Ukázka č.1
Ukázka č.2
Komplet k přečtení
Manka umřela, dospělý Cipísek s rodinou starostuje v Jičíně a Rumcajs zůstal na stará kolena v Řáholci sám.
Když doprostřed lesa dopadne neznámý objekt, bude ale muset rychle oprášit svoje loupežnické náčiní, aby uspěl v boji s novým nebezpečným nepřítelem - Vetřelcem z vesmíru.

Rumcajs returns!

Náklad 150 ručně číslovaných kusů
http://michalopitz.blogspot.cz


Scénář
Michal Opitz
Art
Michal Opitz
Obálka
Michal Opitz
Lettering
Miloš Mičátek (Mankin), Michal Opitz
Žánry
horor, humorný, sci-fi
ISBN/ISSN
Michal Opitz
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
169 x 257 mm
Tisk
barevný
Váha
97 g
Stran
28
Náklad
150ks
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš7.12.2020 16:30Rumcajs se vrací #01
  Vziať niekomu jeho postavy, urobiť si s nimi čo chcem a ospravedlniť si to celé tak, že niekde uvediem meno pôvodného tvorcu postáv asi po právnej stránke naozaj nie je to najšťastnejšie možné riešenie. Ak necháme bokom túto etickú stránku veci, tak vlastne fajn komiks. Viete, ja by som sa naň aj rád hneval. Minimálne za značne voľný pohľad na autorské práva (ale i za dosť mizerný scenár a kresbu, ktorá sa mi skôr nepáčila, než páčila). Ale... ono to vlastne nejde. Crossover legendárneho Rumcajsa a o nič menej legendárneho dua Votrelec/Predátor (aj keď treba dodať, že Predátori tu majú skôr len cameo) je proste zlatý a celkom ma bavil. Navyše je krátky, takže je svižný. Najviac bodov každopádne nie za scenár, ale za skvelý nápad umiestniť kultové americké prevažne filmové monštrá do českých lesov a hájov.
 • Agent24
  Agent2416.5.2020 20:56Rumcajs se vrací #01
  Rumcajs se vrací 1 díl je boží. Predátora a Vetřelce mám hrozně rád a nápad spojit s Rumcajsem je neskutečný. Strašně se mi líbí kresba.
  Michal to dotáhne daleko a strašně mu to přeji! 100%
 • perak
  perak22.5.2018 21:27Rumcajs se vrací #01
  Spojit Rumcajse, Vetřelce a trochu i Predátora do jednoho příběhu může jen blázen nebo někdo s velkou imaginací. Minimálně to druhé zde určitě platí. Stárnoucí Rumcajs na vejminku, Cipísek, pro něhož už Rumcajs není středem vesmíru, naši oblíbení knížepán s kněžnou. Ti všichni oživují vzpomínky na dobu, kdy jsem hltal večerníčky s těmito postavami. A do toho vpadne Vetřelec, jehož jsem hltal o něco později. A tento dort, který vypadá, že vypadl z receptu Pejska a Kočičky, chutná. Sice v prvním díle jde spíše jen o rozestavění figurek na bitevním poli, ale nechybí tomu vtip, napětí akomerční přestávky s reklamami, které samy o sobě stojí za palec nahoru.
 • Slaine
  Slaine admin10.3.2018 10:36Rumcajs se vrací #01
  Hodnotím dohromady 1. a 2. díl. Super pocta Rumcajsovi. Mistru Opitzovi se podařil namíchat koktejl vtípků, mimozemského masakru a, což mne příjemně překvapilo, dramatu. Hlavně u druhého dílu začíná přituhovat a člověk mimoděk začíná mít pocit, že tohle přestává být prdel. Rumcajs je tvrďák, se kterým by si nezadal ani John Rambo. Jediným negativem jen pro mne trochu moc počítačový vizuál, ale zvykl jsem si. Pátou hvězdu dávám za všude-citelnou lásku a úctu k postavě.
 • SimKane
  SimKane15.2.2018 21:12Rumcajs se vrací #01
  Jó, byla to krásná oddechovka. Přečtená do půl hodinky, krásná kresba, zajímavě zkomolené dva příběhy do sebe....proč ne :D
 • mearez
  mearez13.2.2018 15:56Rumcajs se vrací #01
  Super, jako obrovskej fanda Aliena jsem si to užil naplno.
 • Fry
  Fry admin23.12.2017 15:57Rumcajs se vrací #01
  Rumcajs se vrací #01 - K tomuhle sešitku jsem se dostal vlastně úplnou náhodou a musím uznat, že je to vcelku povedené ... Scénář přináší zajímavé zvraty, vcelku uvěřitelnou motivaci postav a hlavní zápletka by se dala shrnout jako 'Old Man Rumcajs' vs. Vetřelci. Nicméně kresba mě až tak moc nezaujala a ve výsledku z toho až tak nadšený nejsem ... Za mě 2*!
 • Doncek4321
  Doncek43212.9.2017 11:25Rumcajs se vrací #01
  skvost. Chci další pokračování.
 • trudoš
  trudoš editor29.6.2017 02:11Rumcajs se vrací #01
  Rumcajs jako nerudný vdovec, Cipísek jako jičínský starosta a knížepán jako vetřelčí inkubátor. Zní to šíleně? Jistě! A tak to také má být.
  Rumcajs se vrací je komiks právě tak střelený žaludem, jak sama obálka napovídá. Ale střelený tím geniálně milým způsobem, který pobaví především pro nápadité hrátky s oblíbenými motivy, než kvůli nějakému tupému nakopávání se do zadku a prdění do kremrolí. Něco podobného kdysi předváděl Dan Černý na stránkách Sorrelu (a dost pravděpodobně i jinde), proto je jen dobře, že se k tomu po letech opět někdo vrátil. Takže Alieni všech galaxií střezte se, Řáholec vám teď nechá poznat zač je toho středověk.
  No a co víc si přát od příběhu, který vrací na scénu hned tři legendy světového večerníčku? Snad jen, aby další díl byl co nevidět. A příště místo dvaceti stran rozehrál Michal Opitz stran dvě stě. Protože tohle spektakulární vyprávění končí přesně ve chvíli, kdy to začne být skutečně zajímavé a možnosti dalšího vývoje jsou doslova nepřeberné. Excelsior!
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.6.2017 21:37Rumcajs se vrací #01
  To si tak sedím v pondělí v šest ráno na hajzlu, zmítán logickými vyústěními nedělní oslavy postupu Baníčku do ligy, kam patří a depresemi z blížícího se pracovního procesu. Po vypnutí režimu letadlo v telefonu hledím do emailu a co nevidím. Píše mi po dlouhé době Michal Opitz o adresu, což jsem si hned spojil s vydáním Rumcajse a hnusné pondělní ráno začalo být hned prozářenější.

