Zapadlé aljašské městečko Barrow je známé díky zvláštnímu přírodnímu úkazu- od 18.listopadu do 17.prosince tam nevychází slunce a Barrow se ponoří do tmy. Do tohoto severoamerického města se začínají plížit krvežíznivý upíři pro které je zde přichystáno 30 dní plných lidských obětí a s nimi související krve. Poslední nadějí lidského druhu je šerif Eben a jeho zástupkyně/manželka Stella. Dokáží zachránit zbylé obyvatele před nočními tvory?

Obsahuje scénář prvního sešitového dílu a obálky sešitové řady+úvod od Cliva Barkera, původní vydání ve třech sešitech vyšlo u nakladatelství Idea+Design works (IDW) v roce 2002, souborné vydání u téhož nakladatelství v roce 2003.

Scénář
Steve Niles
Art
Ben Templesmith
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Dana Krejčová
Redakce
Václav Dort
Žánry
akční, drama, horor
ISBN/ISSN
80-903213-3-X (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
155 x 240 mm
Tisk
barevný
Váha
360 g
Stran
96
Cena
659 Kč
Originál
30 Days of Night (IDW Publishing, 2003)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš5.3.2022 02:0130 dní dlouhá noc
  Kdysi jsem viděl film a byl jsem nadšenej, stále ho mám v paměti jako něco silně nadprůměrného a atmosférického. Komiks je v ČR dlouho vyprodaný a po letech shánění (já dříve [před 5-8 lety?] vůbec nevěděl, že film byl podle komiksu a že se tu vůbec prodával) jsem za litr sehnal (dráž než všichni ostatní, co koukám - ty voe, v LK za dvě kila? omg, škoda). Bena templšmita mám hodně rád, v Silent hill jsem si nejdřív říkal, že hnus, pak super, ve Fellu dokonalý a zde totéž, v hnusotě je síla. :D a scénář, komiks, příběh... ty voe, jen tři sešity? :D Myslel jsem, že to má tenký stránky nebo něco, tohle sice jakože má atmosféru severu, tmy, zimy, upírských zabijáků, ale málo!!!! nevyužitý potenciál, nevyužitý nápad a při tom začnou tak hezky. Příběh budí dojem jedné noci, místo 30, uspěchaný OP!!! závěr. Fakt škoda, při tom ten úvod fakt pěkně začal, jakoby někdo osekal prostředek příběhu a hlavně linka s ženskou, co žije staletí, zjistí od fetky mejl komunikaci a vyšle syna dokumentovat ---- WTF?!?! :D co tohle bylo?? žádný rozuzlení, vyřešení, výsledek, informace, těžkej fail. No, čekalj sem hodně, dostalj sem zklamání... takhle to vidím na průměr, ale jsem rád, že komiks mám. Budu muset zkouknout film+pokračování a možná časem se podívám i na pokračování komiksu in ingliš.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.1.2021 16:4830 dní dlouhá noc
  Přes značně patetický závěr se jedná o atmosférickou a prima nakreslenou (už ve Fell se mi Templesmith hodně líbil) hororovou záležitost. Trocha klišé, ale ten námět je pojat celkem originálně. Geografické umístění je strašně zajímavé, zase mi to vzalo nějaký čas na Wikipedii...

  Že to má pokračování mi je zároveň líto (neb zde nevyšlo), zároveň mě láká (neb by mě to asi zajímalo), zároveň mě ten fakt děsí (neb je tolik dílů a to nemůže být asi stále stejně dobré)...

  Celkový dojem: 70%
 • faster86
  faster863.8.2020 07:2130 dní dlouhá noc
  Scénáristicky je to jednoduché, rychlé, chytré. To co dodává hororovou atmosféru je kresba, přijde mi že se to neskutečně hodí na vykreslení města kde měsíc není slunce. Příjemná průměrná jednohubka.
 • louza
  louza14.1.2019 09:4730 dní dlouhá noc
  Banda upírů si vyhlédne malé městečko na Aljašce pro krvavou párty po západu slunce. V popelu města se jim postaví místní šerif, který na poslední chvíli zjistí způsob jak s nimi bojovat a zlejšky po zásluze vyplatí na holou. Triviální příběh, který nezaujme ničím jiným než emotivními detaily. Pokud vás navíc nezaujme Templesmithova atmosférická kresba, jste ztraceni. Sama o sobě je třísešitová kniha je jen lepším tříhvězdným průměrem. Velká škoda, že fanoušci nevydrželi a kniha se u nás neprodala, protože jde v podstatě jen o předehru a to hlavní se děje v přímo navazujících výborných Dark Days, nebo regulérní dvojce Return to Barrow. Kde se laťka 30 dní dlouhé noci podstatně zvedá.
 • daon
  daon30.9.2018 21:1530 dní dlouhá noc
  Tu kresbu (ze vraj umelecku?) zial nemozem stravit z nijakeho uhla a to som skusal na to pozerat uz aj hore nohami!
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš30.9.2018 18:1330 dní dlouhá noc
  Ako prvý som videl film až potom som čítal komiks. Rozhodne sa jedná o dobrý nápad a prostredie nočnej, nehostinnej Aljašky plnej hladných upírov je sexy. Veľký problém som však mal s kresbou na ktorej poriadne nič nevidno. Je originálna a má svoju atmosféru, ale čítanie mi kazila viac ako by sa mi páčilo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.12.2017 13:3530 dní dlouhá noc
  Jako není to špatné a jsem rád, že jsem se k tomuto komiksu dostal. Za to může poměrně slušně natočený film s Joshem Hartnetem. Vizuálně mě to docela baví, ale je to takové rozostřené až nekonkrétní a nějak mi to rychle odsýpalo. Zkrátka než jsem si stačil udělat na to nějaký dojem, tak to skončilo. Od těchto autorů mám rád jiné komiksy, ať už v podání sólo nebo dohromady. Tehdy mě odradila cena, ale nakonec jsem se k němu nějak dostal a prostě průměr, z důvodů, které jsem psal výše. Slušná porce hororu a násilí.
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.3.2016 07:4930 dní dlouhá noc
  Musím se přiznat, že k jedněm z mých oblíbených činností patří chodit před knihovnou - a ani u toho nemusím být nutně nahatý, či v kožených tangách - prohlížet si hřbety knih, hrabat se, přerovnávat, uspořádávat, rozšiřovat, kompletovat a rozmýšlet co si vyberu ke čtení. A tak jsem si teď tak hrál se sv..ou knihovnou, přenášel, srovnával, uskupoval rozházené série a krom zjištění, že mé skladovací kapacity jsou opět skoro naplněny, jsem vyhrabal tři starší věci od Comics centra, které nepovšimnuty škemraly o mou pozornost už dlouhé roky. A proč ne, řekl jsem si a otevřel jsem hned první z nich, jíž povedenou adaptaci jsem kdysi shlédl. Začetl jsem se do 30 dní dlouhé noci, protože Ben Templesmith mě uhranul už dávno.

  Na předsádce tužkou vyryto 380 Kč z antiku, takže cena OK, je to přece jenom malá knížečka a původních 599,- je přestřel.

  K Aljašce mám citový vztah, zažil jsem tam největší dobrodružství svého života, proto mne udivila ignorance amerického scénáristy, který byl tak líný, že se ani neobtěžoval zjistit, kudy “Alaska Pipeline“, tedy ropovod, který upíři v knize rozbijí a zapálí, vede. Ten totiž nevede do Barrow, ale do Prudhoe Bay (kde se dá dostat autem a kam jsme se bohužel na konci léta přes sníh a led už nedostali). Scénáristicky je to vůbec poslabší, i když dobrou původní myšlenku nelze Stevu Nilesovi upřít. Co tuto knihu však dělá extra zážitkem je výtvarné zpracování Bena Templesmithe. Zbytečností jest k němu psát více, je prostě specifické, dynamické, naprosto excelentní a plně mne uchvátilo.

