• Daw8ID
  Příjemný díl, vždycky mě těší ty malé detaily, hlavně u Idefixe, třeba když se lekne vzlétajícího motýla nebo si nese útržek z oblečení římského vojáka (a ten kousek pak vojákovi na další stránce viditelně chybí). Humor byl fajn, ale není to jeden z těch dílů, kde se směji nahlas. P.S.: Je teda vtipné, že Obelix se láduje vařenou zeleninou (respektive převážně zelím) ve formě potée, ale vařená zelenina v lázních mu absolutně nejede...
 • Daw8ID
  Parádní díl s nešťastně zamilovaným Obelixem, žárlivým Idefixem a římským vedením, které si s Galy neví rady, zvlášť když se ženou vpřed za svým cílem a z rozkazů si nic nedělají. Také se v tomhle díle dozvíte, jak na první pohled poznat nešťastně zamilované člověka, jak vypadá skutečný překladatelský oříšek nebo souboj římské legie proti jiné římské legii. Po prvním přečtení si mohu tento díl zařadit s čistým svědomím do oblíbených, protože má tu správnou esenci Asterixových dobrodružství, člověk se v něm na těch pár chvil příjemně ztratí, příběh nemá hluchá místa, humor je tu přesně takový, jaký očekávám a takzvané "running jokes" jsou tu příjemným zpestřením a vlastně tradicí.
 • Daw8ID
  Daw8ID17.11.2022 22:36Criminal #3: Noční rozhodnutí
  Přijde mi, že je na tomto omnibusu znát, že byl dělaný s touhou udělat spoustu věcí jinak, než v dílech předešlých (a vlastně je to tak řečeno v úvodu). Ne všechno na mě fungovalo na sto procent a celkově považuji třetí Criminal za nejslabší. Nejvíc musím vyzdvihnout Smrtící ruce, vhled do minulosti Teega a Traye Lawlesse, propletený komiksovým sešitem, se mi líbil o vlkodlačí chlup lépe než Divošský meč. Ve vícero směrech je neveselý, ze stránek atmosféra a nálada přímo dýchá. Tak trochu navazující Noční rozhodnutí nám opět ukazuje, jak se dokážou problémy krásně nabalit, jako sněhová koule. A nejbarevnější Mý hrdinové byli vždycky feťáci zase ukazuje jiný směr, který mi vůbec nevadil, protože byl celistvý a měl hloubku. Překvapivé je pak propojení se starými hrdiny a rozuzlení, které je patřičně doplněno černou stránkou, která na vás zakřičí, jako temná znělka při velkém odhalení ve filmu nebo seriálu. A je to patřičné, autoři si dali hodně záležet, aby pravou identitu hlavní postavy nechali co nejdéle utajenou. Zbylé části knihy mě tolik neoslovily, v součtu by bylo moje hodnocení 3,5/5.
 • Daw8ID
  Jednoduše můžu říct, že se mi druhé souhrnné vydání líbilo ještě víc, než to první! Jednotlivé příběhy hodnotím takto:

  Zlá noc (5/5) - Jacob, kreslíř Franka Kafky z předchozího svazku, zde dostává svůj samostatný příběh, který se zdá ze začátku celkem přímočarý a s každým listem se noří do čím dál většího průšvihu. Pak se ale dostane na scénu jiný úhel pohledu, od jiné postavy a začne být jasné, že je to mnohem zapeklitější věc, než se zprvu zdálo. A když přijde na řadu třetí úhel pohledu...no zkrátka nic není tak jak se může na první pohled zdát, kromě faktu, že spánek je opravdu důležitá věc.

  Hříšníci (4/5) - Tracy Lawless je zpět a s ním i spousta vražd a násilí. Trochu mě zaskočilo, když se identita vrahů odhalila vcelku brzy, říkal jsem si, že tím zmizí určitá dávka napětí. Pak se ale ukázalo, že to mělo své odůvodnění. Celkově je tah na branku příběhu rozvláčnější a utahanější, než třeba předchozí Zlá noc, přesto je však příběh zakončen logicky a trefně.

  Poslední z nevinných (5/5) - Brutální tečka na závěr. Respektive nic tak malého jako tečka, ale neskutečně velký a mrazivý bod celé knihy. Rozhodně se hodně odlišuje od všech předchozích příběhů v sérii, ať už provedením (barevně výrazné flashbacky do bezstarostného dětství) tak zobrazení násilí a zákeřnosti úplně jiným způsobem, než jsme zde doposud viděli. Riley je hlavní postavou příběhu, u níž sice chápeme motivace, sledujeme to, jak dokáže získat to, co si umanul, ale jakým nevybíravým a chladným přístupem to dokáže, to se čte a představuje nelehko. Nejprve jsem se ale musel pousmát, když jsem slyšel zaznít plán: "Musím zabít svou ženu." Ale když začal Riley svůj plán rozplétat a když se následně se zmocnil složky případu sériového vraha, věděl jsem, kam to míří a že to začne být hodně zvrácené. Tenhle příběh ve mně ještě nějakou dobu zůstane.

  21st Century Noir (4/5) - Noir v současnosti aneb jak bolestivé může být prozření.
 • Daw8ID
  Povedenější než celovečerní adaptace, kterou jsem viděl jako první. Vtípky jako Idefixův pláč a stopování, pití z lebek, pojídání všeho na smetaně a "převrácená" závěrečná scéna z toho dělají zábavné čtení. Není to sice ten úplně nejvtipnější Asterix, ale stále je dostatečně nadprůměrná zábava.
 • Daw8ID
  Daw8ID15.10.2022 15:28Akira #03
  Teta Čijoko se toho rozhodně nebojí! Během čtení jsem měl obavy, jestli to u mě neskončí tento díl jen průměrným hodnocením. Některé části mi přišli zkratkovité, zvláštně navazující na sebe. Nepomáhá tomu ani zběsilá akce, která spíš pocit ztracenosti v ději prohlubuje a kolikrát jsem si musel stránky číst znovu, abych si to v hlavě správně srovnal. Ale co je předvedeno v závěru dílu je něco neskutečného.

  Samozřejmě musím vyzdvihnout úžasnou kresbu, zvlášť v detailních záběrech na architekturu. Ač je akce v tomhle díle utržena ze řetězu, stále je bravurně vyvedená, jen dokáže být nepřehledná. Humoru je tu pomálu, ale když už se objeví, funguje skvěle, což je příjemná změna oproti původnímu svazku, kde mi připadal zvláštní a tlačený na sílu. Jsem opravdu zvědavý, kam nás zavede další díl, respektive díly. Opravdu zvědavý.
 • Daw8ID
  Zbabělec: Přečteno na jeden zátah, od příběhu se nedalo jednoduše odtrhnout. Kriminální zápletka je samozřejmě násilná, ale přesto lidská, směřování příběhu se těžko odhaduje, takže je čtenář stále v napětí a ponořen do příběhu. Motivace postav a jejich činy mi dávaly smysl, nemusel jsem se chytat za hlavu nad nesmyslností děje. A na většině panelů hlavní postavy "nemění" svoji podobu, na čemž má zřejmě svůj podíl ne tak detailní kresba, ta však na atmosféře nijak neubírá, právě naopak. 5/5
  Lawless: Tentokrát je příběh rozdělen na pět částí, což mi vůbec nezabránilo v přečtení příběhu opět na jeden zátah. Potěšilo mě, že dějová linka není zcela lineární, což dokazuje už jen úvod komiksu. Flashbacky jsou také zpracovány kvalitně, navíc, čím je vzpomínka starší a matnější, čím méně jsou prokreslené její detaily. Konečné rozuzlení není úplně zklamáním, ale nadšením jsem také neskákal. A ještě musím vypíchnout práci s barvami, přeci jen zasněžené město nebo ulice osvětlená policejními světly musí vyniknout a tady se to daří na výbornou. 4/5
  Druhá šance v pekle: Drsňákův origin? Samozřejmě naprosto drsný! Navíc je zde spoustu pravdy. Život je samý kdyby. 4/5
  Vlk mezi vlky: Další nelítostný příběh a prolínání osudu už známých postav. Lehce slabší, než předchozí příběh. 4/5
  Samičí forma druhu: Danica už byla dávno mrtvá... 4/5
 • Daw8ID
  Daw8ID15.8.2022 20:44Akira #02
  Druhý díl se pořádně rozjel. A vlastně ani nezastavil. Akce je našlapaná a příběh ubíhá takovým tempem, že mangu nemůžete odložit. Musím říct, že mě pokračování hodně vtáhlo a jsem rád, že v září by se k nám měl dostat díl třetí a tak naskočení do předešlého neděje nebude příliš zdlouhavé. Spolu s tím oceňuji shrnutí předchozího děje v úvodu, už jsem od vydání prvního dílu stihl ledasco zapomenout.
 • Daw8ID
  Daw8ID30.7.2022 14:37Azimut II.
