Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
KDO JSOU TŘI JOKEŘI?
Batman sice nechápe, jak je to možné nebo proč tomu tak je, ale fakta jsou jasná: člověk, kterého pronásleduje celý svůj život, není ve skutečnosti jedním člověkem. Jokeři jsou tři.
Nyní, když zná tuto neuvěřitelnou pravdu, potřebuje Bruce nějaké skutečné odpovědi. Temný rytíř se tak s pomocí Barbary Gordonové a Jasona Todda – dvou dřívějších obětí Jokerovy brutality – konečně vydává na cestu k tomu, aby šílence s nepříčetným úsměvem porazit jednou provždy. Všechny do posledního.

Obsahuje sešity série Batman: Three Jokers #1-3 (srpen 2020 - říjen 2020)

Na vnitřní straně přebalu obsahuje navíc rozkládací plakát.
Vyšlo jako pátý svazek edice 'DC Black Label'.


Scénář
Geoff Johns
Art
Jason Fabok
Ink
Jason Fabok
Barvy
Brad Anderson
Obálka
Brad Anderson, Jason Fabok
Lettering
Martin Hanslian, Jiří Hrbek
Překlad
Ľudovít Plata (Turlogh)
Redakce
Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7679-025-4 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
168 x 258 mm
Tisk
barevný
Váha
680 g
Stran
160
Cena
569 Kč
Originál
Batman: Three Jokers (DC Comics, 2020)
 • trudoš
  trudoš admin18.9. 22:28Batman: Tři Jokeři
  Očekávání byla veliká a Geoff Johns je u mě dokázal naplnit tak ze sedmdesáti procent, přičemž dalších deset víc získává bez diskuzí výtvarník Jason Fabok, který na komiksu odvedl famózní práci. Nejenže graficky navázal na proslavený Kameňák (ne, nemám teď na mysli Zdeňka Trošku), ale také vyšperkoval příběh podobnou atmosférou. Scénář pak celý opus završuje desítkou vymazlených detailů, které udělají radost každému, kdo Batmana sleduje napříč různými paralelními verzemi. Jenže zatímco Alan Moore vyšvihnul svého Jokera hned do základního kánonu, obávám se, že Johns pouze nahodil udičku, kterou bez odezvy vezme proud a zůstane zapomenuta. Což o to, ústřední myšlenka i finální pointa jsou nápadité a krásně ilustrují rozporuplnou postavu netopýrovy nejdůvěrnější Nemesis, zároveň však vyprávění nepředvede přelomový majstrštyk, který většina čtenářů pravděpodobně očekává. Tohle téma si zasloužilo rozšafnější zpracování a mohlo se klidně stát základním kamenem další sezóny Temného rytíře.
 • Good Games
  Good Games2.9. 01:14Batman: Tři Jokeři
  Batman: Tři Jokeři má zaujímavý námet, predsa len traja Jokeri miesto jedného? Geoff Johns to celé vymyslel dostatočne rafinovane, pútavo a hrá sa aj s bolestivou minulosťou postáv. Nejedná sa síce o nič zásadné, no ak hľadáte zábavný komiks s Batmanom a máte radi Jokera, tak by ste to jednoducho nemali minúť. =►Celá recenzia◄=
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.8. 09:08Batman: Tři Jokeři
  Hm, nakreslené je to celkem dobře, ale jinak to na mě vůbec nefungovalo. Nemám úplně dojem, že by byl komiks vysloveně špatný, spíše mi přišel - na to, jak se svým způsobem ambiciózně tváří - dosti nudný a zbytečný. Jasonovy psychické problémy mě nějak nechávaly chladným, stejně jako po pár prvních stranách celá zápletka.

