mearez

mearez

Jméno: Kaiser Söze
Email: vulcanmember@gmail.com

mearez
mearez | 23.2.2020 | Doctor Strange #03: Krev v Éteru

Kvalitní výlet do normálního pracovního týdne nejvyššího čaroděje. Tenhle pohled na Strange se mi prostě líbí. Taxíky, bary, newyorkské ulice, no prostě pravej street level superhero jak má bejt. Hlavně po výtvarné stránce je tenhle komiks vyjímečný, protože Bachalo si pořádně vyhrál s designem všech příšer a záporáků, no prostě paráda. Lehčí mínus za slabší konec, ale neni to nic hroznýho. Za mě 4*.

mearez
mearez | 16.2.2020 | Desátý Doctor Who #02: Plačící andělé z Monsu

Doctor Who vytvořil během necelých šedesáti let spoustu skvělých příšer a nestvůr, a plačící andělé patří na vrchol pomyslného žebříčku. Nejlépe je jejich koncept zpracován v epizodě Ani mrk! (kde se tedy poprvé objevili), v dalších epizodách, ve kterých se objevovali už takovou hrůzu nenáháněli. Ovšem autoři tohoto komiksu naprosto bravurně vystihli chování andělů a to, jak fungují jejich schopnosti. Nejradši na DW mám to, jak si občas scénáristé hrají s vlastnosti času a zde jsem je mi to naservírováno. Ani nevím, co bych komiksu vytknul. Dialogy frčely a byly skvěle napsaný, nápadama komiks jen přetékal (snad to je tím, že tvůrci téměř vůbec nejsou omezeni rozpočtem, jako je tomu useriálu) a kresba byla skvělá. Prostě matroš pro whoviany.
Druhý příběh, spíše výplňový, už není tak zábavný, ale kresba je znamenitá, takže se jedná o slušný průměr. Na závěr bych řekl, že bych se nedivil, kdyby někdo ze scénáristů seriálu vzal scénář tohoto komiksu a udělal z něj dvojepizodu. Potvrzuju to, co psali pánové předemnou, ano, jedná se o nejlepší komiks s Doktorem u nás. A nejedná se jen o nějákou fanouškovskou záležitost, tento komiks je napsán fakt slušně. Za mě 5* (ovšem jako zaujatej fanda seriálu).

mearez
mearez | 19.1.2020 | Daredevil: Muž beze strachu #04

Závěr a tak dále. Jo a mimochodem, otvírák je asi nejlepší Daredevil co jsem kdy četl. Fakt. Nejlepší by asi bylo udržet to stále civilnější, ale musim říct, že teda první polovina Desatera je teda fakt silnej nářez, kde Bendis vzal můj asi úplně nejoblíbenější styl vyprávění superhero komiksů, tedy pohled obyčejných lidí, a nechal je, ať popisují Daredevilův vliv na jejich život. Nehorší bylo, že jsem všechny ty příběhy jejich vypravěčům skoro věřil. Trochu škoda, že se z toho vyklubalo to, co se z toho vyklubalo.
Zbytek Bendisova runu je taky neskutečně skvělej, o tom žádná, ale už to Bendis nedokáže vytáhnout na úrověň Desatera. Závěr byl hrozně silnej a celej run obecně má strašně konzistentní kvalitu, kterou čtenář Marvelu zaznamenal asi jen u Claremontových X-menů a u Capa od Brubakera. Hned mám chuť přečíst si pokračování.
Zbylé příběhy navíc, takovej zákusek, jsou jen takové menší odrazy Bendisovo éry. What if je milej příběh, ale odráží se na něm problémy, který s takovejhlema příběhama mám; jsou hrozně uspěchaný, ukecaný a nic moc nepřidávaj, a jen se na nich autoři ještě dodatečně vyřádí, aby se neřeklo. Ultimate Team-up byl celkem milý překvapení, kde mě teda nejvíc zajímal Punisher, ovšem Spideyho role byla... No byla přesně taková, jakou bych mu v takovym příběhu dal.
Kresba hlavní série je skvělá, to už všichni ví, ovšem Team-up měl kresbu spíše artovou, tudíž někdy by mohl mít čtenář pocit, že se ztrácí, potažmo občas fakt zmatečná byla.
Skvělej konec, jedný z nejlepších komiksových sérií od Marvelu. Za mě 5*.

