• p3tris
  p3tris6.9. 14:13Tokijský ghúl:re #10
  Se sérií Sui Išidy je to jako na houpačce. Díly plné akce střídají takové, kde se spíš konverzuje a posouvá děj. Takové je i desáté pokračování Re. Akce se sice také dočkáme, ale není jí zdaleka tolik, jeho v předchůdci. Ken Kaneki upevňuje pozice pro uskutečnění svého plánu na uzavření míru mezi lidmi a ghúly. Využívá tak útok pierotů na ústředí UPG ve většině okrscích. Kromě starých nepřátel se ale musí utkat s elitními inspektory. Jak už je u autora zvykem, skáče z místa na místo i během jednoho komiksového panelu, takže kniha vyžaduje stále udržení pozornosti čtenáře.
 • p3tris
  p3tris12.8. 07:13Zvrácená
  Zvrácená je naprosto typický japonský horor. A to ty "typický" si podtrhněte, protože v něm jsou snad všechna klišé, které se v japonských hororech vyskytují. Dívka, které zakrývají, kromě oka, vlasy celý obličej. Lezení po stropech a zdech. Naháněčka ve školní chodbě bez osvětlení. Skupina teenagerů v opuštěné psychiatrické léčebně... a tak bych mohl pokračovat. Jenže Rjó je poskládal tak hezky k sobě, že vám to vlastně nebude vůbec vadit. A budete postavám fandit, i když víte, že nemají žádnou šanci. Jediné, co mi vadilo, je to, že jsme se nakonec vlastně nic nedozvěděli o prapůvodu toho zla, které se vtělilo do "malé sestry". Ale třeba se dočkáme v nějakém pokračování. Zfilmování by rozhodně nedělalo vedle všech Kruhů a Temných vod ostudu. Bonusové povídky mají rozhodně také něco do sebe. Chodba plná loutek v opuštěném domě je námět na horor jako dělaný. A v té druhé si, pravděpodobně po přečtení Misery nechce zemřít, Rjó smlsnul na redaktorech vydavatelství.
 • p3tris
  p3tris16.7. 16:26Tokijský ghúl:re #09
  Jak je v sérii zvykem, některé knihy posouvají děj a věnují se hlavním postavám a některé jsou plné akce. Tahle je ten druhý případ. Tedy ne, že by se neodehrály některé zásadní zvraty, ale jsou schovány mezi údery a kryty. A to je možná trochu problém, protože Išida kreslí akci pěkně, ale někdy dost nepřehledně. Takže čtenář musí udržovat stále plnou pozornost, když se děj přesouvá na jiná místa i v půlce kapitoly, nebo dokonce stránky. Možná i pro to se za mně jedná o jednu ze slabších částí a těším se na další, třeba trochu klidnější díl.
 • p3tris
  S Itóem mám jeden zásadní problém už od Ryb. Jeho kresba mi totiž na první dobrou připomíná obaly amatérských metalových kapel. Jenže opravdu jen na první pohled, protože čím více se do ní ponořuji, tím více si mě získává svojí propracovaností a detailem, až mě úplně dostane. Co se týče scénářů, nezapře se jeho asijský původ. Dokáže totiž vytěžit maximum i z toho nejbizardnějšího nápadu. A že nad nimi občas zůstává rozum stát. Někdy jde o téměř psychologický horor jako třeba Deska z bazaru nebo malíř, jindy o nechutnost jako Tuk. Ale vždycky jsou skvělé. Rozhodně už se nemohu dočkat souborného vydání Spirály.
 • p3tris
  Příběh je znovu rámován vyprávěním starého mnicha Tikku, který jako chlapec putoval s lovcem démonů jménem Okko a jeho nesourodými společníky. Když je během odpočinku ve městě napaden Naburo dvěma mahócukai (čaroději), vydává se skupina po jejich stopách do sedmi horských chrámů. Jako průvodce se k ní přidává ještě žena, přezdívaná "Po-ko-si-la" a později i jednoruká samurajka Secuko Bašimon s doprovodem arkebuzníků. Ta má totiž s tajemnými mnichy se znakem havrana vlastní nevyřízené účty. Kniha vrcholí akčním finále s dobýváním pevnůstky, do které se zapojí i bojový oblek bunraku a magie. A jehož vyvrcholení má na svědomí nečekaný hrdina. Největší devizou je Hubova kresba, která je na rozdíl od podobných příběhů v asijském podání hodně detailní. I když to zprvu tak nevypadalo, Cyklus země mě bavil možná i víc než Cyklus vody a na další pokračování se opravdu těším.
