Miluju své přátele, sport a čtení
Klasické Geeek Info:
Marvel nebo DC? - Marvel
Oblíbené postavy Marvel - Spider-Man, Daredevil, Rocket, Nova, Hawkeye
Oblíbené DC postavy - Joker, Batman, Nightwing
 • Delphín
  U posledních dílů jsem mírně prskal, nějak mi přišlo, že Usagi ztrácí šťávu. Zde ale došlo k plnému natankování. Super hlavní zápletka, každý panel má emoci, skvěle provedené akční scény i momenty, které chytnou za srdíčko. Jasně, taky bych rád viděl posun hlavního příběhu, ale jelikož čtu knihy s časovým rozestupem, nijak mě to neeliminuje.
 • Delphín
  Delphín5.12.2022 00:01Usagi Yojimbo #26: Zrádci země
  Stále dobré čtení. Poslední povídka byla skvělá.
 • Delphín
  ,,Bohatý je ten, koho baví jeho práce a uspět může jen tehdy, má-li věrné přátele."
  Byla to nádherná nostalgie do dětských let, kdy jsem nadšeně ujížděl na Velkolepém Spideym a Kačerech. Jasně, české vydání bohužel má pár překladatelských failů ale jsem schopen to přejít. Při čtení Rosovo příběhů jsem se totiž kochal dějem i kresbou, která obsahuje několik skrytých vtípků.
 • Delphín
  Delphín7.9.2022 13:40Zámek a klíč: Zlatý věk
  ,,Nejsou snad pravdivé naše city? Nebo jsou méně pravdivé věci, jimž porozumíš ve snu, ale po procitnutí se rozplynou?"
  ,,Mám ráda vznešenost. A musím říct, že ji častěji nacházím u vymyšlených lidí než u těch skutečných."
  Komiks jsem bral do rukou s velkými očekáváními a obavami. Zámek a klíč je má nejsrdcovější komiksová série. Proto by mě mrzelo, kdyby jí toto dílo nějak poskvrnilo jméno. A to se rozhodně nestalo. Tvůrčí duo Hill a Rodriguez dokázali, že do stejné řeky člověk vstoupit dokáže. Nádherně nás zavedli do historie rodiny Zámkových a z na úvod nevinně vypadající poklidné rodinky, udělali neuvěřitelně akční a emocemi nabitou jízdu. Klobouk dolů!
 • Delphín
  Delphín22.8.2022 19:39Skalpy #10: Konec cesty
  Fantastická série se dočkala svého zakončení! A úctyhodného? Za mě ano, leč od něj jistě byla jiná očekávání. Každá postava se dočkala svého zakončení. Jedni skončili tragicky, druzí úctyhodně. Rozhodně by se z toho dalo udělat deset dalších komiksových knih. Umění ale je skončit včas a i to zde Aaron v této dokonalé sérii dodržel. Komiksy jsem si půjčoval v knihovně, něco takového ale musí povinně zdobit mou knihovnu. Brzy to z ní jistě zase vytáhnu k přečtení.
 • Delphín
  Delphín21.8.2022 04:26Skalpy #09: Zatni pěsti
  Už moc dobře víme, že čistě dobrou postavu z hlediska charakteru zde nenajdeme. Ale že ani žádnou evidentně nečeká dobrý osud, to nám tento revoluční díl dokonale zobrazil. Těším se na finále.
 • Delphín
  Těžko se nadále hledají slova k této sérii. Ani díl číslo osm nezklamal a měl co nabídnout.
 • Delphín
  Děj nám zde lehce zpomaluje a rozvíjí nám již dobře známé postavy. Rozhodně bych ale tento díl nenazval bokovkou, kterou při čtení celé série můžete přeskočit. Pevně věřím, že se jedná o malinký dílek tohoto unikátního depresivního puzzle.
  Vypíchnout musím noční scénu mezi Carol a Dashielem na silnici, kde jsem byl atmosférou doslova pohlcen.
 • Delphín
  Delphín10.8.2022 17:19Taven Bachtale - Buďte šťastni!
  Průměr jsem očekával a taky jsem jej dostal. Kreslíř odvádí relativně dobrou práci, leč některé panely byly zbytečně velké.
  Scénář bohužel drhne. Základní nápad je opravdu dobrý, nicméně vydává se zcela nezajímavým směrem. V druhé polovině jsem byl už lehce znuděný, páč se toho moc nedělo. Oceňuji finální rozuzlení, ale cesta k němu byla zbytečně zdlouhavá..
 • Delphín
  Delphín8.8.2022 12:50Skalpy #06: Hlodání
  Málokdy se mi stane, že komiks přečtu na jeden zátah. Zde to šlo samo. Ta práce s jednotlivými postavami a jejich postupným ,,vývojem" je učebnicová.
