Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 7 dalších ukázek

Koupit
Velká záhada zvaná AKIRA je napínavým dramatem odehrávajícím se v roce 2019... v roce jež předchází olympiádě, která se má konat v Tokiu na znamení snahy o znovuzískání blahobytu pozbytého ve třetí světové válce.

Původně vycházelo na pokračování v Young Magazine (No.24/1982 - No.17/1983) od prosince 1982 do září 1983

Scénář
Katsuhiro Otomo
Art
Katsuhiro Otomo
Barvy
Katsuhiro Otomo
Obálka
Katsuhiro Otomo
Lettering
Jiří Hrbek
Překlad
Anna Křivánková
Redakce
Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová
Žánry
akční, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-7449-907-4 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách s přebalem
Formát
179 x 257 mm
Tisk
černobílý s doplňkovými barvami
Váha
588 g
Stran
362
Cena
599 Kč
Originál
Akira #01 (Kodansha Ltd., 1984)
 • karl173
  karl173 mecenáš17.6. 22:59Akira #01
  Akira konečně u nás a také v mé knihovně! Čtení jsem si užil. Kresba je úchvatná a příběh je příjemně svižný. Nicméně na postavy jsem si musel zvyknout a místy mne rozhodili lehce nepřehledné akční pasáže. Jedná se zatím o první díl a tak počítám, že si to teprve sedá. Každopádně se ale těším na druhý díl. Za mě 4*
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš13.6. 20:06Akira #01
  Splnil jsem si svůj sen a konečně se dostal k Akiře v češtině. Čekání se vyplatilo a za tuhle mangu jsem moc rád. Líbilo se mi to, ale měl jsem z toho takový dojem, že se moc spěchá a nějak jsem se občas ztrácel. Navíc mi to přišlo jako seznamovačka, ale přese všechno to zapadlo a já byl naprosto spokojený. Skvělý zážitek. Prostě paráda. Těším se na další díly. Už aby to bylo. Tohle potěší i nemangofily. Edice vydání je prostě děs, svítek průsvítek, ale na druhou stranu, to není úplný průser, jen ta cena mě trochu zarazila. Nicméně Akira si tu cenu a edici zase obhájí. Takže si vyberte.
 • Honzile
  Honzile12.6. 12:18Akira #01
  První díl mangy Akira jsem slupl stejně snadno jako kluci motorkářský svoji pilulku a nemohu se dočkat dalšího dílu. S grázlem a antihrdinou Kanedou mnohdy nebudete souhlasit v tom, co právě dělá. Vaše sympatie si ale získá se stejnou lehkostí, s jakou se vrhá do všech nebezpečných akcí, která mu život přinese a svojí bezstarostností. Temný cyberpunkový příběh o dospívajících delikventech, kteří se zapletou do něčeho většího než si, kdy představovali, vás pohltí hned z kraje. Díky svižnému vyprávění vás tahle akční jízda se zajímavými postavami ze svých spárů jen tak nepustí. Ve spojení s precizní kresbou se jedná o velice povedené dílo, které si, alespoň po prvním díle, svůj status manga legendy zaslouží. Více na https://nerdopolis.cz/2021/06/08/recenze-akira-1-katsuhira-otomo/
 • Good Games
  Good Games9.6. 21:44Akira #01
  Akira si ten legendárny status naozaj zaslúži a už z prvého dielu jasne cítiť, že sa jedná o nadčasové dielo, ktoré je svojím príbehom stále svieže aj po takmer 40 rokoch od jeho vzniku. Perfektné akčné sci-fi s peknou kresbou a síce mi pár strán trvalo kým som sa chytil, potom ma to maximálne pohltilo. Čakanie na druhý diel bude naozaj ťažké. =►Celá recenzia◄=
 • Sagikkun
  Sagikkun9.6. 11:51Akira #01
