Anton Whatever [mecenáš]

Anton Whatever

Jméno: Antonín Míka
Email: birox@email.cz

Anton Whatever
M Anton Whatever | 22.9.2020 | Baltimore #07: Prázdné hroby

Abych nemusel psát jednotlivě pod každý díl, shrnu to tady. Baltimore mě bavil, byť nám ještě chybí jeden díl (velké finále předpokládám). Mignola je moje srdcovka a proto jsem možná lehce zaujatý - objektivně je ale celá série svižná, s klasicky Mignolovskou temnou a ponurou atmosférou, příběh funguje a napíná po celou dobu - oproti třeba Hellboy sérii mi bylo sympatické, že pokud se nepletu, v celé sérii byla pouze jedna kniha s povídkami - a to ještě jednotlivé povídky slušně korespondovaly s hlavní dějovou linkou. Trošku jsem si musel zvykat na změnu kreslíře, ale rozhodně to není žádný krok vedle a čtenář si na to po chvilce navykne a i druhý kreslíř dokáže s atmosférou pracovat a parádně ji vykreslit.Těším se na velké finále, které doufám, přijde brzo.
Jako všechno to má nudnější pasáže, ale není to nic, co by vás mělo odriadit od čtení.
Kolem a kolem - Parádní temná série z neobvyklého prostředí, se slušnou zápletkou a postavami, které fungují (byť je ke konci trošku těžší se v nich zorientovat).
Možná mi malinko vadilo, že hlavní postava časem zjistí, resp. se to ukáže, že je v podstatě nesmrtelná a pak už se řeže hlava nehlava nedbajíc na nůž v krku atd. atd...to ubírá dost takového zdravého napětí, ale uvidíme, co přinese finále :)

Anton Whatever
M Anton Whatever | 23.7.2020 | Zaklínač #04: Z masa a ohně

Jedním slovem - zklamání. ,,zatím" poslední komiksový Zaklínač. A trhal nervy už od začátku..kresba vypadá jak z pohádky - atmosféra je úplně pryč, žádné temno ani strach..Geralt se od začátku usmívá jako pitomec (???). Příběh? Pokud se tomu dá říkat příběh..krátký, předvídatelný, bez jakýchkoliv zásadních zvratů s nejslabším a nejrychlejším finále, co jsem viděl za dlouhou dobu. Konec je zkrátka utnutý a celkově celá kniha působí prvoplánově, uspěchaně a nedotaženě. Prvních pár stran je super (Geralt jedoucí s natrženou rukou lesem), ale pak jde atmosféra do kopru. Kniha stojí tolik, jako ostatní, ale hodnotou je úplně v pekle. Kresba nepatřičná, příběh pekelný a nedotažený a..Geralt dělající vtípky a usmívající se jako pitomec. Fakt ne..

Anton Whatever
M Anton Whatever | 22.7.2020 | Zaklínač #03: Prokletí vran

Po tom, co jsem se namlsal a navykl na komiksový Zaklínačský styl, je tu, co se týče kresby, změna. Za začátku mi to dělalo trošku problém, nicméně po několika stránkách jsem si navyknul i na toto. Zatímco v prvních dvou knihách, byl Geralt více knižní, tady už ho máme v plné palbě podle hry.Nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Asi mám osobně raději knižního, ale ve výsledku s tím asi nemám tak úplně problém. Příběh je vcelku zajímavě veden (až na občasné zmatečné skoky - viz pochůzky na začátku knihy). Zajímavě zakomponovaný notoricky známý příběh o Foltestově Strize a hlavní ,,monstrum" (u kterého se vlastně ani moc nedozvíme, co je zač, což mě trošku mrzí). Oproti prvním knihám je tu o poznání méně Zaklínačské erotiky..ale což. Obecně se jedná o zajímavý příběh, nicméně pořád až na třetím místě za prvními dvěma díly.

Anton Whatever
M Anton Whatever | 21.7.2020 | Zaklínač #02: Liščí děti

Jako v prvním díle se nám do ruky dostává skvělé dílko z Tobinova pera. Nebudu opakovat obecné věci jako v případě hodnocení Skleněného domu. Tento příběh je jiný, má svoji atmosféru a tajemnost. Co mne lehce vytáčelo byla mluva trpaslíka -_- a chování idiotů, kteří vidí poklad (i po celkem nedávných událostech) a jdou pro něj (několikrát!). Škoda jen, že "Liška" nedostala více prostoru ukázat nám své schopnosti, nicméně i tak mne tato postava bavila. Stačilo, aby se jen objevila její silueta a šel mráz po zádech. Za mě o něco slabší než jednička, ale i tak to stojí za to!

