hroubek

hroubek
hroubek | 14.12.2018 | DC komiksový komplet #051: JLA: Další hřebík

První věc, která je dost zvláštní je samotný název, protože o další hřebík nejde, ale tak nějak to beru, jelikož je potřeba lidem připomenout, že je to pokračování. Alan Davis mě v první díle udělal velkou radost. Bavilo mě to a užíval jsem si spoustu okamžiku a to co se postavám dělo. Další Hřebík má mnohem větší ambice a rozhodně je mnohem více epičtější, velkolepější a prostě je tam všeho více. Více postav, zápletek a taky hlouposti. Začátek komiksu je parádní, máme tu velkou kosmickou bitvu, kde jsou sbory Green Lanternů, Nový Bohové a Darksied s dalšími mimozemšťany. Je to trochu přeplácený, nicméně hodně efektivní začátek. Pak se pomalu rozjede příběh a já byl pořád spokojený. Někde v půlce se to Davisovi hodně vymkne z rukou, a stává se z toho "organizovaný chaos". Kde se dokáží problémy vyřešit během jedné stránky, postavy dělají nesmyslné věci, nehledě na logiku a další věci. A pak přijde hlavní zvrat a finále. A já nevěřícně koukal co se děje, protože jsem tomu moc nevěřil a zklamalo mě to. Příběh, který by se měl roztáhnout minimálně na 300 až 400 stránek je tady prezentovaný na nějakých 150, a to je velký problém. Komiks má spoustu dobrých momentů, ale ta přeplácanost příběhu komiks ubíjí. A plně chápu všechny, který budou z knihy zklamaný a nebo ještě hůře. Další Hřebík patří k tomu nejhoršímu co v DCKK vyšlo. Bohužel.

hroubek
hroubek | 9.12.2018 | John Constantine, Hellblazer: Syn člověka

Nejlepší příběh s Constantinem, který u nás vyšel. Garth Ennis má hodně ujeté nápady, a jeho nekompromisnost nezná meze. A tohle se mě na komiksu hodně moc líbilo. Constantine je zde sarkastický, cynický, a s ničím se nemazlí. Před pár lety něco dost pokálel, a teď ten svinčík musí uklidit, bohužel mu přerostl pěkně přes hlavu, a bude se muset pořádně zašpinit, aby se z toho vůbec dostal. A Ennis v tom Johna pěkně vymáchá. Je to hodně zábavné, ujeté a plné černého humoru, a do toho to má skvělé dialogy, kde je jedna perla vedle druhé. Jediné co mě trochu nesedlo byl poslední sešit, který byl i na mě trochu moc ujetý. Nicméně, i tak jsem hodně spokojený.

hroubek
hroubek | 9.12.2018 | DC komiksový komplet #050: Flash: Návrat Barryho Allena

Chápu, že mnohým styl psaní Marka Waida nesedne, ale já jsem si ho oblíbil. A mám dost rád i Flashe, a to myslím všechny jeho jmenovce. Velkou zásluhu na mém pozitivní vztahu ke Flashovi má seriál, díky kterému se místy dost chytám. Waid napsal zajímavý příběh, a mě to dost bavilo. Má to super akci, dobré zvraty a ikonického záporáka, a parádní tempo. Je tu spoustu dialogů, ale pořád se něco děje, takže to nestíhá nudit a závěrečné dvojčíslo je výborné. Flash: Návrat Barryho Allena mě sedl a já jsem spokojený.

hroubek
hroubek | 7.12.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #060: Young Avengers

Young Avengers se nám pořádně představili v Dětské křížové výpravě. A teď se dozvíme něco o nich a jak se dali dohromady. Na komiks jsem se nějak extra netěšil, a to více mě překvapilo jak fajn čtení to bylo. Ne všechny příběhy postav mě sedly, ale ty které mě sedly jsou opravdu moc povedené a zajímavě(Patriot, Stature, Hawkeye). Autorům se krásně povedlo vystihnout hrdiny, jejich motivace a zasadit je to celého universa. Komiks krásně splňuje co si dal za úkol, a ke všemu je to neurážející zábavné počtení. Nic světoborné, přesto dobrý a zábavný komiks.

hroubek
hroubek | 3.12.2018 | John Constantine, Hellblazer: Popel a prach

Parádní zakončení. Azzarello už nechodí kolem horké kaše, ale sešlápne pedál pěkně na podlahu. A komiks má díky tomu všechno. Emoce, zvraty, spád, a spoustu svinstva kolem. Azzarello umí krásně vystihnout všechno co se děje. Ať už jde o vraždy, lásku, perverzní choutky, či lidskou slabost a pocit nenaplnění. Jsem rád, že náboženský podtext nepřerostl Azzarellovi přes hlavu, a v příběhu má jasně dané místo. Příběh má dvě linky, a v kupodivu ani v jedné z linek není Constantine hlavní postavou. Spíše je takovým spouštěčem událostí, a taky spojovatelem obou linek, v parádním závěru. Komiks mě hodně sedl, bavil mě a jeho zakončení je podle mě velmi dobré. Jediné co mě mrzelo, že v celém Azzarollově runu bylo málo Constantinea. Nicméně Popel a prach je s Těžkými časy to nejlepší co nám Azzarello nabídl.

hroubek
hroubek | 3.12.2018 | John Constantine, Hellblazer: Potopa

Tak tohle bylo jiné počteníčko. U předchozích dílů jsem pořád naříkal, že se nemohu pořádně dostat do příběhu. A u Potopy to konečně vyšlo. Azzarello vsadil na víru a neonácky, a funguje to parádně. Dialogy dopadají na správnou půdu, má to luxusní pointu, baví to a i přestože je tam méně Johna, tak je to hodně zajímavé. Na konci dostaneme ještě jeden příběh, u kterého jsem se hodně nasmál, pobavil a krásně je zde vidět, jak Azzarello umí pracovat se slovy a budovat erotické napětí. Potopa je velmi dobrý díl a já se opravdu moc těším na zakončení v posledním díle.

hroubek
hroubek | 30.11.2018 | John Constantine, Hellblazer: Zamrznutí

Mám Constantinea hodně rád. A mám velkou radost, že si můžu některé komiksy s ním přečíst, ale pořád jsem nedostal příběh, který by mě posadil na zadek. Komiks má tři části, a každá z nich má spoustu věcí do sebe. První je zajímavá dialogovka, která snad bude někdy v budoucnu pokračovat. Druhý příběh je hlavní, a ten mě dost bavil. Mám rád, že když je několik postav uzavřený na jednom místě a nemůžou pryč, a na jednou se začnou kupit mrtvoly a atmosféra houstne. A to je případ i Zamrznutí. Je to dobré, napínavé a má to skvělou atmosféru, jen mě tam něco málo chybělo. Třetí příběh je takový komediální, není to úplně zlé, ale na první dva příběhy se to nechytá. Co se týče samotného komiksu, tak ten mě bavil, jen se pořád nemůže dostavit ten pocit, že čtu něco výraznějšího. A hodně mě to štve. Jinak opět parádní práce od Azzarelloa a ostatních kreslířů.

hroubek
hroubek | 30.11.2018 | John Constantine, Hellblazer: Dobré úmysly

Constantine se dostal z vězení a vydává se na svou cestu za odpuštěním. Jenže v případě Constantinea se věci vždycky zvrhnou a pokazí. Komiks má parádní úvod a skvělou atmosféru. Dost mě potěšil i nástup nových postav, které jsou zajímavé a pracuje se s nimi dobře. Můj problém přichází z příběhem, který mě sice bavil, ale nestrhnul. Pointa byla parádní, přesto cesta k ní nebyla, tak zajímavá jak by měla. Spoustu věcí mě zde přišlo fakt moc dobrých, ale jako celek, to na mě tolik nefungovalo. Nicméně Azzarello umí vykouzlit tu správnou atmosféru, a Frusin má luxusní kresbu.

hroubek
hroubek | 26.11.2018 | John Constantine, Hellblazer: Těžké časy

Vězení je hnusné místo. A zvláště tohle. Zabíjení, násilí a znásilňování je zde na denním pořádku. A bude to ještě horší, protože jsem přichází John Constantine, jehož místní pravidla a hierarchie vůbec nezajímají. Tam, kde by ostatní měly stažené půlky a trenky hnědé, tam John proplouvá se svým cynickým úsměvem a s cigárem v hubě. Hláškuje, baví se a nebojí se ukázat ostatním jejich nejhorší noční můry. Scénárista Brian Azzarello se s námi nemazlí. Jeho pohled na vězení je nepříjemný a nečte se to příjemně. K tomu dost pomáhá zvláštní kresba od Richarda Corbena, na kterou jsem si musel dost zvykat. Azzarello se nebojí být krutý, a ukázat hodně ošklivé věci, a přitom být stále nad věcí. Je to hodně cynický přístup, a ke Constantineovi náramně pasuje. Těžký časy jsou hodně dobrý komiks a já se těším na další díly.

hroubek
hroubek | 25.11.2018 | Skalpy #03: Mrtvé matky

Opět velká spokojenost. Aaron tepe do živého a příběh z rezervace Prérijní růže dostává čím dál temnější obrysy. Je to drsnější a nepříjemně se to dostává pod kůži. Hodně se mi líbí jakým vývojem procházejí postavy. Nejvíce je to znát na Rudé vráně a Zlým koni, kde si postavy projdou vlastním kruhem bolesti, se kterým se neumějí pořádně vyrovnat. Všechno co se v komiksu děje má svůj význam viz. Snová první kapitola, kde dost pochopíme co Dashiellovi honí hlavou. Nebo příběh vyšetřování, kdy se dvě postavy vyrovnávají se stejnou věcí, ale každý po svém. Tempo je hodně slušné, ale trochu jsem měl pocit, že Aaron přešlapuje na místě a teprve si chystá půdu pro to co dříve nebo později bude muset přijít. Mrtvé matky mě hodně sedly, a já si musím co nejrychleji sehnat další díly.

hroubek
hroubek | 3.12.2018 15:57 | Filmový klub

Pravděpodobně ve středu nebo ve čtvrtek výjde nový trailer na Captain Marvel a pak i první teaser na Avengers 4, kde bude konečně odhalen název a další věci. Je dost možné, že na to naváže do konce týdne první teaser na dvojku Spidey.

hroubek
hroubek | 23.10.2018 16:25 | Filmový klub

Wonder Woman:1984 přesunutá z listopadu 2019 na červen 2020.

hroubek
hroubek | 9.4.2018 16:02 | Ikonková dílna

Ahoj, myslíš že bych Tě mohl požádat o ikonku. Mám rád JL, Green Lanterna, Wonder Woman a nebo Komedianta ze Strážců. Moc díky.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 14.12.2018 16:38
Komentáře u comicsů: 117
Hodnocení comicsů: 113
Příspěvků ve foru: 3

Sbírka (z CDB)

Četl: 116 (cca 39820 Kč)
Má: 108 (cca 36668 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0