Delphín

Delphín

Jméno: František

Někdy v roce 2009 jsem začal hltat sešitovku Velkolepý Spider-man. No a tak začala moje obliba ke komiksům, kterou jsem zdědil nejspíš po svém otci, který četl čtyřlístek, ABC a nějaké ty počiny od Disney. Jsem hrozně rád, že se komiksy po něm dochovalo. Když jsem totiž nečetl Spideyho, studoval jsem si kačery, a občas i ten čtyřlístek. S nástupem puberty ale čtení šlo na vedlejší kolej. Začínalo mi připadat trapné, místo sezení po večerech s komiksem/knihou jsem raději trávil veškerý čas s přáteli. Navíc jsem od mala rozvíjel svoji lásku ke sportu. Na čtení tak nebyl čas. To se začalo měnit někdy od roku 2019, kdy jsem začal svoji sbírku pravidelně rozšiřovat. Zároveň se ale nepovažuji za ultimátního sběratele, co musí mít vše. Čtu si prostě jen to, co mě zajímá, nebo k tomu mám nostalgické vzpomínky.

Delphín
Delphín | 29.5.2020 | Strážci galaxie #02: Angela

První polovina byla naprosto super, potom ale začal mít děj hrozně kolísavou kvalitu. Jediné, co se mi na tomhle komiksu vyloženě nelíbilo, bylo panelování. Kreslíři schopní, ale jejich panely byly až moc velký pokus o akci, který mě teda vůbec neseděl. Co mě naopak bavilo byly hlášky, kterých tady bylo řečeno dost kvalitních. Rozdával je hlavně Rocket, který si získal mé sympatie. Jen škoda, že Groot s Draxem zatím nedostávají tolik prostoru. Ale to nevadí, na všechny se prostě dostat nemůže.
Názor na to mám takřka totožný, jako na první díl Strážců - čistý superhrdinský průměr, který potěší, ale zároveň nijak extra neoslní.

Delphín
Delphín | 22.5.2020 | Usagi Yojimbo #04: Spiknutí draka

Rozhodně nejlepší Usagi, ze čtyř "úvodních" knih. Zde jsme se dočkali jednoho velkého příběhu, kde se nám rozvíjí osudy Usagiho a dalších důležitých postav, které jsme zatím za tu dobu měli tu čest poznat. A když se cesty těchto postav spojí, vznikne geniální chemie. Celý příběh se fajn čte, je propracovaný plný zápletek a neskutečně zajímavých dialogů, kdy se od komiksu prostě neodtrhnete.

Delphín
Delphín | 20.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #018: Poslední vzdor

Skvělý komiks, doprovázen vcelku dobrou kresbou. V tomto komiksu se dalo vykřesat mnohem více mlátiček, hlavně v samotném závěru. Buďme rádi alespoň za souboj s Venomem, to je takové max co se rubaček v tomto komiksu týče. Millar vsadil spíš na psychologickou/depresivní stránku, což je sice škoda, ale na druhou stranu si s tím opravdu vyhrál, a vytvořil senzační čtení!

Delphín
Delphín | 20.5.2020 | Simpsonovi 2020/05 Bart Simpson

Koupeno čistě ze sběratelského hlediska. I když je zde jasně dána cílovka na mladší čtenáře, po obsahové stránce to není kdo ví jakej shit. Samozřejmě nic geniálního, ale číst se to dalo

Delphín
Delphín | 8.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #017: Zrození Venoma

V první řadě je třeba si uvědomit, že název knihy docela kecá. S Venomem se tu tolik nesetkáme, což je škoda, protože sešity s ním byly opravdu skvěle pojaty. I další příběhy nejsou vůbec špatné, ale těm s Venomem se to prostě nevyrovná. Komiks rozhodně není špatným počinem, ale čekal jsem od toho víc.

Delphín
Delphín | 3.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #016: V kůži vetřelce

Fajn čtení, které posunulo Spider-Manovo dění zase o krok dále. Štvaly mě časté narážky na události v minulosti, u chování Petera sem občas tak jako nevěřícně koukal, občas se totiž choval kapku nesmyslně. Vyzdvihnout musím hlavně poslední sešit, kde nám. M.J. odhalí svoji těžkou minulost.
Tenhle díl je rozhodně super komiksová jednohubka, jenž za přečtení rozhodně stojí. Z děje si na zadnici nesednete, ale i tak se při čtení nudit rozhodně nebudete. 4* si tento komiks rozhodně zaslouží!

Delphín
Delphín | 30.4.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #03: Smaragdový psanec (paperback)

Po přečtení minulého dílu jsem se fakt bál, začít čist tenhle božsky nakreslený komiks. Prvotních cca 30 stran mě nebavila, do čtení sem se spíš nutil. Pak se ale cosi změnilo, a vyklubal se z toho dost dobrý komiks, z této série s Arrowem za mě nejlepší. Postavy a jejich chování už zase dává smysl, dobrá zápletka s vcelku zajímavým záporákem. Máme tu nečekané zvraty v ději, máme tu nečekané úmrtí, vcelku dobře fungující Arrow family, leč si myslím, že to byl v tomto komiksu ještě podklad pro něco velkého. S tímto komiksem velká spokojenost, 4* si zcela zaslouží!