  Celkový dojem: 40%
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš24.8. 06:59Batman: Tři Jokeři
  „To si jenom projektuješ, Jasone.“ Traja Jokeri. Geniálny, ale jednoduchý a jednoduchý, avšak geniálny nápad. Keď sa to povie, vaša fantázia sa rozbehne a už sa nezastaví. Odpovede na otázku, ako je niečo také vôbec možné, zrejme neuspokoja každého, ale mňa potešilo, že scenárista Geoff Johns sa s tým pobil na slušnej úrovni. A to hovorím ako niekto, kto jeho scenáristické práce vo všeobecnosti nejako extra v láske veru ozaj nemá (dodnes som sa nespamätal z Flashpointu). V tomto komikse sa však Johns v rozumnej miere upokojil a umiernil a hneď je to o klaunovský nos lepšie. Jokerovia budia pozornosť i rešpekt, Batman je extrémne zamyslený aj na svoje pomery, Batgirl napriek tomu, čo prežila, stále v ľuďoch vidí len to najlepšie a zaujímavým protipólom je im obom Red Hood, oproti ktorého miestami extrémistickým metódam aj tie Batmanove pôsobia ako metódy jemného diplomata. Scenár možno napokon nedokáže stopercentne naplniť (nemalé) očakávania (aj ambície), ale inak som z toho napriek pár zakopnutiam mal dobré dojmy. Pozoruhodná je nielen výtvarná stránka od Faboka (Batman/Flash: Odznak), ale tiež parádny zelený tvrdý obal a vynikajúci prebal, ktorý jednak zábavne parafrázuje slávne tri opice (nevidí, nepočuje, nehovorí) a jednak sa dá rozložiť do podoby plagátu (!). Čo je síce asi nepraktické (ktorý zberateľ oželie prebal a nalepí si ho na stenu?), ale ako nápad super. Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/recenzia-batman-tri-jokeri-komiks
 • CoVseNerdit
  CoVseNerdit7.8. 18:19Batman: Tři Jokeři
  Příjemná jednohubka, kterou dáte na jedno až dvě čtení. V příběhu se řeší případ zahalený lehkou záhadou. Avšak na ty nejdůležitější otázky se neodpovídá.
  Kdo jsou tři Jokeři?
  Jak vznikli?
  Jak mohli tak dlouho fungovat bez našeho povšimnutí?
  Na to nám scénaristi nedají odpovědi a je to pro mě hlavní minus tohohle komiksu. Podrobnější recenze na ig: @co_vse_nerdit

  Scénář: 7/10 Ujde, ale působí místy nedotaženě.
  Kresba: 8/10 Ideál pro Mainstream
  Postavy: 9/10 Skvělý výběr hlavních protagonistů.

 • Liborius
  Liborius2.8. 13:25Batman: Tři Jokeři
  Sice trochu násilnější, přesto pořád tradiční Batmanovka. Potěší zaměření na jiné postavy než jen na netopýra a kdyby se komiks netvářil, že přichází s něčím hrozně novým, vlastně bych jako čtenář necítil to zbytečné mírné zklamání. Kresba výborná!

