Spike

Spike
Spike | 11.2.2020 | DC komiksový komplet #058: Green Lantern / Green Arrow: Krušné cesty hrdinství

Tak na tohle jsem byl zvědavý, protože nepočítám li ty bonusové příběhy na konci, moc starých retro komiksů v DCKK nevyšlo. A když už jsem se pustil do Green Arrowa ze Znovuzrození, zajímalo mě porovnat to s jeho starší verzí. A jak z toho porovnání tento kus vychází?
Pro někoho překvapivě docela dobře. Na přelomu 60. a 70. let si DC řeklo že zkusí udělat superhrdinský komiks, co by zkoumal, odrážel a řešil sociální problémy té doby. Něco takového tu tehdy ještě nebylo. Nutno říct, že komiks vypadá tak o 10 let mladší než ve skutečnosti je, kresba Neala Adamse je na tu dobu opravdu propracovaná a vypadá dobře i dnes, oproti většině kreslířů 60. let jasně vyčnívá, opravdu detailní a kvalitní, takhle si představuji poctivou retro kresbu která odolá zubu času. I po stránce scénáře je to až překvapivě dobré, rozhodně to není tak ukecané a popisné jak by člověk čekal. Ano, dnes už jo, ale v tu dobu to muselo být opravdu svěží a moderní a ani dnes se to nečte špatně.
Jde tu o to, že Arrow a Lantern se tak úplně neshodují v tom co je a není správné, proto si oni a ještě jeden z Lanternových šéfů jakožto nestranný pozorovatel udělají road trip po Americe kde budou narážet na její tehdejší problémy a přicházet na to, jakým způsobem a jestli vůbec je lze vyřešit. A tohle civilnější pojetí mě kupodivu bavilo. Ano, pořád je to 50 let starý komiks, takže některé dialogy, situace a jejich řešení je poplatné své době, ale pořád platí že to je o krok napřed před tehdejší konkurencí. Problémy se tu nevyřeší jen ránou pěstí a slepým dodržováním zákona, sice je to pořád podáno zjednodušeně a naivně, ale to poselství tu je. Ať už jde o majitele domu a chudé nájemníky, majitele města v horách co dává lidem práci a proto si od něj musí nechat vše líbit, sektáře co vnucuje druhým svou vůli, Indiány co mají právo na své území, vše je řešeno ne moc do hloubky a závěr většinou uhodnete, ale přesah tu je. V tomto ohledu ale moderní komiksy nejsou o nic dál, řešení vážných témat třeba v současné řadě Green Arrowa vyznívá ještě směšněji. Výměny názorů a rozdílných úhlů pohledu hlavních postav je zajímavé a skutečně jsem měl pocit, že postupně se tahle road movie někam posouvá. I ten nestranný pozorovatel který si dle událostí na stav lidské společnosti a Ameriky dělal neovlivněný názor tam seděl. I ta Black Canary která tam byla naroubovaná trochu moc na sílu tam nevadila.
Jenže po dvou třetinách knihy přijdou poslední dva sešity a všechno jde do kopru. Autor se kdoví proč rozhodne pouť po Americe utnout a dej přesunout do vesmíru, nejdřív na nějakou základnu kde šílený vědec co nesnáší vše živé chce s pomocí svých superrobotů všechny nechat popravit, pak na nějakou jinou planetu kde jakási úchylná tlustá sci-fi babka v noční košili zavinila přelidnění. Wtf?! Jak sakra nějaká zapadlá planeta někde v prdeli vesmíru reflektuje sociální a morální stav tehdejší Ameriky? Proč témata jako korupce a přelidnění nemohla být zpracována ještě na Zemi aby se uzavřela dějová linka a postavy mohly dojít k nějakému pochopení, prozření, deziluzi, cokoli? Místo toho jsme hozeni někam mezi své době poplatné sci-fi kulisy a řešíme věci které si Lantern může řešit kdykoli jindy, a celá ta zápletka o poznání své země je smetena že stolu a zapomenuta. Co že kniha do té doby stála na konfrontaci hlavních postav, na poslední straně je prostě napsáno mimo záběr že Lantern se rozloučil, někam odletěl a hotovo. Jestli tohle není promarněný potenciál a nedotaženost, tak už nevím co.
Bonusový kraťas je klasické retro které neurazí, jako doklad své doby a první výskyt Green Lanterna vůbec, proč ne.
Celkový dojem je těžký. Na jednu stranu komiks myšlenkově, formálně i vizuálně předběhl svou dobu a krásně jde číst i dnes, na druhou stranu ke konci prudce přehodil výhybku na klasické šedesátkové sci-fi béčko. A to je dost škoda. I přesto za mě pořád o něco lepší než moderní Green Arrow, což je pro 50 let starý komiks jednoznačně pochvala. 7/10

Spike
Spike | 11.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #01: Smrt a život Olivera Queena (paperback)

Milo_Harwey - tak hlavně přežij tu dvojku :) Další díly už jsou zhruba na úrovni tohoto, takže jestli tě jednička bavila, bude tě asi bavit i zbytek...

