hroubek

hroubek
hroubek | 23.4.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #070: Pet Avengers

Tyhle nečekané týmovky mě dost baví. NHM v několika posledních dílech předvedla nečekané a hlavně nesourodé týmy, s novými a ne tak známými postavy. A já opět zvedám palec nahoru, protože mě to baví. Je to originální, zábavné, a taky dost odlehčené. Fakt je vidět, že tyhle série se neberou tak vážně, a je to příjemná změna. Pet Avengers je tým, u kterého jsem si říkal jak asi bude fungovat v kontextu toho co se bude dít, a jak na něj budou reagovat všichni okolo. Komiks to vyřeší velmi jednoduše a vtipně. Čte se to dobře, je to zábavné, hravé a hlavně jiné. Nesedne to každému, ale jako oddechové čtení to funguje na jedničku.

hroubek
hroubek | 16.4.2019 | DC komiksový komplet #060: JSA: Zlatý věk

Když jsem poprvé viděl obálku a název, tak jsem se bál, že to bude starý komiks, který bude hodně retro. Prostě takový ten komiks, který je vždy na konci DCKK. O to více jsem byl překvapený po otevření. Krásný retro příběh, kde je cítit velká inspirace Strážci od Alana Moora, a taky tím co se v USA opravdu dělo(hon na komunisty a všechny, kteří smýšleli trochu jinak). Scénárista James Robinson si ukousl hodně velké sousto a já jsem rád, že mohu napsat, že to zvládl. Stačilo málo a celý příběh se mohl rozsypat jako domeček z karet. Robinson má zde hodně moc postav, a místy děj dost uhání a orientace v něm není úplně nejjednodušší. Přesto o to lepší je pak výsledná odměna. Parádní a zajímavý příběh, s opravdu dobrými zvraty, a postavy, které většina čtenářů moc nezná. Bohužel tento komiks není bezchybný. Tempo je díky počtu postav místy pomalejší, a nebo zbytečně zběsilé. Některé postavy nedostanou tolik prostoru kolik by si zasloužily. A samotný finální souboj je velmi pěkný, ale dovedl bych si ho představit lépe. JSA: Zlatý věk je hodně dobrý a povedený komiks a rozhodně se vyplatí si ho přečíst.

hroubek
hroubek | 9.4.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #069: Great Lakes Avengers

Tak nakonec tam ty čtyři hvězdy dám, ale je to s hodně odřenými uši. Great Lakes Avengers je zábavný komiks, který se nebere tak úplně vážně a k tomu přidává hodně cynický a černý humor. Komiks má zajímavé postavy, jenž jsou skvěle napsaný a rozhodně nejde o jednorozměrné figurky. Dost mě sedl humor Dana Slotta a taky jakým způsobem dokáže vyřešit některé situace. Trochu mě mrzelo, že Slott roztáhne zápletku na několik sešitů, způsobem jakým to udělal, protože to zpočátku nedávalo vůbec smysl, jak poznamená jedna z postav(Flashback uvnitř flashbacku je mizerná technika vyprávění). Líbilo se mi jak je komiks sebeuvědomělý. Hodně moc mi sedla postava Mistera Immortala, protože má zajímavý vývoj. Přesto největší radost jsem měl ze Squirrel Girl, která je perfektní. Great Lakes Avengers je fajn komiks a i přes ty menší chyby, je to dobré čtení.

hroubek
hroubek | 2.4.2019 | DC komiksový komplet #059: Bažináč, kniha první

Bažináč pro mě není vůbec neznámá postava, přesto tento komiks je moje první velké seznámení s touto postavou. A ke všemu s příběhem, který dělal Alan Moore. Komiks si mě získal během pár stránek. Specifické vyprávění, rozložené panely, a taky tím v jaké části příběhu se nacházíme. Moore zde výborně pracuje s postavy a s napětím, a přitom nám sdělí vše podstatné a načrtne kudy se příběhové linky budou stáčet dál. A i další příběhy stojí za to. Kresba je nádherná, Moore opět předvádí skvělou vypravěčskou práci, a každou postavu dokáže během pár okamžiků krásně vykreslit a prodat. Krasně se pracuje s tajemné a nadpřirozenými věcmi, a místy to lehce působí hororově. Jsem hodně spokojený. Občas mě nějaká linka přišla zbytečná, ale to se určitě vynahradí v druhé knize, kde se ukáže její účel.

hroubek
hroubek | 27.3.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #068: Akademie Avengers

