• Mleako
  Před finálním soubojem s Azraelem potřebuje Batman pořádnou montage, tak mu Shiva domluví pořádnou školu od mistrů bojových umění a Jean-Paulovi začíná hrabat čím dál víc a jede full aggro. Příběhově to není nic extra, ale má to vibe osmdesátkových kung fu filmů a vlastně mě to dost bavilo.
 • Mleako
  Příjemný příběh, který poprvé uvedl na scénu Tima Drakea. Není to nic světoborného, ale čte se to slušně a je to důležitý dílek v Batmanově historii.
 • Mleako
  Druhá kniha Knightquestu už je teda o dost slabší a hlavním problémem jsou druhořadí brakoví záporáci a scénář. Linka s Abatoirem ještě šla (i když byla taky trochu přitažená za vlasy), ale Gunhawk, Maniax, Clayfacové apod. nejsou pro nového brutálnějšího Batmana žádnou výzvou. Váhám mezi 2* a 3*.
 • Mleako
  Mleako mecenáš4.2. 10:29Batman: Černé zrcadlo
  Linka s Jamesem Jr. je skvělá a má fakt mrazivou atmosféru. Jedinou výhradu mám k finálnímu deus ex machina. Části s Dealerem a Tiger Sharkem pak byly takový klasický superhrdinský standard. Sice se pak vše prolnulo s Gordonovic linkou, ale bylo to spíš takové odvedení pozornosti, aby byl v příběhu nějaký twist navíc. Za detektivní část s Jamesem Jr. ale ty 4* dám, protože podobné detektivní příběhy s Batmanem mám rád.
 • Mleako
  Mleako mecenáš5.1. 21:54Batman #13: Baneovo město, díl druhý
  Tak Kingovo finále bylo nakonec celkem vydařené a vydalo se to trochu jiným směrem, než jsem po dočtení první části Baneova města čekal. Thomasova motivace na konci mi teda přišla dost absurdní, ale je to suprácký komiks, tak jsem u některých nedostatků ochotný přivřít oko. A trochu mi zase vadilo to Kingovo oblíbené skákání mezi časovými liniemi. Někdy mi přijde, že je to rozházené na sílu, aby to vypadalo zajímavější, ale ve finále to spíš mate a pak pár stránek trvá, než si na to člověk zvykne. A závěrečný annual byl celkem o ničem.
 • Mleako
  Knightfall jsem až doteď nečetl, takže jsem byl zvědavý na tuhle 90s klasiku. Azraelův origin je přepálená prostoduchá akčňárna, ale v zásadě mě to bavilo. Má to rozmáchlou působivou kresbu a dobrý spád. Akorát ten chrchlající trpaslík mě iritoval. A Baneův origin je super a i po letech působí pořád dobře. Takže já s klidem dávám 4*.
 • Mleako
  Příjemná civilní jednohubka z Gothamu, kde nevybuchují města a neotevírá se nebe plné emzáků. Místo toho máme pěknou v rámci možností uvěřitelnou detektivku, kde hrají hlavní housle policajti z GPCD. Na psaní se podílel Brubaker a Rucka, takže to má hodně Gotham Central feeling. Za mě spokojenost.
 • Mleako
  Mleako mecenáš19.3.2023 17:36Batman #12: Baneovo město, díl první
  Moc Kingovi nežeru ty velké suprácké události s Banem a ostatními zločinci, ale ty menší konverzačky mu jdou skvěle. Takže ačkoliv je tohle asi úvod velkého finále, tak události v Gothamu mi byly ukradené, zatímco komorní linka s Brucem a Selinou mě bavila dost.
 • Mleako
  Morrisona moc nemusím, ale jeho Black Glove a Batman R.I.P. linky jsou už takový batmanovský kánon, takže jsem rád, že jsem si tohle mohl přečíst, ale nějak extra unešený jsem z toho nebyl :)
  EDIT - Nedávno jsem si dal celý Morrisonův run včetně Final Crisis. Pořád si stojím za tím, že Morrison je podivín, ale Batmana má načteného dokonale a když si to člověk přečte postupně celé, tak na sebe všechno navazuje a vše zapadá. Ale stejně tady zůstanu na 3*.
 • Mleako
  Mleako mecenáš4.6.2022 08:56Batman #09: Dravá moc
  Pro mě zatím nejslabší kniha téhle řady. První tři čísla jsou spíš takové intro k další knize a nic moc se tam neděje kromě toho, že Batman rozbíjí hubu celému gothamskému podsvětí. Pak jsou tu krátké povídky ze Secret Files, které jsou všechny takový průměr a po delší době už si nevybavím ani jednu. Vyloženě dobrý mi přišel akorát příběh s Alfrédem, který je fakt pěkně napsaný.
 • Mleako
  Mleako mecenáš24.1.2022 11:11DC Comics - Legenda o Batmanovi #034: Detektiv
  Pro mě velmi příjemné překvapení. Je vidět, že Dini má z DC animáků dobře natrénováno a dokáže i v jediném sešitě vykouzlit zajímavou a čtivou zápletku. Podobné detektivní příběhy jsou přesně to, co mám na Batmanovi nejraději. Mnohem raději si přečtu víc podobných komorních příběhů než další opakované destrukce Gothamu stále víc OP záporáky.
 • Mleako
  Mleako mecenáš13.1.2022 09:28Batman: Svět
  Připojím se k většině. Nápad dobrý, ale jednotliví tvůrci dostali příliš málo prostoru na to, aby dokázali vykřesat nějakou zajímavější zápletku. Nejzajímavější pak byl ruský příběh, kde autoři propojili svoje autobiografické prvky s DC univerzem. Jinak je to takové putování s Batmanem.
 • Mleako
  Michelinův úvod Carnage do spider-versa je opět povedený, ten chlapík Spideyho prostě umí psát. Carnage je tu vylíčen uvěřitelně (samozřejmě v rámci superhrdinského komiksu), má logickou motivaci a není to tak strašný cringe jako v pozdějším Masakru. Zároveň moc nechápu editorskou logiku, proč tenhle svazek vyšel až po Maximum Carnage, když na sebe navazují, ale takových nelogičností je u těchto řad spousta. Druhý novější příběh má zajímavý motiv a vizuál, ale jinak je to takový lehký nadprůměr.
 • Mleako
  David Finch by asi měl zůstat u toho kreslení. Zápletka téhle tenké knihy se rozjíždí celkem slibně, ale pak se z toho vyloupne triviální zápletka, kterou už si za týden nebudu pamatovat. Po vizuální stránce je to podařené.
 • Mleako
  Mleako mecenáš14.8.2021 08:15Komiksový výběr Spider-Man #045: Hlad
  Mně ten příběh s Venomem zas tak tragický nepřišel. Je sice trochu nemastný a nemá moc grády, ale snažil se Venoma trochu rozvinout a posunout dál. Rozhodně jsem už četl horší a blbější příběhy se Spideym. Květiny pro Rhina jsou fajn.
 • Mleako
  Mleako mecenáš28.7.2021 22:57Komiksový výběr Spider-Man #043: Hobgoblin
  Hobgoblina jako postavu znám, ale jeho původní origin jsem nikdy nečetl, takže tohle mi celkem sedlo. Je to pravda trochu ukecanější, ale celkově vydařený příběh.
 • Mleako
  Hodně akční, ale po dějové stránce strašně přiblblé a závěr na ostrově tomu moc nepřidal. Paradoxně mě asi víc bavila druhá část booku s těmi kratšími epizodkami bez Spider-Mana.
 • Mleako
  Mleako mecenáš19.5.2021 18:47Komiksový výběr Spider-Man #037: Atentát
  Svižné, dobře čitelné, ale oproti předchozím příběhům dua Michelinie-McFarlane mi to přišlo slabší. Za mě takové lepší 3* hvězdy.
 • Mleako
  První Brand New Day kniha, která mě fakt chytla a hodně bavila od začátku do konce. Normie, Thunderbolts, Eddie Brock... K dokonalosti tomu ale ještě pořád něco chybí.
 • Mleako
  Z téhle knihy byl za mě nejzajímavější poslední sešit s Jackpot. Příběh s Kraven jr. má jeden zajímavý twist, ale jinak je to jen solidně napsaná mlátička. A extra sešit s Harryho oslavou pobavil. Celkově takové trochu lepší tři hvězdy.
 • Mleako
  Toho Venoma tady opravdu moc nebylo a ten příběh byl celkem generický a ničím nevyčnívající. Jinak je to taková obstojná Michelinovina, kdy se opět hodně prolíná osobní život Petera s jeho superhero trápením. Není to nic božího, ale čte se to dobře. U posledních sešitů jsem se pak divil, proč vypadají tak divně. Pak jsem se znovu podíval na začátek - Rob Liefeld - ok, to všechno vysvětluje :)
 • Mleako
  Takový svižný, zábavný mainstream, který baví, ale nijak extra nenadchne ani neurazí.
 • Mleako
  Čte se to dobře, šlape to, ale nemůžu se po Spideyho restartu zbavit toho pocitu déjà vu, že je to znovu to samé, jen převyprávěné trochu jinak.
 • Mleako
  Není to žádný velký dějový oblouk, ale sympatické menší příběhy se Spideym, které se zabývají i osobním životem a příjemně se čtou. Za mě lepší 3*
 • Mleako
  Fajn Spideyho 70s příběhy. Tyhle klasické záporáky mám rád a vyrůstal jsem na nich, ale po letech už mě to tolik nevzalo a je to dost naivní a místy přiblblé. Holt cílová skupina byli náctiletí chlapci a já už jsem na to moc starej, ale nostalgie je potvora, takže za mě lepší 3 hvězdy.
 • Mleako
  Až na první dva sešity je to překvapivě civilní, příjemný book, který mě fakt bavil. Bylo fajn po dlouhé době číst Batmana, kde není v hlavní roli další megazáporák, který srovnává Gotham se zemí. Po solidním War of Jokes and Riddles konečně kniha, která mě opravdu zaujala a navnadila na další pokračování.
 • Mleako
  Mleako mecenáš25.3.2020 09:56Temné noci - Metal: Temní rytíři
  Je to přitažené za vlasy a je to jen další způsob, jak vytvořit zlé verze členů Justice League, ale temní rytíří jsou cool a jejich originy mě bavily a celkově to má lepší tempo než první kniha.
 • Mleako
  Mleako mecenáš25.3.2020 09:54Temné noci - Metal
  Líbí se mi, že tentokrát nemůže za DC megaprůser zase Flash, který si zaběhl někam do minulosti a něco tam podělal. Začátek je pomalejší a působí trochu moc strojeně a zmateně, ale pak se to rozjede a nabere to slušné grády. Ale ve srovnání s Flashpointem (které se samo nabízí) je to zatím slabší. Za mě 3,5*.
 • Mleako
  Mleako mecenáš8.3.2020 21:48Komiksový výběr Spider-Man #010: Pavučina
  Kvalita jednotlivých povídek sice kolísá, ale celkově mi to sedlo a přečetl jsem to na jedno posezení. Jsem rád, že aspoň něco z téhle série u nás vyšlo, takže za mě spokojenost.
 • Mleako
  McFarlane není sice žádný super scénárista a příběh silně podřizuje tomu, co chce kreslit. Ale jeho kresba je super a hlavně je přehledná. Larsen taky není žádný super scénárista, ale k tomu je navíc o třídu slabší kreslíř a větší panely jsou strašně nepřehledné. Jako další exkurz do Spideyho devadesátek dobré, ale znovu bych si to nepřečetl.
 • Mleako
  Rozmýšlím se mezi dvěma a třemi hvězdami. První sešit měl fajn myšlenku, která by zasloužila víc rozvinout, ale pak se to zvrhlo v random setkání s Beastem. Setkání s Wolverinem bylo taky ok, ale nic převratného. Sešit s Thanosem je jednoznačně nejlepší část tohohle kompletu a hlavní důvod, proč uvažuji nad vyšším hodnocením. Zajímavá myšlenka i provedení a povedený příběh, který funguje skvěle i sám o sobě. No, a nakonec přepálený 90s srossover s X-Force - výmaz s obrovskými svaly, ale žádným obsahem. Náhodná bitka, kde stříká testosteron na všechny strany, ale do druhého dne ji zapomenete.
 • Mleako
  Co se týče vizuálu, tak kresby postav mi přišly v pohodě, ale ty renderovaný pozadí jsou v mnoha případech dost příšerný a nevím, co autora vedlo k tomu je použít. Možná nerad kreslí cihly/budovy? Tematicky je to sice vykradený Dark Knight, ale na Spideyho je to naroubované celkem zdařile. Jsou tam samozřejmě dějový nesmysly (viz zlomená ruka a power boost po převlečení do kostýmu), ale zároveň jsou tam fajn motivy (JJJ, MJ, mrtvola Dr. Octopuse) a dobře to vystihuje tu osudovost posledního boje. Akorát jsem teda čekal trochu definitivnější závěr. Celkově je to zdařilý book a ty 4 hvězdy si to zaslouží, ale víc ne, protože už jsme něco podobného viděli a Miller to zvládl mnohem líp.
 • Mleako
  První čtyři sešity mi hodně sedly. Temněji laděná detektivka se Spideym a Daredevilem v hlavních rolích, která se ale v rámci možností drží při zemi a řeší uvěřitelný příběh. Poslední dva sešity s Electrem už byly slabší, ale ten Sin-Eaterův epilog to trochu zvedl. Za mě dobrý - 4*
 • Mleako
  Mleako mecenáš16.1.2020 16:31Batman: Evropa
  Dost tuctový příběh a od Azzarella jsem taky čekal něco lepšího. Ale kresbu to má parádní a evropské kulisy tomu sluší. Už jsem dal tři hvězdy i větším blbostem, tak za mě slabší 4*
 • Mleako
  Pěkně dynamicky nakreslená mlátička s příliš zbrklým koncem. Nic víc, nic míň.
 • Mleako
  Starého Spider-Mana a jeho klasické záporáky mám rád a tohle je retro, které člověka i po letech dokáže pobavit. Na to, že jsou to sedmdesátá léta, to není nijak přehnaně ukecané, má to fajn kresbu a prostě se to i po letech dobře čte. Je to samozřejmě plné vědeckých nesmyslů, klišé a deus ex machina, ale to k těm starým příběhům patří.
 • Mleako
  Má to super kresbu, ale děj a styl humoru je určený pro mladší ročníky. Staré fotry už to moc nenadchne.
 • Mleako
  Mafiánské příběhy mám rád a Batman a spol. jsou mi nejsympatičtější, právě když se musí vypořádat s uvěřitelnými hrozbami jako je organizovaný zločin a ne když zachraňují planetu před nějakým nadpřirozeným individuem. Konec byl trochu moc zbrklý, zasloužil by ještě trochu rozvést a přidat nějaký krátký epilog, ale jinak spokojenost. Poctivé 4*, k úplné dokonalosti tomu ještě něco chybí.
 • Mleako
  Masky - triviální zápletka a nejasné okolnosti, ale má to super kresbu a atmosféru. Spider-man v Kanadě - průměrná detektivka, kde Spidey hraje druhé housle, ale celkem mě to bavilo. Za 49,- slušná koupě, ale doufám, že až to bude vycházet za plnou cenu, dočkáme se nějakých lepších příběhů.
 • Mleako
  Mleako mecenáš15.10.2019 09:17DC komiksový komplet #072: Flashpoint
  Je to dobré a určitě jedna z nejlepších Johnsových věcí, ale ten základní story arch je až příliš stručný a bez ostatních řad, které jsou s tím provázané člověku polovina věcí unikne nebo nedává smysl. Motivace Aquamana a WW ke zničení půlky světa je "vysvětlena" v několika velmi stručných bublinách a očekává se, že přistoupíte na hru autorů a nebudete nad tím moc přemýšlet. Zároveň je už dost ohrané, že u každého restartu DC univerza je Flash a cestování v čase. Jako svižná, skvěle nakreslená povrchní popcornovka to funguje skvěle, ale k dokonalosti a páté hvězdě tomu ještě dost chybí.
 • Mleako
  O něco zajímavější než předchozí booky, ale pořád to není žádné terno a stále čekám, jestli teda z Kinga vypadne něco kulervoucího. Tentokrát jsem měl místy problém se orientovat v časových liniích, protože třeba ve třetím sešitu s Kite Manem se skákalo mezi tolika časy, že jsem v tom měl totální chaos. Přitom to šlo vyřešit elegantním předtím/potom/nyní někde do rožku a hned by bylo všechno jasné.
 • Mleako
  Po přečtení zdejších recenzí jsem se toho bál a zvažoval, jestli to vůbec kupovat, ale nakonec to nebylo tak špatné. Je to taková sympatická blbina, co se nebere vůbec vážně a snaží se překroutit klasické ligové týmovky do tak trochu dementní taškařice. Až na výjimky je nová liga tým narušených pitomců z DC vesmíru a je to samozřejmě plné logických nesmyslů a blbostí a místy se s tím humorem tlačí až moc na pilu nebo je až příliš infantilní, ale celkově jsem se u toho ve finále pobavil a těch peněz jsem nelitoval. Jako jednu z top knih do DC kompletu, kterou by měli všichni znát, bych to teda nezařadil, ale už v téhle řadě vyšly mnohem horší věc (*mává na Další hřebík).
 • Mleako
  První sešit je super, druhý nám vydavatel naservíroval podruhé (prvně v UKK: Venom), ale chápu, že tady má svoje místo jakožto první nasazení Flashe jako Venoma. A hlavní příběh je příjemná jednoduchá akčňárna se stylovou kresbou, kterou si ale asi za měsíc pravděpodobně nebudu už pamatovat. Za mě lepší 3*
 • Mleako
  Tohle se opravdu moc nepovedlo. První příběh má sice pěknou kresbu a námět, ale vylíhne se z toho taková nesmyslná splácanina. Druhý příběh je takový nemastný neslaný, ale jinak celkem ucházející. A třetí příběh zabíjí naprosto nepřehledná kresba. U poloviny panelů jsem měl problém rozeznat, co na nich vlastně je, případně byly tak odfláknuté, že to ani rozeznat nešlo. Roztřesená stylizovaná kresba mi nevadí, ale musí být přehledná, což tady není. Takže suma sumárum tři slabé povídky s nezajímavým Savagem.
 • Mleako
  Dobře napsaný tuctový příběh. Styl vyprávění obecně má Tom King zmáknutý dobře a paralelní prostřihy na Bruceovo a Baneovo dospívání se mi líbily. Příště by to ale chtělo trochu lepší a méně fádní zápletku. Ale oproti Sebevraždě rozhodně krok kupředu. A závěrečné příběhy s Acem a se Swamp Thingem byly fajn oživení po té superhrdinské mlátičce.
 • Mleako
  Není to špatné, ale chybí mi tu detailnější povědomí o tom, co předcházelo a následovalo po tomhle příběhu. Jako samostatný příběh bez ukotvení to totiž příliš nefunguje. Hlavní vina v tomhle případě leží na vydavatelství, protože sedm sešitů předcházejících u nás vyjde až někdy kolem vánoc a Emerald Twilight a New Dawn, kde se řeší věci kolem Parallaxe, u nás na rozdíl od jiných jazykových mutací pravděpodobně nevyjde vůbec.
 • Mleako
  Osobně nemám moc rád Flashe a ty jeho time travel eskapády, které se chrlí jako na běžícím pásu (pun intended). Působí to na mě totiž dojmem, že cestování časem často zakrývá nedomyšlenosti v ději a že čtenáři pak scénáristům leccos odpustí. Tohle naštěstí nepsal Geoff Johns, takže to je mnohem ucelenější a smysluplnější než úvodní knížka Rebirthu a celkem dobře se to čte, ačkoliv mnohé detaily čtenářům bez znalosti Flashpointu uniknou. Za mě příjemná jednohubka, která má provázat Watchmen se DC univerzem, ale nic víc.
 • Mleako
  Mleako mecenáš28.5.2019 09:01Hellboy: Neuvěřitelné příběhy
  Horská dráha. Vymyslet na malém prostoru několika stran dobrý příběh s pointou je hodně těžké a někteří scénáristé se toho úkolu zhostili s vervou a úspěchem, jiným se bohužel tolik nezadařilo. Výsledkem je pak mix skvělých i slabých povídek různých žánrů a s různou kvalitou kresby. Celkově není kniha nic světoborného, ale je to příjemná jednohubka, která maličko rozvíjí pozadí některých postav z Hellboyova univerza a dobře se čte.
