SlouzimStarymPsum

SlouzimStarymPsum

Jméno: Tranďák Jarmil

Mým životním krédem je nevycházet z chybných premis. Chybné premisy mohou natropit mnoho škod.

Hlásám pravdu, vždy a všude. V pravdě žiji. Pravdu ctím. Pravda je mi vším.

Už brzy napíši svůj první komentář ke komiksovému dílu. Až ho napíši, toto upozornění smažu. Ale až s odstupem, abyste si ho mohli přečíst. Psát upozornění bez toho, aby si ho někdo přečetl, pozbývá smyslu. Pravdivé premisy, pravda obecně a smysl, to jsou tři pilíře, o kterých to všechno je.

Dodatek z 24. 6. 2020: Za pochvalné a obdivné soukromé zprávy ohledně mého vystupování v diskusi k AZSH děkuji a na dotaz, zda ten k...t v avataru jsem já, odpovídám, že nikoliv. Je to Tomáš Akvinský, můj velký vzor, najmě v umění dávat na odiv elegantní plešku, kterou si postupně po částech pořizuji.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 1.7.2020 | A zrodí se hvězdy...

Spike (komentář): Obdiv každému, kdo to bude celé číst... He he. Ne, mně se tvůj komentář líbí (i k jiným komiksům) a sorry jako, proč ten dodatek? Jsi schopen dát dohromady souvislý text, který má hlavu a patu, je to k bichli o 1000 stranách, tak jen dobře, že jsi do toho nahňácal informací co nejvíc.

Vlajker je teda dobrej. To je jak člen toho hnutí kdysi dávno u nás :-D

Ty modré vlasy tam má víc lidí, to je asi záměr, jak se jim lesknou, střídá se světlo, tma apod. U Básníka jsem viděl v dig. verzi vlasy hnědé. Vedle dvou dílů od Crwe mám třetí díl v anglině a pak sešitovky na doplnění celého příběhu, ale vše jen jednou, takže ne dost, abych mohl dělat porovnání, ale myslím, že se to vydání od vydání liší už v zahraničí a tohle vůbec nemusí být práce CC, ale úprav už v zahraničí.

U těch spinoffů by bylo, aspoň pro mě, lepší, kdyby pokrývaly více postav v kratších příbězích. Stačily by dva, max. tři sešity, jako seznamovačka, a pak jít zase dál. Něco jako v Bright. To seznámení s postavami, co jsou zač, kdy se u nich projevily superschopnosti, jaké měli těžkosti, bylo zajímavé dost, aby se pak šlo zase dál na další postavu.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 1.7.2020 | A zrodí se hvězdy...

Milo_Harwey: To není dojem, tak to bylo. Mně se to nechce hledat, ať tady nebo jinde, ale z toho, co F. napsal jasně vyplynulo, že čeká, co na komiks, tedy příběh, ne provedení, řeknou jiní, a že o tom příběhu nic neví. Což nevylučuje, že ho v dávné minulosti četl (a zapomněl), ale vylučuje to, aby o tom, jak je podle něj dobrý či špatný je, měl jasno. Nemysli si, ty nebo někdo jiný, že bych napsal to, co jsem napsal, nebýt si jistý tím, že mám v ruce důkaz, na kterém ty řečí o nečtení stavím. Ty komentáře tady v diskusi hovořily jasně a pak už není nutné ohánět se tím původním komentářem, i tohle stačí, navíc se to podporuje. Ale znáš to, nic jsem neplatil a částka nesouhlasí. I když tam z Ujfalušiho udělal blba, protože částka se týkala peněz za chlast a ta (ne)platba za holky, odpovídal na dvě otázky, takže u něj to smysl dávalo. Vše od těch dvou komentářů dole beru z jeho strany jako okecávačku a kdo si umí dát dohromady dvě a dvě, tak si umí dát dohromady dvě a dvě.

D. R. psal, že od nich pořád kupuje komiksy, jen je toho méně než kdysi. Že jim fandí, ale začíná se s nimi rozcházet. Takže to asi není na základě AZSH, ale tak nějak pomalu celkově. Pokud jde o názor D. R. na tento komiks, tam nemohu sloužit, nějak mi ty složky, které si na všechny vedu, vypovídají službu. Jenom k tomu napíšu, že by nebyl jediným, kdo provedl změnu názoru. Další diskutér po ohlášení označil ten komiks nebo informaci o tom, že vyjde, za bombu. Teď už o tom jako o bombě nepíše. Ale nic moc se nezměnilo, komiks stále nečetl. To D. R. jo. Je možný, že někdo, komu se líbí ten základní komiks, nebo je natěšen hlavně na něj, bude z tohoto vydání zklamán, protože asi tak třetina jsou spinoffy a ne každému se mohou líbit. V tu chvíli může kupujícímu i cena přijít moc vysoká a odrazí se to v hodnocení. Další důvod proč hodnotit komiksy jen na základě českého vydání. I cena hraje roli.