Fajn počteníčko. Ani jsem nečekal, že mi to až takhle dobře sedne. Tento komiks jsem podle názvu považoval, za takovou výplňovku, a k mému velkému překvapení komiks velmi dobře funguje sám osobě, a co více, představí i nové zajímavé hrdiny. Je to dost podobné komiksu Young Avengers, jen s tím rozdílem, že zdejší hrdinové nejsou v pořádku, a svým způsobem jsou dost rozbitý. Mají spoustu problémů a do toho schopnosti, které neumí ovládat. Komiks má velmi dobré tempo, a každý sešit se věnuje jednomu z hrdinů, abychom ho trochu poznali, a pochopili jeho motivace. Někde v půlce se to trochu zabrzdí, ale pak se to zas velmi příjemně rozjede. Povedený komiks, který mě sedl a je škoda, že s těmito hrdiny nevyjdou další příběhy.

hroubek
hroubek | 17.3.2019 | DC komiksový komplet #058: Green Lantern / Green Arrow: Krušné cesty hrdinství

Na tento komiks jsem se hodně těšil, protože mám Green Lanterna hodně rád, a jsem vděčný za každý komiks s ním, který vyšel v češtině. A navíc je tady i Green Arrow, takže očekávání bylo velké. A bohužel přišlo menší zklamání. Čekal jsem prostě o trochu více. Na druhou stranu to co jsem dostal mě hodně bavilo, a i když se to odehrává v sedmdesátých letech, tak ty myšlenky a přesah se dají krásně aplikovat i na naší dobu. A v tom je největší síla komiksu. GL a GA vyrazí konat dobro napříč státy, a postupně si uvědomují, že jen síla nestačí, že některé věci vyřeší jen čas, a ne všechno je takové jaké co to na první pohled jeví. Líbilo se mi, že každý z hrdinů mají jiný přístup jak dosáhnout spravedlnosti. Dennis O'Neil odvedl výbornou práci a já už chápu proč tento komiks patří mezi klasiku. I přestože, mě některé příběhy tolik nesedly, a nebo mě přišly hodně přepálené, zvláště poslední dva. Hodně se mi líbila kresba Neala Adamse, která je správně akční, dramatická a dokáže prodat to napětí. Green Lantern/Green Arrow: Krušné cesty hrdinství je dobrý komiks, který stojí za přečtení, protože se na některé věci kouká z jiného úhlu pohledu.

hroubek
hroubek | 14.3.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #067: Namor

Ze všech hrdinů od komiksového vydavatelství Marvel, je Namor pro mě nejméně sympatická postava, a co více, jsem na něj dost alergický. Moc se mi do tohoto komiksu nechtělo, protože jsem věděl, že budu číst příběhy o postavě, kterou nemám rád. Ale jak se říká, nesuď knihu, v tomto případě komiks, podle obalu. John Byrne je frajer, napsal velmi dobrý příběh, který je zajímavý, má dobré tempo a zvraty, a hlavně dokázal uchopit Namora z té lidštější stránky, takže se to čte opravdu moc dobře. Funguje akce, dialogy mají co říci, má to poselství a v neposlední řadě se to čte velmi dobře a nenudí to. Za mě palec nahoru.

hroubek
hroubek | 6.3.2019 | DC komiksový komplet #057: Batman: Pod maskou

Na tento komiks jsem se hodně těšil, protože i po několika letech mám stále v živé paměti skvělý animák Under the Red Hood, který vychází z tohoto komiksu. A zde se ukazuje pro mě asi největší problém. Díky tomu, že znám film, tak jsem přišel o moment překvapení, což je největší síla tohoto komiksu, a opravdu moc závidím těm, kdo tento příběh neznají. Další věc, která mě trochu zklamala, byl konec, protože jsem očekával ještě další sešit nebo pokračování příběhu. Tohle jsou, naštěstí jediné výtky, jenž ke komiksu mám. Pod maskou je parádní komiks se skvělým tempem, dobrou atmosférou, a s velmi osobním příběhem. Uhání to fakt zběsile, akce střídá akci, a těžko se od toho odchází, jak je to dobře napsané a nakreslené. Líbilo se mi v jakém rozpoložení je Batman, a i to jaké metody uznává Red Hood. Sedli mi dialogové výměny, a některé momenty, které jsem nečekal. Batman: Pod maskou je velmi dobrý komiks, který mě udělal velkou radost a já jsem rád, že v tomto kompletu vyšel.

