Hejtr. Chronický hejtr. Protřepat, nemíchat.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum7.6. 01:23NANITS chronicles
  Podíval jsem se ještě na artbook a je fajn. Žádný rozpad jako se stal uživatelce P.G. se u mě naštěstí nekonal a to jsem si artbook prohlížel dost dlouho. I když velmi opatrně. Jestli se vám líbí komiks a chcete navíc cokoliv, co je s ním nějak spojeno a rádi se kocháte obrázky, tak si ho pořiďte. Mám radost z čísla. Nejsem pověrčivý, ale když už tam to číslo je, tak ať alespoň něco symbolizuje. A těžko jsem mohl dostat lepší. Snad kromě 666. :-)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum6.6. 20:04NANITS chronicles
  Jakožto nejen zdejší expert v žánru sci-fi (ano, jsem Psychorovo dvojče) uděluji tomuto komiksu pět hvězd z pěti možných a tuto informaci uvádím hned na začátku svého komentáře, jelikož je to naprosto zásadní sdělení, které se díky podivnému zvyku mnoha lidí číst texty od začátku a ne od konce k lidem takto dostane. A proč uděluji tomuto komiksu jakožto nejen zdejší expert v žánru sci-fi pět hvězd? Protože čtyři a půl dát nemůžu. Mám v tom systém!

  Kniha NANITS Chronicles předhazuje ke konzumaci tři příběhy plus prolog a epilog. (A nějaké ty bonusy, aby měl Áda radost!) Příběhy se od sebe liší jak obdobím, ve kterém se příběhy odehrávají (blízká budoucnost, ne tak blízká budoucnost a budoucnost vzdálenější než ne tak blízká), subžánrem (biopunk, postapo), tak stylem vyprávění (klasika, retrospektiva, 1. osoba à la drsná škola, kdy informace čtenáři sděluje hlavní postava), tak samozřejmě dějem.

  U každého z příběhů si asi většina lidí řekne, a to bez ohledu na to, kolik má přečtených knížek nebo komiksů a zhlédnutých filmů nebo seriálů, že to či ono už někde někdy četli nebo viděli. Pandemie, zlá korporace, kolonie na Marsu, hoši, kteří mstí smrt svého domácího mazlíčka a jsou u toho sprostí a sem tam někomu prostřelí palici, zkorumpovaná policie, data v počítači nesoucí zásadní informaci, prostě klišé, kam se podíváš. Nebudete pak moc překvapeni, když záporák vleze do sprchy za hlavním hrdinou a během hraní na housle mu sdělí, že je jeho nebinární otcomatka a zmizí tunelem ve zdi. Pokračování příště...

  Klišé sem, klišé tam, ničemu to nevadí. Ať je ho klidně habakuk, když je servírováno v rozumném poměru a při správné teplotě. To u NANITS Chronicles platí. Ani jednou jsem si při čtení neřekl, že tady už to autor trošku přehnal, že se začíná rozmáhat nešvar s názvem trapnost, že za každou cenu cpe do příběhu něco, co tam nepatří a tlačí na pilu až příliš. Nic takového. Pokud jsou postavy sprosté a dialog je o chcankách, tak proto, že to k těm postavám v podobných příbězích prostě patří, i když to je stá variace téhož. Když v situaci, kdy záporák může hrdinu rozstřílet na sračky a místo toho si neodpustí pár vysvětlujících vět („Že jsem ti ho tam kdysi na swingers fouknul zezadu já, tos celou tu dobu nevěděl, co?!") a hrdina tak dostane pár sekund k dobru a využije je k zabití záporáka, tak to nepůsobí pitomě a samoúčelné, čtenář to čeká a ví, že to tam být má. Stejně tak násilí. Je tam a je ho tam dost, protože tam být musí. A tak dále a tak dále, situací a dialogů, které už byly použity někdy jindy a jinde je tam více, ale ani jednou jsem nic nenamítal. Což je co říct, protože já namítám poměrně často.

  O čem příběhy jsou si může každý přečíst v popisu, proto jen uvedu, že mě bavily a už teď se těším na další čtení, protože po přečtení komiksu si komiks vyloženě říká o repete.

  Pokud jde o kresbu, tak překvapivě v komiksu nechybí. Fakt je tam! A je podle mě skvělá a nejen to, různé styly se skvěle k jednotlivým příběhům hodí. V příběhu delegace z Marsu je lehce do mainstreamu, jsou tam jasnější barvy, kulaté ksichtíky, v postapokalyptickém příběhu je vše trochu do uzena a lehce rozmazané. Umělecký záměr je zřejmý a funguje to. Z ukázek si může každý udělat představu sám.

  Protože příběhy nejsou ukončené (fakt vzala/vzal/vzalo roha tunelem ve zdi!) a jsou vzájemně propojené, tak očekávám nejen pokračování, ale i dokončení. Stejně kvalitní pokračování a dokončení takové, které dává smysl a díky kterému vše do sebe perfektně zapadne (doufám, že ho mají autoři dávno na papíru a nebudou ho štykovat dodatečně, aby to teda nějak skončilo) a jednotlivé příběhy tak ještě získají na kvalitě a čtení od začátku do konce bude o to šťavnatější. Zda jsou autoři schopni servírovat jednu dvě knihy ročně stejně zábavné, tak ať to klidně končí až po deseti knihách, ty světy mě totiž baví a čím víc dobrých příběhů z nich bude, tím víc spokojenější budu. V kategorii sci-fi v kvalitním provedení je pro mě tento kousek vážným aspirantem na nejepší komiks tohoto roku, společně se Cyberpunkem 2077. (Akira je mimo jakékoliv kategorie, to aby bylo jasno.) Nečekal jsem vůbec nic, dostal kvalitu a opravdu se třesu na další knihy. Řeči na obálkách knih mě z principu sejří a málokdy je beru jako bernou minci nebo s nimi souhlasím, ale zrovna zde uvedené „Tohle je něco, co chcete mít v knihovničce a číst stále dokola." fakt platí. A bude platit dvojnásob, když těch knih bude víc a budou stejně dobré.

  Nejlepší hláška: Ať si hoši chytí v poušti nějakýho medojeda a toho si oprcaj! (Vzhledem k tomu, že medojedi v Americe nežijí, se nabízí, aby hláška byla interpretována někteří víte jak ;-))

  Ale abych jenom nechválil, v komiksu jsem narazil na pár chybek: Úmrtnost místo smrtnost, vytáří - vytváří, zůčastnila - zúčastnila, kteréni - kreténi, v pouští - v poušti, potencionální - potenciální, minimálně jednou !? místo ?!, sem tam chyba v ji/jí, svoji/svojí, víc než tři vykřičníky, chybějící tečka na konci textu v bublině. Ale polovinu jsem zaregistroval až u druhého prohlížení a pečlivějšího čtení některých pasáží, takže si spousty překlepů a chybek většina lidí nejspíš ani nevšimne a nejde o nic, co by komiks sráželo. Ale pro příště by to chtělo lépe vychytat, protože čím lepší dílo je, tím víc pak tyhle chybky zamrzí.

  Papír je kvalitní, voní jednou z několika papírových vůní, které bych mohl fetovat od rána do večera, navíc je vůně typicky ovulačně silná a vyloženě si tak říká o rozevření a čtení. To rozevření je možné na plné kule a kniha sama drží, takže ji lze číst položenou na stole bez asistence údů, a ani tak nehrozí poškození. Nechybí záložka. Provedení je prostě výborné a i fobikům bude chutnat a obsedantům čvachtat. Stejně jako Darth Raelchi i já mám přebal z vnitřní části trošku začerněn, tyhle vazby to ale dělají. Některá špinění jsou holt normální.

  NANITS chronicles se po všech stránkách fakt povedl(y) a ta pětková hodnocení a vychvalující komentáře, které se zde budou jistě dále kupit, nejsou náhodná. Chci víc a chci to hned!
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum5.10. 19:20Odsunuté děti
  Franz Gruss se narodil roku 1931 v Ostravě. S tragickými zážitky z dětství se vyrovnává pomocí kritických a racionálních úvah. Sám sobě i ostatním vždy připomíná zodpovědnost Německa za druhou světovou válku. „Je v prvé řadě třeba se zabývat tím, co bylo spácháno ve jménu vlastního národa,“ říká a má přitom na mysli zejména holocaust.

  Vím, že všemu zlu, které se přihodilo mně a mým rodičům, předcházely zločiny, které se udály ve jménu našeho národa.

  Se ztrátou domova se vyrovnává otevřenou náručí ke všemu českému. V osmdesátých letech se podílela i na podpoře československého disentu, posílala dopisy politickým vězňům a balíčky jejich rodinným příslušníkům. V Německu šířila petici za propuštění Václava Havla z vězení a angažovala se v případě Pavla Wonky, poledního politického vězně, který v československém nápravném zařízení zemřel.

  https://www.pametnaroda.cz/cs/magazin/pribehy/komiksy-vypravi-o-odsunutych-detech

  Komiks jsem nečetl, ale podle tohoto mi přijde, že zrovna z tohoto komiksu by některým na blití být nejen nemuselo, ale ani nemělo. To píšu jako ten, který excesy na české straně při odsunu Němců naprosto chápu. Než jako přepisování historie nebo "nová hladina konsensu v mladé generaci" ten komiks vnímám jako snahu sdělit těm, kteří o válce a událostech s ní spojených jen čtou, že válka je hnus a bez ohledu na to, kdo si začal a kdo byl větší svině, nic hezkého nepřináší. Odnesou to i ti, kteří se ničeho špatného nedopustili, protože ani nemohli. Na obou stranách.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum5.10. 18:33Odsunuté děti
  V zimě je zima, padá sníh, chodí se lyžovat a Ladovy obrázky jsou krásné.

  Reakce některých diskutérů: Co to jako má znamenat? To jako že jaro a léto stojí za houby a měly by se rušit, nebo o co se tahle vaše propaganda snaží? Na jaře a v létě jsou delší dny než v zimě, ušetří se za energii, je méně viróz a stovky let nikomu nevadily, ale najednou se musí lidem tlačit do hlav, že jsou špatné. A doporučil bych ke studiu i další Ladovy obrázky, nekreslil zdaleka jen zimu, ale i jaro a léto, dokonce podzim! Overtonovo okno se otevírá a jestli to takhle půjde dál, budeme mít v týdnu čtyřikrát pondělí a třikrát úterý a celému roku se bude říkat zima! Jo, tohle ti progresivisti v čele s GWB chtějí.