  Nevidím do výrobního procesu vydavatelství, proč nebyla vydána celá série sešitů v jedné knize nebo proč je druhá kniha tištěná v jiné tiskárně a tím pádem má i jiný papír (v první knize byl matnější, zde je lesklejší a "klouzavější"). Vím pouze to, že jsem si příběh jako celek užil, že jsem žasl nad fantaskní tvorbou autorů a kochal se živým světem a zapeklitými zákruty příběhu. Celé rozuzlení je sice slabší, ale to mi nezkazí dojem jednoho z nejoriginálnějšího komiksového světa poslední doby. A kdyby snad měla někdy vzniknout nějaká adaptace, ať je to prosím kreslený seriál, který svět prozkoumá ještě do větší hloubky.
 • Daw8ID
  Daw8ID29.7.2022 23:11Azimut I.
  Já jsem nadšený. Tohle je fantasy svět, jaký se jen tak nevidí a ač se něco na první setkání zdá bláznivé a nesmyslné, má to dříve či později opodstatnění. Je to šílený svět, ale dává smysl a čtenář se tak může bez problému ponořit do příběhu, který sice na začátku vychrlí spoustu postav a míst, ale za mě to dělá dostatečně postupně, takže šance na ztracení se je mizivá. Kresba je pastvou pro oči i když si dokážu představit, že někomu nesedne lehce karikaturní styl. Vtípky jsou jemné, nenucené a působí na mě silně dojmem Terryho Pratchetta. Hodně oceňuji encyklopedii chronopter, dodávají něco navíc a k tomu doprovodné kresby vypadají, jako by je na stránky doopravdy někdo ručně dokreslil. Dostat se ke mně takováto knížka v mládí, určitě by byla jednou z mých nejoblíbenějších. To ale samozřejmě neznamená, že bych si ji nemohl oblíbit i teď.
 • Daw8ID
  Parodování britské mluvy mě příliš nebavilo (ale je to mnohem lepší číst, než to poslouchat ve filmovém zpracování). Z Britů se tu střílí na každé stránce a římské manévry jsou nezapomenutelné. Nejvíc mě zde pobavily vtípky, které byly subtilní a nebyly tolik na sílu. Pořád je to ale povedené Asterixovo dobrodružství.
 • Daw8ID
  Chápu, že pro spoustu lidí je to rozporuplný díl, ale příběhově mi přišel jen o trochu slabší a surrealistická/experimentální kresba se doplňuje s příběhem čarodějnic a Geraltových výčitek.
 • Daw8ID
  Co všechno nezpůsobí Obelixův malinkatý menhirek...rozhodně fajn díl, ale z hlediska humoru a příběhu mi přišel slabší.
 • Daw8ID
  Daw8ID20.3.2022 14:18BIOTOPIA: Svitek a čaj
  Po delší době jsem se vrátil k tomuto počinu, který jsem tenkrát bez váhání na Startovači podpořil (takže moje jméno je dokonce na seznamu na konci knihy). Jedná se sice o vedlejší příběh, ale číst si komiks na papíře, v pěkném formátu, příjemným papírem a krásně vyvedenými barvami, to je úplně něco jiného, než čtení na webu. Takhle je jen jediná škoda, že takto nejsou vydané i kapitoly hlavního příběhu, to by byla v knihovně jiná věc! Kresba je neskutečně propracovaná, má živou atmosféru a postavy jsou konzistentní. Autorka na komiksu stále pracuje, ve čtvrté kapitole se má příběh Svitku dokonce protnout s hlavním příběhem a zároveň zvažuje vydání celé první kapitoly na papíře, takže se snad opravdu dočkáme.
 • Daw8ID
  Těch 80 stránek je opravdu minimální výsek ze všech publikovaných stripů. Komiksy jsou tematicky roztříděné a knížka potěší každého, kdo si libuje ve slovních hříčkách. Některé z nich jsou i částečně vizuální. Některé vtípky jsou "hezky debilní", ale to je pro mě půvab Fagi, někomu to sedne, někomu vůbec. Za mě originální počin.
 • Daw8ID
  Dobře, už asi vím, proč jsem si další díly nepořídil. Příběhově hodně slabé a neoriginální, další díly bych si přečetl už pouze ze zvědavosti, než z nějakého nadšení a ponoření do příběhu.
