mearez

mearez

Jméno: James T. Kirk
Email: vulcanmember@gmail.com

mearez
mearez | 15.7.2019 | Wolverine: Starej dobrej Logan

Když jsem Old Man Logan četl poprvé, moc mě neuchvátil, proto jsem byl napodruhé připravenej, že mě znovu bavit nebude. No ovšem byl jsem příjemně překvapen. Old Man Logan je prostě guilty pleasure pro fanoušky Marvel Universe. Za mě 5*.

mearez
mearez | 8.7.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman / Flash: Odznak (Flash)

Wow, tak tohle jsem nečekal. Teď odsunu stranou všechny námitky, které mám vůči Watchmenům zasahujícím do DC Universe, protože si myslim, že navzdory tomu, co si Moore myslí, DC podle mě dokáže toto střetnutí světů ukočírovat. Ale samozřejmě by bylo lepší, kdyby Watchmeni byli na vždy stand alone komiks.
Odznak jsem si chtěl přečíst už dlouho, takže jsem se patřičně těšil, ovšem trošku jsem se bál, že se budu ztrácet, protože jsem s Batmanem i Flashem skončil hned po první knize. No a ukázalo se, že k tomuto komiksu potřebuji jen Watchmeny a Flashpoint, což mám oboje zmáknuté. Výlet do Flashpointu byl skvělej, rád jsem zase jednou viděl aspoň kus této reality, a obecně se mi komiks hodně líbil, až tedy na ,,běžecký pás'', což byla slušná hovadina.
Kresba Batman série se mi líbila, ovšem ta ve Flashově sériiuž tolik ne, místy se moc nehodila k vážnému tónu komiksu.
Tak vzhledem k tomu, že jsem na Odznak byl slušně hajplej a Flash je můj oblíbenec, tak jsem si komiks užil. Ovšem lidé, kteří nečetli Watchmeny nebo Flashpoint si komiks asi tolik neužijí, a lidem, kteří mají na současnou politiku DC comics stejný názor, jako Alan Moore, bych taky nedoporučoval tento komiks číst. Za mě 4*.

mearez
mearez | 7.7.2019 | Ultimátní komiksový komplet #088: Fantastic Four: Příchod Galactuse

Fimi: Tak v tomhle komiksu je Galactus jako záporák prezentovanej, takže je na místě, aby si člověk, který se s Galactusem moc nesetkává (čti ,,český čtenář'') myslel, že je Galactus záporák.

mearez
mearez | 7.7.2019 | Usagi Yojimbo #07: Genův příběh

První příběhy byly zase o něco slabší, ovšem jakmile se do toho všeho zamíchal Gen, začala být kniha stránku od stránky lepší a lepší, s tím že poslední kapitola byla ze všech nejlepší. Za mě 5*.

mearez
mearez | 6.7.2019 | Usagi Yojimbo #06: Kruhy

Skvělé pokračování legendární série. Krátké příběhy, jimiž kniha začíná, se mi líbily o něco míň, než hlavní příběh, ovšem se stále jedná kvalitní počin. Hlavní příběh byl brilantní, a to ne díky záporákovi, ale díky komplikovaným vztahůmezi jednotlivými postavami, které jsou skvěle napsané. Za mě 4*.

mearez
mearez | 5.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #075: New Warriors

Na Warriors jsem se těšil, protože jsem o nich nic moc nevěděl, prakticky jen to, že zapříčinili Občanskou válku superhrdinů. Proto pro mě tento komiks byl velkou neznámou, ovšem chtěl jsem si o týmu něco zjistit, tak jsem sáhnul po tomto kousku.
Dvě čísla samostatné Thorovy série jsou skvělá věc, Juggernauta mám rád a je to skvělý intro do New Warriors, společně ještě s prvním sešitem. Jak Thor, tak první sešit New Warriors jsou kousky nabitý akcí a vůbec jsem se nenudil. Potom přichází druhý sešit který byl přinejmenším zajímavý. Nejedná se o něco, co jsem něják moc chtěl číst, upřímně mě origin Night Trashera vůbec nezajímal, plus záporák byl naprosto debilní. Třetí číslo bylo strašně ukecaný a nudný, ale Mad Thinker se mi celkem líbil. Čtvrté číslo bylo zábavné, ale zase nic, co by stálo za to. Poslední dvě čísla byla nadprůměrná, Star Thief byl zajímavej, i když měl neskutečně hloupou motivaci.
Teď bych se asi vyjádřil k postavám. Night Trasher si u mě tímto komiksem odbyl premiéru, no a musim říct, že nebýt toho skateboardu, tak by to pro mě byla taková víc kůl verze Bruce Wayna. Co mě ovšem fakt vytáčelo byl Kid Nova. Fakt neskutečně tupě napsaná postava, ještě ke všemu se chová jak kretén, no tohle strčit do týmu dětí, to se divim, že si tam ještě navzájem nerozbili huby. Pak mě trošku naštvalo porušení ,,podstaty'' postavy Watchera, který se sám zařekl, že bude jen pozorovat a nezasahovat, ale přitom to na konci komiksu porušil. Ale to už jsou jen hovadinky
Kresba v Thorovi stála celkem za prd, no ovšem Bagleyho kresba se mi ve zbytku komiksu jako vždy líbila.
Na seznámení s týmem dobrý, ale pokud vás New Warriors nezajímají, tak si tenhle komiks nekupujte, ušetříte čas, peníze a místo v knihovně. Prostě průměr. Za mě 3*.

