3DD!3

3DD!3

Jméno: Martin
Email: t01@email.cz

3DD!3
3DD!3 | 3.5.2019 | Thanos #01: Thanos se vrací

Vystavět příběh kolem největší svině ve vesmírů tak aby působil jako hrdina/oběť je kumšt a Lemire zvládá bez problémů. Vesmírné reálie jsou malinko matoucí protože se s většinou postav v českém komiksu setkáváme poprvé, ale nosná linka poměrně jasně čitelná a ostatní postavy od tlučhuby po smrtící feme fatale fungují přesně tak jak mají. Spousta otázek zůstává nezodpovězených, ale to je dobře, aspoň je nač se těšit. Deodatova kresba je fantastická, vydejte více jeho věcí, prosím... pěkně prosím...

3DD!3
3DD!3 | 16.10.2018 | Temná věž #05: Bitva na kopci Jericho

Nikdy nic nekončí. Poslední příběh z Rolandova mládí je úderný a plný smrti. Jae Lee se naposledy vrací, aby kreslil obrazy konce světla ve středosvětě. Ať jde o krásnou Aileen, kult uctívačů benzínové pumpy, nebo pomalé mutanty. Vdechuje život magickému světu, který se hnul. Odklon od předlohy v některých detailech mi ovšem ukradl odpověď... S jakou otázkou na rtech Cuthbert umíral? S jakou...

3DD!3
3DD!3 | 16.10.2018 | Wonder Woman #03: Vůle (paperback)

Azzarelova Wonder Woman si drží svůj standard a ze sérií u nás vydávaných New 52 je rozhodně nejlepší. Postavy se vyvíjejí místy velice překvapujícím způsobem a některé nové charaktery jsou mile sexistické. Hlavním tahounem Vůle je tentokrát Válka, který vystupuje ze stínu a ukazuje nečekaně dobráckou povahu, když se pouští do tréningu utiskované amazonky, které přezdívají Hlíno. Zatím nejlepší kousek čistě o Wonder Woman co u nás vyšel.

3DD!3
3DD!3 | 16.10.2018 | Liga spravedlnosti: Válka velké trojky (paperback)

Konečně smysluplné vydání velké komiksové události, která proti sobě poštve všechny tři ligy spravedlnosti. Díky poslepovanému příběhu dává dějový oblouk smysl, torza z předchozích vydání od BB/Artu se najednou stávají důležitými součástmi mozaiky. Motivace postav jsou podložené událostmi, které v knize najdeme a do popředí se konečně dostávají hrdinové/antihrdinové jako je Shazam nebo Constantine, kteří byli doteď trestuhodně nevyužití. Konec je tak nyní neuvěřitelně podařeným vnadítkem na další bombastickou sérii ze světa naruby. P.S: Lemirovy a Fawkesovy pasáže příběhu jsou páteří celého konfliktu kolem kterého Johns plácá scénáristicky jednoduché bitky... proto to samostatně nedávalo smysl.

3DD!3
3DD!3 | 16.10.2018 | Baltimore #03: Tajemný poutník a další příběhy

Povídkový Baltimore je mnohem lepší než ten ucelený. Úderné pointy a děsivé nestvury jsou rozmanitější a pěkně dokreslují trouchnivějící svět po první světové válce. Finální příběh pak nádherně připravuje půdu pro konfrontaci s inkvizitorem. Doufám, že se dočkáme ještě dalších flashbacků.

3DD!3
3DD!3 | 16.10.2018 | James Bond #03: Hammerhead

Dynamická akční bondovka, Diggle na rozdíl od Ellise méně filozofuje, ale o to více tlačí na pilu v akci. Casalanguidova kresba je úroveň výše než ta Mastersova, více komiksová, soustředěná na výbušnost celé situace. Sekvence Bond vs auto je bezvadná (na Fordku nikdy nebyl spoleh) a záporáka si nelze nezamilovat.

3DD!3
3DD!3 | 16.10.2018 | JLA: Svoboda a spravedlnost

Nová verze Kmenu Andromeda po superhrdinsku. Bacily jsou svinstvo, ale i proti nim dokáže Liga spravedlnosti bojovat. Příběhově oldschoolové propagující ty správné americké hodnoty, co se týče kreseb tak fantasticky propracované. Hlavní postavou je nečekaně Marťanský lovec lidí a jeho filozofování krásně rámuje příběh o lidské bezmocnosti i hloupé agresivitě. Obrovský formát dává pořádně vyniknout Rossvým malbám. kéž by tak vyšlo i Království tvé...

3DD!3
3DD!3 | 23.9.2018 | 100 nábojů #13: Smůla

Zásady. Vůle je prosadit. Nutnost je pošlapat a nechat ležet v prachu. 100 nábojů není o ničem menším než je lidská nestálost, o tom jak se časem mění priority, o tom že co platilo včera nemusí nutně platit dnes. Finále ságy, ke které jsem se já osobně pročítal přes deset let (tomu se říká disciplína, dámy a pánové) aniž bych se kurvil s anglickým vydáním. Azzarelovo opus magnum o tom jak funguje svět a tom, že obvykle končí v plamenech a tratolišti krve.

3DD!3
3DD!3 | 16.9.2018 | The Ghost in the Shell 1.5: Human-Error Processor

Určitě je to přehlednější a zábavnější než dvojka, ale chybí tomu nahé robotky. Celkově to lépe drží pohromadě. Týmové hašteření a zemitější zápletky se sledují mnohem lépe než kybernetické robořádění. Vraždy jsou správně krvavé a zpět jsou i hláškující Fučikomy!

3DD!3
3DD!3 | 16.9.2018 | Ú.P.V.O. #03: Žabí mor (2. vydání)

Skvělý příběh rozvádějící linii z Hellboye ústí v původ Abea Sapiena, který je řádně mrazivý a možná ještě tajemnější než se zprvu zdálo. Davisovu kresbu moc rád nemám, paradoxně jeho nestvůry vypadají lépe než obyčejní lidé. Těch tady naštěstí moc není.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 3.5.2019 20:42
Komentáře u comicsů: 174
Hodnocení comicsů: 212
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 308 (cca 134871 Kč)
Má: neveřejné
Chce: 1 (cca 469 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 5 (cca 3327 Kč)