppelganger23.8.2021 14:45Sběratelský klub
  Mě tedy také zaskočilo, že v té kolekci vyjde spousta toho, co česky již vyšlo, ač po internetu kolovaly zprávy, že budou nahrazeny jinými věcmi. V předmluvě prvního čísla dokonce píšou, že v kolekci bude i Black Mirror, které Jiří Pavlovský jmenovitě zmiňoval, že tam nebude. Tak buď se nakonec nedomluvili, anebo vydavatel zanedbal úpravu průvodního textu a jen jej přeložili bez ohledu na úpravu kolekce. O již tradiční kvalitě doprovodných textů v kolekcích vypovídá i informace z přiloženého letáku, kde píšou, že vyjde i příběh “Vražedný vtip”, ač na předchozí straně byl uveden správně jako Kameňák :)
 • Doppelganger
  Doppelganger5.6.2021 21:25* Připomínky a návrhy
  Všechny sešity Batman/Fortnite mají špatně uvedeného autora - doopravdy je autorem Christos Gage, který tu profil již má. (U Batman/Fortnite je špatně uveden neexistující Christos Cage)
 • Doppelganger
  Doppelganger9.2.2021 07:03Pindárna
  Hawwwran: souhlasím s Draco - zkus Šen-Čen a/nebo Pchjongjang od Guye Delislea, ty jsou vtipné dost. Možná taky Persepolis (ok, ne úplně komedie).
 • Doppelganger
  Doppelganger12.1.2021 14:49Sběratelský klub
  Zákazník: “Dobrý den, prosím vás, já jsem si u vás objednal pizzu a slibovali jste, že mi ji dovezete do dvaceti minut. Už je to skoro hodina a pizza nikde...”
  Restaurace: “Nechte si ty hejty, my tu pizzu připravujeme. Sedíme s kuchařem a zdobíme ji, ale zrovna před chvilkou mám dovezli rajčata, takže je ještě musíme nakrájet. Na 99% vám za chvilku dáme vědět. Ale bude to ta nejlepší pizza široko daleko. Unikátní. Nebude jako ta pizza od ostatních restaurací. Ostatní restaurace nás jen pomlouvají u dodavatelů a nerozumí vaření, stejně jako vy, vy umíte jen hejtovat. Až to bude, tak to bude.”
 • Doppelganger
  Doppelganger1.1.2021 20:27* Připomínky a návrhy
  Ad hodnocení komiksů: správně je “výjimečně” (ne “vyjímečně”)
 • Doppelganger
  Doppelganger15.11.2020 22:21Pindárna
  SSM: super, googlovat random články se zadaným slovem umíš. A teď nám to najdi v kontextu “dvě auta do sebe ťuknou” :)
 • Doppelganger
  Doppelganger15.11.2020 21:24Pindárna
  Lenny: nakonec to není až taková hrůza, jak se mi to zdálo podle prvních dvou kapitol. Chyb tam je ale dost, jak píšeš.

  SSM: zbytečně to obhajuješ, prostě je to kiks a hotovo.
  K té redakci: Radek níže zmiňoval hlášku “Zbořil jsi mě!” (V originále “You hit me.”) v situaci, kdy se na silnici ťukla dvě auta. Nechápu, že se např. nad touto větou redaktor nepozastavil a pustil ji do tisku.