 • p3tris
  Můj pohled bude trochu nestranný, protože na čestném místě domácí filmotéky se skví jména jako Okamoto, Kobajaši, Misumi a samozřejmě i Kurosawa. Stejně tak celou jednu poličku v knihovně zabírají příběhy králičího ronina Usagiho. I když se hodně liší, má ronin Okko k Usagimu asi nejblíže. Ano, pojetí kresby jsou úplně odlišné. Tam, kde Sakai využívá (donedávna) černobílou manga kresbu, nastupuje Ham s precizním vykreslením každé scény ve stylu evropské komiksové školy. Nicméně se děj obou odehrává ve středověkém Japonsku, ale plném různých démonů, bůžků a nadpřirozených sil. Stejně jako Sakaiův Sasuké se i Okko živí jako lovec démonů. Průvodcem v příběhu se stává malý rybářský chlapec Tikku, který se pod přísahou přidává k Okkomu a jeho přátelům v hledání sestry "Rybičky". A cesta je dovede do odlehlého panství, jehož majitelé nejsou čím se zdají být. Děj je napínavý až do poslední stránky, postavy nejsou černobílé a já se těším da další dobrodružství ve znamení elementu země.
 • p3tris
  Poprvé jsem byl z návštěvy Ekhö mírně zklamán. Anglickou kulturu, potažmo Londýn, mám moc rád a pobavili mě narážky na Gringottovu banku nebo butik "Sex" Malcolma McLarena a Vivienne Westwoodé. Vlastně poprvé také Mravena nemusela hostovat ve svém těle žádnou jinou entitu, ale jen sama sebe. I když po požití LSD, což bylo celkem osvěžující. Jenže celá zápletka se ztrácením se čaje jako hlavní linka moc neobstála. A to samé se dá říct i o příběhu o ochutnávači vín z New Yorku, vrcholícím dosti bizardním soubojem obřích monster. Naštěstí kresba je pořád hravá a já si další sešit určitě koupím.
 • p3tris
  Bez studu se přiznám, že důvodem k zakoupení této knihy byla kresba. Ta se rozhodně nebojí zvýrazněných ženských křivek a nějaké to vykouknuté prso jí také není cizí. Jenže najednou jsem doslova hltal příběh jak z pera Dana Browna. Plný nebezpečí, konspirací a temných postav pozadí. A také trochu té magie. Ale co mě dostalo nejvíc, byl svět, který si bere velkou inspiraci z George Orwella a jeho Farmy zvířat a 1984. Svět homofobní a rasistický, kde všechno, včetně výběru partnera, řídí a rozhoduje stát. Svět, ve kterém by jste rozhodně nechtěli žít, z kterého mrazí, ale kterému se ten náš začíná až nebezpečně podobat. A Já se nemůžu dočkat, až se do něj zase v kůži prasečí slečny Leslie vrátím.
  pozn. Kvůli výrazné erotice jsem si vybral alternativní obálku od slavného Milo Manary, ale po přečtení bych nyní raději sáhl po té klasické.
 • p3tris
  Nejdříve se podíváme na technickou stránku. Jsem celkem konzervativní a vadila mi třeba i změna loga Crew na hřbetu od Zloději a špehové. Proto jsem doufal, že formát zůstane a grafické zpracování bude podobné, jako třeba u Senso. Jenže to se nestalo a já tak musím "přeformátovat" knihovničku. Zas na druhou stranu, on má ten větší rozměr vážně něco do sebe. A subjektivně mi přijde, že je kvalita papíru lepší a v nové knize se i lépe listuje. Co se týče té nejzásadnější změny, tedy barev, působily na mě zpočátku rušivě. Ale rychle jsem si zvykl. Ona tahle "velká změna" je pro mě vlastně asi ta nejméně důležitá. Pokud jde o příběh, měl to Usagi po vynikajícím Skyrtí (ještě podpořeném shlédnutí filmu Mlčení od Martina Scorsese) dost těžké. A opravdu, titulní Bunraku je trošku slabší. Jenže, jak je u Sakaie zvykem, dozvíme se z ní další věci o japonské kultuře. Následující Hrdina a Meče klanu Higashi jsou už vynikající. Nakonec do hlavní dějové linie se vrací Adachi, ve které zjistíme, co se stalo se zrádným generálem Todem.
 • p3tris
  p3tris18.5. 06:31Gantz #29
  Invaze čtyřokých mimozemšťanů na Zemi pokračuje, ale Gantzovi týmy se jí dokáží postavit a dokonce někde i lokálně vyhrávat. Tvůrci koulí mají nebezpečný plán a to přímo během bojů napadnout nepřátelskou planetu. Jenže nejen Gantz má elitní bojovníky. A také to znamená, že Koruno se musí rozloučit s Tae. I když jediné, na čem mu teď záleží, je její bezpečí.
