Palebras

Palebras
Palebras | 1.7.2020 | Zaklínač #04: Z masa a ohně

Poměrně krátká jednohubka, která skončí dřív, než se prakticky pořádně rozjede. Začátek příběhu začíná poměrně slušně. I přítomnost Marigolda dává jemný příslib, že by to nemuselo být zas až tak špatné. Bohužel poté se začne Gerald s Marigoldem prohánět v létající truhle a pomalu ale jistě vše začíná letět směrem do háje. Postavy nemají absolutně čím zaujmout, ústřední zápletka je poměrně pitomá a kresba žádný zázrak. Rozhodně nejslabší komiks s Geraltem vydaný u nás. Tři hvězdy dávám jedině za Geralta, kterého mám opravdu rád a taky za Yennefer a její výstřih na samém konci. Jinak opravdu slabota.

Palebras
Palebras | 23.6.2020 | Zaklínač #03: Prokletí vran

Ač musím říct, že zatím u mně vede první díl s podtitulem Skleněný dům, tak ani v tomto případě, nešlápne čtenář vedle. Příběhově se mi Prokletí vran líbilo. Do příběhu je naroubována dnes již několikrát, jak ve hře tak i seriálu, použitá část se Strigou a Foltestem, což vůbec nevadilo. Určitě jsem ocenil přítomnost Ciri s Yennefer. Rodinka byla konečně pohromadě. Kresba byla fajn a dobře se na ni dívalo. Hodně pohodový díl ze světa Zaklínače, který v určitých chvílích dokázal poměrně dost rozesmát. Například náběh ušišlané kapsářky hlavou proti zdi byl skvělý. Takže za 4*!

Palebras
Palebras | 20.6.2020 | Zaklínač #02: Liščí děti

Co se týče druhého dílu Geraltových eskapád, tak zde se pokračuje na kvalitativně stejné vlně a ono se není čemu divit, když se o scénář i kresbu postarali stejní autoři jako v případě předchozího Skleněného domu. Geralt v tomto příběhu cestuje s trpaslíkem Addariem, který hláškuje jako o život a společně s Geraltovými sarkastickými poznámkami, dostává čtenář parádně zábavný konverzační mix. Na scéně přibývá více různorodých postav a dojde taky na změnu prostředí, z temných hvozdů do špinavých močálů..Tak jak se mi velice líbil Lešij a Hrobice v prvním dílu, tak zde se s nějakou výraznější stvůrou nesetkáme, což samozřejmě neplatí v případě samotné Vixeny - antihrdinky tohoto dílu..Ta je vykreslena naprosto skvěle a čtenář z jejích schopností cítí, že zde bude mít i Řezník z Blavikenu co dělat. Tahle výprava se mi líbila srovnatelně s předchozí, tudíž zasloužené 4*.

Palebras
Palebras | 19.6.2020 | Zaklínač #01: Skleněný dům

Všechny čtyři u nás vydané Zaklínače mám již nějaký ten pátek v knihovně a jelikož vlastním i celou knižní sérii plus tu herní tak nechápu, že jsem s přečtením tak dlouho otálel. A hned ze začátku musím konstatovat, že to byla velká chyba. Hned první díl s podtitulem Skleněný dům mě opět vrhl do Zaklínačova světa a musím říct, že jsem si tuhle komorní výpravu opravdu užil. Jelikož příběh není kdo ví jak dlouhý, tak oceňuji, že není roztříštěný mezi tisíci postavami, ale více méně si vystačíme s Geraltem a lovcem a později s párem švarných dam, kterým nakopávají zadky staré dobré monstra jako je topivec, hrobice v čele s lešijem a to vše zabalené do kresby chlapíka jménem Joe Querio. Ze začátku jsem měl s kresbou menší problém, protože například ani s Mignolou nemám kdo ví jaké zkušenosti, ale ve finále mi tenhle styl kresby neskutečně sedl. Jak jsem psal již výše, příběhově se zde hraje na komornější notu, ale ve spojení s celkovou atmosférou lesa a všemožných příšer, kdy všemu dominuje Geralt ruku v ruce s karafou vína a svými dvěma meči, tak já jsem byl nadmíru spokojen. Kdyby se jednalo o jeden díl, tak bych hodnotil za 5*. Jelikož mě čekají ještě tři Geraltovy výpravy, tak si nechám menší rezervu. Pro fanoušky povinnost. Pro začátečníky kteří chtějí se zaklínačem začít, perfektní příležitost.

Palebras
Palebras | 13.6.2020 | Batman Detective Comics: Stín nad netopýry

Série Detective Comics od Tyniona mi fakt sedí a není tomu jinak ani ve Stínu nad netopýry. Ke slovu se opět hlásí Syndikát obětí, aby nadobro zametl s netopýřím hrdinou. Vydáme se tedy do Arkhkamova ústavu, aby tam Batman nakopal asi tisíc zadků, což není nic neobvyklého a absolutně nic co bychom již stokrát neviděli. Ale v Tynionově podání mi to vůbec nevadilo. Není čas se nudit, vše perfektně odsýpá, jen ve finále možná už bylo dost ničení města stvůrami ala Godzilla. Myslím že obyvatelé Gothamu musí být zralí na oběšení po Noci nestvůr, kdy polovina Gothamu lehla popelem, aby se teď vše opakovalo znovu, jen s jiným hercem v hlavní roli. . Na konci je vyobrazen vztah s Basilem a Glory aka Mudface a dozvíme se jak Basil ke svému vzezření přišel. Co se výsledného celku týče, tak jsem se opravdu bavil a mám tuhle řadu fakt rád. Určitě se těším na pokračování.