Anton Whatever
M Anton Whatever | 21.7.2020 | Zaklínač #01: Skleněný dům

Zaklínače mám rád, a trošku jsem se bál po knihách sáhnout po tomhle počinu. Musím ale říct, že jsem nebyl zklamán - naopak. Na to, že Sapkowski nepsal scénář, se tady Tobinovi podařilo velmi věrně vykreslit Zaklínačův svět. Geralt je správně chladný, zápletka je poutavá, kresba sedí jako pr*del na hrnec a podkresluje celkovou atmosféru. Bonusem jsou monstra, které v knize potkáme - autoři absolutně na nic nečekali a v prvních několika stránkách na nás vystřelí s Lešijem! Roli Hrobice jsem moc nepochopil, nicméně dávala příběhu určitou tajemnost a její výjev v mlze byl skvělý. Dostane se nám i lehké Zaklínačské erotiky cca tak, jak jsme zvyklí z her. Není moc co bych na knize kritizoval - dokonce ani cenu, která je na počet stran lehce vyšíí, nicméně ji kompenzuje kvalita zpracování. Vřele doporučuji.

Anton Whatever
M Anton Whatever | 30.6.2020 | Živí mrtví: Teď poznáte Negana

Pominu-li cenu a divný formát, je toto skvělé doplnění jak k seriálu, tak ke komiksům. V obrazech se zde konečně dozvídáme o Neganově ženě a o tom, jak se protloukal světem, než ,,založil" Zachránce/Spasitele. Kresba je opravdu na nižší úrovni, nicméně pořád je to TWD nezaměnitelný styl. Nakonec se možná vyjádřím i k ceně. Bral jsem na shopu Crew společně s 1 a 2 dílem - takže za lepší cenu. Představa, že bych Negana koupil samostatně a dostal, co jsem dostal..měl bych asi chuť někoho nafackovat - počínaje zbytečným formátem a vazbou. Samotný příběh mne bavil, ovšem způsob podání..zůstává rozum stát.

Anton Whatever
M Anton Whatever | 30.6.2020 | Jail City: Město v zajetí

Jail City jsem koupil jen tak ze zvědavosti. Příběh je vcelku zajímavý, s ne až tak ohraným námětem, nicméně co mě lehce provokovalo, bylo neustálé skákání mezi jednotlivými příběhovými liniemi. Ke konci mi toto vadit přestalo, nicméně subjektivně musím říct, že Kociánův styl mi nesedí, ale tady to nebylo až tak výrazné, možná díky poutavým a živým barvám. Kocián je zde, zdá se mi, lehce mimo svůj standart. Nicméně se jedná o klasický ABC komiks - Ležákův styl pozná každý, kdo si někdy přečetl Mourisona. Osobně mi vadí popisné a naučné části, kdy např. popisuje výbavu westernového koně. Jedná se ale o celkem příjemnou záležitost, s celkem fajn ,,neklasickou" Kociánovou kresbou a s klasickým Ležákem. Ale opravdu se jedná spíše o komiks pro mladší publikum.

Anton Whatever
M Anton Whatever | 5.6.2020 | Nesnáším Pohádkov #01: A jestli neumřela, vyšiluje dodnes

Parádní kresba, lehce úchylnej příběh. Tohle je vlastně takovej lehčí Lobo..přemýšlím, jestli opravdu lehčí, nebo jen je to komiks zapadající do Lobo kategorie. Super jednohubka, která potěší i pobaví. Škoda jen, že je kniha tak krátká - vůbec bych se nezlobil kdyby byla dvojnásobná. Doufám, že vyjde co nejdřív pokračování. Nemá asi cenu rozebírat nějak podrobně charaktery, ale obecně už mě trošku nudí postavy, co v podstatě nejdou sejmout, jako hlavní hrdinka. Na druhou stranu tohle nemá ambice se tvářit jako hluboký veledílo s rozvedenejma charakterama jednotlivých postav. Kolem a kolem, krásná kresba, zábavnej příběh a velká dávka brutálního násilí a vtipu. Pobavilo.