 • Daw8ID
  Po letech jsem se vrátil, abych si přečetl první dva díly znovu (víc jsem si jich nekoupil) a musím říct, že to není tak hrozné, jak jsem si pamatoval. Ano, příběh je vcelku tuctový, kresba je nekonzistentní, že to trhá oči, tvůrci ale dobře představili dvě příběhové roviny, které jsou pro hrdinu zásadní a které zůstanou nedořešené, aby měly základ pro další díly. Zároveň to však není nic, co by mě nějak odrovnalo, ve sbírce si to ovšem nechám.
 • Daw8ID
  Já se bavil. Sice jsem neměl záchvaty smíchu jako Obelix alias Obelus, ale celý díl je prošpikovaný příjemnými vtípky a neméně povedený je i český překlad. Místy se jazyk gótů nečte úplně bezproblémově, ale není to nic zásadního. Oproti Zlatému srpu jsem četl verzi, kde byly barvy naštěstí "normální". Za mě celkově rozhodně spokojenost.
 • Daw8ID
  Daw8ID11.2.2022 16:57Kačer Donald 1996/06
  Nejkratší komiksy kačera Donalda (z roku 1941) 4/5
  Kačer Donald: Trochu moc prachů Super pointa, navíc kdo by o tom nesnil (nejen) jako dítě. 5/5
  Mickey Mouse: Tichý rytíř 3/5
  Kačer Donald: Smůla 4/5
  Kačer Donald: Rozený smolař 4/5
  Kačer Donald: Křídla 3/5
  Mickey Mouse: Mravenčí práce 4/5
 • Daw8ID
  Daw8ID2.2.2022 14:34Mickey Mouse 1995/11
  V tomhle sešitě kresba nic moc...

  Kačer Donald: Rychlá kola Věčný smolař Donald...3/5
  Kačer Donald: Peníze na ulici Gusto! Tak na tuhle postavu jsem skoro zapomněl. Bohužel mi chybí stránky, končí to na straně 22... ?/5
  Strýček Skrblík: Velká limonáda Chybí stránky. ?/5
  Mickey Mouse: Tralalák 4/5
  Strýček Skrblík: Zlatý hřib Klasika Rafani. 5/5
  Babička Kačerová: Plechové štěstí 3/5
  Bubík, Dulík a Kulík (gagy) 4/5
 • Daw8ID
  Daw8ID2.2.2022 14:03Mickey Mouse 1992/12
  Babička Kačerová: Vánoce ve stodole Jak to tak bývá, jedná se o takový klasický vánoční patos, ale i tak je to pěkné. Babičku Kačerovou nelze nemít rád. 4/5
  Goofy: Dopravní strážník Jak slepý k houslím... 4/5
  Kačer Donald: Ledová planeta Méně povedené, ale pořád fajn. 3/5
  Pluto: Příhoda v cirkusu Tygr a krokodýli jsou tedy nakresleni mnohem realističtěji než zbytek zvířat. 4/5
  Hiawatha: Jak nosit led Tak tyhle postavy neznám, ale příjemné překvapení. 4/5
 • Daw8ID
  Daw8ID1.2.2022 16:39Tom & Jerry 2005/01-02
  Dříví na zátop Super, mravenec a vrabčáci byli nejvtipnější. 5/5
  Čokoládový dort Tom má na krásné sousedky nějaké štěstí. 4/5
  Honba za pokladem Konec samozřejmě předvídatelný, ale také povedený díl. 4/5
  Rychlokočka 3/5
 • Daw8ID
  Daw8ID31.1.2022 17:25Tom & Jerry 2004/11-12
  Zombi Zaujalo mě, že je to "Zombi". 3/5
  Kouzelný nápoj Místy se mi zdá překlad poněkud zvláštní...4/5
  Takový nesmysl! 3/5
 • Daw8ID
  Daw8ID31.1.2022 17:13Tom & Jerry 2004/09-10
  To ovoce je moje! Protentokrát se Tomovi docela dobře dařilo... 4/5
  Olympijské hry ...a tady už je to ten známý smolař Tom. 4/5
  Nevyrušovat! 5/5
  Super tričko! 4/5
  Bez komentáře 3/5
 • Daw8ID
  Daw8ID29.1.2022 13:57Tom & Jerry 2004/07-08
  Myš prstenu. Hodně slabé, Oscar Martin se veze na úspěchu filmů...Každopádně Frody a Tomuron znějí vážně vtipně.
