mearez

mearez

Jméno: Matěj Tonka
Email: vulcanmember@gmail.com

mearez
mearez | 18.1.2019 | Punisher MAX #05: Otrokáři

Čím víc Punishera čtu, tím větší pro něj mám slabost. Asi nebudu objektivní, ale to je mi fuk. Tahle série si prostě kvalitu drží, je super, nikde nezaostává a pořád mě hrozně baví. Snad to bude takhle dál pokračovat. Za mě 5*.

mearez
mearez | 18.1.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #063: West Coast Avengers

Za mě absolutní pecka. Už dlouho jsem si chtěl přečíst první minisérii West Coast Avengers, a teď se mi dostalo té šance. První minisérie je naprosto skvělá, vystupují tam sice postavy, které nejsou tolik populární, ale o to je tento komiks lepší. Kresba byla super a obecně jsem si první čtyři sešity užil, už jen proto, že moje nejoblíbenější komiksůvá éra jsou 80s. Druhá část, tedy devadesátkový West Coast Avengers, jsou sice trošku horší, ale pořád mě to bavilo a až na kresbu, která místy ucházela, byl zbytek knihy taky super.
Pokud si chcete rozšířit obzory a poznat další část historie Avengers, tak tohle je přesně kniha pro vás. Ale nečekejte žádnou velkolepou bitku, tohle je spíš takové oddychnutí od normálních Avengers. Za mě 4*.

mearez
mearez | 8.1.2019 | Sandman #01: Preludia a nokturna

Po přečtení komentářů zde na comicsdb jsem po tomhle komiksu sáhnul ihned, jak byl v knihovně volný. Ale asi jsem čekal něják moc. Po předmluvě (o které budu ještě hovořit) jsem si myslel, jaký tohle bude přelomový komiks, který mi změní pohled na žánr. Ovšem nic takového se nekonalo. Bohužel. Předem varuju lidi, kteří nesnesou rozdílné názory, že tenhle komentář se jim líbit nebude.
Takže. Začnu asi prvním sešitem. Kdybych si tento komiks koupil, tak bych ho asi po dočtení prvního sešitu vrátil. Změť úplně nesmyslnejch postav, celkem jsem se i cítil, jako kdybych už naskočil do série, která vychází deset let a ne, že čtu první sešit. Chápal bych, kdyby jsem začal číst prostředek nějáké komiksové série, ovšem já jsem se místy ztrácel v ději. Druhý sešit představý naprosto nezajímavé a zbytečné postavy, ještě ke všemu je nudný a šíleně ukecaný, místy jsem si říkal, že to už vážně zavřu. Třetí sešit je o poznání lepší a bavil mě mnohem víc. Constantine je skvělý doplněk, bavil mě tam a já jsem si u druhého sešitu začal říkat, že vesměs to neni tak zlý. Ovšem pak nastal naprostý nonsens. Čtvrtý sešit byl absolutní hovadina (vlastně takový rap battle mezi démony, ale u tohohle sešitu už jsem si začal vážně říkat, jesli neni celá předmluva myšlena ironicky). Pátý sešit mě bavil, linka s doktorem Destiny začíná oonečně být zajímavá (aspoň něco) a Sandamn zažije konečně nějákou tu prohru, jestli se tomu dá tak říkat. Šestý sešit mi přišel jako naprostá výplň bez jakéhokoliv smyslu, ve kterém jenom Gaiman potvrdil, že je doktor Destiny jen nezajímavá postava, což mě trošku zklamalo. Sedmý sešit je jen vyvrcholení celkem jednoduchého a ne moc zajímavého příběhu. Osmý sešit byl, aspoň tedy pro mě, dost zajímavý a celkem se mi i líbil. Bylo to takové slaďoučké zakončení dost podivného komiksu.
Kresba se mi líbila, ani mě upřímně nemrzelo, že u čtu černobílou verzi. Obálky ale byly strašně ošklivé, jejich styl se mi moc nelíbil.
Určitě je to skutečně převratné a úžasné dílo, nikomu neberu, že se mu to líbí (dobře pro něj), ale mě se tento komiks prostě nelíbil. Plusem byly tři sešity (třetí, pátý a osmý), ovšem to moc nemělo vliv na celkové zklamání z komiksu, protože příběh jako takový nebyl moc zajímavý. No, tak už aspoň vim, do jakého komiksu rozhodně nikdy nedám peníze, ale pokud jsou zbylé díly nějáké razantní zlepšení oproti první knize, rozhodně mi to někdo napište. Ovšem v tuto chvíli za mě 2*.
A teď k předmluvě, po který jsem byl dost zmatený. Možná kdyby se mi komiks líbil, by jsem nad tím jenom mávl rukou, ovšem to nic nemění na tom, že si F. Paul Wilson v předmluvě slušně řečeno dost protiřečí. Můj první problém s předmluvou je, že pan Wilson řeší popírání fyzikálních zákonů v raném superhrdinském komiksu. Už jen to je na pořádný facepalm, protože je to jako řešit, že by Gandalf nemohl vstát z mrtvých, protože by nepřežil pád do vody. Obecně mi vrtání se ve fantasy a sci-fi žánru a následném aplikování klasické fyziky přijde naprosto hloupé. Tím ovšem předmluva nekončí. Autor kritizuje staré superhrdinské komiksy za to, že v nich nefunguje hybnost, atd. v předmluvě, a teď se podržte, ke komiksu, který je o pánovi snů s pytlíkem plným kouzelného prášku, který bojuje se záporákem, který vlastní kouzelný amulet a částí jeho přezdívky je slovo doktor, a aby toho nebylo málo, součástí jeho výbavy je plášť. To je jak říct ,,Nemám rád sýry ale miluju ementál." Ale to je jen tak na okraj...