 • Delphín
  Delphín8.8.2022 05:48Usagi Yojimbo #25: Hon na lišku
  Další perfektní počin. Některé příběhy už mají lehce předvídatelný konec, obsahují ale rovněž plno emocí, které celému dílu vždy dodají nový a jedinečný nádech.
 • Delphín
  Delphín5.8.2022 12:53Skalpy #05: Úplně sám
  Cesta do hlubin prérijních duší. Leč už se to zdá neuvěřitelné, Aaronovi se nadále daří hrát si s čtenářem a odkrýt další závoj tajemství. Závěrečnou akci jsem si zde moc neužil, ale čert to vem, když tu byla taková tuna skvěle napsaných momentů, které jsou občas řádné psycho.
 • Delphín
  Fajn čtení. Bylo zajímavé sledovat počáteční chemii mezi Batmanem a Robinem, ale i to, jak Robina bere Gordon, Alfréd nebo spolužáci.
  Důstojné pokračování Temného vítězství!
 • Delphín
  Po pár lehce vlažnějších stránkách na samotném začátku, se nám Skalpy vrací do zajetých kriminálních kolejí. Pecka díl s dost zajímavým koncem, díky kterému se rozhodně těším na následující díly.
 • Delphín
  Další super díl této jedinečné a dokonalé série. Návrat černé duše je opravdu dobře napsaný hororový příběh, jenž si ale zasloužil více grandiózní vyvrcholení..
 • Delphín
  Delphín26.7.2022 03:33Skalpy #03: Mrtvé matky
  Famózní detektivka, kterou mi Jason Aaron naprosto vyrazil dech. Tak napjatý jsem při čtení dlouho nebyl.
 • Delphín
  Delphín24.7.2022 05:37Skalpy #02: Kasino v rytmu boogie
  Parádní počin, který nám dovolí nahlédnout do hlubin duše hlavních postav tohoto velkého příběhu, díky čemuž pro jejich chování a rozhodnutí máme rázem větší pochopení.
 • Delphín
  Delphín22.7.2022 15:37Skalpy #01: Země Indiánů
  Parádní start série. Aaron rád píše psychopaty a tady jich má tunu. Skvěle vyobrazené prohnilé prostředí, jenž obývají trosky, jen zdánlivě připomínající lidské bytosti.
 • Delphín
  Delphín20.7.2022 22:06Jail City: Město v zajetí
  Komiks, koupený čistě z nostalgie, kdy jsem jako malý špunt miloval komiksy, které se nacházely v časopisu ABC.. Příběh je relativně dobře promyšlený a převedený na komiksové plátno, přesto si ale neodpustím poznámku, že děj pokaždé něco brzdilo. Nejčastěji popisné texty, jejíchž existenci jsem ochotný pochopit, ale ne v jedné z nejvíce dramatických scén celého příběhu.
  Pohodové westernové počtení, které neurazí, ale ke čtyřem hvězdičkám mu ještě dost chybí.
 • Delphín
  Delphín2.7.2022 14:40Milada Horáková
  Skvělé historické dílo. Autor si s tím možná mohl více vyhrát. Detailněji vypsat život paní Horákové, nebo přidat více citací. Jako historické okénko to ale poslouží skvěle. A toto je zrovna část historie, která se musí připomínat, aby se již nikdy neudála.
 • Delphín
  Delphín30.6.2022 14:48Myší hlídka #03: Černá sekera
  Nečekaně drsný ale čtivý příběh, kterému nic neschází
 • Delphín
  Delphín25.6.2022 05:56Myší hlídka #02: Zima 1152
  Pokud měl autor v prvním díle nějaké nedostatky, ty zde vymazal a dodal ještě větší kouzlo svému krásnému a propracovanému světu. Komiks má pár dost silných momentů, myslím ale, že kdyby byl komiks delší, zapůsobilo by to na čtenáře ještě více. Rovněž dějová linka ohledně spiknutí vyšla lehce naprázdno, pořád je to ale úžasný a čtivý komiks.
 • Delphín
  Je mi líto, že s hodnocením dosti vybočuju z řady. Jo, komiks je to fajn ale přijde mi, že se to dalo celé pojmout jinak a lépe. Příběh si mě nejvíce získal společnou minulostí Nikoho s Brucem ale i to je už celkem otřepané klišé..
