3DD!3

3DD!3

Jméno: Martin
Email: t01@email.cz

3DD!3
3DD!3 | 21.5.2020 | Gotham Central #04: Corrigan

Silný závěr ponuré kriminálky, která v posílením příběhu úplně přestala stavět na propojení s Batmanem. Pokud v něčem může překvapit tak je to v realistickém vyústění knihy. Neférovém, nečekaném a zdrcujícím bez tolik potřebné katarze. Fantastická je ovšem i odbočka k Travičce Ivy, která si došlápne na zkorumpovanou policii nebo vyšetřování vraždy Robina, kdy strážcům zákona rupnou nervy.

3DD!3
3DD!3 | 11.12.2019 | Batman: Evropa

Výlet po evropských metropolích v nezvyklé společnosti Batmana s Jokerem se vyvedl tak nějak napůl. Vizuální stránka je úchvatná, každé město i díky ní dostává specifickou atmosféru a některé obrazy jsou samy o sobě uměleckým dílem. Příběh je ovšem trochu slabší. Idea udělat s dvou úhlavních nepřátel spojence je skvělá, ale to jak s ní příběh pracuje je mírným zklamáním. Kdyby ve finále čekala údernější pointa mohla ledacos zachránit, konec ale působí hodně odflákle. Na Azzarella je to dost nezvyklé.

3DD!3
3DD!3 | 26.11.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #002: Klonová sága

Klonová sága je příběhově hodně zajímavá a jelikož jsem vyrůstal na seriálu z osmdesátek hodně osvětluje. Parker navíc prochází hodně schizofrením vývojem a rozhodně to není ten galantní pohodář co obvykle. V dnešní době by byl dokonce označen za sexistu! Navíc totožnost Šakala mě dost překvapila.

3DD!3
3DD!3 | 26.11.2019 | Věčné zlo (paperback)

Čistokrevný popcorn, který ukazuje že když se Johns rozjede, tak umí. Poražení původní Ligy spravedlnosti se sice odehraje hodně mimochodem, ale zlá verze Supermana (závislák na kryptonitu) a spol přirostou k srdci hned. Luthor jako hlavní hrdina funguje výborně a celý dějový oblouk Věčného zla je v podstatě o něm. Vizuální stránka z pera Davida Finche často bere dech. Neskutečně propracované výjevy akčních scén a konfrontací jednotlivých bijců jsou materiálem na plakáty do pokojíčku. Nemá to zásadnější hloubku, ale jasně je zde vidět proč DC týmovky selhaly. Nevybudovali dostatečné základy, na to aby na nich mohli postavit takové monumentální scény jako je rubačka Alexandra Luthora s Ultramanem.

3DD!3
3DD!3 | 26.11.2019 | Gotham Central #03: V rajonu šílenství

Laťka se ještě zvyšuje, nové povídky od Rucky a Brubakera o policejním oddělení Gothamské policie jsou lepší než dřív. Konflikt s Batmanem, návštěva v Keystone a brutálně realistické vyústění jednotlivých příběhů.

3DD!3
3DD!3 | 26.11.2019 | Sandman #04: Údobí mlh (barevné vydání)

Gaiman se v Údobí mlh překonává. Sen trpící dilematem co s Peklem, vysmátý Lucfer a (zlí) mrtví, kteří se vracejí. Sandman pracuje s univerzálními tématy, ale pohled na ně je jiný a když změníte perspektivu získáte něco zcela vyjimečného. Nevšedního. P.S: Tahle kniha to u mě bude mít až nadosmrti dobrý protože jsem ji měl rozečtenou když se mi rodila dcera.

3DD!3
3DD!3 | 10.11.2019 | Captain America - Steve Rogers #01: Hail Hydra

Hajlující kapitán je obrázek, který asi tak před čtyřmi lety způsobil v americké komiksové komunitě pěkný poprask a scénárista Nick Spencer se dočkal (jak se na správnou demokratickou zemi sluší) spousty vzkazů, ve kterých mu spořádaní američané vyhrožovali násilnou smrtí. Steve Rogers jako tajný agent Hydry bylo totiž něco co nejenže nedává smysl, ale taky všechny yankee pěkně naštve. Připomene jim totiž časy, kdy nacisté pili Fantu a jezdili ve Fordu. Marvel ovšem tentokrát musel ubrat na realismu. Sice skvěle využil magického omlazení zestárlého kapitána Ameriky (koneckonců to dává smysl i divákům Avengers: Endgame) a narouboval ho na tajný plán jeho úhlavního nepřítele, ale zůstaly mu zde příběhové odbočky, které budou pro čtenáře dost zmatené. Kobik - oživlá kosmická kostka, psychické schopnosti Rudé lebky, kouzelné vězení pro superpadouchy nebo chlapec předvídající budoucnost. Nosný příběh je ale dostatečně zajímavý na to, aby tyhle pozůstatky minulých ér Marvelu postupně strkal tam kam patří… do pozadí.

3DD!3
3DD!3 | 10.11.2019 | Kolosální Conan z Cimerie

Ne tak tlustý jak jsem čekal, o to lépe čitelný. Conan z Cimerie v ryze vojenské a akční poloze seká nepřátele na kusy. Vzpomínky na čtení Howardových povídek se vrací a kusy o dědovi od Richarda Corbena nádherně dotváří celek. Osobně mám raději přemýšlivější kusy jako byla Věž Slona nebo Bůh v míse, ale i tak si série drží vysokou kvalitu.

3DD!3
3DD!3 | 10.11.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #001: Úhel pohledu

McFarlane udělal v devadesátkách ze Spideyho hláškujícího bouchače a v Úhlu pohledu ho dal dohromady s Wolverinem, aby v kanadě lovili vraha malých dětí. Tenhle přístup se mi líbí. Ovšem to co udělal v povídce Masky je ještě vyšší liga. Hororové výjevy a sundávání tváře, do toho magor Ghost Rider. V závěru povídky je sice trocha moralizování, ale to jako by dodal redakční guru DeFalco. Neskutečná pecka. Tohle mi sedí. Téhle sérii bych přál kompletní počeštění.

3DD!3
3DD!3 | 10.11.2019 | Deadpool #08: Všechno dobré...

Ukončení série se nese ve velkém stylu. vyvražďování na koupeném poli v Kansasu ve jménu ekologie a staré dobré pomsty. Když má Deadpool zemřít, vezme s sebou všechny... úplně všechny.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 29.5.2020 15:44
Komentáře u comicsů: 207
Hodnocení comicsů: 244
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 342 (cca 149551 Kč)
Má: neveřejné
Chce: 1 (cca 469 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 4 (cca 2528 Kč)