Dívka ze země Venku #02
DOBROVSKÝ s.r.o.1. vydáníčerven 2022série Dívka ze země Venku 2/12
3.9
...
Koupit
Tváře Šivy se dotkla černá ruka, která nepatřila panu učiteli a která se jí nikdy dotknout neměla. Šiva, bezbranná dívenka, stojí nyní před hrozbou, že se promění v bytost z Venku. Jaký jen děs vyvolává ta hrozivá představa v panu učiteli… a kdo je „matka“, o níž zmateně hovořila bytost z Venku, jež se Šivy dotkla?

Příběh dvou, dívky a bytosti, chycených v hluboké průrvě, která odděluje noc a den…

Série je známá především pod názvem The Girl From the Other Side (anglický název), než pod originálním názvem Totsukuni no Shoujo.

Scénář
Nagabe
Art
Nagabe
Obálka
Nagabe
Lettering
Kateřina Urbanová
Překlad
Anna Cima
Redakce
Radmila Klásková, Petra Mošnová
Žánry
drama, horor, městská fantasy
ISBN/ISSN
978-80-277-1145-1
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
128 x 182 x 16 mm
Hmotnost
180 g
Tisk
černobílý
Stran
184
Původní cena
199 Kč
Originál
Totsukuni no Shoujo #02 (Mag Garden, 2016)
Zápletka krystalizuje velice pozvolna (bezprostřední Šiva asi nebude obyčejnou pětiletou holčičkou), její místo zaujímá temná, folklórní atmosféra ponurého světa a nepravděpodobného (sou)žití stvůry a dítěte, precizně budovaná bezmála undergroundovou kresbou dalece mimo manga mantinely.
Úvodní bojová scéna černých postav na stejném pozadí nepřehledná. Začíná mi trochu vadit ne moc detailní kresba, protože tady se opravdu černou barvou nešetří. Druhá polovina se nese už v duchu prvního dílu.
Asi si to nechám dovyprávět, nebo mrknu na film...

Celkový dojem: 50%
Stejně jako v předchozí knize dostaneme nějaké odpovědi, ale zároveň se nabízí mnoho dalších otázek s příchodem nových postav. Na své pochmurnosti a mysteriózní atmosféře to nijak neztrácí, naopak oboje o něco více přituhuje. Celý ten tajemný svět a záhady si opravdu užívám.
Dívka ze země Venku #02 - Do příběhu vstupuje nový a poněkud zvláštní Outsider, na jehož popud se příběh trochu zamotává. Místo klidného sezení u odpoledního čaje je tak Teacher spolu s Shivou nucen vyrazit k jezeru uprostřed lesa zjistit něco více o možnostech zlomení kletby. Největší plot twist však přichází až vzápětí, aby to v následující knize celé vyvrcholilo ... Za mě 4*!
George Walker Bush: tak on ten film má 70 minut. tam ani nic moc víc nenacpeš. každopádně ti rozumím, nicméně i tak apeluji na to že třetí kniha je zdaleka nejlepší a docela se vymyká tomu co sis mohl přečíst v prvních dvou dílech.
Jinak nejde o to, že by to bylo špatný, jen nemám čas číst manga série, který lákaj prostě jen tím, že jsou tajemný! Jsem zavalen, přesycen, pitomý komiksy :))))))))
V tom případě se v tom filmu nic nestane nebo jak?:D (a nespoiluj, prosím)
George Walker Bush: já být tebou tak dám ještě šanci příštímu dílu, ten je úplně nejlepší! film jsem shodou okolností viděl nedávno a bohužel mapuje více méně pouze první a druhé volume...