Delphín

Delphín

Jméno: František
Email: frank.kalina@seznam.cz

Někdy v roce 2009 jsem začal hltat sešitovku Velkolepý Spider-man. No a tak začala moje obliba ke komiksům, kterou jsem zdědil nejspíš po svém otci, který četl čtyřlístek, ABC a nějaké ty počiny od Disney. Jsem hrozně rád, že se komiksy po něm dochovaly. Když jsem totiž nečetl Spideyho, studoval jsem si kačery, a občas i ten čtyřlístek. S nástupem puberty ale čtení šlo na vedlejší kolej. Začínalo mi připadat trapné, místo sezení po večerech s komiksem/knihou jsem raději trávil veškerý čas s přáteli. Navíc od mala rozvíjím svoji lásku ke sportu. Na čtení tak nebyl čas. Čas jsem si na něj začal dělat až nástupem roku 2019, kdy jsem začal svoji sbírku pravidelně rozšiřovat. Zároveň se ale nepovažuji za ultimátního sběratele, co musí mít vše. Čtu si prostě jen to, co mě zajímá, nebo k tomu mám nostalgické vzpomínky. A jelikož toho sportu nemám málo, na čtení nejde veškerý můj volný čas, a neměnil bych.
Klasické Geeek Info:
Marvel nebo DC? - Marvel
Oblíbené postavy Marvel - Spider-Man, Rocket, Nova, Hawkeye
Oblíbené DC postavy - Joker, Batman, Nightwing
Komiksy na které se v dohledné době chystám - Usagi Yojimbo #6 Kruhy, Spider-Man Černé kočky nosí smůlu

Delphín
Delphín | 31.7.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #023: Zpátky v černé

Dlouho jsem byl přesvědčen, že nejlepší díl tohoto kompletu je Noir. Vážení, je sesazen z trůnu tímto kouskem. Jedná se o naprostou TOPku. Spidey se tady zdravě nasral, čímž se z celého díla udělal temný a místy brutální skvost. Čte se opravdu dobře, žádná hluchá místa, spousta akce, děj nepostrádá spád, ani akci, rovněž se nepotýká s kolísavou kvalitou. V stanoveném tempu to jede od začátku, až do konce, leč se vlastně jedná o příběh bez začátku a konce :-)
Souboj s Kingpinem byl opravdu výborný, skvěle byl do celého děje vložen i Eddie Brock, další ukazatel lidské víry ale zároveň i beznaděje. A pokud máte alespoň základní znalosti/máte něco načteného co se Občanské války týče, celý tento komiks si opravdu užijete.
Kresba byla úžasná po celou dobu. Ale ta úžasná a až děsivě detailní na konci? Byla radost se tím kochat!

Delphín
Delphín | 30.7.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #022: Štvanice

Takhle má vypadat skvěle napsaný komiks, který neztrácí svižné tempo a řadu napínavých momentů, které Vás prostě nutí číst dál a dál. Příběh fungoval i z hlediska postav naprosto na jedničku. Kresba je taková ta stará dobrá klasika, proti které nelze mnoho namítat.
Green Goblina jsme si bohužel moc neužili. Trochu zbytečná se jevila i prvotní zápletka, kdo zabil Joeyho Z. Ale celkově to ničemu nevadí, příběh jsem si i tak moc užil! Škoda, že pokračování se asi v dohledné době nedočkáme...

