Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Wonder Woman měla za úkol zachránit svět lidí před lidmi samotnými. Jenže neuspěla.

Když se Diana probudí ze staletí trvajícího spánku, zjistí, že Země se mezitím změnila v nukleární pustinu. Princezna Amazonek se ocitá uvězněná v temné a nebezpečné budoucnosti, kde musí ochránit poslední lidské město před obřími nestvůrami a pokusit se odhalit tajemství této mrtvé Země... aby zjistila, jestli za tohle všechno náhodou nenese odpovědnost.

Obsahuje sešity série Wonder Woman: Dead Earth #1-4 (prosinec 2019 - srpen 2020)

Scénář
Daniel Warren Johnson
Art
Daniel Warren Johnson
Ink
Daniel Warren Johnson
Barvy
Michael Spicer
Obálka
Daniel Warren Johnson, Michael Spicer
Lettering
Martin Hanslian
Překlad
Ľudovít Plata (Turlogh)
Redakce
Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová
Žánry
akční, postapokalyptický, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7449-991-3 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
216 x 276 mm
Tisk
barevný
Váha
1050 g
Stran
204
Cena
699 Kč
Originál
Wonder Woman: Dead Earth (DC Comics, 2020)
 • Hokejový_Svaz
  Asi jsem se zamiloval. Tohle bylo výborné a musím tomu dát bod navíc, jelikož mně to zvrátilo veškeré pochybnosti o tom, že dostanu čistou rubačku s Wonder Woman, která nebude dělat nic jiného než jenom řezat nukleární potvory. O to víc jsem byl mile překvapen, jak moc se příběh soustředil na její charakter a na celou její ideologii, kterou je Wonderka známá. Hodně se mi taky líbilo, jak ten komiks ve mně po dlouhé době dokázal vyvolat nějaké pocity a to konkrétně úzkost, ale také zahřátí u srdce. I pro lidi, kteří Wonder Woman neznají je tohle fajn způsob, jak se s touhle postavou seznámit, protože se tu o ní dozvědí všechno, co je potřeba a byť to je necanonický příběh, tak ten její charakter a ideologie platí i v canonických komiksech. Třešničkou na dortu byla líbivá kresba, ve které se mi jednou nebo dvakrát stalo, že jsem se úplně nezorientoval, ale jinak je bezchybná a perfektně k tomu pasuje. Za mě plný počet, byť to není žádné mistrovské dílo, ale najdete tu všechno, co od Wonder Woman očekáváte.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.4. 18:28Wonder Woman: Mrtvá Země
  Pro první samostatné setkání s Wonder Woman jsem si vybral trochu nestandardní příběh, ale byla to docela dobrá volba. Povedené postapo s ničivou Wonder Woman plné brutální akce, mrtvých superhrdinů a morálních problémů.
 • Fimi
  Velmi povedené, Daniel Warren Johnson nezklamal a naservíroval svou klasickou drsnou akci plnou brutality a emocí. Rozhodně nečekejte klasický superhero sluníčko. Kvalita zaručena.
 • Mr. Baboon
  Nová Wonder Woman si rozhodně zaslouží pozornost, a to i těch fanoušků, kteří Dianě nikdy na chuť nepřišli (třeba jako já). Stejně jako u všech ostatních příběhů z DC Black Labelu se nejedná o kánonický komiks. Jde o poněkud drsnější pojetí oblíbených postav z DC.

  Wonder Woman: Mrtvá Země nás zavede 100 let do budoucnosti a ukáže nám Zemi zdevastovanou atomovou válkou, jak v takové pustině lidé přežívají, kdo nebo co jim kazí každodenní 'idylku' a jak se s takovou situací (ne)dokáže Diana popasovat. Jednoduše jsme vtrženi do světa, který hrdinové zachránit nedokázali a jediný, komu by se to mohlo podařit, je právě Wonder Woman, která se po sto letech probudí do této apokalypsy.

  Kromě příběhu, který je opravdu zajímavý, valí stále dopředu a nutí vás pokračovat na další a další stránky, je tu velmi dobře vykreslený onen zmiňovaný post-apokaliptycký svět. Jeho ztvárnění mě fascinovalo hned na začátku samotné knihy a i když kresba Daniela W. Johnsona může někoho na první pohled odradit, po začtení si na ni brzo zvyknete a možná rovnou i zamilujete (jop, já se zabouchl!).

  Abych to shrnul, tento komiks určitě stojí za přečtení a i když možná nezaujme na první pohled, po dočtení nebudete zklamaní. Za mě rozhodně slušných 8/10.
 • trudoš
  Tahle Wonder Woman určitě přijde k chuti všem, kdo mají plné kecky zidealizovaných superhrdinů a jejich záměrů stran lidského blahobytu. Je to dobrodružství plné zrady, krve, pěstí, závisti a nenávisti, ale také příběh o obrovské touze po naději v lepší zítřky. Jenže těžko se věří v konec temných časů, když vám obří monstrum slintá za krk… Zkrátka pak nepřijdou ani milovníci morbidních nápadů ohledně zbraňové vynalézavosti či neočekávaných zvratů, jež vás průběžně nutí přehodnocovat své emoce vůči té které straně konfliktu.
  Přes všechnu pompéznost však toho Daniel Warren Johnson vlastně moc neodvypráví. Neříkám, že bych potřeboval vědět přesně, co se jak odehrálo, ale pravdou je, že víc pohromadě drží průběžné retrospekce, než ústřední dějová linie, kde se esa z rukávu tahají častěji než při falešné hře v poker. A maličko únavné jsou ty nekonečné lekce o přehazování viny a přijímání odpovědnosti. Ale zábava to byla náramná a tak ty dílčí prohřešky autorovi s klidným svědomím odpustím.