hroubek
hroubek | 5.3.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #066: Thing

Na některé komiksy ze série NHM se těším hodně moc. Na některé se netěším vůbec. A pak jsou ještě ty, od kterých nic nečekám, a může z toho vyjít dobrý komiks a nebo ztráta času a peněz. A Thing by patřil do třetí kategorie. Komiks, od něhož jsem nic neočekával, a ve výsledku jsem dostal velmi slušný a zábavný komiks. Celý komiks má fajn tempo, spád a baví. Dialogů je místy zbytečně moc, ale to je opět dáno dobou, kdy komiks vznikl. Co se týče hlavního příběhu, tak tam jsem byl dost spokojený. A i zbylé dva sešity rozhodně nejsou k zahození. Komiks o Thingovi se povedl, a nedělá sérii ostudu.

hroubek
hroubek | 19.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Ligu spravedlnosti mám rád, a vždy se těším na další příběhy, který si s Ligou přečtu. Volání po spravedlnosti má zajímavou myšlenku, a proto jsem byl hodně zvědaví na samotný komiks a jeho pojetí. Hned první věc co mě zaujala po otevření byla fantastická kresba, která se mi velmi moc líbila, a já jsem z ní byl nadšený. Jenže o kresbě to celé není. James Robinson nadhodil zajímavý příběh, jenž mě bavil, přesto nemohu tvrdit, že bych s ním byl úplně spokojený. Problém je v tom, že je tady až moc postav, a tempo je zběsilé. Komiks nás místy nenechá vydechnout a pere to do nás. Díky tomu, některé věci nefungují tak jak by měly. Nicméně, komiks získává hodně plusových bodů za konec, který mě překvapil a nečekal jsem ho. Potěšilo mě, že někteří hrdinové nejsou úplně v pohodě a jejich jednání je jiné. Ve výsledku mě Volání po spravedlnosti sedlo a je to v pohodě komiks.

hroubek
hroubek | 23.4.2019 15:16 | Filmový a hudební klub

Darker: Viděl jsem všechny díly. Kvalita se mění. Mění se i stylizace. Mě některé povídky hodně moc sedly a asi jenom dvě nebo tři šli mimo mě. Má to vždy pár minut, takž to není nikdy ztráta času. Z mého pohledu mohu jen doporučit. Pro komiksové fanoušky je to jako stvořené, díky stylizaci.

hroubek
hroubek | 10.4.2019 19:36 | Filmový a hudební klub

Fimi: Já to mám právě naopak. Mě CM zklamala, a Shazam! mě sedl. Chápu co Ti vadí a respektuji to.

hroubek
hroubek | 9.4.2019 17:38 | Filmový a hudební klub

Shazam! je rozhodně lepší než Captain Marvel. CM je obyčejné marvelovka, kterou je potřeba vidět před Avengers: Endgame aby se vědělo čeho je CM schopná. Bohužel ten film nenabízí nic moc, než skvěle sehranou dvojici Brie Larson a Sama L. Jacksona. Co mě ale nejvíce na filmu dostalo je jak překroutili celý konflikt o Kree a Skrullech. To co je ve filmu prezentováno mě jako fanouška hodně zklamalo. A ke konci jsem dostal kopanec do kulí za to co udělali s původním Captain Marvelem(Mar-vell). 6/10

Shazam! není dokonalý film. Je hodně infantilní, trpí tím, že je to typický origin, jenž musí vysvětlit pravidla světa, postavy atd. Na druhou stranu je to ale sympatická komiksová oddychovka, která se sice nebere, tak úplně vážně, přesto stojí pevně na nohou. Akce je slušná, vtipy jsou zábavné a vtipné. Má to dobře napsané a zahrané postavy, a hodně super easter eggů, poslední scénu a závěrečné titulky. Jak říkám, není to žádná velká komiksová pecka, ale slušný komiksový film, který mě pobavil a udělal mě radost. 7,5/10

hroubek
hroubek | 15.1.2019 21:42 | Filmový a hudební klub

Vyšel teaser na Spider-mana, a je celkem slušný. Jen ten Mysterio je trochu divný, a na MJ v podání Zendaya si nemohu a možná ani nechci zvyknout.

