Palebras

Palebras
Palebras | 29.9.2020 | Tomb Raider Archivy S.3

Po druhých archivech které mi svou kolísavou kvalitou, někdy divnou kresbou a hlavně příběhy spojenými s jinými sériemi trochu kazily zážitek z celé knihy, dostáváme archivy třetí a ty perfektně zvedají laťku o třídu výš. Tak jako v případě druhého dílu, tak i zde dostáváme více scénáristů a kreslířů, avšak vše je zvládnuto daleko lépe. Příběhy na sebe perfektně navazují, tudíž čtenář dostává ucelený zážitek a nemusí mít načteno spoustu dalších sérií. Jedině u Magdalény jsem absolutně neměl ponětí o koho se jedná, ale na příběh samotný to nemělo jakýkoliv vliv. Co se týče kresby, tak tady jsem neměl sebemenší problém a nikde jsem si neřekl, že by se mi vyloženě nelíbila. Některé z příběhu byly vyloženě perfektní a vyzdvihnout musím například Krvavou kletbu, který byl hororově laděný a skvěle atmosférický. Možná příběh Poslední sbohem byl mírně slabší, ale celkově se jedná o další perfektně nabušenou knihu s Larou, která mi rozhodně udělala radost. Plný počet!

Palebras
Palebras | 22.9.2020 | Tomb Raider Archivy S.2

Druhé pokračování Lary Croft přináší více stran než jeho předchůdce, ale taky podstatně více scénáristů a kreslířů. Kdo si zvykl v prvních archivech na skvělou kresbu Andyho Parka a jeho ztvárnění Lary, bude v pokračování mírně rozčarován. Někdy je Lara vyobrazena jako cartoonová postavička, aby za pár stránek změnila vizáž v anorektickou dívku s třímetrovým copem. Každopádně nebylo to nic hrozného a vzhledem ke kratším povídkám, které tuto kresbu obsahovaly se to dalo přežít. Co však považuji za slabinu druhého dílu, jsou určitě příběhy psané Johnem Ney Rieberem, protože se mi do nich poměrně těžce dostávalo. Problém totiž je, že jeho příběhy jsou propojeny se sérií Witchblade a jelikož třeba já osobně s touto sérií žádné zkušenosti nemám, byl jsem občas mírně ztracený. Jasně, tohle je moje chyba že nemám načteno. ale mírně mi to kazilo zážitek z celkového dojmu knihy. Každopádně se ale jedná opět o perfektní špalek napěchovaný akcí, dobrodružstvím a sexy Larou. Osobně mě nejvíce zaujal příběh Anděl Temnoty s kresbou Tonyho S. Daniela, která se mi k Laře perfektně hodila. Dva mini příběhy sborníku Tales of Lara Croft na konci byly skvělé a potěšily. Jako v případě prvního dílu už to není na plný počet, ale pořád je to skvělá zábava a pro fanouška Lary, jsou tyhle archivy prostě povinnost.

Palebras
Palebras | 18.9.2020 | Tomb Raider Archivy S.1

Vzpomínám na druhou polovinu devadesátých let, kdy jsme u nás doma s kamarády na Playstationu, pařili první díl Tomb Raidera. Mohli jsme oči nechat na brutálně hranatém bujném poprsí Lary Croft, aniž jsme tušili, jaký kult se z tého mladé archeoložky stane. Následovaly další hry, filmy a když vyšly u nás Tomb Raider Archivy S.1 věděl jsem, že tohle je přesně to co potřebuju. Nicméně tři dlouhé roky mi všechny čtyři bichle archivů ležely v knihovně aby uzrál čas a já se konečně pustil do čtení. A hned v úvodu musím říct, že jsem dostal přesně to co jsem očekával. Pořádnou dávku akce a všemožných i nemožných šíleností v podání té nejvíc sexy archeoložky na světě. Hned v úvodu na mě dýchla ta stará známá atmosféra z her a já si užíval každou stránku. Zásluhou na tom všem má samozřejmě kolosální formát, díky kterému je každá stránka a panel pastvou pro oči. Andy Park odvádí sakra skvělou práci a Lara v jeho podání je prostě k sežrání. Scénáře jsou někdy úsměvné a nelogické, ale u Lary jsem logiku nikdy moc nehledal. Prostě jen vypnu a skvěle se bavím. Archivy jednoznačně doporučuju, protože se jedná o nádherný špalek protkaný parádní kresbou, exkurzí kolem světa za pár stovek a hlavně sexy Larou, která tomu všemu dominuje. Bezkonkurenční plná palba za 5*.

