• Toe
  Toe admin21.6.2022 07:24Hrnečku, vař!
  Jako vůbec to nebylo úplně docela marné :) Supr nádherný pohádkově snový roadtrip!
 • Toe
  První číslo - rozjezd - se podařil myslím výborně. Uvidíme jak si Vojtěch Matocha poradí s komiksovým scénářem dále. Nemám strach o kresbu, K-Os má komiks v krvi, tady není co řešit a podle ukázky hrubého scénáře na konci sešitu si Karel stejně asi řeší rozvržení sám :) Vadily mi ale barvy, které jsou sice technicky provedené na jedničku, ale když si vybavím černobílé ilustrace z knih, tak jsem tady prostě neměl pocit, že se to celé pořád odehrává v temné Prašině (el. proud tady již - zatím - funguje :) a jak Karel píše na konci, v knihách dělal ilustrace hlavně z prostředí Prašiny, v komiksu se již ale zaměřujeme na samotné lidi, takže atmosféra tajemné čtvrti se tak trochu vytrácí a všechny záhady jsou načrtnuty v podstatě na jedné stránce, kdy je detektiv všechny vyjmenuje na pár políčkách :) Ale tak pořád tu jsou a pořád je to jen rozjezd, který uběhne opravdu bleskově, takže je potřeba těšit se na další čísla a doufat...
 • Toe
  Toe admin14.8.2020 08:03Béowulf
  Nádherná kresba. Škoda, že Béowulfa znám skoro i pozpátku, takže za mě 4 hvězdičky za kresbu a rozvržení panelů...
 • Toe
  Toe admin18.6.2020 11:09Zóna
  Výborná věcička, jak píše trudoš, ve stejném duchu jako Rudo, jen tohle mě bavilo více asi díky menšímu objemu existencionální omáčky, přidanému konspiračnímu thriller koření a povedené pointě na konci. Úderná hláška na každé stránce a Dan touhle knihou potvrzuje, že patří k naprosté česko-slovenské komiksové scenáristické špičce.
  V kresbě se ale neposunul vůbec. Ne že by kresba snižovala u tak dobrého scénáře zážitek, některé scény se k tomu hodí i tak, stísněnou atmosféru a mrazení dokáže Dan udržet bravurně, ale pořád nepoznáte kdo je kdo a pořád to působí trochu jako storyboard připravený na vytažení lepším kreslířem.
  U mě zatím nej pro rok 2020 z česko-slovenských luhů a hájů.
 • Toe
  Toe admin16.3.2019 07:48Umění války: Komiksová adaptace
  Tak já se přidám. Dočetl jsem do cca půlky, pak to vzdal a nalistoval konec.
  S "Též se to tváří děsně akademicky, ale jsou to jen dobře zabalené babské rady." bych souhlasil až na to, že akademické mi to nepřišlo, spíš jsem měl pocit, že listuji sebranou sbírkou naučných komiksů z ABC (ta kresba, rozmístění textových panelů...), tedy ideál pro mladší, kteří si ale asi zase moc nevezmou z těchto mouder (a možná by ve svém věku ani u některých neměli :) - takže ve výsledku si nejsem moc jistý, pro koho by to mohlo být určené... Dávám dvě hvězdy za zajímavě provedenou a vizuálně k tématu ladící vazbu.
 • Toe
  Toe admin13.3.2018 14:15METRO.
  Tak nějak souhlasím s Cyboyem, obálka a potažmo vazba zajímavá, kresba často chaotická (hlavně rozmístění bublin), to už tak u prvotin bývá (i když to vlastně úplná autorova prvotina není, ale z delších věcí ano). Scénáristicky je to naopak na prvotinu podařené, pointa pěkná. Uvidíme v budoucnu, s čím se autor vytasí třeba i mimo XRX mag....
 • Toe
  Toe admin22.6.2017 13:21Sága #04
  V tomto díle se hodně zabíjí takže si mi to jako hodně líbilo :)
 • Toe
  Toe admin30.5.2017 17:25Rumcajs se vrací #01
  True story...
 • Toe
  Tuším tam byl drobně upravován překlad v návaznosti na další díly, když se tehdy dalších dílů chopila hlavně CREW, podobně jako u Mýtů...
 • Toe
  Toe admin5.10.2016 09:25ZERO #04: Kdo ohněm
  Ze střídání kreseb, respektive přehlídky mladých talentů, jsem pořád nadšený jako u jedničky a u všech předešlých knih... Ale příběhově to celé směřovalo úplně někam jinam, než jsem po jedničce čekal a tohle už fakt není můj šálek kávy, škoda...
 • Toe
  Toe admin7.6.2015 11:03Mike's Place (pevná vazba)
  Ve výsledku celkem povedená věcička, dobře čtivé. Místy to na mě působilo ale až moc optimisticky, vykonstruovaná linka s teroristy tomu dodávala, hlavně v první polovině, náboj a napětí nutící mě to číst dál a dál až k výbuchu. A vlastně i potom to tak trochu byl hnací motor knihy, protože jinak zde děj chybí, jedná se jen o dialogy mezi postavami natáčené na kameru. Největším problémem tedy u mě byl rozpor mezi objektivitou, kde byly na jedné straně pravděpodobně autentické výpovědi, dokonce i přímé citáty účastníků a obětí, na straně druhé dle vyšetřování poslepované pravděpodobné chování a plán teroristů a rozkreslené pocity postav, u kterých si nejsem jistý, do jaké míry byly pravdivé a kolik by toho reálné postavy sami přiznali, o některých věcech popisovaných v knize bych asi fakt s nikým nemluvil, takže bych to též většinou viděl spíš jako imaginární omáčku. Zvláště, když jedna z postav v komiksu přiznává, že pokud chceš v Tel Avivu žít, tedy na místě, kde každou chvíli proběhne nějaký ten sebevražedný atentát, musíš mít krátkou paměť a dělat, jako že se nic nestalo. V doslovu je to naštěstí přiznáno, takže ve výsledku jsme byl tak nějak spokojen ;)

  Jo a ještě dvě věci sem si z knihy odnesl - Jednak mi přišlo, že kniha ve výsledku nebyla o tom, že někdo odpálil bar, který byl v Tel Avivu v podstatě jediné "rozumné" místo kde nikdo nic neřešil, ale o tom, že v při tom výbuchu zahynula jejich nejkrásnější a nejmilejší servírka/barmanka/kuchařka/milenka šéfa, což bylo ve výsledku nejtragičtější.

