Palebras

Palebras
Palebras | 28.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl #01 (Black edice)

Hodně povedený crossover. Zápletka není kdo ví jak rafinovaná, ale určitě dokáže zaujmout množstvím více či méně známých postav. Celá dějová linka kolem hlavního záporáka perfektně odsýpá a není prostor na to, aby se čtenář nudil. Jasně že je to celé postavené na pořádném nonstop mlácení klaďasů a záporáků, ale to už k tomu prostě patří. Pobavily místy vtipné narážky mezi všemi zúčastněnými. Moc jsem od tohohle neočekával, ale dostal jsem fajn akční jízdu s kupou postav, které dávaly smysl a nejednalo se o bordel jako v jiných případech. Hodnotím za 4*.

Palebras
Palebras | 28.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #02: Já jsem sebevražda (Black edice)

Pokračování Já jsem Gotham dopadlo dobře. Dobře se to četlo a ještě lépe se na to celé dívalo. Chemie mezi Batmanem a Catwoman fungovala dokonale. Dostaneme zde pár postaviček méně viděných. Zamilované šišlání zamilovaného párečku Batmanových pomocníků mě pěkně štvalo, ale nic co by se nedalo zvládnout. Janinova kresba byla výborná. Co se týče příběhu Batse s Cat, tak ten byl super. Moc fajn noční romance, na střechách špínou prohnilého Gothamu. Já jsem si to opět užil a těším se na další pokračování.

Palebras
Palebras | 23.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #02: Epidemie (Black edice)

Poměrně chápu hodnocení tohoto dílu. Je fakt, že příběh opravdu za moc nestojí a nelogických událostí je v něm až až. Ale asi půjdu proti proudu když napíšu, že mě se to poměrně líbilo. Při čtení jsem absolutně neměl náladu na nic komplikovanějšího, ani na nějaký bordel typu All-Star Batman: Konce světa... Když si na to vzpomenu, ještě teď se mi točí hlava. Co se tedy týče Epidemie, tak zde příběh dává hlavu a patu i když rozuzlení, kdo vlastně za tím vším stojí, působilo dost úsměvně. Konečný souboj je taky přiblble utnutý. Ale já se prostě bavil.. Přesně tohle se mi stalo i s Nocí nestvůr.. Vypl jsem hlavu a jen se bavil. A zafungovalo to. A to přitom ani nejsem kdo ví jaký fanoušek týmovek. Já tomu ty 4* prostě dám.

Palebras
Palebras | 23.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (Black edice)

Pokračování velice dobrého prvního dílu se veze na kvalitativně srovnatelné vlně. Já mám obecně hodně rád sérii Detective Comics, takže o to více jsem rád, že tendence není nijak sestupná. Opět se zde setkáváme se starými známými z předchozího dílu, kteří řeší další z problémů v temném Gothamu. Na scénu přichází tajuplný Syndikát, který chce Batmanovi a jeho přátelům řádně zatopit. Co se záporáků týče, zde panuje spokojenost. Jedná se o různorodou partu, která působí díky hlavnímu kápovi poněkud temně. Mimo hlavní story dostane čtenář ještě kratší příběh Batwoman začíná, kde bych vyzdvihl pro mě skvělou kresbu Bena Olivera. Další velice dobrý díl který určitě naláká na díly příští. 4*

Palebras
Palebras | 20.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman: Noc nestvůr (Black edice)

Příběh Noci nestvůr nepřináší nic zcela zásadního či nového. Jedná se o akční rubačku ve stylu nové Godzilly, kdy proti monstrům bojuje Batmanův nový tým. Přiznávám, že ústřední motiv, který přínáší do Gotham city monstra, působí poněkud úsměvně. Dokonce i samy monstra někdy úsměvně vypadají. Ale ve své podstatě se jedná o moc fajn výplň mezi hlavními řadami. Po přečtení zdejších recenzí jsem čekal nějakou pitomost, ale dostal jsem fajn akční jízdu proti monstrům, která dobře doplňovala ostatní sešity. Co se týče kresby, tak ta mě zrovna moc nezaujala, ale možná že k té apokalyptické hrůze, která vtrhla do Gothamu pasovala dobře. Já jsem se u čtení odreagoval výborně. Tady prostě člověk nesmí hledat něco smysluplnějšího. Musí vypnout mozek a příliš neuvažovat. Poté dostane solidní porci zábavy. Hodnotím za 4*.

