Ultimátní komiksový komplet #021: Amazing Spider-Man: Návrat
Hachette Fascicoli1. vydáníleden 2013série Ultimátní komiksový komplet 21/120
4.5
...
V mládí byl Petr Parker dost osamělý, takže poté, co ho kousl radioaktivní pavouk, držel své nově získané superschopnosti v tajnosti. Jeho jediná snaha získat pomocí svého daru peníze skončila vraždou strýčka Bena. Zdálo se, že nikdo nerozumí problémům, jaké přináší snaha vybalancovat svůj život mezi normální existencí a superhrdinskými skutky. Až doteď. Objevuje se tajemná postava, se schopnostmi velmi podobným těm, které má Petr. Kdo je ten tajemný muž? Kdo jsou lidé, které zastupuje? A co je to prastaré zlo, které právě připlulo do Ameriky a shání se po Petrovi?

V české mutaci vyšel tento svazek jako první v pořadí.

Každá kniha obsahuje exkluzivní rozhovory s autory a kreslíři, shrnutí minulých událostí, galerie postav, náčrtky, seznam zásadních knih a jiné zajímavé informace. Hřbety jednotlivých knih tvoří marvelovskou krajinu, jejímž autorem je výtvarník Gabriele Dell´Otto (Tajná válka). Vychází jednou za 14 dní.

Součástí zvýhodněného balení je plakát formátu A1 s marvelovskými hrdiny.

Obsahuje sešity série The Amazing Spider-man (Vol. 2) #30-35 (červen 2001 - listopad 2001)

Svazek, který vyšel během testovacího období (v září a říjnu 2012, v cca týdenních rozestupech, první 4 knihy, jen v několika vybraných městech), má nepatrně menší rozměry a jeho titulek je vyveden v bílé barvě.