  Tak tento poutavý a jistě obohacující začátek máme za sebou, i když bych mohl vzpomenout i napínavé čekání každý den u schránky, když lístek z pošty mi ležel trestuhodně zasypán katalogy a letáky s jedovatými sloučeninami, které na sebe jsou někteří jedinci ochotni patlat a stříkat, aby je “nezastavil“ pot a tím nepřišli o trendy styl. Mohl bych vzpomenout i zábavné a duši naplňující čekání v limitně nekonečnu blížící se řadě na hlavní porubské poště v době vydávání důchodů, či adoraci rezavého japonského dvanáctistupňového moku, který jsem si objednal ke čtení na Zámečku, či vymazlenou obálku, která byla autorem rozstřižena, byl v ní vložen papír navíc, který chránil hřbet a zpátky slepená (děkuji a bravo), ale to tu vůbec ale vůbec nepatří a nemíním tím zaplevelovat svůj komentář!!! Takže

  Tento zcela ultimativní crossover Anglosaských a Českých popkulturních legend, jehož eklatantní paralela s giganty žánru jako Powell, Willingham či Mignola je flagrantní již od prvních minut tohoto elaborátu adespotonu slovesné kultury, je zcela prost grafické dyspraxie. Především afiliativní symbol juvenilního sentimentu, ztělesněný archetypem spravedlnosti – Rumcajsem - představuje edukovaného bedekra, který významně asistuje čtenáři prožít smysl všech mistrových metafor a navodit tak signifikantní inverzivní tendence v rámci interpretačního rámce. Pokud v tomto okamihu přistoupíte na mistrovu hru, budete odměněni simplifikovaným konfrontačním, významově mnohovrstvým, úzusem dobra a zla, chudoby a bohatství (Neutěšené aparigrahické Rumcajsovy poměry versus ad hoc propertiální konzumerismus šlechty), eternálním, koexistenčně kopulativním vztahem Cipíska, jenž ostentativně bojkotuje rodinnou kontinuitu behaviorálního altruismu, a budete schopni plně prožít předfinální tenzní gradaci při exhumaci živočichů s retroperitoneálně perforovaným duodenumem.