  Takže za brilantního Templesmithe a moji milovanou Aljašku, kterážto kombinace vdechla této knize neopakovatelnou atmosféru, nemohu jít pod pět.
 • HansuruSadako
  HansuruSadako16.6.2015 22:1130 dní dlouhá noc
  Skvělá kresba, výborný nápad na prostředí (sníh a mráz v odlehlém městečku kdesi za polárním kruhem je prostě ryzí dobro), avšak scénář naprostý průměr. Na druhou stranu, celkem potěší vidět upíry, kterak jsou zase jednou ve formě a při chuti.
 • sedw
  sedw23.1.2014 23:5030 dní dlouhá noc
  Pro mě naprosto fantistická záležitost. Souhlasím, že scénář ke konci mírně ztrácí dech (avšak je to u mě spíš dáno tím, jak vysokou laťku nastavila první kapitola), ale atmosféra z tohoto komiksu přímo srší, zejména je to dáno famózní kresbou, které k námětu sedla dokonale. Koupeno za plnou cenu, ale nelituju, toto dílo si ještě určitě nejednou přečtu.
 • kaylin
  kaylin11.5.2013 13:0630 dní dlouhá noc
  "30 dní dlouhá noc" není dokonalým příběhem. Ben Templesmith by si pro svou kresbu zasloužil ještě o něco lepší scénář, ale na druhou stranu závěr je překvapivě lidský a příjemný a ukazuje, že Steve Niles není vůbec špatným scénáristou a zvládne sem tam hodně dobré momenty. "30 dní dlouhá noc" jich má více, ale příběh přesto není dostatečně celistvý a ani úplně uzavřený. Linie matky a syna z New Orleans je v této knize utnuta a nemá většího významu. Což jen ukazuje na to, že zde bude ještě nějaké pokračování – hodně pokračování. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/05/55-30-dni-dlouha-noc-65.html
 • PP
  PP4.11.2011 21:0530 dní dlouhá noc
  Ešte som to ani nezačal poriadne čítať a už bol koniec. Kúpené v LK.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš8.8.2011 23:4330 dní dlouhá noc
  Vizuál neshledávám speciálním, ale k tématu se hodí. Atmosféra slušná, nápad jednoduchý, ale velmi úderný. A vlastně komiks jako celek je velmi úderný a je příjemnou čtenářskou jednohubkou. Za dvě kila z LK naprosto v pohodě, za 599,- vzhledem k minimálnímu rozsahu a trvanlivosti "díla" absurdní (alespoň tato částka je uvedena na mé publikaci oproti zdejšímu záznamu).
 • felis
  felis mecenáš31.3.2011 09:0730 dní dlouhá noc
  V podstatě vše už řečeno. Kdybych měl porovnávat s filmem, napsal bych asi něco podobného jako Kaluž pode mnou. Přes všechny nedostatky scénáře z tohoto comicsu hlavně díky kresbě Bena Templesmithe stříká temná atmosféra na všechny strany a to já rád. Parádně je z toho cítit ta zima, beznaděj a tma.

  Kdyby vyšlo pokračování, tak bych se vůbec nezlobil. Každopádně aktuálně za pusu v levných knihách, není co řešit.
 • vasek
  vasek31.3.2011 01:3330 dní dlouhá noc
  Jakkoli bych se u všech hodnocení rád vyhnul srovnávání filmu s předlohou, konkrétně u Dlouhý noci se tohle poměřování skoro nedá obejít. Když totiž přemýšlím, jestli je v něčem výrazně lepší komiks nebo film, ať už v celku nebo určitých konkrétních složkách, stále mi vychází taková beztvará a nekonkrétní plichta.