 • p3tris
  Asi se budu rouhat, ale tahle kniha pro mě byla zásadnější, než opus Elektra: Atentát. Protože právě sešity Daredevil 168 až 181 tuto nájemnou vražedkyni představily světu. Ukázaly nám její stvoření, život i smrt. A to není spoiler, protože jak dobře víme, v komiksovém světě nezůstávají hrdinové mrtví dlouho. A také je to už typický Miller v jeho nejryzejší formě. Miller milující násilí, japonská bojová umění i složitější psychologii postav. Možná jen ta kresba není ještě dozrálá do typických "hranatých" tvarů a hrátek světla a stínu, jak jsme zvyklí z pozdější tvorby a více se drží klasického komiksového stylu. Přesto se jedná o vybroušený diamant Marvelovského vesmíru, který by si žádný fanda komiksu neměl nechat ujít.
 • p3tris
  p3tris18.4. 12:25Tokijský ghúl:re #08
  Celý děj se rozpadl na několik zásadních duelů a tak si můžeme být jistí, že se z některými z hrdinů už nepotkáme. Samozřejmě ale nechybí i retrospektivní vložky, které vyjasňují některé otázky. Třeba proč Torzo uřezává obětem údy a hlavy, čím jsou zvláštní děti ze Slunečné zahrady nebo tajemství rodiny Wašú, A nakonec se dočkáme i jednoho velkého (i když trochu očekávaného) odhalení.
 • p3tris
  p3tris12.4. 17:09Vrabec: Příběh skauta
  Středobodem knihy je samozřejmě komiks, ale jak bylo u autora zvykem, není to zdaleka všechno. Nedílnou součást tvoří i části popisující letectví v Československu před válkou nebo činnost našich perutí v Británii. To celé doplněné bohatou fotodokumentací a pěknými bokorysy s popisy letounů.
  I když je příběh fiktivní, klidně by se mohl stát. Včetně trochu klišé "mileneckého románku" s krásnou Francouzskou Marion (pravděpodobně autorovo oblíbené jméno). Svou logiku má i to, že se nedočkáme žádného dobrodružství v kabině Spitfiru nebo Hurricanu, ale příběh končí odesláním Honzi Nováčka do výcviku. Vrabec je totiž skoro ještě chlapec. Jeho další osudy se dozvíme jen zkratkovitě z textu.
  Kdo má rád ostatní Šorelovi knihy nebo komiksy z ABC, tahle "jednohubka" ho určitě nezklame.
 • p3tris
  p3tris11.4. 10:23Tokijský ghúl:re #07
  Vydání knihy Sen Takacuki Král Bileygr vyvolalo ve světě ghúlů doslova zemětřesení, takže někteří z nich byli přinuceni odkrýt karty. Jednotky ÚPG podnikají útok na základnu ghúlů ostrov Rušima a ghúlové mezi tím protiútok na vězení Cochlea. A Sasaki si konečně musí vybrat stranu. I když děj vypadá velmi akčně, je kniha plná rychlých střihů nejen v prostoru, ale i v čase, takže vyžaduje čtenářovo plné soustředění. Dokonce se nevyhýbá ani tak temným tématům, jako je třeba týraní dětí. Rozhodně jeden ze silnějších dílů série Re.
 • p3tris
  p3tris20.2. 17:12Ocelová křídla
  Zajímavé je, že knihu, pojednávající o životě Josefa Balejky, zpracoval rumunský autor. Což mu možná dovolilo využít trochu jiný úhel pohledu. Hlavním motivem totiž není působení slavného "čtyřlístku" u britských perutí, ale období, které mu předcházelo. Tedy kromě krátkého načrtnutí dětství hlavně útěk z Polska a Rumunska. Ten je zpracován zajímavě a bez příkras, včetně využití prostitutky. Anglii jsou pak věnovány pouhé dvě stránky a komiks uzavírá krátký pozitivní epilog z poválečného období. V tom už se bohužel nedozvíme, jak se k letcům zachoval komunistický režim. Černobílá kresba je přehledná a autorovi rád odpustím některé nepřesnosti ve znázornění vojenské techniky. Jde o celkem příjemnou jednohubku, kterou si užijí hlavně milovníci historie a letectví.
 • p3tris
  p3tris13.11.2020 10:42Tokijský ghúl:re #06
  Boj vrcholí a přidávají se do něj ty nejmocnější holubice i ghúlové, kteří se snaží zachránit Šúa a s ním i celý rod Cukijama. A to si žádá nevyhnutelné oběti. A konečně se dozvíme, kdo se skrývá za maskou Jednooké sovy.
 • p3tris
  p3tris14.9.2020 12:34Gantz #27
  Za těžkých ztrát poráží tým "umělecká díla" a vrací se do našeho světa. Jenže postava z koule jaksi není úplně v pořádku a tak se Rejčiným neuváženým přáním dostávají do reality *POZOR SPOILER" Kurunové dva. Jenže se blíží nevyhnutelné kataklyzma a i Rejka si nějakou romantiku zas(oulo)louží...