  Rozradostněn exaktní vizualizací postfreudovského axiomu musím ocenit tvůrce, že za tento klenot slovesnosti odmítl protiplnění a z extatických výšek tohoto transcendentálního zážitku toužebně vyhlížím pokračování!
 • Vojtěch 393
  Vojtěch 39318.6.2017 00:44Rumcajs se vrací #01
  Taky děkuju Michalovi za předání na Crweconu, zhltnul jsem to hnedle venku u pivka a musím říct, že je to opravdu famozní zábavná věc a je v tom fakt cítit scénáristickej talent a velkej potenciál do budoucna. Tohle bych bral místo Zázraka a pak si to pěkně svázat do omnibusu.. :D No tak uvidíme, jestli se mu časem podaří i další podobně vydařené kousky..
 • autokineton
  autokineton17.6.2017 21:30Rumcajs se vrací #01
  Michal je frajer a Rumcajs taky :-) Vetřelec nemá šanci a Predátor se taky nechytá - ostatně knížepán mu ukázal! Luxusní undergroundová záležitost, děkuji Michalovi za osobní předání a nemůžu se dočkat pokračování :-)
 • cyboy
  cyboy mecenáš17.6.2017 17:47Rumcajs se vrací #01
  Skvele, skvele, skvele (vcetne nutnych reklam :) :)). Jeste jednou diky za osobni predani, Michale.
  90%
 • baatcha
  baatcha5.6.2017 18:16Rumcajs se vrací #01
  Když došlo na Manku tak jsem se normálně rozbrečel.
 • Trevelyan
  Trevelyan2.6.2017 13:19Rumcajs se vrací #01
  Přesně na to jsem čekal!
 • Lenny
  Lenny mecenáš1.6.2017 19:28Rumcajs se vrací #01
  Sdílím nadšení, je to skvělé!
 • deefha
  deefha mecenáš31.5.2017 08:12Rumcajs se vrací #01
  K tomuhle "Rumcajsovi pro dospělé" jsem se dostal naprostou náhodou a musím říct, že jsem velmi mile překvapen! Hrdinové našich dětských let ožívají v atmosféře příjemně černého humoru, spletitý a na Jičínsko nečekaně temný příběh se svižně rozjíždí, postupně se buduje hutná atmosféra plná popkulturních narážek a vizuálních vtípků, dokonce i "reklamy" jsou patřičně stylové... Vysoký nadprůměr (nejen) v rámci tuzemské tvorby, nadšení pro věc je na tom vidět z každé strany. Pevně doufám, že se dočkáme i slibovaných dalších dvou pokračování. Nemůžu se dočkat, jak to celé dopadne :-)
 • Landauer
  Landauer30.5.2017 22:00Rumcajs se vrací #01
  Tak to se mimořádně povedlo! Michal možná není výtvarný virtuoz, ovšem rozhodně, co se scénářů týče, je génius, a námět, který mohl snadno svádět k laciné parodii, pozvedl na opravdu velkolepý a dramaticky výživný příběh. Je to scenáristicky brilantní!!! A takových scenáristů je tu jak šafránu. Víc Michala Opitze!!! Moc se těším na další dva sešity.
 • Toe
  Toe admin30.5.2017 17:25Rumcajs se vrací #01
  True story...
562961
Četl/a (105)
2Hitman3, 2scha, 3DD!3, adevr, Anton Whatever, autokineton, bananzluty, Becko, binnmode, blackJag, Bronn, Bubákolog, charvos, cyboy, D.K.Logic, Darker, deefha, Doppelganger, Draco nobilis, Dzoglik, Elnie, Faix, fifas, filmator, flynander, foudy, Fox01, Fry, gezic, Giskard, Glumal, Goldfinch, Gregory47, Grrr, hellblazer, Himlik, hromotlk, invape, Ivan Kucera, James, james dixon, jankie, japes, Jay-jay, jiskra, kadas97, Kaluž, Kapis, KdG, Kerbellos, Khagrael, Kil-Khal, Killingjoke, Knuckless, Laik, lantan1, libormatejka, Librarian, Light, Lobok257, Mamut12, mart.in, Matio, mcleek, mearez, merhyx, Monkey, MP, Mrfko, Norri, Olesh, Ozymandias, perak, petrSF, Plechy, Poseidon1978, punisher, RadimNemec, raenius, rajot, RaptoR, robert.hladil, SASAN_KING, Schimi85cz, seneke, sercial, SimKane, Sir_Pete, Suši, t0mas, the.kasztan, Toe, Tomeek, trudoš, tukak, Václav Mikula, VasaX, vishnar, Vojtěch 393, vranakx, Vrenn, VvV, wolfgang, yogi, zd
(68)
2Hitman3, Alfi, Anton Whatever, autokineton, binnmode, blackJag, burzum, cyboy, deefha, Doncek4321, doophy, Draco nobilis, filosh, Fox01, fubong, Glumal, Gordonlord, hromotlk, ikshorm, invape, James, james dixon, jankie, jiskra, kadas97, Kapis, KdG, Knuckless, Laik, Lenny, Librarian, Mankin, mart.in, merhyx, Michal Opitz, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, Monkey, monty.cl, MP, Nightmare, Olesh, Paldini, pechna, petrSF, phob, Poseidon06061978, Poseidon1978, RadimNemec, raenius, Ricarderon, robert.hladil, Salien, Skot, Slaine, tacmud, the.kasztan, Toe, Trevelyan, trudoš, tukak, VasaX, Vojtěch 393, vranakx, Wiruss, wolfgang, xintax, yogi
Chce (11)
Blacklarch, CSE_AC/DC, DracoAn, Elnie, Faix, husakpetr93, Kjon, Maty48, sleepless, suchosch, Velkej šéf
Shání (9)
AZTeck, CSE_AC/DC, Elnie, GeorgeeW, husakpetr93, japes, Marran, Mrfko, Velkej šéf