Mitsuko

Mitsuko

Jméno: Lucie Novotná
Email: jaja.tr@seznam.cz

Nevysoká vysokoškolačka, vášnivá sběratelka manga komiksů, expertka na zakopnutí v místech, kde není o co zakopnout a profesionální křemela. Jo a taky jsem levačka.

Mitsuko
Mitsuko | 3.1.2019 | Cagaster #03

Zmiňované rozmazání kresby z minulého dílu se neopakovalo, hurá. :-) A dějově to bylo super. Prostě jsem nemohla přestat číst, dokud jsem nedošla nakonec, a to šlo přitom skoro celou dobu jen o vyprávění minulosti - ale jaké! Dokončuje se příběh Kidoua z minulého volume, dozvídáme se taky víc o Ilii, která toho zjevně skrývá mnohem víc, než se na první pohled může zdát, také o původu viru Cagasteru a dokonce i o tajemném vrahovi likvidátorů! Prostě opravdu nabité volume, pořád se něco dělo a bylo to super, jen tak dál. :-)

Mitsuko
Mitsuko | 2.1.2019 | Tokijský ghúl #10

Edit: V porovnání s dalšími díly srážím hodnocení na 3*

Mitsuko
Mitsuko | 30.12.2018 | Cagaster #02

Rereading. A s tím zvyšuji hodnocení, protože tenhle díl se mi líbil ještě víc než první. Drsný svět, drsné situace a zajímavé odhalení v případu vraha likvidátorů. A také náhled do Kidouovy minulosti. Tenhle příběh opravdu funguje a baví mě. Jediná moje výtka patří (asi) kvalitě tisku, kresba působí při bližším pohledu docela rozpixelovaně. Snad to byla jen vada tohoto konkrétního volume. Jsem zvědavá na pokračování. :-)

Mitsuko
Mitsuko | 29.12.2018 | Cagaster #01

Re-reading. Je to fajn postapo, zajímavá vyhlídka na 22. století. Tou „hmyzí zápletkou" mi to trochu připomíná Naušiku z větrného údolí. Charaktery jsou zajímavé a různorodé. Tahle manga je rozhodně dobrá volba. :-)

Mitsuko
Mitsuko | 29.12.2018 | Útok titánů #17

Ze začátku se mi tenhle díl zdál trochu zmatený, musela jsem se podívat na konec 16., abych se chytla, ale pak už to bylo dobré. Příběh si pořád drží ten zajímavý směr, líbí se mi, jak se to vyvíjí, a jsem zvědavá, jak to nakonec celé dopadne. Potěšil mě i příběh o minulosti Kennyho Rozparovače, to bylo super a zajímavé. :-)
Taky chci pochválit krásnou obálku.

Mitsuko
Mitsuko | 29.12.2018 | Čarodějova nevěsta #04

Po přctení 5. dílu shazuji hodnocení na 3*, ať lépe vynikne kontrast mezi těmito dvěma volume.

Mitsuko
Mitsuko | 29.12.2018 | Čarodějova nevěsta #05

Ano! Konečně díl, který se mi opravdu líbil a u kterého mám pocit, že si ty 4* fakt zaslouží. Děj byl konečně ucelený, nebyl tak rozstříštěný jako dosud, hezky plynul a dokázal zaujmout. Chtěla jsem původně přečíst jen kapitolku a jít spát, ale poprvé jsem tuhle mangu nedokázala odložit. K dokonalosti tomu ještě pořád kus chybí, ale pokud by autorka tímhle stylem pokračovala, mohlo by se to i změnit.

Pořád mi ale nějak nesedí ,,romantika” mezi Čise a Eliasem. Já nevím, na mě to působí víc jako vztah otec-dcera.

A ještě dodám, že v tomhle volume mě moc potěšila kapitola o Silky, o které jsem se toužila dozvědět víc.

Mitsuko
Mitsuko | 26.12.2018 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #05

Tak to bylo super. :-) Hlavně bych vypíchla, jak se začíná odhalovat minulost bratrů Elricových, to je super. Přiblížení jejich života před smrtí maminky i po ní (a to není žádný spoiler, že jim maminka umřela, víme už od prvního dílu) na mě silně zapůsobilo. Alchymista si pořád drží titul velmi kvalitní série. I ten humor, kterého je tady hodně, mě baví. :-)

Mitsuko
Mitsuko | 25.12.2018 | Bojový anděl Alita #02: Smrtící anděl

Oproti prvnímu dílu srážím jednu hvězdičku, protože většina volumka se věnovala jen zápasům v motorballu. I ty byly fajn, ale bylo jich už prostě moc, navíc tak v celé první polovině byly veškeré scény mimo motorball utlumené na minimum, i když se třeba nějaké nabízely. Ve druhé polovině se nějaké začaly konečně objevovat. Na konci se to celé zlepšilo, a kdyby byl celý díl jako posledních pár kapitol, určitě bych hodnocení zvedla. Každopádně na pokračování je hodně dobře našlápnuto a věřím, že tam půjde zase hodnocení nahoru. :-)

Mitsuko
Mitsuko | 24.12.2018 | Tokijský ghúl #12

Trochu slabší než minulý díl, ale pořád dost dobré, bavila jsem se. :-) Nejvíc jsem asi zvědavá, co se ještě vyklube ze spisovatelky Sen Takacuki a jak se teď bude chovat můj oblíbený Amon. Akorát Tóka mi strašně lezla na nervy, nemám ráda tyhle tsundere typy... -_-
Musím zmínit, že obálka tohohle volume je strašně super.

A taky se setkáváme s jedním problémem, který se už jednou objevil (tuším někde kolem 5. volume), je jím nesouhlasící název kapitoly v obsahu a u reálného začátku kapitoly. Nevím, jestli si jen já všímám takových věcí, ale tentokrát to byla kapitola #120, která je v obsahu pojmenovaná jako „Tóka", ale reálně se jmenuje „Vejce černé kozy". Musela jsem si rýpnout. :-D Ale přijde mi, že oproti středu série se kvalita příběhu fakt zlepšila, mám ze čtení mnohem příjemnější pocit. :-)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 13.1.2019 15:55
Komentáře u comicsů: 71
Hodnocení comicsů: 272
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 272 (cca 56354 Kč)
Má: 274 (cca 57342 Kč)
Chce: 8 (cca 1582 Kč)
Shání: 8 (cca 1582 Kč)
Nabízí: 2 (cca 478 Kč)