Spike
Spike | 6.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #04: Město pod hvězdou (paperback)

George Walker Bush - kde přesně v textu myslíš? :) zvýraznil jsem tučně jen závěrečné hodnocení které tučně naběhlo (pokud jsem si chyby tedy nevšiml a neopravoval jsi to po mě ty, v tom případě díky a omluva ;))

Spike
Spike | 4.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #04: Město pod hvězdou (paperback)

Po čtvrtém díle už si asi můžu dovolit mít na nějakou sérii ucelený názor. Musím tedy říct - Benjamin Percy podle mě neumí psát. Některé příběhy sice nejsou špatné, ale podává nám je pořád hrozně začátečnicky, podle mě tohle je autor který by se měl držet sérií pro mladší čtenáře. Kniha je docela macek, má 8 sešitů, přičemž první příběh zabírá 3 a ten druhý zbytek. Takže postupně. Ten první je jednoduše špatný, jako by vypadl z druhé knihy která byla jednoznačně nejhorší z celé řady. Vrací se nám do dění postava Roye Harpera, bývalého Oliverova sidekicka, a je dokonalým ztělesněním všeho co je na tomto typu postav špatné. Neuvěřitelně otravný, protivný, alkoholik, feťák, a stejně vše dává za vinu jiným a už po X-té vidíme jak postava co má vlastních chyb a prohřešků až nad hlavu dělá z Olivera toho nejhoršího pod sluncem. K tomu zápletka se stávkujícími indiány, která má asi zase být aktuální a odrážet nejaké vážné společenské téma, ale zas a znovu je zpracována jen jako naivní pitomá agitka se špatnými hláškami, dialogy i postavami, situacemi řešenými stylem deus ex-machina a doslovný ukazováním prstem na všechno a všechny co je dle autora špatné (ano, tohle slovo se tu objevuje nějak často a není to náhodou). Po tomhle jsem si musel dát na čas pauzu než jsem se donutil přečíst si zbytek.
Naštěstí, druhá polovina knihy už je lepší. Zápletka s Devátým kruhem nám tu nabírá na obrátkách, a příběh konečně o něčem je. Ano, spoustu zvratů a událostí je tu vycucaných z prstu, ale jak už jsem psal, to je Percyho styl. Celé je to možná až moc přehnané a megalomanské, ale to už je problém dnešního mainstreamu obecně. Black Canary se definitivně stává otravnou postavou která vše co vypouští z pusy slouží jen k tomu aby Oliverovi určovala co je a není správné a argumenty se nepřipouští. Veškerá chemie mezi nimi která se mi v jedničce celkem líbila, je fuč. Najde se tu i pár celkem povedených akčních scén, jímž přidává kresba. Opět jak je u série zvykem je tu zajímavé panelování. Všichni jsou tu sice pojati dost černobíle a zas je to agitka, ale díky příběhu to tolik nebije do očí jako v první části. Je fajn že to není narychlo ukončené ale protentokrát ti 'zlí' vyhráli a tak jsem celkem zvědavý na pokračování, oceňuji že dlouho budovaný příběh není ukončen nějak debilně narychlo, tentokrát. I díky překvapivému (i když dost wtf) twistu na konci jsem zvědav co bude dál. Ano, tenhle příběh se docela povedl, i když pořád obsahuje dost pitomostí. Třeba pořád naprosto nevysvětlená zrada jednoho člena týmu v závěru minulé knihy, se kterou si tu ale nikdo moc hlavu neláme. Green Arrow shodí na padoucha spoustu žhavého olova či co to je, ale když ho vidíme v další scéně, má jen rukavičky a poznámku že se 'dával dohromady' (asi se zázračně vyléčil ale na ručičkách mu zůstalo pár puchýřků, to zamrzí).
A asi nejvtipnější scéna knihy, která má asi znázorňovat autorovu představu spravedlnosti: Postarší obyčejný pár si jde z restaurace a baví se spolu o tom, že žena nedojedla svého humra, tak ho muž vzal s sebou domů aby ho dal psovi, ať si pochutná. Za rohem už na ně čeká Green Arrow, výhrůžně se na ně podívá a ukáže na opodál stojícího bezdomovce, kterého si pár ve tmě a z té dálky nejspíš ani nevšiml. Pár se tedy vyděsí a dá tedy humra k jídlu bezdomovci, který slušně poděkuje. Načež se na ně Green Arrow znovu zamračí a řekne: "Určitě byste nemohli postrádat ještě NĚCO?!" Pár tedy vyhodí z peněženek všechny bankovky co má a vyděšeně uteče. Možná jsem divný, ale zastrašování sice zjevně zajištěných, ale nevinných manželů co si jdou z večeře a donutit je dát vše co u sebe mají nějakému bezdomovci, mi nepřijde jako něco s čím bych se mohl ztotožnit a Green Arrowa za to oslavovat. Být na jejich místě někdo, o kom víme že je špatný atd a trochu ho oškubat, ok, ale takhle bafnout na dva postarší kolemjdoucí lidi a donutit je odevzdat vše co u sebe mají, tomu se snad říká loupež, ne? Bohatým brát a chudým dávat, i když ti 'bohatí' si nejspíš ty peníze poctivě vydělali, nebo nám tu tedy alespoň není ani naznačen opak? Podobných scén kdy někdo někomu takto "pomáhá" ale zcela očividně na úkor jiných, je v celé sérii kupa, ale zrovna tahle mě opravdu dostala.
Dokud bude u kormidla Benjamin Percy, nemyslím že se série dostane ze svého standardu který si povětšinou drží, a výhrady co mám už od první knihy zjevně budou trvat. Zde to táhne nejdelší hlavní příběh který není špatný, ale sráží ten první co je prostě pitomý, a spoustu ne dobře napsaných situací, scén a dialogů. Můžu znít moc kriticky, ale jen jsem se trochu rozepsal o tom co mi zde vadí, přičemž na hlavní linku co bude pokračovat v dalších dílech jsem celkem zvědavý. Takže celkem, o nic lepší ani horší než minule. 6,5/10

