Vrenn

Vrenn
Vrenn | 16.9.2020 | Papež ukrutný (limitovaná edice)

Kresba 5 a příběh tak maximálně 3. Očekával jsem více, přišlo mi to takové nechytlavé. Borgia (pokud má Papež alespoň lehce navazovat) byla scénáristicky o level výše. A souhlasím, že je tu snaha šokovat, ale moc to nefunguje. Možná je to tím, že ta snaha nastartuje hned od začátku a jede svým brutal/homo/zákeřno/psychopatostylem až do konce v neměnném tempu.. V rámci dílka to prostě nastaví jistý standard, kde na další stránce už vážně nemá co překvapit (buď se tam klátěj, nebo podřezávaj, je to tak 50:50) a ve výsledku nic moc. Komiks s větší náloží všelijakých homoscének u nás prostě nenajdete. Někdo to ocení, někdo ne, mě to bylo asi jako většině celkem fu(c)k, nicméně (a nerad bych urazil nějaké zdejší členy minority) tady podezřívám autora z čiré účelnosti, protože krom snahy o šok to je pro adekvátní vnímání charakteru hlavní postavy heteročtenářem/čtenářkou použito celkem trefně. Ale staví to na tom až zbytečně moc a ve výsledku to průměrnost celku bohužel nevytrhne.
Btw schválně kdy už Argo provede něco s deskami... stačí se na ně jen křivě podívat a hned jsou odrbané rohy! Edena atd., pořád stejný problém. Bych vám dosadil do managementu nějakého papeže a to by byl fofr! :)

Vrenn
Vrenn | 16.9.2020 | Sláine: Rohatý bůh #01

Tak nějak jsem sem náhodně zabrousil... Sláina jsem kupoval kdysi když vycházel (koukám, že už je to přes 15 let) a byl jsem z něj nadšený. A jsem dodnes, sem tam ho znovu vezmu do ruky a popravdě mi přijde ze všech Sláinů nejlepší. Za mě rozhodně 5*. ALE!!! - české vydání má sice adekvátní formát, ale bohužel výrazně zmršené a vyblité barvy, to se tuším přetřásalo už když to vycházelo a jak koukám na letité recenze níže, dost lidí na to poukazovalo, takže s tím rozhodně počítat! To byl taky důvod proč jsem ho před pár lety nakonec střelil za tučný měšec zlaťáků a koupil běžně dostupnou anglickou verzi, kde jsou všechny tři díly komplet (v bohužel trochu menším formátu, který odpovídá např. MDEK od Crwe). Pokud vám nevadí english a Sláina chcete, rozhodně doporučuji jít touto cestou a cz vydání vynechat, protože rozdíl v barvách je celkem drastický a pozvedne dílko opravdu na 5* level. Jestli víte jaký je rozdíl v barvách mezi 1. (meh) a 2. (very najs) cz vydáními Batmana - Návratu temného rytíře, které jsem taky z tohoto důvodu měnil první za druhé, tak tady to násobte deseti.

Vrenn
Vrenn | 28.12.2019 | Lady Mechanika

Vrátil jsem se k ní po pár letech co mi ležela v knihovně (a celkem nezáživný blábolivý příběh se mi už dávno vypařil z hlavy), protože jsem se rozhoupal konečně přečíst dvojku (šel jsem do ní, jelikož pár lidí tvrdilo, že je prý lepší - chtěl jsem kočce tedy ještě dát šanci). To se ale bohužel ukázalo být trochu utrpení, protože tak předvídatelné a nudné klišé už jsem dlouho nečetl. Prostě to člověka nijak nechytne.. Ale vůbec. Brak. Hezky nakreslený steampunk, to si autor evidentně užívá, Mechanika je kozatice prvního řádu jak z garážovýho plakátu, ale právě tenhle navoněný prd maskuje ukrutnou slabotu obsahu. Škoda, ale šla z domu.