  Kapis: Komiks o utrpení německých dětí při odsunu přece neznamená, že se dělají z Němců chudinky a z Čechů svině, nebo to nepopírá jiné události, ne? Stejně tak informace ohledně počtu odsunutých Němců a excesů z české strany od GWB z něj nedělá popírače předešlých událostí nebo netvrdí to, co mu podsouváš. Sice jsou lidé, kteří skutečně chtějí začít řešit historii až ve chvíli, kdy skončila druhá světová, aby interpretovaly dějiny tak, jak se jim hodí, ať už k tomu mají jakýkoliv důvod, ale jak komiks nebo kdokoliv, kdo uvádí fakta, se tohoto přece nedopouští. Německé stanovisko je v tomhle jasné už mnoho let (namátkou Gerhard Schröder: Ctím osobní tragédie, které se při poválečném odsunu Němců z Československa staly, ale nelze zaměňovat příčiny a následky.) a nemají zájem, zase až na výjimky, se v tom rejpat. V roce 1938 došlo k vyhnání (seberte se a táhněte kam chcete, tady nebudete), ne k odsunu (přesun z jednoho místa na jiné). A že by se události z toho roku mohly připomínat víc souhlasím (subjektivně vidím jasný nepoměr), nicméně nikdo v tom nikomu nebrání a kdokoliv o tom může napsat knihu nebo komiks nebo blogovat do zblbnutí. Nic to ale nezmění na faktech, která předhodil GWB, jako tato fakta nezmění nic na tom, co tomu odsunu přecházelo.

  Že ses rozohnil vidíme, nicméně by možná bylo lepší se předtím rozohněním zabývat tím, co skutečně vyšlo (četl jsi ten komiks vůbec? ;-)), co kdo skutečně napsal, a nevidět za tím to, co tam ty vidět chceš, případně si postěžovat nad tím, že materiálu o utrpení druhé strany, které tomu utrpení německému předcházelo, je méně, než by být mělo.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum22.9. 16:18Z neznámého světa a další příběhy
  Tak kdyby z toho nezačal dělat Kapis kovbojku, tak ten rasismus vezme stejně jako informaci, že v zimě je zima a tím to hasne. Jestli jsi nemyslel ty strany barikády obecně, baatcho, ale je to myšleno k diskuzi, tak já nestojím na té straně barikády, na které mě asi Kapis vidí, nejsem žádný angažovaný antirasista (i když za rasistu se nepovažuju, ale kdybych náhodou byl, tak se s tím už nějak smířím). To aby mě, nedej bože, měl někdo za poklekávače.

  Že se HPL v USA (nebo celkově v anglině) cenzuruje nebo aspoň upravuje jsem nevěděl (naštěstí mám ještě staré vydání, včetně nejrůznějších audioknih), ale tomu už se dnes asi málokdo diví. Na stranu druhou, já bych taky nepřijal bustu sebelepšího autora, pokud by měl na mě jako Čecha/bělocha kecy a byl bych rád, kdyby se o jeho protičeských či protibělošských tendencích vědělo.

  U nás je to ale s některými autroy či díly přece podobné, některé knihy, například Jedovatá houba, Mein Kampf a asi několik dalších, jsou taky kontroverzní kousky. U některých to řešila i policie, kdežto v USA si lidi typu Davida Dukea vesele přednášejí. Oni nemají zkušenost Evropy, my nemáme zkušenost americkou, takže by to chtělo i víc respektu a pochopení. Když ne přímo k tomu šílení spojenému s BLM, kdy je nepřítel každý, kdo nepoklekne, tak aspoň k tomu pohledu, kdy se o rasismu v souvislosti s některými autory mluví. Ona ta historie, kdy černoch byl brán skoro jako zvíře a ne člověk, byla docela dlouhá a jak rajot nadhodil tu knížku, tak v tom mnozí Američané žijí dodnes. ty staré pořádky by rádi vrátily.

  Přimlouvám se za zlatou střední cestu, kdy se dozvíme, kolik černochů ten či onen autor šikanoval, kolikrát napsal slovo na N, a ať si to pak lidi přeberou podle svého.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum22.9. 00:58Z neznámého světa a další příběhy
  yogi: A co teprv takoví, co o sobě ani nevědí, že rasisti jsou. Tam už se to sakra komplikuje!

  vita: Vždyť jo, nikdo z nás tří, co jsme ten rasismus nadhodili, a to ještě když na to přišla řeč, přece nechceme, aby čtenáři před čtením po vzoru fotbalistů poklekli, nebo aby Loveraftovy knihy spálili. (Já to teda chci, jenom jsem to nenapsal, to si schovávám na další kolo.) Jen jsme uvedli, že rasistou byl, na což je poměrně dost důkazů. Ale zase je fajn, že ta jeho žena, na kterou vlezl až po důkladném prostudování procesu ošusty, byla Židovka ukrajinského původu a že byl tím pádem Mistr schopen kompromisů. To z něj dělá, aspoň v mých očích, velkého člověka!
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum21.9. 22:55Z neznámého světa a další příběhy
  Kapis: Nejde jen o jeho dílo. Projevoval se i jinde.

  Nikdo ti přece nebere, jak hodnotíš HPL nebo jeho dílo,. Tady jen padlo, že byl rasista. Ani ho kvůli tomu nikdo neoznačil, tedy nehodnotil, jako horšího člověka nebo spisovatele. K žádnému hodnocení, kritice, k soudům o něm jako spisovateli nebo člověku vůbec nedošlo, a to ani náznakem. Jen došlo na konstatování.

  Jeho vyjádření byla rasistická tehdy stejně jako jsou dnes. Definice rasismu se za tu dobu nezměnila, je to stále přesvědčení o nadřazenosti rasy (tedy etnika) nad jinou nebo jinými jako základ pro společenské uspořádání, kdy jedno etnikum nemá kvůli svému původu stejná práva proti etnikům jiným. (Méně práv, segregace, pronásledování apod.) Ty jsi pak na to narouboval věci, které s tím vůbec nesouvisejí a zasadil to do nějakého antirasistického tažení, kterého jsme my tři, hlavně teda GWB, podle toho co mu několikrát podsouváš, asi součástí. Hej, padlo slovo rasista, takže teď musím napsat několik odstavců o sochách, neziskovkách, studentech genderových studií, BLM, iluminátech, čipování, 11. září a ty, kteří s tím rasismem přišli, varovat, že i oni mohou brzy skončit v koncentráku, lidi bděte!

  GWB nikoho s nikým nesrovnával, jenom použil tvou argumentaci, tedy posuzování starých postojů dnešní optikou a položil ti v té souvislosti otázku. Jinak k tomu otisku doby, k součásti rasistické společnosti apod., jak píšeš, to je sice pravda, na druhou stranu je docela dobrý zamyslet se nad tím, co je v souvislosti s rasisty té doby a rasistickou společností příčina a důsledek. Což taky souvisí s tou otázkou od GWB, na kterou jsi neodpověděl.

  trudoš: Nikdo nikoho tu neodsuzuje , kromě toho označení se tu HPL nijak jako člověk nebo spisovatel nehodnotí, po soudech tu není ani stopy. Na vyhodnocení toho, co Lovecraft psal, nejsou potřeba názory někoho jiného, tam si stačí ty kousky dopisů přečíst a je to celkem jasné jako je jasné, že Švorcová byla komunistka. Co byla, té se to drží i po smrti.
  A jak se pozná rasista bez osobního setkání? No třeba podle toho, že zastává rasistické názory? Pokud někdo má názory vycházející z nějakého přesvědčení, ideologie, tak se k tomu přesvědčení či ideologii svými projevy, výroky nebo chování, hlásí, ať už vědomě nebo nevědomě. Je pak rasista, komunista, věřící a tak dál.

  Ta má otázka zůstává: Jak se pozná rasista při osobním setkání?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum20.9. 23:09Z neznámého světa a další příběhy
  Kapis: Takže, v té vaší korektnosti, by asi bylo vhodné trochu více používat vlastní hlavu a malinko si to zasadit do kontextu a když už tak tvrdit, že Lovecraft žil v rasistické společnosti, kteréžto byl víceméně přirozenou součástí a zastával její mainstreamové názory.

  Tak to pak ten, který s těmi názory souhlasil, byl rasistou, a ten, kdo ty názory nezastával, ať už to dával najevo nebo ne, rasistou nebyl.

  Že by mnozí rasisti z minulosti dost možná nebyli rasisty dnes a je vůči nim krapánek nefér z nich dělat původce všeho rasistického zla, jak se v poslední době bohužel sem tam dělá, to se dá akceptovat. Ale to přece nic nemění na tom, že jejich (myslím obecně, nepíšu konkrétně o HPL) postoje jsou rasistické, a to nejen z pohledu dneška. Už z pohledu tehdejšího, kdy rasismus (ač se tomu asi říkalo jinak), bylo přesvědčení o nadřazenost nějaké rasy. Někteří to zastávali a dávali najevo svými názory na "negry" a příslušníky jiných ras, jiní nikoliv, nebo proti rasismu i aktivně vystupovali. Ti první byli rasisty, ti druzí nikoliv. Debata o CO pak není na místě, tam je to buď ano, nebo ne, a je to odlišitelné. baatcha a GWB tvrdí ano (ty konec konců nepřímo také), to PROČ a JAK je na možnou diskuzi, ale s tou nikdo nezačal, abys HPL "optikou doby" obhajoval.

  trudoš: Já se s H. P. nikdy osobně nesetkal, takže nemohu sloužit - a soudit někoho na základě literárních studií toho kterého odborníka, odmítám. Rád se řídím vlastními zkušenostmi.

  Jak se pozná při osobním setkání rasista? Se představí jako Pepa Novák, zahajluje, oblíkne mundúr členů KKK a zbičuje prvního černocha, který půjde kolem? :-D Než osobní setkání, při kterém vůbec z dotyčného nemusí vypadnot názor na to či ono (nebo vypadne schválně názor jiný, než který má), nejsou více vypovídající názory dlouhodobě prezentované? Píšu obecně, ne konkrétně o HPL.

  Abych napsal i něco k HPL, když se o něm debatí: Není právě ten jeho vidlákovský rasismus důvodem, proč máme Mistra všichni tak rádi? (Byly doby, kdy nebylo nutno k vtípkům, sebevíc blbým, dávat ani smajlíka, ani dodávat poznámku, jelikož ty ty doby už jsou asi nadobro pryč, tak poznámka bez smajlíka: Dělám si prdel.)

  baatcha: Spíš než gay byl asexuál. Což je ale pro nás bílý nadržený hetero chlapáky totéž, takže ti to uznám ;-)
 • SlouzimStarymPsum
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum31.7. 00:13NANITS chronicles
  yogi: Stejné číslo neznamená stejnou dobu. Ale že se regli po sobě, což může být klidně několik hodin až den. Což odpovídá tomu, co píše MaceLinda o týpcích, co se někde objeví, i tomu, že na toho týpka pak někdo z profilu vytvořeného čistě pro rekaci i reaguje.

