Mitsuko

Mitsuko

Jméno: Lucie Novotná
Email: jaja.tr@seznam.cz

Nevysoká vysokoškolačka, vášnivá sběratelka manga komiksů, expertka na zakopnutí v místech, kde není o co zakopnout a profesionální křemela. Jo a taky jsem levačka.

Mitsuko
Mitsuko | 14.3.2019 | Spirála #02

Opět re-reading. A teda koukám, že mě tenhle díl chytil ještě víc než před lety. Líbí se mi, že na sebe příběhy začaly navazovat. A proboha, Lidský hlemýžď je jedna z nejnechutnějších kapitol v sérii. Ke spirálám budu mít asi už vždycky velmi rezervovaný přístup... :-D

Mitsuko
Mitsuko | 10.3.2019 | Tokijský ghúl #13

Čeká nás velké finále. :-) A ano, vypadá to, že bude na co koukat. Moc se mi líbil další náhled do Džúzovy temné minulosti. Jinak byl tenhle díl v podstatě jeden velký souboj, který byl opravdu napínavý, i když v tomhle volume šlo spíš o boj těch vedlejších postav, v závěru to ale vypadá na pořádnou mlátičku mezi těmi hlavními z Anteiku i z ÚPG. Jsem zvědavá, jak se se závěrečným dílem autor popere.

Mitsuko
Mitsuko | 9.3.2019 | Spirála #01

Re-reading po mnoha letech. Ale ani za tu dlouhou dobu jsem nezapomněla na děsivou atmosféru, která tuto hororovou mangu svírá. Je to vážně nechuťárna, ze které běhá mráz po zádech...během těch mnoha let od posledního přečtení této hororovky jsem stejně spirály kolem sebe často vnímala a vybavovala si u nich tento děsivý příběh. A rozhodně tomu tak bude i dál. Děsivé, šílené. Tady mám opravdu pocit, že Džundži Itó prostě nemůže být normální...
U tohoto dílu mi ale místy přišla trochu krkolomná formulace některých vět, což už jsem si teda vůbec nepamatovala, a pravděpodobně jsem to v pubertě i přehlížela. Teď to každopádně vidím a je škoda, že občasná neobratnost slovního vyjádření je malou vadou na kráse jinak skvělého díla.

Mitsuko
Mitsuko | 8.3.2019 | Zaslíbená Země Nezemě #01

Bylo to ÚŽASNÉ. Přijde mi to jako dost silný rozjezd, i když se jednalo teprve o první díl, pořád se něco dělo. Ty zvraty, ten svět...strašně mě to baví a jsem moc ráda, že se k nám tahle série dostala, na mém soukromém žebříčku se rozhodně sápe mezi top mangy v češtině. Rozhodně stojí za přečtení, hlavním motivem je jakýsi souboj inteligencí, s nímž jsme se setkali třeba u Death note. A miluju tu obálku! Ale to asi budu u téhle série psát často.

Mitsuko
Mitsuko | 3.3.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #06

Skvělé jako vždy, tahle série má neuvěřitelný přesah, ten příběh je silný. Stále jedna z nejkvalitnějších sérií, která u nás momentálně vychází. I když většina volumka byla minulost o výcviku Eda a Ala, o jejich prvním setkání s Mustangem a přijetí Edwarda mezi státní alchymisty, pořád to bylo prostě skvělé. A ten motiv jakéhosi „spatření pravdy" či „prozření" je neskutečně zajímavý. Těším se na další díly.

Mitsuko
Mitsuko | 3.3.2019 | Naruto #41: Džiraijova volba

Tohle volume byl v podstatě jeden dlouhý boj, ale rozhodně je na co se dívat. Vzpomínky na doby, kdy Džiraija učil trojici válečných sirotků, jsou opravdu pěkné a odhalují mnoho důležitých věcí, stejně tak vzpomínka na dobu, kdy se Džiraija učil na Žabí hoře a dostal proroctví ohledně svého budoucího žáka, z čehož vyvstává otázka, kterého z žáků se vlastně proroctví týká. Technicky je volume skvěle zpracované, akce je dynamická, čtenář se v ní neztrácí, Akacuki si stále drží svou temnou auru, příběh vás drží a táhne, že ho prostě nemůžete odložit...a ta obálka! Krása.

Mitsuko
Mitsuko | 24.2.2019 | Čarodějova nevěsta #06

Na tenhle díl jsem zaregistrovala trochu horší reakce, tak jsem čekala velký propad zpět, ale ten se tedy úplně nekonal. Jo, je to slabší než minulý díl, to rozhodně, ale oproti některým dílům předtím mi to pořád přišlo lepší (možná jsem ovlivněná tím, že mám zároveň rozečtenou beletrii, která mě totálně štve a nebaví, nevím).

