• Toe
  Toe admin21.6. 07:24Hrnečku, vař!
  Jako vůbec to nebylo úplně docela marné :) Supr nádherný pohádkově snový roadtrip!
 • Toe
  První číslo - rozjezd - se podařil myslím výborně. Uvidíme jak si Vojtěch Matocha poradí s komiksovým scénářem dále. Nemám strach o kresbu, K-Os má komiks v krvi, tady není co řešit a podle ukázky hrubého scénáře na konci sešitu si Karel stejně asi řeší rozvržení sám :) Vadily mi ale barvy, které jsou sice technicky provedené na jedničku, ale když si vybavím černobílé ilustrace z knih, tak jsem tady prostě neměl pocit, že se to celé pořád odehrává v temné Prašině (el. proud tady již - zatím - funguje :) a jak Karel píše na konci, v knihách dělal ilustrace hlavně z prostředí Prašiny, v komiksu se již ale zaměřujeme na samotné lidi, takže atmosféra tajemné čtvrti se tak trochu vytrácí a všechny záhady jsou načrtnuty v podstatě na jedné stránce, kdy je detektiv všechny vyjmenuje na pár políčkách :) Ale tak pořád tu jsou a pořád je to jen rozjezd, který uběhne opravdu bleskově, takže je potřeba těšit se na další čísla a doufat...
 • Toe
  Toe admin14.8.2020 08:03Béowulf
  Nádherná kresba. Škoda, že Béowulfa znám skoro i pozpátku, takže za mě 4 hvězdičky za kresbu a rozvržení panelů...
 • Toe
  Toe admin18.6.2020 11:09Zóna
  Výborná věcička, jak píše trudoš, ve stejném duchu jako Rudo, jen tohle mě bavilo více asi díky menšímu objemu existencionální omáčky, přidanému konspiračnímu thriller koření a povedené pointě na konci. Úderná hláška na každé stránce a Dan touhle knihou potvrzuje, že patří k naprosté česko-slovenské komiksové scenáristické špičce.
  V kresbě se ale neposunul vůbec. Ne že by kresba snižovala u tak dobrého scénáře zážitek, některé scény se k tomu hodí i tak, stísněnou atmosféru a mrazení dokáže Dan udržet bravurně, ale pořád nepoznáte kdo je kdo a pořád to působí trochu jako storyboard připravený na vytažení lepším kreslířem.
  U mě zatím nej pro rok 2020 z česko-slovenských luhů a hájů.
 • Toe
  Toe admin16.3.2019 07:48Umění války: Komiksová adaptace
  Tak já se přidám. Dočetl jsem do cca půlky, pak to vzdal a nalistoval konec.
  S "Též se to tváří děsně akademicky, ale jsou to jen dobře zabalené babské rady." bych souhlasil až na to, že akademické mi to nepřišlo, spíš jsem měl pocit, že listuji sebranou sbírkou naučných komiksů z ABC (ta kresba, rozmístění textových panelů...), tedy ideál pro mladší, kteří si ale asi zase moc nevezmou z těchto mouder (a možná by ve svém věku ani u některých neměli :) - takže ve výsledku si nejsem moc jistý, pro koho by to mohlo být určené... Dávám dvě hvězdy za zajímavě provedenou a vizuálně k tématu ladící vazbu.
 • Toe
  Toe admin13.3.2018 14:15METRO.
  Tak nějak souhlasím s Cyboyem, obálka a potažmo vazba zajímavá, kresba často chaotická (hlavně rozmístění bublin), to už tak u prvotin bývá (i když to vlastně úplná autorova prvotina není, ale z delších věcí ano). Scénáristicky je to naopak na prvotinu podařené, pointa pěkná. Uvidíme v budoucnu, s čím se autor vytasí třeba i mimo XRX mag....
 • Toe
  Toe admin22.6.2017 13:21Sága #04
  V tomto díle se hodně zabíjí takže si mi to jako hodně líbilo :)
 • Toe
  Toe admin30.5.2017 17:25Rumcajs se vrací #01
  True story...
 • Toe
  Tuším tam byl drobně upravován překlad v návaznosti na další díly, když se tehdy dalších dílů chopila hlavně CREW, podobně jako u Mýtů...
 • Toe
  Toe admin5.10.2016 09:25ZERO #04: Kdo ohněm
  Ze střídání kreseb, respektive přehlídky mladých talentů, jsem pořád nadšený jako u jedničky a u všech předešlých knih... Ale příběhově to celé směřovalo úplně někam jinam, než jsem po jedničce čekal a tohle už fakt není můj šálek kávy, škoda...
 • Toe
  Toe admin7.6.2015 11:03Mike's Place (pevná vazba)
  Ve výsledku celkem povedená věcička, dobře čtivé. Místy to na mě působilo ale až moc optimisticky, vykonstruovaná linka s teroristy tomu dodávala, hlavně v první polovině, náboj a napětí nutící mě to číst dál a dál až k výbuchu. A vlastně i potom to tak trochu byl hnací motor knihy, protože jinak zde děj chybí, jedná se jen o dialogy mezi postavami natáčené na kameru. Největším problémem tedy u mě byl rozpor mezi objektivitou, kde byly na jedné straně pravděpodobně autentické výpovědi, dokonce i přímé citáty účastníků a obětí, na straně druhé dle vyšetřování poslepované pravděpodobné chování a plán teroristů a rozkreslené pocity postav, u kterých si nejsem jistý, do jaké míry byly pravdivé a kolik by toho reálné postavy sami přiznali, o některých věcech popisovaných v knize bych asi fakt s nikým nemluvil, takže bych to též většinou viděl spíš jako imaginární omáčku. Zvláště, když jedna z postav v komiksu přiznává, že pokud chceš v Tel Avivu žít, tedy na místě, kde každou chvíli proběhne nějaký ten sebevražedný atentát, musíš mít krátkou paměť a dělat, jako že se nic nestalo. V doslovu je to naštěstí přiznáno, takže ve výsledku jsme byl tak nějak spokojen ;)

  Jo a ještě dvě věci sem si z knihy odnesl - Jednak mi přišlo, že kniha ve výsledku nebyla o tom, že někdo odpálil bar, který byl v Tel Avivu v podstatě jediné "rozumné" místo kde nikdo nic neřešil, ale o tom, že v při tom výbuchu zahynula jejich nejkrásnější a nejmilejší servírka/barmanka/kuchařka/milenka šéfa, což bylo ve výsledku nejtragičtější.