Spike
Spike | 18.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #03: Smaragdový psanec (paperback)

Měl jsem docela strach se do toho pustit, protože druhý díl bylo docela bahno... S potěšením můžu říct že zde je kvalitativní skok nahoru, zhruba na úroveň dílu prvního.
Kresba je pořád takový průměr až lehký nadprůměr, ale má své skvělé momenty a hodně dělá zajímavé panelování. Black Canary je zde čím dál tím víc sexy, myslím že nerdi si přijdou na své. Konečně je zde i pořádný padouch, znalcům seriálu dobře známý. Příběh na rozdíl od toho v druhém dílu má hlavu a patu a navíc je rozprostřen přes celou knihu, a tentokrát mě to bavilo číst. Tolik k pozitivům.
Co mi vadilo - Oliver se neustále nechává od někoho komandovat, ať už od Canary, své sestry, a tak bych mohl pokračovat. Opravdu, když už třetí knihu čteme jak je hlavní hrdina fackovací panák pro všechny, trochu mi to vadí, některé postavy jsou tu vyloženě protivné. Hlavní zápletka o očernění Green Arrowa je sice provařená až běda a žádné výrazné inovace oproti tomu co jsme četli a viděli už milionkrát se nedočkáme, ale jinak to celkem funguje. Je hezké že se pořád buduje linka ohledně Devátého kruhu, ale už by to chtělo s tím trochu pohnout. Záporáky tu máme vlastně dva, přičemž samotný závěr s tím hlavním byl dost odbytý a trochu mi to tak celou knihu shodilo. Co se týká druhého záporáka a vlastně všech záporných postav v téhle sérii - jsou hrozně přehnané. Benjamin Percy podle mě prostě není příliš dobrý scénárista, protože každou zápornou figuru dělá až do karikatury, nechává je vypouštět z úst ta největší padoušská klišé a promluvy, aby prostě i pětiletému dítěti bylo jasné že tenhle je ten zlý, a tohle je špatné atd.. Zbytečná doslovnost je problém i u ne zrovna povedených a přirozených dialogů. Každý problém se prostě musí přímo pojmenovat a ukázat na něj prstem radši rovnou třikrát. Pokud chce komiks řešit vážná témata, musí se to umět, tady to občas působí až směšně naivně. Neřeknu kdyby se jednalo o komiks vyloženě pro mladší čtenáře, ale vzhledem k tomu že tu máme scény jako otevřená zlomenina, šíp do oka nebo cejchování, pochybuju že je hlavní cílovkou čtenář pod 15 let, a občas mi přijde že autor ze mě buď dělá blba, nebo opravdu neumí něco popsat jinak než absolutně doslovně.
Takže celkem takový průměr, nebýt stylu psaní které mi prostě nesedne a myslím že jinak zajímavá témata co se zde řeší jdou pojmout mnohem šikovněji, byl by to možná nejlepší díl. Takhle je to aspoň na úrovni toho prvního, což neznamená skvělý komiks, ale oproti tomu blábolu kterým byl díl druhý je to pořád pochvala. Důkaz, že nemá cenu lámat nad nějakou sérií hůl jen proto, že jeden díl se opravdu nepovedl. 6,5/10

