SlouzimStarymPsum

SlouzimStarymPsum

Jméno: Tranďák Jarmil

Mým životním krédem je nevycházet z chybných premis. Chybné premisy mohou natropit mnoho škod.

Hlásám pravdu, vždy a všude. V pravdě žiji. Pravdu ctím. Pravda je mi vším.

Už brzy napíši svůj první komentář ke komiksovému dílu. Až ho napíši, toto upozornění smažu. Ale až s odstupem, abyste si ho mohli přečíst. Psát upozornění bez toho, aby si ho někdo přečetl, pozbývá smyslu. Pravdivé premisy, pravda obecně a smysl, to jsou tři pilíře, o kterých to všechno je.

Dodatek z 24. 6. 2020: Za pochvalné a obdivné soukromé zprávy ohledně mého vystupování v diskusi k AZSH děkuji a na dotaz, zda ten k...t v avataru jsem já, odpovídám, že nikoliv. Je to Tomáš Akvinský, můj velký vzor, najmě v umění dávat na odiv elegantní plešku, kterou si postupně po částech pořizuji.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 1.9.2020 | DC komiksový komplet #090: Batman: Odysea, kniha první

Milo_Harwey, bizár to je, ale podle mě to není až tak debilní, jak se povídá. Je to cáklý, hodně cáklý (a tím pádem pro mnohé i zábavné), ale když se to dočte do konce, tak to smysl, aspoň trošku, dává. I když v tom závěru je vysvětlení stejně cáklé a ujeté jako celý komiks. Někdo o takových příbězích říká, že je to tak blbé, až je to zábavné, já bych to pozměnil na až tak uhozené, až to je zábavné.

K tomu popisku tady: Je tam, v knize, fakt scÉnárista, nebo je to tady jen opsané s chybou? Na jiných webech to maji kratce, po ostravsku.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 1.9.2020 | DC komiksový komplet #085: Superman: Panika na obloze

...spojené síly Supermana, Batmana, Wonder Woman a dalších hrdinů možná nebudou stačit na to, aby (Superman, Batman, Wonder Woman a další hrdinové) uchránili svět...

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 27.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Lenny: Žaluj je za to, že ti kazí dobrou pověst. Ale nejdřív jim o té připravované žalobě řekni a zmiň se o tom, že dneska jsou vilky s bazeném tuze drahé a ty ne a ne si na ni našetřit. Mohli byste se pak domluvit jako rozumní lidé a celé tohle nedorozumění smést ze stolu.

Milo_Harwey: Částečnej spojler: Jedna z důležitých postav se dostane do ne příliš komfortní situace (za mých mladých let se říkalo „je pěkně v p..eli") a Petr by onu postavu chtěl z té situace dostat. Tak hodí řeč s jednou vysokou šajbou (Petr má číslo na jeho mobil, to je na celém světě stejné) a tu postavu z té situace dostane. Ale je to něco za něco, jak už to u těhle přátelských výpomocí bývá, a příběh kvůli tomu začne zavánět fraškou větší než menší, jak už to u těhle superhrdinských veletočů bývá. Konec částečnýho spojleru. Úplnej spojler: Baba May to koupí, mele z posledního, Petr, jakožto chlapec se slabostí pro starší dámy, se s tím nehodlá smířit, potká rohatýho, rohatej nabídne výmaz Petrova manželství, Petr s tím souhlasí, plácnou si a baba je zas čiperka. Petr si tak díky tomu může počvachtávat na dobrotách z tetiččiny dílny jako za starých dobrých časů a nemusí poslouchat manželku, že ji bolí hlava. K tomu jako bonus rohatej vymaže všem lidem z hlavy informaci o Petrově identitě. Konec úplnýho spojleru.] Kdyby náhodou: Nedělám si z tebe prču.
Straczynski prý s tím nechtěl mít nic společnýho, není to z jeho palice, s tím přišel někdo nahoře. Snad chtěl i vymazat své jméno z celého příběhu, části nebo sešitu, určitě se o tom dá najít spousta informací, jak to bylo, nebylo, kdo komu, kdo koho a tak.

Tohle je fakt kardinální p..ovina a tenkrát z toho museli být lidi na větvi, ale s odstupem času jsem já osobně rád, že takové příběhy vznikaly (a určitě budou vznikat občas dál) a je možný na ně s odstupem času dalšího děje koukat, robeízrat je, smát se jim, číst o nich diskuze, koukat na vtipná videa nebo pochytávat narážky v jiných komiksech nebo filmech a tak. Je to součást historie, jako třeba ve fotbalu zářezy rozhodčích, góly rukou nebo pokousání soupeře, o kterých se pak učí na školách a vedou debaty desítky let poté. Přesně takové komiksy by ve výběrech, kompletech atd. měly být, bez ohledu na jejich debilnost.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 19.8.2020 | Metabaron (pevná vazba)

Probíralo se to před pár měsíci na webu Crwe a Jirka Pavlovský tam psal, že mají informaci o dalších dvou připravovaných albech k už existujícm šesti. Někdo, kdo příběh četl, dodal, že na konci 6. dílu je uvedeno To be continued... (To americky znamená něco s pokračováním.)

