• Sagikkun
  Jedním slovem výborné. Jednička byla úžasná, tady mi ale všechno sedlo ještě o něco více a je to jednoznačně plný počet.
 • Sagikkun
  Sagikkun15.5. 13:46Berserk #08
  Pro Gutse a Jestřáby se uzavírá jedna životní etapa, a začíná nová. Nikoho z nich by ale ani ve snu nenapadlo, jakým směrem se bude všechno od teď ubírat... Dostalo se nám zase něco z té politiky, ale především velmi důležité části s vnitřním rozpoložením Gutse a následné reakce Griffitha. Kresba je s každým dalším dílem úchvatnější. "Těším se" se na to, co se bude dít v následujících svazcích.
 • Sagikkun
  Sagikkun14.5. 14:11Rick a Morty #05
  Každý díl mě bavil o něco víc (ať už kvalitou nebo zvyknutím si), takže tady už se 4* nemám problém. Občas mi trochu nesedí ta cenzura, resp. u jakých konkrétních slov se vyskytuje, ale budiž. Nejsem si jistý, zda-li tahle série bude pokračovat... pokud ano, rád půjdu do dalších dílů, pokud ne, nic tak hrozného se neděje (ale byla by to trochu škoda vzhledem k tomu, že např. takoví Simpsonovi se tu drží jak dlouho, přitom Rick a Morty mají potenciál na nekonečně mnoho kreativnějších a originálnějších zápletek). Tak jako tak, pokud byl tohle u nás poslední díl, tak byl rozhodně obstojný a celá série, byť nebyla bůhvíjak geniální, byla víc než fajn.
 • Sagikkun
  Sagikkun14.5. 01:17Batman: Dvojník
  Bylo to tu řečené už x-krát a stála na tom i reklamní kampaň, takže se sice budu opakovat, ale musím to za sebe potvrdit...
  Při rozhodování, zda-li koupit/nekoupit tento komiks se můžete silně odrazit od vašich pocitů z nového filmového Batmana s Pattinsonem, protože těch podobností je tady víc než dost (o prequel ani sequel k filmu se však nejedná). Pokud vám nesedělo pomalé tempo, depresivní protagonisti a méně akce, tak se pravděpodobně nebudete bavit ani při čtení Dvojníka. Naopak, pokud vám vše předchozí nevadilo/vyhovovalo, a chcete k tomu stejně jako z filmu více realistického, vyšetřujícího a na vizuál sázícího Batmana, tohle je pak přesně pro vás. Nutno podotknout, že zrovna vizuál, byť po většinu knihy naprosto úchvatný, se v těch několika málo akčních sekvencích stává silně nepřehledným. To je ale asi snad moje jediná větší výtka. Jinak mi tohle zahrálo na notu téměř dokonale. Kromě teď už po milionté zmíněném filmu jsem z toho i cítil Rok jedna a Gotham Central, zároveň to stojí a funguje naprosto samostatně bez nutnosti přečíst kdy s Batmanem jediný sešit. Dvě nové ženské postavy, leč pochopitelně zastupující současné standardy, mi absolutně nevadily a naopak přinesly celému pojetí Temného rytíře nový, fungující rozměr. Celkově se to pak čte jako jeden uzavřený film, jelikož to má strukturu a snad všechny aspekty, které najdete v moderních blockbusterech. S tímhle jsem vážně spokojený, zaslouží si to lepší 4* a jak jsem již psal na začátku, bavil-li vás Pattinson, tak tohle můžu jedině doporučit.
 • Sagikkun
  Jednoduchý děj, pubertální humor, zvláštní překlad. Díky bohu, že jsem od Mladé spravedlnosti nic nečekal a nemohlo mě to tak ani moc zklamat. Nemám vůbec nic proti mladším verzím členů Ligy spravedlnosti, naopak, je to fajn změna. Navíc, počiny jako Robin: Rok jedna byly pro mě důkazem, že i příběhy s mladšími superhrdiny mohou být zpracovány stejně/podobně kvalitně, jako s jejich dospělejšími protějšky. Tady to ale dopadlo veskrz průměrně. Díky některým vtípkům mi lehce zaškubaly koutky úst, převážně ale byly prostě suché nebo trapné. Našly se tu jak zajímavé (linka s Harmem, pokec u táboráku), tak vyloženě blbé dějové linky (Supercykl). Musím ale přiznat, že mě tahle děcka neštvala tak moc, jak jsem se obával... naopak, docela jsem si na ně v průběhu čtení i zvykl a celkově mi připadali jako správná sebranka.
 • Sagikkun
  Volání po spravedlnosti nabízí skutečně zajímavou premisu a pohled na hrdiny. Hrdiny, mezi nimiž panuje velmi napjatá atmosféra, a kteří již nehodlají pouze dále čekat, než jednoho z nich sejme někdo z řad záporáků. Termín "jiný" je u superhrdinských komiksů používán poměrně často, avšak zde je to opravdu jiné na druhou. Více realistické, více nekompromisní, a především mnohem méně klišovité... vlastně mi až připadá, že to vyloženě stojí na tom mnoho klišé zbořit. Tohle všechno je skvělé, proto mě mrzí, kolika neduhy komiks trpí. Snad téměř celá první polovina knihy je šíííííleně roztahaná. To, co se "vyřešilo" během celé první půlky příběhu, by se s přehledem dalo vyřešit během jednoho sešitu. Má to tři prdele postav, a já si nejsem jistý, zda-li oprávněně. Nejsem si ani jistý, jestli mě moc bavily dějové linky s Mikaalem a Congorillou. A kresba během akčních pasáží v druhé polovině knihy je opravdu k pláči... tuctový děj má celou dobu nádhernou kresbu, a napínavé scény pak mají kresbu naprosto otřesnou.
  Tohle je opravdu silně nevyvážená věc. Každá pozitivní věc je vyvážená něčím negativním. Rozhodně stojí za to si to přečíst, někdy napodruhé mě to třeba bude bavit o stupeň více... takhle to ale pro teď vidím na lepší 3*.
 • Sagikkun
  Prašině se daří si mě získávat víc a víc. Pátrání po tajuplném žháři pokračuje, městské mýty se rozšiřují, a pochmurné uličky střídají úchvatné scenérie. Oproti minulému dílu jsou tu také lépe vyváženy scény s textem a bez textu. Suma sumárum, i druhý díl je radost číst a dívat se na něj, takže jen tak dál.
 • Sagikkun
  Tak tady mě Dini bavil víc než v Detektivovi. Jedná se o nenáročné příběhy, ve kterých mají prostor i méně známé/využívané postavy. Je sice škoda, že Dini nedokáže povětšinou vymyslet jinou cestu, než že se Batman promlátí k hlavnímu padouchovi a ten mu jeho mistrovský plán či životní příběh milerád odvypráví sám (takže tu Batman ve finále nic moc nevyšetřuje - výjimkou je poslední příběh, který mě mile překvapil právě tím, že se konečně něco reálně vyšetřuje a Batman se sám dopracuje k finálnímu verdiktu), avšak i tak je to čtivé a zábavné. První dva příběhy mě upřímně nenadchly, zbytek to ale na tu čtvrtou hvězdu vytahuje. Pokud vás bavil už Detektiv, rozhodně sáhněte i po Tajných případech, které jsou pro mě osobně o stupeň lepší.
 • Sagikkun
  No sakra. Tohle bylo vážně něco, a já si vůbec nejsem jistý, co teď s tím. Asi bych začal tím, že jsem se před začtením bál mnohem zmatenějšího příběhu... a ono ne. Ano, je to opravdu šílené, a ano, je tam pochopitelně znát fakt, že se jedná o závěr příběhu mnohem většího než je obsažen pouze v tomto svazku. Já osobně však ale četl Batmana a syna před x lety, Černou rukavici vůbec, víceméně mi však stačilo přečíst si shrnutí v 'Stalo se...' a číst celý příběh s důkladnou pozorností, abych se dokázal jakž takž zorientovat. Bez dalších znalostí jsem si tak tuto knihu/jízdu dokázal užít na lepší 3* s tím, že jsem si uvědomoval ony mezery v příběhu.
  Jenže jakmile jsem si ony mezery doplnil a všechny věci zapadly, tak už tak fajn příběh se vyzdvihnul na něco opravdu výjimečného. Před tím, co tady Morrison dokázal vytvořit, opravdu smekám.
  A tady je kámen úrazu a téma nikdy nekončících debat lidí, kteří hodnotí jakýkoliv druh tvorby...
  Je úžasné dílo, k jehož docenění potřebuji znát více informací než je obsaženo pouze v něm samotném, stále tak úžasné? Jakmile jsem si doplnil veškeré mezery, je to pro mě opravdu jeden z nejlepších Batmanů, které jsem četl, a nebál bych se tomu dát 5*. Jenže bez všech těch okolních informací (a že jich je sakra dost, Morrison vyhrábává trezorové věci, které mají v paměti snad jen ti nejzarytější celoživotní fanoušci Batmana) jsem to viděl na 3*. Takže...?
  Takže to vidím na 4*. Unikátní a komplexní příběh, který ale doceníte pouze při důkladnějším nastudování a samostatně je to čitelné, avšak "pouze" fajn.
 • Sagikkun
  Duo Loeb - Sale vážně můžu. Byla by kravina od tohohle očekávat Dlouhý Hallooween, který čtenár už ze samotného principu, že se jedná o povídky, nemůže dostat. Povídky jsou to ale opravdu skvělé, perfektně balancující mezi střety s vyšinutými nepřáteli Batmana, a osobním, zde až křehkým životem Bruce Waynea. Každá ze tří povídek má hezky fungující, nijak na pilu tlačený halloweenský nádech, a pointu, která dokáže být jak lehce smutná, tak úsměvná. V tom tkví kouzlo celé knihy a důvod, proč tohle tvůrčí duo dohromady tak dobře funguje. Je to vyprávěné s neskutečnou lehkostí, bez překombinovanosti nebo nutnosti vymýšlet bůhvíjak složité zápletky, přináší se i nové prvky, a zároveň je to stále ten pochmurný, všem dobře známý Gotham, který je o stupeň pochmurnější než obvykle.
  Jediná škoda, že první dvě povídky, byť s odlišným záporákem a pointou, mají silně podobnou strukturu. Dovolím si však nad tím přimhouřit oči a dát Blouznivému rytíři, který navíc mezi ostatními batmanovskými tituly (skvělým vizuálem i scénářem) hezky vystupuje, plný počet. Milerád si to někdy přečtu znovu jak samostatně, tak i jako přípravu na již zmiňovaný legendární Dlouhý Hallooween.
 • Sagikkun
  Nadupané volume téměř celé zasvěcené jednomu z nejlepších a nejikoničtějších soubojů v Naruto sérii. Pár věcí kolem souboje ale působí poněkud lámané přes koleno (Sakura sejme tři ninji, jednoho z nich s elitním výcvikem, blbými uspávacími bombami; k tomu zvládne během zmíněného souboje sem dorazit odkudsi během relativně krátké doby, doběhne ji Kakaši a brzy dorazí i Naruto, který se ještě stihl prospat... prostor a překonávání vzdáleností celkově nikdy nebyla silná stránka série), a zamrzí menší či větší chyby v překladu, kterých bylo tentokrát více než obvykle, především tedy na úplně poslední straně. Čtvrtýmu byl Oročimaru u zadku, správně tam měl být Třetí. Hádám, že člověk, který to překládal, byl rád za další dokončenou práci a prostě to už neřešil.
 • Sagikkun
  Budu si to muset někdy přečíst znova, ale takhle napoprvé to je čistý průměr.
  První problém je z části moje chyba, a to byl až moc velký prvotní hype kvůli Mooreovi... ten člověk je génius, tady byl ale (jak je uvedeno v předmluvě) coby spisovatel ještě nováček, a je to vidět. Ať jsem se snažil sebevíc, nějaké geniální linky nebo myšlenky jsem v tom prostě neviděl, a nijak to nezmění fakt, že to psal "ten Moore".
  Další věc je ta, že jsem moc nedokázal uchopit první příběh a nebyl jsem si jistý, jak ho mám číst... je to canon (jak to ale funguje v rámci událostí po Krizi na nekonečnu zemí)? Nebo budoucí canon, či-li návrh toho, jak by někdy mohl Superman ukončit svoji kariéru...? Nebo je to pouze něco symbolického, a příběh se "odehraje v našich představách", jak je uvedeno v Stalo se... (a upřímně je to pro mě wtf fráze, která u mě akorát vyvolala tohle dilema). A číst něco, co ani nevíte, jak má vlastně fungovat, moc zábavné není.
  Oprostím-li se od těchto otázek (protože odpovědi mi na ně sám komiks neposkytl), a soustředím se čistě na samotné příběhy, tak tu mám prostě průměr. Jednotlivé povídky nezobrazují Supermana jako neporazitelného boha, nýbrž bytost, která si kvůli nejrůznějším důvodům sáhne na limit svých sil a pro jednou je to na jeho přátelích, aby mu pomohli. Často se tak blíží svému konci, přičemž je to i konec symbolický, konec jedné éry. Někdy to sklouzává ke klasickému naivnímu retru, někdy se to vytasí se zajímavými nápady. Všechno se to tak sice čte fajn, ale abych to plně docenil, tak bych zřejmě musel mít načteno se Supermanem více - což ale vzniká další problém, o kterém tu už kdysi psal GWB... musíte mít načteno x desítek sešitů a mít lore dané postavy v malíčku, abyste si mohli jeden příběh užít naplno?
  Vážně mám z toho rozporuplné pocity. Tak snad příště.
 • Sagikkun
  Z tohohle jsem naprosto nadšený. Straczynski dokázal pro Sůvu vytvořit příběh, který krásně funguje jak sám za sebe (a má plno zajímavých motivů a smysluplných myšlenek), tak i parádně a hlavně nenásilně rozšiřuje původní Strážce. Máme tu dětství a počátky Dana v roli bojovníka se zločinem, a odpovědi na to, jak Dan a Walter (aka Rorschach) přišli k jistým předmětům... a celé to tam pasuje zcela přirozeně. Až budu číst původní Strážce znovu, rozhodně si vzpomenu na tento příběh (čímž je podstata této knihy splněna na jedničku). K tomu všemu je zde na výbornou vykresleno dynamické parťáctví Sůvy a Rorschacha, kde jsou u obou ukázány jejich přednosti ale i nedostatky, a jak tyhle faktory fungují společně v tomto dvoučlenném týmu. Je to čtivé, zábavné, a ze scénaristického hlediska opravdu kreativní a chytré.
  Dr. Manhattan je napsán se stejnou grácií a důvtipem, avšak z jiného důvodu - samotný děj je slušný mindfuck, aneb příběh, který je u takto komplikované postavy očekáván a žádoucí. Chce to využít veškeré jednotky pozornosti, aby se v tom člověk neztratil, ale za mě dokázal Straczynski zpracovat celkem komplikované téma tak nejsrozumitelněji, jak to jen šlo. A já si to užil. Příběh má navíc luxusní art.
  Molocha jsem pak bral jako takový bonus na závěr, upřímně mě zas tolik neoslovil a navíc mi tam některé věci v rámci kontinuity ale i logiky neseděly. Špatné to však nebylo, a rozhodně mi to nijak nezkazilo perfektní zážitek, který jsem měl z předchozích, hlavních dvou příběhů.
 • Sagikkun
  Druhé čtení tu dopadlo podstatně lépe, protože - jak už zmiňoval DR pode mnou - člověk už nemá tak přehnaná očekávání, že dostane druhé Strážce. Nejsou to příběhy, které původní svět postav rozšiřují, ale zároveň jim nijak neubližují a do toho světa bez problému zapadnou. Azzarello dle mého Komedianta i Rorschacha pochopil dobře, a podle toho jim zde vytvořil příběhy na míru - Komediant, problematický jedinec vnímající vlastenectví a další záležitosti po svém, zasazený do prostředí politiky, Vietnamu a amerických dějin; a Rorschach, vigilant vidící svět jako prohnilé, černobílé místo, v temnějším příběhu o vymlácení jednoho gangu. Oba příběhy jsou navíc správně atmosfericky vystihnuty kresbou a barvami, obvzláště tedy Rorschach.
  Problém je ten, že Komediantův příběh, byť nabízející více než jednoduchou dějovou linku (řeší se politika a historie, čímž se Azzarello dokázal přiblížit původním Strážcům), je zmatečný. Prostor a čas je zde uchopen prazvláštně a moc přehledné to není. A Rorschach, byť přehlednější a pro mě zábavnější, je ale přímočarý až moc. Je to mezi 3-4 hvězdami, ale k čisté čtvrté hvězdě mi tam bohužel lehce chybí něco víc.
 • Sagikkun
  Vždy, když načtu určitý počet superhrdinských komiksů, tak se vrátím ke Strážcům jako ke starému příteli, se kterým si rozumím jako s nikým jiným. Jakmile člověk jednou projde tímto zážitkem, je nemožné ho dostat z hlavy a nevšímat si toho, jaký vliv má na superhrdinský žánr až dodnes. Nadčasové a geniální dílo, jehož každá kapitola by vydala za samostatnou recenzi. Moore vytvořil v jediné knize jeden z (ne-li ten nej) nejuvěřitelnějších a nejkomplexnějších světů se superhrdiny, kde nic není samoúčelné a vše se smysluplně propojuje a doplňuje. Postavy, kresba a panelování, příběh, dekonstrukce žánru, politický a historický přesah, myšlenky... dokonalé, do detailů propracované a za mě stále nepřekonané dílo, na kterém se téměř vůbec nepodepsal zub času.
 • Sagikkun
  Je to trochu těžší hodnotit, jelikož je to jako přečíst si pouze úvodní kapitolu celé knihy. Máte to přečtené za 5 minut a rovnou můžete vyhlížet datum dalšího dílu. Což ale není chyba komiksu, jelikož ten na to upozorňuje jasným a velkým "1/7" hned na obálce... jen je dobré si uvědomit, že to není samostatná epizoda, ale rozkouskovaný větší příběh.
  Zatím tedy můžu rozhodně pochválit kresbu a barvy, které jsou opravdu pěkné, a dobře podtrhují atmosféru tajemné a pochmurné Prašiny. A co se samotné Prašiny týče, s tou nemám z původní knižní trilogie žádné zkušenosti, v komiksu jsem se ale necítil vůbec zmatený a z úvodního čísla se mi dostalo uspokojivého pocitu, že to bude fungovat jak pro neznalé, tak i čtenáře knižní Prašiny (kterým se po dočtení celé série pravděpodobně stanu i já).
 • Sagikkun
  Dynamické duo Batmana a Damiana pokračuje v plné parádě. Komiks je tentokrát roztříštěň na vícero samostatných příběhů a dějových linek, přičemž každá dobře prodává něco jiného. Máme tu pohled do Damianova dětství v Lize asasínů, jeho samostatnou misi odehrávající se během Soví noci, a pak hlavní příběhy. V těch sice moc nezaujmou hlavní záporáci (což je škoda), ale namísto vztahu Bruce x Damian se více prozkoumává Damian x ostatní Robinové... originální, zajímavé, fungující. Na kresbu je jako v předchozím svazku této série opět radost pohledět.
  Damian byla až do téhle série jedna z mých méně oblíbených postav v netopýřím univerzu, Peter Tomasi ho ale vyhoupl na jednu z mých nejoblíbenějších a nemůžu se ho dostatečně nabažit. Je to parádní série a tomuto svazku chybí k dokonalosti Zrozen k zabíjení vážně málo.
 • Sagikkun
  Vzpomínáte na nadopovaného Jokera jako final bosse v herním Arkham Asylum? Temné děsy jsou akčním maratonem právě takto nadopovaných Batmanových záporáků, navíc obsahující stejně tak pěkně hutnou atmosféru. Kromě soubojů (zabírající převážnou část svazku) ale za mě fungoval i ten zbytek - vyšetřování, Bruceův soukromý život, vztahy s ostatními postavami. Jo, tohle fungovalo vážně dobře a rozhodně bavilo.
 • Sagikkun
  Komiks, který obálkou a názvem příliš nezaujme, o to více ale pak překvapí. Jak tu už několikrát padlo, příběh se nese v duchu Watchmenů, aneb máme zde superhrdiny, ale jsou to figurky pro vyobrazení reálného světa, dějin a politiky. Tehdejší doba je skvěle vyobrazena nejen kresbou, ale hlavně i díky myšlenkám, které mají smysl a stojí za to. Ze závěru s Hitlerem jsem napoprvé moc nadšený nebyl, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak to tam má taky svůj smysl.
  Jediná výtka tak směřuje k orientaci v ději, která zrovna není nejjednodušší, a nepomáhá tomu fakt, že snad polovina postav jsou blonďáci se stejným účesem. I tak je to ale za mě plný počet.
 • Sagikkun
  Not great, not terrible. Neurážející komiks, který servíruje přesně to, co slibuje, což jsou krátké detektivní příběhy. U příběhů se mi rozhodně líbila pestrost, Dini se snaží neopakovat a jelikož ty nápady má, tak čtenáři nabídne nejrůznější motivy, zápletky a dokonce i vlastního originálního padoucha (což oceňuji). Poslední příběh s Robinem byl taky fajn.
  Takže tu víceméně funguje všechno, jak má... avšak za mě je to "jen" čistý průměr. Pochybuji, že mi jakákoliv povídka utkví v hlavě déle jak týden, natož aby mě některá po přečtení posadila na zadek a vytáhla to na nadprůměr.
 • Sagikkun
  Sagikkun26.3. 13:12SPY×FAMILY #02
  Stále tak hravé, vtipné a milé jako první díl. S nadšením jsem hltal každou stránku a užíval si tenhle příběh, který je tak neskutečně absurdní, ale zároveň se v něm vyskytují prvky a scény z běžného života (jak být správný rodič, strasti na škole atd). Taky souhlasím se Sawyerem, že se moc často nestává, aby mě v manze bavilo cokoliv bonusového - a hle, ono to jde. Přeju si, aby si to udrželo alespoň částečnou kvalitu, co to doposud má, jelikož Spy x Family má zatím našlápnuto stát se jednou z mých nejoblíbenějších manga sérií.
 • Sagikkun
  Sagikkun24.3. 21:25SPY×FAMILY #01
  První kniha si mě naprosto omotala kolem prstu. Vedle všech (především) akčních sérií, na které se zatím český trh s mangou soustředí, je tohle opravdu osvěžující změna. Příběh je skvělou kombinací akce, fungujícího humoru (konečně jsem se zase u něčeho zasmál nahlas) a dojemných momentů. Každá kapitola byla kreativní a originální, a s každou otočenou stránkou jsem se těšil, s čím autor přijde tentokrát. A postavy... ty jsou dokonalé. Celou rodinku si nelze jinak než zamilovat.
  Má to v sobě klasický japonský humor, zároveň je však příběh pro mangu celkem netypický, a nebál bych se to tak s klidným srdcem doporučit i někomu, kdo mangu obvykle nemusí. Tohle je opravdu trefa do černého, a to jak zkombinováním všech zmíněných elementů ze strany autora, tak i volbou to u nás přeložit ze strany Crew.
 • Sagikkun
  Sagikkun23.3. 23:06Tokijský ghúl:re #12
  Za mě spokojenost, má to od všeho dostatek... akce, posun v ději, práce s postavami, a zejména v tomto svazku milé a osobní (některé velmi osobní) momenty. Tohle celé zároveň drželo pohromadě a nebyl v tom bordel, což je od předešlých dílů opravdu příjemná změna.
 • Sagikkun
  Neskutečný nářez, tohle mě vážně bavilo. Je to snad to nejfinálovější finále, co pro Batmana mohlo kdy vzniknout... jsou tu téměř všichni důležití přátelé i nepřátelé Batmana, jeho trofeje, chytré propojení se staršími příběhy ze série, ale i pokus o rozšíření jednoho velkého mýtu v rámci celého netopýřího univerza.
  Je to tak velké, že se opravdu nebudu pozastavovat nad věcmi typu "ale jak Joker dokázal tohle a tamto...?!". Jednoduchá odpověď: protože zápletka. Není to encyklopedie. Neříkám, že komiks nemá mít žádnou logiku... ale že některé věci jsou zkrátka odpustitelné, aby ten příběh mohl vůbec vzniknout. Tohle má navíc nějakých 150 stran, není to bichle s prostorem na podrobné vysvětlování, tudíž tomu některé nedostatky odpustit dokážu.
  Snyder naservíroval nabitou jízdu, kam toho dokázal narvat tunu: hromadu postav, apokalyptický Gotham, mysteriózní pátrání a nekompromisní akci. A všechno to za mě zázračně funguje. Jediná výtka je tak až k naprostému závěru: přál jsem si, aby byla otázka okolo Jokera více otevřená, a umocnit tím už tak jeho tajemnou postavu...
  Tak jako tak, tohle je skvost a Snyderovi tleskám.
 • Sagikkun
  Fajn jednohubka. Líbilo se mi, jakým způsobem Azzarello pojmul Jokera. Ponechal všechny jeho základní charakteristiky, ale některé utlumil (Jokerovo klasicky neustálé vtipkování - tady je samozřejmě přítomné, ale ne v takové míře, aby bylo otravné) a některé naopak zvýraznil (nevyzpytatelnost, chtíč po ovládnutí města)... výsledkem tak byl Joker, který byl ještě o něco uvěřitelnější a za mě rozhodně budící větší respekt. A nebyl to pouze Joker, který prošel úpravou. Ve finále mi vyobrazení Gothamu a jeho obyvatel dost sedělo. Kresba celou atmosféru správně podtrhuje a příběh, byť velmi přímočarý, alespoň rychle odsýpá.
 • Sagikkun
  Sagikkun12.3. 12:48Tokijský ghúl:re #11
  Na začátku jsem měl obavy, že půjde opět o hektický díl, jak je tomu u této série v poslední době bohužel zvykem. Obavy byly naštěstí zbytečné. Jedná se o svazek, který se z velké části drží při zemi a zaměřuje se na důležité rozhovory, které jsou pro hlavní hrdiny velmi osobní a opravdu pěkně napsané. Líbí se mi i nástin toho, kam bude závěrečný arc směřovat.
 • Sagikkun
  Sagikkun12.3. 01:24Akira #02
  Asi se netřeba rozepisovat, je to nabouchaný a výborně nakreslený jako jednička, jede to od začátku do konce, postavy baví a děj dostatečně zajímá. Nadčasová pecka.
 • Sagikkun
  Sagikkun11.3. 23:42Spirála
  Těžko budete hledat tak absurdní a zvrácenou věc, která vás ale bude podivně fascinovat, jako je Spirála. Omotá si vás kolem prstu stejně jako obyvatele města, a nejednou se pozastavíte nad tím, co to vlastně ksakru čtete... ale budete číst dál.
  Itóova fantazie zahodila veškeré uzdy a plně se oddala kreativnímu šílenství. Šílenství, které je často extrémní, až abstraktní a těžko uchopitelné, ale zároveň geniální. Zdá se, že tu nic nedává smysl, ale přitom vše spolu souvisí.
  Jen se neubráním pocitu, že snad jen závěrečný arc jakoby ztrácel dech a bez některých pasáží bych se možná obešel (ehm... tornado riders...), ale i tak je to za plný počet.
 • Sagikkun
  Tohle si zaslouží plný počet. Je to naprosto parádní věc, u které si člověk vedle všech dramatických a smrtelně vážných canonů odpočine. Má to fungující humor i vztah mezi Spideym a Torchem, a jednotlivé příběhy jsou hezky nápadité, kreativní, vždy s nějakou úsměvnou pointou. Nezavděčí se to ale všem, a rozhodně to nedoporučuji někomu, kdo s Pavoukem začíná... na starší příběhy to nejen odkazuje, ale i v jejich duchu jede. Má to tedy o něco více textu a někdy je to takové hloupoučké (je ale třeba si uvědomit, že je to záměr a taky si to díky tomu ze sebe dělá srandu). Celé to i dobře doplňuje kresba.
  Obsahuje to i jeden sešit z Tangled Web, který je (i navzdory odůvodnění v předmluvě) tematicky trochu mimo, ale samostatně je to taky parádní, odpočinková a dobře vypointovaná věc. Třešnička na už tak dokonalém dortu.
  Královsky jsem se bavil a jedná se zřejmě o jednu z mých nejoblíbenějších knih se Spideym. Dan Slott prostě umí.
 • Sagikkun
  Naprosto o ničem. Bod nula celkem zabavil a i zaujal, takže jsem šel do tohohle s tím, že to bude dodatečný závěrečný sešit, který vysvětlí některé nezodpovězené otázky. Na některé sice dostaneme odpověď, ale společně s nimi se objeví otázky nové. Takže jsem si říkal, jestli je to prostě tak špatně napsané, nebo ani tvůrčí tým nedostal od vedení nějaké definitivní odpovědi a plácají se jen tak kolem. A jelikož zřejmě nikdo nevěděl, co vlastně vyprávět, tak má tohle "prodloužené" vydání ty počty stran navíc jen pro efekt - jinak je to zaplácané naprosto tuctovými souboji. Snad jedině ta kresba mi tolik nevadila, protože jsem chápal záměr odlišit atmosféru dvou různých světů.