 • Daw8ID
  Daw8ID29.1.2022 13:38Tom & Jerry 2004/05-06
  Den v ZOO. Hyena byla nejlepší. Tom to pěkně schytal, holt je v ZOO velká škála zvířat. Jen si říkám, jestli je to stejná ZOO jako v díle Profík (2002/07-08) nebo ne, protože slon je tu také bez klů, ale Jerryho nezná a dokonce se ho bojí...5/5
  Superhrdina. Tohle bylo divné a celkově se mi tu téma superhrdinů nelíbí a nesedí mi. 2/5
  Zelená past. 3/5
 • Daw8ID
  Daw8ID28.1.2022 19:00Tom & Jerry 2004/03-04
  Soukromé hodiny. Postavu Saláma si tedy vůbec nepamatuji. Krysy jako gauneři, jak jinak. Pobavilo Tomovo "pozorování reprodukčního cyklu mšic". 3/5
  Za všechno můžeš ty. 3/5
  Velká rýma. 3/5
 • Daw8ID
  Daw8ID28.1.2022 18:35Tom & Jerry 2002/07-08
  Profík. Originální příběh, slonovo maskování jednoduše geniální a stejně tam Tomovo přemlouvání tygra, kdykoliv se vrátil ze sklepa. 5/5
  Chudák Tom. 4/5
  Poslední Marťan. 3/5
  Pusinka Polly. Veselý ptáček, co irituje Toma při odpočinku. Zřejmě i vychovaný, když ze zahrady neuletí... 4/5
 • Daw8ID
  Opravdu hodně povedený díl, spousta kvalitních vtípků, latiny tak akorát. Jediné co sráží zážitek je coloring a lettering (a navíc Trubadix je tu Samolibix), to však člověku nezabrání si užít Obelixe, který oddaně nese "malý dárek", velmi znuděného prefekta, pravidelné úniky ze žaláře a spoustu dalších malých, ale vychytaných vtípků (sporťák na silnici, loupežník na stromě...). Rozhodně mě tento díl nezklamal a rád se k němu ještě někdy vrátím.
 • Daw8ID
  Daw8ID15.1.2022 19:38Bomba
  Jaké jiné hodnocení dát než plný počet? Propracovaná a promyšlená kresba, v příběhu se člověk zorientuje nehledě na historické znalosti a souvislosti. Sice se často přeskakuje z místa na místo, z postavy na postavu, ale je to děláno s citem a srozumitelně. Úžasné jsou hlavně celostránkové (vzpomínkové) přechody. Téma je to opravdu silné a povedlo se zpracovat s naprostou grácií. A myšlenka udělat z uranu hlavního vypravěče je také nesmírně skvělá. A koho z nás by nezaujalo příznačné vyobrazení Pražského orloje v souvislosti s uranovým dolem. Kniha vás jednoduše poučí o historii a vědě, chytne vás precizně vystavěným příběhem, bude vás dojímat jednotlivými příběhy, v krátkých okamžicích i překvapivě pobaví a přesto, že vám objasní některé otázky, o kterých jste ani nevěděli, že je chcete zodpovědět, představí vám i nějaké staronové, morální.
 • Daw8ID
  Ač mnozí tento díl vychvalují jako nejlepší, mně tolik nesedl. Snad na další přečtení!
 • Daw8ID
  Daw8ID29.11.2021 20:14Akira #01
  Akira je samozřejmě kult a já jsem si ji na základě toho pořídil, nechtěl jsem si české vydání nechat ujít. Je to teprve druhá manga, kterou jsem přečetl a začínám zjišťovat, že to zřejmě není nic pro mě. Určitě musím jako první vyzdvihnout neskutečně detailní kresbu, proti které nemám co vytknout, opravdu se mi hodně líbí. Stejně tak pochvalu zaslouží příběh, který není těžkopádný, ale zároveň není ani předvídatelný. Čtenář je udržován v napětí, některé kusy informací se v rámci příběhů dozví, zbylé však čekají na rozuzlení v dalších dílech, které určitě minout nechci. Ale zatím mi úplně nesedly postavy (i když oceňuji, že v úvodní knize vlastně ještě vůbec nevím, komu fandit), jediná výjimka je Tecuo s pořádným bolehlavem, na který zabere jen Ibalgin 600 000. Dialogy mě také příliš neohromily a svérázný humor mě nějak míjí...jsem zvědavý, jakým směrem se rozjede další díl a přes nižší hodnocení se na něj těším. Čekání si mezitím zřejmě zkrátím čtením předělávky Bartkira a filmovou adaptací, se kterou jsem také ještě neměl čest.
 • Daw8ID
  Daw8ID15.11.2021 22:00Simpsonovi 2021/11 Bart Simpson
  Tady jsou asi nejlepší Srdečné pozdravy z Malibu (i když konec je předvídatelný) a Pozpátku. Celkově průměr...
 • Daw8ID
  "Oidipus, you motherfucker!"

  Velmi vtipný a příjemný komiksový počin který přibližuje lidskou sexualitu v průběhu dějin. Člověk si udělá určitou představu, jak to v kterém období měl kdo těžké. Sexualita je přirozená, přesto se dělá vše proto, aby se o ní mluvilo co nejméně, takže vznik této knihy je jedině správný krok. Trochu mi to připomíná seriál Byl jednou jeden člověk, ovšem v komiksové formě a pro dospělejší publikum. Abych také něco vytkl - celá kniha je hodně zaměřena na Evropa a ještě víc na Francii (což je sice pochopitelné, ale i tak...) a v prvních pár kapitolách jsou informace, u kterých člověk zvedne obočí a přemýšlí, zda se to dá vůbec nějak dokázat...Ale i tak jsem celkově potěšen, navíc druhý díl Sexkomiks 2: Intimní historie Afriky a Orientu určitě napraví moji první zmíněnou výtku. :)
 • Daw8ID
  Daw8ID24.10.2021 16:20Simpsonovi 2021/10 Bart Simpson
  Amatéři na slovo vzatí. Taková ta klasika co nenadchne ani neurazí. 3/5
  Rebel na skateboardu. Tahle kresba mi nesedí, navíc vtipu také málo. 2/5
  Nos na dobrodružství. Vtipná jednohubka. 4/5
 • Daw8ID
  Daw8ID22.9.2021 17:24Simpsonovi 2021/09 Bart Simpson
  Vyapkování - Vtipný příběh plný nejrůznějších narážek a fajn humoru (až na spícího Homera). 4/5
  Bart Simpson zachraňuje vesmír - Co se týče příběhu a kresby, rozhodně slabší oproti předešlému příběhu, ale pár vtipných momentů se najde. 3/5
 • Daw8ID
  Daw8ID19.9.2021 10:05Zvrácená
  Tohle mi bohužel vůbec nesedlo aneb jeden z těch případů, kdy se autor snaží za každou cenu kresbu i scénář zvládnout sám. Recenze na Zvrácenou však byly velmi nadšené, měl jsem tedy za to, že nemohu šlápnout vedle. Jedná se ovšem o klasický béčkový horor, který trpí všemi neduhy, které takové filmy mají a v papírové formě to není o moc lepší. V první polovině příběhu jsem si navíc připadal, že pročítám dílo autora, který velice toužil nakreslit hentai, ovšem z nějakých důvodů nemohl. Být na obálce pod názvem uvedeno, že se jedná o "béčkový soft-hentai horor", byl bych hned v obraze, co od toho čekat. Místo toho jsem došel k určitým pasážím nepřipraven a zalil mě náležitě pocit trapnosti nad tím, čím trávím volný večer. Jakmile se příběh přehoupne do druhé poloviny, od těchto laciných lákadel na nadržené muže komiks upouští a nastává jednoznačně nejlepší část - návštěva psychiatrické kliniky. Ačkoliv už to víc jako klišé znít nemůže, v této části je nejvíc atmosférických scén a pár zajímavých flashbacků se zajímavým twistem. Bohužel zbytek mangy takový není a dva dodatečné příběhy jsou ve velmi podobném duchu, ale prospívá jim, že svůj příběh vypráví na mnohem menším prostoru. A nevím jestli v tom jsem sám, ale také vám to nadměrné používání citoslovců připadá spíš směšné, než zvukotvorné?
 • Daw8ID
  Příběhově lehce slabší než předchozí sešity, ovšem velice bývorné komické situace a zápletky to skvěle vyvažují. Jen se divím, jak rychle se Obelix, při své tělesné konstituci dokáže opít. :) A možná by tento díl fungoval ještě lépe než kdejaká brožurka upozorňující na nebezpečí alkoholu - ten přeci způsobil nejen úpadek nejúžasnějšího města, ale i samotné Římské říše.