  Druhak asi měla kniha tak trochu sloužit jako tahák na návštěvu barů Mike's Place (včetně přiloženého pivního podtácku v každé knize, za který máte pivo zdarma - tedy u vázané verze, nevím jak u brožky ;) Po přečtení knihy ale naopak už moc Tel Aviv navštívit nechci, spíše mě to teď odrazuje, ale to už může být hodně subjektivní věc ;)

  Sečteno podtrhnuto - neviděl jsem dokument, ale kniha tak, jak je teď napsaná, by byla krásným námětem na hollywoodské drama jak vyšité ;)
 • Toe
  Vendula umí... i když to tak podle obalu nevypadá :)
  Doporučuji shlédnout její TED vystoupení ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2015 15:45Týdeník kreslíře
  Já to sem ještě nenapsal? OK, tohle je věc hodně od srdce a takto souborně asi to nejlepší, co sem kdy od Paty četl :)
 • Toe
  Hurikán 2 jasně dominuje! :)
 • Toe
  Toe admin28.2.2015 08:55Zaklínač #01: Skleněný dům
  Zaklínač dobrý, Hellboy dobrý, vazba (alá BB/art) výborná, rozhodně lepší než origoš US vydání...
 • Toe
  Toe admin11.2.2015 19:13Hajzl, kniha 1.
  Tohle není pro každého :)
 • Toe
  Libůstka, precizně vyrobeno, jedna z obálek má snad centimetr tloušťku, to nejtěžší v češtině v mé sbírce (ano, těžší než kurva ;)
 • Toe
  Toe admin6.2.2015 16:04Death Note - Zápisník smrti #12
  Konec zklamal... Hvězdičky jsou za sérii jako celek ;)
 • Toe
  Toe admin6.2.2015 16:03Pionýr - Kapitán prequel
  Kresba fajn, papír fajn...
 • Toe
  Toe admin6.2.2015 16:01Moje kniha Vinnetou
  Dostalo... mě... to... Nevím proč
 • Toe
  Toe admin7.1.2015 10:05Hellboy: Kniha 1
  U mě nakonec limitka roku. Crewákům se u Metabaronů nepovedla moc krabice a přeci jen ten dokola omílaný zmenšený formát, jinak samozřejmě též super, ovšem Hellboy to překonává, rozměrem, textilní obálkou (která se špiní jen se na ni podívám ;) a zpracováním uvnitř, ten papír a ty barvy jsou dokonalé! Lepší než na mém tabletu :)
 • Toe
  Toe admin27.10.2014 13:14Jelita
  Výborná náhražka při čekání na další Pupíky, jejichž zábavnosti Jelita nedosahují jen o fous. I přes vynechaný díl s robertkem mi některé strany přišly celkem "odvážné" na něco, co vycházelo v "Bravíčku", hlavně různé, ehm, vraždy :)
  Klidně bych si dal další.
 • Toe
  Toe admin22.10.2014 15:39ZERO #01: Krize
  Dynamičtější "100 nábojů" křížené s Millarovou "Secret Service" a seriálem "Fringe"? Paráda! Slupnuto na posezení a velká čekačka na další!
 • Toe
  Toe admin22.10.2014 15:32Útok titánů #01
  Na to, jaký je ta kresba "humáč", se to čte výborně! Po Death Note zase něco, co mě chytlo... Mít to lepší kresbu...
 • Toe
  Toe admin13.10.2014 11:44Mýty #06: Domovina
  U mě pořád za 5! Špionážka si na krátko odskočila k akčňárně, kdy je z Modráka chvíli pořádnej bad-ass a druhou chvíli ulízaný hodný klučík s velkýma očima. Závěr suprový, páč jsem ho takový z minulých dílů čekal, pak nečekal, pak čekal, pak nečekal a on byl nakonec fakt takový, jaký sem ho původně čekal... Což jsem nečekal!
 • Toe
  Toe admin29.1.2014 18:37ZOOOM #02: Pavel Čech
  Souhlasím s Andrem níže, u některých ukázek bych uvítal delší popis, výtvarnou techniku, ze které třídy jsou ty první obrázky... :-)
  I tak hodnotím kladněji, než Andre, je to nádhera ;)
 • Toe
  U mě zatím nejlepší Fanouš! Tedy pan Fanouš, abych mu mohl vykat...
 • Toe
  První story (Minutemani) jako bych četl původní Strážce - dokonce i s podobnou zápletkou. Druhá story (Hedvábný přízrak) diametrálně odlišná, ať už moderní hravou kresbou nebo ohranou zápletkou v podobě revoltující teenagerky v hippie době... takže druhý příběh jsem si užil mnohem víc :)
 • Toe
  Nechápu, jak to může být číslo od čísla lepší... Při invazi na konci už jsem jen brečel blahem.
 • Toe
  Výborné zpracování knihy, hvězdička navíc je za doprovodné texty. Obsah je česká klasika hodna tří hvězdiček ;)
 • Toe
  Dočetl jsem do půlky a opět prodal. Nejsem fanda SW a tohle vážně není pro mne.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 21:05Kix #01
  Projektu fandím, zpracování zajímavé, ale obsah mi vůbec nesedl, takže 2 hvězdičky za Vladimirovu kresbu
 • Toe
  Pořád si nějak nemůžu zvyknout na Bažináče v tomto starém coloringu, víc jsem si hold zvykl na černobílého, ale dobrých hororů je v ČR v komiksu málo, a Moore hold mrazivou atmosféru umí...
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 21:01Planeta Xindlu
  Dvě hvězdičky za konec, kde (aspoň doufám) bylo naznačeno, že by mohla být rasa ještě nad Hor-tidy a za možnost infiltrace. Je ale také dost možné, že jsem to četl ožralý a celé se mi to zdálo... No vracet se k tomu nebudu ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:58Old Firehand
  Jak píší kluci dole, sympatické retro, pro sběratele, pamětníky a fanoušky Káji M.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:56Preacher/Kazatel #09: Alamo
  Z posledního dílu jsem sice nestříkal sperma v orgasmickém záchvatu po obálce, oproti některým minulým dílům jsem si ale vydatně pošmákl a... sakra, konečně je konec! :)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:53DMZ #03: Veřejné práce
  U mne zatím nejlepší díl DMZ, pořád se ale nějak nemůžu do téhle série dostat, takže pořád jen lehčí nadprůměr...
 • Toe
  Ani v šestnácté knize nepociťuji snížení kvality, Ušák pořád jede ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:50Thorgal #01: Zrazená čarodějka
  Čtyři hvězdičky za druhý příběh, jinak jsem vždycky měl ze Zrazené čarodějky smíšené pocity, hold začátky, no... ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:47Green Lantern: Žádný strach
  Oproti Tajemství původu nuda s podprůměrnou, průměrnou a až na posledních stránkách zajímavou kresbou. Škoda...
 • Toe
  U mne zatím nejlepší ze Star Wars omnibusů, což znamená, že se vyšplhal aspoň na 3 hvězdičky. Upozorňuji, že nejsem SW pozitivní fanoušek ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:42Captain America #02
  Oproti jedničce u mne podstatně slabší, ale tak nějak jsem to kvůli Občanské válce čekal, takže no problemo. Kapucosmrťák mě rušil, jinak nic.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:40ZOOOM #01: Tomáš Kučerovský
  Zpracování nádhera a o ničem jiném, než o zpracování tahle kniha vlastně není. Též bych pro příště uvítal více rozhovorů...
