mearez

mearez

Jméno: James T. Kirk
Email: vulcanmember@gmail.com

mearez
mearez | 16.5.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

Carnage: Teď jsem se podíval a máš pravdu, zatim to nikomu nedošlo. Omlouvám se

mearez
mearez | 16.5.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

Carnage: Já mám pocit, že se to už předplatitelům poslalo, někdo to dokonce už i dostal mám pocit.

mearez
mearez | 12.5.2019 | Zámek a klíč #02: Hlavohrátky

Za mě je tohle skvělý pokračování. Nejhorší na tomhle díle je asi to, že rozjíždí další linky a vyvstává tu ještě více otázek, takže čtenář chce přirozeně další díl. Pro mě je tahle série zatim jeden z nejlepších objevů za tento rok. Za mě 5*.

mearez
mearez | 8.5.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #001: Úhel pohledu

Tak nám tu startuje nový komplet. Ne že bych o něj něják moc stál, ale aspoň si rozšířím obzory o něco, co by tu nikdy nevyšlo, což je super.
Masky u nás už vyšly. Neni to žádnej zázrak a je to strašně krátký příběh. Nic, z čeho bych něják skákal radostí, je to prostě jen taková výplň. Druhý příběh je o poznání lepší, ovšem pokud má sloužit jako reklama na komplet, který u nás jednou v budoucnu bude vycházet, tak to není moc efektivní, protože je Spidey v celém příběhu takový komediální prvek. Oproti tomu Wolvie je skvěle napsanej a fakt se mi líbil. Kresba je klasickej McFarlane, s tim že superhrdinové vypadaj skvěle, ale třeba Peter je nakreslenej místy úplně nešťastně.
Je to celkem příjemnej Spidey, kterýho můžete minout, ale kvůli Wolverinovi by to možná byla škoda. Za mě 4*.
Kompletů už je tu moc a nemyslim si, že tohle bude něják jiný, než komplety předchozí. Ovšem Spideyho moc načteného nemám, takže další díly taky zkusím.

mearez
mearez | 5.5.2019 | Darebák

Tento komiks jsem dostal od příbuzného. Normálně moc netíhnu k takovýmhle speciálním edicím v bůhví akým formátu, kterej se nevejde do knihovny, ale jak se už od dob počátků lidské rasy říká, darovanému koni na zuby nehleď. Tak jsem se do toho navečer pustil, no a jsem rád, že nejsem jediný, kdo má rozporuplné pocity. Nebudu tu sáhodlouze vypisovat, proč se mi Darebák nelíbil, prostě řeknu, že nechápu, proč a čím si tento kousek, tento one-shot, když to tak řeknu, vysloužil takhle pěkné vydání. Komiks mi připadal příběhově prázdný a no nevim, asi na něj po nějáké době úplně zapomenu.
Pak je tu kresba, kvůli které Darebák vyšel v tomto zvětšeném formátu. No, Millera obecně moc v lásce nemám, ale v rámci nějáké artové záležitosti jako je tato, jsem ochoten dát mu další šanci. No ovšem, tohle fakt ne. Darebák rozhodně nepotřebuje zvětšený formát, už jen proto, že vynikne odbytá kresba.
No nevim no, nejsem z tohoto komiksu něják extra nadšenej, a asi se k němu nevrátim, ale aspoň mi Darebák rozšířil obzory. Za mě 3*.

mearez
mearez | 5.5.2019 | Zámek a klíč #01: Vítejte v Lovecraftu (paperback)

Tento komiks jsem dostal jako dárek a upřímně řečeno, po přečtení spouty klasik, které se mi nelíbily i přes vysoké hodnocení zdejších uživatelů, jsem byl ohledně komiksu Zámek a Klíč hodně skeptický. Kresba na první pohled působila divně. A nepomohla tomu ani předmluva, která celý komiks vyzvedávala. No a o to víc mě tento komiks překvapil. Skvělá atmosféra, svěle napsaný postavy utápějící se v minulosti, a hlavně to objevování světa, ve kterém se komiks odehrává. Mlask! Tohle byla skvělá laskominka a naštěstí už mám i druhou knihu, protože ten konec... No, to si asi musíte přečíst sami.
Kresba taky nebyla tak špatná. Po nějáké době si člověk zvykne a upřímně řečeno, ke konci se mi kresba už hodně zamlouvala.
Skvělej, atmosférickej start série, která doufám že bude i nadále takhle úžasná, takhle zajímavá a takhle fantastická. Těšim se na další knihu. Jsem nadšen! Za mě 5*.

mearez
mearez | 5.5.2019 | Star Wars - Darth Maul: Darth Maul, Syn Dathomiru

Dost často platí, že pokud toho o postavě moc nevíte, tak vás tím víc přitahuje. Toto platí i ve světě Star Wars, ostatně Boba Fett byl hodně populární i přes to, že o něm fanoušci skoro nic nevěděli. To saméplatí i u Dartha Maula, postavy, která si ve svém debutovém filmu odbyla jen dvě věty. No a teď máme možnost nakouknout do jeho kánonového příběhu.
První příběh je skvělej, ten mě prostě bavil a já si nemůžu pomoct, tento komiks je prostě Maulova definice. Taky je to skvělá ukázka toho, jka jsou Sithové víc badass než jediové. No a skvělej příběh je doplněnej pěknou mainstream kresbou.
Druhý příběh už trošku drhne, ale jedná se trošku o takovej fan servis pro fanoušky Clone Wars, protože příběh obsahuje většinu postav, které dostávaly v seriálu nejvíce místa (General Grievous, Dooku, Talzin, Obi-wan, Mace Windu), takže fanoušek Clone Wars tu bude v sedmém nebi, protože je tu ode všeho trošku: příběh obsahuje Černé Slunce, Mandaloriany, Nightsisters, Dookua, Obi-wana a další. Kresba tu ovšem drhne a místy se mi fakt hodně nelíbila.
Tenhle book se mi líbil. Egmont by měl rozhodně pokračovat v tom co dělá (i když je škoda, že skončili se Star wars magazínem), a začít vydávat příběhy, co nevycházely ve SW magazínu, protože aktuální kánon komiksy od Marvelu mají opravdu co nabídnout (tvůrčí týmy, super příběhy, zajímavý postavy) a byla by škoda, kdyby to tu nevyšlo. Trošku mě ale mrzí, že Egmont úplně vynechal galerii obálek, protože jsem čekal, že když už Egmont tolik pečuje o zevnějšek knihy, tak že by mohli udělat aspoň nějákou závěrečnou galerii. Za mě 4*.

mearez
mearez | 2.5.2019 | Avengers #01: Poslední návštěva

Fimi: Já bych to shrnul asi takto. Já superhrdiny mám rád už jen proto, že spoutu komiksů se superhrdiny (hlavně od Marvelu) mám spojenou s nostalgií, takže ty postavy budu mít vždycky rád. I dneska si rád přečtu dobrý superhrdiny, jak jsou Uncanny X-men od Claremonta a Astonishing X-men od Whedona, Batmana od Stralina, Captaina Americu od Brubakera, osmdesátkový superhrdinský komiksy nebo i novější věci před Marvel NOW. Jenže poslední dobou mi přijde, že zrovna Marvelovský restarty a přečíslování sérií nedělaj postavám dobře, pořád se mění tvůrčí týmy, takže se pořád mění i postavy a ve finále mít dvakrát za rok event, kterej pořádně nic nezmění a pořád do kola oživovat postavy (vvrchol byl v Secret Empire, kde zabili nějákou postavu, jméno si nepamatuju, a hned na konci v epilogu už byl hint, že žije), což je jeden z problémů, který mám s mainstreamem. Chápu, že se to někomu může líbit, ale pro mě jako člověka, kterýmu se líbí nejvíc 70s a 80s Marvel a DC éry je prostě Marvel NOW a freshstart a bůh ví co už jen znásilňování úžasnejch charakterů, který mám tak rád díky jejich retro komiksům a to mě mrzí nejvíc. Už dlouho uvažuju, že bych částečně vysadil superhrdinský komiksy od Crwe, protože i Doctor Strange, kterýho mám jako postavu strašně rád, mě od Aarona nudí, protože v posledních čtyřech letech byla jeho postava několikrát překopaná. Už dlouho uvažuju nad tim, že začnu s Hellboyem, protože mě jeho univerzum hrozně zajímá (protože ho mimo jiné chválí Walome, a když Walome něco chválí, tak to musí být super) a taky bych přeskočil na Mýty, který mě taky hrozně zajímaj.

mearez
mearez | 2.5.2019 | 300 (4. vydání)

Skvělý komiks, kterému chybí 100 stran a trošku propracovanější postavy. Na zadek jsem si teda nesednul, ale 300 mě bavilo neskutečně. A i přes to, že se mi Millerova kresba normálně nelíbí, tak tady musim říct že mě uchvátila a byla neskutečně pěkná. No moc často si na formát komiksu moc nepotrpím, toto vydání se mis trašně líbílo, jak zajímavým formátem, který v knihovně vypadá úplně debilně, tak i obálkou, která se mi neskutečně líbila. Za mě 4*.