Palebras
Palebras | 12.9.2020 | Batman: Deset nocí KGBeasta

Docela nenápadně se tvářící příběh s Batsem v hlavní roli, který neskutečným způsobem potěšil. Neočekával jsem prakticky nic a dostal jsem parádní komiks ze staré školy, doplněný o skvělou černobílou kresbu, která to vše jen podtrhuje. Oceňuji, že Batman je zde spíše v roli detektiva a začátek točící se kolem vražd je perfektně napínavý. Poté na scénu vstupuje ruská mlátička z dob dávno minulých aby rozséval svůj rudý hněv do srdcí občanů Gothamu. Celý příběh je poplatný době ve kterém byl napsán, takže zde dostáváme agenty KGB a proti nim stojící agenty CIA a FBI, komunisty, hrozbu v podobě válečného konfliktu a dokonce i Ronalda Reagana. Sám hlavní záporák KGBeast je nesmrtelná mlátička, které se snad může rovnat jen jeho krajan soudruh Ivan Drago z Rockyho IV. Každopádně i sám neohrožený Temný rytíř má s tímto strojem na zabíjení potíže a příběh někdy viditelně sklouzává k úsměvným momentům ale tohle k příběhům z těchto dob prostě patří a absolutně to ničemu nevadí. Po příběhu točícího se kolem KGBeasta ještě dostaneme rozřešení případu vražd Gothamských žen, které Batman na začátku nestihl rozlousknout. Černobílá kresba byla perfektní a skvěle doplňovala příběh. Rozhodně parádní počtení a velice mě mrzí, že se tahle řada neuchytila a nevyšlo více takových. Uvidíme, možná v budoucnu.

Palebras
Palebras | 9.9.2020 | Batman #06: Nevěsta nebo lupič?

Já jsem s tím, kam se série dostává nadmíru spokojen a rozhodně tomu není jinak, ani v případě šestého pokračování. První příběh je atmosférický, napínavý a jedná se o skvělý rozjezd. Co se týče příběhu s Wonder Woman, tak zde jsem si užíval každou stránku a v duchu si říkal, že tohle celé bude na plný počet. Poté přišel hlavní příběh s Poison Ivy a musím říct, že tohle mě zase mírně vrátilo na zem, ale v žádném případě se nejedná o velký sešup směrem dolů, jen to téma bylo dost podobné Gothtopii vydanou v rámci Detectvice Comics a asi bych ocenil něco komornějšího, než celosvětové ovládnutí lidstva v podání Pam Isleyové. No a příběh na konec byl perfektní a skvěle zakončil celou knihu. Co se kresby týče, tak Janin odvádí dobrou práci a prakticky ani ostatní kreslíři mi v ničem nevadili. Na všechno se perfektně dívalo a vypíchnou musím Dianu se Selinou, které jsou prostě kočky.Obě!. Na plný počet to sice není, ale čtyři si to určitě zaslouží a těším se na svatbu!

Palebras
Palebras | 6.9.2020 | Drákula (speciální obálka)

Komiksová adaptace stejnojmenného filmu na motivy knihy Brama Stokera. Po shlédnutí filmu a přečtení originálu v knižní podobě jsem se pustil i do adaptace komiksové a rozhodně se jedná o kvalitní počin dle filmu, což jak jsme se už mnohokrát přesvědčili, se vždy úplně nepovede. Velkou zásluhu na tom všem má Mike Mignola, protože jeho kresba k danému tématu sedí a je řádně temná, depresivní, melancholická a po celou dobu se na každou stránku dobře dívá a neměl jsem s ničím absolutně žádný problém. Co se týče scénáře samotného, tak ten se drží filmové předlohy ale naprosto souhlasím s názory již řečenými, že zkracování děje je zde spíše na škodu, protože pokud budete číst komiksovou adaptaci jako první, budete se zřejmě u některých panelů ztrácet. Proto je určitě lepší předlohu znát. Menší problém jsem měl i s některými úryvku z deníku, kdy jsem luštil, co je v nich vlastně napsáno. Ve finále se jedná o velice kvalitně zpracované komiksové ztvárnění, kdy zkracování děje a mírné problémy s čitelností některého textu brání, abych komiksu dal plný počet. I přes tyhle neduhy, ale rozhodně stojí za přečtení.