Vrenn
Vrenn | 18.5.2018 | Svět Edeny (limitovaná edice)

Za mě rozhodně 5*, tady není moc co řešit. Akorát jedna technická - zdá se mi, že v Argu zvolili trochu nevhodný materiál na hřbet knihy, takový ten modrý pruh (u normal verze je to stejné) a mám trochu obavu, že se to celkem dost lehce ošoupe už jen tím, že to čtu. Druhý den po vybalení jsem si všiml, že na růžcích hran hřbetu už začíná prosvítat bílá, a to se mi to jen válí někde na gauči, jsem na knihu opatrný a šahám na ni jen čistou holou suchou rukou :) Trošku nešťastné u jinak perfektní knihy za litránek. Ale třeba jen zbytečně straším, to se ukáže časem, rád bych se pletl. Limitovaná obálka je jinak fajn (efektní plastické provedení jako u limitované Barbarelly), v reálu určitě lepší než na obrázku.

Vrenn
Vrenn | 19.4.2018 | Dlouhý zítřek a další příběhy (pevná vazba)

Trochu navážu na první hodnocení, které jsem si přečetl u paperbacku a lehce mě rozmrzelo. Pořídit si knížku plnou kraťasů a pak mrmlat, že tam není žádný delší příběh, mi přijde opravdu trochu schizofrenní. Nicméně - přišel jsem, koupil jsem, přečetl jsem a uslintnul si blahem... prostě pecka, Moebius je skvělej. Popis knihy naprosto odpovídá tomu, co člověk dostane, takže mé očekávání bylo naplněno. Ideální kniha do čekáren :)

Vrenn
Vrenn | 3.11.2017 | Škodík

Povedená věc, pobavil jsem se, pár věcí mě fakt rozesmálo. Žena se do toho podívala a pak měla takový ten lehce zděšený výraz, což mě rozesmálo ještě víc :D Však to znáte - když je něco až moc sprosté nebo až absurdně brutální / drsné / rádoby drsné atd., tak to člověka holt nutí k s míchu. Vzpomněl jsem si, že podobný efekt na mě měly některé akční scény v Expendables, nebo scénka, kde Matonoha v "Na Stojáka" četl otevřený dopis vedení KSČM (se mrkněte někde na youtubu..) :) Scénář fajn, na to jaký je to kraťas bych víc ani nečekal. Kresba skvělá, osobně to řadím k české špičce a je vidět, že autor se stále posouvá dál a dál.. nezbývá než držet palce a doufat, že toho bude časem víc a s větším rozsahem.

Mínusy - v podstatě jen drobnosti. Cena, ta mi přijde vzhledem k počtu stran vážně trošku přes čáru. Ale co bych já samaritán neudělal pro podporu českého talentu, žejo. Pak font u anglické verze - to mi přijde jako prasárna a kazí to celkový dojem, vypadá to jak kdyby to někdo odfláknul v Malování, hlavně v kontrastu s kresleným CZ textem. Za ty prachy by si už s takovouhle prkotinou tedy mohl dát práci a dokreslit to. No a pak ta zmiňovaná neostrost na některých stránkách - naštěstí moc nevadí a je nepatrná, ale přijde špatně provedená. Doporučil bych autorovi (když už to tam musí být), aby to pro kýžený efekt dal příště nějakému grafikovi, co to umí udělat lépe.

Vrenn
Vrenn | 25.5.2017 | The Ghost in the Shell

Tak porovnávat mangu a romány mi přijde zvláštní. Po literární stránce GITS nic extra převratného není, ale v rámci mangy ano. To bych klidně mohl říct, že Návrat Temného Rytíře je jen o tom, jak starej dědek dospěl k názoru, že ještě není na odpis atd. a že na stejné téma najdu x starších a lepších knížek. Přitom pro svět komiksu má to dílko trochu zásadnější význam. Prostě mi ten komentář přišel jak srovnávat jabka a hrušky, nic ve zlém. Navíc Ryby? Ty jsou podle mě dost slabé, mohly by být klidně poloviční a ani by sis toho nevšiml. V těch je opravdu skvělá jen ta jednohubka na konci s otvory ve skále.

