Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Jokerovo absolutně příčetné řádění

V BATMANOVI: BÍLÉM RYTÍŘI spatříme svět, kde byl nejslavnější zločinný klaun vyléčen ze svého šílenství, a staneme se svědky toho, jak se tento muž, známý nyní jako Jack Napier, pokusí vyléčit město, které kdysi terorizoval. Poté, co se usmíří se svou bývalou partnerkou Harley Quinnovou, uvede do pohybu promyšleně rozehranou kampaň, jež má za cíl zdiskreditovat osobu, kterou vnímá jako hlavního nepřítele Gothamu: Batmana.

Napierova křížová výprava odhalí dlouholetou korupční tradici v řadách gothamské policie a promění jeho samého v městského radního a občanského hrdinu. Když se však vynoří stíny minulosti, aby ohrozily jeho dosavadní úspěchy, rozdíl mezi zachráncem a ničitelem začíná mizet – a to jak v Jokerově, tak v Batmanově případě… a s tím mizí i naděje na světlou budoucnost Gothamu.

Obsahuje sešity série Batman: White Knight #1-8 (říjen 2017 - květen 2018)

Scénář
Sean Gordon Murphy
Kresba
Sean Gordon Murphy
Ink
Sean Gordon Murphy
Lettering
Josef Ládek
Barvy
Matthew Hollingsworth (Matt)
Překlad
Štěpán Kopřiva
Redakce
Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová
Obálka
Matthew Hollingsworth (Matt), Sean Gordon Murphy
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7449-944-9 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
168 x 258 mm
Tisk
barevný
Váha
850 g
Stran
236
Cena
749 Kč
Originál
Batman: White Knight (DC Comics, 2019)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:43Batman: Bílý rytíř
  Slušný a poctivý suprácký komiks s Batmanem. Je to jiné, přitom se to drží zaběhlých vzorců. Sean Murphy se fakt vyšvihl. Občas místy levičáckost, ale šlo to odpustit. Spíš se mi líbily plot twisty. Můžu jen doporučit. Pro mládež je to dostatečně drsné, pro dospělé je to skvělá připomínka toho, jaký už běžný Batman nebude. Proč ne. Kresba parádní. Doporučuji od něj The Wake, kde mu scénář dělal Snyder.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš30.12.2020 07:17Batman: Bílý rytíř
  Batman sa zbláznil a z Jokera sa stal konštruktívny politik. To je možné naozaj azda len v Gothame. Batman: Bilý rytíř je slušná temná jazda, ktorá využíva potenciál Black Labelu a vďaka tomu si tak trochu dosť robí veci, aké by si bežný DC komiks nikdy nemohol dovoliť (Alfred, pravda o Jasonovi Toddovi, tajomstvo Thomasa Waynea, finálne rozhodnutie jeho syna). To je super. Rovnako tak skvelé kresby typu batmobilu vstupujúceho do nočného arkhamského areálu. Druhou stranou mince je, že Sean Murphy ilustrátor predsa len o chlp (alebo možno aj tri) zvíťazil nad Seanom Murphym scenáristom. Ten síce prichádza s mnohými perfektnými nápadmi (ostatne už ústredný námet o vyliečenom Jokerovi je fantastický), ale zároveň sa občas zamotáva do vlastných nie úplne domyslených nápadov (ja som to vážne nepochopil, čiže Joker má plný register trestov a zároveň vlastne okrem jedného prepadu banky mu nič iné nedokázali?). Ďalšie veci pôsobia dobre na prvé prečítanie, ale pri druhom nedávajú logiku (ZAĆIATOK SPOILERU prečo sa na konci musel premeniť na Jokera? Aby dal Neojokerovi jednu ranu päsťou? KONIEC SPOILERU). A finále je na môj vkus príliš prepálené. Našťastie je Batman: Bílý rytíř stále pecka, ktorá sa na tie veľmi solídne 4* vyškriabe, miestami síce z posledných síl, ale vyškriabe.
