Mitsuko

Mitsuko

Jméno: Lucie Novotná
Email: jaja.tr@seznam.cz

Nevysoká vysokoškolačka, vášnivá sběratelka manga komiksů, expertka na zakopnutí v místech, kde není o co zakopnout, a profesionální křemela. Jo, a taky jsem levačka.

Mitsuko
Mitsuko | 6.10.2019 | To bylo tvé jméno. #01

Moc milý příběh a opravdu příjemný na čtení. Příjemno je asi ten nejvýstižnější výraz, který mi čtení téhle mangy navozovalo. Navíc nakladatelství použilo stejný typ papíru, jaký kdysi používal Zoner Press, tak jsem u čtení měla neustálý pocit nostalgie. :-D
Co se týče příběhu, je to rozhodně zajímavý nápad, první díl je každopádně spíš takový seznamovací, ,,oťukávací”, jak už je zmíněno k v diskuzi. Vypadá to ale na opravdu pěkný počin. :-)

Mitsuko
Mitsuko | 20.9.2019 | Královská hra #01

Mně se to líbilo. Jak tu bylo mnohokrát zmiňováno, není to jako Death note, ale mě by tedy ani nenapadlo za tím DN hledat, přestože i tady se jedná o středoškoláky, tak v Zápisníku šlo o nadprůměrně inteligentní, až geniální soupeře, tohle jsou (a taky mají být) úplně normální puberťáci. A tomu to právě odpovídá...
Četlo se to rychle, i když mám radši rozřazení knihy do kapitol. Baví mě vytvářet si teorie, kdo může být ten Král, i tu mainstreamovou kresbu můžu.
Jediné, v co doufám, že vše bude nakonec nějak logicky provázané - jak je Král všechny sleduje, jak dochází k vraždám a tak podobně.

Mitsuko
Mitsuko | 24.8.2019 | Bojový anděl Alita #04: Dobytí Salemu

Řekla bych, že úctyhodný závěr. Mým favoritem stále zůstává třetí díl, přesto se mi ale i tento moc líbil. Na plný počet hvězd to ale nevidím, protože místy se na čtenáře hrne obrovské množství informací, kterými je najednou zahlcen a které místy trochu zhoršují orientaci, snadno mu tak může něco důležitého uniknout - třeba si nejsem schopná vybavit, proč vlastně Salem dělá to, co je tím největším tajemstvím Salemčanů, ale možná tam ten důvod ani nebyl.
Co se mi ale rozhodně líbilo, byl ten souboj ideálů. Jestli je Salem dobrý, nebo špatný, jestli bojovat za jeho zničení, nebo za udržení. Díky těmto dilematům ani Kojomi nepůsobila se svým rozhodnutím nijak zle, protože čtenáři není naservírováno, které rozhodnutí by mělo být správné. Velice mě bavila také rozdvojená osobnost jedné z postav (kvůli spoileru nebudu zmiňovat které). A teda musím uznat, že na mě silně zapůsobil i ten konec, i když jsem si ho představovala úplně jinak, přišlo mi to velice odvážné, neotřelé a v tu chvíli i dost nečekané.
Tohle volume navíc obsahuje také bonusové kapitoly s tím, jak to mohlo být po oficiálním konci. Ty byly místy trochu šílené, přesto bych se ale nezlobila ani za konec vyobrazený v tomto bonusu.
Prostě mi to přijde opravdu super, tohle volume, i celá série.

Mitsuko
Mitsuko | 19.8.2019 | Čarodějova nevěsta #08

Pořád tomu k dokonalosti příběhově dost chybí, ale mně se tohle volume moc líbilo. Mám pocit, že z těch, co zatím vyšly, i nejvíc. Líbí se mi, že na sebe příběh konečně pěkně navazuje, máme tady zápletku, která je na scéně déle než půlku jednoho volume (a konečně problém popisovaný jako hrozně závažný není vyřízený za tři kapitoly), a dokonce začínám konečně vidět i nějakou větší provázanost (snad to teď nezakřiknu).

Příští díl by podle popisku na konci měl být nějaký velký předěl, tak jsem opravdu zvědavá, čeho se dočkáme.

PS: Stejně si ale pořád nějak nemůžu najít vztah k Čise, ale to asi i klidně přežiju...

Mitsuko
Mitsuko | 16.8.2019 | Tokijský ghúl:re #01

Dost slibný rozjezd, vypadá to skvěle a mám z téhle série zase dobrý pocit. Quinxové mi přijdou jako skvělý nápad, navíc mi jejich postavy přijdou hrozně zajímavé. Trochu jsem ale popravdě doufala, že to s Kenem Kanekim dopadne jinak, ale nevadí.
Taky mi přijde, že se dost zlepšila Išidova kresba při bojích, což bude rozhodně jedině velké plus!

Mitsuko
Mitsuko | 24.7.2019 | Carciphona #03

Zatím nejlepší díl. Místy mi pořád přišlo, že je tam toho na tak tenkou knížku narvaného moc, už to ale nepůsobilo tak uspěchaně a navíc i dějová linka byla zajímavá. Tenhle díl super a kresba pořád krásná.

Mitsuko
Mitsuko | 23.7.2019 | Naruto #43: Ten, který zná pravdu

Na vrcholu zůstáváme i v tomhle volume. Hodně emotivní díl, i když jsem děj znala z anime, husí kůže i slzy se dostavily. Souboj Sasukeho a Itačiho byl jedna velká přehlídka mocných technik s překvapivým zakončením. Krása. :-)

Mitsuko
Mitsuko | 18.7.2019 | Carciphona #02

Pořád je to na 3*, ale oproti prvnímu dílu došlo určitě ke zlepšení. V příběhu se lépe orientuje, Veloce není tolik nepříjemná. Pořád ale nebyly vysvětleny záměry Blackbird (proč Veloce opakovaně napadá, ale přitom ji nechce dorazit), u které mi také trochu vadí, že se vždycky vynoří úplně zničehonic, jako by snad procházela nějakými portály (třeba z toho nakonec opravdu bude něco takového, nevím). Pořád je co zlepšovat, ale nové prostředí i nové postavy mi přijdou super, kresba je pořád krásná a tento svazek byl docela dost zajímavě zakončený.

Mitsuko
Mitsuko | 17.7.2019 | Carciphona #01

Rereading: kdysi jsem dala 4*, ale teď jednu srážím. Není to špatné, má to pěknou a proporčně vyváženou kresbu, ale příběhově 1. svazek trochu ztrácí.
Zápletka zatím nic moc hlubokého, všechno se odehrává strašně rychle a skokovitě. Asi je to prostě takový rozjezd, uvedení čtenáře do situace, ale na to, jak je svazek tenký, je tam těch věcí nacpaných poměrně dost. Možná kdyby jednotlivé situace byly trochu víc rozpracované, bylo by to lepší. Ale špatné to není, tak doufám, že kvalita bude stoupat.
Celkově hodnotím jako takový průměr.

Mitsuko
Mitsuko | 16.7.2019 | Vějíř 2019 - Sborník české mangy

Vějíře většinou nekomentuji, protože povídky se hodnotí těžko, jak je známo, a ve Vějíři je jich navíc opravdu hodně, u tohohle svazku ale udělám výjimku. Tentokrát jsem totiž byla opravdu velmi mile překvapená, protože většina povídek byla super, pracovaly se zajímavými tématy a nápady, a navíc i spousta z autorů, kteří publikovali ve Vějíři poprvé, měli zajímavý a pěkně nakreslení příběh. Jasně, vždycky se najdou i slabší kousky, ale přišlo mi, že letos jich bylo pomálu. Celkově mi tohle přijde jako zatím nejlepší svazek Vějíře, a tak i přimhouřím oči a poprvé mu hodím těch 5*, protože jsem se skvěle bavila a mám pocit, že si to zaslouží.

Za sebe bych mezi pomyslnou top 5 vyzdvihla třeba hned první příběh o mahó šódžó holubech (kdo by to byl řekl, že kraťoučký komiks o holubech bude tak vtipně podaný, super práce a pro mě velké překvapení); Budoucnost patří lidem; Ve tmě dál, cesto má; Res Cogitans a Cesta na Geekcon. Ale jak jsem psala, i zbytek je super.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 21.10.2020 22:35
Komentáře u comicsů: 107
Hodnocení comicsů: 343
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 343 (cca 73033 Kč)
Má: 347 (cca 74109 Kč)
Chce: 11 (cca 2279 Kč)
Shání: 1 (cca 299 Kč)
Nabízí: 2 (cca 478 Kč)