Scénář
J. Michael Straczynski
Art
John Romita Jr.
Obálka
J.Scott Campbel
Lettering
Karel Petřík
Překlad
Jiří Pavlovský
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
ISSN 2280-708X
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
177 x 266 mm
Hmotnost
606 g
Tisk
barevný
Původní cena
49 Kč
Originál
The Amazing Spider-Man #01: Coming Home (Marvel Comics, 2002)
Varianty
Komiksový výběr Spider-Man #051: Návrat domů (2021)
Ultimátní komiksový komplet #021: Amazing Spider-Man: Návrat (2013)
The Amazing Spider-Man #01: Návrat (2. vydání) (2011)
The Amazing Spider-Man #01: Návrat (2003)
První kniha Ultimátního komiksového kompletu a hned pecka všech pecek. Scénárista J. Michael Straczynski vdechl do legendární postavy novou energii a obohatil ji i o pochybnosti okolo samotného zrození coby superhrdiny. Příběh je to čistý a vyvážený, velkolepý a dramatický, plný akce i času na přemýšlení, úderný i pokorný. Je v něm všechno to, co dělá Spider-mana Spider-manem a ještě něco navíc. Mýtické pohrávání si se zvířecími symboly, totemistická síla, kolumbovská otázka, originál versus napodobitel, postavit se výzvě nebo utéct a je možné zachránit alespoň někoho, když už ne všechny? - to je jen pár motivů, které Straczynski včlenil do svého vyprávění, a pár otázek, na které hledá odpovědi. Kreslíř John Romita jr. mu k tomuto hledání poskytl mohutný a precizní vizuální aparát, který přestože ctí klasické postupy, je moderní, dynamický a především inovativní. Jedno a více stránkové pohybové studie jsou tou nejokázalejší ukázkou právě řečeného a jsou bez debat ohromující. Bavily mě i ty klidnější, zadumanější pasáže, už proto, že dělají z Petra Parkera člověka, kterým (i přes všechny své mimořádné schopnosti a skrývání se pod maskou) pořád je. A Návrat je komiks nejen o Spider-manovi, ale současně i o Petrovi Parkerovi.
Nádherná kresba.Vynikající příběh. Určitě jeden z nejlepších spider-man komiksů co vyšel v češtině možná i ze všech
Excelentní kousek. Straczynski zde oblékl pavouka do v té době zcela nového kabátu, který mu opravdu sluší. Rozjíždí se nám zde mystično, filozofování a dospělejší témata plná vztahů či drog. Přitom si to ale nechává to jedinečné kouzlo a důvtip, jenž kolem Spideyho panuje.
Jeden z nejlepších příběhů se Spider-manem. Dost mě potěšilo číslo, které se věnuje 11. září. Výborný komiks.
„Nikdo nevyhrává věčně.“ Skvelý, čistý, svižný a svieži príbeh s bombastickou, krásnou kresbou a dynamickým scenárom, ktorý na jednotku s hviezdičkou vystihol vážnosť a zároveň humor (premýšľanie o suchom zipse) ústrednej postavy plným právom patriacej k celosvetovo najobľúbenejším komiksovým superhrdinom v histórii sveta. J.M. Straczynski sa rozhodol takpovediac vrátiť na začiatok, k rádioaktívnemu pavúkovi a zároveň prísť s viacerými nečakanými súvislostiam (totemoví nepriatelia alias imitátori). A urobil čertovsky dobre! Návrat bol natoľko vydarený a tak dobre sa predával (len v Čechách sa dočkal dvoch reedícií), že sa zaradil po bok Daredevila a ostatných, ktorých fantastický Joe Quesada v pre americký komiks vo všeobecnosti neľahkom období 90. rokov úspešne reštartoval najznámejšie marvelácke postavy. Táto kniha okrem spomínaných kladov ponúka aj silného súpera. Dokonca natoľko silného, že aj obvykle nesmierne ukecanému Stenolezcovi nenapadajú žiadne hlášky (a to už je vážne čo povedať). A parádneho Ezekiela (už len to meno!). Spajdymu (na rozdiel od niektorých iných superhrdinov) výborne fungujú v príbehoch ako dialógovo-vzťahové záležitosti, tak akčné sekvencie, ktoré sú plné nápadov a hýria farbami, od temných po pestré. Návrat do istej miery (a od istého momentu) môžeme zaradiť po bok iných spider-manovských nonstop akčných jázd, kedy hrdina bojuje s nepriateľom naprieč mestom v reálnom čase, typu Masky (Hobgoblin a Ghost Rider) alebo Utrpení (Lizard). Obľúbený Ezekiel sa v Straczynského rune vrátil ešte v diele Ezekielův návrat.
Kvalitní počteníčko. Do Spider-mana vždycky jdu s velkou rezervou, protože se nejedná o mého nejoblíbenějšího superhrdinu, a komiksy s ním mě (až na retro) nikdy moc nebraly. Ovšem Návrat je pro mě obrovským překvapením. Straczynskiho Spidey je fakt svěží čtení, myslim si, že všechno od záporákovy motivace až po novou postavu Ezekiela dává celkem smysl v mezích komiksu. Jediný, co se mo fakt nelíbilo a považuju to za velký mínus, je fakt, že zase si Straczynski hraje na vizionáře a snaží se překopat Spider-manův mýtus. Důvod jeho rozhodnutí je mi neznámý, myslim si, že by komiks o nic nepřišel, kdyby do toho autoři nezatáhli božstva dávno zaniklých civilizací a ,,totemy”. Nebejt fakt kvalitních rvaček, pořádně vypiplanejch dialogů, tak Návrat působí celkem tupě. Já se, až na určitý pasáže, konečně poprvý v životě pořádně ponořil do Spideyho a užil si ho.
Kresba ujde. JRJR neni kreslíř, kterej by u mě zrál dobře, o to větší překvapení pro mě bylo, že jsem si jeho kresbu místy i užil. Ovšem místy jsem se nemohl zbavit pocitu, že JRJR by měl kreslit Minecraft komiksy.
Kniha mě přesvědčila pokračovat v týhle sérii a až na pár strašnejch hovadin to byla fakt celkem jízda. Bavilo mě to. Za mě 4*.
Na tomto komiksu se mi opravdu líbí, že Spider-Man je zde pojat trochu jinak (podle mě). Musí si sáhnout na úplné dno svých sil, dokonce i vyzkoušet nové možnosti, aby porazil Morluna.
Kresba mi úplně nesedla, ale přežít se to dá a ten příběh to docela dost kompenzuje.
Rozhodně to doporučuji k přečtení.
Dal jsem si po deseti letech repete a pořád stejně vynikající. J. Michael Straczynski byl zkrátka tím nejlepším, co kdy Spider-Mana potkalo. Dokázal z něj udělat civilní postavu a zároveň mu ponechat punc nadčlověka, přičemž pořád je to někdo, s kým nemáte problém se ztotožnit. Navíc do univerza zakomponoval pár nových skutečností, jako je třeba totemová magie, čímž nepřímo zvrátil původní tezi, že Peter Parker přišel ke svým schopnostem díky kousnutí radioaktivního pavouka. No a závěrečný cliffhanger, kdy tetička May odhalí synovcovu identitu superhrdiny, je parádním zlomem i s odstupem celé té jedné dekády.
Protivník je jinak důstojný, ačkoli v důsledku nijak nepřekračuje hranice toho, čemu už v minulosti musel babouk čelit. Ale to je ostatně problém každého dalšího padoucha, který má být ještě zlejší, než všichni ti poraženci před ním. Daleko zajímavější je tak linie Parkerova nového života coby středoškolského učitele a samozřejmě počínající těžkosti ve vztahu s krásnou Mary Jane.
Tak jsem si to dal znovu, ale v omnibusu, a musím říct, že už to na mě nemá takový účinek jako kdysi. Jsem už ve fázi, že supráky beru jen jako doplňkovou četbu. Nic proti, je to pořád silný příběh, pořád mě to bavilo a četlo se to skvěle, ale prostě už to pro mě není. Nicméně, z celého runu Straczynského je tohle to nejlepší, další příběhy už jsou takové vlažné.
Pamatuji, jak jsem si tohle koupil asi ve dvanácti na Čáslavské a poté to přečetl jedním dechem v obchoďáku při čekání na nakupující rodiče. Následně jsem to četl ještě nekolikrát a nikdy mě to neomrzelo. Příběh, gradace, opravdu silný padouch, zvraty ve Spider-Manově mytologii, odhalení na konci a hlavně atmosféra, kdy skutečně cítíte ohrožení, blížící se zlo a bojíte se o svého hrdinu, to je pavoučí masterpiece! Jenom škoda, že to pak podělal Quesada šíleným One More Day cutem, který tohle celé smazal z historie.
Povedený Spider-man, který má slušného nového záporáka, dobře poskládaný děj, pár slušných zvratů a dobrou kresbu. Na druhou stranu je zde několik nelogičností, které ale spadají do kolonky " superhrdinský komiks " , takže ty se dají s klidem přehlédnout, pak je tu pár klišé a trošku slabší závěr, který má sice dobrý spád, ale zkrátka to není nic co by jste nečekali už na samém začátku. Jedno jisté odhalení ovšem nahrává k lepšímu. Já však ale zůstanu ještě na 4 hvězdách. Bavil jsem se, 80%
Nečekal jsem, že mě zrovna Spider-Man bude tak moc bavit, ale bavil. Bylo to vtipné, nebylo to úplně dětské, mělo to zajímavé postavy, super kresbu, poutavý děj... Prostě fajn!
Excelentní komiks! Spider-Man je můj idol a dětský hrdina. Straczynski je machr, dokázal skvěle nastartovat Spideyho a celkovou mytologii. Morlun i Ezekiel jsou skvělé nové elementy do Peterova světa. Možná to někomu přijde nemístné ale přijde mi to podobné se začátkem Snyderova runu u Batmana. Oba přišli u slavné postavy s něčím novým v prvním booku a bylo to bombové. Kresba je krásná (Romitu mladšího žeru, i když je pravda, že by se mohl pořádně naučit kreslit ženy). Za plný počet, tohle si určitě kupte, tohle už je klasika.
Perfektní pavoučí komiks, který na scénu přivádí netypické postavy v podobě Ezekiela a Morluna. Tohle by se mělo zfilmovat.
Taky skvělé! Straczynski a Romita, co víc si přát. Dva velikáni v jednom. Spider-man už je skvělou postavou, ale tímhle mě dostal. To a Kravenův poslední lov. Nečekal jsem, že ve Spider-manovi může být i nějaká mystika. Že by Jodorowského duch zamířil i do amerických vod...? Proč ne. Od začátku do konce jsem se nenudil a jak jsem fandil Petrovi, něco mi říkal, že to bude asi jeho konec a víte co...ani by mi to nevadilo, naopak by to působil epičtěji. Každopádně ten nápad s radioaktivitou vyšel a proč ne. Jen tak dál pane Straczynski! A i Romito mladší!
Nevšední, ale přesto originální. Asi nejlepší komiks, který jsem kdy četl se Spider-manem. Dokáže naprosto skvěle vtáhnout do děje, který je tak poutavý. Morlun sice není všední záporák, ale do světa pavouka skvěle zapadl, stejně tak Ezekiel. Někdy se vyplácí riskovat. Teď jen můžeme doufat, že takovýto dobrý příběh uvidíme někdy na stříbrných plátnech.
Jeden z těch nejlepších, i když ne úplně typicky ,,Spider-Manovských" příběhů. Nádherná kresba, napínavý a originální děj, slušná dávka humoru, prostě všechno, co od tohohle komiksu člověk chce :)
Pecka. Jeden velký souboj, ve kterém si Peter/Spider-man sáhne na dno svých vlastních sil a popřemýšlí o svých schopnostech v mytologickém měřítku. Straczynski představuje Spider-mana, tak jak ho mám nejradši, jako bojovníka, který neustoupí ani tváří tvář čiré smrti, ale vždy se snaží zachránit všechny okolo, i kdyby měl zemřít. Tady v tomto příběhu jsou důležité myšlenkové pochody, které se Peterovi honí hlavou zvláště ve chvílích, kdy ví že nejspíše zemře. Na scéně je tajemný Ezekiel a Morlun, kteří příběhu dodávají něco nového.
Perfektní začátek Spider-manova restartu. Skvělá akční jízda doplněná mou oblíbenou kresbou Romity Jr. Straczynszky postavu obdařil novou zajímavou totemistyckou mytologií a Spider-manovym komiksum dodal novou energii. Souboj s Morlunem žeru. Tenhle komiks mám v ještě prvním vydání, jedná se o první komiksovou knihu, kterou jsem kdy koupil, do té doby jsem četl pouze sešitovky od Semicu a Crew/Calibre. Návrat jsem četl tolikrát, že dnes radši čtu vydání UKK, ze strachu, že se to původní kniha rozpadne!
Ano tohoto Spidermana mám rád. Je takový "lidský". Vynikající příběh podtržený skvělou kresbou. Líbila se mi i jeho ukecanost. Jinak ještě doplním, že sérii Amazing Spiderman jsem si pořídil až nyní po zakoupení Comicsu Nejmocnější hrdinové Marvelu. Tam mě Spiderman oslovil a nahlodal. Nelituji.
Obhroda Spider-Mana proběhla si myslím na 1*. Může za to bezesporu Straczynski, který Spideymu dal jeho klasickou formu, hravého a vtipného mladého kluka, s kterým se život nikdy nemazlil. Přes to Spideymu i na pokraji smrti zůstává jeho optimistický duch. Morlun je výborný záporák, stereotyp ledově klidného zabijáka, který je téměř nezničitelný. Dlouho jsem se tomuhle Spideymu vyhýbal, ale byla to chyba. 5*
Takhle se mi to přesně líbí. Skvělá komiksová kresba, která ke Spidermanovi naprosto sedí. Spidermanův humor zde také nechybí. Skvělý záporák, pro mě úplně něco nového, co se Spidermana týče. Děj měl slušný spád, byl zajímavý, nic mu v podstatě nechybělo. Takže za mě to je bez chyby.
Bezva,u tohohle jsem se fakt bavil :) Kdo by se taky nebavil u souboje,který zabírá téměř polovinu knihy? Samozřejmě nejde jen o ten souboj,jde i o vtipné dialogy,které dělají Spider-Mana Sider-Manem,jde tu o postavy,které přesně zastupují role,které mají (Morlun má neuvěřitelně tuhej kořínek a Ezekiel je ten bezvadnej parťák),a pak je tu i ten příběh.Prostě,pokud se Spider-Manem začínáte,tak rozhodně doporučuju tímhle titulem!
První opravdový komiks, který jsem četl, nemohl dopadnou lépe. Celý příběh je perfektní. Ezekiel je výborná postava, stejně jako je Morlun výborný padouch. Doufám, že se jich jednou dočkám ve filmu.
Za pade? Já mám za adekvátní protislužbičku půjčených 48 z 53 zatím vyšlých knih a Spidey je 21. přečtená kniha. Beru to podle číslování. Chronologicky. Kresba vůbec není špatná (líbí se mi hlavně v akčních pasážích) a dynamická strana a dvoustrana tohle dílko (asi jedno z nejlepších, který může Spidey nabídnout) příjemně oživuje.

