mearez

mearez

Jméno: Kaiser Söze
Email: vulcanmember@gmail.com

mearez
mearez | 9.9.2019 | Banda #01: Karty jsou rozdaný

Po seriálu jsem se rozhodl, že si dám komiks. No a nezklamal, i přes to, že se mi seriál líbil víc. Furt je z toho cítit Ennis, z čehož jsem byl spokojenej. Kdo má rád Ennise, ten si pošmákne, kdo nemá bude asi kroutit hlavou. Naápad skvělej, provedení skvělý, kresba horší. Podtrženo sečteno, za mě pěkný 4*.

mearez
mearez | 8.9.2019 | Ultimátní komiksový komplet #029: Tajná válka

Tak kresba je určitě hlavním tahounem celého komiksu, protože příběh ač originální a reágující na politicku 21. století není nic závratného. Takže ve finále je to pěkně nakreslená hovadinka, s myšlenkou, ale horším provedením. Přecejenom to mohl Bendis roztáhnout do více sešitů. Za mě 4*.

mearez
mearez | 8.9.2019 | Scott Pilgrim #06: Hodina slávy

Parádní vyvrcholení skvělý série. Za mě 5*.

mearez
mearez | 4.9.2019 | Ultimátní komiksový komplet #014: Captain America: Nový úděl

OK, takže si to shrňme. Zde na databázi se jedná asi o celkem rozporuplný komiks, protože buď se vám Nový Úděl líbí, nebo ne. No tak jsem si komiks přečetl, no a přijde mi, že někteří lidé, s určitou averzí vůči americké propagandě, si přečtou komiks s vlasteneckým nádechem bijícím do očí, ještě ke všemu nepochopí jeho poselství, a pak jsou tu strašně salty, že si američani dovolujou po 11. září trošku zvednou náladu aspoň pomocí populární kultury.
První věc, která se mi na komiksu strašně líbila, byla samotná postava Capa, který je očividně zdrcený z událostí 9/11. A dívat se, jak sám Cap zachraňuje před explozí člověka, který se ho vteřinu předtím snažil zabít, je prostě skvělý. Pastva pro oči, zahřeje na srdci. S tím se pojí rámečky, které popisují Capovo myšlenky. Občas skrývají skvělé názory a postoje, které určitě zastáváme všichi (tento pocit jsem měl hlavně ke konci), což je hodně skvělý. Příběh by mohl být lepší, přecejenom zase se do toho trošku zamíchaly sci-fi prvky, a to se vůbec nemuselo stát. Čte se to svižně a kresba a hlavě obálky jsou super, takže už jen kvůli kresbě by čtenář komiksů o tento kus měl alespoň zavadit. Za mě pěkný 4*.

mearez
mearez | 2.9.2019 | Američtí bohové #01: Stíny

Long time no see, you dirty Gaiman. Dal jsem si od Gaimana pauzu, protože Sandman mě moc nenadchl, no a po nějáké té době jsem sáhl po komiksu Američtí Bohové, no a asi můžu říct, že s tímto autorem končím. Kniha má skvělou kresbu, obálky jsou taky skvělý a to je tak něják všechno. Jinak jsou Američtí Bohové nudný příběh o podivných lidech z různých koutů USA, jejichž příběhy na sebe v ideálním případě jen volně navazují, a ve finále se jedná o jeden velkej clusterfuck, kterej pomalu ani nedává smysl. Tento komiks z roku 2017(!) dost připomíná retro, protože popisných rámečků je tam tolik, že se čtenář cítí, jako by četl knihu, potažmo je zde prostě ignorováno pravidlo ,,show, don't tell'', což se může chvíli zdát celkem příjmené, ovšem v druhém sešitě už komiks začíná být celkem nuda, a už jsem se nutil komiks dočíst. Toto by tolik nebylo do očí, kdyby prvních pár sešitů nebylo prakticky o ničem. A pokud někdo, kdo tento komentář čte, chce začít být salty, tak věz, že se jedná o můj naprosto subjektivní názor. Za mě 1*, Gaimana na dlouhou dobu vysazuju.

mearez
mearez | 1.9.2019 | Liberty Meadows 01: Ráj

Zde si opravdu nevím rady. Celý komiks, který má mimochodem něco přes 100 stran materiálu, jsem se zasmál párkrát, a to ani ne pořádně, takže v hlavním úkolu tento komiks selhává. Stripy jsou občas originálněji provedené, za což palec nahoru, kresba je prostě super, ovšem vtipy (které mi ani napoprvé nepřišly vtipné) jen tlačily na pilu, a ke konci už všechny ty opakující se gagy trošku lezly na nervy a díky tomu vidim poslední 3 hodiny jako ztracený čas. Ale humor je extrémně subjektivní, takže pokud tohle někdo čte, tak berte můj komentář s rezervou. Za mě 2*.

mearez
mearez | 29.8.2019 | Scott Pilgrim #05: Proti celému vesmíru

Z celého komiksu je asi nejlepší cliffhanger na konci, ovšem jedná se celkově, alespoň podle mě, o nejlepší díl série. Těšim se na další díl. Za mě 5*

mearez
mearez | 29.8.2019 | Scott Pilgrim #04: Na vlastních nohou

Komiks si drží kvalitu i ve 4. díle série, a pokud se bojíte opakujících se motivů v prupběhu série, rozhodně se nemáte čeho obávat, komiks překvapuje stále víc a víc. Za mě 4*.

mearez
mearez | 28.8.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #079: Miles Morales, Ultimátní Spider-Man

Karlito_69: Jak píšeš, hlavním příběhem je něco, co u nás nevyšlo, jen úvodní 2 sešity jsou z UKK: Kdo je Miles Morales?

mearez
mearez | 27.8.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #079: Miles Morales, Ultimátní Spider-Man

Tak toto bylo bájo. O sérii Spider-Men vím už delší dobu, ale čekal jsem, až vyjde v češtině. Musim říct, že tentokrát se fakt jedná o výstavní kousek. Skvělé intro do postavy (ovšem pro ty, co četli UKK s Milesem Moralesem, to není nic nového) a pak následuje skvělá série o Spider-menech dvou světů. Plus se český čtenář po dlouhé době konečně podívá do Ultimate Universe. A ta kresba! No prostě lahoda. Nejedná se o další Spider-man rip-off, ale o skvělý komiks, který by si měl koupit nejen každý fanda pavoučí hlavy. Za mě 5*.

mearez
mearez | 17.9.2019 15:44 | Filmový a hudební klub

Fimi: co Hyperion nebo Black Bolt? O Adamu Warlockovi už se totiž nějákou dobu jedná, takže by Cavill mohl dostat nějákou jinou roli

mearez
mearez | 9.9.2019 18:23 | Pindárna

Fimi: Iron Fist od Brubakera je dobrej, vrhá to na Fista zase trošku jiný světlo (jako to Brubaker udělal už u Capa), takže jestli čekáš špatnou postavu, tak tě Brubaker rychle vyvede z omylu.

mearez
mearez | 7.7.2019 22:12 | Filmový a hudební klub

karl173: Stranger Things jsem dokoukal včera, no a finále fakt stojí za to. Má to hodinu dvacet minut a je to skvělá podívaná, jak trikově, tak příběhově, můžu vás ujistit, že pokud seriál hodně prožíváte, tak na konci posledního dílu ukápne nejdena slza. Myslim si, že kdyby seriál touto sériií skončil, tak by to sice byla škoda, ale bylo by to skvělý zakončení, jenže je v poslední epizodě je jedna potitulková scéna, která vás rychle vyvede z omylu, protože se jedná o slušnej cliffhanger pro nejednu postavu. Snad jsem toho moc nevyzradil...
Edit: Novou postavu, Robin, jsem si strašně oblíbil, což jsem vůbec nečekal. Nejvíce prostoru asi dostali Hopper, Joyce, Billy, Max a El. Na mého oblíbence Stevea nezbylo tolik prostoru, jak bych si představoval, no a Hopper je tu nejlepší asi od konce 1. série. Na konec bych dodal: nejlepší je furt 1. série, ten pocit při sledování je nezaměnitelnej, pak je 3., která se tomu pocitu z 1. série dost přiblížila, a úplně poslední je 2. série, která byla dle mého strašně slabá (až teda na postavy Stevea a Dustina).

mearez
mearez | 6.7.2019 14:44 | Filmový a hudební klub

Fimi: Odhalení identity bylo logický, když bylo v celym filmu vidět, že se Peter moc o držení svého tajemství pod pokličkou moc nestará a řekne svoje jméno lidem, který vidí poprvý v životě.