 • p3tris
  p3tris23.6.2020 21:32Tokijský ghúl:re #05
  V pátém Re je potřeba více se soustředit, než je člověk u komiksů zvyklý. Akce se totiž dočkáme ač v poslední třetině a většina knihy se soustředí na vývoj postav. V čemž se může člověk snadno ztratit, protože děj přeskakuje mezi místy klidně v půlce stránky. Závěrečné finále znamená smrt několika důležitých charakterů, ať už sympatických, nebo méně a ani Kanekiho pozice už není tak jednoznačná.
 • p3tris
  p3tris9.6.2020 20:49Usagi Yojimbo #33: Skrytí
  Poslední klasický Usagi a znovu geniální. U Sakaie zkrátka máte naprostou jistotu, že se vždy dozvíte něco zajímavého z historie feudálního Japonska. A tentokrát je to pro Evropana o to zajímavější, že jde o konfrontaci s křesťanstvím.
 • p3tris
  p3tris5.5.2020 20:27Gantz #26
  Děj se zase hýbe dál. Kuruno se vypořádává se svým znovuoživením, vztahem k Tae a s přiznáním Reiky. Mezitím se Kikuči v Německu dozvídá o Gantzu dost překvapivé skutečnosti. Konflikt se pomalu stává globálním a další mise se odehraje v Itálii proti oživlým sochám s podporou týmů z celého světa.
 • p3tris
  p3tris25.2.2020 18:43Tokijský ghúl:re #04
  Do popředí se dostává Labužník se svojí závislostí na Kanekim. Tentokrát je příběh okořeněn zápisky z deníků ghúlů, což je velmi zajímavé. Vůbec nevadí, že se k nějaké akci dostaneme až na konci knihy. Jediné, co mi dělalo trochu problém na soustředění, jsou rychlé střihy v ději na různá místa a postavy.
 • p3tris
  p3tris25.2.2020 18:43Tokijský ghúl:re #03
  Poprvé jsem z "Ghúla" celkem rozpačitý. Kresba je znovu parádní, ale celý děj je vlastně jedna velká bitka. Což je trochu kámen úrazu, protože panely skáčou z místa na místo a já se brzo začal v postavách ztrácet. Není to tak úplně oddychovka, jak by člověk čekal, ale čtení paradoxně potřebuje zvýšenou pozornost. Přesto se některé linky pohnou dál a já jsem na další Kanekiho osudy pořád zvědavý.

 • p3tris
  Z toho, co mi v době vydání přišlo vtipné, mi dnes naskakuje husí kůže. Tento pán měl zkrátka už navždy zůstat "důchodcem z Vysočiny" a nikdy se nevracet.
 • p3tris
  p3tris24.1.2020 19:55Gantz #25
  Bitva vrcholí a téměř všichni hrdinové jsou vyřazeni z boje. Oku už tolik nehýří fantazií při představování různých démonů, ale na konci konečně přichází zásadní dějový zvrat. A (nepřekvapivě) se vrátí i jedna z hlavních postav.
 • p3tris
  p3tris31.10.2019 07:02Usagi Yojimbo #32: Záhady
  Jak už název napovídá, v této knize půjde hlavně o vyšetřování. Usagi se spolu s inspektorem Ishidou pustí do pátrání v několika spolu souvisejících případech. Do cesty se mu tentokrát připletou zlodějky Kitsune a Kiyoko a nová postava, japonský "Robin Hood", nindža Nezumi. Jako bonus a nenásilné seznámení s manga kulturou jsou zde dva chibi příběhy, které Stan napsal se svojí ženou. Jde o krátké komiksy s "roztomilými" verzemi postaviček pro děti.
 • p3tris
  Ekhö je nádherně fantastický svět. V prvním příběhu se Mravena vydává do Říma v doprovodu italského šlechtice, který jako by vypadl z oka Aladinovi. A tam odhaluje nejen spiknutí tradicionalistických prikónů ve Vatikónu, ale i něco o původu tohoto světa a své úlohy v něm. V druhém se jako agentka popové hvězdy, která čelí pro svou otevřenost útokům fanatické náboženské sekty, vydává na americký jih.
 • p3tris
  p3tris8.10.2019 09:29Tokijský ghúl:re #02
  Haise Sasaki si pořád nevěří a nemůže v sobě najít schopnosti, které ztratil jako Ken Kanaki. V převleku za dívku se rozhodne infiltrovat ghúlí dražbu lidí, ale není schopen žádné akce. Ani když ho staří známí poznají. V tu chvíli se rozjíždí útok holubic na dražbu. Je to ale past holubic na ghúli, nebo ghúlú na lidi?