Jak si pročítám zdejší komentáře, tak mám chuť na menší ohlédnutí. Superhrdinskými komiksy prakticky nepolíben (výjimkou budiž Návrat temného rytíře (DC) a Hellboy od Dark Horse) konečně konečně zjišťuju co mi celou tu dobu unikalo. Zázraky. Často jde o příběhy vytržený z kontextu, s dlouhou historií a nastíněním toho co výběru v nedávný době předcházelo a jak to bude pokračovat. Vě spoustě knih se mlátí kvalitní nápad se zpracováním a někdy byl přínosem očividně jen historicky významnej vývoj postavy apod. v dlouhatánských sešitových sériích. V několika případech jde ale o vskutku mistrovská a nadčasová díla, která bych si chtěl zakoupit. Z #04 Wolverine, #07 Daredevil: Zmrtvýchvstání, #08 The Amazing Spider-man: Kravenův poslední lov, #10 Wolverine: Projekt X a #12 Zázraky se staly srdcový záležitosti a 11 The Incredible Hulk: Tiché výkřiky spolu s touhle knihou k tomu mají blízko. Z Wolverina a Daredevila se staly mý oblíbený komiksový postavy. You're faithful student of Marvels, Xeelee.
Můj první komiks, který započal mé sběratelství. Příběh byl kvalitní a kresba neurazí, avšak by bylo lepší se u Romitovy kresby více zaměřit na detaily obličejů a těl (deja vu se Stevem Dillonem). Zpátky ke příběhu - mytologické linky mohou být zprvu otravné, ale v průběhu čtení pochopíte, že to k tomuto komiksu neodmyslitelně patří. Za mě 100%.
Jeden ze skutečně dobrých komiksů. Scénář je skvělý, kresba neurazí.
Jeden ze skutečně dobrých komiksů. Scénář je skvělý, kresba neurazí.
Tímto komiksem pro mě v podstatě nakupování komiksů začalo (pokud pominu Kačery Donaldy a Čtyřlísky v mládí), komiks za 50,- Kč jsem prostě nemohl nekoupit. A zjistil jsem, že komiksy jsou přesně pro mě. Od té doby se moje sbírka hodně rozrostla a ač jsem četl hodně lepších komiksů, než tento, tak musím za 5* a to právě kvůli tomu, že tímto to začalo. Jinak se rozhodně jedná o výborný komiks, jeden z nejlepších superhrdinských, co jsem četl, krásná kresba. Takže i kvalitou si zasloužil plné hodnocení.
Jednoho krásnýho dne jsem si řekl že si začnu kupovat comicsy, zabrousil jsem do comics shopu a tohle mi hned padlo do oka. Spider-mana žeru od dětství takže jsem tam tenhle comics nemohl nechat a k tomu ještě za takovouhle neuvěřitelnou cenu. Když jsem to začal číst tak mě to už od první stránky neskutečně chytlo a nepustilo až do poslední stránky! Takhle zábavný comics jsem od té doby ještě nečetl ( a to už jsme jich za tu dobu trošku koupil... ). Velmi líbivá kresba a příběh který má strašně moc vtipu, akce a kdo tohle dočte, musí prostě sehnat další pokračování! Spidyeho hlášky jsou best!! za mě jeden z nejzábavnějších comicsů. Straczynski je, co se týče spider-mana, záruka kvality.
Dík. Práveže to vyzeralo čudne, zásadný rys knižky je oznámený a následne sa v recenzii rieši niečo úplne iné.
No, tu otázku jsem samozřejmě napsal blbě. To je tak, když člověk píše a nemyslí u toho. Tou otázkou jsem myslel, co bylo dřív, jestli pavouk anebo radiace.
erik: Nechtěl jsem tu otázku psát, ale je to ta, která se vztahuje k tomu, co bylo dřív. Pavouk, nebo Spider-Man? I když vypadá banálně, tak je to něco, co hrdinovi zamotá hlavu.
Sorry za skomolenie prezývky, klávesnica nespolupracuje.
kalin: Klikol som na odkaz a rád by som vedel, prečo je tam uvedená táto veta: "Straczynski ale především pokládá naprosto zásadní otázku, díky níž ukazuje, jak silným scénáristou je a jak hluboce dokáže do příběhu vidět, a to i z naprosto nového úhlu pohledu." Hlavne by ma teda zaujímalo, keď už čítam recenziu, o akú zásadnú otázku ide. Vďaka za ozrejmenie.
Spider-Man je zase tím hláškujícím frajírkem, co se snaží z boje vykecat, ale když už dojde na pěsti, rozhodně nezaostává. Ovšem i Spider-Man má slabiny, i on je jen z masa a kostí. Dostává rány, které není schopen jen tak přijmout. Ale síla Straczynského je i jinde – doslova hýbe universem, který byl za téměř 35 let, než k sérii přišel, vytvořen. Hned na konci této sbírky zjišťujeme, že nezůstane kámen na kameni. Doslova. Série už u nás nějaký čas vychází. S každým dalším dílem jen dokazuje, že Straczynski měl skutečně co říct a že Spider-Man rozhodně nebyl mrtvým hrdinou. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/06/151-ultimatni-komiksovy-komplet-21.html
Spider-man to nemal v tých časoch ľahké, ako bolo možné vysledovať z krátkodobého českého magazínového vydávania. Nuda, nuda, šeď. Nečudo, že prišiel nový scenárista a dal tomu konečne trošku vtipu. Kým dôjde na sériu bojov, uplynú dve tretiny ukecanej knihy, ale sú to kecy zaujímavé. Čosi mytológie, čosi sociálneho cítenia (násilie na školách), príprava na neodvratný koniec... Napokon všetko dobre skončí a davy šalejú.

