• Sagikkun
  Tak tohle se nepovedlo. V minulém čísle jsem zde sázel buď na přeplněnost informacemi či naprostým přeskočením odpovědí na mnoho otázek. Troufalá varianta "to be continued" mě ale nenapadla ani omylem. Jak jsem s tím až doteď neměl problém, tak tohle mě prostě naštvalo, je to vystrčený prostředník na čtenáře. Na příběh měli šest čísel, nápady a momenty byly fajn, ale nevysvětlili nic a pouze říkají "well, kup si pokračování".
  A pokud se zaměřím čistě na tohle číslo, tak už tak na sešitovku je to šíleně zkratkovité, světlým momentem je zde akorát vztah Batmana a Catwoman.
 • Sagikkun
  Sagikkun28.7. 17:43Tráva
  Silné, smutné, obohacující kulturně i informativně.
  Srovnání s Mausem je na místě, minimálně je tohle něco, co se k tomu za poslední roky přibližuje. Životní strastiplnou cestu paní I Okson jsem přečetl za jeden den, a až na to budu mít sílu, tak se k tomu ještě někdy vrátím. Kniha mapuje její život před, během i po táboru, kde sloužila jako sexuální otrokyně. Respekt před takovou osobou, v životě neměla nic a stejně šla dál. Kresba se může zdát ze začátku jednoduchá, což často i je, ale to převážně v případech, kde si to tempo vyprávění může zrovna dovolit... Gendry-Kim kreslit umí a v knize vás o tom přesvědčí. Vykreslené scenérie dokáží být dechberoucí, ale i mrazivé.
  Nemám co vytknout, mohu jen doporučit, ať už samotnou kvalitou knihy tak i přáním o větším povědomí veřejnosti o tomto tématu.
 • Sagikkun
  Sagikkun28.7. 17:22Útok titánů #26
  Opravdu nadupané volume, ve kterém se předvádí skvělá akce a politika, která má reálný, podobně jako u nás nyní Naruto, přesah s válečnou tématikou. Titáni mě vždycky bavili, ale až teď se z "obyčejného" survival fantasy hororu stává neskutečně komplexní věc. A jak mi ne vždy sedí Isajamova kresba, tak se zde dají najít vážně povedené panely.
 • Sagikkun
  Sagikkun20.7. 11:08Smrtihlav #06
  Na rozdíl od minulého čísla je zde prostor využit naplno a šestý díl je zatím highlightem celé série. Slušně provedená intenzivní akce, dialogy taky super. V rámci série se to zde přehoupává na 4*.
 • Sagikkun
  Sagikkun20.7. 10:57Smrtihlav #05
  Pro změnu velmi svižný díl. Rozhodně bych vyzdvihl několik povedených panelů, kresba se zlepšuje. Jen škoda za mě zbytečného a poněkud nataženého přehupování Smrtihlava z místa na místo (asi 6 stran, což je v jednom sešitu dost), na tom prostoru by se dala vymyslet zajímavější akce.
 • Sagikkun
  Sagikkun20.7. 10:39Smrtihlav #04
  Příjemné intermezzo, ve kterém se rozšiřují/vysvětlují vztahy samotného Smrtihlava i postav kolem něj. Fiktivní mini-univerzum mě baví natolik, že jsem sáhl po fyzických sešitovkách, a nelituji. Bez reklam, vyhovuje mi papír a oproti online verzi se zde vždy nachází stránka dvě navíc s profilem z jedné postav, dopomáhající k lepšímu pochopení děje či (byť o kousek) jeho prohloubení.
 • Sagikkun
  Sagikkun27.6. 02:06Přístav Země / Zatmění
  Naprosto perfektní nálož kvalitního sci-fi. Dva velké příběhy, oba ve filmovém stylu, s mnoha podobnými prvky, ale zároveň zcela unikátní. A budu tu asi jeden z mála, který byl mnohem více unešený z Přístavu Země, než ze Zatmění.

  Přístav Země je přesně to, co jsem očekával a chtěl - chytré a komplexní sci-fi, které vykresluje setkání s mimozemskými civilizacemi v mnohem realističtějším pojetí, než je běžné (zařazení emzáků do každodenní lidské společnosti ve mě evokovalo základní premisu filmu District 9, avšak zde je vztah lidí a mimozemšťanů v opačném rozpoložení).
  Nesmírně mě bavily jak diskuzní, tak akční (v těch jsem se ale kvůli kresbě občas trochu ztrácel) pasáže, které se navzájem perfektně doplňovaly a vytvářely tak bezchybný balanc mezi komplexním vykreslením světa, zamyšlením se, a akcí.
  Dialogy 10/10, postavy uvěřitelné a vyvíjející se, skvěle se navodil strach ale zároveň zvědavost z neznáma, a mělo to jak politický, tak historický přesah (ironicky zde Kaplan využívá mimozemšťanů, aby poukázal na lidské dějiny a jejich podstatu).
  A konec? Nejsem si jistý, co je s ním za problém, mně připadal jasný a úderný. Od začátku tam šlo o tu jednu věc, kterou celou dobu tušíte, ale stejně vás zamrazí, když se to pak na férovku řekne. Já tam osobně víc nepotřeboval.

  Navíc mi připadá, že budoucím následkem všeho, co se stalo v Přístavu Země, je právě zkáza, jenž postihla Zemi v Zatmění (str. 452, kdosi s cedulí "emzáci zničili naše Slunce a vláda o tom věděla" - proto je i možná příběh zařazen až po Přístavu, i přes to, že ho Kaplan napsal jako první). Nicméně chápu, proč tento počin v porovnání s tím prvním zaujme více - je tam prostě více bum prásk. A to je přece dobré, stejně jako bum prásk detektiv z Nanits.

  Seriózně: Zatmění je skvělý postapo akčňák, který v akčních sekvencích skvěle pracuje s prvkem smrtícího Slunce a opět předkládá zajímavé zamyšlení nad jednou velice běžnou otázkou - žít pod kontrolou, ale mít zajištěné relativní bezpečí, nebo se vzepřít, ale skutečně žít na vlastní pěst se všemi obtížemi?
  V čem za mě ale Zatmění selhává jsou dvě věci:
  1) překombinovanost zvratů v ději
  2) absence větší komplexnosti světa... Zatmění je delší než Přístav Země, a i přes to vysvětluje a ukazuje z fiktivního světa mnohem méně. Celou dobu se tam mluví o tom, v jakých hrozných podmínkách lidé žijí, jak tam vládne korupce atd. ... jenže já za celou dobu viděl na pár stranách max. černý trh a na jedné straně domácnost, ve které se jakože kradla elektřina. Kvůli tomu se mě do příběhu nepodařilo plně vtáhnout a nedokázal jsem tak plně soucítit s těmi údajně utlačovanými lidmi.
  Tady se prostě jede na tu akci, a ta je super.

  Hodnotit zvlášť, tak Přístav Země za 5* a Zatmění za 4* s tím, že bych u těchto příběhů s klidným svědomím prohodil počet stran. Když ale ještě přihlédnu k péči, s jakou je kniha zpracována - překlad, bonusy, papír (a to takové věci, zvlášť papír ne, obyčejně neřeším) - tak tu není co řešit a celá kniha je tak ultimátním sci-fi zážitkem.
 • Sagikkun
  Velice... zajímavý počin.
  A chvilku mi dalo zabrat se rozhodnout, jestli jsem z toho vlastně nadšený, nebo zklamaný.