mearez
mearez | 4.7.2019 23:13 | Filmový a hudební klub

Doppelganger: Postava Nick Furyho je založená na tom, že je to v celku badass týpek, kterej je o krok před každým hrdinou i padouchem. Ovšem jak v Captain Marvel tak ve Spider-manovi je jeho postava jen vtipkující idiot (samozřejmě intenzivnější to bylo v Captain Marvel - nejdebilnější bylo asi to, jak přišel o oko).

mearez
mearez | 4.7.2019 20:37 | Filmový a hudební klub

Můj názor na Spider-man: FFH
Za mě novej Spidey absolutní spokojenost. Jen ten Fury byl zase obětí vtipů, což mi přijde špatně a nesouhlasim s tim, ale ok. Mysterio byl skvělej charakter, ovšem přijde mi, že se zde trošku opakovala motivace jiné postavy. Ovšem Mysterio byla asi nejlepší postava v celém filmu. Praha byla asi nejzajímavější část společně s první potitulkovou scénou, která byla neskutečnej nářez, a za mě jedna z nějlepších potitulkových scén. Druhá byla dostatečně meh, protože nic moc neukázala, a byla celkově nepotřebná a její napojení na film je strašně nucené. Postavy mě byvily všecky, až teda na Flashe a toho divnýho asiata, což byly celkem chabě napsaný charaktery. Zábavný taky bylo, jak Far From Home interpretoval 1. a 2. lusknutí. Za mě by to bylo 8/10.

mearez
mearez | 8.5.2019 12:02 | Filmový a hudební klub

Fimi: Asi tak, v prostředí téměř dokonalejch superbohů je to skvělá změna

mearez
mearez | 7.5.2019 22:53 | Filmový a hudební klub

karl173: Tak u mě teda Captain Marvel úplně potopil promrhanej charakter Mar-vella a ještě plot twist se Skrullama. Řekl bych, že naopak i jedna chyba, která se týká třeba plot twistu, kterej se mi ale nelíbí, tak může celej film potopit, protože tato událost udává další směřování charakterů v budoucnu (zrovna ty Skrullové nabo Mar-vell). Rozhodně neříkám, že se vám ten film nemůže líbit, ale osobně mi přijde, že pokud se mi film nelíbí třeba jen v jednom zvratu tak už to může ovlivnit celej tvůj názor na film. Taky se Infinity War líbí lidem převážně jen kvůli závěrečné scéně, která je jedním z nějvětších cliffhangerů. a ty lidi ten film na základě toho hodnotí a už se tolik neutápěj v tom, že humor byl třeba debilní, postavy blbě napsaný, atd (to jsem jen plácnul a neslučuje se to s názore, který mám na tento film). Abych to shrnul myslim si, že je právě klíčové hodnotit filmy podle i třeba jedné chyby, protože když se ti ten film kvůli té chybě prostě nelíbí a už ti ta chyba zkazí zážitek z filmu, tak už nejseš hejtr, ale prostě jen člověk, co má takový názor na film, protože prostě byl zklamaný. Alejako je jasný, že člověk hodnotící Infinity War na základě toho, že je nedokončená (i když je to jasně jen půlka příběhu) je retardovaný.

mearez
mearez | 6.1.2019 12:45 | Filmový a hudební klub

hroubek: U Shazama mi zatim přijde, že si DC řeklo, že si udělaj komedii ve stylu MCU, ovšem to vůbec nevadí, protože to zatim vypadá na fajn superhrdinskej popcorn. A celkem se mi líbí, že Shazam je prakticky taková ukázka toho, jak by se choval puberťák, kdyby měl superschopnosti. Těšim se na to celkem dost, ovšem ruku na srdce, trhákem dubna budou Avengers, možná Hellboy

mearez
mearez | 25.12.2018 14:46 | Pindárna

Mohla by mi tu nějáká hodná duše shrnout, co se stalo v prvním omnibusu Daredevila od BBartu?

Aktivita

Naposledy přihlášen: 17.9.2019 20:40
Komentáře u comicsů: 275
Hodnocení comicsů: 361
Příspěvků ve foru: 89

Sbírka (z CDB)

Četl: 372 (cca 96291 Kč)
Má: neveřejné
Chce: neveřejné
Shání: 19 (cca 7495 Kč)
Nabízí: 24 (cca 7376 Kč)