hroubek

hroubek
hroubek | 12.10.2019 | DC komiksový komplet #073: Batman / Huntress: Volání po krvi

Mám rád, když se DCKK věnuje méně známým hrdinům. Rozšiřuje to obzory a mnohem lépe u toho funguje moment překvapení. A to se zde povedlo. Příběh o Huntress je velmi dobrý a určitě si při jeho čtení vzpomenete i na jiné díla(Kmotr, Dlouhý Halloween) a nebo jiné autory jako je Ed Brubaker či Darwyn Cooke. Autor Greg Rucka odvádí parádní práci. Je silný ve vyprávění, parádně používá flashbacky, a má velmi zajímavou hrdinku. Sedli mě vedlejší postavy a jejich linky. Dost jsem ocenil, že Batman a jeho rodina nemá tolik prostoru a příběh se primárně soustředí na Huntress. Já jsem s komiksem hodně spokojený a jako seznámení s Huntress komiks funguje na jedničku.

hroubek
hroubek | 9.10.2019 | Deadpool #08: Všechno dobré...

Zajímavý konec. Tahle série od Duggana a Posehna mě dost bavila, i přestože se občas objevily slabší části. Naštěstí poslední část Všechno dobré... se vrací k tomu lepšímu a zábavnějšímu v co v sérii bylo. Deadpool si prošel spoustou změn. A taky ho to změnilo. A změnil se v lepšího člověka, našel si přátele a uvědomil si, že jsou někteří lidé za které stojí zemřít, nebo ztratit pár litrů krve a nebo nějakou končetinu. Hlavní příběh je dost fajn a má dobré tempo. To nejlepší, ale přijde až v samotném záběru komiksu. Bonusové příběhy a hlavně příběh s kameny nekonečna a Thanosem. Jako rozlučka s touto sérii, tento díl funguje velmi dobře.

hroubek
hroubek | 3.10.2019 | Deadpool #07: Osa

Na jednu stranu jsem rád, že scénáristé s postavou Deadpoola pracují, zkoušejí nové věci, a vydávají se tam, kde se ještě nebylo. Ale na té druhé straně mě to tolik nebaví, protože to není ten typ Deadpoola, který mě tolik baví, a které ho chci číst. To co se v komiksu děje je uvěřitelné a vygradované, a rozhodně to má svůj smysl. Vrací se spoustu postav z minulých dílů a objeví se i klasické postavy z jiných sériích. Komiks sám osobě není vůbec špatný a v rámci celého runu od Posehna a Duggana funguje dobře, nicméně jde o slabší část.

hroubek
hroubek | 1.10.2019 | Spider-Man / Deadpool #03: Pavučinka

Dlouho jsem se rozhodoval jestli dát Pavučince čtyři slabé hvězdy, a nebo tři silné. Na konce jsem se rozhodl pro tři silné. A teď pokusím v krátkosti vysvětlit proč. Oceňuji, že se tvůrci pokusili přijít s něčím nový, změnit status quo, a dostat hrdiny někam kde ještě nebyli. Je to zajímavý a celkem osvěžující pohled, přesto funguje, tak napůl a pointu dokážeme odhadnout pár sešitů před koncem. To, že dokážeme odhadnout pointu by tolik nevadilo, spíše pro mě bylo těžké uvěřit, že se hrdinové chovají, tak jak se chovají, zvláště potom všem čím si prošli je to trochu neuvěřitelné. A to byl pro mě největší kámen úraz. Největší síla zároveň největší nedostatek komiksu. Komiks má dobrý spád a je zábavný. Pavučinka je dobrá záporačka a rozhodně má do budoucna ještě co nabídnout, pokud s ní scénáristé dokáží pracovat. Je to fajn komiks, ale mám k němu kupodivu dost výhrad.