  Hned na začátku jsem si musel zvyknout na dvě věci:
  1) tohle není ani tak chyba samotného eventu, ale od poslední navazující knihy v kompletu (KVS 40, Venomova pomsta) se událo DOST zásadních věcí, na které jsem si chvilku zvykal nebo je rovnou musel googlit (jako třeba kdo je sakra Doppelganger?! Na to, jak se v každém čísle pomalu vysvětluje i origin tety May, tak Doppelganger byl zmíněný dost ledabyle)
  2) Carnage (i jeho parťačka) aka neskutečný edgelord. Za to neustálé mluvení o zabíjení mi bylo docela trapně, chvilku jsem si říkal, zda-li se scénáře nezhostila nějaká třináctiletá emařka... ale dá se na to zvyknout a ve finále jsem byl s charakterem šíleného vraždícího symbionta docela spokojený.

  Jinak se jedná o jednu velkou akční jízdu. A tady přichází mé rozporuplné pocity. Akce je tu více než dost (místy chaotická, jinak skvělý adrenalinový run), dynamika obou týmů funguje a kresba si udržuje kvality napříč všemi sériemi... avšak... v knize se dá najít nemalé množství chyb (klasicky) a po chvilce mi to začalo připadat poněkud stereotypní:
  SPOILER
  "Hrdinové" hledají tým řádícího Carnage, přičemž ho za žádnou cenu nemohou najít (to aby měl dostatek času vyzabíjet půlku města). Nabere se nový člen, ať do týmu hrdinů či záporáků. Týmy se střetnou, dají si po hubě a zmizí. A vše znovu. Toť šablona celé knihy.
  KONEC SPOILERU
  Abych byl ale fér, tak se tu i přes určitou šablonovitost v pozadí rýsuje myšlenka, která má pravděpodobně celý tenhle event hnát, z náznaků se mi i líbí, a čekám, co se z toho vyklube v druhé polovině.

  Mám tu výhrady a není jich pár. Naštěstí je dokáží vykompenzovat pozitiva a čtení jsem si z převážné většiny užil.
  První části tohoto velkého eventu se tak daří to o chlup vytáhnout na 4*.
 • Sagikkun
  Sagikkun19.6. 11:57Smrtihlav #03
  Zatím je to "pouze" tříhvězdičkový titul, avšak čte se svižně, a dokáže i vzbudit napětí a čtenářovu zvědavost v pokračování děje. Když už jsem si říkal, že tohle je cliché co jsem naposledy viděl v thrilleru z roku 2005, tak mě autor následně dokázal docela překvapit.
 • Sagikkun
  Sagikkun19.6. 11:39Kniha větru
  Neměl jsem vysoká očekávání, a i tak to moc nedopadlo. Kresba a historický exkurz je parádní, avšak více než jako příběh se skutečně kvalitními vypravěčskými prvky to působilo spíše jako sled náhodných situací ve stylu "tenkrát se stalo to a to, tady to máte a nějak si to přeberte" (přičemž ne vždy jsem se orientoval na 100%). Tyto situace téměř vždy vyústily v souboj, někdy více či méně přirozeně, oceňoval jsem zde ale zajímavou přehlídku nejrůznějších bojových technik.
  Už teď si horko těžko vybavuju nějaké scény, v hlavě mi zůstaly pouze střety Jubeie s jeho úhlavním rivalem, ty stály za to.
  K tomu všemu přihoďte otřesnou kvalitu překladu, kdy jsem si častokrát říkal, zda-li před vydáním někdo tuhle knihu vůbec kontroloval a jestli tohle myslí vážně.
  Neurazí nenadchne.
 • Sagikkun
  Sagikkun18.6. 12:49Orange #03
  Situace začíná pomalu ale jistě gradovat a příběh si dokáže pěkně pohrát s vašimi emocemi - vtipné chvilky střídají smutnější a naděje, že se schyluje k lepšímu, jsou nahrazeny obavami, jak hlavní postavy nevědomky něco kazí. Stále se jedná o kvalitní čtení a postavy mi přirůstají k srdci čím dál tím více.
 • Sagikkun
  Ani předposlední číslo nekolísá ve své zavedené (průměrné) kvalitě, avšak trochu se obávám čísla posledního. Vždy, když byla v příběhu některá z otázek zodpovězena, tak se na povrch vynořila otázka nová, tudíž buďto bude následující číslo přeplněné informacemi, nebo zůstanou některé věci nedořešené - pokud se to ale zvládne ukočírovat, tak smeknu.
 • Sagikkun
  Sagikkun15.6. 23:27Smrtihlav #02
  Je představena základní premisa fiktivního mini-universa a jak jsem psal u první části, tak leč se nejedná o nic převratného, tak je to fajn počtení a rád budu vyhlížet další díly, baví mě to. Dokázal bych si i představit crossover se Zázrakem.
 • Sagikkun
  Sagikkun15.6. 23:06Smrtihlav #01
  Český Batman v Sin City stylu. Nikterak převratné, avšak neurážející, ba dokonce i zábavné. Má to atmošku, není to trapné, dialogy jsou napsané dobře. Jsem zvědavý, co se z toho vyklube, má to potenciál.
 • Sagikkun
  Sagikkun13.6. 22:23NANITS chronicles
  Mrzí mě, že zrovna já budu za kaziče párty, bohužel Nanits za mě svému obřímu hypu nedosahuje.
  První příběh, 2177, byl perfektní. Skvěle navržený svět (po stránce technické i vizuální) založený na událostech, se kterými se dnes všichni dokážeme snadno ztotožnit, parádní (často až dechberoucí) kresba, a Nia jakožto hlavní hrdinka mě bavila dost. Pár chybek a nelogičností by se našlo, celkově jsem byl ale unešený a futuristická Šanghaj mě naprosto pohltila.
  Zbylé dva příběhy už šly kvalitou dolů...
  Oceňuji odlišná prostředí, žánry, způsoby vyprávění i vizualizace, a provázanost.
  Bohužel Intermezzo bylo pro mě docela zmatkovité, a to často kvůli kresbě. Nejednou jsem se musel vracet, abych si ujasnil (a nějakou chvíli se to z kresby snažit vydedukovat), kdo co jak a proč. Dialogy navíc začaly dost drhnout.
  2225 pak bylo pro mě jedním velkým cliché. Akce, rozšíření a provázanost fiktivního světa je fajn, ale příběh a dialogy tu byly snad mnohem, mnohem jednodušší než v Intermezzu, a ani ta kresba si nedokázala udržet kvalitu až do konce.
  Hodnotit příběhy zvlášť, tak 2177 za 5*, a 2056 s 2225 za 3*, celkově tak 4* s odřenýma ušima.