  Dalamar: vím. Měl jsem na mysli anticenu zaměřenou výhradně na komiks, takovou anti-fabulu rasu :)
 • Doppelganger
  Doppelganger15.11.2020 10:48Pindárna
  Fimi: to byl nejspíš překlad nějakého “flark” nebo “krutacking”, co používá např. Rocket Racoon, takže tohle je v klidu.
  Mám na mysli spíš stylistické chyby a chyby z neznalosti.
 • Doppelganger
  Doppelganger15.11.2020 10:43Pindárna
  Dnes jsem se pustil do čtení Hodin posledního soudu a napadlo mě, jestli jde reklamovat komiks/kniha kvůli překladu. Nevím, kdo jsou Marko a Hana Haulišovi, ale cit pro jazyk podle mě nemají.
  A vůbec mi přijde, že poslední dobou je kvalita překladů nic moc. Možná by nebylo špatné udělat nějakou anticenu za překlad - třeba by to vydavatele přimělo trochu si to pohlídat.
 • Doppelganger
  Doppelganger5.10.2020 10:10Pindárna
  Tak snad buď všechno anglicky, nebo všechno přeložit, ne?
 • Doppelganger
  Doppelganger21.9.2020 10:57Herní vlákno
  GWB: skupina kosmonautů na vesmírné lodi musí formou jednoduchých miniher vykonávat určité úkoly, aby let probíhal hladce. Mezi nimi je však několik záškodníků, kteří mají naopak za cíl let sabotovat a nenápadně zabíjet členy posádky. Vtip je samozřejmě v tom, že nikdo neví, kdo je kdo. Každý hráč může kdykoliv svolat emergency meeting (který se také automaticky spustí, když je nalezena mrtvola), kde pak všichni hráči diskutují a hlasují, koho z rakety vyhodí. Představ si Městečko Palermo na vesmírné lodi :) začal jsem taky díky memes a tím, jak jedna hra trvá cca 5 minut, je to dost návykové :)
 • Doppelganger
  Doppelganger21.9.2020 09:43Filmový a hudební klub
  seneke: pokud myslíš kultovní ve smyslu “milován úzkou skupinou lidí”, tak to už VB kultovní dávno jsou :) ale podle mě to masový potenciál nikdy nemělo - na to je to moc nerdovské a divné
 • Doppelganger
  Doppelganger20.9.2020 17:35Filmový a hudební klub
  seneke: ty jsi snad první český člověk, který sledoval Venture Bros... už jsem si myslel, že jsem v ČR sám :))
 • Doppelganger
  Doppelganger20.9.2020 17:34Herní vlákno
  Teďka mě dost chytlo Among Us
 • Doppelganger
  Doppelganger15.7.2020 18:07Pindárna
  Fimi: jak píše Lenny. Navíc touto logikou bys mohl říct, že Bendisův DD byl špatný, protože předtím DD přece nebyl noirová kriminálka... :)
 • Doppelganger
  Doppelganger14.7.2020 06:07Pindárna
  cyboy: komplet, ale už je to pěkných pár let. Nedostal Waid za DD několik cen?

  Lenny: First X-Men byl zbytečný příběh se zbytečným retconem, že Wolverine byl vlastně v X-Menech ještě dřív, než to byli X-Meni...
 • Doppelganger
  Doppelganger13.7.2020 21:53Pindárna
  Waidův Daredevil se mi dost líbil, co si vzpomínám. Proč je podle vás špatný?

  Wolverine vs Hulk bych nepočítal, to měl být trip sám o sobě.

  Civil War II jakž takž logiku mělo, ale beru, že postavy OOC byly.
 • Doppelganger
  Doppelganger13.7.2020 17:18Pindárna
  pořád nemůžu přestat myslet na Batman: Odysea. Nemáte tip na nějaké podobně strašné příběhy, kdy si čtenář není jistý, jestli tvůrce během psaní nebyl na nějakém hodně špatném tripu? Čím slavnější out-of-character postava a čím víc batshit insane děj tím lépe.
 • Doppelganger
  Doppelganger4.7.2020 09:51Filmový a hudební klub
  sledujete někdo animovanou Harley Quinn? Co na ni říkáte? Za mě jeden z nejlepších, anebo dokonce nejlepší DC animák a rozhodně mé nejoblíbenější pojetí batmanovského světa. První série byla skvělá zábava, ale ta druhá, to byla prostě dokonalost.
 • Doppelganger
  Doppelganger28.5.2020 11:33Herní vlákno
  Zack: mozna prave proto bys mel Animal Crossing zkusit. Je to neuveritelne uklidnujici hra :)
 • Doppelganger
  Doppelganger29.4.2020 09:10Pindárna
  Zack: tak za takové přirovnání k Morrisonovi by tě Moore asi rituálně zamordoval :))
 • Doppelganger
  Doppelganger24.2.2020 11:53Sběratelský klub
  u Billyho je jenom problém, že se začnou lehce prohýbat jednotlivé police.
 • Doppelganger
  Doppelganger21.2.2020 10:21Filmový a hudební klub
  Johny87: česky vyšlo jako Případ Hluchavka (18. díl)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1589 (cca 464450 Kč)
Mám: 1590 (cca 465097 Kč)
Chci: 213 (cca 45377 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0