  7/10 - Více na https://nerdopolis.cz/2021/08/02/recenze-batman-tri-jokeri-geoff-johns/
 • Palebras
  Palebras29.7. 11:26Batman: Tři Jokeři
  Ve své podstatě pořád nadprůměr a hodně dobře odvedená práce jak scénáristicky tak kresebně. Avšak nejedná se o nic nového, svěžího či překvapivého. Je to prostě věc, kterou jsme již v několik obměnách četli mnohokrát. Batmanovo trauma, Jasonovo trauma a jejich společné trauma, Jokerovo trauma, Barbařino trauma, Joker má nejradši na světě Batmana a Batman nemůže spát bez přítomnosti Jokera a tak dále a tak dále. Ničím mi tohle pořád nevadí a dokonce tohle považuji za nosný pilíř celého Batmanova bytí, ale v případě komiksu Tři Jokeři, jsem čekal něco o trochu víc. Každopádně i tak jsem se velice dobře bavil, svižně se to četlo a skvěle se na to dívalo. Prakticky jsem se ani na sekundu nenudil a knihu zhltnul téměř na posezení. Kdo nemá Batmana příliš načteného, věřím že ho dokáže komiks zaujmout na 100%. Ale i v mém případě se pořád jedná o nadprůměr a jsem rád, že u nás komiksy ze série Black Label vychází. Určitě se těším na další! A mimochodem, ten přebal se zeleným Batmanem včetně plakátu je skvělý!
 • karl173
  karl173 mecenáš28.7. 13:39Batman: Tři Jokeři
  Kdyby tohle byl jeden z mých prvních komiksů s Batmanem, budu ohromen. To ale ovšem není a tak je pro mě tento komiks jen dobře odvedeným mainstreamem bez větších ambicí být něco víc a přinést něco nového. Čte se to a kouká na to hezky, to je bohužel asi všechno. 3*
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 17:35Batman: Tři Jokeři
  DC jak už u něj bývá zvykem prostě nahypuje, namlsá čtenářovu fantazii, a pak je srážka s krutou realitou a člověk zase dostane nudnou a průměrnou DC-čkařinu. V půlce druhého sešitu jsem o tento příběh ztratil veškerý zájem. Joker mě začíná vyloženě štvát, jak ho zprasili a udělali z něj účelového šílence, aby se neřeklo a který nemá žádnou stopku. Prostě zase je z Arkhamu pryč. Kdy už to jako skončí? Je to utahané a nudné. Nicméně, pár momentů tento komiks měl, Batman family postavy byly docela fajn, kresba taky fajn., Pocta Bollandovi je evidentní a proti tomu nic. Jinak je to ale nuda k uzoufání. Btw, plakát potěšil :-)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš20.7. 21:55Batman: Tři Jokeři
  Celkem fajn příběh s typicky pošahaným Jokerovým plánem. Bylo tam pár dobrých scén a napětí mezi Batmanem a Jasonem by se dalo krájet. Batman se navíc usmíří s jedním ze svých nepřátel. Jsem rád, že se to tentokrát točilo jen a pouze kolem Jokera/Jokerů bez nutnosti ukazovat milion dalších padouchů, jak se to občas děje. Kresba vzdávající poctu jak stylem tak rozložením panelů Kameňáku také potěšila.
 • SteveCZ
  SteveCZ12.7. 10:48Batman: Tři Jokeři
  Do komiksu jsem naskočil veškerým hypem nepolíben, s nulovým očekáváním, pouze s věděním, že jde o dlouho avizovanou událost. A byl jsem mile překvapen. Tři Jokeři jsou dobře napsaný, gradující a rychle odsýpající komiks, který mi v mnoha ohledech přišel jako pořádný severský krimi thriller, navíc se ke konci posouvá Batmanův charakter o zase o kus dál. Výtvarno je rozhodně nejlepší část na tomhle komiksu. Jsou tu ovšem i nějaké výhrady. Za prvé: románek mezi Barbarou a Jasonem je opravdu navíc. Za druhé: otázky, na které si i po druhém přečtení nedokážu úplně odpovědět - Jak to že si nikdo nevšiml že jsou tři? Má ten jejich plán opravdu logiku? Dává to finální zjištění smysl, nebo je to blbost?. Objektivně dávám 4/5. Nevím jestli bych to řadil mezi nejlepší příběhy s Batmanem, rozhodně je to ovšem záležitost kterou by jste měli přečíst. A za sebe si přidávám bod navíc, protože tohle je přesně typ Batmana kterého vyhledávám.