  Nádherná kresba a fakt, že jde o český počin, mi bohužel nezabrání v pocitu, jak moc se po prvním příběhu propadla kvalita, a více než o promyšlené postavy a příběh (což 2177 má) šlo čistě o výplň za pomoci co nejvíce "cool"/cliché věcí.
  Stejně tak ale to, že u nás něco takového dokáže vzniknout, nesmírně oceňuji a těší mě to. Fiktivní svět je vymyšlen velmi dobře a má neskutečný potenciál, takže si i přes moje výtky zde přeju strávit mnohem více času a doufat tak v pokračování.
  Proti samotnému zpracování knihy i artbooku nemám vůbec nic, obojí je perfektní.
 • Sagikkun
  Budu se pouze opakovat v tom, co již bylo řečeno přede mnou - dobrý nápad, Jenkins se snažil Venomův mýtus rozšířit a myslím, že se mu to i podařilo... ale cesta, kterou k tomu došel, je meh. Opravdu nijaké a na kresbu, leč jsem se snažil, jsem si prostě nezvykl (coloring byl ale super a často to zachraňoval).
  Příběh s Rhinem je pak paradoxně naprostá lahůdka a důvod, proč bych se měl k této knize někdy vracet.
 • Sagikkun
  Sagikkun9.6. 11:51Akira #01
  Přiznám se, že mi chvilku trvalo, než mě Akira naplno pohltila a já začal hltat každou stránku. Ze začátku jsem byl trochu překvapený poněkud zběsilejším tempem a na první pohled jednotvárnými postavami. Avšak oba tyto faktory jsou to, co jsem si postupně užíval víc a víc. Akira má tempo nastavené skutečně perfektně, dobře dávkuje poklidné pasáže a intenzivní akční sekvence, přičemž mezi nimi dokáže plynule přecházet a nikdy vás nenechá pořádně vydechnout, ale ani začít nudit. Akce navíc vždy dokáže nabrat na neskutečných obrátkách, takže jsem často žasl, kam se až celá situace dokázala dostat a jak je to nepředvídatelné.
  A co se postav týče, ty jsou skvělé - uvěřitelné a vyvíjící se (avšak věřím, že zde je to pouhopouhá špička ledovce).
  Město a technologie jsou propracované, zavedlo se zde téměř vše, co dnes dělá cyberpunk cyberpunkem, příběh dobře pracuje s tajemnem, formát a celkové zpracování knihy je skvost, a celé je to prostě parádní, nemůžu se dočkat na další knihy!
 • Sagikkun
  Drží si to zavedenou kvalitu a moji zvědavost, jak to dopadne.
 • Sagikkun
  Sagikkun28.5. 15:47Berserk #05
  Nemám co vytknout. Temná fantasy vyprávěna s neskutečným citem a se smyslem pro detail, a s neuvěřitelnou schopností pro navození pořádně hutné atmosféry. Každá strana je skvost. Miluju to, a panu Miurovi jsem opravdu vděčný... jeho génius přetrvá v Berserkovi navždy.
 • Sagikkun
  Takový klasický fajn soubojový díl, který neurazí ani nenadchne. Souboj Sasukeho s pěti stíny je působivou ukázkou technik nejrůznějších elementů, oproti tomu mě ale Killer B vs Kisame trochu nudil - nejsem největším fanouškem rapera ani žraloka, a jejich souboj byl meh. Ne vyloženě špatný, ale ani extra zvlášť zajímavý.
  Vše, co se dělo v mezičase jednotlivých soubojů, zajímavé bylo.
 • Sagikkun
  Sagikkun26.5. 10:14Zvrácená
  Nakonec tomu ten plný počet dám.
  Zvrácená je totiž vším, co jsem od hororové mangy o městské legendě očekával a hlavně u nás tak dlouho chtěl.
  I přes to, jak zbožňuji Itó Džundžiho, tak jsou jeho příběhy zaměřeny především na fóbie, a jednorázová Skrýš byla super, ale krátká a v mnohých aspektech tak neprobádaná. Zvrácená je na rozdíl od toho skutečně klasický horor, který je creepy a který v sobě skrývá skoro všechny prvky, motivy a lokace amerických hororů a kombinuje to se svojí japonskou úchylností a zvráceností (což ale člověk nemůže odsuzovat, protože by to měl od takového komiksu očekávat).
  Příběh je tak téměř po celou dobu skutečně napínavý, intenzivní a ještě více nepředvídatelný. A co mě překvapilo ještě víc, tak jak je v téhle bichličce opravdu minimum omáčky a téměř od začátku do konce se zde pracuje s ústřední hororovou postavou, která navíc funguje po celou dobu. V příběhu se také vyskytuje minimum nadpřirozených jevů, což dodává na realičnosti a zmiňované nepředvídatelnosti - nesledujete tak jenom osudy teenagerů, které postupně zabijí náhodné temné síly... protivník má zde fyzickou podobu, ve které může i on zemřít. Jsem strašně rád, že to dneska jde i bez těch čarovných bubáků :)
  Kniha navíc obsahuje dva kratší autorovy počiny, které mě také dost bavily!
  Se Zvrácenou jsem tak nadmíru spokojený a rozhodně jsem ji nečetl naposledy. Hororovým fanouškům vřele doporučuji!