  Scénář u obou zpracování: zhruba pade na pade. Téhle knížce se dá vytýkat jednoduchost, přímočarost a absence jakéhokoli překvapení. Dokonce by se dalo říct, že scénář je nejslabší částí celé knihy. Jenže se v něm (na rozdíl od filmu) nevyskytují suprdebilní momenty a totální nelogičnosti. Filmová upírská žranice působí zpočátku dojmem geniálně nalinkovaného spiknutí temných sil proti obyvatelům jedné zastrčené vesničky. Jenže v prostředku řádění se vraždící monstra najednou zastaví a zničehonic si uvědomí „jééé, my je vlastně musíme zabít všechny, aby se nikdo nedozvěděl, že existujem!“ Tak tomu říkám fakt kotrmelec! V komiksu je tahle zásadní situace vyřešená o poznání inteligentněji. Na druhou stranu je z celého komiksového pojetí cítit určitá lenost v popisu konkrétních situací, místy až přílišná zkratkovitost (celé se to taky mohlo odehrát za 15 minut) a nemohl jsem se zbavit pocitu, že původně bylo nejspíš zaděláno na víc sešitů. Například ve filmu zcela chybějící část o záhadném „vědoucím“ dokumentaristovi je tady skoro zbytečně. Člověk čeká, že se z téhle dějové linie něco důležitého odvine a ono prdlačky. Film přece jen maličko vede v míře akce, krutosti, přirozenějšího plynutí času a jednotlivé mikropříběhy jsou daleko lépe vykreslené a vypointované.

  Tak nějak nastejno mi pak vychází atmoška, která ve filmu i komiksu vyšla takřka na třikrát podtrženou jedničku s hvězdičkou. Obecně mám sice velkou výhradu k panu Templesmithovi a jeho „fotorealismu“ (docíleného tím, že vezme fotku obličeje, prožene filtrem a dokreslí do ní zuby nebo uši, kteréžto kreslířsky neetické „ochcávačky“ používá s mírou nestřídmou a vrchovatou), ale tentokrát mi jeho ne-technika ani moc nevadila.

  Suma Sumárum: Relativně zábavný kratochvilný brak. Přečteno na jeden zátah. Za dvě kilča z eL-Káček dobrý.