Anton Whatever
M Anton Whatever | 2.6.2020 | Nevyhnutelná opotřebovanost citů

Tuto knihu jsem si koupil náhodně, čistě ze zvědavosti - a nelituji jediné koruny. Téma stárnutí je zde uchopeno syrově a realisticky. Jedná se v první části o pohled do mysli stárnoucího člověka (x2), což poodkrývá lehce depresivní vyhlídky na toto období. Nicméně jak text na přebalu avizuje, i když se zdá, že život pomalu končí a nemůže přinést nic nového, přesně to se stane. Závěr je lehce bizarní, ale zvláštním explicitním způsobem tady až metaforicky podtrhuje celý příběh a jeho myšlenku. Krásná kresba, krásný formát a hlubká myšlenka. Za mě rozhodně kniha, kterou stojí za to si přečíst víc než jednou a připomenout si, že nikdy nevíme, co nám život přichystá.

Anton Whatever
M Anton Whatever | 2.6.2020 | Ragemoor

Na Ragemoor jsem se těšil (lákavá obálka, Corben) a musím říct, že jsem byl lehce zklamaný. Zvláštní příběh, zasazen do "živého" sídla, jakýsi šílený stařík, paviáni a červi. Od knihy, která slibovala parádní hororový zážitek bych čekal víc. Příběh plyne velice rychle, a proto není čas si najít cestu k jednotlivým charakterům. Zápletka téměř není (když nepočítáme náhodného podvodníka s najatou společnicí, kterou následně navštěvuje "Lotrando" z města). Kresba není až tak klasicky Corbenovská řekl bych, ale oko potěší, jako ostatní Corbenova práce- černobílá ke gotickému příběhu sedí více. Jestli někdo čekal, že mimozemští červi někoho vyděsí - ne. Konec je zvláštní a divně otevřený. Přes všechna negativa, tento komiks řadím mezi příjemné jednohubky na cesty MHD - ovšem nic z čeho bych si sedl na zadek.

Anton Whatever
M Anton Whatever | 1.9.2020 12:14 | Slevy, výprodeje, bazary

Tintinova dobrodružství kompletní vydání 13-24 ve sběratelském boxu na Albatrosu (z 1890 na 567,-)

http://www.albatrosmedia.cz/tituly/38283317/tintinova-dobrodruzstvi-kompletni-vydani-13-24/

Anton Whatever
M Anton Whatever | 2.7.2020 14:15 | Pindárna

Fimi - fakt díky moc :)

Anton Whatever
M Anton Whatever | 2.7.2020 10:54 | Pindárna

Wow, koukám, že mám co dělat :D díky moc :) @Lenny ty máš přehled..po Omnibusech nějak rozumně to vycházelo?

Anton Whatever
M Anton Whatever | 2.7.2020 09:14 | Pindárna

Reading order :) pak si to nějak poseženu, spíš abych něco nevynechal nebo na něco nezapomněl:)

Anton Whatever
M Anton Whatever | 1.7.2020 16:09 | Pindárna

Čágoš:) neměl byste prosím někdo tip na komplet seznam Bendisova runu Avengers? @Fimi? :) Díky moc

Anton Whatever
M Anton Whatever | 12.2.2020 08:54 | Art

SNUFKIN: obecně nemám moc rád příběhy Hellboye, kdy je kreslíř někdo jiný, než Mignola..bál jsem se u Paskřivce (kniha 10) nicméně jsem byl překvapen hned na prvních několika stránkách..Corbenova kresba k tomu prostředí i na ten příběh dokonale sedne..Corben má zvláštní styl a myslím, že je důležité, víc než u kohokoliv, aby jeho rukopis korespondoval s příběhem..jinak bych asi měl trošku problém

Anton Whatever
M Anton Whatever | 10.2.2020 12:08 | Slevy, výprodeje, bazary

Ahoj, máte někdo zkušenosti s shopem http://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/infinity-gauntlet-omnibus.html ? chystám se na koupi Infinity gauntlet omnibusu a tohle je jeden z mála českých eshopů, který tenhle titul má..díks

Aktivita

Naposledy přihlášen: 27.9.2020 16:09
Komentáře u comicsů: 10
Hodnocení comicsů: 10
Příspěvků ve foru: 7

Sbírka (z CDB)

Četl: 91 (cca 40508 Kč)
Má: 128 (cca 58219 Kč)
Chce: 3 (cca 3998 Kč)
Shání: 3 (cca 3998 Kč)
Nabízí: 0