Delphín

Delphín

Někdy v roce 2009 jsem začal hltat sešitovku Velkolepý Spider-man. No a tak začala moje obliba ke komiksům, prošel jsem si prakticky vším od Čtyřlístku po Kačery. Časem jsem ale vše přestal číst. V létě 2018jsem se v tom začal více orientovat a za rok už sem si začal kupovat první komiksy. Až na mangu čtu vše, co mi přijde pod ruku, hlavně tedy věci od Marvel, DC nebo Star - Wars.

Delphín
Delphín | 19.2.2020 | Usagi Yojimbo #03: Cesta poutníka

Další parádní počin pro milovníky Usagiho. Jen nováčkům bych doporučoval začít spíš od prvního Ronina, aby jim příběhy dávali smysl. Jinak ale perfektní skvěle napsané příběhy, při čtení Ostří bohů mě děsivá deštivá atmosféra doslova přikovala k židli. Máme tu nečekaný zvrat v příběhu Mateřská láska, Návrat slepého prasete taky úžasný, prostě všechny příběhy zde se mi neskutečně líbily, já jim opravdu nemohu nic vytknout. Takže další skvělý počin od Sakaie s ''malým překvapením'' na konci :)

Delphín
Delphín | 30.12.2019 | Svět podle Snoopyho

Jak jsem na díl Snoopy po škole prskal, tady můžu spíš chválit. Stripy mi přišli plné pravdivých myšlenek ze života s kterými jsem se stotožnil. A navíc byly některé opravdu vtipné

Delphín
Delphín | 27.12.2019 | Strážci galaxie #01: Kosmičtí Avengers

Jednoduchá a odpočinková záležitost. Líbili se Vám strážci galaxie ve filmu? Bude se Vám líbit i tohle. Začátek byl naprosto skvělej, hlavně zásluhou kreslíře, který parádně pracoval s barvama. Část z Peterova dětství je taky moc fajn – za malinkou chvilku se s těmi postavami dokážete perfektně sžít. Pak mi ale přišlo, že se ubralo na příběhu a jelo se hlavně duo: bitky – hlášky. Ale i tak to byla moc fajn akční oddechovka.

Delphín
Delphín | 27.12.2019 | Spider-Man / Deadpool #01: Parťácká romance

Od mala miluji Spider-mana, takže jsem byl rád, když se mi tento komiks dostal do rukou. Myslím že si díky tomuto dílu mnozí mohou oblíbit i Deadpoola, byť je tam pár spoilerů z jeho hlavní série. U týmovek je hrozně důležité, aby mezi hrdiny panovala dokonalá chemie a to se zde děje. Deadpool - vzhlíží ke svému idolu Spider-manovis se zakázkou zabít Petera Parkera (už to je dost šílené a zábavné) Spider-man Deadpoola ale dlouho nebere a nevěří, že by se ten otravný ukecaný nemilosrdný žoldák někdy mohl změnit. Spidey je ale samozřejmě starej známej dobrák a postupně mu tu šanci dává. Nutno pochválit i kreslíře! Jak říkám, moc fajn počtení a těším se na druhý díl.

Delphín
Delphín | 25.12.2019 | Minecraft komiks: Příběhy z Overworldu

Šest povídek, šest různých scénáristů a kreslířů – je zajímavé pozorovat jejich jednotná pojetí Minecraftu v komiksové verzi. Pixelovitost byla zachována max u pár částí těla (ruce, hlava...)
Jinak jsem z toho ale cítil pouhý marketingový tah, ze kterého jsem měl celou dobu strašně meh dojem. Nechápejte mě špatně, kdyby mi bylo třeba devět, byl bych nejspíš spokojen. Jinak ale příběh obsahoval plno moralističností, scénář prostě ničím neoslnil, děj často předvídatelný nebo absolutně nesmyslný.

Delphín
Delphín | 23.12.2019 | Usagi Yojimbo #02: Samuraj

O dost lepší jak jednička! Co v jedničce chybělo, to tady máme v delším příběhu Samuraj, ve kterém Usagi vypráví svou minulost, jak se vlastně stal Samurajem a později Roninem. Konečně více poznáváme vztah mezi jeho mistry z první knihy, navíc nám už definitivně mohou zapadnout události s Kenichim a Marikou. Vyprávění je vedeno naprosto skvěle, prokládáno prostřihy do současnosti, které jsou zábavné a udržují čtenáře v napětí. A další příběhy jsou též velká oddychová paráda. Velice zajímavý příběh Kappa, vtipný příběh Zylla nebo klasická samurajovka - Hedvábný trh. Tenhle komiks prostě nelze dostatečně vynachválit, neskutečně se těším na třetí díl!

Delphín
Delphín | 22.12.2019 | Deadpool #04: Deadpool versus S.H.I.E.L.D.

Tento komiks nám i tentokrát dá Deadpoola, jakého všichni chceme. Hlásí dobré vtipy, ale zároveň je tam znovu zaklouben jeho život s pořádnou dávkou emocí, kdy jdou vtípky prostě mimo, a je to logické. Prakticky dostáváme směs Deadpoola #3 a předešlých dílů. Scénáristům to zatím funguje, jen škoda, že kniha se s pokračováním napřed odkazuje na Drákulovu výzvu, která vyšla ještě před touto sérií, ale to není velký problém si ji dokoupit.

Delphín
Delphín | 21.12.2019 | Deadpool #03: Hodný, zlý a ošklivý

Úžasný komiks, který ukazuje, že i Deadpool je opravdu tragická postava. Nahlížíme do jeho minulosti a místy opravdu dost odstupuje humor. Tím samozřejmě neříkám, že je to špatně. U Deadpoola je to víc než dobře, člověk si tak nějak uvědomí, jak tragická postava to ve skutečnosti je. Vyzdvihnout musím i super retro ze sedmdesátek na začátku komiksu!

Delphín
Delphín | 20.12.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #003: Wolverine

Wolverina jsem před tím vůbec neznal respektive žádný komiks jsem s ním nikdy nečetl. A po přečtení prvního komiksu jsem se docela bál, tu old school kresbu nemusím a ani mě to nebavilo a začít číst ,,Hon na Mistique" se mi nechtělo. Pravda ale je, že tento příběh mě už bavil. Ano, kreslil to Ron Garney ten má hodně specifickou kresbu, mě se líbí ale vím že spoustě lidem ne. Jinak stylem mi to trochu přišlo napsané jako Zámek a klíč, jednou čteme současnost pak trochu minulosti...
Příběh byl jednoduchý i jednoduše napsaný v tom je to možná trochu odfláklé, ale jinak mě to moc bavilo a za hodinku a něco jsem to měl přečtené a mám z toho dobrý pocit, jen škoda, že to je tak krátké. Určitě to tedy není nejhorší NHM a pokud budete mít možnost, dejte tomu šanci!

Delphín
Delphín | 17.12.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #01: Smrt a život Olivera Queena (paperback)

První část komiksu mě absolutně nezaujala. Po zhruba polovině knihy se ale příběh rozjel do solidního čtivého příběhu, který obsahoval plno zvratů a zajímavých charakterů.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 27.2.2020 06:05
Komentáře u comicsů: 32
Hodnocení comicsů: 35
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 31 (cca 8201 Kč)
Má: 35 (cca 9220 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné