Mitsuko

Mitsuko

Jméno: Lucie Novotná
Email: jaja.tr@seznam.cz

Nevysoká vysokoškolačka, vášnivá sběratelka manga komiksů, expertka na zakopnutí v místech, kde není o co zakopnout a profesionální křemela. Jo a taky jsem levačka.

Mitsuko
Mitsuko | 29.4.2019 | Zaslíbená Země Nezemě #02

Skvělý díl, tuhle sérii prostě miluju. Pořád se něco děje a pořád je to přitom tak chytré! Plánování útěku, trénování dětí a odhalování práskače ve vlastních řadách. Všechno mi tam skvěle funguje, vystavěná atmosféra je hustá, že by se dala krájet. A ta pavučina lží, do které se zamotává Norman...no těším se, co bude dál, je to skvělé, rozhodně jedna z nejlepších sérií, co u nás vychází.

Mitsuko
Mitsuko | 27.4.2019 | Tokijský ghúl #14

Krásná obálka. Ale jinak...nevím. Od závěru série jsem asi čekala víc. Jasně, vím, že to není úplný závěr, že ještě bude Re, ale i tak je to velký milník, velký předěl v příběhu a zakončení základní série. A v tomhle ohledu mi to prostě přišlo opravdu průměrné. Boje byly už v předchozích dílech tak trochu slabinou a čtrnáctka není výjimkou, což je trochu problém, když je většina volume jeden dlouhý boj. Úplně mi nesedlo ani postavení Arimy do role „finálního bosse", i když byl doteď mýtická postava opředená legendami, nějak mě úplně příběh netáhl k tomu, že by to mělo celé vyústit ve finále, ve které to nakonec vyústilo. Ale musím uznat, že spoustu věcí jsem tady nečekala a docela se těším, co se bude dít v Re. Neřekla bych, že byl 14. díl vyloženě špatný, byl to opravdu takový průměr, ale jako závěrečný díl nefunguje tak, jak by mohl. (MINISPOILER: No...ale na druhou stranu se aspoň Kaneki nedal dohromady s Tókou... :-D)

Mitsuko
Mitsuko | 25.3.2019 | Death Note - Zápisník smrti #01

Rereading. Perfektní rozjezd perfektní série. Pořád jedna z mých největších srdcovek, miluju tu nádhernou kresbu, miluju ten příběh, tu jeho chytrost, každý tah je logicky vysvětlen a dává smysl, ten souboj dvou geniálních myslí je úžasný a linka s agenty FBI je podle mě jedna z nejlepších, kde Light navíc skvěle demonstruje své schopnosti. A Rjúk je taky prostě super. Za mě jedna z nejlepších sérií, které u nás vyšly.

Mitsuko
Mitsuko | 14.3.2019 | Spirála #02

Opět re-reading. A teda koukám, že mě tenhle díl chytil ještě víc než před lety. Líbí se mi, že na sebe příběhy začaly navazovat. A proboha, Lidský hlemýžď je jedna z nejnechutnějších kapitol v sérii. Ke spirálám budu mít asi už vždycky velmi rezervovaný přístup... :-D

Mitsuko
Mitsuko | 10.3.2019 | Tokijský ghúl #13

Čeká nás velké finále. :-) A ano, vypadá to, že bude na co koukat. Moc se mi líbil další náhled do Džúzovy temné minulosti. Jinak byl tenhle díl v podstatě jeden velký souboj, který byl opravdu napínavý, i když v tomhle volume šlo spíš o boj těch vedlejších postav, v závěru to ale vypadá na pořádnou mlátičku mezi těmi hlavními z Anteiku i z ÚPG. Jsem zvědavá, jak se se závěrečným dílem autor popere.

Mitsuko
Mitsuko | 9.3.2019 | Spirála #01

Re-reading po mnoha letech. Ale ani za tu dlouhou dobu jsem nezapomněla na děsivou atmosféru, která tuto hororovou mangu svírá. Je to vážně nechuťárna, ze které běhá mráz po zádech...během těch mnoha let od posledního přečtení této hororovky jsem stejně spirály kolem sebe často vnímala a vybavovala si u nich tento děsivý příběh. A rozhodně tomu tak bude i dál. Děsivé, šílené. Tady mám opravdu pocit, že Džundži Itó prostě nemůže být normální...
U tohoto dílu mi ale místy přišla trochu krkolomná formulace některých vět, což už jsem si teda vůbec nepamatovala, a pravděpodobně jsem to v pubertě i přehlížela. Teď to každopádně vidím a je škoda, že občasná neobratnost slovního vyjádření je malou vadou na kráse jinak skvělého díla.