 • Delphín
  Delphín2.6.2022 18:05Batman Mikea Mignoly
  Zkáza - Dost povedený příběh, kvůli kterému si komiks kupujete a rozhodně vás nezklame 3,5/
  Ve světle plynových lamp - Příběh, který jsem si užil rozhodně nejvíce, už proto, že mám rád tématiku a teorie ohledně Jacka Rozparovače. Rozuzlení výborný, jen zde mohla být obsáhlejší detektivní práce 5/5
  Svatyně - Jak rychle graduje, tak rychle končí, což jí dost podkopává nohy. 4/5
 • Delphín
  Delphín19.5.2022 03:06Usagi Yojimbo #23: Most slz
  Nečekaně temný, ale stále výborný Usagi
 • Delphín
  ,,Když věc pohání nenávist, obvykle vydrží dlouho."
  Komiks startuje relativně povedeným retrem, převážně mě ale oslovil následující příběh. Začíná nám výslechem, u nějž sedí Peter a Wolverine, kteří popisují svou akcí nadupané dobrodružství. A komu? Odhalení na konci stojí za to. Cením rovněž bohatou sekci bonusů, která byla v tomto kompletu občas opravdu chudá..
 • Delphín
  ,,Možná proto zůstávám silný v tomto chaosu. Protože vím, že jsem slabý."
  Příběhy od Jenkinse mi občas nesedly, ovšem jeho práce v tomto komiksu je fakt úžasná, Jenkins zde ukázkově pracuje jak s Goblinem tak Peterem a rozhodně se toho nebojí, škoda jen kresby, která se mi moc nelíbila.
  Ze řetězu se autoři utrhli i v druhém příběhu, jehož zápletka je dosti zvláštní ale jako celek to funguje relativně v pohodě, ale jak už psal Hroubek, rozhodně to nesedne každému. Za mě ale pohoda a celkově dost fajn počtení.
 • Delphín
  Usagi, ve kterém se dočkáme nadpřirozenosti i přirozené a roztomilé chemie. Každý příběh byl svým stylem kouzelný, hlavně ten poslední, jenž umocňuje poznámka k příběhu na konci komiksu
 • Delphín
  Delphín2.3.2022 11:09Usagi Yojimbo #21: Matka hor
  Paráda
 • Delphín
  První sešit je opravdu výborný. Pak se dostáváme k hlavnímu příběhu. Ten se hlavně ze začátku četl sám, postupem času mu ale docházel dech..
 • Delphín
  Tento komiks obsahuje dva příběhy

  Ten první jsem si užil opravdu neskutečně. Slidey je zde vedlejší postava, což nám rázem nabízí příběh z jiné perspektivy. Parádní kresba, zajímavá zápletka, výborné vyobrazení Octopuse, vše skvělé.

  Druhý příběh byl oproti minulému horší, nechte se tím ale odradit. Příběh se dlouho pohyboval na hranici lepšího průměru, v závěru ale nabral pořádně grády, čímž si dost polepšil.
 • Delphín
  Stále výborný komiks, ovšem v tomto tomu chybělo něco navíc, proto našemu ušatému samuraji bez pána výjimečně nemohu střelit 5*. Ale čtivo pochopitelně stále boží
 • Delphín
  Poctivé a zásadní retro. Must have pro milovníky Spideyho i komiksů obecně
 • Delphín
  Neskutečně nádherné, silné a emotivní počtení
 • Delphín
  Komiks dost zvedá příběh s Thanosem, který byl zajímavý. Zbytek ale podprůměrný příběhy, co obsahují nepřehledné a nezáživné rubačky s (pro mě) nepěknou kresbou Larsena i McFarlaneho.
 • Delphín
  Z počátku jsem byl úplně zbytečně na obavách. Ti dva se skvěle doplňují a autor z toho těží na maximum. Sahá se zde hluboko do Spideyho historie, je to vtipné ale místy i vážnější.
 • Delphín
  Když pominu pasáž s Lokim, která mě nebavila, tak se jedná o důstojné rozloučení se skvělou sérií.
 • Delphín
  Můj oblíbený a vícekrát čtený pavoučí příběh, který mě vždycky naprosto dostane. Straczynski je fakt frajer, užívá si strhující i dojemné monenty a obecně celý Spidey vesmír chápe tak, jako málo kdo
 • Delphín
  Další parádní komiks ze Straczynskiho dílny! Jak už název napovídá, opět se zde řeší otázka onoho pavoučího kousnutí a výrazně se pohne napjatý vztah mezi Peterem a M.J. Druhá půlka příběhu obsahuje dost fajn záporáka z mého milovaného prostředí mafie. Vtipy jsou rovněž dobré, pecka dílo!
 • Delphín
  Delphín18.12.2021 00:471984: Grafický román
  Úchvatné, ponuré a děsivě dílo, které budete číst s husí kůží a slzou v oku.
 • Delphín
  ,,Pamatuj, lidé si pravdu znát nepřejí."
  Musím uznat, že velmi milé překvapení. Má to zajímavý nápad a ponurou atmosféru, kterou umocňuje rovněž kvalitní práce s barvami.
