• Toe
  Toe admin21.6. 07:24Hrnečku, vař!
  Jako vůbec to nebylo úplně docela marné :) Supr nádherný pohádkově snový roadtrip!
 • Toe
  První číslo - rozjezd - se podařil myslím výborně. Uvidíme jak si Vojtěch Matocha poradí s komiksovým scénářem dále. Nemám strach o kresbu, K-Os má komiks v krvi, tady není co řešit a podle ukázky hrubého scénáře na konci sešitu si Karel stejně asi řeší rozvržení sám :) Vadily mi ale barvy, které jsou sice technicky provedené na jedničku, ale když si vybavím černobílé ilustrace z knih, tak jsem tady prostě neměl pocit, že se to celé pořád odehrává v temné Prašině (el. proud tady již - zatím - funguje :) a jak Karel píše na konci, v knihách dělal ilustrace hlavně z prostředí Prašiny, v komiksu se již ale zaměřujeme na samotné lidi, takže atmosféra tajemné čtvrti se tak trochu vytrácí a všechny záhady jsou načrtnuty v podstatě na jedné stránce, kdy je detektiv všechny vyjmenuje na pár políčkách :) Ale tak pořád tu jsou a pořád je to jen rozjezd, který uběhne opravdu bleskově, takže je potřeba těšit se na další čísla a doufat...
 • Toe
  Toe admin14.8.2020 08:03Béowulf
  Nádherná kresba. Škoda, že Béowulfa znám skoro i pozpátku, takže za mě 4 hvězdičky za kresbu a rozvržení panelů...
 • Toe
  Toe admin18.6.2020 11:09Zóna
  Výborná věcička, jak píše trudoš, ve stejném duchu jako Rudo, jen tohle mě bavilo více asi díky menšímu objemu existencionální omáčky, přidanému konspiračnímu thriller koření a povedené pointě na konci. Úderná hláška na každé stránce a Dan touhle knihou potvrzuje, že patří k naprosté česko-slovenské komiksové scenáristické špičce.
  V kresbě se ale neposunul vůbec. Ne že by kresba snižovala u tak dobrého scénáře zážitek, některé scény se k tomu hodí i tak, stísněnou atmosféru a mrazení dokáže Dan udržet bravurně, ale pořád nepoznáte kdo je kdo a pořád to působí trochu jako storyboard připravený na vytažení lepším kreslířem.
  U mě zatím nej pro rok 2020 z česko-slovenských luhů a hájů.
 • Toe
  Toe admin16.3.2019 07:48Umění války: Komiksová adaptace
  Tak já se přidám. Dočetl jsem do cca půlky, pak to vzdal a nalistoval konec.
  S "Též se to tváří děsně akademicky, ale jsou to jen dobře zabalené babské rady." bych souhlasil až na to, že akademické mi to nepřišlo, spíš jsem měl pocit, že listuji sebranou sbírkou naučných komiksů z ABC (ta kresba, rozmístění textových panelů...), tedy ideál pro mladší, kteří si ale asi zase moc nevezmou z těchto mouder (a možná by ve svém věku ani u některých neměli :) - takže ve výsledku si nejsem moc jistý, pro koho by to mohlo být určené... Dávám dvě hvězdy za zajímavě provedenou a vizuálně k tématu ladící vazbu.
 • Toe
  Toe admin13.3.2018 14:15METRO.
  Tak nějak souhlasím s Cyboyem, obálka a potažmo vazba zajímavá, kresba často chaotická (hlavně rozmístění bublin), to už tak u prvotin bývá (i když to vlastně úplná autorova prvotina není, ale z delších věcí ano). Scénáristicky je to naopak na prvotinu podařené, pointa pěkná. Uvidíme v budoucnu, s čím se autor vytasí třeba i mimo XRX mag....
 • Toe
  Toe admin22.6.2017 13:21Sága #04
  V tomto díle se hodně zabíjí takže si mi to jako hodně líbilo :)
 • Toe
  Toe admin30.5.2017 17:25Rumcajs se vrací #01
  True story...
 • Toe
  Tuším tam byl drobně upravován překlad v návaznosti na další díly, když se tehdy dalších dílů chopila hlavně CREW, podobně jako u Mýtů...
 • Toe
  Toe admin5.10.2016 09:25ZERO #04: Kdo ohněm
  Ze střídání kreseb, respektive přehlídky mladých talentů, jsem pořád nadšený jako u jedničky a u všech předešlých knih... Ale příběhově to celé směřovalo úplně někam jinam, než jsem po jedničce čekal a tohle už fakt není můj šálek kávy, škoda...
 • Toe
  Toe admin7.6.2015 11:03Mike's Place (pevná vazba)
  Ve výsledku celkem povedená věcička, dobře čtivé. Místy to na mě působilo ale až moc optimisticky, vykonstruovaná linka s teroristy tomu dodávala, hlavně v první polovině, náboj a napětí nutící mě to číst dál a dál až k výbuchu. A vlastně i potom to tak trochu byl hnací motor knihy, protože jinak zde děj chybí, jedná se jen o dialogy mezi postavami natáčené na kameru. Největším problémem tedy u mě byl rozpor mezi objektivitou, kde byly na jedné straně pravděpodobně autentické výpovědi, dokonce i přímé citáty účastníků a obětí, na straně druhé dle vyšetřování poslepované pravděpodobné chování a plán teroristů a rozkreslené pocity postav, u kterých si nejsem jistý, do jaké míry byly pravdivé a kolik by toho reálné postavy sami přiznali, o některých věcech popisovaných v knize bych asi fakt s nikým nemluvil, takže bych to též většinou viděl spíš jako imaginární omáčku. Zvláště, když jedna z postav v komiksu přiznává, že pokud chceš v Tel Avivu žít, tedy na místě, kde každou chvíli proběhne nějaký ten sebevražedný atentát, musíš mít krátkou paměť a dělat, jako že se nic nestalo. V doslovu je to naštěstí přiznáno, takže ve výsledku jsme byl tak nějak spokojen ;)

  Jo a ještě dvě věci sem si z knihy odnesl - Jednak mi přišlo, že kniha ve výsledku nebyla o tom, že někdo odpálil bar, který byl v Tel Avivu v podstatě jediné "rozumné" místo kde nikdo nic neřešil, ale o tom, že v při tom výbuchu zahynula jejich nejkrásnější a nejmilejší servírka/barmanka/kuchařka/milenka šéfa, což bylo ve výsledku nejtragičtější.