Spike
Spike | 16.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback)

Ehm... Nerad to říkám, ale docela propad. Tenhle komiks má v sobě děr jak Oliverův cvičný terč. Po konci minulého dílu jsem byl docela zvědavý, to opadlo hned zkraje, kdy sledujeme nezajímavý příběh nezajímavé postavy Oliverovy sestry. Urovnání věcí s Jakuzou, to zní slibně, ale je to pojato tak jednoduše a debilně... Proč, pro Kristova játra, se tam někdo musí měnit do čínského draka?! Proč ve flashbacích padouch místo jednoduchého zabití chce zneškodnit Green Arrowa nějakým nástrojem jak ze Saw?! Aha, aby se k němu stihla dostat jeho sestra.. Ani kresba nezaujme, zbytečná a špatná odbočka...
Říkal jsem si že aspoň hlavní příběh bude lepší, ale ono ne. Místo survival story, která se nabízela, nějaká variace na Green Arrowův origin, tu máme jen levně obšlehnutou zápletku s výrobci drog. Nelogické chování postav, a strašně okaté a tím pádem i směšné řešení 'vážných a aktuálních' témat. Je sice hezké že tu máme pár hezkých výjevů Black Canary nalehko na pláži, ale její postava začíná být neskutečně protivná. Skoro se s Oliverem neznají, ale autor se to snaží podávat jako osudovou lásku, kdy si Oliver nechá všechno líbit a nechá se seřvávat a peskovat za každou kravinu.. Tohle dokonale rozbilo tu jakž takž chemii co spolu v první knize měli. Jo, chápu že ty postavy za sebou mají dlouhou historii kde prostě jsou spolu, ale tady, v téhle kontinuitě, se teprv seznámili, ten vztah se musí budovat, a ne přejít z fáze 'potkali jsme se a zakoukali jsme se' hned k fázi 'stáří manželé'. Plus otravná a napřesdržku postava indián co ví všechno nejlíp a přitom mění postoje jak ponožky. Hrůza.
Ani poslední část ve vlaku není dobrá. Canary má pořád blbé kecy, zápletka strašně naivně řešená, včetně konce, prostě slátanina. Navíc naprosto nefunkční hlášky. Jo, kresba je fajn, ale měl jsem pocit že čtu něco pro desetileté děti, kde je naprosto doslovně popsáno kdo a co je špatné, jak by se kdo měl chovat, atd. Prostě.... Tohle není ten Green Arrow kterého bych chtěl číst. Ani první kniha nebyla nic zázračného, ale proti tomuhle je to nesrovnatelné.
Ostrov starých ran přináší jedno z největších zklamání celého Znovuzrození. Fakt doufám že se to zvedne, protože mít při čtení pocit že ze mě autor dělá pitomce (nebo jen opravdu hodně neumí psát) to se mi už dlouho nestalo. 3,5/10

Spike
Spike | 15.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #01: Smrt a život Olivera Queena (paperback)