Delphín
Delphín | 29.4.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback)

První book byl čistý superhrdinský průměr. Tohle je bohužel o level níže. Úvodní story ohledně nevlastní sestry Green Arrowa mě bavil, je to nejlepší část celého komiksu, leč tedy její souboj s drakem už je dosti přitažený za vlasy. Zápletka se zlým hodinářem, který má hodinky vysávající život, však v celém komiksu odstartuje řadu divných dialogů, a totálně nesmyslné chování postav. Narazíme třeba na obří podmořskou železnici, která je napěchována různými diplomaty. Chápu, že se tam Arrow musel kvůli ději nějak dostat, ale udělat to tak, že si vláček zastaví u ostrova, kde je Arrow, aby tam nabrali drogy? Scénárista byl asi opravdu líný. Ale ok, máme ve vlaku Arrowa a spol. mezi světovými diplomaty. Ve vlaku dochází k vraždě, a Arrow míří do akce. Čekáte, že to je ten zlom, kdy se to konečně rozjede? No, ne! Dobrodružství hloupé a plné častého nesmyslného chování, jak ze strany klaďáků, tak i ze strany onoho vraha.
Další problém je politika. Každý máme na dané věci jiný názor. Je nám ukázán osud party dřevorubců, kteří přijdou o práci, jenž se u nich dědí z generace na generaci, kvůli ptákovi. A tak protestují, jeden z nich stylem, který není ok, to uznávám, ale nazvat je hned všechny do jednoho fašisty? To sorry jako. Ale pořád bych to pochopil. Green Arrow je levičák jako bejk, takže se od něj obdobné výlevy očekávají. Jakmile začne mít tyto myšlenky a rádoby vtipné hlášky i nějaká další postava v příběhu, tak už začínám kroutit očima.
Kreslíři se snaží, ale úchvatné panely a souboje Arrowa se šípy tu nečekejte. On se snažil i ten scénárista Percy, ale tohle prostě mu hrubě nevyšlo. V příběhu zbytečně moc politických a sociálních názorů (nepodány zrovna dvakrát nejlépe), špatná práce s postavami, tuna nelogičností a opravdu naivních zápletek, které by mě nezaskočili možná tak v retru. Dost silně doufám, že třetí komiks už mě konečně zaujme, a budu jej moc chválit. Jinak asi tuhle sérii dropnu, protože mám pocit, že Green Arrow absolutně není pro mě, ale vše se může změnit.

Delphín
Delphín | 27.4.2020 | Deadpool #08: Všechno dobré...

Náš ukecaný žoldák došel na konec této řady. A nutno uznat, že by si možná zasloužil důstojnější rozloučení. Kresba byla ok, vcelku přehledná, ale to jak byl pojat DP, jmenovitě styl kresby jeho hlavy, to mě bolelo do očí. Děj mi ze začátku moc nedal. Co jsem si ale opravdu užil, byla závěrečná rubačka na poli v Kansasu, kde se DP doslova vyřádil. Kam ze hrabe jeho masakr z ,,Deadpool #4 DP vs S.H.I.E.L.D." Pokud si ale tenhle komiks budete kupovat kvůli smrti Deadpoola, budete zklamáni. Jeho myšlenkové pochody při umírání jsou sepsány moc dobře, obecně celá ta jeho smrt není vůbec špatný nápad, ale působí to odflákle, nebo spíš zbytečně narychlo udělané.Škoda...
S čím si scénáristé mohli zároveň více vyhrát je chemie mezi DP a jeho dcerkou. Obecně si myslím že se z té jeho dcery dalo vytřískat daleko více, než zde bylo podáno. Ale je třeba uznat, že v psychologickém vývoji Deadpoola sehrála opravdu významnou roli. Shrnuto - není to vůbec špatný komiks, rád se k němu kdykoliv vrátím, ale tahle osmidílná série si zasloužila důstojnější konec s opravdu velkým finále, kterého jsme se dle mého názoru zde nedočkali.

Delphín
Delphín | 25.4.2020 | Deadpool #07: Osa

Všeobecnou kvalitou se to počátečním dílům této série nevyrovná. I tak, byť zde nenajdete žádné extra dobré hlášky DP, tak mě to bavilo o dost víc, jak dva minulé díly. Děj odsýpal, fungoval i z hlediska charakterového. Možná zní hloupě, "vinou" marveláckého eventu z Deadpoola udělat budhistu odmítajícího násilí, ale z hlediska charakteru jej tento komiks zase posouvá o krok dál, a DP pak ke konci působí ještě víc tragičtěji. Jen škoda, že onen event Axis u nás česky nevyšel, místy děj proto dost drhne, nebo spíš působí zmateně. Je to ale jenom občasné chvilkové mínus v celém ději.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 29.5.2020 22:04
Komentáře u comicsů: 48
Hodnocení comicsů: 51
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 95 (cca 14718 Kč)
Má: 89 (cca 15407 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné