Mleako [mecenáš]

Mleako

Jméno: Vojtěch Ledvina
Email: mleako@seznam.cz

Mleako
M Mleako | 3.2.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #008: Mutantský faktor

Rozmýšlím se mezi dvěma a třemi hvězdami. První sešit měl fajn myšlenku, která by zasloužila víc rozvinout, ale pak se to zvrhlo v random setkání s Beastem. Setkání s Wolverinem bylo taky ok, ale nic převratného. Sešit s Thanosem je jednoznačně nejlepší část tohohle kompletu a hlavní důvod, proč uvažuji nad vyšším hodnocením. Zajímavá myšlenka i provedení a povedený příběh, který funguje skvěle i sám o sobě. No, a nakonec přepálený 90s srossover s X-Force - výmaz s obrovskými svaly, ale žádným obsahem. Náhodná bitka, kde stříká testosteron na všechny strany, ale do druhého dne ji zapomenete.

Mleako
M Mleako | 3.2.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #009: Padlé město

Co se týče vizuálu, tak kresby postav mi přišly v pohodě, ale ty renderovaný pozadí jsou v mnoha případech dost příšerný a nevím, co autora vedlo k tomu je použít. Možná nerad kreslí cihly/budovy? Tematicky je to sice vykradený Dark Knight, ale na Spideyho je to naroubované celkem zdařile. Jsou tam samozřejmě dějový nesmysly (viz zlomená ruka a power boost po převlečení do kostýmu), ale zároveň jsou tam fajn motivy (JJJ, MJ, mrtvola Dr. Octopuse) a dobře to vystihuje tu osudovost posledního boje. Akorát jsem teda čekal trochu definitivnější závěr. Celkově je to zdařilý book a ty 4 hvězdy si to zaslouží, ale víc ne, protože už jsme něco podobného viděli a Miller to zvládl mnohem líp.

Mleako
M Mleako | 25.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #006: Smrt Jean DeWolffové

První čtyři sešity mi hodně sedly. Temněji laděná detektivka se Spideym a Daredevilem v hlavních rolích, která se ale v rámci možností drží při zemi a řeší uvěřitelný příběh. Poslední dva sešity s Electrem už byly slabší, ale ten Sin-Eaterův epilog to trochu zvedl. Za mě dobrý - 4*

Mleako
M Mleako | 16.1.2020 | Batman: Evropa

Dost tuctový příběh a od Azzarella jsem taky čekal něco lepšího. Ale kresbu to má parádní a evropské kulisy tomu sluší. Už jsem dal tři hvězdy i větším blbostem, tak za mě slabší 4*

Mleako
M Mleako | 21.11.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #004: Zvířecí instinkt

Pěkně dynamicky nakreslená mlátička s příliš zbrklým koncem. Nic víc, nic míň.

Mleako
M Mleako | 5.11.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #002: Klonová sága

Starého Spider-Mana a jeho klasické záporáky mám rád a tohle je retro, které člověka i po letech dokáže pobavit. Na to, že jsou to sedmdesátá léta, to není nijak přehnaně ukecané, má to fajn kresbu a prostě se to i po letech dobře čte. Je to samozřejmě plné vědeckých nesmyslů, klišé a deus ex machina, ale to k těm starým příběhům patří.

Mleako
M Mleako | 5.11.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #070: Pet Avengers

Má to super kresbu, ale děj a styl humoru je určený pro mladší ročníky. Staré fotry už to moc nenadchne.

Mleako
M Mleako | 24.10.2019 | DC komiksový komplet #073: Batman / Huntress: Volání po krvi

Mafiánské příběhy mám rád a Batman a spol. jsou mi nejsympatičtější, právě když se musí vypořádat s uvěřitelnými hrozbami jako je organizovaný zločin a ne když zachraňují planetu před nějakým nadpřirozeným individuem. Konec byl trochu moc zbrklý, zasloužil by ještě trochu rozvést a přidat nějaký krátký epilog, ale jinak spokojenost. Poctivé 4*, k úplné dokonalosti tomu ještě něco chybí.

Mleako
M Mleako | 22.10.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #001: Úhel pohledu

Masky - triviální zápletka a nejasné okolnosti, ale má to super kresbu a atmosféru. Spider-man v Kanadě - průměrná detektivka, kde Spidey hraje druhé housle, ale celkem mě to bavilo. Za 49,- slušná koupě, ale doufám, že až to bude vycházet za plnou cenu, dočkáme se nějakých lepších příběhů.

Mleako
M Mleako | 15.10.2019 | DC komiksový komplet #072: Flashpoint

Je to dobré a určitě jedna z nejlepších Johnsových věcí, ale ten základní story arch je až příliš stručný a bez ostatních řad, které jsou s tím provázané člověku polovina věcí unikne nebo nedává smysl. Motivace Aquamana a WW ke zničení půlky světa je "vysvětlena" v několika velmi stručných bublinách a očekává se, že přistoupíte na hru autorů a nebudete nad tím moc přemýšlet. Zároveň je už dost ohrané, že u každého restartu DC univerza je Flash a cestování v čase. Jako svižná, skvěle nakreslená povrchní popcornovka to funguje skvěle, ale k dokonalosti a páté hvězdě tomu ještě dost chybí.

Mleako
M Mleako PRODÁM12.9.2018

Prodám následující komiksy, osobní předání v Brně, případně pošta s platbou předem. V případě zájmu pošlu fotky.

DMZ 1 (jednou čtené, perfektní stav) - 200,-
Iron Man Extremis (od Crwe, trochu ošoupané desky) - 150,-
Grandville 1 paperback - 300,-

Mleako
M Mleako PRODÁM26.11.2010

Terminátor Omnibus 1 - 500,-
Asterix gladiátorem (5. vydání) - 50,-
Smrt - Vysoká cen az život - 150,-
Transmetropolitan 1 - Zpátky v ulicích - 200,-

Všechno ve skvělém stavu, případně pošlu důkazní fotografie. Pište na mail mleako@seznam.cz

Aktivita

Naposledy přihlášen: 19.2.2020 21:12
Komentáře u comicsů: 128
Hodnocení comicsů: 298
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 228 (cca 56327 Kč)
Má: 547 (cca 144540 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 7 (cca 2493 Kč)