Liga výjimečných II.
BBart s.r.o., CREW1. vydání 2004série Liga výjimečných 2/2
4.5
...
Na Zemi zaútočili Marťani! Obří talíře na dlouhých nohách šíří smrt všude, kam se dostanou. Jedinou nadějí světa je skupina dobrodruhů, slavná Liga výjimečných. Ovšem problém je v tom, že tentokrát není Liga v boji jednotná. V týmu je zrádce, který se rozhodl, že s mimozemšťany mu bude líp. Boj bude tvrdý a osud země nejistý. Jediný, kdo může bitvu zvrátit v prospěch lidstva, je jistý tajemný dr. Moreau, který provádí hluboko v lesích své vysoce vědecké pokusy.

Originální šestidílná minisérie The League of Extraordinary Gentlemen Vol. 2 vychazela v letech 2002 a 2003, kompletní book pak v roce 2003.

Scénář
Alan Moore
Art
Kevin O'Neill
Ink
Kevin O'Neill
Barvy
Benedikt Dimagmaliw
Obálka
Kevin O'Neill
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Viktor Janiš
Redakce
Richard Podaný
Žánry
akční, dobrodružný, historický, sci-fi, týmovka
ISBN/ISSN
80-7341-201-2 (BBart s.r.o.)
80-7341-201-2 (CREW)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
175 x 265 mm
Hmotnost
656 g
Tisk
barevný
Stran
226
Původní cena
490 Kč
Originál
The League of Extraordinary Gentlemen Vol. 2 (America's Best Comics, 2003)
Heyd je dobrej parchant a jeho hláška( Hmmhm zdravíčko panáčků.ahoj. vítej v Anglii.) Je důvod proč dávám pět hvězdiček.
Druhý díl mě bavil více, než předchozí. Lepší příběh, lepší kresba, lepší humor... Není to na plný počet, ale rozhodně nadprůměr a něco takového jsem od Moora čekal. Hodnocení mírně sráží první kapitola v marťanštině, to byl krok vedle. Almanach na konci jsem chtěl přečíst, ale vzdal jsem to, protože byl na to, že v něm není v podstatě žádný souvislý příběh, příliš natahovaný a extrémně dlouhý.
Míň odkazů a více soustředěnosti. Moore dokončuje svou bizarní jízdu a tlačí na pilu víc, než v předešlé šarvátce. Soustředí se víc na vývoj postav, které pak korunuje osobitým a rozdílným koncem každé jedné z nich. Na pozadí je rozdmýchána wellsovská válka světů, ale opravdová střet nastává přimo v srdcích naší Ligy (Nemův odchod ze scény mě velice oslovil). Moore mi díky své sexuální explicitnosti vždy bude připadat, jako pacient ústavu, ale právě díky jeho všepožírající schopnosti stavby příběhu mu to pokaždé zhltnu i s navijákem. Bon Voyage!
Pokračování Ligy je ve všech směrech rozmáchlejší, kontroverznější, zábavnější a prostě lepší. Jednička byla skvělá ale přemíra bizarnosti, erotiky, urvaných končetin a ufounů tomu všemu dodává jedinečný nádech a zde se opravdu Moore vyřádil. Příběhově není co vytknout a variace na Válku světů ve spojení s různorodými postavičkami ze světa stvořeného Moorem je naprosto dokonalá. Ke konci se Moore už absolutně utrhl ze řetězu a pořádně dupl na plyn, což povýšilo tento díl ještě na vyšší úroveň. Jak jsem již psal k prvnímu dílu, Ligu již prověřil čas a její kvality jsou už naprosto zřejmé a tudíž není důvod se více rozepisovat. Opravdu se jedná o dvě jedinečné díla hodná mistra a určitě je řadím mezi nejlepší komiksy které jsem měl tu čest přečíst. Skvělá záležitost. Plný počet!