 • Kaluž
  Kaluž mecenáš12.8.2010 15:0430 dní dlouhá noc
  Beru to jako takový bonbónek k naprosto famóznímu filmovému zpracování. Nebýt toho snímku, předlohu bych ani nečetl. Pokud máte také pocit, že vám z komiksu někdo vytrhal strany a že děj se rozhodně neodehrává na ploše třiceti dní, mrkněte na film. Je tam všechno a atmosféra krví prosyceného severu je mnohem hutnější. Málokdy se podaří zadaptovat komiksový scénář do kvalitního filmu. V případě snímku 30 dní dlouhá noc se ovšem podařilo předlohu zadupat do sněhu.
 • flipflop
  flipflop27.7.2010 09:3730 dní dlouhá noc
  kresba super, příběh nic moc
 • doophy
  doophy24.7.2010 14:3730 dní dlouhá noc
  Kresba od Bena Templesmitha perfektně podtrhuje atmosféeru, ale velice nepříznivý poměr cena/ kvalita nebo cena/ délka knihy
 • vachudik007
  vachudik00720.7.2010 00:0930 dní dlouhá noc
  Vyšlo také v lim.serii pro členy ComicsCentra s matnou obálkou..
 • The Genius
  The Genius24.9.2008 11:0530 dní dlouhá noc
  No, na to, že se má děj odehrávat 30 dní (pardon, nocí :), se v něm stane podezřele málo. Ovšem kresba je opravdu atmosférická. Jen lepší scénáristu to chtělo. No a ta cena? fuj :)
 • Godsmacker
  Godsmacker12.5.2008 18:2730 dní dlouhá noc
  Bude to znít divně,ale film se mi líbil víc než komix...do tý úchylný kresby semse nějak dostal,ale chatrnej scénář to celý skopnul do bahna průměru.Kdybych to nedostal jako dárek,tak bych řek,že vyhozený peníze.
 • choze
  choze10.3.2008 11:1330 dní dlouhá noc
  Nezbývá mi než papouškovat po ostatních - nádherně atmosférické malůvky (s výjimkou mizerně nakreslených tváří - tedy až na zuby :), ale příběh za nula bodov. Zpracování kvalitní, cena nehorázná, oceňuju bonus v podobě ukázky ze scénáře.
 • Big G
  Big G28.8.2007 08:4530 dní dlouhá noc
  To možná jo, ale já to koupil v roce 2007, takže teď je poměr zpracování/cena dost špatný.... :)
 • andre
  andre mecenáš28.8.2007 06:4630 dní dlouhá noc
  Big G: co se zpracování týká, tak musíš brát v potaz dobu vzniku. Co je dnes standart, před 4 lety byl luxus. To máš jak u aut.
 • Big G
  Big G27.8.2007 20:0530 dní dlouhá noc
  Jednohubka. Totálně roztrhaný, až neexistující, děj... a kresba zase není až tak moc skvělá, aby nehorázně slabý scénář zakryla. A cena je opravdu přemrštěná - zpracování je jen lehce nadprůměrné.
 • krvinka56
  krvinka5616.12.2006 09:3930 dní dlouhá noc
  Tak sem si to konečně dokoupil a musím uznat že to stálo zato,kresba je zajímava navozující super atmosféru.Upíry mám rád a tady je na ně zas jný náhled.Příběh se pomalu rozjíždí pak zajímavě poskočí ale pak je moc rychle ukončen dalo se určitě udělat mnohem víc ale fakt je to dobrej příběh se zajímaou kresbou.Obličeje sou fakt super.Silent Hill se mi líbil více ale tohle ztaky stojí zato.Rád doporučím.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo14.7.2005 20:5130 dní dlouhá noc
  Záčátek dobrej, ale jakmile dojde k napadení městečka, tak je scénář tak neuvěřitelně odfláknutej. Jestli S. Niles neměl čas nebo co? Typickej příklad scénáře těžícího jen z nápadu, to je asi všechno, netřeba tlačit na pilu atd. Myslím, že Niles trochu čerpal z filmu (né z knihy)Prokletí Salemu, hlavně vzhled holohlavých upírů a taky Barrow - Barlow. Aspoň, že kresba je skvělá. Sam raimi chystá film, doufám, že bude mnohem lepší.
 • andre
  andre mecenáš14.3.2005 08:2530 dní dlouhá noc