  Pro koho tohle je, to vážně netuším. Děckám se možná budou líbit souboje, ale z těch keců o omniversu asi moc moudří nebudou. Dospělejší čtenář, hledajíc nějaký příběh, bude naopak těmito tuctovými souboji znuděn. Největší problém je ale ten, že je tohle zkrátka naprosto zbytečné pokračování, které ničí svůj vlastní potenciál vymyslet na závěr něco smysluplnějšího a zajímavějšího, než je tohle.
 • Sagikkun
  Spokojenost. Úderná jednohubka, která baví po celou dobu, má dobrou kresbu a doslova mrazivou atmosféru. Dobře si to hraje s ruskými legendami a hlavně lidskou psychikou. Autor chtěl na malém prostoru na něco poukázat, a to se mu povedlo, je to efektivní. Na co se to soustředilo, tak to splnilo skvěle, a víc v tom hledat netřeba, protože si to ani na to nehraje. Jen jsem se občas musel zorientovat, kdo z těch tří je kdo.
 • Sagikkun
  Sagikkun27.2. 12:59Tokijský ghúl:re #10
  Pfuu, takový lepší tři. Je to hodně ukecané, což by ve své podstatě nebyl problém (protože to zase po delší době posouvá děj)... jenže mi připadá, jako by se v téhle sérii panely zmenšovaly a zmenšovaly. Je celkem vyčerpávající a nezáživné být zaplaven obrázky 2x2 cm, Išida to tam prostě hodí a vy si to nějak přeberte.
  Akce fajn, za top svazku považuju souboj s Donatem.
 • Sagikkun
  Tady váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami.
  Starší příběh je canon a čte se velmi dobře. Má to pochmurnější atmošku, Carnage není takový edgelord jako v Masakru (nějaké hlášky mají k tomu nakloněno, ale v rámci jeho charakteru se to tady ještě dá a vlastně se i k němu hodí) a baví, a ty tři čísla utečou jako nic. Nabitá akční jízda se super charaktery a chemií mezi nimi.
  Modernější příběh je už na tom hůř. Jako nápad dobrý, provedení už meh... kresba se k tomu hodí, někdy jsem se v ní ale neorientoval; Toxin jako charakter je vymyšlen dobře, ale nejde moc do hloubky i přes to, že má na to potenciál; Venomův motiv sice žene příběh, ale často mi připadal jako out of character (alespoň v porovnání se staršími čísly, moderního Venoma upřímně tak moc načteného nemám). Nicméně to stejně jako starší příběh dobře odsýpá a má to i zajímavé motivy. Ve finále neurážející průměr.
  Starší příběh za 4*, moderní 3*, ten je ale delší, tudíž celkově lepší 3*.
 • Sagikkun
  Povídky + důležitý střípek Hellboyovy mytologie + delší příběh.
  Nejvíc mě na tom bavily právě ty povídky, jelikož byly velmi pestré. Byl tu jak malý Hellboy, tak různé země a s nimi i jejich kultury a pověsti. Vesměs mě bavily všechny, především "Hlavy" z Japonska byly luxusní.
  Ten zbytek, bohužel...
  "Pravá ruka zkázy" sice lehce načrtne tajemství Hellboyovy kamenné ruky, nicméně je to "jen" převyprávění jedničky a dvojky. Dle Mignolových slov nechtěl prozatím nic podrobně vysvětlovat, což ok, dalo se ale vymyslet něco zajímavějšího než tenhle flashbackový filler.
  "Skříňka plná zla" má sice vesměs všechno, co mám na Hellboyovy rád, a čte se to dobře, ale na zadek jsem se z toho neposadil. A to hlavně proto, protože až moc připomínala Sémě zkázy a Probuzení ďábla. Hellboy se dostaví do tajuplné budovy a tam se mlátí hlava nehlava se záporákem. Ano, takhle je to velmi stručně řečeno, ale ta kostra je stejná jako v již dvou zmiňovaných knihách. Povídky mají (ve většině případů) originální zápletky ale i lokace - proč se to tedy nemůže rozvést do delšího příběhu namísto (zatím) recyklování toho samého?
  Je to klasický Mignola a jeho parádní Hellboy, baví mě to, ale v porovnání s minulými díly to tady bylo o něco slabší, a pouze doufám, že budoucí delší příběhy budou mít o něco větší zpestření.

