Delphín

Delphín

Jméno: František
Email: frank.kalina@seznam.cz

Miluju své přátele, sport a čtení
Klasické Geeek Info:
Marvel nebo DC? - Marvel
Oblíbené postavy Marvel - Spider-Man, Rocket, Nova, Hawkeye
Oblíbené DC postavy - Joker, Batman, Nightwing
Komiksy na které se v dohledné době chystám - Spider-Man Svítá nový den, Spider-Man Inferno, Usagi Yojimbo #10 Mezi životem a smrtí, Čtyřlístek: Zachraňte Lidušku/Cesta kolem světa

Delphín
Delphín | 20.10.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #026: Nezastavitelný Juggernaut

Perfektní retro příběhy se Spideym v hlavní roli. Ať už se pavouk setkává s Vulturem, Black Cat nebo Foolkillerem, všechno se to četlo opravdu výborně za podpory úžasné kreslířské práce Johna Romity Jr. Poslední dva sešity právě s Juggernautem mi ale bohužel moc nesedli...

Delphín
Delphín | 16.10.2020 | Zámek a klíč #06: Alfa a omega

Finále této velkolepé série jsem si musel nechat nějakou dobu ležet v hlavě. Čekal jsem asi daleko větší a temnější závěrečný boj se záporákem. Měl jsem prostě pocit, že z toho šlo vytřískat více. Byl tady vcelku velký boj se stíny, který mě ale prostě ničím nenadchnul, nenahodil mě do té děsivé atmosféry. Zároveň se zde umíralo fakt ve velkém, já jsem ale litoval snad jen tří postav, ke zbytku jsem nějak nedostal v průběhu děje žádný důvod jim fandit.
To jsou ale jediné výtky, které k tomuto finále mám. Obecně ten komiks má to co mít má. Dějově je to pořád na vysoké úrovni, máme tu řadu narážek na prvotní díl, které se mi moc líbili. Hill navíc využil toho že už všechny klíče známe a to samé platí i o hlavních postavách, které se tu neukazují jako žádní blbci, naopak, s těmi klíči už umí perfektně zacházet. A když jsem dočetl dojemný prolog, uvědomil jsem si, že celková série Zámek a klíč je umělecké dílo a jsem nesmírně rád, že vyšlo v češtině. Nepatřím mezi lidi, co by zde nadávali na happy end, zde to po tom všem bylo zasloužené a já jsem si to tak v duchu přál. Série neměla kolísavou kvalitu, prvotní díl si nasadil velikou laťku, žádné pokračování o ní ale nezavadilo. Na jednu stranu mě fakt mrzí, že tato série již končí ale zase jak se říká, v nejlepším je třeba přestat a platí to i zde. Bylo přeci jen znát, že veškerou genialitu co Hill do této série mohl vložit, prodal v tomto finále a lepší už by to nebylo.
Tento díl hodnotím 4* obecně celou sérii ale jednoznačných 5* a rád se k ní budu vracet!

Delphín
Delphín | 15.10.2020 | Zámek a klíč #05: Časohrátky

Tento díl je vlastně takový výlet do minulosti. A je to boží! Zapadne do sebe vše, co zde Hill v tom svém skvěle vytvořené světě plánoval, tudíž se nemusí nic vysvětlovat, ale může se jít rovnou do akce. Konečně i detailněji poznáváme i onu partu Randella, jak oni využívali všechny klíče až do jednoho osudného dne. Parta navíc funguje skvěle, protože každý má svůj osobní příběh nebo trable.
Celý komiks je boží, ten pocit když vám v průběhu děje docvaknou všechny ty narážky je opravdu úžasný. A i když je vám jasné, co se bude dít dál, stejně děj stále graduje a vás více a více překvapí. Lepší předehra pro velké finále snad být ani nemohla!

Delphín
Delphín | 15.10.2020 | Zámek a klíč #04: Klíče království

Začátek mě trochu vyděsil. Mluvil ybcg třeba o střídání stylu kresby v první kapitole. Děj byl navíc občas až moc urychlený, což byla škoda. Od zhruba čtvrtky komiksu ale přišel zlom a stal se z toho další úžasný díl této úžasné série, který svou kvalitou, ač se to zdá nemožné, předčil předchozí díly. O akci tu tentokrát fakt není nouze, ukazují se nám další klíče, ale hlavně jsme svědky zajímavého dialogu, ve které hraje hlavní roli Sam, jenž nám odkryje velkou temnou roušku tajemství a záhad. Z celkové řady otazníků nám už chybí jen pár dílků do úplné skládačky. A úžasný závěr nás navíc nechává úžasně napjaté, byl by hřích nevrhnout se na pokračování.
Dost se mi líbila i práce s postavami, která jde ruku v ruce díl od dílu. Postavy prochází určitými charakterovými obměnami, každá zažívá své bolístky a má svůj úhel pohledu na svět.