 • Daw8ID
  Temný až depresivní přídavek do komiksové zaklínačské rodiny, rozhodně jsem si spravil chuť po nepovedeném kousku z Masa a ohně. Celým příběhem se prolíná jedno velké téma, prosakuje skrze několik postav, se kterými se Geralt potká a díky tomu je tento díl velmi celistvou, ohraničenou kapitolou, která vás dokáže srazit na kolena. Celý tón příběhu podtrhuje velmi vydařený coloring (ač místy maskuje nedokonalou kresbu) a navíc se tvůrcům podařilo přenést správnou atmosféru Zaklínače, kde se Geralt chová tak, jak byste čekali (včetně sarkastických poznámek), příběh má nejen hlavu a patu, ale je skrz na skrz provázaný jednotným tématem a celkově to uzavírá kresba, která sice není perfektní, ale cit pro barvy jí dává nový rozměr a je tak posledním dílem skládačky k jednomu z nejpovedenějších zářezů do série. Rozhodně doporučuji a bez váhání se k Blednoucím vzpomínkám vrátím.
 • Daw8ID
  Daw8ID28.8.2021 13:07Simpsonovi 2021/08 Bart Simpson
  Pokojová půtka. Dvoustránková ilustrace a dokonce dvakrát, super! Škoda jen, že příběh kazí pár logických děr. 4/5
  Skokanka Líza. Klasický průměr. 3/5
 • Daw8ID
  Další z velmi povedených dílů. Kresba se hodně posunula, vtípky baví a spousta je jich je lehce skrytých, jsou vážně chytré a to mě na těchto příbězích baví asi nejvíc. Číst to jako dítě, asi bych spoustu vtipů vnímal jinak nebo vůbec nepochopil.
 • Daw8ID
  Daw8ID6.8.2021 18:50Tom & Jerry 2002/05-06
  Nečekaná návštěva 4/5
  Krasavec k pohledání 5/5
  Rybářské štěstí 3/5
  Gondola vlastní výroby 5/5

  Krásné vrácení do dětství, jen z jedné části překladu v první části mi jde hlava kolem. Jerry sedí s babičkou u jídla a babička se viditelně oklepe zimou a říká: "Nezdá se ti, že to trochu moc pálí? Brr!" Na to jí Jerry odpovídá "Máš pravdu. Čerstvé to v létě přijde k chuti, ale teď... Brrrr!" Pak se babička hned nato vydá hledat vlnu, aby vnoučkovi upletla svetr...
 • Daw8ID
  Daw8ID3.8.2021 19:29Válka s Mloky
  Komiksové zpracování známého románu jsem četl už dva roky nazpět, ale tenkrát se jednalo o zkrácenou (co do obsahu poloviční) verzi, která mě příliš neoslovila. Ovšem toto nezkrácené vydání se mi líbilo mnohem víc, příběh celkově lépe navazuje a i když je pár částí, které jsou zbytečně zkratkovité, je to zřejmě potřeba přisoudit formátu, ve kterém komiks původně vycházel, čili v časopise na pokračování. Kdyby byl příběh adaptován už od začátku jako komiksová kniha, věřím, že by obsah mohl nabobtnat klidně dvojnásobně a být skutečně ucelený. I tak se jedná o povedenou adaptaci, kterou mohu doporučit.
 • Daw8ID
  Daw8ID31.7.2021 11:44Simpsonovi 2021/07 Bart Simpson
  Nejvíc pobavil Ralf, kabát starého vandráka a Černí andělé, celkově ale průměr. Jen si ještě lámu hlavu tím, proč je na obálce Mega tříšť přeložená, ale na těch malých zůstal nápis v angličtině?
 • Daw8ID
  SPOILERY
  Líbil se mi tenhle díl? Nejspíš ano. Těžko říct.
  Ale teď vážně - Cesta kolem Galie je velmi povedeným a milým dílem, navíc i zeměpisně poznávacím. Všechny vtípky nejsou hned na očích, proto může mít čtenář pocit, že jich není tolik. Což je pro tento díl zřejmě příznačné, podobně schovaný je i Idefix, který se ke známé dvojici zde poprvé přidá a až do poslední stránky putuje s hrdiny bez povšimnutí. U kresby stojím zřejmě na druhé straně barikády, líbila se mi, často je hezky detailní, na nic ošklivé jsem nenarazil. Trochu mě zaskočilo, jak rychle vyeskalovala sázka s Asparágusem, koneckonců si všechny podmínky určil sám Asterix. Celkově příběh hezky ubíhá a přesto, že se vlastně opakuje jeden podobný cyklus - Asterix s Obelixem dorazí do etapového města, brzy musí odrazit Římany, nepřišlo mi to stereotypní (to samé platí o zmiňování tloušťky, tedy pardon, silnější postavy Obelixe) . Líbil se mi i překlad, spousta vtipů funguje skvěle v češtině, někde jsou sice lehce našroubované, ale smysl se neztrácí. Nějaká chybka se také najde, například v jedné části je u prásknutí biče psané "knall". Za mě vcelku velmi povedený díl.