 • p3tris
  Znovu dva vynikající příběhy s perfektní kresbou. Přiznám se, že ten z Hollywoodu mě bavil trochu víc. Norma Jean (Marilyn Monroe) v hlavě Mreveny je skvělá, o čemž se nedobrovolně přesvědčí i Jurij Podrov. Zabila jí Liv Saylorová kvůli novému filmu Quentina Tarantulina, produkční nebo dokonce guvernér, s nímž měla poměr? Nebo je v tom něco úplně jiného? Narážky na bezpočet dalších filmů jsou jen třešnička na dortu. V Barceloně tvoří excentrický umělec Salvator životní dílo a připlete se mu do cesty společnice Mraveny Grácie. Mravena tak musí pdniknout cestu do Evropy, kde se jí v hlavě uhnízdí živá kočka. A i díky tomu se dozvíme, že prikóni jsou s kočkami příbuzní a mají rádi granule.
 • p3tris
  p3tris5.9.2019 06:55Gantz #24
  Oku má neskutečnou fantazii, protože démon poskládaný z nahých ženských těl se jen tak nevidí. Nehledě na způsob, jak se ho jeden z hrdinů zbaví a následná reinkarnace v šupinatého démona s jelení lebkou. Tohle opravdu může vymyslet asi jen Japonec. Na pozadí toho bojuje obří gundan s býko-pavoučím démonem a nakonec i nejsilnější z ósacké skupiny, Hačiró Oka, ve speciálním bioobleku. Většina z hrdinů je mrtvá, nebo těžce zraněná a dobrodružství v Ósace se blíží do finále.
 • p3tris
  p3tris12.8.2019 22:04Máme holé ruce
  Mám rád Zelenýho Raoula, potažmo Štěpána Mareše. Tahle kniha je něco takového, jako "co se do Raoula nevešlo, aneb nástřely nápadů". V každém případě mi připadne, že dnes už by taková sbírka kreseb nevyšla, protože by byla pro většina vydavatelů "za hranou". A, bohužel, některé z vtipů se staly realitou, z čehož až mrazí.
 • p3tris
  p3tris6.8.2019 20:19Profesorova dcera
  Vlastně je to milostný román z viktoriánské Anglie s tragickou kriminální zápletkou. A s mezigeneračními problémy mezi rodiči a ratolestmi. Ale také s dost bizarními postavičkami. I díky kresbě je to taková pohodová jednohubka, u které se párkrát usmějete, ale za týden už si na ní nevzpomenete.
 • p3tris
  Tahle kniha se mi dostala do ruky náhodou, když mi přišla jako bonus k předplatnému časopisu. Musím přiznat, že nejsem žádným znalcem francouzského komiksu a mé oko v knihkupectví spíš vždy padne na poličku s mangou. Ale třeba takový Šinkl je můj velký oblíbenec a zaujímá čestné místo ve sbírce. A Barbucciho kresba mi zrovna Rosinskiho Šinkla svou hravostí a lehkou erotičností v mnohém připomíná. Svět Ekhö je vtipně vymyšlený a po svém reflektuje některé události, které se staly v tom našem. A hlavní hrdinka Mravlena, kterou můžou posednout duše mrtvých lidí, se v něm musí naučit žít. Po prvních dvou povídkách jsem nadšen a těším se na pokračování.
 • p3tris
  p3tris18.7.2019 08:44Tokijský ghúl:re #01
  ÚPG má novou tajnou zbraň. Quinxy, holubice s implementovaným ghúlým drápem. Jsou rychlí a mocní, ale také je to banda zelenáčů. Akira Mado pověřuje jejich velením Haise Sasakiho. První úkol, který tým tohoto amnézií trpícího inspektora dostává, je vypátrat ghúla, který zanechává na místě činu končetiny a hlavy, přezdívaného "Torzo". A cestu jim překříží nejen konkurenční tým, ale i několik starých známých. Mimochodem, vysvětlení toho tajemného "Re" v názvu se dozvíme až na posledních stránkách tohoto sešitu.
 • p3tris
  p3tris14.6.2019 11:33Gantz #23
  Bitva proti démonům Tengu a Imugami vrcholí. Ale ze všeho nejhorší je hlavní démon Nurarihjon, který dokáže měnit podobu a nepůsobí na něj zbraně od Gantze. Tým má další oběti a poradit si s ním nedokáže parta z Ósaky. A mezi tím zasahuje vojsko proti obřímu Gjúkimu, který ničí město ve stylu známé Godzily.