 • Sagikkun
  Sagikkun17.2. 19:59Bomba (2. vydání)
  Pořídil jsem si to čistě z hypu, který si tady Bomba vybudovala. Naplnilo to tedy má převeliká očekávání?
  Z 99% ano. Než se ale dostanu ke všem těm pozitivům, tak se neubráním pozastavení se nad některými aspekty knihy, které jsou menšími vadami na kráse:

  - jak již pode mnou zmiňoval GWB, vysvětlovací dialogy jsou často umělé. Působilo to na mě v duchu kreslené Dory průzkumnice, která se podívá do kamery a zeptá se diváka, co má dělat. V Bombě tak postavy pomalu probourávají čtvrtou stěnu, protože nepřirozené promlouvání ke čtenáři, byť ne úmyslné, je silně bijící do očí. Vzhledem k (nejen) edukativnímu účelu knihy se to dá pochopit, do příběhu to ale mohlo být zpracováno lépe.
  - scénář má tendenci být poněkud hektický. Což opět, dá se to vzhledem k tomu, kolik se toho mělo zmapovat, pochopit. Faktem ale je, že jsem se nejednou ztratil, často se přeskakuje v prostoru a čase, a musel jsem listovat zpátky, abych si ujasnil, kdo je kdo, proč a kde co zrovna dělá. Tohle je naštěstí s přibývajícími stranami pouze lepší, protože se čtenář začíná ve všem mnohem lépe orientovat a jsem si jistý, že při druhém čtení by to už šlo bez problémů.
  - tohle už je drobnost, ale na můj vkus bylo někdy těch detailů moc a měl jsem pocit, že zbytečně nejen brzdí příběh, ale zaplácávají prostor, jenž mohl být využit pro jiné události a aspekty týkající se vzniku bomby