  SPOILER
  Má jediná výtka je směřována na konec hlavního příběhu. I přes to, že se tím do příběhu vneslo určité tajemno, tak bych se asi bez toho dvojitého plot twistu obešel a dávalo by mi mnohem větší smysl, kdyby lolita byla onou v dětství zneužívanou dívkou, za kterou byla z doktorova deníku pokládána. Ale to už je detail.
 • Sagikkun
  Výborné povídky, každá velice nápaditá (zvláště pak ta o výrobě draků, nečekaná avšak příjemná změna!) a zajímavá, ale upřímně mě neposadily na zadek tak, jako předchozí knihy. Což jim vůbec neubírá na kvalitě! Jen v porovnání s minulými díly to tady cítím spíše na 4*.
 • Sagikkun
  Stále fajn čtení. Líbí se mi, že je zatím každý sešit o něčem jiném, má jiný styl vyprávění a je svým způsobem uzavřený. Taky to dobře balancuje mezi takovou hranicí, aby to mohly číst děcka a zároveň to nebyl úplný výplach mozku a dalo se to tak brát docela vážně i dospělejším čtenářem. Za mě naprosto v pořádku věc.
 • Sagikkun
  Úchvatné, perfektní, dokonalé. Slovy nemůžu vyjádřit, jak moc jsem z Usagiho nadšený a jak moc tento díl exceluje nad předchozími již tak perfektními knihami. Příběh má až filmový nádech, nechybí tu nic, je to dokonale strukturované, skvěle propletené a perfektně gradující. Nenudí to ani na chvilku, Stan Sakai přesně ví, co chce odvyprávět a celé se to čte jedním dechem.
  Je to menší finále předchozích tří knih provedené ve velkém stylu, a já nemám co vytknout.
 • Sagikkun
  Sagikkun22.5. 18:11Tokijský ghúl:re #08
  Děj pokračuje v rozkouskovaných soubojích z předchozí knihy, které jsem vyčítal často zmatkovitý střih. Zde se se střihem pracuje mnohem lépe. Nepřeskakuje se po pár stranách, obvykle se snaží uzavřít jedna část nějakého souboje, nepočítám-li ten hlavní, Kanekiho s Arimou, rozprostřený napříč celou knihou - avšak i zde konečně funguje nějaká struktura. Střihy jsou z převážné většiny umístěny tak, že na sebe dvě linie z odlišných míst navazují. Navíc je kniha rozdělená víceméně na první polovinu sledující souboje z ostrova ghúlů, a druhou polovinu z Tokia.
  Zkrátka a dobře, čas a prostor je zde uchopen již mnohem lépe a čte se to parádně.
  Samotné dějové linky jsou strhující a často překvapivé - zvláště příběhy Torza a Mucuki jsou docela silné a zvrácené, Sui Išida dokáže vykreslit skutečně mrazivé a hororové scény. A když je řeč o kresbě, ta je prostě úchvatná. Nad kresbou se takto dokážu rozplývat pouze u Ghúla a Berserka... jen škoda, že je v soubojích často klasicky nepřehledná, ale to bych se opakoval u každého dílu. Do toho všeho se dozvídáme spoustu zajímavých informací.
  Tenhle díl mi skutečně sedl, jsou to lepší 4*!
 • Sagikkun
  První tři sešity z Amazing série nebyly žádná velká pecka, ale byly fajn. Na čisté tři hvězdy by to stačilo. Co mě ale tak zde zaujalo mnohem více než hlavní příběhová linka byly všechny ty příběhy vedlejší. Příběh s Betty a všechny tři sešity z Amazing Spider-Man Family měly nějakou myšlenku, byly to příběhy osobní a emotivní.
  Nejvíce mě bavil z Family série první sešit - ano, je to zas a opět origin Spider-Mana točící se okolo strýčka Bena. Je to ale zároveň asi ten nejvíce realistický Spider-Man, co jsem zatím četl, docela mi to připomínalo Batman Země jedna. Spidey je zde dost neohrabaný, je mu na zvracení, jeho udělátka mu vybuchují do obličeje - byl to sice jenom jeden sešit, ale vůbec bych se nebránil celé knize.
  Abych to shrnul, hlavní dějová linka z Amazing série s Harrym byla fajn, ale na čisté čtyři hvězdy to vytahují všechny ty one-shoty okolo.
 • Sagikkun
  Je obdivuhodné, jak ani téměř po padesáti dílech Naruto stále neztrácí dech a stále má toho dost co nabídnout. Na mysli mám zde především politiku pěti zemí, která mi připadá zpracovaná opravdu dobře, celému fiktivnímu světu opět dodává o něco větší hloubku a zkrátka mě baví. Jednotlivé postavy tu uvažují nad svými činy a nad tím, co budou muset do budoucna vykonat. A na závěr se nám tu rozjede parádní souboj v již klasicky epickém stylu.
  Když už má mít nějaká manga x desítek svazků, tak ať si udržuje kvalitu jakou má Naruto!
 • Sagikkun
  Ze všeho nejdřív je důležité si uvědomit, že jde o shonen a půjde tu tak převážně o souboje. Já byl totiž po prvním dílu anime navnaděný na něco jiného, tudíž jsem pak byl trochu zklamaný...
  Je to ale sakra dobrý shonen, který dělá spoustu věcí nevídaně dobře. Jako první věc bych vyzdvihl to, jak je celý příběh svižný. Opravdu jsem zde neměl pocit, že by tu byla byť jediná stránka navíc - tady se prostě naskočí do jedoucího vlaku a než se nadějete, tak už má hlavní hrdina za sebou osobní tragédii, přípravu a je u závěrečného testu jeho tréninku. Nepůsobí to ale nijak uspěchaně, protože v příběhu samotném vše nějaký čas trvá, a co si zaslouží větší prostor, tak ho dostane. Věřím, že někomu rychlé tempo tolik nesedne, pro mě je to ale po všech typických manga natahovačkách fajn změna.
  Velice si taky užívám tématiku, klasické Japonsko na vás dýchá z prostředí, nejrůznějších dekorací, ale taky z povedených démonů jak vystřižených z japonského folklóru (či jeden, za který by se nestyděl ani Berserk), to vše okořeněné o hororový prvek - zde tomu ještě tak naplno není, avšak později v sérii zjistíte, že se autor nikdy nebojí docela přiostřit a o momenty překvapení či napětí není nouze. Kresba je celkem prostá, avšak nikterak odfláklá, naopak o to více přehledná... no a s postavami a základní premisou žádný problém nemám.
  Snad si Zabiják démonů svoji kvalitu udrží po všech 22 svazků, dávám tomu naděje a těším se na další díl!
 • Sagikkun
  SPOILER
  Zaslíbená Zdrhačka Nezdrhačka aneb Záchrany na poslední chvíli.
  Pokračuje se v tom, co se zde nastavilo už od páté knihy - zdrhání. Zdrhá se na všech frontách (bohužel 3/4 postav mě zde naprosto nezajímá, protože to jsou prostě výplňkové postavy) a láká se do pastí, přičemž když už to náhodou nevyjde, tak se vždy objeví na poslední chvíli nějaká deus ex machina a situace je zachráněna.
  Toť děj tohoto svazku. Originalitou a překvapením to tedy moc nepřekypuje, ale jak bylo zmíněno pode mnou, je to prostě to, co člověk očekává + nějaké zajímavé momentíky k tomu.
  Dokázalo to alespoň udržet moji pozornost a opět dostatečně navnadit na pokračování.
 • Sagikkun
  Stále průměr, a opravdu nechápu, jak prošlo schvalovacím procesem (nebo jak si to vůbec zajistilo životnost) něco, co po pouhých pěti knihách neskutečně klesne na kvalitě a je to už pouze natahovaná, často nudná záležitost. Musím ale uznat, že od útěku ze sirotčince se tu konečně začnou věci pomalu hýbat kupředu a vysvětlí se tu jak pár starých otázek, tak se pár nových nabídne.
  Vážně ale doufám, že se odteď příběh bude ubírat nějakým zajímavějším směrem, tohle průměrné přebíhání z místa na místo bych po dalších 10 knih nedal.
 • Sagikkun
  Vůbec to není špatné, na malém prostoru se zvládá odvyprávět poměrně dost a celý ten koncept za mě funguje.
 • Sagikkun
  Nejlepší byl začátek a konec, kde měl taky Ghost Rider nejvíc prostoru - zbytek knihy je o každým a všem možným, jen ne o něm. Z těch "kulervoucích" hlášek a stěrů co padaly na každé stránce jsem protáčel oči v sloup... které desetileté dítě tohle psalo? Grafické zpracování bylo slušné, až tedy na finále kde jsem se nevyznal ani hovno + se mi zdálo, že občas některé obličeje sklouzávaly do cartoon stylu. Zápletka nebyla špatná, uznávám, že autor nad tím minimálně těch 10 minut musel přemýšlet... ale prostě proč, proč je ta kniha tak neskutečně o ničem a plácá se odnikud nikam? Paradoxně je taková primitivní premisa tak neskutečně nafouknutá a samotné finále je pak docela odfláknuté.
  Nějaké pozitiva se na tom najít dají a úplná ztráta času to nebyla, ale číst znova to už asi nikdy nebudu, když už, tak radši sáhnu po dvojce.
 • Sagikkun
  Je to lepší a lepší. Obzvlášť v tomto díle dokáže být 3/4 povídek opravdu pochmurná, silná či emotivní - příběhy o matce a o démonovi mi zůstaly v hlavě ještě nějakou chvíli po dočtení. Bavilo mě pak další setkání s Genem, tuhle postavu mám vážně rád a zde dostává o něco větší hloubku. A bonus na závěr opravdu potěšil!
  Nemám co vytknout!
 • Sagikkun
  Parádní rozsáhlý příběh o Usagiho mladých letech v učení svého mistra, kde společně s hlavním hrdinou poznáváme, co všechno skutečně obnáší a znamená býti samurajem... a tři kratší povídky nabízející opravdu vtipný odkaz, velice zajímavou pointu a jednu velkou akci - od všeho něco a opět je to perfektní. Hned mám chuť se podívat na nějaký samurajský film.
 • Sagikkun
  Opět velice kvalitní retro. Celá kniha je dobře sestavená a působí uceleně (až tedy na pochopitelnou absenci Hobgoblinovy identity, za což padla omluva už v předmluvě), má to zdařilý detektivní nádech s pochmurnou atmosférou a Hobgoblin prostě bavil. Dobré pasáže jak se Spideym, tak s Peterem. Kresba taky super. Jen to pro mě osobně bylo místy o chlup ukecanější, než by mělo.
  Jinak je to paráda a moc rád se k tomu někdy vrátím (vůbec k celému staršímu období, co tu v kompletech vyšel, ty retra jsou zkrátka skvost a libuju si v nich).
  4*!
 • Sagikkun
  Není to žádný bůhvíjaký geniální komiks, ale ani se jím být nesnaží - jde tu čistě o výplň Peterových středoškolských let, a svůj účel to plní na jedničku. Jak bylo napsáno v předmluvě, skutečně jsem měl z toho (velmi dobrý) pocit klasiky v lehce moderním kabátě. Každý příběh sleduje některý ze složitých aspektů začínajícího hrdiny, který chodí na střední, a každý příběh měl i nějakou pointu. Peter je zde navíc dobře vykreslen (má sice smysl pro zodpovědnost, ale stále je dost mladý, sem tam mu to tedy ujede, dokáže být na chvilku zlomyslný, vystrašený atd., prostě puberťák, který je navíc šikanovaný) a jeho charakter se i během těch pár čísel dokáže posunout.
  Klasika je to se vším dobrým, ale i špatným, tzn. někdy až neskutečně naivní momenty během akčních scén. Byl to záměr autora, který chtěl být skutečně věrný starým příběhům, nebo je to prostě jeho styl psaní? Nemůžu říct s jistotou, rád ale zůstanu v přesvědčení, že jde o první variantu.
  Ve finále je to moc fajn čtení, ke kterému jsem se rád vracel a které je napsané velmi poctivě. Jak jsem už psal, není to nějaký extra zázrak, avšak autor si zde dal za cíl vrátit se k Peterovi na samém začátku, a to zvládl skvěle.
  3,5*!
 • Sagikkun
  Dost divný, pošahaný a úchylný - jo, chtěl jsem Punishera a dostal jsem ho v plné parádě. Nikdo se tu s ničím nesere, a když už to má být punisherovský komiks, tak ať je pořádný, takhle to má být.
 • Sagikkun
  Obávám se, že mám problém. První díl Usagiho Yojimba si mě získal natolik, že jsem si objednal další dvě knihy, a dle zdejších hodnocení to vypadá, že tahle série si drží vysokou kvalitu po celou dobu - a moje peněžka pláče při pomyšlení, že si s nejvyšší pravděpodobností budu chtít objednat všechny díly, protože tady to skutečně vypadá na závisláckou záležitost.

  Usagi Yojimbo přináší vše, co jsem od samurajské tematiky očekával, a stejně mě ještě překvapil. Jedná se o kratší či delší příběhy psané s tak neskutečnou lehkostí, až jsem se zamyslel, kdy jsem si u čtení takto naposledy odpočinul. Příběhy, které jsou moc dobře vypointované, a které dokáží vyvolat velké napětí stejně jako tak vzít za srdce a mě osobně několikrát donutit k upřímnému úsměvu. S tím jde i ruku v ruce kresba, kde mě několikrát nadchly velké akční panely zobrazujícího Usagiho obvykle proti přesile; a stejně tak menší, o to poklidnější obrázky, kde např. Usagi na louce pozoruje noční oblohu s jasným Měsícem.

  Celý svět navíc dobře balancuje mezi "pohádkovým" prostředím a obrazem reflektující japonskou mytologii a (pravděpodobnou) historii - Stan Sakai tak zde nemusí prolévat litry krve, aby si udržel čtenářovu pozornost, zároveň ale dává najevo, že i v tomhle světě je velice snadné zemřít, a to mnohdy nezáviděníhodným způsobem.

  Jsem nadšený a těším se na další díly!
 • Sagikkun
  Sagikkun25.4. 23:16Batman: Rok jedna
  Tak nejdřív negativa:
  Opravdu si nejsem jistý, zda-li tohle funguje jako Batmanův origin. Gordonova linka mě rozhodně bavila, ale v mnohých aspektech je pak Bruce upozaděn a moc se o něm nedozvíme - což je zvláštní, když má tato kniha být o něm (nebo se alespoň tak prezentuje). Tohle je jen můj osobní vkus, ale taky se mi nelíbil font, co Batman schytal pro své vnitřní monology - rozhodně se mi to četlo pomaleji, než texty s Gordonem.
  No a pak je tu závěr, který je opravdu ukvapený a osobně mě dost zaskočilo, že kniha najednou zničehonic končí.

  Když ale přijmu fakt, že je to prostě Batman/Gordon story a nějak překousnu ten prapodivný font (na který se dá, dejme tomu, zvyknout), tak je jediná chyba této knihy skutečně jen ten konec. Jinak je to luxusní krimi (byť se někde více či méně podepsal zub času) vykreslující Gotham v tom nejrealističtějším a nejprohnilejším světle - špína, korupce, spoléhání se sám na sebe. Gordon ani Bruce to tady nemají jednoduché, přičemž ani jeden z nich není dokonalý - chovají se jako lidé, jsou zranitelní jako lidé a oba dva si své zázemí musí teprve vydobýt. Kecací pasáže na míru střídají akční a vše je doprovázeno kresbou, na které se zub času poněkud podepsal také, avšak velký problém jsem s ní neměl a naopak dokáže často podtrhnout ponurou atmosféru ještě víc.
  Co se bonusů týče - až takovou hromadu jsem nepotřeboval, ale když už tam jsou, tak proč ne.

  Co ve finále s tím? Mám silně rozporuplné pocity. Je to skutečně skvělé krimi z gothamského prostředí s dobře napsaným Gordonem, nebo retro, které časem už moc neobstojí a ani nedokáže pořádně odvyprávět to, co bylo nejhlavnější, a to Batmanův origin?
  Batmanův Rok jedna se mi líbí a zároveň štve. A v situacích jako jsou tyhle mi tady vážně chybí procenta, protože čtyři hvězdy jsem dal i skutečně parádnímu počinu jako je Gotham Central (kde mi sice u prvního dílu k dokonalosti něco scházelo, ale čtyřmi hvězdami jsem si byl jistý naprosto), ale na tři hvězdy to taky není, protože jako 'průměr' to zkrátka nevidím.
  Čtyři hvězdy s velkým otazníkem.
 • Sagikkun
  Sagikkun25.4. 14:21Batman: Můj temný princ
  Tohle je vážně skvělá věc. Tak skvělá, že jsem si ji musel přečíst dvakrát po sobě.
  Hned ze začátku bych chtěl poukázat na Mariniho schopnost vizuálního vyprávění - nikoliv kresbu. Ta je skutečně skvostná a je radost na ni pohledět, několikrát jsem se zastavil, abych se kochal úchvatnými panely...
  Co mě osobně ale zaujalo ještě víc, tak je právě návaznost těchto panelů. U komiksů mě často štve, když na obr. 1 je nakreslené něco, jen aby to na obr. 2 bylo naprosto překroucené a nedávající smysl. Naštěstí, Můj temný princ takový případ není.

  Příklad:
  Na panelu 2 Batman uchytí gaunerovu ruku s pistolí tak, že onen gauner vystřelí na svého parťáka - když se podíváte na předchozí panel 1, můžete se přesvědčit, že tento gauner stál skutečně ze všech přítomných Batmanovi nejblíže (na dosah jeho ruky) a že parťák, na kterého vystřelí, skutečně stojí naproti němu. Neříkám, že je to vždy 100% dokonalé, ale je to tam.
  Jsou to sice detaily, ale tyhle detaily ve většině komiksů chybí, takže když je konečně člověk vidí, je to pastva pro oči a musí se to ocenit. Je to důkaz toho, že kreslíř ví, co dělá a co za scénu chce vykreslit.