  Druhak asi měla kniha tak trochu sloužit jako tahák na návštěvu barů Mike's Place (včetně přiloženého pivního podtácku v každé knize, za který máte pivo zdarma - tedy u vázané verze, nevím jak u brožky ;) Po přečtení knihy ale naopak už moc Tel Aviv navštívit nechci, spíše mě to teď odrazuje, ale to už může být hodně subjektivní věc ;)

  Sečteno podtrhnuto - neviděl jsem dokument, ale kniha tak, jak je teď napsaná, by byla krásným námětem na hollywoodské drama jak vyšité ;)
 • Toe
  Vendula umí... i když to tak podle obalu nevypadá :)
  Doporučuji shlédnout její TED vystoupení ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2015 15:45Týdeník kreslíře
  Já to sem ještě nenapsal? OK, tohle je věc hodně od srdce a takto souborně asi to nejlepší, co sem kdy od Paty četl :)
 • Toe
  Hurikán 2 jasně dominuje! :)
 • Toe
  Toe admin28.2.2015 08:55Zaklínač #01: Skleněný dům
  Zaklínač dobrý, Hellboy dobrý, vazba (alá BB/art) výborná, rozhodně lepší než origoš US vydání...
 • Toe
  Toe admin11.2.2015 19:13Hajzl, kniha 1.
  Tohle není pro každého :)
 • Toe
  Libůstka, precizně vyrobeno, jedna z obálek má snad centimetr tloušťku, to nejtěžší v češtině v mé sbírce (ano, těžší než kurva ;)
 • Toe
  Toe admin6.2.2015 16:04Death Note - Zápisník smrti #12
  Konec zklamal... Hvězdičky jsou za sérii jako celek ;)
 • Toe
  Toe admin6.2.2015 16:03Pionýr - Kapitán prequel
  Kresba fajn, papír fajn...
 • Toe
  Toe admin6.2.2015 16:01Moje kniha Vinnetou
  Dostalo... mě... to... Nevím proč
 • Toe
  Toe admin7.1.2015 10:05Hellboy: Kniha 1
  U mě nakonec limitka roku. Crewákům se u Metabaronů nepovedla moc krabice a přeci jen ten dokola omílaný zmenšený formát, jinak samozřejmě též super, ovšem Hellboy to překonává, rozměrem, textilní obálkou (která se špiní jen se na ni podívám ;) a zpracováním uvnitř, ten papír a ty barvy jsou dokonalé! Lepší než na mém tabletu :)
 • Toe
  Toe admin27.10.2014 13:14Jelita
  Výborná náhražka při čekání na další Pupíky, jejichž zábavnosti Jelita nedosahují jen o fous. I přes vynechaný díl s robertkem mi některé strany přišly celkem "odvážné" na něco, co vycházelo v "Bravíčku", hlavně různé, ehm, vraždy :)
  Klidně bych si dal další.
 • Toe
  Toe admin22.10.2014 15:39ZERO #01: Krize
  Dynamičtější "100 nábojů" křížené s Millarovou "Secret Service" a seriálem "Fringe"? Paráda! Slupnuto na posezení a velká čekačka na další!
 • Toe
  Toe admin22.10.2014 15:32Útok titánů #01
  Na to, jaký je ta kresba "humáč", se to čte výborně! Po Death Note zase něco, co mě chytlo... Mít to lepší kresbu...
 • Toe
  Toe admin13.10.2014 11:44Mýty #06: Domovina
  U mě pořád za 5! Špionážka si na krátko odskočila k akčňárně, kdy je z Modráka chvíli pořádnej bad-ass a druhou chvíli ulízaný hodný klučík s velkýma očima. Závěr suprový, páč jsem ho takový z minulých dílů čekal, pak nečekal, pak čekal, pak nečekal a on byl nakonec fakt takový, jaký sem ho původně čekal... Což jsem nečekal!
 • Toe
  Toe admin29.1.2014 18:37ZOOOM #02: Pavel Čech
  Souhlasím s Andrem níže, u některých ukázek bych uvítal delší popis, výtvarnou techniku, ze které třídy jsou ty první obrázky... :-)
  I tak hodnotím kladněji, než Andre, je to nádhera ;)
 • Toe
  U mě zatím nejlepší Fanouš! Tedy pan Fanouš, abych mu mohl vykat...
 • Toe
  První story (Minutemani) jako bych četl původní Strážce - dokonce i s podobnou zápletkou. Druhá story (Hedvábný přízrak) diametrálně odlišná, ať už moderní hravou kresbou nebo ohranou zápletkou v podobě revoltující teenagerky v hippie době... takže druhý příběh jsem si užil mnohem víc :)
 • Toe
  Nechápu, jak to může být číslo od čísla lepší... Při invazi na konci už jsem jen brečel blahem.