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 9.8.2020 | Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)

deefha: Jo, všiml jsem si toho pak na jejich webu. Dík za reakci. Nové obálky se mi moc nelíbí, nová vydání vynechám. Nemusím mít všechno.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 4.8.2020 | Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)

Milo_Harwey: Je to LEV311, Lynn E. Varley, narozena 3/11 (11. 3.) Aspoň to se píše na internetech.

Podle rozměrů jsou nová vydání menší než ta předešlá, takže předpokládám, že i hřbety se od předšlých vydání liší a ten obrázek jako u 2. a 3. vydání u pevných vazeb z nich nesložím, co?

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 2.8.2020 | A zrodí se hvězdy...

PKD: Říct se to jistě dá, ale to neznamená, že to tak i je.
Z Doomsday Clock bude mít čtenář požitek i tehdy, když si přečte jen Watchmen a nic víc. Stačí to. I když s Flashpointem, Znovuzrozením hrdinů DC a Odznakem (vše vyšlo i u nás) to bude o trošku lepší požitek a bylo by asi lepší, kdyby si tyhle tři věci přečetl. Ale nic víc dalšího už nepotřebuje. Může přihodit pár věcí navíc (Superman Reborn například), ale to je opravdu jen a jen v kolonce může, rozhodně to není tak, že musíš přečíst tunu věcí vedle toho, protože někdo někde tvrdí, že to hlavní dílo, v tomhle případě Doomsday Clock, je s tím nějak spojeno, nějak se odkazuje a tak dál, to bys pak nedělal nic jiného. Ke čtení F. L. Věka taky není potřeba mít nastudovaného kompletního Krameria a znát Klicperovo a Thámovo dílo, i když to s dějem v FLV nějak souvisí, že jo. Watchmen, Znovuzrození hrdinů DC, Odznak, případně Flashpoint si předtím přečti a můžeš být naprosto v klidu.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 31.7.2020 | A zrodí se hvězdy...

PKD: Tak to bys byl jediný na světě, DC v celku ještě nevyšel. Nedávno vyšla druhá kniha, asi půl roku po knize první. Z toho BB art jistě vychází, proto to rozdělení na dvě knihy, jako v originálu.
Mě zarazil překlad, že ho jako u W. nedělá V. Janiš.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 7.7.2020 | A zrodí se hvězdy...

zippik:
"Výjimkou je, že si pár kousků AZsH nechalo CC, knihkupci evidentně v době koronakrize neobjednávali na sklad tolik kousků, jako obvykle. "
Pokud skutečně platí, že se vytiskne tolik, kolik se zaplatí, tak by se tohle nemohlo stát. Pro knihkupce by se totiž vytisklo tolik, kolik kusů knihkupci předem zaplatí, bez ohledu na to, zda to je více nebo méně než obvykle, a nic navíc by nezbylo.
Pokud CC udělalo kusů více, aby se dostalo i na ty, kteří, jak padlo ve videu CC, neměli kvůli koronaviru prostředky na objednání, nebo jim v objednání bránilo něco jiného, pak by, pokud v CC udělali přibližně tolik kusů podle těchto lidí , měly být AZSH do pár týdnů vyprodány. Tak uvidíme ;-)

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 1.7.2020 | A zrodí se hvězdy...

Spike (komentář): Obdiv každému, kdo to bude celé číst... He he. Ne, mně se tvůj komentář líbí (i k jiným komiksům) a sorry jako, proč ten dodatek? Jsi schopen dát dohromady souvislý text, který má hlavu a patu, je to k bichli o 1000 stranách, tak jen dobře, že jsi do toho nahňácal informací co nejvíc.

Vlajker je teda dobrej. To je jak člen toho hnutí kdysi dávno u nás :-D

Ty modré vlasy tam má víc lidí, to je asi záměr, jak se jim lesknou, střídá se světlo, tma apod. U Básníka jsem viděl v dig. verzi vlasy hnědé. Vedle dvou dílů od Crwe mám třetí díl v anglině a pak sešitovky na doplnění celého příběhu, ale vše jen jednou, takže ne dost, abych mohl dělat porovnání, ale myslím, že se to vydání od vydání liší už v zahraničí a tohle vůbec nemusí být práce CC, ale úprav už v zahraničí.

U těch spinoffů by bylo, aspoň pro mě, lepší, kdyby pokrývaly více postav v kratších příbězích. Stačily by dva, max. tři sešity, jako seznamovačka, a pak jít zase dál. Něco jako v Bright. To seznámení s postavami, co jsou zač, kdy se u nich projevily superschopnosti, jaké měli těžkosti, bylo zajímavé dost, aby se pak šlo zase dál na další postavu.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 7.9.2020 22:46 | Pindárna

Hawwwran: Ale to je právě důsledek toho, že se ve školách dětem cpou do hlav chybné informace, jak kritizuje Biden. V tomhle případě chybná jména. Ví se pak, jak se jmenoval ten, kdo žárovku nevynalezl, ale neví se, jak se jmenoval ten pravý vynálezce. Než se situace trošku uklidní, tak doporučuji používat např. „gól do vlastní brány" a ne cokoliv se střelbou. A na sedm kulí by bylo lepší zapomenout úplně.