Trochu méně odkazů (alespoň méně jsem jich odhalil), ale to neznamená, že Moore nevzdává hold žádným literárním hrdinům. V tomto případě je hlavní předlohou Válka světů, ale dostane se i na další. Hlavní hrdinové tvoří ještě mnohem méně kompaktní skupinu než v prvním díle, projevují se zde více osobní zájmy, sympatie a antipatie a to vše směřuje k velkému finále, kde je jasné, že Liga výjimečných již nikdy nebude tím, čím byla. Pro mne osobně byl největší (a to nejen vzrůstem) postavou knihy pan Hyde, kde jeho scéna s vyřízením si účtů s jednou zde nejmenovanou postavou a následný oběd s objevující se krví jsou nezapomenutelné.
Jelikož jsem si pořídil ,,třetí dil" Nemo Srdce z ledu, chtěl jsem si, po letech, tuhle sérii osvěžit. A dopadlo to dobře, pořád je to fajn čtení a objevování v obrázcīch.
Druhý díl je jiný, než ten první. Pořád kombinuje příběhy a postavy řady jiných děl, ale už ne v takové míře, jako v první kniha. Pro čtenáře, který “nemá načteno”, je druhý díl jednodušeji čitelný. První díl byl opravdu takové propletené klubko známých jmen a odkazů, bez jejichž znalosti čtenář nemohl docenit hravost toho díla. Druhý díl čtenáře tolik nezahlcuje a více se soustředí na vyprávění příběhu. Je zde větší prostor se s jednotlivými členy lépe seznámit a oblíbit si je. Je to epičtější, romantičtější a možná že i humornější. Ale také je to cenzurované, co se sprostých slov týče. Opravdu je potřeba vyhvězdičkovat sprostá slova v komiksu, ve kterém se otevřeně souloží a ve kterém Hyde brutálně znásilní neviditelného muže? :-) Kresba je opět super. Cestovatelský Almanach na konci knihy je až příliš dlouhý a v určité chvíli jsem si řekl, že pro mě nemá význam, abych to celé četl. Vyhledal jsem si pak už jenom Česko, ve kterém byly jenom smyšlené názvy měst....
Skvělé a pokračujeme tam, kde jsme skončili v jedničce. Sranda je, že to je sequel, ale už není tak sherlockovský, a je zase wellsovský, což je dost evidentní, když tam hraje prim Válka světů a Mars. Zvlášť oceňuji, že pastiche z marsovských knih nešly cestou space oper a jim podobných. Vše zapadlo a příběh skvěle funguje. Tady si myslím, že to mělo skončit a dál nic nepsat. Nicméně, když už psát dál, tak aspoň ať to není direct sequel, což naštěstí nebylo. Nicméně Liga výjimečných I a II by bohatě stačila - ale to je jen můj skromný názor. Líbí se mi, že se svět propojuje a prohlubuje a je o to zajímavější, až si říkám, jestli to tak doopravdy nebylo. Moore a O'Neill jsou velmi přesvědčiví. Za mě skvělé, ale jediná vada na kráse je almanach. V obou jazycích se to čte těžkopádně a i když to má zajímavé informace, tak si mi to prostě blbě četlo. Strašně zdlouhavé a formát, jakým to bylo vytištěno mi nesedí.
Pokračování první knihy v ničem nezaostává za předchůdcem a je možná i o trochu lepší. Tentokrát se přihodí Válka světů, ale podíváme se i Burroughsův Mars a za jedním velmi svérázným doktorem. Moore neusíná na vavřínech, takže dále profiluje své hrdiny, což způsobuje ty správné dějové zvraty. Celému ansáblu tentokrát vévodí Edward Hyde, který je jedním slovem neodolatelný. Pěkné. Velmi pěkné. A zábavné. Jediné co jsem nebyl s to opět dočíst je textová vložka, kterou Moore koření své knihy.
Skvělá věc. Vyvolá v člověku trochu jiné pocity než jednička, ta mi přišla tak nějak lehkovážněji dobrodružnější, dvojka je syrovější a temnější. Tak nějak chápu, že se pak jedněm líbilo víc to a druhým ono. Jenže celek je geniální :)
"Liga výjimečných II" si zaslouží ještě vyšší hodnocení než první díl, je propracovanější, rozsáhlejší, pokud se týká materiálů, a navíc nelze nic vytknout ani českému vydání. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/07/695-liga-vyjimecnych-ii-95.html
Hohoho, nezbývá než souhlasit s kaluží, Moorovi fakt jeblo a výsledkem je totální nářez, který jednoznačně převálcoval první díl. Dát si tohle před spaním je výborný nápad, sny jsou potom hodně divoké...