  Vidím to ovšem podobně. Jeden člověk, co se snaží vyvolat flejm. Nebo testuje, zda se přijde na to, že to je jeden a tentýž člověk. Lidi jsou různí.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum30.7. 00:26Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)
  Milo_Harwey: Dostanu komplet k Vánocům, takže teď rozhodně nemohu sloužit. Plus zbývající díly 2. vydání v pevné vazbě, které mi chybí a nehorázně mě to štvalo, a to budou ještě zatavené. Já su tak šťastné.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum11.7. 17:34U283
  czeeri: My to také v jistém ohledu brali jako investici, tak to byste měl mít také na paměti.
  Když si někteří překupníci hrají na investory, tak by měli mít na paměti hlavně oni, že jsou to jejich prachy a na tom, zda se zhodnotí, mají zájem jen a jen oni. Nikdo jim nepůjde na ruku jen proto, že si to přejí nebo to díky tzv. nepsaným pravidlům předpokládají.
  A ohrnovat nos nad odznáčkem s českou vlajkou, to už je hodně silná káva, to vám teda povím!
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum28.6. 14:11Akira #01
  GWB: Co si pamatuju (vlevo dole!), tak film se liší a je to jen část komiksu, takže by sis filmem nic pokazit neměl.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum24.6. 17:34NANITS chronicles
  Ogre: Jsme na tom podobně. Něco mi chybí. Jo, už vím, komiks mi chybí! :-D Čekám už docela dlouho na zaslání nového kusu, přes 14 dnů. Zítra budu volat nebo psát.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum20.6. 20:54Akira #01
  K přepisu z japonštiny dva zajímavé odkazy. Kratší:
  https://www.asianstyle.cz/zajimavosti/12031-ceska-transkripce-japonstiny
  Delší:
  https://kas.upol.cz/fileadmin/users/122/Baresova-e-kniha.pdf
  (Hlavně str. 16)

  Ten přepis by měl být všude. Tecuo, Džindžó apod., výjimky by měly být ojedinělé, opodstatněné.

  U autora Akiry asi šlo i o to, co bylo Crwi dovoleno, o tom už Crwáci několikrát mluvili.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum20.6. 20:42Akira #01
  lantan1: Nějak si to nevybavuju, ale je to možné. Když mohou, tak asi přepíšou i to jméno, tady asi nemohli.
  Ale šlo mi o podstatu, že pravidla pro přepis jmen postav a skutečných osob jsou různá, že Tecuo nevylučuje Katsuhiro a Katsihuro neumožňuje jen Tetsuo.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum20.6. 15:28Akira #01
  Azalin: Asi lze těžko přepisovat do češtiny jméno autorů, kteří mají oficiálně jméno i v anglické podobě. (Neplést s přidáváním přípon -ová, to není přepis.) U jmen postav pak ten přepis možný je, dokonce by tomu tak podle pravidel být mělo.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum17.6. 20:14NANITS chronicles
  Epocho, ty obálky budou jeté stále, když obal nebude natěstno s knihou a kniha bude mít možnost se hýbat! ;-)

  Posílal jsem jim to už minulý týden a ještě ani zpráva, že to je podané a na cestě ke mně :-( Kdybych si stěžoval, že se mi nechce nikam chodit, tak už to mám možná dávno doma. Dvakrát :-D
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.6. 21:58NANITS chronicles
  Koukám na stream a k epilogu - ten do té doby jen dobrý zážitek povýšil na výborný a donutil mě hned k dalšímu prolistování a později přečtení. To propojení zážitek umocnilo a o to víc jsem nadržen na pokračování. A bude to hodně dlouhé čekání :-(
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.6. 18:15Requiem: Upíří rytíř III.
  Přesně tak, na crewním webu. Asi tak pětkrát ;-D
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.6. 01:16NANITS chronicles
  Ty likvidace se dělají jednou za půl roku, za rok, ne kvůli každé knize.
  Milo: Tak u MB je to věc MB-tiskárna, tady už je to vztah nakladatelství-čtenář.

  Kdyby někdo chtěl řešit ten komiks, tak může začít třeba tím, že si přečte komentář z 8.6. 21:11 ;-) Mě by to fakt zajímalo, jak na vás ta kresba působí a jestli ta odvařenost z díla není z velký části způsobena tím základem, ze kterého NANITS vychází. Jinak, už by to docela chtělo pokračování, mám tak trošku absťák. Tak co třeba příští týden v úterý? A další díl přespříští týden v pátek. Pak jsem ochoten na další díl počkat. Tak 14 dnů.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.6. 01:00NANITS chronicles
  Hawwwran: Ten komiks pošli nějakému kámošovi a on za tebe s ním dojde na poštu! Dneska to máš zadarmo, ale příště si za tyhle rady něco naúčtuji.

  Knihy se určitě likvidují (nebo měly by), a pro potřeby účetnictví u toho musí být někdo nevím odkud, aby vypracoval protokol/úřední záznam/prostě lejstro. Tohle by asi zodpověděl mistr Scarface.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum9.6. 21:11NANITS chronicles
  yogi: Ale tady přece nejde o boty, ale o princip! ;-D

  Nestěžuju si, na můj mail poslali omluvu, kterou posílali každému, vysvětlení a štítek na vytisknutí, abych pak s komiksem došel na pobočku. Už se těším, až mi přijde nový, neotřískaný kousek. Který bude mít vadu z tiskárny :-D

  Zajímavé je, že eshopy takhle často řeší zaslání zpět, že pošlou štítek na vytisknutí. Někdy dodávají, že to musí být na tiskárně na štítky, aby se dal nalepit. Ale... Je přece jedno, jestli se to nalepí samo, nebo se to přelepí izolačkou. A co mám informaci od člověka, co to takhle už řešil, tak by mělo stačit nadiktovat číslo zásilky (ve tvaru Z39043084) ze štítku, není nutno cokoliv tisknout nebo lepit. Kdyby to v těch eshopech věděli, tak mnoha lidem odpadne ten tisk a lepení.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum9.6. 20:31NANITS chronicles
  Zažil jsem si s vrácením též své. Abych to měl v čem poslat, koupil jsem za 12 Kč bublinkovou obálku, komiks do ní vložil, zabalil do izolačky (tak půl metru minimálně, to je pár halířů), strávil tím pár minut (ten čas mi ale nikdo nevrátí) a pak šel pěšky asi kilometr na pobočku. A pak, jak tušíte, jsem musel ten kilometr jít zpět! Raději nedomýšlím, kolik bacilů jsem venku nachytal a co vše se mohlo stát, když jsem přecházel silnici. I když chodím zásadně přes zebru a rozhlížím se, to nebezpečí tam stále je. No a že jsem při tom ošoupal botky, to je taky nutné zmínit, jednou totiž budu muset koupit nové... Tvl, že se poškozené zboží vrací zpět je normální a že na to v zahraniční dlabou, protože se jim to nevyplatí, neznamená, že se to bude dělat i tady. A jestli je pro někoho problém někam dojít nebo dát pár kaček za obálku... Walomeho návrh na sbírání víček nebyl tak úlplně od věci :-D

  stavik: Tak asi tomu nevěnovali "maximální péči" ;-D Něco tam je, pár věcí jsem vypíchl v komentáři, ale zas tak hrozné to není.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum9.6. 13:46Berserk #05
  regressiv dává velmi často pět hvězd. Když dá v některé sérii jednu, tak většinou jen jednomu dílu (u Kůstka jsem to viděl u dvou, u Živých mrtvých u třech), tak bych ho z toho, že chce cíleně komiks nebo sérii potápět, nevinil. Jestli jsou tři hvězdy jako průměr, kdy si člověk řekne, že to není nic moc, ani nic extra dobrého, tak ta jedna hvězda pro něco, co člověka nebaví, odpovídá. Prostě se mu sem tam nelíbí něco, co je hodnoceno dobře, tak tomu dá nejnižší hodnocení.
 • SlouzimStarymPsum
  Milo_Harwey: Napíše nesmysl (někdy přidá, že to, k čemu se vyjadřuje, ani nečetl), na to někdo reaguje a on má za to, že se to druhé strany dotýká nebo dává rady být nad věcí. To prokládá řečma o hejtrech. Kterýma nahradil kecy o tom, že tu to či ono nevyjde, protože místo toho vycházejí blbosti.

  A ne, nepadne, protože ta půda je všechno, jen ne úrodná ;-)

  https://comicyears.com/comics/how-to-get-fingerprints-off-comic-books/
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.6. 21:11NANITS chronicles
  Než jsem knihu odeslal na výměnu, tak jsem si ji znovu prohlížel a došlo mi, co se mi na komiksu tak moc líbí. Dynamika, tempo, práce s panely a takové ty věci, o kterých se píše v článcích o komiksu pro začátečníky i pokročilé. Jistě to má hodně co do činění s tím, čím původně komiks byl a je to i přes ten převod znát. Podobný pocit jsem měl u některých částí MY3 a možná by se ještě pár kousků našlo, ale v NANITS je tenhle "filmový" přístup skoro všude a při prvním i druhém čtení jsem si toho až tak nevšiml, jak přirozeně udělané to je. By mě zajímalo, jestli to tak vnímají i další, že je NANITS když ne jedinečný, tak minimálně hodně specifický a že ten základ je tam vidět.

  Toe: Když ohodnotíš jinak, než jak máš, tak budeš muset dokázat, že jsi komiks opravdu četl (fotka tvé občanky plus komiksu s datem pořízení a vzkazem, který ti teprve sděíme a pak před komisí své hodnocení obhájit ;-) Mě překvapuje, kolik lidí tu aplikaci zná, kolik lidí už s NANITS má zkušenost, já jsem o tom nikdy neslyšel, nikdy nečetl. Až když sem někdo hodil odkaz na web Epochy, tak jsem si o tom začal zjišťovat informace.