mearez
mearez | 19.1.2020 | Indiana Jones Omnibus: Další dobrodružství 1

Ale jo, šlo to. Přijde mi, že je tento komiks velice dobře hodnocen jen kvůli nostalgii, protože v nějákých scénách vidíme Indianu řídit sajdkáru, běhat po lanových mostech nebo bojovat s obrovskou převahou ať už v podobě siláka ze Španělska, nebo arabský ninji. Všechno v komiksu je strašně fajn, je z toho chvílema fakt cítit Indiana Jones, ovšem chvílema mi už přišlo trošičku otravný, jak se Indy ocitá stále ve stejných situacích, potažmo že vždycky vytáhne svůj býkovec a zhoupne se do bezpečí.
Taky se mi k Indymu upřímně moc nesedl styl klasické ongoing série, působilo to na mě trochu superhrdinsky. Místy taky byl komiks trochu víc ukecanej.
Kresba byla obecně celekm ok, ovšem v jednom příběhu byla celkem špatná. Taky jsem si všimnul, že ze začátku v prvních asi 5-ti sešitech, se autoři snažili trochu pracovat s panelama, což mi přišlo celkem pěkný.
Profanoušky Indiho povinnost, pro zbytek neuškodí, protože tahle série je kvalitní oddechovka, takže by si jí měl užít každej, kdo má rád dobrodružství a/nebo Indianu Jonese. Za mě 4*

mearez
mearez | 3.1.2020 | Captain America - Steve Rogers #01: Hail Hydra

Nářez. Asi jsme všichni schopní se dohodnout, že Brubakera nikdo v psaní Capa nikdy nepřekoná. Ovšem Nick Spencer zde (občas i doslova) čaroval s postavou Capa a vytvořil mu skvělej příběh, kterej dává smysl a není jen nesmyslná mlátička. Vysvětlení Hydra Capa zde dává skvělý smysl v rámci širšího univerza a přináší svěží, originální a zábavný příběh, u kterého jsem zase dostal chuť si přečíst Brubakerův run. Kresba byla fakt skvělá a už jen kvůli pěknému maistreamu bych tenhle book doporučil. Rozhodně budu pokračovat. Za mě 4*.

mearez
mearez | 1.1.2020 | Star Wars Omnibus: Letopisy rytířů Jedi 2

Ohledně tohoto omnibusu mám velice rozporuplné pocity. Prvotně mě štve moje osobní blbost, že jsem si nekoupil lepší omnibus, který by se mi líbil více, ovšem netřeba plakat nad rozlitým mlíkem.
Úplně první věc, která mi z prvu vadila skutečnost, že v knize nebylo moc odpichových bodů pro fanouška Star Wars, aby se zorientoval. Samozřejmě nepotřebuju žádné rasy, co už jsme viděli ve filmech, ale ze začátku jsem spoustu věcí moc nechápal, protože se moc neorientuji ve SW lore před Skrytou hrozbou. Jedie taky moc nemusim (což je celkem ironický), takže spousta věcí mi zde připadala hodně zkratkovitých, a hlavně otravný a nedůležitý žvásty o Síle mi strašně vadily (třeba neustále opakovaný fakt, že jedna z postav vidí jen pomocí Síly). Ovšem klobouk dolů autorům, že dokázali vystavět ke konci i kvalitní příběh (samozřejmě v rámci SW Expanded universe), kterej jsem si ke konci užil. Za sebe můžu říct, že poslední část odehrávájící se deset let po hlavních událostech této knihy, je podle mě nejlepší částí knihy. Konečně autoři upustili od nudných a nedůležitých bezcharakterních postav a uzavřeli příběh důležitým a propracovaným postavám.
Ovšem pro filmového fanouška, nebo člověka, kterej se sotva orientuje v Legendách i v novym kánonu je tahle kniha spíše napodobenina SW s více světelnejma mečema, která v kontextu filmový ságy neni absolutně důležitá. Na čtyři to neni, ale 3 jsou zase moc málo. V tuhle chvíli za mě teda lepší 3*.

mearez
mearez | 22.11.2019 | Modrá Crew #03 - Okko: Cyklus vody

Tak jo. Ekhö nemůže vycházet do nekonečna, to je jasný. Ovšem zde čtenář pozoruje velký pád kvality. Nic moc originálního autor nepřinesl, jen možná trošku více dospělého Usagiho, o což upřímně řečeno vůbec nestojim. Hrdinové jsou čtenáři naprosto ukradený, příběh se pousouvá jen ve chvílích kdy někdo umírá, což platí i u vývoje charakterů, příšery vystřihnuté jak z nějáké levné mangy dává dohromady komiks, který byl aspoň pro mě zklamáním. Aspoň teda, že se to rychle četlo, jinak bych Okko snad ani nedočetl. Kresba absolutně nezajímavá. Za mě 2*.

mearez
mearez | 10.11.2019 | Skalpy #10: Konec cesty

Asi jeden z nejuspokojivějších konců, co jsem zatím četl. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl a ještě spoustu navíc. U prvních dva sešitů jsem se trošku bál, že už nebude žádné větší vyvrcholení, ale můj strach nebyl na místě, protože zbytek knihy je nabytý akcí a dějem. Kresba je jako vždy úžasná a je škoda, že už nevyjde další kniha. Za mě 5*, jak za knihu, tak za sérii.

mearez
mearez | 9.11.2019 | Skalpy #09: Zatni pěsti

Asi zatim nejnabitější kniha z celé série. Už je cítit, že se blížíme ke konci a jde do tuhého, zvrat střídá zvrat a nevím jak ostatní, ale já jsem komiks zhltnul na posezení. Skvělá práce s postava (jako vždy), skvělá kresba (jako vždy) ale hlavně skvělej scénář (jako vždy) mě extrémně nabudil na další knihu. Za mě 5*.

mearez
mearez | 3.11.2019 | Comicsové legendy #18: Spider-Man #06

Stan Lee mě nikdy moc nechytal, ovšem ve Spider-manovi ho vyloženě žeru. Tento sedmdesátkový Spidey je prostě klasika, ne že ne. Skvělá, ale bohužel černobílá, kresba doplňuje sice ne moc propracovaný příběh, který je ale hodně zábavný a akcí nabitý. Sice Spideyho nemusím, ovšem tohle je prostě klasika, která obstojí i v dnešní době. Za mě 4*.

mearez
mearez | 9.2.2020 09:06 | Sběratelský klub

Milo_Harwey: Vim, že hodně chválený je Superior Spider-Man, toho chválí spousta komiksáků, ovšem nevim, jak kvalitní je ten Team-up. Spider-Woman (Gwen Stacy aka Spider-Gwen) je taky hodně chválená část Spideyho mýtu. Pak bych řekl, že celkem kvalitní jsou Secret Avengers (ovšem začátek této série u nás vyšel, takže si kdyžtak najdi receze na comicsdb). Já osobně si koupim jen Nick Fury Jr., agenta Coulsona, Secret Avengers a Spider-Woman. O zbytku toho moc nevim.

mearez
mearez | 8.1.2020 20:16 | Pindárna

Zdravím. Je bezpečný objednávat z německého Amazonu komiksy? Nebo nedoporučujete Amazon?