Nemám slov. Skvělé dílo, které doplňuje a uzavírá příběh Ligy. V první řadě je to ale pekelně dobrý komiks pomrkávající na znalce literárních předloh, ze kterých hrdinové vzešli. Z Války světů si sekvel bere to nejlepší a v poslední třetině mi i klesla čelist. Skvělé.
Už jsem se těšil, jak budu moct říct, že Moore má i slabší chvilky, ale tohle je překvapivě mnohem lepší, vtipnější a zajímavější díl než jednička. Palec nahoru.
Tak u tohoto jsem se bavil ještě více než u TOP 10 a tak dlouho jsem to odkládal kvůli posranému filmu, který s tímto komiksovým skvostem fakt nemá moc společného. Vůbec se nedivím, že se Moore od takovéto odtržené sračky distancuje. Atmosféra verneovské představy konce 19. století se spoustou klasických postav dobrodružných románů, které jsem jako děcko hltal, mě kompletně vtáhla do sebe. Určitě mi spousta věcí unikla, ale tak dobře jsem se dlouho nepobavil.

Cestovatelským almanachem jsem se musel nejdřív ztěžka prokousávat, ale pak mě fantastická cesta kolem světa pohltila stejně. Jsem rád, že Moore nezapomněl např. na Challengera a jeho cestu do Ztraceného světa, na Crusoa, Lovecraftovy Hory šílenství, překvapil Twin Peaks, chvíli trvalo, než mi secvaklo, který že je to "Zámek" poblíž Luthy a pobavilo znechucení, když se po cestě přidali k 120 dnům sexuálně-násilných zvráceností jistého šlechtice, kterého dostali z vězení:-) Ženské zatím trávily dobu v lesbickém království.

Tento komisk je jednoduše skvost od začátku až do konce.
Ve čtvrtém sešitě Moorovi řádně jeblo v hlavě (více než obvykle), úrověň vystřelila prudce nahoru a zbytek pak dotáhl do skvělého makabrózního finále. Scéna s Edwardem Hydem, kdy se pomalu zjevuje krev zesnulého *****, nemá obdoby. Tohle je ta pravá Válka světů.
Podle mého, díky Hydeovi a dalším postavám (hlavně jistý ostrovan potěšil), ještě lepší jak jednička. Avšak to, co mě na tomhle díle štvalo, bylo to, že mě tu moc nebavila ta "písmenková" bonusová část. Ta mě tentokrát moc nebavila.
brkowycz - tvorcovia filmu vychádzali z knižnej predlohy od H. G. Wellsa a z nej vychádzal aj Moore. Ten akurát vychádzal aj z iných diel, k prvej kapitole by to chcelo napríklad prečítať niečo od Michaela Moorcocka a jeho vecí typu Mesto šeliem a pod., vyvchádzalo to kedysi počiatkom 90. rokov vo vydavateľstve Laser.
Jedinou slabinou tohohle dílu je akorát první kapitola, výjev velké války z marsu, kde všichni mluví nesrozumitelnou marsštinou a nějaký extra zážitek jsem si z toho neodnesl. Ale zbylých pět kapitol? Naprostý útok na bránici. Alespoň pro mě. Samozřejmě, špičkou tohoto díla je mistr Hyde.
PS: Zajímalo by mě, jestli tvůrci filmu "Válka světů" (ten film s Tomášem Cruisú) prostě akorát sprostě vykradl tohle dílo, nebo jestli se obtěžovali platit nějaký peníze za práva. Protože skutečně víše zmiňovaný film je "vážnou" předělávkou tohohle sympatického díla.

PS: nemůžu si pomoct, ale zase ty bonusy? Zkoušel jste někdo hrát "Hru Vyjimečných"? :-D
V podstatě to samé, co u prvního dílu. Ale tenhle mě chytil o něco víc, asi kvůli Marťanům a nezapomenutelnému Hydeovi.
Dvojka se mi líbila ještě méně než jednička, postavy dělají ještě pochbnější rozhodnutí než před tím scénář tápe a Moore se snaží vařit z vody, kresba mi místy přijde mnohem více odfláknutá... Snad ani nechci číst trojku...