mearez
mearez | 6.1.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #004: Hawkeye

Na to, jak moc tohle Lenny vychvaloval, tak jsem čekal něco trochu jinýho. Ovšem i tenhle komiks mě něčím dokázal překvapit.
První dva retro sešity mě bavili a jsem rád, že jsem si mohl konečně přečíst slavný sešit Avengers 16, kde se změnila sestava týmu. Za to palec nahoru.
Hlavní příběh nebyl špatný. Poznal jsem nové postavy včetně Mockingbird a nějákých těch ,,céčkových'' záporáků. První sešit mě moc nebavil, ale od druhého to byla slušná jízda, hlavně třetí sešit, ten byl asi nejlepší.
Kresba byla místy pěkná, místy ošklivá. Gruenwald dost podivně kreslil postavy a celá anatomie postav v komiksu byla podivná.
Na seznámení s postavou Hawkeye je to super, ale na osmdesátky se jedná o průměr. Za mě 4*, jen díky výše zmiňovanému sešitu Avengers.

mearez
mearez | 6.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #004: Wolverine

Wolverina mám hodně rád a už dlouho jsem sháněl tento komiks. Pak jsem si uvědomil, že se jedná jen o čtyři sešity, čehož jsem se bál. Jak se ale nakonec ukázalo, moje obavy byly naprosto zbytečné.
Oba dva titulní tvůrce mám hodně rád. Stvořili naprosté klasiky superhrdinského žánru a jak se píše v bonusovém materiálu, tohle je absolutně ultimátní kombinace. A tohle duo vůbec nezklamalo. Na první pohled se můžou čtyři sešity zdát jako extrémně málo prostoru pro nějákej super příběh. Ovšem zdání může klamat a je chyba podceňovat tyto slavné tvůrce. Asi tady už nenapíšu nic, co by podemnou nebylo již zmíněno. Japonské prostředí se k tomuhle komiksu naprosto neskutečně dobře hodilo, všechny události v komiksu mají význam, komiks nemá žádná hluchá místa, prostě naprosto neskutečnej úlet.
Komiks je skvěle nakreslenej, tady snad neni, co vytknout, snad jen to, že občas Frankovi nešli obličeje.
Tohle je prostě jedna z největších X-menovských klasik, kterou nejde nemít rád. Za mě rozhodně 5*.

mearez
mearez | 1.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #036: Astonishing X-Men: Nadaní

X-meni jsou značka, která mě snad nikdy nezklame. Whedon krásně navazuje na X-meny od Morrissona, dovolil bych si říct, že Whedon odstartoval mnohem lépe než Morrisson v New X-men a tempo drží prakticky celou knihu. V komiksu nejsou hluchá místa, až tedy na jedno oživění, které je překvapující, ale mě osobně jakékoliv oživení komiksových postav vždycky neskutečne štve (až tedy na Buckyho a Captaina Americu v Avengers #4). Zápletka se mi líbí, Nick Fury se mi líbí, postav yjsou skvěle napsaný, opravdu scénáristicky se jedná o skvělý kousek.
Kresba ovšem vázne. Cassaday vůbec nejde do detailů, všechno působí sterilně a hlavně místy chybí nějáké propracovanější pozadí.
Jedná se o naprosto skvěle napsaný, ale hůře nakreslený komiks, který má skvělé tempo. Pro fandy X-menů naprostá povinnost. Za mě 4*.

mearez
mearez | 30.12.2018 | Ultimátní komiksový komplet #048: Captain America: Vyvolení

Captaina Americu mám velice rád, a upřímně řečeno, mám rádši novější příběhy, které nejsou patriotické a heroické až běda, ale spíš jsem na příběhy typu Brubakerovo run na Captainovi.
Když jsem si přečetl, o čem je tento komiks, měl jsem za to, že to budou poslední okamžiky po Steveovo smrti v hlavní řadě. No, hned po přečtení prvního sešitu a náhodného a rychlého pročtení komentáře scénáristy, jsem byl vyveden z omylu a trošičku i smutný, že se nejdená o kánon, nýbrž o alternativní příběh typu co kdyby Cap umíral. No a potom jsem komiks dočetl, a vlastně jsem si z toho nic neodnesl. Komiks má super tempo, rekonstrukce Capova života se mi líbila a prostředí státu zmítaného válkou je vykresleno vážně skvěle. Ovšem pak přichází části, kde jsem se opravdu musel pousmát. Tragický záběr na polozničený Pentagon s popiskem ,,Vím, že ses přidal k armádě, protože chceš, aby tvoje rodina žila v bezpečí'' je krásná ukázka toho, že už i sami američani si myslí, že to co dělají, je správné. Vůbec jsem nachápal celou premisu údržbáře, který chtěl SPOILER zavraždit prezidenta SPOILER a vrcholem celé téhle estrády byla dvojstránka plná pravých amerických hrdinů, kteří nasazují životy každý den, ne jako zlý politici, kteří z nás vysávají peníze a teroristi
Ovšem komiks je nakreslený opravdu skvěle, obálky jsou jedna radost a u kresby fakt není, co bych vytknul.
Pokud si myslíte, že se jedná o komiks, který navazuje na sešit Captain America vol. 5 #25, tak tohle přesně není komiks pro vás. Díky tomu jsem byl trošku zklamaný. Ale navzdory mému hejtu výše, jsem si komiks celkem užil, ale místy mi přišel extrémně hloupý a extrémně patriotický, což nemám rád. Je to příjemná jednorázovka, která má super kresbu a je to zase jiný pohled na starou postavu. Za mě 3*.

mearez
mearez | 23.12.2018 | Lobo #01: Bullíkův případ a další příběhy

Do Loba jsem se upřímně moc pouštět nechtěl, ovšem nakonec se jedná o celkem fajn počin. Vlastně ani nevim, co bych k tomu napsal, protože se mi všechny příběhy líbily, kresba byla pěkná, sem tam nějáká reference, prostě celkem zábavnej komiks. Ovšem nemůžu se ubránit pocitu, že Velkej šéf hraje jen na sprostá slova. V celé knize nebyl vtip, u kterýho bych se zasmál, což mě trošku mrzelo, protože jsem na Loba slýchával jenom samou chválu. Vesměs v celé knize neni žádný trošku inteligentnější humor, což mi na primárně vtipný komiks přijde jako chyba. Ale jinak u knihy jako takové jsem se nenudil, celkem mě to i bavilo, ale chyběl mi tam trošku lepší humor.
Lobo je prostě fajn jednohubka, která mě moc nenadchla a stále přemýšlím, jestli by stálo za to, si v budoucnu ještě nějákýho Loba přečíst. Za mě 4*.