 • Daw8ID
  Daw8ID24.7.2021 13:17Simpsonovi 2021/03 Bart Simpson
  Tudy z nudy
  Dobře vypointovaný příběh, svižný. Dokonce bych uvítal spin-off příběhu Milhouse na táboře. 4/5
  Radioaktivní Milhouse
  Klasicky naivní Milhouse v krátkém, vtipném příběhu, i když pointa je předvídatelná. 4/5
  Bacha na raracha
  Povedené vtípky, příběh není realistický, ale záhy se ukáže, že za tím stojí vyprávění dědy Simpsona, tudíž příběh stojí na pevných základech. 4/5
  Radioaktivní Hugo a Grandiózní dobrodružství
  Žádná sláva, jednoduchá pointa. 2/5
 • Daw8ID
  "Ti Římani jsou blázni!" Mimořádně povedený díl, příběh krásně žene absurdita únosu barda, kterého by nikdo nezachraňoval, ale když jsou únosci Římani, jde hned o hrdost. Velice se mi v tomto díle líbí humor, několikrát jsem se musel smát nahlas, vtípky totiž pěkně navazují a často se ve své podstatě opakují, ovšem nejsou repetitivní. Mohl bych tu z té spousty povedených vtipů nějaké vypsat, ale to bych tu zanechal neúprosně dlouhý komentář. :) Určitě jsem Asterixe gladiátorem nečetl naposledy.
 • Daw8ID
  Tohle mě neskutečně baví. Jsem jedním z těch, co jako první viděli (hraný) film, tudíž pro mě příběh komiksu nebyl ničím novým, přesto jsem si ho náramně užil. Příběh nikde nedrhne, humor je velice příjemný, pobaví i hieroglyfy v bublinách a egyptské prostředí je krásně nakresleno. Prostě spousta věcí, na které člověk následně rád vzpomíná. K tomuto dílu se určitě rád vrátím a vlastně nebude záležet na tom, jestli sáhnu po tištěné verzi, nebo se podívám na jednu z filmových adaptací. Rozhodně doporučuji do sbírky.
 • Daw8ID
  Musím se přiznat, tohle je moje první zkušenost s komiksovým Asterixem. Viděl jsem všechny hrané filmy, první dva znám skoro nazpaměť, a z dětství si pamatuji útržky z těch animovaných. Dokonce si pamatuji maličký, česko-polský komiks s Asterixem, kterým byl přibalený u balení Nutelly, ovšem k plnohodnotnému tištěnému dílu jsem se do svých 28 let nedostal (prosím, nekamenovat). Až nedávno jsem si koupil šesté vydání Asterixe z Galie a musím říct, že mě upřímně překvapuje, jak i po 60 letech funguje komiks skvěle. Jelikož je to moje první setkání s komiksem, nemám porovnání s ostatními díly a tudíž mě lehce kritizovaná kresba vůbec nevadila a nepřišla mi v ničem špatná. Velmi mě bavil Caius Bonus a jak ho Asterix s Panoramixem trápili! Co mi trochu kazilo zážitek je pár nelogických věcí (třeba podezřele krátké trvání noci) a pár zvláštně provedených vtípků v latině, jinak je to skvělá jízda, která mě nadchla natolik, že už se chystám na další díly. A že se těším!
 • Daw8ID
  Daw8ID30.5.2021 20:54Cyberpunk 2077 #01: Trauma Team
  Komiks mě zlákal po přečtení Tukanovi recenze ve SCORE a rozhodně jsem koupí chybu neudělal. Příběh je dobře gradovaný a k jeho pochopení nepotřebujete ani velkou znalost příběhu herní předlohy. Grafické zpracování naprosto výborné, skvělá dynamika scén, zachycení pohybů a výrazů postav, líbí se mi i použití barev k zachycení neonového osvětlení města, vážně krása.
  Připravte se na hodně střelby a krve, ale i hodně melancholie, která prostupuje celým příběhem. Komiks jednoznačně vtáhne do děje, zhltnete ho na jedno posezení, proto mě těší, že na zadním přebalu se píše o "prvním komiksovém příběhu ze světa slavné počítačové hry", takže se na další příběh ze světa Cyberpunk 2077 hodně těším.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 81 (cca 17925 Kč)
Mám: 285 (cca 48557 Kč)
Chci: 6 (cca 564 Kč)
Sháním: 2 (cca 368 Kč)
Nabízím: 3 (cca 897 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0