  Fimi: O tom, jak blízko nebo daleko k jedné z legend ČSFD mám nebo nemám jednak nemáš ponětí, jednak o tom nerozhoduješ.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum7.6. 22:36NANITS chronicles
  Neříká si regressiv pro nic za nic ;-)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum7.6. 17:47NANITS chronicles
  K tomu Artbooku - gůglil jsem něco k NANITS, komiksu i té technologii, a zjistil, že artbook vyšel už pár let předtím, než vyšel komiks, takže z té tisícovky už může za ty roky být pár stovek kousků pryč. To jenom jako informaci pro ty, co spoléhají na to, že ta tisícovka bude k dispozici ještě dlouho, když to teprve před pár dny vyšlo. Až se stane z komiksu hitovka, tak abyste nelitovali ;-)
 • SlouzimStarymPsum
  Milo_Harwey: Že ty máš protézy? :-D Nemyslel jsem to tak, že jsi blb, ale že by stačilo třeba koukat pořádně. Tak možná máš ty ruce fakt suchý a viditelné otisky neděláš. Jestli se vyznáš v trezorech, tak mi napiš soukromě, měl bych pro tebe přivýdělek! ;-)
 • SlouzimStarymPsum
  Milo_Harwey: Tuna materiálu předcházejících.
  Nikdo nic nehejtí? Tak to bysme měli napravit. Kdo začne? :-D

  Koukni proti světlu někdy, ty otisky pak uvidíš.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum7.6. 12:23NANITS chronicles
  RobertKalocai: Díky za odpověď. Tak to je rozhodně skvělý, že se ví co a taky jak a záleží jen na nás, jestli dostaneme další díly. Pošikanuju pár lidí, aby si to taky koupili.

  soulbringer: Spíš je na místě otázka, jestli tu je někdo, kdo tu reklamaci neřešil ;-)
  Na FB stačí soukromá zpráva, jinak mail. Bez problémů vymění.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum6.6. 20:16NANITS chronicles
  RobertKalocai: Á, pan autor osobně. Služebníček. :-)

  Máte už ty příběhy dokončené, na papíře nebo aspoň v hlavě, nebo teprve čekáte, že se nějaký dobrý závěr objeví?
  Co rozhoduje, kromě prodejnosti, o tom, zda vyjde pokračování?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum4.6. 18:37NANITS chronicles
  S tím někdo musel úmyslně třískat. Z Levných knih mi přišly v posedních dvou měsících dva balíky. Baleno stejně, navíc mrsknou několik knih najednou do jedné obálky, aby do sebe narážely. U brožovaných miniaturiní defekty, které už mohly být před odesláním. Pevné nepoškozeny. Když to srovnám s jinými zásilkami podobně balenými, tak jsem ještě takhle brutálně zrmskanou vazbu neměl. Někdo byl naštvanej, že těch balíků je hodně, tak se vyřádil. Měli by to zabalit lépe, ale nemůže být náhoda, že máme všichni zničenou knížku, takhle moc, když i hůře balené knihy mi dorazily mnohokrát v lepším stavu než tohle.

  Milo_Harwey: Dej vědět, prosím, co ti napsali.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum4.6. 18:24NANITS chronicles
  Přebal ohnutý a na jednom místě docela dost natržený, vazba na jedné straně kleplá trošku, na druhé kurevsky promáčklá. Stačil kartón a tohle by se v takovém měřítku nemohlo stát. Ale tahle mi už přišlo pár knížek a některé byly nepoškozené a některé jen cvaklé. Podle toho množství stížností to vypadá, že s tím nějaký blb v depu kvůli množství vzteky mrskal a takhle to dopadlo.

  Přečtu a uvidím, co s tím. Když se mi to bude líbit, tak mě bude štvát, že to mám takhle zprasené, ale nerad tyhle věci řeším. Objednat to podruhé, abych měl jednu knihu na čtení a druhou v knihovně je sice řešení, ale taky by to mohlo přijít jeblé i podruhé a to bych se opravdu hodně dopálil a musel bych zmlátit děti. Cizí.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.6. 22:52Batman Mikea Mignoly
  trudoš: Rozumím tomu, ale podle mě z praktického hlediska je ještě víc na nic, když k tomu chybějícímu stránkování chybí ještě ten obsah.

  Milo_Harwey: A jak to teda řešit? Můžeš si vybrat, jestli pokaždé budeš počítat stránky, nebo vložíš papíry, které pak použiješ pro orientaci. Mezi strany 10-11, 20-11 atd. jako minimální základ, nebo to ještě rozšíříš. SomeOne si to z finančních důvodů znovu nekoupí a nemusí vždy jít o jeden komiks za pár stovek. Až bude někdo makat na něčem, co se bude týkat autora, postavy, a bude k tomu mít k ruce deset omnibusů, číslovaná nebude půlka, tak kupovat některé dvakrát asi pro některé nebude možné, navíc se může jednat o vyprodané kousky.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.6. 19:01Batman Mikea Mignoly
  Milo_Harwey, SomeOne: Tak to se nemusí kupovat další kniha, stačí vložit mezi stránky papír, kde jsou čísla stránek napsaná. A stačí to dělat ob stránky (papír, nic, papír, nic), aby to bylo dostatečně přehledné.

  GWB: Tak zase se u toho listování knihovník může v pracovní době dostatečně načuchat vůně papíru, to není k zahození!

  trudoš: Tak pokud tam ty stránky opravdu nejsou a nejde o záměnu (jsou tam místo toho jiné dvakrát), tak ty chybějící stránky zjistit takto lze. Že nejde o bezvadný výtisk sice čtenář takto nezjistí, ale je to lepší než nic. U kompletů obsah vůbec není a informace o počtu stránek se sem tam na netu lišily, takže kontrolu, zda nemá doma vadný kus, si člověk moc udělat nemohl. Já ty obsahy v každém případě vítám.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.6. 00:15Batman Mikea Mignoly
  trudoš: Tak číslování stránek v komiksu je snad vždy věcí autora a často asi nechce, aby tam ta čísla byla (aby nerušila) a pokud je nepřidá svévolně nakladatel (jestli to je vůbec možné), tak tam nejsou. Jako čtenář pak o to víc vítám, aby tam byl obsah, i když je jeho část - ty stránky, k ničemu, tak pořád slouží k jisté orietanci (jestli příběh začíná za polovinou, na konci apod.) a je to užitečné i pro kontrolu, zda nechybí stránky v některé části knihy. (Jo, já je v komiskech počítám, jestli nemám vadný výtisk.)

  Tohle nečíslování stránek v komiksu musí být děs pro lidi, co pracují na nějaké práci a odkazují či citují.
  https://pencilpanelpage.wordpress.com/2012/04/05/are-page-numbers-irrelevant-in-comics/
 • SlouzimStarymPsum
  Milo: Kůže na prstech stále něco produkuje, umytí tomu nezabrání.

  mcleek: Otáčej přes druhou stranu prstu, přes nehet, ne přes bříško. Když jsou listy u sebe a nejde to, jeď přes hranu, list odděl a pak zase přes nehet.
 • SlouzimStarymPsum
  radek: To je daň za hejtění!
  Hawwwran: A kopýtka?

  Ta běžná se mi líbí o dost víc.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.5. 23:49Batman / Fortnite: Bod nula #01
  Crew oznámila, že bude dotisk 1. i 2. čísla. 3. číslo už půjde mezi lidi ve vyšším nákladu, když se to stihne. Když ne, tak bude též dotisk. Od dalšího čísla pak už bude rovnou vyšší náklad.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum2.5. 17:33Přístav Země / Zatmění
  valon: A do druhý nohy! https://www.youtube.com/watch?v=ItGfR4_vhZ0&t=912s ;-)

  james89: Trošku níž jsou odkazy na komentáře na goodreads, kde jsou názory všeho druhu, od líbí přes nic moc až po nelíbí. Pro udělání si obrázku o tom, co čekat nebo nečekat je takový mix podle mě to nejlepší.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum1.5. 16:13Přístav Země / Zatmění
  DankoKonik: Ti přeju, abys nedostal bonus k vakcíně v podobě sraženiny.
  Milo: Proč používat ten hate, když máme krásné česko-slovenské slovo kampáň? ;-)

  Projížděl jsem si znovu komentáře na goodreads a všiml si, že tam je i názor od Lennyho z podzimu minulého roku.
  https://www.goodreads.com/review/show/3612481998
  https://www.goodreads.com/review/show/3615190039
  https://www.goodreads.com/review/show/3615210180

  To kdyby už někdo chtěl číst komentář někoho ze zdejších.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum29.4. 17:48Přístav Země / Zatmění
  davidek: Reakce níže je na tebe.
  *a ne na české vydání jako celek

  *neodradí

  Budu muset vysomrovat pár pětek na polívku, abych taky mohl editovat.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum29.4. 17:45Přístav Země / Zatmění
  A je už někde nějaká recenze?

  Jestli ti jde čistě o názory na ty příběhy a na české vydání jako celek, tak tady máš slušnou nálož:
  https://www.goodreads.com/en/book/show/31808193-eclipse-vol-1
  https://www.goodreads.com/book/show/34504731-eclipse-vol-2
  https://www.goodreads.com/book/show/40629245-eclipse-vol-3
  https://www.goodreads.com/book/show/42835867-eclipse-vol-4

  https://www.goodreads.com/en/book/show/36861078-port-of-earth-vol-1
  https://www.goodreads.com/book/show/39688407-port-of-earth-vol-2
  https://www.goodreads.com/book/show/45009910-port-of-earth-vol-3

  Pan Janšta už komentář napsal, stál si za ním a pak ho smazal (https://www.youtube.com/watch?v=s2tnV8wYBX4). Ale ke komiksu jako takovému stejně nic nenapsal, takže nemusíš litovat, pokud sis ho nestihl přečíst.

  Tahle debata je mi celkem volná, ale rád bych věděl, jestli je to dobré a mám si to koupit :D

  Tahle debata je ale podle mě na tom komiksu to nejlepší a je zadarmo, tak abys pak nelitoval... ;-)

  Jestli máš rád sci-fi, v komiksu ti chybí, není ti líto dvou litrů a názory lidí z goodreads tě neodratí, tak bych ti to asi doporučil. Jinak ti doporučuju, aby sis to nekupoval.

  To by byla dobrá drinking game - pokaždé, když cyboy napíše, že už nic nenapíše, a pokaždé, když se vrátí, si dejme panáka.

  Ale takový frajer, aby sis dal pokaždé, kdy padne něco hejtu, tady nebo na Facebooku, nejsi, co? :-D
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum29.4. 01:24Přístav Země / Zatmění
  radek: Jestli jsi zvyklý přispat si, tak si teď na noc vypínej telefon.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum28.4. 15:47Přístav Země / Zatmění
  radek: Ty na to jdeš racionálně. Ještě pár takových komentářů a dostaneš nevyžádanou analýzu osobnosti.
  Na nevůli to prozradit nic špatného já teda nevidím. Sice s tebou souhlasím, že by to bylo seriózní, ale není to povinnost a není to až tak prezentace ve smyslu, že tím ukazují, vlastně už jenom ukazuje, společnost nebo projekt ve špatném světle. A i kdyby ti vytasil číslo, jak můžeš vědět, že není vymyšlené? Píšeš o výmluvách (já bych to teda nazval jinak, ale nebudu ani naznačovat), tak podle toho bys musel přistupovat i k té informaci.

  Nicméně na základě toho, co píšeš a jaké vyvozuješ možné závěry přece tu informaci o tom, jak to je, máš ;-) Nevíš sice přesný počet, ale víš něco jiného, co je mnohem víc vypovídající než případný počet. Rozumíme si, ne?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum28.4. 13:35Přístav Země / Zatmění
  cyboy: Ale já nepíšu o vychvalování nebo vůbec o tom, že jste to nějak hodnotili, ale o očekáváních lidí. A ta nemohou být na základě toho, co bylo řečeno nebo napsáno, moc jiná než má Milo, tedy že budou očekávat něco hodně kvalitního. Že se jim pak nebude komiks třeba líbit, fajn, to se samozřejmě stát může, ale ta očekávání těžko mohou být jiná.