Palebras
Palebras | 21.8.2020 | Scott Pilgrim #06: Hodina slávy

Je dokonáno! Velká výpravná pouť za vyřazením ďábelských ex z kola ven, dospěla do svého cíle a musím konstatovat, že to byla jízda. Parádně jsem se bavil po dobu celé série a ať už byl nějaký díl lepší či horší, tak pořád si držel laťku pekelně vysoko. Všechny díly byly skvělé a člověk se vždy těšil, co přinesou nového.. Je pravda, že kresba někdy byla matoucí, hlavně v počátečních dílech nebylo poznat kdo je kdo, ale v pozdější fázi jsem si na postavy zvykl a nebyl to už zase takový problém. Konec série mi však přišel mírně rozpačitý. Nebyl špatný, ale osobně jsem čekal něco jiného...Něco, u čeho řeknu wau tak tohle jsem nečekal. To se bohužel nestalo, ale takhle série byla po celou dobu tak skvělá, že tohle dokážu odpustit. Jen mě mrzí docela špatná kvalita knih.. Po prvním přečtení se snad polovina knih začala rozlepovat a rozpadat. Trochu to zamrzí, ale vzhledem k ceně za jakou jsem tuto skvělou sérii pořizoval je to v pohodě. Parádní série, která není na plný počet ale rozhodně pobaví a dokáže perfektně strhnout svou originalitou a na odreagování neznám moc lepších sérií!

Palebras
Palebras | 20.8.2020 | Scott Pilgrim #05: Proti celému vesmíru

Tímto dílem se blížíme k vyvrcholení celé série a je to docela poznat. Celý pátý díl bych nazval jakýmsi odrazovým můstkem pro to, co příjde. Humoru zde nebylo tolik jako napřiklad v předchozí knize ( mobil SADOMASUNG mě ovšem rozsekal na lego kostky ), málo bylo také vtipných momentů a situací, ale ve finále je to kvalitativně pořád na výši a spíše tento díl jen doplácí na to, že je jakousi vstupní bránou do finále...Každopádně i tak jsem se bavil a teď už se těším na závěr, jak to všechno dopadne!

Palebras
Palebras | 20.8.2020 | Scott Pilgrim #04: Na vlastních nohou

Čtvrté pokračování příhod trouby Scotta považuji zatím za nejzdařilejší. Po minulém dílu kdy se řešil pernamentní souboj táhnoucí se celou knihou, zde dostáváme opět příběh ze života hlavních aktérů a zase se dozvíme pár střípků ze Scottova života. Kniha je opět narvaná humornými situacemi a hláškami, takže o zábavu nebyla ani tentokrát nouze. Oceňuji že série nemá absolutně sestupnou tendenci co se kvality týče a musím říct, že když jsem do série šel a neměl jsem vůbec ponětí o čem série vůbec je, byl jsem nadmíru skeptický. Jak jsem se mýlil. Jedná se o perfektní nadupanou sérii kterou jedině doporučuji!

Palebras
Palebras | 18.8.2020 | Scott Pilgrim #03: Nekonečný smutek

Třetí pokračování eskapád blbouna Scotta je sice mírně horší než díl předchozí, ale pořád drží laťku pěkně vysoko a stále se jedná o nabušenou šílenou jízdu s perfektní dávkou humoru. Někdy je možná trochu problém vyznat se v tom kdo je kdo díky černobílé kresbě, ale to tu bylo už mockrát řečeno a na konci knihy tohle autor vyřešil jakýmsi schématem postav a vztahy mezi nimi, takže za tohle palec nahoru. Všemu vévodí všemožné šílené situace, kdy vypíchnu například Kudlanku Čau a její nástup na scénu v megahustokrutopřísném skoku s kopačkou a následném naboření čelně do zdi. Takhle vytrženo z kontextu to člověku moc neřekne, takže je nutno přečíst osobně. Perfektní série u které si člověk odpočine a jsem zvěd, jak tohle bude pokračovat!

Aktivita

Naposledy přihlášen: 29.9.2020 16:25
Komentáře u comicsů: 126
Hodnocení comicsů: 147
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 145 (cca 62096 Kč)
Má: 145 (cca 62096 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: 0
Nabízí: 0