Určitě to není zlý start. Až na pár věcí které autor nevyřeší moc dobře by to jako nástupní můstek do světa Green Arrowa mohlo i fungovat, ale nepochopil jsem, jak se Oliver zná/nezná s Black Canary, nebo co proti sobě vůbec mají/nemají s Digglem...? Přitom pár vysvětlovacích rámečků by stačilo a bylo by to ok. Až na tohle jako start proč ne. Samotná zápletka je občas trochu zkratkovitá a předvídatelná, ale celkem fajn. Občas se na některé skutečnosti poukazuje až moc okatě, někdy by to chtělo nechat příběh plynout jaksi přirozeněji. Logické díry radši ignoruj, to bychom tu byli ještě dlouho... Jen by se asi hodilo slovo o záporácích. Vypadají dostatečně nechutně a tím pádem i cool, ale vzhledem k tomu že jsou to v podstatě bankéři a obchodníci co páchají zlo jaksi mimo dohled, nepřihde mi že by se mohli ukazovat mezi lidmi... Nebo že by normálně fungovali když jim kůže a maso pomalu visí a slézá z kostí, ale fajn, hlavně že vypadají zajímavě... Plus je, že do série můžou naskočit i ti co dosud jen sledovali seriál, většina postav je tu podobných, a 7.série Arrowa si z tohohle komiksu pár inspirací vzala. Kresba je pěkná, Otto Schmidt předvádí klasický, jednoduchý mainstream, zato Juan Ferreyra si víc hraje, s barvami, akcí, a hlavně dynamikou. Tady opravdu je na co se dívat a na mainstreamový komiks je tohohle člověka skoro škoda...
Ve výsledku tak je pro mě kniha sice startem neurážejícím a zábavným, ale nic moc navíc nepřináší. Chemie mezi postavami tu je, stačí vypilovat pár věcí a myslím že může být i lépe. 6,5/10

Spike
Spike | 14.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #05: Život v osamění (paperback)

S touhle sérií je to těžké. Má své nepopiratelné kvality, ale zároveň pořád dost mezer. Většinu knihy se opět soustředíme na jednu určitou postavu, Tima Drakea, který se po delší době vrací do hry. A je to čtivé a zábavné, o tom žádná. Plus se aspoň na dva sešity vrátil i Eddy Barrows, nejlepší kreslíř téhle série. Ale... Pořád je tu víc otázek než odpovědí, a v už páté knize bych očekával nějaký posun, ne jen samé vršení cliffhangerů. To se ukazuje v závěru, který je prostě utnutý a zahraný do outu, a celý předchozí příběh, který mě bavil, to docela sráží. Hodně velké wtf je i mihnutí Doomsdaye a "Jor-Ela". Vážně zrovna do téhle série se musí cpát camea úplně odjinud, jen aby to bylo "zajímavější"? Vůbec mi to neseděl a nehodilo se to sem.
Poslední dva sešity už se soustředí na jiné postavy. Linka kolem Basila/Clayface mě baví, tahle postava se v téhle sérii povedla. Pak tu máme linku ohledně Spoiler/Stephanie (postava kterou nemám rád) a Anarkyho. Nevím jestli je tohle nějaký extra zajímavý příběh co se tu buduje, ale zase tu je zajímavý cliffhanger, nezapomnělo se na Syndikát obětí, což je fajn. Vůbec Tyniona musím pochválit, že se mu počasí celé série daří držet napětí co dál a čtenář je prostě zvědavý, příběhy nejsou úplně uzavřené a prostě někam směřují. Jen někdy moc pomalu. Poznámka: je vtipné, jak je BB Art pozadu s Detective comicsem New 52. Zde nás popis na zadní straně láká na návrat Anarkyho, a přitom díl kde se představil tu vyšel teprve nedávno.... Kdybych si ho nepřečetl, vůbec nevím kdo to je a některé věci v tomhle komiksu bych moc nechápal. To je problém toho že tu vycházejí paralelně dvě řady Detective Comics zároveň, člověk pak může mít trochu bordel v tom.
Celkově to nebylo zlé. Hlavní příběh až na pár Wtf momentů a do ztracena vyšumělý závěr dobrý, druhý příběh takový průměr, kresba vyvedená, a čtenáře pořád zajímá co bude dál. Jen už necítím ten tah na branku jako v prvních dílech, a už by to chtělo aby ty 'velké' události, o kterých se tu furt mluví že k nim směřuje, nastaly, protože to začíná být trochu natahované. 6,5/10