 • p3tris
  p3tris29.4.2019 19:13Ryby - Útok z hlubin
  Není to ani tak o rybách, jako o baktériích, s jejichž pomocí se z těl uvolňuje velké množství plynu. Což není spoiler, protože tuhle informaci se dozvíme velice záhy. A samozřejmě by to nebylo Japonsko, kdyby se do toho nepřimíchalo i něco bizarního (jako by nosná myšlenka nebyla dostatečně ujetá) a možná i nadpřirozeného. Je to nechutné, je to zvláštní, ale také je to velmi dobře napsané a nakreslené. Po Skrýši můj druhý druhý manga horor, a znovu skvělý. Pochvalu si zaslouží i oba bonusy, hlavně Záhada zlomu v Amigaře, která má skvělou atmosféru i nápad.
 • p3tris
  Američané mají Billa Wattersona, Jima Davise nebo Charlese Schulze, tedy Hobbese, Garfielda a Snoopyho. A teď máme díky Petru Koplovi podobně sarkastické zvířátko i mi. Vořech Brok trefně glosuje své okolí a samozřejmě se mu stávají věci, co se psům zkrátka stávají. I v cirkuse. Tohohle čokla jsem si zkrátka zamiloval.

 • p3tris
  Já vlastně ani nepotřebuji vědět, jak bude pokračovat hlavní příběh. Sakaiův svět už je plný tolika postav, že si s těmi "malými" zdaleka vystačím. Na scénu se tak znovu dostává pověřenec šóguna inspektor Ishido, kterému Usagi pomáhá vyšetřovat vraždu v chrámu s prokletou pekelnou malbou. S mytologií se seznámíme v povídce o kappách a s japonskou mentalitou díky rituálu Ubasute v "Osudu stařešinů". A já jako pokaždé hltal každou stránku, už po jednatřicáté (nepočítaje speciály), a ani tentokrát se nemohl nabažit.
 • p3tris
  p3tris25.4.2019 12:36Tokijský ghúl #14
  Přichází velké finále. Ne všechny z hlavních postav ho přežijí a mnoho z nich bude těžce raněno. I když se Kanekiho příběh (možná) uzavřel, mnoho stran zůstává nepopsaných. Jsou tu ještě Jednooká sova i Jednooký král a i Holubice mají v rukávu nejedno překvapení. Ale o tom až v Tokijský ghúl:Re.
 • p3tris
  p3tris17.4.2019 19:21V hlavní roli Snoopy
  Byla to temná bouřlivá noc...
  Říká se to nejlepší na konec. A stejně tak to platí i se souhrnnými výběry Peanuts. Ten poslední se totiž věnuje pouze jediné postavě. Postavě, která nejdříve vznikla tak trochu do počtu, ale nakonec si získala kultovní status popkulturní ikony. Věnuje se bíglovi Snoopymu. Psovi, která je neskutečně vtipný a má neutuchající fantazii. Postupně se vtělíte do všech jeho druhých já. Do šéfbígla, spisovatele, hokejisty, kondora, leteckého esa, skauta, advokáta, tenisty, legionáře a nakonec i astronauta. A budete ho milovat.
 • p3tris
  p3tris2.4.2019 10:27Gantz #22
  S ósackou skupinou není snadné vyjít a Katovi ze musí podařit nasbírat 100 bodů, aby oživil Kurona. A přesně za sto bodů je i hlavní cíl mise. Ale není sám, kdo ho chce ulovit. Motivací jednoho z upírů je třeba ztracený prst. A nebo sympatie k upírce, které si není ochoten přiznat.
 • p3tris
  p3tris9.3.2019 08:25Ples oběšenců
  V rozhárané pubertě se pro mě Květy zla staly doslova Biblí. Vybral jsem si Baudelairea a ostatní "prokleté" ignoroval. Dnes už vím, že to bylo přezíravé, protože Rimbaudovi verše jsou stejně silné. V některých případech bych je od sebe dokonce nedokázal rozeznat. V tomto krátkém výběru třináct komiksových autorů zpracovalo třináct básní. Každý uchopil téma po svém, někdo ho přesunul do přítomnosti, ale v bublinách se nikdy neobjevuje nic jiného, než Rimbaudův text. Ten také každý jednotlivý komiks spolu s výňatkem z životopisu uvádí. Možná, pokud by se mi dostala před pětadvaceti roky do rukou tato kniha, byla by Rimbaudova stopa v mém životě výraznější, než Baudelaireova.
 • p3tris
  p3tris8.3.2019 17:45Tokijský ghúl #13
  Holubice obklíčily kavárnu Anteiku a pan Jašimura alias Jednooká sova, Opičí démon a Černá dobrmanka se hodlají obětovat, aby osazenstvo kavárny mohlo uniknout. Kaneki ale slíbil sám sobě, že bude chránit všechny. Velké finále přichází.