  Bomba v roli vypravěče mě sice někdy už lehce iritovala, celkově to ale považuju za dobrý a originální nápad, který celý příběh silně oživil a postaral se o jedinečný styl. Kresba je skvělá a, ať už úmyslně či nikoliv, dobová - je tak radost se na ni dívat od začátku do konce (což je vzhledem k počtu stran úctyhodný výkon) a čtenáře skutečně vtáhne do děje.
  Samotné vyprávění a scénář jsem si i přes všechny mé šťouravé výtky užil dost, protože tohle téma bylo z faktického a citového hlediska velmi těžké zpracovat - autor se s tím ale zvládl poprat a vytvořil tak nabitou bichli, která čtenáře zasvětí do mnoha faktů, aniž by ubrala na srozumitelnsoti, napětí, či prostoru pro klidnější pasáže čistě na větší seznámení s postavami. Skutečně se to čte jako film a rád se k tomu budu vracet.

  V čem je ale za mě Bomba bezkonkurenční, perfektní a už jenom za to stojí za přečtení, tak je to, co ve vás po dočtení zanechá. Tohle není komiks, který po poslední stránce zavřete, řeknete si "jj dobrý" a hned se vrhnete na nějaký další. Zůstanou ve vás otázky a myšlenky, nad kterými budete dlouho přemýšlet a ani pak se jich zcela úplně nezbavíte. Má to velice velký a hlavně silný přesah .
  Ať už kvůli důležité historické události, mnoha zajímavým informacím či faktu, že je Bomba prostě opravdu skvěle odvyprávěný skutečný příběh a komiks, tohle by vás nemělo minout.
 • Sagikkun
  Od tohohle jsem nečekal vůbec nic, a nakonec dostal perfektní jednohubku s Batmanem.
  Batman znovuzrozený od Morrisona byl pro mě průměrný komiks, na kterém mě ale velmi bavil vztah Dicka a Damiana. Prvek vztahu Batman - Robin to táhne i tady, je ale o několik tříd zábavnější a dynamičtější především díky přítomnosti samotného Bruce, celkově je více propracovaný a i lépe podaný, protože je na něm z velké většiny postavena zápletka příběhu.
  Hlavní záporák Morgan byl parádní především díky tomu, že neměl žádné superschopnosti, byl tak více uvěřitelnější (ve stylu Red Hooda nebo Deathstroka) a pro Bruce výzvou fyzickou ale i osobní. Chemie mezi Morganem, Damianem a Brucem fungovala na jedničku, protože všichni tři si byli v mnoha věcech podobní, zároveň byli v kritických bodech odlišní (ale byli vykresleni dostatečně natolik, abych je mohl chápat všechny).
  Akce napínavá a přehledná, násilí správně dávkované a efektivní, děj dobře balancoval mezi poklidnými a akčními pasážemi. Kresba super, dialogy ještě lepší. Příběh parádně vygradovaný, se smysluplnou pointou, fungující samostatně v rámci jedné knihy ale i v širším měřítku celého netopýřího univerza. Celkově byla kniha tak akorát dlouhá a svižná.
  Tohle je velké překvapení, má to všechno, co jsem ani nevěděl, že bych od příběhu s Batmanem chtěl. Všechno tu funguje jak má, nevidím tak důvod tomu nedat plný počet.
 • Sagikkun
  Takový neurážející průměr.
  Největší problém tu vidím v ději, je to hektické a nejednou nastaly obtíže v chápání kdo co jak proč. Přitom samotné zápletky ani nejsou nijak šíleně komplikované, jen nešťastně podané.
  Co to celé hnalo a jednoznačně mě bavilo nejvíc tak jsou postavy. Vztah nového Batmana s Robinem je dynamický a uvěřitelný, více pak ještě vynikne s nástupem Red Hooda (který mi teda občas připadal jako edgelord, ale nevím zda-li to není překladem, protože někde mi neseděly dialogy nejen u něj...).
  Rozhodně to mohlo být lepší, ale zabaví to a neurazí.
 • Sagikkun
  Ach jo, a přitom tady to vypadalo slibně...
  Tváře smrti mě na začátku navnadily dokonce i na Batmana dost temnou atmosférou. Autor se toho nebál, jeho verze Gothamu je ještě více prohnilá a brutální než obvykle a jeho dva originální padouši mají správný hororový nádech. Kresba vypadá dobře a premisa příběhu na začátku taky, čte se to svižně. Dokonce i skvělá obálka knihy odpovídá tomu, co v knize skutečně je, což mě překvapilo.
  Jenže...
  Opravdu si nejsem jistý, zda-li jsem nedával dostatečný pozor, ale je v tom hrozný guláš a pokud to člověk chce pochopit, tak musí tomu věnovat všechny jednotky pozornosti, 100% je málo. A ani potom není zaručené, že to bude skutečně dávat smysl. První část příběhu má v sobě dějové linky a prvky, které vyšumí do ztracena a autor se ani náznakem neobtěžuje naznačit, co se to vlastně stalo. Druhá část je neskutečně chaotická kvůli tuně postav, které ani neměly v už tak nezajímavém příběhu významnou roli... a střihům, kdy se skáče z místa na místo a já už pak nějak rezignoval na snahu se v tom orientovat. A i přes to, že jsou Dollmaker a Snakeskin postavy nové a vlastně i dobré, tak ale nefungují takhle blízko vedle sebe. Člověk si uvědomí, že jsou si ti dva celkem podobní, protože oba dva mají vzbuzovat hrůzu svými tvářemi.