DEmnoG: Nejen to s tím předhazováním toho, že jsem levicový intelektuál, je dobrý, v mých komentářích je taková buď každá věta, nebo každá věta je přípravou na nějakou podobnou lahůdku. A že jsem levicový intelektuál lidem fakt nepředhazuju, tedy až na situace, kdy jim to předhodím, ale taková situace snad ani nenastala. Ale o tohle předhazování až tak nejde, jestli jsem něčeho opravdu dalek a něco nesnáším, tak to je chvástounství v jakékoliv podobě.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 1.7.2020 | A zrodí se hvězdy...

-Hele nenapadlo protože je mi to jedno, čili jsem nad tím ani nepřemýšlel.
Je mu jedno, jestli jsem takový, takže nad tím ani nepřemýšlel, tím pádem ho nenapadlo, jestli jsem takový.
Ví ovšem, že jsem děcko. To mu už tedy jedno být nemohlo, čili nad tím musel přemýšlet a napadlo ho to.
Tohle je usuzovací majstrštyk a mnoho lepších jsem neviděl.
-Pozér Brum na základě ničeho nabyl dojmu a přesvědčení že hodnotím něco co jsem nečetl
Ve dvou komentářích, na které on reagoval a podle reakcí je zjevné, že ty mé komentáře četl, jsem psal, na základě čeho jsem k tomu došel. Ve dvou. Které Fimi četl. Dvou, Četl. Kdyby rozporoval, že na základě toho k tomu závěru nelze dojít, nebo lze, ale není to jediný závěr z toho vyplývající, tak beze všeho, nic nenamítám a hodíme si argumentační při, ale tohle napsat, když je naprosto zřejmé, na základě čeho jsem k tomu závěru došel, to fakt hraničí s funkční negramotností.
-Pokud má někdo problém a notorickou potřebu se realizovat jen protože se někomu nelíbí něco co dotyčnému ano,
Vím, že míří na mě, ale jako by teď zrovna psal o někom úplně jiném, že jo? ;-) To "dotyčnému ano" předpokládám jsem já a můj názor na AZSH. Kde k němu přišel? Napadlo ho to, protože mu to nebylo jedno, čili o tom přemýšlel, čili si to vycucal z prstu?
- tak nějak končím s touto nesmyslnou diskuzí
Názor ohledně nesmyslné diskuse plně respektuju, ale že diskusi nazývá nesmyslnou zrovna někdo, kdo sám obří měrou k nesmyslnosti přispívá (vizte např. poslední komentář), to je jako si při konverzaci dvou lidí hlasitě usrat a pak druhému vynadat, jaké to je prase.
- Líbí se mi ovšem jak s tím máte problém, no tak se někomu nelíbí vás oblíbený komiks,
Ááá, tak se nám nelíbí to, co se líbí vám dvacetsedm podruhé... potřetí... počtvrté... Dá si někdo nesmyslnou diskuzi? Čerstvou, ještě křupavou.

Protože skončil školní rok, tak abyste se o prázdninách doma nenudili, tak máte za domácí úkol přemýšlet nad tím, jestli "tak je to pro mě děcko a je mi jedno jak moc hezky a rozumně píše" nepopírá něco z toho, co Fimi napsal jinde.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 1.7.2020 | A zrodí se hvězdy...

DEmnoG: S obdivem k nakladatelům to máme podobné až stejné, akorát já mám echt rád Crew a lidi v ní (i když jen virtuálně, ale honička po webce už dávno díky kvalitním kamerám a dobrému připojení není vopruz jako to bývalo dřív), plus BB art. Jsem taková komiksová sešívka.

Jestliže nechceš hodnocení zahraničních vydání tady na databázi vidět, mám pro tebe špatnou a dobrou zprávu: Špatná spočívá v tom, že Fimi taková hodnocení provádí a není jich málo. Viz jeho komentář k Batman: Zatracení, které je nejčerstvější, ale viděl jsem takových hodnocení mnohem víc. Na webu Crwe, kde se diskuze ohledně hodnocení na databázi vedla, to přiznal s dodatkem, že mu je fuk, co si kdo o tom myslí a bude to dělat dále. Ta dobrá zpráva se týká toho, že takto hodnotící (Fimi od té diskuze na webu Crwe) se k tomu přiznávají a je to pro zájemce o názory na komiks informace k dobru. Podle mě by tomu tak nemělo být, z úcty k nakladatelům českého vydání, k provozovateli databáze a částečně i k těm, co se podle hvězdičkového hodnocení a hodnocení slovního řídí. Navíc je tu otázka, jak vlastně někteří, kteří si tak úplně netykají s češtinou (a tím nemyslím pravopis), chápou ten zahraniční komiks, třeba pokud je trošku ukecanější, nebo nedej bože, jsou v něm texty, navíc dlouhé. To není rejpanec, výjimečně, tohle roli hraje. Ale zakázat taková hodnocení nejdou, tak alespoň že někteří tu informaci uvedou.

Pokud jde o čtení/nečtení AZSH z jeho strany, jak jsem nadhodil v komentáři ke Gmorkovi a Fimimu a jejich dalším 50 komentářům, tak pořád vycházím z těch dvou komentářů od Fimiho, které prostě nedávají smysl u člověka, který komiks četl. Dávno by věděl, jestli je rád, že komiks nekoupil a zda ušetřil. Česká úprava sama o sobě nemohla být důvodm k těm komentářům, protože se o ní zas tak moc nepsalo, než F. ty komentáře napsal, a když už, tak pochvalně. Mohl se spíš fikaně vytasit s tím, že ten komiks teda přečetl v průběhu diskuze, ale stále by byl otazník nad několika dalšími komentáři. V každém případě důvod pro tento závěr mám, ne jak píše Fimi dále, že jsem nabyl dojmu a přesvědčení z ničeho.

Ohledně smazaných komentářů jsem ti poslal zprávu, teď už dvě (včetně osobních údajů některých z diskuze, ale o tom nikomu ani muk, abychom nebyli podezřelí, až se některým začnou dít ty hrozné věci).

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 29.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

Fimi: Že jsi v hodnocení toho, co sem patří a nepatří, byl tak přísný zrovna u komentáře, u kterého se tvrzení z něj dá rozporovat tvými vlastními komentáři? Samozřejmě za předpokladu, že jsi ty dva komentáře psal zcela při smyslech. Ovšem to může být, i vzhledem k tvému nedávnému dotazu na webu Crwe ohledně počtu dílů nějakého komiksu (mangy), kdy ti bylo okamžitě odpovězeno, že to lze vygůglit, a tvé následné reakci, že nemůžeš, protože jsi zrovna v kině, z mé strany předpoklad chybný.

Co si o mně myslíš mi je naprosto ukradené a zda píšu něco zbytečně vůbec nezávisí na tom, zda to ty čteš. Hodně štěstí při (ne)čtení komentářů a komiksů přeju.

DEmnoG: To je dlouhý, to číst nebudou! Děkuji za pochvalu a povzbuzení. Sice mi bohatě stačí, když se pochválím a ocením já (my do sebe zahledění to tak holt máme), ale občas potěší, že někdo chápe, co, proč a jak. Já jsem na tom teď tady vlastně trošku jako nakladatelé :-D A ty jsi fikaně vstoupil do role toho borce brum bruma z webu Crwe. Kdo si chce taky zahrát na brum bruma, tak má šanci, stačí sem napsat, jaký jsem pašák.

Udělal jsem si tu profil, abych k AZSH napsal komentář (furt mi do toho něco leze), protože mě v tom vydání něco nakrklo. Tedy abych vlastně CC zkritizoval. Pak se tu rozjela ta diskuze, která není ničím jiným než kopií diskuzí, které se vedou pořád dokola na webu Crwe, tak jsem si dovolil vstoupit a najednou jsem dle některých obhájcem AZSH nebo samotného CC.
S tím překládáním jsem měl za to, že jde o oficiální překlady, proto jsem nadhodil překladtelku u Vybírala, nenapadlo mě, že někdo bude zmiňovat překlady tohoto typu. To bych se pak mohl prohlásit za gynekologa, protože sem tam do toho občas zafušuju, ale je to fušeřina trošku jiného typu než regulérní gynda, že jo.
S tím dubnem mu to asi nevyšlo kvůli koronaviru, to bych mu nevyčítal.