 • Toe
  Výborné zpracování knihy, hvězdička navíc je za doprovodné texty. Obsah je česká klasika hodna tří hvězdiček ;)
 • Toe
  Dočetl jsem do půlky a opět prodal. Nejsem fanda SW a tohle vážně není pro mne.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 21:05Kix #01
  Projektu fandím, zpracování zajímavé, ale obsah mi vůbec nesedl, takže 2 hvězdičky za Vladimirovu kresbu
 • Toe
  Pořád si nějak nemůžu zvyknout na Bažináče v tomto starém coloringu, víc jsem si hold zvykl na černobílého, ale dobrých hororů je v ČR v komiksu málo, a Moore hold mrazivou atmosféru umí...
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 21:01Planeta Xindlu
  Dvě hvězdičky za konec, kde (aspoň doufám) bylo naznačeno, že by mohla být rasa ještě nad Hor-tidy a za možnost infiltrace. Je ale také dost možné, že jsem to četl ožralý a celé se mi to zdálo... No vracet se k tomu nebudu ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:58Old Firehand
  Jak píší kluci dole, sympatické retro, pro sběratele, pamětníky a fanoušky Káji M.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:56Preacher/Kazatel #09: Alamo
  Z posledního dílu jsem sice nestříkal sperma v orgasmickém záchvatu po obálce, oproti některým minulým dílům jsem si ale vydatně pošmákl a... sakra, konečně je konec! :)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:53DMZ #03: Veřejné práce
  U mne zatím nejlepší díl DMZ, pořád se ale nějak nemůžu do téhle série dostat, takže pořád jen lehčí nadprůměr...
 • Toe
  Ani v šestnácté knize nepociťuji snížení kvality, Ušák pořád jede ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:50Thorgal #01: Zrazená čarodějka
  Čtyři hvězdičky za druhý příběh, jinak jsem vždycky měl ze Zrazené čarodějky smíšené pocity, hold začátky, no... ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:47Green Lantern: Žádný strach
  Oproti Tajemství původu nuda s podprůměrnou, průměrnou a až na posledních stránkách zajímavou kresbou. Škoda...
 • Toe
  U mne zatím nejlepší ze Star Wars omnibusů, což znamená, že se vyšplhal aspoň na 3 hvězdičky. Upozorňuji, že nejsem SW pozitivní fanoušek ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:42Captain America #02
  Oproti jedničce u mne podstatně slabší, ale tak nějak jsem to kvůli Občanské válce čekal, takže no problemo. Kapucosmrťák mě rušil, jinak nic.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:40ZOOOM #01: Tomáš Kučerovský
  Zpracování nádhera a o ničem jiném, než o zpracování tahle kniha vlastně není. Též bych pro příště uvítal více rozhovorů...
 • Toe
  Výborný díl, ve kterém se sice příběh vůbec nepohnul, ale konečně došlo na lesbické scény, což si zaslouží hvězdičku navíc :)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:32Pán Času: Přízračná tvář
  Tři hvězdičky za vynikající zpracování knihy (plakát jako přebal je opravdu špica!) a kresbu. Scénář jsem už tuším hodnotil u samostatné jedničky a od té doby se moc neposunul.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:28Superman: Rudá hvězda
  Pro mne asi nejlepší Superman, jakého jsem kdy četl, což bude možná taky tím, že Supíka moc v oblibě nemám a zase tolik jsem toho s ním nečetl ;)
  Byl by ještě lepší, kdyby vyšly návrhy kostýmu, uvedené v náčrtcích ke konci, hlavně podoba supermana s vousy, to by byl správný ruský bohatýr! :)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:24Berlín #01: Město kamene
  Bohužel, pro mne zklamání - Takový Alois Nebel (kterého mám na české poměry ještě rád), jen v Berlíně ;)
  Poznat chlapa od ženské, nebo vůbec rozeznat, o kterou postavu se jedná, mi dělalo značné potíže ;) Emoce to ve mě tedy žádné nevyvolalo, bohužel...
 • Toe
  Toe admin9.10.2011 18:34Zaklínač komiks - Zájmy státu 1
  Příjemná jednohubka s nádhernou kresbou a výborným překladem. Pro fanoušky Zaklínače nutnost, pro ostatní vydatně strávených deset minut, více totiž čtení nezabere ať si dáváte záležet, jak chcete... Komiks je vytištěn údajně na 150g křídě a je to poznat, sešitek vypadá na 50 stran, i když se v podstatě do puntíku jedná o klasickou 26 stránkovou "US sešitovku" a tvrdost papíru mě tak při čtení spíš rušila. Má se údajně jednat o plánovanou trilogii, nuž uvidíme, na blogu kreslíře se od vydání tohoto čísla zatím nic nového neobjevilo, snad s nějakým datadiskem pro hru...
 • Toe
  Toe admin8.7.2010 12:07Dragonero
  Souhlas s recenzí na Komiksariu. Dragonero není nijak originální, ale jak psal Štěpán Kopřiva, originalita záleží na tom, kolik toho máte nakoukáno a načteno - já sem třebas viděl podobnost jiných postav, ale pořád tam ta podobnost byla… Pro jiné bude více originálních prvků… Celkově se to četlo moc příjemně, ale spisovná čeština opravdu občas vyrušila - řekl bych, že na vině zde bude spíš překlad ze slovenštiny… Obálka je ovšem nejhorší zlo, ta mi příjde od autora hodně odfláklá - tuším ji použil Dark Horse, nevím jestli je i v italském originálu? Raději bych tuhle:
  http://nuvoleparlanti.blogosfere.it/images/dragonero.jpg
  ale co už ;)
 • Toe
  Toe admin1.6.2009 00:23BubbleGun #03
  Ňácí borci z brna se opět překonali - Bublák 3 lepší v mnoha směrech - hezká, barevná, tvrdší obálka od Andraste, hřbet, více stran za méně peněz, zahraniční autorky a hlavně povedené komiksy od domácích holek... Mým favoritem je jednoznačně Jaroslava "Líná Edna" Dejlová a Barbora Jílková, následovány jsou Azou a Anetou Bedánkovou s jejím romanticky založeným vlkem. Článek Michala Jareše o ženském (nejen) undergroundu opět nic nepřekoná.