mearez
mearez | 23.6.2019 | Batman: Temný rytíř #01: Temné děsy (paperback)

Kdybych tenhle komiks nečetl, nic by se tím nezměnilo, asi by jsem nebyl tolik utvrzený v tom, že je Batman pro mě nezajímavá postava. Ovšem měli to v knihovně tak jsem si to půjčil, a musim říct, že ač to neni špatný, tak o nějákou hitparádu se taky nejedná. Je extrémně průměrný mainstream, u kterého mě ale trošku mrzelo, že v určité chvíli utli příěběh a následovaly výplňový sešity a tie-in k Sovímu Tribunálu. Příběh jako takový je dost na styl New Avengers: Útěk a kresba je teda místy fakt ošklivá. Prostě jen další nepotřebná věc na českém trhu. Do další knihy ne nehrnu, jen kdyby jí měli v knihovně. Za mě 3*.

mearez
mearez | 23.6.2019 | Skalpy #08: Abys byl spasen, musíš hřešit

Sešit o Nitzovi je skvělá věc a je to jedna z nejlepších věcí, co jsem v rámci Skalpů četl. Zbytek jsou standardní Skalpy, tudíž skvělá věc, která neustále překvapuje svými zvraty, komplexností postav a hlavně samotným vývojem příběhu. Jsem rád, že si tato série stále drží kvalitu. Za mě 5*.

mearez
mearez | 16.6.2019 | Modrá Crew #02 - Ekhö: Zrcadlový svět #3, 4

Druhý díl pokračuje v příběhu, ovšem je ještě o řád lepší, než ten první. Nejlepší byl asi příběh z Holywoodu jen kvůli těm odkazům na všemožný filmy. No tohle je prostě pecka, ne že ne. Za mě 5*.

mearez
mearez | 16.6.2019 | Modrá Crew #01 - Ekhö: Zrcadlový svět #1, 2

Na základě ohlasů tady na databázi jsem měl jistá očekávání, ovšem výsledek je předčil. Tohle je po Blacksadovi můj nejoblíbenější evropskej komiks. Skvělá kresba, postvy jsou fajn, steam-punk fantasy svět je pořádně zajímavej a příběhy jsou skvěle oddechový. Co víc si od Modrý Crwe přát? Za mě 4*.

mearez
mearez | 7.7.2019 22:12 | Filmový a hudební klub

karl173: Stranger Things jsem dokoukal včera, no a finále fakt stojí za to. Má to hodinu dvacet minut a je to skvělá podívaná, jak trikově, tak příběhově, můžu vás ujistit, že pokud seriál hodně prožíváte, tak na konci posledního dílu ukápne nejdena slza. Myslim si, že kdyby seriál touto sériií skončil, tak by to sice byla škoda, ale bylo by to skvělý zakončení, jenže je v poslední epizodě je jedna potitulková scéna, která vás rychle vyvede z omylu, protože se jedná o slušnej cliffhanger pro nejednu postavu. Snad jsem toho moc nevyzradil...
Edit: Novou postavu, Robin, jsem si strašně oblíbil, což jsem vůbec nečekal. Nejvíce prostoru asi dostali Hopper, Joyce, Billy, Max a El. Na mého oblíbence Stevea nezbylo tolik prostoru, jak bych si představoval, no a Hopper je tu nejlepší asi od konce 1. série. Na konec bych dodal: nejlepší je furt 1. série, ten pocit při sledování je nezaměnitelnej, pak je 3., která se tomu pocitu z 1. série dost přiblížila, a úplně poslední je 2. série, která byla dle mého strašně slabá (až teda na postavy Stevea a Dustina).

mearez
mearez | 6.7.2019 14:44 | Filmový a hudební klub

Fimi: Odhalení identity bylo logický, když bylo v celym filmu vidět, že se Peter moc o držení svého tajemství pod pokličkou moc nestará a řekne svoje jméno lidem, který vidí poprvý v životě.