hroubek
hroubek | 29.9.2019 | Spider-Man / Deadpool #02: Bokovky

Dobře mě to pobavilo. Nevím proč, ale do tohoto komiksu se mě moc nechtělo(asi to bude tím, že jsem někde četl a nebo slyšel negativní hodnocení na tento komiks). Nicméně jsem hodně rád, že jsem se nakonec rozhoupal a šel do Bokovek. Komiks má spoustu dobrých povídek, a jen jedna je vyloženě slabší. Spidey a Deadpool hláškují jako o život, je tam spoustu odkazů, drobných pomrknutí a nebo vtipných narážek. Čím více se vyznáte v marvelovském světě tím lépe pro Vás, a mnohem lépe si pak komiks užijete. Za mě celkem velká spokojenost.

hroubek
hroubek | 27.9.2019 | DC komiksový komplet #072: Flashpoint

Každý velký fanoušek DC komiksů ví, že Flashpoint patří k jednomu z nejdůležitějších příběhů za posledních pár let. A teď máme konečně možnost si ho přečíst a přesvědčit se o tom osobně. Je mi jasné, že spousta z Vás vidělo animovaný film Justice League: The Flashpoint Paradox, který z komiksu vychází. Já ho viděl taky, a byl jsem z něho nadšený, a o to více jsem se těšil na komiks. Komiks se hodně povedl a je vidět, že Geoff Johns umí. Jeho příběh žene jako rychlík a během pár stránek jsme uprostřed dění. Johns se kupodivu nesoustředí na to, co se na Zemi děje, nezajímá ho tolik konflikt mezi Wonder Woman a Aquamanem, ale mnohem více se soustředí na Barryho a Batmana. Postavy, které o tolik přišly a jsou si svým způsobem hodně povědomé, přesto se liší v způsobu jakým se s tím vyrovnávají. Tahle dynamika je pro celý Flashpoint klíčová, a díky ní celý příběh funguje a dokáže nás dojmout a vyvolat v nás emoce. Tohle se Johnsovi hodně povedlo. Komiks má krásnou kresbu, která je správně dynamická jako příběh. Starý komiks se povedl a i přes stáří je to velmi slušné čtení. Flashpoint je parádní komiks a všem ho jen doporučuji.

hroubek
hroubek | 26.9.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #081: Quasar (Wendell Vaughn)

Quasar patří mezi kosmické hrdiny a díky tomu to s jeho historií není nejjednodušší. Quasara jsem už v pár komiksech potkal, ale nikdy jsem se o něm nic nedozvěděl(a nebo jsem si to prostě nezapamatoval). Až tedy do teď. A toto seznámí nebylo vůbec špatné. Docela mile mě překvapilo, že komiks nenudí a má dobré tempo, i přestože je tam dost dialogů. Příběhy odsýpají a vždy se objeví někdo na hostování. Celkem mě sedl i epizodický styl jednotlivých sešitů, což byla věc, kterou jsem nečekal. Samotný Wendell je dobrá a zajímavá postava, totéž platí i pro Eona, který Quasarovi pomáhá. Ve výsledku je Quasar dobrý komiks, přesto radši je lepší očekávat méně, abyste pak nebyli zbytečně zklamaný.

hroubek
hroubek | 14.9.2019 | DC komiksový komplet #071: Superman / Batman: Trýzeň

Superman/Batman: Trýzeň je zajímavý komiks. Hlavní myšlenka příběhu se mi líbila, líbili se mě i konkrétní zvraty, ale bohužel se mi nelíbilo to, že to nejde do hloubky. Problém je, že ani na moment nebudete mít o postavy strach. Všechno jede v přesně nalajnovaných linií. A je to škoda, protože kdyby šel příběh více do hloubky, a postavy se musely chovat jinak, tak by to bylo zajímavější. Kresba je pěkná, ale jsou panely, kde je detail na obličej postavy, a na ty se nedá koukat jelikož vypadají ošklivě. Starý příběh od Kirby není špatný, ale žádný zázrak to také není. Komiks jako celek je průměrný a ve výsledku, když si ho nepřečtete, tak o nic přijdete.

hroubek
hroubek | 9.9.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #080: Ben Reilly, Scarlet Spider

Vždycky jsem považoval Klonovou ságu, za něco hodně divného a nikdy jsem si k ní nenašel cestu. A proto mě tento komiks hodně nesedl. Ben Reilly není špatný hrdina a jeho vztah s Janine mě bavil na celém příběhu nejvíce. Vůbec mě nesedl záporák Kaine. Chápu, že po tom všem čím si Kaine prošel se nebude chovat normálně, ale to že každý pět stránek opakuje pořád dokola to samé mě nebavilo. Nejlepší na celém komiksu byl závěrečný sešit o souboji Petera s Normanem, protože má spád, a je v něm cítit jistá osudovost a nekonečná rivalita. Za mě je toto UKK dost slabé a J.M DeMatteis je hrozně ukecaný scénárista.

hroubek
hroubek | 30.8.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #079: Miles Morales, Ultimátní Spider-Man

Nejnovější NHM mě hodně sedlo. A to z několika důvodů. Mám hodně rád Spider-Mana, Miles Morales je obrovský sympaťák, a animovaný film Spider-Man: Paralelní světy je neskutečná pecka plná skvělý nápadů. A když, jsem četl tento komiks, tak jsem si hned několikrát vzpomněl na tento luxusní film. Největším problémem tohoto komiksu je to, že je zde málo Milese. Určitě šlo vybrat lepší a zajímavější příběh, který by se soustředil spíše na něj, než na Petera Parkera z klasického marvelovského světa. Tím samozřejmě neříkám, že jsem si komiks neužil, jen bych byl radši, kdyby měl Miles více prostoru. Bendis zde odvádí parádní práci a je radost to číst. Dokáže pobavit, dojmout a přinést to správné spider-manovské dobrodružství. Ke konci to šlápne trochu více na plyn, a já bych se nezlobil, kdyby se některé momenty trochu více roztáhly a daly nám prostor je lépe vstřebat. Já jsem hodně spokojený a na konec se přikláním k plné palbě.

hroubek
hroubek | 25.9.2019 11:38 | Filmový a hudební klub

mearez - Fimi má v tomhle pravdu. Všechny postavy, které jsi vyjmenoval jsou nové postavy s vlastním příběhem a identitou(X-23, Kate Bishop nebo Spider-woman). Osobně nemám nic proti tomu aby se zkoušely nové věci, ale jde mi to proti srsti, to co se v poslední době děje(černá MJ, černá Ariel, černý Heimdall atd.). To je tak těžké vymyslet nové postavy a prodat je společnosti??

Černý Gordon třeba bude parádní a skvěle zahraný, ale nic to nemění na tom, že tam vždycky bude ta pachuť vynucenosti.

hroubek
hroubek | 10.7.2019 21:07 | Filmový a hudební klub

Stranger Things S03 - Mám to celé za sebou a jsem hodně moc spokojený. Tahle řada je nejzábavnější a taky nejvtipnější. Hodně se sazí na humor a mírnou přepálenost, a to ať už jde o dialogy nebo příběh. Tvůrci místy trochu tlačí na pilu, ale jakmile dojde na citlivé a emocionální scény, tak to funguje na 100%. Je velmi dobré, že tvůrci dokáží příběh lehce okořenit, a s novými postavy pracovat na výbornou. Nejvíce to platí pro postavu Robin, jenž je skvěla a krade si desítky scén pro sebe. Za mě tedy velká spokojenost a radost z návratu známých postav. 9/10

hroubek
hroubek | 3.7.2019 21:35 | Filmový a hudební klub

Spider-Man: Daleko od domova - pár slov o filmu.

Nakonec budu patřit k té druhé skupině, kterým se film víceméně líbil, ale o naprosté spokojenosti nemůže být řeč. Potěšilo mě, že jsem se nestačil nudit. Ve filmu se pořádně něco děje a každou chvíli se mění lokace a přichází nějaká akční scéna nebo slušná dialogová výměna. Velmi příjemně mě překvapila akce, jenž v průběhu filmu roste a vyvíjí se dějem(Berlín a následně Londýn). Romantická linka s MJ(stále mě vadí jí takhle říkat) je dobrá, zbytek spolužáků a učitelů už tolik ne. Kupodivu mě dost sedl Mysterio a to jakým způsobem je ve filmu zobrazen je rozhodně ten lepší způsob. Bohužel je ke konci jeho charakter dost zjednodušen. Nový Spidey je fajn komiksovka, která pobaví a dostaneme od ní přesně to co chceme. 7,5/10

PS: Obě potitulkové scény jsou dobré. U první jsem si říkal, že bude trochu jinak provedená, a že hlavní hvězda bude vypadat jako v minulosti. U té druhé se nabízí jakým směrem se bude vyvíjet další směr kosmických cest a příběhů.

PPS: Bohužel jsem to viděl s dabingem. S titulky by to bylo lepší.

hroubek
hroubek | 9.5.2019 19:27 | Filmový a hudební klub

Viděli jste někdo teaser na seriálové Watchmen. Za mě hodně povedená práce, a jsem zvědaví co z toho vyleze.

hroubek
hroubek | 7.5.2019 20:34 | Filmový a hudební klub

Mě naopak pomalejší tempo Endgame sedlo. Ten film byl o postavách a o ukončení některých cest, nebo o smyslu života. To že se nikam nespěchá, je to velký fan servis pro znalce komiksů a filmů je pravda, a rozumím tomu, že to někomu nemuselo sednout. Na druhou stranu, tvůrci mě několikrát překvapili, rozhodně je tam vidět, že nechtěli dělat věci co nejjednodušeji a to co předvádí má vždy nějaký význam. Osobně nechci rozebírat jejich plán, cestování atd, protože to se dá snadno nějaký argumentem shodit. Za mě parádní komiksový film, ale rozhodně ne nejlepší,

hroubek
hroubek | 1.5.2019 15:01 | Filmový a hudební klub

Tak co říkáte na Avengers: Endgame?? Za mě spokojenost a hezké zakončení jedné velké série o 22 filmech a 2 seriálech. 9/10

hroubek
hroubek | 23.4.2019 15:16 | Filmový a hudební klub

Darker: Viděl jsem všechny díly. Kvalita se mění. Mění se i stylizace. Mě některé povídky hodně moc sedly a asi jenom dvě nebo tři šli mimo mě. Má to vždy pár minut, takž to není nikdy ztráta času. Z mého pohledu mohu jen doporučit. Pro komiksové fanoušky je to jako stvořené, díky stylizaci.

hroubek
hroubek | 10.4.2019 19:36 | Filmový a hudební klub

Fimi: Já to mám právě naopak. Mě CM zklamala, a Shazam! mě sedl. Chápu co Ti vadí a respektuji to.

hroubek
hroubek | 9.4.2019 17:38 | Filmový a hudební klub

Shazam! je rozhodně lepší než Captain Marvel. CM je obyčejné marvelovka, kterou je potřeba vidět před Avengers: Endgame aby se vědělo čeho je CM schopná. Bohužel ten film nenabízí nic moc, než skvěle sehranou dvojici Brie Larson a Sama L. Jacksona. Co mě ale nejvíce na filmu dostalo je jak překroutili celý konflikt o Kree a Skrullech. To co je ve filmu prezentováno mě jako fanouška hodně zklamalo. A ke konci jsem dostal kopanec do kulí za to co udělali s původním Captain Marvelem(Mar-vell). 6/10

Shazam! není dokonalý film. Je hodně infantilní, trpí tím, že je to typický origin, jenž musí vysvětlit pravidla světa, postavy atd. Na druhou stranu je to ale sympatická komiksová oddychovka, která se sice nebere, tak úplně vážně, přesto stojí pevně na nohou. Akce je slušná, vtipy jsou zábavné a vtipné. Má to dobře napsané a zahrané postavy, a hodně super easter eggů, poslední scénu a závěrečné titulky. Jak říkám, není to žádná velká komiksová pecka, ale slušný komiksový film, který mě pobavil a udělal mě radost. 7,5/10

hroubek
hroubek | 15.1.2019 21:42 | Filmový a hudební klub

Vyšel teaser na Spider-mana, a je celkem slušný. Jen ten Mysterio je trochu divný, a na MJ v podání Zendaya si nemohu a možná ani nechci zvyknout.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 12.10.2019 22:06
Komentáře u comicsů: 172
Hodnocení comicsů: 168
Příspěvků ve foru: 19

Sbírka (z CDB)

Četl: 169 (cca 54789 Kč)
Má: 159 (cca 50157 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0