 • Norri
  Norri mecenáš26.11.2020 22:34Batman: Bílý rytíř
  Když se sejde skvělý scénář se skvělou kresbou, tak je to paráda! A tady se to podařilo na jedničku! Do kresby jsem se zamiloval v podstatě hned u prvního obrázku a scénář si mě získával s každou další bublinou. Sice přináší “jen” další kolo nekonečného souboje Batmana s Jokerem, ale tentokrát je to jiné. Přiměje vás podívat se na Batmana z jiného úhlu pohledu. Scénář vkládá Jokerovi i jeho slušňáckému alter-egu do úst naprosto logickou argumentaci a nechává je velmi šikovně manipulovat celým Gothamem. Z Jokera se stává bílý rytíř a z Batmana zase veřejný nepřítel. Všechno to dává smysl a je to tak jasné, až to děsí. Opravdu se Joker vyléčil? Jak to, že jste to Batmanovo šílenství nikdy dříve neviděli tak zřetelně? Ne, Sean Gordon Murphy není Jeff Lemire, aby vás protáhl celým spektrem emocí, ale je natolik schopným vypravěčem, že vás přinutí hltat jeho příběh a těšit se na každou další stránku. Zapomenout nesmím ani na odkazy na Batmanovu historii, ty jsou parádní a potěšily mě.
 • Ter
  Mám dojem, že toto bol najlepší komiks s Batmanom, aký tu za posledné roky vyšiel. Docela dosť textu, ale číta sa to svižne. Zaujímavá kresba. Aj záver sa podaril. Za mňa 100%.
 • Liborius
  Netradičně pojatý alternativní příběh z Batmanova univerza nabízí v podstatě fenomenální záležitost, která funguje na všech frontách. Více na Multiverzum.sk - http://multiverzum.sk/batman-bily-rytir/
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.10.2020 16:16Batman: Bílý rytíř
  Heh, vážně míněné napravování Batmanových "zločinů" a "vedlejších účinků" jeho boje už tu párkrát bylo. Nechápu, proč by to měl dělat ale náhle zracionálnělý Joker... to je asi na celém komiksu pro mě to nejnepříjemnější - nevěřím to totiž Jokerovi ani za mák. Tenhle komiks patří do oné kategorie "upustíme od veškerých zažitých žánrových klišé a obrátíme to naruby, bude to zajímavé a sranda", což na lidi, kteří nežijí jinými světy, může fungovat naprosto skvěle. Opět se ale jedná dle mého názoru o dílo, které si hraje na něco víc, než skutečně je. Ano, hodně se tam pateticky mluví, hodně se toho skutečně obrací naruby, je to dost fajn nakreslené, vyslechneme si hodně veskrze triviálních úvah o morálce... ale čteme v podstatě klasický superhrdinský komiks, který se jen prostě snažil šokovat. Zmrazovací dělo? Ok, jistě. A co je možná úplně nejhorší (bacha, polospoiler) - stejně se dalo celou dobu čekat, že se všechno vrátí (téměř) do normálních kolejí, neb jako pomilionté v Simpsonech nás někde bude čekat další batmanovská epizoda.

