mearez

mearez

Jméno: James T. Kirk
Email: vulcanmember@gmail.com

mearez
mearez | 10.3.2019 | Skalpy #02: Kasino v rytmu boogie

Tahle série je furt neskutečná pecka. Druhá kniha nás doslova nikam neposouvá, Aaron jen prozkoumává příběhy všech postav, které se odehrály během jedné noci. Tyto jednosešitové příběhy, které se navzájem prolínají jsou dohromady super, ale místy ztrácejí tempo a jsou trošičku nudné. Ovšem kresba si zachovává stejný styl jako v první knize, pořád je stejně drsná a syrová a krásně zobrazuje nehostinnost indiánské rezervace Prérijní růže.
Série si stále drží tempo, ale po představení hlavních postav v minulé knize se Aaron nesnaží posunout příběh dál, ale představit postavy ještě lépe. Je to takový klid před bouří. Už jen aby se to pořádně rozjelo. Za mě 4*.

mearez
mearez | 6.3.2019 | Záleskautky - Lumberjanes #02: Kámošky až za hrob

Tak jsem si teda řekl, že v sérii Záleskautky budu pokračovat. A musim říct, že i přes to, že tento díl přináší odpovědi na mnohé otázky, které vznesl minulý díl, jedná se o razantní zhoršení.
První knihu jsem si užil sakra hodně, takže jsem měl patřičná očekávání vůči této knize, a celkem mě druhý díl zklamal. Autorka jen přidává na úkor příběhu víc a víc divných věcí, které ne vždy působí vtipně nebo alespoň komicky, ale spíše směšně. Ovšem kniha poskytuje rozuzlení prvního příběhu. Některé zvraty a odhalení byly lepší, některé horší.
Příběh nebyl tak hrozný, k této knize chovám spíše rozporuplné pocity, ale stále se jedná o fajn oddechovej komiks typu ,,jednou a dost''. Pokud si někdy přečtu další díl, tak už radši nebudu nic očekávat, aby mě komiks zase nezklamal. U knihy jsem se ani jednou nezasmál, což považuji za problém u komiksu, který má být vtipný, ale zřejmě nejsem cílovka. K sérii se jednou asi vrátím, ale ne že bych se hrnul do dalšího dílu. Za mě 3*.

mearez
mearez | 5.3.2019 | Skalpy #01: Země Indiánů

Na tento komiks jsem jednou narazil v Crwi. Moc mě nezaujal a to ani příběhem, ani kresbou. Ovšem jsem se rozhodl, že tento rok doženu veškeré komiksové resty, a tak jsem se dostal právě ke Skalpům.
Upřímně řečeno, tenhle komiks je typická seriálová vztahovka obalená v porádně drsný a syrový atmosféře indiánské rezervace. Já vztahovky moc nemusim, ale k mému překvapení byl toto nářez. Aaron skvěle pracuje se všemi prvky, které nám v komiksu představí a po slabším prvním sešitu se do toho Aaron opře a servíruje nám extremně kvalitní dospělou podívanou, se skvělejma postavama a strašně dobrou atmosférou. Kresba tyto prvky krásně doplňuje a ještě umocňuje, takže celkový dojem z komiksu je neskutečný.
Aaron mě dokázal taky ošálit a servíruje čtenáři celkem typickou vztahovku v dospělém kabátu, takže vytváří dojem naprosto skvělého komiksu. Trošku mě na tom vadila ta seriálovější atmosféra, ale to jsem schopen překousnout. Za mě 4*.

mearez
mearez | 3.3.2019 | Ultimátní komiksový komplet #070: Avengers: Dětská křížová výprava

Avengers mám rád, ovšem tento komiks je velice slabý. Chytl jsem se někde v půlce a i tak to furt bylo nemastný neslaný. Začátek je strašně pomalý a v takovém duchu se nese celá kniha. Obecně se mi nelíbí takovéhle zpětné hrabání se ve starých a i celkem dobrých příbězích. Vesměs mi taky přišlo, že až na Dooma, Scarlet Witch a Young Avengers měly ostatní postavy málo místa (v celém komiksu měl třeba Spider-man jen 3 věty, Luke Cage asi ani jednu), což mě malinko štvalo. Místy mě štvaly i rádoby héroické výstupy postav (když třeba Scarlet Witch v jednom dialogu říká, že si zaslouží zemřít a na to Wiccan, že je to celý jeho vina a na to Patriot řekně něco ve stylu ,,za to můžu já''). Ale je to fajn věc, která se ale nedá přečíst na jeden zátah. Ale nečekejte nic přelomovýho. Nejedná se o ničím významný kousek, protože homosexuální vztah už jsme viděli v předchozích Young Avengers komiksech, a obecně je taková ta snaha o genderové a rasové vyvažování týmu trošičku nepřirozená a trapná. Překlad vyloženě drhnul jen v pár bublinách, takže to neni tak hrozné, jak tu někteří přede mnou naznačovali. Za mě 3*.

mearez
mearez | 26.2.2019 | Lucifer #01: Ďábel vchází do dveří (2. vydání)

Přesně ta, jak se mi nelíbil Sandman, tak se mi paradoxně líbí Lucifer. Vždycky mě kouzelná stránka populárních univerz velice přitahovala a Lucifer neni vyjímka. Mike Carey tady servíruje celkem zajímavou podívanou, která mě fakt zaujala, což jsem upřímně ani nečekal.
Otvírak je série Sandman Presents: Lucifer, kteru už jsem četl tak tři čtvrtě roku zpět a moc jsem si na ní nevzpomínal, ovšem vim, že se mi celkem líbila. Tady se nic nezměnilo a stále se jedná o velice kvalitní úvod do samostatné série této postavy, který je doplněn o překrásnou kresbu, a celkem mě mrzelo, že stejný kreslíř nekreslil i zbytek knihy.
Druhá část knihy je už začátek hlavní série Lucifer, která už se mi nelíbila tolik jako první část knihy, ale stále se jedná o kvalitní kousek, ve které mi trošku vadila Karlova linka, která byla místy zdlouhavá a nudná, naštěstí jí tam moc nebylo, takže příběh měl i přes svoji ukecanost celkem tempo. Kresba se oproti začátku knihy zhoršila, ovšem taky nebyla špatná, ale místy je trošku odfláknutá. Poslední sešit byl fajn zakončení, na kterém se mi nejvíce líbilo, jak rozšiřuje svět magie v univerzu Sandmana (které moc neznám) a zakončení sešitu je fakt dobrý, ovšem nejedná se o nějáký terno. Kresba se mi moc nelíbila, byla taková minimalistická, autorovi se moc nepovedly obličeje a barvy byly takové mdlé.
Vzato kolem a kolem, Lucifer se mi líbil mnohem víc než Sandman. Jedná se o fajn počin, ovšem taky to není nějáké převratné dílo. Komiks místy i překvapí, ale je předvídatelý a místy je tam trošku víc textu než by bylo vhodné. Ale kniha mě bavila a asi si v nějáké dohledné době snad přečtu další díl. Za mě 4*.

mearez
mearez | 24.2.2019 | Černá palice #01: Tajemství počátků

Tak jsem se tenhle víkend vrhnul na komiksové resty. A náhoda tomu pomohla a přečetl jsem si hned za sebou dva komiksy (Watchmen a Black Hammer), které se snaží prakticky oto stejné; dekonstruovat superhrdinský žánr a napsat parodii na naše oblíbené superhrdiny. Jednomu se to povedlo. Ten druhý působí spíše jako by ho napsal (což i později v bonusovém materiálu přiznává i sám Lemire) jen fanda superhrdinů.
Nemůžu tomuto komiksu odepřít uměleckou hodnotu. Nejvíce v se mi z komiksu líbil marťan, jehož jméno si stále nemůžu zapamatovat a myslim si, že ta postava má velký potenciál. Ovšem Lemire si tu hraje s dost nebezpečnou hračkou. Hned v prvním sešitu se začnete ptát na otázky, v druhém přibudou, ale ty staré stále zůstanou nezodpovězené. Takže vlastně tahle knoha působí jen jako taková ukázka světa, vekterém se bude série odehrávat, Lemire nás seznámí s postavami, které budou figurovat v příběhu po zbytek série. Některé jsou zajímavé, některé ne. Zlatuška je hodně dobře zpracovaná postava, a i přes to, že podobnost se Shazamem nebo starým Captainem Marvel je hned na první pohled jasná, tak se odlišuje celkem dobrým nápadem, který bych asi neměl prozrazovat. Marťan je jedna z těch postav, které sice nejsou na první pohled zajímavé, ale jeho origin je stále otevřený a v budoucnu věřím, že se s touto postavou bude dál pracovat. Valda je naprosto, ale neskutečně očividná napodobenina Captaina Americy se vším všudy. Napodobenina říkám proto, že není vůbec, ale vůbec zajímavá. Vážka je celkem zajímavá postava, ale zase, bije tu do očí podobnost s různými již populárními postavami. Obecně se mi formát vztahovek nelíbí a nepřijde mi, že by tato kniha měla nějáký děj, spíš je to o vztazích mezi postavami. No a obecně tam moc nevidim nějákou parodii na mainstream, spíš nepovedený pokus o vtip nebo o parodii.
Kresba byla neskutečně ošklivá. Nemůžu si pomoct, ale tady fakt buď postavy vypadaly jako stromy, nebo jako prasata.
Já tyhle nekončící vztahovky nemám rád. To se taky odrazilo na mém hodnocení. Neberu vám to, a asi i chápu, proč se vám všem tento komiks líbí, ale mě nenadchl, i přes to, že jsem od něj nic nečekal. Za mě 3*.