S konkurencí mě pobavil, se strachem z rejpalů též a s řečnickou otázkou ještě víc. Jako by vydání megabomby tímto způsobem vylučovalo to, že jde o megabombu, nebo jako by každá megamobna musela být vydána běžným způsobem. Navíc jde o vydání vycházející ze zahraniční megabichle, které bude pochopitelně drahé a proto se dá vydat regulérně asi taky dost těžko. No a že se mě ptá, jako bych byl nějaký mluvčí, nebo snad obhájce CC, je holt už nejen pro tuto diskuzi běžné. Rozporuješ tvrzení někoho, kdo kritizuje to či ono, jsi na straně těch, co to či ono mají na svědomí. Aby pak ještě byli schopni to rozporování zaměnit za nerespektování názoru a to pak předhazovali při každé příležitosti. Jsem zvědav, zda otázku ohledně kvality komiksu bude klást i ve chvíli, kdy rozjede předobjednávky Vybíral a zda na základě této formy vydání bude mít narážky na kvalitu titulů. Naštěstí G. mé komentáře nečte, jak už několikrát nepsal, takže nehrozí, že by se to tu zase rozjelo do nikam. Jinak bych nic ohledně G. nepsal.

Mezitím F. napsal komentář. Krátce.
""co má problém s tím že se mi nelíbí něco z čeho většina teče blahem." Je tohle vůbec možný? Někdo, kdo dokáže provést registraci na webu a pak napsat a odeslal komentáře, přece nemůže tohle myslet vážně.
Skončil jsem u zmínky, že přestal číst. Jestli by nebylo lepší, kdyby místo toho čtení přestal s psaním. Nebo s tím čtením, jako skutečným čtením, kdy si spojí ta slova s významem, konečně nezačal.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 29.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

Příběh zůstává stejný, proto ty dva komentáře, které zmiňuji, nedávají u někoho, kdo ten příběh zná z jiného vydání, smysl.
Ale někomu, kdo není mimo, není kašpar a maže tu po sobě komentáře, asi ano.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 29.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

Sakra. Poučen Lennyho zkušeností s odhlášením jsem si v klidu napsal reakci na Fimiho, otevřel další okno v prohlížeči a reakci zkopíroval a odeslal. Po odeslání vidím, že tu Fimiho komentář není. Reagoval jsem na toto: SSP ale já to četl ty kašpare... Že tě ta tvá idiotská póza baví (Mám to v tom původním okně.)
Aby to pak nevypadalo, že reaguju na něco, co tu vůbec není :-D

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 29.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

Fimi: Baví, nebaví, je to pořád jen póza, můžu ji odhodit. Horší by bylo, kdyby to póza nebyla.
Tak není samozřejmě vyloučené, že jsi to četl, ale když jsi tak horlivě čekal, až někdo napíše komentář, aby ses pak na základě prvního nebo prvních dvou mohl radovat, že jsi "do toho nešel" a že jsi ušetřil (Tak toto byly asi nejvíc ušetřenych 2900 za komiksy co jsem kdy ušetřil...), tak by ses třeba mohl naučit lépe formulovat to, co chceš sdělit. Protože ať to beru v mé idiotské póze zleva zprava a hledám důkazy proti sobě (to já dělám vždy, jsem skeptik), tak mi z toho prostě vychází, že tohle by člověk, který ten komiks četl, nepsal.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 28.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

Gmork: Nic nečti, raději s Fimim společnými silami namrskejte znovu padesát komentářů ke komiksu, který jste nečetli. Nebo začněte, tady nebo jinde, kolovrátek na téma Bída česky vydáváného komiksu u nás. Určitě jste ještě neřekli k tématu vše a navíc díky tobě mají takové diskuse jedno unikum - jsou i s obrázky.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 28.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

Tvl, to je zase dlouhý... Přitom to v tom rámečku, do kterého se text píše, tak vůbec nevypadá.
Já si prostě diskusních partnerů vážím a věnuji jim proto náležitý čas a v reakcích se snažím obsáhnout toho víc. Příště napíšu "ty vole, na tvém komentáři je vidět, jak vytrháváš z kontextu, jak argumentuješ scestně, emocema a svou babičkou" a budu to mít za vyřízené, ale dokud jsme kamarádi a máte mě rádi, tak bych se měl jako kamarád chovat i já k Vám. A pamatujte: Chybné premisy mohou natropit mnoho škod!

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 26.6.2020 17:26 | Fabula Rasa

Rok 2019 by byl u zahraničního komiksu naprosto jasný.
Zahraniční komiks: Zpráva pro Adolfa 1
Zahraniční scénář: Zpráva pro Adolfa 2
(Aby byly oceněny oba díly.)
Zahraniční kresba: Žoldnéř, kterýkoliv

Aktivita

Naposledy přihlášen: 7.7.2020 15:23
Komentáře u comicsů: 0
Hodnocení comicsů: 2
Příspěvků ve foru: 2

Sbírka (z CDB)

Četl: 2 (cca 958 Kč)
Má: 0
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0