  Celkový dojem: 60%
 • MEGA
  Vynikající nový pohled na Batmanův svět. Příběh je promyšlený a má mnoho nápadů, díky kterým udržel po celou dobu mou pozornost. Komiks se odehrává v alternativním vesmíru, takže jsem netušil, kam příběh povede a byl jsem překvapen mnoha důmyslnými zvraty. Konflikt mezi Batmanem a Jokerem jsme už viděli x-krát, ale tady je verze, která je přesto originální. Joker "vystřízlivěl" a Batman je naopak na pokraji zhroucení. Jejich dynamika je jádro celé knihy. Vedlejší postavy mají v příběhu své místo a každý dostane uspokojivé zakončení. Líbilo se mi jak jsou postavy chytře pozměněny od svých klasických verzí, aby pasovaly do tohoto světa. Gotham, který zde Murphy vytvořil je atmosférický a záhadný a to hlavně díky kresbě, která je vyloženě božská. Všechno včetně akce, mimiky i budov je zvládnuto na jedničku. Tento styl mně k Batmanovi sedne. A ta plejáda Batmobilů... No prostě pastva pro oči. Tento Batman se zatraceně povedl. Za víc takovýchto komiksů budu jen rád!
 • Good Games
  Good Games14.10.2020 00:05Batman: Bílý rytíř
  Hľadáte kvalitný komiks s Batmanom? Našli ste ho. Bílý rytíř je totiž jeden z najkvalitnejších za posledné roky! Originálna zápletka, svižný scenár, štýlová kresba a perfektne napísané postavy. Sean Murphy stvoril kultové dielo. =►Celá recenzia◄=
 • Walome
  Naprostá nádhera. Samozřejmě v rámci mantinelů DC, ale to snad ani netřeba psát. Výborná kresba, výborně napsaný postavy (Harley konečně není protivná jak činže), skvěle pojatej Batman (konečně má koule), a celkově se tady hodně pracovalo s tématem "čeho je moc, toho je příliš". Murphy každou z postav dostal na hranici svého jednání a bylo hodně fajn sledovat naštvanýho Nightwinga a Jima Gordona. I já jsem poznal několik pOmRkNuTí na Batman franšízu a celkově si to hodně užil. Měl jsem půjčeno z knihovny a určitě to chci domů. Hardback je pěknej, překlad cajk.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.9.2020 01:15Batman: Bílý rytíř
  Z Bílého rytíře jsem trochu rozpačitý. Kresba je super, nápady taky, ale samotný příběh je občas trochu hloupoučký a nic extra zajímavého se ve výsledku vlastně nestane. Čekal jsem, že se z námětu "hodného Jokera a zlého Batmana" podaří vykřesat o dost víc. O představení skoro celého gothamského zločineckého universa a jeho nevyužití už asi ani nemá smysl mluvit.
 • cyboy
  cyboy mecenáš16.9.2020 10:09Batman: Bílý rytíř
  Harley je "rozdvojena", Joker neni zlocinec, ale levicovy vudce, ktery bojuje proti "tem nahore", vcetne Batmana, ktery jede ve sdilene ekonomice. Samozrejme je potreba najit neco, cim se Batman provinil, takze vedle obvykleho "samozvaneho strazce", se taha i karta: "Libi se mi mlatit grazly."
  Zlo je dobro, dobro je zlo, zlo je asi zlo, dobro je asi dobro, za vsim stoji figura, ktera je dobro i zlo atd.
  Genialita z toho primo strika.
  60%
30185
Četl/a (56)
adevr, anka, AxusNalim, Benny, Blockholm, Const.ex, cyboy, Darth Raelchi, Dejweez26, Doppelganger, farnhajt, fifas, Final, Garp, George Walker Bush, Goldfinch, Hanussen, hellblazer, Honzyk, house192, Ivan Kucera, Jabba, jh666, jindroush, Joker189, Kaaos, Kadin, kendor007, Kil-Khal, Killingjoke, Lachvos, lantan1, Lenny, Madao, malylada, Mamut12, Matthew, Mercurio, MonsterGyre, Norri, Onkel 1928, pearlxjam, petrik1710, RaptoR, Scaleo1, schefik, slavik38, Spike, SteveCZ, the.kasztan, Tony TwoDee, trudoš, vita, Walome, Yefery, Zbysek2410
(107)
2Hitman3, 2scha, adevr, Alfi, anka, ArmadOon, AxusNalim, Beng.D, Benny, Black Bro, yo, blackJag, bmc75, calvin10, Caylen-Tor, Const.ex, CSE_AC/DC, cyboy, D.K.Logic, DanielT, Darker, Deckard, Denis, DKoscik, Doppelganger, erik, farnhajt, fifas, filemon, Final, Flowtek, Fox01, Géba, Goldfinch, Golem, Hanussen, hellblazer, herbert, Honzyk, house192, hyba1991, invape, Ivan Kucera, Jabba, Jack, Jay-jay, jeanbaklajean, jh666, jindroush, Joker189, Kaaos, Kadin, Karel Sec, karl173, Karolín78, kendor007, Killingjoke, Kouzelnik7, Lachvos, lantan1, listr, Lokusta, Macek78, Madao, malylada, Mamut12, Marvin, Matthew, mcleek, Mercurio, mikado, Mitak, MonsterGyre, MP, Mr.Plysh, NecRoman, Norri, OldaB, Olesh, Onkel 1928, Paja78, pearlxjam, pechna, Poseidon1978, Premek, RaptoR, Ricarderon, Roiser, Rumburaq, Saran, Scaleo1, schefik, Skot, Spike, SteveCZ, tacmud, Tialster, TIM.biker, Tony TwoDee, trudoš, utresyby, vita, xintax, Yefery, yogi, yojimbo, Zbysek2410, zdoog
Chce (25)
Al0f0k, Blacklarch, ConanVJ, Dali, deadpool, deefha, Draco nobilis, DracoAn, filosh, gezic, illy, James, Jimbeam90, Joshua_T, LookAss, Matthew, Maty48, merhyx, monty.cl, Murphy722, Nightmare, sleepless, tukak, Wiw, Wodry
Shání (7)
deefha, gezic, Jimbeam90, LookAss, mineralk, Nightmare, Tomate