mearez
mearez | 1.5.2019 | Avengers #01: Poslední návštěva

Fimi: Tu novou JL jsem četl jen první číslo a jako to jsem si hned řekl, že to fakt ne. Jasný, Avengers od Aarona jsou pořád jinej level, ale je to pořád jen z deště pod okap. Já se obecně těm novejm týmovkám vyhýbám, ale Aaronova sestava Avengers mě zaujala v jednom čísle Immortal Hulka, tak jsem se na tuto knihu dost těšil. No, trošku jsem přestřelil a upřímně nehodlám se v blízké době zase zklamat, takže u mě JL radši na dlouhou dobu končí.

mearez
mearez | 8.5.2019 12:02 | Filmový a hudební klub

Fimi: Asi tak, v prostředí téměř dokonalejch superbohů je to skvělá změna

mearez
mearez | 7.5.2019 22:53 | Filmový a hudební klub

karl173: Tak u mě teda Captain Marvel úplně potopil promrhanej charakter Mar-vella a ještě plot twist se Skrullama. Řekl bych, že naopak i jedna chyba, která se týká třeba plot twistu, kterej se mi ale nelíbí, tak může celej film potopit, protože tato událost udává další směřování charakterů v budoucnu (zrovna ty Skrullové nabo Mar-vell). Rozhodně neříkám, že se vám ten film nemůže líbit, ale osobně mi přijde, že pokud se mi film nelíbí třeba jen v jednom zvratu tak už to může ovlivnit celej tvůj názor na film. Taky se Infinity War líbí lidem převážně jen kvůli závěrečné scéně, která je jedním z nějvětších cliffhangerů. a ty lidi ten film na základě toho hodnotí a už se tolik neutápěj v tom, že humor byl třeba debilní, postavy blbě napsaný, atd (to jsem jen plácnul a neslučuje se to s názore, který mám na tento film). Abych to shrnul myslim si, že je právě klíčové hodnotit filmy podle i třeba jedné chyby, protože když se ti ten film kvůli té chybě prostě nelíbí a už ti ta chyba zkazí zážitek z filmu, tak už nejseš hejtr, ale prostě jen člověk, co má takový názor na film, protože prostě byl zklamaný. Alejako je jasný, že člověk hodnotící Infinity War na základě toho, že je nedokončená (i když je to jasně jen půlka příběhu) je retardovaný.

mearez
mearez | 6.1.2019 12:45 | Filmový a hudební klub

hroubek: U Shazama mi zatim přijde, že si DC řeklo, že si udělaj komedii ve stylu MCU, ovšem to vůbec nevadí, protože to zatim vypadá na fajn superhrdinskej popcorn. A celkem se mi líbí, že Shazam je prakticky taková ukázka toho, jak by se choval puberťák, kdyby měl superschopnosti. Těšim se na to celkem dost, ovšem ruku na srdce, trhákem dubna budou Avengers, možná Hellboy

mearez
mearez | 25.12.2018 14:46 | Pindárna

Mohla by mi tu nějáká hodná duše shrnout, co se stalo v prvním omnibusu Daredevila od BBartu?

mearez
mearez | 20.9.2018 20:36 | Slevy, výprodeje, bazary

Richie: V ČB v Kanzelsbergeru byl jeden čas Darkhawk #1. Chtěl jsem ho koupit, ale někdo mě předběhl....

mearez
mearez | 17.9.2018 16:26 | Filmový a hudební klub

Doppelganger: Děkuji

mearez
mearez | 17.9.2018 16:01 | Filmový a hudební klub

Zdar. Nemáte někdo nějáké seriálové doporučení? Komiksové i nekomiksové.

mearez
mearez | 12.9.2018 23:09 | Filmový a hudební klub

Fimi: Není to oficiální, navíc Cavillova agentka tuto zprávu popřela a řekla, že nic takového se nedělo.

mearez
mearez | 9.7.2018 15:49 | * Připomínky a návrhy

Skvělý, jdu se podívat :)

mearez
mearez | 8.7.2018 12:37 | Pindárna

aha

Aktivita

Naposledy přihlášen: 19.5.2019 09:53
Komentáře u comicsů: 241
Hodnocení comicsů: 327
Příspěvků ve foru: 83

Sbírka (z CDB)

Četl: 337 (cca 86326 Kč)
Má: neveřejné
Chce: neveřejné
Shání: 24 (cca 10051 Kč)
Nabízí: 15 (cca 4935 Kč)