  Ze zahraničních autorek se mi pak hrozně líbí Nancy Pena a Elke Steiner. "Hokus pokus a Tippi a Totem" od slavné Triny má pak skvělou pointu a hrozně mile na mě působil příběh "Pes" a "Srdečný pozdrav z Amsterdamu"... Jo a "Talent" od Camperové mě též dostal, on ani "Mitzin blog" od stejné autorky není k zahození :)
  Celkově hodně pohodové čtení, příjemná atmosféra, něco, co dokážou vykouzlit jen komiksové autorky ;)
 • Toe
  willis: Dle doprovodného textu ano, všech 15 stran co vyšly, než byl seriál ukončen.
 • Toe
  Aby si tady někdo nemyslel, že cenzurujeme obsah knihy, doplnil jsem festovně obsažené věci!
 • Toe
 • Toe
  Toe admin30.11. 06:36Zázraky
  ergo z komentářů níže jasně vyplývá, že je škoda, že se to tady nevydává v 15-ti edicích, rozměrech a vazbách s tím, že by si ještě lidi dopředu volili o kterou variantu mají zájem, aby pak nevěděli, že to vyšlo i v jiných variantách, které je nezajímají a otravují a nejsou hodny jejich pravdy. Jedině tak by tu mohl zavládnout ZEN! Myslím tedy možná... :D
 • Toe
  Fry: Jde vidět, že nemáš děcka :) Tohle je i u českých dětí aktuálně populárnější dokonce víc než Tlapková patrola nebo Ledové království, doposud kralující :) Tento komiks je mimochodem italská produkce (Panini) vycházející z animáků, který dělá komplet celý sama jedna italská holčina
 • Toe
  To ale není Albatrosem, takto to vyšlo i v originále. Ten skoro čtvercový formát by ani nešel na A4 natáhnout, už takto je nahoře i dole dost místa, jedině dva pod sebou a to by zas bylo hrozně prťavé asi... přeci jen to vychází z TV seriálu jako doplňkové příběhy na dětských web stránkách TV a v časopisech na půl strany.
 • Toe
  Toe admin6.10. 10:16Růža: Podzimní patálie
  Olwen: :D :D :D :D - Si říkám, co zas nějakej chytrolín do toho šťourá... ale už to vidím :D :D :D
 • Toe
  Toe admin15.6. 06:52Gorazdův posel
  Mrknu někdy doma, jak budu přidávat slovenské věci, což bude kdo ví kdy - zatím klidně zkus Dark Towera, ten digitalizoval plno Mrázových věcí a chystá se ten nový komiks a nebo vlastně klidně přímo Fera Mráza, dřív to býval hodně milý a komunikativní autor, alespoň co jsem ho naposled (tak 15 let zpátky) viděl :)
 • Toe
  Toe admin14.6. 09:38Gorazdův posel
  Myslím že ne, Fero byl alfou a omegou Bublinek a v době ČSR vycházelo plno věcí v češtině i když se jednalo o slovenské (nebo třeba i maďarské) autory a to nejen v komiksu, ale i v knihách, časopisech... Můžeš se zkusit poptat u Dark Towera na webu, to je velký fanoušek, třeba bude vědět více :)
  https://komiksarchiv.blogspot.com nebo https://www.facebook.com/Bublinky.komiks
 • Toe
  Satan: Opravy, upozornění atd prosím příště sem: https://comicsdb.cz/forum/1/-pripominky-a-navrhy - v komentářích by to mohlo zapadnout v záplavě balastu :) Odmazal jsem tu větu "čtenáři poprvé dostávají ...", to je stejně klasický reklamní bullshit od nakladatele, kterému se tu spíše vyhýbáme a snažíme se ho filtrovat když kopírujeme "Píár" a všimneme si toho... Problém nastává jen tehdy, kdy často ani jiný popisek ke knize není a ne vše hned čteme, že? :) Záhada zde to jinak není, je to popisek u nakladatele a klidně to u něj může být klasická web copywrithing kopírka no https://www.albatrosmedia.cz/tituly/77477103/nove-pribehy-maleho-boha-a-kruana-zivot-s-abickem/ :)
  Jinak poslední odstavec to už je počítám výpis od někoho z nás (možná přímo ode mne, matně si vybavuju, že jsem ty strany počítal) a přesunul jsem ho do poznámek, kde by správně měl asi být. Často se snažíme dodat co nejvíc informací o obsahu, ale ne vždy to umožní čas a někdy se k tomu dostaneme až později, viz. třeba zde https://comicsdb.cz/comics/9380/rychle-sipy-sesit-cislo-1 - kde jsem snad hodinu dopisoval a popisoval detailní obsah přesně tak jak jde v knize za sebou a ještě dohledával zdroje a autory :))

  Dej vědět, jestli takto vyhovuje nebo napiš návrh, jak by měl popisek knihy vypadat.