  Suma sumárum, atmosféra a výjevy jsou skvělé. Je to mnohem temnější Batman než obvykle a to mi sedělo. Bohužel všechno ostatní je průser. Scénář je chaotický a v druhé části uspěchaný, překombinovaný hlavními i vedlejšími postavami, něco vyšumí do ztracena a něco ani nedává smysl.
 • Sagikkun
  Soví město svému předchůdci ostudu rozhodně nedělá. Avšak nechci to přímo porovnávat, jelikož jsou obě části velmi specifické a je jen dobře, že se Snyder nesnažil o to samé. Zatímco Soví tribunál je o hledání do té doby neznámého společenství, s mysteriózní atmosférou a psychologickou porážkou Batmana, tady už není tolik co rozplétat a Batman již zná svého protivníka. Tudíž se jedná o více přímočarou, akcí nabitou jízdu, a v tom je Soví město perfektní. Některé situace jsou již lehce přehnané, ale nad tím se dají přimhouřit oči.
  Co tomu tak za mě sráží hodnocení je všechno to navíc:
  Příběh s Freezem dobrý, ale pro mě spíše poněkud rušivé odbíhání od toho hlavního.
  Dva závěrečné bonusy taky fajn, lehce rozšiřují základní příběh, ale je to zbytečně utopené v textu.
  Pro všechny tři zmiňované příběhy navíc platí, že jsou rozhodně delší, než by měly být.
 • Sagikkun
  Naprostá chujovina. Ze začátku to vypadá jako neurážející svižný mainstream, prostě jednorázový detektivní Batman s fajn atmosférou a kresbou. Velmi rychle se to ale zvrtne v cosi, co bylo jak vycucané z prstu a já si jen říkal proč. Co je zprvu detektivka je najednou mlátička s démony a ta kombinace za mě vůbec nefungovala. Samoúčelné "zápletky" a výskyt postav, které jsou absolutně zbytečné a objeví se čistě jen proto, aby to byl batmanovský příběh. Triviální, často až idiotské dialogy, ze kterých mi bylo nejednou trapno. Batman ultra simp. Šílená zkratkovitost a uspěchanost, všechno vyšumí do ztracena. Ke konci jsem už jel čistě na autopilota a v hlavě měl pouze "wtf". Celé to působí jak kdyby to po druhém sešitě přebralo dítě, které se snaží splácat co nejvíc cool příběh.
  Tohle fakt ne. Je sice moc hezké, že pan Finch umí pěkně kreslit, ale scénář ať raději přenechá jiným.
 • Sagikkun
  Soví tribunál. Legenda v Gothamu, ale i v komiksové branži. Snyder se toho nebál, a hned v úvodním díle svého runu zničil Bruce nejen fyzicky, ale i psychicky. Temný rytíř tu není za toho perfektního, nikdy nechybujícího hrdinu, který je na vše připraven a má pomalu božský, neporazitelný status... je to člověk, který tak působí, a možná si to i o sobě myslí, jenže na to tvrdě dojede.
  Komiks je skvělým, mysteriózním thrillerem, a zároveň i velmi významným rozšířením fiktivního univerza. Kresba je super, zvláště úchvatná hra s barvami se naplno projeví v nezapomenutelné pasáži v labyrintu (která se řadí mezi absolutní Batmanův top).
  Tady není o čem přemýšlet, pět hvězd si to zaslouží oprávněně. Je to jak pro naprosté batmanovské nováčky, tak i pro ty, co už s ním mají něco načteno. Perfektní.
 • Sagikkun
  Wow. Přiznám se, že Riddler není můj bůhvíjak oblíbený záporák z netopýřího světa, o to víc jsem byl tímhle mile překvapen.
  Začátek Temného města má dobrou hororovou atmosféru, především díky zajímavému záporákovi, fanatickému vědci Helfernovi. Je to však předehra toho hlavního...
  Riddler využije svůj intelekt naplno a do svých hádanek a krutovlády uvrhne kompletně celý Gotham. Má to ten správný post-apo feel, Batman má tematicky laděný cool rozpáraný oblek, všichni jsou na pokraji sil. A zatímco se v první části Roku nula musel Bruce spolehnout na svá bojová umění a vymlátit Red Hoodův gang, tady musel zapojit především mozek - tyto dvě části tak tvoří origin zaměřený na dvě hlavní přednosti, které dělají Batmana Batmanem.
  Jediné vady na kráse jsou občas už poněkud překombinované/zbytečně přehnané scény a roztříštěnost segmentů z Brucovy minulosti. Jinak je to skutečně povedený Batmanův origin a celkově velice kvalitní čtení.
 • Sagikkun
  Scott Snyder pojal Batmana po svém, a to kompletně. Bruce, zde ještě na začátku své netopýří křížové výpravy, je více drzý a agresivní. Díky tomu byl pro mě taky uvěřitelnější. Uvěřitelné byly i jeho motivace, svět kolem něj, vztahy s ostatními postavami, i akční scény, které byly intenzivní a Bruce velmi často schytával rány, které měly své důsledky.
  S nově pojatou postavou je i nově pojat její origin, o kterém tato kniha je. Líbí se mi, jak jsou zde chytře skloubené ikonické momenty a původní postavy z batmanovského světa, společně s momenty a prvky zcela novými.
  Příběh jede ve velkém, až filmovém stylu, a díky již zmiňovaným prvkům, které ctí základní kameny ale nebojí se přijít i s vlastními a novými inovacemi, to celkově funguje dobře.

  Snad jen poněkud nešťastné, což ani není chyba samotného příběhu, mi připadá rozvržení obsahu této kompletové verze. V původním vydání, které u nás tenkrát vyšlo, je Rok nula rozdělen na dvě knihy přesně tak, jak je rozdělen i příběh - tudíž Tajné město a Temné město. Tady je zahrnuté celé Tajné město + dva sešity z Temného města. Takže dočtete jeden příběh a vzápětí se rozjede další, ze kterého je jen kousek. Chápu, že má tak Kniha první a druhá vyrovnaný počet stran, i tak mi to ale připadá nepřirozené.
 • Sagikkun
  Sagikkun3.2. 15:54Smrtihlav #09
  S tímhle jsem byl spokojený dost a v rámci série je to jeden z nejlepších dílů. Žádný Smrtihlav, pouze Petr jako obyčejný člověk, jehož chování a konverzace s otcem vykreslují jeho charakter samy za sebe, ne pouze skrze vyprávění jeho nejlepšího kamaráda. Není to uspěchané, je tu dost prostoru na panely bez bublin, které dobře podchycují náladu situace. Některé panely jsou především díky barvám (ale i ty bez nich) opravdu hezké. Jako bonus potěšila drobná narážka na Zázraka:)
 • Sagikkun
  Sagikkun3.2. 01:46Smrtihlav #08
  Prakticky celý díl o minulosti a personalitě hlavního hrdiny Petra, což vůbec není na škodu. Jen se nedokážu zbavit lehkého dojmu, že veškeré popisované atributy té postavě prostě nevěřím, a uvěřitelnější mi ve finále připadá jeho kamarád Saša... což se možná napraví v následujících dílech, kde bude kvůli zraněním na chvilku upozaděna akce a více prostoru dostane Petr v civilu.

  P.S. původní vzhled Smrtihlava mi připadá super (ale chápu, že tam byla až příliš velká podobnost se Spider-Manem Noir)
 • Sagikkun
  Sagikkun3.2. 01:14Smrtihlav #07
  Svižnější díl, skoro polovina sešitu je věnována souboji s kápem gangsterů. Stále si to drží moji pozornost, tak jsem zvědav na pomalu ale jistě se blížící finále.
 • Sagikkun
  Sagikkun19.1. 22:33Tokijský ghúl:re #09
  Akce, která tento svazek zaplňuje prakticky od začátku do konce, je dobrá, ale těch postav...
  Návrat starých známých vždycky potěší, to ale neznamená, že se to musí zvrhnout v grupáč, kdy se pomalu na každé druhé stránce objeví nová (resp. stará) postava. Stejně tak v Ghoulovi každému totálně hrabe... což opět, není špatně (v komiksu, ok?), ale ne když Išida udělá pacienty z psychiatrické léčebny ze všech. To už prostě nemá ten efekt.
  Tohle je víceméně celkový problém, který s Ghoulem mám. Série je to moje oblíbená, i přes to je ale unavující, jak tady všeho musí být stále víc víc víc. Více postav, více soubojů najednou, více jebnutosti, více všeho. Samozřejmě, že má každá série gradovat, tady se ale ta "gradace" jaksi mnohdy nezvládá ukočírovat a je v tom často spíš bordel.