První polovina dílu byla taková vánočně naladěná a prostě milá a příjemná, dokonce obohacená o mírnou moralistickou vložku. Musím říct, že v kontextu příběhu mě opravdu rozesmála otázka: „Jaké je to brát drogy? Je to fajn?" Ačkoli to asi nebyl její účel.
V druhé polovině poté linka o hledání chlapce, který zmizel ze vzpomínek rodičů, i ta se mi líbila. Chválím použití principu výměny něco za něco, který známe již z Alchymisty. A opravdu mě potěšil návrat k motivu liščí kůže, který se objevil o 2 volume zpět a byl ihned zašlapán. Tohle provázání se mi líbilo.

Čise působila tak nějak uceleněji a je mi teď mnohem příjemnější než na začátku série, stále ale nepřicházím na chuť jejímu vztahu k Eliasovi, stále mi přijde, že by se víc hodilo, kdyby měli takový ten vztah typu otec - dcera. Svět, kresba i obálka zůstávají pořád úžasné samozřejmě.

Viděla bych to tak na pomezí 3-4 hvězdy, doufám, že se nějakým dalších propojení a návazností (jako s tou kůží) dočkáme i v budoucnu.

Mitsuko
Mitsuko | 24.2.2019 | Útok titánů #18

Tenhle díl se mi moc líbil, ani jsem si nevšimla. jak rychle mi stránky mizely pod rukama. Byl protkaný emocemi, sentimentem a ještě k tomu se nám konečně odhaluje něco z minulosti Erenova otce, na což čekáme velmi velmi dlouho. Cesta ke Zdi Maria s sebou nese také vzpomínky na události prvních dílů, díky kterým jsem se dokázala dobře vžít do pocitů postav. Atmosféra celého volume je velmi vážná, i čtenář z něj může cítit, že se blíží opravdu důležitý moment pro všechny hrdiny příběhu, zároveň ovšem autor našel i možnost, jak příběh obohatit o vtipnou složku v podobě Sashiny euforie z masa. A ten konec...v příštím volume se opravdu máme na co těšit. Navíc obálka opět skvělá. Prostě nemám co vytknout.

Mitsuko
Mitsuko | 4.2.2019 | Gantz #21

Líbilo se mi, jak do příběhu autor zakomponoval bůžky a démony z japonské mytologie. V tomhle volume se mi taky líbilo nové prostředí (mise mimo Tokio) a ozvlaštnění v podobě dalšího týmu na scéně. Ale kvůli tomu bohužel docela trpěly bojové scény, těch postav tam bylo prostě hrozně moc a hůř se orientovalo v tom, kdo co dělá, kdo to tam umírá a tak. Ale byla tam panda, pandy jsou vždycky super. Zajímavá sonda do lidských duší byla konečná debata o lacinosti života. (SPOILER! Jakože fakt nakonec Kato zůstává jediný, kdo chce oživit Keie? Když si vzpomenu, jak je sjednotil a jak mu za to byli vděční a všichni obětovali své body, aby oživili ty, které Kei chtěl oživit, a on sám se mohl vrátit domů, a teď se cukají i na oživení jeho?! Nepřítomnost Keie na ně má opravdu velký vliv. Díky bohu za Katoa.)

Mitsuko
Mitsuko | 2.2.2019 | Sherlock #01: Studie v růžové

Seriál jsem neviděla, tak tedy nemůžu v tomhle ohledu srovnávat. Z první kapitoly jsem neměla moc dobrý pocit, přišlo mi to takové moc uspěchané, rychlé, divné. Se seznámením dvou hlavních protagonistů by se podle mě dalo daleko lépe pracovat. Potom se zde každopádně začal odvíjet poměrně zajímavý případ se zajímavými motivy i rozřešením, bavilo mě to. Sherlockovy dedukční schopnosti vypadaly většinu času opravdu hustě. (SPOILER! I když teda to, že vrahem je taxikář, jsem věděla už od té hádanky „komu věříme natolik, že bez starosti nasedneme k němu do auta, přestože ho vůbec neznáme," a to rozhodně tak super dedukční schopnosti nemám, u toho jsem se trochu pozastavila, že na to Sherlock nepřišel hned. Konec spoileru.)

Celkově byl tento manga počin určitě fajn a zaslouží si naši pozornost. Já osobně jsem velmi ráda za rozhodnutí použít japonský styl čtení (zprava doleva), i když se jedná o nejaponskou mangu. Za to určitě palec nahoru.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 17.3.2019 16:50
Komentáře u comicsů: 82
Hodnocení comicsů: 281
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 281 (cca 58465 Kč)
Má: 282 (cca 58964 Kč)
Chce: 7 (cca 1383 Kč)
Shání: 7 (cca 1383 Kč)
Nabízí: 2 (cca 478 Kč)