mearez
mearez | 24.2.2019 | Watchmen - Strážci (2. vydání)

Tonhle komiks je jeden z těch, kterým jsem se dlouho vyhýbal. A vzhledem k tomu, že se mi nelíbily komiksy, které mají vysoké hodnocení, tak jsem byl dost skeptický ohledně Watchmenů. A tak mě tedy nakonec komiks Watchmen překvapil.
Asi tu neřeknu nic, co by nebylo napsáno přede mnou. Jestli se jedná o nejlepší komiks, co kdy vyšel? Nevím. Jestli je tento komiks v mých top komiksech? Ne. Ale tenhle komiks je sakra kvalitní. Nejvíc z celého komiksu mě dostaly fiktivní publikace. Ovšem ne všechny. Podle mě je třeba článek/kapitola o sovách naprosto k ničemu a stejně tak rozhovor s Ozymandiasem. Oproti tomu třeba kniha prvního Sůvy nebo Doctor Manhattan: Superschopnosti a Supervelmoci naprosto skvělá vyprávěcí technika, prootže místo toho, aby Moore napsal všechno o světě Watchmenů do dialogů mezi superhrdiny, tak využije těchto fiktivních publikací, aby nás seznámil se světem, historií postav a charakterem postav, aby měl potom v komiksu víc místa na příběh. Nejvíc se mi ale líbí asi největší prkotina, kterou bych mohl vytáhnou a se kterou neumějí superhero komiksy pořádně pracovat dodnes; dopad superherdinů na svět. Ať už to jsou nové technologie vynalezené díky Doktoru Manhattanovi, vítězství Vietnamské války nebo i třeba vědecké publikace na toto téma a obecně propracovanost celého tohoto světa je naprosto úžasná. A i kdyby se to z prvu nezdálo, tak tenhle komiks dává perfektní smysl, vše do sebe zapadá. Krásně ukazuje, že superhrdinové s můžou stát alkoholiky nebo šílenci (nebo už šílenci dávno jsou). A ve všem tom je zamíchaná spousta otázek, komentářů na společnost, lidi samotné a hlavně na superhrdiny.
Oproti tomu (a nejsem sám) mě štvala linka afroameričana, co si čte komiks o pirátech. Chápu, proč tam Moore zasadil linku prodavače z novinového stánku, ale nechápu, k čemu tam autor cpal výňatky z komiksu.
Kresba je v tomto komiksu neskutečná! Ale hlavně barvy. Kresba sice na pár panelech uchází, ale barvy jsou neskutečně kvalitně provedené úplně všude. Každá část příběhu je stylizovaná do určitého odstínu, což se mi neskutečně líbilo. A vesměs je tam i pár panelů, na které bych se mohl dívat celý den a které jsou překrásně nakreslené.
Asi z mého komentáře muselo vyplynout, jaké hodnoovení tomuto komiksu dávám. A myslím si, že oprávněně, protože tenhle komiks je minimálně přelomový. Ale radši nebudu číst Doomsday Clock. Za mě 5*.

mearez
mearez | 13.2.2019 | Deadpool #07: Osa

Lenny: Ok, já se řídil tim, co jsem našel na comicspriceguide.com, tam to končí osmou knihou...

