hroubek

hroubek
hroubek | 24.6.2019 | DC komiksový komplet #065: Mladí Titáni: Budoucnost je teď

Komiks není špatný, jen se u něho ukazuje to, že Geoff Johns občas neumí napsat jednoduché příběhy. Johns je jako dítě v cukrárně s hodně penězi. Chce ochutnat všechno co nezná, a toho co zná, toho si chce dát vrchovatou extra porci navíc. A já ho chápu. Mě ty příběhy bavily, ale nezanechaly ve mě nic. Jsou to fajn příběhy, přesto bez kontextu nemají možnost a ani sílu si nás získat. A to je velká škoda. Mladí Titáni: Budoucnost je teď není špatný komiks, ale nelze si ho naplno užít.

hroubek
hroubek | 18.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #074: Spider-Man 2099

Mé první setkání se Spider-manem z budoucnosti. A vůbec to není špatné. Peter David odvedl hodně dobrou práci a jeho příběh je dobře vystavěný a prodaný. Líbilo se mi jakým způsobem pracuje s budoucností, nápady a taky se samotným hrdinou, který vždy bude porovnáván s Peterem Parkerem. David nám zde představí hrdinu, který je po pár číslech naprosto kompletní a zajímavou postavou. Starý i nový příběh funguje v pohodě, i přes drobné chybičky dobře pobaví. Spider-man 2099 je moc fajn komiks, a čím méně očekáváte, tím je větší šance, že bude překvapený.

hroubek
hroubek | 7.6.2019 | DC komiksový komplet #064: Superman a Legie superhrdinů

Možná už jsem to v nějakém svém komentáři zmínil, ale když to zopakuji, tak se nic nestane. Líbí se mi jak Geoff Johns pracuje se svými scénáři, historii komiksů, a hlavně že je to obrovský fanoušek, který rád píše příběhy pro velké fanoušky jako je on sám. A v tom tkví největší problém tohoto komiksu. Bez znalosti historie o Legii superhrdinů je tento komiks dost náročné čtení. Johns jako správný fanoušek tam dává všechno, aby složil poctu postavám a příběhům, které má rád. Jenže díky tomu je tam snad padesát postav a já jsem za chvilku byl z toho docela vyčerpaný, protože mi ty postavy splývaly. Je toho tady opravdu hodně, a kdybych měl načteno, tak to jistě ocením, ale jako čtenář, který nemá tolik načteno je dost ubíjející. I přestože je příběh dobrý a dějí se tam zajímavé věci, tak to na mě tolik nefungovalo.

hroubek
hroubek | 5.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #073: Union Jack

Má to dva příběhy. Jeden o souboji s upíry. A ten druhý se týká zabránění teroristických útoků v Londýně. Není to žádná pecka, která se musí přečíst, ale jako seznámení s hrdinou to funguje.

hroubek
hroubek | 5.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #073: Union Jack

Union Jack je hrdina, o kterém jsem sice četl, ale zapomněl jsem na to(prostě jak má ten oblek s britskou vlajkou, tak se mě pletl s jiným hrdinou, a vy moc dobře víte s jakým). Co se týče komiksu, tak ten se četl dobře. Má dvě části, a každá část dokáže stát sama osobě. Každý z příběhů je zaměřen na něco jiného, dobře u nich funguje příběh, postavy a jisté zakončení. První příběh se mi líbil mnohem více, jelikož je osobnější. Druhý je více akční, a trochu přepálenější(je tam toho hodně, a místy zbytečně hodně). Ve výsledku je Union Jack dobrý komiks, který jako seznámení s hrdinou funguje na jedničku.

hroubek
hroubek | 27.5.2019 | DC komiksový komplet #063: Green Lantern: Hledaný: Hal Jordan

Tohle není komiks pro každého a naprosto budu rozumět každému komu to nesedne. Já mám štěstí, že budu na druhé straně barikády. Geoff Johns pokračuje dál ve svém vyprávění a nezpomaluje. On to má všechno dobře rozplánované a promyšlené. Jen je potřeba mít něco načteného a orientovat se v tom co se děje. A s tímhle do toho Johns jde. Jeho příběh si nejvíce užijí fanoušci, kteří mají hodně načteno. Já sice nemám tolik načteno, ale to nejdůležitější nám už bylo řečeno(Tajemství původu, Žádný strach, Pomsta Green Lanternů), takže se dá v ději orientovat a užít si ho. Hal Jordan už má to nejhorší za sebou, přesto má kupu problému před sebou a s jeho povahou se vždycky problémy rozrostou. A to ať už jde o Globální strážce, Rudou raketovou brigádu, nájemné lovce, Ligu spravedlnosti nebo Star Sapphire. A Johns tohle všechno a ještě mnohem více zabalil do dobré komiksu, který se čte fakt parádně. Já jsem spokojený.

hroubek
hroubek | 23.5.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #004: Zvířecí instinkt