 • Toe
  Bobří stopa (dříve Bobří stopou) není komiksový časopis - komiksy v něm vycházely jen občas v některých číslech (obvykle označených jako speciál) a tohle je jedno z nich. Walitaka jinak vyšel souborně i v rámci Čermákových komiksů: https://comicsdb.cz/comics/4961/walitaka - tam je to zase pro změnu třetí kniha v edici :)
 • Toe
  Descent monstra jsou vývojová větev, Marshall o tom občas v rozhovorech mluvil, právě kvůli tomu, že po Dog Soldiers každý počítal spíš s lykantropem (ne tím klinickým :) nebo nějakou podobnou verzí monstra - hold prokletí, když se proslavíš jiným filmem :D To pak měla podpořit i dvojka, ale nějak to vyšumělo, Marshall pokračování nikdy extra nechtěl a i ten odlišný konec v US verzi filmu s tím, že jim pomáhal i někdo místní kdo s nimi byl v kontaktu, nebyla úplně Marshallova vize, protože už se trojky asi nikdy nedočkáme :/ Mimochodem, i když se film odehrává v US - Kanadské přírodě, všechno je to točené v Anglii :) Hlavně jeskyně jsou komplet britská studiovka :)
 • Toe
  Toe admin25.11.2021 04:53Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Spoiler! Holka s ocasem je tam taky!
 • Toe
  yardaformi: Něco jsem nastínil už v tom dlouhém odstavci v popisu knihy, se kterým jsem se ale asi psal zbytečně ? :D
 • Toe
  Na to se musíš zeptat Campbella :)
 • Toe
  Vydavatelé asi ne, možná Campbell sám, ale v rozhovorech se zmiňuje, že na úpravách s ním drobně spolupracoval - ona to byla vždycky větší srdcovka Campbella, než Moora - přeci jen si to souborně sám vydal ;)
 • Toe
  Přidal jsem náhled obálky pod přebalem - určitě se bude lišit minimálně v logu, vydavatel začal používat jiné u dalších dílů a u předešlého vydání myslím nebyl text vyražen (emboss), u druhého vydání je.
 • Toe
  Toe admin8.6.2021 07:49NANITS chronicles
  Já chtěl taky ohodnotit, ale pak si uvědomil, že jsem ovlivněn apkou, nedočetl jsem to ještě úplně celé a taky se vás bojím, takže raději ne ani po dočtení :)

  Stara.kryta: Dík za info, je pravda, že obsahu nebylo pořád dost, propagace nestačila a že nebyla malá i s vlastníma financema - kluci (a holky ;) z Nanits jezdili s ukázkama kde se dalo (rozhodně ne jen v ČR) , točili videa, byli aktivní na sociálkách... Tak třeba se ještě povede někdy v budoucnu ;)
 • Toe
  Toe admin7.6.2021 13:46NANITS chronicles
  Jen pro zajímavost, je tu vůbec někdo, kdo používal ještě NANITS apku a četl (scrolloval ;) tyto komiksy ještě před zakoupením knihy?
 • Toe
  Stejně jako u ostatních limitek od BB/Artu - jiný obrázek na přebalu, přebal na jiném papíře, cena a certifikát limitace v balení (je vidět zezadu). U CP plakát navíc (obálka co je na limitce). Jinak je uvnitř úplně totožné, pokud nejsi sběratel, nepřijdeš o nic ani s "normál" verzí.
  https://www.comicspoint.cz/swamp-thing-bazinac-alan-moore-barevne-vydani-limitovana-edice-100-ks-plakat
 • Toe
  Většina kreslířů zde má komiks jen na jednu stránku ve speciální povídce na konci - každá stránka je zároveň variantou nějaké významnější obálky, ke konci je to uvedeno i s náhledem obálek a přehledem, kterou kdo kreslí. Hlavní příběh dělají jen Peter J. Tomasi, Fernando Pasarin a Matt Ryan.
 • Toe
  U Comicspointu jako obvykle - jen bude dostupná až od čtvrtka 8.10. - menší zádrhel v tiskárně:
  https://www.facebook.com/Comicspoint/posts/4637382396302935
 • Toe
  Když tak prosím příště přímo do fóra "Připomínky a návrhy", tady by nám to mohlo utéct (i když jen tak neuteče! :D
  Lenny: Je to tak, jsi psaný všude, teď jsem znovu omrknul a sám jsem to tu původně doplňoval dle tiráží - hodíme všude poznámku...
 • Toe
  Toe admin25.6.2020 09:05Fatale #04: Modlitba za déšť
  Darker: To bys byl za 20 let asi první :D
 • Toe
  PKD: To víš, všichni nadávají na distribuce, ale bez nich... To hold chvíli trvá, aby bylo všude ;) Řidiče už dneska nemá nikdo, tenhle job už dneska nikdo dělat nechce, takže jestli do pěti let nebudou lítat drony, bůh s náma a s horkýma novinkama :) Ergo že to jeden den vyjde neznamená, že se to automaticky teleportuje hned všude, nepropadej panice, určitě to brzy bude i u Radka na krámě ;)
  Ještě poznámka: Vázaná verze bude mít zpoždění, tiskárna selhala, ale příští týden, snad hned v pondělí, by mělo být ;)
 • Toe
  Carnage: Ano, je to i "na papírku" přiloženém u knihy ;) Tedy klasicky co bude v dalším díle...
 • Toe
  PKD: Psal jsem to i do diskuze, že jsem nahodil omylem předčasně, proto tu také není vázaná ani limit verze. A ano, na stránkách nakladatele i zde v kalendáři je správné datum 17.6. Doporučuji si nastavit náš Google kalendář, průběžně data aktualizujeme, pokud se sami dozvíme ;) Samozřejmě tento rok se u všech nakladatelů data značně promíchala z pochopitelných důvodů :(
 • Toe
  Ne, mám vše ostré. Co popisuješ je klasická "rozjetina", nejběžnější defekt u tisku, v pohodě reklamuj ;)
 • Toe
  Na hřbetu všech řad budou teď jen logo nakladatele, název a nahoře upravený znak. Na žádost českých fanoušků pak zůstává hřbet na rozdíl od originálu na bílém podkladu. Klidně vyfotím, pokud nestačí popis.