  Co se příběhu týče, je to přímočará a svižná jednohubka s filmovým nádechem, která ani na moment nenudí a kde mě bavily všechny postavy. Škoda proto těch pár logických děr, jako např. !SPOILERY! pokud Bruce mohl Jokera najít díky analyzaci prostředí z poskytnutého videa, proč to neudělal hned, ale až na poslední chvíli? Stejně tak mi nikdo nenamluví, že Joker dokáže sehnat snad cokoliv na světě, jen ne stupidní telefon, zvlášť, když ho tak nutně potřebuje (a pak ještě očekává, že Bruce nějakým způsobem dorazí na místo, když neví kam)?

  Překlad bych občas taky volil jiný ("...urvu ti tu tvou kebuli!" - Batman, 12 let) a snad bych ubral na komediálním prvku (naštěstí ale není tak rušivý).

  I přes moje výtky tohle dílo opravdu zbožňuju, protože je to práce odvedená s péčí, která se čte velmi dobře a ještě lépe se na ni dívá. Rozhodně je to jeden z nejlepších batmanovských příběhů, které jsem četl, na pět hvězdiček to ale bohužel není.
 • Sagikkun
  Předně - naprosto skvělý nápad. Tyhle civilní příběhy v superhrdinských vesmírech, kde samotní hrdinové hrají druhé housle, vážně můžu. Gotham Central je uvěřitelná a dospělá série, která nenudí, s postavami, které jsou propracované a oblíbíte si je, s příběhy, které mají jedinečný nápad a jsou skutečně pestré. Neubránil jsem se ale občasného pociťování pomocných berliček (nejednou jsem si říkal "jak na to přišel?" nebo "to je ale náhoda"), a tím nemyslím přítomnost hrdinů/záporáků - s nimi jsem neměl nejmenší problém, dávkování jejich prezence v ději byla perfektní - ale zkrátka logiku či chování hlavních postav.
  Jsem velmi spokojený, tohle jsem si měl přečíst už mnohem dříve a nečtu to naposledy. Zatím jsou to ale čisté čtyři hvězdy, protože k dokonalosti mi tám pár věcí chybí a protože věřím v další díly, do kterých rozhodně půjdu a pětihvězdičkové hodnocení si schovávám pro ně.
  Tak jako tak, Ed Brubaker a Greg Rucka vážně umí a kresba Michaela Larka k tomu všemu sedí dokonale.
 • Sagikkun
  Nevidím důvod tu být nějak extra zlý (i přes to, jak je dneska hrozně "cool" nadávat na Fortnite). Propojují se nám tu dva velké fenomény, které jsou ale navzájem neskutečně rozdílné - zasadit Batmana do Fortnitu (v komiksové podobě) je trochu oříšek, a když k tomu připočítám, že jde teprve o první číslo, tak sice nedělá nic extra výborně, ale ani to nijak neuráží a na druhé číslo se těším - myslím si, že to může být zajímavé.
 • Sagikkun
  Sagikkun22.4. 18:20Ghost Rider: Cesta slz
  Skvělý a silný začátek, nijaký prostředek a dobrý závěr.
  Líbila se mi atmosféra a prostředí - rasismus a beznaděj v Americe té doby z knihy přímo sálá, a vy se rychle necháte pohltit na cestu pomsty s hlavní postavou. Kresba se mi rozhodně zamlouvala, dokázala vyobrazit už tak hnusný svět ještě depresivněji - jen jsem měl občas problémy rozeznat, co se děje v akčních pasážích. Škoda tak jen, že ten prostředek knihy je vážně tak neskutečně prázdný a nijaký, stejně jako se na cestě vleče hlavní hrdina se vleče i děj, a ve finále se skoro vůbec nic nestane a když už, tak je to podáno nezáživně. Opět to pak naštěstí zachraňuje nelítostný závěrečný střet, na druhou stranu je jeho vyústění trochu uspěchané.
  Měl jsem chuť si od Marvelu přečíst pro změnu něco jiného a nečekal jsem žádné veledílo - a takto jsem byl s knihou i spokojený.
  Je to fajn průměrný vypínák.
 • Sagikkun
  Druhá část je už vyloženě zaměřena na Luthora, jeho vztah s Clarkem a na jedno velké, epické finále. Je to parádní čtení, v akci dokážete mít i o "neporazitelného" Supermana jistý strach, jelikož zde zažívá jak fyzickou, tak psychickou bolest, a hlavně to má celé myšlenku. Myšlenku, která je možná poněkud jednodušší a občas trochu kýčovitá, ale je tam. Je to příběh, který má hlavu a patu, který mě zajímal od začátku do konce a ke kterému se jednou moc rád vrátím.
  Obě knihy jsem si vážně užil a doporučuji ji jak těm, kteří se Supermanem teprve začínají, tak i těm znalejším.
 • Sagikkun
  Tohle je paráda. Fakt, že se jedná už o několikátý origin v kompletu, by se neměl odrážet na hodnocení samotné knihy - a navíc to není jen "další" a už vůbec ne stejný origin. Odkaz ctí základní kameny počátků Supermana, vůbec se ale nebojí přimíchat své vlastní prvky. Prvky, které jsou znázorněné se stylem a elegancí, zároveň vytváří skutečně komplexní svět a psychologii postav.
  A právě ony postavy jsou to, na co se Odkaz zaměřuje nejvíce - neuvidíme zde to, jak Superman poprvé ve Smallvillu použil schopnosti, jak se poprvé vznesl do oblak atd. Místo toho jsou nám zde postupně představeny všechny postavy, jenž jsou v životě Clarka Kenta důležité, každá postava tu má dostatečný prostor a je perfektně vykreslena. Samotný Superman je tu znázorněný mnohem civilněji, než kdy předtím, a i přes jeho nadpozemské schopnosti nemáte problém se s ním ztotožnit - což je za mě perfektně odvedená práce.
  Akce je tu taky dost, kresba je super, vše dává smysl, a pasáž v Africe je (i přes to, že africké prostředí normálně moc nemusím) je jedna z nejlepších věcí, co jsem se Supermanem kdy četl. Taky je zde vidět, jak v určitých aspektech sloužil komiks jako předloha pro filmového Man of Steel, a není se čemu divit.
  Prostě paráda.
 • Sagikkun
  Mám trochu smíšené pocity.
  Na jednu stranu je tu Venom opravdu od první do poslední stránky (což je super!) a jedná se o jednu velkou akci, na druhou stranu mi z jeho charakteru bylo občas trapně. Připadalo mi, že Michelinie tak moc tlačí na pilu, tak moc se snaží, aby byla každá Venomova hláška co "nejhustší" a "nejzlejší", že to na mě už prostě nefungovalo (což jsem v minulých dílech s ním nepociťoval, nebo alespoň ne tak moc - naplno se to zřejmě projevilo právě tím, kolik prostoru tu Venom má).
  A opět - je tu sice skvělá Larsenova kresba, která je do dobré míry inspirovaná McFarlanem, ale má i svůj vlastní, jedinečný styl, což se podepsalo na Venomovi v tom nejlepším světle. Larsen vylepšil Venoma do takové podoby, v jaké ho známe dnes.
  V kontrastu s tím jsou tu ale panely, kdy je Venom zbytečně nakreslený jako neskutečná karikatura, s čelistí pomalu až po kolena a očima jak kdybyste rozlili mléko, bez nějakého ucelenějšího tvaru. Je to opět spojené s tím, že se Venoma snažili vyobrazit co "nejzlejšího", ale tohle už prostě bylo moc. Venom krásně funguje ve své "normální" podobě a "normálními" hláškami, netřeba z něj dělat směšného bubáka z dětské čítanky.
  Se vším ostatním jsem spokojený - Brockova psychologie se prohlubuje, poprvé se nám zde představí Cletus Kasady, děj (místy ale idiotský) odsýpá velmi rychle, jsou tu zajímavé momenty a rozhodně oceňuji všechny materiály, které byly použity, protože je to pak mnohem celistvější - poslední příběhy jsou ale čistým průměrem (a trochu mě iritovalo, že v ASM 388 má najednou Brock vlasy na Jágra, když se příběh odehrává pouhý den po předchozím SSM Annual 12, kde má vlasy krátké - ano, iritují mě takové detaily, protože nechápu, proč je tak těžké zachovat nějakou logickou návaznost - uvědomuji si, že na Peterovi se to změnami kreslířů taky často podepisuje, alespoň mu ale libovolně nenarůstají vlasy, pouze se mění účes).
  Opravdu váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, nakonec se ale přikloním k takovému lepšímu průměru.
 • Sagikkun
  Světe div se, tohle je snad první sbírka povídek, kde mě jednotlivé příběhy bavily všechny. Ano, všechny. Sám tomu nemůžu uvěřit, ale všechny čtyři příběhy byly nejenom jedinečné, udržovaly si i vysokou kvalitu. Pojďme to vzít popořadě.