Palebras
Palebras | 15.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #01: Ve stínu netopýrů (Black edice)

Z mého pohledu parádní, akcí nabitá jízda, která mi stylizací Batmanových protivníků připomíná hru Batman Arkham Knight. Vyzdvihnul bych ústřední Batmanův tým, který působí sympatickým dojmem a funguje mezi nimi určitá chemie. Příběh celkově je tajemný i když možná lehce předvídatelný. Co se týče kresby, tak zde jsem absolutně spokojený a parádně zde sedla. Moc fajn začátek série. Mám hodně rád sérii Detective comics a Ve stínu netopýrů mě určitě potěšilo a těším se na pokračování.

Palebras
Palebras | 14.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #01: Vyhlazovací stroje (Black edice)

Vůbec se nejedná o nic závratně dobrého, ale taky absolutně o žádnou hrůzu. Pohodová týmovka, která přetéká akcí a působí poměrně logicky i když se může zdát, že to co se děje, je pouze ultimátní bordel. Není to tak, avšak čtenář se toho moc nedozví a nějaké vysvětlení proč, co, jak a kdy se prostě nekoná. Suma sumárum, člověk dostane fajn týmovku, která se dobře čte a hezky se na ní dívá, avšak konec nastane hodně brzy a tak na půli cesty a vysvětlení proč se stalo to, co jsme četli se nedostaví. Takže tímto vzniká prostor pro pokračování a tento díl mě určitě navnadil. Zasloužené 4*.

Palebras
Palebras | 9.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #01: Já jsem Gotham (paperback)

Jako rozjezdovka parádní. Nejedná se o nic megalomanského což v mém případě, je jen a jen dobře a celé to fajn naladí čtenáře na další pokračování. Pár šílených akcí zde samozřejmě najdeme, ale celé se to nese v dosti minimalistickém stylu, což dává čtenáři vydechnout od všemožných katastrof, které nám servíroval Snyder. Určitě jsem více pro Kinga, který je mi bližší onou komornější atmosférou. Alespoň prozatím. Kresba se mi líbí a absolutně jsem s ní neměl sebemenší problém. Zasloužené 4* a těším se na další díly.

Palebras
Palebras | 8.3.2020 | Batman Detective Comics #08: Krev hrdinů (limitovaná edice 52ks)

Gordon jako Batman mi neseděl už v komiksu Supertíha, takže jsem byl vůči Krvi hrdinů mírně skeptický. Naštěstí mi tohle fakt sedlo a na rozdíl od Snydera, mi tady Robo Gordon vůbec nevadil. Jako jasně, má to své mouchy.. Joker-Bot byl fakt úlet a působilo to zatraceně úsměvně, ale když tohle pomineme, tak se jedná o moc fajn pohodovku, která se veze na kvalitní vlně předchozích dílů, které si držely svou kvalitu. Líbil se mi určitě i příběh který přinesl Tomasi a vzal Gordona na výlet mimo Gotham. Co se týče sešitu Robinova válka, tak zde se našinec opravdu chytat nebude, ale je fakt, že se jedná o krátkou jednohubku která se však v pohodě nechá přečíst i samostatně a rozhodně neurazí. Já jsem byl teda spokojen a určitě si Krev hrdinů 4* zaslouží.

Palebras
Palebras | 7.3.2020 | Batman: Temný rytíř #04: Proměny (pevná vazba)

Po prvním díle Temného rytíře jsem měl obavy, kam se budou další díly svou kvalitou ubírat. Naštěstí se scénáře chopil Gregg Hurwitz, aby chytil otěže do svých rukou a další tři díly vyšvihl skvěle. Nejedná se o úplně ty top příběhy které Batmanův svět nabízí, ale jedná se o příběhy které dokáží zaujmout ale hlavně jsou zábavné a o to jde především. Co se týče čtvrtého dílu tak ten opět nezklamal a pokračuje ve šlépějích svých předchůdců. Hlavní příběh týkající se Basila Karla je fajn a rozhodně neurazí ani další dva kratší příběhy. Kresba mi přišla úplně v pohodě. Celou sérii hodnotím 4*. Pro fanouška Batmana povinnost!

Aktivita

Naposledy přihlášen: 28.3.2020 07:10
Komentáře u comicsů: 71
Hodnocení comicsů: 84
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 84 (cca 39090 Kč)
Má: 84 (cca 39090 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0