  Více info třeba zde: http://www.bbart.cz/novinka.asp?id=1115
 • Toe
  Ter: Oficiálně není, mezi fanoušky už se o tom debatuje tady na fóru, asi ve 20-ti skupinách na Facebooku, 5-ti skupinách na Instagramu i KoCoGeLu... A to jen co jsem zahlédl za poslední 3 dny :) Můžeš si vybrat... :)
 • Toe
  Toe admin5.3.2019 15:50Bratrstvo krve: Hustej nářez
  Doplnil jsem ukázky ( i když nevím, jestli to úplně odpovídá - ta samostatná stránka je asi nejhezčí ze všech, má dokonce pozadí, u ostatních polí je pak obvykle pozadí jen barevný přechod ;) a když tak zde je i listovací video:
  http://www.facebook.com/watch/?v=410846552822338
 • Toe
 • Toe
  Toe admin6.12. 12:51Filmový a hudební klub
  Ano, je to tak :) Zóna už byla naopak...
 • Toe
  Toe admin30.11. 11:59* Připomínky a návrhy
  Ano, v červnu 2022 se přeceňovalo, dávám do poznámky, dík za připomenutí
 • Toe
  Toe admin19.11. 06:31Sběratelský klub
  WTF? - Zacku! Potřebujeme další políčko na rovnost hřbetu! :D
 • Toe
  Toe admin15.11. 14:31* Připomínky a návrhy
  Dík za úpravu, Roy a jeho bobři z kolekce vyřazuju - tam to uvedeno není a taky to vlastně není český komiks :)
 • Toe
  Toe admin7.11. 10:27* Připomínky a návrhy
  Doufám, že si někdo nevzpomene na ten starší Black Label, páč mě to pak nedá a konečně vytvořím sérii i na to a pak to tam budu pracně přidávat :)
 • Toe
  Toe admin1.11. 13:58Pindárna
  A kdybys chtěl ještě co se o to téma taky tak trochu otře z Japonska, tak klasika Zpráva pro Adolfa 1 a 2 a Tráva :)
  https://comicsdb.cz/comics/8723/trava
  https://comicsdb.cz/comics/7844/zprava-pro-adolfa-i
  https://comicsdb.cz/comics/7963/zprava-pro-adolfa-ii
 • Toe
  Toe admin31.10. 11:39Sběratelský klub
  Ne, pokud ho nekoupí u CP a nebude prodávat dál :)
 • Toe
  Toe admin26.10. 12:10Nakupujeme venku
  Zajímavé, že ve španělštině i katalánštině Anču i Pepíka překládají, ale frantíkům nechávají v originále :)
 • Toe
  Toe admin18.10. 11:44Pindárna
  To na co odkazuješ není přímo obrázek :)
 • Toe
  Toe admin13.10. 10:05Herní vlákno
  Darker: V podstatě vůbec - ona je to spíš klidová sběratelka, než hra na žebříčky.
 • Toe
  Toe admin13.10. 10:02Pindárna
  faster86: Co píše Ter nebo Egmont/Albatros tady vydávají ty většinou britské mutace marvelu pro nejmenší: https://comicsdb.cz/serie/670/marvel-action
 • Toe
  Toe admin12.10. 11:50Herní vlákno
  Už dlouho ne, přešel jsem na mobilní STT (Star Trek Timelines) - Mě štvalo, že nemůžu mít všechny postavy a tady jsou (zatím) komplet všichni, boční, hlavní, z animovaných, z aktuálních sriálů.. Jen na nové filmové universum zatím nemají licenci, ale to mě tolik netlačí...
 • Toe
  Toe admin6.10. 11:41* Připomínky a návrhy
  Náhodou Fryovi už bylo šestnáct! Fakt! Opravdu!
 • Toe
  Toe admin6.10. 10:13* Připomínky a návrhy
  :D :D no comment :D
 • Toe
  Toe admin29.9. 12:45Filmový a hudební klub
  Darker: Neboj, už se chystá remake jedničky na PC - tyhle topovky z konzolí teď na PC frčí :)
 • Toe
 • Toe
  Toe admin26.9. 06:08* Připomínky a návrhy
  Trip: K v SK vydanému komiksu zkus dohledat komentáře ode mě, píšu sem o tom pravidelně co dva měsíce, ale napíšu to klidně zase znova... :) Bobo (tvůrce staré SK databáze) se mi bohužel neozývá, ale pokud se najde někdo, kdo bude chtít vypomoct s přidáváním (a tím nemyslím jen, že napíše "já bych to zkusil" a přidá 10 věcí), tak se SK věcem výhledově nebráníme a ideálně ať mi napíše na email. Starší věci, časopisy a sborníky z většiny mám, Disney SK verze věcí od Egmontu spíš ne, ale ty zas tolik nikomu nechybí a na internetu je pořád zbytek Bobovi databáze, takže hlavně do budoucna sledovat nové SK věci, speciálně samizdaty, kterých by mohlo přibývat, jak ukazuje současný trend. Každopádně důležité je pro mě nalít co nejvíc dat při startu...