hroubek
hroubek | 9.1.2019 16:05 | Filmový a hudební klub

Killingjoke - Nejsem si jistý jestli Swamp Thinga stihnou tenhle rok. Na ty dva zmíněné nekomiksové seriály se těším hodně moc. Nicméně nejočekávanější seriál roku je samozřejmě poslední řada GoT.
Fry - Tento týden jsem Bumblebeeho viděl, a hodně mile mě překvapil. Je to kvalitní film, který staví na postavách, příběhu, parádním retru a o akční scény jde až v poslední řadě. Druhý nejlepší film z Transformers ságy.

hroubek
hroubek | 8.1.2019 15:38 | Filmový a hudební klub

Fimi - Hellboy tam je hned za Shazamem. Na Kingsmani jsem zapomněl, nemůžu si pamatovat všechno. :D Jinak těch filmů a seriálu bude více, ten přehled je takový obrazný, ale určitě by se dalo jít více do hloubky.

hroubek
hroubek | 8.1.2019 14:11 | Filmový a hudební klub

Co se týče komiksových filmů pro rok 2019 :
Skleněný - ok není to film podle komiksu, ale má ke komiksovým filmů hodně blízko, a bude to skvělé.
Captain Marvel - bude fajn komiksový film, který vydělá velké prachy, a rozšíří MCU o další kosmické záležitosti. Přesto to co vidím v trailerech mě nebaví. Shazam - tady věřím, že to bude komiksová oddychovka, která se nebude brát zas tak vážně, a mám radost z obsazení.
Hellboy - upřímně tomu moc nevěřím, a mrzí mě to.
Avengers: End Game - největší komiksová událost, na kterou se moc těším.
Spider-man: Far from home - tady se pojede ve stylu jedničky, která mě sedal, takže tady se moc o kvality nebojím, jen ten Mysterio prý bude kopat za správný tým mě nesedí.
Alita -nelíbí se mi jak to vypadá vizuálně a vůbec mě to neláká.
X-Men: Dark Phoenix - čím více se to přepisovalo, přetáčelo, upravovalo, tím více mě to přestává zajímat, uvidím to, netěším se na to. Snad první reakce budou dobré.
The New Mutants - film, kterému jsem po první ukázce celkem věřil, ale poté co znovu přetáčeli a odsunuly premiéru o rok, mě o kvalitách filmu nepřesvědčuje.
Joker - musí to být pecka, Přeji si aby film uspěl.

Co se týče seriálů:
Punisher S02 - pecka
Jessica Jones S03 - druhou řadu jsem nedokoukal takže asi tak
Y: The Last Man - tohle bude dobré, ale dělají to Foxové a ty se bojí nahoty
Doom Patrol - těžko říci
Batwoman - asi to pojede na podobné úrovni jako Arrow, Flash atd.
The Umbrella Academy - na tohle jsem upřímně dost zvědaví co z toho vyleze
Deadly Class - prý to není vůbec špatné
Watchmen - bude to skvělé, protože Damon Lindelof(Lost, Pozůstalí) a hlavně to půjde úplně jinou cestou, než komiks.

hroubek
hroubek | 6.1.2019 11:56 | Filmový a hudební klub

Jinak co si myslíte o traileru na Shazama?? A jestli se film povede nebo ne??

hroubek
hroubek | 6.1.2019 11:55 | Filmový a hudební klub

George Walker Bush - BvS v rozšířené verzi je mnohem lepší film, než v klasické verzi. Spousta věcí je tam propracovanější a dávají větší smysl. Ve výsledku i Sebevražedný oddíl není špatný film, než přijde to digi finále, které to celé potopí.

Karlito_69 - Co jsem slyšel od lidí, tak dabing u Spider-mana se prý dost povedl.

hroubek
hroubek | 23.12.2018 20:36 | Filmový a hudební klub

Já jsem z Aquamana hodně nadšený. Ten film splnil všechno co měl. Ukázal, že DCEU mění svojí politiku a přichází s mnohem přístupnějšími filmy. Pro mě zatím zůstává nejlepší MoS s BvS, na které navazuje Aquaman a pak WW, dal je SS a někde vzadu JL.

Jediné co mě trápí jsou první tržby z USA, kde jsem čekal mnohem větší čísla, na druhou stranu byl to těžký víkend, jelikož tam byla ještě Mary Poppins a Bumblebee. Naštěstí jsou svátky a ty tržby snad porostou jak minulý rok předvedly Jumanji a Největší showman.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 24.4.2019 15:49
Komentáře u comicsů: 141
Hodnocení comicsů: 137
Příspěvků ve foru: 13

Sbírka (z CDB)

Četl: 140 (cca 47428 Kč)
Má: 130 (cca 42796 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0