Spike
Spike | 13.1.2020 | Fatale #03: Na západ od pekla

S Fatale je to těžké. Ačkoli si každý díl užiju a scénář i kresbu si patřičně vychutnám, něco tomu pořád chybí. Pořád zůstává spoustu otázek a já jen doufám že až si v posledních dílech do sebe všechno sedne, že sérii naplno docením. Máme tu proti minulým knihám změnu, nemáme souvislý příběh ale čtyři kraťasy s různými postavami i z jiných časových období. Některé věci se vyjasní, spoustu dalších otázek zase naskočí. Těžké hodnotit to komplet, ale příběhy si drží svou úroveň po celou dobu. Jen je každý úplně jiný, prostředím i atmosférou. Ten první je ještě docela v duchu minulých knih, ze druhého co se odehrává ve 13. století cítím hodně Gaimana, třetí je do westernu a poslední z 2. světové zas jakoby z pera vypadl Mignolovi. Není to moc soudržné, ale je to pestré a doplňuje to celou tu mozaiku tohohle světa. Ač kresba pořád stejně skvělá, logicky tenhle díl díky žánrové rozvětvenosti už postrádá tu noir atmosféru jako předtím. To nic nemění na tom, že se těším na zbylé knihy a že jsem zvědavý jak to do sebe ke konci vše zapadne. 7/10

Spike
Spike | 13.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #05: Negativ (paperback)

Můžu s potěšením říct, že série si i pátým dílem drží svou laťku. Na minulý díl s Reverse Flashem sice nemá, ale popořadě. Zde nejvíce prostoru dostává civilní rovina, a komiksu to opravdu sluší. Je to čtivé, máte vztah k postavám, a oproti podobným komiksům kde jsou ty osobní linky hrdinů dost zredukované je to prostě fajn. Barry se pere se svými novými schopnostmi, svou prací, osobním životem... tohle mě prostě bavilo. Iris tentokrát absentuje, ale Barryho kolegyně Kristen má dostatek prostoru a dobrou interakci a chemii s ním, takže to nevadí. Černý Wally West opět dokazuje jak zbytečnou postavou je a že série by se bez něj krásně obešla, zde je opravdu jen aby se neřeklo. Jediné minus je slabší a nevyužitý záporák. Bloodworka znám z Flashova TV seriálu a ani zde není dvakrát zajímavý. Prostě epizodní padouch se zajímavými schopnostmi, ale strašně plochý, odříkávajíc hrdinovi svůj origin a své plány jak v 60. letech. Kratší příběh z věznice Iron Heights představuje zajímavou změnu a možné další směřování do budoucna, minimálně na další knihu, a závěrečný vánoční kraťas je takovou milou jednohubkou. Kreslíři jsou průměr, o něco líp na tom byl snad jen Christian Duce.
Já jsem i s pátým dílem spokojený, pokud se série bude držet více té civilní roviny jako zde a třeba ještě přidá lepší padouch, tak nemám problém. 8/10

Spike
Spike | 13.2.2020 12:32 | Art

No nic... :D

Spike
Spike | 13.2.2020 00:17 | Art

Ten první čb obrázek s Hulkem jde, to se docela povedlo. Ale ten Venom.... Bože... 😰

Spike
Spike | 12.2.2020 23:47 | Art

SNUFKIN - plně tě chápu a soucitim s tebou, taky mám takové případy :D

Spike
Spike | 12.2.2020 23:46 | Art

Milo_Harwey - on když Sam Kieth kreslí "normálně", jde to. Ale třeba dívat se na jim malovaného Hůlka s třímetrovým hrbem a půlmetrovou bradou, to je pro mě celkem utrpení :D

Spike
Spike | 12.2.2020 23:18 | Art

Milo_Harwey - nevím, já nemám vyloženě kreslíře co bych "nesnášel". Corbena i Romitu beru, jen záleží co dělají protože jejich kresba se rozhodne nehodí ke všemu. Třeba nemůžu vystát Sama Kietha v knize Wolverine a Hulk, ale v Sandmanovi se mi kupodivu líbí dost.

Spike
Spike | 12.2.2020 23:03 | Art

SNUFKIN : Tak u Hellblazera mi vadil taky, nehodil se k němu. U Hellboye problém nemám, a třeba takový Ragemoor mu byl psán přímo na tělo :D
Ale chápu, ty jeho eformace postav a obličejů opravdu nejsou moc líbivé, jsou ale příběhy kam to sedne.

Spike
Spike | 12.2.2020 03:27 | Art

SNUFKIN - Podle toho jak odporná... Byt malý a vidět něco od něj, neusnu... Na druhou stranu, k hororovým příběhům to docela sedne

Aktivita

Naposledy přihlášen: 2.4.2020 00:26
Komentáře u comicsů: 76
Hodnocení comicsů: 93
Příspěvků ve foru: 7

Sbírka (z CDB)

Četl: 627 (cca 259424 Kč)
Má: 627 (cca 259424 Kč)
Chce: 0
Shání: 1 (cca 349 Kč)
Nabízí: 0