hroubek

hroubek
hroubek | 16.8.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #078: Alpha Flight

Příjemné překvapení. Těch týmovek za poslední pár čísel bylo moc, přesto mě dokázal tým Alpha Flight překvapit. Komiks má velmi zajímavé postavy, dost dobré tempo, které nenudí. A hlavně Johna Byrnea. Byrne mě zde znovu dokazuje jak moc je talentovaný scénárista a perfektní kreslíř. Místy se nebojí být originální(sešit se Snowbird) a krásně propojovat svět postav Alpha Flight s marvelovským vesmírem. Za mě dost povedený komiks.

hroubek
hroubek | 5.8.2019 | DC komiksový komplet #068: Mezinárodní Liga spravedlnosti, kniha druhá

Zklamání. Po prvním díle jsem se dost těšil a byl jsem natěšený jakým způsobem se příběh bude rozvíjet a co se stane. A to co přišlo mě moc neuspokojilo. Příběh skáče od jedné postavy k druhé, naťukne další linky a pak přijde konec, který je takový nijaký. Alespoň, že ten retro komiks byl povedený, jinak by tohle bylo za dvě hvězdy.

hroubek
hroubek | 19.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

Je docela ironie, že v DCKK nevyšel žádný příběh s nejznámějším Flashem Barry Allenem. Na druhou stranu pokud budou vycházet takové příběhy jako je Zkrotit bouři, tak mě to tolik nevadí. Chápu proč Zkrotit bouři nesedne spoustě čtenářům. Opět to hodně vychází z toho, že nemáme načteno, je tam velká mytologie kolem běžců a propojení se Zdrojem rychlosti, a k tomu postava Barta Allena, na kterého je potřeba si zvyknout. Ale víte co?? Mě to sedlo a parádně jsem se bavil. Příběh má spád a líbil se mi. Ke konci se tam objeví trochu více linek, které by si zasloužily další pokrčovaní a nebo nějaké zakončení. Samotné vypořádání se záporákem mohlo být lepší a osudovější. Starší komiks s Impulsem byl hodně super, a moc dobře chápu proč měl takovou popularitu. Za mě tedy spokojenost.

hroubek
hroubek | 17.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #076: Excalibur

Další týmovka a k tomu jeden z nejvýraznější komiksových tvůrců Chris Claremont. Claremont je hodně zkušený a umí vyprávět a zaujmout. Což, je cítit a vidět po prvních pár stránkách. Příběh je vtipnější a trochu přepálenější, a z mého pohledu to není vůbec na škodu. Na škodu pak podle mě je to, že ze začátku jsou první sešity takové nijaké a hledají se a pak taky, že jsou neskutečně ukecané. Je to ukecané až hanba, a místy mě to kazilo zážitek ze čtení, protože číst na každé stránce to co vidím je po čase otravné a únavné. Excalibur je velmi slušný komiks, a nebýt těch dialogů, tak s chutí dám čtyři hvězdy, takhle je to jen za tři.

hroubek
hroubek | 10.7.2019 | DC komiksový komplet #066: Batman: Dynastie Temného rytíře

Alternativní příběhy, které nepatří do hlavního kánonu jsou hodně fajn. Dávají autorům možnost si pohrát s daným světem, vykreslení postav a nebo na vše kouknout z jiné perspektivy. A tento jiný úhel pohledu se v tomto komiksu povedl. Všechny tři části jsou zajímavé, jinak graficky udělané a i tempo vyprávění je jiné. Celkově to působí velmi svěžím dojmem. Problém jsou pak samotné příběhy. Buď jsou uspěchané, nepřehledné a či takové nijaké. Což je velká škoda, protože toto pojetí nabízí velkou pestrost, a trochu zamrzí nevyužití toho co tento příběh nabízel.

hroubek
hroubek | 2.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #075: New Warriors

Další týmovka. Těch týmovek je na začátku druhé části NHM trochu moc. Naštěstí jsou celkem kvalitní, takže se čtou dobře a není to ztráta času. New Warriors je zábavný komiks, který mě pobavil, ale i zde bylo pár věcí, jenž mě nesedli a nebavili mě. Velkou předností komiksu jsou postavy, o kterých mohu s klidným srdcem říci, že jsou zajímavé a mají uvěřitelné motivace. A třeba takové setkání s Thorem je opravdu povedené a dobré. Komiks lehce sráží poslední sešity, protože jsou takové uspěchané a přepálené, až nad rámec přepálenosti daného příběhu. New Warriors je slušný komiks, který neurazí, ale opět o žádné veledílo nejde.

hroubek
hroubek | 24.6.2019 | DC komiksový komplet #065: Mladí Titáni: Budoucnost je teď