K tomu mému mj. Tesla: Tesla a jeho oblouková lampa přišla až po žárovce a asi to spolu nemá ani moc společného.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 7.9.2020 20:51 | Pindárna

seneke: Konkrétně tady nejde o firmu / jednotlivce, ale o to, že Latimer, ten černoch, přišel s vylepšením, a na to patent má, nikdo jeho přínos nepopírá nebo nezamlčuje, a bez toho jeho vylepšení by žárovka nepřipomínala tu, jak ji známe dnes. Aspoň tak se to píše v chytrých článcích. Ale navazoval na to, s čím přišel Edison. A ten zase navazoval na to, s čím přišli jiní (mj. Tesla), ale nemají na to patent. Edison byl holt první s patentem na něco, z čeho pak žárovka vznikla a o tom se, jestli se nepletu, učí. Biden Edisona jako vynázelce, alespoň podle citace na idnes.cz (Černoch vynalezl žárovku, ne běloch jménem Edison.), popírá a přihazuje to plně Latimerovi. Biden rozporuje verzi, která stojí na Edisonovi jak člověku, který má jako první patent na to, z čeho vznikla žárovka, aniž by ta verze popírala zásluhy dalších, včetně Latimera, a tlačí verzi, která Edisona z vynalezení žárovky vylučuje a dělá vynálezce žárovky výlučně z Latimera.

http://edition.cnn.com/2020/09/04/us/biden-lightbulb-black-man-trnd/index.html
http://www.politifact.com/factchecks/2020/sep/04/joe-biden/making-point-overlooked-black-history-biden-misses/

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 7.9.2020 19:21 | Pindárna

Milo_Harwey: Ke změně ještě nedošlo, k té dojde, až to schválí strana / hnutí.

Když mohl černoch přeložit jako první Bibli do němčiny nebo být prvním člověkem na Měsíci, proč by nemohl vymyslet i žárovku? Raději místo tlachání poklekněte, takhle to vypadá, že máte vlastní názor.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 4.9.2020 20:40 | Filmový a hudební klub

Darker: Podle popisu šlo o navrátilce z korejské války a o 50. léta, to byli černoši občany III. kategorie, že by na tom něco měnila služba ve válce, ať korejské nebo jiné, dost pochybuju.
V každém případě díky za zmínku, tento seriál má potenciál mě velmi pobavit.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 4.9.2020 20:26 | * Připomínky a návrhy

K Ultimátní komiksový komplet #063: Marvel Knights Spider-Man: Dolů mezi mrtvé znovu:

Spočítal jsem Jed i Dolů mezi mrtvé a mají stejný počet stránek, takže obojí 112.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 4.9.2020 18:34 | * Připomínky a návrhy

K Ultimátní komiksový komplet #063: Marvel Knights Spider-Man: Dolů mezi mrtvé:

Má uvedeno 160 stran, stejně jako Komiksový výběr Spider-Man #014: Dolů mezi mrtvé, ve kterém jsou ale o dvě čísla víc. I v komentářích někdo píše, že to 160 stran určitě nemá. Viděl bych to na stejný počet stránek jako Ultimátní komiksový komplet #064: Marvel Knights - Spider-man: Jed - 112 stran.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 4.9.2020 18:30 | Filmový a hudební klub

Darker: Američani se k veteránům z Vietnamu obrátili zády a vyslechli si své o vrazích dětí apod., o úctě se rozhodně mluvit nedá.

http://www.encyclopedia.com/history/encyclopedias-almanacs-transcripts-and-maps/coming-home-vietnam-veterans-american-society
http://www.history.com/news/vietnam-war-veterans-treatment

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 28.8.2020 17:08 | Pindárna

RadimNemec: Určitě v tom hrál roli malý rozdíl v ceně oproti broži, s tou 20% slevou hned po vydání to stálo snad čtyři stovky a brož tři. To asi spousta lidí koupila pevnou.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 13.8.2020 19:20 | Sběratelský klub

Že Moore nouzí netrpí a žije trošku alternativně, aspoň podle měřítek některých, se ví, ale k tomu rozkolu došlo před více než třiceti lety, kdy ta situace s penězma u něj byla z pochopitelných důvodů jiná - dost věcí napsal až poté, další vydání Strážců teprve přišla atd. Což samozřejmě neznamená, že v tom ty prachy byly, ale já bych si na to vsadil. I při nízkém kurzu. Zda bych vyhrál by se vidělo.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 7.9.2020 22:54
Komentáře u comicsů: 0
Hodnocení comicsů: 5
Příspěvků ve foru: 19

Sbírka (z CDB)

Četl: 2 (cca 958 Kč)
Má: 0
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0