Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
NESVATÝ GRÁL

V legendách se tomu říká maanim, grál nebo svatý grál. Byl to pohár, podnos, trubka (nebo to byl buben?). Byla to hračka dobyvatele, odměna čaroděje, nádobí božstva. V nespočtu příběhů vyprávěných nespočtem vypravěčů nabyl nespočet podob.

A v každém z těchto příběhů měl moc zachránit svět, nebo jej zničit.

Tom Taylor, reálný protějšek slavného mladého čaroděje vymyšleného jeho otcem, živý most mezi naší realitou a realitami všech příběhů, které kdy byly vyprávěny, zná moc příběhů až příliš dobře. Teď je hvězdou svého dosud nejdůležitějšího příběhu.

Je to výprava právě taková jako ta z krále Artuše, plná černých rytířů, očarovaných mečů a panen, které jsou až příliš počestné. Jestli je jeho srdce čisté a odvaha pravá, může vstoupit do Nebezpečné kaple, najít grál, uzavřít své hledání a zachránit existenci, jak ji známe.

Jestli ne, jsme opravdu v hajzlu.

Obsahuje sešity série The Unwritten: Apocalypse #6-12 (červen 2014 - leden 2015)

Scénář
Mike Carey
Art
Peter Gross
Ink
Al Davison, Peter Gross, Vince Locke, Dean Ormston
Barvy
Chris Chuckry
Obálka
Joko Šimizuová
Lettering
Jakub D. Kočí, Lelita Kočí (Lelita)
Překlad
Petr Kotrle
Redakce
Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal
Žánry
fantasy, horor, městská fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7679-053-7 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
168 x 258 mm
Tisk
barevný
Váha
490 g
Stran
176
Cena
489 Kč
Originál
The Unwritten #11: Apocalypse (Vertigo (DC Comics), 2015)
  • George Walker Bush
    George Walker Bush admin8.10. 10:20Mezi řádky #11: Apokalypsa
    Ale jo, celkem ucházející závěr velezajímavé série, u které jsem velmi rád, že ji Crew vydala. Díky! Ona série, u které jsem všechny své výtky mnohokrát zopakoval v předchozích dílech, totiž není jen velezajímavá, ona je prostě dobrá. Jen je to celé takové... mno... postmoderní až trochu na sílu... :-)

    Celkový dojem: 80%
  • Gmork
    Tak Mike Carey v závěrečné knize zručně spojil všechny své vypravěčské linky v poměrně originální zakončení. Jako čtenář jsem spokojen, konec nebyl ani laciný, ani překombinovaný, a stojí na myšlence (a faktu), že u příběhu má vždy to hlavní a absolutní slovo jeho autor. Taky díky autorům za ten trochu otevřený konec, velkým příběhům vždycky víc sluší. Je moc fajn, že i přes nepřízeň osudu dotáhla Crew tuto dlouhou sérii do zdárného konce. Jednoznačně jedna z nejzajímavějších komiksových fantasy, která tu v posledních letech vycházela. Nezbývá než otočit poslední stránku příběhu a zvolat "Neplecha ukončena."
82