mearez
mearez | 4.7.2019 23:13 | Filmový a hudební klub

Doppelganger: Postava Nick Furyho je založená na tom, že je to v celku badass týpek, kterej je o krok před každým hrdinou i padouchem. Ovšem jak v Captain Marvel tak ve Spider-manovi je jeho postava jen vtipkující idiot (samozřejmě intenzivnější to bylo v Captain Marvel - nejdebilnější bylo asi to, jak přišel o oko).

mearez
mearez | 4.7.2019 20:37 | Filmový a hudební klub

Můj názor na Spider-man: FFH
Za mě novej Spidey absolutní spokojenost. Jen ten Fury byl zase obětí vtipů, což mi přijde špatně a nesouhlasim s tim, ale ok. Mysterio byl skvělej charakter, ovšem přijde mi, že se zde trošku opakovala motivace jiné postavy. Ovšem Mysterio byla asi nejlepší postava v celém filmu. Praha byla asi nejzajímavější část společně s první potitulkovou scénou, která byla neskutečnej nářez, a za mě jedna z nějlepších potitulkových scén. Druhá byla dostatečně meh, protože nic moc neukázala, a byla celkově nepotřebná a její napojení na film je strašně nucené. Postavy mě byvily všecky, až teda na Flashe a toho divnýho asiata, což byly celkem chabě napsaný charaktery. Zábavný taky bylo, jak Far From Home interpretoval 1. a 2. lusknutí. Za mě by to bylo 8/10.

mearez
mearez | 8.5.2019 12:02 | Filmový a hudební klub

Fimi: Asi tak, v prostředí téměř dokonalejch superbohů je to skvělá změna

mearez
mearez | 7.5.2019 22:53 | Filmový a hudební klub

karl173: Tak u mě teda Captain Marvel úplně potopil promrhanej charakter Mar-vella a ještě plot twist se Skrullama. Řekl bych, že naopak i jedna chyba, která se týká třeba plot twistu, kterej se mi ale nelíbí, tak může celej film potopit, protože tato událost udává další směřování charakterů v budoucnu (zrovna ty Skrullové nabo Mar-vell). Rozhodně neříkám, že se vám ten film nemůže líbit, ale osobně mi přijde, že pokud se mi film nelíbí třeba jen v jednom zvratu tak už to může ovlivnit celej tvůj názor na film. Taky se Infinity War líbí lidem převážně jen kvůli závěrečné scéně, která je jedním z nějvětších cliffhangerů. a ty lidi ten film na základě toho hodnotí a už se tolik neutápěj v tom, že humor byl třeba debilní, postavy blbě napsaný, atd (to jsem jen plácnul a neslučuje se to s názore, který mám na tento film). Abych to shrnul myslim si, že je právě klíčové hodnotit filmy podle i třeba jedné chyby, protože když se ti ten film kvůli té chybě prostě nelíbí a už ti ta chyba zkazí zážitek z filmu, tak už nejseš hejtr, ale prostě jen člověk, co má takový názor na film, protože prostě byl zklamaný. Alejako je jasný, že člověk hodnotící Infinity War na základě toho, že je nedokončená (i když je to jasně jen půlka příběhu) je retardovaný.

mearez
mearez | 6.1.2019 12:45 | Filmový a hudební klub

hroubek: U Shazama mi zatim přijde, že si DC řeklo, že si udělaj komedii ve stylu MCU, ovšem to vůbec nevadí, protože to zatim vypadá na fajn superhrdinskej popcorn. A celkem se mi líbí, že Shazam je prakticky taková ukázka toho, jak by se choval puberťák, kdyby měl superschopnosti. Těšim se na to celkem dost, ovšem ruku na srdce, trhákem dubna budou Avengers, možná Hellboy

mearez
mearez | 25.12.2018 14:46 | Pindárna

Mohla by mi tu nějáká hodná duše shrnout, co se stalo v prvním omnibusu Daredevila od BBartu?

mearez
mearez | 20.9.2018 20:36 | Slevy, výprodeje, bazary

Richie: V ČB v Kanzelsbergeru byl jeden čas Darkhawk #1. Chtěl jsem ho koupit, ale někdo mě předběhl....

mearez
mearez | 17.9.2018 16:26 | Filmový a hudební klub

Doppelganger: Děkuji

Aktivita

Naposledy přihlášen: 15.7.2019 10:34
Komentáře u comicsů: 255
Hodnocení comicsů: 341
Příspěvků ve foru: 87

Sbírka (z CDB)

Četl: 351 (cca 90842 Kč)
Má: neveřejné
Chce: neveřejné
Shání: 22 (cca 9003 Kč)
Nabízí: 14 (cca 4636 Kč)