  Komiks se s ničím nemaže, po celou dobu tu máme depresivní i brutální scénky ale v ideální míře, z čeho rázem vyplívá kvalitní dílo.
 • Delphín
  Delphín6.12.2021 00:03Zaklínač #04: Z masa a ohně
  Tak tohle mě extrémně nebavilo. Gerald se tu chová totálně mimo charakter, děj nudný a předvídatelný bez zaklínačské atmosféry...
 • Delphín
  Delphín5.12.2021 02:07Zaklínač #03: Prokletí vran
  Třetí díl mě bavil zatím asi nejvíce. Série se po stránce kresby dala do nového a lepšího gala, začátek sice slabší, pak se to ale solidně rozjelo, byť ve finále je zápletka dosti prostá.
 • Delphín
  Excelentní kousek. Straczynski zde oblékl pavouka do v té době zcela nového kabátu, který mu opravdu sluší. Rozjíždí se nám zde mystično, filozofování a dospělejší témata plná vztahů či drog. Přitom si to ale nechává to jedinečné kouzlo a důvtip, jenž kolem Spideyho panuje.
 • Delphín
  Straczynski je prostě borec. Dokázal se Spider-Manem udělat to, co žádný jiný velký autor. A tento komiks je toho jasným důkazem, skvělé čtení plné zvratů akce a trochy magie :-)
 • Delphín
  Delphín17.11.2021 14:08Zaklínač #02: Liščí děti
  Skleněný dům mě tedy bavil o poznání více. Začátek je super, Gerald se dostává na loď a příběh se nám rozjíždí, bohužel ale ne nijak velkolepě. Zajímavých postav je zde dost, ovšem de facto žádná nedostane prostor a všechny jsou v průběhu skoro až zbytečně. Dost mi taky vadilo, že se příběh točí v jedné šabloně a časem se mi stal ohraným a předvídatelným.
  Ale abych jen nekritizoval, hlášky zde padají dobré a Tobin zde dobře buduje atmosféru.
 • Delphín
  Delphín16.11.2021 00:21Zaklínač #01: Skleněný dům
  Dost fajn temný zaklínačský příběh, co postupně graduje. Pro nováčky značka ideál.
 • Delphín
  Delphín10.11.2021 17:45Batman: Tři Jokeři
  Tento komiks jsem bral do rukou plný očekávání. A světe div se, byla naplněna
  Napřed chci vyzdvihnout samotné vydání. Skvělá pevná vazba co nekřupe, přebal rovněž kvalitní.
  Kresba je fenomenální už díky tomu, že si díky ní můžeme snadno vzpomenout na ikonický Kameňák.
  Celý příběh je ale výtečný i z příběhové části. Myšlenka o třech Jokerech a jejich chování se mi zamlouvalo. Po krku jim jde Bazmanův tým, kde rovněž panuje skvělá chemie. Při scéně, kdy Red Hood stojí u svázaného Jokera jsem ani nedutal. Tuto několika stránkovou scénu jsem si užil nejvíc z celého tohoto super komiksu
 • Delphín
  Delphín9.11.2021 20:58Thor: Vikingové
  Dost pohodové čtení. Ennis si tu s Thorem nedělá hlavu a šoupá jej de facto do vedlejší role, díky čemuž mohou dostat prostor zombie vikingové, kteří si z New Yorku udělají krvavá jatka.
 • Delphín
  Dvojka pokračuje bohužel ve stejné šabloně jako jednička. Rubačka - účastník rvačky utíká - civilní život. Je to ukecané, nudné a místy opravdu sluníčkově naivní
 • Delphín
  Delphín22.7.2022 17:44Pindárna
  Hawwwran: menší seznam kostek:
  x-man tornado v2
  tengyun v2 m
  valk 3 m

  Jinak, u mě komiksy na dovolenou jedině do letadla, či jiné dopravy. Na pláž zásadně voděodolnou čtečku :D
 • Delphín
  Delphín26.8.2021 01:49Filmový a hudební klub
  Fimi: Zrovna na Schang-chiho nejsem nijak extrémně natěšený, ale ujít si to nenechám :)
 • Delphín
  Delphín17.3.2021 01:39Pindárna
  Lijem24: Jj, Civil War mi taky udělalo radost
 • Delphín
  Delphín17.2.2021 11:37Pindárna
  Fimi: Díky moc
 • Delphín
  Delphín16.2.2021 23:25Pindárna
  Zdravíčko, milovníci komiksů. Chtěl jsem se poptat, nevěděl byste někdo, co vše se hodí mít načteného předtím, než se pustím do Války říší od J. Aarona?
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 270 (cca 65512 Kč)
Mám: 227 (cca 49747 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0