Comicsová podoba příhod Conana Cimmeřana, nejslavnější postavy z pera Roberta Ervina Howarda.

Příběhy:
Horští démoni (adaptace povídky Demons of the Summit Björna Nyberga)
Královna pirátů

Miniprofily: Punisher, Avengers
Publicistika: Punisherova výzbroj

Vycházelo v české i slovenské jazykové mutaci.

Originál:
Demons at the Summit! - původně Savage Sword of Conan #3 (prosinec 1974), přetištěno v Conan the Barbarian #87 (červen 1978)
The Queen and the Corsairs! - Conan the Barbarian #88 (červenec 1978)
Vydal: Marvel.
Obálka: Savage Sword of Conan #132 (leden 1987)


Scénář
Roy Thomas
Art
John Buscema, Tony DeZuniga
Ink
Ernie Chan
Barvy
George Roussos (Bell)
Obálka
Joe Jusko
Lettering
Květa Šlosárová
Překlad
K. Blažek
Redakce
Miloš Chovanec
Žánry
dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
80-7147-168-8 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
32
Cena
25 Kč
Tržní cena
100 - 200 Kč
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš11.12.2020 18:32Conan Barbar #09
  Troška nudnejší zošit, ale i tak kvalitka. Ľudský život v tomto svete nemá žiadnu hodnotu, zomrieť môže prakticky každý (a aj zomrie), samozrejme s výnimkou Conana. K tomu mágia, čary, temné miesta plné temných príšer a miestami dosť úsmevne zastaraný a ťažkopádny slovenský preklad.
 • andywart
  andywart22.11.2010 18:57Conan Barbar #09
  vydarené...prvý príbeh kresebne trochu iný, ako som bol zvyknutý...
 • erik
  Prvý príbeh je klasika a druhý už pomaly ukončuje líniu Stýgie.
 • willis
  Horští démoni: OBSAH: Conan prchá před Khozgary (nějak se nepohodli při sjednávání smluv) a chce uniknout přes průsmyk v horách. Jako rukojmí má dceru Khozgarského náčelníka. Podle místních pověstí ale v těch místech žijí horští démoni. Conan je přepaden a dívka odvlečena neznámými bytostmi do pevnosti, kde žijí nějací dlouhověcí ne-lidé, kteří uctívají někoho koho nazývají Stařešinou. Conan do pevnosti pronikne a všechny brutálně zmasakruje, takže jejich dlouhověkost je jim celkem k prdu. Vtipný proslov má umírající vůdce: „Ty barbarská sketo, zahubil jsi naše plemeno jako bychom nebyli víc než hmyz pod tvými chodidly“ Než zemře vypustí však ještě Stařešinu (připomíná přerostlého pavouka) se kterým si ale barbar také poradí. Pak Conan osvobodí dívku která se na to, že bude i nadále jeho rukojmím celkem těší.
  Královna pirátů: OBSAH:. Po odbočce se vracíme opět k hlavní linii, ve které Belit, zachráněná ze sarkofágu, vypráví co se vlastně stalo. S Nefthou pronikly do Luxurského paláce krále Ctesphona. Tam však byly odhaleny a Belit měla být za trest předhozena Polykači mrtvých. Zároveň je odhaleno, že Neftha je dědička trůnu.Král Ctesphon je zbabělý a v podstatě za něj vládne rádce a mág Hath-Horeb. Belit se tedy už i s Conanem a Zulou opět vrací do paláce právě ve chvíli, kdy se chystá poprava Nefty. Tu překazí v následném souboji se Belit dostane ke králi Ctesphonovi a má možnost konečně se dozvědět něco o svém otci. Dozvídá se však že byl už před lety popraven, což ji přivodí záchvat zuřivosti a Ctephona zabije. V tuhle chvíli se Neftha stane králem Stygie a jako nový vládce žádá potrestání královrahů (tedy našich tří hrdinů). Ty nečekají a zase po boji (ve kterém Belit efektně zlikviduje bývalého rádce Hath-Horeba) se snaží dostat pryč z paláce.

  KOMENTÁŘ:První příběh je zase vložený z minulosti a z jiné Conanovské řady, takže můžem porovnat jak vypadá Conan v podání dvou kreslířů.
  Ve druhém mně tedy nesedí změna chování Nefthy. Celou dobu vystupovala celkem sympaticky a zrada místo vděčnosti za to, že ji Conan a Belit vlastně pomohli dosáhnout trůnu, je celkem nepřesvědčivá a jde proti jejímu dosavadnímu chová

 • Kapis
  Kapis mecenáš9.1.2006 12:46Conan Barbar #09
  Jj, Conan byl vždycky v pago, mám přečtené x- krát, kde x <10,20> V té době toho nebylo moc a Conan se Spideyem patřili k špičce
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade18.5.2005 16:39Conan Barbar #09
  Conana jsem měl ze všech sérií nejradši a pořád mám. MdS
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš7.12.2004 12:07Conan Barbar #09
  Příběh o podlých napodobeninách člověka co žijí ve skalách a k útokům používají maskování mlhou a pak pokračování pouti Conana, Zuly a Belit. Tohle je českej Conanovskej vrchol. Samozřejmě postavy až na hlavní trio jsou občas ploché jak oblázek a třeba zrada Nefthy je opravdu divná a nemá snad žádný smysl kromě posunutí příběhu. Nicméně Conan ve své nejlepší formě!
1163
Četl/a (32)
81splinter, Alfi, Caiiiczech, Cemino, ConanVJ, emanek, erik, filmator, Final, flipflop, holubdema, house192, hromotlk, Ivan Kucera, J.Connor, jankie, Kapis, Knuckless, Laik, Lawer de Sanctis, Librarian, mart.in, mineralk, robertsedmik, SHORTY, tacmud, the.kasztan, trudoš, Tyfus, vita, Zajo original, zgrywus
(125)
5555, 81splinter, adam.ra, afri, Alfi, andywart, Ashek, Avian, Azbest, AZTeck, bboorreekk, Benji, blackJag, Blair, bobo666_2005, Bounty, Braindead, burzum, Caiiiczech, Cassidy, Celestius, Cemino, chalmovsky, chauvesouris, ConanVJ, Corvus, CSE_AC/DC, danyno76, Dinik, doophy, DracoAn, emanek, erik, fel68, filemon, Final, Financ, FrankieOndatra, Frizer, fubong, goodspeed, Greyman, grinder, Grynca, Hamichal, Holmwood, holubdema, house192, hovad2, hromotlk, Hulik, imro, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jane, jankie, JindrasT, Kabukiman, Kapis, KdG, killermarf, KLAUN_DOMINANT, Knuckless, komiksák007, krvinka56, Laik, Lawer de Sanctis, Librarian, Lobok257, lokeren7777, MarDos78, Markyz de Sade, mart.in, Matio, matrosh, MB, merhyx, mikado, MIKER65, Milo_Harwey, mineralk, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, monty.cl, morbn, NecRoman, Nightmare, pavel, pbabinec, pechna, pennywise, POLAKST, Poseidon1978, RainDamage, Ricarderon, robertsedmik, Saiffer, SHORTY, skiperciatkox, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, tacmud, the.kasztan, Toe, Tombal, Trevelyan, trudoš, tulipstros, Tyfus, vallyslayer, Velrybář, Viking, vita, vranakx, willis, xintax, yogi, z-e-d, Zajo original, zdennanek, zgrywus, Zíďas
Chce (7)
gruno, hypermlok, Maty48, Odal , Premek, RaptoR, tuwanakha
Shání (1)
Ashek
Nabízí (3)
5555, www.foxbazar.cz, yogi