 • p3tris
  p3tris2.3.2019 20:38Vzduch je naše moře
  Pro čtyřicátníka jako jsem já asi nemohla vyjít ke stému výročí československého letectva krásnější kniha. Jsem totiž odchován komiksy a povídkami pana Šorela, které jsem jako kluk dychtivě hltal ze stránek časopisu ABC. A tato kniha pro mě vlastně tak nějak navazuje na letecký speciál ABC z roku 1988. Navazuje samozřejmě obrazně, protože zpracování je naprosto perfektní. Počínaje lakovanou obálkou, přes vysvětlující články, samotný komiks až po krásné, čisté bokorysy ,často zabírající dvě rozkládací strany. Zkrátka jedna z knih, která v mé knihovně není hřbetem, ale na samostatné poličce čelem do místnosti. K dokonalosti chybí jediné. I když jsou ilustrace skvělé, stejně bych si přál za autory trojlístek Šorel - Petráček - Velc. Nostalgie je mrcha.
 • p3tris
  p3tris28.2.2019 07:00Bušidó: Duch samuraje
  Na knize je znát, že jde vlastně o výtah z díla Duše Japonska, která vyšla už na konci devatenáctého století. I když byl Inazó Nitobe rozhodně velmi osvícený, ta zkostnatělost se musela nějak promítnout. Myslím, že i sám autor by byl velmi překvapen, kde je dnes japonská kultura. Mě, jako milovníku Kurosawových filmů a Usagi Yojimba, výrazně poodkryla další část japonské duše. Myslím, že se Seal Wilson s moderním pojetím popral celkem statečně. K Japonsku dnes patří neodmyslitelně manga, takže i styl ilustrací mi seděl.
 • p3tris
  p3tris14.2.2019 07:03Svět podle Snoopyho
  První ze Snopyho výběrů, který u nás vychází. A jelikož je to bezesporu kult (mimochodem, věděli jste, že kódová označení Snoopy a Charles Brown byly použity i v programu Apollo při přípravě letu na Měsíc?), muselo být pro editora sakra těžké z těch 18 000 stripů vybrat ty nejlepší. I proto se soustředil na "zlaté období", tedy éru let 1970-1990. Podle mě se mu to celkem povedlo. Jako bonus pro neznalé pak je představení hlavních postav. A mimochodem, je normální, že si člověk dávkuje ve čtyřiceti letech čtení "od velkého obrázku k velkému obrázku"?
 • p3tris
  p3tris14.2.2019 07:01Láska podle Snoopyho
  Dnes je svatého Valentýna. A i když patřím do generace, co tento "svátek" neslaví, knihu jsem si patřičně užil. Ta je totiž valentýnek a lásky - i když většinou neopětované - plná. Budeme svědky platonického vztahu Charlieho Browna s nikdy nenakreslenou Zrzečkou i jeho (snad jedinému oboustrannému) románku na táboře. Uvidíme trápení Lucy s Shroederem a Sally s Linusem, či prazvláštní Woodstockovi lásky. A samozřejmě milovníka z největších - Snoopyho. Mnozí z nás se v tomto povedeném výběru určitě najdou.
 • p3tris
  p3tris3.1.2019 17:27Skrýš
  Hlavní devizou této knihy je kresba, která je v rámci žánru mangy neskutečně propracovaná a detailní. Příběh je sice lehce klišovitý, což se ale k hororu perfektně hodí. Navíc ho ozvláštňují flashbacky, umožňující nahlédnout do ztrápené duše hlavního hrdiny. V některých okamžicích jsem si dokonce říkal, jestli se celá ostrovní linka neodehrává pouze v jeho hlavě. Nakonec jde sice "jen o monster origin", ale s perfektní atmosférou a přečtený jedním dechem. Pozn.: Když Kakizaki knihu kreslil, musel mít pořádný vztek na nějakou ženu. Protože takhle nesympatickou mrchu už jsem dlouho nepotkal.
 • p3tris
  Po Židu Faginovi je to má teprve druhá kniha klasika komiksu Willa Eisnera. Hlavní devizou je úžasná, lehce karikaturní, kresba. Tentokrát se autor snaží vypořádat s pamfletem "Protokol sionských mudrců". Ten vznikl na zakázku ruské tajné služby na začátku dvacátého století. Mnohokráte byl vyvrácen jako padělek, přesto ho antisemité dodnes zneužívají. Pokud na citace z něj někde na internetu narazíte, může vám v orientaci pomoct i tento grafický román.
 • p3tris
  p3tris13.12.2018 07:03Gantz #21
  Kurono se mise v Ósace nezúčastní, protože je... mrtvý. Alespoň prozatím. Tak se do akce ostatní hrdinové vydávají pod vedením Kata. A nejen oni, přidávají se k nim i dva z upírů. Nepřáteli jsou tentokrát bůžkové a démoni z japonské mytologie. Problémem se stává i ósacká skupina, poněkud lehkovážná k okolí a závislá na drogách.