  Vizuálně velmi zdařilá. Scénaristicky - hezká (vtipná) myšlenka, ze které se dalo vytáhnou MNOOOOOOOHEM víc. Tady mi to připadá, že "scénarista" někde v opilosti zaslechl v baru od vedlejejšího stolu pěknou myšlenku, ale sám už pak nebyl schopen ji využít (pohrát si sní, jak by zasloužila). A co mi ještě vadilo je, že pokud se něco jmenuje "30 dní dlouhá noc", tak by to natom ději mělo bejt i poznat. Tady by se to mohlo jmenovta "Zatraceně dlouhá noc", nebo tak nějak. Bez názvu a zmínce na začátku bych nepoznal, že se ten děj má odehrát během vícero (30?) nocí. Takže tak.
 • Netorack
  Netorack10.7.2004 23:2630 dní dlouhá noc
  Kresba je fakt nevídaná, úprava exkluzivní, ale příběh - diplomaticky - nic moc. A poměr cena/výkon opravdu velmi špatný. Takže podobně jako u Vampirelly - přečetl jsem, OK, ale druhý díl si určitě kupovat nebudu.
  PS. Komiksem nezasažený kamarád mi po přečtení řekl, že to byla nuda.... Myslím si něco hodně podobného
 • Nakor
  Nakor24.6.2004 12:3330 dní dlouhá noc
  Slabý příběh, výborná umělecká kresba. Komu se kresba nelíbí, ať to nekupuje. Příběh zas není tak dobrej, abyste dali 600 kč za 80 stran komiksu.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade24.6.2004 12:1330 dní dlouhá noc
  Líbí se mi kresba, je to něco novýho. Atmosféra je taky OK, ale jak už tu bylo řečeno, námět je obehranej. Pořád je to, ale slušná věc, takže dávám tolik kolik dávám. MdS
 • snook
  snook22.6.2004 10:4330 dní dlouhá noc
  Všichni stále mluví o skvělé atmosféře, ale mě se to nějak vyhlo. Právě, že jsem z toho vůbec necítil ten hroznej svírající pocit, že jsem odříznutej od světa a mí jediní sousedi jsou upíři. Ještě k tomu dost rychlej závěr. Až mi připadal jakoby bezvýznamnej.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš21.6.2004 18:3130 dní dlouhá noc
  Jo, tak scenar by napsal i prumernej scenarista porna, ale co tenhle bociik vytahuje nad prumer je prave atmosfera. Ze stranek na me dychla atmosfera maleho odriznuteho mestecka kdesi na Aljasce, kde se mala vystresovana skupinka lidi snazi prezit. Jo a CC se postaralo o luxusni upravu.
 • M@P
  M@P21.6.2004 12:2630 dní dlouhá noc
  Na tomhle komiksu je zajimavy, jak funguje skoubeni jednoduchyho scenare s takrka minimalistickou malbou. Ma to neco do sebe. Ale stejne nechapu ten velkej humbuk v USA kolem toho - zas takova megabomba to neni. Nicmene mi to prijde jako zajimavy krok Comics Centra.
 • Zajo original
  Zajo original mecenáš21.6.2004 12:2130 dní dlouhá noc
  velmi rýchle ale malba bohovsky podtrhuje atmosféru, musi sa síce na to zvyknut ale v konecnom dosledku je to krasa+ vynikajúce spracovanie CC.
 • willis
  willis21.6.2004 09:3230 dní dlouhá noc
  Kresba, kresba...kresba je hnusná. To co předvádí Tempelsmith s ksichtama je hrůza. Člověk nepozná jestli to je chlap nebo ženská. To co je skvělý, je její další úprava a tónování barev, které vytváří dobrou atmosféru. Scénář je béčkový horor, ale mě nijak neurazil. Celkově nijak koupě nelituju, protože tenhle komiks svým vzhledem rozhodně vybočuje z řady
 • Ogre
  Ogre21.6.2004 09:1930 dní dlouhá noc
  Slabsi obohraty scenar, ale super kresba/malba
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš19.6.2004 18:3730 dní dlouhá noc
  Kresba mě vzala a to hodně, ale to je bohužel asi tak všechno. Atmosféru to má docela solidní, ale scénář úúplně obyčejnej jakej je vidět v každym druhym horou o upírech. Ale ta kresba mňam...
 • Sleepy
  Sleepy18.6.2004 22:1430 dní dlouhá noc
  Rozhodne jedna z nekjvalitnejsich hororovych veci, jake jsem kdy cetl. Minimalne atmosfera a kresba na sto procent pasujici k neprilis objevnemu, ale v ramci zanru funkcnimu scenari. Chutovka pro milovniky hororu, pro ostatni zanrem dosud nezasazene dobra prilezitost, jak se dostat k jednomu z piliru novodobeho comicsoveho zanru...