 • Fry
  Fry admin12.7. 09:57Batman: Tři Jokeři
  Batman: Tři Jokeři - Ne jeden, ne dva, ale rovnou tři Jokeři (a možná jich bude i víc!) se v tomto temnějším alternativním příběhu postaví proti Batmanovi, Red Hoodovi a Batgirl. Upřímně se mi do toho moc nechtělo, zápletka je na mě poněkud vágní, nicméně ono to ve výsledku až tak debilní není, tedy až na Batgirl, která přelétává od jednoho Robina k druhému, běhna ... Za mě 4*!
 • Fimi
  Fimi mecenáš7.7. 10:23Batman: Tři Jokeři
  Ono se to jako tváří strašně skvěle a zásadně a honosně, ale bohužel. Tohle je rozhodně to horší od Johnse a navíc jde zcela mimo zavedenou logiku postav a přitom právě zavedenou logiku kolem postav by to mělo maximálně dodržovat...
  Kresba klasický zaměnitelný mainstream, prostě pásová výroba.
52661
 • Fry
  Fry admin13.7. 22:01Batman: Tři Jokeři
  SomeOne: no jako teď se docela stydím :) jak jsem to upravoval tak mi nedošlo že jsem ji tam měl 2x
 • SomeOne
  SomeOne13.7. 10:58Batman: Tři Jokeři
  Fry: A přesto o ní stále píšeš ve svém komentáři. Asi jsi tou Batwoman nějak posedlý, viď? :D
 • Fry
  Fry admin13.7. 06:47Batman: Tři Jokeři
  SomeOne: Chtěl, chybka se vloudila :)
 • SomeOne
  SomeOne12.7. 12:22Batman: Tři Jokeři
  Fry: nechtel jsi napsat Batgirl? Batwoman se v tomto komiksu vůbec nevyskytuje :)
Četl/a (41)
2Hitman3, calvin10, CoVseNerdit, Craxx, Darth Raelchi, Doppelganger, fifas, Fox01, Fry, George Walker Bush, Good Games, Hanussen, Honzyk, house192, invape, Ivan Kucera, Jabba, Jay-jay, jeanbaklajean, jh666, Joker189, Kaaos, karl173, Kil-Khal, Killingjoke, Lachvos, lantan1, Liborius, listr, malylada, Mamut12, Mercurio, opytz, petrSF, rockyt, Spike, SteveCZ, Tommar, Tony, trudoš, Zbysek2410
(85)
2Hitman3, 2scha, Anton Whatever, Ash Pointak, AxusNalim, Beng.D, binnmode, blackJag, bmc75, calvin10, Caylen-Tor, CoVseNerdit, Craxx, CSE_AC/DC, D.K.Logic, Dali, Deckard, Denis, DKoscik, Doppelganger, farnhajt, fifas, filemon, Flowtek, Fox01, Hades, Hanussen, hellblazer, herbert, Honzyk, house192, hyba1991, invape, Ivan Kucera, Jabba, Jay-jay, jeanbaklajean, jerry67, jh666, Joker189, Karel Sec, karl173, kendor007, Killingjoke, Kiwi1902, Lachvos, lantan1, listr, Lookass33, malylada, Mamut12, Mercurio, merhyx, mirec, Mitak, MonsterGyre, MP, Mr. Baboon, Mr.Plysh, Olesh, opytz, Paja78, Paldini, pearlxjam, pechna, petrSF, Poseidon1978, puolpm, rockyt, Roiser, schefik, Sikk, Skot, Spike, SteveCZ, suricattaontheway, Tialster, Tommar, Tony TwoDee, trudoš, Tyfus, utresyby, xintax, Zbysek2410, zdoog
Chce (32)
Al0f0k, Azik2586, Blacklarch, deadpool, deefha, delsemela, Draco nobilis, Fida, filosh, gezic, Goldfinch, Infarkt, James, Joshua_T, Kareru, Lojza, Lokusta, LookAss, Madao, Maty48, MonsterGyre, monty.cl, Murphy722, NecRoman, Nightmare, OldaB, RicHard. , sleepless, tom173, tukak, WEAPONE, yogi
Shání (5)
deefha, delsemela, gezic, LookAss, Nightmare