 • Toe
  Toe admin25.9. 11:51* Připomínky a návrhy
  Darth Raelchi: Dík, opraveno, jen jsem to zapomněl odmazat při kopírování z minulého, proto to řazení stran ani nedávalo smysl v tom řádku a ti autoři ani na kartě doplnění nebyli ;) Já se s tím vždycky popisuju u každé strany hodinu speciálně právě pro tebe a výsledná chybka v tom guláši je zanechána maximálně pro procvičení pozornosti :D
 • Toe
  Toe admin21.9. 10:05Pindárna
  Tvl to bude oříšek přidat to do databáze až to CREW vydá :D
 • Toe
  Toe admin16.9. 10:22Slevy, výprodeje, bazary
  U CP v sobotu a o víkendu klasicky sleva 20 - 40 % na netopýráky :)
 • Toe
  Toe admin15.9. 08:52* Připomínky a návrhy
  Moc dík za info Viktore :) Sjednotil jsem zatím pod Min-Woo Hyung, páč je to rozšířenější co jsem tak dohledal a to novější je underground bez redakce překládané google translatorem nebo čím a jméno Min-u Hjong je dle mého zkomolený znakový přepis Hangulu asi od translátora, ať už to byl kdokoli :) - Dal jsem k němu do profilu každopádně poznámku, pro budoucí historiky :)
 • Toe
  Toe admin3.9. 15:42* Připomínky a návrhy
  OK, jasan, doplněno
 • Toe
  Toe admin28.8. 20:08* Připomínky a návrhy
  To spíš bude klasický případ jiná předtisková obálka na internetu než byla finální, respektive ve finále se tiskla na speciální papír - kdysi jsem to pročítal a bílou si nevybavuju ale matně si vzpomínám, že to byl takový zvláštní papír. Ani na fotkách nikde nevidím bílou...
 • Toe
  Toe admin22.8. 06:14Nakupujeme venku
  Polská databáze komiksů je ještě (překvapivě :) starší než comicsdb.cz a jde to na ní občas poznat - nedávno prošla dost změnami a aktuálně je značně pomalá, takže se pro novinky občas vyplatí mrknout i na jejich Facebook, pokud nenajede hlavní strana - je jinak zde:
  https://www.wak.net.pl/ - Wielkie Archiwum Komiksu
  FB: https://www.facebook.com/WAK.Komiksy/
  Případně je pak něco jako bylo (ehm, je?) ve své době komiks.cz, tedy informační stránka kde je i databáze, ale na WAK už to nemá a co se týká informací, má blíže ke Komiksariu, tedy hodně zpráv z domova: https://alejakomiksu.com/spis_komiksow/

  Jinak českých čtenářů v polštině je poměrně hodně, jen jsou spíš na jiném fóru a spíše starší ročníky, mladším ročníkům dělá obtíž číst i ve slovenštině, ale zase o to méně v angličtině :)
 • Toe
  Toe admin3.8. 13:37* Připomínky a návrhy
  Nevím, neviděl jsem - teoreticky proč ne, katalogů tu už máme vícero, záleží na obsahu
 • Toe
  Toe admin3.8. 09:09* Připomínky a návrhy
  Zack: To je pozůstatek Bobovi databáze, o které tu vždycky píšu (Slovenský komiksový archív), svého času zkoušel různé opensource systémy a tohle byl myslím poslední pokus a ani nevím, jestli kompletní :/ Každopádně dat je tam plno a ideálně bych je časem viděl učesané a doplněné tady...
 • Toe
  Toe admin2.8. 04:09* Připomínky a návrhy
  Občas zalituju těch smajlíků, malinký facepalm by se tu hodil a nechce se mi kvůli tomu vkládat obrázek :)
  Hlavní odpověď SSP jako matador zdejšího fóra určitě zná, ale když už nám nahodil opět tak pěkné otázky, tak pro nové objevitele je to (popořadě od 1.8. 21:20): Na zvážení a pravděpodobně ano. Na zvážení a pravděpodobně ano. Ano. Ano a už tu podobné máme dlouho, jen si jich zatím nikdo nevšímal očividně :) A viz. také Slovensko, které vždy nebylo Slovenskou republikou, že? Kdy? Jestli? A další otázky = Čas... :)
 • Toe
  Toe admin1.8. 10:11* Připomínky a návrhy
  Tvl nevytahuj to zase, nedráždi kobru bosou nohou! :D
 • Toe
  Toe admin29.7. 17:43* Připomínky a návrhy
  Supr, nahozeno, upravil jsem nějaká fakta (celkový náklad je dle všeho 2000 ks) a doplnil více ukázek. Jestli máš, můžu poprosit o foto tiráže na email, případně doplnit redakci a zkontrolovat ISBN, jestli je vydavatelem opravdu SPJF? To ISBN mi přijde jak Zonerácké :)
 • Toe
  Toe admin29.7. 16:58* Připomínky a návrhy
  MaF: Dík za info, měl jsem to už v hledáčku potom co se objevilo na FB, jen jsem nevěděl, jestli už to vyšlo... Tak už přidám ;)
 • Toe
  Toe admin14.7. 06:52* Připomínky a návrhy
  deefha: Zatím zkus zmáčknout a držet klávesu CTRL a toč s kolečkem myši nahoru nebo dolů (je to trvalý zoom, podobně i v prohlížečích na mobilu, kde to najdeš v menu), budeš mít sice menší písmo, ale pokud budeš mít čitelné, mohlo by ti to pomoct. Já mám hodně věcí zmenšených, abych viděl co nejvíc dat naráz.

  Pokud rada výše někomu pomůže, může rozbalit co chce a pak mi to poslat a já si to obřadně zase zatavím :)
 • Toe
  Toe admin8.7. 07:52Pindárna
  Zack: To je to, co já už teď v podstatě dělám (kdo ví, ví ;) k běžné práci, jen bez toho dovážení - už takhle je to ale značně náročné (ale pravda je to navíc k té "běžné" práci) - jenom to zatavování do fólie nějaký ten čas zabere :D Kdybych do toho zapojil ještě rozvážení, bouchla by mi asi už fakt šiška i kdybych běžnou práci vynechal - rozvážení je v podstatě ten nejhorší proces, který vlastně nikoho vůbec nezajímá a nikdo za něj platit ideálně nechce, nikoho nezajímá jaká je cena pohonných hmot, v jakém stavu máš vozový park atd... přitom je to třeba jeden z důvodů, proč je teď opožděné LOB, nejsou řidiči, kdo by to manuálně nakládal, skládal a tak... hlavně v zahraničí, u nás je to ještě pořád na hraně, prostě klasický problém s manuálkou, dokud vše nenahradí automatika :)
 • Toe
  Toe admin4.7. 06:02Sběratelský klub
  yogi: Zabil :D
 • Toe
  Toe admin1.7. 11:36Slevy, výprodeje, bazary
  Akce na léto prodloužena do konce srpna: https://bit.ly/comicspoint-cz-zbozi-v-akci
 • Toe
  Toe admin29.6. 08:40Sběratelský klub
  To co ostatní, tavičku slídy :)
 • Toe
  Toe admin29.6. 06:51Sběratelský klub
  Já skoro všechno před expedicí tavím, někdy i paperbacky a mangy, podle času, je to má úchylka - vázačky s přebalem nebo větší knihy tavím skoro vždycky, málo co je dneska zatavované - přeci jen příroda, že? :)
 • Toe
  Toe admin28.6. 10:16Pindárna
  Pokud by někoho zajímalo, Albatros kupuje Garamond. V DB už je poznámka...
 • Toe
  Toe admin23.6. 11:32Sběratelský klub
  GWB: ...Vím, vím, knihovny tentokrát asi ostrouhají :)
 • Toe
  Toe admin23.6. 11:13Sběratelský klub
  Tady jsem si dovolil díky kafíčku a dat od Lojzy geograficky vyobrazit situaci kolem Alias - berte prosím s určitou tolerancí. Část dat se také překrývá.
 • Toe
  Toe admin23.6. 07:58Sběratelský klub
  Zrovna si dávám obídek bez kafe :) Samozřejmě klidně ignoruj - ale asi to znáš, viš jak ;)
 • Toe
  Toe admin23.6. 07:05Sběratelský klub
  MindReader: Pokud to tak píší všichni zákazníci, pak to tak nějak postrádá smysl, páč všichni jsou sběratelé :D
 • Toe
  Toe admin19.6. 08:13* Připomínky a návrhy
  Satan__666: Díky za info, opraveno
 • Toe
  Toe admin16.6. 06:06Slevy, výprodeje, bazary
  Fry za to dostává od redakce prémie, proto to tak promouje :D
 • Toe
  Toe admin7.6. 11:36Pindárna
  Zack: Ony se taky zásoby u všech dílů vyprodaly všude totál do nuly hned první týden od premiéry seriálu a spousta lidí čeká na dotisky (v plánu koncem tohoto měsíce tuším), takže i to může hrát roli. Ten první víkend to bylo fakt šílenství, jak po tom lidi najednou pásli...
 • Toe
  Toe admin6.6. 06:13Pindárna
  Rozumím, takže stačí, aby v tiráži byl přímo Kosmas, ne Argo a je vyřešeno! :D
 • Toe
  Toe admin5.6. 08:37Pindárna
  Chápu správně, že stačilo, aby Argo už znovu nenakoupilo práva a ty koupil třeba Albatros a tohle souborné vydání by vydal on? Tím by se asi vyřešilo vše níže uvedené jestli dobře rozumím? Albatros to dřív nevydal a nic nesliboval, nemusí nic měnit, takže je to cajk? Zakoupí jen hotové podklady, případně vydají společně a nemusí ani nic měnit když nebude překladatel chtít, DILIA dá když tak vědět a všichni budou spokojeni, když odpadají předešlé argumenty? :)
 • Toe
  Toe admin4.6. 09:59* Připomínky a návrhy
  Hanussen: Dík za info, opraveno :)
 • Toe
  Toe admin19.5. 06:44* Připomínky a návrhy
  Lojza: Dvojka ne, dalo by se to spíš považovat za něco jako druhé vydání, ale ani to není přesné - je tam myslím i pár příběhů z toho prvního oficiálního vydání (které vlastně taky není úplně první, ale je to první souborné :) a tohle nejnovější je vlastně samizdat co si Landauer teď poslední roky tiskne na comics cony ;) Dan když tak upřesní, jestli si tohle přečte...

  Číslům v názvu se obecně snažíme co nejvíce vyhýbat pokud to není na obálce, hřbetu nebo v tiráži, každopádně jsem v popisku doplnil alespoň odkaz na to první souborné vydání, nejsem si jistý, jestli to svazovat k sobě do "série", tak aspoň takto by to mohlo stačit.
 • Toe
  Toe admin18.5. 12:01Filmový a hudební klub
  baatcha: Batman, Green Knight a Northman, nejsou to náhodou úplně stejné filmy? :D
 • Toe
  Toe admin17.5. 11:26* Připomínky a návrhy
  MaF: díky za info, nahozeno. Pokud se někomu dostane do pracek a vyfotí tiráž s redakcí případně ISBN, budeme vděční a doplníme :)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 111 (cca 34490 Kč)
Mám: 1034 (cca 156196 Kč)
Chci: 1 (cca 0 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 2 (cca 229 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0