Mitsuko
Mitsuko | 8.3.2019 | Zaslíbená Země Nezemě #01

Bylo to ÚŽASNÉ. Přijde mi to jako dost silný rozjezd, i když se jednalo teprve o první díl, pořád se něco dělo. Ty zvraty, ten svět...strašně mě to baví a jsem moc ráda, že se k nám tahle série dostala, na mém soukromém žebříčku se rozhodně sápe mezi top mangy v češtině. Rozhodně stojí za přečtení, hlavním motivem je jakýsi souboj inteligencí, s nímž jsme se setkali třeba u Death note. A miluju tu obálku! Ale to asi budu u téhle série psát často.

Mitsuko
Mitsuko | 3.3.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #06

Skvělé jako vždy, tahle série má neuvěřitelný přesah, ten příběh je silný. Stále jedna z nejkvalitnějších sérií, která u nás momentálně vychází. I když většina volumka byla minulost o výcviku Eda a Ala, o jejich prvním setkání s Mustangem a přijetí Edwarda mezi státní alchymisty, pořád to bylo prostě skvělé. A ten motiv jakéhosi „spatření pravdy" či „prozření" je neskutečně zajímavý. Těším se na další díly.

Mitsuko
Mitsuko | 3.3.2019 | Naruto #41: Džiraijova volba

Tohle volume byl v podstatě jeden dlouhý boj, ale rozhodně je na co se dívat. Vzpomínky na doby, kdy Džiraija učil trojici válečných sirotků, jsou opravdu pěkné a odhalují mnoho důležitých věcí, stejně tak vzpomínka na dobu, kdy se Džiraija učil na Žabí hoře a dostal proroctví ohledně svého budoucího žáka, z čehož vyvstává otázka, kterého z žáků se vlastně proroctví týká. Technicky je volume skvěle zpracované, akce je dynamická, čtenář se v ní neztrácí, Akacuki si stále drží svou temnou auru, příběh vás drží a táhne, že ho prostě nemůžete odložit...a ta obálka! Krása.

Mitsuko
Mitsuko | 24.2.2019 | Čarodějova nevěsta #06

Na tenhle díl jsem zaregistrovala trochu horší reakce, tak jsem čekala velký propad zpět, ale ten se tedy úplně nekonal. Jo, je to slabší než minulý díl, to rozhodně, ale oproti některým dílům předtím mi to pořád přišlo lepší (možná jsem ovlivněná tím, že mám zároveň rozečtenou beletrii, která mě totálně štve a nebaví, nevím).

První polovina dílu byla taková vánočně naladěná a prostě milá a příjemná, dokonce obohacená o mírnou moralistickou vložku. Musím říct, že v kontextu příběhu mě opravdu rozesmála otázka: „Jaké je to brát drogy? Je to fajn?" Ačkoli to asi nebyl její účel.
V druhé polovině poté linka o hledání chlapce, který zmizel ze vzpomínek rodičů, i ta se mi líbila. Chválím použití principu výměny něco za něco, který známe již z Alchymisty. A opravdu mě potěšil návrat k motivu liščí kůže, který se objevil o 2 volume zpět a byl ihned zašlapán. Tohle provázání se mi líbilo.

Čise působila tak nějak uceleněji a je mi teď mnohem příjemnější než na začátku série, stále ale nepřicházím na chuť jejímu vztahu k Eliasovi, stále mi přijde, že by se víc hodilo, kdyby měli takový ten vztah typu otec - dcera. Svět, kresba i obálka zůstávají pořád úžasné samozřejmě.

Viděla bych to tak na pomezí 3-4 hvězdy, doufám, že se nějakým dalších propojení a návazností (jako s tou kůží) dočkáme i v budoucnu.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 4.5.2019 02:11
Komentáře u comicsů: 85
Hodnocení comicsů: 283
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 283 (cca 58863 Kč)
Má: 287 (cca 59959 Kč)
Chce: 6 (cca 1184 Kč)
Shání: 6 (cca 1184 Kč)
Nabízí: 2 (cca 478 Kč)