Palebras
Palebras | 7.6.2020 | Scooby-Doo - Týmovka #01

Tahle týmovka dospělého čtenáře nemá absolutně čím zaujmout. Příběh je prakticky nulový. Jedná se o pár událostí, rozhozených mezi různé situace a hrdiny univerza DC. Kresba je dětská, barevná ale neměl jsem s ní nějaký větší problém. Co bych vypíchl, tak to jsou některé z postav, které se v komiksech vydaných u nás příliš nevyskytují a jedná se napřiklad o Ace the Bat-Hound nebo Bat-Mite. Jako takové nenáročné seznámení s pár postavami z universa DC, které přečtete spolu se svým prckem na klíně fajn. Jinak to nemá co nabídnout.

Palebras
Palebras | 5.6.2020 | Transmetropolitan #10: Naposled

Takže je dokonáno!! Je za mnou poslední díl a já musím říct, že jsem možná čekal trošku jiný závěr. Možná temnější, možná ujetější či šilenější? Nevím. Jak se celá série od začátku krystalizovala, tak jsem asi vůbec nečekal, že by mohlo být vše zalité sluncem. Každopádně nechci moc vyzrazovat, takže obecně...Prostě mě konec nenadchnul, každopádně vůbec to nijak nekazí dojem z celé série, protože ta byla skvělá. Spider ušel pořádný kus cesty a hodně mi to prostě sedlo. Co se jestě týče sloupků, které snad tvořily půlku knihy, tak ty mě nijak neoslovily. Některé dokonce považuju za bláboly kdy jsem místy usínal. Normálně bych hodnotil o hvězdu méně ale jelikož tohle byl poslední díl skvělé série, tak dávám plný počet...Budeš mi chybět Spidere...Určitě si to dám někdy znova!!!

Palebras
Palebras | 1.6.2020 | Transmetropolitan #09: Lék

Předposlední díl absolutně nezklamal a užil jsem si ho jako všechny předchozí díly. Nejvíc mě na tom ale mrzí, že se řítíme do nevyhnutelného finále. Strašně jsem si svět Transmetropolitanu užil. Všechen ten bordel, hnus a špínu a hlavě Spidera se svými asistentkami. Co se týče samotného dílu, tak zde dostáváme opět pořádnou nálož zábavy. Relativně hned ze startu mě rozsekali Trpasličí SEXYNÁCCI.. Kapitola Fajn pokec byla super. Strašně jsem si užil rozprávku mezi Spiderem spolu s židlí nohou pravdy a Fredem. Fred mě sral od začátku takže parádička. Potěšil i Drsňák šéfredaktor kdy dostal Royce více prostoru než v předchozích dílech. No a samotná koncovka parádní. Nezbývá nic jiného než se pustit do závěrečného dílu. Jsem zvědavý jak tohle Ellis zakončí. Snad to bude velkolepé finále ve Spiderově stylu. Každopádně ještě potěšila obálka se Spiderem na chrliči ala Batman!

Palebras
Palebras | 31.5.2020 | Transmetropolitan #08: Žalozpěv

Zatím úplně bez debat nejlepší díl z celé série. Spider prošel od prvního dílu velkým přerodem, kdy se z naprosto bezpáteřního parchanta stává člověk, který dokáže projevit city. Celkově se mi líbí, jak pomalu Ellis buduje své universum kousek po kousku. Pak jsou totiž nejvíc patrné rozdíly mezi tím, co bylo na úplném začátku a co v pozdějších fázích. Co se týče příběhů samotných, tak Žalozpěv naprostá pecka. Bouře a následný všudepřítomný bordel byly naprosto skvělé. Už jen stopování taxíku, kdy Shannon vybalí své dva míče je prostě na plný počet. Poté už následují komornější příběhy, které ale skvěle ukazují jakou Spider prošel proměnou a následuje opět fantastické finále, které nás pomalu ale jistě láká na zakončení celé série, které se bohužel blíží.Nicméně nás čekají ještě dva díly na které se neskutečně těším. Takže plný počet. Skvělé!!

Palebras
Palebras | 30.5.2020 | Transmetropolitan #07: Všechno, nebo nic

Pomalu ale jistě se blížíme do finální rovinky a dostáváme civilněji podaný díl ve kterém se mírně šlape na brzdu. Ale neměl jsem s tím problém. První třídilný příběh Návrat ke kořenům je fajn a místy jsem se pekelně bavil..Kšeftík ukazuje syrovost a nelehký život děcek žijících na ulici a považuji ho za dost emitivní čtení...Pak se dozvíme pár konspiračních teorií, kdy některá jsou fakt skvělá...No a poté nám Spider udělá menší exkurzi po městě...Celkově opravdu komornější díl, kdy Spider netlačí na pilu ale i tak je to pořád skvělá zábava.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 1.7.2020 23:14
Komentáře u comicsů: 102
Hodnocení comicsů: 122
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 121 (cca 51015 Kč)
Má: 121 (cca 51015 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: 0
Nabízí: 0