  Jinak ok.
 • Sagikkun
  Sagikkun18.1. 21:04Berserk #07
  Přiznám se, že nejsem největším fanouškem jedné bitvy armád za druhou (zvlášť, když jsou prakticky hned po sobě)... takže i přes to, že chápu, že jsou bitvy hlavní náplní Jestřábů, tak jsem i tak rád, že se tahle vojenská etapa pomalu blíží do finále.
  Bitvy jsou ale naštěstí zvládnuty minimálně skvěle, a hlavně vždy vedou k nějaké (alespoň pro mě) zajímavější scéně/ději. Zde mám na mysli první polovinu knihy (ve druhé polovině další bitva teprve začala), za kterou ten plný počet dám. Perfektní dialogy, nekompromisní akce, a naprosto úchvatná kresba (ta je napříč celým svazkem). Není to ale jenom bezduchá rubačka... scény jako ty v táboře, kde Guts přemýšlí o svém životem a o lidech kolem něj ukazují, jak je to i navzdory prvnímu dojmu postava komplexní a jak má i takto temná fantasy cit (ale to bych se opakoval u každého dílu).

  (jinak nevím jestli se to zdá jenom mně, ale tentokrát jsem u jindy bezproblémového překladu narazil na víc chybek než obvykle, tak snad korektura nepoleví)
 • Sagikkun
  Sagikkun18.1. 10:24Berserk #06
  Tentokrát více té politiky, intrik a jejich následků. Prostor tu dostane Griffith a Casca, jejichž charaktery a vztahy s Gutsem se opět o něco více prokreslují. Nejsme ale ani ochuzeni o akci... zkrátka klasicky dobrý díl Berserka.
 • Sagikkun
  Nelíbilo se mi to... na začátku.
  Během prvních stran jsem měl pocit, že veškeré situace jsou zde vyloženě na natažení děje a moc mi jejich zasazení do fiktivního světa neseděla. Jenže s postupem čtení jsem pochopil, že tento závěrečný svazek je od předchozích dílů opravdu jiný, a že se mi to tak líbí.
  Nečekejte zde tunu násilí a vtipů jako předtím. Nešťastně až do smrti je dekonstrukcí Pohádkova a jeho obyvatel, a především je to konec jak doslovný (poslední svazek + se zde s motivem konce po většinu knihy dobře pracuje), tak symbolický - je načase se s "pohádkou" pro dospělé rozloučit a vrátit se do reálných obtíží všedního života (což je zde opět taky dobře vyobrazeno). A ve finále je vlastně jedno, jestli jste v kanclu nebo v říši mluvících zvířátek... vyjebávky vás doženou všude :)

  Crew s tímhle mixem Adventure Time, Happy Tree Friends a (lehce) Ricka a Mortyho rozhodně nešlápla vedle a bylo to něco, co jsem ani do té doby nevěděl, jak moc vlastně potřebuji. Rozhodně mi to bude chybět, stejně tak jsem ale rád, že to skončilo v tom nejlepším.
 • Sagikkun
  @K-Os perfektní, děkuji moc :)
 • Sagikkun
  Někdo, kdo by věděl, jak moc se to dá číst bez znalosti událostí v knižní trilogii?
 • Sagikkun
  Co se týče kompletové verze... méně syté barvy se (oproti původnímu vydání v ČR) jakž takž dají pochopit. Levnější cena je na úkor levnějšího papíru, ok. Co se ale pochopit nedá, a vyloženě mě to štve, tak je hromada domrvených panelů, které nevím jak se to Eaglemossu povedlo, ale jsou rozmazané. Linie postav jsou často rozostřené a vypadají jako obrázky, na které se dá koukat pouze s 3D brýlemi. Všiml jsem si toho už u Roku nula, podrobně porovnal ale až tady (Batmani, které ale mají v kolekci u nás premiéru, tímhle zdá se netrpí) - pokud si tak potrpíte na kvalitu a nehodláte kupovat celou kolekci, tak si Snyderův run kupte raději v původních vydáních.
  Nemusím ani mluvit o tom, že je zde použit i původní překlad, který je sice skvělý, ale zde je jen líně přetištěný se všemi jeho původními chybami a hrubkami... korekce tedy nulová.
 • Sagikkun
  Počkej počkej... :)
  I kdyby 100 lidí říkalo, že je něco blbost, ale tobě se to bude líbit, tak si za tím prostě stůj. Kvůli mně to tedy rozhodně neshazuj (a ani mi nic nevadí). Mně šlo o to, že mi právě připadá, že ty sám bys tomu nejradši dal ty 2 hvězdičky, to je tvoje hodnocení samotného komiksu... ale protože je to klasika, protože si to vytvořilo okolo nějaký status, tak si to zaslouží 4 hvězdičky (?). To na mě působí jako umělé vytváření legendy něčeho, o čem jsi přímo řekl, že je to kvalitativně na dvě hvězdy. Já ani nehodnotím samotného Batmana, neříkám, zda-li je či není v mých očích overrated, pouze jsem poukazoval na to, že právě touto cestou se overrated věci tvoří.
  Tohle je celé, nad čím jsem se chtěl pozastavit. Tak mě zajímal více tvůj pohled.
 • Sagikkun
  SomeOne: "...pokud přihlédnu k historickému významu tohoto Batmana, dávám 3*–4*". Není to trochu logika typu "ona je to vlastně sr*čka, ale protože je to slavné, tak tomu dám 4*"? Tímhle způsobem vznikají overrated věci.
  Jinak se omlouvám, vůbec tě nechci vyhrotit za tvůj názor a začít tu nějakou diskuzní válku, jen tohle mi vážně nedalo a musel jsem na to zareagovat :D
 • Sagikkun
  Sagikkun9.6.2021 12:06Berserk #05
  Zajímalo by mne, zda-li nás někdy pan milostivý regressiv poctí nějakou svojí recenzí. Nevadí mi, že dost často napaluje dobrým věcem jednu hvězdičku, protože každý má svůj názor, který má právo vyjádřit. A ani si nemyslím, že by měl člověk psát recenze ke každému komiksu, co přečte... jenže napalovat jednu hvězdu za druhou bez jediného slova je opravdu zvláštní, a mě by pouze zajímalo, jak fungují myšlenkové pochody takového člověka a rád bych se i nechal poučit v tom, za co přesně si komiks tu jednu hvězdu zaslouží. Ale tak chápu, že odsoudit něco k odpadu a víc se tím nezabývat je mnohem jednodušší, než strávit těch pár minut nad nějakou konstruktivní kritikou.
  Tak snad někdy:)
 • Sagikkun
  Sagikkun26.5.2021 18:53Zvrácená
  Chápu, a doufám tedy, že si to užiješ alespoň z poloviny tak jako já :) jsem zvědavý na tvoji případnou recenzi.

  Jinak zrovna Ryby mě od Ita taky moc nenadchly. Zkus někdy jeho sbírku povídek Balónky oběšenců, to mě bavilo mnohem víc.
 • Sagikkun
  Sagikkun26.5.2021 14:36Zvrácená
  Napsal jsem to jako hrozný miš maš, vím :D ale opravdu to tak na mě působilo... rád bych ti hodil názorné ukázky, ze kterých by to šlo pochopit lépe, jsou ale pochopitelně spoilerové. Jestli tedy dál číst nebudeš, tak jenom můžu doporučit a přesvědčit se o všem sám, snad nebudu jediný, komu se tohle líbilo.