Zvířecí instinkt má zajímavou premisu a těch možností jak ten příběh využít a pořádně vygradovat je spoustu. Ze začátku se to krásně rozjede. Příběh má rychlejší tempo a je akčnější. Což, není vůbec na škodu. Komiksu se dobře daří budovat atmosféru tajemna a pocit nejistoty, co se může stát některým postavám, když se přestanou ovládat. A celé to funguje do posledního sešitu. V posledním sešitě se vyloží karty na stůl, a to co se stane jsem rozhodně nečekal. A to není myšleno v dobrém. Atmosféra je pryč a samotné vygradování příběhu nefunguje, a ke všemu to působí jako pěst na oko. Je to obrovská škoda, protože to bylo rozehráno moc pěkně a sedla mě i kresba. Nebýt toho konce, tak bych šel s hodnocením výše, takhle musím hodnotit, tak jak hodnotím.

hroubek
hroubek | 22.5.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #072: New Mutants

Chris Claremont udělal pro svět X-Menů mnoho. Ty nejlepší příběhy vymyslel on. A byl to také Claremont, kdo rozjel další série, které rozšířily daný svět. Od New Mutants jsem nevěděl co mám čekat. Nevěděl jsem nic o sestavě, příběhu, prostě jsem zde začínal s čistým štítem. A bohužel mě komiks tolik nesedl. Je to místy zbytečně ukecané, překombinované a ty nové postavy mě moc nesedly. Za zmínku rozhodně stojí kresba Billa Sienkiewicze, která je progresivní a neokoukaná. New Mutants nejvíce potěší fanoušky X-Menů, pro nás ostatní jde o obyčejný komiks.

hroubek
hroubek | 16.5.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

Mám rád Kevina Smitha, a to ať už jde o komiksového scénáristu nebo filmového režiséra(jeho nejnovější filmy ignoruji, a v hlavě si uchovávám vzpomínky na filmy z Jersey). Smith v tomto komiksu dokazuje, že má výborný cit pro vyprávění, gradaci a lidskost. Hned ze začátku se to parádně rozjede, hlášky střídají hlášky, do toho skvěle dialogy a fajn nápaditá akce s humore. Postupem příběh dost ztemní, a to se v něm děje není vůbec hezké, ale Smith to dokáže vykreslit a podat výborně, takže to co se v komiksu stane má nějaký emocionální dopad. Do příběhu se zapojí i Ďábel z Hell's Kitchen a celé se to stočí jiným směrem, než jsem čekal. Hodně mě sedla kresba manželského páru Dodsonových, která je moc pěkná a hezký se na ní kouká(zvláště na Black Cat). Co se týče samotného hodnocení, tak je to mezi čtyřmi a pěti, ale za to jak se Smith popral s vážnější částí příběhu, se nakonec přikloním k nejvyššímu hodnocení.

hroubek
hroubek | 14.5.2019 | DC komiksový komplet #062: Bažináč, kniha druhá

Lepší, než první kniha. Alan Moore zde dokazuje proč patří k nejlepším komiksovým scénáristům. To co zde předvádí je prostě nádherné. Práce se slovy, vygradování příběhů, dojemnost. Velkou zásluhu na tom mají samozřejmě kreslíři, kteří dokáží zobrazit Mooreovi myšlenky. Tolik nádherný kreseb, dvojstránek a přechodů mezi panely jsem dlouho neviděl. Opravdu moc povedený komiks. Jediné co mě nesedlo, byl jeden sešit, který na mě působil, že tam nepatří a byl takový zvláštní, i přesto že jeho pointa byla dost výstižná. Bažináč: Kniha druhá je velmi povedený komiks, který mohu jen a jen doporučit.

hroubek
hroubek | 9.5.2019 19:27 | Filmový a hudební klub

Viděli jste někdo teaser na seriálové Watchmen. Za mě hodně povedená práce, a jsem zvědaví co z toho vyleze.

hroubek
hroubek | 7.5.2019 20:34 | Filmový a hudební klub

Mě naopak pomalejší tempo Endgame sedlo. Ten film byl o postavách a o ukončení některých cest, nebo o smyslu života. To že se nikam nespěchá, je to velký fan servis pro znalce komiksů a filmů je pravda, a rozumím tomu, že to někomu nemuselo sednout. Na druhou stranu, tvůrci mě několikrát překvapili, rozhodně je tam vidět, že nechtěli dělat věci co nejjednodušeji a to co předvádí má vždy nějaký význam. Osobně nechci rozebírat jejich plán, cestování atd, protože to se dá snadno nějaký argumentem shodit. Za mě parádní komiksový film, ale rozhodně ne nejlepší,

hroubek
hroubek | 1.5.2019 15:01 | Filmový a hudební klub

Tak co říkáte na Avengers: Endgame?? Za mě spokojenost a hezké zakončení jedné velké série o 22 filmech a 2 seriálech. 9/10

hroubek
hroubek | 23.4.2019 15:16 | Filmový a hudební klub

Darker: Viděl jsem všechny díly. Kvalita se mění. Mění se i stylizace. Mě některé povídky hodně moc sedly a asi jenom dvě nebo tři šli mimo mě. Má to vždy pár minut, takž to není nikdy ztráta času. Z mého pohledu mohu jen doporučit. Pro komiksové fanoušky je to jako stvořené, díky stylizaci.