mearez
mearez | 12.2.2019 | Deadpool #07: Osa

Tahle série už prostě jde dolů. Poslední knihy sice nebyly špatné, ovšem jednalo se o těžký průměr. A tahle kniha není vyjímkou.
Na začátku jsem si říkal, že tohle může být nejlepší Deadpool od čtvrtého dílu a tenhle pocit jsem měl i téměř ke konci knihy. Ovšem asi poprvý za dobu, co čtu komiksy mi vyloženě u nějákého tie-inu k eventu chyběla hlavní série eventu. Poslední sešit je prostě jen chaos, ve kterém se nemůže orientovat čtenář, který nečetl Axis. Samozřejmě, něco jde odvodit, ale tie-in by měl stát příběhově sám o sobě (skvělej příklad samostatně fungujícího tie-inu k eventu je třeba NHM Strážci Galaxie nebo Válečné Jizvy). Ovšem Deadpool se se čtenářem nemaže, a servíruje nám jenom výplň, která se asi odehrává mezi scénami ze sešitů hlavní řady. Ale po dočtení se nemohu zbavit pocitu, že si Axis musim jednou přečíst, i když na to Lenny nadával. Poslední sešit totální nonsenc, nebylo to ani vtipné, ani zábavné a jako zakončení knihy naprosto příšerné.
Kresba je po celou knihu (až tedy na poslední sešit) průměrná, kvalita se nemění a kresba není ničím zajímavá.
Pokud by Deadpool měl ještě dalších pět knih, tak bych už se na tuhle sérii vykašlal, ale naštěstí nás čeká už jen jedna kniha, takže asi Deadpoola dokončím. Ale jinak žádná sláva. 3*

mearez
mearez | 6.2.2019 | DC komiksový komplet #005: Superman: Utajený počátek

Asi nebudu moc objektivní. Tenhle komiks jsem již četl, ovšem v době, co ho unás vydal BBart. Byl to můj úplně první komiks a strašně se mi líbil. Tehdy to pro mě byla neskutečná pecka. Dnes už mi nějáké části přijdou trochu hloupé, ovšem stále se jedná o komiks, který plní svojí úlohu, a to jest seznámení s postavou Supermana a s pár jeho záporákama a vedlejšíma postavama. Úchvatná kresba Garyho Franka pokulhává jen na pár panelech. Díky tomuto komiksu mám Supermana rád doteď. Za mě 5*.

mearez
mearez | 6.1.2019 12:45 | Filmový klub

hroubek: U Shazama mi zatim přijde, že si DC řeklo, že si udělaj komedii ve stylu MCU, ovšem to vůbec nevadí, protože to zatim vypadá na fajn superhrdinskej popcorn. A celkem se mi líbí, že Shazam je prakticky taková ukázka toho, jak by se choval puberťák, kdyby měl superschopnosti. Těšim se na to celkem dost, ovšem ruku na srdce, trhákem dubna budou Avengers, možná Hellboy

mearez
mearez | 25.12.2018 14:46 | Pindárna

Mohla by mi tu nějáká hodná duše shrnout, co se stalo v prvním omnibusu Daredevila od BBartu?

mearez
mearez | 20.9.2018 20:36 | Slevy, výprodeje, bazary

Richie: V ČB v Kanzelsbergeru byl jeden čas Darkhawk #1. Chtěl jsem ho koupit, ale někdo mě předběhl....

mearez
mearez | 17.9.2018 16:26 | Filmový klub

Doppelganger: Děkuji

mearez
mearez | 17.9.2018 16:01 | Filmový klub

Zdar. Nemáte někdo nějáké seriálové doporučení? Komiksové i nekomiksové.

mearez
mearez | 12.9.2018 23:09 | Filmový klub

Fimi: Není to oficiální, navíc Cavillova agentka tuto zprávu popřela a řekla, že nic takového se nedělo.

mearez
mearez | 9.7.2018 15:49 | * Připomínky a návrhy

Skvělý, jdu se podívat :)

mearez
mearez | 8.7.2018 12:37 | Pindárna

aha

mearez
mearez | 7.7.2018 15:16 | * Připomínky a návrhy

Mě taky, už jsem to chtěl taky napsat...

mearez
mearez | 7.7.2018 15:15 | Pindárna

Fimi: Nezmřel dnes, ale před týdnem v pátek. Dnes ho našli

Aktivita

Naposledy přihlášen: 19.3.2019 16:45
Komentáře u comicsů: 222
Hodnocení comicsů: 308
Příspěvků ve foru: 79

Sbírka (z CDB)

Četl: 319 (cca 78847 Kč)
Má: neveřejné
Chce: neveřejné
Shání: 25 (cca 9910 Kč)
Nabízí: 15 (cca 4935 Kč)