  Jan Janšta: Neřeším kladnou recenzi. Ani nijak nemanipiluji, ani cíleně, ani necíleně, a argumentační fauly jsem v této diskuzi nepoužil a nečiním tak příliš často ani jinde a jindy. Taky asi proto, že na rozdíl od některých jiných vím, co ty argumentační fauly jsou. Kdybyste, pane, uměl tak dobře číst a rozumět textu jako (ne)umíte analyzovat druhé, nemohl byste něco takového vůbec napsat. Při čtení vašeho rozboru jsem si nebyl tak úplně jist, jestli náhodou nerozbíráte někoho jiného (jehož styl nápadně připomíná ten váš a vaše slova na něj sedí víc než byste si vy nebo on vůbec byli schopni připustit), ale budu v tomto případě předpokládat, že jste si nespletl osoby a skutečně jsou vaše slova adresována mně. Pak vám velmi děkuji za to, že vám stojím za sledování, komentář, pseudorozbor a hlavně převelice děkuji za pobavení. Doufám, že další telefonáty na sebe nenechají dlouho čekat a budou následovat další komentáře z vaší dílničky. Klidně je fofrujte soukromě do "pošty", pokud se obáváte, stejně jako u vaší recenze (čtete fantastiku od deseti lety, pane jo... nepřečetl jste vy i desetitisíce knih?), že by vám je někdo neodpustil. Pokud jde o mou přezdívku, tak ta nemá žádný význam a není spojena jakkoliv s mým působením zde či jinde, je to část známého popěvku z vojny. Na závěr k mému psaní, které je podle vaší narážky asi hloupé nebo ne dostatečně chytré: Možná nepíšu dostatečně chytře, ale aspoň nejsem kretén.

  Fimi: Nikde nepíšu o uměle vytvořeném účtu a jestli to někdo v mé reakci na pana JJ viděl, tak za to já nemůžu. A že plevelím diskuze? No, možná jo, nemohu to vyloučit. Ale abys to psal zrovna ty... :-D

  George Walker Bush: Nemanipuluj a argumentačně nefauluj!
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum28.4. 02:36Přístav Země / Zatmění
  Ani jedinkrat jsme o knize nikde netvrdili, ze jde o neco extra, ale pouze to, ze jde o dve poctive sci-fi.
  Tak to on nepíše, že to někdo tvrdil, jen že to očekává. Nicméně na základě toho, jak jste psali nejen v diskuzi ke Hvězdám, že tu vycházejí většinou slabé a průměrné komiksy ("skaut" psal něco o sračkách), které se vydávají za něco víc, než jsou, a Mighty Boys se budou snažit "měnit status quo", nebo jak to bylo či ještě je psáno na webu, tak by fakt jeden očekával, že se nevytasíte jen tak s něčím, ale s pořádnou kvalitou. Nebo minimálně s něčím, co za pořádnou kvalitu sami považujete, aniž byste to museli někde přímo tvrdit.

  Přeju lidem, co si to zaplatili, aby se jim to líbilo a nebyli zklamaní. To píšu na rovinu a upřímně. (A na rovinu a upřímně píšu, že to provedení vypadá fakt hezky.)
 • SlouzimStarymPsum
  Jo, v knize je i přes všechny ty úpravy a systematickou práci pár chybek, už se o tom sem tam prý někde píše a ty chyby zmiňují. Co si teď vybavím z toho, co mi někdo říkal, tak je tam prý zelená dívčí ruka v příběhu o klubovnách.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum27.4. 16:46Přístav Země / Zatmění
  Já jsem zvědav, kdo první přijde s komentáři typu Tohle je pro mě důkaz, že u nás lze prodat všechno, když je to hezky načančaný; Proč podobné věci vydávat takto, mi hlava fakt nebere; Mně jde o to, že se průměrná věc vydává za něco extra; a jestli Fimi bude ve svém přístupu konzistentní a odpíchne se od prvního negativního hodnocení či komentáře k tomu, že označí v ČR vydávané komiksy za sračky, jak to udělal u A zrodí se hvězdy.

  Čekal jsem, kdo s tím začne, trvalo to 12 komentářů.
  Tak to máš ještě dobrý, jsou stovky lidí, co čekají, kdy už tohle konečně skončí.
 • SlouzimStarymPsum
  S trilogií se nepočítá nejen do 2. dílu, ale zatím ji Albatros neplánuje vůbec. A když na to dojde, tak sáhnou k úpravám - osekávání textu. Je ho tam prý příliš mnoho. Na FB je k tomuto vydání RŠ video a baví se tam právě i o trilogii.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum25.10. 17:17Pindárna
  yogi: :-)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum25.10. 17:16Publicistika
  Na možné interpretaci děl přece kritika mj. stojí, to není žádná snaha z díla dělat něco, čím není, ale jak lze na dílo také nahlížet.

  Doppelganger: Nadsázka je jen pro vyvolené ;-)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum22.10. 13:55Sběratelský klub
  valon: Tak v těch diskuzích aby se prase vyznalo. V předposlední informaci na FB je přes dvacet komentářů a vidět jich je asi pět nebo šest :-D Tam toho banána má asi hodně lidí.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum19.10. 16:54* Připomínky a návrhy
  Hodil jsem si to kdysi na papír, co už vyšlo v NHM a UKK a bude ve Výběru oproti crewnímu vydání navíc nebo bude chybět a vyšlo mi, že ve Výběrech chybí tři sešity (vše jsou myslím jednotlivé krátké příběhy). Ve Výběru je ale myslím ten speciální díl k 11. září, který v Crwi vypustili (nemělo to s tím původním příběhem souvislost). Takže kdo chce mít v češtině toho Stráču kompletního, tak se bez toho crewního dílu neobejde.
  Jinak tady na databázi je ten Spider-Man od Stráči trošku zmatečný, což je ale důsledek toho, že se ty české díly nedrží přesně zahraničního vydání a někde od circa 4. českého dílu to české vydání bere kus ze zahraničního dílu předešlého a kus toho následujícího.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum19.10. 16:34Poznej comics nebo postavu
  Chronologicky je Před strážci samozřejmě před strážci, ale číst by se to mělo až po Strážcích.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum17.10. 15:32Pindárna
  maco:
  Ne, nic takového jsem nenapsal, ale nechám tě při tom.

  yogi:
  Tak já jsem konzervativec na vedlejšák, mou hlavní náplní je býti levicovým intelektuálem. To se o mně moc neví, protože to nikdy nikomu neříkám a nepíšu, ale když už jsme se tu tak hezky nad tématem pedofilie navzájem otevřeli, tak já to na sebe prásknu.

  Hawwwran:
  Tak co píšu jsou jenom známý věci ze sexuologie (asi psychopatologie a dalších oborů), takové to pedofilní minimum.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum17.10. 15:22Digiclub
  felis:
  Na komiksy čumím na počítači a velkém displeji, používám MComix. Když bych chtěl číst v pelechu nebo něco v horší kvalitě, tak vezmu notebook. Vedle MComixu jsou fajn Cover, ComicRack, YacReader, CDisplay Ex a MangaMeeya. Na knžíky jak píše radek. Problém s místem se dá řešit koupí většího bytu nebo baráku. Jestli na to nemáš peníze (socko), tak to se dá řešit přepadením banky. Jestli jsi spíš introvertnější typ, tak si na to přepadení můžeš někoho najmout. Všechno jde, když se chce!
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.10. 21:30Sběratelský klub
  Matthew:

  FACEBOOK:
  Mighty Boys Comics
  November 5, 2020 ·

  Pouze připomínáme, že na objednávku sběratelské verze Přístavu Země / Zatmění, zbývá už jen posledních pár dní.
  Rozšířený předprodej končí v neděli 8. 11. (včetně)!
  Pokud svou knihu ještě nemáte, tak neváhejte. Po tomto datu, už sběratelskou verzi objednat nepůjde a do distribuce se také nedostane (tím jsme si celkem jistí, protože jak to vypadá, tak v rámci předprodeje si knihu žádný knihkupec oficiálně nepředplatil).

  Nekomentuji, to jen pro informaci.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.10. 21:09Sběratelský klub
  Zack:


  Dinik:
  Tak já doufám, že tohle by mohl být začátek dalšího dějství.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.10. 19:46Sběratelský klub
  Kdyby to někoho zajímalo, tak MB mají na svých stránkách v nabídce tu sběratelskou verzi Kaplana, kterou si tak teď může koupit kdokoliv.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.10. 19:44Sběratelský klub
  faster86: To ti takhle řekli, s tím Parkerem? Nedávno někde Petr/Jirka říkal, že by to někdy mohli zase vydat, udělat si radost. Ne hned, ale časem možná jo. Takové to Chtěli bychom, ale kvůli nízké prodejnosti a blbé covidové době to hned nebude, ale někdy možná ano, neklesejte na mysli. V posledním Volejte ředitelům to možná bylo.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.10. 19:29Pindárna
  maco:
  Je to přesně naopak.

  O tom, jestli bisexualita jako sex. orientace vůbec existuje se vedou spory, neví se to a dost možná se to ani nikdy nezjistí, jako se vedou spory o definici. Bisexualita je v různých koncepcích sex. orientace pojímána jinak a téměř vždy jako sex. chování, nikoliv jako orientace. Tedy ne tak, jak je chápáno širokou veřejností (hetero orientace + homo orientace = bi orientace), ale jako chování, sex. náklonnost ke stejnému pohlaví a to vedle jedné a jediné vrozené sex. orientace.

  Tyhle věci si můžeš najít, minimálně na anglické wikině, ne-li na české či slovenské, kdy stačí přečíst pár řádků, pochopit je, abys věděl, jak se věci mají, že je rozdíl mezi orientací, chováním. Takže další odpovědi na své otázky si můžeš najít sám.

  Kapis:
  Ono jde spíš o názvosloví než o škatulky, obojí mi je ale u prdele už teď, aniž by mi někdo znásilňoval děti (do sklepa se k nim kromě mě stejně nikdo nedostane, takže jsem v klidu). Nadhodil jsem to proto, že z chování se prostě určit orientace nebo deviace nedá, ač to může být někdy vodítkem. A ta tvá původní věta s Draco, ve které naznačuješ, že by na pedofilii mělo být něco v nepořádku je v podstatě totéž jako mít i fantazie na něco zakázaného za špatné, tedy i ten můj příklad s ojetím holky na ulici. Protože fantazie jsou na stejné úrovni jako je ta orientace, je to věc toho člověka a tam to končí. U některých to nekončí, ano, ale tam je právě fuk, zda někdo je pedofil, heterosexuál apod., protože o té realizaci rozhodují jiné faktory, ne jeho orientace nebo deviace, ať je sebevíc ujetější. Kdyby mi náhodou někdo znásilnil děti, tak i poté nebudu označovat pachatele za pedofila, protože o jeho orientaci nic nevím a byl bych sám pro sebe za blbce.