  SPOILER
  Konfrontace hl. hrdiny u něj doma, přičemž mu klasicky policie nevěří - check. Naháněčka s cílem si udělat z nevinných lidí špíz ve stylu Pátku třináctého - check. Zjišťování tajemné minulosti vražedkyně v opuštěné psychiatrické léčebně - check (+ se všechno točí, takže found footage aka Blair Witch)... rozhodně netvrdím, že tohle všechno jsou univerzální šablony vytvořené a používané jen a pouze v Americe! Jsou to ale věci často se vyskytující, a jakožto hororový fanoušek jsem byl rád, že byly zakomponovány do jednoho komiksu.
  A co se týče úchylnosti a zvrácenosti, to tu radši vypisovat nebudu :') komiks se nebojí zabruslit do sexuálních a opravdu wtf oblastí, což mi pro Japonce připadá jako typické.
 • Sagikkun
  Sagikkun5.5.2021 17:57Batman / Fortnite: Bod nula #02
  Fry: Díky moc!
 • Sagikkun
  Sagikkun5.5.2021 17:55Batman / Fortnite: Bod nula #02
 • Sagikkun
  SPOILER
  Ano, končí to přesně ve chvíli, kdy Spidey najde v parku mimozemský objekt, který ho přenese do děje Tajných válek superhrdinů Marvelu. KVS 16 se pak odehrává hned poté, kdy se odtamtud vrátí už se symbiontem, takže tu máme dobrou kontinuitu.
 • Sagikkun
  Sagikkun5.5.2021 17:03Batman / Fortnite: Bod nula #02
  Tak snad v červnu :')
 • Sagikkun
  Sagikkun29.4.2021 14:05Přístav Země / Zatmění
 • Sagikkun
  Sagikkun29.4.2021 14:03Přístav Země / Zatmění
  Hawwwran: Jednoznačně film Arrival z 2016. Vybavilo se mi to hned, jakmile jsem viděl ukázku z knihy, resp. onu mimozemskou loď - ten prazvláštní tvar je opravdu podobný jako v Arrival. A i přes to, že v Arrival nepřicházejí návštěvníci z vesmíru vyloženě za účelem obchodu (ve smyslu něco za něco), tak ale něco nabízejí.
  Pro tohle unikátní a realistické pojetí je to jeden z mých nejoblíbenějších sci-fi filmů, a je to jeden z důvodů, proč mě tento komiks tak moc zaujal.
 • Sagikkun
  Sagikkun25.4.2021 23:57Batman / Fortnite: Bod nula #01
  Stejně tak ale, proč u nás vychází série jako Můj první komiks?
  No, hádám kvůli tomu, že všichni lidé na planetě nesdílí stejný věk a stejný vkus.
  A ano, protože crew má z tohohle prachy, které jim ale osobně přeju.

  Neříkám, že tvůj názor je špatný - Fortnite si nenáviď jak chceš. Jen mi připadá škoda si nechat kazit den něčím takovým, Batman má svoje vlastní série a ty zůstanou kvalitní/nekvalitní nehledě na to, že se objeví v nějaké "hloupé" hře. Nikdo a nic ho tímhle nekazí.
 • Sagikkun
  Sagikkun25.4.2021 20:09Přístav Země / Zatmění
  Taky mi to padlo do oka, nechápu, jak se mi kampaň tak velkolepé věci absolutně vyhnula. Hned jak budou peníze tak kupuju, vypadá to suprově a chci podpořit tým Mighty Boys, mají parádní myšlenku, tak snad se jim s tím bude u nás do budoucna dařit.
 • Sagikkun
  Sagikkun22.4.2021 18:35Královská hra #05
  Souhlas se Sawyerem. Je to vypínák mozku, ale nenudí a dokáže vytvořit dostatečně napínavé situace, aby tě zajímalo, jak to bude pokračovat. Asi jako když si pustíš nějaký akční béčko - jen je důležitý od začátku vědět, do čeho jdeš :)
  Naprosto bez pochyby existují lepší mangy, za které investovat peníze, kdyby se ti ale tohle nějakým způsobem náhodou dostalo do ruky, tak stojí za to tomu tu šanci dát.
 • Sagikkun
  Sagikkun26.3.2021 19:03Berserk #04
  O tom žádná, to je pak ukázka naprostého vrcholu, který dokáže Berserk nabídnout. Hlavně proto si tak za samotného Gutse "užívám" tohle období - možná to moc prožívám, ale tahle manga je fakt životní pouť.
  Jinak jestli tě bavil Golden Age a nechceš koukat na anime, můžu rozhodně doporučit trilogii animovaných filmů z 2012-2013 s názvem Berserk: Golden Age Arc (Ógon džidai hen). Připadá mi, že nejsou tak známé jako anime, ale přitom o něco lepší (zvlášť než ten paskvil z 2016).
 • Sagikkun
  Sagikkun13.5.2022Koupím
  Rád bych KOUPIL:

  DCKK 95: Batman a Outsideři
  DCKK 96: Liga spravedlnosti - Vzestup a pád
  DCKK 99: Wonder Woman - Amazonky útočí!, kniha první
  DCKK 100: Wonder Woman - Amazonky útočí!, kniha druhá

  Předem děkuji za jakékoliv nabídky, případně info/tip, kde/u koho knihy seženu.
  Napište prosím zde do zpráv nebo na email kout.daniel@seznam.cz.
 • Sagikkun
  Sagikkun17.2.2022Prodám
  Prodám:
  Grandville 1
  Daredevil Rok jedna

  Batman Soví tribunál
  Batman Soví město
  Batman Smrt rodiny

  Hellboy #02: Probuzení ďábla - 300 Kč

  Vše (kromě Hellboye) jsou PAPERBACKY ve velmi dobrém stavu, Smrt rodiny nový. Poskytnu foto.
  Každá (kromě Hellboye) kniha za 150 Kč.

  Osobní předání Praha, případně domluva na odeslání poštou/zásilkovnou.
  V případě zájmu mě prosím kontaktujte zde zasláním zprávy.
 • Sagikkun
  Sagikkun8.4.2021Prodám
  Zdravím všechny.
  Prodám:

  Spirála (Junji Ito) - 1. a 2. díl

  UKK 8 - Spider-Man: Kravenův poslední lov
  UKK 9 - Spider-Man: Zrození Venoma
  UKK 21 - Spider-Man: Návrat
  UKK 63 - Spider-Man: Dolů mezi mrtvé
  UKK 64 - Spider-Man: Jed

  Spider-Many prodám jednotlivě za 100 Kč, při odběru více kusů rád slevím.
  Cena Spirály je dohodou.
  V případě zájmu mě prosím kontaktujte zde skrze můj profil.
 • Sagikkun
  Sagikkun20.4. 21:11Filmový a hudební klub
  Aniž bych přiléval benzín do ohně, rád bych se taky pozastavil a zeptal se DR ohledně toho "vůbec se nepracovalo s komiksovou látkou". A nemyslím to nijak zle, vážně mě to zajímá čistě jako výměna názorů. Všechny ostatní věci jako hraní herců a záživnost filmu ti rozmlouvat nechci, bylo by to zbytečný, protože když se někdo nudil, tak se prostě nudil. Tbh já osobně si ten film plně užil až při druhém domácím zhlédnutí, takže tě v mnohém chápu. Ten Batman ne-detektiv je i docela trefný, s nadsázkou se dá říct, že co se nejvíc řeší jsou Riddlerovy hádanky a zbytek mu pak prostě sám Riddler prozradí... ale furt má k Batmanovi vyšetřovali zdaleka nejblíž ze všech filmových adaptací.
  Ale že se nepracovalo s komiksovou látkou? První věc je ta, že točení se kolem mafiánských rodin je z Dlouhého Halloweenu a Riddlerovo závěrečné "přebudování" Gothamu je ze Snyderova Roku nula, takže tu máš minimálně dvě inspirace v konkrétních příbězích. Ale co mě zajímá víc, tak co přesně očekáváš od superhrdinského filmu? Není to adaptace jednoho konkrétního příběhu, vezmou se postavy (ale to jsi popsal pouze jako "ovonění") a nějaké inspirace (viz. již řečené) a na tom se vystaví samostatný filmový příběh. Snad žádný Marvel/DC film neudělal přímou adaptaci konkrétního příběhu, vždy se vzaly jenom nějaké ty inspirace a pak se šlo vlastní cestou... a ty inspirace v The Batman jsou.
 • Sagikkun
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 525 (cca 139961 Kč)
Mám: 515 (cca 137412 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0