  První příběh je taková jednohubka, jeden sešit zaměřený na Flashe Thompsona. Jeho vyprávění vojenské mise se kloubí s s ideály a vlivem, který měl na něj jeho celoživotní hrdina Spider-Man. Potřeboval jsem takový příběh? Ani ne, jelikož nejsem velkým fandou Flashe. Avšak funguje takový příběh? Rozhodně. Protože i přes to, že právě není Flash moje bůhvíjaká oblíbená postava, tady jsem ho měl rád. Vyprávění a jeho pohled na svět dodává jeho charakteru hloubku, je to pocta Spideyho známým momentům a hlavně je to příběh osobní, věnovaný vojákům ale i všem, kteří byli superhrdiny alespoň trochu isnpirováni.

  Druhý příběh pojednává o střetu s Hammerheadem, což je naprostý skvost. Užíval jsem si kresbu, vtipy na mě fungovaly, Hammerheadova minulost měla správný mafiánský nádech, bitky se s ničím nepáraly a do toho všeho se autorům podařilo poukázat na problematiku dětí v řadách pouličních gangů. Pecka.

  Ve třetím příběhu se Spidey potká s Punisherem, což mě kvůli obálce a Punisherovi samotnému zajímalo nejvíce, ve skutečnosti to byl pro mě ale nejslabší kousek - což ale neznamená, že jsem si to neužil! Bylo to ale prostě "jen" dobrá akce, víc k tomu není co říct. Knize jakožto celku a jejímu perfektnímu hodnocení to ale nikterak neubližuje.

  No a na závěr tu byl čtvrtý, pro mě nejlepší příběh. Z předchozích zmiňovaných se jedná o nejkomornější vyprávění, kvůli tomu to ale pro mě bylo to nejzajímavější - Spidey spolu s pár civilisty uvíznou v podzemí metra poté, co se zřítí strop. Je to něco, co jsem u Spideyho dlouho neviděl, a jeho umístění do takto (pro něj) netradičních situací (které jsou ale paradoxně ty nejreálnější) opravdu stojí za to. Atmosféra, dialogy, dokonce i akce - tohle byla pro mě třešnička na už tak úchvatném dortu.

  Jsem si jistý, že ne každý bude sdílet moje nadšení. Osobně tu ale nemám nic, co bych vytknul, bavilo mě to od začátku do konce, a to se zvlášť u sbírky povídek jen tak nevidí.
 • Sagikkun
  Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami.
  Ve čtvrté knize začíná jít humor trochu do pozadí (stále se tu ale najdou výborné hlášky!), a více se tu soustředí na Scottovy osobní problémy. Tenhle klučina sice lítá v problémech od prvního dílu, zde už to jsou ale skutečné a reálné obtíže dospělého života, ať už se to týká bydlení, práce či jeho vztahu s Ramonou (který je díky tomu zase o něco uvěřitelnější a více dynamický). Skvělý je i závěrečný střet, který si udržuje svoji nastavenou nadsázku, ale jak už jsem psal, je to o chlup serióznější než v předchozích dílech. Prostě paráda.
 • Sagikkun
  Tady nemůžu jinak než plným počtem. Humor je tu více nekorektní (je na tom založen celý ďábelský ex - to, co tu O’Malley vymyslel s veganstvím, mě dostane vždycky) a více absurdní (přežití v obchoďáku byl pro mě vrchol knížky, v dobrém slova smyslu), zároveň je to mnohem více osobní, než předchozí dva díly. Slepá láska, nevhodná partie, změna povahy, zlomené srdce - to vše jsou (téměř) nám všem moc dobře známá témata a v tomto díle je to vykresleno skvěle.
  Akce tu navíc byla po celou knihu dobře vybalancovaná s konverzacemi, nastinuje se na budoucí děj (což i v menším měřítku i v minulých dílech - série zkrátka nepůsobí, že je vytvořena za pochodu), nemám tu co vytknout.
 • Sagikkun
  Dozvídáme se více o Scottovi a dalších postavách a až na některé pasáže, které mi připadaly malinko zbytečné, se jedná o stejnou kvalitu jako jednička - převážná většina knihy je o všedních i nevšedních situacích s (z dnešního hlediska) poněkud nekorektním humorem (ono je to hrozný nezvyk dneska najednou číst něco, co se nebojí si dělat srandu z gejů, jiných ras apod.) a s pár souboji, v tomto díle svým způsobem třemi (přičemž mě rozhodně nejvíce bavil ten s Ramonou; naopak souboj s ďábelským ex mě upřímně trochu zklamal). Je důležité si ale uvědomit, že narozdíl od filmu, kde je kvůli stopáži tempo nastavené na mnohem rychlejší, je komiksová předloha především o těch "normálních" situacích (alespoň co se prvních dílů týče) - jak jsem psal u první knihy, ve svém jádru vychází Scott Pilgrim z běžných situací točící se především okolo vztahů, přidává k tomu humor a místy akci. A tak je k tomu potřeba i přistupovat. Je to parádní komiks na odreagování.
 • Sagikkun
  Počkej počkej... :)
  I kdyby 100 lidí říkalo, že je něco blbost, ale tobě se to bude líbit, tak si za tím prostě stůj. Kvůli mně to tedy rozhodně neshazuj (a ani mi nic nevadí). Mně šlo o to, že mi právě připadá, že ty sám bys tomu nejradši dal ty 2 hvězdičky, to je tvoje hodnocení samotného komiksu... ale protože je to klasika, protože si to vytvořilo okolo nějaký status, tak si to zaslouží 4 hvězdičky (?). To na mě působí jako umělé vytváření legendy něčeho, o čem jsi přímo řekl, že je to kvalitativně na dvě hvězdy. Já ani nehodnotím samotného Batmana, neříkám, zda-li je či není v mých očích overrated, pouze jsem poukazoval na to, že právě touto cestou se overrated věci tvoří.
  Tohle je celé, nad čím jsem se chtěl pozastavit. Tak mě zajímal více tvůj pohled.
 • Sagikkun
  SomeOne: "...pokud přihlédnu k historickému významu tohoto Batmana, dávám 3*–4*". Není to trochu logika typu "ona je to vlastně sr*čka, ale protože je to slavné, tak tomu dám 4*"? Tímhle způsobem vznikají overrated věci.
  Jinak se omlouvám, vůbec tě nechci vyhrotit za tvůj názor a začít tu nějakou diskuzní válku, jen tohle mi vážně nedalo a musel jsem na to zareagovat :D
 • Sagikkun
  Sagikkun9.6. 12:06Berserk #05
  Zajímalo by mne, zda-li nás někdy pan milostivý regressiv poctí nějakou svojí recenzí. Nevadí mi, že dost často napaluje dobrým věcem jednu hvězdičku, protože každý má svůj názor, který má právo vyjádřit. A ani si nemyslím, že by měl člověk psát recenze ke každému komiksu, co přečte... jenže napalovat jednu hvězdu za druhou bez jediného slova je opravdu zvláštní, a mě by pouze zajímalo, jak fungují myšlenkové pochody takového člověka a rád bych se i nechal poučit v tom, za co přesně si komiks tu jednu hvězdu zaslouží. Ale tak chápu, že odsoudit něco k odpadu a víc se tím nezabývat je mnohem jednodušší, než strávit těch pár minut nad nějakou konstruktivní kritikou.
  Tak snad někdy:)
 • Sagikkun
  Sagikkun26.5. 18:53Zvrácená
  Chápu, a doufám tedy, že si to užiješ alespoň z poloviny tak jako já :) jsem zvědavý na tvoji případnou recenzi.