Straczynského Spíďo je klasika, ktorú nepokazí ani John Romita junior, ktorého, ktovie prečo, zamestnávajú v Marveli dodnes.
Myslim ze pro mene zname byl tenhle dil zlomovy. Jsem velkym fanouskem Marvel filmu ale az timhle dilem komiksu a vydanim UKK zaclo moje putovani po ziskavani a sbirce dalsich del od Marvelu a ne jentech z UKK. Po sehnani Ultimates 1 a 2 si pojedu pokracovani tohodle dilu Spideyho. Kresba je fajn a od pribehu jsem se nemohl ani odtrhnout. Navic Ezekiel! Pro me osobne dost zajimava postava na kterou se tesim v dalsim pribehu. UKK prisla v nejvhodnejsi dobu kdy doma probihala predelavka bytu a nic nefungovalo. Takze Komiks pred spanim byl jasna volba :).
Tak největší plus je samozřejmě cena. Teprve tímto komiksem jsem já zahájil kupování Marvelu a musím říct, že tento kousek je jeden z nejlepších, co jsem sehnal. Skvělé vtipy, narážky na zvířecí protivníky, a tak dále a tak dále..
Prostě za 49 Kč to stojí určitě za to. A zatím mezi ultimátním komiksovým kompletem nejlepší díl.
Velkým plusem u této knihy byla cena; za 50 Kč by to jen blázen nekoupil. Informace o autorovi, příběhu a skicy mě celkem potěšili. A příběh? Prostě mlátička Spidey vs. Morlun. UKK je pro mě velice cenněnou sérií a doufám, že to dotáhnou až do konce!
cena výborná, zbytek průměr (myslim, superhrdinové mě moc neberou) kresba průměrná-jen místy vybočující (dvě dynamické dvojstrany, příběh mi ničím zvláštní nepřišel a technické provedení průměrné (kvalita tisku na pár stranách kulhá). fanda do spidermana asi cení víc
Za padesát korun výborné! To nepočítám, že kniha je zajímavější i tím, že na skrývá něco málo o autorech a historie spideyho.
Já žádné starší vydání nemám, takže nebylo nad čím váhat (ostatně i kdybych měl, tohle stejně nejde nekoupit:o). Už jsem to ale kdysi četl, takže jsem věděl, co čekat. Je to taková příjemná a zábavná nenáročnost, a ani mně vůbec nevadí, že tu není žádná romantická linka. Naopak je tu celkem zajímavá postava Ezekiela. K tomu dobrý papír a krásné barvy, potěšilo i stručné seznámení s tím, co bylo před Návratem, i nahlédnutí do minulosti postavy, něco o autorech a pár obrázků navíc. Celkově je to prostě skvělá kniha za pár korun, doufám, že se dočkáme všech knih UKK, protože pokud budou pořád vypadat takhle, jejich cena, i když se zvýší, mi připadá až směšná.
sic mám tento díl v měkkém vydání, ale stejně jsem si ho přečetl zase a zase se u něj bavil, navíc v této edici za 49,- je to pošušňáníčko...
Za 49,- Kč nutnost. Láká to i k dalšímu kupování, ale asi už jsem na tolik Marvelu starej a byt malej. Taliánskou konkurenci vítám, protože vydávání těhle komerčnějších komiksů už dle mě dávno nebude takovej underground a vůči např. Ultimate Spider-manovi je to nemilosrdně nastavené zrcadlo.
Nápadité, konstruktivní a vtipné dialogy. Větší psychologická a mytologická hloubka (první funguje líp, druhá hůř).
Sakra, ani nevim, že jsem četl vlastně druhý vydání, takže komentář patří sem:))
-
Obecně jsem spíš fanda DC, ale tady mě Spidey získal na svojí stranu. Je to vlastně docela drsný čtení, skoro půlku knihy zabírá epická bitva, během který budete mít pocit, jako kdyby tu nakládačku schytávaly vaše křehký kosti.

Scénář se povedl, dialogy nejsou prázdný ani nudný, často jsem obdivoval, s jakou lehkostí děj plyne. To samý platí pro kresbu.
Vůbec mi nevadila absence Mary Jane a jakýkoliv jiný romantický linky, jsme tak ušetřeni řady srdceryvných scén:))

Celkem vzato - sice jsem trochu postrádal tu realistickou DC ponurost, ale sem tam neškodí přeladit i na jinou notu:)

PS: Perfektní překlad Jiřího Pavlovského, po dlouhý době jsem se u komiksu nad žádným výrazem nepozastavil, všechno sedí!
Tak jsem to konečně v sobotu koupil v glóbusu, v trafikách, kde jsem byl, to neměli. No tak alespoň někde se to sehnat dá. Jak si vzpomenu jak jsem jezdil a sháněl to marně před vánocema a nikde nic..... Mám to samosebou v 1.vydání od Crwe, ale nekoupit to za 49Kč by byl zločin, má to lepší papír, pestřejší barvy, pevnou vazbu, trochu bonusů, ale jo, co by ne. Další díl za 99 beru taky, pak uvidím. Vrazit do toho během dvou let skoro 12 litrů.....no a je otázkou jestli to komplet vůbec vyjde, že ánóóó.... ale pokud nebudu brát všechno, tak aspoň některé vybrané kousky.
Panini je výrobce především takových těch sběratelských sešitů, do kterých se za těžké love dokupují nové samolepky, taky jsem tím byl v dětském životě párkrát stižen a podobné finty využívají i tady - číslovaní booků, které dají dohromady obrázek....fíhááá, to musím mít komplet!!! No takže opravdu uvidíme, 2 kila za komiks v pevné vazbě není tak strašné...

....a teď bych ještě požádal někoho více znalého aukra, ať mi tady vytáhne za kolik to někteří jedinci byli schopni koupit v té testovací sérii, když už to bylo "beznadějně vyprodáno" jako "rarita." To by mě fakt zajímalo.....nebo si tu někdo zapláče i přímo osobně;-)?
dodatek: aby nedošlo k mýlce, ty zajímavosti jsou samozřejmě o původu samotnýho Spider-mana, ne komiksu Návrat:))
Obecně jsem spíš fanda DC, ale tady mě Spidey získal na svojí stranu. Je to vlastně docela drsný čtení, skoro půlku knihy zabírá epická bitva, během který budete mít pocit, jako kdyby tu nakládačku schytávaly vaše křehký kosti.

Scénář se povedl, dialogy nejsou prázdný ani nudný, často jsem obdivoval, s jakou lehkostí děj plyne. To samý platí pro kresbu.
Vůbec mi nevadila absence Mary Jane a jakýkoliv jiný romantický linky, jsme tak ušetřeni řady srdceryvných scén:))

Celkem vzato - sice jsem trochu postrádal tu realistickou DC ponurost, ale sem tam neškodí přeladit i na jinou notu:)

PS: Perfektní překlad Jiřího Pavlovského, po dlouhý době jsem se u komiksu nad žádným výrazem nepozastavil, všechno sedí!
Byl bych na půl cesty mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale vzhledem k luxusnímu vydání to bude za plný počet.

Obecně jsem spíš fanda DC, ale tady mě Spidey získal na svojí stranu. Je to vlastně docela drsný čtení, skoro půlku knihy zabírá epická bitva, během který budete mít pocit, jako kdyby tu nakládačku schytávaly vaše křehký kosti.