 • Mleako
  Mleako mecenáš20.5.2019 10:03DC komiksový komplet #060: JSA: Zlatý věk
  Příjemné překvapení, čekal jsem nějakou přiblblou rubačku s ne tolik známými hrdiny, ale nakonec se z toho vyklubal celkem napínavý thriller. Tísnivá atmosféra doby mccarthyismu a studené války z toho dýchá. Celková pointa je sice dosti brakovitá, ale předpokládám, že to byl záměr a další odkaz na komiksy z Golden Age. Jedinou výtku bych měl k tomu, že staří hrdinové u nás nejsou tolik známí a bez znalosti jejich historie mi místy unikaly některé spojitosti a zpočátku jsem měl dost hokej v tom, kdo je kdo. Ale jinak spokojenost.
 • Mleako
  Swamp Thing je velmi dobrá kniha, jak po příběhové i grafické stránce, a všechna chvála už tady byla napsána. Já za sebe jen dodám, že mi k tomu hororově laděnému vyprávění mnohem lépe pasuje nekolorovaná černobílá verze, kterou u nás před lety poprvé vydal BB Art. Ty teplé pastelové osmdesátkové barvy u toho temného příběhu strašně bijí do očí a navíc se pak pořádně nepokocháte Bisetteovou precizní kresbou.
 • Mleako
  Nevím, jak do trafik, ale v Tescu posledních pár dílů měli v dostatečným množství.
 • Mleako
  Scénář - Marv Wolfman, tak už znáš odpověď :)
 • Mleako
  Asi je to tak špatný, že to ani nechtěl nikdo normální překládat.
 • Mleako
  Mleako mecenáš9.4.2020 23:52Komiksový výběr Spider-Man #013: Noir
  Jak je to s pokračováním po Eyes Without a Face? Má to nějaké přímé pokračování nebo se pak Noir Spider-Man objevoval už jen v nějakých crossoverech? Docela bych si dal ještě nějakou další gangster/nazi verzi Spideyho klasických záporáků.
 • Mleako
  Já myslel, že tuhle sérii už BB Art dávno odpískal a vida, po letech vydávají další díl :)
 • Mleako
  NHM už jsem odpískal úplně a z DC jsem zatím bral všechno, ale opravdu za to stál jen druhej Swamp Thing, takže už budu taky filtrovat. Místo toho, aby vybrali pořádný pecky, který u nás zatím nevyšly (třeba Knightfall bych bral všema deseti), tak vydávají zaměnitelný filler příběhy. Je sice pozitivní, že to aspoň nejsou starý věci jako v druhý řadě UKK, ale stejně by se to dalo koncipovat výrazně líp. Předpokládám, že to brzy uvidí na klesajících prodejích, ale nejspíš ve vydavatelství nikomu nedojde, že to není tím, že by lidi neměli zájem, ale že jen nemají zájem o průměrný nemastný příběhy.
 • Mleako
  Mleako mecenáš25.1.2018 13:03Modrá CREW #06 - Dlouhý John Silver #1, 2
  Nedostávají to předplatitelé dřív?
 • Mleako
  Mleako mecenáš12.9.2018Prodám
  Prodám následující komiksy, osobní předání v Brně, případně pošta s platbou předem. V případě zájmu pošlu fotky.

  DMZ 1 (jednou čtené, perfektní stav) - 200,-
  Iron Man Extremis (od Crwe, trochu ošoupané desky) - 150,-
  Grandville 1 paperback - 300,-
 • Mleako
  Mleako mecenáš26.11.2010Prodám
  Terminátor Omnibus 1 - 500,-
  Asterix gladiátorem (5. vydání) - 50,-
  Smrt - Vysoká cen az život - 150,-
  Transmetropolitan 1 - Zpátky v ulicích - 200,-

  Všechno ve skvělém stavu, případně pošlu důkazní fotografie. Pište na mail mleako@seznam.cz
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 312 (cca 85563 Kč)
Mám: 630 (cca 173167 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 6 (cca 1594 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 6
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0