mearez
mearez | 21.12.2018 | Kick-Ass: Nářez

Tomuhle komiksu jsem se dlouho vyhýbal, ale ani nevím proč. Hned po přečtení několika stránek mě tahle kniha chytla a nepustila až do konce.
Nejlepší na tomhle komiksu je hlavní postava Dave. Upřímně řečeno nikdy jsem se nedokázal ztotožit s Peterem Parkerem, ale Dave je úplně jiný kafe. Jedná se asi o první komiksovou postavu se kterou jsem schopen se ztotožnit. Ale teď k příběhu. Je to prakticky podobný Daredevilovi s tím rozdílem, že Matt Murdock neni komiksový nerd. Ale to ničemu nevadí. Kick-ass funguje na jedničku a i přes pár klišé se jedná o hodně originální kousek, který by si měl každý komiksový nerd přečíst.
Kresba nebyla špatná, ale čím víc mám načteno, tím víc se mi Romita Jr nelíbí. Ovšem tady to tak hrozný nebylo a vlastně se jeho kresba k tomuto komiksu celkem i hodila.
Tenhle první book mě celkem navodil ke koupi dalších knih, a celkem se i těším. Pro komiksový nerdy naprostá povinnost. Za mě 5*.

mearez
mearez | 20.12.2018 | Punisher MAX #01: Na začátku

Tak tohle není vůbec špatný začátek. Hned v první knize Ennis ukazuje, že jeho Punisher bude jinej. A to dost. Možná nebudu moc objektivní, ale mě to prostě bavilo od začátku až do konce. Ano, bylo to trošku ukecanější, ale mě to nevadilo. Kresba byla v pohodě, ovšem na sérii Punisher MAX pracovali i lepší kreslíři. Za mě definitivně 5*, nemá to chybu.

mearez
mearez | 6.1.2019 12:45 | Filmový klub

hroubek: U Shazama mi zatim přijde, že si DC řeklo, že si udělaj komedii ve stylu MCU, ovšem to vůbec nevadí, protože to zatim vypadá na fajn superhrdinskej popcorn. A celkem se mi líbí, že Shazam je prakticky taková ukázka toho, jak by se choval puberťák, kdyby měl superschopnosti. Těšim se na to celkem dost, ovšem ruku na srdce, trhákem dubna budou Avengers, možná Hellboy

mearez
mearez | 25.12.2018 14:46 | Pindárna

Mohla by mi tu nějáká hodná duše shrnout, co se stalo v prvním omnibusu Daredevila od BBartu?

mearez
mearez | 20.9.2018 20:36 | Slevy, výprodeje, bazary

Richie: V ČB v Kanzelsbergeru byl jeden čas Darkhawk #1. Chtěl jsem ho koupit, ale někdo mě předběhl....

mearez
mearez | 17.9.2018 16:26 | Filmový klub

Doppelganger: Děkuji

mearez
mearez | 17.9.2018 16:01 | Filmový klub

Zdar. Nemáte někdo nějáké seriálové doporučení? Komiksové i nekomiksové.

mearez
mearez | 12.9.2018 23:09 | Filmový klub

Fimi: Není to oficiální, navíc Cavillova agentka tuto zprávu popřela a řekla, že nic takového se nedělo.

mearez
mearez | 9.7.2018 15:49 | * Připomínky a návrhy

Skvělý, jdu se podívat :)

mearez
mearez | 8.7.2018 12:37 | Pindárna

aha

mearez
mearez | 7.7.2018 15:16 | * Připomínky a návrhy

Mě taky, už jsem to chtěl taky napsat...

mearez
mearez | 7.7.2018 15:15 | Pindárna

Fimi: Nezmřel dnes, ale před týdnem v pátek. Dnes ho našli

Aktivita

Naposledy přihlášen: 21.1.2019 18:00
Komentáře u comicsů: 212
Hodnocení comicsů: 297
Příspěvků ve foru: 79

Sbírka (z CDB)

Četl: 308 (cca 73626 Kč)
Má: neveřejné
Chce: neveřejné
Shání: 23 (cca 9703 Kč)
Nabízí: 15 (cca 4935 Kč)