Komiks není špatný, jen se u něho ukazuje to, že Geoff Johns občas neumí napsat jednoduché příběhy. Johns je jako dítě v cukrárně s hodně penězi. Chce ochutnat všechno co nezná, a toho co zná, toho si chce dát vrchovatou extra porci navíc. A já ho chápu. Mě ty příběhy bavily, ale nezanechaly ve mě nic. Jsou to fajn příběhy, přesto bez kontextu nemají možnost a ani sílu si nás získat. A to je velká škoda. Mladí Titáni: Budoucnost je teď není špatný komiks, ale nelze si ho naplno užít.

hroubek
hroubek | 18.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #074: Spider-Man 2099

Mé první setkání se Spider-manem z budoucnosti. A vůbec to není špatné. Peter David odvedl hodně dobrou práci a jeho příběh je dobře vystavěný a prodaný. Líbilo se mi jakým způsobem pracuje s budoucností, nápady a taky se samotným hrdinou, který vždy bude porovnáván s Peterem Parkerem. David nám zde představí hrdinu, který je po pár číslech naprosto kompletní a zajímavou postavou. Starý i nový příběh funguje v pohodě, i přes drobné chybičky dobře pobaví. Spider-man 2099 je moc fajn komiks, a čím méně očekáváte, tím je větší šance, že bude překvapený.

hroubek
hroubek | 7.6.2019 | DC komiksový komplet #064: Superman a Legie superhrdinů

Možná už jsem to v nějakém svém komentáři zmínil, ale když to zopakuji, tak se nic nestane. Líbí se mi jak Geoff Johns pracuje se svými scénáři, historii komiksů, a hlavně že je to obrovský fanoušek, který rád píše příběhy pro velké fanoušky jako je on sám. A v tom tkví největší problém tohoto komiksu. Bez znalosti historie o Legii superhrdinů je tento komiks dost náročné čtení. Johns jako správný fanoušek tam dává všechno, aby složil poctu postavám a příběhům, které má rád. Jenže díky tomu je tam snad padesát postav a já jsem za chvilku byl z toho docela vyčerpaný, protože mi ty postavy splývaly. Je toho tady opravdu hodně, a kdybych měl načteno, tak to jistě ocením, ale jako čtenář, který nemá tolik načteno je dost ubíjející. I přestože je příběh dobrý a dějí se tam zajímavé věci, tak to na mě tolik nefungovalo.

hroubek
hroubek | 5.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #073: Union Jack

Má to dva příběhy. Jeden o souboji s upíry. A ten druhý se týká zabránění teroristických útoků v Londýně. Není to žádná pecka, která se musí přečíst, ale jako seznámení s hrdinou to funguje.

hroubek
hroubek | 10.7.2019 21:07 | Filmový a hudební klub

Stranger Things S03 - Mám to celé za sebou a jsem hodně moc spokojený. Tahle řada je nejzábavnější a taky nejvtipnější. Hodně se sazí na humor a mírnou přepálenost, a to ať už jde o dialogy nebo příběh. Tvůrci místy trochu tlačí na pilu, ale jakmile dojde na citlivé a emocionální scény, tak to funguje na 100%. Je velmi dobré, že tvůrci dokáží příběh lehce okořenit, a s novými postavy pracovat na výbornou. Nejvíce to platí pro postavu Robin, jenž je skvěla a krade si desítky scén pro sebe. Za mě tedy velká spokojenost a radost z návratu známých postav. 9/10

hroubek
hroubek | 3.7.2019 21:35 | Filmový a hudební klub

Spider-Man: Daleko od domova - pár slov o filmu.

Nakonec budu patřit k té druhé skupině, kterým se film víceméně líbil, ale o naprosté spokojenosti nemůže být řeč. Potěšilo mě, že jsem se nestačil nudit. Ve filmu se pořádně něco děje a každou chvíli se mění lokace a přichází nějaká akční scéna nebo slušná dialogová výměna. Velmi příjemně mě překvapila akce, jenž v průběhu filmu roste a vyvíjí se dějem(Berlín a následně Londýn). Romantická linka s MJ(stále mě vadí jí takhle říkat) je dobrá, zbytek spolužáků a učitelů už tolik ne. Kupodivu mě dost sedl Mysterio a to jakým způsobem je ve filmu zobrazen je rozhodně ten lepší způsob. Bohužel je ke konci jeho charakter dost zjednodušen. Nový Spidey je fajn komiksovka, která pobaví a dostaneme od ní přesně to co chceme. 7,5/10

PS: Obě potitulkové scény jsou dobré. U první jsem si říkal, že bude trochu jinak provedená, a že hlavní hvězda bude vypadat jako v minulosti. U té druhé se nabízí jakým směrem se bude vyvíjet další směr kosmických cest a příběhů.