  K tomu západu - proč tě to vlastně tak sere? V Číně se cenzuruje internet, v Rusku možná taky (a prosím o nesrovnávání s pár nedostupnýma stránkama z ČR), navíc se tam potírá politická opozice a lidem, kteří vidí na západě to, o čem píšeš ty, je to většinou úplně u zadku. Nebo dokonce tyhle země obdivují s tím, že ve svých vlastních zemích si mohou žít podle svého a ať jim do toho nikdo nekecá. Proč to neuplatňujete i ohledně toho, co se děje na tom západě? Prostě si tam taky žijí podle svého. Varování, že to může přijít k nám, proto je třeba na to upozorňovat, se dá stejně uplatnit na totalitní praktiky jiných zemí. Přitom na rozdíl od té cenzury, likvidace politických oponentů apod. nejsou systémové, lze rychle a jednoduše tyhle pořádky změnit, pokud k tomu bude vůle (holt na západě není, nebo není dostatečná), kdežto totalitní systémy nikoliv, tam dojde ke změnám jen změnou systému (o kterou se právě ta opozice snaží). Ale z nějakého důvodu zrovna tyhle věci související s etniky nebo sex. orientací vadí.

  Taky se tě zeptám na něco, co se týká dětí. Představ si, že se ti dítě - syn svěří s tím, že je holt na dětičky a jiné už to nebude. Nějak se to bohužel proflákne i mezi lidi. Začnou syna i tebe a rodinu obcházet na ulici obloukem, dítěti nadávat do úchyláků a sem tam dostane od někoho z baníkovského kotle preventivně přes držku nebo ho nakopou do koulí, aby si rozmyslel ojíždět děti. Nebo ještě hůř, ani pedofilem nebude, jenom ještě neměl holku a baví ho dělat skautskýho vedoucího. Což kvůli stereotypům a ujetýmu uvažování povede k témuž, dementi mu budou dělat ze života peklo. Budeš dál držet tuhle linii, nebo obrátíš o 180 stupňů a začneš dštít oheň a síru jako děláš v souvislosti s některými jinými tématy, abys činil osvětu a otvíral ovcím oči? Co pak budeš označovat za nepřirozené, násilné a škodlivé? Tohle hovadské jednání (které nemusí zacházet do takových extrémů, o kterých píšu, stačí dávat dostatečně najevo, že toho hypotetického syna mají za úchyla, na to stačí pohledy, ukazování, poznámky apod.) nebo tu "propagaci"? Dávám do uvozovek, protože já na tom nic propagačního nevidím, vnímám to jako informování o něčem, o čem se léta mlčelo a kdo chce, ten se tomu v klidu vyhne - já se kromě titulku na idnesu a lidovkách a reportáži ve zprávách jednou za rok v souvislosti s tím pochodem o žádné propagaci LBGT nedozvídám, a to sleduju média docela pečlivě.

  Kdyby náhodou - nejsem napojen na žádnou neziskovku, nejsem žádnej levičáckej liberál, ale konzervativec. To kdyby někdo chěl přejít do protiútoku a podsouvat mi, co jsem zač a že musím psát to, za co jsem placen ;-) (Pana Sorosi, je to takhle správně?)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.10. 00:38Pindárna
  maco: Člověk heterosexuál a zároveň pedofil neexistuje, jedno vylučuje druhé. Ale jsou heterosexuálové s pedofilními sklony (pociťují sex. vzrušení ve vztahu k dětem) a není jich málo. A samozřejmě znamená, že heterosexuál, tedy člověk s eroticko-sexuální náklonnosti k ženám, kdy je ta náklonnost trvalá (a vrozená), je heterosexuál a ne pedofil. Proto je to heterosexuál. Pokud heterosexuál sex. zneužije dítě, nedělá to z něj pedofila. Jako se heterosexuálem nestane pedofil po sňatku s ženou a po založení rodiny. Je to stále pedofil.

  Ohledně statistiky jsem měl rozepsaný odstavec, ale smazal jsem ho, protože by to bylo stejně zbytečné. Jenom k tomu napíšu, že tvou "logikou" je možné udělat pedofila z kohokoliv, včetně tebe, jako je možné na to nahlížet tím způsobem, že nikdo z těch, co děti sex. zneužili, pedofily nejsou.

  Podstata, rozdíl mezi chováním a orientací, zůstává. Dokud v tom někteří ten rozdíl neuvidí a nepochopí, nehnou se z místa. Což mi je tak nějak u zadku a nejen v tomto tématu půjdu tzv. bushovskou cestou, protože to šetří nervy i čas. Člověk si holt musí na spousta věcí přijít sám ;-)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum15.10. 14:39Pindárna
  Kapis: Kapis: Psal jsi o pedofilii, ne o zneužívání dětí. Zneužívání dětí je něco jiného, proto tak pedofilii pochopitelně nebudu brát. Statistiky uvádím proto, že ja na nich jasně vidět, že toho sex. zneužívání dětí se dopouštějí především nepedofilové a pedofilie tak není jedinou a hlavní příčinou. Kdyby ti to statisticky myslelo, tak poměr 1:9 nebudeš brát jako obhajobu, když z toho plyne, že na poměr pedofilů v populaci, který se odhaduje na jednotky procent, se dopouštějí toho zneužívání pedofilové více. Problém je tu v tom, že i mezi heterosexuály, homosexuály nebo bisexuály jsou lidé s pedofilními sklony, kteří jsou v té statistice započítáni, takže se dá vyložit ta statisitika oběma způsoby, jako "obhajobu" i její opak. Nicméně uvádění statistiky nebo vysvětlení pojmů není obhajoba. Jestli máš na mysli legitimitu v kontextu práva, tak na pedofilii nic nelegitmního není, není o ní v zákonech totiž ani zmínka a těžko někdy bude. O sex. zneužívání dětí pochopitelně ano.

  maco: Tak lidi, co šermují s termíny, o jejichž významu nemají ani potuchy, a ještě se to snažili obhájit, byli vždycky. To není dobou.

  GWB: Jsem si vzpomněl na klasiku:

 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum14.10. 18:31Pindárna
  V tom článku o R. S. některé informace chybějí.

  Proti té písničce se někteří vymezovali už dřív, to není tak, že by někdo mohl písničku teď chápat jako rasistickou, někdo s tou interpretací už dávno přišel. Na základě toho se rozhodla kapela písničku raději nehrát, aby se nedostávali do konflitků s lidmi, kteří hledají rasismus tam, kde není. To Richardse sere a vypuštění dává za vinu právě těmto lidem. Nejde o žádnou autocenzuru (ta se týká obsahu díla), naopak, kapela si za písní stojí. Nebude ji hrát ne proto, že by měli strach z interpretace (o té už mají konec konců někteří jasno), ale aby se vyhnuli konfliktům a jim samotným tohle vadí a nebojí se jasně říct, že jde o ústupek, ke kterému jsou v podstatě donuceni a jim to radost nedělá.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum14.10. 15:16Pindárna
  Norri: Tak tady nejde o akceptování trendu a už vůbec ne o automatické akceptování. Fry píše o akceptování toho, že se o něčem, v tomhle případě sex. orientacích, více mluví. Tyhle menšiny tu byly furt a +- ve stejném zastoupení, v posledních letech se to odráží ve filmech, komiksech apod. a dokud nebude homosexuálů či bisexuálů dvakrát tolik než kolik jich má být v populaci, tak je to naprosto v pořádku jako je v pořádku, že tam jsou heterosexuálové. Což neznamená, že se to musí každému líbit, ale vidět za tím něco jiného než respektování reality (například násilnou propagaci nebo indoktrinaci) je prostě zhovadilost. Jinak Fry si svým postojem/názorem v diskuzi život rozhodně neulehčuje, protože lidí, kteří jsou schopni naprosto ve všem vidět důkaz, že doba je nemocná a každého, kdo nejde s nimi, mít za nějaké indoktrinované levičácké progresivisty s vymytým mozkem je jasná většina. Mně už tenhle dav tolikrát zaškatulkoval a podsunul něco, co nezastávám, že to ani nepočítám, a to mám k těm nějakým sluníčkářům nebo jak se těmhle lidem na "druhé straně barikády" říká hodně daleko.

  Kapis: Tak na pedofilii kromě toho, že jde o odchylku (deviaci, úchylku) fakt nic v nepořádku není. To není sex. chování, to je orientace/odchylka. V nepořádku je zneužívání dětí a toho se dopouštějí jak pedofilové, tak ti ostatní, kteří se toho zneužívání dopouštějí mnohem častěji, udává se 9 případů zneužití dětí od nepedofilů na 1 případ pedofila. Takže jestli má být na pedofilii něco v nepořádku kvůli zneužívání dětí, pak je o to víc na heterosexualitě, když se zneužívání dopouštějí heterosexuálové častěji (navíc znásilňují i ženy, že jo). Jestli na ni má být v nepořádku něco kvůli pedofilii - orientaci a deviaci samotné, tak je to podobné jako to tvrdit o chlapech, co sem tam mají myšlenky na to popadnout holku na ulici a tvrdě ji ojet (ponechám stranou, že u pedálů je poměrně dost těch, co mají jen romantické představy). Kdyby náhodou, tak tohle není násilná ani nenásilná propagace.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum14.10. 13:48Pindárna
  Tak voni maj kucí s tou cenzůrou pravdu, ne že ne. Jsem se kdysi, než mi blokli na FB účet, jednoho politika na něco slušně zeptal a hned jsem koupil ban. Takových jako já bylo, je (a jistě bude) spoustu. A to ten dotyčný mele o svobodě, včetně svobody slova, od rána do večera už deset let nebo jak dlouho je v politice. A myslíte, že to někdo bude řešit, že to někoho zajímá? Ne. Protože je sám na první pohled příslušník etnické menšiny, tak si nikdo nedovolí říct ani slovo, aby náhodou nebyl za rasistu. Ba co víc, má statisíce podporovatelů z řad bílých Čechů, kteří už byli evidentně indoktrinováni, když tyto praktiky nejen ackeptují, ale i podporují.

  Beztak jste mnozí z vás latentní bukvice a při pohledu na obrázeck cicmajících se mlaďochů vám zacukalo, tak se vztekáte, jelikož vztek je druhým stádiem vyrovnávání se s nepříjemnou realitou. Teď je na řadě smlouvání (u některých už to začlo), pak deprese (nebude o vás nějakou dobu slyšet) a smíření (vlastně vám ten Nový Superman přijde docela fajn).
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum13.10. 19:15Pindárna
  Doppelganger: Tak tyhle holky už jsou známé, chtělo by to další a hlavně něco pořádnýho ukázat.