  Druhak asi měla kniha tak trochu sloužit jako tahák na návštěvu barů Mike's Place (včetně přiloženého pivního podtácku v každé knize, za který máte pivo zdarma - tedy u vázané verze, nevím jak u brožky ;) Po přečtení knihy ale naopak už moc Tel Aviv navštívit nechci, spíše mě to teď odrazuje, ale to už může být hodně subjektivní věc ;)

  Sečteno podtrhnuto - neviděl jsem dokument, ale kniha tak, jak je teď napsaná, by byla krásným námětem na hollywoodské drama jak vyšité ;)
 • Toe
  Vendula umí... i když to tak podle obalu nevypadá :)
  Doporučuji shlédnout její TED vystoupení ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2015 15:45Týdeník kreslíře
  Já to sem ještě nenapsal? OK, tohle je věc hodně od srdce a takto souborně asi to nejlepší, co sem kdy od Paty četl :)
 • Toe
  Hurikán 2 jasně dominuje! :)
 • Toe
  Toe admin28.2.2015 08:55Zaklínač #01: Skleněný dům
  Zaklínač dobrý, Hellboy dobrý, vazba (alá BB/art) výborná, rozhodně lepší než origoš US vydání...
 • Toe
  Toe admin11.2.2015 19:13Hajzl, kniha 1.
  Tohle není pro každého :)
 • Toe
  Libůstka, precizně vyrobeno, jedna z obálek má snad centimetr tloušťku, to nejtěžší v češtině v mé sbírce (ano, těžší než kurva ;)
 • Toe
  Toe admin6.2.2015 16:04Death Note - Zápisník smrti #12
  Konec zklamal... Hvězdičky jsou za sérii jako celek ;)
 • Toe
  Toe admin6.2.2015 16:03Pionýr - Kapitán prequel
  Kresba fajn, papír fajn...
 • Toe
  Toe admin6.2.2015 16:01Moje kniha Vinnetou
  Dostalo... mě... to... Nevím proč
 • Toe
  Toe admin7.1.2015 10:05Hellboy, kniha první
  U mě nakonec limitka roku. Crewákům se u Metabaronů nepovedla moc krabice a přeci jen ten dokola omílaný zmenšený formát, jinak samozřejmě též super, ovšem Hellboy to překonává, rozměrem, textilní obálkou (která se špiní jen se na ni podívám ;) a zpracováním uvnitř, ten papír a ty barvy jsou dokonalé! Lepší než na mém tabletu :)
 • Toe
  Toe admin27.10.2014 13:14Jelita
  Výborná náhražka při čekání na další Pupíky, jejichž zábavnosti Jelita nedosahují jen o fous. I přes vynechaný díl s robertkem mi některé strany přišly celkem "odvážné" na něco, co vycházelo v "Bravíčku", hlavně různé, ehm, vraždy :)
  Klidně bych si dal další.
 • Toe
  Toe admin22.10.2014 15:39ZERO #01: Krize
  Dynamičtější "100 nábojů" křížené s Millarovou "Secret Service" a seriálem "Fringe"? Paráda! Slupnuto na posezení a velká čekačka na další!
 • Toe
  Toe admin22.10.2014 15:32Útok titánů #01
  Na to, jaký je ta kresba "humáč", se to čte výborně! Po Death Note zase něco, co mě chytlo... Mít to lepší kresbu...
 • Toe
  Toe admin13.10.2014 11:44Mýty #06: Domovina
  U mě pořád za 5! Špionážka si na krátko odskočila k akčňárně, kdy je z Modráka chvíli pořádnej bad-ass a druhou chvíli ulízaný hodný klučík s velkýma očima. Závěr suprový, páč jsem ho takový z minulých dílů čekal, pak nečekal, pak čekal, pak nečekal a on byl nakonec fakt takový, jaký sem ho původně čekal... Což jsem nečekal!
 • Toe
  Toe admin29.1.2014 18:37ZOOOM #02: Pavel Čech
  Souhlasím s Andrem níže, u některých ukázek bych uvítal delší popis, výtvarnou techniku, ze které třídy jsou ty první obrázky... :-)
  I tak hodnotím kladněji, než Andre, je to nádhera ;)
 • Toe
  U mě zatím nejlepší Fanouš! Tedy pan Fanouš, abych mu mohl vykat...
 • Toe
  První story (Minutemani) jako bych četl původní Strážce - dokonce i s podobnou zápletkou. Druhá story (Hedvábný přízrak) diametrálně odlišná, ať už moderní hravou kresbou nebo ohranou zápletkou v podobě revoltující teenagerky v hippie době... takže druhý příběh jsem si užil mnohem víc :)
 • Toe
  Nechápu, jak to může být číslo od čísla lepší... Při invazi na konci už jsem jen brečel blahem.
 • Toe
  Výborné zpracování knihy, hvězdička navíc je za doprovodné texty. Obsah je česká klasika hodna tří hvězdiček ;)
 • Toe
  Dočetl jsem do půlky a opět prodal. Nejsem fanda SW a tohle vážně není pro mne.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 21:05Kix #01
  Projektu fandím, zpracování zajímavé, ale obsah mi vůbec nesedl, takže 2 hvězdičky za Vladimirovu kresbu
 • Toe
  Pořád si nějak nemůžu zvyknout na Bažináče v tomto starém coloringu, víc jsem si hold zvykl na černobílého, ale dobrých hororů je v ČR v komiksu málo, a Moore hold mrazivou atmosféru umí...
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 21:01Planeta Xindlu
  Dvě hvězdičky za konec, kde (aspoň doufám) bylo naznačeno, že by mohla být rasa ještě nad Hor-tidy a za možnost infiltrace. Je ale také dost možné, že jsem to četl ožralý a celé se mi to zdálo... No vracet se k tomu nebudu ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:58Old Firehand
  Jak píší kluci dole, sympatické retro, pro sběratele, pamětníky a fanoušky Káji M.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:56Preacher/Kazatel #09: Alamo
  Z posledního dílu jsem sice nestříkal sperma v orgasmickém záchvatu po obálce, oproti některým minulým dílům jsem si ale vydatně pošmákl a... sakra, konečně je konec! :)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:53DMZ #03: Veřejné práce
  U mne zatím nejlepší díl DMZ, pořád se ale nějak nemůžu do téhle série dostat, takže pořád jen lehčí nadprůměr...
 • Toe
  Ani v šestnácté knize nepociťuji snížení kvality, Ušák pořád jede ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:50Thorgal #01: Zrazená čarodějka
  Čtyři hvězdičky za druhý příběh, jinak jsem vždycky měl ze Zrazené čarodějky smíšené pocity, hold začátky, no... ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:47Green Lantern: Žádný strach
  Oproti Tajemství původu nuda s podprůměrnou, průměrnou a až na posledních stránkách zajímavou kresbou. Škoda...
 • Toe
  U mne zatím nejlepší ze Star Wars omnibusů, což znamená, že se vyšplhal aspoň na 3 hvězdičky. Upozorňuji, že nejsem SW pozitivní fanoušek ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:42Captain America #02
  Oproti jedničce u mne podstatně slabší, ale tak nějak jsem to kvůli Občanské válce čekal, takže no problemo. Kapucosmrťák mě rušil, jinak nic.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:40ZOOOM #01: Tomáš Kučerovský
  Zpracování nádhera a o ničem jiném, než o zpracování tahle kniha vlastně není. Též bych pro příště uvítal více rozhovorů...
 • Toe
  Výborný díl, ve kterém se sice příběh vůbec nepohnul, ale konečně došlo na lesbické scény, což si zaslouží hvězdičku navíc :)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:32Pán Času: Přízračná tvář
  Tři hvězdičky za vynikající zpracování knihy (plakát jako přebal je opravdu špica!) a kresbu. Scénář jsem už tuším hodnotil u samostatné jedničky a od té doby se moc neposunul.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:28Superman: Rudá hvězda
  Pro mne asi nejlepší Superman, jakého jsem kdy četl, což bude možná taky tím, že Supíka moc v oblibě nemám a zase tolik jsem toho s ním nečetl ;)
  Byl by ještě lepší, kdyby vyšly návrhy kostýmu, uvedené v náčrtcích ke konci, hlavně podoba supermana s vousy, to by byl správný ruský bohatýr! :)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:24Berlín #01: Město kamene
  Bohužel, pro mne zklamání - Takový Alois Nebel (kterého mám na české poměry ještě rád), jen v Berlíně ;)
  Poznat chlapa od ženské, nebo vůbec rozeznat, o kterou postavu se jedná, mi dělalo značné potíže ;) Emoce to ve mě tedy žádné nevyvolalo, bohužel...
 • Toe
  Toe admin9.10.2011 18:34Zaklínač komiks - Zájmy státu 1
  Příjemná jednohubka s nádhernou kresbou a výborným překladem. Pro fanoušky Zaklínače nutnost, pro ostatní vydatně strávených deset minut, více totiž čtení nezabere ať si dáváte záležet, jak chcete... Komiks je vytištěn údajně na 150g křídě a je to poznat, sešitek vypadá na 50 stran, i když se v podstatě do puntíku jedná o klasickou 26 stránkovou "US sešitovku" a tvrdost papíru mě tak při čtení spíš rušila. Má se údajně jednat o plánovanou trilogii, nuž uvidíme, na blogu kreslíře se od vydání tohoto čísla zatím nic nového neobjevilo, snad s nějakým datadiskem pro hru...
 • Toe
  Toe admin8.7.2010 12:07Dragonero
  Souhlas s recenzí na Komiksariu. Dragonero není nijak originální, ale jak psal Štěpán Kopřiva, originalita záleží na tom, kolik toho máte nakoukáno a načteno - já sem třebas viděl podobnost jiných postav, ale pořád tam ta podobnost byla… Pro jiné bude více originálních prvků… Celkově se to četlo moc příjemně, ale spisovná čeština opravdu občas vyrušila - řekl bych, že na vině zde bude spíš překlad ze slovenštiny… Obálka je ovšem nejhorší zlo, ta mi příjde od autora hodně odfláklá - tuším ji použil Dark Horse, nevím jestli je i v italském originálu? Raději bych tuhle:
  http://nuvoleparlanti.blogosfere.it/images/dragonero.jpg
  ale co už ;)
 • Toe
  Toe admin1.6.2009 00:23BubbleGun #03
  Ňácí borci z brna se opět překonali - Bublák 3 lepší v mnoha směrech - hezká, barevná, tvrdší obálka od Andraste, hřbet, více stran za méně peněz, zahraniční autorky a hlavně povedené komiksy od domácích holek... Mým favoritem je jednoznačně Jaroslava "Líná Edna" Dejlová a Barbora Jílková, následovány jsou Azou a Anetou Bedánkovou s jejím romanticky založeným vlkem. Článek Michala Jareše o ženském (nejen) undergroundu opět nic nepřekoná.
  Ze zahraničních autorek se mi pak hrozně líbí Nancy Pena a Elke Steiner. "Hokus pokus a Tippi a Totem" od slavné Triny má pak skvělou pointu a hrozně mile na mě působil příběh "Pes" a "Srdečný pozdrav z Amsterdamu"... Jo a "Talent" od Camperové mě též dostal, on ani "Mitzin blog" od stejné autorky není k zahození :)
  Celkově hodně pohodové čtení, příjemná atmosféra, něco, co dokážou vykouzlit jen komiksové autorky ;)
 • Toe
  Ricarderon je přímo překladatel ;)
 • Toe
  Doplněno do popisu, včetně obálky pod přebalem. Neporovnáváno s prvním vydáním, to si může každý vlastník sám ;)
 • Toe
  Toe admin10.3. 16:06Český komiks a jeho svět
  keporkak: Dík za info, doplnil jsem :)
 • Toe
  Toe admin8.3. 05:59Sága #09
  Jestli myslíš čtvrtý díl, tak zatím ano. Ostatní už jsou buď dotisky nebo stále dostupné...
 • Toe
  Bývá i jinde, Krakatit nebo Comics Point mívají, zatím měli všechny předešlé i s limit obálkou - u Comics Pointu mají i zpětně některé vyprodané třeba jen v posledním kusu, co se raději nedává na e-shop, stačí napsat na info@comicspoint.cz a oni prověří na skladě, to se netýká jen Lady mechaniky ale i jiných limitek a vyprodaných věcí.
 • Toe
  Toe admin5.1. 13:24Ostrov Dr. Moreaua
  Doplnil jsem do popisu přesný rejstřík...
 • Toe
  Toe admin12.12.2022 12:15Sbohem, má růžová zahrado #01
  JJ, některé karty zakládáme i půl roku dopředu... Až do třetího dílu byl ten název bez "má" i ve všech feedech distribucí, běžná věc, třeba Albatrosmedia má každou třetí obálku na netu jinou než je finální :) Proto vždycky píšu, že se musí obal kontrolovat a nevěřit internetu - opravím to, dodám správné ke všem dílům...
  Dík Kerbellos za informaci, pokud narazíš na něco příště, klidně piš do https://comicsdb.cz/forum/1/-pripominky-a-navrhy - v komentářích to nemusíme vždycky zachytit ;)
 • Toe
  willis: Dle doprovodného textu ano, všech 15 stran co vyšly, než byl seriál ukončen.
 • Toe
  Aby si tady někdo nemyslel, že cenzurujeme obsah knihy, doplnil jsem festovně obsažené věci!
 • Toe
 • Toe
  Toe admin30.11.2022 06:36Zázraky
  ergo z komentářů níže jasně vyplývá, že je škoda, že se to tady nevydává v 15-ti edicích, rozměrech a vazbách s tím, že by si ještě lidi dopředu volili o kterou variantu mají zájem, aby pak nevěděli, že to vyšlo i v jiných variantách, které je nezajímají a otravují a nejsou hodny jejich pravdy. Jedině tak by tu mohl zavládnout ZEN! Myslím tedy možná... :D
 • Toe
  Fry: Jde vidět, že nemáš děcka :) Tohle je i u českých dětí aktuálně populárnější dokonce víc než Tlapková patrola nebo Ledové království, doposud kralující :) Tento komiks je mimochodem italská produkce (Panini) vycházející z animáků, který dělá komplet celý sama jedna italská holčina
 • Toe
  To ale není Albatrosem, takto to vyšlo i v originále. Ten skoro čtvercový formát by ani nešel na A4 natáhnout, už takto je nahoře i dole dost místa, jedině dva pod sebou a to by zas bylo hrozně prťavé asi... přeci jen to vychází z TV seriálu jako doplňkové příběhy na dětských web stránkách TV a v časopisech na půl strany.
 • Toe
  Toe admin6.10.2022 10:16Růža: Podzimní patálie
  Olwen: :D :D :D :D - Si říkám, co zas nějakej chytrolín do toho šťourá... ale už to vidím :D :D :D
 • Toe
  Toe admin15.6.2022 06:52Gorazdův posel
  Mrknu někdy doma, jak budu přidávat slovenské věci, což bude kdo ví kdy - zatím klidně zkus Dark Towera, ten digitalizoval plno Mrázových věcí a chystá se ten nový komiks a nebo vlastně klidně přímo Fera Mráza, dřív to býval hodně milý a komunikativní autor, alespoň co jsem ho naposled (tak 15 let zpátky) viděl :)
 • Toe
  Toe admin14.6.2022 09:38Gorazdův posel
  Myslím že ne, Fero byl alfou a omegou Bublinek a v době ČSR vycházelo plno věcí v češtině i když se jednalo o slovenské (nebo třeba i maďarské) autory a to nejen v komiksu, ale i v knihách, časopisech... Můžeš se zkusit poptat u Dark Towera na webu, to je velký fanoušek, třeba bude vědět více :)
  https://komiksarchiv.blogspot.com nebo https://www.facebook.com/Bublinky.komiks
 • Toe
  Satan: Opravy, upozornění atd prosím příště sem: https://comicsdb.cz/forum/1/-pripominky-a-navrhy - v komentářích by to mohlo zapadnout v záplavě balastu :) Odmazal jsem tu větu "čtenáři poprvé dostávají ...", to je stejně klasický reklamní bullshit od nakladatele, kterému se tu spíše vyhýbáme a snažíme se ho filtrovat když kopírujeme "Píár" a všimneme si toho... Problém nastává jen tehdy, kdy často ani jiný popisek ke knize není a ne vše hned čteme, že? :) Záhada zde to jinak není, je to popisek u nakladatele a klidně to u něj může být klasická web copywrithing kopírka no https://www.albatrosmedia.cz/tituly/77477103/nove-pribehy-maleho-boha-a-kruana-zivot-s-abickem/ :)
  Jinak poslední odstavec to už je počítám výpis od někoho z nás (možná přímo ode mne, matně si vybavuju, že jsem ty strany počítal) a přesunul jsem ho do poznámek, kde by správně měl asi být. Často se snažíme dodat co nejvíc informací o obsahu, ale ne vždy to umožní čas a někdy se k tomu dostaneme až později, viz. třeba zde https://comicsdb.cz/comics/9380/rychle-sipy-sesit-cislo-1 - kde jsem snad hodinu dopisoval a popisoval detailní obsah přesně tak jak jde v knize za sebou a ještě dohledával zdroje a autory :))

  Dej vědět, jestli takto vyhovuje nebo napiš návrh, jak by měl popisek knihy vypadat.
 • Toe
  Toe admin18.4.2022 06:11Walitaka (Bobří stopou speciál)
  Bobří stopa (dříve Bobří stopou) není komiksový časopis - komiksy v něm vycházely jen občas v některých číslech (obvykle označených jako speciál) a tohle je jedno z nich. Walitaka jinak vyšel souborně i v rámci Čermákových komiksů: https://comicsdb.cz/comics/4961/walitaka - tam je to zase pro změnu třetí kniha v edici :)
 • Toe
  Toe admin6.2.2022 06:42Cesta kostí (sběratelská verze)
  Descent monstra jsou vývojová větev, Marshall o tom občas v rozhovorech mluvil, právě kvůli tomu, že po Dog Soldiers každý počítal spíš s lykantropem (ne tím klinickým :) nebo nějakou podobnou verzí monstra - hold prokletí, když se proslavíš jiným filmem :D To pak měla podpořit i dvojka, ale nějak to vyšumělo, Marshall pokračování nikdy extra nechtěl a i ten odlišný konec v US verzi filmu s tím, že jim pomáhal i někdo místní kdo s nimi byl v kontaktu, nebyla úplně Marshallova vize, protože už se trojky asi nikdy nedočkáme :/ Mimochodem, i když se film odehrává v US - Kanadské přírodě, všechno je to točené v Anglii :) Hlavně jeskyně jsou komplet britská studiovka :)
 • Toe
  Toe admin25.11.2021 04:53Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Spoiler! Holka s ocasem je tam taky!
 • Toe
  yardaformi: Něco jsem nastínil už v tom dlouhém odstavci v popisu knihy, se kterým jsem se ale asi psal zbytečně ? :D
 • Toe
  Na to se musíš zeptat Campbella :)
 • Toe
  Vydavatelé asi ne, možná Campbell sám, ale v rozhovorech se zmiňuje, že na úpravách s ním drobně spolupracoval - ona to byla vždycky větší srdcovka Campbella, než Moora - přeci jen si to souborně sám vydal ;)
 • Toe
  Přidal jsem náhled obálky pod přebalem - určitě se bude lišit minimálně v logu, vydavatel začal používat jiné u dalších dílů a u předešlého vydání myslím nebyl text vyražen (emboss), u druhého vydání je.
 • Toe
  Toe admin8.6.2021 07:49NANITS chronicles
  Já chtěl taky ohodnotit, ale pak si uvědomil, že jsem ovlivněn apkou, nedočetl jsem to ještě úplně celé a taky se vás bojím, takže raději ne ani po dočtení :)

  Stara.kryta: Dík za info, je pravda, že obsahu nebylo pořád dost, propagace nestačila a že nebyla malá i s vlastníma financema - kluci (a holky ;) z Nanits jezdili s ukázkama kde se dalo (rozhodně ne jen v ČR) , točili videa, byli aktivní na sociálkách... Tak třeba se ještě povede někdy v budoucnu ;)
 • Toe
  Toe admin7.6.2021 13:46NANITS chronicles
  Jen pro zajímavost, je tu vůbec někdo, kdo používal ještě NANITS apku a četl (scrolloval ;) tyto komiksy ještě před zakoupením knihy?
 • Toe
  Stejně jako u ostatních limitek od BB/Artu - jiný obrázek na přebalu, přebal na jiném papíře, cena a certifikát limitace v balení (je vidět zezadu). U CP plakát navíc (obálka co je na limitce). Jinak je uvnitř úplně totožné, pokud nejsi sběratel, nepřijdeš o nic ani s "normál" verzí.
  https://www.comicspoint.cz/swamp-thing-bazinac-alan-moore-barevne-vydani-limitovana-edice-100-ks-plakat
 • Toe
  Většina kreslířů zde má komiks jen na jednu stránku ve speciální povídce na konci - každá stránka je zároveň variantou nějaké významnější obálky, ke konci je to uvedeno i s náhledem obálek a přehledem, kterou kdo kreslí. Hlavní příběh dělají jen Peter J. Tomasi, Fernando Pasarin a Matt Ryan.
 • Toe
  U Comicspointu jako obvykle - jen bude dostupná až od čtvrtka 8.10. - menší zádrhel v tiskárně:
  https://www.facebook.com/Comicspoint/posts/4637382396302935
 • Toe
  Když tak prosím příště přímo do fóra "Připomínky a návrhy", tady by nám to mohlo utéct (i když jen tak neuteče! :D
  Lenny: Je to tak, jsi psaný všude, teď jsem znovu omrknul a sám jsem to tu původně doplňoval dle tiráží - hodíme všude poznámku...
 • Toe
  Toe admin25.6.2020 09:05Fatale #04: Modlitba za déšť
  Darker: To bys byl za 20 let asi první :D
 • Toe
  PKD: To víš, všichni nadávají na distribuce, ale bez nich... To hold chvíli trvá, aby bylo všude ;) Řidiče už dneska nemá nikdo, tenhle job už dneska nikdo dělat nechce, takže jestli do pěti let nebudou lítat drony, bůh s náma a s horkýma novinkama :) Ergo že to jeden den vyjde neznamená, že se to automaticky teleportuje hned všude, nepropadej panice, určitě to brzy bude i u Radka na krámě ;)
  Ještě poznámka: Vázaná verze bude mít zpoždění, tiskárna selhala, ale příští týden, snad hned v pondělí, by mělo být ;)
 • Toe
  Carnage: Ano, je to i "na papírku" přiloženém u knihy ;) Tedy klasicky co bude v dalším díle...
 • Toe
  PKD: Psal jsem to i do diskuze, že jsem nahodil omylem předčasně, proto tu také není vázaná ani limit verze. A ano, na stránkách nakladatele i zde v kalendáři je správné datum 17.6. Doporučuji si nastavit náš Google kalendář, průběžně data aktualizujeme, pokud se sami dozvíme ;) Samozřejmě tento rok se u všech nakladatelů data značně promíchala z pochopitelných důvodů :(
 • Toe
  Ne, mám vše ostré. Co popisuješ je klasická "rozjetina", nejběžnější defekt u tisku, v pohodě reklamuj ;)
 • Toe
  Na hřbetu všech řad budou teď jen logo nakladatele, název a nahoře upravený znak. Na žádost českých fanoušků pak zůstává hřbet na rozdíl od originálu na bílém podkladu. Klidně vyfotím, pokud nestačí popis.
  Více info třeba zde: http://www.bbart.cz/novinka.asp?id=1115
 • Toe
  Ter: Oficiálně není, mezi fanoušky už se o tom debatuje tady na fóru, asi ve 20-ti skupinách na Facebooku, 5-ti skupinách na Instagramu i KoCoGeLu... A to jen co jsem zahlédl za poslední 3 dny :) Můžeš si vybrat... :)
 • Toe
  Toe admin5.3.2019 15:50Bratrstvo krve: Hustej nářez
  Doplnil jsem ukázky ( i když nevím, jestli to úplně odpovídá - ta samostatná stránka je asi nejhezčí ze všech, má dokonce pozadí, u ostatních polí je pak obvykle pozadí jen barevný přechod ;) a když tak zde je i listovací video:
  http://www.facebook.com/watch/?v=410846552822338
 • Toe
 • Toe
  seneke: Český Joker
 • Toe
  Toe admin24.5. 06:09Slevy, výprodeje, bazary
  A co když to již koupil od překupníka a od něj to koupí všechno další překupník? A pak další a další :-o A pak i někdo, kdo to bude chtít prodat jen po kusu... Nebo co když byl samotný vydavatel překupníkem... Překupnický kartel, ve kterém jsme prostá kolečka celé mašinerie meloucí zrnka písku v marné kamenné snaze o dosažení koupě, dokud se i z nás nestanou kupující a prodávající... neunikneme ,-(
  -- Kocourovo ranní filozofické okénko
 • Toe
  Toe admin4.5. 09:34Slevy, výprodeje, bazary
  Kód STARWARS20 - Jen dneska u CP sleva 20% na veškeré SW zboží - bere se i z cen co už mají e-shop cenu.
 • Toe
  Toe admin2.5. 10:20* Připomínky a návrhy
  Benji: Dík za info - Vedeme v patrnost, čekám až budu mít v prackách. Jestli máš, dej vědět, potřebuju si něco ověřit, tak bych ti napsal :)
 • Toe
  Toe admin27.4. 06:59Pindárna
  MP81 a kdybys sehnal Druhý dům Usherů co se týká příloh ABC, to je teprve pecka - na Aukru se občas objevuje za ceny 20-100 Kč.
  MaF: Jako dal bych si soubornou výběrovku pana Páva, jak dělal jen krátké věci do všech možných magazínů a příloh, tak nějak všude chybí a vlastně i tady v DB :/
 • Toe
  Toe admin25.4. 06:14* Připomínky a návrhy
  MaF: Ocenění no problemo - kdysi jsem to doplňoval i zpětně, měl jsem v plánu doplnit i jen samotné nominace, ale nějak mě to časem přestalo "bavit" :) Ale občas se hecnu a když to takto vypíšeš, spíš mě to donutí to tam přidat ;) Určitě to není o tom, že bychom nějaké ceny preferovali, spíš je tolik nesledujeme (třeba Magnesii, tu jen piju ;)
 • Toe
  Toe admin25.4. 06:13Sběratelský klub
  josekan55: Díky za info, Fry opravil :)
 • Toe
  Toe admin20.4. 11:44* Připomínky a návrhy
  Dík za připomenutí, opraveno ;)
 • Toe
  Toe admin17.4. 06:36Nakupujeme venku
  V CREWi to bylo, slavné ne :D
 • Toe
  Toe admin16.4. 07:58* Připomínky a návrhy
  MaF: Díky za info, autora upravím... Ten čtvrtý sešit RŠ ještě budu během příštího týdne upravovat a doplňovat, jako u předešlých
 • Toe
  Toe admin13.4. 06:42* Připomínky a návrhy
  Jestli zde spíš není myšleno posouvání termínu vydání, ne úplná terminace? A to třeba delší než týden nebo i měsíc a více... Z poslední doby třeba Kingdom Come Deliverance (i když ten se spíš stopnul v prodeji), jedna manga od CREW se posouvala začátkem roku teď už si nevybavím která a teď třeba ten Jim Hawkins byl původně ohlášen snad už na listopad minulého roku? Obvykle ty věci před Vánocemi se přesouvají kvůli nestíhačkám, ale málo kdy se stane, že by nevyšly vůbec, pokud nekrachne rovnou celý nakladatel (což je pak ve výsledku všem jedno)
  A jak už jsem zde kdysi psal, poslední dobou bývá čím dál častěji rozdíl mezi "vyšlo" a "je opravdu dostupné". Testovací prodeje kompletů jen někde, výtisky nakladatelů první den jen v určité síti prodejů nebo prodej novinky na veletrhu, kdy se pak zas do prodeje dostane třeba až po několika dalších měsících. Opět málo kdy se ale stane, že by nebylo dostupné vůbec.
  A opět by se dalo řešit tím, že pokud by karty měly příznak "neověřené", mohl by si uživatel zaškrtnout, zda je chce vidět. Tyto karty by například nemohly jít přidat do sbírky, dokud by minimálně nedosáhly data plánovaného vydání (ale šly by sledovat a přidat do chci/sháním a asi klidně i do nabízím).

  Nebo všechny tyhle funkce dát jen mecenášům a je to :)
 • Toe
  Toe admin12.4. 19:24* Připomínky a návrhy
  Alfi: Spíše třeba nastavení, že kdo bude chtít, karty před vydáním neuvidí - Jak Zack správně uvedl, nechápejte to jako novou věc! Ony ty karty jsou v db už i teď, jen je prostě nevidíte (a ve starší verzi jste jejich názvy dokonce viděli ve fóru, jen asi často ignorovali ;), jde spíš o to, kdy a v jaké podobě byste je mohli vidět. Nové by spíš pak byly bonus funkce z toho vycházející, tedy například upozornění na email, jakmile komiks výjde, podobně jako vám chodí nyní u série, kdo má zapnuto nebo z kalendáře, kdo má nastaveno ;)
 • Toe
  Toe admin12.4. 13:41* Připomínky a návrhy
  Trocha doplnění a náhledu do aktuálního procesu:

  Karty komiksů už máme obvykle dopředu vytvořené (alespoň takový ten hlavní proud největších nakladatelů), aktuálně máme plno karet i na rok dopředu, které pak jen doplníme, upravíme a zveřejníme aktuálně nejčastěji na den vydání nebo do dvou dnů od vydání (opět upozorňuji na "hlavní proud" v obvyklých distribučních kanálech a prodejích). Problém je v těch základních datech, proto se mimo jiné Zack ptá, které by Vám vyhovovaly? Po ohlášení u nakladatelů je obvykle známý jen název (a ten někdy není ani v češtině ;) a kromě obálky (kolikrát také v angličtině :) a základního popisu tak v katalozích, v sekcích "připravujeme" nebo v novinkách u nakladatelů do samotného vydání moc není, takže často vycházíme (tedy hlavně Fry vychází, jakožto nejaktivnější "zakládač" karet ;) z originálních vydání, které je pak samozřejmě potřeba kontrolovat a doplnit o české reálie (u komiksů od českých autorů jsme tak v podstatě úplně "slepí" dokud komiks opravdu nevyjde.

  Nelekejte se, že bychom již teď nahozené karty nekontrolovali zpětně a že by data zůstala neověřená i po delší době nebo že by se na něco zapomínalo a přehlíželo (ale stát se to samozřejmě může, za nahlášení jsme vždy rádi) - Máme určitý interní systém poznámek / ticketů (který stále ladíme ;) co nás navádí a osobně třeba kontroluji 5-10 komiksů týdně dle fyzického exempláře, takže to by fungovalo i nadále nejen v případě pouze novinek... Nedočkavý tu pak též zatím nikdo není, spíš naopak, proto právě Zacky tyto novinky navrhuje, máme i interní hlasovací systém, kde řešíme nerozhodné věci (množství komiksu, je to komiks, není?), pokud něco není úplně jasné - to se ale týká spíše hodně okrajových věcí, u kterých by tak stále zpoždění bylo, ale tyto počítám stejně nikoho netíží co se týče rychlosti doplnění do DB? (chápu Yogiho narážku na aktuální novou vlnu kompletů, ale o tom právě ty nové vlny vždycky jsou, se stim smiř!, je to obvykle jen dočasné :)

  Níže uvedená data jsou téměř vždy dostupná i měsíce před vydáním, počítám, že většině by stačil jen název (nemusel by být ani v češtině?) a obálka? :)
  1. Název
  2. Obálka (nemusí být finální)
  3. Původní autoři (vycházíme často z originálu - může být značně nepřesné, když neznáme přesný obsah)
  4. Počet stran
  5. Vazba
  6. Popis

  Tyto data už nejsou před vydáním tak častá, ale obvykle se časem objeví ještě před samotným vydáním (často musíme "odposlouchávat" sociální sítě :)
  a) Formát
  b) EAN / ISBN
  c) Cena (často se do vydání změní)
  d) Datum vydání (tady obvykle známe jen měsíc a i to se často mění, což je bohužel hlavní a zároveň asi neřešitelný problém co se týká novinek)

  Data která se objevují nejméně nebo jsou nejméně přesná:
  - Česká část redakce / autorů (obvykle je dopředu znám jen překladatel, pokud se nejedná o český komiks)
  - Název originálů, přesný obsah
  - Váha, barevnost, tloušťka, obálka pod přebalem a další naprosto nepodstatné parametry... :)
 • Toe
  Toe admin7.4. 10:34* Připomínky a návrhy
  MaF: Dík za info (Podivíny si ale vyprošuju! :) - Projel jsem, ale ani do poznámky bych to zatím nedával - nikde tam není, že by to bylo vyloženě ke knize, ale jen jako doplněk že je to ke knize vhodné. Na Aukru se Šípácké věci občas objevují a taky je sem nevypisujeme, například záložky ve tvaru všech členů, které by ke knize byly určitě taky vhodné :) A to nemluvím, co všechno za věci je k Čtyřlístku... Co sem pochopil ta dřevěná truhla je prostě něco jako taška, kam můžeš hodit knihu, ale i třeba štanglu turisťáku k tomu, když se tam nakrájená vleze... Nebo prostě jako česká verze merchandise ;) Ale záleží i, kdy byla vyrobená - jestli zároveň s vydáním dané knížky (a ne jiné, která se do toho taky vleze :), dalo by se o ní uvažovat jako o limitované verzi v boxu. Jestli až po vydání, tak spíš ne.
 • Toe
  Toe admin27.3. 08:10* Připomínky a návrhy
  Benji: Díky za echo, vedeme v patrnosti, čekal jsem na fyzický kus, abych si ověřil jestli to má stejnou obálku jako Encanto , ale nahodím teď přednostně a pak když tak upravím...
 • Toe
  Toe admin19.3. 15:00* Připomínky a návrhy
  yogi: díky za info, jak si odpověděl, spíš ne, ale ještě na to mrknem...
 • Toe
  Toe admin15.3. 11:22Pindárna
  Když si na zadní stranu přilepíš kus kartonu Herkulesem, budeš to mít i s vůní!
 • Toe
  Toe admin15.3. 07:14Pindárna
  A ty ComicsDb záložky máš všechny? :)
 • Toe
  Toe admin9.3. 11:27* Připomínky a návrhy
  Díky za informace, písnu ti ještě email :)
 • Toe
  Toe admin6.3. 12:10Nakupujeme venku
  Hlavně to pivo nevím proč pořád není v nule!
 • Toe
  Toe admin2.3. 06:31Stripy, jouky, fejky :)
  :D Posledně se mě někdo ptal, co je ten Dark vlastně zač, tak povídám, že je to jako když spojíš všechny tři Back to the Future, jen vystříháš všechny humorné a zábavné části :D
  Asi můžeme být rádi, že 1899 zařízli tak brzo :D
 • Toe
  Toe admin28.2. 11:31Slevy, výprodeje, bazary
  Gmork: Heh, ne každý je tak kreativní s názvem, jako u sedmého Dogmana :D Ale třeba je to v originále také nějaké podobenství z knihy ?
 • Toe
  Toe admin19.2. 12:11* Připomínky a návrhy
  Myslím že ne, už to kdysi tuším někdo navrhoval a zamítlo se, protože tam není komiks, je to takový ten tehdejší typický klubácký leták slepený ze všeho možného, ale když někdo ověří množství komiksu (přímo "Fox" by mohl, že? :), pak by to sem mohlo. V tom náhledu z odkazu vidím tak stránku a půl komiksu max...
 • Toe
  Toe admin16.2. 09:39* Připomínky a návrhy
  Walome: Za to děkuj hlavně Zackovi a Fryovi :)
 • Toe
  Toe admin14.2. 11:19Pindárna
  Draco: MdS má vlastní barák a velkou rodinu a dávno se oprostil od žabomyších komiksových válek :D Co mohl, rozprodal... :)
 • Toe
  Toe admin14.2. 11:17Sběratelský klub
  BadBoy - je to vidět i tady v náhledech obálek - Argo nám data obálek moc nedodává, takže vše jsou vlastní náhledy přímo fyzických knih a ten proužek vlevo je tedy vždy začátek textilního hřbetu.
 • Toe
  Toe admin12.2. 10:31* Připomínky a návrhy
  Ter: Ano, nevím jak ta slovenská, ale česká mutace má ten novější typ flexi vazby, tzn. je to něco mezi měkkou a pevnou, tedy pokud myslíme vazby tak jak je známe z dřívějška, v dnešní době je již tolik druhů, gramáží a úprav papíru, že se to hůře rozděluje. Z hlediska výdrže záleží spíše na druhu a kvalitě svázání než na samotném papíru, kde pořád vyhrává gramáž na úrovni dřevotřísky nebo přímo dřeva, co si budeme, ale to asi nikdo v dnešní době už otvírat nechceme, i když... :) link
  Každopádně Encanto má gramáží blíže k měkké, dá se to ohnout, aniž by to zanechalo stopu (proto to řadím spíš k brožkám, to je zatím můj jediný určovací proces, když neznám přesnou gramáž a dělení, do jaké gramáže je to ještě jakože měkké a od jaké jakože tvrdé), ale udrží to již vázaní, ne jen lepení, takže by to mohlo v "citlivých" dětských ručkách vydržet více :D
 • Toe
  Toe admin9.2. 13:30* Připomínky a návrhy
  Dík a Krejčí upraven
 • Toe
  Toe admin9.2. 12:57* Připomínky a návrhy
  MaF: Dík, nahodil jsem i s tím starým vydáním, které mi to připomnělo :) - počítám to stále nemá ISBN?
  Koukám, že bude nové rozšířené vydání Rychlých šípů v ukrajinštině, já si to značím, ale kdybys náhodou zahlédl, že je již venku, tak klidně nahlaš :)
 • Toe
  Toe admin6.2. 14:03* Připomínky a návrhy
  Já na to mrknu, stejně jsem tomu chtěl přeskenovat obálku pro jistotu - myslím, že to má takovou tu novější vazbu, co vypadá skoro jako tvrdá a nebo je opravdu tvrdá :) rovnou ověřím, jestli je to opravdu lepené nebo šité.
 • Toe
  Toe admin4.2. 06:49Art
  Supr! dík za info!
 • Toe
  Toe admin2.2. 14:00* Připomínky a návrhy
  Jestli Zack nic neměnil, tak se nabízí otázka, co měnil Chrome? :) Vážně, podle těch náhledů to vypadá na problém s bufrem mezi grafikou / RAMkou a prohlížečem, to nevypadá ani na kódovací chybu a pravděpodobně vám to tak může udělat i na jiných stránkách. Jestli Chrome vypustil nějaké změny a teď to na různých webech háže při vykreslování chyby, tak jim to asi brzo někdo nahlásí na opravu... zatím doporučuju omrknout nastavení prohlížeče a třeba vypnout hardwarovou akceleraci / vykreslování nebo tak nějak by se to mohlo jmenovat, jestli to má i mobilní Chrome, třeba to pomůže. Nebo použít dočasně jiný prohlížeč, než to opraví.
 • Toe
  Toe admin2.2. 10:00* Připomínky a návrhy
  :D Určitě! Jsou napojeni na 5G, proto to Terovi dělá jen na mobilu! Už to do sebe zapadá...
 • Toe
  Toe admin2.2. 09:03* Připomínky a návrhy
  JIK: Jasná práce iluminátů podle toho rozostření. Dan Černý patří navíc společně s Petrem Koplem k ještěřím lidem, což jasně dokazuje množství nakresleného materiálu, které dokáží oba za rok vygenerovat k potěchu Sorosova třetího oka!
 • Toe
  Toe admin24.1. 17:20Herní vlákno
  deefha: Já na tohle propojení databází používal chvíli GOG Galaxy, kde slibovali velké věci a je fakt, že ty PC platformy (Steam, Epic, Origin...) tam měli slušně napojené, asi nejlíp, co jsem zatím viděl co se týká jednoduchosti a funkčnosti... PS4 tehdy ale bylo spíš na ukázku, moc statů přes to nešlo... Pak mě to nějak přestalo bavit a ten jejich klient mě spíš štval, takže šel GOG úplně pryč. Teď koukám, že mají verzi 2.0 kde slibují další věci... Chvíli jsem používal manažera od Razeru, ale ten je hrozně těžkopádnej, na PC ale umí pěkně udělané optimalizace her v kombinaci s hráčskými profily, nuž spíš lokální záležitost... No a pak je tu Playnite, to snad zatím nemá konkurenci co se týče napojení na služby https://playnite.link/addons.html - jen tam už toho šlo tolik, že jsem to vzdal na začátku :D
  To IBL vypadá pěkně, otestuju, má to pěknej tutoriál a menu, kde mě nesere věci přidávat. Máš tam ode mě request :)
 • Toe
  Toe admin24.1. 11:28Pindárna
  Komiksových jich je zatím v originále 9 (poslední v roce 2021)... je to evropská série, tam nikdy nevíš, kdy bude opravdu konec :)
  Netflix pak seriál zařízl po první sérii, tam myslím další nebudou...
 • Toe
  Toe admin17.1. 10:11Filmový a hudební klub
  Denis: První díl zatím více méně jo, některé scény skoro jak vystřižené ze hry plus pár efektních scén navíc a celkem chytře vystřižené flashbacky aby to nebylo nůďo... Je možné, že Fireflies tu budou víc v popředí, Tess přežije dýl (hraje ji známější hérečka :) a Joel zatím není až tak zničenej a na dně jak ve hře... ale těžko soudit po prvním, uvidíme co další... Samozřejmě asi nelze čekat akci jako ve hře, tohle je spíš konverzačka sázející na atmošku alá Walking Dead TV a jak pošlapou krajinou, tak si scénáristi asi dovolí větší epizodní odbočky :)
 • Toe
  Toe admin11.1. 06:29* Připomínky a návrhy
  Egmont rozhodně není jen jeden Egmont :) Zapomínáte třeba na rozpad ČSFR, kdy se v 93 firma Egmont ČSFR rozděluje na Egmont Neografia (SK) a Egmont (ČR :) - Egmont Neografia pak u nás vydal ještě pár věcí, pravděpodobně co měl ještě nasmlouvané... A spoustu kačerů u nás dokonce nevydal ani český, ani slovenský "Egmont" ale polský :D https://comicsdb.cz/nakladatelstvi/414/egmont-polska-sp-z-oo - to zase bylo v době, kdy Egmont přecházel pod Albatros Media...
  Dám nějaké poznámky ke všem Egmontům a jestli časem zavedeme i SK-ČSFR-atd komiks, počítám samozřejmě i s doplněním Neografie, něco málo doma mám a stejně je otázka, co, kde a pod čím vlastně tehdy opravdu vyšlo, páč se to sem řadilo hlavně podle češtiny a ceny v Kč
 • Toe
  Toe admin6.1. 11:50* Připomínky a návrhy

  Zack: Je to tak, proto už tam zavítám jen tak jednou za půl roku, můj psychiatr už mi častější návštěvy nedoporučuje :D
 • Toe
 • Toe
  Toe admin5.1. 14:54Sběratelský klub
  Plast, že jo :) Nejsi ECO voe - plast zabíjí!
 • Toe
  Toe admin5.1. 14:49Sběratelský klub
  Zack, BlackJag: Jako čekám, kdy se někdo z Dětí země začne lepit na silnici před tiskárnama, ale možná teda ví, že sběratelé tu fólii nesundávají, takže od ní nic nehrozí :) Na tavení do fólie už si opravdu pár zákazníků stěžovalo a je celkem sranda když pak přijdeš sem na fórum, kde lidi zuří, že to nemají zatavené - docela bych chtěl vidět ten fight naživo, námět do Clash of the Stars :D
 • Toe
  Toe admin5.1. 14:32Sběratelský klub
  MH: Tenhle dotaz bohužel nedokáži dešifrovat :) Nejsem si jistý, co mám kam ještě doplnit?
 • Toe
  Toe admin5.1. 14:06Sběratelský klub
  T3ss: Jasan, hodím tam info, původně jsem chtěl ještě chvíli počkat, abych dal případně i informaci o tom, co s tím bude dále.
  Jinak nakladatel se klidně mohl dozvědět o chybě až díky housovi tady na fóru včerejší den - stejně jak já a to knihu prodávám už dva měsíce a neměl jsem do včerejška jediné hlášení o nějaké chybě. Ale zas tak moc prodejů na to že byly Vánoce to nemělo, tak třeba tohle pomůže, u minulých přešlapů to zatím fungovalo u všech nakladatelů :D
 • Toe
  Toe admin4.1. 13:34* Připomínky a návrhy
 • Toe
  Toe admin4.1. 07:30* Připomínky a návrhy
  MH: Život se mi nyní změnil k nepoznání, dosáhl jsem vrcholu posvátné vágány a mám 3x větší penachym! Ale jo, dává to smysl, mělo tam být hned něco, tak jak píšeme u ostatních k Zackově neradosti :)
 • Toe
  Toe admin31.12.2022 14:26Pindárna
  Fort: Aha, díky, už mám tedy jasno :)
 • Toe
  Toe admin31.12.2022 10:24Pindárna
  Fort: Já to z toho pořád nechápu - Takže polské Hanami chce u nás po letech znovu zkusit začít vydávat a chce rovnou vydat pokračování K2 a Balzamovače nebo jak? :) Nebo K2 chce vydat Dobrovský? Nějak se v tom ztrácím :D
 • Toe
  Toe admin14.12.2022 06:29* Připomínky a návrhy
  Dík za info, opraveno
 • Toe
  Toe admin6.12.2022 12:51Filmový a hudební klub
  Ano, je to tak :) Zóna už byla naopak...
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 118 (cca 37283 Kč)
Mám: 1039 (cca 158374 Kč)
Chci: 1 (cca 0 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 2 (cca 229 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0