 • Toe
  Výborný díl, ve kterém se sice příběh vůbec nepohnul, ale konečně došlo na lesbické scény, což si zaslouží hvězdičku navíc :)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:32Pán Času: Přízračná tvář
  Tři hvězdičky za vynikající zpracování knihy (plakát jako přebal je opravdu špica!) a kresbu. Scénář jsem už tuším hodnotil u samostatné jedničky a od té doby se moc neposunul.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:28Superman: Rudá hvězda
  Pro mne asi nejlepší Superman, jakého jsem kdy četl, což bude možná taky tím, že Supíka moc v oblibě nemám a zase tolik jsem toho s ním nečetl ;)
  Byl by ještě lepší, kdyby vyšly návrhy kostýmu, uvedené v náčrtcích ke konci, hlavně podoba supermana s vousy, to by byl správný ruský bohatýr! :)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:24Berlín #01: Město kamene
  Bohužel, pro mne zklamání - Takový Alois Nebel (kterého mám na české poměry ještě rád), jen v Berlíně ;)
  Poznat chlapa od ženské, nebo vůbec rozeznat, o kterou postavu se jedná, mi dělalo značné potíže ;) Emoce to ve mě tedy žádné nevyvolalo, bohužel...
 • Toe
  Toe admin9.10.2011 18:34Zaklínač komiks - Zájmy státu 1
  Příjemná jednohubka s nádhernou kresbou a výborným překladem. Pro fanoušky Zaklínače nutnost, pro ostatní vydatně strávených deset minut, více totiž čtení nezabere ať si dáváte záležet, jak chcete... Komiks je vytištěn údajně na 150g křídě a je to poznat, sešitek vypadá na 50 stran, i když se v podstatě do puntíku jedná o klasickou 26 stránkovou "US sešitovku" a tvrdost papíru mě tak při čtení spíš rušila. Má se údajně jednat o plánovanou trilogii, nuž uvidíme, na blogu kreslíře se od vydání tohoto čísla zatím nic nového neobjevilo, snad s nějakým datadiskem pro hru...
 • Toe
  Toe admin8.7.2010 12:07Dragonero
  Souhlas s recenzí na Komiksariu. Dragonero není nijak originální, ale jak psal Štěpán Kopřiva, originalita záleží na tom, kolik toho máte nakoukáno a načteno - já sem třebas viděl podobnost jiných postav, ale pořád tam ta podobnost byla… Pro jiné bude více originálních prvků… Celkově se to četlo moc příjemně, ale spisovná čeština opravdu občas vyrušila - řekl bych, že na vině zde bude spíš překlad ze slovenštiny… Obálka je ovšem nejhorší zlo, ta mi příjde od autora hodně odfláklá - tuším ji použil Dark Horse, nevím jestli je i v italském originálu? Raději bych tuhle:
  http://nuvoleparlanti.blogosfere.it/images/dragonero.jpg
  ale co už ;)
 • Toe
  Toe admin1.6.2009 00:23BubbleGun #03
  Ňácí borci z brna se opět překonali - Bublák 3 lepší v mnoha směrech - hezká, barevná, tvrdší obálka od Andraste, hřbet, více stran za méně peněz, zahraniční autorky a hlavně povedené komiksy od domácích holek... Mým favoritem je jednoznačně Jaroslava "Líná Edna" Dejlová a Barbora Jílková, následovány jsou Azou a Anetou Bedánkovou s jejím romanticky založeným vlkem. Článek Michala Jareše o ženském (nejen) undergroundu opět nic nepřekoná.
  Ze zahraničních autorek se mi pak hrozně líbí Nancy Pena a Elke Steiner. "Hokus pokus a Tippi a Totem" od slavné Triny má pak skvělou pointu a hrozně mile na mě působil příběh "Pes" a "Srdečný pozdrav z Amsterdamu"... Jo a "Talent" od Camperové mě též dostal, on ani "Mitzin blog" od stejné autorky není k zahození :)
  Celkově hodně pohodové čtení, příjemná atmosféra, něco, co dokážou vykouzlit jen komiksové autorky ;)
 • Toe
  Toe admin15.6. 06:52Gorazdův posel
  Mrknu někdy doma, jak budu přidávat slovenské věci, což bude kdo ví kdy - zatím klidně zkus Dark Towera, ten digitalizoval plno Mrázových věcí a chystá se ten nový komiks a nebo vlastně klidně přímo Fera Mráza, dřív to býval hodně milý a komunikativní autor, alespoň co jsem ho naposled (tak 15 let zpátky) viděl :)
 • Toe
  Toe admin14.6. 09:38Gorazdův posel
  Myslím že ne, Fero byl alfou a omegou Bublinek a v době ČSR vycházelo plno věcí v češtině i když se jednalo o slovenské (nebo třeba i maďarské) autory a to nejen v komiksu, ale i v knihách, časopisech... Můžeš se zkusit poptat u Dark Towera na webu, to je velký fanoušek, třeba bude vědět více :)
  https://komiksarchiv.blogspot.com nebo https://www.facebook.com/Bublinky.komiks
 • Toe
  Satan: Opravy, upozornění atd prosím příště sem: https://comicsdb.cz/forum/1/-pripominky-a-navrhy - v komentářích by to mohlo zapadnout v záplavě balastu :) Odmazal jsem tu větu "čtenáři poprvé dostávají ...", to je stejně klasický reklamní bullshit od nakladatele, kterému se tu spíše vyhýbáme a snažíme se ho filtrovat když kopírujeme "Píár" a všimneme si toho... Problém nastává jen tehdy, kdy často ani jiný popisek ke knize není a ne vše hned čteme, že? :) Záhada zde to jinak není, je to popisek u nakladatele a klidně to u něj může být klasická web copywrithing kopírka no https://www.albatrosmedia.cz/tituly/77477103/nove-pribehy-maleho-boha-a-kruana-zivot-s-abickem/ :)
  Jinak poslední odstavec to už je počítám výpis od někoho z nás (možná přímo ode mne, matně si vybavuju, že jsem ty strany počítal) a přesunul jsem ho do poznámek, kde by správně měl asi být. Často se snažíme dodat co nejvíc informací o obsahu, ale ne vždy to umožní čas a někdy se k tomu dostaneme až později, viz. třeba zde https://comicsdb.cz/comics/9380/rychle-sipy-sesit-cislo-1 - kde jsem snad hodinu dopisoval a popisoval detailní obsah přesně tak jak jde v knize za sebou a ještě dohledával zdroje a autory :))

  Dej vědět, jestli takto vyhovuje nebo napiš návrh, jak by měl popisek knihy vypadat.
 • Toe
  Bobří stopa (dříve Bobří stopou) není komiksový časopis - komiksy v něm vycházely jen občas v některých číslech (obvykle označených jako speciál) a tohle je jedno z nich. Walitaka jinak vyšel souborně i v rámci Čermákových komiksů: https://comicsdb.cz/comics/4961/walitaka - tam je to zase pro změnu třetí kniha v edici :)
 • Toe
  Descent monstra jsou vývojová větev, Marshall o tom občas v rozhovorech mluvil, právě kvůli tomu, že po Dog Soldiers každý počítal spíš s lykantropem (ne tím klinickým :) nebo nějakou podobnou verzí monstra - hold prokletí, když se proslavíš jiným filmem :D To pak měla podpořit i dvojka, ale nějak to vyšumělo, Marshall pokračování nikdy extra nechtěl a i ten odlišný konec v US verzi filmu s tím, že jim pomáhal i někdo místní kdo s nimi byl v kontaktu, nebyla úplně Marshallova vize, protože už se trojky asi nikdy nedočkáme :/ Mimochodem, i když se film odehrává v US - Kanadské přírodě, všechno je to točené v Anglii :) Hlavně jeskyně jsou komplet britská studiovka :)
 • Toe
  Toe admin25.11.2021 04:53Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Spoiler! Holka s ocasem je tam taky!
 • Toe
  yardaformi: Něco jsem nastínil už v tom dlouhém odstavci v popisu knihy, se kterým jsem se ale asi psal zbytečně ? :D
 • Toe
  Na to se musíš zeptat Campbella :)
 • Toe
  Vydavatelé asi ne, možná Campbell sám, ale v rozhovorech se zmiňuje, že na úpravách s ním drobně spolupracoval - ona to byla vždycky větší srdcovka Campbella, než Moora - přeci jen si to souborně sám vydal ;)
 • Toe
  Přidal jsem náhled obálky pod přebalem - určitě se bude lišit minimálně v logu, vydavatel začal používat jiné u dalších dílů a u předešlého vydání myslím nebyl text vyražen (emboss), u druhého vydání je.
 • Toe
  Toe admin8.6.2021 07:49NANITS chronicles
  Já chtěl taky ohodnotit, ale pak si uvědomil, že jsem ovlivněn apkou, nedočetl jsem to ještě úplně celé a taky se vás bojím, takže raději ne ani po dočtení :)

  Stara.kryta: Dík za info, je pravda, že obsahu nebylo pořád dost, propagace nestačila a že nebyla malá i s vlastníma financema - kluci (a holky ;) z Nanits jezdili s ukázkama kde se dalo (rozhodně ne jen v ČR) , točili videa, byli aktivní na sociálkách... Tak třeba se ještě povede někdy v budoucnu ;)
 • Toe
  Toe admin7.6.2021 13:46NANITS chronicles
  Jen pro zajímavost, je tu vůbec někdo, kdo používal ještě NANITS apku a četl (scrolloval ;) tyto komiksy ještě před zakoupením knihy?
 • Toe
  Stejně jako u ostatních limitek od BB/Artu - jiný obrázek na přebalu, přebal na jiném papíře, cena a certifikát limitace v balení (je vidět zezadu). U CP plakát navíc (obálka co je na limitce). Jinak je uvnitř úplně totožné, pokud nejsi sběratel, nepřijdeš o nic ani s "normál" verzí.
  https://www.comicspoint.cz/swamp-thing-bazinac-alan-moore-barevne-vydani-limitovana-edice-100-ks-plakat
 • Toe
  Většina kreslířů zde má komiks jen na jednu stránku ve speciální povídce na konci - každá stránka je zároveň variantou nějaké významnější obálky, ke konci je to uvedeno i s náhledem obálek a přehledem, kterou kdo kreslí. Hlavní příběh dělají jen Peter J. Tomasi, Fernando Pasarin a Matt Ryan.
 • Toe
  U Comicspointu jako obvykle - jen bude dostupná až od čtvrtka 8.10. - menší zádrhel v tiskárně:
  https://www.facebook.com/Comicspoint/posts/4637382396302935
 • Toe
  Když tak prosím příště přímo do fóra "Připomínky a návrhy", tady by nám to mohlo utéct (i když jen tak neuteče! :D
  Lenny: Je to tak, jsi psaný všude, teď jsem znovu omrknul a sám jsem to tu původně doplňoval dle tiráží - hodíme všude poznámku...
 • Toe
  Toe admin25.6.2020 09:05Fatale #04: Modlitba za déšť
  Darker: To bys byl za 20 let asi první :D
 • Toe
  PKD: To víš, všichni nadávají na distribuce, ale bez nich... To hold chvíli trvá, aby bylo všude ;) Řidiče už dneska nemá nikdo, tenhle job už dneska nikdo dělat nechce, takže jestli do pěti let nebudou lítat drony, bůh s náma a s horkýma novinkama :) Ergo že to jeden den vyjde neznamená, že se to automaticky teleportuje hned všude, nepropadej panice, určitě to brzy bude i u Radka na krámě ;)
  Ještě poznámka: Vázaná verze bude mít zpoždění, tiskárna selhala, ale příští týden, snad hned v pondělí, by mělo být ;)
 • Toe
  Carnage: Ano, je to i "na papírku" přiloženém u knihy ;) Tedy klasicky co bude v dalším díle...
 • Toe
  PKD: Psal jsem to i do diskuze, že jsem nahodil omylem předčasně, proto tu také není vázaná ani limit verze. A ano, na stránkách nakladatele i zde v kalendáři je správné datum 17.6. Doporučuji si nastavit náš Google kalendář, průběžně data aktualizujeme, pokud se sami dozvíme ;) Samozřejmě tento rok se u všech nakladatelů data značně promíchala z pochopitelných důvodů :(
 • Toe
  Ne, mám vše ostré. Co popisuješ je klasická "rozjetina", nejběžnější defekt u tisku, v pohodě reklamuj ;)
 • Toe
  Na hřbetu všech řad budou teď jen logo nakladatele, název a nahoře upravený znak. Na žádost českých fanoušků pak zůstává hřbet na rozdíl od originálu na bílém podkladu. Klidně vyfotím, pokud nestačí popis.
  Více info třeba zde: http://www.bbart.cz/novinka.asp?id=1115
 • Toe
  Ter: Oficiálně není, mezi fanoušky už se o tom debatuje tady na fóru, asi ve 20-ti skupinách na Facebooku, 5-ti skupinách na Instagramu i KoCoGeLu... A to jen co jsem zahlédl za poslední 3 dny :) Můžeš si vybrat... :)
 • Toe
  Toe admin5.3.2019 15:50Bratrstvo krve: Hustej nářez
  Doplnil jsem ukázky ( i když nevím, jestli to úplně odpovídá - ta samostatná stránka je asi nejhezčí ze všech, má dokonce pozadí, u ostatních polí je pak obvykle pozadí jen barevný přechod ;) a když tak zde je i listovací video:
  http://www.facebook.com/watch/?v=410846552822338
 • Toe
 • Toe
  Toe admin29.6. 08:40Sběratelský klub
  To co ostatní, tavičku slídy :)
 • Toe
  Toe admin29.6. 06:51Sběratelský klub
  Já skoro všechno před expedicí tavím, někdy i paperbacky a mangy, podle času, je to má úchylka - vázačky s přebalem nebo větší knihy tavím skoro vždycky, málo co je dneska zatavované - přeci jen příroda, že? :)
 • Toe
  Toe admin28.6. 10:16Pindárna
  Pokud by někoho zajímalo, Albatros kupuje Garamond. V DB už je poznámka...
 • Toe
  Toe admin23.6. 11:32Sběratelský klub
  GWB: ...Vím, vím, knihovny tentokrát asi ostrouhají :)
 • Toe
  Toe admin23.6. 11:13Sběratelský klub
  Tady jsem si dovolil díky kafíčku a dat od Lojzy geograficky vyobrazit situaci kolem Alias - berte prosím s určitou tolerancí. Část dat se také překrývá.
 • Toe
  Toe admin23.6. 07:58Sběratelský klub
  Zrovna si dávám obídek bez kafe :) Samozřejmě klidně ignoruj - ale asi to znáš, viš jak ;)
 • Toe
  Toe admin23.6. 07:05Sběratelský klub
  MindReader: Pokud to tak píší všichni zákazníci, pak to tak nějak postrádá smysl, páč všichni jsou sběratelé :D
 • Toe
  Toe admin19.6. 08:13* Připomínky a návrhy
  Satan__666: Díky za info, opraveno
 • Toe
  Toe admin16.6. 06:06Slevy, výprodeje, bazary
  Fry za to dostává od redakce prémie, proto to tak promouje :D
 • Toe
  Toe admin7.6. 11:36Pindárna
  Zack: Ony se taky zásoby u všech dílů vyprodaly všude totál do nuly hned první týden od premiéry seriálu a spousta lidí čeká na dotisky (v plánu koncem tohoto měsíce tuším), takže i to může hrát roli. Ten první víkend to bylo fakt šílenství, jak po tom lidi najednou pásli...
 • Toe
  Toe admin6.6. 06:13Pindárna
  Rozumím, takže stačí, aby v tiráži byl přímo Kosmas, ne Argo a je vyřešeno! :D
 • Toe
  Toe admin5.6. 08:37Pindárna
  Chápu správně, že stačilo, aby Argo už znovu nenakoupilo práva a ty koupil třeba Albatros a tohle souborné vydání by vydal on? Tím by se asi vyřešilo vše níže uvedené jestli dobře rozumím? Albatros to dřív nevydal a nic nesliboval, nemusí nic měnit, takže je to cajk? Zakoupí jen hotové podklady, případně vydají společně a nemusí ani nic měnit když nebude překladatel chtít, DILIA dá když tak vědět a všichni budou spokojeni, když odpadají předešlé argumenty? :)
 • Toe
  Toe admin4.6. 09:59* Připomínky a návrhy
  Hanussen: Dík za info, opraveno :)
 • Toe
  Toe admin19.5. 06:44* Připomínky a návrhy
  Lojza: Dvojka ne, dalo by se to spíš považovat za něco jako druhé vydání, ale ani to není přesné - je tam myslím i pár příběhů z toho prvního oficiálního vydání (které vlastně taky není úplně první, ale je to první souborné :) a tohle nejnovější je vlastně samizdat co si Landauer teď poslední roky tiskne na comics cony ;) Dan když tak upřesní, jestli si tohle přečte...

  Číslům v názvu se obecně snažíme co nejvíce vyhýbat pokud to není na obálce, hřbetu nebo v tiráži, každopádně jsem v popisku doplnil alespoň odkaz na to první souborné vydání, nejsem si jistý, jestli to svazovat k sobě do "série", tak aspoň takto by to mohlo stačit.
 • Toe
  Toe admin18.5. 12:01Filmový a hudební klub
  baatcha: Batman, Green Knight a Northman, nejsou to náhodou úplně stejné filmy? :D
 • Toe
  Toe admin17.5. 11:26* Připomínky a návrhy
  MaF: díky za info, nahozeno. Pokud se někomu dostane do pracek a vyfotí tiráž s redakcí případně ISBN, budeme vděční a doplníme :)
 • Toe
  Toe admin7.5. 09:02Art
  Jo, on začal vyhlášením tohoto rámce (pro mě pořád nejlepší hlavně kvůli padnoucí hudbě :) a pak už se to rozjelo. Tenhle rámec pořád používám jako pozadí, jinak je možno vidět i sestřih úplně všech, ale to už je fakt nadlouho a zbytečné, zkrácené verze jsou nej:
 • Toe
  Toe admin5.5. 12:09* Připomínky a návrhy
  To musíte překecat Frye, to je master přes tyhle virtuální škatule :)
 • Toe
  Toe admin5.5. 11:19* Připomínky a návrhy
  autokineton: Takže je to celé komiks? Když tak prosím pošli na email foto tiráže / infa v komiksu, jestli máš a jestli tam vůbec něco je
 • Toe
  Toe admin23.4. 09:13Sběratelský klub
  Ještě k Malazu, nové vydání je opravdu povedené - nejsem si jistý, kdy naposled jsem viděl, že by byl potištěný i vnitřek přebalu a dal se rozložit v pěkný obrázek (knihy už ale skoro nečtu, fantasy už vůbec, takže je možné, že jsem už jen mimo ;) . Kapitoly jsou uvedeny pozlacenými kapitálkami, oddělovači a ilustracemi... Musím říct, že když už nic jiného, tak zpracování na jedničku a působí to na mě, že si s knihou v Planetě9 fakt vyhráli... Když si vezmu, že přes 600 stran je tohle pořád ještě jeden z nejkratších svazků Malazu, polívá mě pot :)
 • Toe
  Toe admin19.4. 13:36Pindárna
  26.1. se to řešilo ve sběratelském klubu, viz. třeba: ad hřbety Star Wars: Před nějakou dobou došlo v Albatros Media k rozhodnutí, že všechny jejich tituly budou mít stejně orientované hřbety, takže Egmont se musel přizpůsobit. A jak radek píše, že nějaké hřbety má jinak než soulbringer, tak je to proto, že dotisky starších věcí vycházejí s novou orientací hřbetů. Takže když si počkáme dostatečně dlouho, budou všechny díly SW dostupné s jednotnou orientací hřbetů :D
 • Toe
  Toe admin13.4. 11:08* Připomínky a návrhy
  Dík za info, přebal upraven.
  Nils nevím - některé věci, zvláště ke konci než se Semic stáhnul, vyšly jen slovensky, pravděpodobně to dojížděl jen Slovart.
 • Toe
  Toe admin30.3. 11:28* Připomínky a návrhy
  MindReader: Finální obálka taky často nesedí s náhledy na internetu - Na comicsdb se tak nějak snažíme mít dat co nejvíc a co nejpřesnější jak jen nám to naše síly umožní - proto je tu tolik údajů, co nikde jinde na internetu nenajdete, u obálek například i náhledy obálek pod přebalem :)
  U barevného Kůstka konkrétně to skenujeme kvůli tomu, že oproti staré brožované verzi mají nová barevná vázaná vydání ten název embosovaný v perleti (nebo jak to nazvat, podobně jako u zlatého, stříbrného embossu) a v té rudé i s těmi stíny to v reálu fakt takové není, musel bys to natočit na správný úhel světla. Takto tmavě rudé to taky není pořád, je to podle nalomení světla, ale pořád je to realitě blíže, než DTP verze co se posílá do tiskárny. Nejlépe by se to dalo zachytit fotkou, ale to už bys fakt nechtěl vzhledem k tvému dávícímu reflexu :)
 • Toe
  Toe admin23.3. 07:47Pindárna
  peterxpeter: Pokud chceš proniknout do jodoversa, tak je obecně nejlepší začít sebranou Kastou metabaronů, která je v pohodě dostupná: https://comicsdb.cz/comics/7084/kasta-metabaronu-2-vydani - pozor, ne samostatným Metabaronem, ten na kastu přímo navazuje a odkazuje se na všechny předešlé knihy). On jodoverse je sám o sobě občas těžko pochopitelný i s tímto a některé věci si prostě musíš přeložit podle sebe :) Ale začít Kastou je asi nejideálnější a můžeš pak navázat dalšími metabarony a technokněží a dalšími. Samozřejmě za úplný základ se bere Incal, ale kasta je tak nějak čtivější, uchopitelnější, zábavnější... Aspoň mě to tak vždy přišlo ;)
 • Toe
  Toe admin13.3. 06:24Sběratelský klub
  JIK: Jop, na Facebooku v jedné z největších komiksových skupin je Joe Bar příspěvek poslední měsíce každý týden :) Jak bude v prackách, bude i tady a uvidíme, jak tedy dopadl ten lettering :)
 • Toe
  Toe admin5.3. 10:17Pindárna
  Twitter, Instagram a Facebook. Pokud chceš zprávy nejrychleji, nic rychlejšího není. Musíš sledovat správné lidi / skupiny, které obvykle vydrží 2-3 roky maximálně a pak se rozhádají, zaniknou z nedostatku času a podobně a vzniknou zase nové, takže musíš občas střídat. Dobré jsou streamy na sociální sítích u stránek vyjmenovaných níže, tam máš určitou šanci, že jen tak nezmizí a neodmlčí se, pokud si zvykneš.
  Jinak jsou klasika jedny z nejstarších CBR a Bleeding Cool kde máš často novinky ze zákulisí, drby, exclusivitky... A pak klasiky jako IGN (ne ta česká mutace) nebo Comic Vine, která se ale poté, co ji koupil Gamespot přeměnila hlavně na databázi, takže tam musíš na fórum nebo newsarama, která byla kdysi jedním z nejlepších zdrojů, ale taky ji koupilo něco herního a šlo to dost dolů a kde jsou v dnešní době novinky hlavně filmovo / seriálovo komiksové, což je ale v dnešní době 90 % všech informačních webů o komisech. Aby ses tak nějak udržel, musíš hold propojit tohle vše a ideálně ještě hry, kde jsou peníze, proto tyhle stránky pořád jedou i když známější stránky, které informovaly čistě o komiksech už dávno zanikly. Mediální kolosy tipu IGN pak mají často jako první trailery na komiksové filmy a tak, pokud tě zajímá tohle... Ale jejich sociální sítě jsou pořád rychlejší, než samotné weby... A pak plno menších, kde jsou zajímavé recenze, ale novinky už ne tak rychle a musíš počítat s tím, že se obvykle po čase odmlčí...
 • Toe
  Toe admin5.3. 07:56Pindárna
  Angri: Jak píše Zack, série Můj první komiks je ideál - tam máš mix jak MARVEL tak DC pro menší.
  Ty Marvels - Zázraky jak navrhuje Ter pro prvňáčka spíš ne, to je reportážní komiks ve fotorealistické kresbě pro starší, ale případně můžeš zkusit Egmont co vydává tuhle řadu knížek:
  https://comicsdb.cz/serie/670/marvel-action
  Případně se můžeš podívat po sešitech, které vydával, co už nejsou v běžném prodeji, ale občas se objeví na Aukru, bazarech a podobně i naráz více čísel pohromadě:
  https://comicsdb.cz/serie/200/marvel-heroes
  https://comicsdb.cz/serie/309/marvel-super-heroes-avengers
  https://comicsdb.cz/serie/485/ultimate-spider-man-casopis
  https://comicsdb.cz/serie/484/spider-man-casopis
  Případně pak dělá plno věcí, kde jsou z Marvelu jen ilustrace plus krátké texty na kterých si procvičuje čtení (nebo mu je zatím někdo čte ;) ale bez komiksů, plus různé hry a luštění, pokud ho nechceš už vyloženě tlačit ke komiksu - tyhle věci schvalují maminky nejvíce :D
  https://www.comicspoint.cz/spider-man-5minutove-spider-manovy-pribehy
  https://www.comicspoint.cz/spider-man-cteni-s-maskou
  https://www.comicspoint.cz/spider-man-spider-manuv-pribeh
  https://www.comicspoint.cz/marvel-avengers-pribehy-superhrdinu
  https://www.comicspoint.cz/marvel-kniha-plna-faktu
  https://www.comicspoint.cz/spider-man-v-1000-teckach

  Nebo pak ještě co se malým dětem hodně líbilo, zvlášť pokud měli možnost vidět Scoobyho, z konkurence Marvelu tohle: https://comicsdb.cz/comics/6256/scooby-doo-tymovka-01 nebo tuhle holčičí skvadru: https://comicsdb.cz/serie/539/dc-superhrdinky

  A pokud ho chceš udržet v "mainstreamu", ale není potřeba rovnou u superhero, doporučuju od vlastníka Marvelu tohle: https://comicsdb.cz/serie/552/jak-vycvicit-draky-jezdci-z-blpu - jsou na to dobré ohlasy dětí, zvláště pokud už viděli filmy / seriály a podobných "disneyovek" je pak více, ale tohle je aktuálně nejvíc dostupné i v obchodech, je to krátké, písmenka se trochu hůře čtou, ale maminky opět rády schvalují :))
 • Toe
  Toe admin4.3. 08:42* Připomínky a návrhy
  Ivan Kucera: Dík za info, to byla chybka, opraveno :)
 • Toe
  Toe admin2.3. 08:51Povinná četba
  Darker: Takto mimochodem funguje (fungoval) celý US komiksový trh, tam nic nejde do prodeje hned z tiskárny, ale tiskne se dopředu (a dokonce i na krámy se kolikrát dodávalo dopředu, kdy to nesměl dřív prodat). Má to výhodu pro zákazníky v tom, že se lépe dodržuje datum vydání (což není jen tak, když může nastat chyba v tiskárně, vypadne řidič / rozbije se převoz z tiskárny k nakladateli, po dodání z tiskárny zjistíš, že je něco špatně, je nedostupný převoz od nakladatele do distribucí, distribuce nestíhají rozvést ve stejný den na krámy po celém státu a na e-shopy...)
  A poměrně velkou nevýhodu pro nakladatele (proto si to může / mohl dovolit je silný US trh) kdy držíš zboží, které už zaplatil, ale nějak se vlastně zatím za něj nevrací platby dokud se neprodává nebo je od tebe distribuce nebere na pevno a ne do komise a nedostaneš tak aspoň část zpět nebo nemáš zboží aspoň částečně předplacené z předobjednávek, crowdfundingu nebo jinak.
  Řešení jsou pak celkem jednoduché - když nikdo neví, že je to už venku, tak ho srdce nebolí :)
  Ve frankofonním trhu pak třeba tohle také moc neřeší, pevná data tam nejsou příliš častá, obvykle jen přibližný měsíc, protože tam mají autoři větší prostor (i když smluvně obvykle termíny mají), když nové díly vydávají nejdříve za rok i více let, silnější autoři kolikrát netuší, kdy bude vůbec dokončeno (nebo zda vůbec pokračování bude :) a čtenáři jsou již na to zvyklí a prostě se pak nechají mile překvapit ;)
 • Toe
  Toe admin24.2. 17:51Publicistika
  Ha, Zack jde na to obrácenou psychologií! :D
 • Toe
  Toe admin24.2. 10:09* Připomínky a návrhy
  :) Rozkaz! Opraveno
 • Toe
  Toe admin24.2. 06:14Publicistika
  yogi: No spousta i těch největších sběratelů čeká až se cena sníží, pokud se nejedná o limitovanější věci - i největší sběratel musí finance rozdělovat rozumně, ba o to víc ;) Hodně nakladatelů má ale akce třeba týden až měsíc při vydání, takže tam už se kolikrát kupuje hned, protože pozdější akce sice mohou být větší, ale už to nemusí být takový rozdíl vzhledem k riziku, že bude časem nedostupné. A někteří z největších sběratelů mají přístup k vlastnímu obchodu, bazaru, antiku, distribuci, dealerovi (mrk mrk :) A taky dřív nebylo problém aktualizovat svoji sbírku hned, když vycházelo 5 komiksů měsíčně, což byly hody a nebyly děti anj iiná povinnost :) Dnes když vychází pomalu 10 komiksů týdně, musíš ještě zjišťovat co je opravdu komiks a co není, když to ještě není na comicsdb a každá druhá kniha má v názvu napsáno komiks nebo ilustrovaný román, což si každý vyloží dle svého je kolikrát lepší si fakt počkat a jednou za dva měsíce si udělat pohodlí a sbírku aktualizovat. Já si třeba na tu pohodu čekám už deset let :D
 • Toe
  Toe admin23.2. 13:31* Připomínky a návrhy
  VanTom: OK, dík za info, opraveno
 • Toe
  Toe admin23.2. 06:24Sběratelský klub
  baatcha: Jo, mám to v plánu už od minulého roku, jen mi to vypadlo, ale ono by to časem zase naskočilo, takže dobře, že si se připomněl ;) Musím ještě projet poměr komiksů a to rozhodne.
 • Toe
  Toe admin16.2. 10:36Pindárna
  radek: První dva co psal přímo Scarface jsou dostupné a zároveň je to úvod, tak můžeš vyzkoušet a uvidíš. Další díly jsou více epizodní, teoreticky se dají číst samostatně, jen potřebuješ první dva, abys trochu poznal postavy, které pak samozřejmě každý autor svým způsobem vykresluje trochu jinak, ale rámec drží - kdybych měl Kladivo nějak shrnout, celá série je takový česko-slovenský Hellblazer s partou Constantineů :)
 • Toe
  Toe admin11.2. 18:14Sběratelský klub
  U každého vydavatelství bez výjimky najdeš komentáře jak dělají něco špatně... Vlastně ty najdeš i u svojí práce a i klidně přímo u sebe :) Nemusí to být pravda, může to být pravda ale taky to mohla být pravda ale teď už nemusí a naopak :) A teď si vyberte, že?
 • Toe
  Toe admin11.2. 18:11Pindárna
  Soulbringer: Není brak jako brak, není kult jako kult a Velkej šéf má taky pravdu :) V tomto případě se bavíme o braku a kultu skupiny Rigor mortis, v devadesátkách byl tenhle způsob sci-fi/fantasy/hororu pro "mladší" čtenáře tak nějak znuděné tehdy dostupnou "dinosauří" literaturou (ale i celkovou situací okolo) prostě zjevením a postupným kultem (a tak nějak rebélií), stejně jako samotný US mainstream komiks, britská antikorporační punková brutální sci-fi škola z Heavy Metalu, 2000 AD a podobně. Scarface nám určitě kdyžtak něco doplní ;) ale nějaké vzpomínkové anály určitě najdeš i na internetu, co se tehdy dělo (Stačí hledat zmíněné autory nebo třeba Marka Dobeše, Procházku, Šlechtu ale i třeba Ondřeje Neffa) ... To co bylo v devadesátkách zjevením už samozřejmě dneska může být a bude pro spoustu lidí dinosauří (respektive dnes tzv. boomer :) To je tak nějak i podstata kultu i braku, což jsou samozřejmě pojmy o kterých se dá diskutovat u piva na několik hodin...
  To že jsou dnes zvláště první vydání Kulhánkových knih tak drahé samozřejmě nesouvisí tolik s kultem (který tomu ale samozřejmě pomáhá), ale spíš s tím, že už to fakt není dostupné. Tak jako všechno sběratelské. To stejné třeba první vydání Verneovek v češtině, Šípáků, Maye, Čtyřlístku... Vše ve své době obvykle brak, mainstream, čtení pod lavicí... později kult pro určité skupiny a dnes první vydání v cenách od deseti tisíc a výše... Ale to samé funguje u beletrie všech žánrů a vlastně u všeho co už není a někdo to sbírá a vystavuje - Známky se taky lepily jen tak hala bala a teď za ně dáváš milióny :)
  Tím výše napsaným chci taky vlastně říct, že názor někoho, kdo má přehled, ti stejně nemusí nic říct, protože se orientuje ve staré fantastice, nebo jen v některých subžánrech, nebo opravdu ve všem, ale je to prostě opravdu hodně jinej věkovej rozdíl, což hraje velkou roli hlavně v tom, kolik toho má kdo zažito, přečteno, skouknuto, naposloucháno a tím pádem jak moc se od tebe liší v názorech, pohledu na věc, přesvědčením a... další nekonečná filozofická debata ;)
  Jo a taky tím chci v podstatě říct, že si musíš tady (nebo ideálně někde v hospodě, restauraci, kavárně...) najít / vyhlídnout (tady třeba podle hodnocení, komentářů) lidi, co mají podobný chutě a podle těch se budeš tak nějak řídit, to je prostě jediná jistota ve světě :D Ale to už asi víš :) Je na mě pozdě a pozdě já se občas fakt rozepíšu když nemám s kým jiným pokecat :)
 • Toe
  Toe admin10.2. 06:11Pindárna
  yogi: Na Kulhánka kašli, přejdi rovnou na Kopřivu - Začneš tak pěkně uprostřed KKK klanu :D
 • Toe
  Toe admin9.2. 05:54* Připomínky a návrhy
  Hanussen: Díky za info, hodím do poznámky
 • Toe
  Toe admin7.2. 11:42Pindárna
  ARGO: Bráníme se zuby nehty. Ale jsou drahé a levnější projekty. Ceny papíru poskočily nahoru. Ceny všeho poskočily nahoru. Takže je asi jasné, kam to spěje.
  BB/art: Zatím nijak více, rok 2020 již ke zdražování směřoval, ale ve výsledku potřeba nebylo. Konec roku 2021 se stoupající inflací, zdražováním energií, paliva a dalšími „nepříjemnostmi“ k tomu znovu směřuje, ale opět záleží hlavně na tiskárnách, jaké dokáží nabídnout podmínky a na požadavcích externích spolupracovníků. :) Větší ceny obvykle neznamenají lepší prodeje ani větší zájem o tituly, takže se zdražování bráníme, co to jde.
  Comics Centrum: Stejně jako předešlé roky, ani rok 2021 nás ke zdražování nedonutil. Jako příklad můžeme uvést knihy z Hellboy universa, které jsou na stejné ceně jako před 20 lety, kde jsme začali Hellboye vydávat, resp. jsou ještě levnější díky našim pravidelným akcím, které zákazníkům na našem e-shopu nabízíme. Jak to bude s cenami v tomto roce si netroufáme odhadnout, ale uděláme maximum pro to, aby ani letos ke zdražení nemuselo dojít.
  CREW: Rok 2021 nás nedonutil, rok 2022 už nás k mírnému zdražení přinutí. My jsme dost ignorovali inflaci, hlavně u mangy, kterou jsme drželi na 199 korunách fakt nějakých deset let. A bohužel, jen během roku 2021 měnily tiskárny ceníky pětkrát. Hodně používaný bezdřevý ofset (papír) teď stojí dokonce o 50 % víc. To už se ignorovat nedá. Zase na druhou stranu je nám jasné, že pokud bychom nějak radikálně zvýšili ceny, sníží to počet prodaných kusů, plus si čtenáři místo deseti komiksů měsíčně koupí třeba jen tři. Takže se to budeme pořád snažit držet na co nejnižší laťce. Třeba ta manga se ze 199 korun zvedne na 229. To snad pořád ještě jde.
  Labyrint: Ceny papíru, tisku, energií a služeb donutí ke zdražení všechny nakladatele.
  Paseka: Nechceme, aby naše knihy byly další drahá položka v rodinném rozpočtu, proto budeme zdražovat jen mírně. Musíme zohlednit zdražování veškerých služeb, papíru, tiskáren, jinak už by to vydávání komiksů ekonomicky příliš nedávalo smysl. Už teď se náš bod zvratu průměrně pohybuje někde kolem 1500 prodaných kusů.
  Josef Vybíral: Rok 2022 přinese zdražení.
 • Toe
  Toe admin2.2. 06:05Pindárna
  Co budeš mít v tom osvětleném uprostřed? Druhou televizu? :)
 • Toe
  Toe admin28.1. 13:39* Připomínky a návrhy
  JIK: Ne, to není komiks :)
 • Toe
  Toe admin27.1. 11:15Sběratelský klub
  Matthew: Pokud je prodáno, tak aktuálně 6 % z konečné kupní ceny, maximálně 2999 Kč za každý prodaný kus, viz. Google a jejich ceník :)
 • Toe
  Toe admin27.1. 06:04Sběratelský klub
  Darth Raelchi: Kterou odpověď kde z Comics pointu k čemu myslíš? Jsem zmatený :)
 • Toe
  Toe admin26.1. 12:50Filmový a hudební klub
  GWB: Už se těším, Wes je prostě nej!
 • Toe
  Toe admin25.1. 17:08Pindárna
  Nové přebaly k Criminal 2 budou v Comics Pointu pokud se nic nezmění po datu 9.2. kdo si řekne / napíše.
  Dvojka s novým přebalem a trojka pak v prodeji postupně od zítřka (středa)
 • Toe
  Toe admin22.1. 07:40Pindárna
  Hustý :)
 • Toe
  Toe admin21.1. 16:12Pindárna
  charvos, Nezbi: Jiná obálka u vydání problém není, obvykle spíš znamená, že se dotisk / vydání dostane k více lidem, páč sběratelé si koupí znovu, že? :) Taky každé z předešlých vydání mělo jinou obálku a většina nových vydání u BB/artu má jinou obálku, občas i papír (křída je obvykle standard vždy, asi spíš myslíte jinou gramáž?) ... Ale u Vendety už moc pěkných obálek není a vlastní taky možná není... už u toho druhého vydání nebylo moc z čeho vybírat (mě osobně se tedy líbí jen ta první a to co je na limitce), za obálky už byla Vendeta kritizovaná dříve, ale tak každému se líbí něco jiného, že? ... Chvíli se uvažovalo o absolutce, jak formátem, tak obálkou, ale cenově by to už bylo někde, kde si to může dovolit asi jen CC (i když grafikou uvnitř absolutka o tolik větší není) a jak píšete, už by to byl důvod, proč by se to k více lidem nedostalo, viz. komentáře o ceně a pro někoho strohé obálce u absolutky... Zase slovy Justina Biebera nikdy neříkejte nikdy, že?
 • Toe
  Toe admin5.1. 10:45* Připomínky a návrhy
  Ivan Kucera: Díky za info, postupně přidáme... U kompletních sérií je klasicky problém, že jsou kompletní, dokud nejsou kompletní :))
 • Toe
  Toe admin22.12.2021 11:03* Připomínky a návrhy
  sercial: Mám doma (ani nevím, že je to rozšířené:), ale co vyšlo jen čistě na Slovensku do db zatím nedáváme, viz. zrovna diskuze před pár dny :) ...Možná časem, mám když tak v seznamu.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 111 (cca 34490 Kč)
Mám: 1034 (cca 156196 Kč)
Chci: 1 (cca 0 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 3 (cca 229 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0