PPS: Bohužel jsem to viděl s dabingem. S titulky by to bylo lepší.

hroubek
hroubek | 9.5.2019 19:27 | Filmový a hudební klub

Viděli jste někdo teaser na seriálové Watchmen. Za mě hodně povedená práce, a jsem zvědaví co z toho vyleze.

hroubek
hroubek | 7.5.2019 20:34 | Filmový a hudební klub

Mě naopak pomalejší tempo Endgame sedlo. Ten film byl o postavách a o ukončení některých cest, nebo o smyslu života. To že se nikam nespěchá, je to velký fan servis pro znalce komiksů a filmů je pravda, a rozumím tomu, že to někomu nemuselo sednout. Na druhou stranu, tvůrci mě několikrát překvapili, rozhodně je tam vidět, že nechtěli dělat věci co nejjednodušeji a to co předvádí má vždy nějaký význam. Osobně nechci rozebírat jejich plán, cestování atd, protože to se dá snadno nějaký argumentem shodit. Za mě parádní komiksový film, ale rozhodně ne nejlepší,

hroubek
hroubek | 1.5.2019 15:01 | Filmový a hudební klub

Tak co říkáte na Avengers: Endgame?? Za mě spokojenost a hezké zakončení jedné velké série o 22 filmech a 2 seriálech. 9/10

hroubek
hroubek | 23.4.2019 15:16 | Filmový a hudební klub

Darker: Viděl jsem všechny díly. Kvalita se mění. Mění se i stylizace. Mě některé povídky hodně moc sedly a asi jenom dvě nebo tři šli mimo mě. Má to vždy pár minut, takž to není nikdy ztráta času. Z mého pohledu mohu jen doporučit. Pro komiksové fanoušky je to jako stvořené, díky stylizaci.

hroubek
hroubek | 10.4.2019 19:36 | Filmový a hudební klub

Fimi: Já to mám právě naopak. Mě CM zklamala, a Shazam! mě sedl. Chápu co Ti vadí a respektuji to.

hroubek
hroubek | 9.4.2019 17:38 | Filmový a hudební klub

Shazam! je rozhodně lepší než Captain Marvel. CM je obyčejné marvelovka, kterou je potřeba vidět před Avengers: Endgame aby se vědělo čeho je CM schopná. Bohužel ten film nenabízí nic moc, než skvěle sehranou dvojici Brie Larson a Sama L. Jacksona. Co mě ale nejvíce na filmu dostalo je jak překroutili celý konflikt o Kree a Skrullech. To co je ve filmu prezentováno mě jako fanouška hodně zklamalo. A ke konci jsem dostal kopanec do kulí za to co udělali s původním Captain Marvelem(Mar-vell). 6/10

Shazam! není dokonalý film. Je hodně infantilní, trpí tím, že je to typický origin, jenž musí vysvětlit pravidla světa, postavy atd. Na druhou stranu je to ale sympatická komiksová oddychovka, která se sice nebere, tak úplně vážně, přesto stojí pevně na nohou. Akce je slušná, vtipy jsou zábavné a vtipné. Má to dobře napsané a zahrané postavy, a hodně super easter eggů, poslední scénu a závěrečné titulky. Jak říkám, není to žádná velká komiksová pecka, ale slušný komiksový film, který mě pobavil a udělal mě radost. 7,5/10

hroubek
hroubek | 15.1.2019 21:42 | Filmový a hudební klub

Vyšel teaser na Spider-mana, a je celkem slušný. Jen ten Mysterio je trochu divný, a na MJ v podání Zendaya si nemohu a možná ani nechci zvyknout.

hroubek
hroubek | 9.1.2019 16:05 | Filmový a hudební klub

Killingjoke - Nejsem si jistý jestli Swamp Thinga stihnou tenhle rok. Na ty dva zmíněné nekomiksové seriály se těším hodně moc. Nicméně nejočekávanější seriál roku je samozřejmě poslední řada GoT.
Fry - Tento týden jsem Bumblebeeho viděl, a hodně mile mě překvapil. Je to kvalitní film, který staví na postavách, příběhu, parádním retru a o akční scény jde až v poslední řadě. Druhý nejlepší film z Transformers ságy.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 16.8.2019 19:27
Komentáře u comicsů: 160
Hodnocení comicsů: 156
Příspěvků ve foru: 18

Sbírka (z CDB)

Četl: 157 (cca 51311 Kč)
Má: 147 (cca 46679 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0