3DD!3

3DD!3

Jméno: Martin
Email: t01@email.cz

3DD!3
3DD!3 | 10.11.2019 | Captain America - Steve Rogers #01: Hail Hydra

Hajlující kapitán je obrázek, který asi tak před čtyřmi lety způsobil v americké komiksové komunitě pěkný poprask a scénárista Nick Spencer se dočkal (jak se na správnou demokratickou zemi sluší) spousty vzkazů, ve kterých mu spořádaní američané vyhrožovali násilnou smrtí. Steve Rogers jako tajný agent Hydry bylo totiž něco co nejenže nedává smysl, ale taky všechny yankee pěkně naštve. Připomene jim totiž časy, kdy nacisté pili Fantu a jezdili ve Fordu. Marvel ovšem tentokrát musel ubrat na realismu. Sice skvěle využil magického omlazení zestárlého kapitána Ameriky (koneckonců to dává smysl i divákům Avengers: Endgame) a narouboval ho na tajný plán jeho úhlavního nepřítele, ale zůstaly mu zde příběhové odbočky, které budou pro čtenáře dost zmatené. Kobik - oživlá kosmická kostka, psychické schopnosti Rudé lebky, kouzelné vězení pro superpadouchy nebo chlapec předvídající budoucnost. Nosný příběh je ale dostatečně zajímavý na to, aby tyhle pozůstatky minulých ér Marvelu postupně strkal tam kam patří… do pozadí.

3DD!3
3DD!3 | 10.11.2019 | Kolosální Conan z Cimerie

Ne tak tlustý jak jsem čekal, o to lépe čitelný. Conan z Cimerie v ryze vojenské a akční poloze seká nepřátele na kusy. Vzpomínky na čtení Howardových povídek se vrací a kusy o dědovi od Richarda Corbena nádherně dotváří celek. Osobně mám raději přemýšlivější kusy jako byla Věž Slona nebo Bůh v míse, ale i tak si série drží vysokou kvalitu.

3DD!3
3DD!3 | 10.11.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #001: Úhel pohledu

McFarlane udělal v devadesátkách ze Spideyho hláškujícího bouchače a v Úhlu pohledu ho dal dohromady s Wolverinem, aby v kanadě lovili vraha malých dětí. Tenhle přístup se mi líbí. Ovšem to co udělal v povídce Masky je ještě vyšší liga. Hororové výjevy a sundávání tváře, do toho magor Ghost Rider. V závěru povídky je sice trocha moralizování, ale to jako by dodal redakční guru DeFalco. Neskutečná pecka. Tohle mi sedí. Téhle sérii bych přál kompletní počeštění.

3DD!3
3DD!3 | 10.11.2019 | Deadpool #08: Všechno dobré...

Ukončení série se nese ve velkém stylu. vyvražďování na koupeném poli v Kansasu ve jménu ekologie a staré dobré pomsty. Když má Deadpool zemřít, vezme s sebou všechny... úplně všechny.

3DD!3
3DD!3 | 24.10.2019 | Fatale #03: Na západ od pekla

Povídkový formát funguje ještě lépe. Bruebaker střídá holky. Dvě povídky jsou o Jo a jejím pátrání a dvě další nahlíží ještě dál do minulosti a odpovídají na otázky týkající se prokletí a sektařů, kteří fatale hledají (i na tu co se stane, když je oběť pozřena démonem). Vynikající!

3DD!3
3DD!3 | 17.10.2019 | Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě

Silný Morrisonův příběh o šílenství (a legraci) je ještě umocněn McKeanovou kresbou. Arkham je tak mnohem děsivější, téměř hororový. Znepokojivé detaily, "záběrování" ze zvláštních úhlů jako by vypadly z Lovecrafta a komentáře na první pohled šílené mají v sobě jistou vnitřní logiku. Skvělé. "Podíval jsem se na domeček pro panenky a domeček se podíval na mě."

3DD!3
3DD!3 | 8.10.2019 | Počítání mrtvých

Moje krevní skupina. Želváci Ninja nikdy nebyli víc cool než v květnatém překladu Dareka Šmída a s kulometem v pazourách. Hláškami narvaná jízda je v podstatě jednou velkou akční scénou s polonahou sexbombou, magorem s hokejkou a zeleným pučmidrátem v hlavních rolích. Eastman se v Počítání mrtvých pustil do krvavé pocty filmům Johna Woo Woo a uspěl. Bisleyho rozšafná kresba přináší zarputilé výrazy k tomu všemu střílení a sekání.. a výbuchům nesmím zapomenout na výbuchy. Tenhle komiks je splněný sen všech co na Želvách vyrůstali. Prvotřídní zábava.

3DD!3
3DD!3 | 8.10.2019 | DC komiksový komplet #072: Flashpoint

Není to taková bomba jak bylo prezentováno. Johns vůbec nevytěžil potenciál alternativní reality a i když rozjíždí slušné nápady nedává jim ten potřebný ráz. Dílčí věci jsou perfektní, táta Wayne boží i asociální Superman má něco do sebe. Celkově je to ale strašně povrchní tuctovka, dokonce bez vysvětlení New 52 a to mě zde mrzí nejvíc. Ve finále funguje jen ten dopis.

3DD!3
3DD!3 | 3.10.2019 | DC komiksový komplet #049: DC: Nová hranice, kniha druhá

Velkolepé finále, kde hrdinové zlatého věku ustoupí hrdinům věku stříbrného. Konfrontace se záporáckým ostrovem je monstrózní a průlet Hala do mozku jako by vypadl z Kubrikovy 2001. Každý z hrdinů měl svůj moment slávy. Cooke je machr. Týmovka jak má být.

3DD!3
3DD!3 | 3.10.2019 | DC komiksový komplet #048: DC: Nová hranice, kniha první

Cooke válí. Wonder Woman a její subordinace včetně pohrdání Supermanem patří k nejlepším scénám. Civilní pojetí, které se soustředí spíše na lidi než na kostýmy připomene Moora a politická situace falešné ameriky nastavuje zrcadlo i teď. Skvělý první díl.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 10.11.2019 18:39
Komentáře u comicsů: 201
Hodnocení comicsů: 238
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 333 (cca 146887 Kč)
Má: neveřejné
Chce: 1 (cca 469 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 5 (cca 3327 Kč)