mearez
mearez | 31.10.2019 19:44 | Povinná četba

Díky všem za tipy

mearez
mearez | 31.10.2019 15:30 | Povinná četba

Měl by pro někdo nějáké kvalitní hororové doporučení? Jak v češtině tak v angličtině

mearez
mearez | 7.10.2019 07:29 | Filmový a hudební klub

Nový trailer na Rick and Morty 4

http://www.youtube.com/watch?v=Rw6BrzB1drs

mearez
mearez | 25.9.2019 18:24 | Filmový a hudební klub

Fimi: Nemusím se tu snad rozepisovat o rozdílu mezi historickými osobnostmi a fiktivními postavami.

mearez
mearez | 25.9.2019 17:00 | Filmový a hudební klub

A napadlo vás všechny chytráky, že to třeba může být i tím, že ten fiktivní svět nevypadá realisticky, když jsou všichni superhrdinové hetero běloši? Tolik k lidem, který přehnaně řešej realistčnost univerza a pak jsou nasraní, když je Iceman gay.
filosof: Ano studia se snaží vypadat moderně a upozornit na sebe. A to je něco špatnýho? Kdyby se tím, co jsi naspal řídili komiksový tvůrci, tak by nevznikla ani hrstka toho, co čteme dneska. Zapomínáš, že primárním účelem filmů, potažmo komiksových blockbusterů, je na sebe upozornit a být moderní a ve všem první, což je prakticky účel blockbusteru. A ten se v dnešní době musí zavděčit jak lidem, jako jste vy, tak menšinám.
A zmiňovat Battle Scars je trošku hloupý, protože jestli syn Nicka Furyho neni uvěřitelnej příběhovej prvek, tak se divim, že sis nad celou frančízou Marvel/DC nevytrhal vlasy. Možná je hloupý přizpůsobovat komiksy filmům, ale přijde mi naprosto v pohodě hodit do filmu černocha v roli Jamese Gordona. Proč ne? Dyť to neni kánon, je to vůči komiksový hlavní linii paralelní vesmír, tak proč sakra řešit černošský postavy? Ale z týhle smyčky neni návratu, protože ve chíli, kdy bude ve filmu Two Face hrát černoch, tak se budou moct všichni podělat, tak studio vytvoří novou postavu, a všichni se budou moct podělat z toho, že nám film podsouvá multikulti. A nakonec, jsou to jen fiktivní postavy, takže proč to vůbec řešit?

mearez
mearez | 24.9.2019 15:57 | Filmový a hudební klub

Fimi: Já vždycky říkám, že jestli je dobrej herec a příběh, uvěřitelná postava, tak nezáleží na tom, jestli Wolverina hraje Jackie Chan nebo Jessica Biel. Navíc v komiksech se tohle děje celkem dost, a Spider-woman (která je mimochodem výborná postava), X-23 nebo Kate Bishop jsou vřele přijatý postavy, i když jsou jasnej rip-off již existujících postav. A vsadim se, že Hawkeye od Fractiona máš rád, takže nebuď salty a počkej, jak se novej Batman vyvine. Třeba se ti bude líbit.

mearez
mearez | 24.9.2019 14:54 | Filmový a hudební klub

Svět se v prdel obrací, to možná jo, ale kvůli lidem, který jsou schopný řešit barvu pleti fiktivní postavy. Geniální fakticky. Navíc je to fiktivní realite, neni to kánon.

mearez
mearez | 19.9.2019 21:48 | Filmový a hudební klub

Friendly reminder: V kinech běží Ad Astra, což je asi k tomuto datu můj nejsilnější zážitek v kině. Rozhodně to není film pro každého, ale okoštujte ho, protože film obsahuje jak skvělý myšlenky, tak spoustu skvělých záběrů a Pitt odvádí skvělou práci.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 23.2.2020 20:51
Komentáře u comicsů: 293
Hodnocení comicsů: 378
Příspěvků ve foru: 100

Sbírka (z CDB)

Četl: 390 (cca 104107 Kč)
Má: neveřejné
Chce: neveřejné
Shání: 19 (cca 6844 Kč)
Nabízí: 13 (cca 3867 Kč)