Delphín
Delphín | 23.7.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #021: Černé kočky nosí smůlu

Skvělé příběhové linie, proti kterým ale stojí dosti křecovitá scénáristika. Komiks provází dost podivných dialogů, pár postav zde prostě nefunguje, a Spidey natropí tolik nelogických věcí, že jen nevěřícně koukáte, a říkáte si W T F!
Souboj s Kingpinem byla docela tragédie, Mysterio už byl relativně fajn.
Co se ale opravdu povedlo, byl závěr. A i díky němu celému komiksu nakonec dávám 4*

Delphín
Delphín | 1.7.2020 | Pérák: Oko budoucnosti

Celý příběh se četl dobře, a to hlavně na začátku. A i když děj svižně plynul, lze najít dost nedostatků. Moc se mi líbilo propojení s českou minulostí, bohužel se autoři ke konci snažili navodit více depresivní atmosféru. Snaha byla, ale opravdu se to nepovedlo. Další velké mínus je, že za celý příběh jste v podstatě nedostali důvod, proč zbytečně naivnímu českému Indiana Jonesovi fandit.
Kresba Petra Kopla byla dobrá. Pár panelů mu sice ujelo, ale sám ukázal, jaký talent on ve skutečnosti má.
Rozhodně nemohu říci, že bych byl z tohoto komiksu nějak zklamán, ale o úžasnou bombu se nejedná. Čistá průměrná jednohubka z české komiksové kuchyně.

Delphín
Delphín | 28.6.2020 | Usagi Yojimbo #05: Kozel samotář a dítě

Sakai se tady opravdu rozjel. Napsat tak zajímavě příběh o výrobě draků? To nezvládne jen tak někdo.

Delphín
Delphín | 21.6.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #020: Ten druhý, 2. část

,,Jsi sám sebou, nebo jsi mnou? Jsi člověk, který snil o tom stát se pavoukem, nebo pavouk, který snil o tom stát se člověkem?“
Pokračování první části pokračuje v opravdu hodně velkém tempu. Zatím co první půlka je více filozofická a depresivní, od druhé poloviny dostaneme zpět toho hláskujícího Spider-Mana, leč samozřejmě prvotní nádech nevymizí, naopak, skvěle se s ním po celý komiks pracuje. Je velká škoda, že se více neřešilo Peterovo záhadné smrtelné onemocnění. Tato dějová linka tím tak byla vesměs pohřbena, svůj smysl ale rozhodně měla. Ať už máte více rádi toho temnějšího Petera, nebo naopak toho hláškujícího, zde si užijete oboje. A jedná se geniální kombinaci!

Delphín
Delphín | 15.6.2020 | Čtyřlístek #689-690: Zloděj úsměvů

Na Čtyřlístku vyrůstala řada komiksových nadšenců. A leč už to není co to bývávalo, trocha nostalgie nikdy není na škodu :)

Delphín
Delphín | 15.6.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #019: Ten druhý, 1. část

Úžasný počin, který nám ukazuje spíš filozofickou stránku Spideyho, což je hrozně fajn. Příběh je totiž suprově pojat, leč obsahuje menší momenty, které jsou zcela zbytečné. Dost se tady dbá na vztah Petera s jeho blízkými, což průběhu dost dodává porci lidskosti a utrpení, které Pavouk za svůj život zkusil. Velmi se mi líbil náhled do minulosti tety May. Byl sice velmi krátký, ale i tak si jej dost užijete. Kresba se tady mění opravdu dost často, ale neměl jsem problém si zvyknout. Konec Vás opravdu nutí, těšit se na pokračování. A já jsem na něj sakra zvědavý.

Delphín
Delphín | 4.6.2020 | Strážci galaxie #04: Prvotní hřích

Skvělé zakončení série.

Delphín
Delphín | 30.5.2020 | Strážci galaxie #03: Rozpad Strážců

Tak tenhle díl mi teda sednul! Příběh dost kvalitní, tentokrát každá postava dostala svou fér porci prostoru. Kresba ujde, parádní ale byla u sešitu s Captain Marvel, na to byla radost koukat.
I přes lehce zavádějící název mě tenhle komiks fakt bavil

Aktivita

Naposledy přihlášen: 4.8.2020 22:14
Komentáře u comicsů: 58
Hodnocení comicsů: 61
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 118 (cca 18006 Kč)
Má: 108 (cca 17329 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné