hroubek

hroubek
hroubek | 4.12.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #086: Quicksilver

Quiksilver je postava, kterou jsem nikdy moc nemusel. Prostě takový ten arogantní floutek, který sežral všechnu moudrost světa. A jsem rád, že díky tomuto komiksu se můj pohled na něj malinko změní. Řeknu to na rovinu, to nejlepší a nejzajímavější přijde v posledním sešitě. Ten je z celého komiksu jednoznačně nejlepší, věnuje se Pietrovi, a dá nám nahlédnou do je způsobu myšlení a projdeme si sním celý jeho život, a pak některé věci pochopím a budeme na ně koukat jinak. Co se týče hlavního příběhu, tak ten nebyl špatný, ale žádný zázrak to taky nebyl. A je to dáno tím, že nemám žádný vztah k Mistru Evoluce, rytířům z Wundagore atd. Pro mě to byla jedna velká, a bohužel místy nudná rubačka. Naštěstí se to četlo celkem dost rychle. Za mě tedy číst jen poslední sešit, který je fakt velmi dobrý.

hroubek
hroubek | 28.11.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #085: Jean Greyová

Zklamání. Jean Grey je zajímavá postava, a určitě si zaslouží být v tomto kompletu. Co si, ale zaslouží zde být je hlavní příběh tohoto komiksu, který je prostě špatný. Komiks má tři příběhy. První má skvělou kresbu, a zajímavý pohled na Jean. Druhý je starší, a z dnešního pohledu bude patři k nejdůležitějšímu okamžiku Jean, a je dobře, že zde je, i přestože je neskutečně ukecaný. Třetí, hlavní příběh, by nebyl špatný, kdyby byl provedený jinak. Ten příběh mě nebavil, prokousával jsem se jim, a ve výsledku mě zaujaly asi dvě nebo tři věci. Komiks mě nebavil, a je to pro mě zklamání, a to jsem neměl žádné vysoké očekávání.

hroubek
hroubek | 21.11.2019 | DC komiksový komplet #076: JLA / JSA: Neřest a ctnost

Velmi příjemná akční jednohubka. Neřest a ctnost se čte dost dobře. Je to rychlý a úderný komiks, který má hodně hrdinů, ale i přesto každý dostane svůj moment, a nemá to vyloženě slabší místo, za předpokladu, že se přistoupí na hru tvůrců. Scénář není kdovíjak komplikovaný, a jde jen o to, aby se hrdinové dostali k závěrečné bitce. Žádná složitá psychologie, rozbor a nebo něco na ten způsob. Zde na to není čas, protože se musí pořád něco dít. A mě to zrovna sedlo. Dostal jsem co jsem chtěl a jsem spokojený, ale upřímně budu rozumět všem, komu tento komiks nesedne.

hroubek
hroubek | 18.11.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #005: Utrpení

Naštěstí čtení Utrpení není utrpení, ale velmi dobrý a drsný komiks. Todd McFarlane dává Spideymu opět zabrat, a náš oblíbený pavoukolez si místy sáhne až na dno vlastních sil. McFarlane píše a kreslí dospělejší komiks, nešetří krví, pocitem beznaděje a občas dokáže vyvolat až hororové momenty(samozřejmě s přihlédnutím na věk čtenáře). Mě osobně komiks bavil, a četl se mi dobře. Trošku mě mrzelo, že poslední dva sešity nenavazují na prvních pět sešitů, a hlavně je ten druhý příběh slabší, a jeho vyvrcholení je sice zajímavě pojaté, ale o uspokojení nemůže být řeč. Utrpení se povedlo, a já se samozřejmě dost těším na další čísla.

hroubek
hroubek | 11.11.2019 | DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka?

Komiks už jsem četl, takže sem pak zkopíruji komentář, který jsem ke komiksu napsal. Dodám, že bonusový příběh je fajn a i přestože komiks mám, tak mě těší, že v DCKK vyšel, protože se zde ukazuje zas jiná stránka Supermana.

Chápu všechny, kterým tento komiks nesedl. On je to trochu podvod a vábí na něco co úplně, tak nepřijde. Nicméně to ale nic nemění na kvalitách, které komiks má. Alan Moore je komiksový bůh a zde se hezky baví. Curt Swan má nádhernou kresbu, na kterou se krásně kouká. A co se týče příběhů, tak ty jsou zajímavé, a i působivé. Moore se zbytečně nezdržuje a jeho texty jsou srozumitelné a stručné. Čte se to velmi příjemně a je to dobrý komiks. Čím menší očekávání, tím je to lepší.

hroubek
hroubek | 10.11.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #084: Squirrel Girl

Na tento komiks jsem se hodně těšil. Squirrel Girl mě vždy přišla jako zajímavá postava, se kterou bude sranda a její boření čtvrté stěny bude zábavné. A tento komiks je zábavný, jen jsem čekal, že to bude lepší. Doreen je hodně sympatická a její příběhy jsou příjemně ujeté a zábavné. Jen jsem se při čtení nemohl zbavit pocit, že to pořád není úplně ono. Prostě, že si to až za pár sešitů sedne, a najde si to vlastní styl. A to je celkem škoda. Kresba ke komiksu sedí a i mě sedla, i přestože se nejedná vyloženě o pastvu pro oči. Squirrel Girl je fajn komiks, a mě trochu mrzí, že není lepší.

hroubek
hroubek | 4.11.2019 | Daredevil: Muž beze strachu #04

To byla jízda. Celý Bendisův run je neskutečně silný příběh o tom, co obnáší být hrdinou. Se vším tím dobrým a i tím špatným. A je to podáno velmi realisticky. Žádné zachraňování světa. Zde se se zachraňuje jedna čtvrť v New Yorku kde žiji obyčejní lidé se svými obyčejnými problémy, kterou chrání sám Ďábel strážný, Muž beze strachu, Daredevil. A Bendis znovu dokazuje, že Matta chápe jako jako málo kdo. Opět dostáváme zajímavý pohled na to proč je Daredevil, tak skvělá postava jakou je. Bendis a Maleev odvedli na celém runu luxusní práci a byla radost jejich příběh číst. A tohle zakončení je parádní, silné a i dojemné a já bych si přál abych si mohl přečíst jak to bude pokračovat. I čtvrtý omnibus s Daredevilem je luxusní komiks, a kdo ho nečetl, tak mu ho můžu jen a jen doporučit. PS: Bonusové příběhy jsou také dobré.

hroubek
hroubek | 28.10.2019 | Daredevil: Muž beze strachu #03

Líbí se mi co Bendis s Daredevilem udělal. Bendis Murdocka/Daredevila uchopil jinak a dokázal na plno využít daný potenciál postavy a i s jeho vnitřními chyby. A i po třetí se to čte skvěle. Oči mi lítaly z jedné stránky na druhou. Text je perfektní, kresba nádherná(Black Widow je nádherně nakreslená) a příběh opět zajímavý. Dost jsem ocenil i to, že si Bendis hraje s vyprávění, nechává měnit kresbu podle doby, kdy se příběh odehrává. A celkově se místy vrací ke kořenům a nabídne i pohled jiných hrdinů na Mattovu situaci. Je toho dost, a jediný výraznější problém je v tom, že to ke konci trochu ztrácí dech. Bendis by chtěl aby to pořád gradovalo, ale to prostě nejde. Pořád jde o skvělý komiks, na který se většina konkurence nechytá, ale o proti předchozím dílům je trochu slabší.

hroubek
hroubek | 25.10.2019 | DC komiksový komplet #074: JLA: Vyšší moc

Osobně jsem o této zápletce přemýšlel ještě před tím, než jsem četl tento komiks. Vždycky jsem byl zvědavý jak by se hrdinové s danou situací vyrovnali. A teď mám na svoje otázky odpověď. V první řadě se mi hodně líbí téma komiksu. Líbí se mi i jak je to zpracované. Hodně hrdinů si sáhne na dno svých sil, a musí změnit nejenom myšlení, ale i svůj postoj k světu a najít si v něm nové místo. Někdo to zvládne a někdo ne. Doug Moench dobře pracuje s psychikou stránkou postav, kteří byly zvyklý, že dokáží božské věci, a teď musí žít život obyčejných lidí. Moench to zpracovává velmi dobře. Tohle se mu povedlo. Bohužel se mu nepovedl pořádně vykreslit ten zbytek. Zaporácké plány, jejich myšlenky a motivace jsou prostě slabší. Hlavně se záporáci chovají jako banda malých dětí, kteří potřebují vodit za ručičku. Ten samotný konflikt na mě vůbec nefungoval. Alespoň fungovaly jednotlivé linky s hrdiny. Pohled na bezmocného Supermana, Wonder Woman nebo Green Lanterna stal za to. Vyšší moc je dobrý komiks, se spoustou zajímavých myšlenek a témat, bohužel nedokázal všechny dotáhnout k uspokojivému zakončení.

hroubek
hroubek | 23.10.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #083: Beta Ray Bill

Kdokoliv uchopí toto kladivo, bude-li jej hoden, získá moc, jíž vládne Thor. Tahle jediná věta velmi přesně vystihuje Beta Ray Billa. Beta Ray Bill pro mě není neznámá postava, a před pár lety jsem četl komiks, o tom jak získal své vlastní kladivo(UKK - Thor. Poslední Viking) a následně zachránil svůj lid. V tomto komiksu opět Bill zahraňuje lid, a tentokrát před Galactusem a jeho heroldem, aby následně i na něj padl Ragnarök a následné Zmrtvýchvstání. Komiks je hodně akční, má nádherné panely plné velké kosmické bitvy mezi kosmickými entity. K tomu je zde i zajímaví pohled na rasu Billa a jejich vnímaní toho co se jim neustále děje. Komiks se snaží být velkolepý, ale zároveň ukázat i nějaké emoce, a vykreslit Billa, který je rozkročen mezi dvěma národy, vlastním lidem a Ásgardem. A to se komiksu moc nedaří. Místy se to dost bije, jelikož jsou všechny ty téma načrtnuty dost jednoduše a nejde se do hloubky. Nicméně mě to tolik nevadilo, jelikož Beta Ray Bill je dobrá postava, které lze fandit. Zas je to mezi třemi a čtyřmi hvězdy, ale tentokrát jdu s hodnocením nahoru.

hroubek
hroubek | 30.11.2019 14:15 | Filmový a hudební klub

Z The Mandalorian má za sebou zatím tři díly, a nemůžu říci, že bych z toho byl extra nadšený. První díl je hodně dobrý a krásně nás uvede do daného světa. Druhý díl je dost slabý. Kdyby to byl fan film, dávám palec nahoru, ale u takhle velké produkce za stovky milionů, je druhý díl prostě slabý. Třetí díl je nejakčnější a má dobrý tempo a spád, jen se u něho nesmí moc přemýšlet.

Osobně radši kouknu na Ricka a Mortyho, který jsou boží. Watchmen, jenž mě každým dílem překvapují a rostou neskutečně a nebo The Man in the High Castle.

hroubek
hroubek | 23.10.2019 11:56 | Filmový a hudební klub

karl173 - Damon Lindelof je ten typ scénáristy, který nikam nespěchá, a klidně udělá pět slabších dílů, ale hlavně že seriál bude fungovat jako celek. Mě osobně ten první díl sedl. Baví mě ten svět, chci o tom světě vědět více, postavy jsou zatím dobré a vidím v nich potenciál. Baví mě odkazy na klasický komiks a jsem zvědavý s čím Lindelof přijde, protože má spoustu možností kam se vydat. Na druhou stranu to může taky kapitálně posrat.

hroubek
hroubek | 25.9.2019 11:38 | Filmový a hudební klub

mearez - Fimi má v tomhle pravdu. Všechny postavy, které jsi vyjmenoval jsou nové postavy s vlastním příběhem a identitou(X-23, Kate Bishop nebo Spider-woman). Osobně nemám nic proti tomu aby se zkoušely nové věci, ale jde mi to proti srsti, to co se v poslední době děje(černá MJ, černá Ariel, černý Heimdall atd.). To je tak těžké vymyslet nové postavy a prodat je společnosti??