hroubek
hroubek | 10.4.2019 19:36 | Filmový a hudební klub

Fimi: Já to mám právě naopak. Mě CM zklamala, a Shazam! mě sedl. Chápu co Ti vadí a respektuji to.

hroubek
hroubek | 9.4.2019 17:38 | Filmový a hudební klub

Shazam! je rozhodně lepší než Captain Marvel. CM je obyčejné marvelovka, kterou je potřeba vidět před Avengers: Endgame aby se vědělo čeho je CM schopná. Bohužel ten film nenabízí nic moc, než skvěle sehranou dvojici Brie Larson a Sama L. Jacksona. Co mě ale nejvíce na filmu dostalo je jak překroutili celý konflikt o Kree a Skrullech. To co je ve filmu prezentováno mě jako fanouška hodně zklamalo. A ke konci jsem dostal kopanec do kulí za to co udělali s původním Captain Marvelem(Mar-vell). 6/10

Shazam! není dokonalý film. Je hodně infantilní, trpí tím, že je to typický origin, jenž musí vysvětlit pravidla světa, postavy atd. Na druhou stranu je to ale sympatická komiksová oddychovka, která se sice nebere, tak úplně vážně, přesto stojí pevně na nohou. Akce je slušná, vtipy jsou zábavné a vtipné. Má to dobře napsané a zahrané postavy, a hodně super easter eggů, poslední scénu a závěrečné titulky. Jak říkám, není to žádná velká komiksová pecka, ale slušný komiksový film, který mě pobavil a udělal mě radost. 7,5/10

hroubek
hroubek | 15.1.2019 21:42 | Filmový a hudební klub

Vyšel teaser na Spider-mana, a je celkem slušný. Jen ten Mysterio je trochu divný, a na MJ v podání Zendaya si nemohu a možná ani nechci zvyknout.

hroubek
hroubek | 9.1.2019 16:05 | Filmový a hudební klub

Killingjoke - Nejsem si jistý jestli Swamp Thinga stihnou tenhle rok. Na ty dva zmíněné nekomiksové seriály se těším hodně moc. Nicméně nejočekávanější seriál roku je samozřejmě poslední řada GoT.
Fry - Tento týden jsem Bumblebeeho viděl, a hodně mile mě překvapil. Je to kvalitní film, který staví na postavách, příběhu, parádním retru a o akční scény jde až v poslední řadě. Druhý nejlepší film z Transformers ságy.

hroubek
hroubek | 8.1.2019 15:38 | Filmový a hudební klub

Fimi - Hellboy tam je hned za Shazamem. Na Kingsmani jsem zapomněl, nemůžu si pamatovat všechno. :D Jinak těch filmů a seriálu bude více, ten přehled je takový obrazný, ale určitě by se dalo jít více do hloubky.

hroubek
hroubek | 8.1.2019 14:11 | Filmový a hudební klub

Co se týče komiksových filmů pro rok 2019 :
Skleněný - ok není to film podle komiksu, ale má ke komiksovým filmů hodně blízko, a bude to skvělé.
Captain Marvel - bude fajn komiksový film, který vydělá velké prachy, a rozšíří MCU o další kosmické záležitosti. Přesto to co vidím v trailerech mě nebaví. Shazam - tady věřím, že to bude komiksová oddychovka, která se nebude brát zas tak vážně, a mám radost z obsazení.
Hellboy - upřímně tomu moc nevěřím, a mrzí mě to.
Avengers: End Game - největší komiksová událost, na kterou se moc těším.
Spider-man: Far from home - tady se pojede ve stylu jedničky, která mě sedal, takže tady se moc o kvality nebojím, jen ten Mysterio prý bude kopat za správný tým mě nesedí.
Alita -nelíbí se mi jak to vypadá vizuálně a vůbec mě to neláká.
X-Men: Dark Phoenix - čím více se to přepisovalo, přetáčelo, upravovalo, tím více mě to přestává zajímat, uvidím to, netěším se na to. Snad první reakce budou dobré.
The New Mutants - film, kterému jsem po první ukázce celkem věřil, ale poté co znovu přetáčeli a odsunuly premiéru o rok, mě o kvalitách filmu nepřesvědčuje.
Joker - musí to být pecka, Přeji si aby film uspěl.

Co se týče seriálů:
Punisher S02 - pecka
Jessica Jones S03 - druhou řadu jsem nedokoukal takže asi tak
Y: The Last Man - tohle bude dobré, ale dělají to Foxové a ty se bojí nahoty
Doom Patrol - těžko říci
Batwoman - asi to pojede na podobné úrovni jako Arrow, Flash atd.
The Umbrella Academy - na tohle jsem upřímně dost zvědaví co z toho vyleze
Deadly Class - prý to není vůbec špatné
Watchmen - bude to skvělé, protože Damon Lindelof(Lost, Pozůstalí) a hlavně to půjde úplně jinou cestou, než komiks.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 24.6.2019 19:30
Komentáře u comicsů: 154
Hodnocení comicsů: 150
Příspěvků ve foru: 16

Sbírka (z CDB)

Četl: 153 (cca 50315 Kč)
Má: 143 (cca 45683 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0