Páčilo sa mi to menej ako jednotka. Nápad už nie je originálny, príbeh vcelku o ničom. Hyde je najlepší.
Tak druhá Liga je přesně taková, jaká měla být i jednička a vážně nechápu, že má horší hodnocení než první díl...
Líbila se mi víc než jednička. MdS
Jednička mě chytla asi o 4 % víc, ale taky tuze dobrý
Dobré pokračování. Trochu víc se mi líbila jednička. Co už bylo řečeno: místo sexu mohla být spíš nějaká jemnější erotika; Hyde je na dlouhé povídání, prostě psychouš. K těm Nemovým názorům: já si myslím, že byl nas*aný proto, že použili v boji nekonveční zbraň (jestli tehdy to slovo znali). Nemo je prostě ze staré školy.
Nemůžu jinak, druhá Liga je stejně dobrá, jako ta první, ale je zde něco navíc. Hyde. Dlouho sem přemýšlel koho mi připomíná a pak se mi rozsvítilo... Marv. Když se nad tím člověk zamyslí mají hodně podobnýho, např. taky to, že takovýhle psychopatičtí chlápci mě fakt dostávají. LAHŮDKA.
Úctyhodný pokračování. Na mě je Liga moc pozvolná, moc poetická a O'Neill se strasne drzi pri zemi (přitom kdo videl jeho starsi veci, vi, ze to dokaze i lip). Hyde je naprosto vyborny, poznamky na konci každé kapitoly k uchcani vtipne, to same plati o různých přílohách. Paradoxne nejzajímavejsi mi prijde ale bonus v podobne cestopisu, ktery je fakt vyborny... Celkove hodne dobry.
Velmi dobre, jednicka mi prisla o chlup prijemnejsi (vice viktorianska), ale to je spise subjektivni dojem. Almanachem jsem se jeste neprokousal, ale od zacatku vypada nadejne, bohuzel urcite bude narazet na milion veci, ktere neznam.
Zábavná věc,dobře že vyšla, jednička byla ale mnohem lepší. (hodnicení LV 1 - 99%)
Je to hezké, ale jednička se mi líbila mnohem víc. Jak už to tu někdo zmiňoval: sex byl příliš explicitní, humor příliš zjednodušený (asi aby ho chápal i "masovější" čtenář), zápletka příliš jednoznačná (tady jsme my a tady je nepřítel, žádné zvraty a komplikace jako v jedničce), žádné tajemství, žádné neotevřené dveře... Škoda, čekal jsem víc :-((
(Ale i tak je to pořád ještě hodně dobrý komiks!)
Kopa nezmyselnych dialogov, postavy tapaju v tme, nevedia co chcu, rozpory v ich spravani ako nadhodil Zajo. Samy sex a sex a okrem toho este sex a stolicky na dojenie. Moorovi asi chyba zena (alebo chlap ?) Ja som to precital 2x, znechutene odlozene do policky. Stacilo. Keby som mal o par rokov (10-15) menej, urcite sa mi to bude pacit. Ale ako citatel som uz DOSPEL. Dakujem, nemusim. Po Bazinacovi dalsie sklamanie z Moora.
Liga II , je podla mna slabí odvar jedničky , zbytočné sceny sexu medzi Alanom a Minou. Uplne potlačenie všetkých postáv na úkor Hyda , dokonca aj neviditeľný mi nepripadá ako zradca, ktoreho je treba zničiť alebo niečo také. Neviem či som si ho tam vôbec uvedomil. Nelogické chovanie postáv - Nemo chce najprv zničiť most zo stovkami Angličanov a potom je znechuteny že použili bombu z virom na časť Londyna atď. Nema to lahkost a zaujimavost jedničky.
bavila mě o moc víc než jednička. Hyde je správný prase. Mimochodem šukací scéna s Mínou byla dost nechutná .o)
Skvělá věc byla - Postavte si vlastní Nautilus...
Nerozumím těm nespokojeným, ale to je jejich věc :) Jednička mi přišla dobrodružnější, dvojka zase mnohem humornější. Přibylo totiž více situačního humoru, který si užije každý, ať už zná viktoriánskou tvorbu nebo ne - hodně narážek také pramení z toho, jak Moore přepracovává témata starých románů.