Černý Gordon třeba bude parádní a skvěle zahraný, ale nic to nemění na tom, že tam vždycky bude ta pachuť vynucenosti.

hroubek
hroubek | 10.7.2019 21:07 | Filmový a hudební klub

Stranger Things S03 - Mám to celé za sebou a jsem hodně moc spokojený. Tahle řada je nejzábavnější a taky nejvtipnější. Hodně se sazí na humor a mírnou přepálenost, a to ať už jde o dialogy nebo příběh. Tvůrci místy trochu tlačí na pilu, ale jakmile dojde na citlivé a emocionální scény, tak to funguje na 100%. Je velmi dobré, že tvůrci dokáží příběh lehce okořenit, a s novými postavy pracovat na výbornou. Nejvíce to platí pro postavu Robin, jenž je skvěla a krade si desítky scén pro sebe. Za mě tedy velká spokojenost a radost z návratu známých postav. 9/10

hroubek
hroubek | 3.7.2019 21:35 | Filmový a hudební klub

Spider-Man: Daleko od domova - pár slov o filmu.

Nakonec budu patřit k té druhé skupině, kterým se film víceméně líbil, ale o naprosté spokojenosti nemůže být řeč. Potěšilo mě, že jsem se nestačil nudit. Ve filmu se pořádně něco děje a každou chvíli se mění lokace a přichází nějaká akční scéna nebo slušná dialogová výměna. Velmi příjemně mě překvapila akce, jenž v průběhu filmu roste a vyvíjí se dějem(Berlín a následně Londýn). Romantická linka s MJ(stále mě vadí jí takhle říkat) je dobrá, zbytek spolužáků a učitelů už tolik ne. Kupodivu mě dost sedl Mysterio a to jakým způsobem je ve filmu zobrazen je rozhodně ten lepší způsob. Bohužel je ke konci jeho charakter dost zjednodušen. Nový Spidey je fajn komiksovka, která pobaví a dostaneme od ní přesně to co chceme. 7,5/10

PS: Obě potitulkové scény jsou dobré. U první jsem si říkal, že bude trochu jinak provedená, a že hlavní hvězda bude vypadat jako v minulosti. U té druhé se nabízí jakým směrem se bude vyvíjet další směr kosmických cest a příběhů.

PPS: Bohužel jsem to viděl s dabingem. S titulky by to bylo lepší.

hroubek
hroubek | 9.5.2019 19:27 | Filmový a hudební klub

Viděli jste někdo teaser na seriálové Watchmen. Za mě hodně povedená práce, a jsem zvědaví co z toho vyleze.

hroubek
hroubek | 7.5.2019 20:34 | Filmový a hudební klub

Mě naopak pomalejší tempo Endgame sedlo. Ten film byl o postavách a o ukončení některých cest, nebo o smyslu života. To že se nikam nespěchá, je to velký fan servis pro znalce komiksů a filmů je pravda, a rozumím tomu, že to někomu nemuselo sednout. Na druhou stranu, tvůrci mě několikrát překvapili, rozhodně je tam vidět, že nechtěli dělat věci co nejjednodušeji a to co předvádí má vždy nějaký význam. Osobně nechci rozebírat jejich plán, cestování atd, protože to se dá snadno nějaký argumentem shodit. Za mě parádní komiksový film, ale rozhodně ne nejlepší,

hroubek
hroubek | 1.5.2019 15:01 | Filmový a hudební klub

Tak co říkáte na Avengers: Endgame?? Za mě spokojenost a hezké zakončení jedné velké série o 22 filmech a 2 seriálech. 9/10

hroubek
hroubek | 23.4.2019 15:16 | Filmový a hudební klub

Darker: Viděl jsem všechny díly. Kvalita se mění. Mění se i stylizace. Mě některé povídky hodně moc sedly a asi jenom dvě nebo tři šli mimo mě. Má to vždy pár minut, takž to není nikdy ztráta času. Z mého pohledu mohu jen doporučit. Pro komiksové fanoušky je to jako stvořené, díky stylizaci.

hroubek
hroubek | 10.4.2019 19:36 | Filmový a hudební klub

Fimi: Já to mám právě naopak. Mě CM zklamala, a Shazam! mě sedl. Chápu co Ti vadí a respektuji to.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 4.12.2019 15:04
Komentáře u comicsů: 184
Hodnocení comicsů: 180
Příspěvků ve foru: 21

Sbírka (z CDB)

Četl: 180 (cca 58670 Kč)
Má: 170 (cca 54038 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0