  Přiznám se, že mi chvilku trvalo, než mě Akira naplno pohltila a já začal hltat každou stránku. Ze začátku jsem byl trochu překvapený poněkud zběsilejším tempem a na první pohled jednotvárnými postavami. Avšak oba tyto faktory jsou to, co jsem si postupně užíval víc a víc. Akira má tempo nastavené skutečně perfektně, dobře dávkuje poklidné pasáže a intenzivní akční sekvence, přičemž mezi nimi dokáže plynule přecházet a nikdy vás nenechá pořádně vydechnout, ale ani začít nudit. Akce navíc vždy dokáže nabrat na neskutečných obrátkách, takže jsem často žasl, kam se až celá situace dokázala dostat a jak je to nepředvídatelné.
  A co se postav týče, ty jsou skvělé - uvěřitelné a vyvíjící se (avšak věřím, že zde je to pouhopouhá špička ledovce).
  Město a technologie jsou propracované, zavedlo se zde téměř vše, co dnes dělá cyberpunk cyberpunkem, příběh dobře pracuje s tajemnem, formát a celkové zpracování knihy je skvost, a celé je to prostě parádní, nemůžu se dočkat na další knihy!
 • Fry
  Fry admin6.6. 15:06Akira #01
  Akira #01 - Tohle mi dělá radost jelikož jsem už ani nedoufal, že se na náš malý trh podaří dostat sérii takového významu (!), jaký má právě Akira. Vydání jako takové je parádní (přebal, papír i SFXka), kresba naprosto excelentní, akorát ke scénáři jsem si napsal poznámku, že obzvláště ze začátku trochu drhly jednotlivé dialogy, asi v návaznosti na onen filmový střih vyprávění ... Za mě 4*!
 • Zack
  Zack admin5.6. 22:52Akira #01
  Tady je uplne zbytecny cokoliv psat. Akira je absolutni master class mezi comicsy a mel by si ho precist kazdy. Mozna jen dve poznamky:
  a] Prvni book je jen takovy uvod do postav. Neni to ten typ comicsu, kde si prectete prvni sesit a vite jaky to bude az do konce, Akira funguje predevsim jako celek a dost vyznamne graduje jak jde cas.
  b] Zapomente, ze existuje nejaky film a ze vite, o cem vlastne Akira je.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš4.6. 15:44Akira #01
  Akiru jsem zatím neznal, jenom jsem viděl pár záběrů z filmu, ale vzhledem k té auře okolo ("nejznámější manga světa" apod.) jsem byl celkem vyhajpovaný. A naštěstí jsem nebyl zklamán. Příběh odsýpá (i když tahle kniha je spíš jenom úvod), objevují se podivné věci, ale nechybí ani celkem dobrý humor. Kresba je pak kapitola sama pro sebe. Otomo si s ní vyhrál úplně neuvěřitelně a kromě parádních detailů jak na stavbách a strojích ale i v mimice a dynamice postav, je dobře zpracováno sekvenování panelů, které dost často působí dojmem filmového střihu (Otomo ostatně pracuje i na filmech). Je to prostě jízda a těším se na další pokračování. Zároveň musím pochválit zpracování. Vím, že se vydání protahovalo kvůli požadavkům z Japonska, ale myslím, že se to vyplatilo, kniha jako taková je parádní.
126
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.6. 22:31Akira #01
  Tak takhle voní mangy v Japonsku? :D
 • Kazumaki
  Kazumaki mecenáš9.6. 21:26Akira #01
  To je snad první manga u nás, co voní jako opravdická manga :)
 • Fry
  Fry admin6.6. 15:46Akira #01
  Doppelganger: přesně tak, pátou hvězdu si schovávám na další díly. Tady jsem musel ubrat kvůli těm dialogům...
 • Doppelganger
  Doppelganger6.6. 15:26Akira #01
  “Série takového významu, parádní vydání, excelentní kresba!” a buch tam 4 hvězdičky :))