Delphín
Delphín | 13.10.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #002: Klonová sága

Prazvláštní rušivá okénka mluvící k čtenáři a nesmyslný a nezáživný příběh Spider-Mana ve Francii jsou jediná velká negativa jinak docela fajn retra, ve kterém se ale občas postavy chovají poněkud divně či nelogicky. Abych ale jenom nenadával, děj provází dost zajímavá zápletka, která se postupně vyvíjí až přijde k odhalení, které bohužel moc nezaskočí ale to se dá přežít. Na retro je to navíc dost dobře napsaný komiks.
Nic geniálního, ale jako fajn jednohubka k večernímu čtivu bohatě postačí. 4* s odřenýma ušima

Delphín
Delphín | 8.10.2020 | Usagi Yojimbo #09: Daisho

Úvodní příběh mě moc nezaujal, pak se ale vše vrátilo do těch starých dobrých ušatých kolejí. Příběh o Usagiho mečích je skvělé propracované dílo, dočkáme se ale i romantiky která opět skvěle funguje, leč zde tentokrát hlavní ženskou roli nehraje Mariko :) A celý komiks zakončíme kratičkou kapitolou ,,Povaha zmije". A na to jak je krátká tak ze sebe vysílá neuvěřitelně hororovou atmosféru. Tento komiks je Sakai v životní formě!

Delphín
Delphín | 6.10.2020 | Zámek a klíč #03: Koruna stínů

Zatím nejlepší díl celé série! Děj se rozjíždí opatrně, aby vás od souboje se stíny zcela pohltil svou geniální kresbou i scenaristikou. Každá postava zaznamenává postupně vývoj svého charakteru, což je dáno i tím, ze každá dostane řádnou porci prostoru. Mé sympatie si získala hlavně Kinsey, která mi prostě mega sedla. Dost se změnila i Nina. Ta závěrečná scéna, ze které na vás vás komiks chlí depresi Niny a její zmar ze života byla třešničkou na dortu.

Delphín
Delphín | 30.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #001: Úhel pohledu

Masky
,,Hrát si na superhrdinu není hračka. Je to osud. Sami se rozhodujeme dělat dobré skutky. Nebo zlé. Měli jsme na výběr."
Chápu, že si tento příběh získal sympatie řady čtenářů, ale mně to prostě nesedlo. Hobgoblin je psán dobře, jinak mi to ale přišlo jako dost prazvláštní pokus o týmovku Spidey - Ghost Rider.
Úhel pohledu
,,Copak vážně pod stromy nevidíme les? A chceme ho vůbec vidět?"
To byl naopak skvěle napsaný příběh! Pravá temná a na Spider-Mana nezvykle brutální detektivka, ve které se ale potká Spidey s Wolverinem a jo, ti dva se skvěle doplňují! Celý příběh je navíc psán dost kvalitně, takže oželíte bez problému odhalení skutečného vraha, u kterého si neřeknete něco ve stylu -cože, to jsem fakt nečekal!- což je velká škoda, celému jinak výborně rozjetému ději to trochu podkopává nohy.
Celkově je ale tenhle komiks dost kvalitní start do celého kompletu. A konkrétně toto číslo za 49 Kč? Luxus!

Delphín
Delphín | 6.9.2020 | Usagi Yojimbo #08: Stíny smrti

Výskyt želváku mě na začátku dost zaskočil, k mému údivu se z toho vyklubalo dost kvalitní dílo. A to se obecně dá říct o celém tomto komiksu!

Delphín
Delphín | 31.8.2020 | Zámek a klíč #02: Hlavohrátky

Oproti minulému dílu dost odpadla ona hororová část komiksu. Tento originální nápad doprovázen skvělou kresbou a výborným panelováním, ale nadále funguje. Fungování klíčů zde už jede ve velkém stylu, v průběhu děje se dozvídáme více z minulosti a tudíž i více záhad, mnohá nám ale budou definitivně vyjasněna až později. A jelikož v této sérii ještě zbývá relativně dost knih, jsem zvědavý s čím vším na nás Hill ještě vyrukuje. Rozjeté to ale zatím má dobře, to nelze popřít. Jediné co mohu komiksu vytknout je chování některých postav, které mi mnohdy nepřišlo zrovna rozumné/logické.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 24.10.2020 21:44
Komentáře u comicsů: 73
Hodnocení comicsů: 76
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 132 (cca 22802 Kč)
Má: 124 (cca 22623 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné