• Toe
  Toe admin14.3. 08:18Afterpunk
  Topka!
 • Toe
  Toe admin21.6.2022 07:24Hrnečku, vař!
  Jako vůbec to nebylo úplně docela marné :) Supr nádherný pohádkově snový roadtrip!
 • Toe
  První číslo - rozjezd - se podařil myslím výborně. Uvidíme jak si Vojtěch Matocha poradí s komiksovým scénářem dále. Nemám strach o kresbu, K-Os má komiks v krvi, tady není co řešit a podle ukázky hrubého scénáře na konci sešitu si Karel stejně asi řeší rozvržení sám :) Vadily mi ale barvy, které jsou sice technicky provedené na jedničku, ale když si vybavím černobílé ilustrace z knih, tak jsem tady prostě neměl pocit, že se to celé pořád odehrává v temné Prašině (el. proud tady již - zatím - funguje :) a jak Karel píše na konci, v knihách dělal ilustrace hlavně z prostředí Prašiny, v komiksu se již ale zaměřujeme na samotné lidi, takže atmosféra tajemné čtvrti se tak trochu vytrácí a všechny záhady jsou načrtnuty v podstatě na jedné stránce, kdy je detektiv všechny vyjmenuje na pár políčkách :) Ale tak pořád tu jsou a pořád je to jen rozjezd, který uběhne opravdu bleskově, takže je potřeba těšit se na další čísla a doufat...
 • Toe
  Toe admin18.6.2020 11:09Zóna
  Výborná věcička, jak píše trudoš, ve stejném duchu jako Rudo, jen tohle mě bavilo více asi díky menšímu objemu existencionální omáčky, přidanému konspiračnímu thriller koření a povedené pointě na konci. Úderná hláška na každé stránce a Dan touhle knihou potvrzuje, že patří k naprosté česko-slovenské komiksové scenáristické špičce.
  V kresbě se ale neposunul vůbec. Ne že by kresba snižovala u tak dobrého scénáře zážitek, některé scény se k tomu hodí i tak, stísněnou atmosféru a mrazení dokáže Dan udržet bravurně, ale pořád nepoznáte kdo je kdo a pořád to působí trochu jako storyboard připravený na vytažení lepším kreslířem.
  U mě zatím nej pro rok 2020 z česko-slovenských luhů a hájů.
 • Toe
  Toe admin30.5.2017 17:25Rumcajs se vrací #01
  True story...
 • Toe
  Tuším tam byl drobně upravován překlad v návaznosti na další díly, když se tehdy dalších dílů chopila hlavně CREW, podobně jako u Mýtů...
 • Toe
  Toe admin22.5.2015 15:45Týdeník kreslíře
  Já to sem ještě nenapsal? OK, tohle je věc hodně od srdce a takto souborně asi to nejlepší, co sem kdy od Paty četl :)
 • Toe
  Toe admin6.2.2015 16:03Pionýr - Kapitán prequel
  Kresba fajn, papír fajn...
 • Toe
  Toe admin6.2.2015 16:01Moje kniha Vinnetou
  Dostalo... mě... to... Nevím proč
 • Toe
  Toe admin1.6.2009 00:23BubbleGun #03
  Ňácí borci z brna se opět překonali - Bublák 3 lepší v mnoha směrech - hezká, barevná, tvrdší obálka od Andraste, hřbet, více stran za méně peněz, zahraniční autorky a hlavně povedené komiksy od domácích holek... Mým favoritem je jednoznačně Jaroslava "Líná Edna" Dejlová a Barbora Jílková, následovány jsou Azou a Anetou Bedánkovou s jejím romanticky založeným vlkem. Článek Michala Jareše o ženském (nejen) undergroundu opět nic nepřekoná.
  Ze zahraničních autorek se mi pak hrozně líbí Nancy Pena a Elke Steiner. "Hokus pokus a Tippi a Totem" od slavné Triny má pak skvělou pointu a hrozně mile na mě působil příběh "Pes" a "Srdečný pozdrav z Amsterdamu"... Jo a "Talent" od Camperové mě též dostal, on ani "Mitzin blog" od stejné autorky není k zahození :)
  Celkově hodně pohodové čtení, příjemná atmosféra, něco, co dokážou vykouzlit jen komiksové autorky ;)
 • Toe
  Toe admin6.12.2008 13:11BubbleGun #02
  Druhé číslo mě příjemně překvapilo scénáři, které u mne tentokrát vyčnívají nad kresbou, což se mi většinou u CZ/SK tvorby nestává a též publicistikou, kdy mě potěšil hlavně výborný rozhovor s Viktorem Janišem.
  Břečtan splňuje jak pěknou kresbu, tak pěkný scénář (v originálu vše vypadá ještě lépe díky "příměsy" červené, škoda, že zde jsou jen odstíny šedi)
  Kider je milý kresbou, potěšil mě ale až strip se hrou "na maminku a tatínka" ;)
  Dopíchal jako kratičký příběh neurazí, je to příjemný vtípek s opět příjemnou kresbou od Paty
  Milá maminko mě opravdu překvapilo a ač se kresba nese v naprosto amatérském(otřesném) duchu, kupodivu mi ke scénáři sedla a čím více jsem jej četl, tím více věcí v té kresbě nacházel a tím více se mi tento kousek líbil - oproti příběhu z minulého bubláka lepší o 100%
  Life of Unseen je jednoznačně best off čísla pro mě - u všech stripů jsem si kálel smíchy do kalhot, bral bych klidně celé číslo jen těchto stripů :)
  Mařena se mi zdála krapet nepřehledná a nebylo to tím formátem-nepřehledný byl prostě scénář i kresba, přesto se to dalo přečíst a pochopit, tedy jestli tam bylo něco k pochopení ;)
  Pan vajíčko byla taková jednohubka na zavzpomínání si - mě se hlavně vybavila stará černobílá TV, kterou jsme v té době doma mívali ;)
  Phobovi kraťásky z battlů v hospůdkách byly takovou sladkou třešničkou na závěr, jen aby vám z Bubláka nezbyla hořká chuť v puse :)

 • Toe
  Toe admin3.1.2008 21:39BubbleGun #01
  Je mi líto, že to vzali Kocogeláci útokem ale... Stejně se taky přidám! ;)
  U mne naprosto vede papír... Takovou kvalitu jsem nečekal a příště asi bude měkčí a levnější ;)
  Ale jinak ComiXshop, ten u mě vede, taky jsem takovou kvalitu nečekal ;)
  A pak samozřejmě FreeHead... Octobriana je profi stejně jako vtípky Trnkobrnkáře Martina Hrona... A článek o UD Comixu mě srazil na kolena!
  A ostatním minimálně gratuluju k jejich prvním(?) tištěným počinům... Zvláště kresba Dottwinga je to co mám rád a image mainstream styl tady (v ČR/SR) zatím citelně chybí!
  A protože jsme se s tiráží nějak extra nesr*li, více informací o nich, jako i kontakty, naleznete na:
  http://bubble.kocogel.info/profil.html
  ...třeba na doplnění i sem...
 • Toe
  Toe admin17.4. 08:22Cyberpunk 2077: Výpadek
  Je fakt, že Zaklínače 3 v polském dabingu jsem nedával, musel jsem přepnout na anglický s českýma titulkama, tam mi prostě nesedly ty hlasy, ale mám známé, co nedají na polský dabing dopustit :) Naopak v seriálu jasně vyhrává Michal Zebrowski :)
  Slovník Cyberpunk Red ale vychází z anglického RPG originálu z konce osmdesátek od "Big" Mikea, takže tam je opravdu v podstatě angličtina základ - pamatuju si, že když se nám do ruky v devadesátkách poprvé dostaly Street Samurai Catalog nebo Hardwired, tak jsme si stejně vše překládali po svém a kde šlo vložili slovo hacker po vzoru filmu s Angelinou Jolie, takže třeba netrunneři byli prostě jen hackeři a bylo :) Každopádně zatímco Shadowrunu jsme se nahráli plno, Cyberpunk jen minimálně, ten modifikovaný interluck systém nebo jak se to jmenovalo byl prostě napikaču bez počítače :)
 • Toe
  Toe admin15.4. 18:28Cyberpunk 2077: Výpadek
  Light: Vůbec nic, byl jsem naprosto spokojen, stejně jako u CP komiksů nebo Zaklínače 3, kterého Filip také kompletně překládal, je to celkem dříč co se týká her. Bude to spíš osobní preferencí, prostě to Deefha nesedlo, stane se, také mám překladatele, od kterých prostě nezvládnu nic přečíst. Já třeba jseš, seš nezaregistroval, ale nejsem klasický Čech, možná to bude tím :) Každopádně uvidíš, držím palce, hlavní příběh uteče jak voda, užij si "konce" ;)
 • Toe
  Toe admin21.3. 11:55Dívčí válka #05
  jojo, Péčko Patří hned dolů vedle Parkera a Planetary, to je 100% záruka, že se k tomu nePovolaný nedostane :D
 • Toe
  Toe admin21.3. 10:34Dívčí válka #05
  yogi: Očividně jsi zaujatý vůči lidem s výškovým hendikepem, kteří díky tobě už nikdy nedošánou na Manaru a Joda ! ;(
 • Toe
  Toe admin21.3. 07:36Dívčí válka #05
  Už jsem nabonzoval Meona Dětem země - tvl takto nabádat k ničení planety a antiekologickým názorům! Měl by se fakt stydět!!!
 • Toe
  Toe admin11.3. 06:24Dívčí válka #05
  OK, prolistováno a tomuto dílu už bych štítek soft hentai klidně přiřadil - tak 30 % chytře cenzurované hromadné soulože x-náctiletých slečen už je obsaženo :D
 • Toe
  Toe admin9.11.2023 08:18Zloba #02: Sabat
  Zloba 1 myslím nevyšla tištěně.
 • Toe
  Toe admin26.10.2023 01:50Fenomén #01: Město zlatých očí
  Na Godreads to má průměr, dle recenzí super kresba a v první knize zatím míň než průměrná story, kde se toho moc nedozvíš a nedává to úplně smysl. Obsahem spíš k frankofonnímu stylu komiksu. Ostatně ukázky jsou celkem vypovídající. Bendis asi četl Ságu a chtěl si udělat něco podobného mimo hlavní proud a tak si s kámošem něco zkusili... :)
 • Toe
  Toe admin13.10.2023 13:06Myšlenky smyšlenky #01
  Poniczech: To měly všechny kusy, dík za připomenutí, jsem to už kdysi chtěl dát do poznámek, tak teď díky tobě činím :)
 • Toe
  Doplnil jsem to "speciál" i do názvu tak jako je u Krize na nekonečnu zemí, ať to nemate
 • Toe
  Toe admin26.8.2023 15:14Kočičí deníky
  Možná? :) Tak ještě že nevyvolalo paniku to před měsícem, kdy CREW vydala vázanou mangu a dokonce přímo horor! :D
  Ale jasně, chápu ten zmatek pro sběratele a tu trýzeň, kam v knihovně teď knihu zařadit aby ladila :)
 • Toe
  Toe admin26.8.2023 11:56Kočičí deníky
  Tohle ale nemá nic společného s ničím z výjmenovaných :) Není to horor a je to hlavně kompletně jiný formát... Až na autora, což doufám není pojítko na nuceně stejný formát :)
 • Toe
  Toe admin24.8.2023 12:49Kačer Donald 2023/01
  Tvl je vidět že je okurková sezóna a není moc kde na co jiného hejtovat, tak se musí vzít za vděk aspoň Kačeři :)
 • Toe
  Toe admin23.8.2023 12:29Kačer Donald 2023/01
  yogi: V minulém století to dokonce stávalo z počátku třeba i 37 Kč !! :) Ono to opravdu není žádná "novinka", ale s "přestávkami" pořád vycházející periodikum už z devadesátek, u kterého se dříve nikdo moc nepozastavoval - se divím, že to tu teď má tolik komentů :)
  Jinak jo, přílohy byly u tohodle vždy součástí, ze startu spíš na přeskáčku, pak už s železnou pravidelností.... blackJag se tady s tím vždycky i vypisuje chudák :)
 • Toe
  Toe admin23.8.2023 06:18Kačer Donald 2023/01
  Pravděpodobně stejně jako se všema předešlýma řadama před tím včetně Spider-Manama, Mickeyama, Avengers, Transformers, Star Warsama a dalšíma ze stejného ranku... :) Ale ono asi stačí, když to 2-3 roky pojede :)
 • Toe
  Toe admin22.8.2023 09:00Kačer Donald 2023/01
  JIK: To nepotřebuješ, když máš teletext, víno a slivovicu!
 • Toe
  Toe admin22.8.2023 08:41Kačer Donald 2023/01
  JIK: Jop, blackJag to počítám má, takže na moravu to asi dorazilo :D
  DR: Jop, tyhle stánkové prodeje si žijou vlastním životem :) A ano, jak píšeme i tady, není to Albatros Egmont.
  Kdo by náhodou chtěl, v CP je ještě několik starých čísel téhle řady, komplet balení včetně hraček, co k tomu tehdy dávali - stačí napsat na info@comicspoint.cz na domluvu jako obvykle ;)
  Tohle nové ještě řeším, možná bude v CP taky, ale určitě jen pár kousků, aby to nezbylo jako ty dříve ;) A spíš až tak za měsíc, jak se vrátí kusy z remitendy...
 • Toe
  Toe admin16.8.2023 19:23Lucky Luke: Koleje v prérii
  z-e-d: Ne, neřekl bych. Leda tak nějakou kresbičku jako poctu kamarádovi :)
 • Toe
  Toe admin19.7.2023 07:51Sedmikráskov: Komiksové stripy
  maco: Jop, máme to poznačené v poznámkách, ale zatím nemáme jak zjistit, pokud někdo ví, nechť napíše. Taky nám chybí sken obálky, přesný rozměr a ověření ceny při vydání.
 • Toe
  Toe admin2.6.2023 07:44Každý jeden den
  Spíš se tu objevil po letech Kaluž aby přidal svůj komentář, takže vydat tuto knížku opravdu stálo za to!!! :D
  Na mě jinak vykoukly reklamy všude možně, včetně jisté nejmenované databáze ;) Já reklamy neblokuju, užívám si je :)
 • Toe
  Ricarderon je přímo překladatel ;)
 • Toe
  Doplněno do popisu, včetně obálky pod přebalem. Neporovnáváno s prvním vydáním, to si může každý vlastník sám ;)
 • Toe
  Toe admin10.3.2023 16:06Český komiks a jeho svět
  keporkak: Dík za info, doplnil jsem :)
 • Toe
  Toe admin8.3.2023 05:59Sága #09
  Jestli myslíš čtvrtý díl, tak zatím ano. Ostatní už jsou buď dotisky nebo stále dostupné...
 • Toe
  Bývá i jinde, Krakatit nebo Comics Point mívají, zatím měli všechny předešlé i s limit obálkou - u Comics Pointu mají i zpětně některé vyprodané třeba jen v posledním kusu, co se raději nedává na e-shop, stačí napsat na info@comicspoint.cz a oni prověří na skladě, to se netýká jen Lady mechaniky ale i jiných limitek a vyprodaných věcí.
 • Toe
  Toe admin5.1.2023 13:24Ostrov Dr. Moreaua
  Doplnil jsem do popisu přesný rejstřík...
 • Toe
  Toe admin12.12.2022 12:15Sbohem, má růžová zahrado #01
  JJ, některé karty zakládáme i půl roku dopředu... Až do třetího dílu byl ten název bez "má" i ve všech feedech distribucí, běžná věc, třeba Albatrosmedia má každou třetí obálku na netu jinou než je finální :) Proto vždycky píšu, že se musí obal kontrolovat a nevěřit internetu - opravím to, dodám správné ke všem dílům...
  Dík Kerbellos za informaci, pokud narazíš na něco příště, klidně piš do https://comicsdb.cz/forum/1/-pripominky-a-navrhy - v komentářích to nemusíme vždycky zachytit ;)
 • Toe
  willis: Dle doprovodného textu ano, všech 15 stran co vyšly, než byl seriál ukončen.
 • Toe
  Aby si tady někdo nemyslel, že cenzurujeme obsah knihy, doplnil jsem festovně obsažené věci!
 • Toe
 • Toe
  Toe admin30.11.2022 06:36Zázraky
  ergo z komentářů níže jasně vyplývá, že je škoda, že se to tady nevydává v 15-ti edicích, rozměrech a vazbách s tím, že by si ještě lidi dopředu volili o kterou variantu mají zájem, aby pak nevěděli, že to vyšlo i v jiných variantách, které je nezajímají a otravují a nejsou hodny jejich pravdy. Jedině tak by tu mohl zavládnout ZEN! Myslím tedy možná... :D
 • Toe
  Fry: Jde vidět, že nemáš děcka :) Tohle je i u českých dětí aktuálně populárnější dokonce víc než Tlapková patrola nebo Ledové království, doposud kralující :) Tento komiks je mimochodem italská produkce (Panini) vycházející z animáků, který dělá komplet celý sama jedna italská holčina
 • Toe
  To ale není Albatrosem, takto to vyšlo i v originále. Ten skoro čtvercový formát by ani nešel na A4 natáhnout, už takto je nahoře i dole dost místa, jedině dva pod sebou a to by zas bylo hrozně prťavé asi... přeci jen to vychází z TV seriálu jako doplňkové příběhy na dětských web stránkách TV a v časopisech na půl strany.
 • Toe
  Toe admin6.10.2022 10:16Růža: Podzimní patálie
  Olwen: :D :D :D :D - Si říkám, co zas nějakej chytrolín do toho šťourá... ale už to vidím :D :D :D
 • Toe
  Toe admin15.6.2022 06:52Gorazdův posel
  Mrknu někdy doma, jak budu přidávat slovenské věci, což bude kdo ví kdy - zatím klidně zkus Dark Towera, ten digitalizoval plno Mrázových věcí a chystá se ten nový komiks a nebo vlastně klidně přímo Fera Mráza, dřív to býval hodně milý a komunikativní autor, alespoň co jsem ho naposled (tak 15 let zpátky) viděl :)
 • Toe
  Toe admin14.6.2022 09:38Gorazdův posel
  Myslím že ne, Fero byl alfou a omegou Bublinek a v době ČSR vycházelo plno věcí v češtině i když se jednalo o slovenské (nebo třeba i maďarské) autory a to nejen v komiksu, ale i v knihách, časopisech... Můžeš se zkusit poptat u Dark Towera na webu, to je velký fanoušek, třeba bude vědět více :)
  https://komiksarchiv.blogspot.com nebo https://www.facebook.com/Bublinky.komiks
 • Toe
  Satan: Opravy, upozornění atd prosím příště sem: https://comicsdb.cz/forum/1/-pripominky-a-navrhy - v komentářích by to mohlo zapadnout v záplavě balastu :) Odmazal jsem tu větu "čtenáři poprvé dostávají ...", to je stejně klasický reklamní bullshit od nakladatele, kterému se tu spíše vyhýbáme a snažíme se ho filtrovat když kopírujeme "Píár" a všimneme si toho... Problém nastává jen tehdy, kdy často ani jiný popisek ke knize není a ne vše hned čteme, že? :) Záhada zde to jinak není, je to popisek u nakladatele a klidně to u něj může být klasická web copywrithing kopírka no https://www.albatrosmedia.cz/tituly/77477103/nove-pribehy-maleho-boha-a-kruana-zivot-s-abickem/ :)
  Jinak poslední odstavec to už je počítám výpis od někoho z nás (možná přímo ode mne, matně si vybavuju, že jsem ty strany počítal) a přesunul jsem ho do poznámek, kde by správně měl asi být. Často se snažíme dodat co nejvíc informací o obsahu, ale ne vždy to umožní čas a někdy se k tomu dostaneme až později, viz. třeba zde https://comicsdb.cz/comics/9380/rychle-sipy-sesit-cislo-1 - kde jsem snad hodinu dopisoval a popisoval detailní obsah přesně tak jak jde v knize za sebou a ještě dohledával zdroje a autory :))

  Dej vědět, jestli takto vyhovuje nebo napiš návrh, jak by měl popisek knihy vypadat.
 • Toe
  Toe admin18.4.2022 06:11Walitaka (Bobří stopou speciál)
  Bobří stopa (dříve Bobří stopou) není komiksový časopis - komiksy v něm vycházely jen občas v některých číslech (obvykle označených jako speciál) a tohle je jedno z nich. Walitaka jinak vyšel souborně i v rámci Čermákových komiksů: https://comicsdb.cz/comics/4961/walitaka - tam je to zase pro změnu třetí kniha v edici :)
 • Toe
  Toe admin6.2.2022 06:42Cesta kostí (sběratelská verze)
  Descent monstra jsou vývojová větev, Marshall o tom občas v rozhovorech mluvil, právě kvůli tomu, že po Dog Soldiers každý počítal spíš s lykantropem (ne tím klinickým :) nebo nějakou podobnou verzí monstra - hold prokletí, když se proslavíš jiným filmem :D To pak měla podpořit i dvojka, ale nějak to vyšumělo, Marshall pokračování nikdy extra nechtěl a i ten odlišný konec v US verzi filmu s tím, že jim pomáhal i někdo místní kdo s nimi byl v kontaktu, nebyla úplně Marshallova vize, protože už se trojky asi nikdy nedočkáme :/ Mimochodem, i když se film odehrává v US - Kanadské přírodě, všechno je to točené v Anglii :) Hlavně jeskyně jsou komplet britská studiovka :)
 • Toe
  Toe admin25.11.2021 04:53Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Spoiler! Holka s ocasem je tam taky!
 • Toe
  yardaformi: Něco jsem nastínil už v tom dlouhém odstavci v popisu knihy, se kterým jsem se ale asi psal zbytečně ? :D
 • Toe
  Na to se musíš zeptat Campbella :)
 • Toe
  Vydavatelé asi ne, možná Campbell sám, ale v rozhovorech se zmiňuje, že na úpravách s ním drobně spolupracoval - ona to byla vždycky větší srdcovka Campbella, než Moora - přeci jen si to souborně sám vydal ;)
 • Toe
  Přidal jsem náhled obálky pod přebalem - určitě se bude lišit minimálně v logu, vydavatel začal používat jiné u dalších dílů a u předešlého vydání myslím nebyl text vyražen (emboss), u druhého vydání je.
 • Toe
  Toe admin8.6.2021 07:49NANITS chronicles
  Já chtěl taky ohodnotit, ale pak si uvědomil, že jsem ovlivněn apkou, nedočetl jsem to ještě úplně celé a taky se vás bojím, takže raději ne ani po dočtení :)

  Stara.kryta: Dík za info, je pravda, že obsahu nebylo pořád dost, propagace nestačila a že nebyla malá i s vlastníma financema - kluci (a holky ;) z Nanits jezdili s ukázkama kde se dalo (rozhodně ne jen v ČR) , točili videa, byli aktivní na sociálkách... Tak třeba se ještě povede někdy v budoucnu ;)
 • Toe
  Toe admin7.6.2021 13:46NANITS chronicles
  Jen pro zajímavost, je tu vůbec někdo, kdo používal ještě NANITS apku a četl (scrolloval ;) tyto komiksy ještě před zakoupením knihy?
 • Toe
  Stejně jako u ostatních limitek od BB/Artu - jiný obrázek na přebalu, přebal na jiném papíře, cena a certifikát limitace v balení (je vidět zezadu). U CP plakát navíc (obálka co je na limitce). Jinak je uvnitř úplně totožné, pokud nejsi sběratel, nepřijdeš o nic ani s "normál" verzí.
  https://www.comicspoint.cz/swamp-thing-bazinac-alan-moore-barevne-vydani-limitovana-edice-100-ks-plakat
 • Toe
  Většina kreslířů zde má komiks jen na jednu stránku ve speciální povídce na konci - každá stránka je zároveň variantou nějaké významnější obálky, ke konci je to uvedeno i s náhledem obálek a přehledem, kterou kdo kreslí. Hlavní příběh dělají jen Peter J. Tomasi, Fernando Pasarin a Matt Ryan.
 • Toe
  U Comicspointu jako obvykle - jen bude dostupná až od čtvrtka 8.10. - menší zádrhel v tiskárně:
  https://www.facebook.com/Comicspoint/posts/4637382396302935
 • Toe
  Když tak prosím příště přímo do fóra "Připomínky a návrhy", tady by nám to mohlo utéct (i když jen tak neuteče! :D
  Lenny: Je to tak, jsi psaný všude, teď jsem znovu omrknul a sám jsem to tu původně doplňoval dle tiráží - hodíme všude poznámku...
 • Toe
  Toe admin14.5. 12:34Sběratelský klub
  Samizdat ne, toho kdo pomnožil tento jeden kousek taky ne, film jo :)
 • Toe
  Toe admin14.5. 10:00* Připomínky a návrhy
  Montiseus: Mrknu se na to ;)
 • Toe
  Toe admin12.5. 09:13Pindárna
  deefha: Vidím to zklamaní které si teď způsobil všem Aliexpress, Wish, Temu fanouškům... :D
  Jinak pokud už někdo máte materiály a nechcete čekat na doplnění od BlackJaga, pošlete komukoli z nás jako obvykle :)
 • Toe
  Toe admin15.4. 18:15* Připomínky a návrhy
  Dostat se k datům je oproti dřívějšku už v dnešní době relativně pohoda, press kit ne press kit - až budou všechny press kity dokonalé, můžeme to nechat na AI :) A to oproti dřívějšku evidujeme o skoro polovinu více dat, než v začátcích, kdy se pomalu zadal jen hlavní autor, rok a nakladatel ;) Teď máme lettering, barvy, ink, redakci, tloušťku, váhu, detailní popis vazby, tunu poznámek, série, varianty, stavy série, vícero nakladatelů v jednom vydání... A to nepočítám interní poznámky, které se ještě rozšíří s novou verzí... jen ty náklady pořád spíš chybí... :)
  Každopádně co se týká ukázek, tak nevím že by na internetu bylo místo, kde by bylo víc ukázek, než je tady v db. Hlavně u věcí u kterých nejsou ukázky nikde jinde nebo v datech, které se jinde neevidují, jako přebaly, obálky pod přebalem, zadní obálky, hřbety, ukázky sběratelských balení, příloh, varianty obálek, cizojazyčná i domácí vydání, identické dotisky... A samozřejmě vždycky rádi přidáme další, ale než ukázky mainstreamů od ustálenějších větších nakladatelství, které lze lehce dohledat jinde, jsou dle mého důležitější právě ukázky těch méně známých, které nikde jinde nejsou a na které je spíše potřeba se zaměřit.
 • Toe
  Toe admin15.4. 10:29* Připomínky a návrhy
  mike731: Díky za upozornění, upraveno, sjednoceno, doplněny poznámky a nějaké další informace.
 • Toe
  Toe admin14.4. 09:50* Připomínky a návrhy
  deefha: Většinou čekáme až na Trudoše :) Ale klidně mi pošli na email jako obvykle ;)
 • Toe
  Toe admin3.4. 14:07Pindárna
  yogi: Určitě to bylo Comics Centrum? :) Já si nepamatuju, že by měli krám na Václaváku, ale třeba to bylo ještě před Americkou? Vlastně ani na Americké to nebyl krám, ale přímo pracovna, kde jsi na ženu nenarazil, i když závěs tam myslím byl :) A spíš byl teda problém odejít, když se s tebou dali "kluci" (přesně 2, tehdejší CC :) do řeči... Byla to určitě Praha? :D
 • Toe
  Toe admin28.3. 06:15* Připomínky a návrhy
  Onkel 1928: Díky za info, pošli prosím tradičně třeba na můj email nějaké detaily, ideálně foto obálky a tiráže (ta bývá u Čtyřlístků opravdu kratičká a co je v ní uvedeno nelze brát moc vážně, ale k nasměrování postačí :), případně se na emailu domluvíme. Vydání a dotisky mají obvykle trochu odlišnou obálku, ale některé dotisky jsou identické - to pak řešíme poznámkou, pokud samozřejmě není jiné i ISBN.
  Článek nevím který myslíš, ale počítám se bude jednat o něco od Chrze z jeho stránek? Pokud se to objeví i u něj, pak to obvykle bereme jako "že to tak opravdu je" (kolikrát na rozdíl od toho, co je uvedeno v tiráži Čtyřlístku :)), ale zpětné doplnění je spíš o tom, že to někdo má opravdu fyzicky.
 • Toe
  Toe admin27.3. 09:21* Připomínky a návrhy
  Já to zrovna nahodil a editoval - jsem nečekal, že si toho někdo během 5-ti minut všimne - poučení pro příště, že jsem neustále sledován! :)
  Teda pokud nemyslíš popis, ten je u všech čísel v téhle řadě stejný...
 • Toe
  Toe admin25.3. 08:29* Připomínky a návrhy
  seneke: Dík, opraveno - a my ne, to internet ;)
 • Toe
  Toe admin16.3. 12:23* Připomínky a návrhy
  willis: Dík, doplněno
 • Toe
  Toe admin15.3. 15:34Ikonková dílna
  Django: Něco málo jsem zkusil, když tak zkusím další + natočím směr pohledu dle libosti...
 • Toe
  Toe admin13.3. 07:53Herní vlákno
  Darker: Nebude... :D
 • Toe
  Toe admin12.3. 20:23Pindárna
  SomeOne: Je to tak! Ale pššššt! :D
 • Toe
  Toe admin12.3. 20:03Pindárna
  SomeOne: Jestli Sleepless myslí CC jako CP, tak jo, ale na Chodově je jen jeden kus, takže v době návštěvy už možná nebude :) Anglická a Palla mají o dost víc a když tak tady: https://www.comicspoint.cz/dc-comics-legenda-o-batmanovi-056--katastrofa--kniha-3-25-/
 • Toe
  Toe admin6.3. 10:04Pindárna
  Já toho taky na první CRWECONU dost plánoval... Já toho pořád dost "plánuju" :) A oproti Dobrákovi jsem opravdu zpomalil za posledních deset let tempo na nulu :D
 • Toe
  Toe admin6.3. 08:11Pindárna
  Jestli myslíš oproti minulému roku, kdy Dobrovský vydal v rámci Gate 7 komiksů oproti letošnímu roku, kdy už jich má 11, tak ne :)
 • Toe
  Toe admin5.3. 06:43* Připomínky a návrhy
  SomeOne: Dík za info - počítám myslíš to jiné volume jestli dobře koukám? Nebo něco jiného? Na volume jsem tam případně dodal poznámku.
 • Toe
  Toe admin2.3. 08:42Pindárna
  Přeci byste nechtěli předehnat Japonce, ne? Ti už na to čekají kolik, 26 let? A furt nic... :)
 • Toe
  Toe admin1.3. 13:11Pindárna
  Hele začíná se to tu nějak zvrhat a okolí už se stejně ztrácí v tom kdo koho za co a na koho - účastnící se pány poprosím, ať si to vyřídí soukromě tady v poště, emailu, sockách nebo telefonu a pokud chce někdo během práce i lelkování věnovat energii psaní, tak prosím na jiné téma, na recenze komiksů nebo třeba na doplnění informací, které nám v db u založených věcí chybí. Díky.
 • Toe
  Toe admin29.2. 07:02Filmový a hudební klub
  Gmork: jj, to obnovili ještě, ale všichni už počítáme, že to bude další Lostovina ;)
 • Toe
  Toe admin27.2. 17:41Art
  soulbringer: Upravil jsem ti odkaz - ideálně dávejte direct link na obrázek (bez rámců okolo) a bez zkracovačů odkazu jako bit.ly atd...
 • Toe
  Toe admin27.2. 17:32* Připomínky a návrhy
  Škoda, flame nedosáhl ani poloviny úrovně "Kačeřích válek" :) Ale můžeme zkusit třeba rozvířit debatu na téma, jak se vám líbí kačeří obálka ve variantě od Alexe Rosse nebo co od nové Uncle Scrooge série od MARVELu očekáváte, když ji píše Jason Aaron? Jestli i tato někdy vyjde v češtině a bude u ní i hračka?? ;)
  https://www.marvel.com/articles/comics/uncle-scrooge-and-the-infinity-dime-jason-aaron-disney-collaboration
  DR: Do časopisů a periodik se obvykle nepleteme blackJagovi, který je přidává pomaleji, ale o to důrazněji! :) Když mi ale pošleš data na klasicky email, hecnu se třeba a přidám i dřív, alespoň rámcově ;)
 • Toe
 • Toe
  Toe admin15.2. 08:24* Připomínky a návrhy
  Darth: Ok, dík, upraveno
 • Toe
  Toe admin13.2. 12:24Sběratelský klub
  Snad naposled :) Neslíbili (ono taky jak se takové věci vlastně slibují? Ohlášení = slib? Nebo malíčkem, skautským podáním ruky, přísahou...?) a hned v prvním čísle (stejně jako ve všech následujících) je v tiráži napsáno "Plánovaný rozsah kolekce je 80 čísel" (což může samozřejmě znamenat cokoli, že? :). A to byl dokonce ještě první vydavatel, který po dvacátém čísle krachnul (proto byla tak dlouhá pauza) a teď to dojíždí jiný, který už postupně ("na-ne-štěstí?") i zdražuje, tak to třeba dojede :)
 • Toe
  Toe admin10.2. 06:49Sběratelský klub
  Taky jak psal Deži, u původního vydavatele to bylo za tu cenu už nad ich silu i v zahraničí a tam to už nikdo nepřevzal, u nás jo, jinak bychom skončili u čísla 20 :)
 • Toe
  Toe admin9.2. 13:29Sběratelský klub
  Jako Eaglemoss už to určitě nesplní :)
 • Toe
  Toe admin30.1. 09:23Pindárna
  Kdyby někdo přehlédl na hlavní stránce chobotnici "Inflaci" od Aňos nebo měl třeba záložku přímo jen na fórum nebo do nových komiksů, tak vězte, že tu máme každoroční mega přehled stavu komiksů v ČR, který vám Zack opět naplnil tunou dat, grafů a informací a společně s RadimNemec si dali tu práci s oslovením nakladatelů, vydavatelů a samotných autorů (a že jich je!), kteří si ochotně udělali čas a opět odpověděli na zvídavé otázky trápící naše / vaše zvídavé komiksové duše v roce 2023 :) Díky moc všem!
  https://comicsdb.cz/clanek/495/cr-comics-2023-a-23-let-predtim
 • Toe
  Toe admin29.1. 09:31* Připomínky a návrhy
  SomeOne: Měl jsem v plánu to samé co Fry, dát do poznámek info až se k tomu dostanu fyzicky, ale když teď díky royanovi koukám, že se to opravdu liší i uvnitř (a to jsem ještě nepřeměřoval velikost ;), nejen poslední stránkou ale i tiráží (což je defakto soutisk jedné stránky, takže zbytek může být klidně stejný, ale pořád je to větší změna), založím tomu nové karty. Určitě ale číslování zůstane dle hřbetu, to kvůli údajům hlavně do budoucna...
 • Toe
  Toe admin25.1. 13:11* Připomínky a návrhy
  flipflop: Dík, opraveno
 • Toe
  Toe admin25.1. 12:12Pindárna
  KREATOR: https://www.powerplus.cz/index.php?face=krt&lng= - jdu sehnat tatéra na logo, nevím jestli na zátylek nebo na rameno...
 • Toe
  Toe admin25.1. 07:32Pindárna
  Já mám jen samolepku Kreatoru, ale jinak mám od nich plno nářadí...
 • Toe
  Toe admin15.1. 12:37Pindárna
  Nejlepší je TO koťátko! :-o
 • Toe
  Toe admin12.1. 06:20Sběratelský klub
  Darth Raelchi: Xintax :)
 • Toe
  Toe admin11.1. 10:44Srazy, cony, festivaly
  Knihovnice....
 • Toe
  Toe admin11.1. 09:55Pindárna
  mearez: když se to v CP stane, vždycky stačí dát vědět, rádi dořešíme :) I když makáme jak roboti, neomylní jak roboti nejsme a znáš sám z práce, jak snadno se člověk může dostat na pár vteřin do "stavu nevědomí" ;) Každopádně chybu rádi napravíme, pokud o ní teda víme ;)
 • Toe
  Toe admin9.1. 12:55Sběratelský klub
  Nikdy neříkej nikdy! :)
 • Toe
  Toe admin9.1. 06:32Sběratelský klub
  deefha: Jasně, počítáme s tím, jen jsem nedali toho 3.1. vědět, že počítáme :) - to bylo taky to "Kometa překvapení", co jsem psal minulý rok ;)
 • Toe
  Toe admin5.1. 08:31* Připomínky a návrhy
  jh666: Dík za info, to by dávalo smysl k obvyklému rozsahu těchto knih. Upravil jsem a doplnil i do poznámek, že původní anotace byla s chybnou informací (až se časem bude někdo divit :)
 • Toe
  Toe admin4.1. 07:10* Připomínky a návrhy
  DR dík za info:
  1) Demetrius Manousos by mělo být jeho celé jméno... P. v češtině netuším co znamená (počítám "páter", tedy svatý otec, otec, kněz...), ale v zahraničí se obvykle označuje jako Fr. , zkratka pro "Father", tedy "otec", tedy titul/hodnost/označení... a to tady neuvádíme, nezjišťujeme kdo je generál, docent, mudr atd ani když to mají uvedeno a asi to výhledově v plánu nemáme, pokud s tím někdo nechce začít i zpětně :) Ale jestli to máš v prackách, klidně mi neváhej poslat foto tiráže, jestli tam není uvedena redakce a vydání, ze kterého byla česká mutace vydána, to rád doplním.
  2) Aargh 12 - opraveno
 • Toe
  Toe admin28.12.2023 08:18Pindárna
  SomeOne: Ano, ale většina prodejů má zavřeno, takže se bude víc rozvážet až příští týden.
 • Toe
  Toe admin9.12.2023 12:36Sběratelský klub
  Trip: JJ, už nějaký ten rok to do ukázek doplňujeme, když se nám dostane do ruky a postupně i ke komiksům zpětně... Je to obvykle hned druhá obálka označená jako "obálka pod přebalem".
 • Toe
  Toe admin19.11.2023 10:33Sběratelský klub
  deefha: Možná brzo zase nahlodáme tvé sběratelské srdíčko :D Nech se překvapit... :) Jinak díky za info o stránkách, doplněno do poznámek.
 • Toe
  Toe admin17.11.2023 10:02* Připomínky a návrhy
  Ter: Dík za info - to mělo být na stáncích až od konce listopadu, asi se uspíšilo :) Mělo by vycházet víc čísel viz "Pravidelně tak jednou až dvakrát za rok."
  FB: https://t.ly/eDJXD
  Mimochodem i mutace do angličtiny: https://t.ly/qzbOq
 • Toe
  Toe admin14.11.2023 11:51* Připomínky a návrhy
  jankie: Dík za info, nahazuju
 • Toe
 • Toe
  Toe admin31.10.2023 06:19Pindárna
  yogi: Jop, tento rok už vyjde jen ten vánoční, co se komiksů týká
 • Toe
  Toe admin19.10.2023 17:09Pindárna
  Nezbi: Web jde pořád stejně, jen tam musíš dát www :D Bez toho nikdy nešel :)
 • Toe
  Toe admin19.10.2023 04:19* Připomínky a návrhy
  MaF: Jasan, klidně pošli na kterýkoli náš email, když budeš mít, ideálně s vyfocenou ukázkou vnitřku.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 119 (cca 37682 Kč)
Mám: 1040 (cca 158372 Kč)
Chci: 3 (cca 697 Kč)
Sháním: 8 (cca 1942 Kč)
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0