  Jinak zrovna Ryby mě od Ita taky moc nenadchly. Zkus někdy jeho sbírku povídek Balónky oběšenců, to mě bavilo mnohem víc.
 • Sagikkun
  Sagikkun26.5. 14:36Zvrácená
  Napsal jsem to jako hrozný miš maš, vím :D ale opravdu to tak na mě působilo... rád bych ti hodil názorné ukázky, ze kterých by to šlo pochopit lépe, jsou ale pochopitelně spoilerové. Jestli tedy dál číst nebudeš, tak jenom můžu doporučit a přesvědčit se o všem sám, snad nebudu jediný, komu se tohle líbilo.

  SPOILER
  Konfrontace hl. hrdiny u něj doma, přičemž mu klasicky policie nevěří - check. Naháněčka s cílem si udělat z nevinných lidí špíz ve stylu Pátku třináctého - check. Zjišťování tajemné minulosti vražedkyně v opuštěné psychiatrické léčebně - check (+ se všechno točí, takže found footage aka Blair Witch)... rozhodně netvrdím, že tohle všechno jsou univerzální šablony vytvořené a používané jen a pouze v Americe! Jsou to ale věci často se vyskytující, a jakožto hororový fanoušek jsem byl rád, že byly zakomponovány do jednoho komiksu.
  A co se týče úchylnosti a zvrácenosti, to tu radši vypisovat nebudu :') komiks se nebojí zabruslit do sexuálních a opravdu wtf oblastí, což mi pro Japonce připadá jako typické.
 • Sagikkun
  Fry: Díky moc!
 • Sagikkun
 • Sagikkun
  SPOILER
  Ano, končí to přesně ve chvíli, kdy Spidey najde v parku mimozemský objekt, který ho přenese do děje Tajných válek superhrdinů Marvelu. KVS 16 se pak odehrává hned poté, kdy se odtamtud vrátí už se symbiontem, takže tu máme dobrou kontinuitu.
 • Sagikkun
  Tak snad v červnu :')
 • Sagikkun
  Sagikkun29.4. 14:05Přístav Země / Zatmění
 • Sagikkun
  Sagikkun29.4. 14:03Přístav Země / Zatmění
  Hawwwran: Jednoznačně film Arrival z 2016. Vybavilo se mi to hned, jakmile jsem viděl ukázku z knihy, resp. onu mimozemskou loď - ten prazvláštní tvar je opravdu podobný jako v Arrival. A i přes to, že v Arrival nepřicházejí návštěvníci z vesmíru vyloženě za účelem obchodu (ve smyslu něco za něco), tak ale něco nabízejí.
  Pro tohle unikátní a realistické pojetí je to jeden z mých nejoblíbenějších sci-fi filmů, a je to jeden z důvodů, proč mě tento komiks tak moc zaujal.
 • Sagikkun
  Stejně tak ale, proč u nás vychází série jako Můj první komiks?
  No, hádám kvůli tomu, že všichni lidé na planetě nesdílí stejný věk a stejný vkus.
  A ano, protože crew má z tohohle prachy, které jim ale osobně přeju.

  Neříkám, že tvůj názor je špatný - Fortnite si nenáviď jak chceš. Jen mi připadá škoda si nechat kazit den něčím takovým, Batman má svoje vlastní série a ty zůstanou kvalitní/nekvalitní nehledě na to, že se objeví v nějaké "hloupé" hře. Nikdo a nic ho tímhle nekazí.
 • Sagikkun
  Sagikkun25.4. 20:09Přístav Země / Zatmění
  Taky mi to padlo do oka, nechápu, jak se mi kampaň tak velkolepé věci absolutně vyhnula. Hned jak budou peníze tak kupuju, vypadá to suprově a chci podpořit tým Mighty Boys, mají parádní myšlenku, tak snad se jim s tím bude u nás do budoucna dařit.
 • Sagikkun
  Sagikkun22.4. 18:35Královská hra #05
  Souhlas se Sawyerem. Je to vypínák mozku, ale nenudí a dokáže vytvořit dostatečně napínavé situace, aby tě zajímalo, jak to bude pokračovat. Asi jako když si pustíš nějaký akční béčko - jen je důležitý od začátku vědět, do čeho jdeš :)
  Naprosto bez pochyby existují lepší mangy, za které investovat peníze, kdyby se ti ale tohle nějakým způsobem náhodou dostalo do ruky, tak stojí za to tomu tu šanci dát.
 • Sagikkun
  Sagikkun26.3. 19:03Berserk #04
  O tom žádná, to je pak ukázka naprostého vrcholu, který dokáže Berserk nabídnout. Hlavně proto si tak za samotného Gutse "užívám" tohle období - možná to moc prožívám, ale tahle manga je fakt životní pouť.
  Jinak jestli tě bavil Golden Age a nechceš koukat na anime, můžu rozhodně doporučit trilogii animovaných filmů z 2012-2013 s názvem Berserk: Golden Age Arc (Ógon džidai hen). Připadá mi, že nejsou tak známé jako anime, ale přitom o něco lepší (zvlášť než ten paskvil z 2016).
 • Sagikkun
  Sagikkun8.4.2021Prodám
  Zdravím všechny.
  Prodám:

  Spirála (Junji Ito) - 1. a 2. díl

  UKK 8 - Spider-Man: Kravenův poslední lov
  UKK 9 - Spider-Man: Zrození Venoma
  UKK 21 - Spider-Man: Návrat
  UKK 63 - Spider-Man: Dolů mezi mrtvé
  UKK 64 - Spider-Man: Jed

  Spider-Many prodám jednotlivě za 100 Kč, při odběru více kusů rád slevím.
  Cena Spirály je dohodou.
  V případě zájmu mě prosím kontaktujte zde skrze můj profil.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 102 (cca 22362 Kč)
Mám: 101 (cca 21763 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0