Scénář se povedl, dialogy nejsou prázdný ani nudný, často jsem obdivoval, s jakou lehkostí děj plyne. To samý platí pro kresbu.
Vůbec mi nevadila absence Mary Jane a jakýkoliv jiný romantický linky, jsme tak ušetřeni řady srdceryvných scén:))

Celkem vzato - sice jsem trochu postrádal tu realistickou DC ponurost, ale sem tam neškodí přeladit i na jinou notu:)

Samotný vydání nemá chybu, už na grafickym zpracování předsádky je vidět, že si na Ultimátním kompletu dávají záležet (a snad budou i nadále). V úvodu nám stručně řeknou, co Návratu předcházelo, na konci se dočteme spoustu zajímavostí o jeho původu a jak málo stačilo, aby na něj Marvel nevsadil. Navrch galerie některých padouchů a Spider-manových podob napříč desetiletími.

Tenhle vydavatelský počin by stál i za mnohem větší investici, než těch mizerných 49kč, takže směle do toho:))

PS: Perfektní překlad Jiřího Pavlovského, po dlouhý době jsem se u komiksu nad žádným výrazem nepozastavil, všechno sedí!
Tak spidey dostane čtyři protože sem z toho teda "vystříkanej" nebyl ale za 50 ehm teda 49Kč vážně dobrý.
Tak jo, rozšoupnu se a díky tomu, že to stojí neuvěřitelných 50,- dávám plnej počet. Protože za pade v pevný vazbě... a to nemluvim o tom, že je to fakt dobrej Spiderman+skvělý bonusy...
A je to tady! První kniha Ultimátního kompletu! A dá se všude sehnat!

Popravdě mám velkou radost, že jsem tuto knihu zakoupil, protože vázaná kniha za 50,-Kč to je úplný luxus, ale měl jsem trochu obavy ohledně příběhu, protože už kdysi jsem měl problém zvyknout si na Spider-mana od Straczynskiho, protože vymýšlí spíše super-nepřátele, než normální klasické padouchy, ale nakonec jsem byl opravdu spokojen!

No a o čem to vlastně je? Spider-man se vrací do akce po nepříjemném rozchodu, ale hned zas začne myslet na něco jiného, když potká tajemného Ezekiela, který o něm ví víc, než si Peter myslel, a ještě k tomu ví o nějakém zlu (Morlun), které přichází do města Spider-mana zneškodnit! No a aby toho nebylo málo, tak se Peter rozhodl učit na jeho bývalé škole, která se za tu dobu hodně změnila!
Paráda, tak konečně se to rozjelo. Velice slibný projekt. Šedesát komiksů (doufám že vyjdou všechny) v pevné vazbě, nový každých čtrnáct dní. Vydání od Hachette jsem zakoupil i když mám doma starší od Crew. A musím říct ta pevná vazba má něco do sebe.
Rozhodne vymazlena edice! (krasny leskly papir, uvod do deje, vlozene obalky, slovo o puvodu postavy, stranka o scenaristovi, o kresliri a v neposledni rade galerie Spider-Mana, zaporaku a skikak) I pokud mate uz doma "Navrat" v nektere z predchozich edic, tak tuhle si rozhodne nenechejte ujit!
Jeden z mých prvních komiksových příběhů o Spider-manovi, co jsem kdy četl. The amazing spider-man série je hodně podařená a tohle je jeden z nejlepších dílů. Morlun byl skvělej, Spidey házel vtípek za vtípkem a Ezekiel byl taky hodně zajímavej. Určitě doporučuji všem nadšencům do pavoučího muže :) A to i těm, kteří chtějí s čtením téhle komiksové série začít.
Naprosto dokonalý komiks! Se Spideym rozhodně jeden z nejlepších. Morloun byl fakt úžasný, a taky mě uchvátil Ezekiel! Naprosto bezchybně krásný a dokonalý komiks!
To je samá velká moc a velká odpovědnost, do toho spousta infantilních vtípků, jedna výživná rubačka, ale jinak nic co by stálo za opakované přečtení. Peter Parker je prostě ocas a nepomůže mu ani Straczynski. Romitovy obrázky k tomu ale náramně sednou a barvičky jsou také úžasné, takže to zas tolik nebolí.
Velice dobré, ale tak moc mě to zase nebavilo. Kresba byla perfektní a příběh také ušel. Škoda jen, že se mi knížka hned po koupi rozbila.
Konečně.Po tolika letech schánění se ke mně Návrat dostal. Skvělý začátek skvělé série,která pravda později trošku pokulhává za dílem prvním.
Nikdy bych neřekl, že mě může Spider-Man bavit i v dospělosti. A musím se přiznat, že to co předvedl Stryczinski mě opravdu dostalo. Na Spider-manovi jsem vlastně vyrůstal, později už mě ale tak moc nebavil a byl vytřídán jinými, "dospělejšími" hrdiny. Když se mi po dlouhé době, kterou jsem se ji vyhýbal dostala do ruky tahle Straczynskiho řada, musel jsem smeknout. Skvělý příběh, vtipné dialogy, výborný záporák. Takže, musím přiznat, že tenhle pavouk ode mě dostal druhou šanci a určitě oprávněně.
možná mohl bejt trochu lepší vzhled arcipadoucha Morluna, to jediné se dá vytknout, 80% jde za mého oblíbence Romitu, nostalgii a fajn příběh, zabývající se podstatou totemistické síly v každém (nejen) superhrdinovi
Nemůžu jinak. Todle je společně s Millarovým můj nejoblíbenější Spajďa. Byl to jeden z prvních "dospěláckých" komiksů, co jsem kdy měl a je to prostě super. Straczynski se tu fakt vyblbnul a povedl se mu majstrštyk (krom kontroverzních Sins Past pak na zbytku serie nevidím nic tak "extra").
Morlun, byl fakt trida..
Spider - mana moc v lásce nemám, je sběratelská povinnost je mít v polici ale že bych se k nim pořád a pořád vracel, od toho jsou jiné comicsy. Ale tento spidey byl opravdu z nich nejlepší.
Můj nejoblíbenější superhrdina a Straczynski ve vrcholné formě. Geniální dialogy, padouch, nádech mystiky. Jen ta Romitova kresba by mohla být lepší. A taky zpracování dalších dílů je lepší než tohoto. Pokud bude druhé, kvalitnější vydání, půjdu do toho znova a to už o něčem svědčí.
v podstate genialni dilko, zapocinajici dlouhou a sakra uspesnou cestu Straczynskiho u spideyho. skoda, ze to vsechno, co MJS pro spideyho udelal, maznul BND. kazdopadne to, co michael se spideym udelal, navratil mu lesk a lehce upadajici slavu, je neskutecne. spidey obrozeni se povedlo na jednicku.
Lairen: To máš teda pravduuuuu. A sekce "bazar" tady není jen tak na ozdobuuuuuu...
zdravimmm tady vsechnyyy....prosiiim kdo ma tenhle diiil doma a chtel by ho rpodatt raaaad ho koupimmm...vsude se koukam ale vidim ze je to uz vyprodanyyyy
Morlun je skvělá postava, filozoficky přesah jsem moc nepobral, ale kresba byla skvěla , děj měl spád a ten konec byl super.
Jedno z nejnapínavějších a nejtemnějších Spidermanových dobrodružství!
Spider-man takoví jaký by měl vždy být. Se stránkou scénaristickou, která se přibližuje normálním věcem kolem nás. A přátelský Spidey ze sousedství vám vždy pomůže...
Opravdu vyjímečný Spider-man. Příběh je fascinující.
Velká moc. Velká odpovědnost. A velký levý hák. Pár lidí se tu přiznalo, že Spideyho nemusí a tak se přiznám taky - jsem největší Spideyho fanda v republice! Už mi ale není dvanáct, takže se nemusíte bát, že bych dával všemu s mým oblíbencem principielně maximální hodnocení. Návrat je rozhodně návratem ve velkém stylu. Oceňuju, že na psaní Spideyho najali někoho inteligentního, vzdělaného, přemýšlivého a s fantazií. To vše Straczynski je. Bryskně pochopil oč tu běží a hned z toho začal podle tradiční receptury kuchtit bombastický comebackový comicbook - zachoval vše podstatné pro konkrétní titul a přitom se nebál inovovat a redefinovat, přišel s fatální hrozbou v podobě kvalitního, originálního, neporazitelného záporáka (upomenulo mě to na slovartovský příběh s Juggernautem) a nechal hrdinu sáhnout sina dno. A všechno to opepřil přes třicet let nemyslitelným scénáristickým tahem (tetička May)! Bohužel z toho Straczynskému žeru asi jen půlku (hodně se mi líbilo, že Petera vrátil na jeho starou školu jako učitele), monology i ramenaté dialogy byly místy otravné a ty totemistické sračky už jsou na mě/Spideyho moc sci-fistické, to neberu. Morlun je jeden z nejlepších Spideyho protivníků a i když fandím jeho aristokratické image bez kostýmu evokující Drákulu, působí na mě navenek nějak chudě. Stejně tak Straczynski rozjede opravdu pekelnou masívní bitvu, ale akce sama o sobě moc nápaditá není (i když ten rozervaný kostým Spideymu moc sluší) a asi každý čekal od finále víc. Naopak budu asi jediný, komu Straczynského hlášky nepřijdou ani trochu vtipné, šel bych tak daleko, že bych mnohé označil za dost trapné (třeba celá Spideyho samomluva, když na začátku demoluje barák). Romitova kresba mainstreamová, tj. nerušivá, ale tuctová. Nejoblíbenější scéna - střelba ve škole.
Libovka. Straczynski umí.
Jo, tak tohle jo... dlouho jsem nečetl takhle dobrýho spidermana, až na to vyvrcholení, který je trošku... mno trošku že si člověk řiká "a tohle by Petr fakt zvládnul, jo?". Jak říká MDS, spidermana nějak zvlášť nežeru, k tomuhle jsem se dostal celkem náhodou a "hele, vono je to fakt dobrý"
V době kdy jsem to čet, to pro mě byl nejlepší komiks jaký kdo napsal.Ovšem mě mrzí,že k tak silnému scénáristovi dali "průměrného" Romitu... :(
Čekal jsem to, podle recenzí, o něco lepší. Padouch je to asi nejpovedenější, co kdy ve Spidermanovi byl, ale celkovej příběh - vlastně se tam pořád jenom bojuje a to mi nestačí. Ale bavilo mě to.
K Spider- Manovi mám určité antipatie, nicméně tento book je skutečná špička a jeden z nejlepších Spideyů- J.M.Straczynski dokázal napsat chytlavý příběh, který nicméně trochu ubíjí ty často překomplikované dialogy a "pokusy o morální ponaučení" a různé citáty a kecy o životě. Ty jsem snesl v posledních Batmanech (Arkham Asylum, Ticho), nicméně Straczynski je psát neumí, a za to mu strhávám 10 bodů. Dalších pět je za mé antipatie k Spiderovi :-)). Ale ne, rozhodně to zkuste.
No. U prvni knihy shrnu co si o tydle serii myslim. Myslim si ze je zaslozene prohlasovan za jednoho z nejlepcich Spidu. Po precteni vsech dilu jsem nabila dojmu ze hlaskujici Spiderman je ve skutecnosti rozpolceny clovek trpici po vetsinou depresivnimi stavy, protoze nevi kam skocit driv. Za tetou, MJ nebo z mrakodrapu honit zaporaky? Vlastne je to chudak. :)
Jako nejlepci postavu cely serie bych zaradila vtipalka Ezechiela. Jeho postava je vyborne napsana. Zaporaci sou fakt klasa. Osobne se mi nejvic libila Shatra (taky trochu proto jak vypadala - mam u hrdinu slabost pro slahouny, tykadla, makadla, retezy a buhvi ceho jeste co poletuje kolem hrdinu: jak je mozny ze se do nich nikdy nezamotaj???) A taky me docela dostavala teta May. Nevedela sem ze ona je takova hlaskarka :-))
Takze. Davam 97
Tak a po roku a pol od posledne, som si to prečítal už po tretíkrát a zas 100%. Toto je Spidey ako má byť - hlášky - stále silnejší protivník - a ešte navrch sa jeho základy otriasajú pod Straczyneského scénarom. Skvost.
Výborný mainstream...
Najlepsi Spider-man v case svojho uvedenia na cesky trh. Navrat humoru, pribehu a hlavne drsneho protivnika.
Jo návrat je perfektní tda až na použitý papír.Spidey jde až nadno svých sil a ten týpek nemáchybu.
Podle mě zatím nejlepší Spidey, který u nás vyšel.
P-A-R-Á-D-A!!!!Nejsem sice moc velkej fanousek "hodnych hochu v kostymu", ale pred timhle kouskem se klanim, nikdy bych si nepomyslel ze me spider-man dokaze takhle nadchnout. Straczinsky je vybrnej scenarsta a Romita dobrej kreslirJediny co mi trochu vadi (stejne jako u dalsich dvou booku) je colloring. A oblka je luxusni. Sumasumarum 95 procent...
Skvělej příběh, cool padouch, coolovějšínový přítel hlavního hrdiny. Už kvůli Ezekielovi to stojí za ty prachy. Prostě Viva J.M. Straczynski
Spidey se vrátil v plné síle. Skvělý příběh, skvělé hlášky a nečekaný závěr, který si prostě vynutil pokračování...bohužel slabší
Většinu komiksů co se řadí pod kolonku "Superhrdinský" moc rád nemam. Pro jednou jsem ale udělal výjimku, kvůli Straczynskému. Jeho Krajina půlnočních stínů, se mi natolik líbila, že jsem si řek...ale proč ne. A nakonec to dopadlo docela dobře, bavil jsem se.
není to zlé, Spideyho od Semicu jsem žral, teď už jsem se musel legendama "prokousávat", ale konečně to není jen pro děcka a není to tak naivní. Dal bych i víc, ale srovnání s mým hodnocením ostatních comicsů vymezuje přesně tolik, kolik jsem dal, navíc mi to přišlo dost nevědecké ten dojeb toho borce. Ale na druhou stranu, jsem to četl jak jsem se rozcházel s holkou, možná bych to měl přečíst v dnešních "světlých" dnech a líbilo by se mi to víc, no nicméně 75 % je slušných.
Tak dočítal som to druhý krát (asi po roku)... a zas tomu dávam 100%... jednoducho Spidey a jeho svet naservírovaný tak, že lepšie si to ani neviem predstaviť... Straczynsky rulez
Najlepší Spider-man akého som kedy čítal. Viac už nie je o čom...
Pro mě nejlepří Spidey, kterého vlastním (a to jich vlastním dost), skvělý.
Tak z Petra Parkera vlastním pouze speciál Masky-dobrý, jinak mě ze Spajdýho nikterak nic nenadchlo. A teď jsem zakoupil Návrat - vážně dobrý!
bol som príjemne prekvapený kvalitou tohto spidermana
Hlavně pro milovníky Spider-mana, kteří toho už s touhle postavou zažili hodně (včetně těch některých příšerných období). Stan Lee je ale Stan Lee. Tohle je jiné, ale zdaleka to nemá tolik kladů jako Leeův Spidey.
Paráda. Svěží příběh. Strhující tempo. Skvělý hlášky. Po dlouhý době zas někdo kdo si zaslouží psát Spidermana.
Tak tenhle book jsem si zamiloval. Je to fakt nejlepsi Spidey, ktery u nas zatim vysel. A nejlesi na tom je, ze i ty dalsi dily od Stracynskeho jsou sqely. Kez by clovek na neco takovyho nemusel cekat minimalne dalsi rok.
Spidey: ... neni nic lepsiho, nez vykecat zaver :)
Hoodně dobrý book. Fakt se mi líbil, přitom zrovna Spideyho moc nemusím. A fakt se líbil i pár comicsem nepríliš osloveným lidem, kterým jsem ho půjčoval. Už aby vyšel další díl
Po usilovném čekání jsme se dočkali comicsu ala Stan Lee. Konečně nejde v comisu jen o "zmlátit soupeře a jít domů". Ale rozebírá se Petrův osobní život. Nyní není souboj na 5 stránek a konec, jako dříve, ale dosáhne i 2 comicsů. Což jsem myslel, že v této době snad už nikdo nedokáže. Hlavně zajímavý je závěr, kdy se tetička May dozví pravdu o Petrově odvrácené straně života (možná bylo už na čase po 40-ti letech vydávání comicsu). Určitě je to velice kvalitní comics, který nesmí chybět každému fandovy Spideyho.
Řikal jsem si, že jsem na Spidera už starej, ale tenhle book změnil můj názor. MdS
Na to, ze me Spidey nikdy neoslovil se mi tenhle book libil hodne. Takze doporucuji.
Skvělej Spidey, obzvlášť ty klasický hlášky, který kdyby pronesl někdo jinej, tak budou znít trapně, ale z úst Pavučinky zní vtipně a nevtíravě.
Návrat je fakt špička nejen mezi spideyho comicsy..
Klasický, kvalitní komiks.
<a href="http://www.comx.cz/clanek.php?id=423" target="_blank">http://www.comx.cz/clanek.php?id=423</a>
souhlasím níže napsanýma komentářema, jinak Spidermana nemusím, ale tenhle je v pohodě.
príjemne prekvapenie, to naj čo tu od " síťomila" vyšlo.
Dobrej spidey s klasicky dobrejma hláškama. Navíc ten záporák je fakt drsnej.
Krasne plynouci pribeh plnej hlasek a akce. Az na ten konec, od kteryho sem cekal trochu vic, vytecny. A konecne po poslednich nepovedenych cislech v sesitovy rade poradna kresba. Takhle mam Spideyho rad.
Rozhodně nejlepší Spidey co u nás kdy vyšel...paradoxně působí absolutně neSpidermanovsky, takže si užijou i ty, co o by o něj jinak neopřeli ani kolo...
Squely pribeh, prijemna kresba a konecne opravdu drsny zaporak, ktery se jen tak neslozi. Fakt pohodove pocteni na letni odpoledne...
2721422222
merhyx - Ty neumíš číst? :D Pod tvým příspěvkem je to vysvětleno.
Víte někdo kde se to dá sehnat v Praze? A ještě sháním Comicsové legendy - Spider-man č.2.
Aha, jaj to mám trošku hodně z ruky, ale kdyby se našel někdo ochotný kdo by mi to zakoupil, a následně poslal, tak bych byl rád a poslal bych i něco navíc jako poděkování. Kdyžtak se mi někdo prosím ozvětě. Snad se tahle série ujme a bude možnost zakoupit i v Praze a někde jsem četl že už vyšlo 2.číslo (X-Meni)
Jack043 - Patrně nikde. Nejblíž asi v Pardubicích. Na komiksáriu je seznam trafik.
Neví někdo kde přesně se to dá v praze sehnat?
Četl/a (225)
2scha, 3DD!3, 81splinter, Abbott, adevr, Al0f0k, Alfred, Alikkk, ArmadOon, Ash Pointak, autokineton, Azik2586, Babany, Badgu.y1902, Bart, Bary02, bat62bum, Big_Boss, Blackhand47XD, blackJag, Blockholm, Bubákolog, Caiiiczech, calvin10, Carnage, Cemino, Cever, Chaolinek, chuckboris, Cinema Ranger, CJFlip, cobe, ComicBookGuy, ConanVJ, Const.ex, CoVseNerdit, Craxx, cyboy, D.K.Logic, dajik, DanMac, DANT3_, Darth Raelchi, davidek, Davidos402, dcpatr , deadpool, Deckard, Dejweez26, Doly, Doncek4321, Don_Canagliume, Doppelganger, duri, dvory, Ejdý, Ejdý1, emanek, erik, ertefol, EvilLive, Fida, Final, Fives, Fox01, Fry, georg, gezic, Giskard, Glumal, Goldfinch, GreyArrow, guseppe, Gustik5, Hønzza, hicks, Hokejový_Svaz, Houbař, hromotlk, hypermlok, inosuke, invape, Ivan Kucera, Izmir Čupr, izuku midoria, J.Connor, Jack, James, james dixon, jankie, japes, Jay-jay, jd., jh666, Jimbeam90, JORDY, Joshua_T, Kaaos, Kadin, kallenved, Kapis, kaylin, KdG, Keno, Kil-Khal, Killingjoke, kinak, Knowho/Wullcann38, Knuckless, Koci, Kokuun, Komiksum, kuzz, Lachvos, lantan1, Le Porello, Librarian, Light, Lijem24, Loxin, ludek.n, Lukis89, luky.kuky10, Macek78, Madmax, marek zigmund stanko, Mariohurbanek, mart.in, Martinb, Mates17, Matthew, mcezik, me, mearez, MEGA, Mercurio, michaldca, miCHALupka, MignolaMoore, mineralk, misa, MonsterGyre, moris.cz, Moyek, mozzu, Mr.Filch, namdnas, NecRoman, Norri, oleav, Olesh, onfr300, Oompa Loompa, Ozymandias, Paldini, PatrikTheMighty, pearlxjam, Peeta, PeNNy, Petr, petrSF, Pista, Pizza Guy, PrastenejCitron, Prostě_Štěpán , punisher, puolpm, radimisko, raenius, Ramos.424, RaptoR, Rinter, robertsedmik, roswelll, RudyRod, S4TW, Sagikkun, samuelo12, Schramm, sedw, SekyCZ, seneke, Sentry, Sharick, Shin, SHORTY, Shpeckk, SimKane, Sir_Pete, slavik38, Spike, Standis0202, Star36489, start05, SteveCZ, Symbi, t0mas, T3ss, taidana, Tawax , TenCoJeZbytečnej, tesilosaurus, Thurin, tom99, tomkalhotka, Tomski, Tony TwoDee, trudoš, tukak, Tyfus, TZcomics, Ukko, Václav Mikula, vishnar, vita, vrazdinek, Walome, xflori01, yardaformi, Yefery, Zahonko, Zbysek2410, Zdendy, ZeznikoslavCZ, zlejzmrd
(537)
-spacilost-, 2scha, 5555, 7eleven, 81splinter, Abbott, Abe, adam.ra, adevr, Aerchel, Agent24, Agiru, Al0f0k, Alex Bishop, Alfi, Alfonzo, Alfray, Alfred, AlienDr, Alikkk, andik007, ArmadOon, asgardpepa, Ash Pointak, Askalon, autokineton, Azbest, Azik2586, AZTeck, Babany, Badgu.y1902, Baffman, Bao_Dur, Bart, barthez, Bary02, barydave, bat62bum, batoo, bboorreekk, beanek, Bellatrix, Beng.D, Benji, Bezvliv, Big_Boss, Birgi, Blackhand47XD, blackJag, Blair, bmc75, bobo666_2005, Braindead, bronxik, Bubákolog, burzum, bzklmnf, Caiiiczech, calvin10, calviti, camper, CaptainL, Carnage, Cemino, Cever, Chaolinek, Charlie1203, chuckboris, cobe, Cody, ComicBookGuy, ConanVJ, CoupeC, CoVseNerdit, Cr4sh, Craxx, Crics, CSE_AC/DC, Cute_Unicorn, cybern, cyboy, dajik, Dali, DAN478, daniel.cermak, DANT3_, daredevil99, Dave-7, davidek, Davidos402, davidrynes, DAxik, dbar, dcpatr , deadpool, Deckard, deefha, Dejweez26, delta11, Devilek, dhrotek, Dinik, disclose, discovery, DKoscik, DoctorWho, Doly, Doncek4321, Don_Canagliume, doophy, Doppelganger, Dov, DracoAn, dracula, Drbo Jebo, Drekorian, duri, Durvi, dvoracekpetr1, dvory, Dzoglik, Ejdý, Ejdý1, Elhonzo , eliera, emanek, Erich, erik, ertefol, fanik, fel68, felda, felis, Fida, fifas, filemon, Filip123, filosh, Final, firesnake, firesnake1, Fives, flashpoint, folkemon77, Fox01, Fréza, Fry, FumarEnPipa, Galaxy, Gamur, georg, gezic, Gibby, Glumal, gobers, Goeger-Devil007, Goldfinch, goodspeed, Grebenda, GreyArrow, grinder, gruno, guseppe, Gustik5, hahahoho, Hamichal, Hannibal92, Hartmann , Hauzina, Hebled, herrman, hicks, Hlavac, hlavathor, Holmwood, holubdema, Honzin, horaczhlinska, Houbař, hovad2, Hrdina3333, hromotlk, hugosnowden, Hulik, Hurvy, hypermlok, I.am.geek, Idy, ikshorm, Indy, Infarkt, inosuke, invape, iob, IV, Ivan Kucera, Izmir Čupr, izuku midoria, J.Connor, J.T.honza, Jack, Jack043, jackie, James, james dixon, jankie, japes, jardoom, Jay-jay, jd., jedy357, jendavondra, Jerdas91, jerry67, Jestrab2, jh666, Jimbeam90, jirin, jjjirik, jmenujiseradekbouril, joehot, johx, jones1240, JORDY, José, Josh, Joshua_T, Kaaos, KadetJaina, Kadin, kallenved, Kapis, karel, Kareru, kaylin, Kazumaki, KdG, kendor007, keNNoslaw, Keno, keyko, KINIMODUS, Kjon, KLAUN_DOMINANT, Knowho/Wullcann38, Knuckless, Koci, Kokuun, kolik111, komik.sx, komiksák007, Komiksum, koniklec, konous, Kouzelnik7, kravak, Krenzi, kronoss, krupan, Krvavý Patejl, krvinka56, Kublaj, kubosos, kucik, Kunden, Kurt Cocaine, ladynemesis, Landauer, Le Porello, Leland, Lenny, leny_v, Librarian, Lijem24, listr, Lobok257, LordFlash, Lord_Arthas, Lucifer, Luigi, Lukis89, luky.kuky10, maara, Macek78, macomix, Madmax, mAGiic, Majinek, Majkl, Malachias, malylada, mankoo, maravenger, Marcus Fenix, Mariohurbanek, markic, marshalx, Marthy76, Martin Buchal, Martin D. Antonín, Martinb, MartinV, Masinfira, Matejrychly89, Mates17, Matio, matohan, Matthew, matty87, Maty48, Matyeos, Mauzr, MB, mcezik, mcleek, me, meffis, MEGA, Mercurio, merhyx, mgeralt, Michael Jarkovský, michaldca, miCHALupka, MickeyStuma, MiDAZ, mikado, Mikei, MIKER65, MikeZ, mikki.maser, Mikko, mimo_provoz, mineralk, mirror, misa, Mitak, Mleako, moiqpiom, MonsterGyre, monty.cl, morbi, morbn, moris.cz, Moyek, MP, mr.des, Mr.Filch, mrsk, mttra, myroslav, namdnas, NecRoman, Nevimtrebastofi, Niaz, Nightmare, noMster, Norri, novass, nx, o2t2, obitus, Odal , OldaB, oleav, Olesh, Ondraseeek, onfr300, Onkel 1928, Oompa Loompa, opytz, Pafnuc, pajo1919, palo, Pán rostlin, Pandos11, pata, PatrikTheMighty, pavel, Pavouk01, pdfak, pearlxjam, pechna, PeNNy, Pepares, peposek, Petr, petrSF, petrsimcik, PH79, Piros0013, Pista, Pizza Guy, Pjenkus, pk123x, podzimator, Poseidon1978, PrastenejCitron, Premek, pršiplášť, punisher, puolpm, pusta, Qee, Quintana, R3d, radimisko, Radkos, raenius, Raijin, Raikou, Ramos.424, razielus, Remi LeBo, restepik, Rety, Ricarderon, RicHard. , Rinter, robertsedmik, RodRoder, Roiser, roswelll, RudyRod, Rumburaq, S4TW, Saiffer, saja, Salien, samuelo12, Santa666, Sappo, Saran, SASAN_KING, Schramm, sedw, SekyCZ, semi41, seneke, Sentry, Sesta, Sharick, Shin, SHORTY, Shpeckk, Sidi Santini, SirMinac, Sir_Pete, Skot, Slaine, slavik38, sleepless, SmoothNCool, smrtihlav7, smtxx, Sněhurka, spagr, Spider-man, SpiderJerusalem, Spike, Standis0202, Staník, stanleystar, start05, stepan.tichy, štěpin_8, SteveCZ, StressCZ, suchosch, suricattaontheway, Symbi, t0mas, T3ss, tacmud, taidana, Tawax , Ted15, TenCoJeZbytečnej, tertr556, tesilosaurus, The Genius, TheoDread, TheWrecker, thorrg, Thurin, Tialster, tom99, Tomasino79, Tombal, Tomek, Tominos, tomkalhotka, Tommy Monaghan, tommybauch, tomned, tomntp, Tomski, tondaa, Traum, trudoš, tukak, tulipstros, Tyfus, TZcomics, Ukko, Václav Mikula, VanTom, Velkej šéf, Viking, vita, Vítek, vlkodlak, vranakx, vrazdinek, Wiruss, wolfinov@seznam.cz, xai, xflori01, xintax, xspeed, xxaannddeerr, yarda, yardaformi, Yefery, yogi, yogi, yojimbo, Zahonko, Zajda, Zajo original, Zbysek2410, Zdendy, zdennanek, zdoog, ZeznikoslavCZ, zikaa, zlejzmrd
Chce (11)
ADM1, AwatarDK, carlmichael, delsemela, FatMonster, fusnix, kybl, Mariomichal, SimKane, szajter, Tabasco
Koupí (2)
Clarkos, Tabasco
Prodá (7)
alladik, firesnake1, jirin, Onkel 1928, Pán rostlin, Sappo, Shpeckk