Press kit obálka
Ukázka
Ukázka

+ 6 dalších ukázek

Koupit
Píše se rok 1961.

Je to období přechodu mezi padesátými léty – dekádou Ikea, mccarthismu či Jacka Kerouaca – a úsvitem sexuální revoluce, války ve Vietnamu i ód hippies na LSD.

Stejně jako celá Amerika i Gotham se třásl nedočkavostí při pomyšlení na slibované světlé zítřky... Temnotu nadcházejících dní si tehdy nikdo nedokázal představit – ani Batgirl a Robin, dva maskovaní ochránci města.

Pro ně tahle divoká jízda brzy skončí... příští zastávkou je totiž smrt!

Obsahuje sešity série Thrillkiller #1-3 (leden 1997 - březen 1997) a Thrillkiller '62 (leden 1998).
Obálka pod přebalem je stejná jako na přebalu.


Scénář
Howard Chaykin
Art
Dan Brereton
Obálka
Dan Brereton
Lettering
Petr Schwarz
Překlad
Jan Kukrál
Redakce
Dagmar Garciová, Jolana Tichá
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7679-534-1 (CREW)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
168 x 258 mm
Tisk
barevný
Váha
610 g
Stran
144
Cena
499 Kč
Originál
Batman: Thrillkiller (DC Comics, 1998)
 • Walome
  Walome mecenáš21.5. 08:49Batman: V žáru smrti
  Podivná záležitost. Je fajn nápad přetavit batmanovské universum do tohoto stylu a doby. Ale zas tak odvážné to přetavení nebylo. Batman je pořád Batman (i když se tváří, že ne), Gordon je pořád Gordon, záporáci jsou pořád záporáci. Kresba je jak kdy, někdy hezky stylizovaná, někdy šílená. Všechny ženy mají nejen stejný obličej, ale i stejné postavy. Ale možná to je záměr, že všechny vypadají jako Bardotka.

  Dějově mě nic extra nezaujalo. Nicméně musím říct, že nějakou podivnou hrou osudu mě bavilo ten komiks číst. Je trochu těžkopádnější, ale má silné momenty (v kresbě, v atmosféře). Ale že by to byl pro mě must have, to určitě ne. Ale kousek je to zajímavý, v knihovně by se hezky vyjímal.
 • Good Games
  Good Games mecenáš20.5. 18:57Batman: V žáru smrti
  Síce je komiks z roku 1998, no pôsobí veľmi sviežo a hravo. Bruce Wayne tu nie je Batman, ale iba detektív. Jokerom je žena, Batgirl s Robinom tvoria milenecký pár a mohol by som takto pokračovať aj ďalej. Príbeh sa odohráva v 60. rokoch a celý komiks má skvelú atmosféru a parádnu pestrofarebnú kresbu. =►Celá recenzia◄=
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš13.5. 15:44Batman: V žáru smrti
  Batmanovi nijak zvlášť nefandím, ale zase fandím noiru a poválečné kultuře v USA, takže mě book nalákal. Hezká a čtivá verze, u níž ani člověk nemá pocit nějakého násilného roubování, dovedu si to představit i delší a výpravnější. Civilnější podání Batmanovi vždy slušelo. Výtvarná stránka je na první pohled ohromující, ale soubojům a jiným pohybům často schází dynamika a působí staticky. Ženské postavy možná až moc vyprsené a skoro všechny vypadají jako opakující se verze Konečného Octobriany.
 • Django
  Django mecenáš9.5. 20:41Batman: V žáru smrti
  Musím říct že Batman v šedesátých letech mi sedl, nebo spíš Batgirl která mi přijde dost sexy. Není to nic převratného, ale já si tenhle komiks zamiloval.
 • hroubek
  hroubek1.5. 20:12Batman: V žáru smrti
  O scénář komiksu se postaral Howard Chaykin. Osobně šlo o mé první setkání s tímto komiksovým autorem a musím říci, že to dopadlo dost dobře. Chaykin je šikovný scénárista, co umí vyprávět daný příběh, umí mu dát správnou atmosféru, a taky má dobré dialogy, které mají hlavu a patu. Tedy pokud jednu informaci neopakuje v každém sešitě pořád dokola a dokola - pro komiksy, které se vydávali v 60. a 70. letech naprosto typické. Chaykin rozehraje zajímavý příběh o zrodu Batmana, který na to jde úplně jinou cestou. Ta cesta by ve výsledku mohla být mnohem složitější, ale ve výsledku to vůbec nevadí, protože komiks má správnou a hutnou atmosféru, dobré tempo a čte se dobře. Osobně jsem čekal, že se scénárista trochu více utrhne ze řetězu a bude provádět mnohem "zajímavější změny", ale to nebyl hlavní účel. Chaykin chtěl odvyprávět dobrý retro příběh, který by reflektoval dobu a náladu ve společnosti, a měl tam jiného Batmana. A to se mu povedlo.