Vrenn
Vrenn | 24.5.2017 | The Ghost in the Shell

Ale kecy. Ve své době to byla bomba a je to bomba pořád, stejně jako hromada jiných kultovek co hnuly žánry. Není od věci se nad tím trochu zamyslet a uvědomit si, že to napsal v době, kdy sis doma místo kačera tahal za kabel tak maximálně nějakej Didaktik (pokud jsi byl vůbec na světě), což byl zároveň top model běžně dostupné výpočetní techniky a lepší kalkulačka v jednom. Takže o světě a tématech v manze nastíněných by se ti tenkrát asi ani nezdálo :)

GITS je společně s Appleseedem to nejlepší ze Shirowovy tvorby, pro mě srdcovka a rozhodně ho doporučuji. Trošku škoda, že není komplet a chybí stránka s krásně vykreslenou soft porno scénkou na lodi, ale jak říkal někdo z Crwe, Shirow sám ji nechtěl povolit, tak se asi vážně nedalo nic dělat (popravdě se mu docela divím, vzhledem k tomu, že vetšina jeho pozdější tvorby už jsou spíš hentai prasárny typu W-Tails Cat atd...). Tak jako tak ji mám už přes deset let od Darkhorse a díky možnosti porovnání můžu pochválit kvalitu českého vydání a poděkovat Crwi za překlad. A navíc si promrskávat angličtinu zrcadlově, páč starší necenzurované US vydání je klasicky zleva doprava :)

Vrenn
Vrenn | 1.4.2017 | Ryby - Útok z hlubin

Tak autor je pěknej úchylák, dílko povedené, jen mě trochu zklamal závěr, ten mi přišel slabší. V podstatě od scény v cirkusu mě to nějak přestalo brát (celkově mě tam ten cirkus přišel tak nějak navíc). Ale jinak dobrý, souhlasím s níže řečeným. Poslední kraťas s otvory ve skále je asi to nejlepší z knihy, díky němu 4*, jinak bych váhal.

Vrenn
Vrenn | 26.11.2015 | Druuna (pevná vazba)

Druuna je perfektní. Sex, mutanti a násílí v libovolné kombinaci, všudypřítomný apokalyptický zmar, hnus, syrovost a k tomu výborný scénář co umí překvapit.. prostě sci-fi labůžo. Měl jsem všech 8 dílů v english od Heavy Metalu (sem tam lehká cenzura) a musím říct, že české vydání mě kvalitou překladu a provedením velmi potěšilo (ne, že bych to u MDEK nečekal:) )

Vrenn
Vrenn | 24.9.2015 19:12 | * Připomínky a návrhy

Zrovna vyšel katalog (tedy původně to měl být katalog, je to spíš velmi pěkný a velký hardcover) k Saudkově výstavě 18+, tak by se to tu vzhledem k obsahu také mohlo časem objevit. Popravdě netuším jaký je náklad a jestli to půjde sehnat i někde v knihkupectví nebo jen v Art Salonu S (výstava, vydavatel), tak to radši zmiňuji. Na netu o tom nikde nic není, ani v eshopu to zatím nemají.. bral jsem to přímo v Tančícím domě. Jo a stojí 790, kdyby to někoho zajímalo. Info pro db můžu poslat.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 29.9.2020 17:05
Komentáře u comicsů: 21
Hodnocení comicsů: 159
Příspěvků ve foru: 1

Sbírka (z CDB)

Četl: 35 (cca 16487 Kč)
Má: 173 (cca 105608 Kč)
Chce: 12 (cca 3349 Kč)
Shání: 7 (cca 555 Kč)
Nabízí: 1 (cca 790 Kč)