Taky se mi to libilo vic jak jednicka. Moore ma postavene propracovane postavy a vztahy mezi nimi a ted si je muze pekne rozbit jako hrad na plazi :). Nekolik opravdu vtipnych pasazi u kterych jsem se zasmal. Pochvala vydavateli za veci 'okolo komiksu'.
O dost lepší než jednička.. Nelíbil se mi sice začátek, ale postupem času se to zlepšovalo. Je fakt, že ke konci to bylo lehce smutné, když si člověk uvědomí, že ve trojce má být jiná Liga a ne všichni se dožijí konce...
Dvojka po vsech strankach lepsi nez jednicka.
Rozhodně jde o více než důstojné pokračování první Ligy výjimečných - trochu víc erotiky, občas pěkně suchý humor, věrohodnější psychologické prokreslení postav a hlavně Marťani...plus spousta akce a pěkně nechutný způsob, jak skoncovat se zrádcem ve vlastních řadách.
8349812
Četl/a (142)
123peta, 2Hitman3, 2scha, 81splinter, adevr, Alfred, Alikkk, Ash Pointak, BadBoy, Bedou, besikv, bierce, Blacksad, buscheer, calvin10, Chaolinek, Const.ex, cybern, cyboy, dajik, Dalamar, Darth Raelchi, Deckard, DEmnoG, Django, Don_Canagliume, Doppelganger, Draco nobilis, emanek, erik, farnhajt, figis, filosh, Final, flipflop, Flowtek, Fox01, frantavasil, Georgíno J., Giskard, Goldfinch, Grrr, HevyEli, Houbař, house192, hugosnowden, hypermlok, invape, Izmir Čupr, J.Connor, Jabba, James, jankie, japes, jeanbaklajean, Jestrab2, jindroush, jiskra, John Wick, Jonathan Arbuckle, Kaaos, kallenved, Kaluž, Kapis, KarlosJB, kaylin, Killingjoke, kinak, Kocour, koudy, Kouzelnik7, Lachvos, Librarian, Light, Lobok257, Lojza, Loks19, LookAss, Mariohurbanek, Matio, MignolaMoore, mineralk, monte walsh, Mr.Plysh, mstefl, mywiel, Nexis, Noci, Norri, oleav, Paja78, Paldini, Palebras, pbabinec, pearlxjam, pechna, perak, petad, Petrisko911 , Philologus, Plechy, Qvestor, radimisko, RadimNemec, raenius, raimi, RaptoR, Raul, Rezet, rockyt, RudyRod, saja, Schirru, sedw, seneke, SHORTY, Sir_Pete, Slaine, snuk, Spacecore, Spike, start05, terrordemon, Tommy_88, Tony TwoDee, tricky, trudoš, tukak, Ukko, Václav Mikula, Velkej šéf, vita, vranakx, vrazdinek, VskPrzk, VXP, wolfgang, yogi, Zbysek2410, Zdendy, zgrywus, zlejzmrd
(356)
123peta, 2Hitman3, 2scha, 81splinter, adam.ra, adevr, afri, Ajit, Alfi, Alfred, AlienDr, Alikkk, amazing_k, Andreew, antiimini, arnecht, Ash Pointak, Askalon, Azalin, Azbest, AZTeck, Babany, BadBoy, bboorreekk, BeeSee, Bellatrix, Benji, besikv, Black Bro, yo, BlackDragon, blackJag, Blacksad, Blaine, Blair, bmc75, Bob, bourgeois, Braindead, brkowycz, bronxik, budkin, burzum, buscheer, c.tucker, calvin10, calviti, Capa, Cassidy, Celestius, Chaolinek, choze, Const.ex, Corteg, Corvus, CP, cranial, Crics, CSE_AC/DC, cybern, cyboy, D.K.Logic, Dalamar, DAN478, daniel.cermak, Davedd168, DAxik, Deckard, DEmnoG, disclose, Django, domo9321, Don_Canagliume, doophy, Doppelganger, Dr.Okamura, Draco nobilis, dracula, Drakeus, dre, dvoracekpetr1, emanek, Erich, erik, farb, farnhajt, faster86, fel68, felis, figis, filemon, filipes, FilipNejdl , filosh, Final, firesnake, flipflop, Flowtek, Fox01, FrankieOndatra, frantavasil, freestyletricker, Fréza, Georgíno J., Ghostt, Glumal, Goldfinch, goldschmidchen, gongon44, goodspeed, grinder, Hades, Hamichal, hanocri, Hanule_bambule, Hanyou, hawkzn, hellw10, HevyEli, Holmwood, holubdema, Honzin, horaczhlinska, Horstik, Houbař, house192, hugosnowden, Hulik, hyba1991, hypermlok, Iggy Pop, illy, imro, Indy, Infarkt, invape, isildur heir, J.Connor, J.T.honza, jakouback, jakub186, James, jankie, jd., jeanbaklajean, Jestrab2, jett, Jezura, JindrasT, jindroush, jiskra, jjjirik, John Wick, Joshua_T, Kabukiman, kallenved, Kaluž, Kapis, KarlosJB, kaylin, Kazumaki, KdG, Keddie, Keenkeen, keplik, kinak, KINIMODUS, Klatic, Kocour, Kokuun, komik.sx, komiksák007, koniklec, kronoss, kubanec13, kubosos, Landauer, Leland, lemon_zobak, Lenny, Librarian, Lisien, listr, Lobodlak, Lobok257, Lojza, Loks19, LookAss, Lucifer, Luse, m.abrams, M4rsellino, maara, Mamut12, Mankin, Mariohurbanek, Marthy76, martintuna, Marvin, Masinfira, Matej-29, Matio, matohan, matrosh, Mauzr, mcleek, merhyx, mgeralt, MignolaMoore, mikado, Mikei, MIKER65, MikeZ, mikki.maser, mineralk, Miriyak, mirror, misa, Mistak, Mitak, moiqpiom, monte walsh, monty.cl, moris.cz, MP, Mr.Plysh, mrkirby, mstefl, mywiel, namathur, namdnas, NecRoman, Netorack, Nightmare, Noci, noMster, Norri, nx, obitus, Odrikani, OldaB, oleav, Onkel 1928, padre_negro, Paja78, Paldini, Palebras, paulhunter, pavel, pbabinec, pearlxjam, pechna, pennywise, Pepares, petad, Petrisko911 , Philologus, phob, piemaker, planika, POLAKST, Poseidon1978, PP, pršiplášť, q, radimisko, RadimNemec, Radkos, raenius, raimi, RainDamage, RaptoR, razielus, Redlum, regressiv, Ricarderon, Robb, Rocksteady147, rockyt, RudyRod, Saiffer, Samurai-Jack, Saran, sawtooth, Schirru, Schramm, schwita, Šedo, sedw, SHORTY, Sidi Santini, Sirius, Sir_Pete, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, snuk, Spike, StanleyHu, stanleystar, Stara.kryta, start05, superheroesstuff, syon, tacmud, tejkli, terrordemon, The Genius, Tialster, TIM.biker, timek, Toe, Tomasino79, Tombal, Tomek, Tommy_88, Tony TwoDee, TonyT, trener83, Trevelyan, trudoš, tulipstros, Ukko, Václav Mikula, vallyslayer, vasek, VaZbič, Velkej šéf, Viking, vishnar, vita, Vítek, VojTEKK, vranakx, vrazdinek, Vrenn, VXP, Wasseg10, Widl, willis, Wiruss, Wiw, wolfgang, worf, xintax, xspeed, yama, Yaromil, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, Zdendy, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd
Chce (38)
007, Azik2586, Badgu.y1902, Bart, Bubsy, ComicBookGuy, deadpool, deefha, DracoAn, Elnie, EvilvsGod, Filip123, flynander, Fr3d_K, fusnix, gwen666, HellWeber, Himlik, husakpetr93, Jabba, Keno, kjghme, ladynemesis, maravenger, Maty48, Moyek, muflon, nick, Odal , okbook, Olesh, pdfak, Plumm, quardok, RodRoder, svobyy, xxaannddeerr, Zod
Koupí (8)
Al0f0k, Bounty, Cemino, deefha, maravenger, muflon, pdfak, suricattaontheway
Prodá (3)
bourgeois, Fox01, Light