2245357
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš5.3.2022 02:0730 dní dlouhá noc
  vachudik00720.7.2010 00:0930 dní dlouhá noc
  Vyšlo také v lim.serii pro členy ComicsCentra s matnou obálkou..

  ///// víte o tom?
Četl/a (83)
123peta, 2scha, Azbest, BadBoy, bboorreekk, bierce, Blacklarch, Blacksad, Bubákolog, buscheer, calvin10, charvos, Cinema Ranger, ComicBookGuy, Const.ex, cybern, dajik, daon, Darth Raelchi, DEmnoG, Dezodoo, Doctorow, Draco nobilis, farnhajt, filosh, Final, flipflop, foudy, Fox01, George Walker Bush, gezic, Glumal, gumidekmedvidek, Hawwwran, hellblazer, Honzin, Hugin, Infarkt, invape, J.Connor, Jabba, James, jd., jiskra, Kaluž, Kapis, kaylin, Knuckless, Lachvos, Lawer de Sanctis, Librarian, Lobok257, Lojza, mart.in, Masinfira, Matyeos, Mr.Plysh, MurinWolf, namdnas, oleav, Olesh, pearlxjam, Petrisko911 , Poseidon1978, RadimNemec, raimi, rajot, RaptoR, RudyRod, Schramm, seezeethree, start05, terrordemon, trudoš, Ukko, Velkej šéf, vrazdinek, yogi, Zbysek2410, zdennanek, zgrywus, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
(190)
00sedm, 2scha, adam.ra, amazing_k, antiimini, ardath, Azbest, BadBoy, bboorreekk, beanek, Benji, bierce, Black Bro, yo, BlackDragon, blackJag, Blacksad, bmc75, Braindead, bronxik, Bubákolog, burzum, buscheer, calvin10, calviti, Cassidy, charvos, ComicBookGuy, Const.ex, Corvus, CSE_AC/DC, cybern, DAN478, DAxik, DEmnoG, DevCageR, Dezodoo, Dinik, disclose, doophy, Draco nobilis, dracula, Drakeus, dre, farnhajt, faster86, fel68, felis, filemon, filippo, filosh, Final, Fox01, freestyletricker, Glumal, Godsmacker, gongon44, goodspeed, GORERATED, Grebenda, grinder, gumidekmedvidek, Hawwwran, hellblazer, herbert, Honzin, Hugin, Hulik, illy, Infarkt, invape, isildur heir, J.Connor, Jabba, James, jiskra, Johnny Sasaki, Joshua_T, Kabukiman, Kapis, Kapitán, Kazumaki, KINIMODUS, Kjon, Klatic, Knuckless, krabtech, Kreatik Digital, kronoss, krvinka56, Lawer de Sanctis, Lenny, Librarian, Lisien, listr, Lobodlak, Lobok257, Lojza, lokeren7777, m.abrams, maara, Majkl, markic, Markyz de Sade, mart.in, Marvin, Masinfira, matrosh, Matyeos, Mauzr, merhyx, mgeralt, mikado, mikina, mikki.maser, mirec, Mistak, Mitthrawnuruodo, Mleako, moiqpiom, mokkun, monty.cl, MP, Mr.Plysh, mrkirby, MurinWolf, mywiel, Netorack, Neuro, Nightmare, noMster, Olesh, Ondraseeek, Orbeek, padre_negro, pavel, pearlxjam, pechna, Petrisko911 , PH79, POLAKST, Poseidon1978, PP, RadimNemec, Raikou, raimi, RaptoR, razielus, Redlum, RudyRod, Salien, Samurai-Jack, Saran, Schramm, sedw, Sidi Santini, Skot, Slaine, sleepless, stanleystar, Stara.kryta, start05, tacmud, terrordemon, Tialster, TIM.biker, Tombal, trudoš, tulipstros, Ukko, vasek, Velkej šéf, Viking, vishnar, Vítek, vrazdinek, vteco, willis, Wiruss, xai, Xeelee, xintax, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zebedee, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd
Chce (15)
absolute.000, Benny, Davey, delsemela, DracoAn, fusnix, Keno, Macek78, nx, petrsimcik, Qee, rockyt, RodRoder, vidocq, zdenur
Shání (3)
Černá Krysa, Qee, suricattaontheway
Nabízí (3)
antiimini, Fox01, sedw