 • p3tris
  p3tris12.12.2018 22:11Johnny Cash, I see a darkness
  Musím se přiznat, že nepatřím k velkým fanouškům Johnnyho Cashe a country vůbec. K tomuto zpěvákovy jsem se dostal až díky skvělé předělávce Hurt od Trenta Reznora. A samozřejmě i díky filmu Walk The Line. Ale jsem obrovským fanouškem Nicka Cavea, jehož životopis od Reinharda Kleista mě doslova nadchnul. Takže jsem sáhl i po Cashovi. Jeho příběh tolik neodbíhá do snů a představ, takže je více srozumitelný. Ale podobně temný. K tomu napomáhá perfektní černobílá kresba. Občas mi (například ve ztvárnění kouře) připomínala mého oblíbeného Franka Millera nebo Mike Mignolu. Ale tomu srovnání se asi nikdo, kdo kreslí tuží, úplně nevyhne. Podle mě jde o dobrý způsob, jak se seznámit s tímto hudebním fenoménem i pro člověka, jehož šálkem kávy zrovna country není.
 • p3tris
  p3tris3.5.2012 20:05* Připomínky a návrhy
  Ty knížky mám a těch vícepanelových vtipů tam je určitě víc než 1/5. Ale v pořádku, rozumím.
 • p3tris
  p3tris3.5.2012 12:34* Připomínky a návrhy
  > Zack: Ovšem, že se nejedná o klasický komiks. Většinou jde jen o několika okénkové stripy. Stejně jako třeba u Simonova kocoura, který tady v databázi nechybí. Myslím, že si své místo také zaslouží.
 • p3tris
  p3tris3.5.2012 10:50* Připomínky a návrhy
  Králíčkovy sebevraždy
  Autor: Riley Andy
  ISBN: 978-80-7185-948-2
  Vydavatelství: Paseka
  Formát: 185 x 135
  Počet stran: 96
  Vazba: vázaná
  Pokud jste malý chundelatý králíček a pomýšlíte na sebevraždu, pak je tato kniha určena právě vám. Autor komiksů a scénárista Andy Riley nadchne svými anekdotami o tom, jak se králíčci pokoušejí dobrovolně odejít z tohoto světa, ale určitě i všechny ostatní. "Rileyho humor prostě miluju," říká o knížce spisovatel Petr Šabach, a autor seriálu Bob a Bobek, Vladimír Jiránek, k tomu dodává: "Český králík nikdy nepomýšlí na sebevraždu."

  http://www.paseka.cz/?produkt=3261

  Králíček sebevrah se vrací
  Autor: Riley Andy
  ISBN: 978-80-7185-993-2
  Vydavatelství: Paseka
  Formát: 185 x 135
  Počet stran: 96
  Vazba: vázaná
  Knížka Králíček sebevrah se vrací je pokračováním oblíbených Králíčkových sebevražd (Paseka 2008). I zde se malí chundelatí králíčci rozhodují dobrovolně ukončit svoji pozemskou pouť; a prostředky, které k tomu volí, jsou opravdu neuvěřitelné. „Uvažujete o sebevraždě a nevíte jak na to? Rileyho králíček vás odrovná… smíchy,“ napsal o druhém dílu králíčkovských sebevražd spisovatel Pavel Šrut. A jeho kolega Petr Šabach k tomu dodává: „Rileyho humor prostě miluju.“

  http://www.paseka.cz/?produkt=3260

  Velká kniha králíčkových sebevražd
  Autor: Riley Andy
  ISBN: 978-80-7432-106-1
  Vydavatelství: Paseka
  Datum vydání: 9.5.2011
  Formát: 210 x 165
  Počet stran: 156
  Vazba: vázaná
  V této sbírce najdete úplně nové nápady malých chundelatých králíčků, jak ukončit co nejdůmyslnějším způsobem svoji pozemskou pouť. Rileyho knížky, jejichž chlupatý protagonista se snaží sám sebe sprovodit ze světa, se během několika posledních let staly opravdovým fenoménem současné popkultury. Roztomilý králíček, kterému „se prostě už nechce dál žít“, si vymýšlí často nelogické a brutální způsoby sebevraždy, přičemž sama představa chundelatého ušáka, který se snaží způsobit si smrt elektrickým proudem nebo se rozpustit v kyselině, je absurdní. Velká kniha králíčkových sebevražd přináší přes sto padesát nových anekdot.

  http://www.paseka.cz/?produkt=3162
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 257 (cca 76549 Kč)
Mám: 231 (cca 68828 Kč)
Chci: 1 (cca 98 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 9 (cca 2071 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0