  O kresbu a barvy se postaral umělec a kreslíř Dan Brereton. Brereton odvedl výbornou práci a jeho kresba se mi velmi líbila. Hned na první pohled mi připomněla kresbu, kterou tvoří další skvělý umělec, který se jmenuje Alex Ross. Breretonovi se povedlo, aby retro atmosféra doslova dýchala ze stránek komiksu. Opravdu se jedná o nádhernou kresbu, jenž k danému příběhu sedne a dodává mu jistou hloubku. Navíc je celý komiks nakreslený, co nejvíce realisticky, takže místy působí civilně a opravdově. A to se mi hodně líbilo.

  Tento komiks se dost povedl a já jsem rád, že jsem si ho přečetl, protože jde o dobrý příběh s opravdu nádhernou kresbou. Největší problém komiksu je ten, že jde o krátký příběh, který mohl být v některých ohledech odvážnější, určitě delší a zkusit mnohem více využit toho, že jde o alternativní příběh, kde si autor scénáře může dovolit skoro cokoliv. Tak jako tak, se jedná povedený a zábavný komiks, který nabízí něco trochu jiného. Pokud máte rádi Batmana a alternativní příběhy, tak si tento komiks zamilujete.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš1.5. 06:46Batman: V žáru smrti
  Spoilery. Netradičná batmanovka, ale keďže pochádza z edície Elseworlds, tak je vlastne veľmi tradičná v zmysle, že je netradičná tým, že môžete čakať nečakané. No nič, zamotávam sa. Je to proste alternatíva, ktorá na nič neberie ohľad, takže dej sa odohráva v 60. rokoch, Dynamické duo netvorí Batman a Robin, Bruce Wayne je normálny policajný detektív (!) a áno, je tu chlap so znetvorenou polovicou tváre a osoba so zelenými vlasmi, ale celé je to tak trochu iné, než by ste čakali. Komiks je pomalý a noirový, takže si príde na svoje každý, kto má rád podobne ladené záležitosti v čele s Temným vítězstvím a Dlouhým Halloweenom, hoc scenárista Howard Chaykin a „maliar“ Dan Brereton kopú predsa len za trochu béčkarskejšiu ligu. Ale nehanbia sa za to a miestami sú dokonca na svoju pulpovosť hrdí a máte pocit, že to presne takto malo vyzerať. A teda zrejme, logicky, asi aj malo, ehm. Vzdávajú tým totiž poklonu istej dobe, etape, ére, štýlu. Občas nejaké veci nesedia ako po výtvarnej stránke (smiešne saltá), tak po scenáristickej (dcéra policajného komisára si môže z vreckového dovoliť odkúpiť milionársku nehnuteľnosť?), ale sú to naozaj v podstate len detaily. Uznávam ale, že posledný zošit odohrávajúci sa o rok neskôr (v ktorom paradoxne naplno začal úradovať Batman) nebolo to pravé orechové a mnohým určite nesadne špecifická stránka (mne naopak). Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/recenzia-batman-v-zaru-smrti-komiks
291