  Co když je ten kluk, co si to střihne s mladým Supíkem, ve skutečnosti holka, která se maskuje na kluka? A Superman to ví, protože si objekt svého bi-zájmu už "přeměřil", takže ví, jak se věci mají a dělá, že to netuší?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum13.10. 12:02Slevy, výprodeje, bazary
  Luxor trojku Criminalu nabízí už za vyšší cenu a Booktook jedničku taktéž. Na Luxoru je ještě pod pětikilo ta jednička, ale jak se ty ceny změnily během dne, tak to možná dlouho nevydrží. To kdyby někdo chtěl váhat.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum13.10. 11:58Pindárna
  Kapis: No to bych mohl, ale mě to právě kvůli tomu, že nejsem bi, vůbec neláká.

  Darker: Než o zavděčení jde podle mě o prachy. Málo lidí to kvůli tomu přestane kupovat, naopak spousta dalších začne čistě jenom kvůli tomu vztahu kluk - kluk.

  Tak děj tam asi bude klasický, tohle je jistě jen detail. Že bude mít vedle těch superskopičin jako zachraňování světa a brečení nad údělem superčlověka vztah s klučinou. A vypuštěním informace ven tomu dělají reklamu. Stejnak je zajímavý, že desítky let mají mnozí pochybnosti o sex. orientaci superhrdinů nebo narážky na ni kvůli těm divným oblečkům, a když jeden takový začne pokukovat po hoškách, tak je z toho událost roku ;-)

  Teď ještě aby se začaly dělat bisexuálky i z dívčích a ženských postav. Holky prý dospívají dříve, tak by nemuselo zůstat jen u toho cicmání.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum13.10. 01:44Pindárna
  Darker (ohledně Noir - Detektivky v komiksu): To je určitě tohle. Černobílé kraťasy. Pár dobrých, většina průměr a něco vyloženě slabé.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum12.10. 18:15Slevy, výprodeje, bazary
  Tak ceny u předobjednávek jsou ceny předběžné, nemusí to pak za tu původní cenu poslat. Jenom pak napíšou informaci, že cena je vyšší než ta předpokládání, s tím, že předobjednávajícím nabídnou slevu.

  Ale je to prča vidět komiks, za který někdo dával i několik litrů (snad pět), za pár stovek :-D Přitom se dalo předpokládat, že bude dotisk nebo nové vydání, protože zrovna Criminal se nikdy ve slevě neobjevil. Podobně jako Rudá hvězda. Co jde od BB artu do Levných knih nebo nabízejí s obřími slevami, tam je dotisk velmi nepravděpodobný, co do slev nejde a navíc se dobře prodává, to se dá v dotisku očekávat.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum12.10. 18:00Pindárna
  Čekal jsem, že se to tu dneska objeví, ale chybně jsem tipnul toho, kdo s tím přijde jako první.

  Bisexuálů je mezi chlapama jak nakakáno, akorát spousta si to nechce připustit, tak s tím vědomě či nevědomě bojují. Tohoto Supermana si mnozí z nich koupí. Mezi námi čistokrevnými heteráky... Nebylo by to skvělý, mít takhle víc možnosti a nebýt omezen jen na ty pitomý ženský? ;-) Já bych to bral.

  Co mě na té informaci zamrzelo nejvíc, je to jméno novináře. Stačila by malá, maličká změna na začátku a močil bych z toho smíchy. Bohužel, nevyšlo to.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum30.9. 14:06Filmový a hudební klub
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum29.9. 15:48Sběratelský klub
  kinak: Na pokračování se někdo někde ptal, myslím přímo na webu Crwe. Ale už si přesně nepamatuju na odpověď. Nepřesně se mi vybavuje, že se první díl nějak extra neprodával, tak se čeká, ale fakt to ber s rezervou. Batman je asi jediná figura z komiksové scény, na kterou si nevedu složku, pak to takhle dopadá.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum29.9. 15:08Sběratelský klub
  Neřešilo se tohle na databázi už u první řady kompletů? Možná to bylo jinde, v každém případě si z toho pamatuju, že to posílají jednou za měsíc, vždy dvě čísla najednou.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum25.9. 23:14Srazy, cony, festivaly
  Zack: Já se to kdysi učil ve zbožíznalství a ta vejce jsou docela věda. Je tři prdele slepičích plemen a každé snáší nějaký typ vajec, liší se velikost, barva, tvrdost skořápky a kdo ví co ještě, prase aby se v tom vyznalo. Ta maloprdelní od mladých bílých slepic z vesnice jsou křehká a liší se od těch bílých v krámech. Která jsou sice křehčí než hnědá, ale vydrží víc než od těch mladých. Nebo by to tak nějak mělo přibližně být.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum25.9. 22:33Sběratelský klub
  Fry: Jako přímo toho, co už tu jednou vyšel?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum25.9. 22:23Srazy, cony, festivaly
  Hawwwran: Ty malý vejce by do běžného prodeje asi ani nešly, protože malý jsou zároveň i křehký a nejspíš by se rozflákaly. Jinak žádný předchov není nutný, na ty vejce pro prodej se většinou chovají šlechtěný slepice, co snášejí vejce tak akorát už od prvního vejce, aby mohly jít rovnou do krámu. Výhodou takových slepic je schopnost snášet hodně vajec během krátké doby, nevýhodou, že to moc dlouho nevydrží a musí být vyměněny. Maloprdelní vejce asi seženeš u soukromníků, na těch farmách apod., v obchodě nejspíš ne.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum25.9. 22:04Sběratelský klub
  Killingjoke: Ono to podobně vycházelo v Polsku, pokud jde o rozsah a formát. Akorát byla sem tam stížnost na chybějící nebo přehozené texty v bublinách a podobné chyby, které jsou asi u Egmontu poznávacím znamením (německá verze tím trpí také, čeští Kačeři též dostali na frak, aspoň podle komentářů a recenzí, no a Corto je tím rozostřeným tiskem kapitola sama o sobě). Bál jsem se, že když už to tu někdy vyjde, bude to od Egmontu a s chybama. Teď ještě aby v Argu nekalkulovali s tím, že by měl mít Blueberry stejný formát jako Bouncer, aby šly westerny od nich velikostí k sobě. To bych radost neměl. U Bouncera to ještě skousnu, ale u Blueberryho, minimálně po první třetině, kdy už tu kresbu víc než žeru, asi ne.

  Barevný Corto nejspíš ne, ale na ty Škorpiony by někdy dojít mohlo. Přece jen těch starších klasik je pořád stejné množství a jak se stále po něčem starém sahá, tak dřív nebo později na něco takového může dojít, protože už toho na výběr moc nezbývá.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum25.9. 18:19Sběratelský klub
  Blueberry je má libůstka a koupil bych to od kteréhokoliv čs. nakladatele (na to, kdo nakladatelem je a kdo ne, mám ovšem odlišná měřítka než někteří, kteří se za nakladatele sami považují), přesto bych ho raději viděl od někoho jiného, kde se pravděpodobnost angažování dobrého a zkušeného překladatele zvyšuje. Jestli Blueberryho dostane do pařátků Richard Podaný, nemám námitek. Ještě by to chtělo větší formát a aspoň dva díly, nejlépe tři, do jedné knihy a budu víc než spokojen. Nové anglické vydání chci i tak a doufám, že už to kurnikšopa v anglině u někoho vyjde.

  Ze starých vykopávek bych si ještě dal líbit Durango. Mám tušení, že na to taky někdy dojde.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum22.9. 16:01Sběratelský klub
  Jestli ten někdo, kdo to asi ukradl, není blbej, tak to prodává přes kámoše a ten kámoš může každého, kdo se bude zajímat, poslat do hajzlu. Kdyby došlo na policii, jako že nedojde, tak řekne, že mu to za kilčo prodal nějaký pobuda na ulici, který současně nabízel voňavky a volební programy. Vyřízeno. Sám tam uvádí, že komiks vyjde, takže se i neinformovaní asi nechytnou, protože ti si počkají, tak to koupí jen někdo, kdo má absťák.

  Když si tiskárenští zlodějíčci počkají a pár dnů po vydání nabízejí za 60 až 75 % ceny, tak to prodají zcela jistě a nikomu to nebude připadat podezřelé a mohou to dělat opakovaně. Když těch kousků budou mít víc, tak na tom vydělají pár litrů bez rizika a mohou to dělat opakovaně.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum22.9. 00:28Sběratelský klub
  No, kdyby to bylo ještě teplý z rotačky, tak bych o tom možná uvažoval, ale takhle ne.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum19.9. 21:01Publicistika
  Mlsoun by měl vyjít ve třech knihách a v pevné, jestli si dobře pamatuju video nebo komentář, ve kterém se to říkalo / psalo. Snad se to netýkalo úplně jiného komiksu.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum12.8. 23:36Nakupujeme venku
  Toe: Díky za informaci.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum11.8. 20:11Nakupujeme venku
  Tak ženská s vocasem v ložnici asi trošku bizár je, ale tahle kočka s ocáskem z Čené ďoury spíš ukázkou promarněné příležitosti, protože v Černé ďouře je mnohem více materiálu, který by se vyjímal nejen v ložnici. Když jsme u Černé díry, nevíte někdo, jestli ji BB art nebude znovu vydávat?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.8. 19:37Sběratelský klub
  Trip: Určitě se našly dva, protože vlastníci to oznámili Crwi a posílali i fotky. Ve hře jsou tak maximálně tři. Ale možná jen dva až žádný, protože já koupil kousků sedm (nekecám) a nechal bych si pro sebe, že se na mě usmálo štěstí.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum24.7. 17:24* Připomínky a návrhy
  Šlo by podobně jako na ČSFD přidat k uživatelům výběry deseti nejoblíbenějších komiksů, sérií a autorů? Případně i uživatelů? Pro lepší orientaci, od kterých lidí brát vážněji hodnocení a komentáře díky podobnému vkusu.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum24.7. 16:38Poznej comics nebo postavu
  mcezik: Přečti si určitě tohle. Pak si vyber podle oblíbené postavy, kterou sérii číst dál. Flash je fajn, i když lehce (opravdu jen lehce) komplikovaný, Batman je klasika, se kterou nešlápneš vedle. Ale vyšlo toho u nás víc, kdybys chtěl i něco dalšího. Vůbec nevadí, že u nás nevyšlo vše, nebudeš se ztrácet a ty příběhy si užiješ i bez čtení dalších věcí. Vůbec se neboj.

  Hodiny můžeš číst i bez kterékoliv série ze Znovuzrození. Přečti si ale napřed Strážce a opět to Znovuzrození. Můžeš si po Strážcích ještě přečíst Flashpoint a Odznak, ale ani jedno není nutnost.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum24.7. 16:15Herní vlákno
  Nejen podle toho Každý si zaslouží den u soudu (po správném překladu z angličtiny to znamená mít možnost se hájit, vyjádřit se k obviněním) je zřejmé, že k článku někdo společně s Google překladačem přistupoval s dnes tak oblíbenou maximální péčí (průvodčí sem, průvdočí tam).

  Časy jsou zlé, Kamile a holt není colleague jako kolík. Sdílejte, než to smažou.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum13.7. 13:32Sběratelský klub
  Nezbi: Circa dva roky.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum12.7. 16:46Pindárna
  Killingjoke: Zlatý nebo stříbrný gól v té podobě, jak to bylo, byla strašná kravina a naštěstí se od toho upustilo, ale udělat to jak píšeš ty sice vypadá hezky na papíře, ale v reálu už by to bylo pro ty hráče asi extrémně vyčerpávající. Buď by se tak akorát posunuly penalty o dalších 30 minut, jak by se tam hráči ploužili a už se raději do ničeho nepouštěli, nebo by padl gól po rohu nebo nějaké divné akci, kdy by někdo pláchnul a dal góla. A zase by se mluvilo o návratu k prodloužení plus penaltám. Ty penalty jsou kruťárna, ale často se ukazuje, že to žádná loterie není a záleží jak na výběru hráčů pro rozstřel (když teda zrovna nejdou kopat úplně všichni jako ve finále EL), tak schopnostech brankářů a kondici fyzické i psychické a kdo je na tom nejlépe a je schppen to prodat v pravou chvíli, tak ty penalty vyhraje.

  Matthew: Anglie je silná a hodně, ty výsledky na turnajích mladých nejsou náhodné, ale tady asi hraje roli něco jako vítězná mentalita nebo něco podobného, o čem se hodně mluví, píše a používá jako zaklínadlo, i když to snad ještě nikdy nikdo pořádně nedefinoval :-D U té Anglie se tak nějak tuší, že má problém MS nebo ME vyhrát, a to dokonce i doma, a když mají skvělý kádr (nebo na MS, kde byli v relativně lehčí částí pavouka). Totéž platilo dlouho u Španělů (a nebýt tehdy tiky taky, kdy se nevědělo, jak na ni, tak to podle mě platí stále). Němci nebo Italové jedou na turnaj a nejsou podle sestav favority, ale počítá se s nima, protože turnaje umějí (a soupeři to mají v hlavách) a pak jednou za deset dvanáct let něco velkého fakt vyhrají. S Angličany se málokdy počítá, připomíná se právě ta neschopnost vyhrávat a oni sami to podle mě vnímají. Můžou to být takové ty kecy, které se omílají v novinách stále dokola každé dva roky, ale když se člověk podívá na historii velkých turnajů, tak je vidět, že to tak pak v reálu fakt je. A tehle turnaj to opět potvrdil. Jeden z nejsilnějších anglický týmů, domácí půda (navíc výhoda ve formátu turnaje a nemožnosti mnohých fanoušků přijet podpořit soupeře) a oni postoupí přes spornou penaltu v prodloužení do finále, kde pak nejsou schopni vyhrát v normální hrací době a prdnou zase na penalty.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum12.7. 00:48Pindárna
  Si pamatuju, jak jsme s klukama hrávali v době Eura 88 fotbal a jak jsem střídal, kdo jsem. Jednou Mancini, jednou Vialli (oba snad dávali v nějakém zápase gól). Dneska má Mancini lehce dědkovský rysy v obličeji a já mám palici lesklou stejně jako ji má Gianluca. Čas kurevsky letí.

  Ten páprda ve Vatikánu může pozvat najednou Argentince a Italy a udělat jednu obří oslavu. Škoda, že je po všem. Je toho pár týdnů strašně moc, že se to skoro nedá stíhat a najednou přijde finále a pak prázdno.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum12.7. 00:13Pindárna
  Anglická klasika. Před zápasem se viděli s pohárem, v ulicích fanoušci dělali bordel a třískali se mezi sebou, v zápase pak přišlo tradiční bučení a když došlo na penalty na posvátné půdě ve Wembley, tak byly výsledkem protažený anglický ksichty :-D Tam už k dokonalosti chyběl jenom Chris Waddle, aby to utěšování hráčů mohli s Garethem jet v tandemu. Lineker zatím ani písmenko :-D Prohrát na penalty, zase, doma, zase, krůček pod vrcholem, to je bude dlouho, předlouho strašit. Nemohlo to dopadnout lépe.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum9.7. 14:36Pindárna
  GWB: Messi je bůh. Nuno Goméz je jako přezdívka fajn, ale pár lepších se nabízelo. Třeba Petr Gabriel! :-D

  Lineker včera kolem 18. hodiny nahodil tenhle tweet.

  Tím chce říct, že kdyby rozhodčí přehlédl "faul" zprava, tak následoval "faul" zleva? To je neuvěřitelné samo o sobě, v kontextu těch žvástů o nepenaltě po loktu v obličeji Schicka a jeho neustálé kritice simulování to je jak z dílny prvotřídního twittertrolla a ne bývalého špičkového fotbalisty a televizního moderátora na BBC. Co jsou ti Angláni za klauni?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.7. 22:55Pindárna
  Těmi tresty jsem myslel hraní bez diváků. To by UEFA jako pořadatel Eura potrestali sama sebe.

  GWB: Podle těch obrečených Poláků a komentářů k některým komiksům s náboženskou tématikou bych spíš tipoval, že jsi měl za vzor Roye Keana nebo jiného Ira ;-)

  Vzpomínám si na diskuze (pár jsem si jich ještě pro jistotu před chvílí projel) po zápase se Skotskem, kde Rezek udělal něco podobného a lidi sice byli rádi, že máme pro boj o baráž ME díky tomu lepší pozici, ale docela dost to filmování odsoudili a nemálo lidí i psalo o tom, že je lepší nepostoupit, než abychom se na EURO dostali takovým trapným způsobem. Projíždím si anglické diskuze a i když se sem tam najde někdo, kdo to hodnotí jako zářez Dánů, tak je tam spousta keců o hejtrech (teď jsem měl na chvíli pocit déjà vu), jak se měří dvojím metrem (kvůli tomu přímáku, ze kterého padl gól) a další podobné bolestínské řečičky a celkově to vykresluje Anglány přesně naopak, než jak by si asi oni přáli, aby je svět vnímal. Aby se vzdali finále po nich nikdo nechce, ale uznat, že to nebylo úplně košer a lepší by bylo postoupit čistě, zas tolik nestojí. Kéž by jim Italové natrhli v neděli rusutur minimálně o tři fíky.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.7. 20:04Pindárna
  Black Dives Matter! :-D

  Tyhle zářezy, které se ve fotbale děly a dějí a dají se vždy okecat tím tradičním "rozhodčí si to obhájí", samostatně mohou vypadat jako shoda náhod, ale když se to hodí na papír, tak je krásně vidět, že protežovanými týmy jsou většinou domácí a velké, ekonomicky zajímavé země, které jsou často i pořadatelem. Dvě korejské frašky na MS 2002 jednoznačně vedou a asi nikdy nebudou překonány (vzhledem k nedělnímu zápasu v to hodně doufám), přes držku vždy dostávají menší a slabší.

  Dovedu si představit, co by se dělo ze strany Anglie (a některých jiných), kdyby tahali za kratší konec nebo prohrávali a k tomu diváci bučeli na jejich hráče tmavé pletí nebo ten laser mířili na brankáře tmavé pleti. Že by se toho nesnažili využít nebo z toho po zápase neudělali kauzu jako prase moc nevěřím. Celkově mě takový postup Anglie sejří, není to férové, bez ohledu na to, že Anglie byla aktivnější, na to se nehraje. V neděli píská stejný rozhodčí, který pískal naše čtvrtfinále a u videa sedí Němec. Jestli to má Anglie vyhrát, tak ať je to aspoň jasné a čisté vítězství, ne aby rozhodující byl další sporný moment. Chci ale vidět radostí jančit Vialliho s Mancinim.

  V sobotu jsem byl zklamán z prohry českého týmu, basketbalisti mi to vynahradili, dneska jsem nakrknut z postupu Anglie, vynahradila mi to Plíšková. Takže musí v sobotu prohrát buď Plíšková, nebo potom Argentina, aby mi to Itále večer vynahradila. Finále Copy se hraje v Brazílii, takže se přímo nabízí, kdo to odskáče ;-)

  Milo: Nejen Anglie býla zvýhodněna. Dánové hráli všechny zápasy ve skupině doma. Osmifinále Anglie hrála doma, Dánsko ne, ale Anglie si to musela nejdřív uhrát a vyhrát skupinu, neměla to garantované. Formát letošního Eura některé týmy zvýhodňoval, jiné vyloženě znevýhodňoval, ale za to Anglie nemůže, je jednou z těch zvýhodněných zemí a dokázala toho dokonale využít. Na rozdíl třeba od Němců. Že se pak zápasy od semifinále hrají v Anglii už pak výhodou je, ale někde se to hrát musí, stejně jako se takto pořádala jiná Eura, kdy byla minimálně jedna země na celý turnaj doma. Pokud jde o tresty, tak pořadatelem Eura je UEFA, není to jako pohárové zápasy nebo zápasy kvalifikace, aby bylo možno trestat za tyhle prohřešky svaz.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.7. 00:34Pindárna
  Tak machr přes penalty Lineker čile tweetuje, ale k té penaltě se nevyjádřil ani na dotazy lidí. Jindy s nima rád diskutuje a přesvědčuje je o tom, že má pravdu.

  Když je ve vápně kontakt a rozhodčí pískne, tak VAR nemůže zvrátit rozhodnutí na place, to beru, protože VAR má měnit rozhodnutí jen u 100% jasných situací, což tam, kde kontakt, ač minimální, není. Ale zcela určitě může doporučit rozhodčímu se jít přesvědčit, zda penalta má opravdu být, ne? Proto tam mají tu obrazovku. Nebo rozhodčí sám se může jít ujistit. A ty dva míče, to jsem jenom čekal, kdy se přestane hrát a ono nic, prosvištěl to kolem druhého vesele do vápna a natáhl se tam :-D Tak jak jsem rozhodčí chválil, tak je tady tenhle nešvar zase. A zrovna v zápase domácích... Asi stejná náhoda jako na MS 2002. Dřív to bylo běžné, ale už to vypadalo, že fotbal je konečně dál a tyhle situace se nebudou opakovat. Tak bohužel není a některé věci se nemění a měnit asi nebudou. Jestli to Italové nevyhrají jasně, tak mají problém, protože se půjde anglickému štěstíčku naproti.

  A tohle je teda na pěst, i když to Schmeichel asi ani nezaregistroval.

  Zítra se podívám na Kožené slunce, v pátek na Vyšehrad, v sobotu na Argentinu s Brazílií a v neděli na finále Eura.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum7.7. 23:20Pindárna
  Mikei: Bylo to fajn. Ohledně Anglie s Dánskem jsem si běhém té skoro minuty, kdy se hrálo nad rámec nastavení, říkal, že v prodloužení tam někdo padne a pískne se. No, stalo se. Jsem zvědav, co na to machr přes penalty pan Lineker.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum6.7. 18:08Filmový a hudební klub
  Zemřel Richard Donner.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 8 (cca 3952 Kč)
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0